A ja uważam, że właśnie terminarz może pomóc ROWowi uplasować się w tabeli przed PSŻ czy Łodzią. Macie trudne mecze na początku sezonu... i dobrze, bo na początku sezonu każdy jedzie na nowym doinwestowanym sprzęcie i to daje Wam większe szanse w starciu z Apolonią czy Wybrzeżem na własnych śmieciach. W miarę upływu kolejnych rund sprzęt się zużywa i widać coraz większe dysproporcje pomiędzy ekipami walczącymi o awans a tymi, którzy chcą po prostu odjechać sezon. Zobaczmy przykład Wybrzeża w 2010 roku, w rundzie zasadniczej (2 lub 3 kolejka) pokonaliśmy z palcem w dupie bardzo silną Stal Rzeszów (jadąc bez Jonassona, który odbywał karę miesięcznego zawieszenia). W play off gdzie chłopaki nie inwestowali prawie wogóle w motory bo klub nie płacił - jadąc silniejszym składem polegliśmy z kretesem. Już na starcie widać było kto ma nowe sprzęgła a kto dobija stare.
Myślę, że Rybnik na początku sezonu ma o wiele większą szansę pokonać u siebie faworytów, niż ekipy podejmujące ich w II rundzie czy w play off.

Przy obecnym stanie kadrowym oczywiście niekwestionowanym faworytem jest Apolonia, na drugim miejscu stawiam Wybrzeże.

Rzeczywiście Rybnik, Poznań, Łodź i Daugavpils mają bardzo wyrównane składy. Patrząc na nazwiska i suche średnie biegowe stawiam na spadek Poznania lub Łodzi - ekipy tych zespołów wyglądają jak dla mnie najbardziej egzotycznie, eksperymentalnie. W Łodzi wg mnie jest to totalna zbieranina ale z kolei za Orłem przemawiają finanse. Jednak nie zdecyduję się na wytypowanie, która z tych ekip spadnie wg mnie. Zadecydować może prawdziwy łut szczęścia lub pech, niuans, błąd sędziego (tych oby jak najmniej).