Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 136 do 180 z 287

Wątek: 1 liga 2011 - wróżby, oczekiwania, prognozy

  1. Powrót do góry    #136
    Zbanowany
    Dołączył
    20-04-2006
    Postów
    1,478
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kobe jak Loko zajmie ostatnie miejsce to prosze o dozywotniego

    bana na forum.

  2. Powrót do góry    #137
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-07-2008
    Postów
    1,769
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Slammer możesz mieć inny pogląd na sezon niż ja. To jest moja prognoza. Według mnie stracili najwięcej oraz uzupełnili skład zawodnikami którzy się nie łapali w innym klubach.

  3. Powrót do góry    #138
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-08-2007
    Postów
    965
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wg mnie na ostatnich pozycjach też będą Loko i Orzeł. Trudno ocenić na papierze, ale dla tej dwójki reszta ekip jest raczej poza zasięgiem.

  4. Powrót do góry    #139
    Ekspert Awatar MELAS
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    4,471
    Kliknij i podziękuj
    117
    Podziękowania: 187 w 107 postach
    Trudno ocenić na papierze, ale dla tej dwójki reszta ekip jest raczej poza zasięgiem.
    Co oznacza pojęcie "być poza zasięgiem"? Bo nie wydaje mi się żeby Orzeł i Lokomotive przegrały wszystkie mecze z GKMem, Startem, RKMem i PSŻem.
    Jedyne w co wierzę - GKS Wybrzeże!!!

  5. Powrót do góry    #140
    Użytkownik
    Dołączył
    14-11-2009
    Postów
    80
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Trudno ocenić na papierze, ale dla tej dwójki reszta ekip jest raczej poza zasięgiem.
    Co oznacza pojęcie "być poza zasięgiem"? Bo nie wydaje mi się żeby Orzeł i Lokomotive przegrały wszystkie mecze z GKMem, Startem, RKMem i PSŻem.
    MELAS a Gdańsk to co święte krówki???????????

  6. Powrót do góry    #141
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Bez przesady... Nie porównujmy gówna do czekolady. Gdańsk jest poza zasięgiem. Wygramy ligę bez porażki (ew. remis w Bydgoszczy w fazie zasadniczej). Koniec kropka.
    PS. Bez napinki.

  7. Powrót do góry    #142
    Ekspert Awatar MELAS
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    4,471
    Kliknij i podziękuj
    117
    Podziękowania: 187 w 107 postach
    MELAS a Gdańsk to co święte krówki???????????
    Ten wątek nie dotyczy akurat Wybrzeża, rozmawiamy o Orle i Loko. Nie bardzo wiem do czego pijesz?

    Czasami gówno leprze od czekolady. Gdańśk nie wygra żadnego meczu na wyjeździe!!
    A wystarczy Ci odwagi cywilnej na jakiś zakładzik? Ja stawiam, że Gdańsk wygra niejeden mecz na wyjeździe i jestem w stanie potwierdzić to butelką dobrej(!) whisky!
    Jedyne w co wierzę - GKS Wybrzeże!!!

  8. Powrót do góry    #143
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Slammer możesz mieć inny pogląd na sezon niż ja. To jest moja prognoza. Według mnie stracili najwięcej oraz uzupełnili skład zawodnikami którzy się nie łapali w innym klubach.
    Kylmaekorpi średnia 1,653, Klindt - 1,438. Kto by takich chciał ;)

  9. Powrót do góry    #144
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    13-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    Kobe jak Loko zajmie ostatnie miejsce to prosze o dozywotniego

    bana na forum.
    ja również, ale zupełnie odwrotnie. Daugavpils będzie ostatnie!!!

  10. Powrót do góry    #145
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-08-2007
    Postów
    965
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Trudno ocenić na papierze, ale dla tej dwójki reszta ekip jest raczej poza zasięgiem.
    Co oznacza pojęcie "być poza zasięgiem"? Bo nie wydaje mi się żeby Orzeł i Lokomotive przegrały wszystkie mecze z GKMem, Startem, RKMem i PSŻem.
    To chyba jasne. Poza zasięgiem nie znaczy pojedynczych spotkań, tylko całych rozgrywek. Wiadomo ze wygrają więcej niż jedno spotkanie.
    Niespodzianek i smaczku mogą dać tegorocznym rozgrywkom klubowe finanse.

  11. Powrót do góry    #146
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-07-2008
    Postów
    1,769
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Slammer możesz mieć inny pogląd na sezon niż ja. To jest moja prognoza. Według mnie stracili najwięcej oraz uzupełnili skład zawodnikami którzy się nie łapali w innym klubach.
    Kylmaekorpi średnia 1,653, Klindt - 1,438. Kto by takich chciał ;)
    No właśnie jakoś chętnych na zatrudnienie ich nie było. Może dlatego podpisali kontrakty dopiero w styczniu.. Poza tym Grugorij 2.372 Artiom 2.270 - widzisz różnicę?

  12. Powrót do góry    #147
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Widać widać. Za dużo kosztowali i dlatego nie jeżdżą np. w Poznaniu. Ale niektórzy zawsze wiedzą lepiej ;)

  13. Powrót do góry    #148
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    To, że podpisali w styczniu nie musi oznaczać, że nikt ich nie chciał, ale co ja będę tłumaczył :) Poza tym nie mówiłem, że nie ma między nimi a Łagutami różnicy, mówię, że nie jest taka duża :)

  14. Powrót do góry    #149
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-07-2008
    Postów
    1,769
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To, że podpisali w styczniu nie musi oznaczać, że nikt ich nie chciał, ale co ja będę tłumaczył :)
    Klasowi lub solidni zawodnicy mieli podpisane kontrakty do końca grudnia. W grze zostały tylko odpadki z innych klubów. Bardzo szybko dali im do zrozumienia że w Rybniku nie będą z nimi przedłużać kontraktu.

    Poza tym nie mówiłem, że nie ma między nimi a Łagutami różnicy, mówię, że nie jest taka duża :)

    Pozwoliłem sobie sprawdzić jaka jest różnica w meczu i to wychodzi koło 8 pkt. Nadal uważasz że to nie jest duża różnica? Jak dla mnie ogromna..

  15. Powrót do góry    #150
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    To, że podpisali w styczniu nie musi oznaczać, że nikt ich nie chciał, ale co ja będę tłumaczył :)
    Klasowi lub solidni zawodnicy mieli podpisane kontrakty do końca grudnia. W grze zostały tylko odpadki z innych klubów. Bardzo szybko dali im do zrozumienia że w Rybniku nie będą z nimi przedłużać kontraktu.
    Albo Ci co do końca podbijali oferty, a Rybnik pozyskał Antonia i Schleina i na JK i NK już kasy nie było. Kobe, nie udawaj, że żużlem się interesujesz od wczoraj. Wszyscy co podpisali w styczniu gdziekolwiek kontrakt to odpadki? Proszę Cię...

    Poza tym nie mówiłem, że nie ma między nimi a Łagutami różnicy, mówię, że nie jest taka duża :)

    Pozwoliłem sobie sprawdzić jaka jest różnica w meczu i to wychodzi koło 8 pkt. Nadal uważasz że to nie jest duża różnica? Jak dla mnie ogromna..
    Znowu się zachowujesz jakbyś od wczoraj się interesował żużlem. To jak jesteś taki matematyk to jeszcze odejmij w sezonie 2010 Lokomotivowi 8 punktów w każdym spotkaniu, oblicz jak by wyglądała wtedy tabela i na tej podstawie powiedz jak skończą w 2011. Litości...

  16. Powrót do góry    #151
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-04-2008
    Postów
    832
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Trudno ocenić na papierze, ale dla tej dwójki reszta ekip jest raczej poza zasięgiem.
    Co oznacza pojęcie "być poza zasięgiem"? Bo nie wydaje mi się żeby Orzeł i Lokomotive przegrały wszystkie mecze z GKMem, Startem, RKMem i PSŻem.
    MELAS a Gdańsk to co święte krówki???????????
    Hm... bo Melas zapewne uważa, że Gdańsk będzie poza zasięgiem nie tylko dla takich zespołów jak Orzeł czy Lokomotiv ale również dla Rybnika, Poznania, Gniezna czy Grudziądza. Pewnie srodze się zawiedzie ;)
    Przestrzegam przed wyznaczaniem miejsc w tabeli przed sezonem i skazywaniem tego czy innego zespołu na spadek. Jakkolwiek można obecnie powiedzieć, że jednak z dużym prawdopodobieństwem z pierwszego miejsca awansuje Polonia, tak obsadzenie drugiego i trzeciego miejsca a tym bardziej ostatniego jest wielką loterią.
    Ogromne znaczenie z pewnością będą miały finanse poszczególnych klubów. I to one mogę zdecydować o awansie z drugiego miejsca czy spadku. Wystarczy przypomnieć sobie sezon 2009 i klub z Ostrowa. Na papierze przed sezonem mieli skład spokojnie na pierwszą trójkę. Jak się skończyło pamiętamy. Zadecydowała sytuacja finansowa klubu.

  17. Powrót do góry    #152
    Ekspert Awatar MELAS
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    4,471
    Kliknij i podziękuj
    117
    Podziękowania: 187 w 107 postach
    Hm... bo Melas zapewne uważa, że Gdańsk będzie poza zasięgiem nie tylko dla takich zespołów jak Orzeł czy Lokomotiv ale również dla Rybnika, Poznania, Gniezna czy Grudziądza. Pewnie srodze się zawiedzie
    Towarzyszu Pablitto - nie wkładajcie mi do ust(RobertoZ - milczeć :P) słów, których nie powiedziałem. Jak najbardziej uważam, że liga będzie wyrównana i bardzo ciekawa. Bez sensu też jest mówienie, że któryś z zespołów będzie poza zasięgiem (może poza Apolonią ale oni też wg mnie przegrają kilka spotkań na wyjeździe).
    Jedyne w co wierzę - GKS Wybrzeże!!!

  18. Powrót do góry    #153
    Zaawansowany Awatar hhuunntteerr
    Dołączył
    15-10-2006
    Postów
    1,561
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Nie bój żaby. Jak spadniemy to opowiemy Wam jak to jest jeździć w najwyższej klasie rozgrywkowej...
    Ale co Ty chcesz nam opowiadać? Jak dostaliście baciory w każdym meczu? I to niby ma na nas zrobić wrażenie?
    To się uśmiałem :D


  19. Powrót do góry    #154
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-04-2008
    Postów
    832
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Hm... bo Melas zapewne uważa, że Gdańsk będzie poza zasięgiem nie tylko dla takich zespołów jak Orzeł czy Lokomotiv ale również dla Rybnika, Poznania, Gniezna czy Grudziądza. Pewnie srodze się zawiedzie
    Towarzyszu Pablitto - nie wkładajcie mi do ust(RobertoZ - milczeć :P) słów, których nie powiedziałem. Jak najbardziej uważam, że liga będzie wyrównana i bardzo ciekawa. Bez sensu też jest mówienie, że któryś z zespołów będzie poza zasięgiem (może poza Apolonią ale oni też wg mnie przegrają kilka spotkań na wyjeździe).
    Po pierwsze: nie nazywaj mnie towarzyszem bo mi się źle kojarzy ;)
    Po drugie: niczego nie wkładam Ci do ust, a słów żadnych w szczególności :D. Ja tylko próbuję znaleźć przyczynę nie umieszczenia Wybrzeża Gdańsk na liście drużyn, z którymi Lokomotiv i Orzeł będą w stanie (choćby u siebie) wygrać (czyli takich, które będą w zasięgu Loko i Orła). Jeśli już akurat te dwie drużyny uważamy za najsłabsze - bo może się czasem okazać że wcale najsłabsze nie będą.

  20. Powrót do góry    #155
    Użytkownik
    Dołączył
    22-06-2010
    Postów
    97
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Podsumowanie karuzeli transferowej w 1 lidze cz.1

    http://www.sektorpolonii.pl/191,ruchy-transferowe-w-i-lidze-cz-i

  21. Powrót do góry    #156
    Ekspert Awatar MELAS
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    4,471
    Kliknij i podziękuj
    117
    Podziękowania: 187 w 107 postach
    Ale co Ty chcesz nam opowiadać? Jak dostaliście baciory w każdym meczu? I to niby ma na nas zrobić wrażenie?
    To się uśmiałem
    Opowiem Wam jak to jest jeździć z najlepszymi ekipami w kraju. Może część pozazdrości, reszta pewnie podejdzie do tematu bez zrozumienia. W sumie nie dziwię się Wam. To tak jakby orzeł opowiadał kurom jak to jest latać w przestworzach. A kury na to: po ch.j nam to mówisz? Tu jest ziarno, można pogrzebać pazurem w ziemi. Jest *****....e! :D:D:D

    Pablitto - nazwałem Ciebie towarzyszem bo niczym pierwszy sekretarz dorobiłeś do mojej wypowiedzi ideologię. :)
    Jedyne w co wierzę - GKS Wybrzeże!!!

  22. Powrót do góry    #157
    Zaawansowany
    Dołączył
    06-12-2002
    Postów
    1,502
    Kliknij i podziękuj
    65
    Podziękowania: 17 w 14 postach
    Melas

    Co ty chcesz im opowiadać?
    Im wystarczyła kudłata baba,kręcąca baczki na torze,gdzie im tam extra liga potrzebna :D

    Loko ostatnie nie będzie,u siebie taki Rybnik,Łódź i pewnie nie jedna niespodziankę ,spokojnie zaskoczą

  23. Powrót do góry    #158
    Zaawansowany Awatar hhuunntteerr
    Dołączył
    15-10-2006
    Postów
    1,561
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Melas w waszym wykonaniu ekstraligi wolę nie oglądać bo wtedy na prawdę wystarczy mi tylko 1 liga :D
    A tak nawiasem to zostawcie ekstralige lepszym od siebie bo Wy w ekstralidze robicie wiochę, a nie ekstra widowiska.

  24. Powrót do góry    #159
    Ekspert Awatar MELAS
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    4,471
    Kliknij i podziękuj
    117
    Podziękowania: 187 w 107 postach
    Wybaczę Ci bo jako fan PSŻ rzeczywiście nie wiesz co to Ekstraliga!

    Za rok przyślę Tobie i najkulturalniejszemu fanklubowi w Polsce - pocztówkę z Ekstraligi! :D:D:D
    Jedyne w co wierzę - GKS Wybrzeże!!!

  25. Powrót do góry    #160
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-03-2004
    Postów
    2,646
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 175 w 129 postach
    http://www.sport.pl/zuzel/1,64951,91...e_lodzkim.html
    Jacek Rempała Sportowcem Roku 2010 w regionie łódzkim

    Żużlowiec Orła Łódź Jacek Rempała został zwycięzcą 40. plebiscytu "Dziennika Łódzkiego" na najlepszego sportowca 2010 roku regionu łódzkiego. Wyniki ogłoszono podczas wtorkowej gali w łódzkiej Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej.

    Rempała w minionym roku poprowadził żużlowców Orła do zwycięstwa w 2. lidze i awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.

    - Nie przypuszczałem, że już po jednym sezonie startów w Orle zostanę Sportowcem Roku. Zwłaszcza że jest tu wielu doskonałych zawodników w różnych dyscyplinach - powiedział po ogłoszeniu wyników Rempała.

    O kolejności na liście najlepszych sportowców 2010 r. decydowali czytelnicy "Dziennika Łódzkiego", który przesyłali do redakcji kupony i SMS-y z nazwiskami swoich kandydatów. Na gali uhonorowano 15 sportowców. Rempała wyprzedził brązowego medalistę ME w Barcelonie i halowych mistrzostw świata w Katarze w biegu na 800 m Adama Kszczota oraz siatkarza PGE Skry Bełchatów Mariusza Wlazłego.

    Kolejne miejsca zajęli: 4. Karolina Kosek (siatkówka, Organika Budowlani Łódź), 5. Jerzy Janowicz (tenis, AZS Łódź), 6. Łukasz Sapela (piłka nożna, PGE GKS Bełchatów), 7. Merab Gabunia (rugby, Budowlani Łódź), 8. Darvydas Sernas (piłka nożna, Widzew), 9. Bogusław Wyparło (piłka nożna, ŁKS), 10. Zbigniew Bródka (łyżwiarstwo szybkie, UKS Błyskawica Domaniewice).

    Nagrodę dla Trenera Roku otrzymał szkoleniowiec siatkarzy PGE Skry Bełchatów Jacek Nawrocki. Za Osobowość Roku uznano właściciela zespołów piłkarzy i koszykarzy ŁKS Filipa Keniga. Trzy osoby - Karolina Karasiewicz (kolarstwo, Społem Łódź), Adrian Opasewicz (kolarstwo, Społem Łódź) i Artur Kozłowski (lekkoatletyka, MULKS MOS Sieradz) - otrzymały nagrodę dla Odkrycia Roku.

    Za największą Niespodziankę Roku 2010 uznano wicemistrzostwo Europy do lat 18 w siatkówce plażowej wywalczone przez Macieja Kosiaka i Pawła Pełkę z UKS SMS Łódź.

    Nagrodę specjalną za "umiejętność łączenia sportu z nauką" otrzymała siódma zawodniczka ME w strzelaniu z karabinu Agnieszka Nagay (Orzeł Łódź).
    -------------------------------------------------------
    Niezłe jaja. Trzecioligowy żużlowiec wygrał z pierwszoligowymi siatkarzami i piłkarzami. Czyli jednak Łódź ma spory potencjał żużlowy.

  26. Powrót do góry    #161
    Początkujący
    Dołączył
    27-01-2011
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

  27. Powrót do góry    #162
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-07-2008
    Postów
    1,769
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No to prawie jesteśmy na półmetku, zapowiadają się spore emocje w rundzie rewanżowej i play-offach. Liczą się 4 zespoły w walce o awans, a Rybnik, Lokomotiv, Poznań czy Łódź walczą o utrzymanie. Bardzo ważny mecz będzie Gniezna u siebie z Gdańskiem bo muszą nadgonić gdzieś te stracone punkty. Jeśli Polonia wygra w Grudziądzu a na pewno zdobędzie bonus na Wybrzeżu to będziemy coraz bliżej awansu. Chyba też warto walczyć o 3 pozycję w 1 lidze, bo patrząc na tegoroczne wyniki Unii Tarnów można stwierdzić, że pierwszoligowiec nie jest bez szans z rywalizacją z jaskółkami.

  28. Powrót do góry    #163
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Na razie jak burza idzie Grudziądz. Mi się jednak wydaje, że (poza nami) jak zwykle do Eligi wejdzie... Gdańsk. Jakoś im się zawsze pofarci. Nie żebym coś do Was miał, ale tyle razy ostatnio byliście w Elidze, że wolałbym kogoś innego w niej w końcu zobaczyć :)

  29. Powrót do góry    #164
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-08-2002
    Postów
    1,513
    Kliknij i podziękuj
    484
    Podziękowania: 411 w 224 postach
    Biorąc pod uwagę szeroko pojęte zaplecze Bydgoszcz i Gdańsk do Ekstraligi. Zastanawiam się o co walczy mój GKM. Czy są realne plany doprowadzenia spraw grudziądzkich do poziomu ekstraligowego? Szczerze wątpię, chociaż bardzo mi się podoba postawa grudziądzan po latach rozczarowań.

  30. Powrót do góry    #165
    Zaawansowany Awatar lexy
    Dołączył
    18-08-2002
    Postów
    2,008
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Żadna ekipa niema szans w starciu z Tarnowem,o ile w ogóle ten znajdzie się na tej pozycji.
    Jeszcze jak Vaculik zejdzie na juniorke to czy to BYdgoszcz czy Grudziądz,bez znaczenia-zero szans.
    " In and Out of Love "

  31. Powrót do góry    #166
    Zaawansowany Awatar Drapichrust
    Dołączył
    07-01-2006
    Postów
    1,542
    Kliknij i podziękuj
    366
    Podziękowania: 327 w 209 postach
    Mimo, iż zazwyczaj jestem daleki od typowania jak może wyglądać tabela na koniec sezonu to odniosę się do symulacji z Gazety Pomorskiej:
    Załóżmy, że niżej wymienione zespoły znajdą się w pierwszej czwórce (wcale tak być nie musi) to tabela po rundzie zasadniczej może wyglądać tak (prognoza GP):

    15 - Tyle maksymalnie punktów może mieć drużyna na początku walki w 2. rundzie I ligi. Już wiadomo, że żaden z zespołów nie będzie miał kompletu.
    11 - Taki punktowy dorobek do drugiej rundy powinna wnieść Polonia. 5 punktów zdobytych na meczach ze Startem i po 3 z konfrontacji z GTŻ i Lotosem.
    9 - Tyle punktów, według naszych obliczeń, będzie miał w drugiej rundzie GTŻ. Po dwa za spotkania z Polonią i Lotosem, 5 za mecze z ekipą z Gniezna.
    5 - Od takiego pułapu punktowego walkę o awans powinni rozpocząć Lotos (2 punkty zdobyte na Polonii i 3 na GTŻ) oraz Start Gniezno (wszystkie zdobyte na Lotosie)


    Wg mnie możliwy jest taki scenariusz
    Polonia - 12-13 pkt., dodatkowo może wygrać w Grudziądzu
    Wybrzeże - 7-8pkt. może zdobyć bonus w Bydgoszczy oraz wygrać w Gnieźnie
    GKM - 7 pkt jednak musi wygrać ze Startem
    Start - 3-5 pkt. w zależności od wygranej z Wybrzeżem

    Zdaję sobie sprawę, że można wymyśleć jeszcze "48" innych kombinacji.
    Nie należy zapominać, że jeszcze pozostałe drużyny wcale nie są na przegranej pozycji i mogą wygryźć któryś z w/w zespołów z pierwszej czwórki, bo jeszcze nie ma połowy sezonu.


  32. Powrót do góry    #167
    Ekspert
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    3,312
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 407 w 296 postach
    Po ostatniej kolejce na 99% znany jest już skład czołowej 4. Jako , że w Play Off zalicza się punkty zdobyte na drużynach króre awansowały do play off sytuacja prezentuje się następuj±co:
    Gdańsk - Gniezno 37-52
    Grudzi±dz - Gdańsk 47-43
    Bydgoszcz - Grudzi±dz 56-34
    Gniezno - Bydgoszcz 43-47
    Gniezno - Grudzi±dz 44-46
    Gdańsk - Bydgoszcz 49-41
    Tabela
    1. Bydgoszcz 4 +18
    2. Grudzi±dz 4 -20
    3. Gniezno 2 +9
    4. Gdańsk 2 -11
    Do rozegrania:
    Bydgoszcz -Gdańsk (12.06)
    Grudzi±dz - Gniezno (19.06)
    Bydgoszcz - Gniezno (26.06)
    Grudzi±dz - Bydgoszcz (03.07)
    Gdańsk - Grudzi±dz (17.07)
    Gniezno - Gdańsk (24.07)
    W najlepszej sytuacji s± bydgoszczanie których czekaj± dwa mecze u siebie i 1 wyjazd. Zawodnicy z Bydgoszczy maj± spor± szansę zgarn±ć wszystkie bonusy.
    W niezłej sytuacji s± grudzi±dzanie , którzy również maj± 2 mecze u siebie i 1 wyjazd , jednak szanse na bonus zawodnicy GKM-u maj± chyba tylko w meczu z Gnieznem.
    Gnie¼nianie maj± z kolei przed sob± 2 wyjazdy i 1 mecz u siebie. Szansa na bonus chyba tylko z Gdańskiem (ten prawie na pewno trafi na ich konto)
    W ciut lepszej sytuacji s± zawodnicy znad morza, którzy wprawdzie również maj± przed sob± 2 wyjazdy i 1 mecz u siebie , jednak zachowali szansę na 2 punkty bonusowe

  33. Powrót do góry    #168
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Zgadza się, dlatego najbardziej trafne wydają mi się wyliczenia Drapichrusta :) W takim wypadku Polonii w PO wystarczy zgarnięcie na każdym 3 punktów.

    W sumie szkoda, że taki mamy regulamin. Poza 6-cioma spotkaniami reszta rundy zasadniczej jest już po prostu o pietruszkę...

  34. Powrót do góry    #169
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-02-2006
    Postów
    1,757
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 130 w 94 postach
    A mnie ciekawi taka rzecz czy Grudziądz jest już gotowy na extraligę? Póki co radzą sobie wyśmienicie i jest realna szansa na awans... No ale właśnie czy będą w stanie spełnić wszystkie wymogi aby móc występować w extralidze?

    Jest ktoś zorientowany w temacie? Jak to wygląda?

  35. Powrót do góry    #170
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    30-04-2006
    Postów
    6,349
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 465 w 353 postach
    wg mnie zrobią wszystko, żeby być w czołowej dwójce, a potem będą się martwić co dalej. :)

    również sądzę, że drużyna która zajmie trzecie miejsce praktycznie grzebie swoje szanse na awans, bo zwyczajnie nie ma szans z żadną z ekip ekstraligowych.

    myślę, że Bydgoszcz i Gdańsk jednak awansują.

  36. Powrót do góry    #171
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-09-2003
    Postów
    634
    Kliknij i podziękuj
    70
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    [quote]również sądzę, że drużyna która zajmie trzecie miejsce praktycznie grzebie swoje szanse na awans, bo zwyczajnie nie ma szans z żadną z ekip ekstraligowych.[quote]


    Nie bądź takim pesymistą, no i żebyś się kolego Bartku nie zdziwił pod koniec sezonu..
    --> Unia Tarnów. I wszystko w temacie.

  37. Powrót do góry    #172
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-11-2005
    Postów
    1,527
    Kliknij i podziękuj
    148
    Podziękowania: 253 w 135 postach
    Unia Tarnów ma przeciwników innego kalibru w ekstralidze a taki Ułamek , Pedersen ,Kasprzak, Vaculik i reszta seniorów są w stanie wygrać baraż z każdą drużyną 1 ligową. Dziwi mnie ta nie moc Tarnowa bo uważam , że zmontowali całkiem ciekawą ekipę. Jeżeli Vaculik będzie mógł jeździć na pozycji juniora to Unia załata swoją dziurę w postaci słabej juniorki. W ubiegłym roku dzięki regulaminowi wylądowaliśmy na pierwszym miejscu (DPŚ osłabiony Rzeszów przegrał mecz u siebie) W tym sezonie przegraliśmy mecz u siebie z Gnieznem. Nie mogliśmy korzystać z usług Warda, nie jechał też Jonasson, oczywiście kontuzję się zdarzają i są częścią tego sportu ale jeden mecz może zadecydować o kolejności w tabeli przed play offami. Mecze z drużynami z drugiej czwórki to mecze o pietruszkę , nie trzeba się pilnować, wysilać. Nie można nadrobić punktów ze straconego pierwszego meczu. Praktycznie GKS może pojechać do Poznania w okrojonym składzie bo niezależnie od wyniku ten mecz nie będzie miał żadnego znaczenia dla pierwszej czwórki. Jest to pewien mankament regulaminu. Uważam, że powinny być liczone wszystkie punkty a nie tylko te zdobyte na przeciwnikach z pierwszej czwórki i nie piszę tego tylko dlatego bo tak wygodniej dla Gdańska ale dlatego , że wiele meczy nie ma żadnego ciężaru gatunkowego.
    Co do kolejności przed play offami to nie zdobędziemy bonusa w Bydgoszczy i nie liczę na wygraną w Gnieźnie. Ciągle jednak pozostały mecze w play off gdzie możemy wywalczyć punkty bonusowe i w ten sposób wysforować się na 2 miejsce za Polonią.

  38. Powrót do góry    #173
    Zaawansowany Awatar Drapichrust
    Dołączył
    07-01-2006
    Postów
    1,542
    Kliknij i podziękuj
    366
    Podziękowania: 327 w 209 postach
    A mnie ciekawi taka rzecz czy Grudziądz jest już gotowy na extraligę? Póki co radzą sobie wyśmienicie i jest realna szansa na awans... No ale właśnie czy będą w stanie spełnić wszystkie wymogi aby móc występować w extralidze?

    Jest ktoś zorientowany w temacie? Jak to wygląda?
    Podkreślę, że najpierw musi być wynik sportowy, póki co jest. Grudziądzan czekają megatrudne mecze u siebie ze Startem i Polonią. Jeśli je przegrają to w tabeli pierwszej czwórki będziemy na nieciekawej pozycji i o awansie i zadanym wyżej pytaniu nie ma co mówić.
    Co do wymogów to problem jest bardziej złożony.
    Właśnie do 1 ligi awansowała piłkarska Olimpia Grudziądz. Potrzebna jest wymiana całej murawy i infrastruktury grzewczej a to kosztuje ponad milion, do tego chyba oświetlenie itd. Piszę o tym, gdyż jak wiadomo miasto jest największym sponsorem zarówno piłki jak i żużla w Grudziądzu. Na marginesie dodam, że mamy jeszcze Drużynowego Mistrza Polski w tenisie stołowym i chyba jakieś medale w kolarstwie torowym :)
    Jednakże prezydent Grudziądza Robert Malinowski podkreślił, że w ciągu 2 najbliższych tygodni zacznie być instalowane oświetlenie na stadionie GTŻ jak i w parkingu. Z powstaniem spółki akcyjnej nie będzie problemu. Problemem jest stadion, gdyż wszyscy wiedzą w jakim jest stanie. Na słynny projekt modernizacji stadionu już dawno jest pozwolenie na budowę. Prezydent zapewnił, że jeśli wynik sportowy będzie to klub będzie starał się o licencję warunkową na starty w Ekstralidze a rozbudową być może będzie miała miejsce w najbliższym roku czy dwóch latach.

  39. Powrót do góry    #174
    Zaawansowany Awatar Raymond
    Dołączył
    05-07-2010
    Postów
    1,940
    Kliknij i podziękuj
    151
    Podziękowania: 201 w 135 postach
    Kto, Waszym zdaniem, zajmie czwarte miejsce po sezonie?

  40. Powrót do góry    #175
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Wybrzeże.

  41. Powrót do góry    #176
    Ekspert Awatar MELAS
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    4,471
    Kliknij i podziękuj
    117
    Podziękowania: 187 w 107 postach
    Orzeł Łódź!!!!!!!!!!!
    Jedyne w co wierzę - GKS Wybrzeże!!!

  42. Powrót do góry    #177
    Użytkownik
    Dołączył
    22-10-2002
    Postów
    260
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Panienki!!

  43. Powrót do góry    #178
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    No to kolejny mecz istotny dla czwórki się odbył. Gniezno wygrało z bonusem w Grudziądzu, więc zapowiada się po rundzie zasadniczej tak:

    1. Polonia 11
    2. Gniezno 8
    3. Grudziądz 6
    4. Wybrzeże 5

    Pozostały mecze Polonia - Gniezno, Gdańsk - Grudziądz, Gniezno - Gdańsk.

  44. Powrót do góry    #179
    Ekspert Awatar MELAS
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    4,471
    Kliknij i podziękuj
    117
    Podziękowania: 187 w 107 postach
    Dlaczego zakładasz, że GKM wygra z Bydgoszczą skoro polegli ze słabszym Startem Gniezno?
    Raczej zapowiada się tak:
    1. Polonia 13
    2. Start 8
    3. Wybrzeże 5
    4. GKM 4

    Dodatkowo wg mnie Grudziądz polegnie jeszcze w Daugavpils, gdzie będą jechali osłabieni brakiem Kudriaszowa, który dostał karę meczu za wykluczenie do końca zawodów. A potem poprawimy im w Gdańsku. :)
    Jedyne w co wierzę - GKS Wybrzeże!!!

  45. Powrót do góry    #180
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    30-04-2006
    Postów
    6,349
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 465 w 353 postach
    mecz w Daugavpils przy obecnym regulaminie nie będzie miał większego znaczenia. Lokomotiv stracił już za dużo punktów, żeby wejść do czwórki.

    GKM przegrywając u siebie ze Startem mocno skomplikował sobie sytuację, podobnie Wybrzeże po tym nieszczęsnym pierwszym meczu.

    na chwilę obecną w ekstralidze są Bydgoszcz i Gniezno.

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •