Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 236

Wątek: SE liga 2011. Wróżby, prognozy, oczekiwania

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec Awatar apatorzgred
    Dołączył
    14-07-2005
    Postów
    742
    Kliknij i podziękuj
    204
    Podziękowania: 10 w 10 postach

    SE liga 2011. Wróżby, prognozy, oczekiwania

    Składy dopięte na 90%. Budżety na 10% :) Czas na wróżby i to co lubimy najbardziej > prognozy. (wg składów na dzień 05.12.10)

    Ze swojej strony mam przyjemność przedstawić tabelę po RZ według mojego przeczucia :)

    1/ Stal Gorzów. Silny skład, mocniejszy od AD2010 o Hansa A i PUKA. Gollob i Nicki + nowi = torpeda wyników
    2/ Apator Toruń. Trochę może przesadzam z pozycją ale wierzę w poprawę tak wyników jak i atmosfery w klubie. CZy będzie tak za sprawą Kryjoma czy Holty to już nieistotne :)
    3/ Unia Leszno. Nie wiem dziś czy Sqra tam bedzie czy ktoś inny. Nie mniej po odejsciu Adamsa myslę że potrzeba roku by ten klub się po tym otrząsnął.
    4/ Falubaz ZG. Tu mamy coś w stylu "zamienił stryjek siekierę na kijek" nie mniej uważam że brak esSBeka odbije się lekko na wyniku. Czy końcowym? Nie wiem. Muszę herbatę dopić.
    5/ Stal Rzeszów. Jason w obliczu dzisiejszych zakupów n/w klubów powinien wystarczyć do zajęcia tej pozycji.
    6/ Unia Tarnów. Ułamek i Kasprzak to za mało na coś więcej.
    7,8/ Jeśli zarówno Sparta jak i CKM zatrudnią kogokolwiek wartościowego i wystartują to już będzie sukces. Nie mnie takie kluby bez Jasona i Rune nic wielkiego nie zwojują.

    Tyle, ode mnie. Zapraszam do ..... :)


  2. Powrót do góry    #2
    Zaawansowany Awatar libky
    Dołączył
    13-12-2005
    Postów
    1,551
    Kliknij i podziękuj
    268
    Podziękowania: 343 w 187 postach
    1-2. Toruń i Zielona
    3-4. Gorzów i Leszno
    5-6. Rzeszów i Tarnów
    7-8. Wrocław i Częstochowa

    Kolejność w parach nieprzypadkowa. Do walki o złoto dołączyć się może Stal Gorzów jeśli Komar zagra wszystkim na fujarce i jakimś cudem Przemek pojawi się jutro na Mikołajkach. Z Przemkiem Gorzów byłby na równi z Apatorem i Falubazem a o złocie zdecydowała by forma poszczególnych zawodników w sezonie 2011. Jeśli chodzi o dwa ostatnie miejsca sprawa wydaje się oczywista. Rzeszów z Tarnowem mogą wspiąć się nieco wyżej ale musiało by tam zagrać wszystko jak w zegarku, podobnie jak było w tym roku w Lesznie.

    pozdrawiam

  3. Powrót do góry    #3
    Ekspert Awatar mhsol
    Dołączył
    30-04-2009
    Postów
    3,592
    Kliknij i podziękuj
    2,083
    Podziękowania: 684 w 384 postach
    1. Falubaz/Gorzów
    2. Toruń/Leszno/Rzeszów
    3. Tarnów
    4. Wrocek
    5. Czewa

    Tak to widzę. W lubuskim zdecydowanie najdroższe składy i chyba najmocniejsze. Na pewno dwójka NP/TG mocniejsza od GH/AJ, jednak na korzyść Falubazu przemawia bardziej wyrównana druga linia. Kolejne trzy zespoły bedą się biły o brąz. Tarnów może zaskoczyć i włączyć się do tej walki. O reszcie trudno cokolwiek napisać.

  4. Powrót do góry    #4
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,021
    Kliknij i podziękuj
    1,793
    Podziękowania: 4,900 w 3,221 postach
    1. Gorzów - do czterech razy sztuka? Kto wie, jak zakończyłby się poprzedni sezon, gdyby nie kontuzja "Dzika". Jeżeli przyszły przejedzie w 100% zdrowy, a Gollob utrzyma formę to przy bardzo silnej drugiej linii Stal jest zdecydowanym faworytem do mistrzostwa.
    2. Toruń - Holta za Andersena i Jensen za Jagusia - gorzej na pewno nie będzie, a z tego co słychać oczyści się atmosfera, co przy tak wyrównanym składzie może być języczkiem u wagi.
    3. Leszno - brak Adamsa bedzie jednak odczuwalny, ale skład co najmniej na brąz, zakładając, że Kołodziej i Baliński nie obniżą znacząco lotów.
    4. Zielona Góra - Jonsson i Davidsson za Lindgrena i Zengotę/Iversena. Zamienił stryjek siekierkę na kijek, jak to ktos wyzej skwitował. W dodatku w przypadku Hancocka to już nie te lata. Wydaje mi się, że brąz to max i to przy mocno sprzyjających wiatrach.
    5/6. Rzeszów - sam Crump to za mało. Harris i Richardson jak to Brytyjczycy, chimeryczni, dla Kuciapy i Okoniewskiego ekstraliga to jednak za wysokie progi.
    5/6. Tarnów - Skład wzmocniony zapewne Madsenem i Lindgrenem. Co do Duńczyka, ciężko będzie mu powtórzyć tak udany sezon, zwłaszcza bez wsparcia klubowego mechanika Sparty. Lindgren też już raczej pewnego poziomu nie przeskoczy. Szansą jest polskie obywatelstwo dla Vaculika.
    7-8. Częstochowa, Wrocław - czerwone latarnie, między sobą rozstrzygną kwestię bezpiecznego 7. miejsca.

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik Awatar wujek_sam
    Dołączył
    23-05-2009
    Postów
    212
    Kliknij i podziękuj
    116
    Podziękowania: 48 w 24 postach
    Moim zdaniem można zestawić cztery pary. W każdej dwie równorzędne drużyny:
    1-2 Gorzów/Falubaz
    3-4 Toruń/Leszno
    5-6 Rzeszów/Tarnów
    7-8 Wrocław/Włókniarz
    Co z nowymi tłumikami? Ich wprowadzenie może wywrócić do góry nogami układ sił w lidze. Na nowych, zeszłoroczne asy mogą przestać być asami i odwrotnie.

  6. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany Awatar _jaskolka_
    Dołączył
    02-03-2003
    Postów
    2,856
    Kliknij i podziękuj
    447
    Podziękowania: 118 w 63 postach
    No to moje typy :)

    1-2 Stal Gorzów, Falubaz
    Co by nie mówić to drużyny z lubuskiego na papierze wyglądają najsolidniej. Oby wygrała tę potyczkę Stal :P
    3. Apator Toruń
    Dokoptowanie do składu pewniaka w osobie Holty znacząco podnosi poziom tej drużyny. Rune, Holder, Ryan, Miedziak, wsparci młodzieżą MJJ i Pulczyńskimi może sięgnąć nawet po złoto, choć myślę że z niego będą się cieszyć jednak rywale z ZL ;)
    4-5-6
    Unia Leszno, Unia Tarnów, Stal Rzeszów.
    Mistrzowie Polski mocno się osłabili za sprawą zakończenia kariery przez Leigh, dodatkowo KSM mocno pokrzyżował im plany wzmocnienia drużyny. Pewniaki w osobach Jarka i Janusza, wsparci Balonem, Troyem i Juricą to może być jednak za mało na któryś z medali, chociaż półfinał SE w zasięgu tej drużyny.
    Moja Unia to chyba największa niewiadoma tego sezonu. Gdy wypalą wzmocnienia w postaci Fredrika i Leona można myśleć o czwórce, bo jednak Kasper i Martin są w stanie powalczyć z każdym w naszej lidze. Największą słabością na dziś wydają się juniorzy.
    O Stali Rzeszów sama nie wiem co myśleć. Jest torpeda Crump, są solidni Harris i Richardsson, niezły junior Lampart, ale reszta? Kuciapa, Okoniewski to raczej nie ten poziom chociaż w Rzeszowie mogą wystrzelić ( a w derbowym meczu Kuciapa na pewno :P). W każdym razie według mnie będą się bić z Uniami o czwórkę.
    7-8 Sparta Wrocław, Włókniarz Częstochowa.
    Póki co solidniej wyglądają Spartanie którzy stracili co prawda Crumpa, Madsena i (przede wszystkim) Cieślaka, jednak udało im się zatrzymać Bjerre, Maćka i Świdra. Faworyci do 7 miejsca.
    O Włókniarzu ciężko coś powiedzieć, bo właściwie poza uzgodnionym już ponoć Szuminą nie wiadomo nic. Mówi się o Gapie, Lagutach, ale póki co tylko mówi się, bez konkretów.
    Na dziś to Włókniarz wg mnie będzie się potykał z I ligowcem na koniec sezonu.

    Takie moje typy, a znając życie, będzie zupełnie inaczej ;)

  7. Powrót do góry    #7
    Zbanowany
    Dołączył
    27-03-2004
    Postów
    228
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Unia T wygra runde zasadniczą ,pozniej Gorzów i ZG,Toruń LEszno,a o dół będa sie pocić Rzeszów z Wrocławiem i CZewą

    dziekuje

  8. Powrót do góry    #8
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,473
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,329 w 4,313 postach
    no coz. Papierowo najciekawiej wyglada mi sklad z ZG. Trzon druzyny, czyli zaowdnicy krajowi, nie zmienil się. Mocny junior wciaz jest. Za niespecjalnie rozwijajacego sie Fredke przyszedl chyba troche lepszy Adrenalina.
    No i dali sobie spokoj z instruktorem prac rolnych. Pachnie sukcesem, ale na drodze stanie odwieczny rywal: Stal Gorzów.

    W Gorzowie to dopiero poczyniono wzmocnienia. Gollob i Nicki to wiadomo, liderzy na maxa, ale jezyczkiem uwagi bedzie Hans - jeden z pewniejszych drugoliniowców. Kompletów czesał nie bedzie ale stac go na dobre wyniki. Do tego zadomowiony Zagar, Gapa i straszak PUK. Jest tez perspektywa w juniorce - derby lubuskie beda ciekawe.

    Do grona walczacych o medale zaliczylbym tez Torun i Leszno. Leszno bo mimo braku Adamsa na sowim torze dalej moze czesac, wystarczy ze Balinski nie spusci z tonu. Kolodziej pierwszy pelny sezon GP - i tu moze byc nieco gorszy wynik w lidze, ale na swoim torze Kolodziej zawsze jest dobry. Slaby punkt juniorka, ale czuje ze Leszno moze uciulac wiele bonnusów.
    Torun z kolei ma Holte - ktory w lidze robi swietne wyniki.
    Odszedł Jagus, ale nie wzmocnil zadnego rywala ;) Po za tym, umowmy sie, ze Jagus od dwoch seoznow raczej zawodzil.
    Holder pozbawiony Warda moze sie bardziej skupic na tym co robic powinien. Sully i Miedziak - ich mozliwosci mniej wiecej znamy - powinni solidnie punktowac.

    Dalej dwie druzyny z poludnia. I tu przekonamy się ktora koncepcja jest sluszna. Czy wersja z liderem z najwyzszej polki (Rzeszów z Crumpem) i kilkoma zawodnikami na srednim, lecz wyrownanym poziomie + niezly junior) Czy moze Tarnów - brak lidera, za to kazdy przy odrobinie fantazji mogl kiedys sie na takiego kreowac.. Kazdy z nich liznął GP w pelnym wymiarze - wiadomo oprocz Madsena. Kazdego stac na bardzo dobre wyniki. Ale kazdy tez moze zawodzic. Wiele zalezy od regulaminu i pozycji Vacula.

    Na koniec dwie druzyny przechodzace swoje problemy. Na ten moment ciezko cos powiedziec. Wroclaw poki co goły i niewesoły, Czewa z kolei wydaje sie ze poziom szczescia wykorzystala w minionym sezonie.. Wszystko moze sie zdarzyc, a jezyczkiem uwagi bedzie Cieślak.

  9. Powrót do góry    #9
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-04-2005
    Postów
    1,557
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 10 w 8 postach
    Gdy prognozowałem rok temu, 2 lata temu oraz 3 lata temu popełniony przeze mnie błąd prognozy (liczony jako średnia z absolutnych różnic pomiędzy miejscem rzeczywistym a prognozowanym) był zawsze bardzo niski. Przyznam się jednak, iż idealnych strzałów było niewiele. Trudno było mi przewidzieć dokładne miejsce, jednak na ogół było tak, że gdy prognozowałem drugie, drużyna zajmowała trzecie, gdy przewidywałem 5-te to zajmowała 4-te itd.

    Nigdy przed sezonem nie twierdziłem, że "Falubaz ma teoretycznie najsilniejszy skład i jest głównym faworytem do mistrzostwa" bo nigdy tak nie było a wyniki osiągnięte przez Falubaz w trzech ostatnich sezonach to były pozytywne zaskoczenia w stosunku do przedsezonowych oczekiwań.
    Teraz jednak jest inaczej i Falubaz będzie musiał dźwigać ogromny ciężar jakim jest startowanie w roli faworyta ligi. Porównując składy drużyn i wyniki osiągane przez poszczególnych zawodników na przełomie kilku sezonów, to Falubaz wydaje się być najsilniejszą drużyną.

    Moja prognoza na sezon 2011 jest następująca:

    1) Zielona Góra
    2) Toruń
    3) Gorzów
    4) Tarnów
    5) Leszno
    6) Rzeszów
    7) Wrocław
    8) Częstochowa

    Pozdrawiam

  10. Powrót do góry    #10
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Gdy prognozowałem rok temu, 2 lata temu oraz 3 lata temu popełniony przeze mnie błąd prognozy (liczony jako średnia z absolutnych różnic pomiędzy miejscem rzeczywistym a prognozowanym) był zawsze bardzo niski. Przyznam się jednak, iż idealnych strzałów było niewiele. Trudno było mi przewidzieć dokładne miejsce, jednak na ogół było tak, że gdy prognozowałem drugie, drużyna zajmowała trzecie, gdy przewidywałem 5-te to zajmowała 4-te itd.

    Nigdy przed sezonem nie twierdziłem, że "Falubaz ma teoretycznie najsilniejszy skład i jest głównym faworytem do mistrzostwa" bo nigdy tak nie było a wyniki osiągnięte przez Falubaz w trzech ostatnich sezonach to były pozytywne zaskoczenia w stosunku do przedsezonowych oczekiwań.
    Teraz jednak jest inaczej i Falubaz będzie musiał dźwigać ogromny ciężar jakim jest startowanie w roli faworyta ligi. Porównując składy drużyn i wyniki osiągane przez poszczególnych zawodników na przełomie kilku sezonów, to Falubaz wydaje się być najsilniejszą drużyną.

    Moja prognoza na sezon 2011 jest następująca:

    1) Zielona Góra
    2) Toruń
    3) Gorzów
    4) Tarnów
    5) Leszno
    6) Rzeszów
    7) Wrocław
    8) Częstochowa

    Pozdrawiam
    Raczysz żartować, prawda? Spójrz chociażby na skład Stali Gorzów i Apatora Toruń. Oczywiście przed sezonem ciężko wskazywać jednoznacznie kto ma silniejszy skład i koniec sezonu pokaże kto ma rację, jednakże w mojej ocenie pisanie, że Falubaz jest faworytem rozgrywek bo ma najsilniejszy skład jest oczywiście dużym nadużyciem i okazem patriotyzmu lokalnego.
    Serdecznie pozdrawiam, Maciek

  11. Powrót do góry    #11
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    1. Leszno.
    2. Toruń.
    3. Zielona Góra.
    4. Gorzów.
    5. Tarnów.
    6. Rzeszów.
    7. Wrocław.
    8. Częstochowa.


  12. Powrót do góry    #12
    Użytkownik Awatar Brudne_Serce
    Dołączył
    20-05-2009
    Postów
    130
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    1. Gorzów
    2. Zielona Góra
    3. Toruń/Rzeszów
    4. Rzeszów/Toruń
    5. Leszno
    6. Tarnów
    7. Wrocław
    8. Częstochowa

    ;)

  13. Powrót do góry    #13
    Użytkownik
    Dołączył
    15-07-2006
    Postów
    191
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moja prognoza:

    1. Stal Gorzów Wlkp.
    bardzo silny skład jak wszyscy zaskoczą może być złoto
    2. Apator Toruń
    z Holtą może być naprawdę bardzo silny
    3. Falubaz Zielona Góra
    solidna równa drużyna, jednak AJ i Hancook mnie jakoś po ubiegłym sezonie nie przekonują
    4. Unia Leszno
    wielka niewiadoma, jak poradzą sobie bez Lee
    5. Unia Tarnów
    solidna drużyna, jednak problemem mogą być bardzo słabi juniorzy
    6. Stal Rzeszów
    drużyna pierwszoligowa wsparta Crumpem, to trochę za mało. Plusem napewno jest dobry junior D. Lampart

    7. Włókniarz Częstochowa
    silna drużyna pierwszoligowa wyrównana, zawodnicy mają potencjał, liczę na kolejny dobry sezon Szuminy [/b]

    8. Sparta Wrocław
    Bjerre, a dalej nic...

  14. Powrót do góry    #14
    Użytkownik
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    253
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    1. Falubaz
    2. Stal
    3. Apator
    4. Leszno
    5. Tarnów
    6. Rzeszów
    7/8 Czewa/Wrocek

  15. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec Awatar bullfan
    Dołączył
    08-12-2005
    Postów
    872
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 40 w 28 postach
    1. Zielona Góra
    2. Stal Gorzów
    3. Torun
    4. Tarnow
    5. Leszno
    6. Rzeszow
    7. Wroclaw
    8. Czestochowa

  16. Powrót do góry    #16
    Ekspert Awatar grafi25
    Dołączył
    19-11-2007
    Postów
    3,415
    Kliknij i podziękuj
    420
    Podziękowania: 515 w 328 postach
    Składy już prawie kompletne, więć warto pobawić się we wróżenie:

    Walka o medale:
    1.-3. Stal G./Unibax/Falubaz(równe soliden składy, mogą decydować detale, kontuzje)
    4. Unia L.(zamina Adamsa na Skórnickiego powinna wpłynąć na wynik, no chyba, że po odpuszczeniu tematu Pawlickich w Stali, jednak dogadaja się z Unią)
    5.-6. Unia T./Stal R.(solidne średniaki, na pewno groźne u siebie)
    7. Wrocław ( nieco lepsza niż Włokaniarz, ale na więcej niż 7 miejsce szanse małe)
    8. Włókniarz ( ponownie raczej czerona latarnia, ale pewnie się utrzyma)

    Pozdrawiam


  17. Powrót do góry    #17
    Użytkownik Awatar nierobmitego
    Dołączył
    24-12-2009
    Postów
    322
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 11 w 6 postach
    to i ja sie pobawie w typowanie (zaznaczam ze to moj gust, moja ocena nie musicie sie z nia zgadzac)

    1. Zielona Góra
    2. Torun
    3. Stal Gorzów
    4. Tarnow
    5. Rzeszow
    6. Leszno
    7. Wroclaw
    8. Czestochowa

    pozdro dla normalnych

  18. Powrót do góry    #18
    Stały bywalec Awatar michalgruby
    Dołączył
    11-03-2007
    Postów
    867
    Kliknij i podziękuj
    60
    Podziękowania: 16 w 13 postach
    Widać że typy takie same jak w tamtym roku....

    A to moje :

    1.Leszno
    2.Zielona Góra
    3.Toruń
    4.Tarnów
    5.Rzeszów
    6.Gorzów
    7.Wrocław
    8.Cz-Wa

  19. Powrót do góry    #19
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    7. Włókniarz Częstochowa
    silna drużyna pierwszoligowa wyrównana, zawodnicy mają potencjał, liczę na kolejny dobry sezon Szuminy [/b]
    A ci zawodnicy mający potencjał to jacy, skoro jeszcze z nikim nie ma kontraktu podpisanego? (Poza Taiem i Nermarkiem)

    Zdecydowanie najlepszy skład wydaje się mieć Zielona Góra:

    1. Pepe
    2. Jonas
    3. Jonsson
    4. Dobrucki
    5. Hancock
    6. Dudek
    7. Rogowski

    Pierwsza szóstka taka dobra, że praktycznie powinni wszystkich lać. Ale... w tym upatruję słabości. Ostatnie 3 lata ZG zdobyła 3 medale, w tym DMP wcale nie składem, który był stawiany w gronie faworytów. Chodziło o to głównie, że był zespół, który czasem bez nazwisk, ale potrafił się zgrać. Ten na bieżący sezon przypomina mi taką trochę... Stal Gorzów. Dużo głośnych nazwisk, mało swojaków (jak przyjdzie Gomólski to już w ogóle), czyli runda zasadnicza do przodu, a potem jakieś zacięcie w PO i szybkie odpadnięcie. Ale zobaczymy jak wyjdzie :)

  20. Powrót do góry    #20
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-02-2006
    Postów
    573
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 33 w 19 postach
    1.Toruń
    2.Leszno
    3.Tarnów
    4.Zielona Góra
    5.Rzeszów
    6.Gorzów
    7.Wrocław
    8.Częstochowa

  21. Powrót do góry    #21
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,982
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    1.Zielona Góra
    2.Gorzow
    3.Torun
    4.Tarnow
    5.Leszno
    6.Rzeszow
    7/8 Czewa i Wrocek

  22. Powrót do góry    #22
    Użytkownik
    Dołączył
    12-08-2010
    Postów
    409
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    1-3 Toruń, Gorzów, ZG
    4. Tarnów
    5. Rzeszów
    6. Częstochowa
    7. Leszno
    8. Wrocław

    Pozdro :)

  23. Powrót do góry    #23
    Początkujący
    Dołączył
    04-12-2010
    Postów
    37
    Kliknij i podziękuj
    78
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Jeszcze panowie zdziwicie się Tarnowem.

  24. Powrót do góry    #24
    Zbanowany
    Dołączył
    27-03-2004
    Postów
    228
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    dokladnie guma:F

  25. Powrót do góry    #25
    Stały bywalec Awatar tomkoz
    Dołączył
    30-07-2009
    Postów
    547
    Kliknij i podziękuj
    141
    Podziękowania: 45 w 33 postach
    1. Zielona Góra
    2. Toruń
    3. Gorzów
    4. Leszno
    5. Tarnów
    6. Rzeszów
    7. Wrocław
    8. Częstochowa
    Typy na rundę zasadniczą potem może się zdarzyć wszystko.

  26. Powrót do góry    #26
    Stały bywalec Awatar wiksa12
    Dołączył
    17-08-2003
    Postów
    536
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Przeceniacie "dream teamy" z Lubuskiego.
    Iversen? Zagar? Gapiński?
    jak to ktoś napisał "bardzo silny skład jak wszyscy zaskoczą może być złoto" prawdopodobieństwo zaskoczenia wszystkich? Zerowe.
    Falubaz: Greg to już nie ten sam zawodnik który był zdecydowanym liderem, Dobrucki miewa przebłyski, Davidsson, Zengota- w meczach o stawkę zawodzą(w sumie to samo się tyczy Zagara i Gapińskiego). Protas też jakoś przygasł.

    Nie wiem czemu ale mocna wydaje mi się Marma Hadykówka Polskie Fole PGE Stal Rzeszów. W Elidze wiele klubów jara się Łagutami a Richardson, Okoniewski mieli podobne do nich średnie biegopunktowe. Crump wiadomo, równy wysoki poziom choć ten sezon był dość kiepski jak na niego. Lampart- obecnie najwaleczniejszy polski junior.

    Kto może zaskoczyć? Unia Leszno i Unia Tarnów. Leszno jak zwykle niedoceniane, a zamiana Adamsa(12 pkt.) na Skórnickiego (5pkt.) nie powinna znacznie obniżyć lokaty Byków, patrząc na zeszłoroczne pogromy.
    Dlaczego Unia Tarnów? Młody perspektywiczny skład. Kasprzak już się "zadomowił", Lindgren czyniący niewielkie, lecz wciąż postępy, objawienie sezonu Leon Madsen, oraz fruwająćy Vaculik. Jeśli tylko ustabilizuje formę może być liderem. Ułamek i B.Pedersen mi tu nie pasują. Pierwszy jeździ trochę bez jaj, no ale fakt faktem trochę punktów zdobywa, a Bjarne to raczej 1 ligowy zawodnik.

    Cóż, to są tylko przewidywania, prognozy- kto zaskoczy, kto nie powtórzy tak dobrego sezonu. W sporcie wszystko jest możliwe, Dawid Kujawa Mistrzem Świata, Artur Bogińczuk Mistrzem Polski, Speedway Miszkolc w 1 lidze, Tai Woffinden w GP ;o
    Dobra, tabela:
    1. Unia Leszno
    2. Stal Gorzów (choć przez butność ich kibiców i prezesa życzę im kolejnego miernego sezonu, choć chyba wielu z nich jest niereformowalnych i nigdy nie nabierze pokory)
    3. Unia Tarnów (czarny koń rozgrywek)
    4. Falubaz Zielona Góra
    5. PGE Marma Rzesów (i tu jest spora szansa na wyższą lokatę)
    6. Unibax Toruń (Trochę nisko ale jakoś nie wierzę w tą drużynę)
    7. Włókniarz Częstochowa (ale jeśli nie przyjdzie któyś z Łagutów i Cieślak to 8 miejsce gwarantowane).
    8. Wrocław (spokojnie, utrzymanie w barażach bez problemu)

  27. Powrót do góry    #27
    Użytkownik
    Dołączył
    12-08-2010
    Postów
    409
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Iversen? Zagar? Gapiński?
    A co? Może Skórnicki, Pavlic, Batchelor? :D

    Nie rób sobie jaj :)

  28. Powrót do góry    #28
    Stały bywalec Awatar Skywalker-RM
    Dołączył
    09-04-2009
    Postów
    1,005
    Kliknij i podziękuj
    14
    Podziękowania: 6 w 5 postach
    1-2 Stal/Falubaz
    Bardzo wyrównane drużyny ze świetnymi seniorami i w miarę dobrą juniorką.Falubaz to oczywiście Dudek ale brak drugiego a Stal bracia Zmarzliki.Jeden mniej utalentowany ale już w miarę doświadczony a drugi to jeszcze nieoszlifowany diament.Będzie ciekawie na derbach

    3.Apator/Unia T.
    Apator wzmocniony walecznym Holtą a skład Unii jest dla mnie bardzo ciekawy po dojściu Fredki i Leona

    5.Unia L.
    Niestety jak się ma w składzie Skórnickiego to nie można niczego wielkiego zawojować i niech nikt nie pisze że on ma zdobywać TYLKO 5 pkt w meczu i każdy będzie happy bo on nie jest w stanie robić tego z czołówką.Do tego Janusz,Jarek i Damian muszą powtórzyć tak niesamowity sezon a każdemu się to nie uda na bank

    6.Marma coś tam coś tam Rzeszów
    Crump i niby wszystko ładnie pięknie ale spytajcie się rzeszowiacy ile to się wrocławianie na przeklinali jak Rudy wracał z GP i dawał dupy.Do tego Okoń i Kuciapa(No błagam) ! W Gorzowie przerabialiśmy tego pierwszego.Miał wszystko i do tego swojego ulubionego Stasia Chomskiego i przegrał rywalizację z ...Davidem Ruudem !

    7-8 Włókniarz i Sparta
    Ja nawet nie wiem kto tam będzie jeździł w przyszłym sezonie więc sobie odpuszczę...

  29. Powrót do góry    #29
    Ekspert Awatar Mildura
    Dołączył
    03-07-2010
    Postów
    6,848
    Kliknij i podziękuj
    845
    Podziękowania: 840 w 448 postach
    1-2. Wrocław lub Częstochowa - Walka będzie zacięta. Wieloletnia przemyślana polityka kadrowa i finansowa teraz zacznie procentować,
    3-4. Gorzów -Rzeszów - kluby prawie idealne, właśnie to prawie sprawia, że będą w tym sezonie walczyć tylko o brąz. Ale już mocno tam pracują na to, aby w niedalekiej przyszłości dogonić kluby z czuba tabeli.
    5-6. Tarnów - Toruń - takie kluby bez wyrazu, trochę brakuje tam milionowych transferów, pierwszoplanowych gwiazd, no niestety tylko zapewniony byt.
    7.Zielona Góra - te pustki na trybunach plus emerytowany skład, no cóź, ten rok nie bedzie należał do nich.
    8.Unia Leszno - za nieprzemyślaną politykę juniorską, za zamianę Adamsa na Adama, za zawyzanie KSM najwyższy czas zapłacić. Niestety brak w tym klubie tradycji oraz wizji rozwoju, brak dobrej woli w negocjacjach - to wszystko się zemści...

    Ze sportowym pozdrowieniem
    Działacz.

  30. Powrót do góry    #30
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Rozumiem, że osoby wymieniające drużyny lubuskie na pierwszych miejscach zakładają, że po raz pierwszy od zarania dziejów Stal nie trafi na Falubaz w początkowej części PO. Może i tak będzie, ale polecam większości typujących mieć na uwadze, że tor w Zielonej Górze jest w trakcie przebudowy, a mamy srogą zimę :D W związku z tym zaś mogą się zdarzyć różne dziwne rzeczy.

    Mildura, nie rozumiem fragmentu opisującego Tarnów, jakoś dziwnie zabrzmiało ;) Ja sam wypowiem się jako ekspert, gdy poznamy wszystkie składy do końca, brakuje mi wciąż kilku puzzli :)

    ED. Skywalker, jesteś cholernie pewny siebie i swojego prezesa - uważaj, by przypadkiem bracia nie poszli ligę niżej a Gapiński przedwcześnie dla was nie podpisał np. we Włókniarzu ;) Swoją drogą biedny ten Iversen, z deszczu pod rynnę, o czym się zapewne nieraz i nie dwa przekona, czego mu nie życzę.

    Co do puzzli, bardziej jestem zapatrzony we własne podwórko, również w przyszłogapińskie :D

  31. Powrót do góry    #31
    Stały bywalec Awatar Skywalker-RM
    Dołączył
    09-04-2009
    Postów
    1,005
    Kliknij i podziękuj
    14
    Podziękowania: 6 w 5 postach
    Ja sam wypowiem się jako ekspert, gdy poznamy wszystkie składy do końca, brakuje mi wciąż kilku puzzli :)
    Rozumiem że brakuje Ci Pawlickich w Stali ;) Do początku sezonu jeszcze daleko a Czernicki wczoraj w radiu jąkał się że on wciąż wierzy że będzie Przemek w drużynie.W sumie jak by tak przemyśleć sprawę to:

    Władzio czeka i nie podpisuje z Gapińskim bo wie że może jednak wyrwie Przema i wtedy odpuści Gapę a jak się nie uda z Pawlickim to Tomasz dostaję w łapę pióro i wali parafkę.

    Sytuacja typu Win-Win.

  32. Powrót do góry    #32
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,390
    Kliknij i podziękuj
    1,809
    Podziękowania: 861 w 526 postach
    Myślisz, że Gapa będzie czekał w nieskończoność? Mylisz się ;) i to grubo ;)

  33. Powrót do góry    #33
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,473
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,329 w 4,313 postach
    Gapa to nie jest zawodnik kluczowy - tzn on moze byc kluczowy w meczach o utrzymanie, ale nie o zloto. Takze spokojnie, bo on jezyczkiem uwagi nie jest.
    A w Gorzowie nie musza zaskoczyc Zagar, Gapa, Iversen wszyscy trzej na raz. Wystarczy ze dwoch zaskoczy. Jesli bedzie zdrowa rywalizacja: najslabszy w ostatnim meczu out - to na play off bedzie mocna paka z klarownym skladem, taki system zawsze dziala.

  34. Powrót do góry    #34
    Stały bywalec Awatar wiksa12
    Dołączył
    17-08-2003
    Postów
    536
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Iversen? Zagar? Gapiński?
    A co? Może Skórnicki, Pavlic, Batchelor? :D

    Nie rób sobie jaj :)
    Co oni zrobili rok temu? Punkty tylko na słabych drużynach. Zawodzili w najważniejszy momentach

    Mildura "Niestety brak w tym klubie tradycji oraz wizji rozwoju, brak dobrej woli w negocjacjach - to wszystko się zemści..."

    A to tradycją było przepłacanie? Ile chciał Zenon Kasprzak z synami? A Krzysztof Kasprzak był niewątpliwie lepszym jeźzdzcem w wieku 18 lat niż jakim był Pawlicki Przemysław.
    Tradycją w klubie jest to, iż pieniądze leżą na torze, że zawodnik nie rządzi klubem.
    Nie wiem czy pamiętasz ale był parę lat temu taki bardzo "lubiany i szanowany" prezes Rufin Sokołwski który zbierał jeszcze większe owacje niż przez Józef Dworakowski (sarkazm).
    Jeśli uważasz że jego polityka jest tradycyjną polityką Unii Leszno... Przepłacanie za sprzedawczyka Okoniewskiego i najemnika Ułamka. Wynik? Przez 10 lat prezesury pana Rufina Unia została Drużynowym vice Mistrzem Polski. A inne lata? Nigdy Unia nie otarła się nawet o podium. Przez 6 lat prezesury Józefa Dworakowskiego: GP, DPŚ, 2 złote medale i jeden srebrny. Rok temu Unia bez Przemka Pawlickiego i tak zdobyła z wielką przewaga Mistrzostwo Polski. Adams był trzecim zawodnikiem w drużynie, więc jak mówię zamiana 12 punktów na 5 aż tak wiele nie zmieni. A na to Batchelora, Pavlica na pewno stać. Jak nie to jest w obwodzie Skórnicki.
    A na juniorce w tym sezonie wyglądamy lepiej względem innych drużyn niż to było w sezonie 2010.
    I taka różnica pomiędzy Unią a Falubazem czy Stalą. Oni muszą, są napakowani niby to świetnymi zawodnikami. Wielka presja, a dla Unii sukcesem(według wielu) będzie choćby brązowy medal. Wiemy jak presja odbija się na Gapińskim, Andersenie, Zagarze, Zengocie, Davidssonie ;)
    Podobna sytuacja jest w Unii w Tarnowie. Perspektywiczny zespół, stawiany tylko nieco wyżej niż Częstochowa i Wrocław. Z tym, że w zespole z małopolski próżno szukać zawodników przywiązanych do barw klubowych(nie wspominając o wychowankach.
    A więc moja tabela nie ulega zmianom. Chyba, Cieślak ostatecznie wyląduje w Zielonej: wtedy to Myszy będą głównym kandydatem do zwyciężenia w nienajlepszej lidze świata.

  35. Powrót do góry    #35
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-07-2003
    Postów
    829
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 12 w 7 postach
    Moim zdaniem podium to Gorzów, Toruń i Zielona Góra (kolejność alfabetyczna). Jako, że ekip z lubuskiego nie darzę szczególną sympatią trzymam kciuki za Toruń.
    Dla Leszna pudło w roku 2011 pozostanie raczej w sferze marzeń. Powalczy o 4 miejsce, choć mam wątpliwości czy Balon i Kołodziej powtórzą tegoroczne wyniki.
    Następnie Rzeszów i Tarnów. Rzeszów - potężna armata (choć ostatnio trochę wystrzelana) i średniacy. Trochę dziwny model budowania drużyny (widać kobiecą rękę ;)). Plus Rzeszowa, to solidny, doświadczony junior.
    Tarnów będzie miał problemy z juniorami. Niedoświadczeni, nieobjeżdżeni. Dobrze przynajmniej, że to swojacy. Liczę na nasze dwie młode strzelby - Vaculika i Madsena. Mam nadzieję, że to oni pociągną wynik.
    Na końcu Wrocław i Częstochowa.

  36. Powrót do góry    #36
    Ekspert Awatar Emil
    Dołączył
    24-07-2002
    Postów
    7,041
    Kliknij i podziękuj
    185
    Podziękowania: 205 w 147 postach
    jak na razie nie mozna nic powiedziec za wyjatkiem tego ze o 7 miejsce stoczą bój zgrzeblarki z Tauronem Moscice.
    Liga podupada, robi sie coraz mniej ciekawa ,chyli sie ku upadkowi i moze to dobrze.
    ...Edmonton , St .Albert...........Ukryta zawartość

  37. Powrót do góry    #37
    Użytkownik
    Dołączył
    25-11-2003
    Postów
    321
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 20 w 14 postach
    Moim zdaniem podium to Gorzów, Toruń i Zielona Góra (kolejność alfabetyczna). Jako, że ekip z lubuskiego nie darzę szczególną sympatią trzymam kciuki za Toruń.
    Dla Leszna pudło w roku 2011 pozostanie raczej w sferze marzeń. Powalczy o 4 miejsce, choć mam wątpliwości czy Balon i Kołodziej powtórzą tegoroczne wyniki.
    Następnie Rzeszów i Tarnów. Rzeszów - potężna armata (choć ostatnio trochę wystrzelana) i średniacy. Trochę dziwny model budowania drużyny (widać kobiecą rękę ;)). Plus Rzeszowa, to solidny, doświadczony junior.
    Tarnów będzie miał problemy z juniorami. Niedoświadczeni, nieobjeżdżeni. Dobrze przynajmniej, że to swojacy. Liczę na nasze dwie młode strzelby - Vaculika i Madsena. Mam nadzieję, że to oni pociągną wynik.
    Na końcu Wrocław i Częstochowa.
    Ten model sprawdzil sie w sezonie 2008. Przy Nickim Watty i inne Nichollse jechali "lepiej niz potrafia" i efektem byl "prawie" medal.

  38. Powrót do góry    #38
    Użytkownik
    Dołączył
    22-09-2008
    Postów
    231
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moje typy:

    1. Stal
    2. Unibax
    3. Falubaz
    4. Tarnów
    5. Leszno
    6. Marma
    7. Czewa
    8. Sparta


    Pozwoliłem sobie przeliczyć powyższe wasze typy i o to co wyszło ( pominąłem post Mildury - wiadomo :) )
    A więc typowało 25 osób, podaję średnie miejsce :

    Stal Gorzów 2,2
    Falubaz 2,3
    Unibax 2,5
    Unia Leszno 4,0
    Unia Tarnów 4,6
    Marma Rzeszów 5,5
    Sparta 7,3
    Czewa 7,7

    Oto głos narodu, nie ukrywam, że bardzo by mi to odpowiadało, a finał Stal - Falubaz - MIODZIO :)



  39. Powrót do góry    #39
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-07-2003
    Postów
    829
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 12 w 7 postach
    Liga podupada, robi sie coraz mniej ciekawa ,chyli sie ku upadkowi i moze to dobrze.
    Sądzę, że bardziej uprawniona jest następująca teza: Włókniarz podupada, skład coraz mniej ciekawy, chyli się ku upadkowi i może to dobrze...

  40. Powrót do góry    #40
    Zbanowany
    Dołączył
    27-03-2004
    Postów
    228
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    jak na razie nie mozna nic powiedziec za wyjatkiem tego ze o 7 miejsce stoczą bój zgrzeblarki z Tauronem Moscice.
    Liga podupada, robi sie coraz mniej ciekawa ,chyli sie ku upadkowi i moze to dobrze.
    Nono, odstawiacie Lindgrenów i Kasprzaków na bok ,a w tym czasie Kronopol zapewne zdobędzie mistrza na czele z wojownikiem Protasieiwczem.ha ha już lepiej nic nie mówcie o tym Falubazie bo wstyd

  41. Powrót do góry    #41
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,982
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Nono, odstawiacie Lindgrenów i Kasprzaków na bok ,a w tym czasie Kronopol zapewne zdobędzie mistrza na czele z wojownikiem Protasieiwczem.ha ha już lepiej nic nie mówcie o tym Falubazie bo wstyd
    Ale żeś palnał głupote ;)

    dla ułatwienia

    Najpierw zorientuj sie skąd jest EMIL

  42. Powrót do góry    #42
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,681
    Kliknij i podziękuj
    2,080
    Podziękowania: 997 w 489 postach
    Zdecydowanie najlepszy skład wydaje się mieć Zielona Góra:

    5. Hancock
    Hmmmm ale Greg obecnie jest bez klubu,prawda?

  43. Powrót do góry    #43
    Użytkownik
    Dołączył
    01-04-2010
    Postów
    359
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    1-2. Wrocław lub Częstochowa - Walka będzie zacięta. Wieloletnia przemyślana polityka kadrowa i finansowa teraz zacznie procentować,
    3-4. Gorzów -Rzeszów - kluby prawie idealne, właśnie to prawie sprawia, że będą w tym sezonie walczyć tylko o brąz. Ale już mocno tam pracują na to, aby w niedalekiej przyszłości dogonić kluby z czuba tabeli.
    5-6. Tarnów - Toruń - takie kluby bez wyrazu, trochę brakuje tam milionowych transferów, pierwszoplanowych gwiazd, no niestety tylko zapewniony byt.
    7.Zielona Góra - te pustki na trybunach plus emerytowany skład, no cóź, ten rok nie bedzie należał do nich.
    8.Unia Leszno - za nieprzemyślaną politykę juniorską, za zamianę Adamsa na Adama, za zawyzanie KSM najwyższy czas zapłacić. Niestety brak w tym klubie tradycji oraz wizji rozwoju, brak dobrej woli w negocjacjach - to wszystko się zemści...

    Ze sportowym pozdrowieniem
    Działacz.
    Czlowieku zamilcz BRAK W TYM KLUBIE TRADYCJI ? a piszesz to w kontekscie nabardziej utytułowanej druzyny wszech czasów :) Bravo

    ps. Pawlickich za darmo nie doddamy i jest to jak najbardziej sluszna decyzja proponuje abys ty oddal swoj dom komus za darmo w ramach dobrego serca :)

    a typ moj to ..1 miejsce .... UNIA LESZNO bedzie ciezko ale jak zwykle damy rade na reszte nie chce mi sie typowac...

  44. Powrót do góry    #44
    Stały bywalec Awatar Skywalker-RM
    Dołączył
    09-04-2009
    Postów
    1,005
    Kliknij i podziękuj
    14
    Podziękowania: 6 w 5 postach
    Człowieku czy Ty jesteś przygłupi czy tylko udajesz ? Dla dobra twojego i całego narodu polskiego mam nadzieję że robisz sobie jaja.

  45. Powrót do góry    #45
    Zaawansowany Awatar _jaskolka_
    Dołączył
    02-03-2003
    Postów
    2,856
    Kliknij i podziękuj
    447
    Podziękowania: 118 w 63 postach
    Oj Mildura, ale podpuściłeś swoich kolegów po szalu :D
    Dla mnie Twój post 10/10 :D
    Brawo!!

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •