Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 136 do 180 z 236

Wątek: SE liga 2011. Wróżby, prognozy, oczekiwania

  1. Powrót do góry    #136
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,030
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    ZBOWID
    Hehe jeszcze niedawno tak mówiono na Stal.Teraz tą zaszczytna pałeczke przejął Falubaz.

    Srednia tych obu druzyn biorąć pod uwage ten rok i czołowa szostke zawodnikow

    Falubaz 30,5 (Hancock,Jonsson,Pepeta,Dobruc,Davidsson,Dudek)
    Stal 28,8 (Gollob,Pedersen,Zagar,Andersen,Iversen,Zmarzlik)

    ale to tylko taka ciekawostka ZBOWIDOWSKA ;)


  2. Powrót do góry    #137
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,557
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Nadeszły takie czasy, że drużyny ZBOWiDowskie są najbardziej perspektywiczne. Im więcej zbowidowców bez międzynarodowych ambicji tym spokojniej można budować team na lata (mniej kandydatów do GP) :D

    Ja w każdym razie liczę, że Hancock za rok pójdzie śladem Protasa i Dobruca i da sobie siana z tym całym głupawym GP i Falubaz będzie żelaznym teamem na lata (dopóki nie zacznie się problem z Dudkiem) ;)

    A poza tym wszystkiego dobrego to everybody w kolejnym "roku nijakiego żużlowca (2,0,1,1 bez bonusów)" :)

  3. Powrót do góry    #138
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Nie wiem Moher jak chcesz budowac druzne na lata z liderami ktorzy przekroczyli 35 rok zycia a jeden z nich nawet juz nie pamieta 35 urodzin.GP nie ma tu wlasciwie znaczenia.
    Biore jednak poprawke na wiatr i przyjmuje do wiadomosci ,ze masz spora wyobraznie,co udowodniles juz nie raz w zyciu zawodowym.W koncu z wyobrazni zyjesz.;)
    Obrazek jak za kilka lat Hancockowi czy innemu Protasiewiczowi beda pomagac wsiasc na motor a ci beda lali Pulczynskich i innych Zmarzlikow bezcenny.:P Trzymam wiec kciuki.;)



  4. Powrót do góry    #139
    Super Typer Hop - Bęc 2012 Awatar Jarro
    Dołączył
    08-03-2009
    Postów
    1,403
    Kliknij i podziękuj
    50
    Podziękowania: 118 w 55 postach
    Prawda jest taka że zespoły określane kolokwialnie jako ZBOWID nie zdobywają mistrzostwa, co zresztą pokazują statystyki. Właściwie jedyny wyjątek to Unia Tarnów z lat 2004 - 2005 a i tam poza Rickardssonem, braćmi Gollobami mieli zawodników młodych, zdolnych (Kołodziej, M. Rempała), zaś średnia wieku w zespole nie była tak wysoka jak obecnie w Falubazie. Jeśli chce się zdobyć tytuł trzeba mieć w składzie zawodników głodnych sukcesów, a nie zużlowych prawieemerytów, i Falubaz się w tym roku o tym przekona.

  5. Powrót do góry    #140
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,847
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Hm, a jaki wiek to ZBOWiD ?

    Jak popatrzymy na zawodników którzy zdobywali tytuł IMŚ to się przekonamy, że z tym ZBOWiD-em wcale nie jest tak źle :D

    Generalnie w Falubazie średnią zawyża Greg Hancock którego po tym sezonie (o ile nie zrezygnuje z GP) już raczej nie zobaczymy. Pepe i Dobrucki maja po trzydzieści kilka wiosen ale przed nimi jeszcze ze cztery, pięc lat dobrego ścigania. Jonsson to zawodnik który w zasadzie teraz dopiero dojrzał, Davidsson, Zengi to już młodzież. A Patryk Dudek i reszta to gołowąsy :)

    Moim zdaniem Falubaz to ekipa kompletna, mieszanka młodości i doświadczenia. To powinno procentować, czy będzie to sie okaże :)

  6. Powrót do góry    #141
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Hm, a jaki wiek to ZBOWiD ?
    )
    No wlasnie,przypomni dlaczego Stal zostala ochrzczona Zbowidem.Jaka wtedy dysponowali srednia wieku?
    Wtedy jakos nikt nie podpieral sie medalami IMS.
    Tylko,ze wtedy nie dotyczylo to Falubazu a to juz wszystko tlumaczy.
    Kazda inna druzyna z taka srednia nazwana by byla ZBOWIDEM,ale ze mamy do czynienia z magia,bardziej adekwatna jest teraz mieszanka rutyny z mlodoscia.:)
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  7. Powrót do góry    #142
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,557
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    A ja się wcale nie zdziwię jeśli Hancock - olawszy GP - będzie jeszcze przez 3, 4, 5 lat punktował na poziomie 1.8 i w górę. Podobnie Dobrucki i Protas. A o to w końcu chodzi :)

  8. Powrót do góry    #143
    Super Typer Hop - Bęc 2012 Awatar Jarro
    Dołączył
    08-03-2009
    Postów
    1,403
    Kliknij i podziękuj
    50
    Podziękowania: 118 w 55 postach
    Hm, a jaki wiek to ZBOWiD ?
    Dla mnie średnia wieku powyżej 29 lat dla podstawowej szóstki to już sporo - w Falubazie wynosi ona 31.5

    Jak popatrzymy na zawodników którzy zdobywali tytuł IMŚ to się przekonamy, że z tym ZBOWiD-em wcale nie jest tak źle
    Wątek dotyczy Ekstraligi 2011 a nie IMŚ - weź to pod uwagę

    Pepe i Dobrucki maja po trzydzieści kilka wiosen ale przed nimi jeszcze ze cztery, pięc lat dobrego ścigania.
    A skąd to wiesz? Jagusiowi przed tym sezonem też wróżono kilka lat dobrego ścigania. Wielu zawodników skończyło się nagle choć wróżono im jeszcze kilka lat dobrego scigania.

    Jonsson to zawodnik który w zasadzie teraz dopiero dojrzał
    Było wielu takich którzy w jego wieku będąc najlepsze lata mieli już za sobą - nie zdziwię się jeśli w jego wypadku będzie tak samo, ponieważ od kilku lat stoi w miejscu, zarówno w lidze jak w GP - chyba że się odrodzi.

    Davidsson, Zengi to już młodzież
    Górna granica wieku młodzieżowca wynosi 21 lat - Jonas w tym roku skończy 27 lat, Zengota 23.

  9. Powrót do góry    #144
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,847
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Hm, a jaki wiek to ZBOWiD ?
    )
    No wlasnie,przypomni dlaczego Stal zostala ochrzczona Zbowidem.Jaka wtedy dysponowali srednia wieku?
    Wtedy jakos nikt nie podpieral sie medalami IMS.
    Tylko,ze wtedy nie dotyczylo to Falubazu a to juz wszystko tlumaczy.
    Kazda inna druzyna z taka srednia nazwana by byla ZBOWIDEM,ale ze mamy do czynienia z magia,bardziej adekwatna jest teraz mieszanka rutyny z mlodoscia.:)
    Hm, to Tobie przypomnę, ze to nie ja ich ochrzciłem "zbowidem". Ja ich nazwałem "armią zaciężną" I to wcale nie w negatywnym tego słowa znaczeniu. Stwierdziłem tylko fakt.

    Zapewne w Toruniu też znalazło by się kilku innych forumowiczów z którymi różnisz się w opiniach związanych z tematem żużla. Ja jednak nie mam zamiaru odnosić się do Twoich postów poprzez pryzmat tego co kiedyś jakiś forumowicz z Torunia wygłaszał.

    Przypadek Jarro jest już dużo cięższy :D

    Jarro w zależności od adwersarza (w tym przypadku mnie) tak dobiera sobie argumenty aby koniecznie zaprzeczyć adwersarzowi.

    Jasne, że "młodzież" dla Ciebie może być regulaminowa a zatem wiek ten nie powinien przekraczać 21 lat. Dla mnie jednak zawodnicy przed 30-stką to również młodzież. Tym bardziej w kontekście wieku takich tuzów speedwaya jak Gollob czy Hancock. Oczywiście te odczucia każdy może mieć inne więc nie przekonuj mnie do swoich jako i ja Ciebie nie przekonuje do moich :)


  10. Powrót do góry    #145
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Pojęcie ZBOWID zrodziło się od posiadania Golloba, Holty i Karlssona w jednym teamie. Dalszy ciąg przemilczę, bo ponoć trudno z mojej strony o obiektywizm :)

  11. Powrót do góry    #146
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach

    Hm, to Tobie przypomnę, ze to nie ja ich ochrzciłem "zbowidem". Ja ich nazwałem "armią zaciężną" I to wcale nie w negatywnym tego słowa znaczeniu. Stwierdziłem tylko fakt.

    Zapewne w Toruniu też znalazło by się kilku innych forumowiczów z którymi różnisz się w opiniach związanych z tematem żużla. Ja jednak nie mam zamiaru odnosić się do Twoich postów poprzez pryzmat tego co kiedyś jakiś forumowicz z Torunia wygłaszał.

    Przypadek Jarro jest już dużo cięższy :D

    Jarro w zależności od adwersarza (w tym przypadku mnie) tak dobiera sobie argumenty aby koniecznie zaprzeczyć adwersarzowi.

    Jasne, że "młodzież" dla Ciebie może być regulaminowa a zatem wiek ten nie powinien przekraczać 21 lat. Dla mnie jednak zawodnicy przed 30-stką to również młodzież. Tym bardziej w kontekście wieku takich tuzów speedwaya jak Gollob czy Hancock. Oczywiście te odczucia każdy może mieć inne więc nie przekonuj mnie do swoich jako i ja Ciebie nie przekonuje do moich :)
    Przypominac mi nie musisz.Nigdzie nie napisalem ,ze Ty ich tak nazwales.
    Skoro jednak wchodzisz w polemike na temat Zbowidu,pozwolilem sobie na mala uwage.
    Zamiast toczyc boje,przyjmij na klate,ze teraz Wy bedziecie nazywani ZBOWIDEM,jako "najstarsza" druzyna e-ligi.
    Przykro mi,ale zadnych argumentow przeciw tej tezie ani od Ciebie,Mohera czy moderatora o szlachetnym imieniu nie przyjmuje do wiadomosci,Zbowidowcy.:)
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  12. Powrót do góry    #147
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach

    Kingpin

    Nie musisz, nikt nie każe ;) Dodam jedynie, że dziwną rzeczą jest powyższe nazewnictwo, gdy potencjalny lider drużyny (a u siebie wierzymy, że tak będzie), urodził się w 1980, a wspierany jest zawodnikami pokroju Wiesława Jagusia, którego nigdy na waszym wątku dziadkiem nie nazwaliście :D

    Pomijam wędkarza, aczkolwiek póki trzyma poziom, jest luz.

  13. Powrót do góry    #148
    Super Typer Hop - Bęc 2012 Awatar Jarro
    Dołączył
    08-03-2009
    Postów
    1,403
    Kliknij i podziękuj
    50
    Podziękowania: 118 w 55 postach
    Przypadek Jarro jest już dużo cięższy
    :(

    Jarro w zależności od adwersarza (w tym przypadku mnie) tak dobiera sobie argumenty aby koniecznie zaprzeczyć adwersarzowi.
    Od tego jest forum żeby dyskutować - napisałeś kilka zdań z którymi się nie zgodziłem, więc na nie odpowiedziałem - cóż w tym dziwnego?

    Oczywiście te odczucia każdy może mieć inne więc nie przekonuj mnie do swoich jako i ja Ciebie nie przekonuje do moich
    Dlatego właśnie aby nie dyskutować o odczuciach, które z natury są subiektywne, podałem obiektywne kryterium, jakim jest regulamin, kiedy kończy się wiek młodzieżowca.

  14. Powrót do góry    #149
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2004
    Postów
    314
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 106 w 49 postach
    Poniżej zamieszczam swoje typy na sezon 2011. Ponieważ pierwsze trzy drużyny (Apator, Falubaz, Stal) mają składy porównywalne, o tytule w roku 2011 przesądzi szczęście. Ponieważ szczęście i pech rozkłada się mniej więcej po równo w społeczeństwie i w sporcie też, dlatego pechowców z ostatnich sezonów umieściłem wyżej.

    1-2. W finale spotka się Stal i Apator

    Apator ma bardzo równy skład. Stal natomiast najlepszą dwójkę liderów i dwójkę juniorów, którzy w sumie we dwójkę wg mnie powinni zdobywać najwięcej punktów z juniorów ekstraklasy. A ponieważ Stal pod kątem kontuzji była najbardziej pechową drużyną roku 2010, gdyż dopadły nas ciężkie, lub bardzo ciężkie kontuzje aż czterech zawodników z podstawowego składu – Golloba, Pedersena, Gapińskiego, oraz Zmarzlika, tym razem widzę Stal w finale. Oczywiście nie wszystkie te kontuzje wydarzyły się w sezonie i nie wszystkie wpłynęły na wynik, ale to nie jest normalne, aby ponad połowa składu w jednym sezonie zaliczyła poważne kontuzje.

    3. Falubaz

    Chyba jako jedyna drużyna Falubaz od trzech lat zajmuje w ostatecznym rozrachunku miejsca wyższe, aniżeli po rundzie zasadniczej. Niektórzy nazwą to magią, inni mocną psychiką, jeszcze inni fuksem. Dla mnie to raczej zbieg przyjaznych okoliczności (kontuzje Częstochowy w 2008, Stali w 2010, dziwna wpadka Świderskiego w ZG w 2010), które zawodnicy Falubazu jednak potrafili bezlitośnie wykorzystać. Falubaz jednak w żadnym z tych trzech sezonów nie dominował w lidze, tak jak chociażby Unia w tym roku, a jedyny naprawdę przekonujący sezon miał w roku 2009, ale nawet wtedy to jednak Apator był wg mnie mocniejszy.

    4. Unia

    Nawet jeżeli pojadą bez braci Pawlickich są w stanie spokojnie wygrać wszystkie mecze w Lesznie, co powinno pozwolić im bez problemów wejść do pierwszej czwórki. W tym roku z Adamsem wygrywali w Lesznie wysoko, więc w przyszłym bez Adamsa zwycięstwa będą nieco niższe. Jeżeli pojadą bracia Pawliccy widzę Unię na miejscach 1-3 wspólnie ze Stalą i Apatorem.

    5 – 6 Tarnów i Rzeszów

    W sumie składy porównywalne, chociaż Tarnów jednak minimalnie mocniejszy.

    7 – 8 Wrocław i Częstochowa

    Podsumowując: nie kierowałem się lokalnymi sympatiami, bowiem w poprzednich sezonach nie dawałem Stali zbyt wielu szans na wysokie miejsca i w sumie się nie pomyliłem, bowiem w zeszłym sezonie gdyby nie przyjście Pawlickiego, to już po rundzie zasadniczej zajmowalibyśmy znacznie niższe miejsce. Zakładam po prostu, że przy porównywalnych składach raz wygrywa jeden, a raz drugi, dlatego teraz stawiam na Stal.

  15. Powrót do góry    #150
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Dla mnie jednak zawodnicy przed 30-stką to również młodzież.
    W ostatnich latach pojecia rutyniarz-mlodziez wyraznie przesunely srednia wiekowa w gore. Jednak nazywanie kogos tuz przed 30-stka mlodzieza jest przesada.

    Crump - 36
    Harris - 29
    Richardson - 32
    Kuciapa - 36
    Okoniewski - 31
    Lampart - 21

    Srednia niemal 31. Tez ZBOWID. :)

  16. Powrót do góry    #151
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,083
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach

    1-2. W finale spotka się Stal i Apator

    Apator ma bardzo równy skład. Stal natomiast najlepszą dwójkę liderów i dwójkę juniorów, którzy w sumie we dwójkę wg mnie powinni zdobywać najwięcej punktów z juniorów ekstraklasy.
    Nie bardzo jestem w stanie pojąć tą najlepszą dwójkę juniorów Stali. Bo z tego co kojarzę Pawlickich w Gorzowie nie będzie, więc zostają Zmarzlikowie.
    I teraz proszę mnie poprawić, ale czy kolega uważa, że owi chłopcy są lepsi od Janowskiego, Dudka, Lamparta czy Pulczyńskiego? Wg mnie nie, powiedziałbym raczej, że są gdzieś w okolicach poziomu Musielaków.

    Pozwolę sobie wyrazić też taką opinię...ta Wasza przepychanka o ZBOWID jest dla mnie totalnie DURNA! Po pierwsze - jeśli ktoś chce nazywać Falubaz, Stal, czy inną drużynę ZBOWIDEM to marudzenie kibiców tych drugich tego nie zmieni. Po drugie wiek na pewno ma wpływ, aczkolwiek wartość udowadnia się na torze, a nie w metryce. Po trzecie...po co te dywagacje na temat tego kto ile lat będzie jeszcze jeździł i czy odpuści SGP? I tak wszystko się okaże za 9-11 miesięcy, kiedy będzie potwierdzany bądź zmieniany regulamin na kolejny sezon. Póki co zajmijmy się tym nadchodzącym.

  17. Powrót do góry    #152
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2004
    Postów
    314
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 106 w 49 postach

    1-2. W finale spotka się Stal i Apator

    Apator ma bardzo równy skład. Stal natomiast najlepszą dwójkę liderów i dwójkę juniorów, którzy w sumie we dwójkę wg mnie powinni zdobywać najwięcej punktów z juniorów ekstraklasy.
    Nie bardzo jestem w stanie pojąć tą najlepszą dwójkę juniorów Stali. Bo z tego co kojarzę Pawlickich w Gorzowie nie będzie, więc zostają Zmarzlikowie.
    I teraz proszę mnie poprawić, ale czy kolega uważa, że owi chłopcy są lepsi od Janowskiego, Dudka, Lamparta czy Pulczyńskiego? Wg mnie nie, powiedziałbym raczej, że są gdzieś w okolicach poziomu Musielaków.
    Czytaj proszę ze zrozumieniem. Chodziło mi o Zmarzlików. Napisałem jednak, że we dwóch w mojej opinii powinni w sumie zdobywać najwięcej punktów z juniorów ekstraklasy. Inne zespoły mają bowiem po jednym juniorze, który gwarantuje w miarę przyzwoite punktowanie. I nawet, jeżeli to jest Dudek, czy Janowski, to w moim odczuciu lepiej mieć dwóch niezłych, niż jednego dobrego.

    Po drugie to moje prywatne zdanie.

    A po trzecie, to akurat z tym porównaniem Zmarzlików do Musielaków się zagalopowałeś. Już myślałem, że lokalny patriotyzm trochę mi zafałszował rzeczywistość. Dlatego pobieżnie sprawdziłem sobie bezpośrednie pojedynki braci Zmarzlików z braćmi Musielakami w sezonie 2010 do których miałem dostęp i wyszło mi 16:3 dla Zmarzlików. Oczywiście może były jeszcze inne turnieje, których nie sprawdziłem, ale wynik nawet mnie zaskoczył. (Bartek - Sławek 3:1, Bartek - Tobiasz 7:1, Paweł - Sławek 5:1, Paweł - Tobiasz 1:0)

    Uważam, że o ile Tobiasz rokuje całkiem dobrze, o tyle Sławek niestety nie jest talentem, bowiem jeździ zbyt pasywnie.

  18. Powrót do góry    #153
    Użytkownik
    Dołączył
    07-10-2009
    Postów
    245
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Falubaz Zielona Góra
    Niewielkie roszady na przestrzeni lat doprowadziły do tego, iż Falubaz ma podobny skład do tego, który zdobył ostatnie 2 medale DMP. W miejsce nierównych w ostatnim sezonie Lindgrena oraz Iversena przyszli Jonsson i Davidsson, a trenera Żytę zastąpił trenerski guru Marek Cieślak. Murowany kandydat do złota – nawet fakt, że brakuje im drugiego juniora na poziomie nie powinien odebrać im finału.
    Protasiewicz, Dobrucki, Hancock, Jonsson, Davidsson, Dudek, Strzelec/Wojewoda/Rogowski

    Caelum Stal Gorzów
    W kadrze Gorzowian są praktycznie sami zawodnicy z przeszłością w Grand Prix uzupełnieni wchodzącym w wiek seniora Arturem Mroczką. Taka ekipa plus bracia Zmarzlikowie to gwarantowany kandydat do medalu. Jeżeli znów kontuzje ich nie zaskoczą powinni bez większych przeszkód trafić do finału.
    Gollob, N. Pedersen, Andersen, Iversen, Zagar, Mroczka, P. Zmarzlik, B. Zmarzlik

    Unibax Toruń
    Torunianie pozbawieni Wiesława Jagusia, który odszedł na emeryturę, nie są pozbawieni szans na medal. Do drużyny wracają Matej Kus i Karol Ząbik, a przejście Rune Holty z Włókniarza na Motoarenę wydaje się być jednym z transferowych hitów tego roku. Z Leszna natomiast do Grodu Kopernika trafił menedżer – Sławomir Kryjom. Jeżeli bracia Pulczyńscy nie zawiodą to nawet wypożyczenie do Gdańska Darcy`ego Warda nie powinno być przeszkodą w zdobyciu medalu.
    Holta, Sullivan, Holder, Miedziński, Jensen, E. Pulczyński, K. Pulczyński

    Unia Leszno
    Czeka ich ciężka walka o medalowe miejsce. Do drużyny powraca Adam Skórnicki, IMP 2008, ale odchodzą dwaj Australijczycy – Adam Shields oraz legenda „Byków” Leigh Adams. W związku z konfliktem na linii prezes Dworakowski – klan Pawlickich duża szansa otwiera się przed Sławomirem i Tobiaszem Musielakami. Drużynie brakuje jednak solidnej ławki rezerwowych.
    Baliński, Hampel, Kołodziej, Skórnicki, Batchelor, S. Musielak, T. Musielak

    Marma Hadykówka Rzeszów
    Beniaminek nie zmienia zbytnio składu, którym zawojował I ligę. Liderem drużyny będzie z pewnością Australijczyk Jason Crump, który opuścił Wrocław. Być może mogliby postarać się o niespodziankę, gdyby Dawid Lampart miał godnego partnera na pozycji juniorskiej.
    Crump, Richardson, Okoniewski, Harris, Kuciapa, Lampart, Kret

    Unia Tarnów
    Największym atutem Tarnowian będzie wyrównany, acz nie oślepiający blaskiem skład. Do pięciu równych seniorów dołączy jednak dwóch niezbyt obytych juniorów. Drużyna, która ze spokojem może celować w miejsce w środku tabeli.
    Kasprzak, Ułamek, B. Pedersen, Madsen, Lindgren, Kostro, Jamróg

    Włókniarz Częstochowa
    Głowna ofiara nowych przepisów – KSM i 2 polskich juniorów. Po utracie swoich największych broni – Holty i Davidssona – są głównym kandydatem do walki o uniknięcie baraży. Sytuację mają uratować bracia Lagutowie oraz Daniel Nermark. Drużyna musi liczyć na kolejny sezon życia w wykonaniu sensacji roku 2010 – Rafała Szombierskiego. Jednak bez juniorów nie mają chyba szans na nic więcej niż 7. miejsce.
    G. Laguta, Nermark, A. Laguta, Szmobierski, Karlsson, Bubel/Malczewski/Czaja

    Betard WTS Wrocław
    Pozbawieni swojej największej broni Jasona Crumpa oraz trenera Marka Cieślaka Wrocławianom pozostaje walka o 7. miejsce z częstochowskimi Lwami. Drużyna zbiera „resztki” z pozostałych klubów jak np. Adam Shields czy Tomasz Jędrzejak. Jedynie Maciej Janowski i Kenneth Bjerre wspomagani przez Piotra Świderskiego są w stanie uratować honor WTS-u.
    K. Bjerre, Shields, Świderski, Jędrzejak, Andersson/L. Bjerre, Janowski, Kociemba

    Prawdopodobna kolejność końcowa
    1. Falubaz Zielona Góra
    2. Caelum Stal Gorzów
    3. Unibax Toruń
    4. Unia Leszno
    5. Marma Hadykówka Rzeszów
    6. Unia Tarnów
    7. Włókniarz Częstochowa
    8. Betard WTS Wrocław

  19. Powrót do góry    #154
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Richardson - 32
    Kuciapa - 36
    Okoniewski - 31
    Ale ten czas leci :O Wydawało mi się, że Okoń i Richardson to jeszcze młodziaki. Ile to oni sezonów już się rozwijają i odbudowują?:D

  20. Powrót do góry    #155
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Richardsson, zależnie od lepszego bądź gorszego sezonu, może w naszej lidze co nieco chwilowo nawywijać. Pozostała dwójka "odbudowanego" pułapu raczej nie przeskoczy. Może jedynie Kuciapa przypomni swoim kibicom, jak w pierwszym biegu można wygrać z Gollobem :D

  21. Powrót do góry    #156
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-10-2002
    Postów
    1,328
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mnie dziwi tylko jedno.
    Skąd taka wiara w Zmarzlików?
    Chłopaki niby mają talent. Nic jeszcze w życiu nie zdobyli, w E-lidze nie jeździli.
    A tu czytam, że lepsze dwa Zmarzliki niż Dudek czy Janowski z drugim juniorem...
    Wg mnie tu nie ma czego porównywać.
    Zmarzliki to na dziś poziom drugiego juniora w Falubazie, Wrocku, czy Rzeszowie.
    Przypominam, że niedoceniany tu Pulczyński zdobył już w E-lidze 13 pkt robiąc, przy okazji, po dużej Adamsa.

    Może być tak, że Iversen i Andersen pójdą na ławkę, bo Zmarlziki będą robiły same trójki, ale na dziś uważam, że każdy ich punkt to będzie megasukces!

  22. Powrót do góry    #157
    Ekspert Awatar lynx
    Dołączył
    31-10-2001
    Postów
    3,883
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 10 w 7 postach
    Mnie dziwi tylko jedno.
    Skąd taka wiara w Zmarzlików?
    Chłopaki niby mają talent. Nic jeszcze w życiu nie zdobyli, w E-lidze nie jeździli.
    A tu czytam, że lepsze dwa Zmarzliki niż Dudek czy Janowski z drugim juniorem...
    Wg mnie tu nie ma czego porównywać.
    Zmarzliki to na dziś poziom drugiego juniora w Falubazie, Wrocku, czy Rzeszowie.
    Przypominam, że niedoceniany tu Pulczyński zdobył już w E-lidze 13 pkt robiąc, przy okazji, po dużej Adamsa.

    Może być tak, że Iversen i Andersen pójdą na ławkę, bo Zmarlziki będą robiły same trójki, ale na dziś uważam, że każdy ich punkt to będzie megasukces!
    no wg. stalowcow to wszystko co u nich jest najlepsze ;p a okaze sie ze bedzie 6666 ;p a bracia musielakowie beda wieksi niz zmarzlikowie ;p pozyjemy zobaczymy - akurat zmarzlika zycze wszystkiego najlepszego i nawet wierze w ich przyzwoite punktowanie - za to "druga" linia stali - tutaj jestem sceptykiem i bedzie kaszana - brak pawlickiego odbije sie czkawka.

  23. Powrót do góry    #158
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Mnie dziwi tylko jedno.
    Skąd taka wiara w Zmarzlików?
    Chłopaki niby mają talent. Nic jeszcze w życiu nie zdobyli, w E-lidze nie jeździli.
    A tu czytam, że lepsze dwa Zmarzliki niż Dudek czy Janowski z drugim juniorem...
    Wg mnie tu nie ma czego porównywać.
    W Gorzowie od tak dawna nie było żadnego utalentowanego wychowanka w składzie, że teraz gdy faktycznie pojawił się ktoś taki (B. Zmarzlik) zaczęli pokładać w nim wielkie oczekiwania.
    Chłopak ma faktycznie papiery na świetnego zawodnika, ale zakładanie, że pociągnie wynik w swoim pierwszym roku dorosłego ścigania w najsilniejsze lidze świata to lekka przesada. Żeby tylko się to źle dla niego nie skończyło. Trzeba mierzyć siły na zamiary, a z takimi dzieciakami to jest zazwyczaj odwrotnie. Jeden upadek i może być koniec kariery.
    Natomiast kompletnym absurdem jest dla mnie stawianie i inwestowanie w starszego Zmarzlika. Nie dość że ma bardzo małe doświadczenie ligowe, to jest po bardzo poważnej kontuzji (nie wiadomo jak się będzie po niej zachowywał na torze) a ma przed sobą ostatni rok jako junior. I w ten rok ma niby nabrać takiego doświadczenia, żeby wygryźć np. takiego Zagara ze składu ?

  24. Powrót do góry    #159
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Poki co ,to w Zielonej Gorze jezdzilo najwiecej forumowych przyszlych misiow swiata,wiec dajcie sie troche i sasiadom ponapinac. ;)
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  25. Powrót do góry    #160
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-10-2002
    Postów
    1,328
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Poki co ,to w Zielonej Gorze jezdzilo najwiecej forumowych przyszlych misiow swiata,wiec dajcie sie troche i sasiadom ponapinac. ;)
    nazwiska!

  26. Powrót do góry    #161
    Użytkownik
    Dołączył
    20-03-2010
    Postów
    75
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    kingpin zadaszaja wam stadionik ?

  27. Powrót do góry    #162
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach

    nazwiska!
    Zes sie bula rozpisal.:)

    Artiom mial byc misiem na bank,Loktajev mimo ,ze juz ostrozniej,ale tez mial lac wszystkich jak nalezy,podobnie jak i Sowka,ktory to podobno talent ma nieziemski i zakontraktowanie go bylo strzalem w 10 prezesa.
    O Dudku nie wspominam,bo o nim jako MS pisal Ciesiel,ktory nie napala sie jak dziecko na lizaka,sprawe musial przemyslec i przez szacunek do jego osoby wierze,ze ma racje.:)

    kingpin zadaszaja wam stadionik ?
    Mieli rozpoczac w listopadzie,ale po swietach bylem na stadionie i nie zauwazylem zeby cos sie dzialo.
    Podobno wszystko jednak pod kontrola i do konca marca tor ma byc zadaszony.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  28. Powrót do góry    #163
    Ekspert Awatar Emil
    Dołączył
    24-07-2002
    Postów
    7,041
    Kliknij i podziękuj
    185
    Podziękowania: 205 w 147 postach
    nikt nie załozy sie nawet o tanie wino ?

    Nie na cała tabele ale na trzy ostatnie miejsca przypomne
    6. Marma Hadykówka Marta Folia Polska Rzeszów
    7. zgrzeblarki / ze wzgladu na Cieslaka awans o jedno miejsce/
    8. Tauron Tarnów Azory

    Nie chwalac sie potrafie trafic w totka wiec w lipną lige zuzlowa tym bardziej :P
    ...Edmonton , St .Albert...........Ukryta zawartość

  29. Powrót do góry    #164
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,683
    Kliknij i podziękuj
    7,796
    Podziękowania: 7,390 w 4,356 postach
    Emil - serio musisz znac miejsca gdzie mozna kupic najtaniej bełta, nie pytam nawet skad, bo w sumie z tresci wielu Twoich postów takie wnioski można wyciagnac, ale uwazaj - bo jakby sie tu wszyscy zalozyli to bys na beczki musiał wysylac :)

  30. Powrót do góry    #165
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2004
    Postów
    314
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 106 w 49 postach
    Mnie dziwi tylko jedno.
    Skąd taka wiara w Zmarzlików?
    Chłopaki niby mają talent. Nic jeszcze w życiu nie zdobyli, w E-lidze nie jeździli.
    A tu czytam, że lepsze dwa Zmarzliki niż Dudek czy Janowski z drugim juniorem...
    Wg mnie tu nie ma czego porównywać.
    Zmarzliki to na dziś poziom drugiego juniora w Falubazie, Wrocku, czy Rzeszowie.
    Przypominam, że niedoceniany tu Pulczyński zdobył już w E-lidze 13 pkt robiąc, przy okazji, po dużej Adamsa.

    Może być tak, że Iversen i Andersen pójdą na ławkę, bo Zmarlziki będą robiły same trójki, ale na dziś uważam, że każdy ich punkt to będzie megasukces!
    Ja typuję, że gorzowscy juniorzy będą w sumie we dwóch najlepiej punktować nie dlatego, że uważam że są już tacy świetni, ale dlatego, że z powodu nowych przepisów i jeszcze kilku innych kwestii będziemy mieli bardzo niski poziom juniorki w ekstralidze w tym roku. Należy pamiętać, że:

    1. Na juniorach nie będzie żużlowców z zagranicy, takich jak: Sajfutdinov, Vaculik, Woffinden, Bridger, Jensen, Ward, Andersson, Pavlic.

    2. W ekstralidze nie będzie zapewne jeździł Przemek Pawlicki. Wiek juniora skończyli Kiełbasa, oraz Miturski, którzy przy nowych przepisach mogli być bardzo ważnymi ogniwami drużyn. Nie będzie też Piotra Pawlickiego juniora, oraz Szymona Woźniaka, bowiem Polonia spadła.

    Z najlepszej dziesiątki juniorów z zeszłego sezonu zostało tylko dwóch (Janowski oraz Dudek). Poza tą dwójką jakiekolwiek większe doświadczenie w ekstralidze mają jeszcze tylko chyba E.Pulczyński, P. Zmarzlik oraz S. Musielak. Groźny będzie oczywiście Lampart.

    Dlatego nadal uważam, że gorzowscy juniorzy mają największą szansę, żeby w sumie we dwóch zdobywać najwięcej punktów z juniorów ekstraklasy. I nie dlatego, że są już tak rewelacyjni, ale dlatego, że z 16 juniorów ekstraligi tylko dwóch jest zdecydowanie lepszych od nich.

    Oczywiście moja prognoza może się nie sprawdzić, bowiem może się okazać, że para Dudek - Rogowski może robić więcej punktów, gdyż Rogowski pod koniec sezonu zrobił duży krok do przodu. Takie są moje typy.


  31. Powrót do góry    #166
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,517
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Niewielkie roszady na przestrzeni lat doprowadziły do tego, iż Falubaz ma podobny skład do tego, który zdobył ostatnie 2 medale DMP. W miejsce nierównych w ostatnim sezonie Lindgrena oraz Iversena przyszli Jonsson i Davidsson, a trenera Żytę zastąpił trenerski guru Marek Cieślak.
    Hm, bo ja wiem? Z mistrzowskiego podstawowego składu zostali Protasiewicz, Dobrucki i Zengota, który jednak niekoniecznie przymierzany jest do pierwszego składu (aczkolwiek moim zdaniem, to wygra on rywalizację z JD). Walasek, Lindgren, Iversen, czyli trzon Falubazu 2008-2009 jeździć będą gdzie indziej.

    Chłopak ma faktycznie papiery na świetnego zawodnika, ale zakładanie, że pociągnie wynik w swoim pierwszym roku dorosłego ścigania w najsilniejsze lidze świata to lekka przesada
    Lekka przesada, to stwierdzenie, że Ekstraliga 2011 będzie najlepszą ligą świata. Rewelacji nie będzie, ale z racji obecności 2 krajowych juniorów w każdej drużynie, w tym wielu wyraźnie odstających, o punkty będzie trochę łatwiej.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  32. Powrót do góry    #167
    Użytkownik
    Dołączył
    19-07-2008
    Postów
    325
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 14 w 6 postach
    1.Caelum Gorzów- teraz Władkowi musi się udać ma niezłą legię cudzoziemską.
    2.Unibax Toruń- Holta+Ząbik(jensen)>Jaguś+Andersen
    3.Unia Leszno- jeśli troy i bali nie zawiodą
    4.Falubaz Zielona Góra - brak lidera
    5.Unia Tarnów-wyrównany ciekawy skład
    6.Betard Wrocław- mocni u siebie
    7.Włókniarz Częstochowa- zadecyduje postawa Łagutów
    8.Marma Rzeszów- Crump to za mało

    Sory za pomyłkę :)

  33. Powrót do góry    #168
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-07-2003
    Postów
    829
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 12 w 7 postach
    1.Caelum Gorzów- teraz Władkowi musi się udać ma niezłą ligę cudzoziemską.
    ?

  34. Powrót do góry    #169
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-05-2003
    Postów
    831
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 25 w 11 postach
    Pewnie chodziło o...legię. :D :D

    1. Toruń
    2. Zielona Góra
    3. Gorzów
    4. Leszno
    5.6. Rzeszów / Tarnów
    7. Częstochowa
    8. Wrocław

    Ew. może zamieniłbym jeszcze Gorzów z Lesznem. Trudno powiedzieć. Nie ma co, szykuje się fajny sezon. :)

  35. Powrót do góry    #170
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-07-2003
    Postów
    572
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Biorac pod uwage "sukcesy" ktore kolejnym klubom przynosi Daniel Nermark to Czestochowa - miejsce ostatnie

  36. Powrót do góry    #171
    Użytkownik Awatar CKMik
    Dołączył
    18-09-2008
    Postów
    342
    Kliknij i podziękuj
    401
    Podziękowania: 71 w 41 postach
    Biorac pod uwage "sukcesy" ktore kolejnym klubom przynosi Daniel Nermark to Czestochowa - miejsce ostatnie
    spokojnie kolego, Częstochowa ma tą specyficzna właściwość ze słabsi zawodnicy u nas sie odbudowują, także będzie dobrze, zresztą w zeszłym sezonie też mieliśmy mieć ostatnie miejsce...

  37. Powrót do góry    #172
    Zbanowany
    Dołączył
    21-06-2008
    Postów
    456
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam. Oczekiwania, oczekiwaniami a jak będzie... czas pokaże. Mam pytanie do zorientowanych- czy w związku ze zmianami w ilości startów juniorów- zmienia się tabela startowa? Pytanie wynika z następującego pomysłu. Popularność urządzeń o dużych wyświetlaczach coraz większa, może by tak wiec program w wersji elektronicznej - przenośnej? Może ktoś biegły by coś takiego stworzył (na Androida i WinCe5). Sam mam zamiar coś tam podłubać (na Win) ale umiejętności nie te - więc i efekt będzie- jaki wyjdzie :-.
    P.S. Nie chodzi mi o kolejną dyskusję o wyższości papieru nad wyświetlaczem.

  38. Powrót do góry    #173
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,030
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    ale zakładanie, że pociągnie wynik w swoim pierwszym roku dorosłego ścigania w najsilniejsze lidze świata to lekka przesada.
    No chyba grubo przesadzasz.W Stali wynik maja trzymać inni zawodnicy jak Gollob czy Pedersen.Zmarzliki maja okazywać sie lepsi od swoich rowiesnikow i to juz bedzie sukces.

    Natomiast kompletnym absurdem jest dla mnie stawianie i inwestowanie w starszego Zmarzlika
    No tak najlepiej aby zakonczyl kariere.W meczu pojedzie 2 najlepszych z czworki Zmarzliki,Cyran i Parys.Nikt im nie broni byc lepszym od jednego z braci.A czy to nie przypadkiem Protasiewicz zmienil klub po ciezkeiej kontuzji a potem nawet wywalczym IMSJ? Pozatym starszy z braci jest wychowankiem klubu i na takich powinno sie stawiac


    reasumujac na papierze to wygląda tak

    1.Zbowid z Zielonej Gory
    2.Stal Gorzow
    3.Unibax Torun
    4.Unia Leszno
    5.Unia Tarnow
    6.Stal Rzeszow / Wlokniarz Czestochowa
    7.Stal Rzeszow / Włokniarz Czewa
    8.Wrocek

  39. Powrót do góry    #174
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,262
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach
    1.Leszno
    2.Zielona Góra
    3.Toruń
    4.Gorzów
    5.Tarnów
    6.Częstochowa
    7.Rzeszów
    8.Wrocław

  40. Powrót do góry    #175
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Zmarzliki to na dziś poziom drugiego juniora w Falubazie, Wrocku, czy Rzeszowie.
    Oj teraz to obrazasz gorzowian. Nie wierze, ze ktorykolwiek z ich juniorow moze byc tak beznadziejny jak Kret.
    Regards from Sydney
    Dexter

  41. Powrót do góry    #176
    Zaawansowany Awatar Raymond
    Dołączył
    05-07-2010
    Postów
    1,940
    Kliknij i podziękuj
    151
    Podziękowania: 201 w 135 postach
    1. Unia Leszno
    2. Stal Gorzów
    3. Falubaz Zielona Góra
    4. Apator Toruń
    5. Unia Tarnów
    6. Stal Rzeszów
    7. Sparta Wrocław
    8. Włókniarz Częstochowa

  42. Powrót do góry    #177
    Początkujący
    Dołączył
    24-12-2010
    Postów
    4
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W mojej opini tabela bedzie wygladac tak.
    1.Toruń
    2.Leszno
    3.Zielona góra
    4.Gorzów
    5.tarńów
    6.Rzeszów
    7.Wrocław
    8.Częstochowa

    Według ankiety z mojego bloga tabela bedzie tak wygladała
    1.Zielona Góra
    2.leszno
    3.gorzów
    4.toruń
    5.czestochowa
    6.wrocław
    7.tarnów
    8.rzeszów

  43. Powrót do góry    #178
    Zaawansowany Awatar Raymond
    Dołączył
    05-07-2010
    Postów
    1,940
    Kliknij i podziękuj
    151
    Podziękowania: 201 w 135 postach

  44. Powrót do góry    #179
    Ekspert
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    13,326
    Kliknij i podziękuj
    1,566
    Podziękowania: 1,200 w 919 postach
    A ja myślę,że trudno dziś przewidywać bo nie wiadomo jak będą spisywać się poszczególni żużlowcy przy tak istotnej zmianie sprzętu (nowe tłumiki). Raczej handicap będą miały drużyny preferujące twarde tory, bo takie będą niezbędne dla tego badziewia. Kopy raczej nie będzie tylko beton. Poza tym stracą raczej ci, którzy lubią jeżdzić "po orbicie" typu: Gollob , Kołodziej ... No i nie wiadomo jak będzie z finansami w klubach, bo raczej spedek frekwencji murowany (mała dynamika to niewiele mijanek , duże odstępy pomiędzy zawodnikami bo gdy ktoś na moment zwolni to już zostanie z tyłu o długość prostej, mało atrakcyjny dzwięk,) . Nie wszystkie kluby muszą dotrwać do końca sezonu.

    Co to ma wspólnego z prawdziwym żużlem?

    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/2011/02/05/zawody-w-herning-wideo/

  45. Powrót do góry    #180
    Użytkownik Awatar whu
    Dołączył
    05-05-2002
    Postów
    370
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 8 w 5 postach

    ALE NUDY

    TEJ ZIMY.
    Jeszcze miesiąc i wreszcie się zacznie.
    Tylko jakoś stres mnie dopada, jak na kosiarce można szybko jeździć w Lewo

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •