Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 662

Wątek: Wszystko wokół skoków

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert Awatar Mildura
    Dołączył
    03-07-2010
    Postów
    6,848
    Kliknij i podziękuj
    845
    Podziękowania: 840 w 448 postach

    Wszystko wokół skoków

    Zasmuciła mnie taka to oto informacja
    Edi Federer przez lata dbał o interesy Adama Małysza i Andreasa Goldbergera jako manager. Austriak jest obecnie poważnie chory, a lekarze nie są w stanie powiedzieć, co mu dokładnie dolega - podejrzewali początek choroby Parkinsona, jednak obecnie skłaniają się ku skutkom wylewu. - To szok, Edi z trudem chodzi, z trudem mówi, bardzo schudł – powiedział Goldberger. - Prawdziwa tragedia - dodał Baldur Preiml, trener-legenda, który w latach 70-tych prowadził austriacką kadrę, w tym Federera, gdy ten był aktywnym skoczkiem.
    (za SF)
    Pamiętam, jak uwierzył i postawił na Adama po tym jak go zobaczył na treningu, bodajże w Villach.. Niektórzy pukali się w czoło, gdy twierdził, że Adam przyćmi osiągnięciami Andreasa Goldbergera..


  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert Awatar Mildura
    Dołączył
    03-07-2010
    Postów
    6,848
    Kliknij i podziękuj
    845
    Podziękowania: 840 w 448 postach
    Kolejna smutna informacja, która gdzieś mi uciekła, w mediach nie była specjalnie nagłośniona...
    Czasy śp. Bobaka to absolutne początki mojego zainteresowania skokami..
    Stanisław Bobak - dwukrotny olimpijczyk, uczestnik mistrzostw świata i zawodów o Puchar Świata w skokach narciarskich zmarł w piątek po długiej i ciężkiej chorobie w zakopiańskim szpitalu. Miał 54 lata.
    Bobak to pierwszy Polak, który zwyciężył w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich (1980 Zakopane, Średnia Krokiew).

    - Trenował w WKS Legia Zakopane pod opieką trenerów: Jana Furmana, Janusza Forteckiego, Lecha Nadarkiewicza i Tadeusza Kołdera. Moim zdaniem z pewnością należał do światowej czołówki w narciarskich skokach przełomu lat 70. i 80. - powiedział PAP autor książki "Od Marusarza do Małysza" Wojciech Szatkowski.

    Bobak urodził się 12 marca 1956 roku w Zakopanem. Był dwukrotnym olimpijczykiem (1976, 1980), uczestnikiem mistrzostw świata w skokach (1978), mistrzostw świata w lotach narciarskich (1979, 1981) oraz Turniejów Czterech Skoczni. Był rekordzistą Wielkiej Krokwi (115,5 m w 1975 roku) i ośmiokrotnym mistrzem Polski.

    Wiosną 1981 roku zakończył karierę z powodu poważnej kontuzji kręgosłupa. Częściowo sparaliżowany z trudem się poruszał.
    (za SF)
    Zenon Jaskuła - TDF 1993!
    Rafał Majka - Vuelta 2015!!! 3xTDF!!!
    Niemiec - Vuelta 2014!
    28/09/2014 - MICHAŁ KWIATKOWSKI MISTRZEM ŚWIATA!!!! 19/04/2015 - AMSTEL GOLD RACE!!! E3 Harelbeke 25/03/2016!!! Strade Bianche 2014/2017
    18/03/2017 Milan-San Remo!!!

  3. Powrót do góry    #3
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Nigdy nie dostał jakiejkolwiek formy pomocy od PZN, on, wcześniej Fortuna, potem Fijas i Małysz to historia skoków w Polsce.

  4. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar kalif
    Dołączył
    20-09-2003
    Postów
    3,930
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Dzisiaj w Harrachowie dwa konkursy, ciekawe jak zawodnicy wytrzymają taki maratonik.

    Jeśli Bachleda zajmie w oby konkursach miejsca 48-50 to myślę, że czas najwyższy wycofać zawodnika z kadry A, a dać szanse młodszym zawodnikom.

  5. Powrót do góry    #5
    Ekspert Awatar Mildura
    Dołączył
    03-07-2010
    Postów
    6,848
    Kliknij i podziękuj
    845
    Podziękowania: 840 w 448 postach
    Jakim młodszym zawodnikom? Przecież nawet do Harrachova nie było siódmego do tańca mimo, że taki mamy limit...
    Puchar kontynentalny to katastrofa. Co to się porobiło z tymi skoczkami po tak niesamowitym letnim sezonie? Z czym przekombinowano..

  6. Powrót do góry    #6
    Ekspert Awatar kalif
    Dołączył
    20-09-2003
    Postów
    3,930
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Jest rozwiązanie.
    Należy reaktywować Roberta Mateję i Wojciecha Skupienia!

  7. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Przede wszystkim izolować tajneropodobnych, szkodzą narciarstwu, podobnie jak latorośle piłce kopanej ...

  8. Powrót do góry    #8
    Ekspert Awatar kalif
    Dołączył
    20-09-2003
    Postów
    3,930
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Na Bachlede ostatnio narzekałem, a dzisiaj piękna niespodzianka i druga seria konkursowa.

    Piękne skoki Adama i Kamila, szkoda, że Małyszowi zabrakło tak niewiele. Może jutro...

  9. Powrót do góry    #9
    Ekspert Awatar Mildura
    Dołączył
    03-07-2010
    Postów
    6,848
    Kliknij i podziękuj
    845
    Podziękowania: 840 w 448 postach
    Mam nadzieję, że nasi chociaż cześciowo potwierdzą dobrą dyspozycje z sezonu letniego.
    Cieszę się z przebudzenia Stocha, z fantastycznego -szczególnie wczoraj Adama, z Bachledy, że nie był mistrzem tylko jednego skoku..
    Może dołączą i inni -najbardziej zastanawia mnie Kubacki -to co pokazywał latem nie bierze się znikąd..

  10. Powrót do góry    #10
    Ekspert Awatar kalif
    Dołączył
    20-09-2003
    Postów
    3,930
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    z Bachledy, że nie był mistrzem tylko jednego skoku..
    Po wczorajszym dobrym występie, dzisiaj nawet nie zakwalifikował się do konkursu...

    Dobrze, że Adam ma zmienników - chociażby dzisiaj po pierwszej serii Małysz w drugiej dzisiątce, za to Hula 4... :)

  11. Powrót do góry    #11
    Ekspert Awatar Mildura
    Dołączył
    03-07-2010
    Postów
    6,848
    Kliknij i podziękuj
    845
    Podziękowania: 840 w 448 postach
    Jak to się skonczyło:p
    Po raz pierwszy w historii 3 Polaków w pierwszej dziesiątce zawodów Pucharu Świata:)

    A Bachleda chyba oblewał wczorajsze dobre miejsce, hi,hi

  12. Powrót do góry    #12
    Zaawansowany Awatar Slawek
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    2,608
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 17 w 12 postach
    A Bachleda chyba oblewał wczorajsze dobre miejsce, hi,hi
    To Hula pewnie jutro będzie nieprzytomny :D
    Ukryta zawartość - zapraszam do wspólnej zabawy

  13. Powrót do góry    #13
    Ekspert Awatar kalif
    Dołączył
    20-09-2003
    Postów
    3,930
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Mega konkurs, super skok Adama w drugiej serii i świetny występ naszych zawodników. Najstarsi górale za głowę łapać się muszą.

    Liczę na powtórkę jeszcze w tym sezonie!

  14. Powrót do góry    #14
    Początkujący
    Dołączył
    01-11-2010
    Postów
    36
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Super konkurs tylko szkoda,ze jury w pierwszej seri nie podwyzszylo...chociaz moze to i lepiej bo mamy piekny wynik dzisiaj 3 Polakow w 10 ten dzien trzeba wpisac gdzies do kalendarza jako historyczne wydarzenie i oby wiecej tak pieknych chwil.Mam nadzieje,ze ta Niedziela zatkala usta wszystkim tym ktorzy pisza o naszych skoczkach zle a to,ze buloklepy a to,ze turysci itp.Nie oni potrafia skakac i teraz widac,ze Kruczek jest dobrym trenerem i powiem wam takich konkursow jak ten bedzie jeszcze wiecej.Niesamowity awans Adama cos pieknego,Kamil nasz numer 2 to moze byc jego najlepszy TCS w karierze.Wierze w naszych skoczkow i mocno im kibicuje tak jak nigdy nie przestalem kibicowac Malyszowi nawet jak pare lat bylo zle.Do boju!!

  15. Powrót do góry    #15
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Super konkurs tylko szkoda,ze jury w pierwszej seri nie podwyzszylo...chociaz moze to i lepiej bo mamy piekny wynik
    dzisiaj 3 Polakow w 10 ten dzien trzeba wpisac gdzies do kalendarza jako historyczne wydarzenie i oby wiecej tak pieknych chwil.Mam nadzieje,ze ta Niedziela zatkala usta wszystkim tym ktorzy pisza o naszych skoczkach zle a to,ze buloklepy a to,ze turysci itp.Nie oni potrafia skakac i teraz widac,ze Kruczek jest dobrym trenerem i powiem wam takich konkursow jak ten bedzie jeszcze wiecej.Niesamowity awans Adama cos pieknego,Kamil nasz numer 2 to moze byc jego najlepszy
    TCS w karierze.Wierze w naszych skoczkow i mocno im kibicuje tak jak nigdy nie przestalem kibicowac Malyszowi nawet jak pare lat bylo zle.Do boju!!
    Z Ciebie prawie taki sam bajkopisarz jak z Tajnera :)
    Dobrze ze Małysz wrocił do Lepistoe bo gdyby dalej trenował go filozof Kruczek to pewnie Adam zakonczył by kariere w trakcie sezonu.
    Od dzis wkurzajewski i spółka zmieni strategie :) TCS przegrany wiec zacznie sie przypominanie ze najwazniejsza impreza w sezonie beda MS w Oslo :)

  16. Powrót do góry    #16
    Początkujący
    Dołączył
    01-11-2010
    Postów
    36
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Super konkurs tylko szkoda,ze jury w pierwszej seri nie podwyzszylo...chociaz moze to i lepiej bo mamy piekny wynik
    dzisiaj 3 Polakow w 10 ten dzien trzeba wpisac gdzies do kalendarza jako historyczne wydarzenie i oby wiecej tak pieknych chwil.Mam nadzieje,ze ta Niedziela zatkala usta wszystkim tym ktorzy pisza o naszych skoczkach zle a to,ze buloklepy a to,ze turysci itp.Nie oni potrafia skakac i teraz widac,ze Kruczek jest dobrym trenerem i powiem wam takich konkursow jak ten bedzie jeszcze wiecej.Niesamowity awans Adama cos pieknego,Kamil nasz numer 2 to moze byc jego najlepszy
    TCS w karierze.Wierze w naszych skoczkow i mocno im kibicuje tak jak nigdy nie przestalem kibicowac Malyszowi nawet jak pare lat bylo zle.Do boju!!
    Z Ciebie prawie taki sam bajkopisarz jak z Tajnera :)
    Dobrze ze Małysz wrocił do Lepistoe bo gdyby dalej trenował go filozof Kruczek to pewnie Adam zakonczył by kariere w trakcie sezonu.
    Od dzis wkurzajewski i spółka zmieni strategie :) TCS przegrany wiec zacznie sie przypominanie ze najwazniejsza impreza w sezonie beda MS w Oslo :)

    Ja nie slucham tego co mowi Tajner i malo mnie to obchodzi.Zawsze wierze w naszych sportowcow i mocno im kibicuje bo to jest pasja mojego zycia i ciesze sie kazdym najmniejszym sukcesem.A Kamil Stoch poraz kolejny w tym sezonie wskoczyl do 10(GaPa) i napewno jeszcze nieraz go zobaczymy bardzo wysoko.

  17. Powrót do góry    #17
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Tak sobie popatrzyłem na matactwa Austriaków po skoku Morgensterna w finale TCS i odechciało mi się patrzeć :P.
    Na szczęście Hilde nie dał się i wytrzymał nerwowo przedskoczka ;).
    Adam równo i forma zwyżkuje, czuję nosem medale na MŚ i kryształową kulkę na koniec sezonu :).
    Yo!

  18. Powrót do góry    #18
    Stały bywalec Awatar apatorzgred
    Dołączył
    14-07-2005
    Postów
    742
    Kliknij i podziękuj
    204
    Podziękowania: 10 w 10 postach
    Aż żal patrzeć było jak austryjacy pilnowali by Thomasowi sie krzywda nie stała. No ale oliwa sprawiedliwa i Hilde utarł im nosa.
    Co do Adama. Coś tam mu czasami w tym sezonie wychodzi. Niemniej na medal w MŚ daje max 70% szans. Co do kryształowej kuli. Morgi musiałby przestać skakać w ostatnich rundach a i tak pretendentów znajdzie się jeszcze kilku. Tak więc. Liczę na 3 m-ce Adama w generalce. A raczej marzę. :)

    Stoch ok. O postawie reszty kadry lepiej dziś niewspominać. Jak słyszę od lat teksty typu "dziś mi nie szło ale bedzie ok"
    to mi się zle robi. Zabawę sobie banda nieudaczników zrobiła w kadrze! Rok, dwa nawet trzy mozna w takiego gościa inwetować. Pózniej won z kadry jak nie ma wyników.

  19. Powrót do góry    #19
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Wyników nie było, poza Stochem, nigdy, jak zabrali Murańkę, to nawet nie poleciał ...

  20. Powrót do góry    #20
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Kamil Stoch - na-resz-cie!!!
    Ulga ... :):):)

  21. Powrót do góry    #21
    Ekspert Awatar Mildura
    Dołączył
    03-07-2010
    Postów
    6,848
    Kliknij i podziękuj
    845
    Podziękowania: 840 w 448 postach
    Umarł król niech zyje król. Mam nadzieje, ze chłopak się odblokuje i pokaże, ze sezon letni nie był dziełem przypadku.

    Adam mam nadzieję, że kontuzja nie przeszkodzi mu w dobrym skakaniu w Oslo..
    Zenon Jaskuła - TDF 1993!
    Rafał Majka - Vuelta 2015!!! 3xTDF!!!
    Niemiec - Vuelta 2014!
    28/09/2014 - MICHAŁ KWIATKOWSKI MISTRZEM ŚWIATA!!!! 19/04/2015 - AMSTEL GOLD RACE!!! E3 Harelbeke 25/03/2016!!! Strade Bianche 2014/2017
    18/03/2017 Milan-San Remo!!!

  22. Powrót do góry    #22
    Zaawansowany Awatar Slawek
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    2,608
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 17 w 12 postach
    Umarł król niech zyje król...
    Ja tam nie miałbym nic przeciwko dwóm królom :D
    Ukryta zawartość - zapraszam do wspólnej zabawy

  23. Powrót do góry    #23
    Ekspert Awatar Mildura
    Dołączył
    03-07-2010
    Postów
    6,848
    Kliknij i podziękuj
    845
    Podziękowania: 840 w 448 postach
    Ba, mogloby nawet byc święto 3 króli:p Gdyby jeszcze jakiś młody zaskoczył tak jak Kubacki latem;)
    Zenon Jaskuła - TDF 1993!
    Rafał Majka - Vuelta 2015!!! 3xTDF!!!
    Niemiec - Vuelta 2014!
    28/09/2014 - MICHAŁ KWIATKOWSKI MISTRZEM ŚWIATA!!!! 19/04/2015 - AMSTEL GOLD RACE!!! E3 Harelbeke 25/03/2016!!! Strade Bianche 2014/2017
    18/03/2017 Milan-San Remo!!!

  24. Powrót do góry    #24
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    W co Wy wierzycie? Stoch, jakby miał wokół siebie trochę więcej pomocnych profesjonalistów, swój pierwszy konkurs wygrałby dawno temu. Jakimś cudem młode talenty austriackie i (w mniejszym stopniu) niemieckie, jak się pokażą, to ma ich kto poprowadzić.

    Niewielu pamięta, że Małysz od dawna trenuje i przygotowuje się do kolejnych sezonów indywidualnie, dzięki czemu jest tam, gdzie jest. Jak trenował razem z resztą tej tzw. kadry z tzw. trenerem, od razu było gorzej. Stoch fartem wygrał pierwsze zawody, jest nadzieja, że ktoś się nim zainteresuje, inaczej i tak niczego z niego nie będzie.

    Swoją drogą aż dziwne, że skoki mają jeszcze tylu fanów :) Przecież to tak samo nudny sport, jak długodystansowe biegi narciarskie. I do tego ustawiany przez 1. matematykę, 2.tzw. jury, które ustawia belki według własnego idiotycznego widzimisię.

  25. Powrót do góry    #25
    Ekspert Awatar kalif
    Dołączył
    20-09-2003
    Postów
    3,930
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Małysz też dobre rokował, a później przez kilka sezonów był w końcówkach kwalifikacji.

    Także Stocha też bym nie przekreślał, dobrze skakać może w każdej chwili, a jego 24 lata po prostu podkreślają, że nie jest to gwiazda takiego formatu jak Adam.

    Gwoli ścisłości - w momencia rozpoczęcia Małyszomani, Adam był w miare podobnym wieku co dzisiaj Kamil.

  26. Powrót do góry    #26
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Kamil skocznię w Zakopcu zna na wylot.
    Zamiast malkontencić, cieszma się, facet mnie osobiście cholernie usatysfakcjonował. :)

  27. Powrót do góry    #27
    Ekspert Awatar Mildura
    Dołączył
    03-07-2010
    Postów
    6,848
    Kliknij i podziękuj
    845
    Podziękowania: 840 w 448 postach
    Sobotch, skoki ogladam od dzieciństwa i wiem, ze takich jak ja jest więcej.
    Po Twoim wpisie cieszę się, że doszło do drugiej serii, bo w niej Kamil pokazał, że to nie fart jednego skoku -drugi też był na mistrzowskim poziomie.
    A co do nowego sposobu oceniania - choć nie doskonaly do końca, to jednak wyrównuje choć trochę szanse tych, co skaczą w gorszych warunkach. Gdyby obowiązywał już od roku 2000 to Małysz na bank miałby już rekord wszechczasów w ilości zwycieństw pucharowych. O ile odbywają się obie serie to nie ma przypadków - w czołówce są zawodnicy po prostu najlepsi... O ile nie odpadną poza pierwszą 30:)
    Jest to lepszy system niż żużlowy chory KSM:p
    Zenon Jaskuła - TDF 1993!
    Rafał Majka - Vuelta 2015!!! 3xTDF!!!
    Niemiec - Vuelta 2014!
    28/09/2014 - MICHAŁ KWIATKOWSKI MISTRZEM ŚWIATA!!!! 19/04/2015 - AMSTEL GOLD RACE!!! E3 Harelbeke 25/03/2016!!! Strade Bianche 2014/2017
    18/03/2017 Milan-San Remo!!!

  28. Powrót do góry    #28
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Wyrównanie szans przy gorszych warunkach jeszcze da się obronić, nic natomiast nie tłumaczy baranów obniżających belki w połowie zawodów, bo jednemu bądź dwóm średniakom powiało mocniej i skoczyli 10m dalej od punktu K. Bzdura i zabieranie szans następnym. Niby ci następni mają wtedy dodatkowe punkty na starcie, ale tych za niższe noty za styl już im nikt nie odda. A wiadomo, że lepiej będzie oceniony idealny skok na odległość 130m niż również idealny na 123m.

    Kombinują jak konie pod górę, i tyle. A potem takim sobotchom i paru innym odechciewa się oglądania sztucznej rywalizacji.

    Tak samo zresztą jest w biegach. Kto np. w żużlu słyszał o wykluczeniu prowadzącego za blokowanie tych, co jadą za nim. Nie żebym był jakimś adwokatem Justyny czy innej, co podobnie podpadła, bo mi to w sumie zwisajet :), ale co to ma wspólnego ze sportem? Prowadź i się martw że prowadzisz - co ona ma się co sekundę oglądać do tyłu i tracić rytm? No ale kończę, bo robię tu mały OT :p

    Tfu, g..., nie sport. Przepraszam za słówka, niepotrzebnie się uniosłem :)

  29. Powrót do góry    #29
    Ekspert Awatar Mildura
    Dołączył
    03-07-2010
    Postów
    6,848
    Kliknij i podziękuj
    845
    Podziękowania: 840 w 448 postach
    Oj Sobotch, niepotrzebnie, ja nie trawię piłki kopanej choc szanuję to, ze kochają ją miliony:)
    Nawet z tą belką to nienajgorsze rozwiązanie - ze względów bezpieczeństwa jury jest zobowiązane zebrać się za każdym razem gdy osiągnięty jest rozmiar skoczni. Teraz, dzięki temu obniżaniu belki nie trzeba zaczynać serii od początku. też na początku miałem problem z tym przeliczaniem belki i wiatru, ale teraz jest już dużo lepiej -zaraz z odległościa są podawane pkt za wiatr. Choc wciąż jest to system niedoskonały, bo rzadko kiedy wieje idealnie pod narty, albo idealnie w plecy, czasami silny wiatr w plecy ale ze wskazaniem na jedna stronę nie przeszkadza aż tak bardzo, jak moment, gdy po wybiciu z progu wieje pod narty, by po 30metrach przestać wiać zupełnie - skoczek odczuwa taki skok predkości wiatru tak, jakby wpadł w dziurę.. A ma tylko np. 1pkt za wiatr a za ten tylni wiatr powiedzmy +8.. Dlatego system ma wady, ale moze ewoluuje tak, ze te wady będą jeszcze mniej wpływały na przebieg rywalizacji.
    Wcale się Tobie nie dziwię, ze oglądając skoki w tv, szczególnie w tvp nie czujesz bluesa, podobnie żuzlem ciężko zarazić się poprzez tv. Byc choć raz na zawodach na ljetalnicy Velikanka, widziec, jak Małysz leci 225m (niemal 8lat temu) - bezcenne:)

    jeszcze jedno - w zużlu tez, jeśli poprzez gwałtowną zmianę toru jazdy spowodujesz upadek przeciwnika mozesz byc wykluczonym. Dlatego, podobnie jak w kolarstwie na finishu zakazana jest taka zmiana toru. Inna zupełnie już sprawa, ze Justynę faktycznie wtedy skrzywdzili, bo zmianę dokonała jeszcze przed wjechaniem na oznaczoną strefę finishu.
    Zenon Jaskuła - TDF 1993!
    Rafał Majka - Vuelta 2015!!! 3xTDF!!!
    Niemiec - Vuelta 2014!
    28/09/2014 - MICHAŁ KWIATKOWSKI MISTRZEM ŚWIATA!!!! 19/04/2015 - AMSTEL GOLD RACE!!! E3 Harelbeke 25/03/2016!!! Strade Bianche 2014/2017
    18/03/2017 Milan-San Remo!!!

  30. Powrót do góry    #30
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Jak wszystko, to wszystko :D Nie posądzałem żabojadów o tak ekstrawaganckie pomysły ;)

    http://www.youtube.com/watch?v=3cuL0...layer_embedded

  31. Powrót do góry    #31
    Ekspert Awatar Mildura
    Dołączył
    03-07-2010
    Postów
    6,848
    Kliknij i podziękuj
    845
    Podziękowania: 840 w 448 postach
    No po prostu Kamil mi zaimponowal -dwa równe, fantastyczne skoki bez pomocy wyjatkowych warunków (Uhrmann pierwsza seria). Chłopak wytrzymuje cisnienie:) Wreszcie cała presja nie spoczywa na barach przeszło 33 letniego Mistrza Adama!
    Poza tym - Kamil dobrze włada niemieckim i angielskim - daje nieźle radę wywiadom.
    Zenon Jaskuła - TDF 1993!
    Rafał Majka - Vuelta 2015!!! 3xTDF!!!
    Niemiec - Vuelta 2014!
    28/09/2014 - MICHAŁ KWIATKOWSKI MISTRZEM ŚWIATA!!!! 19/04/2015 - AMSTEL GOLD RACE!!! E3 Harelbeke 25/03/2016!!! Strade Bianche 2014/2017
    18/03/2017 Milan-San Remo!!!

  32. Powrót do góry    #32
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Adam podrażniony!!!
    Zaczął skakać na poważnie!!! :D

  33. Powrót do góry    #33
    Ekspert Awatar Mildura
    Dołączył
    03-07-2010
    Postów
    6,848
    Kliknij i podziękuj
    845
    Podziękowania: 840 w 448 postach
    Zenon Jaskuła - TDF 1993!
    Rafał Majka - Vuelta 2015!!! 3xTDF!!!
    Niemiec - Vuelta 2014!
    28/09/2014 - MICHAŁ KWIATKOWSKI MISTRZEM ŚWIATA!!!! 19/04/2015 - AMSTEL GOLD RACE!!! E3 Harelbeke 25/03/2016!!! Strade Bianche 2014/2017
    18/03/2017 Milan-San Remo!!!

  34. Powrót do góry    #34
    Ekspert Awatar Mildura
    Dołączył
    03-07-2010
    Postów
    6,848
    Kliknij i podziękuj
    845
    Podziękowania: 840 w 448 postach
    Wczoraj uslyszalem, że polscy trenerzy postanowili po skokach ostatniej niedzieli, ze Stoch nie skacze aż do piatku i tylko trening na salce i silowni. Zanosi sie na to, ze wiekszej krzywdy nikt mu nie mogł wyrządzić. W imię zalapania "glodu skoków" Kamil chyba zatracił pewien automatyzm na progu. Skoki treningowe na 125 i 110 metrow były beznadziejne, w kwalifikacjach lepiej, ale bez dynamitu..
    Bardzo dobre wrażenie zrobił na mnie Adam - widac było, że loty dają mu dużo radości.

    Skoki Evensena i Kocha ponad 240metrowe nieziemskie. widzialem w Planicy jak wygląda 229 metrów na żywo (2003rok) - robi wrazenie..
    Zenon Jaskuła - TDF 1993!
    Rafał Majka - Vuelta 2015!!! 3xTDF!!!
    Niemiec - Vuelta 2014!
    28/09/2014 - MICHAŁ KWIATKOWSKI MISTRZEM ŚWIATA!!!! 19/04/2015 - AMSTEL GOLD RACE!!! E3 Harelbeke 25/03/2016!!! Strade Bianche 2014/2017
    18/03/2017 Milan-San Remo!!!

  35. Powrót do góry    #35
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Adam mi zaimponował, w tym wieku takie jumpy - brawo!!!

  36. Powrót do góry    #36
    Ekspert Awatar kalif
    Dołączył
    20-09-2003
    Postów
    3,930
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Oba konkursy bardzo dobre, skocznia robi wrażenie.
    Po wczorajszym ostrożnym szafowaniu belką startową - dziś można było pooglądać prawdziwe loty!

    I na całe szczęście z naszymi asami eksportowymi w roli głównej.

  37. Powrót do góry    #37
    Ekspert Awatar Mildura
    Dołączył
    03-07-2010
    Postów
    6,848
    Kliknij i podziękuj
    845
    Podziękowania: 840 w 448 postach
    Dlaczego wciąż mam wrażenie, że tylko Małyszowi i może Żyle naprawdę zależy na drużynie? Kamil poprawnie, ale bez jaj, dlaczego Schmitt na co dzień nawet nie zbliza się do niego, a dzisiaj bił go na głowę? Małysz to wielka klasa, nawet, jak nasza druzyna 10 lat temu reprezntowala poziom Włochów zawsze się starał i zostawiał serce na skoczni. Kamil podchodzi do tego inaczej - nie widać u niego tej radości ze skakania jak u Adama. Mam wręcz wrażenie, że po ostatnich lotach gdzie Adam pobił rekord Polski a Kamil był wciąż te kilkanaście metrów za nim zamiast wyzwolić w nim sportową złość spowodowało to pewną apatię? Stąd też pewnie ciągłe odpuszczanie skoków w kwalifikacjach i częste na treningach...
    Zenon Jaskuła - TDF 1993!
    Rafał Majka - Vuelta 2015!!! 3xTDF!!!
    Niemiec - Vuelta 2014!
    28/09/2014 - MICHAŁ KWIATKOWSKI MISTRZEM ŚWIATA!!!! 19/04/2015 - AMSTEL GOLD RACE!!! E3 Harelbeke 25/03/2016!!! Strade Bianche 2014/2017
    18/03/2017 Milan-San Remo!!!

  38. Powrót do góry    #38
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    To nie Kamil osłabł, tylko Adi się spręża :).
    Dla niego to być może ostatni sezon, przed Kamilem jeszcze sporo do zrobienia.

  39. Powrót do góry    #39
    Ekspert Awatar Mildura
    Dołączył
    03-07-2010
    Postów
    6,848
    Kliknij i podziękuj
    845
    Podziękowania: 840 w 448 postach
    Stało się, Adam postanowił zakonczyć karierę...
    Drugiego takiego mistrza chyba już się nie doczekamy...
    Zenon Jaskuła - TDF 1993!
    Rafał Majka - Vuelta 2015!!! 3xTDF!!!
    Niemiec - Vuelta 2014!
    28/09/2014 - MICHAŁ KWIATKOWSKI MISTRZEM ŚWIATA!!!! 19/04/2015 - AMSTEL GOLD RACE!!! E3 Harelbeke 25/03/2016!!! Strade Bianche 2014/2017
    18/03/2017 Milan-San Remo!!!

  40. Powrót do góry    #40
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Przerażeni producenci i dystrybutorzy bananów skaczą z okien. Mija pewna epoka, to niech mądre głowy sprawią, żeby zaczęła się następna. Materiał do przerobu jest, lider chyba też.

    Adamowi sto lat, niech mu się wiedzie w branży herbatek i proszków do prania :D No i wreszcie zje chłop coś porządnego, nie tylko liście kapusty i inne takie :D

  41. Powrót do góry    #41
    Ekspert Awatar Emil
    Dołączył
    24-07-2002
    Postów
    7,041
    Kliknij i podziękuj
    185
    Podziękowania: 205 w 147 postach
    sobotch jak zwykle tylko o zarciu pisze :o
    Chwała Adamowi za to co zrobił , teraz nalezy sie sprezyc i znalesc kolejnych Adamow.
    Ponoc mieli budowac skocznie :D :D
    ...Edmonton , St .Albert...........Ukryta zawartość

  42. Powrót do góry    #42
    Ekspert Awatar Mildura
    Dołączył
    03-07-2010
    Postów
    6,848
    Kliknij i podziękuj
    845
    Podziękowania: 840 w 448 postach
    Kamil ma taki nawyk, ze jak czuje, ze nie leci najlepiej to odpuszcza.. Dzisiaj przez taką postawę zaprzepaścił szansę na pożegnanie Małysza medalem drużynowym, medalem, którego nigdy nie udalo sie Adamowi wywalczyć mimo tego, ze w drużynówce nigdy nie odpuszczał.
    Kamilowi jednak wiele brakuje do wielkiego mistrza...

    PS.Nie wierzę, Niemcom zabrakło farta w decydującym momencie, to nie zdarza się często:p
    Zenon Jaskuła - TDF 1993!
    Rafał Majka - Vuelta 2015!!! 3xTDF!!!
    Niemiec - Vuelta 2014!
    28/09/2014 - MICHAŁ KWIATKOWSKI MISTRZEM ŚWIATA!!!! 19/04/2015 - AMSTEL GOLD RACE!!! E3 Harelbeke 25/03/2016!!! Strade Bianche 2014/2017
    18/03/2017 Milan-San Remo!!!

  43. Powrót do góry    #43
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    No i koniec PZN.

    Trzym się Adi na emeryturze!

    p.s. Dział Skoków też pewnie wykituje, taka kolej rzeczy.

  44. Powrót do góry    #44
    Ekspert Awatar Mildura
    Dołączył
    03-07-2010
    Postów
    6,848
    Kliknij i podziękuj
    845
    Podziękowania: 840 w 448 postach
    Wolfie, typuj w przyszlym roku to jakoś przeżyjemy:)

    Planica to dla mnie specjalne miejsce to tu w 2003 roku widzialem skoki Adama na żywo i tu widzialem jak otrzymał kryształową kulę...
    Zenon Jaskuła - TDF 1993!
    Rafał Majka - Vuelta 2015!!! 3xTDF!!!
    Niemiec - Vuelta 2014!
    28/09/2014 - MICHAŁ KWIATKOWSKI MISTRZEM ŚWIATA!!!! 19/04/2015 - AMSTEL GOLD RACE!!! E3 Harelbeke 25/03/2016!!! Strade Bianche 2014/2017
    18/03/2017 Milan-San Remo!!!

  45. Powrót do góry    #45
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Kariera piękna, pożegnanie - do dupy ...

    Ehhh, Polska ...

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •