Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Wątek: Kadra na Lige Światowa

  1. Powrót do góry    #1
    Zaawansowany
    Dołączył
    13-07-2003
    Postów
    2,291
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Kadra na Lige Światowa

    Wczoraj Waldemar Wspanialy podal sklad szerokiej reprezentacji, z ktorej pozniej wyloniona bedzie 12.rozgrywajacy: Pawel Zagumny (Sempre Volley Padwa), Piotr Lipinski (Mostostal
    Azoty Kedzierzyn Kozle), Grzegorz Wagner (Galaxia Starter Bank Czestochowa
    AZS), Lukasz Zygadlo (Nordea Czarni Radom).

    przyjmujacy: Dawid Murek (Panathinaikos Ateny), Sebastian Swiderski
    (Mostostal), Piotr Gruszka (Alimenti Sardi Cagliari), Krzysztof Gierczynski
    (Morze Szczecin), Pawel Siezieniewski (PZU AZS Olsztyn), Michal Bakiewicz
    (Galaxia), Rafal Musielak (Mostostal)

    atakujacy: Pawel Papke (Mostostal), Krzysztof Janczak (1044 Gwardia
    Wroclaw), Robert Prygiel (Skra Belchatów)

    srodkowi: Marcin Nowak, Arkadiusz Golas, Damian Dacewicz (wszyscy Galaxia),
    Robert Szczerbaniuk, Jaroslaw Stancelewski (obaj Mostostal), Jakub
    Markiewicz (1044 Gwardia), Lukasz Kadziewicz (PZU AZS)

    libero: Rafal Kwasowski (1044 Gwardia).






  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    24-09-2001
    Postów
    989
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ale mnie ładnie uprzedziłaś ;)
    Jak widać zmiana na pozycji libero, no i Stelmacha nie będzie.
    Nie jestem przekonany co do Lipińskiego, ale to w końcu człowiek Wspaniałego.

  3. Powrót do góry    #3
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-01-2002
    Postów
    1,709
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Niektore rzeczy nigdy sie nie zmienia, tak jest i teraz ze kadra wzbudza duze emocje. Ja osobiscie jestem za tym zeby zaufac WW bo to on bedzie odpowiedzialny za wyniki kadry wiec chyba wie co robi. Ale forum jest po to zeby wymieniac opinie:) Kadra przynajmniej mi wydaje sie byc w dobra chociaz jak chyba kazdy mam jakies ale...
    Nie jest tajemnica ze znalezienie odpowiedniego libero do kadry to ciezki orzech do zgryzienia, Wojcik ma juz 42 lata i wedlug plotek sam juz nie zbyt pali sie do kadry, Igla potrafi seriami nie przyjmowac zagrywek a inni tez niczym sie nie wyruzniaja. WW powolal Kwasowsiego ale moim zdaniem na tej pozycji bedzie gral Rafal Musielak i to chyba bedzie najlepszym rozwiazaniem.
    Rozgrywajac - jest Guma ktory od jakiegos czasu gra w najlepszej lidze swiata, jest tez doswiadczony Wagner ktory moze byc naprawde dobrym zmiennikiem tego pierwszego. Mamy jeszcze dwoch mlodych graczy: Lipa i Zygadlo nie sa jakimis rewelacjami ale niestety na tej pozycji nie mamy wielkich talentow dlatego moim zdanie nalezy dac szanse tym ktorzy sa najbardziej perspektywiczni. Zaluje ze w kadrze nie ma Stelmacha ktory z cala pewnoscia nalezy do naszych najlepszy rozgrywajacych ale niestety jego przerwa w grze byla za dluga poza tym on teraz ma inne klopty. Andrzejowi zarzuca sie ze postawil sprawe na ostrzu noza, chcial byc tym pierwszym i tylko pod takim warunkiem grac w kadrze-tak przynajmniej powiedzial WW w jednym z wywiadow. Takie postawienie sprawy nie budzi mojego entuzjazmu ale przeciez musimy w koncu wiedziec kto jest tym pierwszym bo w poprzednim sezoznie chyba nawet WW nie wiedzial tego do konca.
    Duzo szumu jest tez dookola Swidra, zgadzam sie ze moze teraz nie blyszczy forma ale nasza kadra zawsze w duzej mierze opierala sie na jego grze, ten zawodnik w reprezentacji nigdy nie zawiodl, nawet jak wracal po ciezkiej kontuzji byl jednym z najlepszych wiec jestem pewna ze teraz tez sobie poradzi. Zreszta dlaczego my nazekamy przeciez Swider nadal w meczu zdobywa srednio ok 10 punktow, jest drugi w klasywikacji atakujacych. Przyjecie zagrywki rzeczywiscie slabiej ale to problem wszystkich naszych graczy na tej pozycji w wiekszym lub mniejszym stopniu.
    Pozostaje nam wiec tylko trzymac kciuki za nasza nowa kadre!

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    24-12-2001
    Postów
    198
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Troche a nawet bardzo dziwi mnie powolanie do kadry libero z Gwardi w tej roli wolalbym Ignaczaka. Mam jeszcze watpliwosci co do Gierczynskiego i Siezieniewskiego. Ciesze sie ze zostal powolany Markiewicz bo w lidze idzie mu naprawde swietnie. Dziwi tez brak Stelmacha ale za niego jest Wagner. :)

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    12-02-2002
    Postów
    132
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Hm... Nie wiem, czemu Wspaniały powołał do kadry takiego Kwasowskiego, Janczaka i Markiewicza.
    Moim zdaniem bardziej by się przydał taki Michalczyk, a Markiewicz nie gra rewelacyjnie!
    Co do Kwasowkiego to zupełnie nie jestem przekonana do jego aż takich umiejętnośći.
    Mam nadzieję, że się mylę, ale chyba Ci gracze nie zagoszczą na długo w kadrze, chociaż miła by była niespodzianka.
    Ciekawe, kto zostanie nowym kapitanem kadry.... hm.. ja stawiam na Gruszkę, chociaż ten człowiek nie jest człowiekiem-liderem .

  6. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany
    Dołączył
    22-11-2001
    Postów
    1,561
    Kliknij i podziękuj
    28
    Podziękowania: 9 w 8 postach
    Żygadło w kadrze:):):)

    Ciekawe, jak będzie wyglądała wyjściowa "szóstka"????

    Zagumny, Nowak, Murek, Papke, Dacewicz, Gruszka????

    Chociaż, na przyjęciu lepszy byłby chyba od Gruszki Musielak. A najlepszym wyjściem, byłoby chyba "przemianowanie" Musielaka na libero...

    Ciekawe, czy Wspaniały wybije wreszcie z głowy Zagumnemu jego "lekką-techniczną" zagrywkę :p????

  7. Powrót do góry    #7
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-01-2002
    Postów
    1,709
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wyjsciowa szostka???
    Moim zdaniem beda to: Guma, Nowak, Szczerbaniuk, Murek, Swiderski, Papke + Musielak w roli libero.
    Postawilam na Swidra dlatego ze WW ostatnio widzial Gruszke jako atakujacego, poza tym nie widzialam meczy Piotrka w tym sezonie. Stawiam tez na Szczerbaniuka bo ostanio swietnie sie prezentowal. Ale do LS zostalo jeszcze duzo czsu wiec teraz nic nie jest pewne.

  8. Powrót do góry    #8
    Zaawansowany
    Dołączył
    13-07-2003
    Postów
    2,291
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Raczej mozemy pomarzyc o musielaku na libero. A brak Stelmacha mozna tlumaczyc dlugiej przerwie w grze.

  9. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec
    Dołączył
    24-09-2001
    Postów
    989
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie widzę kompletnie Zagumnego jako pierwszego rozgrywającego. Nie chodzi tu o samą zagrywkę. On po prostu często się wypala po błędach. Nie wiem jak tam sobie radzi we Włoszech i czy jest pierwszym wystawiającym, ale nie potrafię się do niego przekonać. Najlepsze rozwiązanie to dać grać Wagnerowi. Trzeba podjąć ryzyko, bo jak nie spróbujemy, to będzie kiepściucho.
    Co do Nowaka, to bardziej bym widział w pierwszej szóstce Dacewicza albo Gołasia (choć ten akurat grywa ostatnio rzadziej). Nowak jest zbyt schematyczny, a w swoich schematach skuteczny ale tylko w naszej lidze. No i ciągle uważa się za wielką gwiazdę. Świder będzie dobry do ligi światowej, to prawie pewne, ale będziemy mieli poważny problem z obroną...Nie mamy klasowego libero, a oprócz Musielaka nikt zbyt dobrze nie broni. A jak w jednej linii bronili Świder z Murkiem..... to był popłoch....
    Wierzę w WW, tak jak poprzednio w Mazura i Boska, tylko żeby się chłopakom nie poprzestawiało w głowach, że znowu są najważniejsi...
    Acha...i gdzie jest Michalczyk???

  10. Powrót do góry    #10
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-01-2002
    Postów
    1,709
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To prawda ze Nowak jest bardzo schematyczny ale moim zdaniem Golas za malo gral w tym sezonie zeby udalo mu sie dostac do szostki zas Dacewicz no coz obawiam sie ze moze tak ciezkiego sezonu nie wytrzymac kondycyjnie przeciez to jego pierwszy sezon po dlugiej kontuzji. No ale jesli Dacek utrzyma dobra forme do LS to bardzo chetnie widzialabym go w szostce i moim zdaniem bylby wtedy mocnym punktem druzyny.

  11. Powrót do góry    #11
    Zaawansowany
    Dołączył
    13-07-2003
    Postów
    2,291
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Scarlett trudno sie z toba nie zgodzic. facet nie powinien sie zbytnio forsowac, bo znow wypadnie na kilka sezonow. Zagumny rzeczywiscie ma fatalna zagrywke.Lipinski i Zygadlo to nie wiem co robia w kadrze.
    Moze WW jednak postawi na Wagnera?

  12. Powrót do góry    #12
    Zaawansowany
    Dołączył
    13-07-2003
    Postów
    2,291
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Scarlett trudno sie z toba nie zgodzic. facet nie powinien sie zbytnio forsowac, bo znow wypadnie na kilka sezonow. Zagumny rzeczywiscie ma fatalna zagrywke.Lipinski i Zygadlo to nie wiem co robia w kadrze.
    Moze WW jednak postawi na Wagnera?

  13. Powrót do góry    #13
    Użytkownik
    Dołączył
    08-01-2002
    Postów
    50
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    wedlug mnie...

    Wedlug mnie kadra jest bardzo dziwnie wytypowana... zeby nie powiedziec ze zle, czy tragicznie... no coz... mam tylko nadzieje ze WW ma jakies powody zeby tak dobierac zawodnikow... bo wkoncu zna sie troche lepiej na siatkowce od nas :)))

  14. Powrót do góry    #14
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-01-2002
    Postów
    1,709
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Waldemar Wspanialy, Nowa Trybuna Opolska
    "Odpowiadam za wynik
    reprezentacji i dobierałem zawodników w moim przekonaniu najlepszych i
    tych, z którymi mogę współpracować. Konsultowałem się z Jerzym Wagnerem,
    który obserwował występy wszystkich polskich drużyn. Wybór oparty jest na
    Mostostalu i Galaxii, bo to dwa najlepsze polskie zespoły, finaliści
    europejskich pucharów. Powołanie Kwasowskiego nie powinno dziwić, ponieważ
    po pierwszej rundzie uznano go za najlepszego libero rozgrywek. Nie oznacza
    to, że Kwasowski zostanie reprezentacyjnym libero. Przypomnę, że w kadrze
    jest Rafał Musielak, który z powodzeniem może występować na tej pozycji.
    Wielu zawodników będzie miało szanse powrotu lub debiutu w reprezentacji.
    Wagner i Dacewicz od początku sezonu prezentują bardzo dobrą dyspozycję,
    Gierczyński jest najrówniej grającym zawodnikiem Morza, a ja bardzo
    potrzebuje przyjmujących, Janczak to podstawowy atakujący Gwardii -
    czwartej drużyny rozgrywek. Nie ma żadnego zawodnika z Nysy. Przyznam, że
    brałem pod uwagę Hachułę, jednak trapią go kontuzję i ostatnio za dużo nie
    grał. Bardzo dobrze w lidze spisuje się Łuka. Przed nami play offy i
    zapowiedziałem, że mogę jeszcze zmienić dwóch, trzech zawodników. Na razie
    kadra jest bardzo szeroka. Do rozgrywek Ligi Światowej muszę
    wyselekcjonować dwunastu zawodników."

  15. Powrót do góry    #15
    Zaawansowany
    Dołączył
    22-11-2001
    Postów
    1,561
    Kliknij i podziękuj
    28
    Podziękowania: 9 w 8 postach
    Mnie się podoba wreszcie powoływanie starszych, doświadczonych zawodników do kadry. Nasi "młodzi-gniewni" raczej do tej pory zawodzili.

  16. Powrót do góry    #16
    Zaawansowany
    Dołączył
    13-07-2003
    Postów
    2,291
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Stelmach

    Wracajac do sprawy rozgrywajacego.
    Wspanialy (ponoc) twierdzil, ze Stelmach powolany nie zostal, poniewaz rzekomo nie zgadzal sie na pozycje 2 rozgrywajacego.
    A tymczasem sam zainteresowany absolutnie sie z tym nie zgadza. Twierdzi wrecz, ze WW nie rozmawial z nim od czasow ME.
    To nie jest informacja podna w prasie.Takie wiadomosci mam od znajomego Andrzeja, ktory prosil o przekazanie tego na liscie dyskusyjnej Strefia Siatkowki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •