Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: "Złoty gol" - tak czy nie?

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-03-2002
    Postów
    712
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    "Złoty gol" - tak czy nie?


    Oglądając dzisiejszy Finał Pucharu Konfederacji,a dokładnie sam jego koniec zacząłem zastanawiać się nad sensem przepisu dotyczącego "złotej bramki".Według mnie psuje on cały smaczek dogrywki,drużyny albo chaotycznie się bronią a przypadkowa bramka (taka jak w dzisiejszym finale) nagle niszczy dorobek i wysiłek drużyny w całym spotkaniu.Moim zdaniem powinno się pozostać przy tradycyjnej formie dogrywki 2x15 minut.
    A co Wy myślicie na ten temat?

  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-01-2003
    Postów
    763
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie oglądałem ani "kawałka" tegoż finału,ale myśle,że powinno sie odstąpić od "złotego gola".Podczas Finału Ligi Mistrzów obowiązywała zasada ..."srebrnego gola".Gdy do 105 minuty żadna z druzyn nie zdobędzie bramki mecz jest kontunuowany.Jeżeli padnie jedna bramka w trakcie trwania tejże połowy mecz kończy po 115 minucie.Dla mnie powinno się odstapić od tych zasad.Wtedy zespoły w dogrywce mogły by sie zając bardziej ofensywną grą.Wiedząc ,że ewentualna strata gola nie kończy jeszcze spotkania.
    Pozdrawiam

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-06-2002
    Postów
    1,138
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Gdy do 115 minuty żadna z druzyn nie zdobędzie bramki mecz jest kontunuowany.Jeżeli padnie jedna bramka w trakcie trwania tejże połowy mecz kończy po 115 minucie.
    Pecyk

    Raczej do 105 minuty.Pierwsza połowa dogrywki trwa 15 minut,chyba że się coś pozmieniało o czym nie wiem:);)

  4. Powrót do góry    #4
    Zaawansowany Awatar LegiaL
    Dołączył
    08-08-2001
    Postów
    2,586
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja od poczatku bylem przeciwny temu przepisowi. W zalozeniu mial on uatrakcyjnic gre, ale stalo sie wrecz przeciwnie. Druzyny za bardzo skupiaja sie na obronie i tym by nie stracic gola przez co robi sie nieciekawie. Najlepiej powrocic do starego systemu - 30 min dogrywki i karne, bez zadnych dupereli typu zlota bramka.

    Świetlik, chrabąszcz a nawet mysza to jest przyroda w swym całokształcie imponująca. I jeśli gdzieś kot goni myszę, to goni przyrodę w osobie tej myszy i wypada przywalić temu kotu tak, żeby mu nigdy mysza do głowy nie przyszła.

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-10-2002
    Postów
    918
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    żaden srebrny czy złoty...
    Zgadzam się z LegiaL, 30min dogrywki a potem karne. Nie wiem czemu mają służyć te wszystkie srebrne złote i szkoda jeszcze że nie różowe bramki.

  6. Powrót do góry    #6
    Początkujący Awatar eSpeedway.pl
    Dołączył
    22-12-2022
    Postów
    20
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Nie..

  7. Powrót do góry    #7
    Początkujący
    Dołączył
    03-01-2023
    Postów
    16
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Całe szczęście przepis/zasada już nie jest wykorzystywana. Ja jestem na zdecydowanie NIE.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •