Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 90 z 101

Wątek: 1 liga sezon 2010 - przewidywanie, prognozy

  1. Powrót do góry    #46
    Zbanowany
    Dołączył
    20-04-2006
    Postów
    1,478
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A ja sie moge zalozyc ze malo ktora druzyna wywiezie

    punkty z Miskolca

  2. Powrót do góry    #47
    Użytkownik
    Dołączył
    14-11-2009
    Postów
    80
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A ja sie moge zalozyc ze malo ktora druzyna wywiezie

    punkty z Miskolca
    Jak tak dalej pójdzie to pewnie tak bo Miszkolc ma problemy i jak nie znajdzie się poważny sponsor to mogą w ogóle nie wystartować w lidze.

  3. Powrót do góry    #48
    Użytkownik
    Dołączył
    08-02-2002
    Postów
    205
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 44 w 20 postach
    Tor w Miskolcu nie jest jaki¶ trudny. To nie Davgapils.
    Do tego skład Madziarów póki co to totalna klapa. Może być lepiej ale tylko troche. Teraz dobrej drużyny drugoligowej by się nie złozyło a co dopiero pierwszoligowej.
    Troche mnie dziwi± słowa że trudno będzie jaki¶ punkt z Węgier wywie¼ć.

  4. Powrót do góry    #49
    Użytkownik Awatar abarth
    Dołączył
    01-12-2009
    Postów
    405
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 4 w 4 postach
    A ja sie moge zalozyc ze malo ktora druzyna wywiezie

    punkty z Miskolca
    Ja sie moge zalozyc o flache ze przynajmniej 3 druzyny wygraja w RZ w Miszkolcu.

    Spore szanse na to daje:
    Dauga
    Grudziadz
    Rzeszów
    Gniezno

  5. Powrót do góry    #50
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    1. Grudziądz
    2. Gniezno
    3. Poznań?? :D

    Życzę z całego serca!

  6. Powrót do góry    #51
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-04-2002
    Postów
    1,292
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ktoś pisał o stadionie Startu.

    Polecam materiał telewizyjny za Start TV -> http://start.gniezno.pl/index.php?ev...ronyfull&id=77

    Tak więc. W sezonie 2010 cały stadion będzie w krzesełkach. Trybuna, 1.000 miesc krytych, też po remoncie (część widowiskowa). Światła są planowane na 2011.

    Zatem w przypadku Gniezna wszystko idzie w dobrym kierunku.

    Natomiast jeśli chodzi o juniorów Startu to myślę, że nie jest z nimi tak źle. Aspegren ze średnią ponad 1,2 na bieg, teraz powinien jeździć jeszcze lepiej, bo wie już jak "jeść" polską ligę ;) Do tego młody Gomóła, który potrafił wygrywać u siebie czy to z Lampartem czy juniorami Unii Tarnów. Miewał wpadki, ale to był jego 1 sezon w zmaganiach ligowych. Poza tym w tym roku ograł chociażby Mroczkę na parach w Grudziądzu ;)

    Nie mówię, że będą bardzo mocni, ale u siebie można być pewnym, że ciężko będzie im odebrać punkty.

  7. Powrót do góry    #52
    Użytkownik
    Dołączył
    24-10-2007
    Postów
    158
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wybrzeże Gdańsk, które po sezonie pełnym zawodu po raz kolejny będzie rywalizować na zapleczu ekstraligi. Znowu padają obietnice powrotu do normalności, do funkcjonowania klubu na zdrowych zasadach. Po raz pierwszy od wielu lat [a kibicem GKS jestem od sezonu 1990] mam wrażenie, że ta normalność może nadejść. Przy finansowych problemach klubu [dług z sezonu 2009, pomniejszane środki pochodzące od głównego sponsora] władze postanowiły zainwestować w trenera - fachowca [jak dla mnie jednego z trzech autorytetów w lidze - obok Ząbika i Cieślaka], czyli Stanisława Chomskiego. Głęboko wierzę, że to najlepszy transfer Wybrzeża.
    Co do zestawienia zawodników, to pożegnano się z powodów finansowych i chęci startów w najwyższej klasie rozgrywkowej z Kennethem Bjerre [Wrocław], Martinem Vaculikiem [Tarnów] i Hansem Andersenem [Toruń], a także z zawodnikami, którzy nic nie wnieśli do zespołu - Adamem Skórnickim [Poznań] i Joonsaem Kylmakorpi [Rybnik].
    Co w zamian ? Wielu zawodników, którzy mają coś do udowodnienia, zawodników młodych, którzy przychodzą z nadzieją na odrodzenie i sytuację mają do tego wyborną. Dawid Stachyra pozyskany z Rzeszowa, Thomas H. Jonasson z Gorzowa i Paweł Hlib z Rybnika to młodzi jeźdzcy, którzy mają za sobą nieudane sezony [Stachyra, Hlib] lub ze względu na przejście w grono seniorów nie znaleźli miejsca u dotychczasowego pracodawcy [Jonasson]. Są też Matej Kus i Mateusz Lampkowski - utalentowani juniorzy wypożyczeni z Torunia, na których bardzo liczą gdańscy kibice, wierząc że wydatnie przyczynią się do progresu zespołu w trakcie trwania sezonu.

    W Daugavpils skład wciąż kompletują. Pozyskano Charliego Gjedde z Rzeszowa, popisano umowę z Bogdanowem i para juniorów znowu wygląda imponująco. Na 99% zostanie Grigorij Łaguta i zespół ten będzie groźny dla każdego, a na Łotwie myślę że nie wygra nikt o ile gospodarze będą startować w optymalnym składzie.

    W Rzeszowie rewolucja. Pozyskano cały nowy szkielet zespołu, który ma decydować o sile zespołu: Lee Richardson z Częstochowy, Chris Harris z Ostrowa i Rafał Okoniewski z Gorzowa. Odszedł jedynie Charlie Gjedde. Osobiście uważam, że zachwyty na teamem Żurawii są przesadzone. Owszem, Richardson to powinna być gwiazda na warunki I ligi, ale już Bomber Harris, czy tym bardziej Okoń pokazali wielokrotnie, że może być z nimi różnie. Oczywiście, to będzie mocny zespół, ale będą mu się zdarzały wpadki i porażki z dużo słabszymi rywalami - tak myślę. Widzę tutaj duże powiązanie między zespołem Wybrzeża z sezonu 2009 i tym obecnym rzeszowskim - duże nazwiska niekoniecznie muszą potwierdzić swoją wartość na torze. Mimo to, na dziś główny kandydat do awansu.

    Ciekawie jest też w Gnieźnie. Pozyskano do lidera zespołu Krzysztofa Jabłońskiego, takich zawodników jak Michał Szczepaniak z Częstochowy, Matej Ferjan z Grudziądza, czy powracający z Ostrowa 'do domu' Adrian Gomólski. Po stronie strat nie ma nikogo liczącego się w zespole w sezonie 2009. Gniezno będzie bardzo solidnym zespołem w tegorocznych rozgrywkach.

    Poznań składu jeszcze nie zamknął. Znowu postawiono na Polaków. Po blamażu w Gdańsku do Poznania wraca Adam Skórnicki, doszedł Robert Miśkowiak z Ostrowa, a także 'ściągnięto' mocną parę juniorów w osobach Damiana Celmera z Torunia i Adriana Szewczykowskiego z Gorzowa. Po stronie ubytków jedynie Daniel Pytel.

    Rybnik zyskał w przerwie posezonowej nowego lidera do swojego zespołu - Daniela Nermarka. Dodatkowo doszli Joonas Kylmakorpi z Gdańska i Nicolai Klindt z Ostrowa. Odszedł Denis Gizatulin [Bydgoszcz] i Paweł Hlib [Gdańsk]. Doliczając do tego pozostających w zespole Jamrożego, Węgrzyka czy utalentowaną młodzież po Rekinach można się spodziewać niejednej niespodzianki w nadchodzącym sezonie.

    W Grudziądzu wreszcie pozyskano zawodników, którzy mogą z solidnego zespołu środka tabeli zrobić drużynę zdolną do walki o wymarzony awans do ekstraligi. Davey Watt z Wrocławia, Krzysztof Buczkowski i Tomasz Chrzanowski z Bydgoszczy to zawodnicy mogący dostarczać plus minus 30 punktów w każdym meczu. Jak dodamy do tego Kenneta, Allena, czy Schleina oraz solidnych młodzieżowców - Mroczkę i Wolberta to rysuje się jeden z kandydatów do walki o awans.

    W Miszkolcu póki co mają trzech zawodników i trener zespołu Janusz Ślączka musi skupić się na skompletowaniu zespołu niż o wyniku jaki jego zespół jest w stanie osiągnąć w nadchodzącym sezonie. Ja osobiście będę zaskoczony każdym ewentualnym zwycięstwem jakie na zapleczu ekstraligi odniesie Speedway Miszkolc.

    I na koniec moja subiektywna tabela I ligi na koniec sezonu 2010:

    1. Rzeszów
    2. Gdańsk
    3. Grudziądz
    4. Gniezno
    5. Rybnik
    6. Daugavpils
    7. Poznań
    8. Miszkolc


    Więcej i Ekstraliga 2010 [prze]widziana moimi oczami :)

    http://drbasketball.bloog.pl/

  8. Powrót do góry    #53
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    1. Rzeszów
    2. Gniezno
    3. Daugavpils
    4. Grudzi±dz
    5. Rybnik
    6. Gdańsk
    7. Poznań
    8. Miszkolc

    Rzeszów to papierowy faworyt. Dwóch bardzo silnych obcokrajowców w postaci Harrisa i przede wszystkim Richardsona, który powinien być MVP 1 ligi. Oprócz tego solidna druga linia w postaci Maxa, Okoniewskiego i Kuciapy. Wci±ż rozwijaj±cy się junior Lampart. Mimo wszystko na wyjazdach mog± ponie¶ć kilka dotkliwych porażek, szczególnie w Daugavpils.

    Po cichu liczę na Gniezno. Solidny lider w postaci Krzy¶ka Jabłońskiego, do tego Ferjan, Ljung, starszy z braci Szczepaniaków i mam nadzieję nowo narodzony Adi Gomólski. Jedynie juniorzy wydaj± się odstawać i to na tle całej ligi. Jednak wcze¶niej wymieniona pi±tka seniorów powinna przynajmniej u siebie wygrywać mecze, wszystkie.

    Daugavpils w zasadzie w niezmienionym składzie. Jak zwykle atut własnego powinien pozwolić wygrać komplet spotkań. Na wyjazdach już tak dobrze nie będzie, ale Grisza, a przede wszystkim atomowy duet juniorów powinien zapewnić walkę o najwyższe cele.

    Grudzi±dz w końcu powinien czynnie wł±czyć się do walki o awans. Przede wszystkim powinien cieszyć powrót Buczkowskiego. Oprócz tego pozyskano Watta i Chrzanowskiego. Z zeszłorocznego składu zostali Allen, Kennett, Schlein i wyróżniaj±ca się młodzież, czyli Mroczka, z którym sam wi±żę duże nadzieję, i zawsze solidny Wolbert. Widać, że wiele dobrego dzieje się w Grudzi±dzu. S± plany, chyba już nawet zatwierdzone, rozbudowy trybun. Oby tak dalej.

    Drużyna z Rybnika utrzymała trzon i pozyskała kapitalnego jak na 1 ligowe warunki Nermarka. Drużyna powinna być piekielnie silna przede wszystkim u siebie, a i na wyje¼dzie z Węgrzykiem, Kylmakorpim, Jamrożym powinni pokusić się o niejedn± niespodziankę. Zwrócić należy uwagę na mocnych wychowanków na pozycjach juniorów. Od minionego sezonu jest nowy zarz±d i widać, że "rekiny" zaczynaj± się odradzać organizacyjnie, a co za tym zawsze idzie, sportowo.

    W moim Gdańsku pozostali Zorro i Gafurow. S± to solidni zawodnicy jak na 1 ligowe warunki. Wszystkich w niepokój wprowadza fakt, że 38-letni kapitan Zorro będzie je¼dził w GP co z pewno¶ci± odbije się negatywnie na jego wynikach. Oby w jak najmniejszym stopniu. Wybrzeże jak to już wielokrotnie bywało jest miejsce odrodzeń zagubionych, niespełnionych zawodników. Przyszli Stachyra, Jonasson, Hlib. Każdy z nich może zdobyć 10 jak i 1 pkt w każdym meczu. W tym zestawieniu przyjmuję raczej negatywny obieg wydarzeń i nawet pomimo posiadania w mojej opinii najlepszego juniora całej 1 ligi, Mateja Kusa, ta drużyna wcale nie musi osi±gać oszałamiaj±cych wyników. W sercu jednak liczę, że młodzież pokaże pazur i zaskoczy cał± ¶wiatek żużlowy.

    Pyry od wielu lat bez większych zmian. Po roku wraca mój ulubieniec AS. Do tego przybył Mi¶kowiak. Mimo tego nie szukałbym w Poznaniu faworyta do zwojowania ligi. Będzie to raczej przeciętna drużyna własnego toru, z jednym ze słabszych zestawień młodzieżowców. A barażach i tak spokojnie uratuj± 1 lige 2011.

    Na końcu beniaminek z Miskolca. Wiele nie wiadomych widnieje w ich składzie dlatego ciężko cokolwiek rokować. U siebie niezależnie kim jad±c napsuj± krwi niejednemu rywalowi, jednak każdy wyjazd powinien kończyć się pogromem. Rynek nie posiada w zasadzie żadnych licz±cych się nazwisk dlatego też ciężko oczekiwać, że odegraj± jak±kolwiek rolę w tej lidze.

    Generalnie liga zapowiada się piekielnie ciekawie, już bez tak zdecydowanego faworyta jak to było w ubiegłym sezonie w przypadku Unii Tarnów. Będzie kapitalny sezon czego życzę sobie oraz wszystkim kibicom żużla.

  9. Powrót do góry    #54
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-04-2008
    Postów
    832
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Rogalsson

    Zdecydowanie przeceniłeś Gdańsk (poniekąd zrozumiałe ;)), którego nie widzę w pierwszej trójce. 4 miejsce składu, który został zakontraktowany moim zdaniem będze można uznać za sukces. Niedoceniłeś z kolei Poznania. Nie wiem czy i na ile śledziłeś zmagania drużyn pierwszej ligi w sezonie 2009... Sądzę, że nie zaprzątałeś sobie tym głowy, więc śpieszę poinformować, że znacznie słabszym składem niż ten, który będzie jeździł w 2010 roku PSŻ zajął bezpieczne 5 miejsce. Trudno sobie wyobrazić, żeby po wzmocnieniach Skórnickim i Miśkowiakiem ten team miał spaść o 2 miejsca w dół... Skóra będzie w pierwszej lidze jednak liderem ,ze średnią zdecydowanie wyższą niż 1,6 (ale rozumiem uprzedzenia ;)). Miśkowiak też powinien gwarantować w większości meczów wyniki oscylujące wokół 10 punktów. Jeśli wezmiemy pod uwagę, że ta dwójka dołączyła do trzonu zespołu, który wywalczył 5 miejsce w tym (jeszcze) roku, czyli Trojanowski, Kościuch, Mateusz Szczepaniak, to widać wyraźnie, że PSŻ nie będzie chłopcem do bicia. Zaryzykuję stwierdzenie, że w Poznaniu z tą ekipą (wspartą juniorami pozyskanymi z ekstraligi) nie wygra nikt. Uważam, że przy pewniej dozie szczęścia (przede wszystkim braku kontuzji) 3 miejsce jest spokojnie w zasięgu tego zespołu.

  10. Powrót do góry    #55
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-04-2002
    Postów
    1,292
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Maciek GKS, nie zgadzam się, że Start Gniezno będzie odstawał juniorami. Może na wyjazdach, ale na pewno nie u siebie. Robin Aspegren to solidny żużlowiec, który "swoje" zrobi. Do tego Kacper Gomólski, który już jako 16-latek na swoim torze był zdolny do niespodzianek.

    U siebie minimum 3:3 powinni dowozić.

  11. Powrót do góry    #56
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-04-2002
    Postów
    1,292
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

  12. Powrót do góry    #57
    Użytkownik
    Dołączył
    21-06-2009
    Postów
    63
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Miszkolc sie wzmocnił, i to nawet dość solidnie a tu żadnego wpisu. Czyżby nikt nie wierzył że Scott i bracia Drymlowie nic tej drużynie nie dają...
    Ja myślę że madziarzy u siebie mogą być bardzo grożni, i ciekaw jestem ich pierwszego meczu z Rzeszowem.
    Liga zrobiła sie jeszcze bardziej wyrównana , przynajmniej na papierku, niż rok temu, i wychodzi na to że nie będzie chłopców do bicia

  13. Powrót do góry    #58
    Użytkownik
    Dołączył
    19-12-2004
    Postów
    66
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    I liga w nadchodz±cym sezonie zapowiada się pięknie, tak wyrównana (i mocna) jeszcze nigdy nie była. Wszelkie ustawianie tabel, nie ma sensu, bo na tę chwilę każdy może okazac się równie dobrze pierwszy jak i ostatni. Ja obstawiam, że awansuje ten kto będzie miał najmniej kontuzji w sezonie a spadnie ten kto najwięcej ;) Dobrze, że te czasy gdy KM z Falubazem golili wszystkich jak leci, minęły, I liga w tym sezonie zapowiada się arcyciekawie i my¶lę, że to wła¶nie w niej czeka nas najwięcej emocji ;)

  14. Powrót do góry    #59
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-07-2003
    Postów
    572
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zdecydowanie zakladam-do drugiej czworki-Rybnik:( ,Grudziadz,Miszkolc i Gniezno.

    Uzasadniam...-
    Grudziad co rok praktycznie montuje sklad.Niestety najczesciej nic z tego nie wychodzi.
    Gniezno-Procz Adika Gomolskiego nie widze tam zawodnika patrzacego w przyszlosc.Wiekszosc z nich nie mysli o tym co bedzie za 3-4 lata.Chodzi tylko o ten sezon.Minimalizm.
    Rybnik-Jest szansa zeby Wegorz i Ronnie powtorzyli ubiegloroczny sezon ale to moze byc za malo.Chimeryczny Karpov,kontuzjogenny Kylmaekorpi i Nermark ktorego albo pokochamy albo... I od dawna nie mielismy takiej zagadki jak chodzi o Mlodziez.Nie wiadomo jak wypala bo nadzieje to robia juz duzo lat...
    Miszkolc-Bedzie ciekawie na Wegrzech.Rezerwacje hotelowa mam juz trzy tyg :)
    Jezyczkiem u warki w Rybniku beda pierwsze zawody z Lotyszami.Zwyciestwo zapewni prawie pelne trybuny na przynajmniej pol sezonu.Porazka rozwali caly sezonowy plan i bedzie juz tylko gorzej...

    Dauga u siebie nie przegra a wiekszosc wygra wysoko wiec juz maja czworke.
    W Gdansku Gafi po sezonie w Extra moze byc juz tylko lepszy,podobnie Forsberg,Jonasson a Zabik to zawsze walczak.Dobry sklad mlodych dzielnych.
    Rzeszow ma przesyt,chocby nie chcieli to i tak beda w gornych rejonach tabeli.
    Poznan-Maja szczescie i sa niedoceniani co czesto gubi ich rywali.Tam dobrze mozna odbudowac forme.

    Obym pomylil sie z Rybnikiem.
    ps.Sluzomir rullezzzz!

  15. Powrót do góry    #60
    Stały bywalec Awatar m_k
    Dołączył
    17-07-2002
    Postów
    620
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czytajac hasana usmaielm sie do łęz.
    ludzie albo maja takie poczucie humoru z natury lub sie czyms wspomagaja.

    Grudziad Gniezno - dwie ekipy ktore wymienia sie w gronie faworytow 1 ligi przez wiekszosc kibicow, kolega widziw 2 czworce.
    Ale najbardziej rozbawiła mnie interpretacja Gdanska.
    Tylko przy duzym szczesciu załapia sie na pierszwa 4 , chociaz osobiscie ich nie widze.

  16. Powrót do góry    #61
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-05-2002
    Postów
    2,391
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W zeszłym roku ekipa z Ostrowa była wymieniana w gronie faworytów. Mnie nie śmieszą słowa hasana. Liga jest bardzo wyrównana i prawda taka, że każdy może być w pierwszej czwórce. Decydować bedą tak naprawdę szczegóły i brak kontuzji.

    pzdr
    ...:: pozdROWienia ::...

  17. Powrót do góry    #62
    Użytkownik
    Dołączył
    24-10-2007
    Postów
    158
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czytajac hasana usmaielm sie do łęz.
    ludzie albo maja takie poczucie humoru z natury lub sie czyms wspomagaja.

    Grudziad Gniezno - dwie ekipy ktore wymienia sie w gronie faworytow 1 ligi przez wiekszosc kibicow, kolega widziw 2 czworce.
    Ale najbardziej rozbawiła mnie interpretacja Gdanska.
    Tylko przy duzym szczesciu załapia sie na pierszwa 4 , chociaz osobiscie ich nie widze.
    Powiedział znawca ...

  18. Powrót do góry    #63
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-04-2008
    Postów
    832
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Grudziad Gniezno - dwie ekipy ktore wymienia sie w gronie faworytow 1 ligi przez wiekszosc kibicow, kolega widziw 2 czworce.
    Ale najbardziej rozbawiła mnie interpretacja Gdanska.
    Tylko przy duzym szczesciu załapia sie na pierszwa 4 , chociaz osobiscie ich nie widze.
    Gniezno wymieniane jest wśród faworytów przez większość kibiców? Chyba tylko w Gnieźnie... Nie wiem w czym ekipa zmontowana przez Start miałaby być lepsza od tej w Poznaniu, Rzeszowie czy Rybniku. Może Grudziądz dzięki obecności kilku zawodników, którzy w ubiegłym sezonie jeździli w ekstralidze może być uważany za faworyta ale Gniezno niczym nie wyróżnia się wśród innych ekip. Choć tak naprawdę Grudziądz też wcale nie musi znaleźć się w pierwszej czwórce. Po wzmocnieniach Miszkolca każdy kibic może uważać swoją drużynę za faworyta, a każdą inną za kandydata do spadku... Nie ma ani zdecydowanego faworyta do awansu (jak np. Unia Tarnów w 2009) ani kandydata do spadku (jak Rawicz w sezonie 2008). Marma Hadykówka ma chyba największe aspiracje do awansu ale to wcale nie oznacza że jest zdecydowanym faworytem.

  19. Powrót do góry    #64
    Początkujący
    Dołączył
    20-03-2010
    Postów
    25
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Powiem szczerze, że w I lidze będzie niezła walka:) dawno liga nie była tak wyrównana jak w sezonie 2010. Mimo to postaram się pokusić o typy:)

    1.Stal Rzeszów - determinacja Pani Półtorak wskazuje jednoznaczny cel -> EKSTRALIGA. Kompletna drużyna, wyrównana + bardzo dobry junior (Lampard). Jeżeli ta drużyna nie awansuje będzie to dla niej totalna porażka.

    2. GTŻ Grudziądz - Grudziądz już dawno nie miał tak silnej drużyny. Skład oparty głównie na obcokrajowcach (Kennett, Schlein, Allen, Watt, Wolbert), jeżeli dołożymy do tego zawodników, eks-ekstraligowych: Chrzanowskiego i Buczkowskiego a także wspomnianego Watt`a wydaje się to być ciekawa drużyna. Znakomity junior - A. Mroczka. (wydaje się pewnie miejsce w 4)

    3.GKS Wybrzeże - bardzo młoda drużyna + doświadczony lider - Zetterstoem. Bardzo dobre posunięcie szefostwa GKS-u aby zatrudnić doświadczonego trenera (Chomski), który może dobrze poukładać tę ekipę. Zagadką jest postawa kilku zawodników - Ząbik, nie wiadomo w jakiej formie będzie po kontuzji.

    4.Start Gniezno - wydaje się, że ten zespół z każdym nowym sezonem buduje coraz silniejszy skład. Jabłoński + Ferjan + Ljung + Gomólski to liderzy, którzy mogą wygrać z każdym w I lidze. Dodać należy M.Szczepaniaka, który ma doświadczenie w E-lidze. Trochę sprawa juniorów nie wygląda najlepiej, choć jest ich spora ilość będzie w czym wybierać;). Z takim składem Gniezno może walczyć nawet o 3 lokatę.

    5.PSŻ Poznań - Wzmocnienie trzema zawodnikami z Ekstraligi (Skórnicki, Celmer, Szewczykowski) do tego należy dołożyć Miśkowiaka oraz Mt. Szczepaniaka, którzy także mają doświadczenie w jeździe w E-lidze a także Trojanowski, Kościuch. Całkiem ciekawa i niezwykle wyrównana drużynę stworzono w Poznaniu. Po raz pierwszy Poznań będzie posiadał tak dobrych juniorów w składzie.

    6.Speedway Daugavpils - największym atutem łotyszy jest ich specyficzny tor, gdzie wszyscy sromotnie dostawali lanie. Myślę, że dla większości drużyn zagadka już się rozwiązała po roku spędzonym w I lidze. W drużynie nie nastąpiły jakieś spektakularne wzmocnienia (Gjedde). Na pewno nie zawiodą: G. Laguta, A. Laguta oraz Bogdanovs.

    7.RKM Rybnik - Węgrzyk, Nermark, Kylmaekorpi to liderzy drużyny. Nie do końca wiadomo czego można oczekiwać od Klind`a. Juniorzy jak zwykle pewnie nie zawiodą. Minus: brak zmienników.

    8.Speedway Miszkolc - zdecydowanym liderem w tej drużynie powinien być Nicholls, który ma coś do udowodnienia w Polsce. Bracia Dryml oraz Woodward to zawodnicy, którzy występowali już na torach I ligi. Przejście o klasę wyżej dla Szatmariego, Magosiego, Tabaki może okazać się trudne.


    miejsca 2-7 tu może zdarzyć się wszystko:)

  20. Powrót do góry    #65
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    moim zdaniem na miejscach 1-7 się może zdarzyć wszystko :) Nie uważam, żeby Rzeszów z dziadkiem Maxem i Okoniem, który większość ubiegłego sezonu nie jeździł był jakimś zdecydowanym faworytem. Ogólnie cała 1. liga to jedna wielka loteria będzie i o to chodzi :)

  21. Powrót do góry    #66
    Ekspert
    Dołączył
    03-02-2003
    Postów
    3,106
    Kliknij i podziękuj
    660
    Podziękowania: 586 w 316 postach
    Rogalsson dosyc dobrze uargumentowal wiele kwestii i w wielu sprawach sie z nim zgadzam.

    Rzeszow jest faworytem i to jest jasne. Pewnie ze 1 liga jest teraz silna i wyrownana wiec zaden z ich zawodnikow nie jest gwarantem dwucyfrowek w kazdym meczu. Ale takimi byliby co najwyzej Crump, Pedersen itp.
    Nawet jak Falubaz walczyl niedawno o powrot do Elity to Walas potrafil w takim Grudziadzu przywozic dwojki i jedynki a caly mecz zakonczyc kilkoma punktami.
    Mimo to Stal ma tylu ponadprzecietnych zawodnikow, ze wygraja lige. Szczegolnie kibicuje Okoniowi i Kuciapie, ktorzy na pewno wielu zskocza swoja swietna postawa i walecznoscia.


    Poznan jak zwykle niedoceniany a mam nadzieje, ze pokaza kawal dobrego speedwaya. Maja super koncepcje skladu opartego na Polakach i licznych kibicow. Dobrze, ze w tak waznym miescie jest druzyna na poziomie i z poparciem fanow.

    Gdansk bedzie silny jak kazdy spadkowicz z wyzszej ligii. Silny takze swoja tradycja, kibicami, to po prostu uznana marka i caly kolos w swiecie speedwaya. Nawet po oslabieniach w nizszej lidze trzeba sie z nimi liczyc. Co prawda to juz nie te czasy gdzie po odejsciu liderow i tak zostawala druzyna dalej ta sama tylko ze slabszymi wychowankami, a przecietniacy mieli okazje wyrosnac na gwiazdy. Jednak duzo sie zmienilo w skladzie. Jednak zostal Zorro i Renat, moze i Kroner oraz sa waleczni juniorzy. Mlody zaciag na styl poznanski (utalentowani Polacy) wsparci Jonassonem to moze byc druzyna mila dla oka, grozna dla kazdego ale chyba nie na awans. Chociaz...? Jakby wszystko zagralo?

    Innych druzyn tez nie ma co oczywiscie lekcewazyc. Nie ma outsidera i kazdy zmontowal ciekawy sklad a spadnie... mam nadzieje jakas druzyna zagraniczna.

  22. Powrót do góry    #67
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-08-2002
    Postów
    790
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Najmocniejsi
    Rzeszów - w sumie kompletny skład plus liderzy, Richardson, Harris, Okoniewski, Lampart, od każdego z tych zawodników należy wymagać zwycięstw
    Daugavpils - w tamtym sezonie jako jedyni potrafili być groźni nawet dla Tarnowa i w tym nie jednego zaskoczą, mają najlepszego juniora w 1 lidze Bogdanowa i jednego z najlepszych seniorów Łagute
    Grudziądz - bardzo wyrównany skład, najlepsza para juniorska w lidze
    Gdańsk - podobnie jak Rzeszów, na prawde mocni zawodnicy jak na zaplecze ekstraligi ale jakby ciut słabsze nazwiska na poszczególnych pozycjach niż u głównych rywali
    Mocni
    Rybnik - z tym składem i takimi sprawdzonymi pierwszoligowcami jak Nermark czy Węgrzyk środek tabeli to minimum co powinni wymagać kibice
    Miszkolc - konkretne wzmocnienia, na półfinały nie mają szans ale myślę że na pewno nie spadną a przy odrobinie szczęścia mogą być największym zaskoczeniem
    Słabsi
    Gniezno - Ljung jak na lidera w tak mocnej stawce u rywali bardzo nie pewny, co do Ferjana i Gomólskiego też jakoś nie jestem przekonany, generalnie nie wygląda to najgorzej ale jednak w ogólnym rozrachunku przy tak wyrównanej stawce widzę ich w dolnej części tabeli
    Poznań - na papierze wyglądają najsłabiej ale dobrze im życzę bo szkoda by było zaprzepaścić to co w ostatnich latach zrobiono da speedwaya w stolicy Wielkopolski, outsiderem być nie powinni ale będzie ciężko w każdym meczu.


  23. Powrót do góry    #68
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Nie wiem czemu zaliczasz Poznań do słabszych. W zeszłym sezonie wynik ciągnęła dwójka liderów Trojan - Kościuch i starczyło. Jak razem z nimi śmigał Skóra to była pierwsza czwórka. Teraz oprócz Skóry dochodzi po bardzo dobrym sezonie Misiek, więc w ogóle będą groźni. W zeszłym sezonie praktycznie zawodziła juniorka. W tym będą objeżdżeni w Elidze Celmer i Szewczykowski. Naprawdę nie wiem, skąd to niedocenianie poznaniaków.

    To samo z Gnieznem. Duet Ljung - Jabol dobrze prowadził Start, doszedł do tego solidny jak na pierwszą ligę Ferjan i Adrian, który potrafi jeździć. Ogólnie pierwsza liga moim zdaniem nie ma faworyta. Faworytami w danym spotkaniu zawsze będą gospodarze.

  24. Powrót do góry    #69
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-08-2002
    Postów
    790
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Prawde mówiąc dużo przyjemniej typowało mi się czołówke. Jak doszło do tych słabszych to ciężko było dobrze to uzasadnić no ale skoro już wziąłem się za typowanie to nie chciałem napisać że wszyscy będą mocni i nic nie wiadomo bo co to za typowanie? Równie dobrze można nic nie napisać. Co do Gniezna tak jak pisałem nie przekonują mnie do końca ich podstawowi zawodnicy. Ljunga troche znam z jazdy w Tarnowie i wiem że potrafi połowe sezonu jeździć świetnie i kiedy już widzisz przy jego nazwisku kolejną dwucyfrówke w programie nagle potrafi obniżyć loty. Jabłoński jest ok ale w każdej innej drużynie którą wymieniłem wyżej od Gniezna znalazłbym przynajmniej 2 takich których wolałbym w składzie swojej drużyny. Reszta moim zdaniem jeszcze bardziej niepewna, a u rywali jakoś bardziej przewidywalnie. Tak wytypowałem i już, gdybym w tamtym roku podobnie typował Ostrów to pewnie też byś się nie zgodził a tu masz. Co do Poznania, w tamtym sezonie jakoś szło ale zauważ jak wzmocnili się ich bezpośredni rywale Grudziądz, Rybnik czy też Gniezno. Ten napływ mocnych zawodników do wymienionych drużyn musi odbić się na wynikach Kościucha, Trojanowskiego i reszty. Skóra i Misiek gwarantują że nie będzie tragedii (typu seria przegranych) ale do sukcesu moim zdaniem niestety troche zabraknie.

  25. Powrót do góry    #70
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-07-2003
    Postów
    572
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam hej hej!
    Wiec jeszcze niedawno uwazalem i twierdzilem ,ze Rybnik nie znajdzie sie w pierwszej czworce.
    Na chwile obecna inaczej to wszystko postrzegam.
    Rzeszow mimo wszystko caly czas widze na czele 1 ligi.Juz nawet nie nazwiska i pieniadze ale to ,ze sa tam zawodnicy ktorzy po awansie beda mogli dalej skutecznie scigac sie w Extra.Mozna miec nadzieje (z mojej perspektywy) ze tam cos niewypali lub klotnie powstana.. (nie zycze)
    Dalej widze RYBNIK.Na drugim miejscu.Lekcewazony rok temu,w tym roku jak czytam podobnie.Ale... Jesli Rybnik w 1 kolejce wygra z Lotyszami to potem hoho ...bojcie sie Rybnika i najazdu Rybnickich kibicow... (Jedna z lepszych wyjazdowek w Polsce,extraliga wyjazdowa wymieka)...
    Jesli nie bedzie zwyciestwa... to czaka nas utrzymanie-walka.
    Dalej uwazam ze Gniezno i Grudziadz beda poza czworka.Temat do dyskusjii oczywiscie.
    Za to pewnieakiem jest dla mnie POZNAN.Wzmocniony Skora i Miskowiakiem... hahha beda swietni i u siebie i na wyjezdzie...
    A i mIszkolc to zagadka...
    W kazdym razie po 1 kolejce bedzie mozna zweryfikowac lub potwierdzic swoje typy.
    Ja zostaje przy tym i z tego bede sie tlumaczyl!

  26. Powrót do góry    #71
    Użytkownik
    Dołączył
    21-06-2009
    Postów
    63
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    no i jesteśmy po paru kolejkach, i mniej więcej można zrobić tabelę, jak to może wyglądać
    dauga
    rzeszów
    gdańsk
    grudziądz
    poznań
    gniezno
    rybnik
    miszkolc

    niestety, ale na dzień dzisiejszy wyglada że rekiny, obok Startu i Miszkolca , będą walczyć o utrzymanie. jasne, wiele sie jeszcze może zmienić, ale....

  27. Powrót do góry    #72
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-04-2008
    Postów
    832
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Następna kolejka za nami. Powoli krystalizuje się układ tabeli, choć oczywiście jeszcze wiele może się zmienić. Stan na 9.05:

    Grudziądz
    Rzeszów
    Poznań
    Daugavpils
    Gniezno
    Rybnik
    Gdańsk
    Miszkolc

    Wiele może się zmienić ale widać już mniej więcej jaką siłą dysponują poszczególne zespoły. Tak jak przewidywałem Gdańsk jest słaby i w obecnym składzie I ligi raczej nie zwojuje. Rybnik trochę zaskakuje mnie in minus bo sądziłem, że stać tą drużyną na więcej. Zgodnie z moimi przewidywaniami a wbrew temu co wypisywali niektórzy "znawcy" (zwłaszcza z Gdańska) Poznań jest ekipą dość mocną, z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że na własnym torze nie znajdzie pogromcy a i na wyjazdach powinien coś ugrać. Na czele znajduje się póki co Grudziądz
    ale spowodowane jest to raczej największą liczbą rozegranych meczy. Wobec wysokiej porażki w Rzeszowie i przegranej u siebie z Gnieznem wydaje się, że wkrótce straci fotel lidera. Nadal głównego kandydata do awansu upatruję w Rzeszowie, widać, że są mocną ekipą. Nie zmienił się również mój kandydat do spadku, czyli Miszkolc.

  28. Powrót do góry    #73
    Użytkownik
    Dołączył
    22-10-2002
    Postów
    260
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Gdańsk odjechal u siebie tylko jedno spotkanie pokonujac faworyta ligi, a Poznan dwa. Poznan przegral nie duzo w Grudziadzu, a Gdansk w Gnieznie. Wiec mowiac po 3 koljekach, ze Gdansk jest slaby jest jeszcze troche za szybko.

    P.s. Gdansk w obwodzie ma jezcze Jonasona i Zabika wiec czas pokarze jak to bedzie pozniej

  29. Powrót do góry    #74
    Użytkownik
    Dołączył
    21-06-2009
    Postów
    63
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    i jesteśmy prawie po półmetku, i chyba już większość wiemy

    rzeszów- awans, nie ma cudów
    duga- u siebie, masakra
    gdańsk- mimo wszystko
    poznań- dobrze chłopaki jeżdżą
    grudziądz- chyba jeszcze nie w tym roku
    gniezno- jakoś mnie nie przekonują
    rybnik- z bólem serca...
    miszkolc- uff, dobrze dla nas że są

  30. Powrót do góry    #75
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Prawie się z Tobą rowrekin zgodzę. Tylko nie wiem, czy gdańszczan na czwarte - piąte miejsce zrzucić. Poznań u siebie na razie nieźle leje i ma szanse na sporo bonusów. Mam jednak ciągle nadzieję, że do czwórki wejdzie Grudziądz. Gdańsk jest dziwny - mecze dobre przeplata słabymi.

  31. Powrót do góry    #76
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Niby nie moja sprawa, ale w Rzeszowie muszą być do d*** skonstruowane kontrakty. Wynik 74:16, ale swoje biegi muszą wyjeździć Harris, Max i Richardson i nic nie oddadzą Kretowi by się chłopak objeździł...

  32. Powrót do góry    #77
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Hmmm... to jest raczej tak, ze kazdy wie, ze z Kreta po prostu nic nie bedzie i szkoda na niego sprzetu.
    Regards from Sydney
    Dexter

  33. Powrót do góry    #78
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    To po co jest trzymany w klubie? Nie przemawia do mnie takie gadanie. Było wielu zawodników, o których mówiono, że "nic z nich nie będzie" a swoją pracą pokazali na przekór innym, że będzie. A jeśli Kret nie pracuje to po co klub go trzyma?

    Dlaczego Tabaka jechał 7 razy? Przecież za Kovacsa nie było ZZ, więc jak to możliwe?

  34. Powrót do góry    #79
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,685
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,731 w 1,255 postach
    Marma-Hadykówka Rzeszów: 74
    9. C. Harris (3,2*,2*,3,3) 13+2
    10. M. Max (2*,3,3,3,2*) 13+2
    11. R. Okoniewski (2*,2*,3,3) 10+2
    12. M. Kuciapa (3,3,2*,2*,3) 13+2
    13. L. Richardson (2*,2*,3,2*,2*) 11+4
    14. D. Lampart (3,3,3,2*,2*) 13+2
    15. Ł. Kret (1) 1

    Speedway Miskolc: 16
    1. S. Kukovica (1,0,1,1,1,0) 4
    2. A. Lorincz (0) 0
    3. L. Szatmari (1,1,0,1,0,0) 3
    4. R. Kovacs NS
    5. N. Magosi (1,1,0,1,1,1) 5
    6. J. Tabaka (2,0,1,0,0,1) 4
    7. A. Conda (0,0,0,0,0) 0

    Bieg po biegu:
    1. C. Harris, M. Max, S. Kukovica, A. Lorincz 5:1 (5:1)
    2. D. Lampart, J. Tabaka, Ł. Kret, A. Conda 4:2 (9:3)
    3. M. Kuciapa, R. Okoniewski, L. Szatmari, A. Conda 5:1 (14:4)
    4. D. Lampart, L. Richardson, N. Magosi, J. Tabaka 5:1 (19:5)
    5. M. Kuciapa, R. Okoniewski, N. Magosi, S. Kukovica 5:1 (24:6)
    6. D. Lampart, L. Richardson, L. Szatmari, A. Conda 5:1 (29:7)
    7. M. Max, C. Harris, J. Tabaka, N. Magosi 5:1 (34:8)
    8. L. Richardson, D. Lampart, S. Kukovica, L. Szatmari 5:1 (39:9)
    9. M. Max, C. Harris, L. Szatmari, A. Conda 5:1 (44:10)
    10. R. Okoniewski, M. Kuciapa, N. Magosi, J. Tabaka 5:1 (49:11)
    11. M. Max, L. Richardson, S. Kukovica, L. Szatmari 5:1 (54:12)
    12. R. Okoniewski, D. Lampart, S. Kukovica, J. Tabaka 5:1 (59:13)
    13. C. Harris, M. Kuciapa, N. Magosi, A. Conda 5:1 (64:14)
    14. M. Kuciapa, L. Richardson, J. Tabaka, L. Szatmari 5:1 (69:15)
    15. C. Harris, M. Max, N. Magosi, S. Kukovica 5:1 (74:16)

    Za espeedway.
    Jechal 6 razy ;)

  35. Powrót do góry    #80
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    To strona Stali Rzeszów źle podaje?:)

  36. Powrót do góry    #81
    Stały bywalec Awatar madar
    Dołączył
    05-10-2003
    Postów
    1,224
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    śmiem twierdzić, że właśnie w piątek rozpocznie się marsz lidera I ligi do drugiej czwórki (niestety albo stety)

  37. Powrót do góry    #82
    Zaawansowany Awatar gkm_fan
    Dołączył
    12-04-2007
    Postów
    1,978
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 570 w 314 postach
    W 1 lidze już się sporo wyjaśniło.
    Rzeszów, Gniezno, Duagavpils, Poznan lub Grudziądz (ze zdecydowanym wskazaniem na Poznan) w pierwszej czwórce.
    Rybnik chyba będzie musiał walczyć o 1 ligę w barażu.
    Sporym zaskoczeniem jest Gdansk, ktory pierwszej czworki juz chyba nie wywalczy.

  38. Powrót do góry    #83
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Do minionej kolejki wydawało mi się, że w czwórce będą Reszów, Loko, GTŻ i PSŻ, ale Start tym pogromem mnie zaskoczył i pokazał, że dalej będzie się liczył w walce. Trzeba by dokładnie przeanalizować komu jakie mecze zostały, aby wiedzieć coś więcej.

  39. Powrót do góry    #84
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-04-2008
    Postów
    832
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W 1 lidze już się sporo wyjaśniło.
    Rzeszów, Gniezno, Duagavpils, Poznan lub Grudziądz (ze zdecydowanym wskazaniem na Poznan) w pierwszej czwórce.
    Rybnik chyba będzie musiał walczyć o 1 ligę w barażu.
    Sporym zaskoczeniem jest Gdansk, ktory pierwszej czworki juz chyba nie wywalczy.
    Życie napisało jednak nieco inny scenariusz. Pewniakami na pierwszą czwórkę są jak już wcześniej się wydawało Rzeszów, Gniezno i Dauga. Paradoksalnie największe szanse na dokoptowanie do tej trójki ma zespół, który w przekroju całego sezonu najmniej na to zasłużył, czyli Gdańsk. Wszystko dzięki wygranej wyjazdowej z osłabionymi nieobecnością Nermarka i Klindta Rekinami. Z drugiej strony Poznań, który po wygranej w Gdańsku był bardzo blisko awansu, wyraźnie obniżył loty w drugiej części sezonu i w tej chwili szanse na to ma raczej matematyczne. Choć ja cały czas mam nadzieję, że obecny lider tabeli pokusi się o wygraną w Gdańsku i awans na 4 miejsce tabeli rozstrzygnie się w Poznaniu. Jeśli wygra Poznań z bonusem to Poznań, jeśli bonusa zdobędzie Grudziądz to Grudziądz.

  40. Powrót do góry    #85
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Fakt, w trakcie sezonu wydawało mi się, że Poznań wejdzie do czwórki. Pewne zwycięstwa u siebie dawały w perspektywie sporo bonusów. Ale wystarczyły porażki u siebie z Marmą i w Rybniku i szanse mocno spadły. Bardzo rozkręciło się Gniezno. Czekamy na czwartego "do brydża". Mam nadzieję, że będzie to Grudziądz, chociaż nie spoglądałem w terminarz.

  41. Powrót do góry    #86
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-04-2008
    Postów
    832
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Fakt, w trakcie sezonu wydawało mi się, że Poznań wejdzie do czwórki. Pewne zwycięstwa u siebie dawały w perspektywie sporo bonusów. Ale wystarczyły porażki u siebie z Marmą i w Rybniku i szanse mocno spadły. Bardzo rozkręciło się Gniezno. Czekamy na czwartego "do brydża". Mam nadzieję, że będzie to Grudziądz, chociaż nie spoglądałem w terminarz.
    Grudziądzowi pozostał jeden mecz - w Poznaniu. Gdańsk jedzie zaległy mecz w Rzeszowie (skąd raczej punktów nie wywiezie) i na koniec u siebie z Gnieznem (możliwe nawet zwycięstwo za 3 ale niewykluczona również przegrana z rozpędzonym liderem I ligi). Najmniejsze szanse na awans ma Poznań (musi liczyć na przegraną Gdańska i wygrać za 3 z Grudziądzem). Największe Gdańsk bo mając punkt straty do Grudziądza ostatni mecz jedzie u siebie. W Gnieźnie przegrali nieznacznie, czyli mogą też zdobyć bonusa. Ale jeśli Grudziądz wygra w Poznaniu to awansuje bez względu na wynik meczu w Gdańsku...

  42. Powrót do góry    #87
    Użytkownik
    Dołączył
    21-06-2009
    Postów
    63
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    zazdroszczę wam tych wszystkich emocji i przewidywań. my już przynajmniej mamy psychiczny spokój,bo na bank pojedziemy w barażu. Nas teraz bardziej interesuje to co dzieje sie w drugiej lidze, czy pojedziemy z lublinem czy ostrowem. Ech, nie spodziewałem sie tego przed sezonem...

  43. Powrót do góry    #88
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,238
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,207 w 1,200 postach
    Nie zdziwiłbym się gdybyście pojechali z Łodzią i wygrali dwumecz barażowy, sorry tzn. Łódź by go nie wygrała.

  44. Powrót do góry    #89
    Użytkownik Awatar abarth
    Dołączył
    01-12-2009
    Postów
    405
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 4 w 4 postach
    Wszystkio pieknie ladnie dla Rzeszowa sie ukladalo tylko ten nieszczesny mecz z Gdanskiem, calkiem prawdopodobna jest przegrana (szczegolnie jesli wroca Gafurov i Zorro).
    Moze ktos przypomniec jak wyglada PO w 1 lidze? Jada druzyny kazda z kazda (1-4), a wszystkie punkty z rundy zasadniczej zostaja? Czy moze tylko te zdobyte wlasnie z druzynami (1-4)?

  45. Powrót do góry    #90
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-04-2008
    Postów
    832
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wszystkio pieknie ladnie dla Rzeszowa sie ukladalo tylko ten nieszczesny mecz z Gdanskiem, calkiem prawdopodobna jest przegrana (szczegolnie jesli wroca Gafurov i Zorro).
    Moze ktos przypomniec jak wyglada PO w 1 lidze? Jada druzyny kazda z kazda (1-4), a wszystkie punkty z rundy zasadniczej zostaja? Czy moze tylko te zdobyte wlasnie z druzynami (1-4)?
    Liczą się punkty z rundy zasadniczej ale tylko te, które zostały zdobyte z drużynami z pierwszej czwóki

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •