Strona 16 z 16 PierwszyPierwszy ... 6141516
Pokaż wyniki od 676 do 701 z 701

Wątek: Ekstraliga 2010 - prognozy, przewidywania, wróżenie z fusów :)

  1. Powrót do góry    #676
    Użytkownik
    Dołączył
    25-04-2010
    Postów
    131
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wyniki to takie strzały, ale zestawy par jak najbardziej prawdopodobne. Tutaj o LL decydował każdy punkt. Chociaż tak jak Gorzów zaskoczył w ZG tak samo Falubaz może zaskoczyć w GW.

    Aczkolwiek uważam że finał Unia-Stal byłby najbardziej sprawiedliwy. Zielona, Toruń, Wrocław to są drużyny zdecydowanie słabsze od Leszna i Gorzowa.

  2. Powrót do góry    #677
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    ZA www.sport.zgora.pl

    Tego wymaga duch sportu i zwykła ludzka uczciwość. Rozumiem wymaganie TVP Sport, by pokazać dwa mecze na żywo, ale w dwóch przypadkach w finale rundy zasadniczej i przy rewanżach w pierwszej rundzie play off wszystkie mecze muszą być rozegrane o tej samej godzinie. Nie jest jeszcze za późno, by władze Speedway Ekstraligi, po konsultacji z TVP zmieniły swoją decyzję i wyznaczyły tę samą godzinę rozpoczęcia wszystkich trzech meczów: w Gorzowie, Lesznie i Toruniu - powiedział Robert Dowhan.
    Jeden z zainteresowanych prezesów zabrał już głos w kwestii godzin rozpoczęcia meczów rewanżowych. I słusznie.

  3. Powrót do góry    #678
    Użytkownik Awatar nierobmitego
    Dołączył
    24-12-2009
    Postów
    322
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 11 w 6 postach
    Tez jestem za tym zeby wszystkie mecze odbyly sie o jednej godzinie...przeciez to chore jak ktos wie przed meczem ile musi co moze i ile nie musi.. coraz bardziej ta telewizja mnie denerwuje.. eh

  4. Powrót do góry    #679
    Ekspert Awatar lynx
    Dołączył
    31-10-2001
    Postów
    3,883
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 10 w 7 postach
    sezon zbliza sie do konca - uklad tabeli juz znamy. zostaly rozstrzygniecia typu jedno w gore jedno dol. eliga czy 1 liga... braz czy brakmedalu :>

    to teraz niektorzy moga sie uderzyc tez w piers ;]
    mozna tez typowac najwieksze wtopy w typowaniach - ja tradycyjnie nominuje realiste ;] tym razem mial wspomagiera w osobie kobiego... cos tam na pomorzu obfituje w tego typu elementy ;p


  5. Powrót do góry    #680
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-10-2002
    Postów
    1,328
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    lynx

    Dzięki za odświeżenie tego wątku. :)
    Od pierwszej strony jest wesoło.
    Chyba parę osób, zwłaszcza, bydgoszczan powinno bardzo wnikliwie przeczyteć ten temat! :)
    Przednio się bawię! :)

  6. Powrót do góry    #681
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-05-2002
    Postów
    2,952
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Chyba parę osób, zwłaszcza, bydgoszczan powinno bardzo wnikliwie przeczyteć ten temat! :)
    Rozumiem, że jednakowy ubaw miałeś jak Emil łamał nogę czy rękę. Bo na jedno wychodzi.

  7. Powrót do góry    #682
    Ekspert Awatar lynx
    Dołączył
    31-10-2001
    Postów
    3,883
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 10 w 7 postach
    gushmanie a przegladajac to forum mozna bylo przeczytac wiele razy, ze jazda emila do tego doprowadzi.
    uwazasz ze z emilem bydgoska polonia by cos zwojowala? smiesz zartowac? z emilem czy bez prezentowali sie mizernie.

    inne druzyny tez radzily sobie bez swoich podstawowwych jezdzoc. stal jezdzila bez nickiego. falubaz wygral polfinaly jezdzac bez lindgrena itd...
    polonia miala tez zz.

    zreszta nie o miejsce tu chodzi. chodzi o cuda w porgnozach typu: "wymiana Chrzanowskiego, Buczkowskiego i Davidssona na Walaska, Kościechę i Gizatullin powinna przynieś nową jakość."

    to, ze ktos typuje swoj klub wysoko to dla mnie naturalne zjawisko ;p

  8. Powrót do góry    #683
    Ekspert Awatar thengel
    Dołączył
    23-05-2003
    Postów
    4,322
    Kliknij i podziękuj
    524
    Podziękowania: 939 w 479 postach
    Mowcie co chcecie. Dla mnie niekwestionowanym liderem w typowaniu jest Sobotch. Oto jego post z 6 grudnia 2009 roku!
    Ciekawy temat się zrobił, warto więc parę zdań dorzucić. W praktyce budując jakiekolwiek prognozy, bazujemy wyłącznie na formie poszczególnych zawodników z sezonu 2009. Ewentualnie w przypadku zawodników słabych w tym roku (np. Baliński, Pawlicki), możemy zakładać, że w sezonie 2010 takie przypadki będą jeździć tylko lepiej, przez co ich drużyny zajdą nieco wyżej.

    Tak więc po kolei.

    1-2 Falubaz i Apator. Jako, że pochodzę z grodu Myszki Miki, optuję oczywiście za powtórką wyniku z tego roku, ale doskonale wiemy, że granica między tymi dwiema drużynami jest wręcz niewidzialna, a co najmniej bardzo cienka. W jednym meczu wygra Falubaz, w drugim Apator i tylko dyspozycja dnia pokaże, która drużyna w danym
    momencie jest lepsza. No i jak mówi doświadczenie, bardzo istotne jest, czy w dniu meczu między tymi drużynami pada deszcz, szczególnie w Toruniu

    3-4Unia Leszno i Sparta Wrocław. Zakładam, że Adams nie będzie miał słabszego sezonu, niż 2009, a i Baliński wróci do formy sprzed 2-3 lat - wówczas miejsce w czwórce dla Leszna gwarantowane. Wrocław potraktuję w 2010 jako czarnego konia - pytanie tylko, czy Bjerre będzie miał porównywalnie dobry sezon i czy dla Świderskiego ekstraligowe progi nie okażą się zbyt wysokie. Generalnie uznaję Świdra za lepszego zawodnika od Jeleniewskiego i jego ściągnięcie traktuję jako wzmocnienie Sparty. Poza tym Crump - standard, a Janowski z roku na rok będzie jeździł coraz lepiej.

    5-6Tarnów i Gorzów. Jestem przekonany, że zawodnicy ściągnięci do Tarnowa odzyskają świeżość, której im dotąd brakowało, szczególnie Kasprzak i Jędrzejak. O ile Ułamek z Vaculikiem utrzymają tegoroczną dyspozycję, Tarnów powinien się jednak swobodnie utrzymać. Z kolei Gorzów - wiadomo, 6 miejsce to dla nich i tak za dużo. Six, six six, the number of the beast Oprócz należnej dozy złośliwości, osobiście nie wierzę, by zlepek indywidualności osiągnął lepszy wynik od dotychczasowego.

    7-8Bydgoszcz, Częstochowa. Limit szczęścia dla Polonii wyczerpał się w 2009, drugi raz zbieg szczęśliwych wyników już się nie powtórzy. No i pytanie, czy Emil ciągle będzie utrzymywał swoją formę, bo jeszcze za młody jest. No i nie wydaje mi się, żeby wymiana zawodników doprowadziła do jakichś wielkich zmian w wyniku. Z 7 miejscem może i trochę przesada, ale do pierwszej czwórki bardzo daleko. Częstochowa niestety nie daje szans na lepsze miejsce.

    To tyle. Większość prognoz opieram na podstawie utrzymania poziomu przez poszczególnych zawodników.
    Pomylil sie tylko raz gdyz zamienil miejscami Apator z Unia Leszno. Tylko kto mogl przewidziec kosmiczna forme Janka Kolodzieja?:)

    Szacunek Sobotch! Jak dla mnie mistrz typowania sezonu 2010:)

    Pozdrawiam

  9. Powrót do góry    #684
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    gushmanie a przegladajac to forum mozna bylo przeczytac wiele razy, ze jazda emila do tego doprowadzi.
    uwazasz ze z emilem bydgoska polonia by cos zwojowala? smiesz zartowac? z emilem czy bez prezentowali sie mizernie.
    Fakt, Polonia obniżyła loty i raczej nawet z Emilem nie byłoby medalu. Byłyby jednak play-offy. Z Emilem wygraliśmy 2 mecze na 3, w tym wysoko z Toruniem. Różnica jednak jest.

    inne druzyny tez radzily sobie bez swoich podstawowwych jezdzoc. stal jezdzila bez nickiego. falubaz wygral polfinaly jezdzac bez lindgrena itd...
    polonia miala tez zz.
    Podstawowy jeździec a lider to dwie różne rzeczy. ZZ? W całych trzech spotkaniach mogliśmy. A to i tak jedynie kosztem odsunięcia jednego seniora.

    Brawo sobotch :) Choć strzelam, że prognoza Gorzowa polegała bardziej na antypatii niż realnej ocenie :P To samo Polonii :P

  10. Powrót do góry    #685
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,260
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach
    Z Emilem wygraliśmy 2 mecze na 3, w tym wysoko z Toruniem.
    Wiesz Vicar, wygrać u siebie z Toruniem w tym sezonie to nie jest jakiś wielki wyczyn :P.

  11. Powrót do góry    #686
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Dzięki wielkie, rzeczywiście sporo mi wyszło.

    Szczerze? Doskonale pamiętam, jak pisałem ten post, zajęło mi to jakiś kwadrans i naprawdę ostro myślałem nad każdym słowem. Rzeczywiście nie doceniłem do końca Unii z Leszna - wydawało mi się, że Kołodziej będzie punktował na poziomie Kasprzaka, ani lepiej, ani gorzej, za to zdecydowanie miała się u nich poprawić atmosfera - jak bardzo jest ważna, my, zielonogórzanie wiemy chyba najlepiej :)

    Nie kierowałem się żadnymi animozjami. O ile 3x6 idealnie w przypadku Gorzowa pasowało (o czym wspominałem jeszcze wcześniej w wątku gorzowskim - Moher wie :D), to w przypadku Polonii, zespół ten znalazł się na 7, ponieważ składy wcześniejszych drużyn uznałem za silniejsze, albo takie, gdzie poszczególni zawodnicy mieli wiele do udowodnienia (np. Tarnów).

    Także trochę Cię Vicar rozczaruję, ale bez złośliwości tak mi po prostu wychodziło. Choć w tej chwili widzę, że gdyby Emil pojeździł trochę więcej, niekoniecznie musiało się tak kończyć.

    No ale wynik jest wynikiem :D jakaś flaszka, czy cóś? :D:D:D

  12. Powrót do góry    #687
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Whu napisał:



    Liczę spokojnie na 4 dla Unii i po cichu na finał Panowie. Moja wróżba i oby skończyło się tak
    1. Unia
    2. Falubaz
    3. Toruń
    4. Gorzów
    5. Bydgoszcz
    6. Sparta
    7. Unia T
    8. Włókniarz
    Gratulacje. Pierwsza trójka ustrzelona.

    Choć sam nie byłem dużo gorszy.

    1. Unia Leszno - tym razem nie będzie przypadku. Bardzo solidna para liderów (Adams, Hampel) podparta 3 mocnym filarem (Kołodziej). Do tego solidna druga linia i perspektywiczna para juniorów (Pa-Pa - warunek Musielak idzie na wypożyczenie, bo znowu nic z tego nie będzie, jak będziemy żonglować trójką juniorów - żaden nie pojeździ). Do tego zaniedbany i zagubiony diament w postaci Troya Batchelora.
    DRUŻYNĘ stać na 1 miejsce.
    2. Apator Toruń - solidna scementowana drużyna wzmocniona Andersenem, który jest jak jest, ale takiej popeliny jak Kościecha robić nie będzie.
    3. Falubaz Zielona Góra - wzmocniony Hancockiem, osłabiony zejściem Zengiego z juniorki. Jeśli jednak Dobrucki nie powtórzy sezonu spadną z pudła.
    4. Stal Gorzów - Gollob i Nicki dowiozą Staleczkę do półfinału. Tam polegną. Chyba, że Zagar zrobi życiówkę.
    5. WTS Wrocław - doszedł Bjerre. Jeśli Świder będzie jeździł nie gorzej od Jelenia to mogą jeszcze podskoczyć.
    6. Polonia Bydgoszcz - wyżej nie podskoczą.
    7. Unia Tarnów - solidni zawodnicy, ale brak pewniaka. KK jak i Ułamek w najważniejszych momentach nie pociągną.
    8. Włókniarz Częstochowa - na tę chwilę nie można ich w innym miejscu postawić.

  13. Powrót do góry    #688
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-03-2004
    Postów
    599
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 6 w 5 postach
    no to teraz moja szkloana kula:

    strefa medalowa:
    torun, zielona gora i gorzow - kolejnosc przypadkowa

    strefa srodka:

    leszno - tutaj widze mozliwosc wlaczenia sie do walki o medale - druzyna nieprzewidywalna dla mnie na chwile obecna
    ( chyba nie jestem zbyt obiektywny :) )
    oraz

    wroclaw, bydgoszcz i tarnow - kolejnosc przypadkowa



    wlokniarz - wydaje sie byc najslabszym zespolem

    liga w/g mnie bedzie bardzo wyrownana
    czas na podsumowanie tego co sie napisalo przed sezonem....

    leszno - tak jak napisalem druzyna nieprzewidywalna
    - i sie sprawdzilo :)

    zg - runda zasadnicza to dno w wykonaniu falubazu - PO to majstersztyk

    torun - zdecydowanie wynik lepszy niz jazda -

    wroclaw - najwiekszy przegrany tych rozgrywek - w/g mojej oceny ten zespol powienien cieszyc sie ze srebrnego medalu - no ale jak sie w zielonogorskim parkingu buja w oblokach zamiast myslec to tak jest....

    tarnow - zrobili to co do nich nalezalo - jako baniaminek utrzymali sie w elidze

    gorzow - rozczarowanie - najwiekszy przegrany tych rozgrywek

    czestochowa - duzy pozytyw - w/g mnie najwieksze rozczarowanie in plus eligi - druzyna z charakterem

    bydgoszcz - bo ktos musial - druzyna bez charakteru

  14. Powrót do góry    #689
    Użytkownik
    Dołączył
    21-06-2008
    Postów
    153
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    [quote]
    no

    czestochowa - duzy pozytyw - w/g mnie najwieksze rozczarowanie in plus eligi - druzyna z charakterem
    Ze jak? ;)

    Chyba najwieksze zaskoczenie in plus ;)

  15. Powrót do góry    #690
    Ekspert Awatar Noski
    Dołączył
    01-09-2006
    Postów
    5,224
    Kliknij i podziękuj
    300
    Podziękowania: 1,220 w 650 postach
    NO wiec ADAMS za Leszno faktycznie nie umarł ,Kołodziej był słaby Baliński także... Mimo wszystko UNIA złoto które jej nie groziło zdobyła :)

    Serdecznie pozdrawiam wszystkich "EKSPERTÓW" którzy wróżyli nam spadek, jakieś baraże i stawiali nas za takimi EKIPAMI jak TARNÓW CZY BYDGOSZCZ...

    Szczególne POZDROWIENIA DLA TYCH KTÓRZY upierali się ,że UŁAMEK JEST LEPSZY NIŻ KOŁODZIEJ I ADAMS i na pewno będzie miał wyższa średnią...

    Jak się okazało LIDER TARNOWA nie był nawet na POZIOMIE 4 zawodnika JEDYNEJ...

  16. Powrót do góry    #691
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    W 2 części sezonu chyba jednak był :) Ja pozdrawiam tych, którzy jak automat powtarzali, że Tomasz Gollob nie zostanie mistrzem świata :D I Ty masz czelność tu rugać innych?

  17. Powrót do góry    #692
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,477
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    pozdrow tez siebie oszołomie - bo Gollob mistrzem NIE BEDZIE :D

    sobotch, faktycznie wyszlo Ci to typowanie. Brales pod uwage caly sezon czy tylko RZ? Bo w sumie jak przychodzi walka w PO to o dupe rozbic typowania. Nie mniej gratuluje

  18. Powrót do góry    #693
    Ekspert Awatar Noski
    Dołączył
    01-09-2006
    Postów
    5,224
    Kliknij i podziękuj
    300
    Podziękowania: 1,220 w 650 postach
    To nie wątek o Gollobie... :)

  19. Powrót do góry    #694
    Ekspert Awatar Emil
    Dołączył
    24-07-2002
    Postów
    7,041
    Kliknij i podziękuj
    185
    Podziękowania: 205 w 147 postach
    ..Typowania , prognozy ? To przecierz jedna wielka parodia !
    Od trzech lat dzieja sie cuda za sprawa regulaminu rozgrywek .
    Srebrny medal dostali zawodnicy którzy byli w stanie "zdobyc " az 17 pkt , natomiast 28 pkt wystarczyło do zajecia szóstego miejsca .. Ha ha , paranoja i tyle.
    Wystarczy jedna kontuzja by cały sezon poszedł w PiS du , zwyciestwa w RZ staja sie niczym , i to nie tylko w tym roku. Co na tym korzysta ? Przecietnosc , nieudacznosc ,prowincjonalnosc i tyle.

    Coraz mniej widzów na trybunach , zuzel schodzi do poziomu nic nie znaczacej koszykówki czy innego ping-ponga.

    Dziekuje za uwage i pozdrawiam
    ...Edmonton , St .Albert...........Ukryta zawartość

  20. Powrót do góry    #695
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Typowałem oczywiście końcową tabelę po PO, rzecz jasna :D

    Emil, przyjacielu, powtarzasz się i jeszcze ktoś uwierzy, i co wtedy?;) Srebrny medal zdobyła drużyna, która w dwumeczu pokonała zdobywcę 28 punktów, co w tym zatem dziwnego? :o:D

  21. Powrót do góry    #696
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Wystarczy jedna kontuzja by cały sezon poszedł w PiS du , zwyciestwa w RZ staja sie niczym , i to nie tylko w tym roku.
    Bzdurna teoria, nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością.

    A jak by tą kontuzję Nicki odniósł na początku RZ skutkiem czego Stal nie zrobiłaby 28 pkt. tylko 17 to byłoby bardziej sprawiedliwie ? Nie ma żadnej pewności, że z Nickim w składzie Stal walczyłaby o złoto w DMP.

  22. Powrót do góry    #697
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-06-2003
    Postów
    1,163
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 50 w 31 postach
    Co na tym korzysta ? Przecietnosc , nieudacznosc ,prowincjonalnosc i tyle.
    ..., a wielomyeyskie, swyatle elyty, sa na tyle *****wate, ze nie potrafia nic na tym ugrac i marudza...

    Trzeba bylo nie startowac w ramach focha w lidze. Regulamin byl znany od poczatku.

  23. Powrót do góry    #698
    Użytkownik
    Dołączył
    09-06-2010
    Postów
    225
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wystarczy jedna kontuzja by cały sezon poszedł w PiS du , zwyciestwa w RZ staja sie niczym , i to nie tylko w tym roku.
    Bzdurna teoria, nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością.

    A jak by tą kontuzję Nicki odniósł na początku RZ skutkiem czego Stal nie zrobiłaby 28 pkt. tylko 17 to byłoby bardziej sprawiedliwie ? Nie ma żadnej pewności, że z Nickim w składzie Stal walczyłaby o złoto w DMP.
    tak jak nie ma pewności że byście byli ale raczej Niki ugrałby więcej niż 3 czy 4 punkty u was co zyskała Stal z ZZ

    Wybacz ale to ju nie jest teoria to praktyka tak właśnie si stało że cały sezon przez kontuzje poszedł w .....

  24. Powrót do góry    #699
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-04-2004
    Postów
    652
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    Wystarczy jedna kontuzja by cały sezon poszedł w PiS du , zwyciestwa w RZ staja sie niczym , i to nie tylko w tym roku. Co na tym korzysta ? Przecietnosc , nieudacznosc ,prowincjonalnosc i tyle.
    Ale dlaczego się tak oburzacie na to co mówi Emil. On wyraźnie ma na myśli swoją Czewę i kontuzję Sajfutdinowa.

  25. Powrót do góry    #700
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,477
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    Mario przechodzisz sam siebie.
    A jak by tą kontuzję Nicki odniósł na początku RZ skutkiem czego Stal nie zrobiłaby 28 pkt. tylko 17 to byłoby bardziej sprawiedliwie ?
    A co wg ciebie nie? To chyba jasne, ze najsprawiedliwiej jest w pelnych skladach. Zakladajac ze Stal nie moglaby korzystac na poczatku sezonu z Nickiego, mialaby trudnosci z załapaniem sie do PO (trudno to jednoznacnzie stwierdzic, ale załozmy ze tak by bylo). Nastepnie kontuzjowany zaowndik wraca do formy i WTEDY druzyna pokazuje swoja wartosc. W pelnym skladzie. To chyba jest sprawiedliwe no nie?

  26. Powrót do góry    #701
    Stały bywalec Awatar wiksa12
    Dołączył
    17-08-2003
    Postów
    536
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Sluchalem w radiu audycji, z ktorej wynikalo, ze aktywnosc wulkanu w Islandii odbije sie na pogodzie przez kilkanascie miesiecy w calej Europie.

    Mianowicie - ma byc chlodniej i bardziej deszczowo. Dowodza tak podobo przypadki jeszcze z XIX w.
    Miejmy nadzieje, ze sie to nie sprawdzi.
    Mnie zaciekawił ten post, choć mało żużlowy :P
    Straszenie jak te grypy na jesień. Teraz będzie konia/konna grypa? ;p
    a co do przewidywań: wyniki pokazują, że tam gdzie mniej zmian kadrowych, tam wyniki są lepsze.
    Mam rację?

Strona 16 z 16 PierwszyPierwszy ... 6141516

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •