Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 701

Wątek: Ekstraliga 2010 - prognozy, przewidywania, wróżenie z fusów :)

  1. Powrót do góry    #1
    Super Typer Hop - Bęc 2012 Awatar Jarro
    Dołączył
    08-03-2009
    Postów
    1,403
    Kliknij i podziękuj
    50
    Podziękowania: 118 w 55 postach

    Ekstraliga 2010 - prognozy, przewidywania, wróżenie z fusów :)

    W wątkach klubowych rozpoczęły się już dyskusje na temat układu sił w przyszłorocznej ekstralidze, zatem uznałem że można już założyć wątek poświęcony temu zagadnieniu:). Znane są przyszłoroczne składy większości klubów, poznaliśmy też odpowiedzi na większość transferowych zagadek. Swoje typy podam gdy wszystko dokładnie przeanalizuję :O, a tymczasem zapraszam do dyskusji.

    EDIT: Byłbym wdzięczny gdyby szanowni dyskutujący podawali uzasadnienia swoich typów :)


  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-07-2003
    Postów
    829
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 12 w 7 postach
    Najsilniejszy wydaje się być Unibax. Jeżeli Hancock trafi do Zielonej Góry, to mają olbrzymią szansę na finał. Trzecie miejsce chyba dla Gorzowa (ale potrzebują w miarę przyzwoitego juniora). A potem szykuje się ostra walka o pierwszą szóstkę. Nie przekreślam szans żądnej z drużyn. Będzie ciekawie.

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Jaka będzie ekstralipa? A jaka ma być ,jeżeli 1 upadek lidera na początku zaw.play-off może zniweczyć dorobek całej druzyny w całym sezonie.
    Prognozy to jak wróżenie z fusów,ale prosze bardzo,zaryzykuję:
    1 Toruń 2. Bydgoszcz 3. Gorzów 4. Leszno
    5.Ziel.Góra 6. Tarnów 7. Częstochowa 8. Wrocław.

  4. Powrót do góry    #4
    Zaawansowany
    Dołączył
    30-03-2002
    Postów
    1,725
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 42 w 21 postach
    Moje typy:

    1. Falubaz
    2. Stal G.
    3. Apator
    4. Sparta
    5. Unia L.
    6. Unia T.
    7. Polonia
    8. Włókniarz

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-11-2007
    Postów
    776
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    1.Falubaz Zielona Góra
    2.Apator Toruń
    3.Stal Gorzów
    4.Unia Tarnów
    5.Sparta Wrocław
    6.Unia Leszno
    7.Polonia Bydgoszcz
    8.Włókniarz Częstochowa

  6. Powrót do góry    #6
    Początkujący
    Dołączył
    22-06-2003
    Postów
    26
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie wiem, czemu koledzy z Zielonej Góry są dla Polonii tacy łaskawi, nie doceniacie moi drodzy Włókniarza, wiem, że macie ochotę nas umieścić na ostatnim miejscu w tabeli, nie krępujcie się :)

  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik Awatar abarth
    Dołączył
    01-12-2009
    Postów
    405
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 4 w 4 postach
    1.Falubaz Zielona Góra
    2.Apator Toruń
    3.Stal Gorzów
    4.Unia Leszno
    5.Polonia Bydgoszcz
    6.Unia Tarnów
    7.Sparta Wrocław
    8.Włókniarz Częstochowa

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    07-04-2008
    Postów
    271
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    1. Polonia Bydgoszcz
    2. Apator Toruń
    3. Stal Gorzów
    4. Unia Leszno
    5. WTS Wrocław
    6. Włókniarz Częstochowa
    7. Unia Tarnów
    8. Falubaz Zielona Góra

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik
    Dołączył
    16-12-2005
    Postów
    177
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    1. Stal Gorzów
    2. Apator
    3. Polonia
    4. Unia Leszno
    5. Falubaz
    6. Unia Tarnow
    7. Sparta
    8. Włókniarz

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    18-04-2006
    Postów
    239
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie wiem, czemu koledzy z Zielonej Góry są dla Polonii tacy łaskawi, nie doceniacie moi drodzy Włókniarza, wiem, że macie ochotę nas umieścić na ostatnim miejscu w tabeli, nie krępujcie się :)
    Nie dość że nie doceniają Włókniarza, to jest w dodatku przeceniają swój wielki klubik. No ale co poradzić, magia :D. Pozdrawiam :)

  11. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-11-2007
    Postów
    776
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Nie dość że nie doceniają Włókniarza, to jest w dodatku przeceniają swój wielki klubik. No ale co poradzić, magia :D. Pozdrawiam :)

    Jak można przeceniać DMP?? :D

  12. Powrót do góry    #12
    Użytkownik
    Dołączył
    22-04-2008
    Postów
    255
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To ja się też zabawię
    Pierwsza trójka(kolejność przypadkowa): Apator, Polonia, Sparta.
    Miejsca 4-7 (kolejność przypadkowa): Włókniarz, Stal, Unia Leszno, Unia Tarnów
    Miejsce 8 - Falubaz Zielona Góra:)
    A co mi tam.. :) Pewnie napinacze nie wytrzymają presji:P

  13. Powrót do góry    #13
    Początkujący
    Dołączył
    05-12-2009
    Postów
    4
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    no wiesz wydaje mi ze w następnym sezonie zielona góra nie będzie mistrzem ponieważ ma za slaby skład

  14. Powrót do góry    #14
    Użytkownik
    Dołączył
    18-04-2006
    Postów
    239
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    no wiesz wydaje mi ze w następnym sezonie zielona góra nie będzie mistrzem ponieważ ma za slaby skład
    Co z tego! Przecież są DMP 2009 to i automatycznie będą DMP 2010 !! Tak działa magia ! ;)

  15. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-11-2007
    Postów
    776
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Co z tego! Przecież są DMP 2009 to i automatycznie będą DMP 2010 !! Tak działa magia ! ;)

    Dokładnie. :) Przekonasz się o tym na inauguracje Mościcach. :)

  16. Powrót do góry    #16
    Początkujący
    Dołączył
    05-12-2009
    Postów
    4
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    zobaczysz ze ta magia skończy się w 2010 roku kiedy mistrzem polski będzie np Toruń

  17. Powrót do góry    #17
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-07-2008
    Postów
    1,769
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zobaczcie jak FaLuBaZRoMaN próbuje zawładnąć wątkiem i nie radzi sobie z presją jak ktoś napiszę że Falubaz na 8 miejscu :D .. oj kiepsko z Tobą się dzieje.

  18. Powrót do góry    #18
    Użytkownik
    Dołączył
    18-04-2006
    Postów
    239
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Co z tego! Przecież są DMP 2009 to i automatycznie będą DMP 2010 !! Tak działa magia ! ;)

    Dokładnie. :) Przekonasz się o tym na inauguracje Mościcach. :)
    Już się nie mogę doczekać. A teraz moja kolej:

    1.Toruń
    2-4.Bydgoszcz, Gorzów, Leszno
    5-8.Częstochowa, Tarnów, Wrocław, Zielona Góra

    Kolejność alfabetyczna, żeby nie było, że śmiem nie darzyć kogoś szacunkiem ;)

  19. Powrót do góry    #19
    Początkujący
    Dołączył
    05-12-2009
    Postów
    4
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mój typ jest taki
    1.Toruń
    2.Leszno
    3.Gorzów
    4.Bydgoszcz
    5.Zielona Góra
    6.Tarnów
    7.Częstochowa
    8.Wrocław


  20. Powrót do góry    #20
    Zaawansowany
    Dołączył
    30-03-2002
    Postów
    1,725
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 42 w 21 postach
    Dobrze, może umotywuję swój wybór, bo widzę, że forumowicze z Bydgoszczy widząc Polonię obstawianą na niższych pozycjach specjalnie dają Falubaz na ostatnim miejscu. Ciekawi mnie zatem ich argumentacja. A więc:

    1. Falubaz - dlatego, że nie widzę w tym składzie żadnego słabego punktu. Hancock to pewniak, Lindgren z sezonu na sezon lepszy, Pepe z Dobruckim poniżej pewnego poziomu nie zejdą. Zengota nie wiadomo jak pokaże się jako senior, ale zawsze jest Iversen. Do tego niezwykle utalentowani juniorzy.
    2. Stal Gorzów - ponieważ nie brakowało im wiele, by się znaleźć wśród najlepszych drużyn w Polsce, a Nicki gwarantuje sporo punktów.
    3. Apator - tu miałem największy problem. Równie dobrze mogą skończyć na pierwszym miejscu, ale... Chodzi o to, że nadal nie mają żadnego zawodnika, który gwarantuje im otarcie się o komplet w każdym spotkaniu. Zamiana Kościechy na Hansa to spore wzmocnienie (aczkolwiek nie tak spore, jak wskazywałaby jego średnia - spójrzcie na stosunek pokonanych przez Hansa rywali, do tych, z którymi przegrał - jest słabszy od Zengoty!), a Ward to naprawdę wielki talent, lecz Sullivan z Jagusiem nie są już tak pewnymi zawodnikami, jak kiedyś.
    4. Sparta - solidne wzmocnienia, ale wiele zależy od postawy Świderskiego. Jeżeli pokaże się z tak dobrej strony, jak w ostatnich sezonach, to Sparta będzie wysoko. Jeśli to będzie Świder z sezonu 2007 - mogą walczyć o utrzymanie.
    5. Unia Leszno - uważam, że jako jedyni z czołówki nie wzmocnili składu, a wręcz go osłabili. Mają za dużo słabych punktów, by walczyć o najwyższe pozycje.
    6. Unia Tarnów - skład, który wygrał I ligę bez trudu, bez wzmocnień pewnie miałby problem z utrzymaniem. Między pierwszą ligą a ekstraligą jest ogromna przepaść. Na szczęście w Tarnowie nie próżnują i pomyśleli o tym, więc na utrzymanie wystarczy.
    7. Polonia Bydgoszcz - była już taka sytuacja, że w 2007 roku Bydgoszczanie stawiali się na podium, gdy Zielonogórzanie mówili im, że tacy zawodnicy, jak Okoń, to nie jest poziom ekstraligowy. Teraz może być podobnie. Oczywiście, że Polonia się wzmocniła w porównaniu z poprzednim sezonem. Tyle, że w tamtym sezonie czwarte miejsce było dość szczęśliwe. Teraz wzmacniają się wszyscy, zaś w Bydgoszczy jest zbyt wiele niewiadomych. Jedyny pewniak, to Emil. Jonsson nie potrafi powtórzyć wyniku z sezonu, gdy miał najwyższą średnią w ekstralidze i często zdarzają mu się wpadki. Walasek jeździ coraz gorzej technicznie i na wyjazdach nie szło mu najlepiej, a przecież tor w Bydgoszczy nie należy do jego ulubionych. Oczywiście, że może być nawet medal - ale to jest duże MOŻE.
    8. Włókniarz - Karlsson, Słaboń... Z całym szacunkiem, ale to nie są zawodnicy, którzy wygrywają mecze w ekstralidze. Jeden Holta, w dodatku również niepewny, to za mało. Nawet przy rewelacyjnej postawie Woffindena.

  21. Powrót do góry    #21
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-07-2008
    Postów
    1,769
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Aszostek jesteś tak zapatrzony w swój Falubaz, że nie powinieneś oceniać innych. Jaguś i Sullivan już nie są takimi pewniakami jak kiedyś ale za to Protasiewicz z Dobruckim są ,a Lindgren robi z roku na rok postęp. Następna sprawa 7 miejsce dla Polonii i argumentacja po prostu tak kierowana antypatią że szkoda gadać. Naucz się obiektywizmu i wtedy coś napisz ;] Oj współczuję..

  22. Powrót do góry    #22
    Zaawansowany
    Dołączył
    30-03-2002
    Postów
    1,725
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 42 w 21 postach
    Aszostek jesteś tak zapatrzony w swój Falubaz, że nie powinieneś oceniać innych. Jaguś i Sullivan już nie są takimi pewniakami jak kiedyś ale za to Protasiewicz z Dobruckim są ,a Lindgren robi z roku na rok postęp. Następna sprawa 7 miejsce dla Polonii i argumentacja po prostu tak kierowana antypatią że szkoda gadać. Naucz się obiektywizmu i wtedy coś napisz ;] Oj współczuję..
    Dobra. A chcesz się założyć o litra Finlandii, że:

    1. Falubaz będzie wyżej niż Polonia
    2. Walasek będzie miał średnią poniżej 2.000

    Jeśli choć jedna z tych opcji nie wypali, stawiam Ci Finlandię. Jeśli spełnią się obie, Ty stawiasz Finlandię mi. Z powodu możliwego braku fizycznej możliwości przekazania, zamiennie po prostu wpłata na konto równowartości litra Finlandii.

    Co Ty na to?

  23. Powrót do góry    #23
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-07-2008
    Postów
    1,769
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A czemu tylko dwa warunki, może dodajmy jeszcze pojedynek Lindgrena z Jonssonem, w końcu Fredrik co roku notuje postęp:) Wtedy wchodzę w ciemno:) Lub pojedynek Protasiewicza z Sayfutdinovem:)

  24. Powrót do góry    #24
    Zaawansowany
    Dołączył
    30-03-2002
    Postów
    1,725
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 42 w 21 postach
    A czemu tylko dwa warunki, może dodajmy jeszcze pojedynek Lindgrena z Jonssonem, w końcu Fredrik co roku notuje postęp:) Wtedy wchodzę w ciemno:)
    Ale ja nigdzie nie napisałem, że Fredka będzie miał wyższą średnią niż Jonsson, tylko że co rok notuje postęp. Dla mnie Fredrik to zawodnik - obecnie - na 9-10 punktów, Jonsson ok. 11. Skoro jesteś taki pewny tego, że Falubaz będzie nisko w tabeli, to mogę dodać warunek, że Falubaz zakończy sezon z medalem.

    Podsumowując:

    1. Falubaz z medalem
    2. Falubaz wyżej od Polonii
    3. Walasek poniżej 2.000

    Myślę, że dobre warunki, skoro twierdzisz, że jestem nieobiektywny. Jeżeli tak jest, to powinieneś wejść w ciemno, bo to by oznaczało, że dostaniesz litr dobrej wódki za darmo :)

  25. Powrót do góry    #25
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-07-2008
    Postów
    1,769
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A gdzie ja napisałem że Falubaz nie zdobędzie medalu:)?
    Hm.. Zmiana 1 pozycji na pojedynek Protasiewicza z Sayfutdinovem i wchodzę w to w ciemno:) Przecież miał lepszą średnią w tym sezonie:)

  26. Powrót do góry    #26
    Użytkownik
    Dołączył
    30-06-2009
    Postów
    110
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    To ja się też zabawię
    Pierwsza trójka(kolejność przypadkowa): Apator, Polonia, Sparta.
    Miejsca 4-7 (kolejność przypadkowa): Włókniarz, Stal, Unia Leszno, Unia Tarnów
    Miejsce 8 - Falubaz Zielona Góra:)
    A co mi tam.. :) Pewnie napinacze nie wytrzymają presji:P
    Pewnie. Co ci tam. Przez takich jak ty forum jest zasrane bezsensownymi postami nie wnoszącymi nic do dyskusji.
    Moje typy:
    Pierwsza trójka - kolejność przypadkowa: Apator, Falubaz, Polonia. Miejsca 4-7 Sparta, Stal, dwie Unie. Miejsce ósme - Włókniarz.

  27. Powrót do góry    #27
    Zaawansowany
    Dołączył
    30-03-2002
    Postów
    1,725
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 42 w 21 postach
    A gdzie ja napisałem że Falubaz nie zdobędzie medalu:)?
    Hm.. Zmiana 1 pozycji na pojedynek Protasiewicza z Sayfutdinovem i wchodzę w to w ciemno:) Przecież miał lepszą średnią w tym sezonie:)
    Tyle, że Emil się rozwija i może mieć wyższą średnią i wcale mnie to nie zdziwi.

    Cóż, uważam, że dałem uczciwe warunki, bo wystarczy, że nie ziści się jeden z nich i przegrywam. A żebym wygrał, muszą wejść wszystkie. Ale skoro nie, to nie :)

    To mnie tylko utwierdza w przekonaniu, że mam rację i Falubaz ponownie jest kandydatem do mistrzostwa, zaś Polonia drużyną na miejsca 3-7 :) Tyle, że to 3 niezwykle mało prawdopodobne. A dałem Polonię na 7, bo takie mam po prostu przeczucie - choć gdybym miał nie kierować się przeczuciami, to:

    Grupa drużyn walczących o złoto: Falubaz, Apator, Stal G.
    Grupa drużyn na środek tabeli: obie Unie, Sparta, Polonia
    Spadek: Włókniarz

  28. Powrót do góry    #28
    Zaawansowany
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    1,789
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 34 w 15 postach
    Fajny temat, ale najlepiej, jak już składy zostaną podopinane bo kilka niewiadomych jeszcze jest (np. Włókniarz)

    Polonia może do faworytów nie należy, ale kilka punktów powinna zdobyć jako bonus i mam nadzieje ze nie bedzie znowu nerwówki, czy awansujemy do PO czy baraże.


    A tak poza tym koledzy to wątek powinien inaczej wyglądać: Sezon 2010 - wróżenie z fusów, czyli kto zajmie miejsca 2-8, bo DMP zagwarantowany ma Falubaz :D

    Aszotek - o flaszke sie nie założe, ale może o lepszą stawkę, np. 1000zł, że nie bedziecie DMP??

  29. Powrót do góry    #29
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-07-2008
    Postów
    1,769
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tyle, że Emil się rozwija i może mieć wyższą średnią i wcale mnie to nie zdziwi.
    Tyle, że to 3 niezwykle mało prawdopodobne. A dałem Polonię na 7, bo takie mam po prostu przeczucie
    Widzisz tutaj konflikt:)?
    Dalej mi się nie chcę Ci pokazywać że Polonia jest mocna. Umieść sobie ją gdzie chcesz, ja typować nie będę. Ale argumentacja śmieszna.

  30. Powrót do góry    #30
    Ekspert Awatar Falubaz
    Dołączył
    11-12-2001
    Postów
    3,519
    Kliknij i podziękuj
    2,524
    Podziękowania: 1,747 w 765 postach

    A tak poza tym koledzy to wątek powinien inaczej wyglądać: Sezon 2010 - wróżenie z fusów, czyli kto zajmie miejsca 2-8, bo DMP zagwarantowany ma Falubaz :D
    no, w koncu jakis glos rozsadku

  31. Powrót do góry    #31
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,557
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Aszotek - o flaszke sie nie założe, ale może o lepszą stawkę, np. 1000zł, że nie bedziecie DMP??
    Oj nieładnie Barthezz, nieładnie.

    Aszotek i tak dał tobie fory zakładając, ze Ty musisz spełnić tylko jeden warunek. Przypomne, ze zakład był niejako koleżeński. Nie chcesz ryzykować ? To jeszcze mogę zrozumieć ale w sytuacji kiedy proponujesz 1000 PLN za być albo nie być DMP 2010 to robisz się śmieszny. Jak by Aszotek chciał to postwiłby u buka. A tak na marginesie to dziś zakładać się, ze jakaś ekipa zdobędzie DMP to chory pomysł. Wytarczy jakas kontuzja któregokolwiek zawodnika (a może i dwóch z jednej ekipy) i po ptokach.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  32. Powrót do góry    #32
    Zaawansowany
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    1,789
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 34 w 15 postach
    Mariuszku, sprawa była skierowana do kogoś innego, po co się wtrącasz. To ja ryzykuję :)

  33. Powrót do góry    #33
    Ekspert Awatar Falubaz
    Dołączył
    11-12-2001
    Postów
    3,519
    Kliknij i podziękuj
    2,524
    Podziękowania: 1,747 w 765 postach
    Mariuszku, sprawa była skierowana do kogoś innego, po co się wtrącasz. To ja ryzykuję :)
    ok, skoro tak stawiasz sprawe, to ja chetnie zaloze sie z toba o ten tysiak. ale chce troche zmienic warunki; ty postaw na ktorym miejscu znajdzie sie Polonia, a ja obstawie kazde inne miejsce. pisze powaznie. szczegoly na priv. stawke tez mozemy podniesc, poziom jaki ci pasuje, ja wszystko zaakceptuje!

  34. Powrót do góry    #34
    Zaawansowany
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    1,789
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 34 w 15 postach
    Drogi Falubazku!
    To wy sie stawiacie na najlepsza druzyne, dlatego cos takiego zaproponowałem
    Z nasza Polonia jest przeciwnie - moze byc DMP a moze też (tfu tfu!!!) zająć miejsce w strefie spadkowej.

  35. Powrót do góry    #35
    Ekspert Awatar Falubaz
    Dołączył
    11-12-2001
    Postów
    3,519
    Kliknij i podziękuj
    2,524
    Podziękowania: 1,747 w 765 postach
    Drogi Falubazku!
    To wy sie stawiacie na najlepsza druzyne, dlatego cos takiego zaproponowałem
    Z nasza Polonia jest przeciwnie - moze byc DMP a moze też (tfu tfu!!!) zająć miejsce w strefie spadkowej.
    czyli wymiekles. rozumiem.

  36. Powrót do góry    #36
    Użytkownik
    Dołączył
    02-12-2008
    Postów
    74
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    I jak zawsze animozje bydgosko-falubazowe wzięły górę i rozwaliły ten jakże ciekawy wątek. Proponuje nazwać temat. Ekstraliga 2010 , napinki, wróźby i kolejne starcie Bydgoszcz-Zielona....
    co by w temacie na dzień dzisiejszy:

    1-3 Apator,Falubaz,Stal
    4-6 Polonia,UniaL.Unia T.
    7-8 Wrocław,Częstochowa

  37. Powrót do góry    #37
    Użytkownik
    Dołączył
    25-04-2007
    Postów
    485
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    1-3 Apator, Stal, Unia Leszno
    4-5 Polonia, Unia Tarnów
    6 Falubaz
    7-8 Sparta, Włókniarz


    Nie będę typował dokładnych pozycji. Wydaję mi się, że o medale bić się będzie Apator, Stal Gorzów oraz Unia Leszno. Mimo wyniku tegorocznego, uważam Unię za mocny zespół. Sezon 2009 to był wypadek przy pracy. Po cieniutkim sezonie 2009 lepiej powinna pojechać juniorka; Hampel i Adams to klasa sama w sobie, Baliński na II linie pasuje; zamiana Kasprzak --> Kołodziej nieco ryzykowna, ale Koldi jako trzeci punktujący zawodnik powinie się sprawdzić, a kto wie, może i wróci do formy sprzed paru lat. Odejście Kasprzaka powinna jednak poprawić atmosferę. Równy zespół z dwoma wyraźnymi liderami plus juniorzy z potencjałem. Na pewno zespół lepszy od Falubazu czy Unii Tarnów.

    Falubaz na 6., przy dobrych wiatrach półfinały, ale nic więcej. PePe takiego udanego sezonu raczej nie powtórzy, Herbie - solidny lider, ale wiekowy; w najważniejszych meczach może być ciężko. Zengocie odpadnie "3" w biegu juniorskim, wiec średnia pewnie trochę gorsza od tegorocznej. To jednak zawodnik mało uniwersalny, typowy startowiec, może zawodzić zbyt często. Mimo to mam nadzieję, że będzie jeździł często, oby jak najwięcej młodych Polaków dostawało szanse. Lindgren to kolejny zawodnik mało uniwersalny. Jak będzie odpowiedni tor, to pojedzie, jak nie, to przywiezie zaledwie parę punktów. Żaden z niego lider, jego wady znakomicie obnaża cykl GP. Zresztą który to już sezon jedzie w Polsce? A nadal odjeżdża takie mecze, że aż wstyd. Skład niby równy, ale ja jemu wiary nie daje. Drużyna bronowiska zielonogórskiego. Maks. 4 miejsce i to dzięki sprowadzeniu Herbiego, gdyby nie wyszło to pewnie walka o utrzymanie z Włókniarzem.

    Stal - para Pedersen - Gollob ---> miażdżąca. Do tego zawodnicy drugiego płaszcza, którzy jednak chłopcami do bicia nie będą i ważne punkty również będą przywozić: Zagar, Gapiński. Jedyną dziurą wydaje się być Ruud, ale pozostali zawodnicy powinni to kompensować. 2 megaliderzy plus 2 solidni zawodnicy i młody Gustafsson o złoto mogą powalczyć. Wymarzony finał: Apator - Stal :D

    O Apatorze pisać nie będę, bo mogę być mało obiektywny. Składy Włókniarza i Sparty jeszcze nie do końca skrystalizowane, ale wygląda na to, że oba zespoły walczyć będą ze sobą o utrzymanie. Polonia i Unia T. - raczej bez szans na medale, ale punkty faworytom urywać na pewno będą.

  38. Powrót do góry    #38
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-11-2006
    Postów
    565
    Kliknij i podziękuj
    54
    Podziękowania: 14 w 14 postach

    Dramat

    Tak się zastanawiam dlaczego praktycznie każdy wątek w wyniku wymiany zdań pomiędzy fanami z Bydgoszczy i Zielonej kończy się wymianą obelg i docinek?Ludzie ile wy macie lat?Nie możecie delikatnie podnieść poziomu dyskusji na tym forum,to już staje się żenujące,nie dziwie się że część,jeszcze nie dawno stałych forumowiczów już tutaj nie zagląda.Praktycznie zero merytorycznych wymian poglądów,tylko jacyś napinacze się odzywają.

    Błagam,litości,chociaż nie w tym wątku,dajcie się wypowiedzieć ludziom i nie zniechęcajcie ich do tego swoimi wpisami.Bluzgajcie w swoich wątkach klubowych a niekoniecznie tutaj.Da się zobić?czy nadal będzie trwało przekrzywikanie się i wstawianie na zmiane na 8 pozycji Falubazu bądź Poloni?

  39. Powrót do góry    #39
    Początkujący
    Dołączył
    25-09-2008
    Postów
    9
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    2009

    1 czerwca 2009 FaLuBaZRoMaN typował:

    1.Toruń
    2.Zielona Góra
    3.Częstochowa
    4.Leszno
    5.Gorzów
    6.Gdańsk
    7.Wrocław
    8.Bydgoszcz

    2 trafienia

    ---------------------------------

    4 stycznia 2009 Kobe_bks typował:

    1-2 Leszno - Toruń
    3. Częstochowa
    4. Bydgoszcz
    5. Wrocław
    6. Gorzów
    7. Zielona Góra
    8. Gdańsk

    5 trafień

  40. Powrót do góry    #40
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    To ja sobie tez potypuje

    1. Torun - trudno sie nie zgodzic, ze sa najsilniejsi. Paka z Sullivanem, Andersenem, Jagusiem, Miedzinskim, Wardem... Moim zdaniem powinni lige wygrac w cuglach. Powinni nie oznacza, ze to zrobia

    2. Zielona Gora - zakladam tu, ze do druzyny przyjdzie Hancock, a odejdzie Walasek. Magia straci na sile poprzez przejscie Zengoty do grona seniorow, wymiana Walaska na Hancocka powinna nieco tych strat pokryc, ale nie w pelni

    3. Leszno - sezon 2009 to moim zdaniem wypadek przy pracy. Nie wierze, ze Balinski kolejny raz pojedzie tak slabo, Kolodziej powinien wyjezdzic wyniki w okolicach tego, co jechal Kasprzak, moze nawet ciut lepiej

    4. Bydgoszcz - bo moim zdaniem powaznie sie wzmocnili i powinni pogrozic zespolom walczacym o medale, a wcale niewykluczone, ze zdolaja pokonac Leszno w walce o braz. Jonsson i Sajfutdinov to dobrzy liderzy, do tego dochodzi solidny Walasek i niezla druga linia

    5. Gorzow - bo mimo zamiany Holty na Pedersena nie widze u nich az tak znaczacych zmian kadrowych, aby mogli sie wlaczyc do walki o medale. Gollob z Pedersenem to za malo... a w Gapinskiego i Zagara jakos nie wierze, reszty druzyny natomiast nie widze.

    6. Wroclaw - wzmocnienie Bjerre powinno wystarczyc na wysforowanie sie na szoste miejsce, moze nawet na piate. Robi postepy Janowski, pewniakiem jest Crump i na tym wlasciwie mozna zakonczyc opis tej druzyny.

    7. Tarnow - moim zdaniem beda slabsi niz rok temu i beda bronili sie przed spadkiem. Nie oznacza to wcale, ze nie maja potencjalu, aby wyjsc wyzej, tylko ze jakos nie widze, aby Kasprzak, Ulamek i Bjarne mieli ich tak wysoko wyciagnac.

    8. Czestochowa - jeszcze nikomu generalna przebudowa skladu w ekstralidze nie pomogla i nie sadze, aby im wyszla na dobre. Holta i PK-ej pokazali w poprzednich sezonach, ze nie sa raczej idealnymi liderami, a reszty zespolu wlasciwie nie widac, moze poza rewelacyjnym Woffindenem.
    Regards from Sydney
    Dexter

  41. Powrót do góry    #41
    Użytkownik Awatar whu
    Dołączył
    05-05-2002
    Postów
    370
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 8 w 5 postach

    hmmm:0)

    Ostatnio nie idzie mi Lotku więc może inaczej będzie w typach żużlowych.

    Runda zasadnicza
    1-2 Falubaz, Toruń
    3-6 Gorzów, Leszno, Bydgoszcz, Wrocław
    7-8 Tarnów, Czewa

    Po Play Off

    1. Toruń
    2. Falubaz
    3. Leszno
    4. Gorzów
    5. Bydgoszcz
    6. Wrocław
    7. Tarnów
    8. Czewa

  42. Powrót do góry    #42
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-09-2006
    Postów
    610
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 23 w 17 postach
    ...
    Podsumowując:

    1. Falubaz z medalem
    2. Falubaz wyżej od Polonii
    3. Walasek poniżej 2.000

    Myślę, że dobre warunki, skoro twierdzisz, że jestem nieobiektywny. Jeżeli tak jest, to powinieneś wejść w ciemno, bo to by oznaczało, że dostaniesz litr dobrej wódki za darmo :)
    Kurczaki, ktos tu rozdawal flaszki za darmo a mnie nie bylo (opijalem wlasnie przejscie Grzesia do Bydgoszczy). Gdybym wiedzial, ze jest sponsor na kolejna flaszke.

  43. Powrót do góry    #43
    Stały bywalec Awatar Skywalker-RM
    Dołączył
    09-04-2009
    Postów
    1,005
    Kliknij i podziękuj
    14
    Podziękowania: 6 w 5 postach
    Tak na sucho bo wcześnie jest i pisać mi się nie chcę

    1-3 Gorzów,Toruń,Leszno
    4-5 Zielona Góra,Bydgoszcz
    6 Wrocław
    7 Tarnów
    8 Częstochowa

  44. Powrót do góry    #44
    Ekspert Awatar Emil
    Dołączył
    24-07-2002
    Postów
    7,041
    Kliknij i podziękuj
    185
    Podziękowania: 205 w 147 postach
    ...jako koneser powiem ze na dzien dzisiejszy walke o byt w lidze toczyc bedzie Leszno, zwyciesca dwumeczu z Unibaxem czyli zgrzeblarki i niestety My do tego moze sie właczyc jeszcze Sparta....

    Pierwsza czworka to pozostałe ekipy z mocnym wskazaniem na Stal Gorzów .....



    ...Edmonton , St .Albert...........Ukryta zawartość

  45. Powrót do góry    #45
    Stały bywalec Awatar alexbart
    Dołączył
    11-02-2005
    Postów
    1,358
    Kliknij i podziękuj
    502
    Podziękowania: 121 w 57 postach

    Wszystko w rekach 6 i 7 (14/15)

    O tym, czy Falubaz znow zawalczy o najwyzsze cele, zadecyduje postawa juniorow. Sklad zasadniczy jest w zasadzie bez zmian, jest to trzon wyrownany, znajacy sie i swoje mozliwosci. To tez atut.

    Dlatego o naszej postawie zadecyduje postawa naszych skrzydlatych orlikow, czy jak ich z angielska nazwal Moher, thunderbirds. Ciekaw jestem postepow Dudka i postawy Sowki. Moze objawi nam sie jakis nowy s(S)trzelec? W ubieglym roku ustawialismy czesto przebieg rywalizacji biegiem juniorskim i postawa Zengoty. To moze byc jezyczek u wagi.

    W nadchodzacym sezonie atutem juniorskim porownywalnym z naszym w 09 bedzie dysponowac Sparta. Madsen i Janowski maja piorunujacy potencjal. Do tego Bjerre i Crump. Brakuje im piatego rownie punktujacego zawodnika, tego kciuka u piesci, by mocno zamieszac w lidze. W takim przypadku obstawialbym Sparte na czarnego konia rozgrywek 2010. Miejsce na podium nie byloby dla mnie niespodzianka. Zycze im tego.

    U Apatora postrzegam troszke problemy motywacyjne. Silny, solidny sklad, finaly od lat... to troche ''monotonne''.

    Polonia mimo wzmocnien (?!) niewiele zwojuje. Podobnie zaciezni z Gorzowa. Leszno jakies wypalone, wydaje mi sie. .. To wszystko subietktywne przypuszczenia. Intuicja, czyli wiedza z doswiadczeniem :P

    Moja trojka to: Apator, Sparta i Falubaz, kolejnosc przypadkowa :D

Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •