Strona 2 z 16 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 90 z 701

Wątek: Ekstraliga 2010 - prognozy, przewidywania, wróżenie z fusów :)

  1. Powrót do góry    #46
    Użytkownik
    Dołączył
    25-04-2007
    Postów
    485
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    W nadchodzacym sezonie atutem juniorskim porownywalnym z naszym w 09 bedzie dysponowac Sparta. Madsen i Janowski maja piorunujacy potencjal.
    Mały babol. Madsen to ten sam rocznik, co Zengi, więc ciężko nazywać go "atutem juniorskim". :)

  2. Powrót do góry    #47
    Użytkownik
    Dołączył
    21-12-2005
    Postów
    350
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 5 razy w 1 poście
    Zobaczcie jak FaLuBaZRoMaN próbuje zawładnąć wątkiem i nie radzi sobie z presją jak ktoś napiszę że Falubaz na 8 miejscu .. oj kiepsko z Tobą się dzieje.
    Jak na razie to Ty i Tobie podobni nie wytrzymuja presji, po tym jak Falubaz został mistrzem, gul wam skacze i żal d... ściska, próbujcie dalej zaklinać rzeczywistość jak niejaki Emil z Czestochowy, a Falubaz będzie kosił tytuły rok po roku:D mnie tam to pasuje:)

    Mój typ

    1. Falubaz Zielona Góra
    2. Stal Gorzów
    3. Apator Toruń
    4. Polonia Bydgoszcz
    5. Unia Leszno
    6. Atlas Wrocław
    7. Unia Tarnów
    8. Włókniarz Częstochowa

    Jak widać obstawiam dwa derbowe pojedynki o medale, o brąz i o złoto:)

    Ale to i tak wróżenie z fusów, nie wiemy jak się odbije wprowadzenie nowych tłumików na wynikach teamów przygtowujących sprzet zawodnikom, może być tak jak w F1 w tym sezonie, gdzie Button miał na początku sezonu handicap wynikający z lepiej skonstruowanego dyfuzora:)
    O formie zawodników też nic nie możemy wiedzieć, nikt nie może być pewny, że zrobi taką samą lub lepszą średnią, ani że jakiś dotychczasowy cienias nie zacznie kosić kompletów bo będzie miał sezon konia. Za dużo zmiennych, więc te typy to raczej taka forumowa zabawa dla napinaczy.

  3. Powrót do góry    #48
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-07-2008
    Postów
    1,769
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A nawet nie wiedziałem, że tak nieźle mi poszło w poprzednim typowaniu:) Więc jednak teraz się też w to zabawię:
    1-2 Tutaj nie mam wątpliwości finał będą Derby Polonii i Apatora. Apator jak co roku będzie silny wymiana Kościechy na Andersena na pewno ich wzmocniła, aczkolwiek zależy jak będzie jeździł. Miedziński, Jaguś, Sullivan, Holder to klasa i nie ma co o tym pisać. Polonia dlaczego? Przede wszystkim liczę na progres, wymiana Chrzanowskiego, Buczkowskiego i Davidssona na Walaska, Kościechę i Gizatullin powinna przynieś nową jakość. Liczę na to że Emil, Toninho i Szymon osiągną lepsze wyniki niż w tym roku, bo są to młodzi zawodnicy, a kapitan chociaż będzie w stanie wykręcić średnią 2.15-2.2. Mam nadzieję, że nie będzie kontuzji to sukces murowany.
    3 miejsce - Stal Gorzów wybuchowa mieszanka Golloba z Pedersenem, do tego Zagar i Gapiński, wyżej ich nie stawiam ponieważ mają słabych juniorów.
    4 miejsce - Unia Leszno uważam że brak jest tam takiego zawodnika jak Kasprzak i wymiana Kołodzieja na Kasprzaka niewiele zmieni, aczkolwiek półfinał realny
    5 miejsce - WTS Wrocław - dwóch liderów i właściwie spora niewiadoma, bo Miśkowiak i Świderski nie startowali w e-lidze a inni młodzi Madsen, Janowski, Andersson jeszcze nie decydują w najważniejszych momentach.
    6 miejsce - Falubaz Zielona Góra - dlaczego tak nisko? Bo nie wierzę w Hancocka że on będzie jeździł tak jak kiedyś wystarczy spojrzeć na jego wyniki w decydujących momentach(1.68!!!), nie sądzę by Protasiewicz i Lindgren osiągnęli lepszy wynik w przyszłym roku, sądzę że te wyniki będą gorsze. Brak Zengoty na juniorce odbije się czkawką na koniec sezonu. Co prawda jestem ciekaw czy Dobrucki ustabilizował formę na wysokim poziomie jeśli tak to widzę go w kadrze.
    7-8 miejsce Włókniarz Częstochowa i Unia Tarnów - Unia nie ma lidera bo B. Pedersen jest zawodnikiem na średnią 1.8 maksymalnie w e-lidze to samo Ułamek, Kasprzak strasznie niepewny, a druga linia Jędrzejak-Jeleniewski(?)na pewno będzie solidna u siebie gorzej z wyjazdami, fakt są dobrzy juniorzy ale Vaculik po kontuzji a Hougaard nie zasmakował jeszcze wielkiego ścigania. No a Włókniarz cóż wydaje się najsłabszy aczkolwiek niektórzy zawodnicy mogą mieć sezon życia.

    Podkreślam to moja prognoza :) Myślę, że w 2010 e-liga będzie jeszcze bardziej silniejsza i wyrównana dlatego zapowiadają wielkie emocje.

  4. Powrót do góry    #49
    Stały bywalec Awatar Spes
    Dołączył
    06-05-2002
    Postów
    964
    Kliknij i podziękuj
    38
    Podziękowania: 127 w 95 postach
    Jak dla mnie na dzień dzisiejszy wygląda to tak:

    1.Unia Leszno
    2.Apator
    3.Falubaz
    4.Stal
    5.Sparta
    6.Polonia
    7.Unia Tarnów
    8.Włókniarz

    ale... więcej można będzie powiedzieć po kilku pierwszych kolejkach ...ktoś pojedzie swoje, ktoś wystrzeli z forma, ktoś będzie zawodził ...byle do 5 kwietnia.

  5. Powrót do góry    #50
    Użytkownik
    Dołączył
    18-10-2006
    Postów
    177
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A nawet nie wiedziałem, że tak nieźle mi poszło w poprzednim typowaniu
    Nie lada sztuką jest pomylić się o 6 miejsc typując końcową lokatę drużyny. Chyba nikomu innemu się to nie udało.

  6. Powrót do góry    #51
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-06-2002
    Postów
    723
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    1-3 Toruń, Zielona Góra, Gorzów
    4-7 Bydgoszcz, Leszno, Tarnów, Wrocław - ktoś spada w barażach :]
    8 Częstochowa

    Tak naprawdę to jeszcze nic nie da się powiedzieć. Wszystko opiera się na rezultatach zawodników z poprzedniego sezonu. Jak będzie w następnym, przekonamy się w kwietniu.

  7. Powrót do góry    #52
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-07-2008
    Postów
    1,769
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A nawet nie wiedziałem, że tak nieźle mi poszło w poprzednim typowaniu
    Nie lada sztuką jest pomylić się o 6 miejsc typując końcową lokatę drużyny. Chyba nikomu innemu się to nie udało.
    Mylili się o więcej:) Następnym razem sprawdź dokładnie a nie tylko przypuszczasz:)

  8. Powrót do góry    #53
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-02-2006
    Postów
    1,730
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 128 w 92 postach
    No to i ja się pobawię :)
    1-3 Apator , Polonia , Falubaz
    4. Unia Tarnów
    5-6 Stal , Unia Leszno
    7. Sparta
    8. Włókniarz

  9. Powrót do góry    #54
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-12-2009
    Postów
    1,158
    Kliknij i podziękuj
    64
    Podziękowania: 453 w 184 postach
    na papierze wychodzi na Toruń praktycznie bez słabych punktów falubaz w czwórce razem z ze stalą i tu może być niespodzianka dla mnie czarny koń rozgrywek to uwaga : unia tarnów ! składy leszna wrocławia bydgoszczy porównywalne i wszystko może sie zdarzyć oby bez kontuzji przejechac sezon a wszystko pokażą play offy to mój taki skromny typ .

    falubaz + Hancock - Walasek ,Zengi senior , Iversen...
    unibax + wymiana Kościechy - brak :(
    włokniarz+ finanse - skład, walka o byt
    polonia + walasek, wzmocniony skład brak pana T. - Emil jako senior ?
    unia l. + lepsza atmosfera w drużynie - zagadka Kołodziej
    stal + Nicki - Niki( atmosfera w druzynie) ,brak Holty ,prezes, niby wzmocniona ale czy na pewno ?
    wrocław + Bjerre - raczej walka msca 5-7
    tarnów + młodzież ( Vaculik Hougaard) trzech równych zawodników Kasprzak ,Ułamek, Bjarne - beniaminek zawsze ciężko , Kołodziej , nowy skład choć to może być akurat na plus

  10. Powrót do góry    #55
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-05-2007
    Postów
    524
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Po zasadniczej: 1Torun-Gorzow, 3Tarnow-Bydgoszcz, 5Leszno-Wroclaw, 7Zielona G. 8Czestochowa.

  11. Powrót do góry    #56
    Użytkownik
    Dołączył
    13-03-2007
    Postów
    402
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Po zasadniczej: 1Torun-Gorzow, 3Tarnow-Bydgoszcz, 5Leszno-Wroclaw, 7Zielona G. 8Czestochowa.
    jeśli dobrze zrozumiałem to tabela po zasadniczej ma wyglądać tak ? :)

    1- Gorzów
    2- Bydgoszcz
    3- Wrocław
    4- Leszno
    5- Tarnów
    6- Toruń
    7- Zielona Góra
    8- Częstochowa

  12. Powrót do góry    #57
    Zaawansowany Awatar realista27
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    2,784
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 66 w 48 postach

    xamanagerx:

    Emil będzie startowal jako junior wiec tutaj na + a nie na -.
    Nie bedzie play-off czyli wracamy do systemu jak z zasadniczzej gdzie punkty są wliczane i pierwsza czwóka jedzie mecz i rewanż każdy z każdym.
    Jeśli chodzi o typy to widzę tak:
    1) Unibax Toruń - zespół bez słabych punktów a oparty na piatce mocnych seniorów i silny junior mistrz raczej pewny.
    2) Falubaz - oslabioby brakiem Walaska,ale jest Hancock:bedzie jechal gorzej niż ostatnio bo wiek robi swoje,ale na srebro skład moze być po walce z...
    3) Polonia Bydgoszcz - silny skład z porównaniem do zeszlego sezonu gdzie doszli Walasek jako krajowy lider oraz solidna druga linia w osobach Kościechy są Jonsson i Lindback i mocny junior Sajftudinow jako "joker"
    4-6 Leszno,Gorzów,Tarnów
    7 Wrocław
    8 Częstochowa - outsider bez dwóch zdań mimo,ze do konca skłądu nie znamy,ale kto oprócz Holty i Taia ma im wygrywac mecze?

  13. Powrót do góry    #58
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-08-2002
    Postów
    790
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co tu można wytypować, składy wyrównane jak cholera, dwie rzeczy które widać na pierwszy rzut oka: że Apator Toruń jako jedyny dysponuje kompletnym teamem i wygląda na faworyta, a na drugim biegunie jest Włókniarz Częstochowa który jest kandydatem do spadku bo niestety nie ma kim jechać. I tu już wychodzi zła polityka i brak dopływu świeżej krwi w tym sporcie, obawiam się że z roku na rok bedzie coraz bardziej brakowało zawodników. Dalej mamy grupe drużyn z której każda posiada jakieś atuty. Stal Gorzów, Polonia Bydgoszcz i Sparta Wrocław będą dysponowały liderami z prawdziwego zdarzenia i jeśli odpukać nie przydarzą się kontuzje i druga linia wspomoże to są kandydatami do medali. Następnie Falubaz Zielona Góra, mądrze zbudowana drużyna oparta na solidnych podstawach, myślę że w nadchodzącym sezonie nadal bedzie mocna i groźna w każdym meczu. Zostaje jeszcze Unia Tarnów i Unia Leszno. Mocną stroną tych drużyn są zróżnicowane składy, mieszanka rutyny z młodością z której zawsze może coś wypalić oraz perspektywiczni juniorzy. W przypadkach dwóch Unii nie liczyłbym jednak w tym sezonie na medale a raczej skupił się na spokojnym odjechaniu sezonu i sprawieniu kilku niespodzianek.

    1. Apator Toruń - ktoś powie że brakuje typowego lidera ale takich zawodników w lidze jest tylko kilku i próżno szukać drużyny która jednocześnie ma lidera i skład bez słabych punktów więc reasumując Apator jako jedyny wyróżnia się tu na plus
    2. Polonia Bydgoszcz - bardzo ciekawy team, Jonsson, Sajfutdinow, Lindbaeck i Walasek ta ekipa może wygrać dosłownie z każdym
    3. Stal Gorzów - Gollob i Pedersen w jednej drużynie, takiego czegoś nie było w polskiej lidze od czasów Golloba i Rickardssona w Tarnowie, efekt może być zbliżony czego z pewnością życzyliby sobie kibice w Gorzowie
    4. Falubaz Zielona Góra - bardzo fajna perspektywiczna ekipa w dużej mierze zbudowana na zawodnikach identyfikujących się z klubem, pewne miejsce czołówce
    5. Sparta Wrocław - Crump i Bjerre gwarantują dużą zdobycz punktową, wsparcie z drugiej linii też nie najgorsze, problem w tym że tak jak w kilku drużynach brakuje jednego ogniwa żeby można było walczyć o najwyższe trofea
    6. Unia Leszno - niby nie wygląda to najgorzej ale żeby były efekty w postaci medalu to musiałby nikt nie zawieść a takie sytuacja w sporcie zdarzają się niezwykle rzadko, tym bardziej w sytuacji Leszna gdzie mamy wiele znaków zapytania
    7. Unia Tarnów - niestety nie udało się pozyskać lidera z czołówki GP, w tej sytuacji o sukcesach można tylko pomarzyć ale z drugiej strony powinno być ciekawie, juniorzy będą w Tarnowie języczkiem uwagi
    8. Włókniarz Częstochowa - Holta, Woffinden i Karlsson to za mało na ekstralige, szkoda że dochodzi do takich sytuacji w których kluby są w kropce i nie wiele można zrobić tylko liczyć na cud

    Kobe:
    Hougaard nie zasmakował jeszcze wielkiego ścigania.
    Chłopak jezdzi gdzie się da, ma medal IMŚJ, jest mocnym punktem swoich drużyn w Szwecji i Anglii tak że troche nie uzasadnione jest stwierdzenie, że nie zasmakował wielkiego ścigania, no chyba że pisząc "wielkie ściganie" mamy na myśli konkretnie polską ekstralige.

  14. Powrót do góry    #59
    Stały bywalec
    Dołączył
    20-07-2008
    Postów
    708
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To i ja sobie pozwolę :) A co :)

    Kolejność przypadkowa

    1-3 Apator, Falubaz, Stal
    Apator - wiadomo. Siła sama w sobie. Tutaj więcej dodawać nie trzeba.

    Falubaz - jeśli będzie Hancock, powinien być medal. Powinien. Siła drużyny teoretycznie identyczna jak w zeszłym roku.

    Stal - tutaj wzmocnienie Pedersenem będzie miało wielki wpływ na mecze wyjazdowe. Do tego dobry junior Simon Gustafsson. Solidna 2 linia na poziomie 1,8 - 1,9.

    4 Unia L.
    Tutaj raczej status quo. Kołodziej = Kasprzak mniej więcej. Do przodu mogą pójść juniorzy.

    5-6 Polonia / Unia T.
    Polonia - wzmocnienie Walaskiem zamiast Davidssona. Kościecha niechciany w Toruniu raczej zagrożenie nie będzie wielkim, swoje pojadą zapewne Andreas i Emil, choć Jonsson to nie zawodnik dzisiaj na 13-14 punktów. Raczej 10-11. Dlatego Polonię w tym miejscu stawiam.

    Tarnów - ciekawy skład, który na pewno sobie poradzi. Przy wzmocnieniu Hancockiem idą oczywiście do góry za Orlando Magic.

    7-8 Sparta / Włókniarz
    Sparta - Bjerre sporym wzmocnieniem, ale tu wszyscy się wzmacniają. Świder mnie nie przekonuje w e-lidze, choć mogę się mylić, wtedy Sparta może skoczyć w górę.

    Włókniarz - mam tutaj nadzieję na Jonasa Davidssona. Holta poziom około 2,0 na pewno utrzyma, oby Woofi powtórzył chociaż to co w zeszłym roku, to szansa jakaś będzie.


    Dziękuję :)

    Aha. I jest to typowanie na rundę zasadniczą, nie na przypadkowe PO, przynajmniej z mojej strony Bo potem będzie, że drużyna z 14 zwycięstwami w RZ zajęła 6 miejsce i de facto stanie się 6 siłą ekstralipy. Nie za mną takie numery :)

  15. Powrót do góry    #60
    Użytkownik
    Dołączył
    20-01-2009
    Postów
    225
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zastanawiam się, czy to jest temat "Prognozy, przewidywania...", czy "Koncert życzeń". Myślę, że większość postów jest na zasadzie, "chciałbym, aby końcowa tabela wyglądała tak...". Wg mnie bardzo ciężko wskazać faworyta do DMP lub do spadku. Każdy może spaść i każdy może pozytywnie zaskoczyć, zdobywając nawet DMP. Skoro jednak każdy zamieszcza swoje "typy", to pokuszę się o własne:

    1 - 2
    * Apator Toruń - jedna z dwóch drużyn, która w moim mniemaniu naprawdę się wzmocniła. Za Kościechę pozyskali (prawdopodobnie) Andersena, który tak słabego sezonu jak w tym roku już mieć nie będzie.
    * Stal Gorzów - drużyna, która wydała najwięcej na transfery, któryś raz z rzędu :). Myślę jednak, że tegoroczne są na tyle spektakularne, że będziemy oglądać finał gorzowsko - toruński.
    3. Sparta Wrocław - wg mnie, bynajmniej nie dlatego, że jestem z Wrocławia (jasne... tak jak przy większości waszych typów, nie ma znaczenia skąd jesteście ;)) czarny koń sezonu 2010. Dwóch niekwestionowanych liderów zagranicznych (Crump, Bjerre), wg mnie dużo lepszy od Ogóra / Jelenia zawodnik krajowy (Świderski), po przejściu Zengoty do seniorki, najlepszy polski junior plus nieobliczalny Madsen i (prawdopodobnie) Miśkowiak, równie nieobliczalny.
    4. Falubaz Zielona Góra - spokojny awans do Play Off'ów, może nawet z 2-go miejsca po RZ, ale zadyszka "dziadka" Hancocka (o ile przejdzie do Myszek) nie pomoże, a zaszkodzi w walce o najwyższe cele.
    5 - 6.
    * Polonia Bydgoszcz - Walasek w Bydgoszczy to nie jest Walasek w Zielonej, myślę, że ciężko mu będzie stać się krajowym liderem, czego się od niego oczekuje. AJ także potrafił łapać słabsze występy, a "fart" z tego sezonu się nie powtórzy, choć wg mnie spokojnie Polonia będzie w 6-stce.
    * Unia Leszno - oddali Kasprzaka, pozyskali Kołodzieja, zawodnika, od którego oczekują bycia liderem, a który miał w I lidze średnią taką jak Świderski... Bez wzmocnień i przy podobnej postawie juniorów, jak z tego sezonu + coraz słabsze występy Leigh Adamsa. Maksymalnie 5. miejsce.
    7. Unia Tarnów - zakontraktowali Ogóra, może pozyskają Jelenia, lekką ręką oddając Kołodzieja i Świderskiego, którzy wg mnie robią w sumie 2 x więcej punktów niż "wrocławski" zaciąg razem. Walka z Częstochową o utrzymanie, raczej wygrana.
    8. Włókniarz Częstochowa - problemy finansowe przełożyły się okrutnie na problemy kadrowe. Holta + Woffinden to zdecydowanie za mało na EL, o Słaboniach, Karlssonach i innych wynalazkach nie wspominając. Choć lubię Medaliki to wróżę im (z fusów) spadek do I ligi po sezonie 2010.

  16. Powrót do góry    #61
    Użytkownik
    Dołączył
    18-10-2006
    Postów
    177
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    1.Apator - będą dominować
    2.Falubaz
    3.Stal Gorzów
    4.Unia L. - co z tym Balińskim?
    5.Bydgoszcz - chociaż Lindback i Kościecha mogą zaskoczyć
    6.Sparta
    7.Unia T.
    8.Częstochowa

    Oczywiście zakładam, że Herbie będzie jeździł w Falubazie i Richardson jednak pozostanie w Czewie. Wyrównana liga, jeszcze bardziej niż w zeszłym roku. Do takiego poziomu lepiej pasowałby moim zdaniem stary system podziału na dwie tabele po zasadniczej. Wiadomo jednak, że przeważa opinia, żeby mieć pewność, że losy rozstrzygną się w ostatnim pojedynku. Mimo, że istnieje drobne poczucie niesprawiedliwości.

    Mylili się o więcej
    Ktoś podawał Falubaz na ostatnim miejscu albo Gdańsk na mistrza?

  17. Powrót do góry    #62
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-07-2008
    Postów
    1,769
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mylili się o więcej
    Ktoś podawał Falubaz na ostatnim miejscu albo Gdańsk na mistrza?[/quote]
    Sobie sprawdź. Wątek miał 15 czy 16 stron więc dużo pracy nie będziesz miał :)

  18. Powrót do góry    #63
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-08-2002
    Postów
    790
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    7. Unia Tarnów - zakontraktowali Ogóra, może pozyskają Jelenia, lekką ręką oddając Kołodzieja i Świderskiego, którzy wg mnie robią w sumie 2 x więcej punktów niż "wrocławski" zaciąg razem. Walka z Częstochową o utrzymanie, raczej wygrana.
    Co prawda też nie typuje Unii Tarnów wysoko ale chciałem zauważyć, że poza Ogórem i może Jeleniem pozyskaliśmy jeszcze Kasprzaka i Vaculika i to raczej ci drudzy a nie wrocławski zaciąg mają ciągnąć wynik.

  19. Powrót do góry    #64
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,681
    Kliknij i podziękuj
    2,080
    Podziękowania: 997 w 489 postach
    Mylili się o więcej
    Ktoś podawał Falubaz na ostatnim miejscu albo Gdańsk na mistrza?
    Sobie sprawdź. Wątek miał 15 czy 16 stron więc dużo pracy nie będziesz miał :) [/quote]
    I akurat najwięcej bzdur w nim gadał Kobe :)
    Więc można go nie słuchać :)

  20. Powrót do góry    #65
    Użytkownik Awatar dawidm
    Dołączył
    17-05-2007
    Postów
    307
    Kliknij i podziękuj
    225
    Podziękowania: 69 w 34 postach
    Nie wiem czemu ale podoba mi się jak typujecie Włókniarz na ostatnim miejscu. Fajnie będzie robić niespodzianki o ile się uda.

    Co mi tam..:

    1. Włókniarz
    2. Apator
    2. Falubazy
    4. Gorzów
    5. Bydgoszcz
    6. Leszno
    7. Unia Tarnów
    8. Sparta


    ;)

  21. Powrót do góry    #66
    Ekspert Awatar DRABOL
    Dołączył
    19-04-2003
    Postów
    3,725
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 12 w 4 postach
    Co prawda też nie typuje Unii Tarnów wysoko ale chciałem zauważyć, że poza Ogórem i może Jeleniem pozyskaliśmy jeszcze Kasprzaka i Vaculika i to raczej ci drudzy a nie wrocławski zaciąg mają ciągnąć wynik.
    I to jest właśnie, moim zdaniem, największy obecnie problem tarnowskiej Unii. Bo lider Tarnowian Kasprzak ma średnią 1,877, z czego na torze w Lesznie 2,073 a na wyjazdach tylko 1,675. Przy liderach innych drużyn - Crump 2,494, Pedersen 2,474, Adams 2,440, czy nawet Protasiewicz 2,211 wygląda bardzo bardzo blado. Można stawiać na wyrównany skład, jak Toruń w 2009, i owszem. Ale dwaj liderzy Apatora, Holder i Sullivan mieli średnie powyżej 2,0, kolejny z zawodników Jaguś 1,9 i i tak był wyżej od Kasprzaka. To są oczywiście wyliczanki, a sezon i tak wszystko zweryfikuje, na dodatek wszystko może się diametralnie zmienić jeśli Unia zakontraktuje Hancocka (bo Jeleniewski nic nie zmieni). Moim zdaniem na ten moment Tarnów jest jednak tylko przed Częstochową, mimo ruchów transferowych jakie wykonał. A co będzie, i tak okaże się dopiero podczas/po sezonie :)

  22. Powrót do góry    #67
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-08-2002
    Postów
    790
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No spoko, pełna zgoda że niestety nie mamy lidera z prawdziwego zdarzenia i zapewne wyżej 5-7 nie podskoczymy tylko jak ten twój wpis ma się do zacytowanego sprostowania :) bo z tego co napisał kolega wyżej wynikało że naszą główną siłą mają być Jędrzejak i Jeleniewski

  23. Powrót do góry    #68
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-08-2007
    Postów
    965
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W tym roku Eliga przynajmniej na papierze jest niezwykle silna. Wg mnie na miejscach 1-5 będą w przypadkowej kolejności: Gorzów, Bydgoszcz, Zielona, Toruń, Leszno. Ostatnia trójka też w przypadkowej, chociaż mniej, kolejności: Tarnów, Wrocław, Czewa.

    Najmniej można powiedzieć o Unii Tarnów. Trzon I-ligowy mimo tarnowskiego optymizmu raczej nie będzie tak bił, jak im się wydaje. My w Bydgoszczy, a także Gdańsk to przerabialiśmy w 2009. Ci którzy łoili aż miło w I lidze w Ekstra często są zagubieni, a zanim się dostosują to trochę punktów ucieknie

    Czewa- mimo sympatii najsłabsze ogniwo. Odejście Pedersena Herbiego i Gapińskiego będzie jak cios który położył Gołotę. Tym bardziej że Holta nie udźwignie ciężaru, a PK to nie jest równo punktujący rider. Według mnie czerwona latarnia.

    Wrocław- Crump i Bjerre. Potem szarość- Świder jednak szału nie zrobi. Im też nie będzie łatwo. Dużo zależy od Maćka.

    Falubaz- nawet z Herbim jest słabszy niż w tym roku. Mistrzostwa raczej nie obronią, a z historii wiadomo że średnią roczną w zdobywaniu majstra mają mizerną. Walasek to jednak duże osłabienie, nie tylko punktowe ale i mentalne. Zengota już nie jest juniorem, i widząc jego rozwój (taki jak u większości naszych juniorów) raczej przejście do seniorów będzie dla niego strzałem w potylicę, niż kopniakiem do przodu. Smutne to ale prawdziwe. Zresztą skoro Walas odszedł a inni zostali to może oznaczać mały smrodek między zawodnikami a wpuszczenie przepłaconego 40-latka narobi większej szkody niż pożytku. Herbie może nadrobić punkty, ale spójności w ekipie nie poprawi (proszę ZG żeby nie komentować, zachowajmy normalność w tym wątku)

    Toruń- zachwyty ale nad czym? Nad ekipą która we frajereski wręcz sposób oddała majstra tym którzy nie byli źli, ale od Torunia na pewno słabsi? Wiem wynik pokazał kto wygrał, ale jak to sie mówi: to nie ZG wygrała tylko Toruń przegrał. Kościech odszedł, Hans przyszedł- wzmocnienie jakby nie było... tylko dlaczego duża rzesza kibiców toruńskich nie była tym zachwycona? Jagoda- zmęczenie materiału, Hansior- money money without soul, Miedziak za duzo na barki bierze, Sulli coraz starszy i bardziej nieobliczalny. Tutaj nie oni będą dźwigać wynik tylko Holder z Wardem. A to może nie wystarczyć.

    Polonia- żeby nie było powiem krótko: będę zawiedziony brakiem medalu. Jakiegokolwiek. I może niektórych zdziwię,
    za najbardziej nieprzewidywalne ogniwo uważam AJ. Martwi mnie jego jazda. Późno się przekłada i traci punkty tam gdzie nie powinien. I tak od kilku już lat. Walas i Giza za Buczka, Chrzana i JD zdecydowanie na plus. Szymka Woźniaka też stać na 5 pkt w meczu. Możemy być "czarnym koniem" , byleby chabeta nie wyszła.

    Gorzów. Komar chyba się za bardzo wqrwił tym łomotem w zasadniczej. Sprowadzenie Pedersena i zatrzymanie Tomka robi wrażenie, tylko co z pozostałymi? Gapa w Gorzowie nie pojeździł, Holty nie ma a punktów trochę robił...Z historii wiemy że trójka zawodników może zrobić majstra a Tomek ma w tym doświadczenie. Tylko gdzie ten trzeci? Zresztą tych dream team'ów było już wiele a jakoś częściej zawodziły niż wygrywały.

    Leszno- krótko : kolejny średni sezon. DMP im raczej nie grozi. Balina pewnie już nie pojedzie takiej siary, za to Adams słabnie z dnia na dzień. Ciekawe co pokaże Kołodziej i Musielak. Bez nich będzie krucho.

    To tak ode mnie. Nie chcę sytuować nikogo na podium. Szczególnie po doświadczeniu z tego sezonu. Uważam i nie jestem w tym osamotniony, że Unibaks był lepszą i pewniej jeżdżącą ekipą od Falubazu. A jednak przegrał.
    Zresztą gdyby nie wiadome kłopoty to z majstra cieszyliby się w mieście Świętej Wieży.
    Tak samo Unia i Stal. Czy Bydgoszcz była lepsza? Na pewno nie. A jednak w tabeli wyżej.
    Dlatego nie ma co się napinać, a posty typu "1-2 Toruń, ZG" od razu ominąć. Tym bardziej że co wnosi post na 8 linijek z samymi pozycjami klubów? Częściej zresztą prowokacyjnych niż wnoszących coś do dyskusji.

  24. Powrót do góry    #69
    Użytkownik
    Dołączył
    06-01-2009
    Postów
    170
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 27 w 16 postach
    Witam wszystkich! Chcialbym podkreslic, ze ponizej typuje jedynie kolejnosc po rundzie zasadniczej (TYLKO 14 KOLEJEK!). W Play-off wszystko moze sie zdarzyc.

    1.Apator - maja dobra pake; Zamiana Kostka na Hansa to jeden z plusow; inny jaki upatruje to zmiana zespolu Warda na wyspach, Darcy powinien miec juz wolne niedziele na lige polska i dlatego Kus poszedl na wypozyczenie; brak slabych punktow;

    2.Unia L - jak dla mnie druzyna kompletna; sezon 2009 im nie wyszedl to fakt; sportowo moze nawet stracili na zamianie Koldi-Kasper, ale juz nie przystepuja do rozgrywek w roli murowanego faworyta; progres wyniku upatruje w dobrej jezdzie juniorow (Pavlic, Pawlicki, Musielak); Adams, Hampel, Koldi i Shields to zawodnicy raczej punktujacy; nie jestem pewien czy Damian sie odbuduje, ale zawsze moze zastapic go z rezerwy np.Pavlic, a Przemek jechac jako podstawowy junior. Razem z Apatorem beda nadawac ton rywalizacji w lidze i te dwa zespoly runde zasadnicza zakoncza z (mala?/duza?), ale jednak przewaga nad reszta;

    3.Falubaz - (zakladajac ze Dobrucki i Hancock podpisza); moze nie doceniam troche Bydgoszczy i Gorzowa; moze jestem troche zaslepiony swoja druzyna, ale mysle ze jesli Ci zawodnicy pojada "swoje" to mamy realne szanse na trzecie miejsce po rundzie zasadniczej;

    4.Polonia - Na pewno wzmocniona; juz nie powinni toczyc walki o play-off do ostatniej kolejki rundy zasadniczej; Walas z Kostkiem zadbaja o dobra atmosfere i jesli faktycznie zrobia tor troche przyczepniej to powinni wyjsc na tym lepiej. AJ, Emil, Lindbaeck i Walas powinni na "kopie" robic sporo punktow; nie wiem jak Gizatulin, ale wdaje mi sie, ze Polonia wziela go, bo pasowal do nowego skladu pod nowa nawierzchnie, a nie np. przez wzglad na Emila; Wydaje sie, ze jedynie Kostkowi moze nie pasowac nowy tor (zalezy jak bardzo bedzie przyczepnie), ale z Torunia bedzie mial blisko na treningi to powinien sie szybko dostosowac do reszty. Jedyne co mnie zastanawia to czy zamiana Davidssona na Gize miala sens? Na przyczepnym torze Jonas wydawal sie byc "pewniakiem", a Giza to jednak 1-ligowa niewiadoma. Kto wie moze to bedzie strzal w "10" - czas pokaze; Mimo wszystko to nie Gizatulin ma stanowic o obliczu tej druzyny, wiec widze ich wysoko ze spora liczba punktow na koncie;

    5.Stal - powiecie, ze ich nie doceniam, bo jestem z Zielonej, itd. ja tylko uwazam, ze Wladek wymienil nie te ogniwa co trzeba; z takim budzetem jak Stal mozna spokojnie stworzyc wyrownana druzyne z liderem (Gollobem); Nicki kosztem Holty to oczywiscie wzmocnienie, ale brakuje trzeciego do prowadzenia pary. Zeby chociaz byl mocny junior to zawsze ta trzecia pare moze poprowadzic ktos teoretycznie slabszy (jak np. w Bydzi); dwa sezony w elicie i ile opcji juz przerobionych pod tym numerem 3/11? Ferjan, Karlsson, Zagar; Teraz szanse dostal Gapa... zobaczymy jak wyjdzie; Ten Rudd tez jakos nie imponuje forma; Pod tym numerem zwykle jezdzili Hlib, Monberg czy Okon i tez raczej bez fajerwerkow; Ogolnie uwazam, ze to nie Holta i Chomski powinni byc zmienieni i zarzad klubu postawil bledna diagnoze i zle reanimuje Stal (zakladajac ze Stal, ktorej reanimacja jest nie potrzebna to taka na pozycjach medalowych);

    6.Sparta - tu raczej byloby wszystko pewne gdyby nie sytuacja z Jeleniewskim; Wroclaw w jego miejsce potrzebuje polskiego seniora, ale na rynku nazwisk gotowych do startow w elidze malo; Jelen wybitnym ligowcem moze nie byl, ale tor we Wrocku juz poznal dosc dobrze i solidnie punktowal u siebie; teraz Sparta musi chyba szukac nowego zawodnika, a kogo by nie sprowadzila to bedzie zawodnik-zagadka; jesli tak to sporo bedzie tych zagadek i moze to miec spory wplyw na wynik druzyny. Swider niby w tej 1 lidze szaleje juz dwa sezony, ale jego ostatni sezon w elidze raczej tonuje nadzieje, ze jest to zawodnik na prowadzacego pare (no moze z Janowskim byliby dosyc wyrownana para); Madsen 1 rok w seniorach i jako junior jakiejs supermarki tez sobie nie wyrobil; kiedy mylse o zawodniku, ktory moglby zastapic Jelenia to pierwsze nazwisko jakie przychodzi mi do glowy to Miskowiak; mlody, przyszlosciowy, z doswiadczeniem w elidze, znajacy tor wroclawski, tylko jedno ale: jesli dobrze pamietam kiedy odchodzil Swider z Wrocka to byly glosy ze Miskowiak byl faworyzowany i Swider i tak by przesiedzial caly sezon na lawie wiec poszedl na wypozyczenie. Nie wiem ile w tym prawdy, ale Cieslak powinien poradzic sobie z opanowaniem tej sytuacji. Innych kandydatow ciezko wypatrywac; Slabon? Drabik? Zabik? No moze Chrzanowski, ale jakos nie przekonal mnie w tym sezonie, tym bardziej Okon; opcja wrecz szalona to Hlib! on lubi tory przyczepne, trudne wrecz crossowe, tylko czy on jest w stanie sie odbudowac? Trudny orzech do zgryzienia maja we Wrocku, ale to Crump z Bjerre maja ciagnac wynik;

    7.Unia T - (zakladajac, ze Hancock w ZG); czy Kasprzak lub Ulamek odnajda sie w roli lidera druzyny eligowej to jakos taki pewny nie jestem; wiec raczej pozostaje budowanie druzyny bez gwiazd, ale wyrownanej i bez dziur w skladzie; przypomne, ze takie spotkaly sie w ostatnim finale ligi!; mam tylko pytanie do tych bardziej zorientowanych w kwestiach regulaminowych: czy Vaculik bedzie mogl startowac jako polak? doszly mnie sluchy, ze od nowego sezonu sama licencja nie wystarczy, ze potrzebne bedzie rowniez obywatelstwo polskie?; Jesli to nie prawda to Unia bedzie miala bardzo dobra pare juniorow i wiecej mozliwosci taktyczych podczas meczu; nie oszukumy sie, ale Monberg moze miec slabsze (lub wrecz beznadziejne jak te w barwach Stali w sezonie 2008) mecze i wtedy przyda sie ten drugi punktujacy junior na rezerwie; w przypadku sprowadzenia Jeleniewskiego w miejsce Monberga rowniez moze sie przydac, aby ten rezerwowy junior zastepowal czy to Jelenia czy Jedrzejaka.

    8.Wlokniarz - narazie za malo wiemy o skladzie Wlokniarzy, aby stawiac ich wyzej po rundzie zasadniczej; powiedzmy, ze jest lider (Holta), ze sa juniorzy; teraz czas na pozostalych seniorow (w tym minimum jednego polaka); zobaczymy jak to sie potoczy w Czewie, ale narazie wyzej ich dac nie moge;

    czyli pary na 1 runde play-off widze tak:
    Torun-Wroclaw/Tarnow
    Leszno-Gorzow
    Zielona Gora-Bydgoszcz
    i dalej wszystko moze sie zdarzyc...

  25. Powrót do góry    #70
    Ekspert Awatar DRABOL
    Dołączył
    19-04-2003
    Postów
    3,725
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 12 w 4 postach
    Ciągnięcie wyniku. Bo wynik ciągną "liderzy". A Ci w Unii wydają się być słabsi niż w innych drużynach. Co nie znaczy, że w sezonie Tarnów nie będzie zaskakiwać. Odrodzenie Kasprzaka, dalszy rozwój Vaculika, solidny poziom Ułamka, Pedersen pokazujący pazur i dobrą średnią, powrót Jędrzejaka do formy z początku 2008 (słynny komplet z późniejszym mistrzem Toruniem), do tego Houugard. To drużyna z potencjałem, ale takowa może wypalić lub nie :)

  26. Powrót do góry    #71
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-04-2005
    Postów
    1,557
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 10 w 8 postach
    Najważniejsze nie jest to, jaką kolejność Wy typujecie ale najważniejsze jest to, jaka kolejność będzie po zakończeniu sezonu.

    Biorąc pod uwagę analogiczną sondę wykonaną rok temu, należy wnioskować iż kolejność po zakończeniu sezonu będzie tzw. odwróconą tabelą przeciętnego typowania kibica bydgoskiego Tzn. ta drużyna która zajmie według przeciętnego kibica bydgoskiego 8-me miejsce w rzeczywistosci bedzie pierwsza ta co zajmie wg. przecietnego kibica bydgoskiego 7-me miejsce bedzie w rzeczywistosci 2-ga itd.

    Kibice bydgoscy prognozuja najslabiej i zeszloroczna zima oraz sezon 2009 dobitnie to pokazal

    Wiec mam rade do bydgoszczan. Nie wypowiadajcie sie w tym watku. Po co robic cos, czego sie robic nie potrafi. Wy nie popisaliscie sie prognozujac rok temu wiec dajcie sobie spokoj wystarczy spojrzec w analogiczny watek, ktory powstal rok temu.

    Jesli Hancock bedzie w ZG a Jeleniewski w Tarnowie to moim zdaniem kolejnosc po zakonczeniu sezonu bedzie nastepujaca:

    1.Torun
    2.Zielona Gora
    3.Gorzow
    4.Bydgoszcz
    5.Leszno
    6.Tarnow
    7.Wrocław
    8.Częstochowa

    Pozdrawiam

  27. Powrót do góry    #72
    Użytkownik
    Dołączył
    17-04-2005
    Postów
    64
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    WojtekF, twoje wpisy na tym forum świadczą, że nie dorosłeś do korzystania z forów dyskusyjnych, więc ja, wujek dobra rada, również zalecam ci odpoczynek od tego typu metod udzielania się.

    Moje typy:

    1. Apator Toruń
    2. Stal Gorzów
    3. Falubaz Zielona Góra
    4. Polonia Bydgoszcz
    5. Sparta Wrocław
    6. Unia Leszno
    7. Unia Tarnów
    8. Włókniarz Częstochowa

  28. Powrót do góry    #73
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-04-2005
    Postów
    1,557
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 10 w 8 postach
    O co Ci chodzi? Ja też się myliłem przed sezonem do czego się przyznaję:

    Najbardziej charakterystyczna cecha ekstraligi 2009 jest to, iz teoretyczny przedsezonowy potencjal druzyn jest bardzo ale to bardzo wyrownany. Wpisy w tym watku pokazuja jak wyrownany jest potencjal druzyn. Niektore druzyny stawiane sa w jednych postach na 1-szym 2-gim miejscu, podczas gdy inni forumowicze przewiduja, iz druzyny te zajma 7-me lub 8-me miejsce. Przesada jest stwierdzenie, iz kazda sposrod 40320 permutacji jest mozliwa jednak malo ktora kolejnosc ekstraligi mnie zdziwi. Druzyny mocne z sezonu 2008 (Torun, Czestochowa) oslabily sie, druzyny srednie (Zielona Gory) nie zmienily sily razenia a druzyny slabe (Wroclaw, Gorzow) wzmocnily sie, co powoduje, iz liga jest bardzo wyrownana.
    Przypuscmy jednak, ze musze obstawic dokladna kolejnosc druzyn w ekstralidze wiec z krotkim uzasadnieniem robie to:

    8- Gdansk

    Szczerze mowiac ta druzyna wydaje mi sie byc najslabsza. Oczywiscie Bjerre stac na duzo lepszy rezultat niz ten, ktory osiagnal w sezonie 2008 w Rzeszowie, ale podobnie jak Andersen nie jest to wyrazny lider. Poza tym zawodnicy tacy jak Zetterstroem, Skornicki, Gafurov, Kylmaekorpi moze nie sa to zawodnicy slabi ale zawodnicy Ci dawno (o ile w ogole) w ekstralidze nie jezdzili i bedzie Im bardzo ciezko dostosowac sie do poziomu najsilniejszej ligi swiata, gdzie sprzet sprzet i przede wszystkim sprzet sie liczy. Przyklady Gorzowa2008, Wroclawia2008 Bydgoszczy2007, Zielonej Gory2007, Rzeszowa2006, Rybnika2006 pokazuja, iz trudno jest o dobre wyniki, jesli zawodnik przechodzi z 1 ligi do ekstraligi zwlascza, jesli w tej ekstralidze dawno nie startowal.

    7-Bydgoszcz

    Bydgoszcz nie wzmocnila sie znaczaco w porownaniu z sezonem 2007, kiedy to spadla z hukiem z ekstraligi i ciezko oczekiwac znaczacego postepu w tym sezonie. Trzeba jednak pamietac, iz Davidson w sezonie 2009 to zdecydowanie inny zawodnik anizeli Davidson w sezonie 2007, ze Emil od tego czasu tez zrobil kolosalny postep choc jazda pierwszy sezon w GP moze zle na Jego postawe w lidze wplynac. Ale tego postepu nie widac, np u Buczkowskiego. A wymiana Okonia na Chrzanka to wcale nie jest wymiana przynoszaca zdecydowana korzysc, gdyz Chrzanek 2 sezony z rzedu jezdzil w 1 lidze czesto z bardzo przecietnymi wynikami. A jak ocenic wymiane Klechy z sezonu 2007 na Lindbacka2009. Klecha pewnego poziomu nie przeskoczyl, ale byl przewidywany i solidny natomiast po Lindbacku spodziewac sie mozna prawie wszystkiego. Oczywiscie moze to byc czarny kon, ale wcale nie musi nim byc.

    6- Czestochowa

    Moim zdaniem strata Ulamka to duza strata dla zespolu z Czestochowy. Wystarczy spojrzec na to jak jezdzila Czestochowa w tych momentach sezonu gdy Ulamek spisywal sie tragicznie. Wowczas Czestochowa wygrywala mecze tylko dzieki zastosowaniu ZZ za Richardssona i Gapinskiego. W sezonie 2008 szczyt swoich mozliwosci osiagnal Richardsson. Wyniku z tego sezonu On juz nie powtorzy. Kolejnym minusem Czestochowy sa slabi juniorzy.

    5-Wroclaw

    Po wzmocnieniu sie Nichollsem i Wattem sklad jest silniejszy, ale cudow nie nalezy sie spodziewac. Wroclaw na wyjezdzie w sezonie 2008 byl wyjatkowo mizerny. Nicholls i Watt nie sa to zawodnicy tej klasy, aby ten stan zdecydowanie poprawic. Wroclaw bedzie wiec tak samo jak w sezonie 2008 mocny u siebie slaby na wyjezdzie, moze dzieki jakosciowej zmianie uda sie wroclawianom zgromadzic wiecej bonusow.

    4-Torun

    Wymiana Andersena na Kusa to bardzo duza strata z punktu widzenia torunskiej druzyny. Dodatkowym minusem jest to, iz Holder bedzie juz seniorem i bedzie to Jego 1szy sezon w GP. Jesli torunianie chca wywalczyc medal a moze nawet obronic tytul, to Kosciecha musi spisywac sie zdecydowanie lepiej niz w sezonie 2008. Choc pewnego poziomu On tez nie przeskoczy.

    3- Zielona Gora

    Tu duzo zalezy od decyzji Walaska dotyczacej Jego jazdy w GP. Jesli Walasek bedzie startowal w GP, to szalu On tam podobnie jak Kasprzak w zeszlym roku nie zrobi ale do obowiazkow w lidze podchodzil On bedzie tak jak nas do tego przyzwyczail czyli solidnie. Jesli natomiast nie daj Boze Walasek zrezygnuje z GP to pierwszym rezerwowym jest Iversen a jazda Iversena w GP ma juz zdecdyowanie negatywny wplyw na Jego postawe w lidze. Sezony 2007 i 2008 to pokazaly. Iversen w GP bardzo bardzo sie stara, ale osiaga i tak 200% swoich mozliwosci czyli 11-te 12-te miejsce. Potem na lige nie ma juz sily, co sezon 2008 ewidentnie pokazal. Gdyby natomiast Iversen nie jezdzil w GP i spisywal sie na tym poziomie co w sezonie 2007 (no moze troche slabiej) to bedzie naprawde dobrze.
    Tendencja znizkowa Protasa od dobrych 5-6 sezonow jest niestety niepokojaca i to podobnie jak brak rezerwowego jest sporym problemem. Jesli chodzi o PePe to naprawde trudno oczekiwac po Nim szalu gdy obserwuje sie rownie pochyla po ktorej zjezdza nie od 2-3 ale nawet od 5-6 sezonow. Jedyna nadzieja co do tego zawodnika jest to, iz po sezonie konczy Mu sie kontrakt i powinien wiedziec, ze jesli chce jeszcze z zuzla troche kasy wyciagnac, to musi sporo kasy zainwestowac, aby moc sensowny kontrakt podpisac.

    2- Gorzow

    Druzyna ta w zeszlym sezonie zaplacila frycowe, tak jak na ogol beniaminek placi, jednak w tym sezonie druzyna jest o 1 sezon madrzejsza. W przypadku Zagara jest to 3-ci sezon z rzedu w e-lidze i wymiana Ferjana czy Monberga na Niego to duzy plus. Na Okonia ja juz dawno przestalem liczyc, ale Zagar powinien byc sporym wzmocnieniem.

    1-Leszno

    Byli silni i nic z tej sily nie ubylo. Doatkowo trzeba zauwazyc, ze Pavlic, Pawlicki i Batchelor to zawodnicy rozwojowi co powinno pomoc w osiagnieciu sukcesu druzynie leszczynskiej.
    Ale w porównaniu z błędami popełnionymi przez wielu bydgoszczan przy prognozowaniu to pikuś.

    Wystarczy odświeżyć analogiczny wątek, który został założony około rok temu i sprawdzić jak mylili się kibice poszczególnych drużyn.
    Jeżeli twierdzicie, że nie mam racji pisząc o pomyłkach bydgoszczan, proszę policzcie odpowiednie mierniki błędów prognoz i przedstawcie te obliczenia.

    Pozdrawiam

  29. Powrót do góry    #74
    Ekspert Awatar wookie1982
    Dołączył
    18-09-2004
    Postów
    3,607
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 169 w 97 postach
    Apator - Andersen to nie Kościecha i Toruń będzie znacznie mocniejszy. Myślę, że można także oczekiwać rosnącej formy Darcy Warda. Dodając Sullivana, Holdera, Miedzińskiego i Jagusia wychodzi główny faworyt do DMP.

    Falubaz - z Hancockiem myślę, że powalczy o jeden z medali, a jaki tego nie wiem. Zgadzam się z jednym z poprzednich komentarzy, że tu wiele będzie zależało od juniorów. Jeżeli Patryk Dudek dalej będzie się tak ekspresowo rozwijał to nawet obrona tytułu będzie możliwa.

    Unia Leszno - ta drużyna zawsze będzie groźna. Poprzedni sezon im nie wyszedł, ale teraz będzie chyba jednak znacznie większa motywacja. Ciekaw jestem przede wszystkim Kołodzieja, na którego barkach będzie duża odpowiedzialność. Myślę, że zdecydowanie stać ich na medal.

    Stal Gorzów - tu uważam jest bardzo ciekawie. Gollob i Pedersen - nikt nie ma takich liderów. Do tego bardzo solidni Gapiński i Zagar, oraz przywożący te kilka ważnych punktów Ruud. Ciekawe czy dojdzie także Gustafsson, bo właśnie jakiegoś ciekawego juniora nieco im brakuje. Jednak nawet bez niego Stal będzie groźna dla wszystkich i na pewno stać ich na medal, a przy odrobinie szczęścia może i ten najbardziej wartościowy.

    Polonia Bydgoszcz - jak dla mnie oni są strasznie pewni siebie. Zobaczymy co z tego wyjdzie, bo ekipa jest znacznie mocniejsza. Czy powalczą o podium? Ja raczej oceniam ich nieco niżej od Apatora, Falubazu, Stali czy Unii, ale sezon to zweryfkuje. Na pewno na swoim torze będą mocni, ale ani Jonsson, ani Sajfutdinow, ani Walasek czy Lindbaeck nie są pewni na wyjazdach i to może być ich spory problem.

    Sparta Wrocław - to może być czarny koń rozgrywek. Widzę w tej ekipie duży potencjał, a Cieślak już niejednokrotnie udowodnił, że potrafi to wykorzystać. Myślę, że środek tabeli jest spokojnie w ich zasięgu, a kto wie, może i jeden z medali.

    Unia Tarnów - brakuje mi tu zdecydowanego lidera. Jest niezła ekipa, ale myślę, że z nią może być różnie. Nie wiem czego się spodziewać po Ułamku czy B.Pedersenie i pytanie czy Vaculik będzie miał znów tak udany sezon. Jeżeli staną oni na wysokości zadania, to z Kasprzakiem, Jędrzejakiem i Hougaardem są w stanie namieszać.

    Włókniarz Częstochowa - tu narazie znak zapytania. Jest Holta i Woffinden, więc dwóch niezłych zawodników. Kto to jeszcze uzupełni, tego nie wiem, więc trudno ich narazie ocenić.

    Kolejność średnio przypadkowa, ale trzeba przyznać, że zapowiada się niezwykle ciekawy sezon.


  30. Powrót do góry    #75
    Początkujący
    Dołączył
    25-09-2008
    Postów
    9
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ale w porównaniu z błędami popełnionymi przez wielu bydgoszczan przy prognozowaniu to pikuś.
    0 trafień bardziej nie można było się pomylić

  31. Powrót do góry    #76
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Ciekawy temat się zrobił, warto więc parę zdań dorzucić. W praktyce budując jakiekolwiek prognozy, bazujemy wyłącznie na formie poszczególnych zawodników z sezonu 2009. Ewentualnie w przypadku zawodników słabych w tym roku (np. Baliński, Pawlicki), możemy zakładać, że w sezonie 2010 takie przypadki będą jeździć tylko lepiej, przez co ich drużyny zajdą nieco wyżej.

    Tak więc po kolei.

    1-2 Falubaz i Apator. Jako, że pochodzę z grodu Myszki Miki, optuję oczywiście za powtórką wyniku z tego roku, ale doskonale wiemy, że granica między tymi dwiema drużynami jest wręcz niewidzialna, a co najmniej bardzo cienka. W jednym meczu wygra Falubaz, w drugim Apator i tylko dyspozycja dnia pokaże, która drużyna w danym momencie jest lepsza. No i jak mówi doświadczenie, bardzo istotne jest, czy w dniu meczu między tymi drużynami pada deszcz, szczególnie w Toruniu :D

    3-4Unia Leszno i Sparta Wrocław. Zakładam, że Adams nie będzie miał słabszego sezonu, niż 2009, a i Baliński wróci do formy sprzed 2-3 lat - wówczas miejsce w czwórce dla Leszna gwarantowane. Wrocław potraktuję w 2010 jako czarnego konia - pytanie tylko, czy Bjerre będzie miał porównywalnie dobry sezon i czy dla Świderskiego ekstraligowe progi nie okażą się zbyt wysokie. Generalnie uznaję Świdra za lepszego zawodnika od Jeleniewskiego i jego ściągnięcie traktuję jako wzmocnienie Sparty. Poza tym Crump - standard, a Janowski z roku na rok będzie jeździł coraz lepiej.

    5-6Tarnów i Gorzów. Jestem przekonany, że zawodnicy ściągnięci do Tarnowa odzyskają świeżość, której im dotąd brakowało, szczególnie Kasprzak i Jędrzejak. O ile Ułamek z Vaculikiem utrzymają tegoroczną dyspozycję, Tarnów powinien się jednak swobodnie utrzymać. Z kolei Gorzów - wiadomo, 6 miejsce to dla nich i tak za dużo. Six, six six, the number of the beast :D Oprócz należnej dozy złośliwości, osobiście nie wierzę, by zlepek indywidualności osiągnął lepszy wynik od dotychczasowego.

    7-8Bydgoszcz, Częstochowa. Limit szczęścia dla Polonii wyczerpał się w 2009, drugi raz zbieg szczęśliwych wyników już się nie powtórzy. No i pytanie, czy Emil ciągle będzie utrzymywał swoją formę, bo jeszcze za młody jest. No i nie wydaje mi się, żeby wymiana zawodników doprowadziła do jakichś wielkich zmian w wyniku. Z 7 miejscem może i trochę przesada, ale do pierwszej czwórki bardzo daleko. Częstochowa niestety nie daje szans na lepsze miejsce.

    To tyle. Większość prognoz opieram na podstawie utrzymania poziomu przez poszczególnych zawodników.

  32. Powrót do góry    #77
    Stały bywalec Awatar MarcinMarcin
    Dołączył
    14-06-2004
    Postów
    810
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Łukaszu Chrzanowski - przeproś kibiców!!!

    Na samym starcie powiem jedynie tyle, że typowanie tego co będzie za rok nie ma najmniejszego sensu. Dlatego nie będę brał udziału w tej szopce.

    Nie wezmę udziału z tego względu, żeby nie zrobić z siebie idioty. A pewnie połowa z was z siebie ich robi (chociaż na razie tego nie widzą), ale to wyjdzie dopiero za rok.

    To, że idiotów robią z siebie niektóry forumowicze to małe piwo. Bo co o kimś takim wiemy? Jakiś nick, który czasem nam nic nie mówi, i czasami znamy miejsce zamieszkania danego pacjenta.
    Gorzej jeśli z siebie idiotę robi ktoś kto, pod czymś takim podpisuję się swoim imieniem i nazwiskiem (np.dziennikarz).
    Idiotę rok temu z siebie zrobił Łukasz Chrzanowski - niepoważny dziennikarz, piszący na poważnym (podobno?) portalu sportowefakty.pl

    Zrobił z siebie idiotę podając w przedsezonowych typach Falubaz na ostatnim miejscu w SpeedwayEkstralidzę.

    Mój osobisty faworyt do tego, aby za rok jeździć na obiektach w Poznaniu i Grudziądzu to ZKŻ Zielona Góra. W ekipie ZKŻ nie pojawiła się żadna nowa twarz. Nadzieja jedynie w tym, że trochę połysku temu zespołowi nadadzą ci którzy w zeszłym roku zawiedli, czyli Fredrik Lindgren i Niels Kristian Iversen. Dla polskiego (nie tylko zielonogórskiego) żużla dobrze byłoby, aby z dobrej strony pokazał się Grzegorz Zengota. Na to, że Piotr Protasiewicz przeskoczy pewien pułap nie liczy chyba już nikt.
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/20...ryzysowa-liga/


    Ja wiem że sport jest nieobliczalny, ale już za samo wskazanie Falubazu za Lotosem zrobił z siebie głupka. A jeszcze większym stał się po tym, jak Falubaz Zielona Góra zdobył Drużynowe Mistrzostwo Polski.

    Samo napisanie, że Falubaz będzie ostatni w tabeli, to zrobienie z siebie kretyna. To jest porównywalne z napisaniem "PKŻ Polonia Piła w 2006 roku awansuje do I ligi". To jest ten sam idiotyzm, i zupełny brak obiektywizmu.
    Może po prostu Panem Łukaszem kierowała zawiść do Falubazu, do Zielonej Góry? Może coś innego? A może jednak głupota?

    W każdym razie po tym artykule, i w końcu po zdobyciu przez Falubaz Mistrza Polski powinien na łamach sportowefakty.pl przeprosić wszystkich kibiców Falubazu.
    Ja byłem tym artykułem urażony, jak pewnie jeszcze kilku kibiców ksf.



    Pozdrawiam wszystkich nietypujących...

    AVE FALUBAZ
    DMP 2009

  33. Powrót do góry    #78
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Biorąc pod uwagę analogiczną sondę wykonaną rok temu, należy wnioskować iż kolejność po zakończeniu sezonu będzie tzw. odwróconą tabelą przeciętnego typowania kibica bydgoskiego Tzn. ta drużyna która zajmie według przeciętnego kibica bydgoskiego 8-me miejsce w rzeczywistosci bedzie pierwsza ta co zajmie wg. przecietnego kibica bydgoskiego 7-me miejsce bedzie w rzeczywistosci 2-ga itd.

    Kibice bydgoscy prognozuja najslabiej i zeszloroczna zima oraz sezon 2009 dobitnie to pokazal
    Wojtek, daruj sobie osobiste wycieczki. Zgrywasz czasem poważnego człowieka, ale też dajesz posty, które praktycznie wszystko o Tobie mówią. Jaki to ma sens? Równie dobrze ja mogę napisać, że tabela będzie odwróceniem typów zielonogórzan, bo to oni typowali najgorzej. Komu się chce liczyć i kto to sprawdzi? Zupełnie nie rozumiem skąd u Ciebie taka chęć dołożenia bydgoszczanom, pokazania swojej niechęci do nich. Wątek zupełnie niezależny, a musisz dorzucić swoje. Ja niestety nie mam czasu, aby rzucić okiem na analogiczny wątek sprzed roku i to wszystko zliczać. Bo po co. Ale dorzucić komuś zawsze można. Staraj się zachowywać w miarę obiektywnie, jeśli od innych też tego wymagasz (bo zakładam, że również rażą Cię bydgoszczanie mający "wąty" do zielonogórzan, jak widać znikąd się to nie bierze).

    MarcinMarcin - zupełnie nie wiem, dlaczego uważasz, że typowanie wyników to robienie z siebie idiotów. Każdy prognozuje wg siebie, wg tego jak zawodnicy jeździli w poprzednim sezonie, jakie są nadzieje na ich dobre występy w sezonie następnym. I nie tylko zielonogórzanie mogą być oburzeni typami, bydgoszczanie za skazywanie ich na spadek też. Ale jak ktoś tak typuje, ma do tego prawo. Zupełne mylenie się z przewidywaniem przyszłości jest domeną nie tylko Łukasza Chrzanowskiego, bydgoszczan, fanów Sparty Śrem itd, tylko każdego. Jednym bardziej się poszczęści, innemu mniej. Typować w pewien sposób każdy ma prawo. Grunt, żeby przy tym zachować odpowiedni szacunek do każdego rywala.

  34. Powrót do góry    #79
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,701
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach
    stal + Nicki - Niki( atmosfera w druzynie) ,brak Holty ,prezes, niby wzmocniona ale czy na pewno ?
    Hmm plusem jest to ze Nicki jest w zespole bedzie robil punkty ale minusem to ze przez to ze Nicki jest w parkingu jest zla atomsfera!?
    Co to za bzdury opowiadasz!!?? Jesli nie wiesz nie pisz glupot!!

  35. Powrót do góry    #80
    Użytkownik
    Dołączył
    23-10-2009
    Postów
    207
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dziś o 23:00 w "Sportowej Niedzieli" w TVP Info ma być wywiad z Nikim Pedersenem. Heh, pojechał do Wawy na pokera to i TVP sobie o nim przypomniała. Ciekawe co inteligentnego wymodzą w pytaniach i czy będzie coś o Stali i Komarze oraz kontrakcie.

  36. Powrót do góry    #81
    Użytkownik
    Dołączył
    25-05-2008
    Postów
    235
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Apator już raz miał 'dream team', przed sezonem wszyscy rozdali im złote medale i nie było takiej opcji żeby ich faktycznie nie zdobyli. No i wszyscy wiemy jak to się potem skończyło ;)

  37. Powrót do góry    #82
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-04-2005
    Postów
    1,557
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 10 w 8 postach
    Wojtek, daruj sobie osobiste wycieczki. Zgrywasz czasem poważnego człowieka, ale też dajesz posty, które praktycznie wszystko o Tobie mówią. Jaki to ma sens?
    Vicar. To nie są wycieczki do Ciebie i kilku bydgoszczan. Ciebie akurat bardzo szanuję i chciałbym to podkreślić.

    Niemniej jednak wiem, że wielu bydgoszczan (w tym Łukasz Chrzanowski) typowało w następujacy sposób:

    "8. Zielona Góra"

    Sam byłem bardzo mile zaskoczony DMP zdobytym przez Falubaz. Sam się jego nie spodziewałem. Niemniej jednak twierdzenie rok temu, że Falubaz będzie ostatni albo twierdzenie takie przed sezonem 2010 (o ile Falubaz zatrudni Hancocka) przyznasz że nie ma nic wspólnego z obiektywizmem.

    A PoloniaBDG czy SamErmolenko z uporem maniaka piszą "8. Zielona Góra". Ja twierdzę , że Bydgoszcz będzie w pierwszej czwórce i ma szanse na medal w sezonie 2010. Niemniej jednak posty zielonogórzan, w których Bydgoszcz stawiana jest na ostatnim miejscu nie są wynikiem rzeczywistych opinii rodzących się w głowach forumowiczów tylko są odpowiedzią na bydgoski atak.

    Pozdrawiam

  38. Powrót do góry    #83
    Użytkownik Awatar whu
    Dołączył
    05-05-2002
    Postów
    370
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 8 w 5 postach

    Typowanie


    zastanawiam się na jakiej podstawie, ktoś twierdzi, że nasz skład jest gorszy od innych. Jedyna niewiadoma to Hanckok,i ostateczny skład Czewy i Sparty. Jedyni możliwi do typowania na majstra to dziś Toruń
    Seniorzy:
    Hans Andersen
    Chris Holder
    Wiesław Jaguś
    Adrian Miedziński
    Ryan Sullivan


    Juniorzy:
    Emil Pulczyński
    Kamil Pulczyński
    Darcy Ward

    A później mamy grupę pościgową, w której jest UNIA. Żaden ze składów (chyba że dojdzie gdzieś Hanckok) nie jest jakoś porywający => zakładając że trafi do Zielonej to fakt będą mieli Pakę
    Seniorzy:
    Niels Kristian Iversen
    Fredrik Lindgren
    Piotr Protasiewicz
    Grzegorz Zengota
    Rafał Dobrucki
    Greg Hanckok

    Juniorzy:
    Janusz Baniak
    Patryk Dudek
    ale bez 100% juniora. Na tym tle nasz skład jest całkiem przyjemny i wyrównany
    Seniorzy:
    Leigh Adams
    Damian Baliński
    Jarosław Hampel
    Janusz Kołodziej
    Adam Shields

    Juniorzy:
    Sławomir Musielak
    Jurica Pavlic
    Przemysław Pawlicki
    Bo nie wydaje mi się aby skład Bydgoszczy jakoś błyszczał
    Seniorzy:
    Denis Gizatullin
    Andreas Jonsson
    Robert Kościecha
    Antonio Lindbaeck
    Grzegorz Walasek

    Juniorzy:
    Emil Sajfudinow
    Szymon Woźniak
    Mają trzech grajków ale to nie są zawodnicy pokroju naszego Adamsa czy Nikiego czy Crumpa.
    Podobnie z Gorzowem, mocne dwa nazwiska i długo długo nic
    Seniorzy:
    Tomasz Gollob
    Niki Petersem
    Matej Zagar
    Dawid Ruud
    Tomasz Gapiński

    Juniorzy:
    Łukasz Cyran
    Adrian Szewczykowski
    Paweł Zmarzlik
    nawet młody Gustawson im nie pomoże.
    Wrocław niby mocny ale trzema zawodnikami Bjerre, Crump, Janowski nie wydaje mi się iż zawojują ligę.
    Seniorzy:
    Kenneth Bjerre
    Jason Crump
    Leon Madsen
    Piotr Świderski

    Juniorzy:
    Dennis Andersson
    Maciej Janowski
    Marek Łozowicki
    Bo czy Madsen na pewno będzie dobrym seniorem to tylko wróżenie.
    Co do Tarnowa moje odczucie są mieszane bo niby Uśmiechnięty, KK ale co dalej bez Hanckoka to jednak banda średniaków.
    Seniorzy:
    Krzysztof Kasprzak
    Tomasz Jędrzejak
    Jesper B. Monberg
    Bjarne Pedersen
    Sebastian Ułamek

    Juniorzy:
    Patrick Hougaard
    Szymon Kiełbasa
    Martin Vaculik
    Jakoś nie czuję siły w tym zespole, jeżeli rzeczywiście się nim stanie, bo jednak obiektywnie patrząc może po kilku niepowodzeniach być nie ciekawie.
    Czestochowa to dalej wielka niewiadoma więc nie ważne kogo jeszcze zakontraktują nie wróżę im walki o 6. A raczej spokojny spadek
    Seniorzy:
    Sławomir Drabik
    Rune Holta
    Peter Karlson
    Lukas Dryml

    Juniorzy:
    Lewis Bridger
    Borys Miturski
    Tai Woffinden

    Liczę spokojnie na 4 dla Unii i po cichu na finał Panowie. Moja wróżba i oby skończyło się tak
    1. Unia
    2. Falubaz
    3. Toruń
    4. Gorzów
    5. Bydgoszcz
    6. Sparta
    7. Unia T
    8. Włókniarz

  39. Powrót do góry    #84
    Użytkownik
    Dołączył
    08-09-2008
    Postów
    210
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    1.Apator Toruń- nei ma dziur w skladzie
    2.Polonia Bydgoszcz z Walaskiem, Emilem i AJem beda bardzo grzoni
    3.Falubaz Zielona Góra
    4.Unia Tarnow
    5.Stal Gorzów- z duzej chmury mały Wladek
    6.Unia Leszno - Adams Hampel i dlugo dlugo nic
    7.Atlas Wrocław-Bjerre jakos umie druzyny do barazy prowdzic
    8.Włókniarz Częstochowa

  40. Powrót do góry    #85
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,701
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach
    Dziś o 23:00 w "Sportowej Niedzieli" w TVP Info ma być wywiad z Nikim Pedersenem.
    To jakis nowy zawodnik? :D Niki... hmmm

    Torun wydaje sie poza zasiegiem.
    Zielona? Co z tego ze Herbi? Ale Pepe juz nie musi miec takie sezonu jak ten przeciez 2 lata temu nie mial nawet 2,0. Zengota jako senior. Wierze w Iversena :D :P
    Leszno oslabilo sie tylko moim zdaniem. Adams tylko gorzej bedzie jezdzil. :P
    Gorzow z Pedersenem duzo zdziala :) On uwielbia gorzowski tor. Sklad niemal taki sam za Karlssona Gapinski czyli to samo ale zmiana na pozycji lidera z Holty na Pedersena czyli duzy +

  41. Powrót do góry    #86
    Zaawansowany Awatar savage
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,936
    Kliknij i podziękuj
    249
    Podziękowania: 617 w 247 postach
    Tak na prawde to na rynku transferowym została tylko jedna wielka niewiadoma- Hancock, dlatego moje wróżenie napiszę w dwóch opcjach

    1- Hancock w Tarnowie:

    1. Torun
    2. Gorzów
    3. Tarnów
    4. Leszno
    5. Falubaz
    6. Bydgoszcz
    7. Sparta
    8. Częstochowa


    2- Hancock w ZG

    1. Toruń
    2. Falubaz
    3. Gorzów
    4. Leszno
    5. Tarnów
    6. Bydgoszcz
    7. Sparta
    8. Czewa


    Pozdrawiam

  42. Powrót do góry    #87
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Tak na prawde to na rynku transferowym została tylko jedna wielka niewiadoma- Hancock, dlatego moje wróżenie napiszę w dwóch opcjach
    Tak naprawdę to tych niwiadomych jest jeszzce kilka. Nie tylko przyszłość Hancocka jest nieznana. Jak się okazuje sam Nicki Pedersen chyba za wcześnie został przydzielony do Gorzowa. Jak sami twierdzi mocno rozmawia z kilkoma klubami.

    http://sport.tvp.pl/zuzel/wideo/pede...jest-najlepszy
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  43. Powrót do góry    #88
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-07-2008
    Postów
    1,769
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Stal - tutaj wzmocnienie Pedersenem będzie miało wielki wpływ na mecze wyjazdowe. Do tego dobry junior Simon Gustafsson. Solidna 2 linia na poziomie 1,8 - 1,9.
    Druga linia czyli Gapiński i Ruud i taki poziom ich widzisz 1.8-1.9:D? Ruud osiągnął średnią 1.298 a Gapiński 1.760 więc nie wiem skąd sobie narysowałeś te 1.8-1.9

  44. Powrót do góry    #89
    Użytkownik
    Dołączył
    08-09-2008
    Postów
    210
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    [quote]

    Jak się okazuje sam Nicki Pedersen chyba za wcześnie został przydzielony do Gorzowa. Jak sami twierdzi mocno rozmawia z kilkoma klubami.

    [quote]

    ale chyba Tylko dla podbicia ceny u Wladysława

  45. Powrót do góry    #90
    Użytkownik
    Dołączył
    22-09-2008
    Postów
    231
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Stal - tutaj wzmocnienie Pedersenem będzie miało wielki wpływ na mecze wyjazdowe. Do tego dobry junior Simon Gustafsson. Solidna 2 linia na poziomie 1,8 - 1,9.
    Druga linia czyli Gapiński i Ruud i taki poziom ich widzisz 1.8-1.9:D? Ruud osiągnął średnią 1.298 a Gapiński 1.760 więc nie wiem skąd sobie narysowałeś te 1.8-1.9
    Druga linia czyli Gapiński - 1,8 i Zagar 1,9. Tak lepiej?

Strona 2 z 16 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •