Witam
Nie znalazłem podobnego tematu więc... :)

Zapraszam do zamieszczania skanów okładek programów żużlowych. Proszę jednak o zachowanie pewnych zasad aby wątek był ciekawy i żeby nie trafiały tu "śmieci" ;)))

1. W pierwszej kolejności programy stare - archiwalne... szczególnie z Polski - lata 40 i 50te najmilej widziane :)

2. Programy - ciekawostki. Czy programy z nietypowych miejsc świata... Izrael, Egipt, RPA czy Emiraty Arabskie... jeśli ktoś czyta to ze zdziwieniem to od razu podpowiem że były takie programy i żużlowano w takich państwach :)

3. Programy z ciekawych i znaczących wydarzeń - finały, eliminacje itp.

4. ...no i co tylko ciekawego znajdziecie w swoich zbiorach :)

Z informacji technicznych: zalecana wysokość pliku to minimum 500 pixeli, najlepiej 600-700 pixeli. Jeśli ktoś będzie miał problemy ze wstawieniem plików na serwer proszę o kontakt: falubaz@poczta.fm

Proszę o NIE zaśmiecanie wątku programami typu "ZKŻ Polmos-Beram vs. Cemwap Opole"... chyba że jest jakiś śmieszny błąd na okładce ;)

A dla kolekcjonerów programów i znawców historii mam 2 pytanka:
1. Czy ktoś ma program z IMP 1949 z Leszna? Oto moje "ustalenia":
- program na 99% zamówiono w drukarni, klub tak prężny jak LKM na większość imprez drukował programy i afisze, skoro są afisze z tego IMPu to pewnie i programy zamówiono
- zgodnie z pismem "podział funkcji" na tą imprezę do sprzedaży programów wyznaczeni zostali "Krupka Teodor i Władysław"
- sprawozdanie finansowe - przychody z imprezy to 1.667.050 zł. jednak w rubryce "z sprzedaży programów" widnieje brak kwoty (maszynopis). Programów więc nie sprzedawano.

ktoś ma może więcej informacji??

2. Czy wydrukowano programy na finał IMŚ w 1939 roku? Finał miał sie odbyć 12 września... odwołano go jednak z wiadomych przyczyn, ciekawi mnie tylko czy anglicy zdążyli wydrukować program na ten finał... :)


ok, dość pitolenia :) zachęcam do prezentowania "perełek" z waszych kolekcji

oto moja propozycja, okładka programu z pierwszego oficjalnego finału Indywidualnych Mistrzostw Świata w 1936 roku na Wembley :) wkrótce coś jeszcze wynajdę :)



[edit] 4.11.2009 - cieszę się że Marcin__S się dołączył ze swoimi zbiorami :) fajne "rarytasiki" :) Na zachętę dla innych wrzucam dziś jeszcze starocia z Gorzowa. Program z 1955 roku... jak ktoś będzie mocno zainteresowany to mam cały program w pdfie w super jakości :P


APEL!!! Przy okazji mały apel do kolekcjonerów, próbuję stworzyć katalog programów żużlowych z Zielonej Góry, z blisko 1000 imprez żużlowych jakie odbyły się w Winnym Grodzie brakuje mi jeszcze około 100-120 programów... wszelkie osoby które mogą wspomóc chociażby skanem okładki proszę o kontakt: falubaz@poczta.fm!!! Poszukuję skanów programów z lat 1946-1970. Osoby które pomogą otrzymają za darmo (jak tylko skończę projekt) ponad 100 stronnicowy katalog programów zielonogórskich wraz z wykazem imprez... wielu się zdziwi na widok niektórych programów, np. z jednej imprezy w 1989 roku mam 3 "różne" programy + wiele różnych ciekawostek :D