Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 135 z 176

Wątek: Stal Rzeszów 2010 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #91
    Stały bywalec Awatar Blackcross
    Dołączył
    15-07-2008
    Postów
    763
    Kliknij i podziękuj
    32
    Podziękowania: 67 w 30 postach
    Jak to Chris podpisywał umowę z rzeszowskim klubem
    http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,3496 ... wania.html

  2. Powrót do góry    #92
    Użytkownik Awatar abarth
    Dołączył
    01-12-2009
    Postów
    405
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 4 w 4 postach

  3. Powrót do góry    #93
    Początkujący
    Dołączył
    31-12-2009
    Postów
    11
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W sumie to masz rację.

    W końcu wcale nie musicie zająć drugiego miejsca, nie powinienem był tak napisać.

    Zwracam więc honor :D
    Zgadza się ale nie uwzględniłeś również tego,że czewa wcale nie jest skazana na zajęcie 7 miejsca a tylko 7 drużyna barażuje.Mysle,że czewa ma wyższe ambicje.Trochu zawczasu podzieliłeś skórę na żywym niedzwiedziu.serdecznie pozdrawiam i życze zdrowego i szczęśliwego nowego roku

  4. Powrót do góry    #94
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Co roku jesteście kandydatem do awansu, co roku jakiś klub jest lepszy od Was

    To chyba z Ostrowem nas pomyliles. Nie ujmujac nic temu miastu, ktora bardzo lubie i szkoda, ze wyszlo jak wyszlo.

    Kandydatem do awnasu w ostatnim 10 leciu bylismy 3 razy.

    2000 - spaprali całkowicie
    2001 - tak naprawde to bylo tylko czcze gadanie o awnasie. nie bylo szans.
    2005 - awans w bardzo dobrym stylu.

    Zrozumcie wreszcie w tym Rzeszowie, że wyniku nie buduje się pieniędzmi.
    aha

    Potrzeba jakiejś strategii i systematyczności w budowie zespołu.

    To kogo tam wychowalisie od czasow Ułamka, czy Drabika?

    Strategia nie oparta na pieniadzach, a SYSTEMATYCZNOSCI od 2000: Pomalowany na bialo-czerwono Holta, Loram, Walasek, Ułamek, Ljung, Richardson, Ferjan, Malecha, Czerwiński, Jędrzejak, Jonsson, Sullivan, Linbeck, Kennet, Bridger, Hefenbrock, Dryml, Pedersen, Hancock, Szczepaniaki, Gapinski, Woffinden.

    Super strategia. W czestochowie to wiedza jak strategie budowac na lata. I nie w oparciu o piniondze.

    Wasza udana strategia od czasów Ułamka to goscie typu Michal Ciura, ktorego na prezentacji Lori zapowiadal jako czestochowski Mark Loram. Gratulacje. ;)

  5. Powrót do góry    #95
    Stały bywalec Awatar Blackcross
    Dołączył
    15-07-2008
    Postów
    763
    Kliknij i podziękuj
    32
    Podziękowania: 67 w 30 postach
    Wywiad z "transferowym hitem" I ligi sezonu 2010

    "Ma być liderem rzeszowskiej drużyny; filarem, na którym zrealizowany zostanie plan powrotu Marmy Hadykówki do ekstraligi. Jego transfer określa się mianem hitu I ligi, bo mało który zawodnik z taką średnią, zamieniłby najwyższą klasę rozgrywkową na jej zaplecze. O powodach takiej decyzji, nowym klubie, swoich planach Anglik opowiedział tuż po prezentacji kadry "Żurawi" na sezon 2010.
    Piotr Rachwał: Dlaczego akurat wybrałeś Rzeszów, zamieniając ekstraligę na jej zaplecze?

    Lee Richardson: Oferta z Rzeszowa była bardzo dobra. Miałem także propozycję z Częstochowy, jednak zeszłoroczne zawirowania finansowe sprawiły, że chciałem jeździć w klubie stabilnym pod względem finansowym, gdzie nie musiałbym się martwić o pieniądze. Toteż przemyślałem całą sytuację i wybrałem zespół z Rzeszowa. Zagwarantowano mi tutaj bardzo dobre warunki, dlatego długo nie trzeba było się zastanawiać.

    O Twoim transferze spekulowano już dużo wcześniej, Ty jednak długo nie chciałeś potwierdzić informacji, że odchodzisz spod Jasnej Góry.

    - Po pierwsze oficjalne rozmowy z zawodnikami można prowadzić było dopiero od 1 grudnia, a po drugie potrzebowałem czasu, aby rozważyć otrzymane propozycje. Owszem nie będę na co dzień rywalizował z najlepszymi zawodnikami na świecie, ale sądzę, że w I lidze też można się rozwijać.

    Odszedłeś po kilku latach jazdy dla "Lwów". Chciałbyś kiedyś wrócić do Częstochowy?

    - Częstochowa pozwoliła mi poniekąd dojść do bardzo dobrej dyspozycji, by następnie taką formę utrzymywać. Wciąż mam świetny kontakt z Marianem Maślanką i nic tego nie zmieni. Jednak życie sportowca wiąże się także ze zmianami klubowymi. To nie była dla mnie łatwa decyzja, tym bardziej, że w ekstralidze radziłem sobie całkiem nieźle. Mam jednak zamiar do niej powrócić już za rok, wierząc, że awansujemy. Powrót? Nigdy nie mów nigdy.

    Upatruje się w Tobie lidera drużyny i taka też rola jest Ci przypisywana na nowy sezon. Poradzisz sobie z presją i dużymi wymaganiami kibiców oraz działaczy?

    - Rzeczywiście, dało się już odczuć taką presją związaną z wynikiem i planami na nowy rok, choćby podczas podpisywania kontraktu. Początkowo nie chciałem jeździć w I lidze, jednakże zapewnienia prezes Marty Półtorak oraz zbudowanie silnej drużyny, zmotywowały mnie do podjęcia takiej decyzji. W Częstochowie nie patrzono na moje punkty, tak jak na zdobycze Nickiego (Pedersena przyp.red.) czy Grega (Hancocka przyp.red.). To najbardziej na nich ciążyła presja wyniku. Teraz jednak ja muszę zmierzyć się z takimi wymaganiami i mam nadzieję, że sobie poradzę. Awans jest w zasięgu możliwości, dlatego chciałbym z chłopakami jak najszybciej spełnić pokładane w nas oczekiwania.

    No właśnie, czy nie boisz się, że wielki balon pt. Ekstraliga 2011, pęknie z ogromnym hukiem, choćby przez kontuzje?

    - Żaden z nas nie zakłada, że będzie kontuzjowany. Chcemy awans wywalczyć w pełni zdrowi i dobrze przygotowani. Jednak żużel to rzeczywiście sport bardzo "kontuzjogenny". Mam jednak nadzieję, że będą one nas omijać i zrealizujemy plan awansu. Obiecać tego nie mogę, bo byłaby to obietnica bez pokrycia. Sport pokazuje czasem ogromne niespodzianki.

    Zakładając pesymistyczny dla rzeszowian scenariusz. Marma Hadykówka zostaje w I lidze i co wtedy zrobisz?

    - Nie wiem, nie chcę wybiegać aż tak w przyszłość. Podpisałem kontrakt na dwa lata, by za rok jeździć w najwyższej klasie rozgrywkowej. Nie chcę rozpatrywać czarnych scenariuszy, bo wolę wziąć się do pracy i pokazać na torze, że nam się uda.

    Powiedziałeś podczas spotkania z kibicami, iż do zawarcia umowy z rzeszowskim klubem namawiał cię Nicki Pedersen. Co takiego usłyszałeś od Duńczyka?

    - Przede wszystkim mówił o stabilności finansowej klubu, a ostatnie wydarzenia w Częstochowie nauczyły mnie, że to bardzo istotna sprawa. Jest tutaj lotnisko, więc nie będzie problemu z połączeniami z Anglią, a logistyka to także ważna rzecz. Negocjacje prowadzone z Martą Półtorak uwidoczniły, że klub jest prowadzony bardzo dobrze. Poza tym Nicki powiedział, że Rzeszów to piękne miasto, które ma swój specyficzny klimat. Dochodzą do tego kibice, tworzący świetną atmosferę na meczach. Wspominał, że nawet po odejściu do Włókniarza, gdy przyjechał tutaj na mecz, kibice wstawali i bili mu brawo, mimo, że rzeszowianie ponoć wysoko przegrali. To bardzo piękne, gdy pamięta się czyjeś zasługi, mimo, że ten jeździ już dla innej drużyny.

    Jakim sprzętem będziesz dysponował w polskiej lidze?

    - Polską ligę traktuję jako bardzo ważną, a nawet najistotniejszą, gdyż w Anglii jeździć nie będę, dlatego też przygotowałem 4 silniki i 3 motocykle, którymi zajmować się będą moi mechanicy z Częstochowy. Mam także osobnego busa na polską ligę. Na każdym meczu będą ze mną dwaj mechanicy i być może, jeszcze jedna osoba.

    Polska najważniejsza, ale czemu zabraknie cię w twojej rodzimej lidze?

    - To długa historia, która strasznie mnie zirytowała. Chciałem zostać w Lakeside, ale Swindon, które jest właścicielem mojej karty zawodniczej długo mnie zwodziło. Potem dowiedziałem się, że "Młoty" w moje miejsce zakontraktowały Krzysztofa Kasprzaka i skończyły się plany z Lakeside. Ja nic nie mogłem na to poradzić, zresztą jak na wszystko co się działo wokół mojej osoby i transferu. Trudno, życie bywa różne, ale za to mogę więcej uwagi poświęcić innym ligom.

    Liga swoją drogą, a co z chęcią startów w cyklu Grand Prix. Dzikiej karty nie dostałeś, choć wielu już dawno Ci ją przypisywało.

    - Może to i dobrze, bo wolę dostać się do GP przez kwalifikacje, a nie otrzymując "dziką kartę". Szkoda jednak, że BSI nawet nie pytało czy chciałbym jeździć w tym cyklu, a byłem przecież najlepszym brytyjskim żużlowcem w lidze szwedzkiej, angielskiej i polskiej. Może to przez ostatnie słabe występy w GP - nie wiem, ale chcę wrócić jazdy wśród najlepszych i bardzo zależy mi na wygraniu kwalifikacji.

    W Rzeszowie raczej nie będzie Scotta Nichollsa. Jesteś zadowolony z tego faktu? Wcześniej nie ukrywaliście Waszej niechęci do siebie.

    - Jeszcze 10 lat temu, bym tego nie powiedział, ale teraz Scott jest moim kolegą i nie jestem do niego źle nastawiony. Wtedy byliśmy młodzi i trochę inaczej patrzyliśmy na świat. Rzeczywiście, parę lat temu nie pałaliśmy do siebie sympatią, ale teraz minęło trochę czasu i wszystko sobie wyjaśniliśmy. Chyba większym problemem byłoby połączenie Chrisa Harrisa i Scotta Nichollsa (śmiech).

    Na jakim etapie są Twoje przygotowania do sezonu?

    - Miesiąc temu miałem operację kolana, więc na razie dochodzę do pełni sprawności. Regularne treningi i przygotowania rozpocznę w drugim tygodniu stycznia. Nie będę mógł pojechać na obóz z kolegami z nowej drużyny, bo mam już plany na ten czas. Gwarantuję jednak, że będę przygotowany na 100 procent.

    Dziękuję za rozmowę.

    - Ja również dziękuję, a przy okazji życzę wszystkim kibicom Szczęśliwego Nowego Roku, wielu niezapomnianych chwil i ogromu żużlowych emocji"
    za SF

  6. Powrót do góry    #96
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-05-2003
    Postów
    831
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 25 w 11 postach
    Chodzą słuchy, że PK przysłał wczoraj swoją ofertę do Rzeszowa :D Prawda, to? :) Pytam, może ktoś jest zorientowany... :)

    pozdr.

  7. Powrót do góry    #97
    Początkujący
    Dołączył
    31-12-2009
    Postów
    11
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Chodzą słuchy, że PK przysłał wczoraj swoją ofertę do Rzeszowa :D Prawda, to? :) Pytam, może ktoś jest zorientowany... :)

    pozdr.
    Jesli to prawda to byłoby dobre wzmocnienie 2 linii rzeszowskiego zespołu ewentualnie dobry oczekujący w przypadku słabszego występu podstawowego zawodnika.Rzeszowski klub jest wyplacalny.Wiedzą o tym zawodnicy i garną sie jak muchy do miodu.Poczekamy , zobaczymy.Pozdrawiam.

  8. Powrót do góry    #98
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,388
    Kliknij i podziękuj
    1,809
    Podziękowania: 861 w 526 postach
    Chodzą też słuchy, że warunki kontraktu ze Stalą ustalili też Tai Woffinden i Rune Holta. Info pewne na 100%. Obaj wprost nie mogą doczekać się konferencji prasowej na której swoimi farmazonami będzie ich raczyć prezes 1,5k. Nie mówiąc już o tym jak pragną zadebiutować(Holta ponownie wystąpić) w różowo-czerwono-niebieskich barwach Marma-Hadykówka Speedway Team. Mówi się również, że Woffy zamówił już czapeczkę z prostym daszkiem specjalnie od Marma-Hadykówka Speedway Team z dedykowanym autografem od seksbombowej prezes Półtorak. Co więcej firma Hadykówka przywiozła mu do Anglii własne pustaki by mógł dokończyć remont domu. Pod namowami prezes Półtorak, Tai postanowił też, że w swoim remontowanym właśnie domu nie będzie miał profesjonalnego dachu, lecz folię najwyższej jakości!

  9. Powrót do góry    #99
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,701
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach
    Chodzą też słuchy, że warunki kontraktu ze Stalą ustalili też Tai Woffinden i Rune Holta. Info pewne na 100%.
    To w koncu jak? Chodza tylko sluchy czy info jest na 100% pewne?
    Jak juz pisac to przynajmniej z glowa :D

    kezman grzecznie sie zapytal... moze akurat Wy, w Czewie cos wiecie...

  10. Powrót do góry    #100
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,388
    Kliknij i podziękuj
    1,809
    Podziękowania: 861 w 526 postach
    Info pewne na 100%, że chodzą słuchy, pasuje? :)

    Grzecznie zapytał, grzecznie odpowiedziałem ;)

    Wiemy w Czewie doskonale, że wszyscy zawodnicy chcą jeździć w pierwszoligowej Marmie-Hadykówce Speedway Team gdzieś na końcu Polski :) Nie ma takiego zawodnika, który nie chciałby tam startować. Tylko ta pani prezes jakaś taka wybredna, bo z wychowankami wychodzi góra 10 zawodników w kadrze...ale ja wiem wiem. Dojdą Rune i Tai. Z emerytury wróci Rickardsson, dojdzie Nicholls i będzie gitarka :)

  11. Powrót do góry    #101
    Użytkownik Awatar abarth
    Dołączył
    01-12-2009
    Postów
    405
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 4 w 4 postach
    Tylko jak w takim razie bedzie wygladal sklad Wlokniarza?

    Słaboń, Szombierski, Drabik i co dalej? Osumek i Jucha wracaja? :D:D:D

    A tak powaznie nawet jesli Peter szuka wyplacalnego pracodawcy to niewiadomo czy Rzeszow jest wogole zainteresowany skoro uznano sklad za zamkniety (mowiac ze nie bedzie rezerwowego).

  12. Powrót do góry    #102
    Ekspert
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    4,011
    Kliknij i podziękuj
    26
    Podziękowania: 191 w 99 postach
    Wiemy w Czewie doskonale, że wszyscy zawodnicy chcą jeździć w pierwszoligowej Marmie-Hadykówce Speedway Team gdzieś na końcu Polski:)
    W zasadzie nie ma się im co dziwić. Chyba lepiej startować w pierwszej lidze i na końcu Polski, ale za gotówkę. Niż za reklamówkę stringów, medalik i "Bóg zapłać" nie?

  13. Powrót do góry    #103
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,388
    Kliknij i podziękuj
    1,809
    Podziękowania: 861 w 526 postach
    Dokładnie Mruczek :) Ale do cholerki, dlaczego od 12 lat ta Stal nie zdobyła medalu DMP? Pytanie bez odpowiedzi... :(

  14. Powrót do góry    #104
    Ekspert
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    4,011
    Kliknij i podziękuj
    26
    Podziękowania: 191 w 99 postach
    Bo mieszkamy na końcu Polski więc i do DMP też mamy najdalej ...

  15. Powrót do góry    #105
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-05-2003
    Postów
    831
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 25 w 11 postach
    dockm

    Pytam, może ktoś jest zorientowany...
    Ty na pewno nie jesteś, o czym mieliśmy się okazję przekonać w innych tematach, więc wyp...roś się z tego topicu :D

    Z góry Bóg zapłać! :)

  16. Powrót do góry    #106
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    'Update' na temat rzeszowskiego stadionu

    RZESZÓW. Jeśli miasto nie zerwie umowy z klubem Stal

    Jeśli władzom miasta nie uda się wypowiedzieć niekorzystnej umowy na dzierżawę stadionu ze Stalą, stolica Podkarpacia może stracić aż 6 milionów euro unijnego dofinansowania do rozbudowy stadionu miejskiego.



    Budowa zadaszonej trybuny wschodniej stadionu przy ul. Hetmańskiej jest ujęta w wykazie projektów kluczowych w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Podkarpackiego. Na razie, z powodu odwołań wykonawców, przetarg na budowę trybuny wciąż jest nierozstrzygnięty. Tymczasem, według informacji do jakich dotarliśmy, miasto gorączkowo próbuje zerwać umowę ze "Stalą". Jeśli tego nie zrobi, może pożegnać się z unijnym dofinansowaniem sztandarowej inwestycji.

    Unijne miliony mogą odlecieć

    Przeszkodą jest to, że faktycznym zarządcą stadionu jest "Stal", bo obiekt jest dzierżawiony od miasta przez ten klub sportowy. Taka sytuacja oznacza, że występuje problem tzw. pomocy publicznej, bardzo restrykcyjnie traktowanej przez Unię Europejską. - Aby utrzymać 85-procentowe dofinansowanie, projekt musiałby podlegać indywidualnej notyfikacji w Komisji Europejskiej - słyszymy w Urzędzie Marszałkowskim. - To może potrwać rok i nie ma gwarancji, że skończy się powodzeniem. W przeciwnym razie wsparcie może wynieść najwyżej 50 procent.

    Chcą wypowiedzieć umowę

    Okazuje się, że klub dzierżawi stadion od miasta na czas nieokreślony i w dodatku z... 10-letnim okresem wypowiedzenia. Teraz miasto chce, by to kurator, który aktualnie zarządza "Stalą" wypowiedział umowę dzierżawy.

    - Tą sprawą zajmuje się Biuro Gospodarki Mieniem - mówi Maciej Kiczor z biura prasowego Urzędu Miasta. - W najbliższym czasie ma dojść do spotkania z kuratorem, na którym mają zapadać ustalenia dotyczące wypowiedzenia tej umowy.

    Kurator Adam Pilecki nie chciał rozmawiać z dziennikarzami Super Nowości i odmówił nam komentarza. Do tematu wrócimy.
    Prawda, jak optymistycznie? :D
    Regards from Sydney
    Dexter

  17. Powrót do góry    #107
    Stały bywalec Awatar Blackcross
    Dołączył
    15-07-2008
    Postów
    763
    Kliknij i podziękuj
    32
    Podziękowania: 67 w 30 postach
    Bo to tak jest:( W innych miastach jakoś udaje się pozyskać środki na budowy stadionów, tylko jak zwykle u nas jest z tym problem. Najgorsze jest to, że nie ma praktycznie żadego wpływu, na to, aby budowa ruszyła zgodnie z planem. Są głupie przepisy o składaniu protestów po roztrzgnięciu przetargu i z tego "wielcy przegrani" skwapliwie korzystają, tylko nie wiedzieć czemu my szaraki mamy najbardziej na tym cierpieć?

  18. Powrót do góry    #108
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach

    Mruczek napisał:

    W zasadzie nie ma się im co dziwić. Chyba lepiej startować w pierwszej lidze i na końcu Polski, ale za gotówkę. Niż za reklamówkę stringów, medalik i "Bóg zapłać" nie?
    hmmm
    Nie wiem Mruczek skąd w tobie tyle jadu.
    Gdyby tak było jak piszesz to Włókniarz nie otrzymałby licencji, nie?
    Start w pierwszej lidze, nieważne gdzie, to degradacja dla każdego liczącego się żużlowca lub takiego, który zatracił chęć rywalizowania z najlepszymi, nie?
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  19. Powrót do góry    #109
    Stały bywalec Awatar Mariner
    Dołączył
    05-10-2008
    Postów
    956
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 155 w 89 postach
    Szkoda że nie zdecydowano się na wariant 'toruński' ze stadionem jak był najlepszy klimat w mieście na żużel.

  20. Powrót do góry    #110
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-05-2003
    Postów
    831
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 25 w 11 postach
    Rayan Fisher podpisał umowe. Pełnil bedzie role zawodnika rezerwowego. Do druzyny dojdzie jeszcze prawdpodobnie zagraniczny junior.

  21. Powrót do góry    #111
    Zaawansowany Awatar whiski
    Dołączył
    24-01-2002
    Postów
    2,658
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    jej

    blady strach padł na drużyny z zaplecza ekstraklasy, ciosem okazała się wiadomość że dojdzie jeszcze jeden junior, rozpacz, wszyscy się poddają bez walki.

  22. Powrót do góry    #112
    Użytkownik
    Dołączył
    28-06-2002
    Postów
    408
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Whiski--glupis ze az glowa boli

  23. Powrót do góry    #113
    Początkujący
    Dołączył
    31-12-2009
    Postów
    11
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    jej

    blady strach padł na drużyny z zaplecza ekstraklasy, ciosem okazała się wiadomość że dojdzie jeszcze jeden junior, rozpacz, wszyscy się poddają bez walki.
    Nie ma potrzeby tak histeryzowac.Jeżeli Uni T groziłby spadek to tak ale myślę że do tego nie dojdzie.Więc cieszmy się z tego że obydwie drużyny skomponowały ciekawe składy i kibicujmy im serdecznie a nie układajmy głupawych tekstów bo to prawdziwemu kibicowi nie przystoi a myślę że to jest forum prawdziwych kibiców żużla.

  24. Powrót do góry    #114
    Stały bywalec Awatar Blackcross
    Dołączył
    15-07-2008
    Postów
    763
    Kliknij i podziękuj
    32
    Podziękowania: 67 w 30 postach
    Jeszcze o sprawie stadionu za forum Stali:
    W czerwcu br. mija 55 lat od symbolicznego otwarcia stadionu STALI. Przez te wszystkie lata, kolejne pokolenia, tworzy się łańcuch historycznej pamięci o tym wszystkim co miało miejsce przy Hetmańskiej 69.

    Zdecydowana większość z Nas w tym miejscu ulokuje najlepsze swoje wspomnienia z okresu młodości, wszystkie zwycięstwa, towarzyszący im sukces, oraz porażki. Jednak utrzymujący się przez te wszystkie lata stan rzeczy może zostać zakłócony bezpowrotnie, a STAL przy Hetmańskiej może zostać sprowadzona do roli klienta. Emblematy tego Klubu, zasłużonego dla miasta i regionu miałyby zostać stąd usunięte.

    Wszyscy, którzy cenimy sobie dorobek całych pokoleń Działaczy, Kibiców i Sympatyków mamy poczucie, że wszystkie te kroki stoją w sprzeczności z tym, czego oczekuje się od Nas.
    Dlatego musimy przeciwstawić się jawnemu niszczeniu symboli historycznych będących symbolami w oparciu o które swoją tożsamość buduje każdy, komu bliskie są biało – niebieskie barwy.

    Apelujemy do wszystkich Kibiców, Sympatyków STALI oraz osób, którym na sercu leży dobro tego utytułowanego Klubu, aby dnia 23 lutego o godzinie 12.00 przybyli na Hetmańską 69, skąd odbędziemy wspólny przemarsz pod Ratusz.

    Razem jako Rzeszowianie, Kibice STALI zaprotestujmy przeciwko projektowi określanemu jako „Stadion Miejski”, domagać się będziemy powrotu majątku przekazanego w dobrej wierze miastu, w ręce Klubu.

    Nade wszystko protestować będziemy przeciwko przedmiotowemu traktowaniu wielosekcyjnego Klubu, dla którego władze nie wypracowały żadnych konkretnych propozycji mających zabezpieczyć dalsze efektywne funkcjonowanie ZKS STAL RZESZÓW.

    Prosimy o przekazywanie tej informacji wszędzie tam, gdzie macie styczność z innymi Kibicami bądź Sympatykami Naszej STALI.[/b]

  25. Powrót do góry    #115
    Użytkownik
    Dołączył
    15-07-2006
    Postów
    191
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wiecie, wszystko zależy jak Urząd Miasta do tego podejdzie. U nas w Tarnowie stadion Unii jest miejski i jakoś nie ma problemu żeby usuwano jakieś emblematy czy coś, napis z krzesełek nadal brzmi Unia Tarnów a stadiom ma otrzymać oficjalnie nazwę "Jaskółcze Gniazdo". Owszem czasem pojawi się jakiś konflikt z klubem (głównie chodzi o treningi piłkarzy) jednak jest to sporadyczne (do tej pory się chyba raz albo 2 zdarzyło a miasto jest właścicielem stadionu już dobrych kilka lat) i raczej szybko obie strony dochodzą do porozumienia. Nie znam sytuacji u was ale jeśli miałoby to pomóc w jakiś sposób finansowo Stali to może to nie taki zły pomysł, tylko trzeba zrobić to z głową.

    W każdym razie na pewno nie można się zgodzić na odcięcie się nowego właściciela stadionu od Stali, tutaj pełne poparcie :)

  26. Powrót do góry    #116
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Wszystko chodzi o kase i wplywy. Polityka, biznes, sport. Co i gdzie sie co komu oplaca.

    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/2010/02/12/w-sobote-wreczenie-nominacji/

    Tak sie zastanawiam, dlaczego wszelkie imprezy sa w Rawiczu. tzn ja wiem doskonale. Nie dlatego ze siedze w zuzlu. Skuma byle przecietny przedsiebiorca. Siedzacy w zuzlu. :)

    p.s. Po prostu, R. to fajne miasto.

  27. Powrót do góry    #117
    Początkujący
    Dołączył
    06-01-2010
    Postów
    7
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tylko widzisz ricardo u was w tarnowie jest unia i dlugo dlugo nic w Rzeszowie jest troche inna sytuacja

  28. Powrót do góry    #118
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Tzn. długo, długo nic??

  29. Powrót do góry    #119
    Początkujący
    Dołączył
    22-10-2007
    Postów
    43
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tzn. miasto podzielone na wpływy Stali i Resovii. Na każdym kroku te stronnictwa skaczą sobie do gardeł. Teraz spór przeniósł się na grunt polityczno-samorządowy. To tak jakby Zielonka była do połowy Falubazerska a reszta to Staleczka. Pojął?

    Dla wszystkich "życzliwych" zatroskanych o finanse w klubie mam jedną informację:
    http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100225/RZESZOW/562619394

  30. Powrót do góry    #120
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,963
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Z taka interpretacja tego newsa trzeba byc ostroznym.
    Pamietam jak ktos z Czestochowy w nawiazaniu do dyskusji o finansach klubu wkleil link do informacji,ze Zlomrex inwestuje gruba kase w huty czy stocznie.
    Mial to byc dowod ,ze firma jest bogata i Wlokniarz nie ma sie co martwic o finanse.Jak zycie pokazalo, rok pozniej Wlokniarz byl niemal bankrutem.
    Ale to tak luzna refleksja. ;)

  31. Powrót do góry    #121
    Początkujący
    Dołączył
    22-10-2007
    Postów
    43
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Złomrex to wiele spółek pod egidą Mittal Steel o ile się nie mylę. A Półtorak jest carycą na własnym podwórku. Kilka lat wstecz licytowała kamienicę na wrocławskim rynku za 50mln (przegrała z jakimś szejkiem), więc sądzę że zaplecze finansowe ma stabilne. Ale zgadzam się że móc w tym wypadku to nie zawsze znaczy chcieć. :)

  32. Powrót do góry    #122
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Oj ma - wlasnie kupila centrum rozrywki Millenium Hall za 250 milionow zlotych. :)
    Regards from Sydney
    Dexter

  33. Powrót do góry    #123
    Stały bywalec Awatar Blackcross
    Dołączył
    15-07-2008
    Postów
    763
    Kliknij i podziękuj
    32
    Podziękowania: 67 w 30 postach
    Mam nadzieję, że w końcu niedokończone MH przestanie straszyć przy Rejtana:)

  34. Powrót do góry    #124
    Zaawansowany Awatar whiski
    Dołączył
    24-01-2002
    Postów
    2,658
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Półraki mają "milenium"? A co to tym waszym Podkulskim zainteresował się IPN czy od razu prokurator czy w ogóle od dawna siedzi? Marta pewnie dziękuje bogu że gdzieś kiedyś dowiedziała się o żużlu i wypromowała te folie. Stara prawda daje o sobie znać że "by wyciągnąć trzeba najpierw włożyć". Z tych butików dajszmanów czy reporterów (które w Tarnowie się już dawno przejadły) można w rzeszowie jeszcze niezłą kasę co miesiąc trzepać, więc z bidą ale na utrzymanie starczy.

  35. Powrót do góry    #125
    Użytkownik Awatar abarth
    Dołączył
    01-12-2009
    Postów
    405
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 4 w 4 postach
    A prawda jest taka ze i tak dalej bedziesz przyjezdzal do Rzeszowa/Krakowa na zakupy jak cos zbierzesz kasy...

  36. Powrót do góry    #126
    Ekspert
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    4,011
    Kliknij i podziękuj
    26
    Podziękowania: 191 w 99 postach
    Whiski nie oszukuj :P Tak się składa, że na otwarciu CH Tarnovia nie można było główną ulicą przejechać, bo tworzyły się spore korki, a drugie centrum dopiero wam budują koło "spodka" ... więc jak się przejadły? :P

  37. Powrót do góry    #127
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-07-2003
    Postów
    829
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 12 w 7 postach
    a drugie centrum dopiero wam budują koło "spodka" ...
    Co to jest "spodek"?

  38. Powrót do góry    #128
    Ekspert
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    4,011
    Kliknij i podziękuj
    26
    Podziękowania: 191 w 99 postach
    Wieża ciśnień, którą w Tarnowie nazywa się "banią". Ale jadąc obwodnicą wygląda dla mnie jak "latający spodek" :P


  39. Powrót do góry    #129
    Początkujący
    Dołączył
    22-10-2007
    Postów
    43
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W Rzeszowie na pewno się przejadły bo o to między innymi był spór o MH. Podkulski chciał sklepów a Pawłowski kultury/rozrywki i sądząc po opiniach mieszkańców to koncepcja Pawłowskiego miała 100% poparcia. Nie rozumiem po co te złośliwości, powinniście się cieszyć że zaoszczędzicie trochę na dojazdach skoro macie już Tarnovię. :P

  40. Powrót do góry    #130
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-07-2003
    Postów
    829
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 12 w 7 postach
    Ale jadąc obwodnicą wygląda dla mnie jak "latający spodek" :P
    Trzeba przyznać, że masz człowieku wyobraźnię. Chyba, że nie podróżujesz na trzeźwo. Żyję w tym mieście kilkadziesiąt lat. Moje okna wychodzą na wieżę, ale pierwszy raz spotykam sie z takim skojarzeniem. Może w poście warto ograniczyć spożycie alkoholu? ;)

  41. Powrót do góry    #131
    Ekspert
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    4,011
    Kliknij i podziękuj
    26
    Podziękowania: 191 w 99 postach
    A może poprostu to ty masz ograniczoną wyobraźnie ;)

  42. Powrót do góry    #132
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,963
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Jak wiesc w watku leszczynskim niesie,mozna juz przypisywac do skladu Zurawi klan Pawlickich.
    Gratulowac czy skladac kondolencje ? ;)

  43. Powrót do góry    #133
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    cyt."Jak wiesc w watku leszczynskim niesie,mozna juz przypisywac do skladu Zurawi klan Pawlickich.
    Gratulowac czy skladac kondolencje ?"

    Jak dla mnie- gratulować ! Pawlicki spada niemal z nieba , w walce o awans na pewno będzie niezbędny wręcz. Poza tym , jeśli Stal Rz. wejdzie do ligi - maja czołowego juniora w kraju na sezon 2011, do tego licencję zda w Rzeszowie młodszy Pawlicki. Na brak kasy Martula chyba nie narzeka , zatem dla rzeszowian Pawlicki to *****ista opcja.

  44. Powrót do góry    #134
    Użytkownik
    Dołączył
    04-07-2006
    Postów
    69
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    kingpin skąd masz te informacje?

  45. Powrót do góry    #135
    Super Typer Grand Prix Awatar Scroll
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    3,633
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 802 w 340 postach
    cyt."Jak wiesc w watku leszczynskim niesie,mozna juz przypisywac do skladu Zurawi klan Pawlickich.

    Gratulowac czy skladac kondolencje ?"



    Jak dla mnie- gratulować ! Pawlicki spada niemal z nieba , w walce o awans na pewno będzie niezbędny wręcz. Poza tym , jeśli Stal Rz. wejdzie do ligi - maja czołowego juniora w kraju na sezon 2011, do tego licencję zda w Rzeszowie młodszy Pawlicki. Na brak kasy Martula chyba nie narzeka , zatem dla rzeszowian Pawlicki to *****ista opcja.
    z tym 2011 nie ma sie co rozpedzac, gdyz pawlicki moze zostac wypozyczony za mniejsze pieniadze, a za rok i tak wraca do leszna. jego kontrakt jest wazny z lesznem do 2012 r.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •