Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 118

Wątek: Ostrowski żużel 2010

  1. Powrót do góry    #1
    Początkujący
    Dołączył
    05-09-2008
    Postów
    14
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Ostrowski żużel 2010

    Mysle ze,warto podyskutowac na ten temat.Jak dla mnie kibica Ostrowskiego zuzla od wielu lat pomysl ciekawy.Dosc mam pomiatania,plucia nam w twarz i obrazania.Byc moze w Szwecji nie ma lesnych dziadkow we wladzach tej ligi i jakos pojdzie to normalnie.Tych ktorzy maja zamiar wypisywac bzdety jacy to jestesmy beznadziejni i skorumpowani dziekuje i prosze sie tu nie wpisywac bo ta plyta jakby troche juz zdarta.


  2. Powrót do góry    #2
    Zaawansowany Awatar JD
    Dołączył
    22-03-2004
    Postów
    2,604
    Kliknij i podziękuj
    66
    Podziękowania: 57 w 28 postach
    jako kibic ostrowa *****iscie bym sie cieszył z takich wyjazdów :P:P.a moze warto zrobic specjalna lige dla wynalazków jak miszkolc daugavpils równe i ... ostrów. Porzadek bys sie zrobił .

  3. Powrót do góry    #3
    Zaawansowany Awatar Sztucer
    Dołączył
    11-05-2005
    Postów
    1,567
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 51 w 33 postach
    jako kibic ostrowa *****iscie bym sie cieszył z takich wyjazdów :P:P.a moze warto zrobic specjalna lige dla wynalazków jak miszkolc daugavpils równe i ... ostrów. Porzadek bys sie zrobił .
    Tak a trofeum ligi powinno nazywać się - PUCHAR PINOKIA :D

    co to z uczciwości słynął :)

  4. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar gksiak
    Dołączył
    22-04-2003
    Postów
    3,416
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 122 w 60 postach
    ach Jarku,

    wycieczki promem maja awoje uroki :P:P

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik Awatar siwyy_93
    Dołączył
    01-10-2008
    Postów
    233
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    no właśnie Szwecja piękny kraj
    i pewnie dużo lepszy od naszego :D

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-05-2008
    Postów
    1,189
    Kliknij i podziękuj
    21
    Podziękowania: 229 w 153 postach
    Ostrow ze swoja korupcja w lidze szweckiej? Bardzo dobry pomysl, tylko mi tych szwedow troche szkoda... jednak ich liga jest druga po polskiej i nie chcialbym jej niszczyc. No ale takie rozwiazanie ma tez swoje plusy. Jak juz w szwecji oszukacie kolejnych zawodnikow ktorzy beda jezdzic sezon za darmo to zawsze mozecie sie przeniesc do angielskiej, a potem nawet do dunskiej...

  7. Powrót do góry    #7
    Zaawansowany Awatar kitas
    Dołączył
    02-07-2009
    Postów
    1,811
    Kliknij i podziękuj
    510
    Podziękowania: 166 w 124 postach
    Załóżcie odrazu jakąś osadę w Szwecji przecież w Polsce rząd kradnie, politycy was oszukują... i pogoda w kulki leci. Awansujecie do finału za 50 lat i będzie w październiku padało ;)

    Pomyślcie też o Afryce tam ciepełko będzie i wszystkich zrobicie na "czarno".

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    17-06-2006
    Postów
    171
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    S± już nawet pierwsze pomysły na nazwę klubu.
    Za forum ostrowskim:
    INTARERNA
    Stangreterna
    Bankruterna Stefańskilstuna...
    Rozpizgana Ostrovik
    :D:D:D:D:

  9. Powrót do góry    #9
    Zaawansowany Awatar krisracingteam
    Dołączył
    10-03-2007
    Postów
    1,655
    Kliknij i podziękuj
    40
    Podziękowania: 68 w 31 postach
    Ten pomysł, to chyba tylko na zwrócenie uwagi mediów. Mediów, np. takich jak my tutaj.

    Kiedyś w podobny sposób Cegielski chciał zwrócić uwagę na sprawę "niewolnictwa klubowego". Skoro klub mu na coś tam nie pozwalał, to chciał zrezygnować z polskiej licencji zawodniczej i startować z brytyjskimi papierami we wszystkich ligach i GP. W polskiej lidze chyba też.

    A skoro już przy surrealiźmie jesteśmy.
    Na miejscu jakiejś mieściny z Australii, albo szurniętego milionera z powiedzmy Perth, zgłosiłbym do polskiej II ligi drużynę na przykład Kangaroos Perth.
    Siedziba klubu Perth, ale u siebie Kangury jechałyby na jakimś zapominanym torze, powiedzmy w Świętochłowicach.

    Przy odpowiedniej ilości mamony skład proponowałbym taki:

    1.Adams
    2.Schlein
    3.Sullivan
    4.Holder
    5.Crump
    6.J. Sedgmen
    7.Ward

    Po dwóch sezonach walka o DMP.

  10. Powrót do góry    #10
    Stały bywalec Awatar Sensej
    Dołączył
    16-01-2002
    Postów
    563
    Kliknij i podziękuj
    49
    Podziękowania: 5 w 4 postach
    Dokładnie jak napisał przedmówca, to tylko chęć zwrócenia uwagi na wszelkie krzywdy jakich ostatnio klub z Ostrowa zaznał. Taka mała próba szantażu, tylko na kim? Pomysł jest surrealistyczny, nikt o zdrowych zmysłach nie uwierzy w jazdę w lidze szwedzkiej.

    Zacytowane nazwy klubów rewelka! ;]

  11. Powrót do góry    #11
    Ekspert
    Dołączył
    02-04-2002
    Postów
    3,971
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    S± już nawet pierwsze pomysły na nazwę klubu.
    Za forum ostrowskim:
    INTARERNA
    Stangreterna
    Bankruterna Stefańskilstuna...
    Rozpizgana Ostrovik
    :D:D:D:D:
    Leżę. Podnieście mnie

    :D:D:D

  12. Powrót do góry    #12
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Za te nazwy klubów wielkie brawo :D

    Dosyć ciekawy tok myślenia Ostrowa - za to, że nie uznali naszej racji to będziemy startować w lidze szwedzkiej :P

  13. Powrót do góry    #13
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-04-2005
    Postów
    667
    Kliknij i podziękuj
    48
    Podziękowania: 200 w 115 postach
    Ogólnie to taki trochę śmiech przez łzy ale... co nam pozostało z drugiej strony. Ostatnia nadzieja w Bankruternie :P Tego jeszcze w Ostrowie nie było! :D

    Kto wyjdzie na tym najgorzej - wiadomo. Wstyd się gdzieś pokazać przez tych pajacy. Pomyśleć, że jeszcze niedawno jak równy z równym śmigaliśmy z Falubazem. Teraz my na jednym końcu, a oni na drugim... Żal d*pe ściska.

    Jak do tego dodać jeszcze kompromitację po Łańcuchu (pytanie czy można się jeszcze bardziej skompromitować?) to mamy pełny obraz ostrowskiego żużla. Gorzej niż za Iskry, a wydawać by się mogło, że to niemożliwe...

  14. Powrót do góry    #14
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-04-2006
    Postów
    2,088
    Kliknij i podziękuj
    235
    Podziękowania: 169 w 124 postach
    Dosc mam pomiatania,plucia nam w twarz i obrazania.
    Niezależnie od plucia, pomiatania i czego tam jeszcze, uważam to za kompletnie poroniony pomysł. Zobaczymy na jak długo wystarczy wam pieniędzy. Do trzeciej kolejki? Spłaćcie lepiej zaległości z tego sezonu, czy to tez wynik jakiś teorii spiskowych?

  15. Powrót do góry    #15
    Ekspert Awatar zigi1976
    Dołączył
    02-09-2007
    Postów
    5,715
    Kliknij i podziękuj
    1,386
    Podziękowania: 410 w 265 postach
    Totalna bzdura.

    Raczej to niemożliwe ( z ekonomicznego punktu ), bo kto by chodził na ligę szwedzką we wtorki ???

  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik
    Dołączył
    25-07-2007
    Postów
    236
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Np. ja :D
    A tak na poważnie to wg mnie totalnie poroniony pomysł. Już wolę drugą ligę w Polsce niż Elitserien

  17. Powrót do góry    #17
    slavo
    a nie bliżej do ekstraligi czeskiej czy bundesligi?

  18. Powrót do góry    #18
    Użytkownik
    Dołączył
    02-12-2008
    Postów
    74
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    a nie bliżej do ekstraligi czeskiej czy bundesligi?
    Może dlatego,że u naszych zachodnich i południowych sąsiadów jest mniejszy "Prestiż(ge)".

    Wnioskując po ostrowskim forum , prawdopodobnie powstanie klub ŻKS "Ostrovia" po więcej odsyłam na forum Ostrowa, może będą kolejne informacje.

  19. Powrót do góry    #19
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Ehhhh... czyli nie bedzie Bankruterny w Elitserien :(
    Regards from Sydney
    Dexter

  20. Powrót do góry    #20
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-08-2004
    Postów
    1,454
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Ehh...Jeszcze kilka lat temu Ostrów był takim swojskim klubem.Bracia Bruchaiser,Kociemba i inni potem troche młodsze pokolenie Tajcherta,Malechy i Jedrzejaka.Nie byli może super zawodnikami ale przynajmniej kibice chodzili na swoich.Potem przyszedł awans do extraligi i krach w niej.Teraz ten klub to zgliszcze a wszystko przez rzadze pieniadza i sukcesu za wszelka miare.A miało być tak pieknie....

  21. Powrót do góry    #21
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,676
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 316 w 172 postach
    To już nie kilka a kilkanaście lat.

    Kilka ładnych lat to KM istnieje. Ale problemy z płynnością pojawiały się już w roku 2006, czyli już właściwie po pierwszej próbie szturmu na ekstraklasę. Co by było gdyby był awans? Nie wiadomo. Prawda jest jednak taka, że "na hura" chcieli działać wszyscy, nie tylko w klubie, ale i sponsorzy czy kibice.

    Niestety nie udało się, a co gorsza w Ostrowie osiągnięty został pewien szczyt możliwości organizacyjno-finansowych, który co najbardziej chyba smuci nie przełożył się na wywalczenie upragnionego celu. To jednak i tak małe piwo w porównaniu z nakładami na zespół po awansie i nie daj Boże takim początku sezonu jak miało np. Wybrzeże. Wtedy chyba ktoś jednak by przebił Unię z roku 2008 i to o zgrozo lepszym składem (bo gorszego chyba nie dałoby się zebrać).

    Ten okres wyznaczył zatem poziom, do którego można się zbliżyć, ale którego przekroczyć się nie da. Zawsze jestem jednak zwolennikiem metody organoleptycznej, choć mam pełną świadomość, że odbywa się ona czyimś kosztem (wierzę, że zawodnicy zostaną spłaceni). Stąd też mocno ściskałem kciuki za Orła, aby p. Skrzydlewski miał chociaż okazję przekonać się jak to jest w miejscu, do którego się niemal za wszelką cenę dąży. Tam jednak sytuacja była inna, bo wydawał człek swoje pieniądze. W Ostrowie była to kasa niby ponad dwustu sponsorów, ale też o jakich pieniądzach mogła być mowa, skoro pojawiły się aż takie problemy?

    Teraz niejeden twierdzi, że poprzedni rok miał być sezonem "na przeczekanie". Guzik prawda. W tym roku niby skład nienajgorszy, no ale... odejmując siedem punktów kary, na koncie KM-u byłby w 2008 cały jeden na koniec. I tyle z tego "czekania" by wyszło. A i tak szczęście, że Rawicz był natenczas masakrycznie słaby, choć kilka spotkań u siebie miał na styku. Efekt więc byłby ten sam co obecnie. I wcale nie jestem pewien czy mniejszym kosztem. Teraz wszyscy się za rozliczanie biorą, ale gdy z Poznania doszła wieść, że Wybrzeże poległo (myślę już o rundzie finałowej) to na stadionie gruchnęło tak, jak gdyby nad Ostrowem przeszła burza stulecia (co tam stulecia - tysiąclecia!). I jak tu wierzyć zapewnieniom, że ci sami ludzie w identyczny sposób (i w identycznej liczbie) reagowaliby na z góry odpuszczony sezon? To już prędzej uwierzę w to, że Max faktycznie widział na zegarze 0:30...

    A propos kibiców - spora była również amplituda frekwencji: 10k na najlepszych meczach, 2,5-3k na tych słabszych (w przekroju kilku ostatnich lat). Jak na klub, którego sympatycy chcą mienić się największym sponsorem, to trochę za duża różnica. W końcu tych największych/najbardziej oddanych (mam tu na myśli chociażby panów od Mercedesa) poznaje się wtedy, gdy trzeba klub wspomóc w biedzie (ileż to razy panowie G. ratowali mu tyłek), a nie gdy wszystko jest pięknie-ładnie, a największym problemem jest długa kolejka przy wejściu. Ilu to zresztą wspominało jak to "za Iskry" szło się na stadion punkt dwunasta, piździawa jak za cara, ale na Łańcuchu trzeba było być. W tym roku miało to miejsce. Efekt? Pustki, że aż strach. Powiało faktycznie klimatem z połowy ostatniej dekady poprzedniego stulecia. Tylko że wtedy właśnie klub do rozgrywek nie przystąpił, a sytuacja była gorzej niż zła. Oby za rok, w piętnastą rocznicę tego "wydarzenia", historia nie zatoczyła jakże przerażającego koła.


    ps. Pomysł ze Szwecją fajny, przynajmniej pod jednym względem - byłaby szansa na obejrzenie meczu ostrowian w Orange Sport. Klub na tym by tylko zyskał, bowiem transmisje, jeśli już, miałyby miejsce z pojedynków wyjazdowych. Ktoś jednak dobrze tam kombinuje. ;)


    ps2.
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/2009/10/30/nowy-klub-w-ostrowie/

  22. Powrót do góry    #22
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-04-2005
    Postów
    667
    Kliknij i podziękuj
    48
    Podziękowania: 200 w 115 postach
    Za SF:

    Problemem w zgłoszeniu nowego zespołu może być to, że władze polskiego żużla zażądają, aby spłacone zostały zobowiązania KM Ostrów i tylko pod tym warunkiem dopuści klub do rozgrywek.

    To już byłby mega wałek :) W Pile dwa klubu działają obok siebie, Polonia z Bydgoszczy wykorzystała lukę i odcięła się od długów wielosekcyjnego BKS-u ratując przy tym dupe w Ekstraklasie, a nam chcą/mogą zabronić startów w II lidze? :P Co jeden klub ma z drugim wspólnego poza miejscem gdzie będzie rozgrywał swoje spotkania?

    PS. Niech ktoś może zmieni nazwę wątku tymczasowo na "Ostrowski Żużel", bo u nas sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie :P Dzisiaj Ostrovia, tydzień temu Bankruterna Stefańskilstuna, za tydzień może pojawi się ostrowski Karkosik i uratuje KM :P

  23. Powrót do góry    #23
    Użytkownik
    Dołączył
    17-06-2006
    Postów
    171
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Najbogatszy Ostrowianin ma się tak do Karkosika jak KM do Apatora ;p

  24. Powrót do góry    #24
    Użytkownik Awatar ShaqAttack
    Dołączył
    29-08-2009
    Postów
    224
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Szkoda w sumie tego Ostrowa....


    Jak już ktoś wspominał parę lat temu biliśmy się z nimi o Eligę. Wogóle to już tyle razy Ostrów "prawie" awansował i ostatecznie nic nie wychodziło, choć zapowiedzi były szumne. Do tego pozniej afera goniła aferę...:(

    I w sumie zawsze trzymałem za Was kciuki, choć gazu na Waszym stadionie nie zapomnę. Tym bardziej, że to był pierwszy w życiu wyjazdowy speedway moich rodziców... I jak dotychczas ostatni:)

  25. Powrót do góry    #25
    Użytkownik
    Dołączył
    26-07-2005
    Postów
    122
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 4 w 4 postach
    no to działcze z Ostrowa błysneli - żal tyłek ściska ze nikt u nich nie chce jezdzić to próbują na cacy załatwić chłopaków

  26. Powrót do góry    #26
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Ostrowski żużel 2010?
    BRAK

  27. Powrót do góry    #27
    Stały bywalec Awatar krystyn
    Dołączył
    04-11-2007
    Postów
    556
    Kliknij i podziękuj
    137
    Podziękowania: 64 w 29 postach

  28. Powrót do góry    #28
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-08-2004
    Postów
    1,454
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Ktoś kiedyś jeszcze bedzie chciał jeżdzić w Ostrowie?

  29. Powrót do góry    #29
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    To już jest masakra ! Ci kolesie z tzw. " zażondu " KMO to nie są zwykli idioci - tym mozna wybaczyć . To są pajace ośmieszający już nie tylko siebie ale i ten biedny klub z jeszcze biedniejszymi kibicami. I tych mi szczerze szkoda. Dla mnie te kary to jest fascynująca sprawa. Żeby to jeden debil wymyślił to jeszcze rozumiem , ale kilku błaznów naraz ? To już przekracza moje horyzonty pojmowania tego jak głupi może być człowiek ... 800 tysi kary , 2 letnie dyskwalifikacje...ja ******** ...

  30. Powrót do góry    #30
    Użytkownik
    Dołączył
    18-07-2002
    Postów
    282
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Każdego Możemy Oskubać ???

    cyt. z forum ROW

  31. Powrót do góry    #31
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-04-2005
    Postów
    667
    Kliknij i podziękuj
    48
    Podziękowania: 200 w 115 postach
    Wstyd się gdziekolwiek pokazać... Trudno to już w ogóle jakoś komentować. Wydawało się, że wyczerpali limit z debilnymi pomysłami. Tylko się wydawało. Banda debili.

    Powoli przyzwyczajam się do myśli, że za rok szykują się same wyjazdy na szlakę. Z drugiej strony na razie mam żużla serdecznie dość. Tak jak ci (celowo z małej) pajace potrafią obrzydzić żużel chyba nikt nie potrafi. Na dzień dzisiejszy zostałem wyleczony. Zapewne nie tylko ja.

    Mam nadzieję, że ktoś zadba o to, żeby do klubu wpadł "na kawkę" prokurator. Nawet kosztem tego, że szlaki w Ostrowie w najbliższym czasie miało by nie być.

    Wypada tylko powiedzieć - przepraszamy za debili.

  32. Powrót do góry    #32
    Użytkownik
    Dołączył
    14-09-2004
    Postów
    243
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 6 w 5 postach
    Ciekawi mnie czy zawieszenia beda aktualne jesli klub KMO upadnie ?
    Zreszta smieszne te zawieszenia. Od takich kar chyba mamy GKSZ ?

    Jesli faktycznie tak sie stanie i Ci zawodnicy nie beda mogli jezdzic przez rok, dwa to szybko dobrego zuzla w Ostrowie moze nie byc.
    Powinno sie wprowadzic badania psychologiczne dla prezesów.
    Bo coraz wiecej chorych mamy. Jeden obraza zawodnikow jak Ci nie wygraja ,u meczu.
    Inny nie chce płacic bo nie wywalczyli mu awansu.
    Jeszcze inny prowadzi walke z kibicami a nawet zleca swojemu synowi by opukał jakiegos dziadka.


  33. Powrót do góry    #33
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    No właśnie już w toruńskim temacie pisałem, że takie zawieszenia to PZM/GKSŻ czy SE czyli jakieś władze ligowe, a nie klub. Szczególnie takim zawodnikom jak Ząbik, którzy mają kontrakt w innym klubie/albo wcale i obecnie nic ich nie wiąże z Ostrowem.

    W sumie nawet nie wiadomo jak skomentować. No ręce opadają...
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  34. Powrót do góry    #34
    Użytkownik
    Dołączył
    25-07-2007
    Postów
    236
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Niestety obawiam się, że po tych wszystkich wydarzeniach na żadnym stadionie kibice z Ostrowa nie będą mile widziani. Szkoda, że nie będzie nam dane oglądać żużla w Ostrowie w przyszłym sezonie (chyba, że stanie się cud) Szkoda, że tak to wszystko się skończyło...

  35. Powrót do góry    #35
    Użytkownik
    Dołączył
    14-09-2004
    Postów
    243
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 6 w 5 postach
    Cos mi sie wydaje ze "zarzond" KMO chce wystraszyc zawodnikow.
    Teraz zaproponuja im ugody. Nie zaplacimy wam kasy podpiszecie papierki i zostaniecie odwieszeni.
    Jak kombinowac to tylko w Ostrowie. Oby upadlo to KMO i powstala Ostrovia z nowym profesjonalnym zarzadem.

  36. Powrót do góry    #36
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    No to Bankruterna pojechala po bandzie z tymi dyskwalifikacjami. No ale nic dziwnego - skad musza wziac kase, aby splacic zobowiazania. Najlepiej wiec ukarac zawodnikow pienieznie i zobowiazania same znikna.

    Mam nadzieje, ze GKSZ i PZM zajma sie tym, a Bankruterna zaliczy kilkuletnia dyskwalifikacje, tak jak sama ponakladala na swoich zawodnikow.
    Regards from Sydney
    Dexter

  37. Powrót do góry    #37
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,676
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 316 w 172 postach
    Cos mi sie wydaje ze "zarzond" KMO chce wystraszyc zawodnikow.
    Teraz zaproponuja im ugody. Nie zaplacimy wam kasy podpiszecie papierki i zostaniecie odwieszeni.
    Jak kombinowac to tylko w Ostrowie. Oby upadlo to KMO i powstala Ostrovia z nowym profesjonalnym zarzadem.
    Jaki nowy zarząd?

    Żużel w Ostrowie miał się w pewnym momencie na tyle "dobrze", że każdy, kto miał do niego trafić, już to zrobił. Tak ze strony działaczy jak i sponsorów.

    Kto więc to wszystko zorganizuje? Kibice? Ilu ich jest w Ostrowie? Ilu chodziło gdy Iskra czy Ostrovia ledwo wygrywały u siebie? Mniej więcej tylu, ilu było na ostatnim Łańcuchu. Uważasz, że "nowy zarząd", złożony z kilku chłopaków z osiedla, zrobi żużel? Problemem KM-u nie jest zarząd jako zarząd, tylko to, że klub tworzyli i tworzą "zwykli ludzie", którzy pewnych niedociągnięć (zdarzających się wszędzie) nie załatają niestety z własnych pieniędzy (jak pan Skrzydlewski czy pani Półtorak), bo ich najzwyczajniej w świecie nie mają i jak jest luka w kasie to się robi lipa. Garcarki? Fajnie, dają trochę grosza, ale w to nie wejdą, bo są zbyt mali. Im zresztą bardziej pasuje kupić motocykl Miśkowiakowi i cieszyć się, że jedzie dobrze. Wtedy o nich zawsze będzie się pozytywnie mówiło, bo nie świadczą o klubie a o żużlowcu, a i nawet gdy ten nie jedzie to nikt im nie zarzuci, że chcieli dla kogokolwiek źle lub nie tak czymś pokierowali.

    Był czas, gdy pewien pan sam chciał odejść, to sponsorzy go zatrzymali. Teraz ci sami są zdegustowani i zapowiadają, że w żużel za cholerę nie wejdą. Kto jest ich w stanie zrozumieć? I - mówiąc bezczelnie, ale zupełnie szczerze - po co komu taki ktoś, kto daje pieniądze i nie kontroluje sposobu w jaki są wydawane? Intar to jeszcze miał swojego człowieka w klubie, ale i pod koniec ich przygody już było coraz mniej ciekawie (zadłużenie rosło a oni sami nie mieli zamiaru go zniwelować), więc źródełko prędko odcięli, co by nie było jeszcze gorzej.

    Natomiast co do kar, to w obecnej sytuacji brzmią one dość absurdalnie same w sobie (pomijam ich wartość), ale po meczu z Gnieznem chyba mało kto miał wątpliwości co do słuszności ich zastosowania. Jeśli zawodnicy chcieli strajkować, proszę bardzo, mogli zrobić to do wtorku włącznie, wtedy skład na mecz byłby: Sroka, Szóstak, Kociemba, Frank, Nanna i może wieczny rezerwowy by się zgodził do Ostrowa raz jeszcze przyjechać. Nikt nie ma pretensji do pracownika, że nie chce za darmo wykonywać swojej pracy. Ale niech chociaż zasygnalizuje to odpowiednio wcześnie, szczególnie znając choć w małym stopniu specyfikę żużlowych regulaminów.

  38. Powrót do góry    #38
    Stały bywalec Awatar Agent_Cooper
    Dołączył
    26-03-2007
    Postów
    1,405
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 245 w 141 postach
    Kary dostali min zawodnik Apatora K.Ząbik i aktualny reprezentant Wielkiej Brytanii - Chris Harris.

    Dosyć ze KMO ma władzę nad PZMot, to jeszcze naszym zawodnikom nakładają szlaban na 24 miechy. Nie mogą tez jeżdzić w zagranicznych ligach, hmm.. to Harris sobie na ojczystych torach w Anglii tez 2 lata nie pojeżdzi. Niebywałe. A kare finansowa to mogli nałożyć dużą bańkę na łeb

    JA PIERD..., czujecie ten debilizm? Proponuje naszykowac pare kaftanów i na sygnale tych Panów na obserwacje. To juz nie kompromitacja.

    KMO niech zawiesi rozgrywki Speedway Ekstraligi na minimum 3 lata!! Jak szaleć to szaleć

  39. Powrót do góry    #39
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-05-2007
    Postów
    2,110
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 499 w 319 postach
    KMO niech zawiesi rozgrywki Speedway Ekstraligi na minimum 3 lata!! Jak szaleć to szaleć
    :D:D:D

    Powiedzenie "Polak potrafi" zamieńmy też, na "Ostrów potrafi", a co się będziemy szczypać ;)

    I po co Harrisowi była ta dzika karta, pewnie i tak nie będzie mógł jeździć w gp po zawieszeniu :D ;)

  40. Powrót do góry    #40
    Ekspert Awatar mhsol
    Dołączył
    30-04-2009
    Postów
    3,592
    Kliknij i podziękuj
    2,083
    Podziękowania: 684 w 384 postach
    za sportowefakty.pl:
    Wszystko wskazuje jednak na to, że działacze KM Ostrów... nie znają Regulaminu Sportu Żużlowego, który za odmowę startu zawodnika w spotkaniu przewiduje karę maksymalnie 10 tysięcy złotych i zawieszenia do 1 roku (art. 334 pkt. 12 RSŻ). Regulamin ten jednak przewiduje kary, które może nałożyć Główna Komisja Sportu Żużlowego. Klub może posiadać własny regulamin, na podstawie którego nałożono te kary. Czy taki regulamin obowiązywał i czy przedstawiono go zawodnikom?
    Tak to wygląda. Natomiast nie wierzę że KMO miało własny regulamin, który przewidywał kary za odmowę startu i że zawodnicy go zaakceptowali. Zresztą - najpierw zacząłbym od kar dla członków zarządu/działaczy/prezesa KMO za niepłacenie zawodnikom należnej kwoty za starty przez cały sezon, ogólnie mówiąc za straty moralne i materialne które ponieśli. Niech Panowie działacze stukną się porządnie w łeb bo szkoda klawiatury na nich.

    To również tłumaczy kary z kosmosu:
    za sportowefakty.pl
    Członek zarządu KM Ostrów poproszony o sprecyzowanie podstawy prawnej nałożenia kary na zawodników poprosił o... kontakt w poniedziałek.

  41. Powrót do góry    #41
    Super Typer Hop - Bęc 2012 Awatar Jarro
    Dołączył
    08-03-2009
    Postów
    1,403
    Kliknij i podziękuj
    50
    Podziękowania: 118 w 55 postach
    Przepisy dyscyplinarne sportu żużlowego:

    http://www.pzm.pl/userfiles/2009-pli...ysc2009err.pdf

    Art. 303.
    1. Organami właściwymi do orzekania w sprawach dyscyplinarnych są:
    1) GKSŻ w stosunku do klubów, zawodników i działaczy - za wyjątkiem
    przypadków naruszenia przepisów dyscyplinarnych w związku z rozgrywkami
    Ekstraligi lub innymi prowadzonymi przez SE,
    2) GKSŻ w stosunku do sędziów - w każdym wypadku,
    3) SE w stosunku do klubów, zawodników i działaczy - w przypadku
    naruszenia przepisów dyscyplinarnych w związku z rozgrywkami
    Ekstraligi oraz innymi prowadzonymi przez SE,
    4) kluby w stosunku do swoich adeptów, zawodników i działaczy

    Art. 334.
    (...)
    12) za niestawienie się na zawody mimo wyznaczenia, odmowę startu w biegu,
    w zawodach lub w ich części:
    - kara pieniężna od 3000 zł do 10000 zł,
    - zawieszenie na okres do 1 roku

    Art. 305.
    (...)
    5. Zawieszenie pociąga za sobą utratę wszelkich praw sportowych wynikających
    z członkostwa w klubie zrzeszonym w PZM lub zakaz uczestniczenia
    we wszelkiej działalności sportowej nadzorowanej przez PZM, SE i organizacje
    międzynarodowe na czas od 1 miesiąca do 2 lat. Zawieszenie może
    być przez organ dyscyplinarny zastosowane także w przypadku nie wykonania
    przez obwinionego obowiązku określonego zachowania się lub wykonania
    określonych czynności. Zawieszenie może być orzeczone także
    na określonego rodzaju zawody



  42. Powrót do góry    #42
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-07-2008
    Postów
    1,769
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dla mnie jest to oczywiste że w taki sposób klub chce ukarać zawodników za spadek do 2 ligi, robią to tylko na złość. No ale klub wkrótce przestanie istnieć więc kary będą unieważnione.
    Mogę się założyć, że w przypadku gdy powstanie inny klub w Ostrowie ciężko będzie im znaleźć zawodników

  43. Powrót do góry    #43
    Początkujący
    Dołączył
    08-07-2009
    Postów
    11
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zakaż startów za granicą mają tylko krajowi zawodnicy !

  44. Powrót do góry    #44
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-07-2008
    Postów
    954
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 131 w 67 postach
    proszę o zmianę nazwy tego wątku bo te dwa slowa w nazwie nie powinny byc juz wiecej ze soba kojarzone!

  45. Powrót do góry    #45
    Użytkownik
    Dołączył
    21-06-2009
    Postów
    63
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Niestety obawiam się, że po tych wszystkich wydarzeniach na żadnym stadionie kibice z Ostrowa nie będą mile widziani. Szkoda, że nie będzie nam dane oglądać żużla w Ostrowie w przyszłym sezonie (chyba, że stanie się cud) Szkoda, że tak to wszystko się skończyło...


    a co ci biedni kibice mają poradzić na to że mają tak nieudolny zarząd. myślę raczej że będzie inaczej i każdy będzie ich witał brawami...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •