Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 54

Wątek: Proszę o pomoc w zbieraniu mat. do pracy magisterskiej

  1. Powrót do góry    #1
    Początkujący
    Dołączył
    12-10-2009
    Postów
    22
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Proszę o pomoc w zbieraniu mat. do pracy magisterskiej

    Jestem studentką filologii polskiej. W tym roku zaczynam pisac pracę magisterską z języka świata żużlowego. W związku z tym proszę wszystkich chętnych o pomoc. Szukam jak największej ilości wpadek komentatorów żużlowych oraz błędów językowych i rzeczowych przez nich popełnianych. Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
    Wiadomo, że trudno o publikacje na ten temat. Narazie korzystam z materiału, który nagrywałam (głownie z TVP sport), ale jest on dość ubogi. Jeżeli przychodzą Wam do głowy jakieś wpadki czy błędy językowe to będę wdzięczna za pomoc.


  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert
    Dołączył
    16-06-2002
    Postów
    4,165
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 77 w 37 postach
    polecam popisy pana Feddka podczas relacji ligi angielskiej :)
    ale to musisz mieć od kogoś nagrane, bo właśnie dzisiaj był ostatni mecz

  3. Powrót do góry    #3
    Ekspert Awatar zigi1976
    Dołączył
    02-09-2007
    Postów
    5,715
    Kliknij i podziękuj
    1,386
    Podziękowania: 410 w 265 postach
    Należy też wspomnieć o kwieciśtym słownictwie Tomka Lorka :D

  4. Powrót do góry    #4
    Zaawansowany Awatar ciesiel
    Dołączył
    10-10-2005
    Postów
    2,319
    Kliknij i podziękuj
    145
    Podziękowania: 281 w 145 postach
    Kiedyś na tym forum, w tym wątku
    http://www.sportsboard.pl/Forum/forumdisplay.php?FID=26

    było dość sporo perełek komentatorów (nie tylko Szpakowskiego) również żużlowych. Widzę jednak, że ktoś porobił porządki. Zagadaj z adminem, może gdzieś to jeszcze wisi

  5. Powrót do góry    #5
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Hubert Morawiak, vel Malinowski, nie zna sie kompletnie na niczym, wali same lapsusy, google i wszystko jasne.
    Nieodzowny wydaje sie byc rowniez mentor zielonodziurzan z tytulem doktorskim, nazwisko litosciwie przemilcze :D.

  6. Powrót do góry    #6
    Użytkownik
    Dołączył
    25-04-2007
    Postów
    485
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A gdzie studiujesz polonistykę?

  7. Powrót do góry    #7
    Zaawansowany Awatar YaneY
    Dołączył
    02-01-2006
    Postów
    1,757
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 67 w 29 postach
    Łojej to będziesz miała co robić:D A zawodnicy też Cie interesują? Bo wystarczy chwilę posłuchać w jaki sposób mówią zawodnicy, szczególnie Ci starszego pokolenia i już można się nieźle bawić:) W Łodzi taki temat, to chyba egoztyka?

    Na forum jest kilka tematów, które mogą Ci pomóc. Na początek przejrzyj te:
    http://www.sportsboard.pl/Forum/view...ID=3&TID=19875

    http://www.sportsboard.pl/Forum/view...ID=3&TID=30662

    Ja dziś oficjalnie zakończyłem zmagania ze swoją pracą magisterską, trochę to trwało ale lepiej późno niż później jak mawiali starożytni;) Tak więc życzę powodzenia i wytrwałości.

  8. Powrót do góry    #8
    Stały bywalec Awatar lugen
    Dołączył
    17-06-2009
    Postów
    1,162
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 248 w 94 postach
    Na TEJ stronie znajdziesz sporo materiału .

    polecam popisy pana Feddka podczas relacji ligi angielskiej :)
    To prawda ... komentarze Feddka to po prostu skarbnica :D . Zdecydowanie zacznij od Polsatu i spotkań Elite League

  9. Powrót do góry    #9
    Początkujący
    Dołączył
    12-10-2009
    Postów
    22
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Dziękuję za pomoc

    Dziękuję za pomoc. Studiuję w Łodzi na UŁ i odpowiadając na pyatnie u nas nie ma zbyt wielu fascynatów tym sportem, szczególnie jeżeli chodzi o kobiety (nie mówiąc już o studnetkach filologii). Jestem dopiero na początku pisania tej pracy więc przede mną długa droga, ale mam nadzieję, że uda mi się stworzyć "coś" niepowtarzalnego i ciekawego.
    Niestety materiał mogę mieć tylko polskojęzyczny, więc ten z ligi angielskiej "odpada". Byłabym jeszcze wdzięczna, gdyby ktoś znalazł jakąś konkretną bibliografię np. ze słownictwem. Mam księżkę Martynkina, ale w te treści, o które mi chodzi jest ona raczej uboga.

  10. Powrót do góry    #10
    Stały bywalec Awatar Pawel_R
    Dołączył
    20-11-2006
    Postów
    605
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 217 w 102 postach
    No i masz, bo Feddek z Lorkiem komentują ligę angielską po Polsku ;)

  11. Powrót do góry    #11
    Użytkownik
    Dołączył
    07-10-2007
    Postów
    174
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Proponowałbym obejrzeć jakieś zawody żużlowe na canale sportsclub czy jakoś tak podobnie.Tam to jest masakra.W ciągu jednych zawodów zbierzesz tyle materiału ze uuuuu

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-05-2002
    Postów
    607
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zacznijmy od tego, ze jezyk naszych komentatorow to polonistyczne gowno....

    zaczynajac od wpadek skonczywszy na wszystkich 'mijankach'.

    Zuzlowiec drugiego zuzlowca WYPRZEDZA a nie mija...

    ps. moze warto sie zastanowic na fachowym slownictwem, ktorego uzywa sie tylko w branzy. Jesli znasz sie na zuzlu, to wiesz ile tych specyficznych zwrotow jest.

  13. Powrót do góry    #13
    Użytkownik
    Dołączył
    25-04-2007
    Postów
    485
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dziękuję za pomoc. Studiuję w Łodzi na UŁ i odpowiadając na pyatnie u nas nie ma zbyt wielu fascynatów tym sportem, szczególnie jeżeli chodzi o kobiety (nie mówiąc już o studnetkach filologii). Jestem dopiero na początku pisania tej pracy więc przede mną długa droga, ale mam nadzieję, że uda mi się stworzyć "coś" niepowtarzalnego i ciekawego.
    Niestety materiał mogę mieć tylko polskojęzyczny, więc ten z ligi angielskiej "odpada". Byłabym jeszcze wdzięczna, gdyby ktoś znalazł jakąś konkretną bibliografię np. ze słownictwem. Mam księżkę Martynkina, ale w te treści, o które mi chodzi jest ona raczej uboga.
    W Łodzi? Hmm, to pewnie miałaś do czynienia z prof. Puszem?

    Ok - vicar.

  14. Powrót do góry    #14
    Użytkownik
    Dołączył
    15-08-2002
    Postów
    417
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 10 w 4 postach
    Z tego co piszesz interesuje Cie jezyk zuzlowy ale przeziez
    komentatorzy sportowi nie sa wyroczniami w sprawach sportu zuzlowego.Jezykiem typowo zuzlowym posluguja sie fani tego sportu,a wiec kopalnia powinno byc to forum-bardzo dobrym przykladem moze byc na dzien dzisiejszy watek dotyczacy finalu tegorocznych rozgrywek.

  15. Powrót do góry    #15
    Zaawansowany Awatar Lukash
    Dołączył
    12-12-2002
    Postów
    2,201
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 64 w 37 postach
    Bez podania tematu pracy ciężko będzie pomóc.
    "Niedorozumień" w komentarzach z tego sportu jest mnostwo.
    Mityczny zapach metanolu(choć w gimnazjach uczą, że spala się on bezwonnie).
    Bieg, w sytuacji gdy zawodnicy biegają tylko jak im sprzęt zdefektuję.
    Mijanka, wymijanie...
    Atak pod bandą, czy związek frazeologiczny o "trzymaniu krawężnika".
    Meta-język żużlowy na pewno jest dość ciekawy i sądzę, że na nim powinnaś się skupić, a nie na wyliczaniu komentatorskich wpadek sensu stricte.
    Specyficzne wypowiedzi żużlowców o torze, który "nie trzymie" wynikają też pewnie często z miernego wykształcenia.

    Ciężki temat i nie bardzo widzę o co by go tutaj zaczepić, na szczęście nie jestem Twoim promotorem.

  16. Powrót do góry    #16
    Początkujący
    Dołączył
    12-10-2009
    Postów
    22
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    temat pracy

    Prawdę mówiąc temat nie jest jeszcze sformuowany. Dziś na razie został przyjęty mój pomysł. Szczerze mówiąc teraz staram się zorientować czy istnieje wystarczająca ilość materiału do analizy. Temat zapewne będzie brzmiał mniej więcej tak: Profesjolekt żużlowy- analiza fleksyjna, składniowa, słowotwórcza językowego świata żużlowego.
    Pierwszy rozdział zapewne będzie czysto filologiczny (profesjolekty, następnie wejście w profesjolekty sportowe). Nastepne rozdziały będą już dotyczyły żużla. Chciałąbym zacząć od analizy samego słownictwa. Potem mam zamair przejść do szczegółowej analizy gramatycznej. Warto też wspomnieć o tym, czym różni się język żużlowców od języka kibiców i komentatorów.
    Nie ukrywam, że będę potrzebowała człowieka, który jest kibicem i mógłby poświęcić trochę czasu na rozmowę ze mną.



  17. Powrót do góry    #17
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-09-2004
    Postów
    462
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie ukrywam, że będę potrzebowała człowieka, który jest kibicem i mógłby poświęcić trochę czasu na rozmowę ze mną.
    Hmmm ... A już myślałem, że ideał. Czyli językoznawca-kibic napisze pracę o gwarze żużlowej ... No ale dobre i to, lecz będzie Ci trudniej :-)

  18. Powrót do góry    #18
    Moderator Awatar basala
    Dołączył
    03-11-2005
    Postów
    1,243
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    W jednym z wątków na SB chyba już o tym pisałem. Cóż, powtórzę się.

    Wśród dziennikarzy-pismaków zajmujących się tematyką żużla panuje szkoła redaktora Jacka Portali. Polega to na tym, że np. w relacjach z zawodów żużlowych nie wolno posługiwać się nazwami miast. Zamiast nazwy Zielona Góra używa się określenia "Gród Bachusa" (zamiennie z "Winnym Grodem"), zamiast nazwy Toruń "Gród Kopernika", a zamiast nazwy Częstochowa "Gród spod Jasnej Góry". Nie wolno też napisać wprost imienia i nazwiska zawodnika. Należy raczej określić taką osobę jako "syna indywidualnego mistrza Polski na żużlu z roku...", albo "wychowanka trenera...". Jeśli chce się wspomnieć o reprezentantach Danii, trzeba napisać coś w rodzaju "następcy Ole Olsena i Hansa Nielsena". Żużlowiec ogólnie, to oczywiście "rycerz na swoim stalowym rumaku", Polska to "kraj od Bałtyku po Tatry", Dania "ojczyzna Hamleta", a kibice to "miłośnicy zapachu spalonego metanolu". Nie wolno też napisać tor żużlowy, a jedynie "owal". Osobna kwestia, to "grypserka" samych żużlowców w stylu "spasowany motocykl". Powodzenia

    PS Mój największy hicior to "Gród nad Trynką". O którym to mieście?

  19. Powrót do góry    #19
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Dziękuję za pomoc. Studiuję w Łodzi na UŁ i odpowiadając na pyatnie u nas nie ma zbyt wielu fascynatów tym sportem, szczególnie jeżeli chodzi o kobiety (nie mówiąc już o studnetkach filologii). Jestem dopiero na początku pisania tej pracy więc przede mną długa droga, ale mam nadzieję, że uda mi się stworzyć "coś" niepowtarzalnego i ciekawego.
    Niestety materiał mogę mieć tylko polskojęzyczny, więc ten z ligi angielskiej "odpada". Byłabym jeszcze wdzięczna, gdyby ktoś znalazł jakąś konkretną bibliografię np. ze słownictwem. Mam księżkę Martynkina, ale w te treści, o które mi chodzi jest ona raczej uboga.
    A przejdzze sie kiedy na Orla, tam powinnas znalezc wiele materialu, to nieprawda, ze w Lodzi nie istnieje zainteresowanie zuzlem.

  20. Powrót do góry    #20
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-08-2002
    Postów
    1,513
    Kliknij i podziękuj
    484
    Podziękowania: 411 w 224 postach
    Ten cholerny Grod nad Trynka jeszcze propagowal Ross na dawnej stronie GKM...

  21. Powrót do góry    #21
    Początkujący
    Dołączył
    12-10-2009
    Postów
    22
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    archaiczne słownictwo

    Może znacie jeszcze jakieś słownictwo, które już wyszło z użycia?

  22. Powrót do góry    #22
    Użytkownik Awatar gawronex85
    Dołączył
    12-03-2009
    Postów
    368
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    kolezanko polecam tez Youtube. Wpisać kilka znanych starych nazwisk zuzlowych np Huszcza, Jankowski, Cieślak za młodu itp itd:)

    JA TEZ MAM GORACA PROSBE KOLEZANKI I KOLEDZY. mOJA DZIEWCZYNA MA TEMAT PRACY LICENCJACKIEJ ODNOSZACY SIE DO KIBICOW SPORTU OGOLNIE. ICH ZACHOWAN ITP. JESLI MIELIBYSCIE JAKIES MATERIALY CZY POMYSLY TO ROWNIEZ PROSZE O POMOC.

  23. Powrót do góry    #23
    Początkujący
    Dołączył
    30-06-2009
    Postów
    27
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 7 w 5 postach
    Fajny pomysł ;-).

    Niedawno do polszczyzny wszedł zwrot "jazda po bandzie", "pojechać po bandzie". Czy to przypadkiem nie wzięło się z naszego pieknego sportu?

  24. Powrót do góry    #24
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-01-2002
    Postów
    844
    Kliknij i podziękuj
    447
    Podziękowania: 121 w 74 postach
    proponuje wejsc na http://sport-video.pl/
    posciagac sobie wszystkie GP z tego roku i masz juz setki pomylek i idiotycznych wypowiedzi nie majacych nic wspolnego z rzeczywistoscia ;)

  25. Powrót do góry    #25
    Użytkownik
    Dołączył
    03-04-2003
    Postów
    222
    Kliknij i podziękuj
    31
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    JA TEZ MAM GORACA PROSBE KOLEZANKI I KOLEDZY. mOJA DZIEWCZYNA MA TEMAT PRACY LICENCJACKIEJ ODNOSZACY SIE DO KIBICOW SPORTU OGOLNIE. ICH ZACHOWAN ITP. JESLI MIELIBYSCIE JAKIES MATERIALY CZY POMYSLY TO ROWNIEZ PROSZE O POMOC.
    Proponuje książkę "Fani-chuligani : rzecz o polskich kibolach". Co prawda znajdują się w niej kwiatki typu: "w trakcie awantury kibice byli agresywni" ale warto zajrzeć choćby po to, żeby zdobyć dodatkową literaturę (bogata bibliografia i przypisy)

    Pozdrawiam

  26. Powrót do góry    #26
    Zaawansowany Awatar YaneY
    Dołączył
    02-01-2006
    Postów
    1,757
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 67 w 29 postach
    JA TEZ MAM GORACA PROSBE KOLEZANKI I KOLEDZY. mOJA DZIEWCZYNA MA TEMAT PRACY LICENCJACKIEJ ODNOSZACY SIE DO KIBICOW SPORTU OGOLNIE. ICH ZACHOWAN ITP. JESLI MIELIBYSCIE JAKIES MATERIALY CZY POMYSLY TO ROWNIEZ PROSZE O POMOC.
    http://www.youtube.com/watch?v=ogE5zCwPD_A

    To będzie idealne :D

  27. Powrót do góry    #27
    Początkujący
    Dołączył
    22-12-2002
    Postów
    31
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pisałam magisterkę o języku kibiców żużlowych- kupa roboty, mam nadzieję, że jesteś baaardzo zapalona do tematu :).

  28. Powrót do góry    #28
    Użytkownik
    Dołączył
    03-04-2003
    Postów
    222
    Kliknij i podziękuj
    31
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Pisałam magisterkę o języku kibiców żużlowych- kupa roboty, mam nadzieję, że jesteś baaardzo zapalona do tematu :).
    A dałoby by rade ją przeczytać, jest gdzieś dostępna, albo czy Pani Magister może ją innym kibicom udostępnić :D

    Pozdrawiam

  29. Powrót do góry    #29
    Użytkownik Awatar gawronex85
    Dołączył
    12-03-2009
    Postów
    368
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    DZIEKI KOLEDZY ZNAM OBIE POZYCJE :) Yaney to byla docinka do tego ze jestem z LEszna? :) ta kolezanka pochodzi z Czestochowy ;)

  30. Powrót do góry    #30
    Zaawansowany Awatar YaneY
    Dołączył
    02-01-2006
    Postów
    1,757
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 67 w 29 postach
    DZIEKI KOLEDZY ZNAM OBIE POZYCJE :) Yaney to byla docinka do tego ze jestem z LEszna? :) ta kolezanka pochodzi z Czestochowy ;)
    A to nie szkodzi, przedstawiony obraz kibiców żużla z tamtego miasta, bawi każdego niezależnie od pochodzenia ;)

  31. Powrót do góry    #31
    Początkujący
    Dołączył
    12-10-2009
    Postów
    22
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Masz rację- mimo iż, dopiero zaczynam to właśnie zdałam sobie sprawę z tego, ile to roboty. Najgorsze jest to, że właściwie nie ma do tego bibliografii. Ale chyba warto podejmować wyzwania...

  32. Powrót do góry    #32
    Ekspert Awatar Howard
    Dołączył
    29-04-2003
    Postów
    3,480
    Kliknij i podziękuj
    927
    Podziękowania: 578 w 312 postach
    archaiczne słownictwo

    Może znacie jeszcze jakieś słownictwo, które już wyszło z użycia?
    ja znam, ja znam: byd...... :)

  33. Powrót do góry    #33
    Zaawansowany
    Dołączył
    30-03-2002
    Postów
    1,725
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 42 w 21 postach
    Ciężki temat, jak dla kogoś, kto nie jest pasjonatem żużla. Cóż. Jeśli chodzi o archaizmy, to może być ciężko, ale z takim ciekawostek dodam, że nazwa speedway funkcjonuje w polskim żużlu stosunkowo od niedawna. Wcześniej posługiwano się niemalże tylko i wyłącznie określeniem "żużel". Ewentualnie "czarny sport". "Czarny sport" to w ogóle ciekawe określenie - typowo czarnych, żużlowych torów już właściwie nie ma, a mimo to funkcjonuje ona po dziś dzień.

  34. Powrót do góry    #34
    Zaawansowany Awatar Slawek
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    2,608
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 17 w 12 postach
    "Czarny sport" to w ogóle ciekawe określenie - typowo czarnych, żużlowych torów już właściwie nie ma, a mimo to funkcjonuje ona po dziś dzień.
    Jak to nie ma, przyjdź na żużel w Krośnie to zobaczysz co to czarny sport :)
    Ukryta zawartość - zapraszam do wspólnej zabawy

  35. Powrót do góry    #35
    Zaawansowany Awatar Robert_Leszno
    Dołączył
    01-05-2008
    Postów
    2,105
    Kliknij i podziękuj
    422
    Podziękowania: 586 w 344 postach
    uzupełnię tylko aszotka żużel to także szlaka, starsi kibice mówią że "idą na szlakę".
    pozdr

  36. Powrót do góry    #36
    Moderator Awatar basala
    Dołączył
    03-11-2005
    Postów
    1,243
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    [...]starsi kibice mówią że "idą na szlakę".
    Ale to chyba tylko w Wielkopolsce.

  37. Powrót do góry    #37
    Użytkownik
    Dołączył
    25-06-2006
    Postów
    143
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wywiady z Drabikiem , Cieślakiem zawsze wywołują uśmiech na twarzy , warto ich poszukać , polecam też wywiady z Kasprzakiem K. , Jędrzejakiem , te natomiast wywołują zażenowanie , jak można tak mówić , takim językiem ...

  38. Powrót do góry    #38
    Zaawansowany
    Dołączył
    30-03-2002
    Postów
    1,725
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 42 w 21 postach
    "Czarny sport" to w ogóle ciekawe określenie - typowo czarnych, żużlowych torów już właściwie nie ma, a mimo to funkcjonuje ona po dziś dzień.
    Jak to nie ma, przyjdź na żużel w Krośnie to zobaczysz co to czarny sport :)
    Dlatego napisałem "właściwie" :)

  39. Powrót do góry    #39
    Moderator Awatar basala
    Dołączył
    03-11-2005
    Postów
    1,243
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Sympatyczny zawodnik - w nomenklaturze spikerów żużlowych, każdy żużlowiec, który upadł na tor i przez dłuższy czas nie podnosi się z niego (Dodajmy oklaskami otuchy temu sympatycznemu zawodnikowi).

  40. Powrót do góry    #40
    Użytkownik
    Dołączył
    03-04-2003
    Postów
    222
    Kliknij i podziękuj
    31
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Sympatyczny zawodnik - w nomenklaturze spikerów żużlowych, każdy żużlowiec, który upadł na tor i przez dłuższy czas nie podnosi się z niego (Dodajmy oklaskami otuchy temu sympatycznemu zawodnikowi).
    Haha

    Choć określenie Sympatyczny(częściej Uśmiechnięty) zawodnik zostało ostatnimi czasy zmonopolizowane przez pewnego napieracza znanego z "brawurowych" ataków, rodem z Częstochowy.

    Można jeszcze dodać Nasi przyjaciele- kibice przyjezdni witani przez spikerów słowem a kibiców czynem i gestem. Szczególnie bliscy są sobie fani z Zielonej Góry i Gorzowa, Torunia i Bydgoszczy, Leszna i Wrocłaiwa itd.

    Ale wracając do tematu. Jak idzie Drogiej Koleżance pisanie pracy? :D

  41. Powrót do góry    #41
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-01-2002
    Postów
    907
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    mam dla pani dobrą wiadomość-proszę przewertować archiwa TVP [żużel] or [youtube speedway] i przeanalizować komentarze ś.p. jana ciszewskiego -największego maga języka sportowego.

  42. Powrót do góry    #42
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-05-2002
    Postów
    2,952
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jacek Rempała też potrafił godoć: "Niezbyt ciepło przyjęli mnie kibice w Bydgoszczy, od jednego dostałem nawet morelem". :) Inna jego wypowiedź, której nie potrafię dokładnie zacytować, dotyczyła "opadów atmosferycznych deszczu". :)

  43. Powrót do góry    #43
    Początkujący
    Dołączył
    12-10-2009
    Postów
    22
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pisanie pracy jakoś mi idzie. Chciałam jednak zroznicować pracę biorąc pod uwagę regionalizmy. Chciałam w związku z tym spytać Was czy znacie jakies poznańskie slówka, ktore funkcjonuja w profesjlekcie zuzlowym? Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi. Mam trochę słów śląskich, ale chciałabym poszerzyć swoj zbiór o słowa z Wielkopolski.

  44. Powrót do góry    #44
    Początkujący
    Dołączył
    12-10-2009
    Postów
    22
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Obecnie mam około 900 słów, jednak nie wiem czy wszystkie sa poprawne. Tak więc szukam kogoś, kto zechciałby mi to sprawdzić i ocenić wiarygodność.
    W razie czego można pisać na pw lub gg 11084078

  45. Powrót do góry    #45
    Początkujący
    Dołączył
    19-06-2005
    Postów
    43
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ehh, no ja się ciągle do tego zabieram jak obiecałem Ci na innym forum, ale ostatnio nie mogę czasu za bardzo znaleźć, a jest to mnóstwo materiału... Do kiedy masz czas? :)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •