Strona 19 z 20 PierwszyPierwszy ... 917181920 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 811 do 855 z 869

Wątek: STADION

  1. Powrót do góry    #811
    Początkujący
    Dołączył
    02-06-2012
    Postów
    43
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 12 w 5 postach
    Wydaje mi się,że za 5 milionów na tak zrujnowanym obiekcie można przeprowadzić tylko niewielkie modernizacje a nie budować nowe trybuny i nową wieżyczkę.
    Kiedyś gdzieś było podane,że samo ogrodzenie terenu to koszt dwóch milionów.

    Przedstawiony projekt jest może i efektowny,ale całkowicie niewykonalny z takim budżetem.Lepiej naprawić na razie połamane ławki,ogrodzić teren,przebudować tor,instalacje elektryczną,wyremontować szatnie i ten ohydny przybytek z serduszkiem.Jest jeszcze do zrobienia tor rowerowy i murawa do futbolu.

    Resztę można robić stopniowo przez wiele lat.Najważniejsze to wystartować w sezonie 2015.

    Ktoś wyżej nie bez pewnej racji napisał o marudach na tym forum.
    Więc mam nadzieję,że inwestycja nie rozpocznie się od powołania spółki z zarządem,prezesem,panią Krysią w sekretariacie,kupnem samochodu,pięciu laptopów,mebli do biura i ekspresu do kawy.Będzie ona chyba prowadzona z POSiR jako zarządzającym z ramienia miasta stadionem,a jak wiemy to oni nadzorowali budowę Stadionu Miejskiego.Tam ledwo starczyło 700 milionów a i tak połowa jest jeszcze niewykończona
    Ostatnio edytowane przez Mrozik ; 17-10-2013 o 20:52

  2. Powrót do góry    #812
    Użytkownik Awatar pavel
    Dołączył
    28-08-2007
    Postów
    439
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Info dla tych, którzy widzą na Golaju osiedle mieszkaniowe: [...] Nieruchomość o powierzchni ponad 22 ha może być przekazana nieodpłatnie miastu pod warunkiem zapewnienia trwałości funkcji rekreacyjno–sportowej - informuje Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego.
    Źródło: http://epoznan.pl/news-news-44486-Wo...olecina_miastu .
    Spidłej to nie fszysko, ale fszysko bez spidłeja, to...

  3. Powrót do góry    #813
    Zaawansowany Awatar Magda81
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    2,390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Mrozik, ale płynnie przeszedłeś ze szczekania i snucia teorii spiskowych, do pisania o tym co można na Golaju zrobić. Podziwiam. Nagle nie ma tematu. Już nie wspomnę o tym, że nikt z wieszających psy nie przyznał iż nie miał racji.
    Trzeba było poczekać, a nie siać ferment. No, ale. Taki urok kibiców PSŻ. Tradycyjnie bez pozdrowień.
    Scorpio Maurus Ultras !
    Fanatyczny Styl Życia !

  4. Powrót do góry    #814
    Początkujący
    Dołączył
    02-06-2012
    Postów
    43
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 12 w 5 postach
    Droga Madziu,ja w przeciwieństwie do Ciebie staram się myśleć samodzielnie a nie podchodzę bezkrytycznie do wszystkiego co ktoś gdzieś napisze.
    Ale rozumiem również Twoje podejście.”Szczekać” na mających inne zdanie jest zawsze łatwiej.
    Poza tym u takich zagorzałych kibiców mózg nigdy nie jest najważniejszy.Liczą się inne cechy.Smutne jest tylko u nich to,że lata lecą,świat się zmienia a oni ciągle nie wychodzą ze swojej piaskownicy

    Bardzo się cieszę,że jednak zmieniłaś chociaż w tej sprawie swoją decyzję i nie zniknęłaś z tego forum.Wnosisz tutaj powiew optymizmu , sporą dawkę młodzieńczego humoru oraz kobiecej delikatności.

    Pozdrawiam serdecznie

    P.S.Odnośnie natomiast klubu i stadionu to jak mówi przysłowie pożyjemy,zobaczymy.Rok 2015 i podobno ruszamy.

  5. Powrót do góry    #815
    Zaawansowany Awatar Magda81
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    2,390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Mam nadzieję, że wraz ze zmianami i odrodzeniem klubu, powstanie również nowe forum.
    Forum, na którym moderatorzy chamstwo będą od razu odpowiednio nagradzać.
    Bo tutaj ani mięśnie, ani inteligencja, po prostu czyste chamstwo się "wychwaściło".
    Mrozik, nie odpisuj już i się nie pogrążaj tymi swoimi "błyskotliwymi" i "dowcipnymi" tekstami.
    Już wszyscy zdążyli zauważyć jak wystaje słoma z butów. Wystarczy.

    P.s. Wycieczki personalne z braku sensownych i rzeczowych argumentów, to największe buractwo i przede wszystkim bezradność.
    A kiedyś forum tętniło życiem i w miarę sensownymi wypowiedziami.
    Ostatnio edytowane przez Magda81 ; 31-10-2013 o 09:05
    Scorpio Maurus Ultras !
    Fanatyczny Styl Życia !

  6. Powrót do góry    #816
    Początkujący
    Dołączył
    02-06-2012
    Postów
    43
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 12 w 5 postach
    Przestań znowu beczeć i użalać się nad sobą.
    Czyjeś wypowiedzi nazywasz szczekaniem i jak otrzymujesz adekwatną odpowiedź to płaczesz i nazywasz ją chamstwem i buractwem.
    Napisz wreszcie coś sensownego a jak nie podoba się Tobie to forum to załóż sobie własne.

  7. Powrót do góry    #817
    Początkujący
    Dołączył
    02-06-2012
    Postów
    43
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 12 w 5 postach
    Jeżeli to prawda,to robi się bardzo ciekawie:
    http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,360...html#LokPozTxt

    Z 5,8 miliona zostało 3,5 a nikt przecież nie mówi że to ostateczna wersja.Określenie tego kolejnym skandalem to mało.Poznań pod rządami Grobelnego i jego ekipy zupełnie się skundlił.

  8. Powrót do góry    #818
    Użytkownik
    Dołączył
    19-03-2010
    Postów
    183
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Niestety to prawda, Reksio znów nas oszukał
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/40...do-ligi-w-2014

  9. Powrót do góry    #819
    Stały bywalec Awatar urbi_et_orbi
    Dołączył
    10-01-2006
    Postów
    1,492
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 4 postach
    Ludzie! Oszukali Nas! Oddałem swój głos w dużej mierze po to, aby zobaczyć JEDYNĄ NA ŚWIECIE, JEDEN Z CUDÓW POLSKI OBOK JEZUSA ZE ŚWIEBODZINA, LICHENIA i OBWODNICY KÓRNIKA, AUTENTYCZNĄ WIEŻYCZKĘ SĘDZIOWSKĄ W KSZTAŁCIE KASKU ZOLTANA ADORIANA! I co?! D..A!!! Oszukali mnie! banda złodziei i dysydentów!
    Ponoć nie popełnia błędów tylko ten, co nic nie robi. Jestem zatem idealny! Ukryta zawartość

  10. Powrót do góry    #820
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,426
    Kliknij i podziękuj
    973
    Podziękowania: 1,472 w 949 postach
    Proszę tego nie odebrać jako szyderstwo (życzę jak najszybszego powrotu żużla do Poznania), ale może by dysydenci przed dosypaniem sjenitu zafundowali fanom zawody w Grosstracku. Na bezrybiu i rak ryba, a skoro 1,5ak dał radę zrobić zawody w Longtracku te kilka wydeptanych placków i wieżyczka jak na Sewiernym problemu nie zrobi.
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  11. Powrót do góry    #821
    Użytkownik Awatar pavel
    Dołączył
    28-08-2007
    Postów
    439
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    "Dlatego postanowiliśmy, że wykonamy projekt za 3,5 miliona złotych. Zakłada on przebudowę toru, futbol amerykański, kolarstwo, dosypanie sjenitu i krzesełka. Słowem wszystko oprócz wieżyczki sędziowskiej" - powiedział dla SportoweFakty.pl Arkadiusz Ładziński.
    Urbi, ja rozumiem, że szlag Cie trafia. Z matematycznego bowiem wyliczenia wynika, że sama wieżyczka miała kosztować 2,3 bańki. Toż to mały pałacyk miał być?! Drogo, k....., drogo.
    Spidłej to nie fszysko, ale fszysko bez spidłeja, to...

  12. Powrót do góry    #822
    Moderator Awatar basala
    Dołączył
    03-11-2005
    Postów
    1,243
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    http://poznan.gazeta.pl:
    Jedną z "przegranych" propozycji było przedszkole modułowe na Naramowicach za 5,9 mln zł. Na ten pomysł głosował m.in. sam prezydent. Teraz potwierdza, że urzędnicy poważnie biorą pod uwagę ów projekt.

    http://www.alternatywy4.net:
    (...)Zanim przejdę do przedstawienia kandydatur do naszej nowej rady, chciałem państwa poinformować, że przed naszym zebraniem odwiedził mnie obywatel Winnicki, którego wszyscy dobrze znamy i zobowiązał mnie do przekazania wiadomości, że z góry akceptuje wszystkie wyniki naszych demokratycznych wyborów. Oczywiście jeżeli będą zgodne z naszymi oczekiwaniami(...)
    Ostatnio edytowane przez basala ; 26-11-2013 o 23:06

  13. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi basala za jego przydatny post!

    pavel (27-11-2013)

  14. Powrót do góry    #823
    Moderator Awatar basala
    Dołączył
    03-11-2005
    Postów
    1,243
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    Proszę tego nie odebrać jako szyderstwo (życzę jak najszybszego powrotu żużla do Poznania), ale może by dysydenci przed dosypaniem sjenitu zafundowali fanom zawody w Grosstracku. Na bezrybiu i rak ryba, a skoro 1,5ak dał radę zrobić zawody w Longtracku te kilka wydeptanych placków i wieżyczka jak na Sewiernym problemu nie zrobi.
    Proszę tego nie odebrać jako szyderstwo: KTO ma zafundować te zawody?!

  15. Powrót do góry    #824
    Użytkownik Awatar Olimp
    Dołączył
    01-11-2005
    Postów
    333
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    I po cholere byly jakies referenda jak i tak pieniadze sie upchalo jak sie tylko urzedasom spodobalo
    =WLKP=

  16. Powrót do góry    #825
    Użytkownik
    Dołączył
    13-02-2009
    Postów
    106
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Trzeba się cieszyć z tego co jest. Fakt, ktoś tu nieźle leci w ch... a zarząd robi dobrą minę do złej gry, że nawet te 3.5 mln weźmie, chociaż należy się więcej.
    BTW...Ciekawe ile będziemy czekać na nową trasę Katowicką.

  17. Powrót do góry    #826
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    14-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    Wydaje mi się, że zaspała nieco osoba/y, która/e kilka tygodni wcześniej pisała/y jako Sportowy Golaj i przez to te nieporozumienia.

    Na swoją logike biorę to tak:
    Był/ jest konkretny projekt, ale zapewne jest on szczegółowo rozbity na tor do rowerów, futbol, tor zużlowy, bandy, ławki i wieżyczkę sędziowską... może i kibelki
    I to jest ta kwota 5,8mln. Zakładam, że lwia część z tego miała iść na wieżyczkę sędziowską co groziłoby niewykonaniem pozostałych inwestycji. Policzono ile kasy potrzeba na pozostałe i być może okazało się, że wystarczy 3,5mln i wtedy rozumiem, że dogadano się żeby doinwestować Arene. W takim przypadku jestem ZA, bo to nie są pieniądze wyrzucone w błoto. Mam jednak niedosyt, że nigdzie takiej informacji nie znalazłem więc tak naprawde mogę tylko przypuszczać, że o coś w ten deseń chodzi w tym podziale środków. Druga rzecz to szkoda, że nie było przygotowanej opcji ze znacznie tańszą wieżyczką, bo wtedy ta kwota 5,8 mogłaby zostać wydana całkowicie na Golaj. Teraz już zapewne musztarda po obiedzie, bo chyba nie można było na szybcika przygotowywać nowego projektu wieżyczki.

    Mam nadzieje, że nasza cierpliwość i tęsknota będzie tego warta i doczekamy się ligi w 2015
    Zawsze zwarte i bojowe, Poznańskie Stowarzyszenie Żużlowe
    Ukryta zawartość

  18. Powrót do góry    #827
    Użytkownik
    Dołączył
    19-06-2009
    Postów
    373
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Cytat Zamieszczone przez Molineux Zobacz posta
    W takim przypadku jestem ZA, bo to nie są pieniądze wyrzucone w błoto. Mam jednak niedosyt, że nigdzie takiej informacji nie znalazłem
    Kosztorys był dosyć szczegółowo rozpisany w zgłoszeniu Sportowego Golaja i bardziej szczegółowe wyjaśnienia sprowadzałyby się do odesłania właśnie do zgłoszenia.
    Masz rację w kwestii, że od wygranej sumy odszedł koszt wieżyczki. Informację o tym przekazywały choćby SF:
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/40...do-ligi-w-2014

  19. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi blic za jego przydatny post!

    Molineux (18-12-2013)

  20. Powrót do góry    #828

  21. Powrót do góry    #829
    Początkujący Awatar endrjo
    Dołączył
    31-12-2013
    Postów
    3
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co prawda nie jeździmy w I lidze, ale i tak pozytywne info

    http://ryehouserockets.co/news.php?extend.727.1

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

  22. Powrót do góry    #830
    Użytkownik Awatar Olimp
    Dołączył
    01-11-2005
    Postów
    333
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czy data przejecia przez POSiR obiektu z dniem 1 lutego dalej jest wazna?
    =WLKP=

  23. Powrót do góry    #831
    Użytkownik
    Dołączył
    23-08-2009
    Postów
    75
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

  24. Powrót do góry    #832
    Użytkownik Awatar Olimp
    Dołączył
    01-11-2005
    Postów
    333
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    =WLKP=

  25. Powrót do góry    #833
    Użytkownik Awatar pavel
    Dołączył
    28-08-2007
    Postów
    439
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez Olimp Zobacz posta
    Jak dotrzymają końcowego,to dopiero będziemy mogli świętować.
    Spidłej to nie fszysko, ale fszysko bez spidłeja, to...

  26. Powrót do góry    #834
    Użytkownik Awatar PiotrHa
    Dołączył
    19-09-2011
    Postów
    66
    Kliknij i podziękuj
    48
    Podziękowania: 17 w 10 postach
    A jak idą formalności?? Jak wiadomo bowiem Polska to taki kraj, gdzie bez odpowiedniej ilości pieczątek i bumażek nie ruszysz z miejsca... Roboty, które są do wykonania, wymagają zapewne pozwoleń budowlanych, więc nawet zakładając, że dokumentacja techniczna jest kompletna i gotowa (czego nie wiem), to samo oczekiwanie na pozwolenie na budowę to jakieś dwa miesiące. Potem ogłoszenie przetargu itd - ciekawe kiedy nastąpi wbicie symbolicznej łopaty....

  27. Powrót do góry    #835
    Użytkownik Awatar Olimp
    Dołączył
    01-11-2005
    Postów
    333
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Boje sie ze wlasnie na tych biurokratycznych sprawach przepadnie ten rok na niczym. Chociaz nie wiem jak wyglada sprawa siana z B.O jesli ne zaczna czegos robic owe pieniadze moga im poprostu przepasc np na jakis inny projekt z listy.
    =WLKP=

  28. Powrót do góry    #836
    Użytkownik
    Dołączył
    19-03-2010
    Postów
    183
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam. Podobno RoweLove nie będzie realizowane w tym roku ze względu na trudności z gruntami przez które miała przebiegać droga rowerowa. Czy Sortowy Golaj może liczyć na dodatkową kasę z BO ?

  29. Powrót do góry    #837
    Użytkownik Awatar Olimp
    Dołączył
    01-11-2005
    Postów
    333
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cisza i cisza a tu po malu beda konczyly sie wakacje a z robotami nic. Wie ktos jak sie maja sprawy z inwestycjami z BO?
    =WLKP=

  30. Powrót do góry    #838
    Użytkownik
    Dołączył
    23-08-2009
    Postów
    75
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ja mam takie małe pytanie
    https://budzetobywatelski.zetwibo.pl...edTaskView/178
    co z tym?

  31. Powrót do góry    #839
    Użytkownik Awatar Olimp
    Dołączył
    01-11-2005
    Postów
    333
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez swistak86 Zobacz posta
    ja mam takie małe pytanie
    https://budzetobywatelski.zetwibo.pl...edTaskView/178
    co z tym?
    znaleziony post z przed tygodnia gdzies z jakiegos forum

    Już rok temu zacząłem śledzić ich profil na fb, gdzie szczegółowo i regularnie podają zakres wykonanych prac. Fakt że nie są one jeszcze na tyle widoczne żeby jakoś bardziej to ogłaszać wynika z ogromu prac jakich ten teren wymaga i sił własnych Poznańskiego Stowarzyszenia Żużlowego. Praktycznie wszystko robią sami,a gdy organizują akcje wspólnego sprzątania terenu stadionu i okolic to ostatnio stawiło się chyba 6 osób. Pracę jednak postępują, co chwila ogłaszają pozyskanie nowych sponsorów i już niedługo będą mogli ruszyć z kopyta, również ze zmianami infrastrukturalnymi. Pierwsze treningi planują już w połowie przyszłego roku.
    =WLKP=

  32. Powrót do góry    #840
    Użytkownik Awatar Olimp
    Dołączył
    01-11-2005
    Postów
    333
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Inicjatywa znalazła poparcie mieszkańców już w roku ubiegłym. Wiele osób zastanawia się jednak, dlaczego na stadionie nie są prowadzone żadne prace. Przyczyna jest prozaiczna - trwają procedury biurokratyczne. - Prace związane z budżetem obywatelskim 2014 przebiegają tak, jak powinny.Być może niektórym wydaje się, że to bardzo długo trwa. To jest jednak obiekt miejski. Niestety POSiR i PIM zderzyły się z brakami dokumentacji obiektu. Rozpoczęcie jakichkolwiek prac przy takim braku dokumentacji było utrudnione. Najważniejsze jest jednak to, że wszystkie prace dokumentacyjne związane z projektami zostały zakończone i na dniach będą ogłoszone przetargi - wyjaśnił Arkadiusz Ładziński, prezes PSŻ Poznań.

    Głosowanie w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2015 trwać będzie od 1 do 12 października. - Na stronie sportowygolaj.pl jest opisany cały projekt. Teraz rozszerza się on o większa liczbę dyscyplin sportowych, m.in. tenis ziemny i triathlon. Projekt jest skierowany w bardzo dużej części dla mieszkańców, ponieważ jeszcze szerzej się na nich otwiera. Za część pieniędzy prowadzone mają być dalsze prace nad trybunami, ale także ma być naprawiona ogólnodostępna ścianka tenisowa - powiedział Ładziński. - Na Golęcinie ma grać futbol amerykański, prowadzimy rozmowy na temat współpracy z kolejnymi amerykańskimi dyscyplinami sportu jakimi są lacrosse i frisbee. W minioną niedzielę obiekt gościł rugbystów. To wszystko, co się dzieje, jest kontynuacją myśli z ubiegłego roku, aby Golęcin był mekką większej liczby sportów. Chcemy, aby ten stadion żył, a nie stał pusty. Nasze tegoroczne hasło promujące nasz wspólny projekt to: "Sportowy Golaj. Wiele Dyscyplin. Jedna Pasja. Jedno miasto" - dodał.

    Ładziński szanuje głos Rad Osiedli, które nie chcą powrotu ligowej drużyny Skorpionów, ale się z nimi nie zgadza. - Na budżet obywatelski w roku 2013 oddało swoje głosy prawie 14 tysięcy osób. W niedawno zakończonych konsultacjach 72% mieszkańców Poznania chciało żużla. Ten cel jest wytyczony i nie ma odwrotu od powrotu żużla na Golęcin. Patrzymy jednak na to miejsce szerzej i słuchamy co mówią poznaniacy. Wg naszego projektu znajdą się tam m.in. wypożyczalnia rowerów i sprzętu do nordic walking. Chcemy, aby naturalne ścieżki piesze i rowerowe były dobrze oznaczone. Golęcin ma być miejscem sportu nie tylko wyczynowego. To ma być obiekt otwarty dla mieszkańców. Wiemy, że nie wszyscy nagle będą jeździć na rowerze, spacerować czy wypożyczać kijki - dlatego ma to być połączenie funkcji sportu wyczynowego, rekreacji i wypoczynku - czyli jedni grają np. na ściance tenisowej, inni wypoczywają biernie oglądając zawody sportowe, np. żużel - powiedział.

    Co ważne, działacze skupieni wokół Sportowego Golaja mogą liczyć na wsparcie władz Poznania. - Od dłuższego czasu jest bardzo dobry klimat dla żużla w miejskim wydziale sportu, biurze prezydenta, a także w POSiR. W obecnej chwili, kiedy rozmawiamy z władzami miasta o żużlu, czujemy się partnerami - zakończył Ładziński.
    http://www.epoznan.pl/sport-news-523...m_poznaniakom_
    =WLKP=

  33. Powrót do góry    #841
    Użytkownik Awatar pavel
    Dołączył
    28-08-2007
    Postów
    439
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wrzucam tu, żeby po wyborach nie uleciało z pamięci.
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/47...oci-na-golecin
    Jeden cytatów Ryszarda Grobelnego:

    "Jestem entuzjastą sportu żużlowego i powrót motocykli na Golęcin jest jednym z moich marzeń. Poznań ma wielu oddanych kibiców czarnego sportu. Być może nie ma ich tylu jak w Lesznie, ale zapewniam, że po reaktywacji klubu, jaka nastąpi, stadion nie będzie świecić pustkami".
    Spidłej to nie fszysko, ale fszysko bez spidłeja, to...

  34. Powrót do góry    #842
    Początkujący Awatar haryztybetu
    Dołączył
    23-10-2014
    Postów
    42
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 20 w 13 postach
    16.10.2014 r. ogłosili w końcu przetarg na:

    "„SPORTOWY GOLAJ”- Remont istniejącego boiska, wymiana murawy oraz instalacja bramek do futbolu amerykańskiego wraz z naprawą zniszczeń toru żużlowego związanych z realizacją wymiany murawy, oraz remontem infrastruktury toru żużlowego"

    Zakończenie 31.10.2014 r.

    Także coś się rusza, coś się dzieje

  35. Powrót do góry    #843
    Zaawansowany Awatar Aussie
    Dołączył
    07-07-2003
    Postów
    2,571
    Kliknij i podziękuj
    1,346
    Podziękowania: 433 w 242 postach
    Ostatnio edytowane przez Aussie ; 31-10-2014 o 18:05

  36. Powrót do góry    #844
    Zaawansowany Awatar Raymond
    Dołączył
    05-07-2010
    Postów
    1,940
    Kliknij i podziękuj
    151
    Podziękowania: 201 w 135 postach
    zawsze z Unią, wierząc w Unię
    -1938-


  37. Powrót do góry    #845
    Stały bywalec Awatar urbi_et_orbi
    Dołączył
    10-01-2006
    Postów
    1,492
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 4 postach
    Wreszcie bardzo dobre informacje nt. przyszłości stadionu!!!

    posir_sg-744x1024.jpg
    No i na deser rozstrzygnięcie przetargu na pierwszy etap prac na stadionie!

    http://pozim.pl/zamowienia-publiczne/Wyniki
    Ostatnio edytowane przez urbi_et_orbi ; 24-11-2014 o 22:11
    Ponoć nie popełnia błędów tylko ten, co nic nie robi. Jestem zatem idealny! Ukryta zawartość

  38. Powrót do góry    #846
    Użytkownik Awatar pavel
    Dołączył
    28-08-2007
    Postów
    439
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wiem, że dotyczy innego projektu, ale tak się zaczytałem, że... spodobało mi się to: "...do projektowanej Instalacji Termicznego Przekształcania Frakcji Resztkowej Zmieszanych Odpadów Komunalnych".
    A tak na poważnie, to ciekaw jestem, jak, w świetle BO, będzie rzucał kłody pod nogi Jaśkowiak, jeżeli wygra z Grobelnym w dogrywce. Bo przecież on jest przeciw.
    Ostatnio edytowane przez pavel ; 25-11-2014 o 00:42
    Spidłej to nie fszysko, ale fszysko bez spidłeja, to...

  39. Powrót do góry    #847
    Użytkownik Awatar Olimp
    Dołączył
    01-11-2005
    Postów
    333
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czyzby po wyborach na prezdenta miasta i wygranej JJ wlaczono 5 bieg

    http://www.poznan.sport.pl/sport-poz...ml#indeks_news
    =WLKP=

  40. Powrót do góry    #848
    Stały bywalec Awatar Latosi79
    Dołączył
    19-05-2009
    Postów
    1,497
    Kliknij i podziękuj
    31
    Podziękowania: 41 w 31 postach
    "Mam tu na myśli tor, bandy, maszynę startową, światła wykluczeń czy pulpit kierowniczy. W przyszłym roku będą realizowane kolejne przedsięwzięcia, na które mają składać się zarówno trybuny, jak i nowe oświetlenie - dodał Ładziński."

    Czy to chodzi o nowe jupitery???
    Bjarne Pedersen Racing ! witamy w Łostrowie!Ukryta zawartość Ukryta zawartość

  41. Powrót do góry    #849
    Użytkownik Awatar pavel
    Dołączył
    28-08-2007
    Postów
    439
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ...Jacek Jaśkowiak w swoim programie ma co prawda budowę w odległej przyszłości motoareny poza granicami miasta...

    Czy przypadkiem jego władza nie kończy się właśnie na granicach Poznania?
    Spidłej to nie fszysko, ale fszysko bez spidłeja, to...

  42. Powrót do góry    #850
    Użytkownik Awatar Olimp
    Dołączył
    01-11-2005
    Postów
    333
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez pavel Zobacz posta
    ...Jacek Jaśkowiak w swoim programie ma co prawda budowę w odległej przyszłości motoareny poza granicami miasta...

    Czy przypadkiem jego władza nie kończy się właśnie na granicach Poznania?
    Ja mysle ze tak tylko gada, nowe zdjecia http://poznanmojemiasto.com/galeria/olimpia/
    =WLKP=

  43. Powrót do góry    #851
    Użytkownik Awatar pavel
    Dołączył
    28-08-2007
    Postów
    439
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/48...ign=newswidget

    "Wudarski nie wyklucza, że jeśli żużel na Golęcinie powstanie, to on odejdzie z urzędu".

    Towarzysze! Pomożecie?
    Ostatnio edytowane przez pavel ; 13-12-2014 o 13:07
    Spidłej to nie fszysko, ale fszysko bez spidłeja, to...

  44. Powrót do góry    #852
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    To, że w Poznaniu nie ma żużla to jest naprawdę porażka. Mało które miasto w Polsce ma takie możliwości. Wiadomo, są lepsze miasta, ale Poznań jest z pewnością w czołówce.
    Bandytą mogę być, nie politykiem.

  45. Powrót do góry    #853
    Użytkownik Awatar Olimp
    Dołączył
    01-11-2005
    Postów
    333
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    dzis w Concordia Desgin

    Sprawa Golęcina i powrotu żużla. - Pana nowy zastępca, Maciej Wudarski, publicznie twierdzi "nie" dla powrotu żużla. Jako obywatel tego miasta traktuję to jako pogardę [dla budżetu obywatelskiego].
    JJ: - Uszanuję decyzję podjętą w ramach BO, te kwoty przegłosowane zostaną przeznaczone na te prace. Uważam, że w przygotowaniu tego projektu doszło do zaniechań - to odrębna kwestia. Mój punkt widzenia jest taki, że środki trzeba przeznaczyć, ale chciałbym dla miłośników sportów motorowych, też quadów, szukał nowego obiektu, wg najnowszych standardów. Przez wiele lat oceniałem obiekty sportowe i wiem, że rozwiązania przyjmowane 40 lat temu, teraz są nieaktualne.
    Jeśli mówimy o obiekcie żużlowym na 6 tys. miejsc, to musi on mieć zaplecze parkingowe. To problem podobny do Areny, obiektu kultowego, którego nie da się w pełni optymalnie wyremontować. Widzimy też, jak wyglądał Tor Poznań kiedyś, a jak wygląda teraz.
    Może na terenach poprzemysłowych na Żegrzu znalazłoby się miejsce dla sportów motorowych? Musimy szukać takich rozwiązań, które będą dobre dla całej aglomeracji. Docelowo jestem za stworzeniem nowej motoareny, a tymczasowo sportowy Golaj może odżyć.

    http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,360...l?PageNumber=2
    =WLKP=

  46. Powrót do góry    #854
    Zaawansowany Awatar Drapichrust
    Dołączył
    07-01-2006
    Postów
    1,535
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 325 w 208 postach
    Przebudowa toru trwa w najlepsze, montaż nowych band i krawężników.
    No właśnie, odnośnie przebudowy. Dziwi troszkę mnie to, że prezes mówił w mediach, że przez pozwolenie na budowę, inwestycja mogłaby się przedłużyć o rok lub dwa. Wydanie takiej decyzji trwa do 3 miesięcy. I wierzyć mi się nie chce, że nie byli przygotowani na taki scenariusz.
    Nie wiem, może to lepiej, że tor zostanie taki długi (prawie 400m).
    Ścierkę mnie zabrał, moje narzędzie pracy!

  47. Powrót do góry    #855
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    14-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    Prawdopodobnie tak to się potoczyło, bo Poznań ma być organizatorem 1/2 finału juniorów i nie chcieli zwlekać. Gdyby od początku przyjęto, że celem nadrzędnym jest TYLKO start w rozgrywkach ligowych 2016 to spokojnie można było czekać na skrócenie toru. Dla mnie osobiście szkoda, że to się nie udało. Czekam z utęsknieniem na żużel w Poznaniu, ale jeszcze ten rok bym poczekał. Dodatkowo wyszła sprawa z powołaniem drużyny PZMotu w Poznaniu. Choć akurat ten wątek traktuje z przymrużeniem oka. Być może "centrala" chciała na siłę powołać taki twór, by drużyny drugoligowe (4) nie poczuły się oszukane lub wywrzeć presje na Gdańsk i Częstochowę, żeby Im pokazać "poradzimy sobie bez Was". Aby to uwiarygodnić przyspieszono prace torowe w Poznaniu. Wiadomo, że przewodniczący Szymański żyje bardzo dobrze z prezesem Ładzińskim i takie dogadanie się nie było trudne. Gdy pierwszy raz usłyszałem o organizacji 1/2 juniorów w Poznaniu to pierwsze skojarzenie jakie mi przyszło na myśl to "licencja dla GKMu w zamian za odpuszczenie czempionatu juniorów". Ale to tylko skojarzenie, nie mające odzwierciedlenia we faktach
    Zawsze zwarte i bojowe, Poznańskie Stowarzyszenie Żużlowe
    Ukryta zawartość

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •