Strona 18 z 20 PierwszyPierwszy ... 81617181920 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 766 do 810 z 869

Wątek: STADION

  1. Powrót do góry    #766
    Ekspert Awatar Mildura
    Dołączył
    03-07-2010
    Postów
    6,848
    Kliknij i podziękuj
    845
    Podziękowania: 840 w 448 postach
    A ja z kilku źródeł słyszałem, że Golaj może liczyć na od 4 do 5,8 mln. złotych. A to wcale nie mało, aby przywrócić tor i stadion do używalności. Być może w 2015 roku zostanie zgłoszona drużyna.
    Trzymam kciuki.
    Zenon Jaskuła - TDF 1993!
    Rafał Majka - Vuelta 2015!!! 3xTDF!!!
    Niemiec - Vuelta 2014!
    28/09/2014 - MICHAŁ KWIATKOWSKI MISTRZEM ŚWIATA!!!! 19/04/2015 - AMSTEL GOLD RACE!!! E3 Harelbeke 25/03/2016!!! Strade Bianche 2014/2017
    18/03/2017 Milan-San Remo!!!

  2. Powrót do góry    #767
    Początkujący
    Dołączył
    02-06-2012
    Postów
    43
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 12 w 5 postach
    Jestem kibicem i chciałbym aby żużel wrócił do Poznania.

    Ale wydaje mi się,że nie ma takiej możliwości.Na karcie do głosowania widniała kwota prawie 9 milionów i na to ludzie głosowali.

    Nie na 5 milionów lub na inną kwotę.Przecież w ten sposób każdy zgłoszony projekt mógł mieć kilka wariantów finansowych i tak rozumując zawsze znalazłby się w finale.

    PSŻ zaryzykował,poszedł bo bandzie i niestety przegrał.

  3. Powrót do góry    #768
    Użytkownik
    Dołączył
    23-08-2009
    Postów
    75
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Z tego co mi wiadomo to wpisanie najdroższego wariantu na karty do glosowania było decyzją urzędu miasta, a nie stowarzyszeń. A ludzie głosowali na projekt, który był szczegółowo opisany we wniosku, a nie na jeden wiersz z karty do głosowania. A kolega z forum gazety wyborczej bardzo się napina na arene i to na epoznan chyba też. Wierze, że słowa Grobelnego będą miały potwierdzenie w niedalekiej przyszłości

  4. Powrót do góry    #769
    Początkujący
    Dołączył
    02-06-2012
    Postów
    43
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 12 w 5 postach
    Cytat Zamieszczone przez swistak86 Zobacz posta
    A ludzie głosowali na projekt, który był szczegółowo opisany we wniosku, a nie na jeden wiersz z karty do głosowania.

    Niestety jest dokładnie odwrotnie.Głosuje się na to co jest zamieszczone na karcie do głosowania.
    Inaczej żadne wybory nie miałyby sensu.

  5. Powrót do góry    #770
    Użytkownik
    Dołączył
    23-08-2009
    Postów
    75
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie ogarniam sensu tej dyskusji, a jedynie nabieram wrażenia że kolega Mrozik to ta sama osoba, która się realizuje pod pseudonimem "nowaarena" Ludzie oddali więcej głosów na golęcin niż na arene i trzeba to uszanować myślę. Bedę cierpliwie czekał na jakiś oficjalny komunikat urzedu miasta co do przyznanych pieniędzy i tyle Pozdrawiam.

  6. Powrót do góry    #771
    Początkujący
    Dołączył
    02-06-2012
    Postów
    43
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 12 w 5 postach
    Nie mając merytorycznych argumentów trzeba kolego swistak86 wykazać,że rozmówca jest kimś innym,podstępnym wrogiem spiskującym w celu osiągnięcia niecnych celów

    Ludzie głosowali na dwadzieścia projektów a nie tylko na SportowyGolaj i dla każdego jego wybór był najważniejszy.Dla Ciebie jest to żużel a dla innego mieszkańca coś zupełnie innego.

    Zaczekajmy na oficjalny komunikat Urzędu Miasta.Nie zapominajmy jednak,że za innymi zgłoszonymi projektami też stali konkretni ludzie,którzy nie będą spokojnie patrzeć na naciąganie prawa w przypadku wyboru SportowegoGolaja.

  7. Powrót do góry    #772
    Użytkownik
    Dołączył
    23-08-2009
    Postów
    75
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja naprawdę wszystko rozumiem, ale po prostu spokojnie podchodzę do tematu i staram się myśleć pozytwnie. Oczywiście w te stronę, na której mi zależy

    a tak jeśli chodzi o merytoryczne argumenty.
    W załączniku nr 1 "ZASADY POZNAŃSKIEGO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO 2014 r." do "Zarządzenia nr 415/2013/P w sprawie przeprowadzenia na terenie miasta Poznania konsultacji społecznych w sprawie budżetu Miasta Poznania na rok 2014" znalazłem tylko punkt 6 w rozdziale trzecim, który brzmi "6.Ingerowanie w zakres propozycji projektów zgłoszonych do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, w tym zmiany miejsca ich realizacji bądź łączenia z innymi zadaniami, jest możliwe jedynie za zgodą autorów tych propozycji.". Punktu wskazywanego przez "nowaarena" brzmiącego "Ingerowanie w zakres propozycji projektów zgłoszonych do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, możliwe jest jedynie za zgodą autorów tych propozycji podczas etapu weryfikacji projektów, a nie po ogłoszeniu wyników wyborów." niestety nie znalazłem, w żadnym załączniku. Coś tu się chyba nie zgadza Pozdrawiam.

    http://bip.poznan.pl/bip/zarzadzenia...-p,NT001020EE/

  8. Powrót do góry    #773
    Zaawansowany Awatar Magda81
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    2,390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Przestańcie siać ferment i się nakręcać.
    Poczekajmy na oficjalne stanowisko miasta.
    Wywalczyliśmy 3 miejsce i powinniśmy dostać swoją część, to co zostanie.
    Scorpio Maurus Ultras !
    Fanatyczny Styl Życia !

  9. Powrót do góry    #774
    Stały bywalec Awatar urbi_et_orbi
    Dołączył
    10-01-2006
    Postów
    1,492
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 4 postach
    Dura lex sed lex. Regulamin jest po to, aby go przestrzegać!
    Ponoć nie popełnia błędów tylko ten, co nic nie robi. Jestem zatem idealny! Ukryta zawartość

  10. Powrót do góry    #775
    Początkujący Awatar SportowyGolaj.pl
    Dołączył
    29-08-2013
    Postów
    25
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Witajcie,

    po pierwsze cała zadymę w internecie tworzy gość o nicku "nowaarena" - zajeli czwarte miejsce, dlatego takie zachowanie ...,

    po drugie na stronie UM Poznania jest Zarządzenie o BO - z takimi ważnymi informacjami jak choćby, to, ze jest to dokument OBOWIAZUJACY, a czytamy w nim(par.4 pkt 2),że: "Do realizacji mogą zostać przeznaczone te projekty, które uzyskały największą liczbę punktów, aż do wyczerpania puli środków finansowych przeznaczonych na Poznański Budżet Obywatelski" - czyli 10 000 000 minus "Przytulisko" minus "RoweLove" daje kwotę 5 800 000 zł

    po trzecie - projekt Sportowy Golaj w wariancie cenowym nr 2 - posiada wycenę na kwotę 6 329 000 zł - w tej wersji, nie ma ŻADNEGO problemu, by odchudzić np. wieżyczkę sędziowską o 529.000 zł - dla uzupełnienia informacji otrzymaliśmy informację wczoraj. tj. w piątek około godziny 19.00 od Rzecznika Prezydenta m.Poznania, że w najbliższym czasie będzie spotkanie w sprawie pod roboczym tytułem: "czy mozna Sportowy Golaj realizowac za mniejszą kwote?"

    po czwarte - mam nadzieję, że to zdanie zamknie dyskusję - można realizować projekt Sportowy Golaj za kwotę 5 800 000 zł

    Pozdrawiamy i dziękujemy za głosowanie na nasz projekt.

    p.s.
    inicjatorzy projektu SportowyGolaj działali i działają wg OBOWIĄZUJĄCEGO regulaminu BO 2014 ......http://bip.poznan.pl/bip/zarzadzenia...-p,NT001020EE/
    Ostatnio edytowane przez SportowyGolaj.pl ; 12-10-2013 o 13:48
    Projekt Budżetu Obywatelskiego Poznań 2014 Sportowy Golaj.
    Ukryta zawartość

    Ukryta zawartość

    Ukryta zawartość
    Ukryta zawartość

  11. Powrót do góry    #776
    Stały bywalec Awatar urbi_et_orbi
    Dołączył
    10-01-2006
    Postów
    1,492
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 4 postach
    Kampania informacyjna prowadzona przez "SG" nie określała, istnienia 40 różnych wariantów budżetu. Informowanie opinii publicznej opierało się wyłącznie na wskazaniu kwoty niezbędnego budżetu na poziomie 8,9 mln zł. I podejrzewam, iż wiedza zdecydowanej większości głosujących na "SG" ograniczała się jedynie do tej "oficjalnej" kwoty. I teraz pojawia się pytanie: A co jeżeli ci potencjalnie głosujący na projekt Sportowego Golaja, nie zgadzają się na umniejszenie wartości jego realizacji, gdyż de facto swój głos oddali na realizację projektu o znacznie wyższej kwocie? Albo jeszcze inaczej- Skoro można swobodnie dopasowywać poziom dofinansowania w zależności od pozostałych w ogólnej puli środków (co stoi w sprzeczności z regulaminem bo - Rodz. 3, par. 1), to równie dobrze przytulisko czy RoweLove Rataje mogą stwierdzić, iż pierwotny kosztorys uległ dezaktualizacji i budżet na poszczególne projekty należy poddać ponownej weryfikacji.

    Zaznaczam, nie mówimy tutaj o skorygowaniu budżetu o 5-10%, ale o ogromnym jego zmniejszeniu - prawie o 40% - w stosunku do projektu, który poddany był głosowaniu. Tak radykalne zmniejszenie środków powoduje, iż pod względem merytorycznym projekt ten nie ma w zasadzie nic wspólnego z "pierwotną" jego wersją, czyli de facto jest zupełnie nowy (a on nie podlegał ocenie - wpierw urzędników, później samych mieszkańców Poznania)

    Na koniec jedno zasadnicze pytanie do "Sportowego Golaju": jaka kwota orientacyjnego budżetu była podana w ankiecie do głosowania?
    Ostatnio edytowane przez urbi_et_orbi ; 12-10-2013 o 14:34
    Ponoć nie popełnia błędów tylko ten, co nic nie robi. Jestem zatem idealny! Ukryta zawartość

  12. Powrót do góry    #777
    Początkujący Awatar SportowyGolaj.pl
    Dołączył
    29-08-2013
    Postów
    25
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Dodam jeszcze, że par.3 pkt 2, mówi że "Na karcie do głosowania podaje sie tytuły projektów i szacunkowy koszt ich realizacji"

    Do urbi_et_orbi - dyskusja w stylu " Na koniec jedno zasadnicze pytanie do "Sportowego Golaju": jaka kwota orientacyjnego budżetu była podana w ankiecie do głosowania? " nie wnosi absolutnie nic do tej dyskusji ......

    Odpowiedź na Twoje pytania są na stronach:
    http://www.poznan.pl/mim/main/finalo...303,25789.html
    http://sportowygolaj.pl/sg/?page_id=291

    Merytorycznie temat ilości głosów i zajęcia miejsca jest wyczerpany - nie ma sensu dzielić włosa na czworo ...
    Projekt Budżetu Obywatelskiego Poznań 2014 Sportowy Golaj.
    Ukryta zawartość

    Ukryta zawartość

    Ukryta zawartość
    Ukryta zawartość

  13. Powrót do góry    #778
    Stały bywalec Awatar urbi_et_orbi
    Dołączył
    10-01-2006
    Postów
    1,492
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 4 postach
    Merytorycznie wnosi bardzo dużo, bowiem mam przyjemność zawodowo od ponad 5 lat oceniać różnorakie typy projektów i taka sytuacja, jaka ma miejsce tutaj, absolutnie nie jest NIGDZIE dopuszczalna! Projekt, który chce za wszelką cenę przepchnąć SG, nie ma nic wspólnego z projektem poddanym ocenie miejskich urzędników i głosowaniu mieszkańców!

    P.S. Dziękuje za przesłanie linka. "16. Sportowy Golaj - odbudowa stadionu na Golęcinie - żużel, park rowerowy, futbol.

    koszt: 8 969 000 zł".
    Ostatnio edytowane przez urbi_et_orbi ; 12-10-2013 o 14:45
    Ponoć nie popełnia błędów tylko ten, co nic nie robi. Jestem zatem idealny! Ukryta zawartość

  14. Powrót do góry    #779
    Początkujący
    Dołączył
    02-06-2012
    Postów
    43
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 12 w 5 postach
    SportowyGolaj wypada z puli i na jego miejsce wchodzą inne projekty mieszczące się w budżecie.

    Im szybciej ten fakt dotrze do niektórych tym lepiej dla nich.
    Za to co zrobiło Stowarzyszenie należą się słowa uznania,ale niestety nie udało się.

    Stare przysłowie mówi:est modus in rebus - są granice, których nie należy przekraczać.

    Prawa trzeba przestrzegać i w żadnym wypadku nie może być zgody na robienie sobie z wyborców idiotów.Ludzie głosowali na konkretne projekty o podanym budżecie.

  15. Powrót do góry    #780
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,185
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 305 w 211 postach
    @ urbi_et_orbi i Mrozik: skąd ta trucizna? Dajcie se na wstrzymanie chłopaki/dziewczyny. Forum żużlowe a Wy taką inicjatywę "hejtujecie".

  16. Powrót do góry    #781
    Początkujący
    Dołączył
    02-06-2012
    Postów
    43
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 12 w 5 postach
    Tobie jest pewnie bez różnicy,czy kogoś okradli lub czy został okradziony

    To że jestem kibicem i sam głosowałem na SportowyGolaj i tylko na ten jeden projekt nie oznacza że mam milczeć i dopuszczać do tego aby wybory zamienione zostały w komedię a z ludzi zrobiono bezrozumnych debili potrzebnych tylko do oddania głosu.

  17. Powrót do góry    #782
    Zaawansowany Awatar Magda81
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    2,390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Głosowałam na projekt SG i nie ma dla mnie znaczenia, że dostaniemy mniej, a nie całą sumę o jaką wnioskowaliśmy.
    Trzeba mieć nieźle pod baniakiem nawalone, aby się buntować, że "ja głosowałem na pełną kwotę i na tę się nie zgadzam".
    Regulamin jest oczywiście fatalnie skonstruowany, ale wywalczyliśmy swoje w uczciwej walce, więc dlaczego mają nas z niej wyrzucić?
    Jeżeli ktoś uważa, że kogoś okradamy i bardzo mu z tym źle, to mam nadzieję, że na Golaju go nie zobaczę. Bo wtedy obłuda sięgnie Zenitu.
    Jak nas okradali i brali kosmiczne kwoty za wynajem stadionu, to jakoś wielkich żali nie było.
    Najlepiej to idźcie i złóżcie doniesienie na MO, że Sportowy Golaj zamierza kogoś okraść, skoro tak Was serce boli.
    Urbi, Ciebie po części rozumiem skąd takie podejście. Ale naprawdę ludzie, jak coś kogoś boli, to nie forum jest od tego.
    Scorpio Maurus Ultras !
    Fanatyczny Styl Życia !

  18. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Magda81 za jego przydatny post!

    Olimp (12-10-2013), fanpsz30 (12-10-2013)

  19. Powrót do góry    #783
    Początkujący
    Dołączył
    02-06-2012
    Postów
    43
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 12 w 5 postach
    Wielkie dzięki za przypomnienie od czego jest to forum.

    PSŻ nikt nie okradał a ubecja z TS Olimpia po prostu zgodnie z podpisaną umową brała swoje za wynajem stadionu od Stowarzyszenia.Wszyscy wielokrotnie się tutaj z tego powodu oburzali.
    Widzę,że ciężko to zrozumieć ale dla niektórych przestrzeganie prawa ma podstawowe znaczenie.

    Może wróć sobie do rozlepiania vlepek,to z pewnością jest takie fascynujące i nie wymaga żadnego wysiłku umysłowego

  20. Powrót do góry    #784
    Użytkownik Awatar Olimp
    Dołączył
    01-11-2005
    Postów
    333
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sadze ze Mrozik nie jest sympatykiem zuzla w Poznaniu i tylko pompuje swoje frustracje w tym watku. Prponuje jakiemus modowi usunac tego ''chwasta''

    Co do 6.3 mln dla Golaja, czy mozna w ogole startowac z projektem jak tereny nie sa jeszcze miasta?
    =WLKP=

  21. Powrót do góry    #785
    Zaawansowany Awatar Magda81
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    2,390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Mrozik, lepsze rozklejanie vlepek niż siedzenie na forum i klepanie od rzeczy.
    Nie zasługujesz na miano kibica PSŻ. Takich konfidentów powinno się z forum usuwać automatycznie.
    Bez pozdrowień internetowy trollu.

    p.s. A jak masz jakieś, ale do mnie, to znajdziesz mnie na stadionie.
    Zobaczymy czy taki kozak jesteś w realu.
    Scorpio Maurus Ultras !
    Fanatyczny Styl Życia !

  22. Powrót do góry    #786
    Początkujący
    Dołączył
    02-06-2012
    Postów
    43
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 12 w 5 postach
    Nigdy nie interesowały mnie tak zwane babochłopy co to i pociągnąć z gwinta potrafią i przywalić z baniaka.

    Szukać nigdzie Ciebie nie zamierzam.

    Za głupotę i chamstwo również powinno się usuwać automatycznie z forum.

  23. Powrót do góry    #787
    Zaawansowany Awatar Magda81
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    2,390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Cytat Zamieszczone przez Mrozik Zobacz posta
    Nigdy nie interesowały mnie tak zwane babochłopy co to i pociągnąć z gwinta potrafią i przywalić z baniaka.

    Szukać nigdzie Ciebie nie zamierzam.

    Za głupotę i chamstwo również powinno się usuwać automatycznie z forum.
    Dlatego się dziwię, co Ty ciągle tutaj robisz?!
    Może dobrze, że nie chcesz mnie szukać, bo faktycznie mogę pociągnąć z baniaka.
    Pić nie piję, 100% zdrowa dieta. Wrzuć swoje zdjęcie, pośmiejemy się. Chociaż niech zgadnę, 100% macho facet z Ciebie .
    Nie dość, że za chamstwo i głupotę, to jeszcze za konfidenctwo powinieneś polecieć.
    Tylko kompleksiarze uderzają w takie tony, więc tym bardziej mam większy ubaw.

    No i ignor, bo ile można.

    P.s. Proponuję sprawdzić ip Mrozika, tudzież adres email.
    Bo takie komentarze to tylko z Gniezna i Grudziądza tutaj bywają.
    Ostatnio edytowane przez Magda81 ; 12-10-2013 o 18:05
    Scorpio Maurus Ultras !
    Fanatyczny Styl Życia !

  24. Powrót do góry    #788
    Ekspert Awatar Mildura
    Dołączył
    03-07-2010
    Postów
    6,848
    Kliknij i podziękuj
    845
    Podziękowania: 840 w 448 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mrozik Zobacz posta
    Nigdy nie interesowały mnie tak zwane babochłopy co to i pociągnąć z gwinta potrafią i przywalić z baniaka.

    Szukać nigdzie Ciebie nie zamierzam.

    Za głupotę i chamstwo również powinno się usuwać automatycznie z forum.
    O matko - sam sobie wystawiłeś dyskwalifikacje. Zgadzam się z Tobą w 100% - chamstwo powinno się automatycznie usuwać z forum!

    Magda - uważam tak jak Ty, że Golajowi należy się reszta pieniędzy po realizacji 2 pierwszych projektów. Nie do końca rozumiem żale Urbiego, ale może nie znam całego kontekstu.

    Tak na zakończenie - uważam, że gdyby przedstawić propozycję za 4-5 mln złotych to projekt zająłby na pewno o jedno miejsce wyżej. Trochę szkoda, że zgłoszono tak wysoką kwotę, bo ludzie zaangażowani społecznie wybierali projekty pomocowe dla projektów z definicji nie mogących liczyć na możnych sponsorów. Trochę niezręcznie byłoby wydać 90% budżetu na było nie było jednak rozrywkę.

    Tak czy inaczej gratuluję. W przypadku realizacji poważna odpowiedzialność na Sportowym Golaju, by jak najszybciej reaktywować żużel w Poznaniu!
    Zenon Jaskuła - TDF 1993!
    Rafał Majka - Vuelta 2015!!! 3xTDF!!!
    Niemiec - Vuelta 2014!
    28/09/2014 - MICHAŁ KWIATKOWSKI MISTRZEM ŚWIATA!!!! 19/04/2015 - AMSTEL GOLD RACE!!! E3 Harelbeke 25/03/2016!!! Strade Bianche 2014/2017
    18/03/2017 Milan-San Remo!!!

  25. Powrót do góry    #789
    Użytkownik
    Dołączył
    12-12-2004
    Postów
    195
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 24 w 12 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mildura Zobacz posta
    Tak na zakończenie - uważam, że gdyby przedstawić propozycję za 4-5 mln złotych to projekt zająłby na pewno o jedno miejsce wyżej. Trochę szkoda, że zgłoszono tak wysoką kwotę, bo ludzie zaangażowani społecznie wybierali projekty pomocowe dla projektów z definicji nie mogących liczyć na możnych sponsorów. Trochę niezręcznie byłoby wydać 90% budżetu na było nie było jednak rozrywkę.
    Nie to było głównym powodem takiego rozkładu głosów. Za przytuliskiem dla bezdomnych (w którym nota bene mają przyjmować także pijanych) agitowali księża w kościołach. Sukces rowelove zawdzięcza podobnej strategii Osiedla Młodych. Szkoda, bo za nie mogłaby wskoczyć na przykład renowacja Areny.

  26. Powrót do góry    #790
    Ekspert Awatar Mildura
    Dołączył
    03-07-2010
    Postów
    6,848
    Kliknij i podziękuj
    845
    Podziękowania: 840 w 448 postach
    Ale szczerze mówiąc, to uważam, że problem bezdomnych (chocby i pijanych) jest ważniejszy i pilniejszy do rozwiązania niż Arena czy nawet Golaj.
    W przypadku moich znajomych i rodziny żony to raczej nie agitacja księży zadziałała - bo unikają kościoła niczym diabeł święconej wody
    Zenon Jaskuła - TDF 1993!
    Rafał Majka - Vuelta 2015!!! 3xTDF!!!
    Niemiec - Vuelta 2014!
    28/09/2014 - MICHAŁ KWIATKOWSKI MISTRZEM ŚWIATA!!!! 19/04/2015 - AMSTEL GOLD RACE!!! E3 Harelbeke 25/03/2016!!! Strade Bianche 2014/2017
    18/03/2017 Milan-San Remo!!!

  27. Powrót do góry    #791
    Użytkownik
    Dołączył
    12-12-2004
    Postów
    195
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 24 w 12 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mildura Zobacz posta
    Ale szczerze mówiąc, to uważam, że problem bezdomnych (chocby i pijanych) jest ważniejszy i pilniejszy do rozwiązania niż Arena czy nawet Golaj.
    W przypadku moich znajomych i rodziny żony to raczej nie agitacja księży zadziałała - bo unikają kościoła niczym diabeł święconej wody
    Nie wiem czy nie doczytałeś więc powtórzę, to będzie przytulisko w samym sercu miasta w którym będą wpuszczać pijanych bezdomnych, czyli najgorsze penerstwo, na darmową wyżerkę. A skoro mają za co wypić czego mają tam szukać? Dla mnie to okropne tak marnotrawić pieniądze z podatków na ludzi, którzy ich nie płacą bo nie chcą, a nie nie mogą.

  28. Powrót do góry    #792
    Stały bywalec Awatar urbi_et_orbi
    Dołączył
    10-01-2006
    Postów
    1,492
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 4 postach
    Żeby nie było. Po raz kolejny okazałem się sam dla siebie dziw... prostytutką i zmieniłem swoją wcześniejszą decyzję odnośnie głosowania. Pierwszego dnia, za pośrednictwem Internetu i oddałem swój głos na "tak sponiewierany przeze mnie" SG. Mało tego. Tak dalece gardzę tą inicjatywą, że oddałem głos tylko na Sportowy Golaj...

    Miłość do żużla, a przestrzeganie zasad, to są zupełnie dwie różne kwestie. Powtarzam jeszcze raz. Projekt, którego budżet został zmniejszony o prawie 40%, a co za tym idzie również traci na wielu kwestiach merytorycznych, nie jest już tym samym projektem, który podlegał głosowaniu! Owszem, widzę szansę, aby ten projekt móc realizować za kwotę 5,8 mln zł. Sęk w tym, iż Środowisko skupione wokół SG powinno wtedy wyłożyć ponad 3 mln środków prywatnych, aby pokryć różnicę pomiędzy tym czego brakuje, a co było określone w składanym wniosku.
    Ponoć nie popełnia błędów tylko ten, co nic nie robi. Jestem zatem idealny! Ukryta zawartość

  29. Powrót do góry    #793
    Ekspert Awatar Mildura
    Dołączył
    03-07-2010
    Postów
    6,848
    Kliknij i podziękuj
    845
    Podziękowania: 840 w 448 postach
    Cytat Zamieszczone przez y0z Zobacz posta
    Nie wiem czy nie doczytałeś więc powtórzę, to będzie przytulisko w samym sercu miasta w którym będą wpuszczać pijanych bezdomnych, czyli najgorsze penerstwo, na darmową wyżerkę. A skoro mają za co wypić czego mają tam szukać? Dla mnie to okropne tak marnotrawić pieniądze z podatków na ludzi, którzy ich nie płacą bo nie chcą, a nie nie mogą.
    Wolę, że będą w tym przytulisku niż u mnie na klatce, jak to się teraz odbywa. Skoro są pijani to nikt ich nie chce, straż miejska udaje, że problemu nie ma, smród na klatce zostaje...
    Nienawidzę pijanych bezdomnych, uważam, że są chwastem i pasożytami. Ale mam nadzieję, że żyjemy w społeczeństwie gdzie nie będzie zgody na umieranie na ulicy w zimie z mrozu.

    Pozdrawiam
    Zenon Jaskuła - TDF 1993!
    Rafał Majka - Vuelta 2015!!! 3xTDF!!!
    Niemiec - Vuelta 2014!
    28/09/2014 - MICHAŁ KWIATKOWSKI MISTRZEM ŚWIATA!!!! 19/04/2015 - AMSTEL GOLD RACE!!! E3 Harelbeke 25/03/2016!!! Strade Bianche 2014/2017
    18/03/2017 Milan-San Remo!!!

  30. Powrót do góry    #794
    Początkujący
    Dołączył
    02-06-2012
    Postów
    43
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 12 w 5 postach
    Cytat Zamieszczone przez urbi_et_orbi Zobacz posta
    Żeby nie było. Po raz kolejny okazałem się sam dla siebie dziw... prostytutką i zmieniłem swoją wcześniejszą decyzję odnośnie głosowania. Pierwszego dnia, za pośrednictwem Internetu i oddałem swój głos na "tak sponiewierany przeze mnie" SG. Mało tego. Tak dalece gardzę tą inicjatywą, że oddałem głos tylko na Sportowy Golaj...

    Miłość do żużla, a przestrzeganie zasad, to są zupełnie dwie różne kwestie. Powtarzam jeszcze raz. Projekt, którego budżet został zmniejszony o prawie 40%, a co za tym idzie również traci na wielu kwestiach merytorycznych, nie jest już tym samym projektem, który podlegał głosowaniu! Owszem, widzę szansę, aby ten projekt móc realizować za kwotę 5,8 mln zł. Sęk w tym, iż Środowisko skupione wokół SG powinno wtedy wyłożyć ponad 3 mln środków prywatnych, aby pokryć różnicę pomiędzy tym czego brakuje, a co było określone w składanym wniosku.

    Temu panu dać bana i usunąć z forum.
    Jest chwastem i konfidentem.Koniecznie sprawdzić IP bo pewnie jest z Gniezna lub Grudziądza.
    Jeżeli mimo wszystko pojawi się kiedyś na Gołaju to odszukać go i przywalić z baniaka.

  31. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Mrozik za jego przydatny post!

    urbi_et_orbi (12-10-2013)

  32. Powrót do góry    #795
    Zaawansowany Awatar Magda81
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    2,390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Wielki kibicu PSŻ.
    A co to jest Gołaj?
    Scorpio Maurus Ultras !
    Fanatyczny Styl Życia !

  33. Powrót do góry    #796
    Początkujący
    Dołączył
    02-06-2012
    Postów
    43
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 12 w 5 postach
    Cytat Zamieszczone przez Magda81 Zobacz posta
    Wielki kibicu PSŻ.
    A co to jest Gołaj?

    Droga kibicko z Gniezna,

    Gołaj dla starych poznaniaków to Gołaj.

    Jasne,że takiemu wytrawnemu od kilku lat kibicowi to może nic nie mówić.
    Poczytaj,pomyśl i uzbrojona w wiedzę wróć do nas.

    Pozdrawiam i do zobaczenia na meczu

  34. Powrót do góry    #797
    Zaawansowany Awatar Magda81
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    2,390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Cytat Zamieszczone przez Mrozik Zobacz posta
    Droga kibicko z Gniezna,

    Gołaj dla starych poznaniaków to Gołaj.

    Jasne,że takiemu wytrawnemu od kilku lat kibicowi to może nic nie mówić.
    Poczytaj,pomyśl i uzbrojona w wiedzę wróć do nas.

    Pozdrawiam i do zobaczenia na meczu
    Chyba tylko dla Ciebie, bo wszyscy starsi kibice, a miałam stycznosć z wieloma - mówili po prostu Golęcin.
    Ale pisz swoją historię na nowo.
    Ku Twojej uciesze, już nie wrócę. Forum osiągnęło dno i czas się ewakuować.
    Trolluj sobie dowoli, w końcu jesteś w tym najlepszy.
    Tak jestem z Gniezna, ale zrobiłam dla PSŻ więcej niż niejeden rodowity z Poznania.
    Bez pozdrowień.

    P.s.

    I dajcie mi w końcu bana
    Ostatnio edytowane przez Magda81 ; 12-10-2013 o 20:05
    Scorpio Maurus Ultras !
    Fanatyczny Styl Życia !

  35. Powrót do góry    #798
    Początkujący
    Dołączył
    02-06-2012
    Postów
    43
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 12 w 5 postach
    I znowu niepotrzebnie się obrażasz i zapowiadasz odejście.
    To że ostro się spieramy o w sumie jakieś głupoty-nie mówię o powrocie żużla,tylko o całej reszcie to cały urok tego forum.

  36. Powrót do góry    #799
    Użytkownik
    Dołączył
    19-06-2009
    Postów
    373
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Marudy forumowe dokonały samookreślenia.

    Każde działanie Marudy krytykują. Od marcowej petycji po projekt Sportowy Golaj.

    Jak się udało zdobyć głosy, to teraz NA PEWNO przeszkodzą kruczki regulaminowe.

    Jak się Marudy przekonają, że regulamin jednak nie przeszkadza, to niechybnie banda będzie za krzywa i szlaka za ciemna.

    Jedno w Marudach pozytywne - są całkowicie przewidywalne.

  37. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi blic za jego przydatny post!

    urbi_et_orbi (12-10-2013)

  38. Powrót do góry    #800
    Zaawansowany Awatar Magda81
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    2,390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Mrozik, ja się nie obrażam, za stara na to jestem.
    Po prostu nie ma tu nic ciekawego, ani na poziomie.
    No i wieje nudą. I uwierz, to forum nie ma uroku.
    Scorpio Maurus Ultras !
    Fanatyczny Styl Życia !

  39. Powrót do góry    #801
    Użytkownik
    Dołączył
    23-08-2009
    Postów
    75
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie rozumiem ciągle jednej rzeczy. Tyle się tu mówi, że należy przestrzegać regulaminu i SportowyGolaj swoją chciwością pieniądze przegrał. Ktoś pisał że przy tak zmniejszonym budżecie to już nie ten sam projekt. Ale jak to nie? Może będą ławki zamiast składanych krzesełek, może trybuny nie będą z prefabrykatów, a z czegoś innego, może dach na wieżyczce będzie z blachy falistej zamiast jakiejś droższej wersji, może pod prysznicem będą najtańsze płytki. Ale to ciągle jest projekt, którego założeniami jest budowa torów rowerowych, boiska do futbolu amerykańskiego, modernizacji toru oraz przystosowania obiektu do imprez masowych. Jak dla mnie to w nawet najtańszej wersji te założenia są spełnione. Podawane koszty są tylko szacunkami, opartymi o jakieś wstępne wyceny. A wizualizacja wieżyczki czy trybuny vip czy jak to się nazywa była tylko propozycją, nikt nie powiedział że tak to będzie wyglądać.
    Jeśli chodzi o ciągłe odwoływanie do regulaminu, to nie rozumiem w którym miejscu jest napisane, że po ogłoszeniu wyników deklarowana kwota nie może się zmienić. Choć ten regulamin jest tak skonstruowany, że przypuszczalnie każdy prawnik mógłby z nim zrobić co chce
    Jak widać w przyszłym roku formuła BO powinna zostać jakoś dopracowana, ale wg mnie nie ma powodów, żeby nie podjąć próby zrealizowania SportowegoGolaja po mniejszych kosztach.

  40. Powrót do góry    #802
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Kutwa, nóż się w kieszeni otwiera. Rozumiem, że jak ktoś zagłosował na "Sportowy Golaj - 8,9mln" to jakby było "Sportowy Golaj - 5mln" to już by swego głosu nie oddał? No ludzie, nie macie gdzie problemów szukać?
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  41. Powrót do góry    #803
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-11-2006
    Postów
    789
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 9 w 5 postach
    Cytat Zamieszczone przez urbi_et_orbi Zobacz posta
    Dura lex sed lex. Regulamin jest po to, aby go przestrzegać!
    Urbi, Ty z domu Półtorak jesteś?

  42. Powrót do góry    #804
    Początkujący Awatar SportowyGolaj.pl
    Dołączył
    29-08-2013
    Postów
    25
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Projekt Sportowy Golaj będzie realizowany ze środków Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.Dzisiaj przesłaliśmy jako wnioskodawcy projektu do Biura Prezydenta Miasta Poznania naszą deklarację i zgodę na realizację projektu Sportowy Golaj przy zredukowaniu wydatków do kwoty 5 800 000 zł.
    Jednocześnie poniżej przedstawiamy komentarz do wyników zamieszczonych na stronie UM Poznania:
    W odpowiedzi na zapytania dotyczące kolejności realizacji projektów w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego uprzejmie informujemy, że:
    § 4 pkt. 2 Zasad Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2014 stanowiących załącznik do Zarządzenia Prezydenta mówi: Do realizacji mogą zostać przeznaczone te projekty, które uzyskały największą liczbę punktów, aż do wyczerpania puli środków finansowych przeznaczonych na Poznański Budżet Obywatelski.

    Oznacza to, że nadrzędną zasadą jest liczba uzyskanych głosów, zaś wyczerpanie puli środków finansowych nie jest obwarowane żadnymi wytycznymi sui generis. Istotą Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego jest zrealizowanie tych rekomendacji, które cieszą się największym społecznym poparciem, dlatego też w pierwszej kolejności rozważane są możliwości sfinansowania bądź też częściowego finansowego wsparcia tych projektów (jeśli deklarowana kwota umożliwiłaby ich realizację), które są najwyżej w liście rankingowej - nawet jeśli kosztorysy tych projektów przekroczą pulę 10 mln zł.

    Podobnie było w ubiegłorocznej edycji, gdy koszt jednego z projektów - za zgodą wnioskodawcy - został umniejszony z 1,8 mln do 1,2 mln zł.
    Projekt Budżetu Obywatelskiego Poznań 2014 Sportowy Golaj.
    Ukryta zawartość

    Ukryta zawartość

    Ukryta zawartość
    Ukryta zawartość

  43. Powrót do góry    #805
    Zaawansowany Awatar Aussie
    Dołączył
    07-07-2003
    Postów
    2,571
    Kliknij i podziękuj
    1,346
    Podziękowania: 433 w 242 postach
    Jakich elementów modernizacji nie przewiduje projekt za 5,8 mln?

    pozdr

  44. Powrót do góry    #806
    Początkujący Awatar SportowyGolaj.pl
    Dołączył
    29-08-2013
    Postów
    25
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Przewiduje wszystkie elementy modernizacji czyli:
    TRYBUNY (6000 szt. krzesełek), TRYBUNA SĘDZIOWSKA, INFRASTRUKTURA STADIONOWA, TOR ŻUŻLOWY, BOISKO DO FUTBOLU AMERYKAŃSKIEGO, BIKE PARK I SZATNIE.
    Projekt Budżetu Obywatelskiego Poznań 2014 Sportowy Golaj.
    Ukryta zawartość

    Ukryta zawartość

    Ukryta zawartość
    Ukryta zawartość

  45. Powrót do góry    #807
    Zaawansowany Awatar Aussie
    Dołączył
    07-07-2003
    Postów
    2,571
    Kliknij i podziękuj
    1,346
    Podziękowania: 433 w 242 postach
    Cytat Zamieszczone przez SportowyGolaj.pl Zobacz posta
    Przewiduje wszystkie elementy modernizacji czyli:
    TRYBUNY (6000 szt. krzesełek), TRYBUNA SĘDZIOWSKA, INFRASTRUKTURA STADIONOWA, TOR ŻUŻLOWY, BOISKO DO FUTBOLU AMERYKAŃSKIEGO, BIKE PARK I SZATNIE.
    Dzięki za odpowiedź. To mogę jeszcze się dowiedzieć skąd ta różnica? Gorsze materiały? Nie będzie Trybuny VIP?

    pozdr

  46. Powrót do góry    #808
    Stały bywalec Awatar urbi_et_orbi
    Dołączył
    10-01-2006
    Postów
    1,492
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 4 postach
    Cytat Zamieszczone przez SportowyGolaj.pl Zobacz posta

    Oznacza to, że nadrzędną zasadą jest liczba uzyskanych głosów, zaś wyczerpanie puli środków finansowych nie jest obwarowane żadnymi wytycznymi sui generis. Istotą Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego jest zrealizowanie tych rekomendacji, które cieszą się największym społecznym poparciem, dlatego też w pierwszej kolejności rozważane są możliwości sfinansowania bądź też częściowego finansowego wsparcia tych projektów (jeśli deklarowana kwota umożliwiłaby ich realizację), które są najwyżej w liście rankingowej - nawet jeśli kosztorysy tych projektów przekroczą pulę 10 mln zł.
    Przyznam się, iż jest to teza..wręcz rewolucyjna
    Ponoć nie popełnia błędów tylko ten, co nic nie robi. Jestem zatem idealny! Ukryta zawartość

  47. Powrót do góry    #809
    Użytkownik Awatar Olimp
    Dołączył
    01-11-2005
    Postów
    333
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez SportowyGolaj.pl Zobacz posta
    Przewiduje wszystkie elementy modernizacji czyli:
    TRYBUNY (6000 szt. krzesełek), TRYBUNA SĘDZIOWSKA, INFRASTRUKTURA STADIONOWA, TOR ŻUŻLOWY, BOISKO DO FUTBOLU AMERYKAŃSKIEGO, BIKE PARK I SZATNIE.

    I jak wyglada sytuacja z uregulowaniem gruntow, tereny chyba dalej naleza do policji? Czy bez tego mozna ruszyc z inwestycja i jakie sa przyblizone daty rozpoczecia inwestyji?

    Dzieki za odp
    Ostatnio edytowane przez Olimp ; 16-10-2013 o 14:30
    =WLKP=

  48. Powrót do góry    #810
    Użytkownik
    Dołączył
    23-08-2009
    Postów
    75
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To i ja zadam pytanie. Tak słuchając ostatniego wywiadu w wtk zastanowiła mnie jedna rzecz. W najdroższym wariancie były trybuny z prefabrykatów, nawet chyba z wycenami z betardu. Teraz mówi się o konstrukcji metalowej. No niestety ale kojarzy mi się to tylko z tymczasówką albo z takimi nadbudówkami, które są na drugim łuku w zielonej górze. Pytanie mam jedno, czy nie można po prostu zrobić tego jak w gnieznie? Wykorzystać obecne ukształtowanie tego terenu, zrobić nowe betonowe "stopnie" i zamontować siedziska bądź ławki. Nawet wizualizacja trybuny z wieżyczką robiła wrażenie własnie takiego pomysłu, przynajmniej nachylenie tej trybuny kojarzy mi się z tym które jest obecnie. Jak miałaby wyglądać taka trybuna z prefabrykatów jak w Toruniu np.? tam jest płasko, na golaju już jest pochyło, jakieś wielkie wybieranie ziemi czy co? Wg mnie najlepszym rozwiązaniem byłaby modernizacja na wzór gnieźnieński ale to tylko takie subiektywne zdanie.
    Pozdrawiam, szczerze gratuluje sukcesów i podziwiam za zaangażowanie. A jako kibic bardzo dziękuję i czekam na więcej

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •