Strona 4 z 20 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 136 do 180 z 869

Wątek: STADION

  1. Powrót do góry    #136
    Stały bywalec Awatar Latosi79
    Dołączył
    19-05-2009
    Postów
    1,497
    Kliknij i podziękuj
    31
    Podziękowania: 41 w 31 postach
    Kaltort- LECH w Poznaniu to religia :) i nie porównuj mi Lecha do Psz bo to śmiechu warte jest bo zaraz sie odezwie Posnania ze chce remontu własnego stadionu bo tez ma ładną gemele.Gdyby były takie aspiracje jak w Rzeszowie co ma Płótorak to rozumiem,może by coś drgnęło ze stadionem.My tu mówimy o remoncie a gdzie tu mówić o przejęciu stadionu .I na koniec chce cie poinformować ze Lech tez płaci za wynajem i to nie małe pieniądze.

  2. Powrót do góry    #137
    Początkujący
    Dołączył
    22-07-2010
    Postów
    39
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wiecie, moim zdaniem chociaż by wystarczyło ponaprawiać ławki na trybunach bo kupienie troszkę desek to aż nie tak dużo i chociaż wymalować wszystkie barierki i płoty jakie są na stadionie, i od razu by wszystko wyglądało lepiej.

  3. Powrót do góry    #138
    Użytkownik
    Dołączył
    03-04-2008
    Postów
    95
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Miasto w stadion Lecha pakuje wiele milionów
    Miasto ładuje pieniądze w ...stadion miejski, który wynajmuje (ponoć nawet mogą stracić prawo najemcy)KKS Lech. To NIE JEST stadion Lecha i kto tak myśli jest w błędzie.

    Czym prędzej rozpędzić na 4 strony świata tych panów, którzy wiem, że byli przy zakładaniu klubu, ale dziś już dawno spoczywają na laurach (..)
    Wielbicielu Wolverhapton: W obecnym Stowarzyszeniu nie ma ANI JEDNEGO członka założyciela. Szkoda, że tak wyszło...

  4. Powrót do góry    #139
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-05-2010
    Postów
    820
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kaltort- LECH w Poznaniu to religia :) i nie porównuj mi Lecha do Psz bo to śmiechu warte jest bo zaraz sie odezwie Posnania ze chce remontu własnego stadionu bo tez ma ładną gemele.Gdyby były takie aspiracje jak w Rzeszowie co ma Płótorak to rozumiem,może by coś drgnęło ze stadionem.My tu mówimy o remoncie a gdzie tu mówić o przejęciu stadionu .I na koniec chce cie poinformować ze Lech tez płaci za wynajem i to nie małe pieniądze.
    Lech nic nie prezentuje :) Do religii im daleko :) Masz rację nie będę PSŻ-tu do Lecha porównywać, bo Lech ma o wiele niższy poziom sportowy :) Miasto niemałe miliony pakuje w stadion na Bułgarskiej, a żużel mają gdzieś.Pamiętam jak Grobelny skakał przez bandę na tor, jak było po 8-10 tyś ludzi na trybunach i obiecywał dużo.W Poznaniu jest potencjał na żużel.W 2007 roku jakieś 12-13 tyś ludzi na trybunach na meczu z Gnieznem o być albo nie być.Na inauguracji z Miszkolcem w 2006 roku było 12 tyś ludzi na trybunach.Ludzie chcą sukcesów, a z tymi różnie bywało.Hasło Poznań stawia na sport nie ma bytu.Ono powinno brzmieć.Poznań stawia na Lecha, a inne sporty olewa.

  5. Powrót do góry    #140
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-04-2008
    Postów
    1,708
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wiecie, moim zdaniem chociaż by wystarczyło ponaprawiać ławki na trybunach bo kupienie troszkę desek to aż nie tak dużo
    Jasne, że tak. Skoro biedny pilski klub przed rokiem było stać na wyremontowanie i naprawe ławek na stadionie, to tymbardziej I-ligowy klub taki jak PSŻ nie powinien mieć z tym problemów. Napewno nie są to koszty nie do przeskoczenia.

  6. Powrót do góry    #141
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    13-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    Wielbicielu Wolverhapton: W obecnym Stowarzyszeniu nie ma ANI JEDNEGO członka założyciela. Szkoda, że tak wyszło...
    Teraz już wiem (wcześniej o tym napisał STARTOS), ale to by znaczyło, że znowu ktoś mnie okłamał. Widocznie jestem zbyt naiwny, że niektóre rzeczy łykam, ale znając tych niektórych nie miałem powodu, by weryfikować to co usłyszałem.

    Cieszy mnie w takim razie, że tych niektórych już tam nie ma, choć mam do nich szacunek za samo zaangażowanie w to co niegdyś zrobili.

  7. Powrót do góry    #142
    Początkujący
    Dołączył
    22-07-2010
    Postów
    39
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No dla mnie remont trybun to rzecz pierwszorzędna bo doszło do takiej sytuacji że została zamknięta część trybun pewnie z powodu braku ławek, a czy tak wiele potrzeba żeby zakupić troszkę drewna i naprawić te ławki ?,

    Zdjęcie zamkniętej części trybuny

  8. Powrót do góry    #143
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-05-2010
    Postów
    820
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No dla mnie remont trybun to rzecz pierwszorzędna bo doszło do takiej sytuacji że została zamknięta część trybun pewnie z powodu braku ławek, a czy tak wiele potrzeba żeby zakupić troszkę drewna i naprawić te ławki ?
    Dopóki będziemy dostawać licencję, to wątpię, aby coś ruszyło w kwestii ławek na stadionie.Przecież 20.000 ludzi nie przyjdzie na żaden mecz ;)

  9. Powrót do góry    #144
    Początkujący
    Dołączył
    22-07-2010
    Postów
    39
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sam stadion nie jest zły, wystarczyło by bowiem załatwić wszystkie sprawy z przejęciem stadionu i go troszkę odremontować, czyli położyć na chodnikach kostkę brukową, wyremontować ławki na trybunach, odmalować wszystkie barierki i ogrodzenia i stadion już by wyglądał o niebo lepiej niż w tej chwili

  10. Powrót do góry    #145
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-05-2010
    Postów
    820
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tylko, że do Euro 2012 nie mamy co liczyć, aby coś ruszyło w kwestii stadionu na Golęcinie.A kto ma za ten remont zapłacić ?

  11. Powrót do góry    #146
    Ekspert Awatar Mildura
    Dołączył
    03-07-2010
    Postów
    6,848
    Kliknij i podziękuj
    845
    Podziękowania: 840 w 448 postach
    Mam mieszane uczucia co do obiektu na Golęcinie- piękna lokalizacja, to fakt. Ale niskie trybuny -kiepska widoczność oraz tor opisany na planie boiska do kopanej -długie proste i dość ciasne, wąskie łuki średnio do mnie przemawia..
    Szkoda, że nie ma opcji przejęcia tego stadionu przez kogokolwiek, komu zależałoby na jego modernizacji.
    Stadion jest główną przyczyną braku lepszych perspektyw dla Skorpionów... (Ameryki pewnie nie odkryłem)
    Niestety większość kibiców w P-niu już to wie, stąd przy braku wieloletnich nawyków w chodzeniu na żużel spadająca frekwencja.
    Zenon Jaskuła - TDF 1993!
    Rafał Majka - Vuelta 2015!!! 3xTDF!!!
    Niemiec - Vuelta 2014!
    28/09/2014 - MICHAŁ KWIATKOWSKI MISTRZEM ŚWIATA!!!! 19/04/2015 - AMSTEL GOLD RACE!!! E3 Harelbeke 25/03/2016!!! Strade Bianche 2014/2017
    18/03/2017 Milan-San Remo!!!

  12. Powrót do góry    #147
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-05-2010
    Postów
    820
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mam mieszane uczucia co do obiektu na Golęcinie- piękna lokalizacja, to fakt. Ale niskie trybuny -kiepska widoczność oraz tor opisany na planie boiska do kopanej -długie proste i dość ciasne, wąskie łuki średnio do mnie przemawia..
    Jeżeli ten tor jest bardzo dobrze przygotowany, to walki na nim jest i to nie mało.Z Gnieznem u siebie, jak był bardzo przyczepny tor, to walka była praktycznie w każdym biegu.Jednak przede wszystkim trzeba podnieść trybuny, skrócić tor.Na Golęcinie wszystko jest do wymiany.Pamiętam jak na meczu z Rybnikiem kiedyś nie było przez 40 min prądu i bandy opadały, 0 informacji od Jacka Dreczki i ludzie powoli zaczęli opuszczać stadion.Na tym stadionie wszystko trzeba wymieniać i odrestaurowywać.Pytanie tylko, kiedy wreszcie Miasto się za to weźmie, bo długo żużel w Poznaniu tak nie pociągnie, z takimi celami i z takim stadionem ruiną.

  13. Powrót do góry    #148
    Stały bywalec Awatar Latosi79
    Dołączył
    19-05-2009
    Postów
    1,497
    Kliknij i podziękuj
    31
    Podziękowania: 41 w 31 postach
    Kaltort-Kolega wyżej ci wytłumaczył dosadnie,dlaczego nie warto inwestować w Golęcin.Ten stadion teraz wyglada jak ten w Czarnobylu.
    Kaltort-Jezeli byś chciał modernizować stadion i tor ,to zapewniam cie ze trzeba by było wszystko zrównać z ziemią i zacząć wszystko od podstaw.Ale czy to sie opłaca.

  14. Powrót do góry    #149
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-05-2010
    Postów
    820
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Obiekty na Golęcinie Miasto ma zamiar przejąć, ale nie wiadomo kiedy.Jest to najpiękniej położony stadion żużlowy w Polsce i szkoda by go było stracić.Co to za różnica, czy rozbierzemy stadion i zbudujemy od nowa, czy zaczniemy od budowy nowego stadionu ? Jeżeli Miasto po Euro nie zabierze się ostro za przejęcie obiektów na Golęcinie, to wtedy można myśleć o nowym stadionie w innym miejscu.Wyjaśniłem wystarczająco, dlaczego warto poczekać ?

  15. Powrót do góry    #150
    Zaawansowany Awatar hhuunntteerr
    Dołączył
    15-10-2006
    Postów
    1,561
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Kaltort-Jezeli byś chciał modernizować stadion i tor ,to zapewniam cie ze trzeba by było wszystko zrównać z ziemią i zacząć wszystko od podstaw.Ale czy to sie opłaca.
    Latosi obawiam się, że jedynym wyjściem jest modernizacja tego obiektu. Bo jeśli byśmy mieli wynieść sie na nowy obiekt to wpierw trzeba go mieć, a go nie mamy. Miastu ufać nie możemy bo jestem przekonany, że nowego stadionu żużlowego w naszym mieście nie postawią. Pozostaje tylko i wyłącznie modernizacja stadionu. Trzeba go zrównać z ziemią chociażby po to aby podnieść trybuny. Ale to wszystko można robić etapami nie zamykając całego obiektu.
    Osobiście uważam, że nowego stadionu w Poznaniu się nie doczekamy, póki nasz klub nie zagości na stałe w Ekstralidze i to z jakimiś sukcesami, a wiadomo, że to nie nastąpi bo nie mamy stadionu. I koło się zamyka.
    A jakby nie patrząc stadion to jeden z głównych hamulcowych rozwoju naszego klubu.

    Do Matiego. Można zrobić ławeczki tam gdzie się jeszcze da, ale kto ma dać na to pieniądze? Nikt kasy nie wyrzuci na coś z czego teoretycznie w każdej chwili może zostać wyrzucony. Gdyby TS Olimpia zjechała z kosztów wynajmu o kwotę, która zostałaby zainwestowana w jakiś tam remoncik trybun to pewnie klub by na to przystał, a tak klub tego nie zrobi bo i niby dlaczego ma dawać dodatkowe pieniądze na coś za co i tak płaci. TS Olimpia ma wszystko w pompie bo wie, ze klub i tak musi od nich wynajmować stadion bo innego w Poznaniu nie ma więc po co mają cokolwiek robić.

    Kaltort, ale to czekanie może nas zniszczyć! I tak jak pisałem wyżej miastu nie można ufać i czekać na jego obiecanki dlatego trzeba ich gnębić w nieskończoność o przejęcie stadionu jak najszybciej, a nie dopiero po Euro, bo po Euro może nie być po co go przejmować. Oby tak nie było.

  16. Powrót do góry    #151
    Stały bywalec Awatar Latosi79
    Dołączył
    19-05-2009
    Postów
    1,497
    Kliknij i podziękuj
    31
    Podziękowania: 41 w 31 postach
    Hunter- dlatego tłumaczyłem Kaltortowi,jezeli byśmy mieli takie aspiracje i kaspuste jak pani Prezes w Rzeszowie to zapewniam zeby sie coś ruszyło w sprawie stadionu.

  17. Powrót do góry    #152
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-04-2008
    Postów
    1,708
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    obawiam się, że jedynym wyjściem jest modernizacja tego obiektu. Bo jeśli byśmy mieli wynieść sie na nowy obiekt to wpierw trzeba go mieć, a go nie mamy. Miastu ufać nie możemy bo jestem przekonany, że nowego stadionu żużlowego w naszym mieście nie postawią. Pozostaje tylko i wyłącznie modernizacja stadionu. I tak jak pisałem wyżej miastu nie można ufać i czekać na jego obiecanki dlatego trzeba ich gnębić w nieskończoność o przejęcie stadionu jak najszybciej
    Dokładnie tak, zgadzam sie w całej rozciągłości. Przenosiny na inny obiekt, który póki co nie istnieje, to utopia. Trzeba walczyć i lobbować na rzecz przejęcia już istniejącego stadionu przez miasto i jego modernizacji.

  18. Powrót do góry    #153
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-05-2010
    Postów
    820
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dokładnie.Nowy stadion póki co jest Utopią.Póki co nie ma nowego stadionu i chyba nie będzie.Oby Miasto za późno nie zareagowało, wtedy kiedy my znikniemy z mapy żużlowej, bo długo to klub tak nie pociągnie.

  19. Powrót do góry    #154
    Zaawansowany Awatar hhuunntteerr
    Dołączył
    15-10-2006
    Postów
    1,561
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Patrząc na dzisiejsze wyniki wyborów na prezydenta naszego miasteczka to obawiam się, że tak szybko to się nic nie zmieni w tej kwestii. Nasz wspaniale panujący Rysio już o to zadba by Golęcin przejąć. ale po to by sprzedać jako działki budowlane. Specjalnie miasto (Rysiu) się nie spieszy z przejęciem tego terenu bo czeka, aż klub padnie i wtedy już nikt nie będzie głośno krzyczał o ten teren, a on bez problemu sprzeda go komu trzeba pod wiadome cele - bynajmniej nie rekreacyjne.

  20. Powrót do góry    #155
    Początkujący
    Dołączył
    01-12-2009
    Postów
    13
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Stadion ? Juz nie teraz

    Po wczorajszych wynikach wyborów możemy spodziewać sie tylko tego że w ciągu kolejnych 4 lat panowania R.Grobelnego poznamy nową koncepcje zagospodarowania tego terenu można sie jednak spodziewać że nie bedzie ona związana z klubem żużlowym ,facet który ustawia to miasto od 8 lat teraz zrealizuje kolejne swoje plany przy pomocy kilku kolesi ,jednak w jego filozofii przypuszczam nie ma miejsca na taki twór jak żużel ,ten gość uwielbia biegać ze studentami w maratonach po Malcie i pokazywać się w biało niebieskim szaliku na Swoim stadionie przy Bułgarskiej gdzie utopił dziesiatki milionów złotych zgadzając się na podpisywanie niezrozumiałych umów- o tym niewiele osób pamięta ,wiecej osób pamieta obraz Grobelnego w szaliku biało niebieskim podczas meczu Kolejorza ....Nietrudno takze odnaleźć Pana Prezydenta pośród kibiców na meczu koszykarskiej druzyny PBG tam także warto się pokazać bo przecież PBG to naprawdę niezwykle prężna firma z wieloma wpływowymi ludźmi to też nie może tam zabraknąć i jego osoby .
    Wniosek jeden dopóki nie będzie konkretnego człowieka reprezentującego poważnych inwestorów z konkretnym planem przejęcia stadionu jak i jego rozwoju to nie będzie speedwaya w Poznaniu ,deklaracje mówiace o tym że w momencie przejęcia stadionu przez miasto wejdą sponsorzy nie sprawdzają się stad wniosek ze ten system działania jest błedny jak pamiętamy mowa o tym jest juz od 2006 roku .Temat jest długi i złożony ,każdy jednak ma prawo wyrazić swoje zdanie na ten temat co niniejszym czynię nie kryjąc rozczarowania sytuacją w której obecnie znajduje sie klub a dzieki temu takze i przede wszystkim kibice .

  21. Powrót do góry    #156
    Użytkownik Awatar Edek07
    Dołączył
    08-07-2007
    Postów
    316
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Szkoda ze są te przepychanki pomiędzy stwarzyszeniem a spółka bo można by marsz o przejęcie/zainteresowanie stadionem zorganizować,nikt nam tego nie zabroni i pokazać jak Poznań stawia na sport.

  22. Powrót do góry    #157
    Zaawansowany Awatar hhuunntteerr
    Dołączył
    15-10-2006
    Postów
    1,561
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Potrzebny jest loobbing w radzie miasta. Nie wiem czy i jak klub stara się lobbowac ale wiem, że bez tego to my możemy sobie czekać, aż Rysiu nie zejdzie ze stołka. Tylko, że ten czas oczekiwania może skończyć się w końcu kapitulacją klubu.

    Edek - pikietę pod urzędem miasta można zrobić zawsze tylko pytanie czy przyjdą wszyscy Ci, którym tak bardzo zależy na tym klubie, bo robić pikietę w 5 osób to lepiej sobie darować. Przyniesie ona więcej złego niż dobrego.

    Można zorganizować zbiórkę podpisów wśród poznaniaków pod apelem do rady miasta o jak najszybsze przejęcie Golęcina od policji.

  23. Powrót do góry    #158
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-08-2008
    Postów
    1,373
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To jak napisał Hunter. Zróbmy to. Zrobić wzór list : imię nazwisko adres i pesel i zbierzmy to. Stać nas na kilka tysięcy podpisów. Dajmy sobie czas do końca grudnia. działamy?

  24. Powrót do góry    #159
    Zaawansowany Awatar hhuunntteerr
    Dołączył
    15-10-2006
    Postów
    1,561
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Ja jestem jak najbardziej za. A czy ktoś orientuje się jak to wygląda prawnie. Żeby później nie wyszło, że zebraliśmy sonie podpisy, które możemy sobie w d... włożyć bo coś jest nie tak.

  25. Powrót do góry    #160
    Użytkownik Awatar Edek07
    Dołączył
    08-07-2007
    Postów
    316
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jestem ciekaw czy żeby przejac Golęcin miasto musi wydać jakąś kasę bo jęśli tak to lobbing,podpisy czy procesja nic nie da.Dla nich liczy się teraz E 2012 i jestesmy na straconej pozycji.Podpisy już były w 2007 i trochę trzeba było je zbierać aby było ponad 8 tyś a jeśli miały by być to gdzie będziesz je teraz zbierał

  26. Powrót do góry    #161
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-05-2010
    Postów
    820
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bardziej skuteczny może byłby jak w Łodzi marsz do władz ? Zawodnicy, kibice i jakiś przedstawiciel zarządu.Bo miasto mówi, że przejmie ten obiekt, ale jak to politycy dużo obiecują i mówią, ale mało robią ;)

  27. Powrót do góry    #162
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-08-2008
    Postów
    1,373
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Smutni Panowie dawno wspominają o pozbyciu się terenu Golęcina. Oczywiście jak znam życie ci co biorą kasę 10 każdego miesiąca nie mają w tym interesu. Siedzą i kasują. Ale Ci wyżej dawno by się tego pozbyli jak kina Olimpia. Prawnie nie wymaga to wielkiego zachodu. Na pewno musi się znależć na arkuszu do podpisów tytuł na co były zbierane podpisy. Na pewno łatwiej jest to zrobić niż jakieś demonstracje czy pikiety. I ma to znacznie większy rozgłos.

    Oczywiście do tego potrzebne jest pismo przewodnie. A jakby dołączona do tego była dokumentacja fotograficzna obrazująca do czego doprowadzili obecni gospodarze obiekt to byłby komplet.

  28. Powrót do góry    #163
    Początkujący
    Dołączył
    01-12-2009
    Postów
    13
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak napisał wcześniej Kazimierz jest kilka osób które nie są absolutnie zainteresowane tematem zrzekniecia się na rzecz kogokolwiek praw do zarzadzania tym obiektem .
    Każdy kto choc troche orientuje sie w temacie wie doskonale o jakie persony chodzi i mógłby wypowiedzieć bez zajakniecia ich nazwiska .
    Swoją droga ciekawe jak dalece niekompetentni i bezradni wydają się być miejscy urzędnicy skoro od tylu lat obiekt jest zarządzany ( choc to słowo nie pasuje do określenia działalności tej grupy ludzi )w rażąco nieudolny sposób doprowadzając do co raz większej degradacji tego terenu .Pytam więc komu i czemu ma słuzyc to działanie ?Miastu ? na to niech odpowiedzą władze miasta Ludziom? Odpowiedź brzmi NIE ! Czy Towarzystwo które mianuje sie być Sportowym w ten sposób krzewi kulturę fizyczną pośród młodzieży i mieszkańców tego miasta ?.Najwyraźniej źle zarządzane przedsiebiorstwo( w tym przypadku Spółka )wcale nie razi policyjnych władz ani miasta i ofiaruje mu od wielu lat votum bezgranicznego zaufania z przyzwoleniem na prowadzenie działalności która nie ma nic wspólnego z duchem sportu nie mówiac juz o aspekcie ekonomicznym ,mam tu na myśli oczywiście ogólnospołeczny aspekt ponieważ dla tych Panów akurat rachunek jest jak najbradziej na plus i to z każdej strony
    Pytam więc ponownie jak to możliwe by w mieście które walczy o Największe sportowe imprezy w Europie ,chce uchodzić za stolicę Kultury Europejskiej pozwala sie na to by w samym jego sercu tkwił chory stargany wieloletnią chorobą organ .Dla mnie jako mieszkanca , obserwatora ale takze i kibica jest to stan który jest nie do zaakceptowania ,dusi to jakąkolwiek chęć działania zabija pomysły i zniecheca ludzi chcących zrobic coś wiecej aniżeli zapewnienie sobie miesięcznej pensji.
    Każda akcja i ruch choćby w minimalnym stopniu zwracajaca uwage na ten problem mieszkańcom Poznania będzie celowa i jest potrzebna vic w tym aby starczyło wszystkim chęci i silnej woli by chcieć to zrobić .
    Może jednym z rozwiązań byłoby powołanie społecznego komitet lub ruchu dla Ratownia Golecina moze znalazałaby się osoba której byłyby bliskie te sprawy i chciałaby objąć funkcję koordynatora bądź Przewodniczacego takiego ruchu ..mozna dzieki temu zaangazować w taka akcje wiele waznych i ciekawych osób które mogłyby wesprzeć ta akcje poprzez swój udział i głos w sprawie ,takie działania na pewno zwróciłyby większą uwage na problem w mieście .To tylko jeden z pomysłów niekoniecznie musi być trafny ale moze warto sie nad nim zastanowić ..


  29. Powrót do góry    #164
    Zaawansowany Awatar hhuunntteerr
    Dołączył
    15-10-2006
    Postów
    1,561
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Z tego co mi wiadomo i słyszałem swego czasu to Policja miałaby oddać tereny, nieruchomości, których nie potrzebuje do niczego w zamian za dług jaki ma wobec miasta. Wychodzi na to, że miasto nie musi wykładać pieniędzy na przejęcie tego terenu. Nasz miejski wódz Rysio mówiąc o ponad 100 mln jakie trzeba przeznaczyć na remont obiektów na Olimpii mówi tak tylko po to, żeby ludzi odstraszyć - by powiedzieli "chwila 100 baniek można wydać na bardziej potrzebne rzeczy niż jakiś tam żużel". Ja się zastanawiam czy na prawdę tak trudno jest znaleźć dwóch inwestorów, którzy w zamian za bezpłatną dzierżawę jakiejś częsci tego terenu (na X lat) np. pod postawienie hotelu nie wyremontują stadionu. Drugi inwestor wyremontuje jeszcze coś innego, a miasto zadbałoby tylko o remont dróg dojazdowych i zadbanie o roślinność, która jest na tym terenie. Taka wspólna inwestycja kapitału miejskiego i prywatnego. Już w mieście wiedza jak to się robi, tylko, że wodzu Ryszard widzi inne przeznaczenie tych terenów, stąd czeka, aż klub padnie. Wtedy przejmie wszystko od zaraz i sprzeda deweloperowi "W" jako działki budowlane.

    Jeśli się nie mylę w 2007 roku SSSŻ zbierało podpisy aby miasto wspomogło nasz klub finansowo.

  30. Powrót do góry    #165
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-08-2008
    Postów
    1,373
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Można tylko dodać,ze opór mieszkańców Sołacza powoduje, że Ci co rządzą Poznaniem nie mogą zamienić tej perełki jaką jest Sołacz w wielki moloch mieszkaniowy. Boję się tylko czy w przyszłym roku to im się nie uda. Jedno jest pewne. Jeżeli jest akceptacja dla pomysłu to przejdżmy do czynów.

  31. Powrót do góry    #166
    Użytkownik Awatar Edek07
    Dołączył
    08-07-2007
    Postów
    316
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeśli się nie mylę w 2007 roku SSSŻ zbierało podpisy aby miasto wspomogło nasz klub finansowo.
    SSSŻ było z podpisami w 2007 r. u prezydenta http://skorpiony.org/index.php/galer...y-u-prezydenta
    było też w 2008 r.podpisy pod listem, w którym proszą władze miasta o wsparcie dla PSŻ Poznań. http://skorpiony.org/index.php/galer...w-u-prezydenta
    Czy jest sens prawie co roku biegać z podpisami do prezydenta ?

  32. Powrót do góry    #167
    Użytkownik
    Dołączył
    19-06-2009
    Postów
    373
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Podpisy mają znaczenie zawsze, ponieważ są wyrazem społecznego poparcia.
    Co prawda na politykach wrażenie robi tylko naprawdę wielka liczba podpisów. Takiej liczby nie zbierze się "do grudnia".
    Ba, sugerowałbym, że nie zbierze się jej nawet do pierwszych meczów ligowych.
    Proponowałbym dać sobie więcej czasu.

    Samo zbieranie wymagałoby poświęcenia sporej ilości czasu przez trochę osób, które musiałyby spędzać po kilka godzin tygodniowo w najbardziej ruchliwych miejscach w mieście, regularnie zbierając podpisy. W dodatku nigdy w pojedynkę.

    Na bieżąco przychodzi mi na myśl parę idei.
    Po pierwsze, o ile byłaby taka możliwość idealnymi miejscami na takie zbiórki są centra handlowe - tyłki nie zmarzną, tudzież ludzi się dużo kręci w "czasie wolnym, weekendowym", szczególnie w okolicach świąt. Należałoby jednak wcześniej poprosić kierownictwo takiego centrum o zgodę na postawienie stoliczka, flagi itp.

    Inną w miarę skuteczną metodą byłoby zbieranie podpisów wśród krewnych i znajomych. Do tego potrzebny byłby wzór listy na podpisy, gotowej do wydruku, oraz zwrotny adres pocztowy.
    Sam byłbym z pewnością w stanie zebrać paredziesiąt podpisów.

    Proponowałbym także zapytać stowarzyszenie "My Poznaniacy", czy nie byliby chętni włączyć się w to konkretne przedsięwzięcie.

    PS.
    Tak wyglądają przykładowe listy na podpisy (dobór przypadkowy, były najwyżej w Google).
    Wygląda na to, że wystarczy tylko stosownie sformułować nagłówek.

    http://www.sluzbazdrowia.com.pl/html/more3143s.php
    http://www.sld.opole.pl/index.php?op...-podpis%C3%B3w
    http://www.korwin-mikke.com/index.php/2010/10/263/

  33. Powrót do góry    #168
    Użytkownik Awatar dzikuss
    Dołączył
    30-04-2009
    Postów
    247
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nasz miejski wódz Rysio mówiąc o ponad 100 mln jakie trzeba przeznaczyć na remont obiektów na Olimpii mówi tak tylko po to, żeby ludzi odstraszyć - by powiedzieli "chwila 100 baniek można wydać na bardziej potrzebne rzeczy niż jakiś tam żużel".
    Taka jest prawda, że w demokracji każdy myśli o swoim podwórku, stąd też to masakryczne zadłużenie, bo każdy chce dla siebie i po trochu każdemu się daje.
    Kasę miejską rozdaje się tym, na których najwięcej się zyska. Najwidoczniej ilość nowych fanów prezydenta jest niewspółmierna do kosztów i trudu jaki musiałby wnieść w doprowadzenie tego stadionu do porządku. Także woli wydać to np. na stadion Lecha :-) bo takie działanie przyciągnie masy - w uproszczeniu mówiąc.

    EDIT do Huntera w dole ;P
    Masz rację - o to też może chodzić. Jedno drugiego nie wyklucza w każdym bądź razie ;)

  34. Powrót do góry    #169
    Zaawansowany Awatar hhuunntteerr
    Dołączył
    15-10-2006
    Postów
    1,561
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Dziki nie do końca Rysiowi chodzi o masy ;) Najzwyczajniej Rysiu ma biznes w tym :D


    We wczorajszym Głosie Wielkopolskim można wyczytać coś o przejęciu Golęcina przez miasto.

    Podczas debaty Szymon Ziółkowski zapytał Rysia: "Czy doczekamy się obiektu lekkoatletycznego na miarę naszego miasta[..]"

    Na co Rysiek odparł: "W najbliższych tygodniach przejmiemy stadion na Golęcinie i będziemy mogli modernizować cały kompleks[..]"

    Czyżby to była znów kiełbasa wyborcza w postaci tylko słów, a nie czynów?

  35. Powrót do góry    #170
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-08-2008
    Postów
    1,373
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kocham wybory. Nikt nam tyle nie obiecuje co politycy. A jak się już kilka razy startowało to dopiero trzeba obiecywać.

  36. Powrót do góry    #171
    Stały bywalec Awatar Latosi79
    Dołączył
    19-05-2009
    Postów
    1,497
    Kliknij i podziękuj
    31
    Podziękowania: 41 w 31 postach
    "Obecnie cały teren jest wystawiony do sprzedaży przez PKP, ale chętnych na razie brak. Tymczasem kasy obiektu na Dębcu już wkrótce mają zostać rozebrane. Obecnie tamte tereny w ogóle nie przypominają stadionu. Trybuny są mocno zdewastowane oraz porośnięte trawą i krzewami. W miejscu gdy niegdyś znajdowało się boisko, aktualnie leżą śmieci, a przez środek stadionu została wydeptana spora ścieżka. Kilka lat temu powstał pomysł, by odnowić niszczejący z każdym tygodniem stary stadion na Dębcu. Obiekt byłby wówczas przeznaczony do sportu żużlowego, a mecze na nim rozgrywał by PSŻ. Niestety plan ten upadł, a teren dawnego stadionu „Kolejorza” nadal zamienia się w śmietnik i wielką ruinę."

    Nawet nie wiedziałem ze był taki pomysł ;).

  37. Powrót do góry    #172
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-05-2010
    Postów
    820
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak dla mnie, to działacze mogliby zrobić jakąś klatkę dla gości, a szczególnie dla "kibiców" z Gdańska i co poniektórych z Gniezna, na końcu drugiej prostej, tak gdzie nikt nie siedzi, bo siedzenie wśród kibiców PSŻ-tu i oddzielenie taśmą to za mało.Jakieś super duże koszta, by to nie były.Jeżeli powtórzy się taka akcja, jak ta z tego sezonu z Gdańskiem, to mogą odpłynąć kolejni kibice, bo przecież na żużel chodzą rodziny, a nie każdy chciałby narażać swoje dzieci, na niebezpieczeństwo.Tym bardziej, że "Bokser", super nazwa, która do nich naprawdę pasuje, nie potrafi zapanować, a większość z tej ochrony, to dziadki, albo kobiety, które nie reagowały, jak zaczęły się przepychanki, bo mieli nasrane w gacie.

  38. Powrót do góry    #173
    Stały bywalec Awatar urbi_et_orbi
    Dołączył
    10-01-2006
    Postów
    1,492
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 4 postach
    Nawet nie wiedziałem ze był taki pomysł
    Mało tego. Powstał nawet projekt wstępnej wizualizacji ów obiektu. Swojego czasu był on nawet umieszczony w Głosie bądź Wyborczej. Jak ktoś posiada ów zdjęcie, proszę o wstawienie :)

  39. Powrót do góry    #174
    Użytkownik
    Dołączył
    07-04-2006
    Postów
    295
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

  40. Powrót do góry    #175
    Stały bywalec Awatar Latosi79
    Dołączył
    19-05-2009
    Postów
    1,497
    Kliknij i podziękuj
    31
    Podziękowania: 41 w 31 postach
    No to projekt jest Ogień ;).Blisko Kolej,rewelacja.

  41. Powrót do góry    #176
    Użytkownik Awatar Rembik
    Dołączył
    13-04-2009
    Postów
    126
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    wydaje mi się że jest...to projekt stadionu żużlowego który miał być wybudowany na Dębcu bo tak widzę że po tym rozwidleniu torów kolejowych...chyba że się mylę...

  42. Powrót do góry    #177
    Ekspert Awatar Stamper
    Dołączył
    28-06-2002
    Postów
    5,271
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    wydaje mi się że jest...to projekt stadionu żużlowego który miał być wybudowany na Dębcu bo tak widzę że po tym rozwidleniu torów kolejowych...chyba że się mylę...
    Nie mylisz się. To jest projekt NOWEGO stadionu, który miał powstać na Dębcu. Z tego co pamiętam, były chyba zakusy z Orlenem, żeby stworzyć baze hotelową, restauracje itd., ale się osrało na miętowo.
    Pozdrowionka ze stolicy PyrlandiiUkryta zawartość Wyznawca talentu Tomasza Golloba...

  43. Powrót do góry    #178
    Użytkownik
    Dołączył
    08-04-2009
    Postów
    154
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Powiedzmy sobie wprost:
    Poznań (miasto i jego włodarze) nie są zainteresowani żużlem jako środkiem promocji miasta.
    Taka łaska i zwodzenie nie jest nikomu potrzebne.
    Jak najszybciej należy się zastanowić nad rozmowami z samorzadami które obiekt sporotwy będą utrzymywać tak by klub mógł sie skupić na działalności właściwej a nie na problemach których w XXI wieku klub sportowy nie powinien mieć.

  44. Powrót do góry    #179
    Stały bywalec Awatar Latosi79
    Dołączył
    19-05-2009
    Postów
    1,497
    Kliknij i podziękuj
    31
    Podziękowania: 41 w 31 postach
    Najgorsze jest to ze Klub musi płacić grube pieniądze za wynajem stadionu.W dupie mieć ten stadion!.Wolałbym wynajmować w Rawiczu,Gnieznie czy tez w Lesznie niz płacić tym ........Można wynajmować za rozsądne pieniądze a nie za grube miliony.Jeszcze w dodatku ten stadion to ruina.W lidze polskiej wyprzedzamy tylko Opole:D.Widać ze miasto klub zlewa ciepłym moczem!.Była kiedyś taka akcja ze na Golecinie jezdziła jeden sezon Stal Gorzów ;).

  45. Powrót do góry    #180
    Użytkownik
    Dołączył
    19-03-2010
    Postów
    183
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Grobelny z Hincem olewają żużel wolą wydać 18 mln na zamek:

    http://www.epoznan.pl/news-news-22627-Trwaja_prace_na_Wzgorzu_Przemysla

Strona 4 z 20 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •