Strona 12 z 20 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 496 do 540 z 869

Wątek: STADION

  1. Powrót do góry    #496
    Początkujący
    Dołączył
    15-06-2011
    Postów
    49
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez Clarus Zobacz posta

    Trzeba budować tor w nowym miejscu , na miejskim terenie gdzie nikt żużla nie wyrzuci . Gdzie chcą tego żużla.
    Więc czas chyba kto chętny niech pomoże Stowarzyszeniu w budowie toru , abyśmy cieszyli się żużlem ligowym w 2013 roku
    Skończy się tak samo,jak z przeniesieniem klubu do Tarnowa,Śremu czy Pacanowa.

    Niektórzy myślą,że kibice to ciemna masa,która łyknie każdą bzdurę i niedorzeczność.

    Na wybudowanie toru zostało maksymalnie dziewięć,dziesięć miesięcy.W tym czasie trzeba zgromadzić fundusze,wykonać projekt,uzyskać niezbędne pozwolenia,wybrać wykonawcę.Jeżeli miasto da jakieś pieniądze to tego ostatniego prawdopodobnie trzeba wyłonić w przetargu.To tak lekko licząc z pół roku.Ale raczej na żadne pieniądze z miasta nie można liczyć.Wszystko idzie na euro 2012.Później przez najbliższe kilka lat o ile nie kilkanaście następca prezydenta Grobelnego będzie to spłacał-z naszych rzecz jasna pieniędzy.

    Oczywiście,że ciemny kibic wszystkiego nie musi wiedzieć.Może gdzieś w zacisznym gabinecie,ze szklaneczką w jednej i z cygarem w drugiej ręce prezes Stowarzyszenia właśnie odbiera czek od jakiegoś bogatego biznesmena na głupie kilka milionów.Jeżeli nie to szanse na żużel na Harcerskiej są takie same jak zdobycie przez naszych kopaczy jakiegoś medalu na euro.Czyli żadne.

  2. Powrót do góry    #497
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    13-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/20...go-w-poznaniu/

    Obawiam się, że może mieć Makson sporo racji. Generalnie zbudowanie takiego stadioniku nie powinno zająć więcej, niż kilka tygodni mając fundusze, ale obawiam się, że może to być pewien element polityki. Podobnie jak Tarnowo czy Śrem.

    Mimo wszystko widzę jednak światełko w tunelu. Nie wiem czy pamiętacie, ale przed sezonem 2006, kiedy PSŻ wystartował już tam zaczęto budować stadion. Wtedy miało być tak, że pierwszy rok PSŻ jeździ na Olimpii, a potem przenosi się na Polonię. Z racji, że PSŻ awansował od razu- wycofano się z tego projektu. Jako, że pracuję w pobliżu miałem okazję widzieć na ówczas postępujące tam prace budowlane. Już był zarys toru i stała wieżyczka sędziowska. Po czym wycofano się z projektu. Nie wiem kto był autorem tego, ale wiemy, że nikt z założycieli Stowarzyszenia nie zasiada już w obecnym i tym trudniej poszukać odpowiedzi.
    Niestety odpowiedź na zagadnienie może tylko wiarygodnie dać ten, kto był świadkiem tamtych prac. Zawsze mnie to ciekawiło, ale nigdy jakoś nie dostałem rzetelnej odpowiedzi. Nawet ś.p. Pan Witek nigdy nie chciał mi jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Mówił, że był projekt, ale wycofano się ze wzgl. na brak funduszy oraz to, że za sezon 2006 PSŻ za wynajem płacił niewielkie pieniądze. Kosmiczne kwoty ze str. Olimpii pojawiły się dopiero od (nie jestem pewien) 2008. Jeśli tak było, to mam rozumieć, że w 2006 i 7 Olimpia dokładała do interesu? Oczywiście w to nie wierzę i odpowiedź musi być jasna. Pan Strzykała i spółka chcieli bejmów za nicnierobienie, żeby na ich konta wpływały pieniądze za damski ch... Czy naprawdę w państwie prawa takich rzeczy nie można się poznać i rozliczyć?

    Wiem, że w demokracji taka instytucja-człowiek jak Olimpia-Strzykała jest kryta prawem i może sobie ceny wołać takie jakie chce, ale czy nie jest to w pewnym stopniu działaniem na niekorzyść miasta? Na niekorzyść pewnej grupy obywateli, którzy swoją krwawicę tam zostawili. Np ś.p. Pan Witold Gajewski i Tomasz Wójtowicz oraz obecni jak darkness czy inni, którym dobro żużla w Poznaniu zawsze leżało na sercu. Jeszcze dodam Was kibiców. Magda, hunter, urbi, Kaźmierz, Prezio i inni, którzy dokonali niesamowitej pracy w to, żeby ten klub istniał, działał, był rozpoznawalny. Czy to wszystko jest nic nie warte? Nie ma żadnej odpowiedzialności karnej czy jakiejkolwiek, żeby nie można było rozpier.... towarzystwo wzajemnej adoracji na cztery strony świata? co w tej sprawie zrobił Prezydent miasta i jego vice?

    Krew mnie zalewa. Wybaczcie ten ton.
    Ostatnio edytowane przez Molineux ; 31-01-2012 o 10:13

  3. Powrót do góry    #498
    Użytkownik
    Dołączył
    19-11-2008
    Postów
    159
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez Molineux Zobacz posta
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/20...go-w-poznaniu/
    ... Wiem, że w demokracji taka instytucja-człowiek jak Olimpia-Strzykała jest kryta prawem i może sobie ceny wołać takie jakie chce, ale czy nie jest to w pewnym stopniu działaniem na niekorzyść miasta? Na niekorzyść pewnej grupy obywateli, którzy swoją krwawicę tam zostawili. Np ś.p. Pan Witold Gajewski i Tomasz Wójtowicz oraz obecni jak darkness czy inni, którym dobro żużla w Poznaniu zawsze leżało na sercu. Jeszcze dodam Was kibiców. Magda, hunter, urbi, Kaźmierz, Prezio i inni, którzy dokonali niesamowitej pracy w to, żeby ten klub istniał, działał, był rozpoznawalny. Czy to wszystko jest nic nie warte? Nie ma żadnej odpowiedzialności karnej czy jakiejkolwiek, żeby nie można było rozpier.... towarzystwo wzajemnej adoracji na cztery strony świata? co w tej sprawie zrobił Prezydent miasta i jego vice?

    Krew mnie zalewa. Wybaczcie ten ton.
    To jest raczej kwestia umowy oraz nadzoru właściciela czyli Policji nad zarządcą czyli TS a nie Miasta. Jestem ciekaw w jakim stanie zarządca musi przekazać obiekt po wygaśnięciu zarządu?

  4. Powrót do góry    #499
    Użytkownik
    Dołączył
    19-06-2009
    Postów
    373
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Radzę zapoznawać się z wiadomościami u źródła:
    http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,360..._Poznaniu.html

    To nie jest tylko projekt PSŻ. Dlatego to nie jest kolejny Śrem ani Tarnowo.

  5. Powrót do góry    #500
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    13-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    Dzięki blic. Znam to. Obecny stan staram się śledzić. Czy jest jednak ktoś kto pamięta tamten stan przygotowań? To było jeszcze przed sezonem 2006. Był to rok 2005, a może nawet 2004. Czy ktoś z Was zna fakty z tamtego okresu? Dlaczego to upadło? Prawdopodobnie tam już ktoś popełnił błąd nie angażując się dalej. Słowo BŁĄD jest oczywiście dyskusyjne, bo mogło najzwyczajniej zabraknąć funduszy lub inne kwestie. Nie chodzi o osądzanie tamtego okresu, ale dlaczego postanowiono się wycofać z projektu? Dziś jesteśmy kojarzeni z Golęcinem. Nawet "Eka Z Golaja" istnieje. Przecież dużo nie brakowało, żebyśmy byli "ekipą z Głównej" i nikt by o Olimpii już nie wspominał, jako o żużlu. Czy koś z Was jest w stanie napisać cokolwiek o tamtym okresie?

    Oczywiście tematu pewnego rodzaju odpowiedzialności moralnej ze str. Olimpia-Strzykała nie zamykam.

  6. Powrót do góry    #501
    Administrator Awatar darkness
    Dołączył
    02-08-2001
    Postów
    4,859
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 56 w 5 postach
    Molineux,

    Jeżeli istniał pomysł kiedys by zrobić tor żużlowy na stadionie Polonii to nie był on w żaden sposób związany z PSŻ. Od samego początku powstania stowarzyszenia (kwiecień 2004) obiektem naturalnym i jedynym dla żużla był Golęcin. Nie przypominam też sobie by ktokolwiek w tamtym okresie, tj. 2004 - 2006 z osob związanych z PSŻ uczestniczył w jakimkolwiek projekcie dotyczącym stadionu żużlowego w innym miejscu Poznania.

    Innymi słowy muszę napisać, że słowa:
    Nie wiem czy pamiętacie, ale przed sezonem 2006, kiedy PSŻ wystartował już tam zaczęto budować stadion. Wtedy miało być tak, że pierwszy rok PSŻ jeździ na Olimpii, a potem przenosi się na Polonię. Z racji, że PSŻ awansował od razu- wycofano się z tego projektu. Jako, że pracuję w pobliżu miałem okazję widzieć na ówczas postępujące tam prace budowlane. Już był zarys toru i stała wieżyczka sędziowska.
    są nieprawdą. PSŻ (ani ludzie w nim będący od 2004 roku) w tamtym okresie nie rozważał innego obiektu, ani też nie traktował Golęcina jako jednosezonowej przygody. Tym bardziej Poznańskie Stowarzyszenie Żużlowe nie uczestniczyło w żadnych przedsięwzięciach budowlanych (rzeczona wieżyczka). Jedyną opcją rozważaną (bodajże 2007) był stadion na Dębcu, pod który powstały nawet stosowne projekty i wizualizacje.

    Nie wiem skąd ta Polonia i jej stadion się wzięła, niemniej raz jeszcze stanowczo podkreślam - Poznańskie Stowarzyszenie Żużlowe nie miało z tym projektem nic wspólnego.

    Być może takie wizje roztaczał Ś.P. Witek G., niemniej jego różne opowieści i przyczyny takiego stanu rzeczy (podejścia do osób i ... obiektów), w związku z tym że go dziś z nami już nie ma, wolałbym przemilczeć...

    ps. co do obecnych planów - miłoby było gdyby się udało, niemniej mam ... mieszane niestety uczucia. Mam nieodparte wrażenie, że komuś jest tak po prostu wygodniej (i nie mówię o Stowarzyszeniu bo podejmują się dużego projektu). Zamiast skomunalizować naturalny dla żużla i pięknie położony stadion na Golęcinie, lepiej dać Stowarzyszeniu stadionik Polonii (ponoć na wiele lat) i ... pozbyć się problemu. Problemu, który trzeba definiować dwojako:
    a. doraźny - tj. niezbędny jest obiekt dla klubu żużlowego - obiekt miejski
    b. przyszłościowy - ambicji klubu żużlowego! Przecież Arek otwarcie mówi o stadioniku na 4 tys., czyli malutki kameralny obiekcik. A skoro tak - to taki obiekt jednoznacznie skazuje PSŻ na wiecznego drugoligowca (w porywach pierwszoligowca). Nie zakładam, że takie są plany Stowarzyszenia długoterminowe, natomiast nie zdziwiłbym się gdyby i owszem takie były zamierzenia miasta Poznania. Przecież lepiej zamknąć Stowarzyszenie na małym obiekcie Polonii, gdzie praktycznie o sensowną infrastrukturę będzie niezwykle ciężko, a przynajmniej taką gdyby okazało się, że klub chce coś więcej niż I lub II ligę (choćby kwestia parkingów). Golęcin był groźny - bo tutaj przy odpowiednich nakładach obiekt eligowy mógł powstać w kilka miesięcy, stadion Polonii wydaje się być "bezpieczny", tam eliga grozić nie będzie. Oczywiście piszę o tym w kontekście potencjalnych wydatków z budżetu miasta i postawy roszczeniowej klubu w tym zakresie.

    Jasne - mówienie dziś, gdy nie ma ligi o ekstralidze trąci futuryzmem, niemniej w przypadku takich inwestycji, inwestycji w infrastrukturę myśleć trzeba co będziemy robić za lat 3, 5 czy 10.

    Jestem mocno ciekaw projektu stadionu, czy będzie on zamkniętą koncepcją na 4k i koniec, czy jednak będzie przewidywał naturalne możliwości rozbudowy...
    Ostatnio edytowane przez darkness ; 31-01-2012 o 15:25
    pozdrawiam
    Dariusz Górzny

  7. Powrót do góry    #502
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    13-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    Dzięki za tą informację.
    Widocznie to co widziałem nie było PSŻetowskie. Być może był zamiar budowy jakiegokolwiek innego obiektu sportowego, a wieżyczka niekoniecznie musiała być sędziowską. Powiązałem ten fakt z tym, co pewien Pan mi powiedział oraz to, że w tamtym czasie ukazał się artykuł w gazecie (nie pamiętam jakiej) o rodzącym się klubie żużlowym w Poznaniu. Tu zapewne chodziło o PSŻ, ale być może dziennikarz miał niekompletną wiedzę i umieścił ów klub w okolicy Głównej.

    I co do drugiej części. Czy naprawdę tak ludzie potrafią być zdeterminowani i schapani na kasę, że istnienie żużla na Golęcinie jest dla nich tak niewygodne? Czy naprawdę to co pisał m.in. Kaźmierz lub hunter niegdyś, że chodzi o kolejne bloki, hotele czy biurowce w "naszym" miejscu może być prawdą?
    Przecież jeśli tak się stanie za kilka lat, to my jeszcze żyć będziemy i ktoś może tym generalissimusom to wypomnieć. Pociągnąć do odpowiedzialności.

    Nadal jako prosty człowiek nie potrafię zrozumieć. Te tereny są warte ogromne miliony, może nawet miliard. Wobec tego nie można z tych ewentualnych grubych milionów wydobyć kilka milionów na zafundowanie nam przyzwoitego tam stadionu? To nie jest postawa roszczeniowa. Ja nie domagam się. Tutaj mi chodzi o pewną grupę obywateli tego miasta, dla którego urzędujący w nim mogą zrobić coś dobrego.
    Niestety nie znam się w żaden sposób na prawie i moje wpisy mogą trochę razić. Piszę od serca i z perspektywy faceta, który kocha ten sport niemal od urodzenia.

    I ostatnie. Komu jest na rękę blokowanie żużla i windowanie cen za wynajem? Naprawdę chodzi o wieżowce/biurowce? A co z szeroko pojętą kulturą?
    Ostatnio edytowane przez Molineux ; 31-01-2012 o 18:04

  8. Powrót do góry    #503
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-11-2006
    Postów
    789
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 9 w 5 postach
    Wizje stadionu na ul.Harcerskiej, to czasy zaraz po turnieju EB Speedway Cup '95 i wielkie zapowiedzi byłego sponsora R.Dobruckiego, p.Henryka Komasy.

  9. Powrót do góry    #504
    Użytkownik
    Dołączył
    19-03-2010
    Postów
    183
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/20...bna-motoarena/

    Generalnie super, lepszy rydz niż nic.
    No gdyby Pani Pyżalska przeżuciła się teraz na żużel to może by coś z tego było.
    Jest wiele bogatych firm w Poznaniu ale żeby nie było to tak jak z projektem w Tarnowie Podgórnym którego się nikt nie doczekał.

  10. Powrót do góry    #505
    Stały bywalec Awatar urbi_et_orbi
    Dołączył
    10-01-2006
    Postów
    1,492
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 4 postach
    Zaraz będzie, że psiocze i wybrzydzam, ale będę zrzędził odnośnie potencjalnej lokalizacji przyszłego obiektu. I nie chodzi mi tutaj o walory komunikacyjne, bo te nie są tragiczne, ale o..."sąsiedztwo". Nie ma co ukrywać, iż rejon ulicy Głównej nie stanowi sypialni dla nowobogackich mieszkańców naszego miasta. Ba! Trudno tam doszukiwać się klasy średniej. Myślę, iż nie ma się co oszukiwać. Dzielnica ta to miejski socjal. Nie chce, aby zrozumiano mnie źle, ale boję się, iż nowa lokalizacja stadionu bardziej odstraszy rodziny przed przyjściem na obiekt, niż je rzeczywiście przyciągnie. A tego chyba nikt nie chce...
    Ponoć nie popełnia błędów tylko ten, co nic nie robi. Jestem zatem idealny! Ukryta zawartość

  11. Powrót do góry    #506
    Użytkownik
    Dołączył
    19-03-2010
    Postów
    183
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez urbi_et_orbi Zobacz posta
    Zaraz będzie, że psiocze i wybrzydzam, ale będę zrzędził odnośnie potencjalnej lokalizacji przyszłego obiektu. I nie chodzi mi tutaj o walory komunikacyjne, bo te nie są tragiczne, ale o..."sąsiedztwo". Nie ma co ukrywać, iż rejon ulicy Głównej nie stanowi sypialni dla nowobogackich mieszkańców naszego miasta. Ba! Trudno tam doszukiwać się klasy średniej. Myślę, iż nie ma się co oszukiwać. Dzielnica ta to miejski socjal. Nie chce, aby zrozumiano mnie źle, ale boję się, iż nowa lokalizacja stadionu bardziej odstraszy rodziny przed przyjściem na obiekt, niż je rzeczywiście przyciągnie. A tego chyba nikt nie chce...
    A ja bardziej bym się bał o tą lokalizację ze względów bliskiej strefy zamieszkania.
    O tamtejszą ludność nie ma co się bać , na pewno im ten sport też się spodoba.

  12. Powrót do góry    #507
    Użytkownik Awatar pavel
    Dołączył
    28-08-2007
    Postów
    439
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Urbi, mnie się wydaje, że właśnie infrastruktura w tym miejscu jest do dupy. Nie jestem wprawdzie architektem, ale miałem okazję obejrzeć to miejsce. Stadion na 4 tys. luda? Wg mnie nie ma szans. Ze względów na bliską strefę zamieszkania to raz, dwa - za mało miejsca, wg mnie, na cokolwiek (park maszyn, trybuny, dojście do stadionu, że o parkingu nie wspomnę, bo w końcu można bimbą lub na piechotę). Niezbędna pewnie będzie wycinka części drzew, więc miejski konserwator przyrody będzie musiał zostać w to wmieszany. Mnie się wydaje, że temat stadionu na Harcerskiej jest raczej wywołany "pod publikę", żeby było o czym mówić i żeby można było wykazać się wypełnianiem statutowych obowiązków Stowarzyszenia. Ale jeżeli się mylę, to będzie moja najszczęśliwsza pomyłka i posypię sobie głowę popiołem pozostałym po grillu, który zorganizuję dla wąskiego grona. Jeżeli projekt wypali. Pogoda niezła się szykuje na sobotę, więc polecam spacer w to miejsce.
    Ostatnio edytowane przez pavel ; 01-02-2012 o 22:21
    Spidłej to nie fszysko, ale fszysko bez spidłeja, to...

  13. Powrót do góry    #508
    Użytkownik
    Dołączył
    19-06-2009
    Postów
    373
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Jak wyjdzie z budową stadionu, zobaczymy. Mam nadzieję, że nie jest to mission impossible.
    SD, czy tam naprawdę są budynki mieszkalne? Przyznam, że w te okolice nie miałem nigdy potrzeby zachodzić, więc nie wiem. W googlu wygląda to raczej na teren pełen magazynów i zakładów, niż kamienic.

    Co do ewentualnej pojemności stadionu i domniemanego ograniczenia z tego wynikającego, uważam, że docelowa pojemność 6 tysięcy jest całkowicie wystarczająca na 1. ligę (dla 2. ligi byłaby zbyt duża - 4 tysiące byłoby już ze sporym zapasem).
    Wystarczy popatrzeć na statystyki ostatnich paru lat (poniżej) żeby przekonać się, że taki stadion byłby nie tylko w porywach pierwszoligowy. W porywach byłby ELigowy (vide frekwencja we Wrocławiu w ostatnich 3 latach, notabene, na teoretycznie największym obiekcie żużlowym w Polsce).
    Nie spodziewałbym się nagle jakiegoś wybuchu zainteresowania żużlem w kraju i na świecie. Spodziewałbym się wręcz coraz szybszego schodzenia polskiego żużla na ziemię, głównie w kwestii pieniędzy.

    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/20...-sezonie-2011/
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/20...h-w-2010-roku/

  14. Powrót do góry    #509
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    13-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    Przeszedłem się tam jednak dziś do południa.
    Potwierdzę, że to co widziałem wiele lat temu, ale na krótko przed powstaniem PSŻ (nie sugeruję, to mógł być absolutny przypadek) znajduje się w tym samym miejscu. Jednak dość zrujnowane (ale chyba do zrobienia) i najważniejsze moim zdaniem- Żadnej szansy, by wyjść z zaściankowości żużla. Tam może być tylko max. 2liga. Tutaj cytując "W googlu wygląda to raczej na teren pełen magazynów i zakładów, niż kamienic" nie ma przełożenia. Mam teraz świadomość dzięki Wam (głównie darkness i urbi), że chodzi tak naprawdę o "uspokojenie" (czytaj: zamknięcie ust) środowiska żużlowego w Poznaniu.
    Tam nie ma dojazdu, parkingów, sklepu, pomieszczenia się. Czyli ogólnie pojętej infrastruktury. Być może na mapie to nie wygląda najgorzej, jak kolega wyżej stwierdził, ale przechodząc się po okolicy- żadnych szans moim zdaniem.

    Jeszcze raz potwierdzę zdanie darknessa: "ci oni" chcą nas wyrzucić, chcą, żebyśmy "im" kłopotu nie sprawiali. chcą NAM zamknąć usta. najlepiej w mediach dać temat, że żużel w Poznaniu jest niepotrzebny i tylko garstka wyrostków próbuje się tego domagać.

    Jak to dziś zobaczyłem, to stwierdziłem, że stadion im. F.Kapały przy tym, będzie MotoAreną.

    Kiedyś forowałem tamtejszą lokalizację. Prosta przyczyna. Zakochany w żużlu jestem znacznie dłużej niż istnienie PSŻ. Jakiś czas przed 2006* uważałem, że każda koncepcja żużla w Poznaniu jest ok- bo to moja namiętność do sportu i wszystko jedno mi, gdzie to będzie. PSŻ rozwijał się moim zdaniem prawidłowo. I nie chodzi mi w tym wypadku o tym o czym darkness pisał. Chodzi o trybuny. Było nas coraz mniej, ale coraz więcej identyfikowało się ludzi z tym klubem. To powinno (może) powodować "na mieście" zrozumienie. NIE MOŻE jakaś chora instytucja zadłużona po uszy (niech się zwie nawet np. Policja) dla miasta, w którym płacę podatki od początku istnienia blokować mi, Wam, Nam przyzwolenia na to, co jest zadłużone wzgl. naszych podatków. To jest poniekąd NASZE. To nie jest k... ich prywatny folwark. To nie jest Orwell. Po 6-ciu latach bycia tam, mamy nie małe prawo, by o tym też wspólnie decydować. Powinniśmy z tego tytułu wyjść na ulice.
    Nie znam się na prawie więc niech ktoś ew. mnie poprawi, ale uważam, że stan rzeczy obecny, jest NIE DO ZAAKCEPTOWANIA.

    *)na pewno SVR nie chodziło mi o 90-te lata. być może po EB był taki wątek, ale na początku XXIw. był robiony stadionik pod (wtedy wydawało mi się) pod żużel. był zarys toru (pewnie bieżni) i wieżyczka (co wydawało mi się od razu sędziowską). byłem spragniony żużla w Poznaniu i wszystko co miało owal wydawało mi się żużlem. i poszedłem wtedy zobaczyć pracę tylko dlatego, że był na pewno taki artykuł w gazecie o żużlu w tamtym miejscu.

  15. Powrót do góry    #510
    Użytkownik Awatar pavel
    Dołączył
    28-08-2007
    Postów
    439
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Molineux, dobrze, że skorzystałeś z mojej propozycji spaceru. I fajnie by było, żeby każdy, kto chce stadionu na Harcerskiej, zrobił to samo. Może wtedy będzie stąpał twardo po ziemi zamiast się łudzić.
    Spidłej to nie fszysko, ale fszysko bez spidłeja, to...

  16. Powrót do góry    #511
    Stały bywalec Awatar urbi_et_orbi
    Dołączył
    10-01-2006
    Postów
    1,492
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 4 postach
    Właśnie wybieram się na Harcerską. Namówiliście mnie
    Ponoć nie popełnia błędów tylko ten, co nic nie robi. Jestem zatem idealny! Ukryta zawartość

  17. Powrót do góry    #512
    Początkujący
    Dołączył
    15-06-2011
    Postów
    49
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Budowa toru w takim miejscu to całkowite nieporozumienie.Jak na tak małym terenie-niecałe trzy hektary można coś sensownego zaprojektować?
    Mówienie o stadionie na wzór skandynawski to kolejna bajka.To przecież między innymi krótki tor,a tego nie da się zrobić skoro w środku musi zmieścić się pełnowymiarowe boisko piłkarskie.
    Jeżeli do tego wszystkiego dodamy brak miejsc parkingowych,fatalny dojazd,szkołę obok stadionu to nawet zdobycie pozwolenia na budowę będzie graniczyło z cudem.Przecież żużel to nie nie tylko zawody w niedzielę ale także treningi,szkółka.

    Jedynym sensownym miejscem na speedway w Poznaniu jest Golęcin i zamiast szukać nowego miejsca trzeba zrobić wszystko co możliwe,aby tam wrócić.
    Nie może tak być,żeby zbudowany za społeczne pieniądze kompleks sportowy położony w jednym z najładniejszych miejsc w Poznaniu został wydzierżawiony na 25 lat jakiejś spółce i został kompletnie zniszczony,a mieszkańcy jak stado baranów będą się temu bezczynnie przyglądać.

    Skoro w tym sezonie nie ma już drużyny ligowej,to stowarzyszenie jak naprawdę chce coś zrobić,to zamiast utopijnych planów budowy toru przy Harcerskiej powinno ten rok poświęcić na wywołanie takiego szumu wokół tej sprawy,żeby w końcu coś z tym skandalem zrobić.Zainteresować posłów,radnych,pisać do ministrów,premiera,nie dawać nikomu spokoju.Wciągnąć do tego kibiców i nie dawać ani na chwilę o tym nikomu zapomnieć.
    Może to naiwne,ale na pewno lepsze niż godzenie się z obecną patologiczną sytuacją w której niejasne interesy jakiś osób-mam na myśli policję,prezydenta,TS Olimpię są ważniejsze od interesu wszystkich mieszkańców Poznania.
    Kilkanaście lat temu można było jeszcze liczyć na poznańskich dziennikarzy,ale teraz to patrząc chociażby na Gazetę Wyborczą i poziom jaki obecnie prezentuje już nie.
    Ostatnio edytowane przez Makson ; 05-02-2012 o 14:27

  18. Powrót do góry    #513
    Stały bywalec Awatar urbi_et_orbi
    Dołączył
    10-01-2006
    Postów
    1,492
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 4 postach
    Po wizycie na Harcerskiej, chciałem podzielić się swoją opinią na temat lokalizacji stadionu żużlowego, ale zrezygnowałem...Makson opisał chyba wszystkie minusy tego obiektu, jakie byłem w stanie "na gorąco" zauważyć.

    Powiem wprost (a właściwie powiele słowa mojego poprzednika). Jeżeli żużel ma przetrwać w jakiejkolwiek formie w stolicy Wlkp, TO TYLKO I WYŁĄCZNIE NA GOLĘCINIE. Każda inna lokalizacja w naszym mieście to kolejny gwóźdź do trumny poznańskiego speedwaya.
    Ponoć nie popełnia błędów tylko ten, co nic nie robi. Jestem zatem idealny! Ukryta zawartość

  19. Powrót do góry    #514
    Użytkownik Awatar pavel
    Dołączył
    28-08-2007
    Postów
    439
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A nie mówiłem?
    Spidłej to nie fszysko, ale fszysko bez spidłeja, to...

  20. Powrót do góry    #515
    Ekspert Awatar Mildura
    Dołączył
    03-07-2010
    Postów
    6,848
    Kliknij i podziękuj
    845
    Podziękowania: 840 w 448 postach
    Jak dla mnie, to w sferze marzeń mogłaby być jeszcze rekultywacja terenu po starym Lechu na Dębcu, byle podejść do tego z głową. Trzeba zrobic pozytywny szum wokół żuzla wśród mieszkańców.
    Jestem pesymistą jesli chodzi o Golęcin - chyba jednak jest takie pragnienie by wyciszyć wszelką działalność publiczną w tamtym miejscu. Teren mega atrakcyjny dla wszelkiej maści developerów.. Chyba, ze udaloby się zaangażować do walki większą część wyborców Grobelnego...
    Zenon Jaskuła - TDF 1993!
    Rafał Majka - Vuelta 2015!!! 3xTDF!!!
    Niemiec - Vuelta 2014!
    28/09/2014 - MICHAŁ KWIATKOWSKI MISTRZEM ŚWIATA!!!! 19/04/2015 - AMSTEL GOLD RACE!!! E3 Harelbeke 25/03/2016!!! Strade Bianche 2014/2017
    18/03/2017 Milan-San Remo!!!

  21. Powrót do góry    #516
    Użytkownik
    Dołączył
    19-06-2009
    Postów
    373
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Również wybrałem się dzisiaj na stadiom Polonii.
    Nie podzielam Waszego pesymizmu.
    Jeśli oczekiwaliście drugiego Golęcina, to z pewnością się srodze zawiedliście, jednak w porównaniu do innych obiektów żużlowych w kraju Polonia wygląda normalnie.
    Podsumuję swoje uwagi w punktach.
    1) W bezpośrednim sąsiedztwie NIE MA budynków mieszkalnych (w przeciwieństwie do WIELU stadionów żużlowych w Polsce). Szkoła to żaden problem. Treningi nie muszą odbywać się przed południem.
    2) Dojazd samochodem jest dokładnie tego samego kalibru, co na Golęcin. Ul. Warmińska jest wąską uliczką, którą właściwie w ogóle nie powinny poruszać się pojazdy, zaś Wojska Polskiego to ulica równie nieduża jak ul. Główna.
    3) Miejsca parkingowego jest MNÓSTWO. Czy ktoś z Was w ogóle poszedł zobaczyć jak wygląda dojście/dojazd od ul. Wschodniej? Wschodnia służy jako dojazd do dworca. Dokładnie naprzeciwko dworca jest wielkie, równe, puste pole. Dokładnie takie, jakie było na "boisku piłkarskim" na Golaju. Należałoby oczywiście rzecz dokładnie zbadać od strony formalno-własnościowej, niemniej jednak nie jest to lokalizacja, o którą deweloperzy mogliby się zabijać (w przeciwieństwie do Golęcina). Nie będę kwestii nawet porównywać do obiektów w innych miastach, bo musiałbym się powtarzać.
    4) Dojazd komunikacją miejską jest odrobinę gorszy niż na Golęcin, chociaż liczba linii obsługujących Wielką jest taka sama, jak w przypadku Wojska Polskiego. Z mojego punktu widzenia jednak przesiadki na Śródce będą niemiłosiernym zawracaniem d..., aczkolwiek z Wschodniej do Warszawskiej jest podobnie jak z Warmińskiej do Wołyńskiej, jeśli ktoś szukałby najbliższego tramwaju. Porównanie z innymi obiektami w kraju - jak wyżej.
    Warto też w tym kontekście zwrócić uwagę na potencjalną rolę dworca Poznań Wschód. Zarówno jako sposobu na dojazd na stadion, jak i jako niezłą okazję do darmowej reklamy. Każdy cżłowiek przyjeżdżający do Poznania od tamtej strony będzie mógł zobaczyć stadion, barwy i bannery PSŻ. Takiej reklamy żużel w Poznaniu jeszcze chyba nie miał.
    5) Miejsca na tor i trybuny wystarczy na stadion 1 ligi. Nie rozumiem skąd u Was nagle oczekiwanie, że każdy stadion żuzlowy ma mieć pięciocyfrową pojemność. Zejdźcie czym prędzej na ziemię. Żużlowa bonanza właśnie się kończy. SD, stadion Stali Gorzów, jedna z tych perełek, o jakości, do której każdy klub żużlowy zapewne chciałby aspirować, ma 10 (słownie DZIESIĘĆ) rzędów miejsc na dolnej trybunie. Na Polonii jest miejsce na 6.

    Podsumowując, stadion Polonii może spokojnie być porównywalny ze stadionem Orła Łódź. Pod prawie każdym względem.
    Wiadomo, że jest to duża degradacja w porównaniu z Golajem. Taka gmina. Wróbel w garści i takie sprawy.

    Jeśli ktoś życzy sobie "wywoływać szum" w związku z Golęcinem, to ma moje poparcie i sympatię. Ale oczekiwanie takiego zachowania od stowarzyszenia jest trochę dziecinne.
    Abstrahując od dwuznaczności takich akcji - ktoś mógłby zwrócić uwagę, że stowarzyszenie próbuje sobie kręcić lody na ruchach społecznych, nie zauważyłem większych manifestacji w sprawie poznańskiego żużla. Pomimo, że mamy parę mniej lub bardziej sformalizowanych towarzystw kibicowskich. Ostatnie wydarzenia wz z ACTA pokazały, że jak komuś się chce, to może się zorganizować.
    Tymczasem jeśli PSŻ ma cokolwiek robić, to dokładnie to, co robi.

  22. Powrót do góry    #517
    Zaawansowany Awatar hhuunntteerr
    Dołączył
    15-10-2006
    Postów
    1,561
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Ja tam nie byłem, ale wystarczy mi to co widziałem w okolicach Zawad, Głównej i pozostałych terenów w tamtym miejscu. Niestety ale Stowarzyszenie tak się do tego pali tylko po to by udawać, że coś robią i wyjść z twarzą przed kibicami jako Ci dobrzy, którzy chcą robić żużel dla Poznaniaków, a miasto traktuje klub jak tego lokatora co notorycznie nie płaci czynszu i wywala go gdzieś na odludzie do syfu by tam sobie zdychał niewidziany i niesłyszany przez nikogo, a przy okazji rączki będzie miało czyste.
    Ja Wam powiem jedno: jeśli chcemy mieć klub z perspektywami i ambicjami to jedynymi miejcami w Poznaniu na stadion żużlowy jest Golęcin i były stadion Lecha na Dębcu. Niestety można się skupić tylko na Golęcinie bo prędzej miasto przejmie Golęcin i powie: "chcieliście to macie i teraz sobie modernizujcie" niż kupi tereny na Dębcu od PKP.
    I jeszcze jedno- jeśli mi ktoś mówi, że 4 tyś miejsc na trybunach starczy to ja się pytam i co dalej? To znaczy, że będziemy się bujać latami w II lidze albo góra w I? To jest śmiech. Bo na bank nikt nie pomyśli i nie weźmie pod uwagę możliwości ewentualnej rozbudowy tamtejszego stadioniku kiedy zwiększy się ilość chętnych na żużel w Poznaniu. Ba skąd wezmą później pieniądze na nowe miejsca dla klibiców jak już będzie (daj Boże) E-liga?! Nie wezmą bo kontrakty pochłoną kolosalne pieniądze i na nic innego nie starczy. Trzeba patrzeć perspektywicznie i brać pod uwagę również ewentualność, że klub w końcu będzie zdobywał szczyty, a nie tylko myśleć by jakoś tam przebiedować.
    EKA Z GOLAJA
    www.ekazgolaja.pl

  23. Powrót do góry    #518
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Pozwolęk sobie wtrącić się do Waszego hermetycznego towarzystwa, jako osoba co prawda pochodząca z Bydgoszczy, ale osiadła już na stałe w Poznaniu i wizytująca wielokrotnie Golaj tak na meczach ligowych jak i towarzyskich oraz młodzieżówkach. Oczywiście, że Golęcin był wyśmienitą lokalizacją. Ale w ostatnim czasie i tak narobiono w związku z brakiem porozumienia z policją wiele krzyku, były trójstronne negocjacje, sraty pierdaty i to wszystko na nic się nie zdało. Tak jak była cena zaporowa, tak jest nadal. Od kiedy się mówiło, że miasto ma przejąć stadion? Jeśli tego nie uczyniło jak PSŻ jeździł w pierwszej lidze, tak moim skromnym zdaniem, nie uczyni tego i teraz. Skoro nie doszło do tego teraz, to chyba marne szanse, aby doszło później. Chyba, że się mylę.

    Co do Polonii. Nie byłem w tych okolicach, ale dziwnie brzmi, jak na razie PSŻ nie ma żadnego stadionu, a tu już się zarzuca, że Polonii nie będzie można do Ekstraligi przystosować, więc lepiej zrezygnować... Jak wspomniał ktoś wyżej, wiele ośrodków żużlowych w Polsce ma małe stadioniki w środku miasta i jakoś funkcjonują. Skoro jest nadzieja, że z tego coś będzie, to może lepiej w tę stronę iść. Nie rozumiem, czemu niektórzy zarzucają, że temat ten jest podjęty tylko po to, aby stowarzyszenie miało wymówkę że coś robi. Może, po doświadczeniach z Olimpią, naprawdę chcą się skupić na innym partnerze z którym można się dogadać i tu widzą przyszłość poznańskiego żużla. Ja bym spróbował iść w stronę Polonii, po wątpie aby z Golęcina coś wyszło. Komu przeszkadza stadionik na 6 tys. luda? Od razu na 10 tys. by się chciało? Ważne, by żużel w Poznaniu istniał. Nikt nie mówi, że do Polonii PSŻ przyszyje się na stałe.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  24. Powrót do góry    #519
    Stały bywalec Awatar urbi_et_orbi
    Dołączył
    10-01-2006
    Postów
    1,492
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 4 postach
    Musicie zrozumieć jedno. Nie chodzi o to, by stadion został zbudowany od razu na 15 tys. luda. Wizja budowy obiektu, który "na chwilę obecną" gromadziłby 4-6 K. kibiców jest jak najbardziej słuszna. Diabeł tkwi jednak w wyrażeniu "na chwilę obecną". Musicie zrozumieć, iż technicznie tam się po prostu nie da zrobić większego obiektu. A za kilka lat pojawi się chęć powalczenia o coś więcej, niż drugo czy pierwszoligowe zmagania, to co będzie dalej? Stowarzyszenie pójdzie do miasta prosząc o kolejne grunt pod nowy obiekt, bo ten już się nie nadaje? Naprawdę nikt nie chce na tą chwilę Motoareny. Każdy rozumie, iż to melodia odległej przyszłości. Ale nie stać nas, aby decyzją o wyborze lokalizacji obiektu, zamykać sobie definitywnie możliwość rozwoju speedwaya w stolicy Wlkp.!
    Ponoć nie popełnia błędów tylko ten, co nic nie robi. Jestem zatem idealny! Ukryta zawartość

  25. Powrót do góry    #520
    Stały bywalec Awatar Latosi79
    Dołączył
    19-05-2009
    Postów
    1,497
    Kliknij i podziękuj
    31
    Podziękowania: 41 w 31 postach
    Ważne ze jest szansa na mniejszy i techniczny tor.Najpierw niech zrobią tor i trybuny.Nie martw sie myślę ze szczyt możliwości to 1 liga na ładnych pare lat a co do Ekstra to tez mozna jechać na kameralnym obiekcie na 5 tys.

  26. Powrót do góry    #521
    Początkujący
    Dołączył
    15-06-2011
    Postów
    49
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez Latosi79 Zobacz posta
    Ważne ze jest szansa na mniejszy i techniczny tor
    Również o to chodzi że na to nie ma szansy skoro ma być równocześnie pełnowymiarowe boisko piłkarskie.

  27. Powrót do góry    #522
    Stały bywalec Awatar urbi_et_orbi
    Dołączył
    10-01-2006
    Postów
    1,492
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 4 postach
    Nie ma takiej szansy. Boisko piłkarskie musi mieć regulaminową wielkość 105 x 68 i tego się nie obejdzie. Nie stworzysz technicznego toru zamykającego pełnowymiarową piłkarską murawę. W dodatku, jak już wspominałem, tam nie ma kompletnie miejsca. Tor może być lotniskiem (vide Golęcin czy Leszno), ale trzeba zapewnić mu wystarczającą szerokość. Obawiam się, iż obiekt piłkarsko - żużlowy przy ulicy Harcerskiej byłby węższy niz obiekt w Grudziądzu czy Rawiczu, a to chyba jest trudne do wyobrażenia.
    Ostatnio edytowane przez urbi_et_orbi ; 05-02-2012 o 22:34
    Ponoć nie popełnia błędów tylko ten, co nic nie robi. Jestem zatem idealny! Ukryta zawartość

  28. Powrót do góry    #523
    Stały bywalec Awatar Latosi79
    Dołączył
    19-05-2009
    Postów
    1,497
    Kliknij i podziękuj
    31
    Podziękowania: 41 w 31 postach
    Nie chodzi mi o jakieś jajo jak w Eastbourne .Np taki jak w Rawiczu by był elegancki ,tam tez jest boisko pełnowymiarowe bo gra tam Rawia.

  29. Powrót do góry    #524
    Stały bywalec Awatar urbi_et_orbi
    Dołączył
    10-01-2006
    Postów
    1,492
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 4 postach
    Tak. Taki jak w Rawiczu byłby idealny... 200 osób w porywach na stadionie, bo na torze od tej "idealności" wieje nudą, a "narodowy" Shrek przeklina ten obiekt od siedmiu boleści od czasów pamiętnych zawodów z udziałem naszych juniorów. Tego naprawdę chcecie?

    P.S

    Rawia gra swoje mecze na stadionie przy ulicy Spokojnej. Na głownym stadionie przy Grota nie ma spotkań piłkarskich.
    Ponoć nie popełnia błędów tylko ten, co nic nie robi. Jestem zatem idealny! Ukryta zawartość

  30. Powrót do góry    #525
    Stały bywalec Awatar Latosi79
    Dołączył
    19-05-2009
    Postów
    1,497
    Kliknij i podziękuj
    31
    Podziękowania: 41 w 31 postach
    Wole miec taki tor jak w Rawiczu niz 400 co bylo na Golecinie.A co do Rawii to musieli sie przeprowadzic bo kiedys grali tam gdzie zuzel.Wiec tam jest boisko do nogi

  31. Powrót do góry    #526
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Niby racja, że trzeba myśleć przyszłościowo.

    Czy jednak naprawdę nawet w dłuższej perspektywie są jakiekolwiek szanse na Ekstraligę ?
    Zresztą nawet jeśli założyć, że są, to po co myśleć o większym stadionie. W Polsce na większość meczów ekstraligowych przychodzi około 5-6 tys. ludzi. Tak się dzieje w ośrodkach z tradycjami żużlowymi dużooo większymi niż w Poznaniu. W Toruniu obawiano się czy MA nie będzie miała zbyt małej pojemności. Okazuło się , że ma zbyt dużą i pojedyncze komplety widzów na GP czy meczach o złoto DMP tego osądu nie zmienią.
    Co do boiska nie widzę problemu. Koledzy z Bydgoszczy potwierdzą, że istnienie płyty dla kopaczy nie koliduje z budową ciekawego toru. Nad Brdą rozgrywane są jedne z ciekawszych zawodów w kraju, a i piłkarzom nie brakuje murawy.

    Oczywiście inną sprawą są intencje osób działających w stowarzyszeniu PSŻ. Na ten temat nie wypowiadam się.

  32. Powrót do góry    #527
    Użytkownik
    Dołączył
    19-06-2009
    Postów
    373
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Urbi, speedway się zwija. Wszystkie wielkie inwestycje w obiekty żużlowe są już w tej chwili przepłacone i przesadzone. Motoarena, stadion w Gorzowie itd. są zwyczajnie niepotrzebne.
    Ekstraliga istnieje na obecnym poziomie wyłącznie dzięki publicznym pieniądzom.
    Ten balon musi pęknąć.
    Co tu miałoby się niby w Poznaniu zmienić "za kilka lat"?

    Jeśli w Poznaniu jakimś cudem jednak pojawiłaby się potrzeba stadionu na kilkanaście tysięcy ludzi, to wtedy również można będzie poszukać nowej lokalizacji. Naprawdę. Motoarena też została zbudowana od zera.
    Ale to oznaczałoby OGROMNE zainteresowanie żużlem, tysiące kibiców skłonnych do manifestowania swojej sympatii klubowej, bardzo dużą różnicę podczas wyborów samorządowych.
    Teraz tego NIE MA i nie ma perspektyw na to, żeby kiedykolwiek było.
    Zapraszam na ziemię. ;P

  33. Powrót do góry    #528
    Ekspert Awatar Mildura
    Dołączył
    03-07-2010
    Postów
    6,848
    Kliknij i podziękuj
    845
    Podziękowania: 840 w 448 postach
    Nikt nie mówi o tym, żeby startować z miejscem godnym GP, ale mimo wszystko uważam, że miejsce powinno być perspektywiczne. W 2007 roku wydawało się, że jest jakaś nadzieja na ekstraligę w przeciągu kilku lat. Sprawa umarła zanim się na poważnie narodziła głównie ze względów braku mozliwości rozwoju na Golęcinie. Nikt nie zainwestuje poważnych pieniedzy w coś, co nie ma szans się rozwinąć..
    Wydaje mi się jednak, że obecne władze Poznania tak skoncetrowały się na igrzyskach dla swych wyborców, że ceną za trzy mecze Euro jest poswięcenie wizji Poznania jako miasta przyjaznego sportowi.. Wszystkie środki pójdą na Maltę oraz przede wszystkim na Bułgarska i regularną wymianę murawy sześć razy w roku...
    Gdyby był klimat, to pogadało by się o terenach po starym Lechu - kolej chętniej niż układ post-milicyjny wchodzi w róźne układy z miastem - dowodem tzw. porozumienie w sprawie wolnych torów. Szkoda, że nie udało się kilka lat temu skuteczniej powalczyć o te tereny na Dębcu...
    Zenon Jaskuła - TDF 1993!
    Rafał Majka - Vuelta 2015!!! 3xTDF!!!
    Niemiec - Vuelta 2014!
    28/09/2014 - MICHAŁ KWIATKOWSKI MISTRZEM ŚWIATA!!!! 19/04/2015 - AMSTEL GOLD RACE!!! E3 Harelbeke 25/03/2016!!! Strade Bianche 2014/2017
    18/03/2017 Milan-San Remo!!!

  34. Powrót do góry    #529
    Użytkownik
    Dołączył
    18-12-2010
    Postów
    145
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    [QUOTE=urbi_et_orbi;1421736]Tak. Taki jak w Rawiczu byłby idealny... 200 osób w porywach na stadionie, bo na torze od tej "idealności" wieje nudą

    W Rawiczu wieje nudą bo trybuny są kilometr od toru, a na łukach jest jeszcze 2X dalej. Jak ktoś ma słaby wzrok to zalecam zabranie lornetki na mecz))
    Tor sam w sobie nie jest zły, tylko pierwszy łuk w Rawiczu jest mocno wybity i dlatego młodzi się tam nie potrafili scigać.
    Tam doświadczonych zawodników ciągnie w bandę albo stawia w poprzek, a co dopiero dzieciarnię.
    Dla mnie takie Rawickie wiejskie ściganie, jest lepsze niż NIC!!!

  35. Powrót do góry    #530
    Początkujący
    Dołączył
    07-02-2012
    Postów
    4
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dla mnie, jak dla większości poznańskich kibiców, najważniejsze jest by móc w przyszłym sezonie oglądać żużlową rywalizację w Poznaniu. Rozumiem żal za stadionem na Golęcinie, ale trzeba pogodzić się z stanem faktów. PSŻ musi mieć tor, a Polonia wydaje się sensownym rozwiązaniem. Jeżeli będziemy jeździć na tyle skutecznie by myśleć o awansie do eligi wtedy odgrzebie się temat Golaja. Na chwilę obecną najważniejsze jest by żużel wrócił do Poznania. Kwestię Golęcina można cały czas monitorować i lobbować. Trzeba się jednak przygotować, że będzie to walka długotrwała i raczej skazana na porażkę...

  36. Powrót do góry    #531
    Stały bywalec Awatar urbi_et_orbi
    Dołączył
    10-01-2006
    Postów
    1,492
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 4 postach
    Z pozoru lekki OT, ale po przeczytaniu można się zastanowić, czy oby na pewno...

    Kliknij
    Ponoć nie popełnia błędów tylko ten, co nic nie robi. Jestem zatem idealny! Ukryta zawartość

  37. Powrót do góry    #532
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-08-2008
    Postów
    1,373
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Już widzę tę grupę. Z Urzędu Miasta weźmie urzędników co ze strachu przed nim będą głosować jak zechce. Miasto ma gigantyczne długi i sprzedaż wszystkiego i wszystkim jest ratunkiem na te długi. Tak sobie myśli. Dlaczego mini referendum? Czy teren stadionu Warty to dobro kilkunastu ludzi? Czy to będą ludzie z Wildy czy np. z Krzesin? Śmierdzi wałkiem na odległość. Płacę w tym mieście podatki i nie życzę sobie aby jakaś grupka decydowała w moim imieniu. Bez głosowania wiadomo, że większość zdecydowana mieszkańców Poznania jest przeciwko blokowisku. Czy głosowanie inaczej wykaże? No cóż. Nie ważne kto głosuje. Ważne kto liczy głosy. Jak u babuszki Rosji.
    Ostatnio edytowane przez Kazmierz ; 20-02-2012 o 21:33

  38. Powrót do góry    #533
    Użytkownik
    Dołączył
    07-09-2009
    Postów
    122
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kazmierz Zobacz posta
    Już widzę tę grupę. Z Urzędu Miasta weźmie urzędników co ze strachu przed nim będą głosować jak zechce..
    Kazmierz, jesteś w błędzie w pierwszym sądzie obywatelskim wzięło udział 15 mieszkańców m.poznania i min. :

    Ławnicy to m.in.: 21-letnia studentka, 50-letni ekonomista, 37-letni taksówkarz, 51-letni przedsiębiorca, 46-letni kierowca, 65-letnia emerytka, 32-letni ekonomista, 26-letni informatyk, 62-letni elektryk, 46-letni gospodarz domu, 39-letni wulkanizator.
    poczytaj http://m.gloswielkopolski.pl/f/s3lyo...ml?synd=253528

  39. Powrót do góry    #534
    Użytkownik Awatar pavel
    Dołączył
    28-08-2007
    Postów
    439
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Oczami wyobraźni widzę ten sam temat pojawiający się już niedługo w innej części Poznania.
    Spidłej to nie fszysko, ale fszysko bez spidłeja, to...

  40. Powrót do góry    #535
    Użytkownik
    Dołączył
    19-06-2009
    Postów
    373
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Cytat Zamieszczone przez pavel Zobacz posta
    Oczami wyobraźni widzę ten sam temat pojawiający się już niedługo w innej części Poznania.
    Brakuje mi chyba wyobraźni, bo widzę możliwości żeby ktokolwiek pozwolił na zabudowanie KOLEJNEGO klina zieleni.
    Teren wokół Szyca to już i tak teraz wielki śmietnik.
    Nie wspominając o tym ile to już lat minęło odkąd prywatny właściciel to kupił.

    Golaj jest w całkiem innej sytuacji. Pod każdym względem.

  41. Powrót do góry    #536
    Początkujący
    Dołączył
    15-01-2012
    Postów
    17
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    pojawiła się koncepcja stadionu piłkarsko-żużlowego przy ulicy Harcerskiej w Poznaniu
    - szczegóły : http://pszpoznan.com.pl/?p=283

  42. Powrót do góry    #537
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach
    Nie lepiej przenieść start na drugą stronę? Wtedy trybuny byłby na całej prostej startowej, I łuku i przeciwległej prostej Park maszyn bardziej rozciągnąć i umieścić za trybunami.

    Ogólnie jednak koncepcja OK. Indywidualnych miejsc siedzących 5250, więc ze stojącymi na koronie ok. 6-7 tysięcy. W rezerwie widzę duże możliwości rozbudowy na prostej startowej, co spokojnie mogło by dać ~10 tysięcy miejsc siedzących. W razie potrzeby (Ekstraliga) dobudować drugi poziom trybun (wiele miejsca to nie zajmuje ) i mamy kolejny ładny stadion żużlowy.

    BTW. Czym stadion jest ograniczony na planowanym 1 łuku?

  43. Powrót do góry    #538
    Użytkownik Awatar pavel
    Dołączył
    28-08-2007
    Postów
    439
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez Bonjo Zobacz posta
    BTW. Czym stadion jest ograniczony na planowanym 1 łuku?
    Sąsiadami. Sprawdź na mapy google. Nie ma szans na coś więcej.
    Spidłej to nie fszysko, ale fszysko bez spidłeja, to...

  44. Powrót do góry    #539
    Użytkownik Awatar Olimp
    Dołączył
    01-11-2005
    Postów
    333
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Na epoznan mozna przeczytac to: Natomiast cała inwestycja szacowana jest na ok. 10 mln zł. Są to m.in. koszty: wybudowania dwóch zadaszonych trybun, przebudowa wału ziemnego od strony stacji Poznań-Wschód, remonty budynków klubowych, prace na płycie stadionu, budowa oświetlenia i nowego ogrodzenia.

    Za 10 baniek to na Golaju powstalaby perelka
    =WLKP=

  45. Powrót do góry    #540
    Początkujący
    Dołączył
    15-06-2011
    Postów
    49
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    icon2.gif

    Tutaj artykuł o planowanej likwidacji dawnego Technikum Rolniczego a obecnie Zespołu Szkół Technicznych na Golęcinie
    http://www.gloswielkopolski.pl/artyk...acji,id,t.html

    Tuż obok stadionu Olimpii.Całe dwanaście hektarów ziemi.Wstyd panie Grobelny,że to tak długo trwało Kadencja się powoli kończy to trzeba posprzedawać co się da.Ile tam można wybudować mieszkań,bloków.Obok Sołacz,Rusałka.W kolejce już czeka zrujnowany stadion Olimpii.Kolejne dwadzieścia hektarów w jeszcze lepszym miejscu.

    A wracając do stadionu na Harcerskiej to z komentarzem wolę zaczekać do wiosny.Wtedy powinny zacząć się pierwsze prace nad stworzeniem tego jak słyszeliśmy skandynawskiego,krótkiego 382 metrowego toru

Strona 12 z 20 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •