Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 131

Wątek: Z E-ligi spadnie..., ponieważ...

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    02-08-2007
    Postów
    473
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 9 w 6 postach

    Z E-ligi spadnie..., ponieważ...

    Ostatnia kolejka naszej Ekstraligi ostatecznie potwierdziła to, co i tak było od początku sezonu do przewidzenia. Drużyny środka tabeli (zaraz mi się oberwie od zielonogórzan) pobiły bezlitośnie ekipy z Gdańska i Wrocławia na ich torach. Bydgoszczanie może tego unikną w przełożonym pojedynku z Częstochową, a może nie. Tym niemniej i oni do końca rozpaczliwie walczyć będą o utrzymanie.

    Kto z tej trójki opuści w tym roku szeregi Ekstraligi?

    Moim zdaniem, i przykro mi to pisać, największe szanse na opuszczenie grona najlepszych ma w tej chwili wrocławska Sparta. Dlaczego?

    Dlatego, że nie bardzo kim jest tę Ekstraligę obronić. Głęboka myśl, wiem. Ale taka jest smutna prawda.
    Crump - niechaj nawet zwozi same komplety,
    Jeleniewski - jeździ dobrze. U siebie.
    Janowski - jak to ktoś z ZG mądrze napisał wczoraj - raz zrobi 5 pkt., a raz 10. To normalne w tym wieku.
    Watt - prośmy Pana by zaczął coś jeździć w barażach.
    Nicholls - [puste pole]
    Jędrzejak - [puste pole]
    I wreszcie trener-"cudotwórca". Czy po ostatnim meczu ktoś w to jeszcze wierzy? I czy on sam nie ma już wszystkiego dość?

    Cudu w postaci zajęcia bezpiecznej 6 pozycji raczej nie będzie i przyjdzie się pojedynkować z Gdańskiem lub Bydgoszczą. Mniejsza o to z kim, bo na chwilę obecną i jedni i drudzy wydają się być dla wrocławian za silni. Bjerre, Vaculik, Zorro, a nawet Skóra i Andersen.
    Jonsson, Sajfutdinow, Davidsson, Lindbaeck.
    Można się wściekać na niektórych spośród wymienionych zawodników, że przegrywają wyścigi z tuzami E-ligi (i tak na pewno jest teraz w Gdańsku i Bydgoszczy), ale w porównaniu z wrocławianami, każdy z nich byłby "drugim po Bogu". Po Crumpie się znaczy.

    Ciekaw jestem Waszych opinii.


  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec Awatar Blackcross
    Dołączył
    15-07-2008
    Postów
    763
    Kliknij i podziękuj
    32
    Podziękowania: 67 w 30 postach
    Moim zdaniem również najpoważniejszym kandydatem do spadku jest Sparta. A najlepsze/najgorsze w tym wszystkim jest to, że drużyna, która ma w składzie (prawdopodobnie) tegorocznego mistrza świata, nie bedzie w stanie obronić się przed spadkiem.

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    19-06-2009
    Postów
    306
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Leci Gdańsk lub Wrocław.
    Bydgoszcz prawdopodobnie wygra mecz u siebie z Czewą i być może także z Gorzowem i tym samym ucieknie na bezpieczne 6 miejsce. Gdańsk rozjedzie Spartę u siebie, a Sparta na Olimpijskim nawet jeśli wygra mecz z Bydgoszczą to nadal będzie w ogonie tabeli. W barażu ciężko wyrokować kto wygra, bo drużyny prezentują podobny poziom. Sercem jestem za wrocławianami, ale jesli Jędrzejak nadal będzie przeszkadzał koledze z pary i bedzie woził w płot kolegów z teamu, jeśli Nicholls nadal będzie cieniował jak do tej pory, jeśli Janowski nie ustabilizuje formy to przyznam, że słabo to widzę.

  4. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,553
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,348 w 3,136 postach
    Według mojej teorii to miejsca 7 i 8 zajmą takie ekipy jak Gdańsk i Bydzia. Warunkiem tutaj jednak jest fakt, iż Czewa odjedzie swoje mecze w optymalnym składzie. Z tych trzech zagrożonych ekip Wrocek moim zdaniem najlepiej prezentuje się w meczach wyjazdowych. U siebie również będzie nie do pokonania w tym gronie. Dizś można sobie gdybać ale popatrzmy co by było gdyby np. Czewa w Gdańsku jechała w komplecie ? Najprawdopodobniej w tej sytuacji Gdańsk miałby dzisiaj 4 pkt w tabeli. Podobna sytuacja może mieć miejsce w pojedynku Bydgoszcz - Czewa. Jeżeli i tu Maślanka nie przywiezie wszystkiego co ma to wtedy Wrocek może czuć się wydymany.

    A może to jest celowy zamysł Maślanki ? Może on liczy, że jak spuści WTS to Shrek wróci do Czewy ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec Awatar WaluS
    Dołączył
    06-04-2008
    Postów
    884
    Kliknij i podziękuj
    80
    Podziękowania: 32 w 26 postach
    W niedzielę Gorzów obalił mit wrocławskiego toru przygotowanego przez trenera Cieślaka. Nie trzeba szukać daleko wstecz, gdy Tomek /będąc zawodnikiem tarnowskiej Unii/ przyjeżdżając do Wrocławia miał strach w oczach.
    W ostatnim meczu dał szkołę jazdy przyszłemu Indywidualnemu Mistrzowi Świata.
    Tak że według mnie, trenerowi Cieślakowi wylatują z rąk wszelkie atuty, nie wspominając już o ścigantach typu Watt czy Nichols. I tym sposobem doszedłem do wniosku że pewnym do barażu jest Wrocław.
    Kto drugi? Bydgoszcz, Gdańsk - Gdańsk, Bydgoszcz. Tu zadecydują niuanse i może jeden punkcik więcej, zdobyty w bezpośrednim pojedynku.

    Ale co do dwumeczu gwrantującego udział w barażu z 1-szo ligowcem - to już może być różnie.
    Może wówczas zadziałać magia naszego Narodowego i mobilizacja zawodników dających do tej pory plamę.

    Oj zapowiada się bardzo ciekawie końcówka naszej ektraklasy, tak u góry, jak i na dole tabeli.

  6. Powrót do góry    #6
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Podstawowe pytanie, czy Bydzia wygra z Częstochową (jest nadzieja, ponieważ lwom zawsze ciężko się tam jeździło). Na mój skromny gust, jest to ostatni mecz do wygrania dla bydzi. Gorzów (niestety) idzie twardo do przodu i już tam Gollob się postara o dobry wynik dla całej drużyny. I mimo wszystko ciężko mi uwierzyć, żeby Wrocław w ostatniej kolejce nie spiął się maksymalnie i nie zrobił bonusa. W ostateczności Cieślak zrobi tam takie bronowisko, jakiego Polska nie widziała.

    A w barażach to już loteria...

  7. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec Awatar spoo
    Dołączył
    28-08-2005
    Postów
    763
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 48 w 16 postach
    W barażu zdecydowanym faworytem będzie drużyna z e-ligi. Nie mylcie pojęć.

  8. Powrót do góry    #8
    Zaawansowany Awatar Elendir
    Dołączył
    13-07-2002
    Postów
    2,857
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 231 w 137 postach
    Hmmm wszyscy mają szanse pół na pół i zobaczymy co będzie a dalej to już wiadomo gusta i kto jest za jaką drużyną to sobie dodaje , Czewa na pewno będzie chciała wygrać w Bydgoszczy i pewnie wygra Gorzów przy takiej dyspozycji też spokojnie może tam wygrać więc Byzia potrzebuje 2 cudów Wrocław tylko pól cuda bo zdobyć w Gdańsku 43 p to chyba nie jest wielki problem :p choć zobaczymy jak to będzie za 2 tygodnie chyba wszystko już będzie jasne:)

  9. Powrót do góry    #9
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    słusznie powiadasz, chodziło mi o pojedynek 7-8.

  10. Powrót do góry    #10
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,472
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    bezposredni spadek - Sparta. Wroclaw na betone jest kiepski niczym Ferdek, a takich atrakcji nalezy sie spodziewac w dwumeczu z kims z dwojki Gdansk/Bydgoszcz, i o ile Bydzia na kopie tez jest kiepska to jednak Wroclawska kopa ostatnio rozgryziona i nie taka straszna dla przyjezdnych.
    Nie oszukujmy sie, Crump moze miec hiper forme, Jelen moze cos dorzucic ale reszta w Sparcie jedzie pozniej oczekiwan, nawet Janowski zdaje sie moglby wiecej punktow kosic (trudno wymagac duzo od juniora, ale rok temu siekal tych punktow wiecej u siebie)
    Gdansk ma Kenia, ktory w koncu jedzie jak lider (Rzeszow chyba dostaje szalu teraz jak to widzi :P) Vaculik troche spuscil z tonu po kontuzji, ale gorzej od Macka nie jedzie.
    Gdansk ma komfort - szeroka lawka, jest kim postraszyc cienujacych. Wroclaw? Postraszyl Scotta Travisem..
    No i jeszcze Bydgoszcz, ktora ma ten komfort, ze moze liczyc na wygrana z Wlokniarzem - bedzie ciezko, ale jest wykonalne. Wg mnie predzej wygraja z Wlokniarzem niz Stala Gorzow, w ktorej widac zwyzke formy i to nie tylko u liderow.

    Szczerze..?
    Nie zebym zyczyl spadku, bo ja nie z tych, ale chyba Sparcie sie nalezy jednak odpoczynek od eligi. Kiepskie widowiska, spalone transfery, malo kibicow na trybunach.. Potrzeba jakiegos wstrzasu? Cieslak tez jakis bez wyrazu jakby mu nie zalezalo. Mam nadzieje, ze taki spadek pozytywnie wplynalby przede wszystkim na skzolenie mlodych, bo w tej kwestii cos we Wrocku ruszylo, a w 1 lidze mozna sie juniorami troche pobawic w skladzie.

  11. Powrót do góry    #11
    Zaawansowany Awatar JD
    Dołączył
    22-03-2004
    Postów
    2,604
    Kliknij i podziękuj
    66
    Podziękowania: 57 w 28 postach
    Nikomu spadku nie życzę bo jest to zawsze jakis dramat w klubie , strata sponsorów , migracja zawodników a tylko prezesi mówią ze cierpia i do kasy po wypłatą są pierwsi.
    o Wrocławiu słyszałem juz jakies trzy- cztery tygodnie temu ze sie sypie. Crump daje znaki nie będzie chciał tam dłużej jeździć a Cieślak już ruszył w bajerę z Czewą. Wychodzi na to ze tak może być .

    kto poleci nie wiem mam nadzieję ze nie Bydgoszcz, baraże z 2 druzyną pierwszej ligi no sorry ale to zupełnie inna bajka jak w tamtym roku pierwsza liga była mocna.W tym Tarnów jest prawie taki mocny a Rzeszów i inni z całym szacunkiem nie maja szans .

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-08-2007
    Postów
    965
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Na bank Śląsk Świętochłowice. Za to że nie przyjeżdżają na mecze. :D

    A tak poważnie: jest już wątek E-liga 2009, ewentualnie Atlas Wrocław 2009. Jedna kolejka odwracająca sytuację jeszcze o niczym nie decyduje i wylewanie żalu po przegranej Wrocławia jest przedwczesne.

  13. Powrót do góry    #13
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Podstawowe pytanie, czy Bydzia wygra z Częstochową (jest nadzieja, ponieważ lwom zawsze ciężko się tam jeździło). Na mój skromny gust, jest to ostatni mecz do wygrania dla bydzi. Gorzów (niestety) idzie twardo do przodu i już tam Gollob się postara o dobry wynik dla całej drużyny. I mimo wszystko ciężko mi uwierzyć, żeby Wrocław w ostatniej kolejce nie spiął się maksymalnie i nie zrobił bonusa. W ostateczności Cieślak zrobi tam takie bronowisko, jakiego Polska nie widziała.

    A w barażach to już loteria...
    Brednie, Gollob nie spusci Polonii.
    Juz ciezej bedzie z Czewa.

  14. Powrót do góry    #14
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    A ja słyszałem, że Łódzki KS niedługo prawdopodobnie przestanie istnieć. Świeża, jeszcze ciepła wiadomość.

  15. Powrót do góry    #15
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Moim zdaniem Wroclaw, a spuszcza go Watt z Nichollsem, podobnie jak rok temu spuscili Rzeszow. Sam Crump z dorzucajacym punkty Janowskim to za malo, nawet na Gdansk i Bydgoszcz.
    Regards from Sydney
    Dexter

  16. Powrót do góry    #16
    Ekspert Awatar Emil
    Dołączył
    24-07-2002
    Postów
    7,041
    Kliknij i podziękuj
    185
    Podziękowania: 205 w 147 postach
    :( a ja jestem oryginalny i wierze ze Sparta nie spadnie.
    Zle sie dzieje we Wrocławiu :( nie przypuszczałem ze kolega "Ogór" bedzie prezentował sie jak mały kiszony ogórek :( o stranieri Sparty nawet nie wspominam....( za wyjatkiem Crumpa)
    Trzymam kciuki za tą ekipe ! Zle sie tez stało ze akurat Sparty lub Poloni moze zabraknac za rok w E-lidze no chyba ze stanie sie cud i zleci............Wybrzeze :D
    Cieslak jest chyba najlepszym trenerem w Polsce na dzien dzisiejszy ale czy potrafi zmobilizowac jeszcze zawodników których praktycznie nie ma, tego nie wiem.
    ===================================
    ...Edmonton , St .Albert...........Ukryta zawartość

  17. Powrót do góry    #17
    Użytkownik Awatar gawronex85
    Dołączył
    12-03-2009
    Postów
    368
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    a ja mam nadzieje ze chociaz na rok zleci Wrocek i zeby nie podgrzewac za bardzo atmosfery powiem po prostu ze na to najbardziej zasluguje na przestrzeni ostatnich kilku lat.
    Niestety najgorszy uklad meczow ma Gdansk. Ciekawy jestem bardzo jak sobie w nim Atlasy poradza. Mam nadzieje ze najlepiej z calej trojki wypadnie Gdansk, potem Polonia. Gollobowi jest obojetne gdzie pojedzie.wszedzie chce jechac jak najlepiej i nie ma ze boli. To jego zawod i sposob na zycie.
    Gdybanie kto spadnie to na dzien dzisiejszy wrozenie z fusow;)

  18. Powrót do góry    #18
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    A ja słyszałem, że Łódzki KS niedługo prawdopodobnie przestanie istnieć. Świeża, jeszcze ciepła wiadomość.
    Łódzki KS istnieje od 101 lat, nie martw sie, jeszcze troche wytrwamy.

    Slabo slyszysz ...

  19. Powrót do góry    #19
    Użytkownik
    Dołączył
    22-04-2009
    Postów
    85
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co do spadkowiczow to ponoc zawiazalo sie przymierze - Sparta i Wybrzeze :)

    RTS WIDZEW !!! RTS WIDZEW !!! RTS WIDZEW !!!

  20. Powrót do góry    #20
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach

    Łódzki KS istnieje od 101 lat, nie martw sie, jeszcze troche wytrwamy.

    Slabo slyszysz ...[/quote]

    A to ciekawe.

    http://www.sportowefakty.pl/pilka/2009/07/07/lks-lodz-przestanie-istniec/

    To czywiście tylko dywagacje i nie wiadomo jak się skończy, aczkolwiek rzeczywiście szkoda by kolejny zasłużony klub płynął w niebyt czasoprzestrzeni.

    No, ale nie o tym ten wątek.

    Zakładając zwycięstwa Bydgoszczy nad Cz-wą i Gorzowem, mają +4 duże punkty i spokój.
    Wrocław wygrywa z Bydgoszczą w ostatniej kolejce z bonusem i ma 3p. Więcej nie widać.
    Gdańsk wygrywa jedynie z Wrocławiem (może z bonusem) i też +3. Przy takim układzie miejsca 7-8 to Wrocław i Gdańsk.

    Ale jeśli tylko Bydgoszcz nie poradzi sobie z Cz-wą lub Gorzowem to na ich miejsce wskakuje Wrocław (za bonus i małe pkt.).
    Na tę chwilę Bydgoszcz ma utrzymanie we własnych rękach (motorach) więc jeśli tylko pokażą, że mają jako takie jaja, to sobie poradzą. Nie podejmuję się wytypować wyniku dwumeczu między Wrocławiem a Gdańskiem - na to trzeba poczekać do przedostatniej kolejki i rewanżu między nimi.


  21. Powrót do góry    #21
    Początkujący
    Dołączył
    05-07-2007
    Postów
    37
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cięzko wytypowac teraz kto spadnie do 1 ligi. Niby Bydzia jest w dobrej sytuacji, bo ma mecz do rozegrania, a Gdansk i Wrocław teraz wtopiły. Z drugiej strony, w Polonii znowu zamieszanie z Tyllingerem, co moze nie wyjsc im na dobre. Poza tym mecz z Cze-wą jezdza dzien po Derbach, w których (mam nadzieję ;) ) dostaną baty :D

    Piszesz Sparta i Wybrzeże... A mi się wydaje, że mecz 13-ej kolejki między tymi ekipami zadecyduje o szóstym miejscu w tabeli. Jeśli Gdansk wygra z bonusem, to moze mu wystarczyc do bezpiecznej lokaty. Jeśli wygra Sparta, to pójdzie za ciosem i w ostatniej kolejce rozłoży Polonię.

  22. Powrót do góry    #22
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    01-05-2006
    Postów
    6,309
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 458 w 348 postach
    Wrocław - poza Toruniem rzecz jasna - jest chyba najdłużej w najwyższej klasie rozgrywkowej (po wywalczeniu awansu) ze wszystkich drużyn jadących dziś w ekstralidze.

    jeśli się mylę, to niech ktoś mnie poprawi.

    byłoby więc szkoda pozbywać się tak etatowego ekstraligowca. ;)

    Polonia oczywiście wygrywa oba mecze na własnym torze i zajmuje bezpieczne szóste miejsce. :P

    także chyba jednak spada Wybrzeże.

  23. Powrót do góry    #23
    Początkujący
    Dołączył
    05-07-2007
    Postów
    37
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sparta spadła w 1997 r. i awansowała po rocznej banicji, tj. w 1999r. była juz w najwyzszej lidze. Unia jezdziła w nizszej lidze w roku 1996, więc jest dłuzej w elicie od Wrocławia ;)

  24. Powrót do góry    #24
    Zaawansowany Awatar ciesiel
    Dołączył
    10-10-2005
    Postów
    2,319
    Kliknij i podziękuj
    145
    Podziękowania: 281 w 145 postach
    Jeśli Wrocław spadnie, to według mnie żużel w tym mieście może przestać istnieć. Twarda teza, wiem, ale obserwuję co się dzieje we Wrocławiu od kilku lat i mam wrażenie, że malo komu zależy już na tym by Dolny Śląsk miał silny speedway.

    Kibice mają w dupie (4 tys. na e-lidze) aż strach pomyśleć co będzie w pierwszej, działacze też nie walczą o Spartę.
    Po latach jazdy na najwyższym poziomie, złotych latach 90-ych uszło powietrze. żużel może skończyć jak koszykówka i właściwie cała para pójdzie w piłkarski Śląsk.


    Odejdzie Crump, odejdzie Janowski (jak tam u niego z kontraktem, kończy się?) zostanie syf, a Cieślak zgasi światło!

  25. Powrót do góry    #25
    Ekspert Awatar Emil
    Dołączył
    24-07-2002
    Postów
    7,041
    Kliknij i podziękuj
    185
    Podziękowania: 205 w 147 postach
    ja tylko z małym sprostowaniem :o
    Ktos wyzej obliczał kto jezdzi dłuzej bez spadku od chwili awansu, chciałem zauwazyc ze Apator nigdy nie awansował do ekstraklasy a miejsce w uwczesnej 1 lidze dostał w prezencie w wyniku powiekszenia ligi :o ( był to rok 1976) wiec uwazam ze liczenie lat od chwili "awansu" Apatora jest bez sensu !
    ...Edmonton , St .Albert...........Ukryta zawartość

  26. Powrót do góry    #26
    Zaawansowany Awatar realista27
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    2,784
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 66 w 48 postach
    Wierzę,że spadnie Sparta a Gdańsk i Bydgoszcz się utrzymają z czego ta druga na bezpiecznym 6 miejscu w tabeli;)
    Wszystko przemawia za takim właśnie układem tabeli bo:
    a) Sparta ma najgorszy personalnie skład gdzie tylko Crump jest papierowym liderem jednak i on notuje wpadki w ostatnich meczach
    b) klimat na żużel w tym mieście powoli się wyczerpuje i widać to po atmosferze i zaangażowaniu działaczy jak i małej frekwencji na trybunach
    c) przydałby się im odpoczynek od extraligii,aby wszystko z nowymi ludźmi zacząć

    Piszecie,że Polonia wcale nie ma lepszego składu niż Sparta,ale czy Wroclawianie mają mimo wszystko taką czwórkę jak Jonsson-Emil-Lindbaeck-Davidsson? Wiem,wiem napiszecie co to za pewniacy z tych dwóch ostatnich,ale jednak z pewnościa mają lepszą formę niż zawodnicy numer 3-4 we Wrocku czyli Watt i Nicholls i nie mów Spartannie czy Mariuszu itp.że tak po prostu nie jest bo po średnich i zwyklych wynikach można ocenić FAKTY.
    Mariusz: na jakiej podstawie więc oceniasz to,ze Wrocław ma większe szanse od Polonii na utrzymanie w lidze bo ja zupełnie nie rozumiem? Wciąz żyjesz i inni tak piszący magią Cieślaka,toru wrocławskiego czy jak?
    Przecież nie ma żadnych arguemntów ZA obroną twojej tezy
    Polonia ma 7 pkt i mecz zaległy
    Sparta jadąca katastrofalnie ma 6 pkt i zero(0) meczów zaległych z czego znacznie gorszy układ i aż dziw bierze,że tego nie dostrzegacie.
    Pozostaje Wybrzeże,które porażką z Zieloną Góra zaprzepaściło szanse na 6 miejsce w tabeli i teraz chociaż wciąż matematycznie je mają to w praktyce ciężko bedzie to osiągnąć bez wsparcia innych zespołów.
    Matematycznie i realnie wychodzi na to,że tabela po XIV rundach będzie wyglądac tak(miejsca 6-8_
    6) Polonia 11pkt a możliwe i 12 przy osłabieniu Czewy brakiem Richardssona,Bridgera i Woffindena: wygrane za 2 z Gorzowem i ew. za 3 z Czewą minimum 2 daje to 11-12pkt
    7) Wybrzeże 10pkt gdzie 3 zdobędą na Wrocławiu co przy obenych 7 daje sumę 10
    8) Sparta 9pkt gdzie doliczam 3 na Polonii co przy 6 obecnie daje 9 na koniec rundy
    Jest to typ jak najbardziej realny i mogący się ziścić
    czego sobie i wielu chocć zapewne nie wszystkim ;) fanom życzę :)
    Po meczach o utrzymanie do 1 ligii spadnie Sparta a Wybrzeże jednak większa siła rażenia uratuje się w elicie dzięki fenomenalnemi Bjerre i bardziej wyrównanej drugiejj linii jak Vaculik,Andersen,Zetterstroem czy Gafurow bo jak wspomniałem Sparta ma dużooo dziur i oproćz Crumpa czy mimo wszystko nieprzewidywalnego Janowskiego reszta to przechodzący olbrzymi kryzys jeźdzcy mniej pewni niż Gdańszczanie :)
    Mariuszu do Ciebie proste pytanie,które wedlug mnie może być odpowiedzią,który z zespołów jest silniejszy.
    Jaką czwórkę zawodników chciałbyś mieć jako trzon swego zespołu:
    a) Jonsson - Sajfutdinow - Lindbaeck - Davidsson
    b) Bjerre - Vaculik - Andersen - Zetterstroem
    c) Crump - Janowski - Watt - Nicholls
    Która z tych drużyn według Ciebie jest silniejsza dodając tego w każdym duet :
    ad a) Chrzanowski - Buczkowski
    ad b) Skórnicki - Gafurow
    ad c) Jędrzejak - Jeleniewski
    Według mnie z tych dodatkowych par najsłabszą wydaje się bydgoska patrząc na nazwiska jednak na swoim torze Buczkowski jest dosyć pewnym punktem mimo pewnych wpadek i porównałbym go na poziomie Jeleniewskiego a Jędrzejak obecnie prezentuje poziom zbliżony do Chrzanowskiego i tutaj najwyższą formą dysponuje Gafurow jednak jak mniemam mecze rozstrzygać będą czwórki,które podałem wyżej czyli liderzy i juniorzy więc jak byś ocenił i porównał potencjał tych "czwórek"?

  27. Powrót do góry    #27
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,553
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,348 w 3,136 postach
    Mariusz: na jakiej podstawie więc oceniasz to,ze Wrocław ma większe szanse od Polonii na utrzymanie w lidze bo ja zupełnie nie rozumiem? Wciąz żyjesz i inni tak myślący magią Cieślaka,toru wrocławskiego czy jak?
    Przecież nie ma żadnych arguemntów ZA obroną twojej tezy
    Ja po prostu nie wierzę, ze wygracie mecze u siebie z Czewą (o ile ta pojedzie w optymalnym składzie) i Gorzowem. Nie wierzę również, że wygracie we Wrocku. I to wszysttko, po prostu różnimy się w ocenie tej sytuacji.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  28. Powrót do góry    #28
    Super Typer Grand Prix Awatar cokus1
    Dołączył
    13-10-2005
    Postów
    2,657
    Kliknij i podziękuj
    135
    Podziękowania: 47 w 30 postach
    Wg. mnie Bydgoszcz dwóch meczów u siebie nie wygra. Jeden to max.

  29. Powrót do góry    #29
    Super Typer Hop - Bęc Awatar Franz
    Dołączył
    01-12-2005
    Postów
    1,623
    Kliknij i podziękuj
    55
    Podziękowania: 331 w 152 postach
    Jeśli Wrocław spadnie, to według mnie żużel w tym mieście może przestać istnieć. Twarda teza, wiem, ale obserwuję co się dzieje we Wrocławiu od kilku lat i mam wrażenie, że malo komu zależy już na tym by Dolny Śląsk miał silny speedway.

    Kibice mają w dupie (4 tys. na e-lidze) aż strach pomyśleć co będzie w pierwszej, działacze też nie walczą o Spartę.
    Po latach jazdy na najwyższym poziomie, złotych latach 90-ych uszło powietrze. żużel może skończyć jak koszykówka i właściwie cała para pójdzie w piłkarski Śląsk.


    Odejdzie Crump, odejdzie Janowski (jak tam u niego z kontraktem, kończy się?) zostanie syf, a Cieślak zgasi światło!
    @ciesiel
    Wybacz, ale nie wszystko wiesz, albo raczej kierujesz się plotkami. O ile zgadzam się z tezą, że spadek do I ligi może (choć nie musi) być początkiem końca speedwaya we Wrocławiu, to na pewno ten koniec nie nastąpiłby gwałtownie i nagle, a raczej stopniowo. Zaangażowanie działaczy nie jest takie, jakie powinno być, ale też nikt nie zamierza u nas "gasić światła". Mimo wszystko jednak wariant spadku z ekstraligi jest więcej niż prawdopodobny:(

    Po drugie, nie wiem skąd wytrzasnąłeś te bzdury o 4 tys. na meczach? Z komentarzy jakichś baranów na onecie? Nie wierz w to. W tym sezonie publika jest znacznie liczniejsza niż rok temu - fakt, że w dalszym ciągu nie są to tłumy, ale średnio przynajmniej te 6 tys. jest na stadionie (w pierwszych dwóch meczach było o wiele, wiele więcej). Najmniej osób było chyba na Falubazie, a najwięcej na Wybrzeżu i Włókniarzu.

    Po trzecie, Crump i Cieślak mają kontrakty ważne na sezon 2010. O ile w przypadku Australijczyka zapewne istnieje klauzula w umowie, pozwalająca mu na opuszczenie zespołu w przypadku degradacji, to w kwestii trenera raczej takowy zapis nie figuruje (w końcu sam także się do ewentualnego spadku przyczynił). Janowski ma wolną rękę.

    Po czwarte, wbrew błazeńskiej polityce wrocławskiego prezydenta, Wrocław to nie tylko piłka kopana. Wręcz przeciwnie. A koszykówka wróci do stolicy Dolnego Śląska już niebawem.

  30. Powrót do góry    #30
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,553
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,348 w 3,136 postach
    Zajmij sie lepiej Falubazem.Nie jest madrzej ale przynajmniej smiesznej.
    Zostań Emil lepiej przy Toruniu.

    Daj nam troszkę odetchnąć :)
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  31. Powrót do góry    #31
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    DLA MNIE TO GŁUPOTA,BY O SPADKU DECYDOWAŁY 2 MECZE.
    Wrocław może sobie już odpuścić i przygotować sie na mecze o 7 m. Tak samo zrobi Gdańsk,bo Bydgoszcz się utrzyma.

  32. Powrót do góry    #32
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,260
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach
    Wg mnie nie doceniacie Bydgoszczy. A prawda jest taka, że ta drużyna o wiele lepiej potrafi wykorzystać atut swojego toru niż Gdańsk i Wrocław. W tym sezonie w Bydgoszczy wygrał tylko Toruń(a warto dodać, że Chrzanowski i Davidsson wozili same zera. Teraz przynajmniej u siebie ujadą kilka punktów). Tak na prawdę to w najgorszej sytuacji jest Gdańsk, który jedyne co może zrobić to wygrać za 3 z Wrocławiem i .. tyle. Reszta od nich już nie zależy. Sparta musiałaby wygrać w Gdańsku i u siebie z Polonią co w obecnej formie jest mało realne(Gdańsk). Bydgoszcz musi wygrać dwa mecze u siebie i jest to według mnie całkiem wykonalne. Tym bardziej, że Włókniarz ponoć bez Anglików się wybiera, a Gorzów żadną potęgą nie jest, choć łatwo z nimi nie będzie bo tor bydgoski wybitnie powinien im leżeć :).

    Swoją drogą może dojść do ciekawej sytuacji. Załóżmy, że Polonia wygra u siebie z Włókniarzem, a przegra z Gorzowem. Natomiast Gdańsk wygrywa za 3 z Wrocławiem i przed ostatnią kolejką jest taka sytuacja w tabeli:

    Gdańsk 10
    Bydgoszcz 9
    Wrocław 6

    Wtedy nie mający już szans na 6 Wrocek może sobie wybrać przeciwnika na baraż o baraż :)(swoją drogą co za nazwa).
    TeamLindgren

  33. Powrót do góry    #33
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,472
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    DLA MNIE TO GŁUPOTA,BY O SPADKU DECYDOWAŁY 2 MECZE.
    Wrocław może sobie już odpuścić i przygotować sie na mecze o 7 m. Tak samo zrobi Gdańsk,bo Bydgoszcz się utrzyma.
    Generalnie to faktycznie glupota, ale... wyjatkowo (podkreslam wyjatkowo) w tym sezonie dzieki temu systemowi sprawiedliwosci moze stac sie zadosc - chodzi mi o mecz Wybrzeza z Czewą za 3 pkt..
    Jesli 7-8 wyladuje Wybrzeze i Sparta to wieksze szanse na spadek bezposredni daje Sparcie.. Ale napewno beda mieli okazje by udowodnic ze sie myle ;) Gdansk zostanie "wyzerowany" z prezentu 3 pkt na Czewie i jazda dla obu ekip zacznie sie od nowa.
    No chyba ze Bydgoszcz wygra z oslabionym (?) CKM - to bedziemy sie pienic od nowa..

  34. Powrót do góry    #34
    Użytkownik
    Dołączył
    11-01-2006
    Postów
    453
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Z E-ligi spadnie Polonia ponieważ jej kibice nie maj± honoru.

  35. Powrót do góry    #35
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-07-2003
    Postów
    572
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie.Nie zgadazm sie.Spadnie Gdansk bo ma najblizej do Morza!

  36. Powrót do góry    #36
    Stały bywalec Awatar BIRUT
    Dołączył
    21-06-2003
    Postów
    683
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Huki rozwin twoja mysl.

  37. Powrót do góry    #37
    Użytkownik
    Dołączył
    25-07-2007
    Postów
    236
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Wg mnie będzie to ktoś z dwójki Gdańsk - Bydgoszcz. Uważam, że Wrocław "zepnie poślady" i uda im się awansować do pierwszej szóstki. ;)

  38. Powrót do góry    #38
    Użytkownik
    Dołączył
    11-01-2006
    Postów
    453
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Łap BIRUT! :D

    http://tiny.pl/hhhvm


    http://tiny.pl/hhhvt


    http://tiny.pl/hhhv7


    http://tiny.pl/hhhvw

    ~Zacytuję pewnego znanego cygana z Torunia: "To mnie przeraża i jakby obraża" :P

  39. Powrót do góry    #39
    Zaawansowany Awatar ciesiel
    Dołączył
    10-10-2005
    Postów
    2,319
    Kliknij i podziękuj
    145
    Podziękowania: 281 w 145 postach
    Franz

    Nie twierdzę, że Sparta rozleci się z dnia na dzień - twierdzę natomiast, że znajduje się od kilku sezonów na równi pochyłej i póki co nie widać, żeby ona się gdzieś skończyła.

    Cieślak zabił widowiskowość tego sportu na olimpijskim, kibiców chodzi coraz mniej. Na początku sezonu jakoś to wyglądało, ale z każdą kolejką jest coraz gorzej.

    Nie ma we Wrocławiu pomysłu co zrobić, by znów ludzie zaczęli chodzić tłumnie na żużel. Sytuację tę spotęguje ewentualny spadek i tym ciężej będzie Sparcie się odbudować.


    To są moje subiektywne odczucia - broń Huszcza nie życzę Wam tego scenariusza. Bardzo szanuję Wrocław, obejrzałem tam wiele fajnych zawodów, ale widzę, że od kilku lat źle się dzieje i nikt nie ma pomysłu co zrobić, by było lepiej!

  40. Powrót do góry    #40
    Stały bywalec Awatar Mossberg
    Dołączył
    18-01-2003
    Postów
    1,255
    Kliknij i podziękuj
    1,838
    Podziękowania: 126 w 72 postach
    Pomysł jest: wykupić udziały Kryśki w spółce i "oddelegować" ją na zieloną trawkę. Zresztą niedługo rada nadzorcza spółki wybierze nowego prezesa (na pewno nie Kryśkę, która jest powoli "autowana"), także może nie będzie tak źle, nawet po ewentualnym spadku. Priorytet jest jeden: wypieprzyć w końcu z władzy w klubie Kryśkę wtedy powinny nadejść lepsze czasy dla żużla we Wrocku. Kibice wrocławscy mają już dość tej pani i jej polityki, polityki która bardzo nadwyrężyła reputację tego klubu w Polsce.



  41. Powrót do góry    #41
    Stały bywalec Awatar Skywalker-RM
    Dołączył
    09-04-2009
    Postów
    1,005
    Kliknij i podziękuj
    14
    Podziękowania: 6 w 5 postach
    Podpinam się pod południowego kolegę Mariusza.Polonia nie wygra tych dwóch meczów z Czewą i Stalą u siebie i tak jak już napisałem w topicu meczu Sparta-Stal,nie podniecał bym się na miejscu bydgoszczan zbytnio tymi porażkami Wrocka i Wybrzeża bo oni też zgarną u siebie po dupie.

    Ja np. do teraz się zastanawiam jak to się stało że tak słaba drużyna jak Polonia potrafiła powieźć u siebie Falubazów.

    6.Sparta
    a kto dalej to mnało ważne

  42. Powrót do góry    #42
    Stały bywalec Awatar Skywalker-RM
    Dołączył
    09-04-2009
    Postów
    1,005
    Kliknij i podziękuj
    14
    Podziękowania: 6 w 5 postach
    Podpinam się pod południowego kolegę Mariusza.Polonia nie wygra tych dwóch meczów z Czewą i Stalą u siebie i tak jak już napisałem w topicu meczu Sparta-Stal,nie podniecał bym się na miejscu bydgoszczan zbytnio tymi porażkami Wrocka i Wybrzeża bo oni też zgarną u siebie po dupie.

    Ja np. do teraz się zastanawiam jak to się stało że tak słaba drużyna jak Polonia potrafiła powieźć u siebie Falubazów.

    6.Sparta
    a kto dalej to mnało ważne

  43. Powrót do góry    #43
    Zaawansowany Awatar realista27
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    2,784
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 66 w 48 postach
    Podpinam się pod południowego kolegę Mariusza.Polonia nie wygra tych dwóch meczów z Czewą i Stalą u siebie i tak jak już napisałem w topicu meczu Sparta-Stal,nie podniecał bym się na miejscu bydgoszczan zbytnio tymi porażkami Wrocka i Wybrzeża bo oni też zgarną u siebie po dupie.

    Ja np. do teraz się zastanawiam jak to się stało że tak słaba drużyna jak Polonia potrafiła powieźć u siebie Falubazów.

    6.Sparta
    a kto dalej to mnało ważne
    Nie ma to jak konkretna wymiana argumentów i analiza na podstawie wyobrażeń a nie faktów.
    Idąc twoim tropem to wciąż sie dziwię jak taka słaba Sparta mogla pokonać taki zespół jak Unia Leszno z Adamsem,Hampelem,Kasprzakiem itp.. która niedawno rozlożyła na łopatki Toruń?
    Jeśli mi na to odpowiesz to ja napisze jak to się stało,ze taka słaba Polonia pokonała silny Falubaz :)
    Owszem wbrew tobie - podniecam się porażkami Sparty i Gdańska bo teraz NIC nie jest w ich rękach a to najgorsze co może być jak niedawno mówil Cieślak gdy nic od ciebie nie zalezy a od innych i tylko mozesz z palcem w dupie czekac co inni zrobią nie mając na to wpływu ;)

  44. Powrót do góry    #44
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Rzecz w tym ze Polonia ma tak ******** ogromny handicap w postaci swojego toru, ze nawet majac w skladzie zawodnikow sredniej klasy nawet na tle 1 ligi, da rade sie utrzymac.

    Wracajac do tematu - z Ekstraligi spadnie Gdansk.

  45. Powrót do góry    #45
    Stały bywalec Awatar Mossberg
    Dołączył
    18-01-2003
    Postów
    1,255
    Kliknij i podziękuj
    1,838
    Podziękowania: 126 w 72 postach
    realista27,człowieku weź się już nie spinaj bo wykorkujesz. Pienisz się nad tym jak piszą, że to ta twoja Apolonia spadnie jakbyś gąbką w twarz dostał. Wszystko zweryfikuje tor i nic na to nie poradzisz jak się okaże, że to właśnie Apolonia stanie do walki o utrzymanie. Jak będzie to Sparta - trudno. Będziemy walczyć. ;)

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •