-
01-07-2009, 06:38
#1
Liga Europejska 2009/2010
Już jutro czyli 2.07 rozegranie zostanie I runda eliminacyjna Ligi europejskiej. W Lidze Europejskiej reprezentują nas trzy zespoły: Polonia i Legia Warszawa oraz Lech Poznań. Na tym etapie zmagań oglądać będziemy mogli Polonie Warszawę która swój pierwszy mecz rozegra na wyjeździe z Czarnogórskim zespołem FK Buducnost Podgorica. Uważam, że podopieczni Jacka Grembockiego nie powinni mieć problemów z awansem. Ciekawi mnie wasze zdanie na ten temat. Poniżej przedstawiam też rozkład innych meczy I rundy Ligi Europejskiej.
I RUNDA ELIMINACYJNA:
MTZ-RIPO Mińsk (Białoruś) - FK Sutjeska (Czarnogóra)
FC Lahti (Finlandia) - Dinamo Tirana (Albania)
Vetra Wilno (Litwa) - CS Grevenmacher (Luksemburg)
Rosenborg Trondheim (Norwegia) - Nes Soknar Itrottarfelag (Wyspy Owcze)
Haladas VFC (Węgry) - Irtysz Pawłodar (Kazachstan)
Sligo Rovers FC (Irlandia) - Vllaznia Shkoder (Albania)
Olimpi Rustawi (Gruzja) - Fotboltfelagid B 36 (Wyspy Owcze)
Anorthosis Famagusta (Cypr) - UN Kaerjeng (Luksemburg)
NK Slaven (Chorwacja) - Birkirkara FC (Malta)
Zimbru Kiszyniów (Mołdawia) - Okzetpes Kokczetaw (Kazachstan)
Lisburn FC (Irlandia Północna) - FC Zestafoni (Gruzja)
Helsingborgs IF (Szwecja) - MIKA Asztarak (Armenia)
Valletta FC (Malta) - Ibrottabandalag Keflavikur (Islandia)
Dinaburg Daugavpils (Łotwa) - JK Nomme Kalju (Estonia)
FK Buducnost Podgorica (Czarnogóra) - Polonia Warszawa (Polska)
NK Rudar Velenje (Słowenia) - JK Trans Narva (Estonia)
Motherwell FC (Szkocja) - Llanelli AFC (Walia)
NK Siroki Brijeg (Bośnia i Hercegowina) - Banants Erewan (Armenia)
Spartak Trnava (Słowacja) - Inter Baku (Azerbejdżan)
Dinamo Mińsk (Białoruś) - FK Renova (Macedonia)
Randers FC (Dania) - Linfield FC (Irlandia Północna)
Simurq Zaqatala (Azerbejdżan) - Bnei Yehuda Tel Awiw (Izrael)
The New Saints FC (Walia) - Knattspyrnufelagid Fram (Islandia)
Gospodarzy pierwszych spotkań wymieniono na pierwszym miejscu.
Pierwsze mecze odbędą się 2 lipca, natomiast rewanże zaplanowano na 9 lipca.
-
-
05-07-2009, 20:22
#2
Polonia wygrała w Czarnogórze, niestety u nas trwa pat medialny. Polsat wykupił LE od fazy grupowej i nikt nie chce mu robić promocji ;/ Telewizyjne gierki a kibice na tym cierpią.
-
-
06-07-2009, 09:35
#3
Jak wszyscy doskonale wiemy Polonia wygrała 2:0 co stawia ją przed rewanżem w roli pewnego faworyta. Największą niespodzianką I rundy eliminacyjnej jest porażka szkockiego Motherwell.
Wyniki meczów 1. rundy eliminacji do Ligi Europejskiej UEFA:
Olimpi Rustawi (Gruzja) - B36 Torshavn (Wyspy Owcze) 2:0 (1:0)
1:0 - Megreladze 10'
2:0 - Megreladze 88'
Czerwona kartka: Babunaszwili 90' (Oliwi).
FC Dinaburg (Łotwa) - Nomme Kalju Tallin (Estonia) 2:1 (0:0)
1:0 - Afanasjews 63'
1:1 - Balbinot 90'
2:1 - Guchaszwili 90'
Czerwona kartka: Kolcovs 90' (Bananc).
Bananc Erywań (Armenia) - Siroki Brijeg (Bośnia i Hercegowina) 0:2 (0:1)
0:1 - Silić 41'
0:2 - Rodrigues 66'
Simurq Baku (Azerbejdżan) - Bnei Yehuda Tel Awiw (Izrael) 0:1 (0:0)
0:1 - Mori 84'
Sutjeska Niksić (Czarnogóra) - MTZ RIPO Mińsk (Białoruś) 1:1 (0:0)
1:0 - Medjedović 48'
1:1 - Bubnov 77'
FC Lahti (Finlandia) - Dinamo Tirana (Albania) 4:1 (2:1)
1:0 - Rafael 2'
1:1 - Kuli 29'
2:1 - Moilanen 43'
3:1 - Haara 51'
4:1 - Rafael 86'
FC Valletta (Malta) - Keflavik IF (Islandia) 3:0 (1:0)
1:0 - Falzon 25'
2:0 - Priso 49'
3:0 - Ouden 72'
Zimbru Kiszyniów (Mołdawia) - Okszeptes Kokszetau (Kazachstan) 1:2 (0:0)
1:0 - Demerji 51'
1:1 - Karakulov 72'
1:2 - Chonkajew 74'
Trans Narva (Estonia) - Rudar Velenje (Słowenia) 0:3 (0:1)
0:1 - Cipot (k.) 9'
0:2 - Omladić 61'
0:3 - Trifković 89'
Dinamo Mińsk (Mińsk) - Renova Kepiste (Macedonia) 2:1 (0:1)
0:1 - Ibraimi 20'
1:1 - Kisljak 73'
2:1 - Strakhanowicz 88'
CS Grevenmacher (Luksemburg) - Vetra Wilno (Litwa) 0:3 (0:2)
0:1 - Grigaitis 12'
0:2 - Masitsew 26'
0:3 - Grigaitis 88'
Haladas Szombathely (Węgry) - Irtysz Pawłodar (Kazachstan) 1:0 (0:0)
1:0 - Kenesei 79'
Anorthosis Famagusta Larnaka (Cypr) - UN Kaerjeng 97 (Luksemburg) 5:0 (2:0)
1:0 - Costa 11'
2:0 - Katsavakis 26'
3:0 - Frousos 63'
4:0 - Cafu 68'
5:0 - Frousos 90'
Slaven Belupo Koprivnica (Chorwacja) - FC Birkirkara (Malta) 1:0 (1:0)
1:0 - Csizmadia 3'
Spartak Trnava (Słowacja) - Inter Baku (Azerbejdżan) 2:1 (2:1)
1:0 - Kozuch 21'
2:0 - Kozuch 25'
2:1 - Gutierrez 80'
Randers FC (Dania) - Linfield FC (Irlandia Północna) 4:0 (1:0)
1:0 - Berg 37'
2:0 - Sane 48'
3:0 - Nygaard 79'
4:0 - Lorentzen 80'
NSI Runavik (Wyspy Owcze) - Rosenborg Trondheim (Norwegia) 0:3 (0:1)
0:1 - Zahora 20'
0:2 - Zahora 58'
0:3 - Lustig 89'
Sligo Rovers (Irlandia) - Vllaznia Szkodra (Albania) 1:2 (0:0)
0:1 - Smajlaj 79'
0:2 - A. Keane (sam) 75'
1:2 - Cretaro 89'
Czerwona kartka: Grimaj 88' (Vllaznia).
Buducnost Podgorica (Czarnogóra) - Polonia Warszawa (Polska) 0:2 (0:0)
0:1 - Kozioł 54'
0:2 - Jodłowiec 65'
Lisburn Distillery (Irlandia Północna) - FC Zestafoni (Gruzja) 1:5 (0:4)
0:1 - Gelaszwili 11'
0:2 - Grigalaszwili 22'
0:3 - Gelaszwili 35'
0:4 - Grigalaszwili 39'
0:5 - Aptiauri 53'
1:5 - Whelan 88'
Helsingborgs IF (Szwecja) - MIKA Asztarak (Armenia) 3:1 (0:0)
1:0 - Larsson 51'
1:1 - Montenegro 66'
2:1 - Larsson 87'
3:1 - Sundin 90'
Fram Reykjavik (Islandia) - TNS Llansantffraid (Walia) 2:1 (1:1)
0:1 - Evans 24'
1:1 - Tillen (k.) 33'
2:1 - Juliusson 49'
FC Motherwell (Szkocja) - Llanelli AFC (Walia) 0:1 (0:1)
0:1 - Jones 28'.
-
-
11-07-2009, 21:40
#4
Polonia przegrała w rewanżu ale awansowała dalej, póki co pierwsze koty za płoty, poważne mecze zaczną się tuż przed fazą grupową.
-
-
11-07-2009, 22:18
#5
Wyniki rewanżowych meczów 1. rundy eliminacji do Ligi Europejskiej UEFA:
Okszeptes Kokszetau (Kazachstan) - Zimbru Kiszyniów (Mołdawia) 0:2 (0:2)
0:1 - Andronić 16'
0:2 - Andronić 19'
Pierwszy mecz: 2:1 dla Okszeptes; awans: Zimbru.
FC Zestafoni (Gruzja) - Lisburn Distillery (Irlandia Północna) 6:0 (4:0)
1:0 - Dvali 5'
2:0 - Dvali 39'
3:0 - Dvali 42'
4:0 - Gelaszwili 44'
5:0 - Benaszwili 87'
6:0 - Benaszwili 90'
Pierwszy mecz: 5:1 dla Zestafoni; awans: Zestafoni.
MIKA Asztarak (Armenia) - Helsingborg IF (Szwecja) 1:1 (0:0)
0:1 - Makondele 68'
1:1 - Ednei (k.) 82'
Pierwszy mecz: 3:1 dla Helsingborgu; awans: Helsingborg.
Irtysz Pawłodar (Kazachstan) - Haladas Szombathely (Węgry) 2:1 (2:1)
1:0 - Yurin 19'
1:1 - Kenesei 23'
2:1 - Yurin 34'
Pierwszy mecz: 1:0 dla Haladasu; awans: Haladas.
Inter Baku (Azerbejdżan) - Spartak Trnava (Słowacja) 1:3 (1:2)
1:0 - Gutierrez 11'
1:1 - Sukennik 35'
1:2 - Kozuch 40'
1:3 - Prochazak 48'
Czerwona kartka: Hanzel 59'
Pierwszy mecz: 2:1 dla Spartaka; awans: Spartak.
MTZ RIPO Mińsk (Białoruś) - Sutjeska Niksić (Czarnogóra) D. 2:1 (1:1, 1:1, 0:0)
0:1 - Todorović 63'
1:1 - Ryndyuk 67'
2:1 - Ryndyuk 111'
Pierwszy mecz: 1:1; awans: MTZ.
Renova Kepiste (Macedonia) - Dinamo Mińsk (Białoruś) 1:1 (1:1)
1:0 - Ibraimi 12'
1:1 - Kislyak (k.) 68'
Pierwszy mecz: 2:1 dla Dinama; awans: Dinamo.
Bnei Yehuda Tel Awiw (Izrael) - Simurq Baku (Azerbejdżan) 3:0 (1:0)
1:0 - Galvan 27'
2:0 - Galvan 66'
3:0 - Biton 86'
Pierwszy mecz: 1:0 dla Bnei; awans: Bnei.
FC Birkirkara (Malta) - Slaven Belupo Koprivnica (Chorwacja) 0:0
Pierwszy mecz: 1:0 dla Slavenu; awans: Slaven.
Nomme Kalju Tallin (Estonia) - FC Dinaburg (Łotwa) 0:0
Czerwona kartka: Haavistu 69' (Nomme).
Pierwszy mecz: 2:1 dla Dinaburga; awans: Dinaburg.
Dinamo Tirana (Albania) - FC Lahti (Finlandia) 2:0 (1:0)
1:0 - Diop 13;
2:0 - Diop 70'
Pierwszy mecz: 4:1 dla Lahti; awans: Lahti.
Vetra Wilno (Litwa) - CS Grevenmacher (Luksemburg) 3:0 (3:0)
1:0 - Huss (sam.) 18'
2:0 - Kijanskas 33'
3:0 - Vezevicius 37'
Pierwszy mecz: 3:0 dla Vetry; awans: Vetra.
Rosenborg Trondheim (Norwegia) - NSI Runavik (Wyspy Owcze) 3:1 (1:1)
0:1 - Potemkin 6'
1:1 - Iversen 40'
2:1 - Ya (k.) 90'
3:1 - Olsen 90'
Pierwszy mecz: 3:0 dla Rosenborgu; awans: Rosenborg.
B36 Torshavn (Wyspy Owcze) - Olimpi Rustawi (Gruzja) 0:2 (0:2)
0:1 - Sirbiładze 6'
0:2 - Khubua 28'
Pierwszy mecz: 2:0 dla Olimpi; awans: Olimpi.
Rudar Velenje (Słowenia) - Trans Narva (Estonia) 3:1 (1:0)
1:0 - Cipot 28'
2:0 - Mahmutović 69'
3:0 - Cipot 73'
3:1 - Starovoitov 74'
Pierwszy mecz: 3:0 dla Rudaru; awans: Rudar.
Vllaznia Szkodra (Albania) - Sligo Rovers (Irlandia) 1:1 (1:0)
1:0 - Shtubina 43'
1:1 - A. Keane 85'
Czerwone kartki: Sinani 79' (Vllaznia) oraz O'Grady 90' (Sligo).
Pierwszy mecz: 2:0 dla Vllazni; awans: Vllaznia.
UN Kaerjeng 97 (Luksemburg) - Anorthosis Famagusta Larnaka (Cypr) 1:2 (0:1)
0:1 - Sosin 44'
0:2 - Frousos 60'
1:2 - Fiorani 90'
Llanelli AFC (Walia) - FC Motherwell (Szkocja) 0:3 (0:2)
0:1 - Sutton 8'
0:2 - Sutton 25'
0:3 - Murphy 72'
Pierwszy mecz: 1:0 dla Llanelli; awans: Motherwell.
TNS Llansantffraid (Walia) - Fram Reykjavik (Islandia) 1:2 (1:1)
1:0 - Evans 11'
1:1 - Ormarsson 16'
1:2 - Tillen (k.) 66'
Pierwszy mecz: 2:1 dla Fram; awans: Fram.
Polonia Warszawa (Polska) - Buducnost Podgorica (Czarnogóra) 0:1 (0:0)
0:1 - Vuković 51'
Czerwona kartka: Kudemor 66'
Pierwszy mecz: 2:0 dla Polonii; awans: Polonia.
Siroki Brijeg (Bośnia i Hercegowina) - Bananc Erywań (Armenia) 0:1 (0:0)
0:1 - Balabekyan 87'
Pierwszy mecz: 2:0 dla Siroki; awans: Siroki.
Linfield FC (Irlandia Północna) - Randers FC (Dania) 0:3 (0:1)
0:1 - Olsen 21'
0:2 - Lorentzen 51'
0:3 - Berg 82'
Pierwszy mecz: 4:1 dla Randers; awans: Randers.
Keflavik IF (Islandia) - FC Valletta (Malta) 2:2 (0:1)
0:1 - Falzon 41'
1:1 - Eysteinsson 55'
2:1 - Gudmudsson 72'
2:2 - Priso 82'
Pierwszy mecz: 3:0 dla Valletty; awans: Valletta.
II RUNDA ELIMINACYJNA:
Rosenborg Trondheim (Norwegia) - Qarabag Agdam (Azerbejdżan)
Pacos de Ferreira (Portugalia) - Zimbru Kiszyniów (Mołdawia)
Polonia Warszawa (Polska) - AC Juvenes/Dogana (San Marino)
Sturm Graz (Austria) - NK Siroki Brijeg (Bośnia i Hercegowina)
FC Basel (Szwajcaria) - FC Santa Coloma (Andora)
FC Honka (Finlandia) - Bangor City FC (Walia)
MSK Żilina (Słowacja) - Dacia Kiszyniów (Mołdawia)
Anorthosis Famagusta (Cypr) - OFK Petrovac (Czarnogóra)
Saint Patrick's Athletic FC (Irlandia) - Valletta FC (Malta)
Omonia Nikozja (Cypr) - Havnar Boltfelag (Wyspy Owcze)
ND Gorica (Słowenia) - FC Lahti (Finlandia)
Sigma Ołomuniec (Czechy) - Knattspyrnufelagid Fram (Islandia)
Legia Warszawa (Polska) - Olimpi Rustawi (Gruzja)
Falkirk FC (Szkocja) - FC Vaduz (Liechtenstein)
IF Elfsborg (Szwecja) - Haladas VFC (Węgry)
Rapid Wiedeń (Austria) - Vllaznia Shkoder (Albania)
Naftan Nowopołock (Białoruś) - KAA Genst (Belgia)
Metalurgs Lipawa (Łotwa) - Dinamo Tbilisi (Gruzja)
FC Differdange 03 (Luksemburg) - HNK Rijeka (Chorwacja)
Suduva Marijampole (Litwa) - Randers FC (Dania)
Vetra Wilno (Litwa) - HJK Helsinki (Finlandia)
FK Milano (Macedonia) - NK Slaven (Chorwacja)
Dinamo Mińsk (Białoruś) - Tromsoe IL (Norwegia)
Knattspyrnufelag Reykjavikur (Islandia) - Ae Larissas (Grecja)
Broendby Kopenhaga (Dania) - Flora Tallin (Estonia)
BK Alborg (Dania) - FK Slavija (Bośnia i Hercegowina)
Steaua Bukareszt (Rumunia) - Ujpest TE (Węgry)
Metalurg Donieck (Ukraina) - MTZ-RIPO Mińsk (Białoruś)
FK Rabotnicki Skopje (Macedonia) - Crusaders FC (Irlandia Północna)
Bnei Yehuda Tel Awiw (Izrael) - Dinaburg Daugavpils (Łotwa)
NAC Breda (Holandia) - Gandzasar Kapan (Armenia)
Czerno More Warna (Bułgaria) - Iskra-Stal Ribnita (Mołdawia)
FBK Kaunas (Litwa) - FK Sevojno (Serbia)
Flamurtari Vlore (Albania) - Motherwell FC (Szkocja)
FC Zestafoni (Gruzja) - Helsingborgs IF (Szwecja)
Skonto Ryga (Łotwa) - Derry City (Irlandia)
Sliema Wanderers (Malta) - Maccabi Netanya (Izrael)
Toboł Kostanaj (Kazachstan) - Galatasaray Stambuł (Turcja)
NK Rudar Velenje (Słowenia) - Crvena Zvezda Belgrad (Serbia)
FK Sarajevo (Bośnia i Hercegowina) - Spartak Trnava (Słowacja).
-
-
29-08-2009, 00:56
#6
To faza grupowa, bez polskich drużyn.
Podział na grupy:
Grupa A:
1. Ajax Amsterdam (Holandia)
2. Anderlecht Bruksela (Belgia)
3. Dinamo Zagrzeb (Chorwacja)
4. FC Timisoara (Rumunia)
Grupa B:
1. Valencia CF (Hiszpania)
2. OSC Lille (Francja)
3. Slavia Praga (Czechy)
4. Genoa CFC (Włochy)
Grupa C:
1. Hamburger SV (Niemcy)
2. Celtic Glasgow (Szkocja)
3. Hapoel Tel-Awiw (Izrael)
4. Rapid Wiedeń (Austria)
Grupa D:
1. Sporting Lizbona (Portugalia)
2. SC Heerenveen (Holandia)
3. Hertha BSC Berlin (Niemcy)
4. FK Ventspils (Łotwa)
Grupa E:
1. AS Roma (Włochy)
2. FC Basel (Szwajcaria)
3. Fulham Londyn (Anglia)
4. CSKA Sofia (Bułgaria)
Grupa F:
1. Panathinaikos Ateny (Grecja)
2. Galatasaray Stambuł (Turcja)
3. Dinamo Bukareszt (Rumunia)
4. Sturm Graz (Austria)
Grupa G:
1. Villarreal (Hiszpania)
2. Lazio Rzym (Włochy)
3. Levski Sofia (Bułgaria)
4. FC Salzburg (Austria)
Grupa H:
1. Steaua Bukareszt (Rumunia)
2. Fenerbahce Stambuł (Turcja)
3. FC Twente Enschede (Holandia)
4. Sheriff Tiraspol (Mołdawia)
Grupa I:
1. Benfica Lizbona (Portugalia)
2. Everton Liverpool (Anglia)
3. AEK Ateny (Grecja)
4. BATE Borysów (Białoruś)
Grupa J:
1. Szachtar Donieck (Ukraina)
2. Club Brugge (Belgia)
3. Partizan Belgrad (Serbia)
4. Toulouse FC (Francja)
Grupa K:
1. PSV Eindhoven (Holandia)
2. FC Kopenhaga (Dania)
3. Sparta Praga (Czechy)
4. CFR Cluj (Rumunia)
Grupa L:
1. Werder Brema (Niemcy)
2. Austria Wiedeń (Austria)
3. Athletic Bilbao (Hiszpania)
4. Nacional Madeira (Portugalia)
-
-
18-09-2009, 15:45
#7
Pierwsze mecze pokazały że ponownie LE czyli dawny UEFA będzie ciekawszy od LM a i kibicowsko naprawdę bardzo fajnie! Dobry ruch ze zmianami rozgrywek, gra teraz w LM i LE 80 klubów, wiele z ciekawymi kibicami :) Sporo opraw, sporo się dzieje na trybunach :)
Dobra też zmiana telewizji z TVP na Polsat. Mamy w otwartym kanale LM w środę, potem skróty, powtórkę innego meczu na TV 4. Na TV 4 także we czwartki Liga Europejska co jak wiemy w TVP była od ćwierćfinałów. Także potem skróty. Polsat otworzył kanał Polsat futbol i tam mecze pucharowe można oglądac do woli.
Wynik LE 1 koljka:
grupa A:
Ajax Amsterdam - FC Timisoara 0:0
Dinamo Zagrzeb - RSC Anderlecht 0:2 (0:0)
grupa B:
OSC Lille - FC Valencia 1:1 (0:0)
CFC Genua - Slavia Praga 2:0 (2:0)
grupa C:
Rapid Wiedeń - Hamburger SV 3:0 (2:0)
Hapoel Tel Aviv - Celtic Glasgow 2:1 (0:1)
grupa D:
SC Heerenveen - Sporting Lizbona 2:3 (1:2)
Hertha BSC - FK Ventspils 1:1 (1:0)
grupa E:
FC Basel - AS Roma 2:0 (1:0)
CSKA Sofia - FC Fulham 1:1 (0:0)
grupa F:
Sturm Graz - Dinamo Bukareszt 0:1 (0:0)
Panathinaikos Ateny - Galatasaray Stambuł 1:3 (0:1)
grupa G:
Lazio Rzym - FC Salzburg 1:2
Villareal - Levski Sofia 1:0
grupa H:
Steaua Bukareszt - Sheriff Tiraspol 0:0
Fenerbahce - Twente 1:2
grupa I:
Everton Liverpool - AEK Ateny 4:0
Benfica Lizbona - BATE Borysow 2:0
grupa J:
Club Brugge - Szachtar Donieck 1:4
Partizan Belgrad - Toulouse 2:3
grupa K:
CFR Cluj - FC Kopenhaga 2:0
Sparta Praga - PSV Eindhoven 2:2
grupa L:
Athletic Bilbao - Austria Wiedeń 3:0
Nacional - Werder Brema 2:3
-
Uprawnienia umieszczania postów
- Nie możesz zakładać nowych tematów
- Nie możesz pisać wiadomości
- Nie możesz dodawać załączników
- Nie możesz edytować swoich postów
-
Zasady na forum