Strona 179 z 274 PierwszyPierwszy ... 79129169177178179180181189229 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 8,011 do 8,055 z 12329

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

  1. Powrót do góry    #8011
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,070
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Chciałem pisać, że brzmi jak Dobrucki, a to cytat z niego. No brzmi jak typowy socjalista. I za takie moje spostrzeżenia byłem mocno negowany. A jednak - wszystkim po równo z przydziału. Brakuje tylko kartek na opony...
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  2. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi mentikk za jego przydatny post!

    Buszmen (21-08-2021)

  3. Powrót do góry    #8012
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,615
    Kliknij i podziękuj
    7,776
    Podziękowania: 7,366 w 4,342 postach
    Dobrucki to juz calkiem ocipial. Bo 20 lat temu to nie bylo zerwanych lancuszkow czy wybuchajacych silnikow.
    K..a skad sie takie komuchy biora.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  4. Powrót do góry    #8013
    Stały bywalec Awatar Taisto
    Dołączył
    07-04-2021
    Postów
    969
    Kliknij i podziękuj
    102
    Podziękowania: 287 w 179 postach
    Nie wiem czy ktoś zwrócił na to uwagę w innych watkach, być może przeoczyłem, ale...
    Media donoszą, że w 1 lidze ma być zniesiony obowiązek u24.
    Niby OK, ale to jest grubymi nićmi szyte pod tą śmieszną ligę u24.
    Co więcej, dla mnie to totalny absurd - 1 liga jest idealnym miejscem na promocję młodych, jak np. Becker, Hansen czy wcześniej Bewley.
    Teraz to będzie liga dla emerytów żużlowych, którzy, OK jakiś poziom mają, no ale kurcze.. Jakbym był kibicem takiej Bydgoszczy, Łodzi, to chciałbym oglądać młode gwiazdki. Kto wie, czy któryś z nich nie wystrzeli jak Doyle. A tak to będzie liga emerytów i odpadów z Ekstraligi. Nikt nie będzie się szarpał na to by promować młodych, bo spaść z 1 ligi jest łatwo, a potem to już szorowanie po dnie
    Dlatego jeśli to o czym przecieki informują stanie się faktem, to pewnikiem prezesi będą zatrudniać raczej znane nazwiska, co nie zawsze będzie się łączyło z poziomem, a już na pewno nie z rozwojem.

  5. Powrót do góry    #8014
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,755
    Kliknij i podziękuj
    532
    Podziękowania: 2,113 w 1,471 postach
    Cytat Zamieszczone przez Taisto Zobacz posta
    Nie wiem czy ktoś zwrócił na to uwagę w innych watkach, być może przeoczyłem, ale...
    Media donoszą, że w 1 lidze ma być zniesiony obowiązek u24.
    Niby OK, ale to jest grubymi nićmi szyte pod tą śmieszną ligę u24.
    Co więcej, dla mnie to totalny absurd - 1 liga jest idealnym miejscem na promocję młodych, jak np. Becker, Hansen czy wcześniej Bewley.
    Teraz to będzie liga dla emerytów żużlowych, którzy, OK jakiś poziom mają, no ale kurcze.. Jakbym był kibicem takiej Bydgoszczy, Łodzi, to chciałbym oglądać młode gwiazdki. Kto wie, czy któryś z nich nie wystrzeli jak Doyle. A tak to będzie liga emerytów i odpadów z Ekstraligi. Nikt nie będzie się szarpał na to by promować młodych, bo spaść z 1 ligi jest łatwo, a potem to już szorowanie po dnie
    Dlatego jeśli to o czym przecieki informują stanie się faktem, to pewnikiem prezesi będą zatrudniać raczej znane nazwiska, co nie zawsze będzie się łączyło z poziomem, a już na pewno nie z rozwojem.
    To samo pisałem kilka dni temu, Extra dla najlepszych, a w I niech jeżdżą młodzi. Nawet dwóch U24, w tym jeden obowiązkowo Polak.

  6. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi noc za jego przydatny post!

    Taisto (31-08-2021)

  7. Powrót do góry    #8015
    Ekspert
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    13,257
    Kliknij i podziękuj
    1,554
    Podziękowania: 1,194 w 914 postach
    Cytat Zamieszczone przez Taisto Zobacz posta
    Nie wiem czy ktoś zwrócił na to uwagę w innych watkach, być może przeoczyłem, ale...
    Media donoszą, że w 1 lidze ma być zniesiony obowiązek u24.
    .

    Zgadam się, że to zaskakujący pomysł.. .a w kontekście pozostawienia U24 w ekstralidze, raczej bezsensowny .

  8. Powrót do góry    #8016
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,495
    Kliknij i podziękuj
    5,788
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    https://www.przegladsportowy.pl/zuze...dnikow/85vbwk5

    Pisałem o możliwym lockoucie, jak zawodnicy zrozumieją, jak bardzo ich wyruchano. I widzę powoli idą po rozum do głowy.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  9. Powrót do góry    #8017
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,473
    Kliknij i podziękuj
    675
    Podziękowania: 2,858 w 1,749 postach
    Zawodnicy ruchali się sami dając się dymać przez prezesów, bo obiecywali im złote góry, choć wiadomo było, że są obsuwy z płatnościami.
    Niech walczą o swoje, ale sami też mają sporo za uszami.

  10. Powrót do góry    #8018
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-06-2005
    Postów
    1,639
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 89 w 46 postach
    Ja tam jestem mega za tym, żeby zawodnicy - jako grupa zawodowa - zarabiali więcej. I nie mam zbyt wielkiego problemu z tym, że jeden dostaje przed sezonem bańkę, a drugi pół - ze względu na różnicę poziomów, która stanowi niejako promesę przyszłego wyniku. Ale uważam, że skrajnie nierówne stawki za punkt to duża patologia trawiąca żużel - nie ma bardziej wymiernej oceny wyniku niż zdobyty na torze punkt, to nie sporty zespołowe, gdzie nie da się w sposób zobiektywizowany zważyć wkładu poszczególnych zawodników w wynik, więc niekontrowersyjne jest, że Kurek dostawałby w klubie np. 2 razy więcej niż Drzyzga/Zatorski. W żużlu trudniej uzasadnić to, że jeden gość ma w kontrakcie 8k za punkt, a drugi mniej niż połowę; do tego ci najlepiej wyceniani dostają zazwyczaj lepsze numery startowe, które dodatkowo ich premiują.

    Zjawisko to nakręca też dodatkowo wyścig sprzętowy, bo dzięki zakumulowanej przewadze wąskie grono elity może pozwalać sobie na awans techniczny, ciągnąc w górę koszty, które zdecydowanie bardziej uderzają w niżej wycenianych zawodników. Dlatego ja, jeśli już, bardziej bym namawiał do buntu żużlowców mających niższe stawki kontraktowe - oni w pewnym sensie są dyskryminowani, bo otrzymują niższe wynagrodzenie za pracę tej samej wartości (punkt X-a waży więcej niż Y). Oczywiście nie mam złudzeń, że jakieś regulacje są w stanie to ukrócić - będzie to omijane przez umowy sponsorskie itp. Jednak może warto byłoby się nad tym pochylić w kontekście tych grubych milionów, które prezesi chcą wydawać na przedłużanie karier słabych zawodników.

  11. Powrót do góry    #8019
    Ekspert
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    13,257
    Kliknij i podziękuj
    1,554
    Podziękowania: 1,194 w 914 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    https://www.przegladsportowy.pl/zuze...dnikow/85vbwk5

    Pisałem o możliwym lockoucie, jak zawodnicy zrozumieją, jak bardzo ich wyruchano. I widzę powoli idą po rozum do głowy.

    Ale, że co? Przestaną jeździć w polskiej lidze w ramach protestu, nie podpiszą umów na kolejny rok?

    Powiedzmy, że kilku się zbuntuje nie podpisze. To następni w kolejce zajmą ich miejsca. Jakoś nie wierzę w solidarność żużlowców.

  12. Powrót do góry    #8020
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,495
    Kliknij i podziękuj
    5,788
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    Dokładnie tak. Jeśli dalej będą w ten sposób dysponować "ich" pieniędzmi, jak zrobiono to teraz, to może (a w zasadzie - powinno) do tego dojść. Żużlowcy mogą strajkować tak samo jak strajkowali koszykarze, czy hokeiści. A za ligę bez gwiazd to nie wiem, czy TV tyle zapłaci
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  13. Powrót do góry    #8021
    Ekspert
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    13,257
    Kliknij i podziękuj
    1,554
    Podziękowania: 1,194 w 914 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Dokładnie tak. Jeśli dalej będą w ten sposób dysponować "ich" pieniędzmi, jak zrobiono to teraz, to może (a w zasadzie - powinno) do tego dojść. Żużlowcy mogą strajkować tak samo jak strajkowali koszykarze, czy hokeiści. A za ligę bez gwiazd to nie wiem, czy TV tyle zapłaci

    Już widzę jak taki Zmarzlik czy Łaguta przestaje jeździć w polskie lidze w ramach buntu...

    Koszykówka ... Tam są większe pieniądze , dobrzy zawodnicy są naprawdę dobrze wynagradzani, stać ich (mogą przez pewien okres nie zarabiać ). A w żużlu trochę z tym słabiej , i te zespoły mechaników itd , które chyba trzeba by rozpuścić.
    Ostatnio edytowane przez JaacPoz ; 02-09-2021 o 11:54

  14. Powrót do góry    #8022
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,749
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Dokładnie tak. Jeśli dalej będą w ten sposób dysponować "ich" pieniędzmi, jak zrobiono to teraz, to może (a w zasadzie - powinno) do tego dojść. Żużlowcy mogą strajkować tak samo jak strajkowali koszykarze, czy hokeiści. A za ligę bez gwiazd to nie wiem, czy TV tyle zapłaci
    Jakimi karwa "ich" pieniędzmi ? Pieniądze od TV są własnością PGE Ekstraliga, której udziałowcami są kluby SE. A ty nawijasz coś, ze jak jakiś klub, jakikolwiek ze SE, przyciągnie jakiegoś sponsora czy darczyńcę, to te pieniądze są zawodników ? To jest dopiero komunistyczne podejście.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  15. Powrót do góry    #8023
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,098
    Kliknij i podziękuj
    6,518
    Podziękowania: 8,847 w 4,866 postach
    Komunistyczne podejście to jest takie, że ważniejszy jest jakiś watazka na stanowisku działacza sportowego niż zawodnik.
    Takie Pany z czerwoną morda.
    Wiem, dziwne prawda?
    Te czasy chciałoby się powiedzieć minęły, ale jak się słucha nieraz Stepniewskiego który grozi KSM-em, to chyba nie do końca.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  16. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    Buszmen (02-09-2021), kowjanko (02-09-2021)

  17. Powrót do góry    #8024
    Ekspert
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    13,257
    Kliknij i podziękuj
    1,554
    Podziękowania: 1,194 w 914 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Jakimi karwa "ich" pieniędzmi ? Pieniądze od TV są własnością PGE Ekstraliga, której udziałowcami są kluby SE. A ty nawijasz coś, ze jak jakiś klub, jakikolwiek ze SE, przyciągnie jakiegoś sponsora czy darczyńcę, to te pieniądze są zawodników ? To jest dopiero komunistyczne podejście.

    To trochę tak, jakby pracownicy przyszli do przedsiębiorcy i kazali mu przekazać na ich rzecz cały zysk, bo inaczej zastrajkują. Nieco zabawna wizja.

  18. Powrót do góry    #8025
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,495
    Kliknij i podziękuj
    5,788
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    No oczywiście, że pisząc "ich" używam skrótu myślowego. Ale na co by poszły pieniądze z TV gdyby nie tworzono jakichś absurdalnych rozgrywek u24, gier komputerowych itp? Na wyższe kontrakty dla zawodników, czyli dla tych, dzięki którym TV płaci tyle za ten produkt.

    Prędzej czy później zawodnicy to zrozumieją.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  19. Powrót do góry    #8026
    Ekspert
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    13,257
    Kliknij i podziękuj
    1,554
    Podziękowania: 1,194 w 914 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Komunistyczne podejście to jest takie, że ważniejszy jest jakiś watazka na stanowisku działacza sportowego niż zawodnik.
    Takie Pany z czerwoną morda.
    Wiem, dziwne prawda?
    Te czasy chciałoby się powiedzieć minęły, ale jak się słucha nieraz Stepniewskiego który grozi KSM-em, to chyba nie do końca.

    Jest na to rada - zawodnicy stworzą własny klub albo kluby (mogą zatrudnić sobie zarząd który będzie się ich słuchał) , pozyskają sponsorów i... droga do sukcesu (także finansowego) jest prosta. Ktoś im broni?

    PS.

    Odnośnie tych dziwnych pomysłów typu rozgrywki U24 itd tutaj zgoda.

    Ale gdy zawodnicy będą mieć swój klub (i oczywiście ekstraligowy) to będą mieć prawo głosu w ekstralidze jako wspólnik tego tworu.

    PS 2
    Telewizja płaci Ekstralidze z tego co mi wiadomo (?), a nie zawodnikom jako takim...

    PS 3
    Przypomina mi się rozmowa sprzed kilku lat z takimi naprawdę wielki producentami rolnymi, którzy płakali (rzecz jasna biedni nie byli), że pośrednicy strasznie dużo im zabierają (co też było prawdą).

    Gdy zapytałem dlaczego nie stworzą spółki producentów rolnych (spore preferencje, także podatkowe) jako organizatora tej sprzedaży tak by zysk został u nich, to... usłyszałem:

    - "A nie , bo u nas każdy woli działać sam".

    Kurtyna.
    Ostatnio edytowane przez JaacPoz ; 02-09-2021 o 12:13

  20. Powrót do góry    #8027
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,495
    Kliknij i podziękuj
    5,788
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    No tak, ale w każdym sporcie większość budżetów i pieniędzy z praw TV idzie na kontrakty dla zawodników. Tutaj wprost działacze mówią, że NIE MOŻNA dopuścić do wzrostu płac i stąd takie pomysły jak ta liga u24. A gdzie te pieniądze się rozejdą zamiast dla zawodników (jak by to zrobił klub gdyby nie był przymuszony), to można sobie jedynie rozkminiać. Prędzej czy później zrodzi to bunt.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  21. Powrót do góry    #8028
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,473
    Kliknij i podziękuj
    675
    Podziękowania: 2,858 w 1,749 postach
    Z pewnością mocno wzrośnie liczba funkcyjnych nieudaczników, koszących niezłe siano.

  22. Powrót do góry    #8029
    Ekspert
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    13,257
    Kliknij i podziękuj
    1,554
    Podziękowania: 1,194 w 914 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    No tak, ale w każdym sporcie większość budżetów i pieniędzy z praw TV idzie na kontrakty dla zawodników. Tutaj wprost działacze mówią, że NIE MOŻNA dopuścić do wzrostu płac i stąd takie pomysły jak ta liga u24. A gdzie te pieniądze się rozejdą zamiast dla zawodników (jak by to zrobił klub gdyby nie był przymuszony), to można sobie jedynie rozkminiać. Prędzej czy później zrodzi to bunt.
    Nie jestem zwolennikiem tej ligi U24 , ale...

    Tak sądzę, że część i to niemała tych pieniędzy pójdzie do kieszeni zawodników którzy w tym wystąpią. Wątpię by jeżdzili za darmo.

  23. Powrót do góry    #8030
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,495
    Kliknij i podziękuj
    5,788
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    Tylko, że trafi jakiś ochłap dla zawodników, którzy w żadnym stopniu nie zapracowali na kontrakt z TV. Jakichś Tonderów.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  24. Powrót do góry    #8031
    Ekspert
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    13,257
    Kliknij i podziękuj
    1,554
    Podziękowania: 1,194 w 914 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Tylko, że trafi jakiś ochłap dla zawodników, którzy w żadnym stopniu nie zapracowali na kontrakt z TV. Jakichś Tonderów.
    Być może,. Ale tutaj nie polemizuję bo zwolennikiem tego nowego tworu nie jestem. Ja tę kasę zostawiłbym w klubach do rozdysponowania - znaczna część na pewno poszłaby na kontrakty z zawodnikami.

  25. Powrót do góry    #8032
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,070
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    No, a nie można by zamiast tego badziewia stworzyć czegoś, co będzie atrakcyjne dla wszystkich? W sensie dla zawodników, kibiców, klubów i tv? Może takie zawody jak IMP czy MIMP mogłyby się odbyć w formie cyklu? Bardzo proszę - 8 klubów, 8 rund IMP, po jednej rundzie na każdym torze ELigowym (tak, wiem - zawodnicy z niższych lig trochę pokrzywdzeni, ale ich i tak w finale startuje zwykle 2-3) i mamy wyłonionego w dużo bardziej obiektywny sposób najlepszego Indywidualnego Mistrza Polski. I niech mi nikt nie mówi, że się w kalendarzu nie zmieści. Zawodnicy mają dodatkowo co najwyżej ligę szwedzką. Wiadomka - odpadałoby pokrycie się terminów z SGP czy SEC, ale to nadal uważam jest do zrobienia.
    Jak dla mnie byłoby to dużo bardziej atrakcyjne niż IMME. No i każdy klub miałby swój dodatkowy turniej, mógłby nawet swoją rundę nazwać tak jak sobie chce (typu rundę leszczyńską podciagnąć pod memoriał A.Smoczyka itp).
    Oczywiście, nie wypełnia to misji "rozwój żużla wśród młodych zawodników", ale bądźmy szczerzy - to jest tylko wycieranie sobie mordy polityką "wsparcia młodych", co by określone osoby w odpowiednich strukturach umieścić i nachapać się z tym dodatkowych milionów od tv.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  26. Powrót do góry    #8033
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,473
    Kliknij i podziękuj
    675
    Podziękowania: 2,858 w 1,749 postach
    Ale jakbyś to sprzedał w tv? Najlepsze na świecie mistrzostwa Pokski.? To za trudne.

  27. Powrót do góry    #8034
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,070
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Skoro mistrza świata i mistrza europy można wyłonić w cyklu, to i mistrza kraju można. Nie wiem gdzie tu problem dla tv. Więcej żużla do pokazania, to więcej ludzi przed tv, więcej hajsu z reklam do przytulenia.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  28. Powrót do góry    #8035
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,749
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Tylko, że trafi jakiś ochłap dla zawodników, którzy w żadnym stopniu nie zapracowali na kontrakt z TV. Jakichś Tonderów.
    Ty to masz zjazdy, wpadasz z jednej skrajności w drugą.

    Generalnie założenie jest takie, ze centrala chce aby część tej kasy poszła na szkolenie a nie żeby w całości poszła na kontrakty gwiazd w SE.

    Wytłumaczę ci to jak chłopu na polu, aby TV również w przyszłości mogła pokazywać żużel na wysokim poziomie, to dzisiaj już trzeba młócić w szkółkach, na treningach, w różnych zawodach, dziesiątki, jak nie setki, adeptów. Po to aby za jakiś czas, wyszło z tego trochę takich Tonderów, trochę takich Woźniaków, może kilku Pawlickich. A dobrze by było jakby trafił się jakiś Zmarzlik.

    Oczywiście, możemy dyskutować czy forma tego szkolenia, w postaci ligi U24 jest właściwa. Ale to jest temat na inną dyskusję. Rzecz w tym, aby tej całej kasy nie przejedli sami zawodnicy.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  29. Powrót do góry    #8036
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,473
    Kliknij i podziękuj
    675
    Podziękowania: 2,858 w 1,749 postach
    LOL...

  30. Powrót do góry    #8037
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,329
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Skoro mistrza świata i mistrza europy można wyłonić w cyklu, to i mistrza kraju można. Nie wiem gdzie tu problem dla tv. Więcej żużla do pokazania, to więcej ludzi przed tv, więcej hajsu z reklam do przytulenia.
    Widocznie nie ma na to popytu. Zresztą trudno się dziwić - kogo by interesowało 8 rund IMP-u?

  31. Powrót do góry    #8038
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,688
    Kliknij i podziękuj
    1,136
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    No oczywiście, że pisząc "ich" używam skrótu myślowego. Ale na co by poszły pieniądze z TV gdyby nie tworzono jakichś absurdalnych rozgrywek u24, gier komputerowych itp? Na wyższe kontrakty dla zawodników, czyli dla tych, dzięki którym TV płaci tyle za ten produkt.

    Prędzej czy później zawodnicy to zrozumieją.
    Poszedłeś rzeczywiście skrótem. Ale przez bagnisko. Żeby Ci socjaliści wskazywali miedzę, prostą drogę?
    Ta kasa musi iść na szkolenie młodzieży.
    Co osiągniesz dokładając milionerom po milionie? Rozwój klubów, poprawę infrastruktury, szkolenie? Zupełnie nie rozumiem Cię.
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    No, a nie można by zamiast tego badziewia stworzyć czegoś, co będzie atrakcyjne dla wszystkich? W sensie dla zawodników, kibiców, klubów i tv? Może takie zawody jak IMP czy MIMP mogłyby się odbyć w formie cyklu? Bardzo proszę - 8 klubów, 8 rund IMP, po jednej rundzie na każdym torze ELigowym (tak, wiem - zawodnicy z niższych lig trochę pokrzywdzeni, ale ich i tak w finale startuje zwykle 2-3) i mamy wyłonionego w dużo bardziej obiektywny sposób najlepszego Indywidualnego Mistrza Polski. I niech mi nikt nie mówi, że się w kalendarzu nie zmieści.,,
    Oczywiście są wszystkowiedzący, którzy mają wiedzę tajemną, że to się nie sprzeda.
    A może tę czołówkę żużlową Polski wprowadzić nie do tłustych kotów, a na stadiony 1-szej ligi ? Tam kibice są spragnieni takich mistrzostw. Niech się sprawdzają Eligowcy na mniej znanych torach. A ilu miał przeciwników cykl SGP? Jakoś trwa i są kibice, tv.

    Powiem szczerze, że flaki mi się przewracają, gdy słyszę o tej nowej lidze U24, KSM, dodawaniu zawodników, jakieś U23, powiększaniu ligi, te listy ile w jakiej pojemności, w jakim wieku kluby MUSZĄ wyszkolić etc. Tych zbawców żużla bym wyrzucił do zbawiania skoków w bok na czas. Na zbity pysk.
    Skoro jest więcej pieniędzy zrobiłbym proste 2 rundy dom-wyjazd. Będzie więcej możliwości zarobku. Po prostu więcej żużla.

  32. Powrót do góry    #8039
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,749
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    Powiem szczerze, że flaki mi się przewracają, gdy słyszę o tej nowej lidze U24, KSM, dodawaniu zawodników, jakieś U23, powiększaniu ligi, te listy ile w jakiej pojemności, w jakim wieku kluby MUSZĄ wyszkolić etc. Tych zbawców żużla bym wyrzucił do zbawiania skoków w bok na czas. Na zbity pysk.
    Skoro jest więcej pieniędzy zrobiłbym proste 2 rundy dom-wyjazd. Będzie więcej możliwości zarobku. Po prostu więcej żużla.
    Więcej żużla w żużlu byłoby, owszem. Tylko, że tłuste koty, które obskakują wszystkie klubu, stałyby się jeszcze bardziej tłuste. A młodzież, raczej z tego torta chuya by dostała.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  33. Powrót do góry    #8040
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,688
    Kliknij i podziękuj
    1,136
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Więcej żużla w żużlu byłoby, owszem. Tylko, że tłuste koty, które obskakują wszystkie klubu, stałyby się jeszcze bardziej tłuste. A młodzież, raczej z tego torta chuya by dostała.
    Mario-
    Czepnąłeś się bez sensu. Zarobią więcej jadąc jakąś normalniejszą ligę. Wszyscy. Młodzi także. Czego marudzisz? Mamy zabronić jazdy lepszym? Nie wylezie ten komunizm z faceta

  34. Powrót do góry    #8041
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,495
    Kliknij i podziękuj
    5,788
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Ty to masz zjazdy, wpadasz z jednej skrajności w drugą.

    Generalnie założenie jest takie, ze centrala chce aby część tej kasy poszła na szkolenie a nie żeby w całości poszła na kontrakty gwiazd w SE.

    Wytłumaczę ci to jak chłopu na polu, aby TV również w przyszłości mogła pokazywać żużel na wysokim poziomie, to dzisiaj już trzeba młócić w szkółkach, na treningach, w różnych zawodach, dziesiątki, jak nie setki, adeptów. Po to aby za jakiś czas, wyszło z tego trochę takich Tonderów, trochę takich Woźniaków, może kilku Pawlickich. A dobrze by było jakby trafił się jakiś Zmarzlik.

    Oczywiście, możemy dyskutować czy forma tego szkolenia, w postaci ligi U24 jest właściwa. Ale to jest temat na inną dyskusję. Rzecz w tym, aby tej całej kasy nie przejedli sami zawodnicy.
    Więcej młodych się zgłosi do tego sportu, gdy zobaczą, że gwiazdy zarabiają duże pieniądze (3 miliony za sezon to nie są duże pieniądze) niż przez to, że ktoś ich będzie ciągnął za uszy żeby mogli pojeździć rok czy dwa dłużej w sztucznie powołanej lidze, a po skończeniu u24 i tak na śmietnik. Ci, którzy zostaną w tym sporcie, to poradzą sobie, czy będą ligi u24, biegi młodzieżowe, pozycje juniorskie w zespołach - czy nie. A ci, którzy mogą kontynuować kariery tylko dlatego, że zrobi się jakieś dodatkowe pseudorozgrywki, to jedyne co "zyskają" to przedłużą swoją karierę o rok/dwa, co zasadniczo jest największą szkodą dla nich samych (aczkolwiek to już ich wybór), bo ryzykują zdrowiem i tracą czas na organizację normalnego życia, w którym i tak za chwilę będą musieli się odnaleźć.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  35. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Buszmen za jego przydatny post!

    mentikk (03-09-2021), noc (03-09-2021)

  36. Powrót do góry    #8042
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,790
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Jak patrze na obsade MPPK to od razu pomysl mi sie pojawil ktory zablokowalby takie absurdy jak Drozdz w Unii Leszno.

    Tj.: w rangach MP jak MPPK w druzynie moze startowac zawodnik ktory wystapil w danej druzynie wiecej niz w 50% wszystkich ogolnych startów ligowych.

    Czyli taki Damian Balinski ktory jest podstawowym zawodnikiem Rawicza nie moglby reprezentowac Unii Leszno.

    Pojechales 10 meczow ligowych (obojetnie gdzie)? Minimum 6 meczow uprawnia Cie do reprezentowania danego klubu w MPPK.

  37. Powrót do góry    #8043
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,495
    Kliknij i podziękuj
    5,788
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    Prościej jest zaplanować lepszy termin dla tych zawodów + większe nagrody dla zawodników, ale jak to PiS-owiec kombinuje z regulacjami XD
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  38. Powrót do góry    #8044
    Użytkownik Awatar guard6
    Dołączył
    10-04-2012
    Postów
    314
    Kliknij i podziękuj
    90
    Podziękowania: 75 w 41 postach
    Zrobili obowiązek z IMME to akurat tego typu zawody jak MPPK powinny być obligatoryjne. Obowiązek startu dwóch Polaków z najwyższymi średnimi w zespole. Żeby nie jechac musi być L4. I wtedy to byłyby zawody atrakcyjne dla TV i nas, kibiców.

  39. Powrót do góry    #8045
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,790
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    To juz kwestia do dyskusji, ale mi by nie przeszkadzalo gdyby jechal zawodnik z 4 czy 5 srednia. Wazne zeby to byl zawodnik ktory ponad 50% meczow ligowych odjechal w tym klubie.

  40. Powrót do góry    #8046
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,070
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Tutaj poruszono ciekawy wątek odnośnie błędów sędziowskich, które mogą (choć nie muszą) wynikać z zwykłego przemęczenia

    Żużel: Sędziowie żużlowi niczym roboty. Przerażające wyliczenia - PGE Ekstraliga (przegladsportowy.pl)

    Dobrze by było, żeby Majewski i C+ podchwyciły ten wątek i zapytały o to mistrza sędziowskiego, obrońcę nieomylności sędziowania, Leszka Demskiego. Nie wiem czy ktoś będzie miał do tego jaja, żeby zapytać go wprost, ale wydaje mi się to warte rozwinięcia, przeanalizowania i oczekiwania odpowiedzi.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  41. Powrót do góry    #8047
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,495
    Kliknij i podziękuj
    5,788
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    Ale to jest bzdura z tym przemęczeniem. Sędziowanie meczu żużlowego to jest aż taki wysiłek? Błagam.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  42. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi Buszmen za jego przydatny post!

    j-rules (08-09-2021), lego (08-09-2021), xpc (08-09-2021)

  43. Powrót do góry    #8048
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-04-2019
    Postów
    750
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 89 w 80 postach
    moze oni cale zycie sa przemeczeni

  44. Powrót do góry    #8049
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,070
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Ale to jest bzdura z tym przemęczeniem. Sędziowanie meczu żużlowego to jest aż taki wysiłek? Błagam.
    Może są zmęczeni tym, że po zawodach muszą w nocy zaiwaniać pół kraju, mają ledwie kilka godzin na drzemkę i kolejne zawody do sędziowania. Walnij traskę Duaga - Ostrów i bądź świeżynka.
    Zmęczenie MOŻE mieć wpływ na jakość ich pracy.
    Chyba, że nigdy żeś nie prowadził samochodu na dłuższą trasę, to by tłumaczyło Twój sceptycyzm.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  45. Powrót do góry    #8050
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,495
    Kliknij i podziękuj
    5,788
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    No dobra, ale takie trasy to raz się zdarzyło. Poza tym nie wiem czy to trzeba być mega wypoczętym, żeby podejmować proste decyzje i utrzymać skupienie przez 2h meczu. A już te juniorskie sędziować, to co to za wyzwanie... To naprawdę nie jest jakaś ciężka robota.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  46. Powrót do góry    #8051
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,070
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Ja nie mówię, że to jest ciężka robota, ale że przez zmęczenie wynikające z długotrwałego prowadzenia auta, do tego być może w nocy oraz niewielkiej ilości snu, można popełniać głupie i oczywiste błędy.
    Dlatego zrzuciłbym na barki Demskiego, szefa wszystkich nieomylnych wieżyczkowych, aby tę sprawę obadał i skomentował. Być może da się ustawić grafik sędziowski tak, aby nie było takich sytuacji, że jeden koleś sędziuje 2 imprezy jedna po drugiej, a pomiędzy nimi musi jeszcze nocą przejechać przykładowo 600 km. Co innego skoczyć z Gdańska do Torunia, a co innego z Dauga do Rzeszowa.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  47. Powrót do góry    #8052
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,615
    Kliknij i podziękuj
    7,776
    Podziękowania: 7,366 w 4,342 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Ale to jest bzdura z tym przemęczeniem. Sędziowanie meczu żużlowego to jest aż taki wysiłek? Błagam.
    no trzeba wejsc na wiezyczke majac z 1,5 promila i zejsc z niej jeszcze majac 2,5.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  48. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    kingpin (08-09-2021)

  49. Powrót do góry    #8053
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,070
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    no trzeba wejsc na wiezyczke majac z 1,5 promila i zejsc z niej jeszcze majac 2,5.
    Beata K. się wzięła za sędziowanie??
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  50. Powrót do góry    #8054
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-04-2005
    Postów
    669
    Kliknij i podziękuj
    48
    Podziękowania: 200 w 115 postach
    W temacie zmęczenia... jest z tym niezły hit w sobotę/niedzielę w 1 lidze. Otóż na mecz w Ostrowie został nominowany ten sam komisarz, który będzie dzień wcześniej w Krośnie. Jakby tego było mało, mecz w Ostrowie poprowadzi... imć Tomasz Fiałkowski, tak, ten sam Tomasz Fiałkowski, który był tak nieomylny i bezstronny w pierwszym pojedynku w Rybniku. To jakaś prowokacja czy co? Ktoś to jest w stanie logicznie wytłumaczyć? Jak można gościowi po takich babolach jakie sadził, dać mecz rewanżowy Komisarzy też już brakuje, że trzeba faceta z Krosna targać przez całą Polskę?
    Ostatnio edytowane przez Bartucha ; 09-09-2021 o 10:50

  51. Powrót do góry    #8055
    Ekspert Awatar młody_piernik2
    Dołączył
    15-04-2018
    Postów
    5,574
    Kliknij i podziękuj
    1,784
    Podziękowania: 1,355 w 803 postach
    chyba brakuje wszystkich, że tak ich eksploatują
    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •