Strona 264 z 274 PierwszyPierwszy ... 164214254262263264265266 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11,836 do 11,880 z 12329

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

  1. Powrót do góry    #11836
    Stały bywalec Awatar atrock92
    Dołączył
    18-05-2018
    Postów
    870
    Kliknij i podziękuj
    290
    Podziękowania: 110 w 84 postach
    Cytat Zamieszczone przez inzynier Zobacz posta
    Wejdzie rzekomo ktoś kto zapisze się do konkursu pod tytułem "dzika karta do rozdania".

    Też mnie zastanawia ten obowiązek posiadania świateł w 1 lidze. Większość meczów rozgrywana jest w godzinach pasujących telewizji, a są to często godziny południowe. Absurdalne jest to, że za każdym razem gdy świeci mocno słońce, jest godzina 14-15, to podczas meczu na stadionie świecą wszystkie możliwe światła, gdzie z nieba "lampa daje". Nowoczesność, oszczędność...

    Kto wie czy nie skończy się tym, że niebawem w perspektywie najbliższych lat, żadna z drużyn nie będzie chciała awansować, a te, które będą chciały nie będą mogły ze względów nazwijmy to "proceduralnych" (Devils czy Lokomotiv).
    gdzie konczy sie logika tam zaczyna sie zuzel. sport absurdów. dlatego zdycha
    pomidor

  2. Powrót do góry    #11837
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-01-2017
    Postów
    1,004
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 143 w 95 postach
    Cytat Zamieszczone przez atrock92 Zobacz posta
    gdzie konczy sie logika tam zaczyna sie zuzel. sport absurdów. dlatego zdycha


    Od lat decydenci pod krawatami, nie dający na speedway złamanego grosza, a wręcz odwrotnie, z pozycji siły dowalają klubom coraz to większe obciążenia.

    Kiedyś kluby były autonomiczne a teraz podlegają dyktaturze pzm-otu.(wiem że powinno być dużymi literami, tak samo jak oni powinni służyć klubom a nie ich terroryzować)

  3. Powrót do góry    #11838
    Zaawansowany Awatar Micz Bjukanon
    Dołączył
    02-10-2019
    Postów
    1,716
    Kliknij i podziękuj
    236
    Podziękowania: 483 w 277 postach
    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/10...ign=newswidget

    Czy leci z nami pilot? Przecież to jest jakaś abstrakcja. Co to w ogóle za argumenty, że młodzi polacy nie będą mieli gdzie jeździć? Jeździć to słowo klucz, bo niektórzy nie potrafią się w zasadzie ścigać. Oglądałem ostatnio Gniezno-Opole i tam ten Henriksson wyglądał przy jego polskich kolegach juniorach jakby ścigał się 10 lat więcej od nich. Zamiast podnosić poziom ligi to znowu ją osłabią.

  4. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Micz Bjukanon za jego przydatny post!

    mszat (24-09-2023)

  5. Powrót do góry    #11839
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,847
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Orlen na Czeskim rynku. Nie tylko sprzedaje paliwa. Objął też swoim patronatem czeskiego młodego żużlowca 16-letniego Adama Bednara.

    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/10...m-jako-pierwsi

    To też robota Sasina ?

    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  6. Powrót do góry    #11840
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,683
    Kliknij i podziękuj
    7,796
    Podziękowania: 7,390 w 4,356 postach
    jak wyladuje w Motorze to tak.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  7. Powrót do góry    #11841
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Orlen na Czeskim rynku. Nie tylko sprzedaje paliwa. Objął też swoim patronatem czeskiego młodego żużlowca 16-letniego Adama Bednara.

    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/10...m-jako-pierwsi

    To też robota Sasina ?

    https://v.wpimg.pl/MzUxMS5qYhs0GjtgG...Ut4YgRfJwoyWjA
    Wydoili Polakow, sponsoruja Czechow.
    Antypolska firma.
    Morawiecki powinien wezwac do bojkotu.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  8. Powrót do góry    #11842
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,083
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    jak wyladuje w Motorze to tak.
    Nie po to przecież Orlen go sponsoruje, żeby wylądował w Gnieźnie czy Łodzi...

    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Wydoili Polakow, sponsoruja Czechow.
    Antypolska firma.
    Morawiecki powinien wezwac do bojkotu.
    Zaraz znajdą mu prapradziadka z Polski i klepną polskie obywatelstwo
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  9. Powrót do góry    #11843
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,659
    Kliknij i podziękuj
    280
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Nie wiem czy temat był już poruszany, ale jakiś czas temu na SF pisali o systemie rozgrywek w miejsce obecnego. No i ma być tak że 10zespolowa liga nie, obecny system PO nie, podział na dwie czwórki nie. Oczywiście wielki finał ma pozostać, a dodatkowo ma być więcej meczów niż obecnie. No to ja jestem baaaaaardzo ciekawy co w takim razie można wymyślić. Bo swoją drogą to piękna pogodę mamy we wrześniu, a pierwsze drużyny kończyły sezon... kiedy to było? Chyba z półtora miesiąca temu...
    BKS Polonia Bydgoszcz

  10. Powrót do góry    #11844
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,683
    Kliknij i podziękuj
    7,796
    Podziękowania: 7,390 w 4,356 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta


    Zaraz znajdą mu prapradziadka z Polski i klepną polskie obywatelstwo
    Ejże, no to w końcu Motor czy Sparta?

    Cytat Zamieszczone przez Marsh Zobacz posta
    Nie wiem czy temat był już poruszany, ale jakiś czas temu na SF pisali o systemie rozgrywek w miejsce obecnego. No i ma być tak że 10zespolowa liga nie, obecny system PO nie, podział na dwie czwórki nie. Oczywiście wielki finał ma pozostać, a dodatkowo ma być więcej meczów niż obecnie. No to ja jestem baaaaaardzo ciekawy co w takim razie można wymyślić. Bo swoją drogą to piękna pogodę mamy we wrześniu, a pierwsze drużyny kończyły sezon... kiedy to było? Chyba z półtora miesiąca temu...
    Zapewne będzie jakiś przekładaniec, typu trzecia drużyna po RZ jedzie ze zwycięzcą pojedynku między czwartą a szóstą, spośród której laki luzer dostanie szanse w repasażu ze zwycięzcą RZ, ale pomniejszając jej wynik dwumeczu o pierwiastek różnicy małych punktów między tymi drużynami w RZ.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  11. Powrót do góry    #11845
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-01-2017
    Postów
    1,004
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 143 w 95 postach
    Cytat Zamieszczone przez Marsh Zobacz posta
    Nie wiem czy temat był już poruszany, ale jakiś czas temu na SF pisali o systemie rozgrywek w miejsce obecnego. No i ma być tak że 10zespolowa liga nie, obecny system PO nie, podział na dwie czwórki nie. Oczywiście wielki finał ma pozostać, a dodatkowo ma być więcej meczów niż obecnie. No to ja jestem baaaaaardzo ciekawy co w takim razie można wymyślić. Bo swoją drogą to piękna pogodę mamy we wrześniu, a pierwsze drużyny kończyły sezon... kiedy to było? Chyba z półtora miesiąca temu...

    Ma nie być podziału na czwórki 1-4 i 5-8. To było i nie zdało egzaminu.

    Od pewnego czasu opisywałem swój system , według którego walka powinna się toczyć do ostatniego meczu. ONI go znają.

    Podam jeszcze raz : po RZ taki podział : 1,4,6,7 i 2,3,5,8. Wówczas w równoległych czwórkach walka trwa o zwycięstwo, drugie miejsce a nawet trzecie.

    Zwycięscy jadą o DMP a 2m. o brązowy medal. Dr. z 4 m. o utrzymanie się.

    WAŻNE : nie twierdzę że dokładnie o ten system chodzi. Ale może..............

  12. Powrót do góry    #11846
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-04-2016
    Postów
    541
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 191 w 103 postach
    Cytat Zamieszczone przez Staleczka 3 Zobacz posta
    Ma nie być podziału na czwórki 1-4 i 5-8. To było i nie zdało egzaminu.

    Od pewnego czasu opisywałem swój system , według którego walka powinna się toczyć do ostatniego meczu. ONI go znają.

    Podam jeszcze raz : po RZ taki podział : 1,4,6,7 i 2,3,5,8. Wówczas w równoległych czwórkach walka trwa o zwycięstwo, drugie miejsce a nawet trzecie.

    Zwycięscy jadą o DMP a 2m. o brązowy medal. Dr. z 4 m. o utrzymanie się.

    WAŻNE : nie twierdzę że dokładnie o ten system chodzi. Ale może..............
    xDDD

    Czyli nikt by nie chciał być 2 lub 3, bo wtedy by nie walczyli o mistrzostwo.

    Geniusz zła.

  13. Powrót do góry    #11847
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-04-2017
    Postów
    762
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 261 w 152 postach
    Cytat Zamieszczone przez wojtasik Zobacz posta
    xDDD

    Czyli nikt by nie chciał być 2 lub 3, bo wtedy by nie walczyli o mistrzostwo.

    Geniusz zła.
    Skasuj bo się skompromitowałeś

  14. Powrót do góry    #11848
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,683
    Kliknij i podziękuj
    7,796
    Podziękowania: 7,390 w 4,356 postach
    Przecież z tego wynika że lepiej być ósmym niż siodmym bo trafisz na słabszych
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  15. Powrót do góry    #11849
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-09-2017
    Postów
    1,485
    Kliknij i podziękuj
    650
    Podziękowania: 368 w 222 postach
    A 3 miejsca w grupach po RZ przedwcześnie zakończą sezon. To niedopuszczalne!

  16. Powrót do góry    #11850
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,659
    Kliknij i podziękuj
    280
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Pojadą o puchar eleven
    BKS Polonia Bydgoszcz

  17. Powrót do góry    #11851
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,682
    Kliknij i podziękuj
    119
    Podziękowania: 568 w 307 postach
    – Na pewno w sezonie 2024 w PGE Ekstralidze startować będzie osiem drużyn. Nie zmieni się też system rozgrywek, będzie taki sam, jak obecnie. Jeśli chodzi o przyszłość i kolejne lata, to mogę powiedzieć, że szykuje się duża zmiana, ale za wcześnie na konkrety." https://speedwayekstraliga.pl/wojciech- ... Iu1PQjmuY0

    Wygląda na to, że szykują się do powiększenia E-ligi po sezonie 2024. A po sezonie 2024, albo najpóźniej po sezonie 2025 może nikt z E-ligi nie spadać...

  18. Powrót do góry    #11852
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-04-2017
    Postów
    762
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 261 w 152 postach
    Przez idiotyczne przepisy połowa prezesów w Ekstralidze właśnie zaczyna szukać numeru telefonu do Budniaka.

  19. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi devilzg za jego przydatny post!

    mszat (07-10-2023)

  20. Powrót do góry    #11853
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,659
    Kliknij i podziękuj
    280
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Hm. Na SF pisali ostatnio że rozszerzenia ligi nie będzie. W sensie nawet po zakończeniu obecnego kontraktu telewizyjnego. A to co mówi Stępniewski... może chodzi o to co proponował kolega:

    Cytat Zamieszczone przez Staleczka 3 Zobacz posta
    Ma nie być podziału na czwórki 1-4 i 5-8. To było i nie zdało egzaminu.

    Od pewnego czasu opisywałem swój system , według którego walka powinna się toczyć do ostatniego meczu. ONI go znają.

    Podam jeszcze raz : po RZ taki podział : 1,4,6,7 i 2,3,5,8. Wówczas w równoległych czwórkach walka trwa o zwycięstwo, drugie miejsce a nawet trzecie.

    Zwycięscy jadą o DMP a 2m. o brązowy medal. Dr. z 4 m. o utrzymanie się.

    WAŻNE : nie twierdzę że dokładnie o ten system chodzi. Ale może..............
    Ten system to chyba ostatni możliwy przy 8 drużynach i innych warunkach o których czytałem na SF. Czyli: rezygnacja z obecnego PO dla 6 drużyn, ale też brak czwórek 1-4 i 5-8. Ale póki co jakoś się o nim nie słyszało, tzn w mediach itd. A byłoby to dość ciekawe.
    BKS Polonia Bydgoszcz

  21. Powrót do góry    #11854
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,665
    Kliknij i podziękuj
    140
    Podziękowania: 762 w 554 postach
    Cytat Zamieszczone przez Przemek Zobacz posta
    – Na pewno w sezonie 2024 w PGE Ekstralidze startować będzie osiem drużyn. Nie zmieni się też system rozgrywek, będzie taki sam, jak obecnie. Jeśli chodzi o przyszłość i kolejne lata, to mogę powiedzieć, że szykuje się duża zmiana, ale za wcześnie na konkrety." https://speedwayekstraliga.pl/wojciech- ... Iu1PQjmuY0

    Wygląda na to, że szykują się do powiększenia E-ligi po sezonie 2024. A po sezonie 2024, albo najpóźniej po sezonie 2025 może nikt z E-ligi nie spadać...


    Niekoniecznie. Dalej powiedział "Mogę też zdradzić, że po przejęciu zarządzania przez Ekstraligę Żużlową nad rozgrywkami obecnej 1. Ligi Żużlowej, chcemy doprowadzić do kompleksowych zmian systemowych – aby w dużej mierze ujednolicić regulaminy, a także połączyć w dość logiczną całość zasady spadków i awansów oraz ogólnej rywalizacji w obu zawodowych klasach rozgrywkowych w polskim żużlu.".

    Według mnie, nie po to weszli w pierwsza ligę żeby ja teraz osłabić.

    Ciekawe, czy nie będzie dwóch spadkowiczów z ekstraligi i dwóch awansujących z 1 ligi. Taka luźna myśl.
    Sam Stepniewski mówił rok temu że nie mogą powiększyć ekstraligi do 2025 włącznie. Według mnie będzie duża zmiana i to ujednolicenie spadków i awansów daje do myślenia. Dwie spadające drużyny gwarantują spore emocje.

  22. Powrót do góry    #11855
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-01-2017
    Postów
    1,004
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 143 w 95 postach
    Cytat Zamieszczone przez Leonidas Zobacz posta
    A 3 miejsca w grupach po RZ przedwcześnie zakończą sezon. To niedopuszczalne!


    Mam nadzieje, że to sarkazm.

    W obecnej sytuacji to marzenie wielu klubów.

    Każda dr. EL i 1 ligi odjedzie min.20 meczy. To zdecydowanie uprości negocjacje z zawodnikami.

    Gdyby zakończono RZ ok. 20 września, to mecze o złoto, brąz i utrzymanie zmieszczono by swobodnie do 10.10.

    Zresztą TV naciska na wydłużenie sezonu o miesiąc. Bez zadaszonych TORÓW raczej to nie możliwe.

  23. Powrót do góry    #11856
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-02-2006
    Postów
    1,758
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 131 w 95 postach
    Wiemy już, że od 2025 będziemy mieli nowy system play-off. Osobiście widziałbym coś w stylu 1-4 o medale i 5-8 o utrzymanie.

    Po rundzie zasadniczej punkty kasujemy i przyznajemy w formule

    1 - 3pkt
    2. - 2pkt
    3. - 1pkt
    4. - 0pkt

    5. - 3pkt
    6. - 2pkt
    7. - 1pkt
    8. - 0 pkt

    Każdy z każdym. Da to każdemu po 20 meczy.

    Do tego 1 liga powinna kończyć sezon 2 tygodnie szybciej i powrót barazy.
    Polonia Bydgoszcz

  24. Powrót do góry    #11857
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,708
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 320 w 175 postach
    Niby okej, ale nadal nie jest to optymalnie rozwiązanie względem rundy zasadniczej, bo jeden punkt różnicy między sąsiadami w tabeli też nie zawsze odzwierciedla faktyczny rozkład sił po pierwszej części sezonu.

    Proponowałbym w zamian następujące rozwiązanie.

    Każdy zespół przystępowałby do drugiego etapu, tj. tego w czwórkach, z liczbą punktów równą liczbie zwycięstw w części zasadniczej.

    Mamy walkę o wynik w każdym meczu od samego początku sezonu? Mamy.
    Runda zasadnicza ma spore przełożenie na rundę finałową? Ma.

    Remisy traktowane są jako porażki na poczet rundy finałowej, w tabeli RZ są oczywiście liczone normalnie. W przypadku równej liczby punktów na koniec sezonu, wyższym miejscem w tabeli premiowany byłby zespół, który zajął wyższą lokatę w RZ.

    Rzecz jasna obliczanie punktów na drugą część sezonu następowałoby dopiero po podziale drużyn na czwórki (zdarzyć się może, że zespół z 4 miejsca miałby 5 wygranych i 3 remisy a ten z 5 miejsca 6 wygranych i 0 remisów, więc pierwszy z wymienionych zespołów jechałby o medale zaczynając drugą rundę z dorobkiem 5 punktów a ten z 5 miejsca jechałby o utrzymanie mając na start punktów 6).

    Naturalnie układ ten gorzej sprawdziłby się w obecnej 1 lidze, gdzie Falubaz miałby awans z palcem w kieszeni już praktycznie po RZ... no ale nawet mimo fazy play-off wiadomym było, że faworyt jest tylko jeden. Na szczęście takie przypadki to rzadkość.

  25. Powrót do góry    #11858
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-05-2007
    Postów
    2,118
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 499 w 319 postach
    Wątpie by był podział na czwórki. Pewnie będzie tak, że 1 i 2 awansują bezpośrednio do półfinałów, a o pozostałe dwa miejsca walczyć będą 3-6 i 4-5.

  26. Powrót do góry    #11859
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,659
    Kliknij i podziękuj
    280
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    To też słaby system, bo zwycięzców RZ karze się mniejszą liczbą meczów.
    W międzyczasie rewolucja. W I lidze nie będzie już tabletów nawiasem mówiąc zawsze mnie ciekawiło co się z nimi dzieje między meczami, gdzie są, czy ktoś ich używa itd.
    BKS Polonia Bydgoszcz

  27. Powrót do góry    #11860
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2019
    Postów
    540
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 47 w 35 postach
    Od wczoraj na X piszą o drużynie z Ekstraligi ,która być może zostanie wycofana z rozgrywek.Ktoś coś wie więcej na ten temat?

  28. Powrót do góry    #11861
    Użytkownik
    Dołączył
    27-08-2019
    Postów
    315
    Kliknij i podziękuj
    21
    Podziękowania: 115 w 52 postach
    Z tym „być może zostanie wycofana” to raczej nadinterpretacja, nie tacy jeżdżą w ligach Ale na ile się orientuję, to niestety Włókniarz ma problemy natury finansowej

  29. Powrót do góry    #11862
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,847
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Dzisiaj Interia zgadała na ten temat:

    https://sport.interia.pl/zuzel/news-...ub,nId,7107290
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  30. Powrót do góry    #11863
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,827
    Kliknij i podziękuj
    2,865
    Podziękowania: 2,456 w 1,299 postach
    Cytat Zamieszczone przez Malak Zobacz posta
    Z tym „być może zostanie wycofana” to raczej nadinterpretacja, nie tacy jeżdżą w ligach Ale na ile się orientuję, to niestety Włókniarz ma problemy natury finansowej
    nie pomyślałbym, że to Włokniarz, ale jeśli zawodnicy szukaja klubu, to idealnie pasuje mi tu Madsen i MM
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  31. Powrót do góry    #11864
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,665
    Kliknij i podziękuj
    140
    Podziękowania: 762 w 554 postach
    Znowu jest "wiemy ale nie powiemy".

    Syfy też temat poruszyły, tam nawet Cegła się wypowiada. Tylko że wydaje się że i Cegła i Markowski z eleven mówią o Wybrzeżu(chociaż nazwa klubu nie pada) a Interia i ten magazyn z tt twierdzą że chodzi o klub z ekstraligi (nie wiadomo jaki)

    Szkoda że takie artykuły powstają, to jest o niczym. Przecież jeżeli jakiś klub ma zaległości, to można o tym napisać. Chyba że pismaki mają bana od ekstraligi na poruszanie takich tematów, ale to też można napisać że nie mogą napisać o który klub chodzi bo Stepniewski sobie nie życzy.

    Jest też opcja że chodzi o któryś z klubów zaprzyjaźnionych z mediami (Motor Stal, Sparta) ale na to jest marginalna szansa. Prawdopodobnie zwykle bicie piany i szukanie klików.

    Cytat Zamieszczone przez Malak Zobacz posta
    Z tym „być może zostanie wycofana” to raczej nadinterpretacja, nie tacy jeżdżą w ligach Ale na ile się orientuję, to niestety Włókniarz ma problemy natury finansowej

    Mam wrażenie że jakby chodziło o Włókniarz to nie byłoby artykułów wiemy ale nie powiemy, tylko wprost by napisano że chodzi o Włókniarz. Uderzyć w Swiacika czy w Apator zawsze w mediach warto.

  32. Powrót do góry    #11865
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-09-2017
    Postów
    1,485
    Kliknij i podziękuj
    650
    Podziękowania: 368 w 222 postach
    Sparta zaprzyjaźniona z mediami? Dobry żart

  33. Powrót do góry    #11866
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,665
    Kliknij i podziękuj
    140
    Podziękowania: 762 w 554 postach
    Cytat Zamieszczone przez Leonidas Zobacz posta
    Sparta zaprzyjaźniona z mediami? Dobry żart
    Mają poważanie. Nikt o Rusko nie powie/napisze tego co o Termosie czy Swiaciku. Przecież z tych klubów które wymieniłem to mamy nadludzi medialnie.

    Jest nadtrener robiący z Fajfera killera Chomski, nadprezes mistrz negocjacji Rusko i nadmenadzer pozyskujący środki w nieograniczonej ilości Kępa. To są w mediach herosi, cała trójka.
    Ostatnio edytowane przez Piernik ; 25-10-2023 o 11:37

  34. Powrót do góry    #11867
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-09-2017
    Postów
    1,485
    Kliknij i podziękuj
    650
    Podziękowania: 368 w 222 postach
    Rusko już takiej renomy jak kiedyś nie ma. Zresztą jak we Wrocławiu jest jakaś afera to media zaraz o tym trąbią. Wystarczy spojrzeć na sprawę Drabika, czy ostatnio z Taiem i Laguta. Także uważam, że jeśli chodziłoby o Spartę to wprost by o tym napisali.

    Taki Świącik za to często lata do mediów, więc jakąś tam sympatię z ich strony ma. Do tego jest jeszcze "fajna" Unia Leszno.

  35. Powrót do góry    #11868
    Zaawansowany Awatar antyprzemek
    Dołączył
    10-09-2008
    Postów
    2,356
    Kliknij i podziękuj
    1,351
    Podziękowania: 552 w 349 postach
    Nie chodzi o Spartę. Aktualnie AR i KR szukają kogoś kto za rok przejąłby klub.

  36. Powrót do góry    #11869
    Użytkownik
    Dołączył
    27-08-2019
    Postów
    315
    Kliknij i podziękuj
    21
    Podziękowania: 115 w 52 postach
    Cytat Zamieszczone przez Piernik Zobacz posta
    Mam wrażenie że jakby chodziło o Włókniarz to nie byłoby artykułów wiemy ale nie powiemy, tylko wprost by napisano że chodzi o Włókniarz. Uderzyć w Swiacika czy w Apator zawsze w mediach warto.
    Możliwe, choć Świącik jakoś tam żyje z tymi mediami. Podejrzewam, że zaraz przyjdą ostatnie transze z Ekstraligi i sprawa się rozejdzie po kościach. Ale z kilku źródeł słyszałem, że trochę słabo wygląda finansowo Włókniarz. Natomiast to w sumie nie pierwszy raz - zawsze jakoś Świącik wychodził obronną ręką.

  37. Powrót do góry    #11870
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-04-2017
    Postów
    762
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 261 w 152 postach
    Cała "afera" wzięła się z tego że jakiś g.... profil z 1000 obserwujących który w życiu nie dał żadnego dobrego newsa napisał wiemy ale nie powiemy. I tak sobie to zaczęło żyć. Nałapali trochę nowych followersów, teraz grzeją temat że już zaraz już za momencik a ludzie się tym rajcują. Media i informacja w XXI wieku.

  38. Powrót do góry    #11871
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,997
    Kliknij i podziękuj
    527
    Podziękowania: 1,588 w 781 postach
    Ciekawa plotka ale trochę z dudy "Problemy finansowo-organizacyjne" mogą oznaczać wszystko np. infrastrukturę, kłopoty sponsorów lub członków zarządu klubu z prawem albo np to że po 15 października część sponsorów nazwijmy to nieprywatnych mogła wstrzymać transze I tak oto ponad połowa klubów Eligi staje się kandydatami do "wycofania się" co też jest bzdurą w kontekście możliwej kasy od telewizji i sponsora rozgrywek. Zresztą dużymi krokami zbliża się powiększenie Eligi, będziemy mieć pewnie 1 sezon bez spadkowicza na co znakomita większość prezesów i księgowych czeka niecierpliwie, przebierając nóżkami.
    Pzdr,
    Garfield

  39. Powrót do góry    #11872
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-05-2004
    Postów
    2,388
    Kliknij i podziękuj
    133
    Podziękowania: 257 w 185 postach
    Wywiad z Komarnickim z kwietnia o SSP w żużlu

    https://przegladsportowy.onet.pl/zuz...alidze/r6b1lzp

  40. Powrót do góry    #11873
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,665
    Kliknij i podziękuj
    140
    Podziękowania: 762 w 554 postach
    Według s-f prezesi już usłyszeli że nie ma szans na powiększenie ekstraligi od 2025 roku. Ale to już było wałkowane w zasadzie od kilku lat, więc żadna nowość to nie jest.

  41. Powrót do góry    #11874
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,682
    Kliknij i podziękuj
    119
    Podziękowania: 568 w 307 postach
    Obecna Eliga i 1 liga moim zdaniem jest za bardzo kadłubowa. Meczów jest zdecydowanie za mało.

    Powinniśmy dążyć do tego, żeby było:

    - w Elidze 10 lub 12 drużyn
    - w 1 lidze 8 lub 10 drużyn
    - w 2 lidze: wszystkie ekipy u24 + ewentualnie małe ośrodki co nie stać na 1 ligę (np. Rawicz, Świętochłowice czy Krosno)

    Zakładając ligi 10+10 to wtedy system rozgrywek po Rundzie Zasadniczej (każdy z każdym) robiłbym tak:

    - Play-offy 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 i jazda do 2 wygranych meczów (decydujący mecz na torze drużyny wyżej sklasyfikowanej po RZ)

    Co do spadków widzę dwa rozwiązania:

    - spadają dwie drużyny bezpośrednio
    - spada jedna drużyna (wcześniej rozgrywany jest dwumecz pomiędzy najsłabszymi)

    Można pomyśleć o ewentualnym powrocie do baraży między Eligą i 1 ligą.

    2 liga byłaby ligą u24 i poligonem dla młodych krajowych i zagranicznych (Ci którzy nie łapią się do podstawowego składu w E-lidze). Można by te mecze rozgrywać w niedzielę - gospodarzem byłaby drużyna, której pierwszy zespół jechałby na wyjeździe) i rozgrywać mecze o godzinie 13:30. Wtedy na mecze 2 ligi/u24 chodziłoby więcej ludzi a druga liga - nawet z Rawiczem/Krakowem nie byłaby kadłubowa. Z ligi spadałby ostatni zespół po RZ, a z drugiej ligi - jeśli chciałby taki zespół i spelnic warunki licencyjne - najwyżej sklasyfikowany zespół poza u24.

    Mecze rozgrywać w piątki, soboty i niedzielę i poza GP i SEC wyrzucić wiele niepotrzebnych eliminacji, turniejów.

  42. Powrót do góry    #11875
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    30-04-2006
    Postów
    6,353
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 465 w 353 postach
    Meczów jest wystarczająco. Osobiście brakuje mi czasu żeby wszystko obejrzeć.
    Do tego brak zawodników na odpowiednim poziomie żeby powiększać eligę. Układ po 8 drużyn w elidze i 1 lidze jest wg mnie optymalny.

  43. Powrót do góry    #11876
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,854
    Kliknij i podziękuj
    535
    Podziękowania: 2,132 w 1,487 postach
    Cytat Zamieszczone przez Przemek Zobacz posta
    Obecna Eliga i 1 liga moim zdaniem jest za bardzo kadłubowa. Meczów jest zdecydowanie za mało.

    Powinniśmy dążyć do tego, żeby było:

    - w Elidze 10 lub 12 drużyn
    - w 1 lidze 8 lub 10 drużyn
    - w 2 lidze: wszystkie ekipy u24 + ewentualnie małe ośrodki co nie stać na 1 ligę (np. Rawicz, Świętochłowice czy Krosno)

    Zakładając ligi 10+10 to wtedy system rozgrywek po Rundzie Zasadniczej (każdy z każdym) robiłbym tak:

    - Play-offy 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 i jazda do 2 wygranych meczów (decydujący mecz na torze drużyny wyżej sklasyfikowanej po RZ)

    Co do spadków widzę dwa rozwiązania:

    - spadają dwie drużyny bezpośrednio
    - spada jedna drużyna (wcześniej rozgrywany jest dwumecz pomiędzy najsłabszymi)

    Można pomyśleć o ewentualnym powrocie do baraży między Eligą i 1 ligą.

    2 liga byłaby ligą u24 i poligonem dla młodych krajowych i zagranicznych (Ci którzy nie łapią się do podstawowego składu w E-lidze). Można by te mecze rozgrywać w niedzielę - gospodarzem byłaby drużyna, której pierwszy zespół jechałby na wyjeździe) i rozgrywać mecze o godzinie 13:30. Wtedy na mecze 2 ligi/u24 chodziłoby więcej ludzi a druga liga - nawet z Rawiczem/Krakowem nie byłaby kadłubowa. Z ligi spadałby ostatni zespół po RZ, a z drugiej ligi - jeśli chciałby taki zespół i spelnic warunki licencyjne - najwyżej sklasyfikowany zespół poza u24.

    Mecze rozgrywać w piątki, soboty i niedzielę i poza GP i SEC wyrzucić wiele niepotrzebnych eliminacji, turniejów.
    Krosno???

    Przecież to ośrodek żużlowy, o ambicjach Extraligowych, z zapędami walki o medale w najbliższych paru latach. Przynajmniej tak niedawno czytałem na forum i słyszałem z ust poważnych ludzi związanych z Wilkami .

  44. Powrót do góry    #11877
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Cytat Zamieszczone przez bartekdm Zobacz posta
    Meczów jest wystarczająco. Osobiście brakuje mi czasu żeby wszystko obejrzeć.
    Do tego brak zawodników na odpowiednim poziomie żeby powiększać eligę. Układ po 8 drużyn w elidze i 1 lidze jest wg mnie optymalny.
    Nie ma obowiązku oglądania wszystkich meczów.
    Jest mnóstwo zawodników a na atrakcyjność meczu nie wpływa to że Madsen i Janowski jadą gęsiego 4 kółka.

  45. Powrót do góry    #11878
    Użytkownik
    Dołączył
    23-07-2016
    Postów
    90
    Kliknij i podziękuj
    103
    Podziękowania: 23 w 15 postach
    Cytat Zamieszczone przez bartekdm Zobacz posta
    Meczów jest wystarczająco. Osobiście brakuje mi czasu żeby wszystko obejrzeć.
    Do tego brak zawodników na odpowiednim poziomie żeby powiększać eligę. Układ po 8 drużyn w elidze i 1 lidze jest wg mnie optymalny.


    Problemem nie jest ilość meczy( 20 byłoby ok) ale to, że 4 dr. kończą sezon na początku sierpnia, 4 następne pod koniec, 2 na początku września i TYLKO sześć jedzie do końca sezonu.

    Nie wziąłem pod uwagę 2 ligi.

    To jest największym złem w naszym krajowym żużlu. ( RF czyli tzw. play-off). To trzeba zmienić już od nowego sezonu.

    Tymczasem jeden z decydentów zapowiedział zmiany ale od 2025 r.

    Dlaczego to co złe i bardzo krytykowane ma pozostać następny rok ? Czyżby przez sentyment autora do tego systemowego GNIOTA ?



    ps. staleczka 2 = staleczka 3
    Ostatnio edytowane przez Staleczka 2 ; 26-10-2023 o 22:08

  46. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Staleczka 2 za jego przydatny post!

    Mariusz (26-10-2023)

  47. Powrót do góry    #11879
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    30-04-2006
    Postów
    6,353
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 465 w 353 postach
    Cytat Zamieszczone przez ndr113 Zobacz posta
    Nie ma obowiązku oglądania wszystkich meczów.
    Jest mnóstwo zawodników a na atrakcyjność meczu nie wpływa to że Madsen i Janowski jadą gęsiego 4 kółka.
    Ale na atrakcyjność meczu już wpływa to, że na 10 biegów Janowskiego czy Madsena z takim Musielakiem czy Iversenem można zakładać przynajmniej 9 zwycięstw tych pierwszych.

  48. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi bartekdm za jego przydatny post!

    Staleczka 2 (26-10-2023)

  49. Powrót do góry    #11880
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Cytat Zamieszczone przez bartekdm Zobacz posta
    Ale na atrakcyjność meczu już wpływa to, że na 10 biegów Janowskiego czy Madsena z takim Musielakiem czy Iversenem można zakładać przynajmniej 9 zwycięstw tych pierwszych.
    No. Najlepiej po walce

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •