Strona 266 z 274 PierwszyPierwszy ... 166216256264265266267268 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11,926 do 11,970 z 12329

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

  1. Powrót do góry    #11926
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,509
    Kliknij i podziękuj
    677
    Podziękowania: 2,870 w 1,758 postach
    Czas pokaże. Równie mocno byliście przekonani, że Emil i Artiom w polskiej lidze już nie pojadą . Najważniejsze, że z punktu obowiązującego prawa nie ma żadnych przeszkód. Oby Władze poza Polską stanęły na wysokości zadania bo Zmarzlik nigdy nie dogoni Rickardssona. Na razie ma 2 tytuły IMŚ i dwa zdobyte Puchary Świata

  2. Powrót do góry    #11927
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-05-2004
    Postów
    2,386
    Kliknij i podziękuj
    133
    Podziękowania: 256 w 184 postach
    Co trzeba mieć w głowie, a raczej czego trzeba nie mieć żeby lizać walczyć o kacapów tfu przerzutów i źle życzyć Polakowi?

  3. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi BeKs za jego przydatny post!

    Kaman (31-10-2023)

  4. Powrót do góry    #11928
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,509
    Kliknij i podziękuj
    677
    Podziękowania: 2,870 w 1,758 postach
    Cytat Zamieszczone przez BeKs Zobacz posta
    Co trzeba mieć w głowie, a raczej czego trzeba nie mieć żeby lizać walczyć o kacapów tfu przerzutów i źle życzyć Polakowi?
    Świadomość i rozum, czego życzę również tobie.

  5. Powrót do góry    #11929
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,416
    Kliknij i podziękuj
    1,810
    Podziękowania: 862 w 527 postach
    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    Świadomość i rozum, czego życzę również tobie.
    I dlatego nie chcesz by rodak dogonił/przegonił Rickardssona? Jesteś małym, bardzo małym człowiekiem.

    PS: Tylko jak do nas piszesz/zwracasz się to wytrzyj nos z gówna, które nabyłeś w dupie artema/emila.

  6. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi dockm za jego przydatny post!

    spitt22 (01-11-2023)

  7. Powrót do góry    #11930
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,509
    Kliknij i podziękuj
    677
    Podziękowania: 2,870 w 1,758 postach
    Niech goni ale uczciwie.

    To was łączy kmioty, jak ktoś się z wami nie zgadza to należy go obrażać. i kto tu jest małym człowiekiem?
    Ostatnio edytowane przez kowjanko ; 31-10-2023 o 21:10

  8. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi kowjanko za jego przydatny post!

    Buszmen (31-10-2023), lego (02-11-2023)

  9. Powrót do góry    #11931
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Jak obali połówkę i powie bez akcentu 'chrząszcz brzmi w trzcinie w Szczebrzeszynie i hooj ci w dupę putinie' to dawać go do kadry.

  10. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi ndr113 za jego przydatny post!

    glamos (01-11-2023)

  11. Powrót do góry    #11932
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,516
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Każdy by raczej chciał, żeby przede wszystkim GP było na wyższym poziomie, ciekawsze i wyłaniało realnego mistrza świata. A to kto pobije jakie rekordy i jakie medale wygra, to już jest drugorzędne. Zmarzlik, gdyby był naprawdę ikoną i człowiekiem o wysokim poziomie moralnym to byłby pierwszym rzecznikiem w walce o to by GP rozgrywane było w optymalnej stawce. Ale jemu zależy tylko na celu.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  12. Powrót do góry    #11933
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,838
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Każdy by raczej chciał, żeby przede wszystkim GP było na wyższym poziomie, ciekawsze i wyłaniało realnego mistrza świata. A to kto pobije jakie rekordy i jakie medale wygra, to już jest drugorzędne. Zmarzlik, gdyby był naprawdę ikoną i człowiekiem o wysokim poziomie moralnym to byłby pierwszym rzecznikiem w walce o to by GP rozgrywane było w optymalnej stawce. Ale jemu zależy tylko na celu.


    Nie no odleciałeś znowu w kosmos.

    Zimny, jedynie co może w tej sytuacji zrobić to się w ogóle w tym temacie nie odzywać. Bo w która stronę by nie poszedł to będzie źle.

    Poza tym nie wiem na chuy tak wyolbrzymiacie i mitologizujecie obecność Emila czy Artioma w SGP ? Przecież obaj jeździli i jakoś nie widziałem tam aby co roku bili sie o złoto. Faktem jest, że Artiom miał sezon konia w 2021, ale to było wtedy jak śmigali na Anlasach. Poza tym jakoś specjalnie się nie wyróżniał. Natomiast Emil w swoim czasie (2014, 2015) sam zrezygnował ze SGP bo mu się nie opłacało tam jeździć. W SE też Zimny nad nimi góruje. A tutaj sie niektórzy spuszczaja jak by Emil z Artiomem to jakieś okrutne wymiatacze byli. Czy wy nie widzicie, że taki Zimny od 6 lat nie schodzi z podium SGP ? I w tym czasie zrobił cztery złota i dwa srebra, oprócz tego ma jeszcze brąz ? Ja wiem, że to może być już nudne. Ale to tylko pokazuje, że ani Artiom ani Emil, póki co nie mają podjazdu do Zimnego.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 31-10-2023 o 23:10
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  13. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Mariusz za jego przydatny post!

    dockm (02-11-2023)

  14. Powrót do góry    #11934
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Zmarzlik niech kosi medale i goli frajerów w MŚ do bólu.

    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Każdy by raczej chciał, żeby przede wszystkim GP było na wyższym poziomie, ciekawsze i wyłaniało realnego mistrza świata. A to kto pobije jakie rekordy i jakie medale wygra, to już jest drugorzędne. Zmarzlik, gdyby był naprawdę ikoną i człowiekiem o wysokim poziomie moralnym to byłby pierwszym rzecznikiem w walce o to by GP rozgrywane było w optymalnej stawce. Ale jemu zależy tylko na celu.
    Imposter syndrome

  15. Powrót do góry    #11935
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Każdy by raczej chciał, żeby przede wszystkim GP było na wyższym poziomie, ciekawsze i wyłaniało realnego mistrza świata.
    Nie każdy - dla motłochu najważniejsze jest, że Polska mistrzem Polski, nArOdOwA dUMa i tym podobne bzdury. Kadłubowa stawka to kwestia drugorzędna. Upadająca dyscyplina, która powoli przestaje kogokolwiek obchodzić to kwestia trzeciorzędna. Ważne, że Polak-Rodak górą. Później stworzy się mit o najwybitniejszym zawodniku w historii i masy bez refleksji to kupią co udowadnia chociażby casus Pudzianowskiego.

  16. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    Buszmen (01-11-2023)

  17. Powrót do góry    #11936
    Stały bywalec Awatar Hitman
    Dołączył
    13-03-2009
    Postów
    1,116
    Kliknij i podziękuj
    60
    Podziękowania: 351 w 177 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Nie każdy - dla motłochu najważniejsze jest, że Polska mistrzem Polski, nArOdOwA dUMa i tym podobne bzdury. Kadłubowa stawka to kwestia drugorzędna. Upadająca dyscyplina, która powoli przestaje kogokolwiek obchodzić to kwestia trzeciorzędna. Ważne, że Polak-Rodak górą. Później stworzy się mit o najwybitniejszym zawodniku w historii i masy bez refleksji to kupią co udowadnia chociażby casus Pudzianowskiego.
    Zjedz snickersa. Wybrańca narodu się znalazł...

    Zmarzlik powinien się zachowywać moralnie, ale Artiom, który zmienia paszport jak mu pasuje już nie musi. Poziom zafiksowania i robienia kur... z logiki niektórych tutaj powala.

  18. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi Hitman za jego przydatny post!

    Mariusz (01-11-2023), Staleczka 2 (02-11-2023), dockm (02-11-2023), oki (01-11-2023)

  19. Powrót do góry    #11937
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez Hitman Zobacz posta
    Zjedz snickersa. Wybrańca narodu się znalazł...
    "Wybrańca narodu" - po jakiemu to?

  20. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    Buszmen (01-11-2023)

  21. Powrót do góry    #11938
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,153
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Cytat Zamieszczone przez Hitman Zobacz posta
    Zjedz snickersa. Wybrańca narodu się znalazł...

    Zmarzlik powinien się zachowywać moralnie, ale Artiom, który zmienia paszport jak mu pasuje już nie musi. Poziom zafiksowania i robienia kur... z logiki niektórych tutaj powala.
    Zapominasz o jednej rzeczy.
    Artiomowi to nie pasuje czemu dal wyraz przed wojna, teraz zostal do tego zmuszony.
    Posrednio przez Putina, bezposrednio przez Sikore.

    Cytat Zamieszczone przez herbie13 Zobacz posta
    2 czy 3 lata temu deklarował się jako Rosjanin i nie było mowy żeby startował jako Polak. Teraz jak jest wojna to zmienił zdanie XD
    Hipokryzja XD
    No w sumie takie cos jak wojna moze w normalnych ludziach co nieco zmienic.
    Jedni juz nie chca startowac pod putinowska bandera, inni kasuja ruski hymn z telefonow
    a jeszcze inni przestaja z ruskimi handlowac.
    Nie wiem czy to hipokryzja.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 01-11-2023 o 09:23
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  22. Powrót do góry    #11939
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-05-2004
    Postów
    2,386
    Kliknij i podziękuj
    133
    Podziękowania: 256 w 184 postach
    Według mnie lepiej byłoby żeby Artiom się nie odzywał bo ośmiesza się z kolejnymi słowami. Koleś porównuje się na równi ze Zmarzlikiem czy Janowskim ale wspomniana dwójka nie przybrała innych barw dla korzyści finansowych jak i ułatwienia logistyki w Europie tylko po prostu są Polakami od urodzenia. Czasami mam wrażenie, że mocno inspiruje się bratem albo Grisza robi u niego za rzecznika prasowego choć starszy brat przynajmniej nie kręci w wypowiedziach tylko mówi co myśli i tego się trzyma nawet jak to jest głupota.

  23. Powrót do góry    #11940
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,838
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Za SF:

    Nie widzę powodów, że w lidze jadę jako polski zawodnik, a w cyklu Grand Prix miałbym nagle startować pod rosyjską licencją. Skoro moje życie potoczyło się tak, a nie inaczej, skoro dokonałem wyboru, to chcę być w tym konsekwentny. Ze strony rosyjskiej zostałem zablokowany i wylała się na mnie złość. Ale efekt tego wszystkiego jest taki, że teraz nie mogę startować ani jako Rosjanin, ani jako Polak - podsumował Łaguta.
    No i tu jest odpowiedź. Życie potoczyło się tak a nie inaczej i trzeba być konsekwentnym do końca. Artiom czy Emil dokonali wyboru jak uzyskali polskie paszporty. I obaj wybrali, że chcą reprezentować Rosje na arenie międzynarodowej. Więc gdzie ta konsekwencja pytam się ? Jak by od razu wybrali, że chcą jeździć pod Polską flagą to dzisiaj nie byłoby problemu.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  24. Powrót do góry    #11941
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,080
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    [/B]

    Nie no odleciałeś znowu w kosmos.

    Zimny, jedynie co może w tej sytuacji zrobić to się w ogóle w tym temacie nie odzywać. Bo w która stronę by nie poszedł to będzie źle.

    Poza tym nie wiem na chuy tak wyolbrzymiacie i mitologizujecie obecność Emila czy Artioma w SGP ? Przecież obaj jeździli i jakoś nie widziałem tam aby co roku bili sie o złoto. Faktem jest, że Artiom miał sezon konia w 2021, ale to było wtedy jak śmigali na Anlasach. Poza tym jakoś specjalnie się nie wyróżniał. Natomiast Emil w swoim czasie (2014, 2015) sam zrezygnował ze SGP bo mu się nie opłacało tam jeździć. W SE też Zimny nad nimi góruje. A tutaj sie niektórzy spuszczaja jak by Emil z Artiomem to jakieś okrutne wymiatacze byli. Czy wy nie widzicie, że taki Zimny od 6 lat nie schodzi z podium SGP ? I w tym czasie zrobił cztery złota i dwa srebra, oprócz tego ma jeszcze brąz ? Ja wiem, że to może być już nudne. Ale to tylko pokazuje, że ani Artiom ani Emil, póki co nie mają podjazdu do Zimnego.
    Idąc tym tokiem rozumowania...po co Vaculik walczył o medal, skoro wcześniej żadnego nie miał? Skoro w poprzednich latach nie było widać, aby jakoś konkretnie bił się o medal, to czemu dano mu taką okazję w mijającym roku?
    Zimny najlepszy w SE, krok przed Emilem. Emil natomiast najlepszy w UK. Może więc by Bartek miał konkretniejszego rywala w walce o złoto? Skoro nad nimi góruje czemu i skąd takie obawy o walkę z Emilem i Artiomem?
    No przecież obaj nie mają do niego podjazdu. To nic, że w ostatnim sezonie kiedy w SGP startowali zdobyli 2 medale, w tym jeden z nich z Bartkiem wygrał...ważne, że w którychś tam latach wstecz tak się nie stało, a więc nie ma sensu żeby w SGP jeździli.

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Za SF:



    No i tu jest odpowiedź. Życie potoczyło się tak a nie inaczej i trzeba być konsekwentnym do końca. Artiom czy Emil dokonali wyboru jak uzyskali polskie paszporty. I obaj wybrali, że chcą reprezentować Rosje na arenie międzynarodowej. Więc gdzie ta konsekwencja pytam się ? Jak by od razu wybrali, że chcą jeździć pod Polską flagą to dzisiaj nie byłoby problemu.
    No i piękny przykład jak wycinasz sobie jeden malutki kawałeczek wypowiedzi, żeby udowodnić swoją rację. Ja wiem, że wg Ciebie jest tylko jedna słuszna droga i ludzie w ciągu życia nie zmieniają poglądów. Nawet wojna nie ma tu nic do rzeczy i nie można stanowiska zmienić. Wg Ciebie co postanowione raz, to zawsze i na zawsze, bo tak uważasz w tym swoim spranym mózgu. Ale uwaga. Niektórzy są dorośli i wiedzą, że zdanie w życiu zmienić można.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  25. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi mentikk za jego przydatny post!

    Buszmen (01-11-2023)

  26. Powrót do góry    #11942
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,030
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta


    No i piękny przykład jak wycinasz sobie jeden malutki kawałeczek wypowiedzi, żeby udowodnić swoją rację. Ja wiem, że wg Ciebie jest tylko jedna słuszna droga i ludzie w ciągu życia nie zmieniają poglądów. Nawet wojna nie ma tu nic do rzeczy i nie można stanowiska zmienić. Wg Ciebie co postanowione raz, to zawsze i na zawsze, bo tak uważasz w tym swoim spranym mózgu. Ale uwaga. Niektórzy są dorośli i wiedzą, że zdanie w życiu zmienić można.
    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/90...estem-rosjanin

    Tu masz wszystko

    "Polska jest obecnie moim drugim domem, ale urodziłem się w Rosji, a w moich żyłach płynie rosyjska krew."

    Teraz nagle ta rosyjka sprzedajna ,,l, chce spiewać polski hymn

    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    Niech goni ale uczciwie.

    To was łączy kmioty, jak ktoś się z wami nie zgadza to należy go obrażać. i kto tu jest małym człowiekiem?
    Narazie to Ty buraku obrażasz Zmarzlika zabierając mu tytuły które wywalczył
    Ostatnio edytowane przez spitt22 ; 01-11-2023 o 10:13

  27. Powrót do góry    #11943
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,080
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/90...estem-rosjanin

    Tu masz wszystko

    "Polska jest obecnie moim drugim domem, ale urodziłem się w Rosji, a w moich żyłach płynie rosyjska krew."

    Teraz nagle ta rosyjka sprzedajna ,,l, chce spiewać polski hymn
    No i spójrz na datę. Rok 2020. PRZED WOJNĄ. A wspomniałem też, że takie rzeczy jak wojna mogą zmienić zdanie człowieka.

    Tutaj dochodzi jeszcze inna kwestia w moim przypadku. Nie jestem zwolennikiem patrzenia na narodowość. Jeśli w SGP chcemy mieć 15 najlepszych, to niech będzie 15 najlepszych. Bez kluczy geograficznych, wykluczania za narodowość etc. Jeśli wypadnie, że to będzie 6 Polaków i 5 Szwedów, to najwidoczniej tak ma być. W końcu mówimy o Mistrzostwach Świata, a nie Mistrzostwach Nominowanych z Wykluczeniem Tych, Których Nie Lubimy.

    A jeśli Bartek jest najlepszy (i wg mnie jest) to czemu ma się bać walki o kolejne tytuły? Ważniejsze jest nabijanie rekordów na ogórkach, czy faktycznie udowodnienie, że jest najlepszy z najlepszych?
    Bo dla mnie niech i zdobędzie 15 tytułów IMŚ, życzę mu tego, ale niech on wygrywa też z tymi, którzy chociaż teoretycznie są w stanie mu zagrozić. Bo jednak kto wnosi większe zagrożenie dla Bartka i podnosi poziom (i prestiż) walki o tytuł? Emil i Artiom, czy Huckenback i Kvech?
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  28. Powrót do góry    #11944
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,838
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Idąc tym tokiem rozumowania...po co Vaculik walczył o medal, skoro wcześniej żadnego nie miał? Skoro w poprzednich latach nie było widać, aby jakoś konkretnie bił się o medal, to czemu dano mu taką okazję w mijającym roku?
    Zimny najlepszy w SE, krok przed Emilem. Emil natomiast najlepszy w UK. Może więc by Bartek miał konkretniejszego rywala w walce o złoto? Skoro nad nimi góruje czemu i skąd takie obawy o walkę z Emilem i Artiomem?
    No przecież obaj nie mają do niego podjazdu. To nic, że w ostatnim sezonie kiedy w SGP startowali zdobyli 2 medale, w tym jeden z nich z Bartkiem wygrał...ważne, że w którychś tam latach wstecz tak się nie stało, a więc nie ma sensu żeby w SGP jeździli.


    No i piękny przykład jak wycinasz sobie jeden malutki kawałeczek wypowiedzi, żeby udowodnić swoją rację. Ja wiem, że wg Ciebie jest tylko jedna słuszna droga i ludzie w ciągu życia nie zmieniają poglądów. Nawet wojna nie ma tu nic do rzeczy i nie można stanowiska zmienić. Wg Ciebie co postanowione raz, to zawsze i na zawsze, bo tak uważasz w tym swoim spranym mózgu. Ale uwaga. Niektórzy są dorośli i wiedzą, że zdanie w życiu zmienić można.
    Co innego zmiana poglądów a co innego zimna kalkulacja. Według mnie on nie zmienia poglądów wcale, tylko przekalkulował co mu się bardziej opłaca. Poza tym takiego wyboru dokonuje się tylko raz. A potem ponosi się tego konsekwencje, czasami dobre a czasami złe.

    Jeśli w SGP chcemy mieć 15 najlepszych, to niech będzie 15 najlepszych. Bez kluczy geograficznych, wykluczania za narodowość etc. Jeśli wypadnie, że to będzie 6 Polaków i 5 Szwedów, to najwidoczniej tak ma być. W końcu mówimy o Mistrzostwach Świata, a nie Mistrzostwach Nominowanych z Wykluczeniem Tych, Których Nie Lubimy.
    I następna bzdura, przecież dobrze wiesz, że w SGP nigdy nie będzie tak, ze pojedzie 15 najlepszych. Najlepszym dowodem na to jest sito kwalifikacyjne. I zacznij od eliminacji krajowych. Jakie kwalifikacje przechodzą polscy zawodnicy, o jakim stopniu trudności, a jakie rosyjscy, czescy czy niemieccy ? Przecież gdyby mieli jeździć najlepsi w SGP to miałbyś tam w cyklu 6-7 polskich zawodników. A tymczasem masz trzech. Dodaj do tego jeszcze Artioma i Emila i już w ogóle byłaby totalna bryndza. Ci lepsi zawodnicy musieliby siedzieć w domu i robić miejsce tym gorszym z Czech, Niemiec, Szwecji, UK czy Danii. I co, wtedy byś twierdził, że w SGP jeżdżą najlepsi ?
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 01-11-2023 o 10:37
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  29. Powrót do góry    #11945
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,080
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Dobra Pany, odchodząc od tematu Emila i Artioma w SGP, bo i tak się nie dogadamy.

    Kaczorek na X donosi o zmianach regulaminowych:
    1. Zawodnik rezerwowy (8/16) na wszystkich poziomach rozgrywkowych będzie U24 (a nie U23 jak dotychczas)
    2. Wszyscy juniorzy muszą być Polakami - także w II lidze. Dokładniej to zawodnikami krajowymi - jeśli popatrzeć pod kątem Landshut czy Dauga
    3. ZZ dla TOP2, w PO dla TOP3 - na wszystkich poziomach
    4. Wybór zestawu torów na biegi nominowane po 13. wyścigu przez drużynę przegrywającą lub w przypadku remisu - przez gości.
    5. W przypadku WO zmieniają się kary - zamiast 100k dla przeciwnika i 200k dla PZM będzie 150k dla przeciwnika i 75k dla EŻ - dotyczy I ligi.
    6. W II lidze drużyny rezerw mogą wystawić nie tylko ELigowcy, ale także drużyny z I ligi
    7. Ujednolicenie barw zawodników - nie tylko na strojach, ale także na osłonach motocykli
    8. Kasa na przygotowanie do sezonu może - a w ELidze musi - być wypłacana w ratach. Kwota stała ma być wypłacana w 6 RÓWNYCH ratach, a pierwsza nie wcześniej niż 1. lutego - to w EL.

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta



    I następna bzdura, przecież dobrze wiesz, że w SGP nigdy nie będzie tak, ze pojedzie 15 najlepszych. Najlepszym dowodem na to jest sito kwalifikacyjne. I zacznij od eliminacji krajowych. Jakie kwalifikacje przechodzą polscy zawodnicy, o jakim stopniu trudności, a jakie rosyjscy, czescy czy niemieccy ? Przecież gdyby mieli jeździć najlepsi w SGP to miałbyś tam w cyklu 6-7 polskich zawodników. A tymczasem masz trzech. Dodaj do tego jeszcze Artioma i Emila i już w ogóle byłaby totalna bryndza. Ci lepsi zawodnicy musieliby siedzieć w domu i robić miejsce tym gorszym z Czech, Niemiec, Szwecji, UK czy Danii. I co, wtedy byś twierdził, że w SGP jeżdżą najlepsi ?
    Wiem, że prawdopodobnie nigdy tak nie będzie, ale ja mówię co uważam na temat obsady SGP i właśnie patrzenia na kwestie narodowościowe. System kwalifikacji też chyba można zmienić?
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  30. Powrót do góry    #11946
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,509
    Kliknij i podziękuj
    677
    Podziękowania: 2,870 w 1,758 postach
    ZZ dla top 3, kolejne podejście do jednej z największych patologii w żużlu. Jeśli już na być ZZ to tylko za najlepszego

  31. Powrót do góry    #11947
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,080
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    ZZ dla top 3, kolejne podejście do jednej z największych patologii w żużlu. Jeśli już na być ZZ to tylko za najlepszego
    No nawet jeśli jest już większa liczba to ja nie rozumiem zmiany ilości ZZ na PO. Czemu to ma służyć? Jeszcze większej dysproporcji sensu dla RZ? To otwiera drzwi do dziwnych chorób czy kontuzji zawodnikom nr 3 akurat na PO.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  32. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi mentikk za jego przydatny post!

    j-rules (01-11-2023)

  33. Powrót do góry    #11948
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,153
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Cytat Zamieszczone przez BeKs Zobacz posta
    Według mnie lepiej byłoby żeby Artiom się nie odzywał bo ośmiesza się z kolejnymi słowami. Koleś porównuje się na równi ze Zmarzlikiem czy Janowskim ale wspomniana dwójka nie przybrała innych barw dla korzyści finansowych jak i ułatwienia logistyki w Europie tylko po prostu są Polakami od urodzenia. Czasami mam wrażenie, że mocno inspiruje się bratem albo Grisza robi u niego za rzecznika prasowego choć starszy brat przynajmniej nie kręci w wypowiedziach tylko mówi co myśli i tego się trzyma nawet jak to jest głupota.
    Zmarzlik zmienił barwy dla korzyści finansowych.
    Natomiast w sprawie obywatelstwa nigdy nie byli w sytuacji takiej jak Artiom, bo urodzili się w kraju gdzie trzepie się na żużlu największą kasę a z logistyka jako obywatele UE nie mają żadnego problemu.
    Ciekawe jak by się zachowali gdyby na jego miejscu byli.
    Poszliby w lutym 2022 pokornie do Biedronki na kasę czy może mając podwójne obywatelstwo walczyliby o kontynuowanie kariery, na wszystkich szczeblach.
    Jak myślisz?
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 01-11-2023 o 11:25
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  34. Powrót do góry    #11949
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,661
    Kliknij i podziękuj
    140
    Podziękowania: 761 w 553 postach
    Zmiany regulaminu takie dla sztuki.

    Wybór pół startowych mógłby być jakimś handicapem dla przegrywających którzy mają tego dnia mocnego lidera, by go rzucić na najgorsze pole w 15 biegu i tym samym ułatwić w 14 pozostałym. Tyle że skończyłoby się tupnieciem nóżki takiego lidera jak Madsen.
    Oby to nie była zmiana która pójdzie nie w ta stronę, by ten lider miał łatwiej w 15 biegu zrobić trójkę kosztem wyniku drużyny.

    No i te raty za podpis pokazują że z tymi finansami nie było faktycznie zbyt różowo w klubach.

  35. Powrót do góry    #11950
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    1. Zawodnik rezerwowy (8/16) na wszystkich poziomach rozgrywkowych będzie U24 (a nie U23 jak dotychczas)
    2. Wszyscy juniorzy muszą być Polakami - także w II lidze. Dokładniej to zawodnikami krajowymi - jeśli popatrzeć pod kątem Landshut czy Dauga
    3. ZZ dla TOP2, w PO dla TOP3 - na wszystkich poziomach
    4. Wybór zestawu torów na biegi nominowane po 13. wyścigu przez drużynę przegrywającą lub w przypadku remisu - przez gości.
    5. W przypadku WO zmieniają się kary - zamiast 100k dla przeciwnika i 200k dla PZM będzie 150k dla przeciwnika i 75k dla EŻ - dotyczy I ligi.
    6. W II lidze drużyny rezerw mogą wystawić nie tylko ELigowcy, ale także drużyny z I ligi
    7. Ujednolicenie barw zawodników - nie tylko na strojach, ale także na osłonach motocykli
    8. Kasa na przygotowanie do sezonu może - a w ELidze musi - być wypłacana w ratach. Kwota stała ma być wypłacana w 6 RÓWNYCH ratach, a pierwsza nie wcześniej niż 1. lutego - to w EL.
    1.Bez znaczenia
    2.Kolejny krok zmierzający do zaorania dyscypliny jako całości, poprzez promowanie miernot, których jedynym "argumentem" jest miejsce urodzenia. Słowem - idiotyzm
    3.TOP2 ok, TOP3 w play-off - idiotyzm
    4.Sztuka dla sztuki
    5.Bez znaczenia
    6.xD
    7.Bez znaczenia
    8.Idiotyzm

  36. Powrót do góry    #11951
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,682
    Kliknij i podziękuj
    7,796
    Podziękowania: 7,390 w 4,356 postach
    Co złego byłoby w tym gdyby zmarzlik zaapelował, że chce się ścigać z najlepszymi?
    Ja tu minusów nie widzę.

    Kogo obchodzi bicie rekordu Rickardssona skoro Tony musiał się zmagać z całą, pełna czołówką?


    To tak jakby się cieszyć że Polska wygrała mundial, po tym jak wykluczono by Francję Argentyne Brazylię Niemcy Włochy Belgię Holandię Hiszpanie Portugalię oraz (...) i Mołdawię.

    Nie pamiętacie olimpiady w Moskwie? Tam też ruscy mieli rekordowe wyniki. Tyle warte co zeszłoroczny śnieg.

    Ja nie potrafię się cieszyć z tego. Mogę pogratulować że był najlepszy w nienajlepszej stawce. I tyle.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  37. Już 6 użytkowników podziękowało forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    Buszmen (01-11-2023), Leonidas (01-11-2023), Piernik (01-11-2023), Taisto (01-11-2023), mszat (01-11-2023), młody_piernik2 (01-11-2023)

  38. Powrót do góry    #11952
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-05-2004
    Postów
    2,386
    Kliknij i podziękuj
    133
    Podziękowania: 256 w 184 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Zmarzlik zmienił barwy dla korzyści finansowych.
    Natomiast w sprawie obywatelstwa nigdy nie byli w sytuacji takiej jak Artiom, bo urodzili się w kraju gdzie trzepie się na żużlu największą kasę a z logistyka jako obywatele UE nie mają żadnego problemu.
    Ciekawe jak by się zachowali gdyby na jego miejscu byli.
    Poszliby w lutym 2022 pokornie do Biedronki na kasę czy może mając podwójne obywatelstwo walczyliby o kontynuowanie kariery, na wszystkich szczeblach.
    Jak myślisz?
    Nie przypominam sobie aby Zmarzlik zmienił obywatelstwo dla korzyści finansowych. Artiom publicznie deklarował kim jest i w jakich barwach chce jeździć więc niech nie będzie chorągiewką tylko trzyma się swoich słów. Powinni wprowadzić jak w piłce, że wystąpiłeś w seniorskiej kadrze to nie ma już opcji zmiany barw czy załatwiania żon.

  39. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi BeKs za jego przydatny post!

    Kaman (01-11-2023)

  40. Powrót do góry    #11953
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,804
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Cytat Zamieszczone przez BeKs Zobacz posta
    Nie przypominam sobie aby Zmarzlik zmienił obywatelstwo dla korzyści finansowych. Artiom publicznie deklarował kim jest i w jakich barwach chce jeździć więc niech nie będzie chorągiewką tylko trzyma się swoich słów. Powinni wprowadzić jak w piłce, że wystąpiłeś w seniorskiej kadrze to nie ma już opcji zmiany barw czy załatwiania żon.
    Dla wielu tutaj sponsoring z Orlenu to jak zmiana obywatelstwa.

  41. Powrót do góry    #11954
    Ekspert
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    13,317
    Kliknij i podziękuj
    1,563
    Podziękowania: 1,200 w 919 postach
    Cytat Zamieszczone przez Robi Zobacz posta
    Dla wielu tutaj sponsoring z Orlenu to jak zmiana obywatelstwa.

    Piszmy o normalnych...

  42. Powrót do góry    #11955
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,153
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Cytat Zamieszczone przez BeKs Zobacz posta
    Nie przypominam sobie aby Zmarzlik zmienił obywatelstwo dla korzyści finansowych. Artiom publicznie deklarował kim jest i w jakich barwach chce jeździć więc niech nie będzie chorągiewką tylko trzyma się swoich słów. Powinni wprowadzić jak w piłce, że wystąpiłeś w seniorskiej kadrze to nie ma już opcji zmiany barw czy załatwiania żon.
    Przecież nie o obywatelstwie pisałem.
    Słychać wycie?

    Więc jak wprowadza zasady takie jak w piłce, nie będzie tematu.
    Póki co nie ma takich zasad więc nie musisz zajmować sie układaniem życia Artiomowi czy innemu sportowcowi z polskim obywatelstwem.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  43. Powrót do góry    #11956
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Zmarzlik zmienił barwy dla korzyści finansowych.
    Natomiast w sprawie obywatelstwa nigdy nie byli w sytuacji takiej jak Artiom, bo urodzili się w kraju gdzie trzepie się na żużlu największą kasę a z logistyka jako obywatele UE nie mają żadnego problemu.
    Ciekawe jak by się zachowali gdyby na jego miejscu byli.
    Poszliby w lutym 2022 pokornie do Biedronki na kasę czy może mając podwójne obywatelstwo walczyliby o kontynuowanie kariery, na wszystkich szczeblach.
    Jak myślisz?
    Dobry przykład.
    Generalnie chodzi Ci pewnie (i wielu tu piszącym) o równe szanse dla wszystkich na świecie w ramach rywalizacji w MŚ.
    W takim razie należałoby wywalić do kosza i zresetować wszystkie medale i wyniki z lat 80tych.
    Przecież blok wschodni nie miał równych szans w dostępie do sprzętu, logistyki i infrastruktury. A było tu mnóstwo żużlowych harpaganow.

    Okoliczności są jakie są i nie ma sensu deprecjonować wyników Polaków ani przepraszać za to kto jeździ w GP.
    Przecież SGP ma mało wspólnego ze sportem w sensie doboru najlepszych. Powinien to być puchar świata a MŚ osobno z cyklem kwalifikacji i jednodniowym finałem.
    Wtedy taki Artiom niech sobie jeździ w SGP reprezentując jakiś team szejka Abdula z Kataru.

  44. Powrót do góry    #11957
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,153
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Generalnie w zadnym poscie nie deprecjonowalem osiagniec Zmarzlika i nie o to mi chodzi.
    Po prostu od samego poczatku wojny nie rozumiem wykluczenia Artoma i Emila.
    O ile w 2022 zostali zgloszeni jako Rosjanie i w momencie jak Sikora zawiesil ruska
    federacje mieli do wykluczenia podkladke w postaci przepisow a zabraklo jedynie dobrej woli
    o tyle w tym momencie chodzi jedynie o brak dobrej woli.
    Patrzac na obsade GP na zlosc mamie odmrazaja sobie uszy i jeszcze mysla, ze sa fajni.
    Mamy teraz na BW byc moze bardziej brutalna wojne niz ta za wschodnia granica ale na ich szczescie
    nie ma zadnego zuzlowca z Izraela wiec nie musza udowadniac jakimi sa moralnymi karlami, bo jestem pewny, ze
    i tak by ich nie wykluczyli.
    Zreszta poki co nie slyszalem z zadnej federacji sportowej komunikatu, ze Izrael zostaje wykluczony.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 02-11-2023 o 07:02
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  45. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    mszat (02-11-2023)

  46. Powrót do góry    #11958
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Patrzac na obsade GP na zlosc mamie odmrazaja sobie uszy i jeszcze mysla, ze sa fajni.
    Dla motłochu są fajni co widać po niektórych wpisach. Zdziwko ich złapie za 15 lat jak żużel stanie się dyscypliną całkowicie marginalną o podobnej strukturze do ice speedwaya, która na poważnie będzie uprawiana w jednym kraju (Polska = Rosja), na pół-poważnie w drugim kraju/regionie (Skandynawia = Skandynawia), a z pozostałych państw pozostaną pojedyncze rodzynki starające się nawiązać rywalizację. No ale januszerskiej gawiedzi chyba to nie przeszkadza, a wręcz tego właśnie oczekuje, więc każdemu według potrzeb - ważne, że Polak-Rodak będzie na czele statystyk medalowych

  47. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    noc (02-11-2023)

  48. Powrót do góry    #11959
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    https://podcasts.google.com/feed/aHR...Y2Q0N2Qy?ep=14

    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Dla motłochu są fajni co widać po niektórych wpisach. Zdziwko ich złapie za 15 lat jak żużel stanie się dyscypliną całkowicie marginalną o podobnej strukturze do ice speedwaya, która na poważnie będzie uprawiana w jednym kraju (Polska = Rosja), na pół-poważnie w drugim kraju/regionie (Skandynawia = Skandynawia), a z pozostałych państw pozostaną pojedyncze rodzynki starające się nawiązać rywalizację. No ale januszerskiej gawiedzi chyba to nie przeszkadza, a wręcz tego właśnie oczekuje, więc każdemu według potrzeb - ważne, że Polak-Rodak będzie na czele statystyk medalowych
    Nie mów że motłoch. Poza tym nikt tu nie ma wpływu na jaja w zestawieniu SGP jakie robi Discovery. Nie mamy też wpływu na to czy dyscyplina się rozwinie czy zmarginalizuje przez decyzje "szefów". A głupotą jest deprecjonować sukcesy lub przepraszać za okoliczności (szlachetni Polacy).
    Rozwiązaniem alternatywnym jest jednodniowy finał MŚ z cyklem kwalifikacji.
    Artiom i Emil nie będą mieli łatwo z powrotem. Dla niektórych nie jest to fair dla innych jest to OK bo po prostu za dużo kręcili z obywatelstwem.

  49. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi ndr113 za jego przydatny post!

    Staleczka 2 (02-11-2023)

  50. Powrót do góry    #11960
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez ndr113 Zobacz posta
    Nie mów że motłoch.
    Nazywam po imieniu. Chociaż czasem mam wrażenie, że to i tak zbyt łagodne określenie.

    Cytat Zamieszczone przez ndr113 Zobacz posta
    Artiom i Emil nie będą mieli łatwo z powrotem. Dla niektórych nie jest to fair dla innych jest to OK bo po prostu za dużo kręcili z obywatelstwem.
    Oczywiście, że to nie jest fair, ale w sumie ma to, z perspektywy kibica, drugorzędne znaczenie. Najważniejsze jest, że poprzez tego bana rywalizacja o najważniejszy tytuł w tym sporcie staje się karykaturalna, natomiast cała dyscyplina pozbawia się jednego z głównych źródeł napływu zawodników co, biorąc pod uwagę ogólną kondycję żużla, w perspektywie kilkunastu lat doprowadzi do scenariusza, który opisałem powyżej. A motłoch jeszcze temu przyklaskuje.

  51. Powrót do góry    #11961
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,080
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    A tymczasem - jeśli dobrze widziałem - MKOl nie rozważa zawieszenie zawodników z Izraela. Żużel jednak musi się czymś wyróżnić...
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  52. Powrót do góry    #11962
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,509
    Kliknij i podziękuj
    677
    Podziękowania: 2,870 w 1,758 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    A tymczasem - jeśli dobrze widziałem - MKOl nie rozważa zawieszenie zawodników z Izraela. Żużel jednak musi się czymś wyróżnić...
    Mało tego, ruskie w coraz większej ilości dyscyplin startują. Szkoda, że żużel to taki zaścianek.

  53. Powrót do góry    #11963
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,416
    Kliknij i podziękuj
    1,810
    Podziękowania: 862 w 527 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Nie każdy - dla motłochu najważniejsze jest, że Polska mistrzem Polski, nArOdOwA dUMa i tym podobne bzdury. Kadłubowa stawka to kwestia drugorzędna. Upadająca dyscyplina, która powoli przestaje kogokolwiek obchodzić to kwestia trzeciorzędna. Ważne, że Polak-Rodak górą. Później stworzy się mit o najwybitniejszym zawodniku w historii i masy bez refleksji to kupią co udowadnia chociażby casus Pudzianowskiego.
    Czy ci się to podoba czy nie Zmarzlik wciąga aktualnie nosem cały żużlowy świat. Młodszy głupek pokonał go w 2021r tylko i wyłącznie przez anlasy. Jeździecko Bartek jest geniuszem, choć fakt Emil jest nie tak daleko. Chyba tylko Ward mógłby aktualnie rywalizować ze Zmarzlikiem i żadne fikołki tego nie zmienią. Ja np bardzo bym chciał by wyzwanie Bartkowi rzucił Bewley, Fred czy nawet Vacul, ale to zwyczajnie nie ta para kaloszy.
    Ostatnio edytowane przez dockm ; 02-11-2023 o 17:27

  54. Powrót do góry    #11964
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,509
    Kliknij i podziękuj
    677
    Podziękowania: 2,870 w 1,758 postach
    Z całym szacunkiem, ale Wardowi to Zmarzlik mógłby buty czyścić. Techniką i finezja nie miałby podjazdu. Jedynie ambicją i ostrą jazdą przewyższa (szkoda tej kontuzji) Kangura.
    A ten geniusz jeżdziecki to chyba gdy brakuje mocy w zdecydowanie najszybszym na świecie sprzęcie gdy włącza tryb Dzika.
    Ostatnio edytowane przez kowjanko ; 02-11-2023 o 18:07

  55. Powrót do góry    #11965
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez dockm Zobacz posta
    Czy ci się to podoba czy nie Zmarzlik wciąga aktualnie nosem cały żużlowy świat. Młodszy głupek pokonał go w 2021r tylko i wyłącznie przez anlasy. Jeździecko Bartek jest geniuszem, choć fakt Emil jest nie tak daleko. Chyba tylko Ward mógłby aktualnie rywalizować ze Zmarzlikiem i żadne fikołki tego nie zmienią. Ja np bardzo bym chciał by wyzwanie Bartkowi rzucił Bewley, Fred czy nawet Vacul, ale to zwyczajnie nie ta para kaloszy.
    Hah, właśnie do tego nawiązywałem w jednym z poprzednich wpisów. Nieważne, że Zmarzlik przejechał cały tamten sezon na Anlasach - januszeria wbiła sobie do głów, że tytuł Laguty to zasługa opon i kropka. A że pomylili rok 2020 z 2021? Kto by sobie zaprzątał głowę takimi detalami?

    Natomiast w 2023 Artem porobił Zmarlika h2h. Z Sajfutdinovem BZ był chyba na remis, ale Emil wygrywał ważniejsze biegi. A jeden i drugi byli po rocznej przerwie od ścigania, do tego ES z buta wsiadł na silniki od nowego tunera. To tyle jeśli chodzi o wciąganie nosem.

    W kwestie jeździeckie nie ma sensu się zagłębiać, bo to jest w 100% subiektywne. Moim zdaniem motocyklem lepiej steruje Emil, a Zmarzlik nadrabia brawurą/brutalnością.

  56. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    Buszmen (02-11-2023), kingpin (03-11-2023)

  57. Powrót do góry    #11966
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,030
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    Z całym szacunkiem, ale Wardowi to Zmarzlik mógłby buty czyścić. Techniką i finezja nie miałby podjazdu. Jedynie ambicją i ostrą jazdą przewyższa (szkoda tej kontuzji) Kangura.
    A ten geniusz jeżdziecki to chyba gdy brakuje mocy w zdecydowanie najszybszym na świecie sprzęcie gdy włącza tryb Dzika.
    Kompleks Zmarzlika to ty masz kosmiczny

  58. Powrót do góry    #11967
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,080
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Kompleks Zmarzlika to ty masz kosmiczny
    Można Zmarzlika wielbić lub nie, ale faktem jest, że jak ma problem kogoś ograć to włącza tryb berserka.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  59. Powrót do góry    #11968
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,509
    Kliknij i podziękuj
    677
    Podziękowania: 2,870 w 1,758 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Kompleks Zmarzlika to ty masz kosmiczny
    Raczej trzeźwa ocena bez różowych okularów na nosie.

  60. Powrót do góry    #11969
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    Z całym szacunkiem, ale Wardowi to Zmarzlik mógłby buty czyścić. Techniką i finezja nie miałby podjazdu. Jedynie ambicją i ostrą jazdą przewyższa (szkoda tej kontuzji) Kangura.
    A ten geniusz jeżdziecki to chyba gdy brakuje mocy w zdecydowanie najszybszym na świecie sprzęcie gdy włącza tryb Dzika.
    Weź nie kompromituj toruńskich kibiców.
    Darek miał to coś, dar boży jaki zdarza się jednemu na +-10 lat.

    Takim samym szczęściem został obdarzony Bartek Zmarzlik.
    Wiem co mówię! Widziałem go na torze na Bronku, gdy miał 13 (słownie: trzynaście)lat.

    Obaj są na skrajnych biegunach żużlowej kariery,
    bo jeden miał talent także do pracy i otaczał się mądrymi życzliwymi mu ludźmi,
    a drugi swój talent rozmieniał na groszaki w towarzystwie pochlebców i kompanów do zabawy.

    EDIT: ... i żeby nie było kochałem jego naturalność i fantazję w jeździe,
    ale niestety profesjonalny sport stawia takźe i inne, większe wymagania,
    które często dla prostych chłopaków, mimo tego że są "złotymi dziećmi"
    są nie do sprostania.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  61. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    dockm (03-11-2023)

  62. Powrót do góry    #11970
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,509
    Kliknij i podziękuj
    677
    Podziękowania: 2,870 w 1,758 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Weź nie kompromituj toruńskich kibiców.
    Darek miał to coś, dar boży jaki zdarza się jednemu na +-10 lat.

    Takim samym szczęściem został obdarzony Bartek Zmarzlik.
    Wiem co mówię! Widziałem go na torze na Bronku, gdy miał 13 (słownie: trzynaście)lat.

    Obaj są na skrajnych biegunach żużlowej kariery,
    bo jeden miał talent także do pracy i otaczał się mądrymi życzliwymi mu ludźmi,
    a drugi swój talent rozmieniał na groszaki w towarzystwie pochlebców i kompanów do zabawy.

    EDIT: ... i żeby nie było kochałem jego naturalność i fantazję w jeździe,
    ale niestety profesjonalny sport stawia takźe i inne, większe wymagania,
    które często dla prostych chłopaków, mimo tego że są "złotymi dziećmi"
    są nie do sprostania.
    Możesz zaklinać rzeczywistość ale w lekkości jazdy Zmarzlik nigdy nie dorówna Wardowi. Cała reszta... cóż, Darcy poszedł złą drogą. Nie miał na miejscu swoich opiekunów, którzy by go trochę "ucywilizowali" i jego charakter wziął górę. Tutaj zdecydowana przewaga Zmarzlika. Talent to za mało na sukcesy. Gdy jednak oglądam ten wspaniały 12 bieg SGP w Toruniu 2011 to wiem, że Zmarzlik tak lekko by tego nie zrobił. On by po prostu wszedł w stylu Pedersena i to jest ta różnica .
    A ci do kompromitowania się... Tak jak cię cenię to tutaj muszę przyznać, że czasem szybciej piszesz aniżeli myślisz. Bez obrazy.
    Ostatnio edytowane przez kowjanko ; 02-11-2023 o 22:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •