Strona 140 z 273 PierwszyPierwszy ... 4090130138139140141142150190240 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6,256 do 6,300 z 12279

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

  1. Powrót do góry    #6256
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,684
    Kliknij i podziękuj
    1,124
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Semen-
    -Proponuję nie łapać mnie za słówka. Wiem co napisałem. Jeżeli nie nadążam intelektualnie, to sobie przewinę i przeczytam.
    -Zostawiamy KSM
    -Hipokryzja tak. Ten język polityki, zakłamania -tak. Mamy to co dzień. Wiesz,że przyzwyczaiłem się. Tylko mam przemożną chęć, jak w kabarecie walnąć prawdę w ślepia i walnąć krzesłem w łeb. Nic to nie da poza śmieszkami. Życie to nie śmieszki. Nie bronię p. Rusko. Wprowadzony system tworzy samych p. Rusko w klubach. Żadne moje, ani Twoje rzucanie krzesłem nic nie da.
    - Kiedyś już pisałem. Należy zmusić do wydawania pewnej puli pieniędzy na szkolenie młodzieży. Kto może zmusić i których pieniędzy.
    Nie mogą sponsorzy. Oni szkółki prawie nie wspomagają. Spółek Skarbu Państwa też nikt nie zmusi. Może to zrobić wyłącznie samorząd miejski. On ma w statucie i klub ma w statucie, jak wspomniałeś.
    I teraz. Czy może to wymusić n.p. GKSŻ, PZM? Może się szarpać, występować, pisać memoriały do radnych, bo jest miasto miejscowym cennym sponsorem. Pod pozorem reklamy tramwajów, wody, kanalizacji, promocji samego miasta w lidze, GP, ulgi na wynajem stadionu(bo to sport dla młodych )kładzie pieniądze konkretne na klub.
    Tylko. "Daje" pieniądze miejskie kto? No polityk. Z PO, PiS, SLD, innych samorządności typu Nasze Miasto n.p. Tarnów. Czy miejscy politycy wszelkiej maści wylansują się na wybory sponsorując szkółkę? Nieee.
    Czy możemy sięgnąć wyżej do Sejmu, wprowadzić ustawę, która zmusi dysponentów publicznych- naszych pieniędzy do wydania ich wyłącznie na szkoły, szkółki młodzieżowe? Tylko wyłączność zmusi kluby do szkółek. Mamy nawet ministra od sportu. Mamy senatorów-byłych prezesów klubów żużlowych.
    Czy oni kiwną palcem w tym kierunku?
    Nie kiwnęli i nie kiwną. Ten istniejący układ ich wypromował. Jest im świetnie w braterstwie wydawania na ligę i tylko na ligę. To się wszystkim w mieście i Polsce opłaca. Z tego Ci "patrioci żużla", a raczej siebie żyją. Tak głupi nie są, żeby sobie i "dobrodziejom"-politykom miejskim szkodzić. O nieee.
    Możesz się ze mną nie zgadzać.

    Czy jest szansa z tego zapętlenia krętacza, działacza, polityka wybrnąć? Pewno jest. Świadomość obywatelska, kibica świadomość gdzie, na co i dlaczego idą jego pieniądze.
    Na kibica specjalnie nie licz. Jest otumaniony gwiazdami GP w jego mieście, zakupem następnej gwiazdki do klubu. To daje wynik, pozycję, wartość jego idoli. To i jego. Tak myśli większość na tym forum. Ja się nawet nie dziwię.
    Piłsudski lub Anders na białym koniu nie przyjedzie zbawiać żużel.
    Pomoże ew. krach z kasą miejską. A ta nam rośnie.
    Wszystko jest do czasu. Szczególnie czyjeś(unijne) pieniądze. Skoczą sobie do oczu politycy i jeden wygarnie prawdę. Wtedy lud miejski z pewnością zawoła, że chce obwodnicy, przedszkoli, żłobków, socjalu zachowawczego dla rodzin, słabych, średnich, starszych i młodszych, a nie gwiazdek niszowego sportu dla gawiedzi. Co to, jak głupki jeżdżą w koło i tylko kurz i hałas robią.
    A jak bilet będzie kosztował realne pieniądze-n.p. 100 zł, to idole się okażą zbieraniną cyrkową, której już nie chcemy oglądać. Bo za swoje prywatne pieniądze prawda?

    ad. 7 Nie jestem.

  2. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Jap za jego przydatny post!

    Semen (09-07-2018)

  3. Powrót do góry    #6257
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Wiem doskonale o tym wszystkim co piszesz i dlatego nazywam rzeczy po imieniu, stąd te "lenie".
    Jedyne co mogę, pisać krytycznie o tym co się dzieje. Niestety większość tego nie rozumie i traktuje to jako narzekactwo.

    Nie jesteś to dobrze, ale tym bardziej niepotrzebnie ich tłumaczysz.

    EDIT: Odnośnie polityków, a w zasadzie urzędników wszelkich szczebli, pewnie, że nie można pewnych rzeczy wymusić, ale należy wprowadzić odpowiedzialność za sposób w jaki wydają publiczne pieniądze, a przynajmniej na początku głośno o nieprawidłowościach krzyczeć. Dotyczy to nie tylko sportu, ale każdej dziedziny życia w tym państwie. Tu pojawia się problem mentalność Iksińskiego, któremu złodziejstwo przeszkadza dopiero wtedy, gdy zostanie okradziony.
    No, ale niestety żyjemy w PRL-u bis, a naród daje się coraz bardziej otumaniać i dzielić cwaniakom wszelkich opcji.

    EDIT2: Jestem zdeklarowanym wrogiem finansowania prywatnych klubów z pieniędzy publicznych w jakiejkolwiek formie.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 09-07-2018 o 19:09
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  4. Powrót do góry    #6258
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,557
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Jestem zdeklarowanym wrogiem finansowania prywatnych klubów z pieniędzy publicznych w jakiejkolwiek formie.
    Hmm, tylko "klubów" ?

    A co z prywatnymi przedszkolami ? A co z prywatnymi szkołami ? Z prywatnymi teatrami ? Z prywatnymi szpitalami ? Z prywatnymi kinami ? Z prywatnymi żłobkami ? itd.

    A co z finansowaniem z publicznych pieniędzy, np. budowy stadionów czy piłkarskich czy też żużlowych, z których korzystają tylko w zasadzie prywatne kluby ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  5. Powrót do góry    #6259
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Nie zabieram głosu w tych sprawach, bo mam zbyt małą o nich wiedzę.
    Nie znam sie na wszystkim, tak dobrze jak niektórzy z forumowiczów.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  6. Powrót do góry    #6260
    Ekspert Awatar GABLEN
    Dołączył
    24-06-2002
    Postów
    7,342
    Kliknij i podziękuj
    17
    Podziękowania: 1,404 w 890 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Hmm, tylko "klubów" ?

    A co z prywatnymi przedszkolami ? A co z prywatnymi szkołami ? Z prywatnymi teatrami ? Z prywatnymi szpitalami ? Z prywatnymi kinami ? Z prywatnymi żłobkami ? itd.

    A co z finansowaniem z publicznych pieniędzy, np. budowy stadionów czy piłkarskich czy też żużlowych, z których korzystają tylko w zasadzie prywatne kluby ?
    jak to co ?
    zakaz finansowania z publicznych pieniędzy
    wszystko co państwowe musi być gorsze, i droższe od prywatnego.
    nikt by nie wyłożył prywatnych pieniędzy na remont stadionu,gdzie słup oświetleniowy stoi na środku trybun.
    natomiast państwowe ,czyli niczyje już tak.
    UNA PALOMA BLANKA NIKT NIE POKONA KURMANKA !!!

    Tylko małe szwindle muszą być strzeżone.Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej.

  7. Powrót do góry    #6261
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,684
    Kliknij i podziękuj
    1,124
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Semen-

    Nie mam żadnego powodu "ich" tłumaczyć. Przedstawiam mechanizm.
    To jest dwóch zdeklarowanych wrogów pojenia publicznymi pieniędzmi klubów. Tylko, czy jesteś gotowy na poziom naszych lig porównywalny z ligami Szwecji, a nawet UK?
    I co wtedy z młodzieżą?. Naszych rodziców nie stać kupowanie motocykli i serwisu. Trzeba szukać modelu opartego na szkółkach Cierniaka, Kołodzieja, Wawrowa. Trzeba przeciąć pępowinę lansu polityków za publiczne pieniądze. Im wcześniej, tym większe szanse na zdrowe fundamenty. Obecny system nie przetrwa długo. Wtedy będzie bolało.
    Ale orkiestra gra na górnym pokładzie. Tylko dyrygent opowiada coś dziwnie o KSM. Jak to oburza. Jest świetnie. Jak on śmie. Zbrodniarz, wariat.

  8. Powrót do góry    #6262
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    Semen-

    Nie mam żadnego powodu "ich" tłumaczyć. Przedstawiam mechanizm.
    OK

    To jest dwóch zdeklarowanych wrogów pojenia publicznymi pieniędzmi klubów. Tylko, czy jesteś gotowy na poziom naszych lig porównywalny z ligami Szwecji, a nawet UK?
    Co roku z przyjemnością jeżdżę na mecze pierwszej i drugiej ligi, które są emocjonujące o wiele częściej niż spotkania SE.
    Dają ponadto,co dla mnie stanowi szczególną wartość, możliwość obejrzenia nowych żużlowych twarzy.
    Przykładowo w tym roku miałem przyjemność po raz pierwszy zobaczyć w akcji Pavla Lagutę i Matica Ivacica.

    I co wtedy z młodzieżą?. Naszych rodziców nie stać kupowanie motocykli i serwisu. Trzeba szukać modelu opartego na szkółkach Cierniaka, Kołodzieja, Wawrowa. Trzeba przeciąć pępowinę lansu polityków za publiczne pieniądze. Im wcześniej, tym większe szanse na zdrowe fundamenty. Obecny system nie przetrwa długo. Wtedy będzie bolało.
    Święte słowa.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  9. Powrót do góry    #6263
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,766
    Kliknij i podziękuj
    2,849
    Podziękowania: 2,433 w 1,281 postach
    a interesy kościelnych oligarchów kto ma finansować? Tak pytam.
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  10. Powrót do góry    #6264
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,557
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Nie zabieram głosu w tych sprawach, bo mam zbyt małą o nich wiedzę.
    Nie znam sie na wszystkim, tak dobrze jak niektórzy z forumowiczów.
    Ale na czym tu się znać ?

    To znaczy, znasz się na tyle aby twierdzić, że prywatne kluby sportowe, nie powinny dostawać publicznego grosza. Ale już nie znasz się, jeśli chodzi np. o prywatny teatr czy szpital ? Przecież nie musisz być znawca sztuki aby mieć wyrobione zdanie w tej akurat materii. Czyli np. finansowania z publicznych funduszy prywatnych teatrów

    Po prostu uciekasz od niewygodnej odpowiedzi.

    Jap

    Naszych rodziców nie stać kupowanie motocykli i serwisu. Trzeba szukać modelu opartego na szkółkach Cierniaka, Kołodzieja, Wawrowa.
    No przecież tam rodzice współfinansują te szkolenie w tych szkółkach. W większym lub mniejszym stopniu ale dokładają do tego interesu.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 09-07-2018 o 21:53
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  11. Powrót do góry    #6265
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Ale na czym tu się znać ?

    To znaczy, znasz się na tyle aby twierdzić, że prywatne kluby sportowe, nie powinny dostawać publicznego grosza. Ale już nie znasz się, jeśli chodzi np. o prywatny teatr czy szpital ? Przecież nie musisz być znawca sztuki aby mieć wyrobione zdanie w tej akurat materii. Czyli np. finansowania z publicznych funduszy prywatnych teatrów

    Po prostu uciekasz od niewygodnej odpowiedzi
    Ty naprawdę wiesz wszystko, a nawet więcej, bo wiesz to co inni wiedzą....
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  12. Powrót do góry    #6266
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,557
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Ty naprawdę wiesz wszystko, a nawet więcej, bo wiesz to co inni wiedzą....
    A gdzie ja tak twierdzę ?

    W prosty sposób dałeś się podejść, a teraz nie wiesz jak z tego wybrnąć. Albo masz wyrobione zdanie w temacie funduszy publicznych, albo nie masz. A z tego co tutaj prezentujesz to wynika, ze prywatnych klubów sportowych nie dotowałbyś publicznym groszem. Więc aż się prosi zapytać o inne, prywatne dziedziny życia społecznego. I tu klops z twojej strony. Udajesz, że się nie znasz.

    Pływasz kolego Semen, pływasz. Czyżbyś nauczał w prywatnej szkole ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  13. Powrót do góry    #6267
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Nie, jestem właścicielem.

    Przypominam, że to nie jest forum/wątek na temat mojego prywatnego życia.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  14. Powrót do góry    #6268
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,684
    Kliknij i podziękuj
    1,124
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Ale na czym tu się znać ?

    To znaczy, znasz się na tyle aby twierdzić, że prywatne kluby sportowe, nie powinny dostawać publicznego grosza. Ale już nie znasz się, jeśli chodzi np. o prywatny teatr czy szpital ? Przecież nie musisz być znawca sztuki aby mieć wyrobione zdanie w tej akurat materii. Czyli np. finansowania z publicznych funduszy prywatnych teatrów

    Po prostu uciekasz od niewygodnej odpowiedzi.

    Jap

    Naszych rodziców nie stać kupowanie motocykli i serwisu. Trzeba szukać modelu opartego na szkółkach Cierniaka, Kołodzieja, Wawrowa.
    No przecież tam rodzice współfinansują te szkolenie w tych szkółkach. W większym lub mniejszym stopniu ale dokładają do tego interesu.
    W jakim celu wsadzasz swoje 3 grosze o niczym? Te polemiki z samym sobą tylko przeszkadzają. Tobie się wydaje , że coś wniosłeś? Zaproponowałeś coś odkrywczego, pomysłowego?
    Nie. Nigdy. Potrafisz tylko całe dni snuć swoje fanatyczne jątrzenie.
    Porównujesz szkoły, żłobki, przedszkola, teatry, szpitale, kina(?). Rozmowa z tobą , to jak ta gra w szachy z gołębiem.
    Masz wszystkie racje świata. Weź je sobie i nie wracaj tu.
    Ostatnio edytowane przez Jap ; 10-07-2018 o 02:18

  15. Powrót do góry    #6269
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Uparliscie sie Panowie z tymi samorzadami a wystarczy spojrzec na to nieco inaczej.
    Skoro miasto/gmina wspolfinansuje rocznie dla mieszkancow kilkadziesiat imprez typu koncerty,
    wystawy,imprezy rekreacyjne,jakies zloty,przedstawienia teatralne,sylwester na rynku, i.t.p ,to co Wam przeszkadza
    milionik na klub ktory czesto jest wizytowka miasta?
    Ja tego oporu nie kupuje.Jaka jest niby roznica czy miejska kase przytuli Organek,Kombi,Stachurski czy Holder,Doyle i
    Iversen? I jedni i drudzy dostarczaja mieszkancom rozrywki,ci drudzy sprawiaja dodatkowo,ze czasami mozemy przez jakis czas
    nosic glowe nieco wyzej niz inni mieszkancy zuzlowej Polski.
    Przeciez nie zadzwonisz do kuzyna z Grudziadza pochwalic sie,ze dzis w Toruniu spiewala Majka Jezowska.
    Natomiast sukcesy sportowe ,nie oszukujmy sie,sa dosc czesto na tapecie codziennych rozmow z rodzina,przyjaciolmi,znajomymi.
    Madry gospodarz wie jak to zrownowazyc,bo ani w jedna ani w druga strone nie mozna oczywiscie przesadzac.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 10-07-2018 o 07:19
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  16. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    Słowianka (10-07-2018)

  17. Powrót do góry    #6270
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,477
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    Z reguly chodzi o to, ze ten milionik ( a czesto dwa, trzy) moglby zostac lepiej zagospodarowany.
    Pewnie wiekszosc by przyklasnela, gdyby ten milionik byl podzielony na Iversenow oraz na jakas dotacje dla juniorow i ich szkolenie.
    Problem w tym, ze po Iversenie szybko ocenisz czy milionik sie nalezal i czy warto go zostawiac na nastepny rok by zgarnal kolejny milionik
    zas w szkolce dla juniorow ten milionik sie bardzo rozmywa i czesto bez efektow.
    A to dlatego, ze od zuzlowca sie wymaga wynikow wspolmiernych do wylozonej kasy. Natomiast z juniorami mozna miec dziesiatki wymowek
    a i tak sie trener wybroni, ze potrzeba czasu, ze nie od razu itd.

    Jeszcze inni napisza, ze ten melonik powinien pojsc na cos bardziej potrzebnego, np drogi, ale ja tam uwazam, ze to jest takie samo marnowanie melonika, bo drogi w naszym kraju dalej sie buduje oszukujac, marnotrawiac oraz fundujac lapowki..

    Racja jest zawsze gdzies po srodku, bo ja rozumiem niechec do marnowania pieniedzy publicznych. Ale na przykladzie Tarnowa:
    Miasto jest tak bidne, ze juz na nic nie ma kasy doslownie. Azoty od kilku lat biora na siebie nie tylko zuzel, ale i wszelkie imprezy masowe, koncerty na rynku (choiaz rok temu wstrzymali to, no ale pare ladnych lat byly) czy cykliczne koncerty jazzowe. A to tylko przyklady.
    Dlatego jak ktos mowi, ze nie wolno finansowac zuzla ze spolek z udzialem skarbu panstwa to z jednej strony sie zgadzam ale z drugiej.... zazdroszcze fanom jazzu, bo o nich sie nikt nie zajaknie.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  18. Powrót do góry    #6271
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Zamiast pisać o przedszkolach i koncertach proponuję przeczytać i wrócić do sedna rozmowy.

    W zestawieniu najgorsze są, a jakżeby inaczej, Sparta i Falubaz, kluby dwóch fachowców od szkolenia Rusko i Dowhana.

    https://www.przegladsportowy.pl/zuze...nowa-i/62117fp
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 10-07-2018 o 08:37
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  19. Powrót do góry    #6272
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,845
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,653 w 987 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Zamiast pisać o przedszkolach i koncertach proponuję przeczytać i wrócić do sedna rozmowy.

    W zestawieniu najgorsze są, a jakżeby inaczej, Sparta i Falubaz, kluby dwóch fachowców od szkolenia Rusko i Dowhana.

    https://www.przegladsportowy.pl/zuze...nowa-i/62117fp
    Aaa no to już wiem po jaki grzyb licencję zdali u nas : Mateusz Adamczewski, Dawid Wiwatowski (który to już raz ten 27 latek zdał ?) i Aleks Rydlewski........

  20. Powrót do góry    #6273
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Wiwatowski?
    Faktycznie, ale jak sądzę związane jest to z kaperownictwem Kościechy.
    Swoją drogą Denis w klasie 250 zdawał jako nasz zawodnik, a 500 jako GKM-owiec.
    Sądzę, że tu też brakuje jakiegoś przepisu chroniącego klub...
    Skoro zdawał najpierw w barwach Torunia, to odejście nie powinno być tak łatwe.
    Zdaję sobie sprawę, że to temat skomplikowany m.in. przez umowy między rodzicami i klubem,
    przydałyby się jednak jakieś regulacje.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  21. Powrót do góry    #6274
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,477
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    jakby klub podpisal madra umowe, to zadnych regulacji by nie trzeba bylo.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  22. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    kingpin (11-07-2018), lego (10-07-2018)

  23. Powrót do góry    #6275
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,684
    Kliknij i podziękuj
    1,124
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Uparliscie sie Panowie z tymi samorzadami a wystarczy spojrzec na to nieco inaczej.
    Skoro miasto/gmina wspolfinansuje rocznie dla mieszkancow kilkadziesiat imprez typu koncerty,
    wystawy,imprezy rekreacyjne,jakies zloty,przedstawienia teatralne,sylwester na rynku, i.t.p ,to co Wam przeszkadza
    milionik na klub ktory czesto jest wizytowka miasta?
    Ja tego oporu nie kupuje.Jaka jest niby roznica czy miejska kase przytuli Organek,Kombi,Stachurski czy Holder,Doyle i
    Iversen? I jedni i drudzy dostarczaja mieszkancom rozrywki,ci drudzy sprawiaja dodatkowo,ze czasami mozemy przez jakis czas
    nosic glowe nieco wyzej niz inni mieszkancy zuzlowej Polski.
    Przeciez nie zadzwonisz do kuzyna z Grudziadza pochwalic sie,ze dzis w Toruniu spiewala Majka Jezowska.
    Natomiast sukcesy sportowe ,nie oszukujmy sie,sa dosc czesto na tapecie codziennych rozmow z rodzina,przyjaciolmi,znajomymi.
    Madry gospodarz wie jak to zrownowazyc,bo ani w jedna ani w druga strone nie mozna oczywiscie przesadzac.
    Sadzasz się na odwróconym taborecie.
    Popatrz, że szukamy sposobu na ruszenie szkolenia młodych, finansowania. Pieniądze, pieniądze. Link @Semena dobitnie pokazuje bezradność systemową. Można wymyślać kary za brak szkoleń. Zmuszać. W absurdach jesteśmy dobrzy. Ale można uporządkować to systemowo, podciągnąć pod rozwój młodzieży przez sport.
    Musisz odróżnić imprezy ogólnodostępne od imprez dla wybranych. To jest zapisane w prawie.
    Milionik to jest na GP w Toruniu.
    Wyobraź sobie sesję komisji rady miasta, gdzie to jest dzielone. Tam następuje przerzucanie się chorymi dziećmi, potrzebami szkół, windami dla niepełnosprawnych, komunikacją miejską, potrzebami mieszkaniowymi i setkami podobnych i niepodobnych potrzeb. Ilość interesów polityków zapętlonych tak, że sami nie wiedzą kto z kim i za ile. I tam Majka Jeżowska to wysoka kultura dla wszystkich, a reszta to potrzeby egzystencjonalne mieszkańców.-policja, chorzy, niedołężni, bez dachu nad głową itd. itp.
    Jak się ma ten milionik dla Holdera, dla Iversena, dla Doyla & consores? Żużel jest poniżej Dody. Ale we wdrażaniu "przyszłości narodu" do sportu już nie. Tu jest sedno.
    Klub jest wizytówką miasta? Popłynąłeś. Może stadion. Jakiego miasta? Na pewno nie Wrocławia, Poznania, Bydgoszczy, Krakowa, Gdańska czy Torunia. Dużo nie brakowało, żeby przestał być w zeszłym sezonie wizytówką miasta Tak może mówić o swoim mieście fanatyk w jakimś grajdole. Albo kibic żużla
    Jasne, że kibic-Torunianin się czuje dowartościowany, kiedy jego klub wleje Bydgoszczy. To buduje małe ojczyzny, ligi. Tylko co to obchodzi zdecydowaną większość mieszkańców miasta, dla których żużel, to hałas i głupota? I na to i na tych cudzoziemców mają iść nasze miliony powiedzą? Tak to wygląda.

  24. Powrót do góry    #6276
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Więcej demagogii w tym poście nie dało się upchac ?
    Napisz jeszcze, że przez ten milion dla klubu umiera rocznie 4 torunian chorych na raka, bo brakuje na leczenie.
    Będzie to miało taka sama wartość merytoryczną.
    Cały czas klepiecie o rozwiązaniach systemowych a ja czekam aż jakieś zaproponujecie.
    Centrala wprowadzila ostatnimi czasy system który nie tylko zmusza do szkolenia ale i nagradza tych co szkola.
    Imprez dla młodych też jest całe mnóstwo, choć jak ostatnio dało się przeczytać, to jednak źle.
    Niektórym nigdy nie dogodzi, chyba taka ich natura.
    Samo szkolenie to też skarbonka bez dna, bez gwarancji, że kiedykolwiek się zwróci. Szkolisz młodego od dzieciaka, inwestujesz czas i pieniądze a jak dorośnie powie pas, bo go w wieku 14-15 lat bardziej gra w czołgi pociąga.
    Dla was jednak wszystko sprowadza się do pieniędzy.
    Wracając jeszcze do dotacji miejskich.
    Oczywiście,ze układając budzet rada miast może wykreślić z niego pulę na promocję i wszystko przeznaczyć na szpitale i drogi.
    Malo tego, możemy wrócić na drzewa i całość przeznaczyć na szpitale, żłobki i przedszkola. W końcu trzeba w zdrowiu wychować potencjalnego następcę Zabialowicza, który tuż przed licencja zapragnie zmienić klub lub zagrać w czołgi.
    Chciałbym też abyście napisali konkretnie ile wydają kluby na szkolenie. Macie w ogóle taką wiedzę?
    Kpisz z wizytówki miasta, wymieniając 6 miast na ponad 20 ale zastanów się przez chwilę.
    Jakie szansę ma np. Leszno na zaistnienie w mediach ogólnopolskich gdyby nie Unia, pomijając polowanie na pytona tygrysiego, ślad złotego pociągu lub nadzianie na widły jakiegoś zagubionego uchodźcy?
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 10-07-2018 o 21:36
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  25. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    darsen (11-07-2018)

  26. Powrót do góry    #6277
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,684
    Kliknij i podziękuj
    1,124
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Nie wiem co napisać. Demagogia powiadasz. Przeczytaj z dystansem posty.
    Może napiszę coś później. To dobre na wnerw.

  27. Powrót do góry    #6278
    Stały bywalec Awatar darsen
    Dołączył
    23-05-2005
    Postów
    1,072
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 144 w 91 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Jakie szansę ma np. Leszno na zaistnienie w mediach ogólnopolskich gdyby nie Unia, pomijając polowanie na pytona tygrysiego, ślad złotego pociągu lub nadzianie na widły jakiegoś zagubionego uchodźcy?
    W Toruniu ten milion przeznaczył bym na ojca Tadeusza, tu zaistnienie w mediach ogólnopolskich pewne... jeśli chodzi o widły...

    Oczywiście moim zdaniem (zgadzam się z Kingpinem) samorządy powinny promować region (miasto) przez sport, kulturę, zabytki (najlepiej UNESCO), panienke w okienku i inne "wawelskie syrenki". Tu kwestia marketinkgu i krótko czy długofalowej polityki (źle to brzmi), inaczej, pomysłu na promocję.
    Jedni mają plażę inni szybowce ale bez promocji miasta się w dzisiejszych czasach nie obędzie. A że zyska muzeum, wieża ciśnień czy klub sportowy? To chyba dobrze. Ważne żeby to nie odbywało się kosztem zadłużania miasta bądź zaniechania podstawowych potrzeb mieszkańców.
    Ostatnio edytowane przez darsen ; 11-07-2018 o 01:33

  28. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi darsen za jego przydatny post!

    Słowianka (11-07-2018), kingpin (11-07-2018)

  29. Powrót do góry    #6279
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Bez urazy z tymi widlami.
    Nie bylo z mojej strony checi obrazania.
    Przylgnela do Was ksywka Rolniki wiec nic panie nie poradzisz.

    Wracajac do meritum,ze szkoleniem globalnie jest coraz gorzej,to widac golym okiem.
    Niekoniecznie jest to wina systemu.To bardziej zlozona sprawa.
    Kiedys i chyba nadal Szwedzi czy Dunczycy maja calkiem dobry system ale nic z niego nie wynika.
    Produkuje sie polzuzlowcow,jak niedawno Unibax.
    U nas jedna z przyczyn podaje sie chec wyniku za wszelka cene,presje w klubach
    ktora nie pozwala na porzadne finansowanie szkolek i stawianie na mlodych.Wszystko przezera pierwsza druzyna.
    Sklad musi byc silny,sprawdzony w boju,z malymi wyjatkami nikt nie zaryzykuje.
    Dlatego mlodych zdolnych ktorzy sie wybija mozna policzyc na palcach ,powiedzmy,dwoch rak.
    Ok,tylko jesli to by byla glowna przyczyna,co sie dzieje w Szwecji,Anglii,Danii?
    Tam jest wiekszy luz,mniejsza presja,mniej pieniedzy wiec i na gwiazdy ktore zabieraja miejsca
    nowym mlokosom ich nie stac a z drugiej strony zamozniejsze spoleczenstwo i na pewno rodzicow stac w wiekszym
    stopniu na hobby pociechy.
    Dzwinym trafem mamy tam jeszcze wieksza bryndze niz u nas.
    Badz tu madry i wymysl regulke na wychowanie dobrego zuzlowca.
    Naprawde myslicie,ze wszystko sprowadza sie do systemu i pieniedzy?
    Systemem chcecie zmusic dzieciaki do garniecia sie do zuzla a pieniedzmi
    kupic im talent?Przeciez to sa dwie podstawowe rzeczy ktore musza zaistniec
    aby za jakis czas moc kibicowac wychowankowi.Swiat sie na tyle zmienil,
    ze z garnieciem sie do szkolek jest coraz gorzej a i talentow szukac ze swieczka.

    Jest pomysl aby docelowo wprowadzic przepis jeden zawodnik - jeden klub.
    To ma spowodowac,ze zawodnicy po licencji beda mieli miejsca w klubach.
    Jasne,ale poki polska liga bedzie najbogatsza,nie w niej.Do nas beda sie przytulac
    najwieksze gwiazdy , najlepsi sredniacy i najlepsi juniorzy a angielska ,szwedza czy dunska
    stana sie strikte amatorskimi co w dluzszej perspektywie spowoduje ,ze zdechna.
    Jesli inaczej to widzicie,wypiszcie kilka argumentow a ja szybciutko przyznam wam racje.

    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    Nie wiem co napisać. Demagogia powiadasz. Przeczytaj z dystansem posty.
    Może napiszę coś później. To dobre na wnerw.
    Czym Cie zdenerwowalem?
    Tym ,ze sie z Toba nie zgadzam w kwiestii samorzadowych pieniedzy?
    Byloby nudno gdyby kazdy mial takie same zdanie,nie uwazasz?
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 11-07-2018 o 07:57
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  30. Powrót do góry    #6280
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,684
    Kliknij i podziękuj
    1,124
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    kingpin-

    Więcej demagogii w tym poście nie dało się upchac ?
    Za Wiki:
    Demagogia (gr. demos lud, agogos wiodący, prowadzący) – wpływanie na opinię publiczną poprzez działanie obliczone na łatwy efekt, poklask.

    Wskaż u mnie konkretnie demagogię. Takie określenie mnie wnerwia.
    Wybierz się na sesję komisji budżetowej. Wtedy zejdziesz z obłoków na matkę-ziemię. Zobaczysz jak radni chcą zaistnieć w swoich kółkach graniastych. Walkę o pieniądze dla „swoich wyborców”. Oczywiście nie zająkną się o swojej osobie, swoich pociotkach, swojej partii. Ciekawy teatr. Polecam.
    Ostatnia GW w moim mieście. Jakiś dodatek Toruń-Bydgoszcz. Co jest o Toruniu?
    Wielki tytuł główny:
    „Nocna kolejka do Przedszkola”. Podtytuły: Pod przedszkole przyszłam o godz. 4.40.I nie byłam wcale pierwsza. Nabór trwał 10 minut....Przykładem może być jedno z przedszkoli na Rubinkowie-rodzice czekali tam od godz. 2.20...”

    Same żale na niedostatki. Wiesz jak to działa? Więc na wybory pójdą w ruch maczugi i maczety. Dowiesz się, że Toruń w ruinie. Jak wyrwać z miasta jakieś pieniądze na żużel. Usłyszy życzliwy żużlowi radny wiesz chyba co. Wydaliśmy tyle kasy na stadion i jeszcze mamy ich utrzymywać? To milionerzy i do tego obcy. Nie nasi-narodowi.

    Cały czas klepiecie o rozwiązaniach systemowych a ja czekam aż jakieś zaproponujecie.
    Są trzy możliwości, żeby ruszyć szkolenie.
    1-Pieniądze z klubu. W to absolutnie przestałem wierzyć. Będzie jak jest. W żadnych sponsorów, którzy pozwolą zbudować mini tor, wspierać klub i rodziców. Wyleczyłem się z tego.
    2- Pieniądze z miasta . Na wsparcie szkoleń. To jest możliwe, jeżeli jest atmosfera, przyjazna rada itd. O tym rozmawiamy
    3-Pomyślałem o możliwości uzyskania pieniędzy z centrali. Ich źródłem jest telewizja. Czy pula 20% przeznaczona na szkolenie jest wygórowana? To są konkretne pieniądze.

    Oczywiście warunkiem jest zawiązanie osobnych budżetów w stowarzyszeniach, klubach szkółek.

    Centrala wprowadzila ostatnimi czasy system który nie tylko zmusza do szkolenia ale i nagradza tych
    Masz na myśli ten link Semena?
    Nagradza powiadasz. Tyle już kretynizmów widziałem, że jeden więcej mnie dziwi. Usiadło kilku facetów i myślą jak to szkolenie wzmóc. Pogadali, podumali i wymyślili. Będziemy ich zmuszać karami. Porobili tabelki rocznikami, pojemnościami ile kto żużlowców wyszkoli. Jakich, w jakiej kategori, ile osób rocznie. Tym, co nie szkolą zabierzemy i damy tamtym, co szkolą. Jak im zabierzemy, to dopiero ruszą z kopyta do szkoleń.
    Pięknie. Czyli już się nie martwmy. Przyszłość świetlana. Jakie proste.
    Koszmar.
    Jakie szansę ma np. Leszno na zaistnienie w mediach ogólnopolskich gdyby nie Unia, pomijając polowanie na pytona tygrysiego, ślad złotego pociągu lub nadzianie na widły jakiegoś zagubionego uchodźcy?
    A nie zapytałeś siebie po co Leszno ma zaistnieć w mediach? Co to za eufemizm. Leszno to duże miasto-szybowce, żużlowcy, St.Grochowiak, fabryka pomp.
    Czy to jest jakiś PGR Ryjewo, który ma wymyślić wszystkich mieszkańców pod domem sołtysa pokazujących język?
    Czy ty wierzysz, że żużlowców pokaże CNN i rekiny z Wall Street zbudują fabryki? Taki kit może kupią radni. Próbuj.

    Mówisz o Duńczykach. Mieli jednego dobrego żużlowca. O.Olsen stworzył system mini-torów.
    Jednak to zadziałało. Popatrz ilu ich jest w czołówce , ilu w naszych ligach..
    Prawdą jest, że szkolimy kiepsko. W Gdańsku zdecydowali się już 14-latków wprowadzać na duży tor.

    Naprawde myslicie,ze wszystko sprowadza sie do systemu i pieniedzy?
    Systemem chcecie zmusic dzieciaki do garniecia sie do zuzla a pieniedzmi
    kupic im talent?
    Tak. Tak myślę. Dodam,że dobranie odpowiednich ludzi. Ale, to oczywistość.
    Drugie zdanie pozostawię bez komentarza i bez wiki.

    Chciałbym też abyście napisali konkretnie ile wydają kluby na szkolenie. Macie w ogóle taką wiedzę
    Tej wiedzy nie ma nikt. To jest jak w czarnej dziurze. Kiedyś słyszałem o kwocie 700000-800000 zł. ZG się skarży, że wydaje milion i... nie ma zawodników.

    Jest pomysl aby docelowo wprowadzic przepis jeden zawodnik - jeden klub.
    To jest leczenie objawów, nie choroby. Jestem przeciwny. Żużlowcy muszą zarabiać. Nam to nie szkodzi.
    Piszę skrótami, bo mi długą epistołę wywaliło w eter.

  31. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Jap za jego przydatny post!

    Semen (13-07-2018)

  32. Powrót do góry    #6281
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Pisalem o milionie na klub,no co Ty zaczeles wymieniac jakies przedszkola,windy dla niepesnosprawnych,chore dzieci.
    To sugerowanie,moze nie zamierzone ale jednak,ze ten milionik zamiast na klub,poszedlby na w/w sprawy.
    Demagogia,bo z prawda nie ma nic wspolnego,zwykle pogrywanie na ludzkich emocjach a o przepychankach w radzie miasta wiadomo.
    Problem w tym,ze w uchwalonym budzecie jest tez pula na promocje poprzez sport i pewnie jakies przesuniecia sa mozliwe ale po ustaleniu na kluby na pewnio nie idzie
    z puli na chore dzieci.W podobny sposob politycy oglupiaja spleczenstwo.
    Ciekawe jak to sie ma do apelu o zwiekszenie nakladow na szkolenie.
    Przeciez zlobki,przedszkola,chore dzieci.....

    Wracajac do sytemu.
    Piszesz,ze kary to glupota a jak niby przekonac kluby do szkolenia?
    Od kilkunastu lat obowiazuje przepis o 2 juniorach w skladzie.
    Organizuje sie mnostwo imprez dla mlodych,rowniez tych dopiero po licencji.
    Nic to nie pomaga,bo sa kluby ktore wola kupowac niz szkolic.Wychodzi pewnie taniej.
    Dlatego ja nie mam nic przeciwko temu,zeby takie kluby zrzucaly sie sie na szkolenie tam gdzie chca szkolic.
    W tej chwili czasami placi tzw. ekwiwalent za wyszkolenie ,ale ma w zamian juniora.
    Moze jak taki prezesina zaplaci np.Unii Leszno 400.000 zl i nic z tego mial nie bedzie,w koncu przyjdzie po rozum do glowy.
    Oczywiscie to nie zalatwia wszystkich problemow,bo jak juz pisalem,swiat sie jednak sporo zmienil na przestrzeni ostatnich
    dwoch dekad i mlodziez sie po prostu nie garnie tak chetnie do sportu tak niebezpiecznego jak zuzel,tym bardziej ,ze jedyna gwarancja
    jest to ,ze zlamiesz obojczyk,reke czy paluszek.Innych gwarancji,ze wyrosniesz za zuzlowca i bedziesz sie mogl z tego przyzwoicie utrzymac,nie ma.
    Zauwaz ilu z forumowiczow pisze,ze nigdy w zyciu nie pozwolilaby swojemu dzieciakow na trenowanie zuzla.Pisza to ludzie ktorzy kochaja ten sport,wiec
    wyobraz sobie jak jest u innych rodzicow,ktorzy w TV lub prasie,o zuzlu uslysza tylko w przypadku jakiejs tragedii,typu Ward czy Gollob.
    Z ta pula z centrali w wysokosci 20% masz oczywiscie racje i popieram w pelni.

    Pytasz po co Leszno ma zaistniec w mediach.
    Nie to bylo meritum sprawy.Ja nie wiem po co Leszno ma zaistniec
    np. w TVP,TVN czy Polsacie.Pisalem tylko co powoduje,ze dosc czesto sie o Lesznie mowi
    a skoro tak jest,co to innego jak nie wizytowka miasta?
    Dlatego skoro Leszno 9 na 10 razy jest pokazywane w zwiazku z Unia,dlaczego
    ta Unia nie ma byc wspierana przed miasto,oczywiscie w granicach rozsadku?
    Nie widze w tym nic zlego.
    Sporo osob czepia sie,gdy miasto finansuje jakies duze imprezy typu GP czy DPS ale
    chyba nie zauwazaja,ze ten milionik powoduje spore ozywienie w miescie,szczegolnie typu
    Leszno czy nawet Gorzow lub Torun.Sporo ludzi przyjezdza na takie imprezy z zewnatrz,zostawiajac konkretna
    gotowke przez ten jeden-dwa dni.Zarabiaja restauracje,hotele ktore w efekcie placa potem podatki do kasy miejskiej.
    Oczywiscie nie twierdze,ze caly milionik sie zwraca,ale na pewno w jakiejsc czesci.Gdyby ten milion przeznaczyc bezposrednio
    na klub,zyskow byloby sporo mniej a moze wcale.Skoro wiec wydawac ten milion,to posrednie finasowanie klubu poprzez organizacje takiej imprezy na pewno
    jest bardziej efektywne z perspektywy wydatkow budzetowych.

    Jeden zawodnik - jeden klub.Dobrze,ze tu sie zgadzamy,bo takie pomysly
    przyprawiaja mnie o bol glowy.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 13-07-2018 o 09:47
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  33. Powrót do góry    #6282
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,477
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    Jap napisal, zeby szkolenie zalatwic systemowo. To troche jak "ustawą zniesiemy ubostwo".

    A czymze jest rozwiazanie, ktore omawiamy, jesli nie systemowym rozwiazaniem? Kluby ktore szkola, beda miec troche kasy od tych, ktore nie szkola.
    A te, ktore nie szkola beda ladowac pieniadze - i tu zaczyna sie ciekawa sprawa. Bo do momentu, w ktorym taki placacy klub wywala na to kase miejska..... to bedzie miec to w czterech literach. Skoro kasa jest, skoro musze ja wyplacic no to wyplacam.
    Ale mysle, ze miasta, ktore daja na promocje sportu na zuzel, szybko sie pokapuja, ze z tej puli dozbrajane sa inne kluby a lokalna szkolka zuzlowa istnieje tylko teoretycznie. I wtedy sie zapali czerwona lampka. Kto bedzie chcial to finansowac?
    Reakcja Grupy Azoty na zamieszanie z Kolodziejem wydaje sie byc prawidlowa - cos poszlo nie tak, to przestajemy na to dawac pieniazki. Czy podobnie byloby z kasa miejska? Niekoniecznie. Miasta to przeciez worki bez dna, prosperujace caly czas na deficycie budzetowym, zadluzeniu itd. Nikogo wiec nie dziwi, ze kasa idzie tu czy tam. W firmach, czy to prywatnych czy panstwowych jest inaczej bo kazdemu zalezy by byc na lukratywnym stanowisku jak najdluzej, by firma prosperowala dobrze. Tam kazde marnowanie pieniedzy jest postrzegane w inny sposob. Rowniez dlatego, ze zarzadzajacy takimi firmami to ludzie majacy leb na karku a miastami z reguly rzadza glupki, ktorzy do niczego innego sie nie nadaja.

    Jakiekolwiek rozwiazanie SYSTEMOWE by nie ujrzalo swiatla dziennego to zawsze bedzie polegalo na systemie nagrod i kar. Bo tak byc musi.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  34. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    kingpin (13-07-2018)

  35. Powrót do góry    #6283
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,701
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    To troche jak "ustawą zniesiemy ubostwo".
    ustawą/programem 500+ zniesiono skrajne ubóstwo wśród dzieci w 99%

  36. Powrót do góry    #6284
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,477
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    z pewnoscia..
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  37. Powrót do góry    #6285
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,684
    Kliknij i podziękuj
    1,124
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez Robi Zobacz posta
    ustawą/programem 500+ zniesiono skrajne ubóstwo wśród dzieci w 99%
    Wyróżniasz się intelektem, więc należy odpowiedzieć Ci pierwszemu.
    Twoje peany na cześć obecnej władzy sięgają niebios. Kochać każdy może.
    Ustawą 1000+ by...(czekaj policzę na kalkulatorze) zniesiono skrajne ubóstwo u dzieci w 198%. Można?
    Domy wariatów pełne są Napoleonów. Ty masz swojego każdego 10-tego na męczennicy. Odprawią czary-mary nabożeństwo. Twój Napoleon stanie na wysokości i powie kazanie wiernemu ludowi. I ty już wszystko wiesz jak żyć. Kogo opluć, kogo brać za wzór, gdzie iść "do prawdy".

    Potem te wszystkie mądrości głosisz Urbi et Orbi w dziale Polska Polityka. Dołączą podobni "po szalu" JaacPoz, oczywiście Mariusz i inni, zrobicie sabat czarownic na śmietniku. Po czym CarlitosFalubaz (i inni) posprząta, wywiesi kartkę: nie śmiecić, nie szczać na murek! A od rana do wieczora Polska Ludowa tańczy i śpiewa.
    Tacy ludzie obudzą się dopiero jak banksterzy zachodni przestaną kupować obligacje Skarbu Państwa nawet za 10% rocznie. Wtedy spotkasz się na prawdziwym, nie wirtualnym śmietniku ze swoim bezrobotnym pracodawcą. Tam nakarmisz swoje dzieci.

    Dlatego proszę weź do worka te 198% jak dają, idź i nie grzesz więcej.

  38. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Jap za jego przydatny post!

    kingpin (14-07-2018)

  39. Powrót do góry    #6286
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2011
    Postów
    10,380
    Kliknij i podziękuj
    663
    Podziękowania: 2,837 w 1,735 postach
    Carlitos posprząta? Chyba tak jak PO po 8 latach swoich (nie) rządów.

  40. Powrót do góry    #6287
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,557
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Tacy ludzie obudzą się dopiero jak banksterzy zachodni przestaną kupować obligacje Skarbu Państwa nawet za 10% rocznie. Wtedy spotkasz się na prawdziwym, nie wirtualnym śmietniku ze swoim bezrobotnym pracodawcą. Tam nakarmisz swoje dzieci.
    Myślałem, że nikt nie pobije oprychów z .N jeśli chodzi o intelekt.

    Ale ty zrobiłeś na mnie wrażenie. Jednak wychodzi na to, że można by zaniżyć poziom .N. Gdybyś tylko zechciał wstąpić w ich szeregi.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  41. Powrót do góry    #6288
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-01-2017
    Postów
    1,004
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 143 w 95 postach
    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/76...y-my#Skomentuj

    Komentarz do tego artykułu:


    Panie Stępniewski. Jeżeli to prawda,że w przepisie o nr 8 i 16 nie chodziło o dopuszczenie do startu w lidze 4 zaw. zagranicznych kosztem polskiego seniora to proszę to udowodnić wprowadzając jedną malutką zmianę , a mianowicie :

    Do tabeli biegów należy dodać jeden wyścig, który da zawodnikowi nr 8 i 16 DWA starty w tabeli biegów.
    Będą mieli gwarancję startów a nie tylko wycieczki do Polski. Pojadą nawet 5 razy ale wówczas nie zstąpią 5 razy Polaka. Proste ? Uczciwe ?
    Przecież WAM chodzi o pomoc dla młodych z zagranicy. Proszę bardzo.


    Jak klub nie wstawi nikogo pod ten nr , w to miejsce powinien mieć możliwość wstawienia juniora z nr 6,7 lub 14,15 . Proste ? Pożyteczne ?
    Potrzebna pomoc do opracowania takiej zmiany ? Proszę bardzo.
    Jedna zmianę mojego autorstwa w obecnej tabeli przyjęliście i jest ok.
    Może warto posłuchać doświadczonego kibica ?

  42. Powrót do góry    #6289
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-04-2016
    Postów
    531
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 190 w 102 postach
    Cytat Zamieszczone przez Staleczka 3 Zobacz posta
    Jak klub nie wstawi nikogo pod ten nr , w to miejsce powinien mieć możliwość wstawienia juniora z nr 6,7 lub 14,15 . Proste ? Pożyteczne ?
    Potrzebna pomoc do opracowania takiej zmiany ? Proszę bardzo.
    Jedna zmianę mojego autorstwa w obecnej tabeli przyjęliście i jest ok.
    Może warto posłuchać doświadczonego kibica ?
    ...powszechnie wiadomo, że władze ekstraligi biorą pod uwagę uwagi kibiców z komentarzy na sportowychfaktach

  43. Powrót do góry    #6290
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,684
    Kliknij i podziękuj
    1,124
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    [
    QUOTE=kingpin;1899786]Pisalem o milionie na klub,no co Ty zaczeles wymieniac jakies przedszkola,windy dla niepesnosprawnych,chore dzieci.
    To sugerowanie,moze nie zamierzone ale jednak,ze ten milionik zamiast na klub,poszedlby na w/w sprawy.
    Demagogia,bo z prawda nie ma nic wspolnego,zwykle pogrywanie na ludzkich emocjach a o przepychankach w radzie miasta wiadomo.
    Problem w tym,ze w uchwalonym budzecie jest tez pula na promocje poprzez sport i pewnie jakies przesuniecia sa mozliwe ale po ustaleniu na kluby na pewnio nie idzie
    z puli na chore dzieci.W podobny sposob politycy oglupiaja spleczenstwo.
    Ciekawe jak to sie ma do apelu o zwiekszenie nakladow na szkolenie.
    Przeciez zlobki,przedszkola,chore dzieci.....
    Kingpin-

    Człowiek przywiązuje się do swoich słów. To naturalne. I brnie niestety.
    Przedstawiłem Ci realia, bo je znam.
    Nie pasuje Ci układanka do obrazka. To zmieniasz obrazek, by bronić swojej "demagogi".
    Powielasz przyjemne mity. Nie ma żadnej puli na promocję poprzez sport. Bzdura, jakich wiele powstaje, by snuć chore teorie.
    Jeszcze trochę, a dowiemy się, że wydawanie pieniędzy na wszelkie "promocje" buduje miasta, walczy z bezrobociem itp,itd.

    Wracajac do sytemu.
    Piszesz,ze kary to glupota a jak niby przekonac kluby do szkolenia?
    Od kilkunastu lat obowiazuje przepis o 2 juniorach w skladzie.
    Organizuje sie mnostwo imprez dla mlodych,rowniez tych dopiero po licencji.
    Nic to nie pomaga,bo sa kluby ktore wola kupowac niz szkolic.Wychodzi pewnie taniej.
    Dlatego ja nie mam nic przeciwko temu,zeby takie kluby zrzucaly sie sie na szkolenie tam gdzie chca szkolic.
    W tej chwili czasami placi tzw. ekwiwalent za wyszkolenie ,ale ma w zamian juniora.
    Moze jak taki prezesina zaplaci np.Unii Leszno 400.000 zl i nic z tego mial nie bedzie,w koncu przyjdzie po rozum do glowy.
    Tak. Tworzenie niby systemu przez zmuszanie to więcej niz głupota. System nakazowo-rozdzielczy zniszczył gospodarkę naszego kraju. A tak świetnie wyglądał. Okazuje się, że siedzi w wielu głowach. Szkoda gadać więcej.
    -"Organizuje się mnóstwo imprez dla młodych..." I nie zastanawia Cię dlaczego tak nikłe są efekty?
    Próbowałeś się dowiedzieć skąd się biorą pieniądze na te imprezy?
    I dlaczego tak wielu młodych i chętnych nie zaczyna jeździć?

    Skoro tak promujemy juniorów w składach, to tworzymy zapotrzebowanie na nich. I nie ma szkolenia zadawalającego nawet minimalistów? Dlaczego?
    Inna młodzież-tak. Inne czasy-tak. Mógłbym trochę tez o tym czego się nasłuchałem dodać. N.p. mamusia potrafiła po kłótni z tatusiem wyzwać trenerów na minitorze od morderców i oprawców synka(w tej kolejności właśnie). I zakończyć edukację delikatnie mówiąc.
    Skoro szkolenia są tak kosztowne, to koniecznie trzeba szukać systemu finansowania poza klubami ligowymi i rodzicami.
    Widzę, że ekwiwalent za wyszkolenie żużlowca jest zdecydowanie za niski. Jego trzeba podwoić ! Wtedy zobaczymy, że trzeba, że warto szkolić. Żadne bzdurne tabelki.Taki jest mój tok myślenia i mówię to wprost.

    Pytasz po co Leszno ma zaistniec w mediach.
    Nie to bylo meritum sprawy.Ja nie wiem po co Leszno ma zaistniec
    np. w TVP,TVN czy Polsacie.Pisalem tylko co powoduje,ze dosc czesto sie o Lesznie mowi
    a skoro tak jest,co to innego jak nie wizytowka miasta?
    Dlatego skoro Leszno 9 na 10 razy jest pokazywane w zwiazku z Unia,dlaczego
    ta Unia nie ma byc wspierana przed miasto,oczywiscie w granicach rozsadku?
    Nie widze w tym nic zlego.
    Sporo osob czepia sie,gdy miasto finansuje jakies duze imprezy typu GP czy DPS ale
    chyba nie zauwazaja,ze ten milionik powoduje spore ozywienie w miescie,szczegolnie typu
    Leszno czy nawet Gorzow lub Torun.Sporo ludzi przyjezdza na takie imprezy z zewnatrz,zostawiajac konkretna
    gotowke przez ten jeden-dwa dni.Zarabiaja restauracje,hotele ktore w efekcie placa potem podatki do kasy miejskiej.
    Oczywiscie nie twierdze,ze caly milionik sie zwraca,ale na pewno w jakiejsc czesci.Gdyby ten milion przeznaczyc bezposrednio
    na klub,zyskow byloby sporo mniej a moze wcale.Skoro wiec wydawac ten milion,to posrednie finasowanie klubu poprzez organizacje takiej imprezy na pewno
    jest bardziej efektywne z perspektywy wydatkow budzetowych.
    Ja też nic złego nie widzę we wspieraniu klubu. Tylko problemem nie jest wspieranie klubu. I nie efektywność zwrotu pieniędzy do miasta z organizacji GP.
    Problemem jest klub, który nie ma juniorów. Stale u Ciebie pobrzmiewa troska o pozycję w tabeli. A gdzie są w takim razie Wasi juniorzy? W czarnej d...ie. O tym ta gadka.
    Ostatnio edytowane przez Jap ; 17-07-2018 o 19:38

  44. Powrót do góry    #6291
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,684
    Kliknij i podziękuj
    1,124
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    =j-rules;1899787]Jap napisal, zeby szkolenie zalatwic systemowo. To troche jak "ustawą zniesiemy ubostwo".
    Coś u Ciebie "nie pykło", jak mawiają młodzi. Otóż, nie zamierzałem i nie zamierzam radzić czegokolwiek szkoleniowcom. Zakładasz tezę i wyszło, jak wyszło.
    System"tabelka" z Wa-wy na prowincję do wykonania Ci się ogólnie podoba, tylko z wykonaniem, to nie wiadomo. No i kary i nagrody są zawsze w systemie dobrym. Tak próbuję zrozumieć tekst wywodu.
    No i w miastach "z reguły rządzą głupki".
    W firmach, czy to prywatnych czy panstwowych jest inaczej bo kazdemu zalezy by byc na lukratywnym stanowisku jak najdluzej, by firma prosperowala dobrze.
    Jest jeszcze gorzej. Firmy państwowe obsadzają "karuzelowo" dyletanci, burmistrzowie Pcimia i im podobni. Dziwny brak wykształconych i doświadczonych kadr. Niestety zupełnie nieistotny jest wynik finansowy firmy. Wystarczy się podłączyć pod... Może tego nie widzisz. Nieważne, co do istoty rozmowy.

    A czymze jest rozwiazanie, ktore omawiamy, jesli nie systemowym rozwiazaniem? Kluby ktore szkola, beda miec troche kasy od tych, ktore nie szkola.
    A te, ktore nie szkola beda ladowac pieniadze - i tu zaczyna sie ciekawa sprawa. Bo do momentu, w ktorym taki placacy klub wywala na to kase miejska..... to bedzie miec to w czterech literach. Skoro kasa jest, skoro musze ja wyplacic no to wyplacam.
    Ale mysle, ze miasta, ktore daja na promocje sportu na zuzel, szybko sie pokapuja, ze z tej puli dozbrajane sa inne kluby a lokalna szkolka zuzlowa istnieje tylko teoretycznie. I wtedy sie zapali czerwona lampka. Kto bedzie chcial to finansowac?
    Partykularyzm przez Ciebie przemawia. Rzeczywiście wierzysz w tę kasę dla Unii "od tych co nie szkolą"? Można i tak.
    Widzisz zawsze myślę, aby system finansowania był neutralny , jednakowy dla wszystkich klubów. To podstawa.
    Płacący(firma, czy miasto) musi mieć kontrolę nad wydatkami. Tu musi być transparentnie. I szkółki w osobnym budżecie.
    A efekty? Cóż. Tych nigdy nie zweryfikujesz. To często przypadek w postaci trafienia na perełkę. Ale za zupełny absurd uważam słowa(przytoczę ponownie): "Bo do momentu, w ktorym taki placacy klub wywala na to kase miejska..... to bedzie miec to w czterech literach".
    Zupełnie nie. Jeżeli jest osobny budżet dla stowarzyszenia, szkółki prywatnej, klubowej, to tam nagle są wariaci? Kluby, właściciele takich tam dobiorą? Wbrew swojemu interesowi? Jakieś teorie spiskowe promujesz?

    To smutne z Azotami i szkółką Kołodzieja. Może chcą finansować wyłącznie dla Unii? Lotos odszedł od gdańskiego klubu. Tak to niestety wygląda. Zwijamy się.
    Całe szczęście, że mamy w Wa-wie geniuszy od tabelek i kar. To już zaroi się od szkółek. Brrr.

    PS
    Bardzo trudno rozmawiać z galimatiasem w słowie pisanym

  45. Powrót do góry    #6292
    Stały bywalec Awatar darsen
    Dołączył
    23-05-2005
    Postów
    1,072
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 144 w 91 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    [
    . Nie ma żadnej puli na promocję poprzez sport. Bzdura, jakich wiele powstaje, by snuć chore teorie.
    Jeszcze trochę, a dowiemy się, że wydawanie pieniędzy na wszelkie "promocje" buduje miasta, walczy z bezrobociem itp,itd.
    Miasto nie musi ale może się promować. Również przez sport. Wcześniej pisałem, że może to się odbywać poprzez promowanie zabytków, "legendę o syrence czy smoku wawelskim", plażę czy też regionalny klub sportowy. Jakbyś przyjrzał się znanym miastom europejskim to promowane jest każde (lepiej lub gorzej). A że Kingpin pisze, że Leszno w Polsce jest znane głównie z żużla (jest tez kilka innych dziedzin) to chyba ta promocja ma sens.
    Myślę, że Leszno jako małe miasto jest Ci znane a wiesz ile jest miast 65 tysięcznych w Polsce? (dobra, poniżej 100k)
    Ostatnio edytowane przez darsen ; 18-07-2018 o 01:05

  46. Powrót do góry    #6293
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,684
    Kliknij i podziękuj
    1,124
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    darsen-

    Pytałem co miasto wypromuje przez klub żużlowy. Siebie?
    Gdzie? W Polsce? W świecie? Jak zna ktoś nazwę Leszno, to dzięki żużlowcom? Nawet jeśli to prawda, to co z tego wynika?
    Jeżeli znam Kalisz. Tam nie ma żużla. To co z tego wynika?
    Jeżeli jest zamek-promuje się ducha, ścieżki rowerowe, spływy kajakowe Krutynią, czy Brdą, Pętlę Wielkopolski dla jachtów. Jasne. Pod polskich turystów. Jedna piosenka-:"Spałem w Pile, piłem w Spale" wypromowała Piłę lepiej niż wszystkie mecze żużlowe.
    Czy, jeżeli taki Gdańsk wspomaga swój sport, to się promuje? Gdańsk zatrudnia grubo ponad 100 osób w "swojej kulturze". Co to ma wspólnego z meczami żużlowymi? To nie tak działa.
    Niech sponsorują żużel wszystkie miasta swoje żużlowe kluby. Dla żużla to dobrze. Tylko nie bierz starego wróbla na plewy.OK?

    Gdybyś przyjrzał się znanym miastom europejskim
    , to byś zobaczył że:
    czołowa grupa miast włoskich, Amsterdam, Paryż, Barcelona i inne znamienite miasta pewne grupy turystów uważa za niepożądane. Ci wiecznie pijani Anglicy już przenieśli się do Krakowa, do Rygi. Na prowincję Europy. W tym kierunku poszedł dobrobyt obecny.
    Jeżeli kingpin przydziela gwiazdki Michelina, to znakomita promocja tego forum. Cieszę się, że jestem tu.

    Po co mnie pytasz. Jest wiki.

    72 miasta od 40 000 do 99 999
    111 miast od 20 000 do 39 999
    187 miast od 10 000 do 19 999
    178 miast od 5000 do 9999
    219 miast od 2500 do 4999
    117 miast poniżej 2500.

  47. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Jap za jego przydatny post!

    lemur6666 (18-07-2018)

  48. Powrót do góry    #6294
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    [
    Kingpin-

    Człowiek przywiązuje się do swoich słów. To naturalne. I brnie niestety.
    Przedstawiłem Ci realia, bo je znam.
    Nie pasuje Ci układanka do obrazka. To zmieniasz obrazek, by bronić swojej "demagogi".
    Powielasz przyjemne mity. Nie ma żadnej puli na promocję poprzez sport. Bzdura, jakich wiele powstaje, by snuć chore teorie.
    Jeszcze trochę, a dowiemy się, że wydawanie pieniędzy na wszelkie "promocje" buduje miasta, walczy z bezrobociem itp,itd.
    Mijasz sie z prawda.Jest.Oczywiscie nie tylko poprzez sport.

    https://businessinsider.com.pl/media...omocje/60z64eq


    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    Tak. Tworzenie niby systemu przez zmuszanie to więcej niz głupota. System nakazowo-rozdzielczy zniszczył gospodarkę naszego kraju. A tak świetnie wyglądał. Okazuje się, że siedzi w wielu głowach. Szkoda gadać więcej.
    -"Organizuje się mnóstwo imprez dla młodych..." I nie zastanawia Cię dlaczego tak nikłe są efekty?
    Próbowałeś się dowiedzieć skąd się biorą pieniądze na te imprezy?
    I dlaczego tak wielu młodych i chętnych nie zaczyna jeździć?
    Brniesz za daleko.Nie wiem co system nagrod i kar stworzony przez PZM-ot ma wspolnego z systemem gospodarczym.
    Kluby albo zaczana szkolic albo palcic innym za szkolenie.Proste i sprawiedliwe.
    Mozna sie oczywiscie pochylic nad sensem wymogu licencji w klasie 250 ale ogolnie jestem za.

    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    Skoro tak promujemy juniorów w składach, to tworzymy zapotrzebowanie na nich. I nie ma szkolenia zadawalającego nawet minimalistów? Dlaczego?
    Inna młodzież-tak. Inne czasy-tak. Mógłbym trochę tez o tym czego się nasłuchałem dodać. N.p. mamusia potrafiła po kłótni z tatusiem wyzwać trenerów na minitorze od morderców i oprawców synka(w tej kolejności właśnie). I zakończyć edukację delikatnie mówiąc.
    Skoro szkolenia są tak kosztowne, to koniecznie trzeba szukać systemu finansowania poza klubami ligowymi i rodzicami.
    Widzę, że ekwiwalent za wyszkolenie żużlowca jest zdecydowanie za niski. Jego trzeba podwoić ! Wtedy zobaczymy, że trzeba, że warto szkolić. Żadne bzdurne tabelki.Taki jest mój tok myślenia i mówię to wprost.
    O jakim systemie piszesz?
    Jedyny ktory przychodzi mi do glowy to taki aby 2 lige ograniczyc do startow juniorow,ewentualnie wesprzec druzyne 1-2 seniorami.
    Jesli masz inny pomysl na rozjezdzanie juniorow skoro dosc powaznie rozbudowane DMPJ,turnieje zaplecza kadry,turnieje o kaski,IMPJ Twoim zdaniem nie wystarczaja,to napisz jak to ma wygladac.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 18-07-2018 o 14:27
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  49. Powrót do góry    #6295
    Stały bywalec Awatar darsen
    Dołączył
    23-05-2005
    Postów
    1,072
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 144 w 91 postach
    =Jap;1900049]darsen-

    Pytałem co miasto wypromuje przez klub żużlowy. Siebie?
    Gdzie? W Polsce? W świecie? Jak zna ktoś nazwę Leszno, to dzięki żużlowcom?
    Tak, Leszno promuje się w Polsce głownie przez drużynę ligową Unia Leszno i głównie dzięki niej jest szerzej znane. Poza granicami kraju już dużo mniej a jeśli już to tylko.. wśród kibiców żużla, ewentualnie baloniarstwa, szybownictwa...
    Nawet jeśli to prawda, to co z tego wynika?
    Realizacja programów poprawy warunków życia i pracy mieszkańców wymaga stałego i intensywnego dopływu kapitału czyli umiejscawiania w nim nowych firm, napływu ludzi itd. Zresztą w Internecie są szerokie opracowania nt. temat a widzę, że dajesz radę Wiki to i z Google sobie pewnie poradzisz.
    Jeżeli znam Kalisz. Tam nie ma żużla. To co z tego wynika?
    I świetnie,że znasz Kalisz, oznacza to, że albo dobrze się wypromowali albo znasz to miasto z innego powodu. Dzięki temu np. tu o nim piszemy, a jak zapragniesz zainwestować swoje pieniążki to może w Lesznie, Kaliszu czy tam, gdzie nawet nie wiesz, że to jest?
    Jeżeli jest zamek-promuje się ducha, ścieżki rowerowe, spływy kajakowe Krutynią, czy Brdą, Pętlę Wielkopolski dla jachtów. Jasne. Pod polskich turystów. Jedna piosenka-:"Spałem w Pile, piłem w Spale" wypromowała Piłę lepiej niż wszystkie mecze żużlowe.
    Pełna zgoda, ale w Lesznie nie ma kajaków, dlatego promuje się żużel.
    Czy, jeżeli taki Gdańsk wspomaga swój sport, to się promuje?
    Nie wiem, w jakim charakterze Gdańsk wspomaga sport.
    Gdańsk zatrudnia grubo ponad 100 osób w "swojej kulturze". Co to ma wspólnego z meczami żużlowymi? To nie tak działa.
    Chyba nic, co ma wspólnego zatrudnionych 100. osób w "swojej kulturze" z żużlem nie wiem, nie rozumiem pytania.

    Niech sponsorują żużel wszystkie miasta swoje żużlowe kluby. Dla żużla to dobrze. Tylko nie bierz starego wróbla na plewy.OK?

    , to byś zobaczył że:
    czołowa grupa miast włoskich, Amsterdam, Paryż, Barcelona i inne znamienite miasta pewne grupy turystów uważa za niepożądane. Ci wiecznie pijani Anglicy już przenieśli się do Krakowa, do Rygi. Na prowincję Europy. W tym kierunku poszedł dobrobyt obecny.
    No tu poleciałeś... jak Leszno odwiedzi 1/100 z 16 mln osób tego co Paryż to też powiem dość.
    Jeżeli kingpin przydziela gwiazdki Michelina, to znakomita promocja tego forum. Cieszę się, że jestem tu.
    Nie wiem co rozdaje i przydziela Kingpin.

    Po co mnie pytasz. Jest wiki.

    72 miasta od 40 000 do 99 999
    111 miast od 20 000 do 39 999
    187 miast od 10 000 do 19 999
    178 miast od 5000 do 9999
    219 miast od 2500 do 4999
    117 miast poniżej 2500.
    No właśnie, żebyś sobie uświadomił, że trochę ich jest a znasz Leszno i Kalisz. Leszno myślę, że dzięki żużlowi.

  50. Powrót do góry    #6296
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,684
    Kliknij i podziękuj
    1,124
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    O jakim systemie piszesz?
    Wyłącznie snuję poszukiwania finansowania szkółek
    Przepraszam, że zacytuję siebie, ale w natłoku pewnie umknęło.
    "Organizuje się mnóstwo imprez dla młodych..." I nie zastanawia Cię dlaczego tak nikłe są efekty?
    Próbowałeś się dowiedzieć skąd się biorą pieniądze na te imprezy?
    I dlaczego tak wielu młodych i chętnych nie zaczyna jeździć?
    Przyglądając się naborowi młodych można dostrzec ciekawy przekrój społeczny. Zgodnie instruktorzy powtarzają starą prawdę. Najbardziej wartościowi są chłopcy z wiosek, małych miasteczek. Miastowe "tłuste koty" mają pieniądze, ale.... Nie mają charakteru, determinacji, ambicji, odwagi. Niesamodzielni, uzależnieni na lata od rodzica. Tata pośle na jakieś studia, potem ustawi, załatwi, posadzi.
    Wszyscy to znamy. To często mówią instruktorzy. Tracimy potencjalnie najwartościowszych kandydatów. Pokażą się kilka razy i giną po cichu. Musi ktoś młodego dowozić, trochę kosztuje sprzęt. Kiedy mowa o pieniądzach znikają. To często słyszę. Oczywiście nie jest to cała prawda. Jednak prawdą jest, że nie ma chętnych. Tak mówią w całej Polsce.
    Nie da się społecznie szkolić przez fachowca, nie da się społecznie kupować i naprawiać sprzętu, płacić za podróże, hotele, ubezpieczenie, karetka na treningu, oświetlenie itp,itd. Musi być etat dla trenera. Inaczej nic z tego nie będzie. Czyli zanik żużla.
    I na to muszą być pieniądze publiczne lub n.p. ze wspomnianych praw telewizyjnych.
    Jeżeli powiesz mi, że klub, że skład musi być mocny, że PO, że sponsorzy, że kibice, że presja tabeli to "rozmawiamy" -jeden o niebie, drugi o chlebie.

  51. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Jap za jego przydatny post!

    Semen (18-07-2018)

  52. Powrót do góry    #6297
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,684
    Kliknij i podziękuj
    1,124
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez Staleczka 3 Zobacz posta
    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/76...y-my#Skomentuj

    Komentarz do tego artykułu:


    Panie Stępniewski. Jeżeli to prawda,że w przepisie o nr 8 i 16 nie chodziło o dopuszczenie do startu w lidze 4 zaw. zagranicznych kosztem polskiego seniora to proszę to udowodnić wprowadzając jedną malutką zmianę , a mianowicie :

    Do tabeli biegów należy dodać jeden wyścig, który da zawodnikowi nr 8 i 16 DWA starty w tabeli biegów.
    Będą mieli gwarancję startów a nie tylko wycieczki do Polski. Pojadą nawet 5 razy ale wówczas nie zstąpią 5 razy Polaka. Proste ? Uczciwe ?
    Przecież WAM chodzi o pomoc dla młodych z zagranicy. Proszę bardzo.

    Jak klub nie wstawi nikogo pod ten nr , w to miejsce powinien mieć możliwość wstawienia juniora z nr 6,7 lub 14,15 . Proste ? Pożyteczne ?
    Potrzebna pomoc do opracowania takiej zmiany ? Proszę bardzo.
    Jedna zmianę mojego autorstwa w obecnej tabeli przyjęliście i jest ok.
    Może warto posłuchać doświadczonego kibica ?
    zacytuję W.Stępniewskiego:
    Wielu prezesów mówi, że rezerwowy pod numerami 8 i 16 to bubel regulaminowy. Mają rację?
    Ale dlaczego bubel? Moim zdaniem przepis się sprawdził.
    Jakie ma pan argumenty?
    Daleko ich szukać nie muszę. Pierwszy mecz torunian w Gorzowie. Wypadek Jasona Doyle'a, którego zastępował jadący z numerem ósmym Jack Holder. Tak w ogóle, to nie rozumiem tych narzekań, bo rezerwowy nie jest obowiązkowy. Jeśli komuś ten przepis nie pasuje, to nie musi go po prostu stosować.
    A omijanie regulaminu? Miało być dwóch polskich seniorów pod numerami od 1-5, a niektórzy są tylko obecni podczas prezentacji.
    Mamy tylko dwie takie sytuacje na osiem klubów.
    Ale mamy i może trzeba z tym skończyć?
    Nie jestem zdania, że trzeba z tym skończyć. Pierwszy przykład to Toruń, gdzie takiego zamysłu w ogóle nie było. Wymusiła go słabsza postawa Pawła Przedpełskiego. Od początku jasne założenie z Damianem Dróżdżem było w Betard Sparcie. Niektórzy zapominają jednak, że brak rezerwowego niewiele by w jego przypadku zmienił. Gdyby nie było tego przepisu, to zastępowałby go minimum dwa razy Maksym Drabik. Nic takiego się nie stało.
    Czyli zmian nie będzie?
    Dajmy sobie czas i oceńmy to po upływie minimum trzech lat. Przypominam również, że ten zapis został wprowadzony z premedytacją i po konsultacjach z klubami. Koronny argument był taki, że musimy dbać nie tylko o własne podwórko, ale również o światowy żużel. Potrzebujemy napływu nowych zawodników. Woffinden, Sajfutdinow, Ward, Holder, Lindren to żużlowcy, którzy zaczynali kariery również w oparciu o fakt, że w Polsce jeździli jako juniorzy zagraniczni. Mieli dostęp do najsilniejszej żużlowej ligi świata z odpowiednimi budżetami. To z tego powodu ich kariery nabrały tempa. Nie mówię, że stali się świetnymi zawodnikami tylko dzięki polskiej lidze, ale na pewno miało to olbrzymi wpływ. Bez pieniędzy naszych klubów nie znaczyliby na świecie nic. Przepis o rezerwowym to nic innego jak furtka dla takich jeźdźców jak Max Fricke, Jack Holder czy Brady Kurtz. Za lat pięć mogą być fundamentami PGE Ekstraligi. Jeśli ktoś myśli, że będziemy jeździć wyłącznie Polakami, to jest w błędzie. Nie uciekamy od dyskusji w gronie klubów i PZM.
    Powiem tak. Czytałem to 3 razy i nie mogłem uwierzyć, że to prawda.
    Kim jest p.Stępniewski? Szef osobnej organizacji - Eligi. Wprowadza taki przepis "z premedytacją po konsultacjach z klubami".
    To jest podcięcie siekierą gałęzi na której siedzi cały polski żużel. Koniec starań ochronnych dla Polaków w polskiej lidze.
    Dlaczego go wprowadzono trzeba zapytać. Niewątpliwie chciały go polskie kluby Eligi. Dlaczego do tego doszło?
    O tym się nie zająknie. "Dziennikarz" nie zapyta. Tak uzgodnili z pewnością na wstępie. A jak nie wiadomo....
    Pieniądze.
    Miedziński wiele droższy niż J.Holder. Może niż Chris Holder.

    Tak budujemy
    fundamenty PGE Ekstraligi
    Te szokujące słowa.
    Tylko gdzie są władze polskiego żużla?
    O czym i po co my tu pitolimy?
    Czas pomyśleć o zakupie zniczy.

  53. Powrót do góry    #6298
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Cóż takich czasów dożyliśmy. Globalizacja.
    FIFA i FIM to organizacje ponadnarodowe, ponadpaństwowe, które tak naprawdę są globalnymi korporacjami nastawionymi na miliardowe zyski.
    PZPN i PZM to agendy tych korporacji, one zostały w stu procentach podporządkowane naczelnemu celowi korporacji, jak największemu zyskowi.
    Światowe centrale do tych celów wykorzystały miejscowych dyktatorów, takich jaki M.Listkiewicz czy A,Witkowski.
    Ludzie ci najpierw opanowali swoje krajowe organizacje, a potem służąc imperiom rzekomo odeszli. To persony, które dla własnego zysku podpisałyby cyrograf z samym lucyferem. Zresztą wystarczy sprawdzić kim wcześniej był AW i z czyjego nadania obejmował intratne stanowiska.
    Dla zwiększenia potencjału medialnego i finansowego powołano spółki ligi, które realizują cele bossów i są im wierni jak oni organizacjom ogólnoświatowym.
    Ot cała historyja...

    Analogia z PZPN może kogoś dziwić, bo Listkiewicz nie zaszedł tak daleko jak Witkowski, ale FIFA to wyższa półka, więc i odpowiednie proporcje trzeba by mieć na uwadze. Myślę jednak, że mechanizm jest bardzo podobny lub wręcz ten sam.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 19-07-2018 o 08:44
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  54. Powrót do góry    #6299
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    Wyłącznie snuję poszukiwania finansowania szkółek
    Przepraszam, że zacytuję siebie, ale w natłoku pewnie umknęło.

    Przyglądając się naborowi młodych można dostrzec ciekawy przekrój społeczny. Zgodnie instruktorzy powtarzają starą prawdę. Najbardziej wartościowi są chłopcy z wiosek, małych miasteczek. Miastowe "tłuste koty" mają pieniądze, ale.... Nie mają charakteru, determinacji, ambicji, odwagi. Niesamodzielni, uzależnieni na lata od rodzica. Tata pośle na jakieś studia, potem ustawi, załatwi, posadzi.
    Wszyscy to znamy. To często mówią instruktorzy. Tracimy potencjalnie najwartościowszych kandydatów. Pokażą się kilka razy i giną po cichu. Musi ktoś młodego dowozić, trochę kosztuje sprzęt. Kiedy mowa o pieniądzach znikają. To często słyszę. Oczywiście nie jest to cała prawda. Jednak prawdą jest, że nie ma chętnych. Tak mówią w całej Polsce.
    Nie da się społecznie szkolić przez fachowca, nie da się społecznie kupować i naprawiać sprzętu, płacić za podróże, hotele, ubezpieczenie, karetka na treningu, oświetlenie itp,itd. Musi być etat dla trenera. Inaczej nic z tego nie będzie. Czyli zanik żużla.
    I na to muszą być pieniądze publiczne lub n.p. ze wspomnianych praw telewizyjnych.
    Jeżeli powiesz mi, że klub, że skład musi być mocny, że PO, że sponsorzy, że kibice, że presja tabeli to "rozmawiamy" -jeden o niebie, drugi o chlebie.

    Nie wiem o co Ci chodzi,serio.
    To,ze nie ma kandydatow na zuzlowcow w takiej ilosci jak kiedys pisze od przynajmniej 3 lat.
    Wioskowy chlopak versus miastowy ,tez o tym pisalem,podawalem przyklad Unii Leszno
    i skad pochodza ich talenty w porownaniu z fabryka licencji ktora swego czasu byla w Toruniu.Zostalem wtedy wysmiany,
    bo podobno calemu zlu winni Zabikowie,ktorzy po prostu defrauduja miejska kase.W konsekwencji zaczeto zachwycac sie Jackiem Wozniakiem
    i szkolka BTZ ,ktora od 10 lat ,oprocz Szymona nie wypuscila nikogo za kim trzeba byloby wzdychac.

    Zauwaz,ze nawet tak preznie dzialajace szkolki jak ta gorzowska i leszczynska tez nie wypuszczaja kilku talentow rocznie.
    Przesiew jest wszedzie ogromny.Co z tego,ze pochwalisz sie 15 adeptami w wieku 13-14 lat jak za chwile trzech za duzo urosnie,czterech
    zmieni zainteresowania,dwoch sie rozbije i rodzice podziekuja za dalsze szkolenie a jeszcze kilku nie poradzi sobie ze strachem po przesiadce na
    dorosly motocykl.Przy okazji tych 15 adeptow to jak masz szczescie,bo ostatnio nie wszyscy ktorzy prowadza szkolenie moze sie taka liczba pochwalic.
    Najprosciej jest obwinic system,kluby,centrale a sprawa jest naprawde bardziej zlozona i nie dotyczy tylko Polski.
    Malo tego,uwazam,ze akurat my na tle innych zuzlowych nacji nie mamy sie czego wstydzic ,co widac po wynikach naszych juniorow.
    Problem jednak jest ale duzo wiekszy u innych, gdzie przeciez niekoniecznie finanse sa tym nawazniejszym problemem.
    Rynek zuzlowcow sie kurczy,ale to przede wszystkim z powodu innych nacji,rowniez takich gdzie zuzel calkowicie znika,jak Czechy,Slowacja,Wegry,brak talentow
    ze Szwecji,Danii,Anglii czyli z panstw ktore jeszcze dekade-dwie temu mogly wystawic po kilkunastu solidnych zuzlowcow.

    Piszesz o trenerach.Oczywiscie,ze ktos kompetentny musi zajmowac sie chlopakami,ale jak na torunskim przykladzie widac,ilu ludzi,tyle opini.
    Jedni chwala Zabika,Koscieche,Kowalika,drudzy na tego samego trenera patrzec nie moga i zarzucaja mu niekompetencje.
    Guru zuzlowy szkoli za pomoca lewatywy.W sumie moze i slusznie,bo efekt taki sam a koszta niewielkie.

    Pieniadze z praw telewizyjnych to nie sa pieniadze publiczne.
    Silna pierwsza druzyna nie musi stac w kontrze do szkolenia,co
    pokazuje przyklad Unii Leszno.
    To,ze pierwsza druzyna jest oczkiem w glowie dzialaczy i kibicow to chyba naturalne.
    Przeciez bez niej nie bedzie pieniedzy na nic.
    Tylko z pomoca wynikow mozesz sciagnac do klubu sponsorow,kibicow ,jestes beneficjentem pieniedzy
    od sponsora ligi czy telewizji.
    Rzecz w tym,aby tej kasy nie przejadala tylko pierwsza druzyna,ale jak wyzej,bez niej nie ma niczego.
    Chyba,ze pojdziemy szerzej systemem gorzowskim,gdzie szkoleniem w glownej mierze zajmuje sie
    Wawrow,wspomagany przez Stal,sponsorow,rodzicow i jak mniemam samorzad.
    Ale tak juz w kilku osrodkach jest.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 19-07-2018 o 12:29
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  55. Powrót do góry    #6300
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-04-2016
    Postów
    531
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 190 w 102 postach
    Cytat Zamieszczone przez darsen Zobacz posta
    I świetnie,że znasz Kalisz, oznacza to, że albo dobrze się wypromowali albo znasz to miasto z innego powodu. Dzięki temu np. tu o nim piszemy, a jak zapragniesz zainwestować swoje pieniążki to może w Lesznie, Kaliszu czy tam, gdzie nawet nie wiesz, że to jest?
    zainwestuję tam gdzie są ku temu najbardziej sprzyjające warunki... nie muszę nawet znać miejscowości... analizy przed poważnymi inwestycjami przeprowadzają firmy audytorskie a nie robi to jednoosobowo prezes

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •