Strona 243 z 274 PierwszyPierwszy ... 143193233241242243244245253 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 10,891 do 10,935 z 12329

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

  1. Powrót do góry    #10891
    Stały bywalec Awatar Taisto
    Dołączył
    07-04-2021
    Postów
    969
    Kliknij i podziękuj
    102
    Podziękowania: 287 w 179 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    1) Strasznie krytykowałem to że toruński klub oddał finał DPŚ Wrocławiowi.
    Dzisiaj przeczytałem , ze organizator czyli WTS Sparta musiał wziąć na klatę blisko tydzień tych "igrzysk"
    Zrozumiałem dlaczego Toruń tego nie chciał.

    W czasach mojej wczesnej młodości, WTS rozdawał w szkołach podstawowych darmowe bilety.
    Przypuszczam, że bez podobnej akcji przy okazji DPŚ, Olimpijski może na półfinałach (bo chyba jako z automatu jedziemy w finale, czy nie?) i barażu świecić pustkami.
    Z drugiej strony, co by nie pisać o Rusko, to miękką fają robiony on nie jest i kasę liczyć potrafi. Przypuszczam, że jakby nie miał zagwarantowanych jakichś dotacji, to by się w taką deficytową imprezę nie pchał.
    Jednak co do zasady się jak najbardziej zgadzam - w żadnym innym kraju, impreza w takiej formie, nie opłaciłaby się.

  2. Powrót do góry    #10892
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,806
    Kliknij i podziękuj
    2,859
    Podziękowania: 2,447 w 1,292 postach
    Cytat Zamieszczone przez herbie13 Zobacz posta
    Razem z Wałęsą?
    zibky ipokraka to raczej z Ochódzkim
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  3. Powrót do góry    #10893
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-04-2016
    Postów
    533
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 191 w 103 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    1) Strasznie krytykowałem to że toruński klub oddał finał DPŚ Wrocławiowi.
    Dzisiaj przeczytałem , ze organizator czyli WTS Sparta musiał wziąć na klatę blisko tydzień tych "igrzysk"
    Zrozumiałem dlaczego Toruń tego nie chciał.
    Wrocławianie muszą zorganizować we:
    wtorek 25 lipca jeden półfinał
    środę 26 lipca drugi półfinał
    piątek 27 lipca baraz
    sobotę 28 lipca finał.
    Wniosek prosty - władze światowego żużla chcą znowu wydoić Polaków.
    Jestem ciekaw czy jakikolwiek promotor/miasto/klub z innego kraju zainwestowałby w takie imprezy.
    Ale to akurat fajny pomysł. Ja bym tylko nieco czasowo "rozbił" tą imprezę, żeby trwała co najmniej dwa weekendy. Przedzielić ją młodzieżowym DPŚ. Wtedy mamy prawdziwe mistrzostwa świata, a nie jeden turniej

  4. Powrót do góry    #10894
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,268
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,220 w 1,211 postach
    Pewnie, że fajny.
    Jak opłacisz wszelkie koszty imprezy
    to obiecuję, że kupię bilety na każdy z turniejów .
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  5. Powrót do góry    #10895
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    No i chuy bąbki strzelił. Sam nie raz śmiałem się z tych co to wieszczyli koniec i upadek żużla. Teraz nie jest m,i już do śmiechu. Jak wykończyć żużel na świecie ? Otóż recepta jest prosta, dać chuykom z Discovery cos do powiedzenia.

    Co oznacza podpisanie dokumentu? Przede wszystkim to, że do 2030 roku emisja spalania z żużlowych motocykli musi się zmniejszyć o połowę, a do 2040 należy ją wyeliminować w ogóle! Jednym słowem, to będzie koniec żużla jaki znamy. Uwielbiany przez wszystkich kibiców charakterystyczny zapach spalanego metanolu przejdzie do historii. Co w zamian? Silniki na metanol mają zostać zastąpione jednostkami elektrycznymi. Testy trwają od lat, a opinie bardzo różne.
    https://przegladsportowy.onet.pl/zuz...stanie/fdbjr3n

    Od siebie dodam, że nie trzeba będzie czekać do 2040 roku. Zaraz zaczną dokładać do silników żużlowych jakieś dpf-y i przed 2030 rokiem żużel sam umrze.

    Niech mi ktoś powie, że śnię ? Spalanie metanolu w wydaniu żużloków ma ajakikolwiek wpływ na emisje CO2 ?
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 28-11-2022 o 17:10
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  6. Powrót do góry    #10896
    Ekspert
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    13,247
    Kliknij i podziękuj
    1,552
    Podziękowania: 1,193 w 913 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No i chuy bąbki strzelił. Sam nie raz śmiałem się z tych co to wieszczyli koniec i upadek żużla. Teraz nie jest m,i już do śmiechu. Jak wykończyć żużel na świecie ? Otóż recepta jest prosta, dać chuykom z Discovery cos do powiedzenia.



    https://przegladsportowy.onet.pl/zuz...stanie/fdbjr3n

    Od siebie dodam, że nie trzeba będzie czekać do 2040 roku. Zaraz zaczną dokładać do silników żużlowych jakieś dpf-y i przed 2030 rokiem żużel sam umrze.

    Niech mi ktoś powie, że śnię ? Spalanie metanolu w wydaniu żużloków ma ajakikolwiek wpływ na emisje CO2 ?

    A co z Formułą 1?

    Też "elektryczna", na kosiarkach?


    PS

    Ciekawe jak "zoptymalizują podróże"?
    Ostatnio edytowane przez JaacPoz ; 28-11-2022 o 17:19

  7. Powrót do góry    #10897
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,410
    Kliknij i podziękuj
    1,810
    Podziękowania: 862 w 527 postach
    F1 to hybrydy. W pełni elektryczna jest Formuła E. Ciekawe co z kosztami? Pewnie jeszcze wzrosną...

  8. Powrót do góry    #10898
    Ekspert
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    13,247
    Kliknij i podziękuj
    1,552
    Podziękowania: 1,193 w 913 postach
    Bełkot, "pseudo ideowców" ekoterrorystycznych. Sami przyznają, że paliwo żużlowe za bardzo nie szkodzi, no ale idea...

    Cytat Zamieszczone przez dockm Zobacz posta
    F1 to hybrydy.
    A dlaczego "hybrydy"? Jak likwidować to likwidować...



    PS
    https://www.youtube.com/watch?v=CHH6Iw2kTXM

    Ostatnio edytowane przez JaacPoz ; 28-11-2022 o 17:41

  9. Powrót do góry    #10899
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez JaacPoz Zobacz posta
    Bełkot, "pseudo ideowców" ekoterrorystycznych. Sami przyznają, że paliwo żużlowe za bardzo nie szkodzi, no ale idea...



    A dlaczego "hybrydy"? Jak likwidować to likwidować...

    No, że bełkot to chyba zgadzamy się wszyscy. Ale to lewactwo wprowadzi te zmiany. Już się dogadali z FIM. Jakiś tam dokument podpisali odnośnie tych zmian. Mamy koniec roku 2022. Zaraz zaczną kombinować z ograniczeniem emisji spalin o połowę aby zdążyć przed 2030 rokiem. Pierwsi odezwą się tunerzy, którzy zaraz powiedzą, że to będzie kosztowne. A ile bedzie dodatkowych możliwości kombinowania z ustawieniami jak wprowadza jakieś dpf-y do tych silników ?

    Odnośnie F1.

    Do niedawna było tak, że F1 była dostarczycielem nowinek technicznych dla sektora publicznego, głównie motoryzacyjnego. Jak wiemy, silniki spalinowe mają być zakazane od 2035 roku. To na chuy przemysł motoryzacyjny ma inwestować w nowe rozwiązania w F1 jeśli chodzi o silniki spalinowe ? Przecież to już będzie nieopłacalne, bo tej technologii już firmy motoryzacyjne nie wykorzystają w przemyśle motoryzacyjnym. Więc tym bardziej F1 przejdzie na elektryki.

    Ta cisza jest zabójcza. To się nie ma prawa udać.

    Z początku myślałem, że z dźwiekiem u mnie coś nie tak, ale na końcu biegu usłyszałem całkiem głośne oklaski. Szczerze mówiąc, to mnie przeraziło.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 28-11-2022 o 17:51
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  10. Powrót do góry    #10900
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-03-2020
    Postów
    1,433
    Kliknij i podziękuj
    304
    Podziękowania: 220 w 151 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta

    Z początku myślałem, że z dźwiekiem u mnie coś nie tak, ale na końcu biegu usłyszałem całkiem głośne oklaski. Szczerze mówiąc, to mnie przeraziło.
    Nie narzekaj włączą Ci w głośnikach brym brym.

  11. Powrót do góry    #10901
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,329
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Z początku myślałem, że z dźwiekiem u mnie coś nie tak, ale na końcu biegu usłyszałem całkiem głośne oklaski. Szczerze mówiąc, to mnie przeraziło.
    Nie z dźwiękiem - z głową Wyścig z meczu ligowego Łódź - Gniezno, oczywiście na normalnych silnikach, ze zmodyfikowanym audio. Bait na poziomie północnokoreańskich wiadomości sportowych, które kiedyś sugerowały, że KRLD wygrała na mundialu z Brazylią - wydawało się, że tego nie można łyknąć, ale jak widać niektórzy przesuwają granice

  12. Powrót do góry    #10902
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Nie z dźwiękiem - z głową Wyścig z meczu ligowego Łódź - Gniezno, oczywiście na normalnych silnikach, ze zmodyfikowanym audio. Bait na poziomie północnokoreańskich wiadomości sportowych, które kiedyś sugerowały, że KRLD wygrała na mundialu z Brazylią - wydawało się, że tego nie można łyknąć, ale jak widać niektórzy przesuwają granice
    zabovski, znowu matole nie ogarniasz meritum, sprawy. I się rozdrabniasz na drobne, chuy wie po co. Nieważne czy tam jechali na normalnych silnikach czy elektrykach. Mnie przeraża ta cisza, i bez znaczenia tu jest fakt, że ktoś bawił się audio przy tym filmiku. Filmik miał pokazać różnicę i pokazał ją. Co zdaje się było zamiarem autora i powodem dla którego zmodyfikował ten filmik. A ty gamoniu myślisz, że ktoś się nabrał i nie widział, że to jest mecz ligowy.

    Nowa era w żużlu, już nie dla mnie.

    70170_czesi-testuja-elektryczne-silniki-wkrotce-_1.jpg
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 28-11-2022 o 19:28
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  13. Powrót do góry    #10903
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,598
    Kliknij i podziękuj
    7,772
    Podziękowania: 7,359 w 4,337 postach
    ty potrzebowales filmiku, zeby ogarnac, ze silnik elektryczny jest cichy?
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  14. Powrót do góry    #10904
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    ty potrzebowales filmiku, zeby ogarnac, ze silnik elektryczny jest cichy?
    Nie, potrzebowałem tej smutnej konstatacji która da mi prawdziwy obraz rzeczywistości jaka nadciąga.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  15. Powrót do góry    #10905
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,329
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    zabovski, znowu matole nie ogarniasz meritum, sprawy. I się rozdrabniasz na drobne, chuy wie po co. Nieważne czy tam jechali na normalnych silnikach czy elektrykach. Mnie przeraża ta cisza, i bez znaczenia tu jest fakt, że ktoś bawił się audio przy tym filmiku. Filmik miał pokazać różnicę i pokazał ją. Co zdaje się było zamiarem autora i powodem dla którego zmodyfikował ten filmik. A ty gamoniu myślisz, że ktoś się nabrał i nie widział, że to jest mecz ligowy.
    Tak, ty się nabrałeś, a teraz w jeszcze głupszy sposób próbujesz się tłumaczyć. No faktycznie, bez znaczenia jest, że ktoś całkowicie usunął dźwięk - serio tak tanich usprawiedliwień to chyba nawet obieracz ziemniaków by nie łyknął Jak ktoś się "pobawi" ustawieniami audio to może przerobić filmik tak, że start rakiety kosmicznej będzie niesłyszalny - wtedy też się przerazisz?

    Silniki elektryczne są testowane od lat i chyba każda grupa kibiców żużla, poza (jak widać) emerytowanymi pracownikami straży pożarnej miała okazję zaznajomić się z ich charakterystyką. A ty się przeraziłeś po wrzuconej dla beki przeróbce

  16. Powrót do góry    #10906
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,096
    Kliknij i podziękuj
    6,518
    Podziękowania: 8,847 w 4,866 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta



    Ta cisza jest zabójcza. To się nie ma prawa udać.

    Z początku myślałem, że z dźwiekiem u mnie coś nie tak, ale na końcu biegu usłyszałem całkiem głośne oklaski. Szczerze mówiąc, to mnie przeraziło.

    Skoro na koncu Mariusze klaszcza i to calkiem glosno,znaczy sie te elektryki im sie podobaly.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 29-11-2022 o 05:57
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  17. Powrót do góry    #10907
    Ekspert Awatar herbie13
    Dołączył
    18-07-2011
    Postów
    4,751
    Kliknij i podziękuj
    574
    Podziękowania: 925 w 559 postach
    A Ja tam w 1:00 słyszałem strzały.

  18. Powrót do góry    #10908
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,604
    Kliknij i podziękuj
    140
    Podziękowania: 741 w 539 postach
    Poyebalo ich z tymi elektrykami w żużlu. Naprawdę kuriozum, wydawało się że po irracjonalnym banie rosyjskich zawodników nie da sie przekroczyć granicy absurdu, ale jak widać się da. Na szczęście obstawiam ze po prostu upadnie GP tak jak powinno już jakiś czas temu, bo ten cyrk nie ma już żadnego sensu bez najlepszych zawodników, a nasza liga niezależna od FIMu będzie jeździć na czym chce. I wszyscy zadowoleni.

  19. Powrót do góry    #10909
    Ekspert
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    13,247
    Kliknij i podziękuj
    1,552
    Podziękowania: 1,193 w 913 postach
    Cytat Zamieszczone przez Piernik Zobacz posta
    Poyebalo ich z tymi elektrykami w żużlu. Naprawdę kuriozum, wydawało się że po irracjonalnym banie rosyjskich zawodników nie da sie przekroczyć granicy absurdu, ale jak widać się da. Na szczęście obstawiam ze po prostu upadnie GP tak jak powinno już jakiś czas temu, bo ten cyrk nie ma już żadnego sensu bez najlepszych zawodników, a nasza liga niezależna od FIMu będzie jeździć na czym chce. I wszyscy zadowoleni.

    W połowie bym się zgodził a w połowie bym się nie zgodził.


    a) Kwestia bana na Rosjan - jest ok.

    b) Elektryki - nie są ok.

    Cytat Zamieszczone przez herbie13 Zobacz posta
    A Ja tam w 1:00 słyszałem strzały.
    To świerszcze były i łamana gałązka...


    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Skoro na koncu Mariusze klaszcza i to calkiem glosno,znaczy sie te elektryki im sie podobaly.
    Logiczna konstatacja.

  20. Powrót do góry    #10910
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,329
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez Piernik Zobacz posta
    Na szczęście obstawiam ze po prostu upadnie GP tak jak powinno już jakiś czas temu, bo ten cyrk nie ma już żadnego sensu bez najlepszych zawodników, a nasza liga niezależna od FIMu będzie jeździć na czym chce. I wszyscy zadowoleni.
    "Polska liga, niezależna od FIM-u, będzie jeździć na czym chce" - już to kiedyś słyszałem, konkretnie jakieś 11 lat temu przy okazji wprowadzania nowych tłumików. Wszyscy wiedzą jak się skończyły te zapowiedzi.

  21. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    Buszmen (29-11-2022), lego (29-11-2022), mentikk (29-11-2022)

  22. Powrót do góry    #10911
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,806
    Kliknij i podziękuj
    2,859
    Podziękowania: 2,447 w 1,292 postach
    jeszcze tylko wypowiedz jakiegos eksperta pokroju Klopa lub Krzystyniaka, przypominajaca, że to Polska trzyma dyscyplinę na powierzchni
    Ostatnio edytowane przez lego ; 29-11-2022 o 11:39
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  23. Powrót do góry    #10912
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,604
    Kliknij i podziękuj
    140
    Podziękowania: 741 w 539 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    "Polska liga, niezależna od FIM-u, będzie jeździć na czym chce" - już to kiedyś słyszałem, konkretnie jakieś 11 lat temu przy okazji wprowadzania nowych tłumików. Wszyscy wiedzą jak się skończyły te zapowiedzi.
    Tłumiki, pozycja silników, nawet ich pojemność, opony czy inne elementy motocykla, to kwestia ewolucji dyscypliny. Pozbawienie żużla hałasu kończy tą dyscyplinę i zaczyna inną, ja tu widzę gigantyczną różnice. Fim może sobie wojować, żużel to globalnie zaścianek, ale u nas są duże pieniądze w tej dyscyplinie. I nie ma szans by w polskiej lidze, przy takiej kasie jaka jest obecnie jeździli na elektrykach. Czy taka kasa będzie za 5-10 lat, tu mam większe wątpliwości bo uważam że zawieszenie rosjan dlugofalowo to jest harakiri także polskiej ligi i marketingowo będzie zjazd w dół pytanie tylko jak duży, ale jeżeli będzie poważna kasa, to nie będzie elektryków.

  24. Powrót do góry    #10913
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez Piernik Zobacz posta
    Tłumiki, pozycja silników, nawet ich pojemność, opony czy inne elementy motocykla, to kwestia ewolucji dyscypliny. Pozbawienie żużla hałasu kończy tą dyscyplinę i zaczyna inną, ja tu widzę gigantyczną różnice. Fim może sobie wojować, żużel to globalnie zaścianek, ale u nas są duże pieniądze w tej dyscyplinie. I nie ma szans by w polskiej lidze, przy takiej kasie jaka jest obecnie jeździli na elektrykach. Czy taka kasa będzie za 5-10 lat, tu mam większe wątpliwości bo uważam że zawieszenie rosjan dlugofalowo to jest harakiri także polskiej ligi i marketingowo będzie zjazd w dół pytanie tylko jak duży, ale jeżeli będzie poważna kasa, to nie będzie elektryków.
    Lewactwo wprowadzi odpowiednie przepisy i co zrobisz ? Zgasisz światło na MA i pójdziesz do domu.

    Przecież masz tam wyraźnie napisane, do 2030 roku mają ograniczyć w silnikach emisję CO2 o połowę a do 2040 roku mają pozbyć się tych silników.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  25. Powrót do góry    #10914
    Stały bywalec Awatar Taisto
    Dołączył
    07-04-2021
    Postów
    969
    Kliknij i podziękuj
    102
    Podziękowania: 287 w 179 postach
    https://przegladsportowy.onet.pl/zuz...ja-nas/wd3rp34

    Ja tam Marka ogólnie lubię. Nie zawsze się z nim zgadzam, ale generalnie jest OK, można się dogadać.
    Tu mu przyznaję 100% racji.
    Jeśli nasze władze nie zareagują stanowczo, to zasługujemy na to by być frajerami.

  26. Powrót do góry    #10915
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-03-2020
    Postów
    1,433
    Kliknij i podziękuj
    304
    Podziękowania: 220 w 151 postach
    Mareczek fajną fuche wywęszył

  27. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Kaman za jego przydatny post!

    polewaczka (21-12-2022)

  28. Powrót do góry    #10916
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,788
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Cytat Zamieszczone przez Taisto Zobacz posta
    https://przegladsportowy.onet.pl/zuz...ja-nas/wd3rp34

    Ja tam Marka ogólnie lubię. Nie zawsze się z nim zgadzam, ale generalnie jest OK, można się dogadać.
    Tu mu przyznaję 100% racji.
    Jeśli nasze władze nie zareagują stanowczo, to zasługujemy na to by być frajerami.
    Praworządność? Nie. Zachód vs. aspirująca Polska.

    Oby ludzie w koncu to zrozumieli w wiekszym kontekscie niz tylko "jakis sport". Jeden Banka (nomen omen z PiS) czy Marciniak tego nie zmienia. Trzeba woli Narodu.

  29. Powrót do góry    #10917
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,329
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez Taisto Zobacz posta
    https://przegladsportowy.onet.pl/zuz...ja-nas/wd3rp34

    Ja tam Marka ogólnie lubię. Nie zawsze się z nim zgadzam, ale generalnie jest OK, można się dogadać.
    Tu mu przyznaję 100% racji.
    Jeśli nasze władze nie zareagują stanowczo, to zasługujemy na to by być frajerami.
    Przecież ta grupa "ekspertów" nie będzie miała na nic wpływu, kolejna sztuczna wydmuszka. Natomiast polskich przedstawicieli w niej nie ma z prostego powodu - nie znają języka angielskiego.

  30. Powrót do góry    #10918
    Stały bywalec Awatar Taisto
    Dołączył
    07-04-2021
    Postów
    969
    Kliknij i podziękuj
    102
    Podziękowania: 287 w 179 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Przecież ta grupa "ekspertów" nie będzie miała na nic wpływu, kolejna sztuczna wydmuszka.
    Jasne, to jak najbardziej kolejny sztuczny twór, ale... Bez jaj!
    Gdzie jest Anglia, gdzie są Niemcy - gdyby nie nasza liga, te kraje by żużlowo nie istniały!
    Nawet do tak sztucznej wydmuszki powinien być zachowany jakiś margines...
    Tutaj dostaliśmy z liścia w twarz, pomimo, że przez takie wydumane twory jak liga u24 próbujemy dźwigać żużel.

  31. Powrót do góry    #10919
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Przecież ta grupa "ekspertów" nie będzie miała na nic wpływu, kolejna sztuczna wydmuszka. Natomiast polskich przedstawicieli w niej nie ma z prostego powodu - nie znają języka angielskiego.
    To znaczy kto nie zna angielskiego ? Cieślak ? Cegła ? Dobrucki ?

    Cytat Zamieszczone przez Taisto Zobacz posta
    Jasne, to jak najbardziej kolejny sztuczny twór, ale... Bez jaj!
    Gdzie jest Anglia, gdzie są Niemcy - gdyby nie nasza liga, te kraje by żużlowo nie istniały!
    Nawet do tak sztucznej wydmuszki powinien być zachowany jakiś margines...
    Tutaj dostaliśmy z liścia w twarz, pomimo, że przez takie wydumane twory jak liga u24 próbujemy dźwigać żużel.
    Jak dla mnie to tam nie ma Polaków z prostego powodu. Oni będą kombinować, co tu by zrobić aby dokulać do poziomu żużla w PL. A potem aby odebrać Polsce palmę dominacji w tym sporcie. Przecież na zachodzie doskonale widzą, że ten sport może być maszynką samofinansująca się. A w warunkach zachodnich być może nawet na tym można by zarobić konkretne pieniądze, bogatsze kraje, więcej potencjalnych sponsorów. Tylko tam trzeba zainwestować, dobrze to opakować, zorganizować TV która to pokaże na odpowiednim poziomie, mocno poprawić infrastrukturę. Polacy im tu nie potrzebni, bo póki co to my dyktujemy warunki. To u nas chcą ścigać się najlepsi.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 20-12-2022 o 23:27
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  32. Powrót do góry    #10920
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,329
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez Taisto Zobacz posta
    Jasne, to jak najbardziej kolejny sztuczny twór, ale... Bez jaj!
    Gdzie jest Anglia, gdzie są Niemcy - gdyby nie nasza liga, te kraje by żużlowo nie istniały!
    Nawet do tak sztucznej wydmuszki powinien być zachowany jakiś margines...
    Tutaj dostaliśmy z liścia w twarz, pomimo, że przez takie wydumane twory jak liga u24 próbujemy dźwigać żużel.
    Przeczytaj mój wpis do końca - przecież wyjaśniłem dlaczego w tym gronie nie ma Polaków.

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    To znaczy kto nie zna angielskiego ? Cieślak ? Cegła ? Dobrucki ?
    Cieślak nie zna - duka na poziomie "Kali być". Cegielski i Dobrucki nie wiem (zwłaszcza tego drugiego nigdy nie słyszałem w dłuższej konwersacji po angielsku), ale oni mają obecnie cieplejsze posadki, które dodatkowo nie wymagają płynnego porozumiewania się w obcym języku, więc wątpię, aby akurat ich ciągnęło do takiego zespołu ekspertów.

  33. Powrót do góry    #10921
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-06-2003
    Postów
    1,163
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 50 w 31 postach
    Polacy im tu nie potrzebni, bo póki co to my dyktujemy warunki. To u nas chcą ścigać się najlepsi.
    Tym bardziej nie potrzebnych jest tam tych siedmiu brytoli. Nic do nich nie mam, ale szlakę u siebie pogrzebali koncertowo. Nawet ich IMŚ nie chciał u nich w lidze jeździć.
    Ja bym tam wiedział Skrzydlewskiego, Wladka Golloba, Knopa i Czekanskiego. Trzech brytoli może zostać za zasługi brytoli w inicjowaniu dyscypliny.

    Pozdrawiam

  34. Powrót do góry    #10922
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Cieślak nie zna - duka na poziomie "Kali być". Cegielski i Dobrucki nie wiem (zwłaszcza tego drugiego nigdy nie słyszałem w dłuższej konwersacji po angielsku), ale oni mają obecnie cieplejsze posadki, które dodatkowo nie wymagają płynnego porozumiewania się w obcym języku, więc wątpię, aby akurat ich ciągnęło do takiego zespołu ekspertów.
    Przecież to są dodatkowe funkcje społeczne. Nikt nie kazałby im rezygnować z tych posadek które obecnie mają. To jest po prostu ciało doradcze przy FIM odnośnie żużla. Nic więcej. Kasę to tam co najwyżej dostaną w formie delegacji jak się zbiorą na jakimś posiedzeniu. I tyle. Rzecz w tym jednak, ze to ciało doradcze będzie firmowało decyzje FIM odnośnie żużla. A skoro nas tam nie ma to my nie będziemy mieli racji.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  35. Powrót do góry    #10923
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    zabovsky napisał:
    Cieślak nie zna - duka na poziomie "Kali być". Cegielski i Dobrucki nie wiem (zwłaszcza tego drugiego nigdy nie słyszałem w dłuższej konwersacji po angielsku), ale oni mają obecnie cieplejsze posadki, które dodatkowo nie wymagają płynnego porozumiewania się w obcym języku, więc wątpię, aby akurat ich ciągnęło do takiego zespołu ekspertów.
    Cieślak ma 72 lata i spokojnie rozmawia ze wszystkimi obco. Żartują, kłócą się i przeklinają. Cegielski i Dobrucki wypowiadają się w angielskiej telewizji a ty za to nie potrafisz rozróżnić torebki LV od wittchena w lidlu. Potrafisz tylko robić dobrze ruskim. Jesteś nikim.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  36. Powrót do góry    #10924
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,438
    Kliknij i podziękuj
    973
    Podziękowania: 1,477 w 954 postach
    Cytat Zamieszczone przez Taisto Zobacz posta
    Jeśli nasze władze nie zareagują stanowczo, to zasługujemy na to by być frajerami.
    Murzyn zrobił swoje, ale na bankiet nie zaprosili?! Ojojoj...

    Cytat Zamieszczone przez Kaman Zobacz posta
    Mareczek fajną fuche wywęszył
    Moglibyśmy w zastępstwie delegować któregoś z komentatorów, na przykład Benza. Takie ciała doradcze obradują zazwyczaj w egzotycznych destynacjach w towarzystwie innych pięknych ciał. Podobny do Mareczka, opaliłby sobie czoło, odpreżył siorbiąc mojito i przy okazji nauczył po wuwuzelsku mówić tak sa myket.
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  37. Powrót do góry    #10925
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,012
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,502 w 996 postach
    Dobrze ze polaków nie zaprosili bo nie chcą aby cokolwiek tu jeszcze spieprzyć. Liga polska co roku ma zmiany w regulaminach zero stabilnosci. Co chwile co innego,regulaminy inne dla kazdej z ligi. Po prostu nie ku%%% no nie

  38. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi spitt22 za jego przydatny post!

    persona (22-12-2022)

  39. Powrót do góry    #10926
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Akurat liga polska ma się dobrze, a nawet bardzo na tle pozostałych lig.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  40. Powrót do góry    #10927
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Dobrze ze polaków nie zaprosili bo nie chcą aby cokolwiek tu jeszcze spieprzyć. Liga polska co roku ma zmiany w regulaminach zero stabilnosci. Co chwile co innego,regulaminy inne dla kazdej z ligi. Po prostu nie ku%%% no nie
    Że co ?

    Policz sobie ile zmian wprowadzali co roku angole. A ilu ich tam siedzi w tym gremium ?

    Nasi to przy nich pikuś.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  41. Powrót do góry    #10928
    Zaawansowany Awatar Spartan
    Dołączył
    24-05-2019
    Postów
    2,178
    Kliknij i podziękuj
    821
    Podziękowania: 355 w 244 postach
    Cytat Zamieszczone przez blacktop Zobacz posta
    Akurat liga polska ma się dobrze, a nawet bardzo na tle pozostałych lig.
    paparuch to o tobie z tym pociskiem jak byles na zarobku u zabojadow?
    https://www.o2.pl/zdrowie/88-latek-z...6724713388864a

  42. Powrót do góry    #10929
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Jak czytam cię spartak ty psie jak czekaleś na powrót swojego Pana z wakacji to nie mogę przestać się śmiać niedoyebany menelu.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  43. Powrót do góry    #10930
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,070
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Komisja torowa jest stricte dla żużla, czy dla większej liczby dyscyplin?
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  44. Powrót do góry    #10931
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-02-2006
    Postów
    1,751
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 129 w 93 postach
    Tyle się mówi jak beniaminkowi trudno zbudować skład bo wszystko jest zaklepane i co mamy w przyszłym sezonie? Final 8 października! Kogoś już tam całkiem pogięło, dodając do tego nowosc Jaka są prekontrakty w przyszłym roku znowu nie będzie co zbierać.
    Polonia Bydgoszcz

  45. Powrót do góry    #10932
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,268
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,220 w 1,211 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Komisja torowa jest stricte dla żużla, czy dla większej liczby dyscyplin?
    Komisja ta odpowiada za:

    -żużel klasyczny,
    -długi tor,
    -wyścigi na trawie,
    -wyścigi na lodzie,
    -sidecary,
    -flat track.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  46. Powrót do góry    #10933
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    No proszę, a taki był jazgot, że Łaguta rozniesie PZM w sądzie.

    Sąd Okręgowy w Warszawie odrzucił wniosek Artioma Łaguty, który domagał się milionowego odszkodowania za rzekomo bezprawne wykluczenie z ligi. To wielki triumf prezesa federacji, Michała Sikory, który w marcu zabronił Rosjanom jazdy w naszej lidze.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  47. Powrót do góry    #10934
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,012
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,502 w 996 postach
    Ale beka z ruska. To można znów wykluczyć. I takie cos będzie jeżdziło jako polak

  48. Powrót do góry    #10935
    Stały bywalec Awatar Saeyl
    Dołączył
    17-07-2019
    Postów
    770
    Kliknij i podziękuj
    39
    Podziękowania: 181 w 96 postach
    Czyli co? Można uznać, że dopuszczenie ich w 2023 roku ma podłożę wyłącznie w interesach niektórych klubów, konkretnie dwóch?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •