Strona 232 z 274 PierwszyPierwszy ... 132182222230231232233234242 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 10,396 do 10,440 z 12329

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

  1. Powrót do góry    #10396
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,655
    Kliknij i podziękuj
    277
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    W tak zwanym międzyczasie, raz na jakiś czas - i ten czas nadszedł jak widać właśnie teraz - wraca dyskusja nt. KSM. W sumie i tak długo bez niego wytrzymali. Ogólnie to mam wrażenie że każdego aż świerzbi żeby mieć pretekst do wprowadzenia go i voila, można zwalić winę na Ostrów:

    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/10...c-za-chwile-pe
    BKS Polonia Bydgoszcz

  2. Powrót do góry    #10397
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,064
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,327 w 896 postach
    KSM jest debilny i każdy o tym wie. Po prostu część prezesów ma interes w jego wyprowadzeniu.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  3. Powrót do góry    #10398
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,328
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Ja prdl, jak tyle razy odnosisz się do jakiegoś wywiadu to chociaż RAZ go wrzuć.
    Tłumaczenie komuś, że "to jest logiczne", że korzystają z dostępnych narzędzi mija się widać z celem. Te wzniosłe patriotyczne pierd*lenie już mi bokiem wychodzi.
    No i kartofel spetowany po raz tysięczny

  4. Powrót do góry    #10399
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,081
    Kliknij i podziękuj
    6,517
    Podziękowania: 8,847 w 4,866 postach
    Cytat Zamieszczone przez zibly Zobacz posta
    Ty masz kanclerza więc po co się wypowiadasz.

    Nie mam.
    Spokojnie mogę zostać prokuratorem.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  5. Powrót do góry    #10400
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,185
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 305 w 211 postach
    To od kiedy 10 zespołowa Elipa? Byłoby mniej marudzenia na zawodników i więcej zabawy.

  6. Powrót do góry    #10401
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,265
    Kliknij i podziękuj
    1,020
    Podziękowania: 2,219 w 1,210 postach
    Od momentu, gdy ten ... Majewski z TVJ sobie zażyczy.
    Kiedy to będzie? no tak sobie myślę, że pomiędzy chwilą gdy wymyśli
    9 zespołów w SE , a momentem, gdy wymyśli 11 zespołów w SE.

  7. Powrót do góry    #10402
    Początkujący
    Dołączył
    12-07-2020
    Postów
    11
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 6 w 3 postach
    Kiedy ma być decyzja w sprawie KSM'u ?

    Mam nadzieję, że Lublin i Wrocław nie dadzą się przekabacić.

    Swoją drogą to ciekawe jak kluby naciskają na zmianę regulaminów,
    każdy wyłącznie pod swoje interesy, jednocześnie zapewniając Urbi Et Orbi - że wszyscy na tym skorzystają.
    "Wprawdzie nikt nie jest zadowolony ze swojej fortuny, za to każdy - ze swego rozumu." François de La Rochefoucauld.

  8. Powrót do góry    #10403
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,064
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,327 w 896 postach
    Cytat Zamieszczone przez DrPaiHiWo Zobacz posta
    Kiedy ma być decyzja w sprawie KSM'u ?

    Mam nadzieję, że Lublin i Wrocław nie dadzą się przekabacić.
    Dziś podobno mają zebranie. Czy podejmą już dziś decyzję? Raczej wątpię, pewnie zaczną się teraz układy, kompromisy i co kto komu zaoferuje za to czy tamto.

    Swoją drogą to ciekawe jak kluby naciskają na zmianę regulaminów,
    każdy wyłącznie pod swoje interesy, jednocześnie zapewniając Urbi Et Orbi - że wszyscy na tym skorzystają.
    No tak, bo to pierwszyzna taka. Jakby kluby nigdy wcześniej nie naciskały na zmianę regulaminu pod siebie. Albo przynajmniej pod uprzykrzenie życia tym najsilniejszym...
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  9. Powrót do góry    #10404
    Użytkownik
    Dołączył
    26-09-2011
    Postów
    472
    Kliknij i podziękuj
    76
    Podziękowania: 131 w 87 postach
    Czy absolutnie wszystkie kluby muszą zgodzić się na wprowadzenie KSMu? Czy to SE podejmuje decyzje arbitralnie, a głosowanie klubów ma być tylko opinią, która niekoniecznie musi zostać wzięta pod uwagę?

  10. Powrót do góry    #10405
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,594
    Kliknij i podziękuj
    140
    Podziękowania: 739 w 537 postach
    Nie muszą. Ekstraliga wprowadza regulamin samodzielnie w porozumieniu z kapituła ekspertów, która przy u24 tworzyli Majewski Cegielski i bodajże Ostafinski. Nie wiem kto teraz wchodzi w ten skład ale podejrzewam że podobnie.

  11. Powrót do góry    #10406
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,729
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,364 w 3,149 postach
    Cytat Zamieszczone przez pawko.trn Zobacz posta
    Czy absolutnie wszystkie kluby muszą zgodzić się na wprowadzenie KSMu? Czy to SE podejmuje decyzje arbitralnie, a głosowanie klubów ma być tylko opinią, która niekoniecznie musi zostać wzięta pod uwagę?
    To pytanie pojawia się zawsze kiedy SE ma przegłosować jakieś ważne zmiany. Więc warto na nie odpowiedzieć globalnie.

    SE to nic innego jak SSA, założona przez kluby startujące w SE i PZM-ot. Czyli te wszystkie podmioty sa właścicielami SSA SE. Kiedyś każdy z tych współwłaścicieli miał równą ilość głosów (udziałów w spólce). Czyli jak chcieli coś przegłosować, to robili to większością głosów spośród 9 współwłaścicieli. A sprawy ważne i ważniejsze musiały być przegłosowane za zgodą wszystkich współwłaścicieli. Bo tak mieli ustalone. Ale ten sposób zarządzania nie był efektywny. Bo prezesi niektórych klubów potrafili blokować niektóre zmiany tylko ze względu na swoje partykularne interesy. Więc któregoś roku, jeszcze chyba za Witkowskiego w PZM-cie, zrobiono rewolucje i większościowy pakiet akcji wykupił PZM-ot właśnie. I od tego czasu to PZM formalnie może wprowadzić jakie chce zmiany, bez pytania klubów o zdanie.

    W praktyce, odpowiedź na twoje pytanie jest prosta. Formalnie jeśli Stępień (szef SE) dogada się w jakiejś materii z PZM-otem to mogą wprowadzić wszystko. Bez pytania klubów o zgodę. Czy tak zrobią nie wiem. Ale formalnie mogą.

    Cytat Zamieszczone przez Piernik Zobacz posta
    Nie muszą. Ekstraliga wprowadza regulamin samodzielnie w porozumieniu z kapituła ekspertów, która przy u24 tworzyli Majewski Cegielski i bodajże Ostafinski. Nie wiem kto teraz wchodzi w ten skład ale podejrzewam że podobnie.
    O czym ty nawijasz chłopie ? Żadna kapituła nie ma tutaj nic do rzeczy. Ta kapituła jest ciałem doradczym. A nie decyzyjnym. SE jest spółką. A w każdej spółce decyzje strategiczne podejmują ci co mają większość udziałów. W przypadku SE, taką większość udziałów ma PZM.

    Tu sobie sprawdź:

    https://speedwayekstraliga.pl/spolka...uktura-spolki/
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  12. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Mariusz za jego przydatny post!

    pawko.trn (27-06-2022)

  13. Powrót do góry    #10407
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,010
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,502 w 996 postach
    Zamiast wprowadzać debilne KSM czy u24 aby ratowac słabych juniorów powinno się zachecać starszych zawodników do kontunowania kariery wprowadzając przepis u45+ zaraz nam Nicki zniknie,Protasa,Walas i co my zrobimy ?

  14. Powrót do góry    #10408
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,863
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,659 w 989 postach
    Taka heca w speedrowerze:

    "W Żołędowie odbyła się tylko część turniejów o mistrzostwo Polski par w speedrowerze. O ile zawody w kategoriach kobiet czy kadetów udało się dokończyć, o tyle główny turniej mężczyzn został przerwany. Zdecydowana większość uczestników, w tym zawodnicy TSŻ Toruń, odmówiła jazdy po decyzjach sędziego.

    Arbitrem zawodów był miejscowy sędzia Arkadiusz Słysz. Zdaniem przedstawicieli innych klubów niż Mustang Żołędowo prowadzenie turnieju odbywało się w sposób stronniczy, sprzyjający wyłącznie gospodarzom.

    - Decyzje te wypaczały wynik zmagań oraz zabijały ducha sportu. Rozjemca zakończył finał bez zwycięzcy, a swoje zachowanie podsumował słowami: "obecne tu kluby nie dorosły do mojego poziomu sędziowania""

  15. Powrót do góry    #10409
    Stały bywalec Awatar karolcp3
    Dołączył
    01-05-2018
    Postów
    577
    Kliknij i podziękuj
    319
    Podziękowania: 359 w 162 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    W praktyce, odpowiedź na twoje pytanie jest prosta. Formalnie jeśli Stępień (szef SE) dogada się w jakiejś materii z PZM-otem to mogą wprowadzić wszystko. Bez pytania klubów o zgodę. Czy tak zrobią nie wiem. Ale formalnie mogą.
    Przy wprowadzeniu U24 nie zapytano klubów o zgodę i zmiana została wprowadzona bez jakiegokolwiek głosowania. Więc to nie jest żadne formalne teoretyzowanie, tylko praktyka.

  16. Powrót do góry    #10410
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,729
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,364 w 3,149 postach
    Cytat Zamieszczone przez karolcp3 Zobacz posta
    Przy wprowadzeniu U24 nie zapytano klubów o zgodę i zmiana została wprowadzona bez jakiegokolwiek głosowania. Więc to nie jest żadne formalne teoretyzowanie, tylko praktyka.
    A gdzie ja coś pisałem o "formalnym teoretyzowaniu" ?

    Pisałem wyraźnie, że formalnie mogą to zrobić. A nie "teoretycznie".

    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Zamiast wprowadzać debilne KSM czy u24 aby ratowac słabych juniorów powinno się zachecać starszych zawodników do kontunowania kariery wprowadzając przepis u45+ zaraz nam Nicki zniknie,Protasa,Walas i co my zrobimy ?
    Jarałeś coś znowu czy ironizujesz ?

    Bo trudno cię rozgryźć.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  17. Powrót do góry    #10411
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,586
    Kliknij i podziękuj
    7,771
    Podziękowania: 7,358 w 4,336 postach
    ale wpis speeda jest calkiem sensowny. Przeciez ci zawodnicy na tyle dobrze jeszcze sobie radza, ze dlaczego im utrudniac zycie regulacjami dla mlodych, z ktorych 4/5 to beztalencia bez zadnego charakteru na bycie sportowcem profesjonalnym, po prostu wypychani na sile by spelnic warunki ligi. Oczywiscie z tym 45+ przekoloryzowane, ale to juz dla beki, natomiast sens oddaje odpowiednio.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  18. Powrót do góry    #10412
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,115
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,910 w 3,230 postach
    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/10...ign=newswidget

    Juz wiemy, skad to parcie na szkło.
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  19. Powrót do góry    #10413
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,594
    Kliknij i podziękuj
    140
    Podziękowania: 739 w 537 postach
    Oby zrzekł się funkcji prezesa PZM chociaż to wątpliwe. Biorą takiego gościa w struktury FIM a potem lament że ligi się zwijają po kolei.

  20. Powrót do góry    #10414
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,115
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,910 w 3,230 postach
    Klasyczny lesny dziadek
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  21. Powrót do góry    #10415
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Finały IMP - Grudziądz, Krosno, Rzeszów.
    Czyli "reforma" rozgrywek przez C+ miała na celu...wyruchanie Wrocławia? Kiedy ostatnio DMP nie organizował IMP? Myślałem, że aż takiego babola nie odwalą i ostatni finał mimo wszystko będzie we Wro. A tu się okazuje, że nie tylko ostatni, ale żaden. Czymś się Sparta wodzowi Majewskiemu naraziła?
    wersja Regulaminu IMP z 08.07.2020
    Art. 640.
    1. Miejsce rozegrania finału IMP wskaże klub Drużynowego Mistrza Polskiz poprzedniego roku i zorganizuje go na warunkach umowy zawartej z PZM niepóźniej niż 6 miesięcy przed datą finału.
    2. Jeżeli nie zostanie zawarta umowa, o której mowa w ust. 1 powyżej, organizatorfinału zostanie wyłoniony w drodze konkursu ofert, ogłoszonego przez PZM.
    wersja Regulaminu IMP z 16.06.2021
    Art. 640.
    Organizatora finału IMP od sezonu 2022 wyznacza GKSŻ.
    wersja Regulaminu IMP na 2022
    Art. 640.
    Organizatorów finałów IMP wyznacza GKSŻ.

  22. Powrót do góry    #10416
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,064
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,327 w 896 postach
    Może ktoś to wszystko wie, ale Jacek Woźniak opowiedział o realiach nauki jazdy najmłodszych na pitbike'a w porównaniu do innych nacji:

    "Jeśli chodzi o porównywanie naszego polskiego podwórka ze światowym, to od dłuższego czasu Polska odstaje od pozostałych, Duńczyków czy Szwedów. Różnymi czynnikami jest to spowodowane, np. sprzętem, liczbą startów. W Szwecji i Danii odbywają się ligi miniżużlowe. My w sezonie opieramy się natomiast na ok. 20-25 turniejach."

    "liczba dzieci uczestniczących w rozgrywkach miniżużlowych. U nas jest to ok. 30-35 osób, a w Danii ok. 180-200. Jest tam spora konkurencja i przez to poziom tego światowego miniżużla jest wyższy niż w Polsce. Uważam, że tą drogą powinniśmy iść w szkoleniu, a więc zaczynać od Pit Bike, dalej iść do miniżużla 80-125 cc i przez klasę 250cc, aż do klasy 500cc. Efekty takiej piramidy szkoleniowej są korzystne."

    Czyli niby u nas "najsilniejsza", pieniądze niebotycznie większe w żużlu, ale chętnych do nauki w porównaniu do tejże Danii niewielu.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  23. Powrót do góry    #10417
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-09-2017
    Postów
    1,481
    Kliknij i podziękuj
    650
    Podziękowania: 367 w 221 postach
    Gdybym jako dziecko oglądał obecne transmisje żużla w TV i słuchał cepów jacy tam pracują, to też nie chciałoby mi się uczyć tego "fachu".

  24. Powrót do góry    #10418
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,064
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,327 w 896 postach
    Cytat Zamieszczone przez Leonidas Zobacz posta
    Gdybym jako dziecko oglądał obecne transmisje żużla w TV i słuchał cepów jacy tam pracują, to też nie chciałoby mi się uczyć tego "fachu".
    Tylko, że 7-8 latek raczej nie analizuje tego co/jak mówią w tv, a jara się tym, że może jeździć motorem, bo wydział to na żywo.
    Więc pytanie - czemu ich jest tak mało.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  25. Powrót do góry    #10419
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-09-2017
    Postów
    1,481
    Kliknij i podziękuj
    650
    Podziękowania: 367 w 221 postach
    Tylko czy to ściganie w TV jest faktycznie takie atrakcyjne dla 7-8 latka? W większości spotkań mamy jazdę gęsiego, niewytłumaczalne decyzje sędziego. Przerywane biegi przez jakieś mikroruchy na starcie itp. W dodatku co chwila zmieniają się zasady, które są trudne do zrozumienia dla dorosłego, a co dopiero dla dziecka. Może jednak trzeba tego doświadczyć na żywo na stadionie... Nie wiem jak tam w Danii czy Szwecji wygląda lokalnie transmisja spotkań. Czy pokazują wszystkie spotkania, czy tylko wybrane. U nas odkąd wszystkie mecze są w TV mam wrażenie, że frekwencja na stadionach spada. Zwłaszcza teraz gdy RZ jest o pietruszkę.

  26. Powrót do góry    #10420
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,064
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,327 w 896 postach
    Może źle się wyraziłem. Jeśli tak to sorry.
    Chodziło mi o to, że taki dzieciak się jara możliwością jazdy na motorku, bo był na stadionie i widział to na żywo. Poczuł zapaszek, obsypała go chmura kurzu, widział jak śmigają na pełnej k*rwie i udzieliły się emocje.
    Tak przynajmniej ja pamiętam moje pierwszy wizyty na S2 i to było coś mega, a żużel w tv wtedy nie wiem czy w ogóle istniał, a jak już to z czasem pojawiły się jakieś retransmisje na lokalnym TVP3.
    Prawda jest taka, że żeby zachęcić dzieci do jazdy to trzeba im dać możliwość przejechania się takim pitbike'iem. Wtedy małolat albo się zajara, albo nie. Za mojej młodości zawsze ktoś miał motorynkę w okolicy i nie dziwiło nikogo, że się tak bawimy.
    Sam trochę ubolewam, bo jest w rodzinie chłopaszek, który wydaje się, że dobrze sobie radzi na motorku, ma 6 lat i już pierwsze jazdy to było zero lęku, pełna k*rwa i walka z 8-10 latkami. Warunki ma, bo już jest mały i silny, a że rodzice też wzrostem nie grzeszą to jest szansa, że też wielki nie urośnie. No, ale pojawił się największy problem - matka się nie zgadza... I tu jest pies pogrzebany. A szkoda, bo nawet pierwszy sponsor by był i to taki, że nawet przez pierwsze lata po zdaniu licencji Ż był by w stanie go utrzymać. No, ale właśnie - matki chyba często blokują tę zabawę dla dzieciaków.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  27. Powrót do góry    #10421
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-04-2016
    Postów
    533
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 191 w 103 postach
    Pitbike? Świetnie, więc idę do dowolnego klubu żużlowego z dzieckiem i płacąc 100 zł za godzinę ma on lekcję z instruktorem, a jak mu się spodoba to mogę zapisać się na stałe z zajęciami 2 razy w tygodniu? Bo tak to działa, prawda? ))

    Bo jak tak nie działa to nie dziwmy się że tych dzieciaków w skali kraju jest 100, a nie 10000.
    Ostatnio edytowane przez wojtasik ; 08-07-2022 o 13:09

  28. Powrót do góry    #10422
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,064
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,327 w 896 postach
    No to chyba wystarczy skontaktować się z lokalną szkółką i sprawdzić? Dla dzieciaków z Bydgoszczy i okolic masz taki BTŻ i tam jest tor do mini-żużla. W innych miastach chyba każdy lekko ogarnięty kibic żużla raczej wie, gdzie u niego jest mini-żużel, jakieś tory do crossa itp. Czy nie?
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  29. Powrót do góry    #10423
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,586
    Kliknij i podziękuj
    7,771
    Podziękowania: 7,358 w 4,336 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Tylko, że 7-8 latek raczej nie analizuje tego co/jak mówią w tv, a jara się tym, że może jeździć motorem, bo wydział to na żywo.
    Więc pytanie - czemu ich jest tak mało.
    ja chyba znam odpowiedz.

    Bo zyjemy w czasach gdy madka goni za swoim kevinkiem (ktory ma 14 lat) 25h na dobe i podstawia mu wszystko pod nos, bo 15 latek nie umie sobie zrobic kanapki, bo w szkole rodzice zalatwiaja wszystko dzieciom co sie tylko da, by mialy latwiej(!), bo kevinek nie potrafi przejsc przez ulice bez kontroli madki, jakby sam zaryzykowal to by przeciez madka na zawal zeszla i ogolnie najbezpieczniej to jest w telefonie. Bezpieczenstwo ponad wszystko, odpowiedzialnosc zadna.

    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Za mojej młodości zawsze ktoś miał motorynkę w okolicy i nie dziwiło nikogo, że się tak bawimy.
    Sam trochę ubolewam, bo jest w rodzinie chłopaszek, który wydaje się, że dobrze sobie radzi na motorku, ma 6 lat i już pierwsze jazdy to było zero lęku, pełna k*rwa i walka z 8-10 latkami. Warunki ma, bo już jest mały i silny, a że rodzice też wzrostem nie grzeszą to jest szansa, że też wielki nie urośnie. No, ale pojawił się największy problem - matka się nie zgadza... I tu jest pies pogrzebany. A szkoda, bo nawet pierwszy sponsor by był i to taki, że nawet przez pierwsze lata po zdaniu licencji Ż był by w stanie go utrzymać. No, ale właśnie - matki chyba często blokują tę zabawę dla dzieciaków.
    Motorynke? Oszalales? Hulajnoga elektryczna 20km/h max i to w kasku.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  30. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    kingpin (11-07-2022)

  31. Powrót do góry    #10424
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,064
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,327 w 896 postach
    No obawiam się, że masz aż za dużo racji.
    Dziś dzieciaki to niestety mięczaki - i to właśnie z winy rodziców. Jedyne twardsze sztuki to z patologii, ale wytłumacz takim, że to jest potrzebna praca, żeby coś osiągnąć...
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  32. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi mentikk za jego przydatny post!

    T,D,U,W (10-07-2022)

  33. Powrót do góry    #10425
    Użytkownik
    Dołączył
    08-06-2022
    Postów
    124
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 6 w 5 postach
    Widzę rozgorzał ostra dyskusja na temat KSMu, mógłby ktoś potwierdzić/zdementować plotkę o tym że wprowadzenie jest przesadzone a kluby dostały już konkretne warianty do rozpatrzenia?

  34. Powrót do góry    #10426
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-03-2020
    Postów
    1,433
    Kliknij i podziękuj
    304
    Podziękowania: 220 w 151 postach
    Cytat Zamieszczone przez T,D,U,W Zobacz posta
    Widzę rozgorzał ostra dyskusja na temat KSMu, mógłby ktoś potwierdzić/zdementować plotkę o tym że wprowadzenie jest przesadzone a kluby dostały już konkretne warianty do rozpatrzenia?
    Do Mariusza pytanie.

  35. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Kaman za jego przydatny post!

    Buszmen (10-07-2022), mentikk (10-07-2022)

  36. Powrót do góry    #10427
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,785
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Za rok na pozycji U-24 ze znanych nazwisk bedzie tylko 6 grajkow z ekstraligi: Kubera, Bewley, Lidsey, Czugunow, Nielsen (Ostrow), Krakowiak
    I tylko 3 rozsadnych na U-23 czyli idealnie pod 8: Miskowiak, Swidnicki, Lampart

    Zaciag z 1 ligi bedzie

    Cytat Zamieszczone przez T,D,U,W Zobacz posta
    Widzę rozgorzał ostra dyskusja na temat KSMu, mógłby ktoś potwierdzić/zdementować plotkę o tym że wprowadzenie jest przesadzone a kluby dostały już konkretne warianty do rozpatrzenia?
    Ja bym wyprobowal ten KSM ale z 3 lat. Tyle tylko ze alebo KSM albo U-24/U-23.

    Cytat Zamieszczone przez AlterEgo Zobacz posta
    wersja Regulaminu IMP z 08.07.2020


    wersja Regulaminu IMP z 16.06.2021


    wersja Regulaminu IMP na 2022
    Czyli w czerwcu 2021 nie wiadomo kto zostanie DMP wiec nikt Sparty nie oszukal.
    Ostatnio edytowane przez Robi ; 11-07-2022 o 15:06

  37. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Robi za jego przydatny post!

    AlterEgo (13-07-2022)

  38. Powrót do góry    #10428
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,115
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,910 w 3,230 postach
    w czerwcu 2021 to już chyba wszyscy wiedzieli, że Sparta zrobi DMP.
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  39. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sparta_mistrz za jego przydatny post!

    Buszmen (11-07-2022)

  40. Powrót do góry    #10429
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,594
    Kliknij i podziękuj
    140
    Podziękowania: 739 w 537 postach
    Za s-f silny opór wobec KSM powoduje ze mozliwe wprowadzenie od 2025 roku a nie rok wcześniej.10 zespołów w ekstralidze od 2026 roku i KSM by wyrównać szanse tych zespołów od 2025 we wszystkich ligach. W taka stronę wszystko zmierza na ten moment. Sens tego żaden. Ogólnie z tego co widać to nie tak, że na 100% będzie KSM i na 100 % będzie 10 zespołów. Na ten moment jest możliwość, ale blokuje tv. E liga nie może sobie dalej pogrywać z prywatnymi klubami, istnieje ryzyko ograniczenia wydatków publicznych na żużel z racji ich braku. Dworakowski nawet mówi o końcu profesjonalnego żużla na takim poziomie w najbliższych latach z tego powodu. Wydaje się że e liga powinna życ w zgodzie z klubami, które są zarządzane przez prywatnych właścicieli, i wręcz lechtac ego takich osób a z nimi wojują. Komiczna sytuacja, niezrozumiala w zawodowym sporcie w 2022 roku. Tak zarządzany zużel to zaścianek i zamiast garniturów, powinny być gumacze, rozpięte koszule, słoma w tych gumakach i czerwona twarz z przepicia alkoholem. To jest mentalny obraz żużla.

  41. Powrót do góry    #10430
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,462
    Kliknij i podziękuj
    672
    Podziękowania: 2,858 w 1,749 postach
    Władza wyżywi się sama.

  42. Powrót do góry    #10431
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,462
    Kliknij i podziękuj
    672
    Podziękowania: 2,858 w 1,749 postach
    Wszystkie kluby nie padną, a z tych, które zostaną zawsze ściągnie się haracz na wynagrodzenia.

  43. Powrót do góry    #10432
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,328
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez sparta_mistrz Zobacz posta
    w czerwcu 2021 to już chyba wszyscy wiedzieli, że Sparta zrobi DMP.
    Wszyscy poza jednostkami, które jeszcze po 10 biegu finałowego rewanżu mieli standardową sraczkę i prognozowali, że Motor to wygra, bo układ pól startowych i inne bajery

  44. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    dockm (12-07-2022), j-rules (11-07-2022)

  45. Powrót do góry    #10433
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-05-2007
    Postów
    2,110
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 499 w 319 postach
    Czy w takim razie Polski Związek Motorowy tak postąpił, jako jedyny wyrzucając wszystkich rosyjskich żużlowców z ligi?

    Moim zdaniem PZM w tej sprawie postąpił niezgodnie z prawem, przynajmniej w kwestii tych żużlowców z Rosji, którzy mają polskie obywatelstwo. Nie wyobrażam sobie, jak można ograniczać prawa obywatela Polski, który tu mieszka, tu płaci podatki, tylko dlatego, że ma drugi paszport. A już tym bardziej że w jednym przypadku doszło do zawieszenia rosyjskiego żużlowca przez tamtejszą federację.


    Chodziło o mistrza świata Artioma Łagutę. Razem z nim zawieszono Wadima Tarasienkę, ale on polskiego obywatelstwa nie ma.
    Jeżeli ktoś poniósł w Rosji karę za to, że skrytykował Putina, a my jednocześnie go karzemy w Polsce za to, że jest Rosjaninem, to coś jest nie tak.


    Łaguta miał pozwać PZM. Słusznie?
    W tym przypadku tak. Nie znam szczegółów, ale jako obywatel Polski ma prawo do pracy tutaj, a polski związek mu to uniemożliwił bez wyraźnej przyczyny – bo przecież nie wypowiadał się pochwalnie o Putinie czy jego działaniach wojennych w Ukrainie.


    Nie miałby pan problemu z tym, że Artiom Łaguta występuje pod polską flagą i gra mu się Mazurka?
    Myślę, że to byłoby nawet nasze zwycięstwo. Przejęcie od Rosjan czołowego żużlowca świata i jego występ pod polską flagą w obliczu obecnej sytuacji to byłaby wyraźna deklaracja, że ten człowiek stanął po jasnej stronie mocy. Uważam, że to byłby bardzo duży wizerunkowy cios dla Rosjan. Myślę więc, że gdyby była taka możliwość, to wręcz powinniśmy o to zabiegać.
    https://www.rp.pl/sport/art36683151-...towac-w-polsce

    Nie wiedziałem, że minister sportu to ruska onuca

  46. Powrót do góry    #10434
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,803
    Kliknij i podziękuj
    2,858
    Podziękowania: 2,444 w 1,291 postach
    pisowski minister poprzepalal wlasnie styki czopkowi królowej Siersciuch nie rozumie slowa pisanego, wiec jest bezpieczny
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  47. Powrót do góry    #10435
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,462
    Kliknij i podziękuj
    672
    Podziękowania: 2,858 w 1,749 postach
    Jocek, wasz minister, co on opowiada?

  48. Powrót do góry    #10436
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Bortniczukowi znowu włączył się wrocławski kibic.
    Wcześniej kilka razy oberwało się Śląskowi Wrocław teraz jego miłość została przelana na Spartę
    lego śmierdziuchu masz znowu problem pyerdolony kacapie?
    Idż popłakać w internetach jacy to Polacy są niedobrzy dla ruskich putinowski *******.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  49. Powrót do góry    #10437
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-05-2004
    Postów
    2,366
    Kliknij i podziękuj
    133
    Podziękowania: 255 w 183 postach
    Cytat Zamieszczone przez Rogerson Zobacz posta

    Nie wiedziałem, że minister sportu to ruska onuca
    Razem z Czarneckim



    Nie miałby pan problemu z tym, że Artiom Łaguta występuje pod polską flagą i gra mu się Mazurka?
    Myślę, że to byłoby nawet nasze zwycięstwo. Przejęcie od Rosjan czołowego żużlowca świata i jego występ pod polską flagą w obliczu obecnej sytuacji to byłaby wyraźna deklaracja, że ten człowiek stanął po jasnej stronie mocy. Uważam, że to byłby bardzo duży wizerunkowy cios dla Rosjan. Myślę więc, że gdyby była taka możliwość, to wręcz powinniśmy o to zabiegać.
    w innych dyscyplinach jest za karaniem kacapów i ich zawieszaniem, a tutaj byłby dumny aby jeździł pod polską flagą
    Ostatnio edytowane przez BeKs ; 12-07-2022 o 10:30

  50. Powrót do góry    #10438
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Bortniczuk znudził się już być ministrem.

    Może pomysleć o przylaczeniu wszystkich sportowców rosyjskich do wszystkich polskich lig? Jaki to dopiero bylby cios dla putina?
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  51. Powrót do góry    #10439
    Użytkownik
    Dołączył
    16-11-2011
    Postów
    261
    Kliknij i podziękuj
    49
    Podziękowania: 112 w 69 postach
    Mam nadzieję, że minister dopełni wszystkich formalności i ruskie z polskim paszportem stawią się przed WKU i otrzymają odpowiednią kategorię wojskową. Zdrowe, wysportowane, silne chłopy. W sam raz na mięso armatnie w przypadku agresji ze strony rosyjskiego ścierwa. Jak myślicie po której stronie barykady staną wtedy Artiom i Emil?

  52. Powrót do góry    #10440
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,064
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,327 w 896 postach
    Cytat Zamieszczone przez gary Zobacz posta
    Mam nadzieję, że minister dopełni wszystkich formalności i ruskie z polskim paszportem stawią się przed WKU i otrzymają odpowiednią kategorię wojskową. Zdrowe, wysportowane, silne chłopy. W sam raz na mięso armatnie w przypadku agresji ze strony rosyjskiego ścierwa. Jak myślicie po której stronie barykady staną wtedy Artiom i Emil?
    Po żadnej. Zostaną zwolnieni ze służby, tak samo jak Lewandowski czy Hurkacz...
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  53. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi mentikk za jego przydatny post!

    Awkop (12-07-2022), kowjanko (12-07-2022)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •