Strona 54 z 274 PierwszyPierwszy ... 444525354555664104154 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,386 do 2,430 z 12329

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

  1. Powrót do góry    #2386
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,885
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,665 w 993 postach
    dla zwolenników KSM

  2. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Penhall za jego przydatny post!

    alienisko (07-10-2013)

  3. Powrót do góry    #2387
    Użytkownik
    Dołączył
    03-06-2004
    Postów
    278
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 11 w 8 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gadol Zobacz posta
    Jak rozwiązać to pokazali działacze z Rybnika, podstawiając żużlowcom sprzęt i mechaników klubowych. Bez kasy "na przygotowanie" (sprzętu lub np domu) i tylko punktówka na rozsądnym poziomie.
    O i został poruszony fajny temat Też jestem za tym aby skończyć z dawaniem w łapę kasy przed sezonem za tzw podpis czy na przygotowanie do sezonu. Sport żużlowy jest chyba ewenementem na skale światową pod tym względem. Nie wyobrażam sobie jak zawodnik mający się za zawodowca nie ma kasy na sprzęt przed sezonem. To co on robi z kasą którą zarobił w trakcie poprzedniego sezonu ? Ile razy za pieniądze, które miały pójść na sprzęt idą na nowego busa ? Jestem za zniesieniem tej tradycji, a jednocześnie za zwiększeniem stawek za zdobyty punkt plus jakieś premie za wygranie meczu, utrzymanie w lidze, awans do PO, awans do finału i za zdobycie DMP. W tym co się od lat dzieje nie ma żadnego sensu i logiki wg mnie. Trzeba samemu w siebie inwestować, a jak jesteś dobry to zarobisz to co masz zarobić. Wtedy znikną jakieś Krety, Prokopy i inne wynalazki, a przetrwają ci co coś sobą prezentują.

  4. Powrót do góry    #2388
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,035
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,504 w 998 postach
    Wszyscy tak chcieli pozostania Wrocka w elidze i im kibicowali to Klocowa od jakiegoś czasu "odwdziecza" sie organizując bunty. Baron już pajacuje z KSM 38 lub nizszym, by z eligi zrobić poraz kolejny raj dla Davidssonow,Hlibow,Lampartow i innych, których poziom jest w 1 lidze. Niech jeszcze faktycznie w to wszystko wpieprzy sie Rucko to będzie już początek konca z regulaminami finansowymi i innymi podobnymi faktami. Przyznam sie żałuje teraz, że Marma spadła mógł spaść ten Wrocek i tam w tej 1 lidze mieliby spokoj i jezdzili Sucheckimi. Mam nadzieje, że Ci hipokryci zleca z takim hukiem z eligi i skończa tam gdzie już od dłuższego czasu powinni być.

    Mam nadzieje, że jesli jednak KSM przejdzie to Falubaz z Unibaxem zrobia takie pieklo PZM-otowi w sądach, że Ci nastepnym razem zastanowią sie dwa razy.
    Ostatnio edytowane przez spitt22 ; 08-10-2013 o 08:45

  5. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi spitt22 za jego przydatny post!

    CarlitosFalubaz (08-10-2013)

  6. Powrót do góry    #2389
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Wszyscy tak chcieli pozostania Wrocka w elidze i im kibicowali to Klocowa od jakiegoś czasu "odwdziecza" sie organizując bunty. Baron już pajacuje z KSM 38 lub nizszym, by z eligi zrobić poraz kolejny raj dla Davidssonow,Hlibow,Lampartow i innych, których poziom jest w 1 lidze. Niech jeszcze faktycznie w to wszystko wpieprzy sie Rucko to będzie już początek konca z regulaminami finansowymi i innymi podobnymi faktami. Przyznam sie żałuje teraz, że Marma spadła mógł spaść ten Wrocek i tam w tej 1 lidze mieliby spokoj i jezdzili Sucheckimi. Mam nadzieje, że Ci hipokryci zleca z takim hukiem z eligi i skończa tam gdzie już od dłuższego czasu powinni być.

    Mam nadzieje, że jesli jednak KSM przejdzie to Falubaz z Unibaxem zrobia takie pieklo PZM-otowi w sądach, że Ci nastepnym razem zastanowią sie dwa razy.
    Tak,tak , trafią nosem w d..ę aż im się dziurki zakleją. Czy mamy w Polsce demokracje- mamy, a w demokracji mniejszość MUSI się podporządkować większości.
    Witkowski ,gdyby nie głos większości , to nawet by nie kiwnął palcem przeciw Dowhanowi.

    Poza ty , dlaczego niektórzy uczepili się bzdurnej propozycji Barona z ksm -38 pkt? Przecież to nie przejdzie. W 10dr. lidze ksm -40 pkt był ok. ale w 8 dr. musi być wyższy np. 42 pkt.
    Ostatnio edytowane przez ADASTAL ; 08-10-2013 o 09:19

  7. Powrót do góry    #2390
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Cytat Zamieszczone przez ADASTAL Zobacz posta
    Czy mamy w Polsce demokracje- mamy, a w demokracji mniejszość MUSI się podporządkować większości.
    W demokracji nie o to chodzi, żeby co 5 minut większość nad czymś głosowała i zmieniała zdanie wywracają wszystko do góry nogami.
    Jak jutro większość powie zróbmy maks KSM 30 i 20 drużynową Ekstraligę oraz obowiązkowy start 7 juniorów w drużynie to też powiesz,że ok, bo demokracja i tego chce większość?

    Demokratycznie oddali władzę ze świadomością, że sami decydując rozwalają ligę i załatwiają jedynie interesy własnego podwórka. Regulamin ligi na najbliższe 3 lata został ustalony. Demokratycznie.
    Zmienianie go teraz, to by był zamach na demokrację.
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  8. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi alienisko za jego przydatny post!

    spitt22 (08-10-2013)

  9. Powrót do góry    #2391
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez ADASTAL Zobacz posta
    Tak,tak , trafią nosem w d..ę aż im się dziurki zakleją. Czy mamy w Polsce demokracje- mamy, a w demokracji mniejszość MUSI się podporządkować większości.
    Witkowski ,gdyby nie głos większości , to nawet by nie kiwnął palcem przeciw Dowhanowi.
    O ile mnie pamięć nie myli to ta większość zgodziła się oddać władzę Witii i zaakceptowała narzucenie przez niego wieloletniego regulaminu...
    Poza tym o jakiej ty w ogóle demokracji mówisz. Ochlokracja raczej.


    Poza ty , dlaczego niektórzy uczepili się bzdurnej propozycji Barona z ksm -38 pkt? Przecież to nie przejdzie. W 10dr. lidze ksm -40 pkt był ok. ale w 8 dr. musi być wyższy np. 42 pkt.
    Jak to czemu, bo KSM nie służy niczemu innemu jak tylko rozgrywaniu jednych przeciwko drugim. To jedyna "zaleta" tego gówna.
    Ostatnio edytowane przez CarlitosFalubaz ; 08-10-2013 o 09:55

  10. Powrót do góry    #2392
    Zaawansowany Awatar ckm-ista
    Dołączył
    04-07-2005
    Postów
    2,181
    Kliknij i podziękuj
    156
    Podziękowania: 220 w 130 postach
    Cytat Zamieszczone przez alienisko Zobacz posta
    ...
    Demokratycznie oddali władzę ze świadomością, że sami decydując rozwalają ligę i załatwiają jedynie interesy własnego podwórka. Regulamin ligi na najbliższe 3 lata został ustalony. Demokratycznie.
    Zmienianie go teraz, to by był zamach na demokrację.
    To jest prawdą tylko częściowo.
    "Regulamin ligi na najbliższe 3 lata został ustalony." Autorytarnie. Wymyślił, napisał (rękoma swoich ekspertów) i zatwierdził Witkacy.

  11. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi ckm-ista za jego przydatny post!

    ADASTAL (08-10-2013)

  12. Powrót do góry    #2393
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Cytat Zamieszczone przez ckm-ista Zobacz posta
    To jest prawdą tylko częściowo.
    "Regulamin ligi na najbliższe 3 lata został ustalony." Autorytarnie. Wymyślił, napisał (rękoma swoich ekspertów) i zatwierdził Witkacy.
    No ale demokratycznie dostał autorytarną władzę
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  13. Powrót do góry    #2394
    Zaawansowany Awatar ckm-ista
    Dołączył
    04-07-2005
    Postów
    2,181
    Kliknij i podziękuj
    156
    Podziękowania: 220 w 130 postach
    Jasne.
    Nie ma co więcej tłuc piany, bo wszystko o KSM'ie już dawno zostało powiedziane. Ryzyko ponownego (w najbliższym czasie) jego wprowadzenia jest praktycznie zerowe. Ot! Witkacy z łaski na uciechę postanowił wysłuchać żali prezesów i tyle tego. Od przyszłego sezonu wszystko pójdzie samopas i zobaczymy do jakiego stopnia KSM był idiotyzmem. Fakt niezmienny jest taki, że bogatych każde ograniczenie będzie uwierać, a biednych nie specjalnie wzmacniać.

  14. Powrót do góry    #2395
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,035
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,504 w 998 postach
    Cytat Zamieszczone przez ckm-ista Zobacz posta
    Jasne.
    Nie ma co więcej tłuc piany, bo wszystko o KSM'ie już dawno zostało powiedziane. Ryzyko ponownego (w najbliższym czasie) jego wprowadzenia jest praktycznie zerowe. Ot! Witkacy z łaski na uciechę postanowił wysłuchać żali prezesów i tyle tego. Od przyszłego sezonu wszystko pójdzie samopas i zobaczymy do jakiego stopnia KSM był idiotyzmem. Fakt niezmienny jest taki, że bogatych każde ograniczenie będzie uwierać, a biednych nie specjalnie wzmacniać.
    I na odczepnego zrobi górny KSM.... 65 punktów

  15. Powrót do góry    #2396
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Byli już eksperci którzy ten nowy regulamin ustalali i miało być już kolorowo, Prezesi podpisywali dłuższe kontrakty, bo kazdy chciał mieć zaklepanych zawodników, teraz nagle trzeba zmienić zdanie i rozpiepszyć standartowo to wszystko.

    dwa tygodnie po finale, a tu jeszcze nie jest znany oficjalny mistrz kraju , takie rzeczy tylko w najlepszej lidze świata. tfu ...

    Niech chociaż zrobią ten KSM na przyzwoitym poziomie jak już ma być, np. 42-43.
    Ostatnio edytowane przez shelve ; 08-10-2013 o 12:36
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  16. Powrót do góry    #2397
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Jupi, a już myślałem, że w przyszłym sezonie będzie sama creme de la creme. A tu okazuje się, że znowu będziemy raczeni "gwiazdami" typu Hlib, Lampart, Davidsson, Szombierski czy Jankowski...
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  17. Powrót do góry    #2398
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Jupi, a już myślałem, że w przyszłym sezonie będzie sama creme de la creme. A tu okazuje się, że znowu będziemy raczeni "gwiazdami" typu Hlib, Lampart, Davidsson, Szombierski czy Jankowski...
    Witkowski w ramach rekompensaty załatwi jazde na nowym przelotowym tłumikui takie asy z KSM 2,50 bedą miały szanse na rywalizacje, bo a nóż Ci już spasowani z nowymi tłumikami zaczną mieć problemy
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  18. Powrót do góry    #2399
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Witam. Ponieważ z ostatnich doniesień wynika,że z ksm-em zostaniemy na kolejne lata, pozwolę sobie poddać pod publiczny osąd mój projekt zmian w przepisach wykonawczych.
    Materiał ten został wysłany do wszystkich osób mających wpływ na regulamin sportu żużlowego w naszym kraju.
    Oto propozycja zmian regulaminu dotyczącego KSM.
    W związku z ciągle toczącą się dyskusją na temat roli KSM w polskich ligach żużlowych dostrzegam wiele pozytywnych jak i negatywnych opinii. Autorzy zarówno jednych jak i drugich mają swoje racje.
    Ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że KSM pozostanie w naszym ligowym żużlu, postanowiłem podzielić się moimi spostrzeżeniami na ten temat.
    Osobiście jestem zwolennikiem idei KSM, mimo to dostrzegam wiele przepisów szczegółowych które powodują, iż idea ta traci na wartości. Chcąc wyjść naprzeciw potrzebie rozwiązania tego problemu pozwoliłem sobie przygotować kilka pomysłów na przepisy wykonawcze dotyczące KSM.

    1. KSM zawodnika liczony jest na podstawie wyników z ostatnich trzech sezonów. Tak wyliczona średnia bardziej dokładnie oddaje wartość zawodnika, a przy tym może promować tych , dla których wychowanie dobrego juniora nie powinno się kojarzyć jako „problem „ przy liczeniu ksm-u drużyny.
    Przykład 1. –T.Gollob – ksm na 2013 r. 7,49 Według projektu: za 2010=10,93, 2011= 9,68, 2012=7,49. KSM na 2013 = ok. 9,37
    Przykład 2 – Szombierski- ksm na 2013r.2,50. Według projektu: za 2010=6,12 2011=5,63 2012=2,50. Ksm na 2013= ok. 4,75
    Przykład 3- Junior wystrzela nagle z formą i zdobywa po 6-8 pkt. Np. B. Zmarzlik – ksm na 2013 -6,57. Gdy obliczy się jemu ksm z 3 lat to ma 2,50+4,42+6,57= ksm 4,50. Warto szkolić juniorów bez strachu, że szybko wzrośnie im ksm i będą mniej atrakcyjni dla drużyny.

    2. Nie odlicza się najsłabszych i najlepszych zawodów w związku z czym bardzo zwiększa się grono zawodników sklasyfikowanych w danym sezonie, tym samym mniej zawodników z ksm-2,50 i 6,50. Gdyby zastosowano takie obliczanie ksm za 2012 r. to liczba zawodników z przyznanym odgórnie ksm-em byłaby bardzo znikoma.
    Argument o odliczaniu 2 najlepszych i 2 najsłabszych meczy ze względu na zbijanie ksm-u
    przestaje mieć rację bytu ze względu na pkt 1 mojego projektu.
    3. Do sklasyfikowania zawodnika(obliczenia ksm-u) wystarczy ilość biegów równa ilości meczy ligowych drużyny w której był zakontraktowany +1 w danym sezonie. Nierówna ilość meczy w danej lidze nie może powodować stawiania nie proporcjonalnych wymagań do sklasyfikowania danego zawodnika.
    4. Zasada ochrony składów polegająca na obniżaniu tak obliczonego ksm-u dla zawodnika przy użyciu współczynników- np. za trzeci rok startów w tej samej drużynie ,to zmniejszenie ksm o 5% i sukcesywnie co roku o np. o kolejne 2 % ,jednak nie więcej niż w sumie o 15%.
    5. Przeliczniki pomiędzy ligami powinny być jednakowe dla wszystkich lig i w każda stronę. Ponadto należy je wyliczyć systemem żywych przykładów (transferów z ligi niższej do wyższej i odwrotnie). Według moich wyliczeń współczynniki powinny być na poziomie ok. 1,5 i 2,0.
    Zawodnik z 1 ligi przechodzący do EL z ksm 9,00 w EL powinien mieć nie wiecej niż 6,00 a zaw. przechodzący ze EL do 2 ligi z ksm 3,50 w 2 lidze powinien mieć minimum 7 pkt.
    6. Pomimo, że proponowany system znacznie ograniczy potrzebę urzędowego przyznawania ksm , to jednak sytuacji takich się nie uniknie. Czy jednak mają funkcjonować tylko dwie wartości 2,5 i 6,5 ?
    Uważam ,że można by wprowadzić kolejną wartość: 4,0 dla nie sklasyfikowanego krajowego seniora oraz dla juniora z zagranicy ,który po raz pierwszy podpisuje kontrakt w polskich ligach.

    Liczę ,że są w polskim żużlu działacze i trenerzy, którzy pochylą się nad tymi propozycjami, tym bardziej ,że jak wynika z wypowiedzi bardzo wielu z nich, chcieliby aby ksm nie został wykreślony z regulaminu polskich rozgrywek ligowych.
    Ostatnio edytowane przez ADASTAL ; 10-10-2013 o 19:45

  19. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi ADASTAL za jego przydatny post!

    Jap (11-10-2013), MaciekGKS (10-10-2013), ckm-ista (10-10-2013)

  20. Powrót do góry    #2400
    Zaawansowany Awatar libky
    Dołączył
    13-12-2005
    Postów
    1,551
    Kliknij i podziękuj
    268
    Podziękowania: 343 w 187 postach
    Pewnie , skomplikujmy to wszystko jeszcze bardziej. Może wprowadźmy do wzorów pochodne i całki?
    Naprawdę chcecie zrobić z tego sportu wyliczankę , spowodować że w każdym klubie na etacie będzie pracował statystyk i matematyk?

    Doceniam pracę nad tymi zmianami, zmianami jak najbardziej logicznymi. Problemem jest to, że wybór między KSMem w obecnej postaci a wyżej zaproponowanym jest wybieraniem między grypą a cholerą. Żużel z tej choroby trzeba wyleczyć raz na zawsze a nie co roku łagodzić jej objawy.

  21. Powrót do góry    #2401
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,858
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Doceniam pracę nad tymi zmianami, zmianami jak najbardziej logicznymi. Problemem jest to, że wybór między KSMem w obecnej postaci a wyżej zaproponowanym jest wybieraniem między grypą a cholerą. Żużel z tej choroby trzeba wyleczyć raz na zawsze a nie co roku łagodzić jej objawy.
    Dokładnie. Regulamin musi być jasny, czytelny i przejrzysty. Tak aby nie trzeba było tworzyć co rusz nowych arkuszy kalkulacyjnych.

    To ma być Ekstraliga a nie popierdółka. Tu mają jeździć najlepsi z najlepszych a nie plastrony. Zasadą powinno być "Jak najmniej ograniczeń".
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  22. Powrót do góry    #2402
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,271
    Kliknij i podziękuj
    6,245
    Podziękowania: 2,010 w 1,240 postach
    Po ch...j się rozwodzić nad tym KSMem i wprowadzać jakieś modyfikacje czy kolejne coraz bardziej zagmatwane wzory na jego obliczanie ?. Na co Nam to wszystko ? Nie łatwej po prostu wy..ebać to kures..wo raz na zawsze z żużla i mieć święty spokój ? Przecież jeszcze do niedawna ten przepis nie istniał i nikt nie narzekał. Żużel to prosty sport, ale przepisy w nim obowiązujące są tak skomplikowane, że już nawet sędziowie się w nich nie orientują. Sam wolny rynek jest w stanie uregulować wszytko w żużlu, wystarczy dać mu zadziałać.

  23. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi kapitan bomba za jego przydatny post!

    CarlitosFalubaz (10-10-2013), MaciekGKS (10-10-2013), alienisko (10-10-2013), libky (10-10-2013)

  24. Powrót do góry    #2403
    Zaawansowany Awatar ckm-ista
    Dołączył
    04-07-2005
    Postów
    2,181
    Kliknij i podziękuj
    156
    Podziękowania: 220 w 130 postach
    Maryjusz,
    Robisz sztuczny problem. Nie będziesz umiał policzyć czyjegoś KSM, ktoś zrobi to za Ciebie, zresztą raptem raz w roku.
    Jeśli chodzi zaś o rozrost regulaminu, to nikt tak jak Koszul nie przyczynił się do tego.

  25. Powrót do góry    #2404
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Napisałem co napisałem. Wiedziałem że stado Falubazów i Unibaxów rzucą się na mnie jak wilki. Jednak nie ja zdecyduję czy będzie ksm przez następne 3 sezony tylko Witkowski pod naciskiem klubów.

    Mój cel jest jasno wyartykułowany. Widzę rażące niedociągnięcia w przepisach o ksm. Nawet jesli dla niektórych jest to cholera polskiego speedwaya, to ja staram sie tylko złagodzić objawy tej choroby.
    1. Bardziej sprawiedliwie obliczona wartość zawodnika.
    2.Zdolny ,robiący postępy junior np. Przedpełski , Pawlicki czy Zmarzlik nie musi być karany za dobrą jazdę.
    3.Zawodnik wierny jednemu klubowi ma nagrodę w postaci niższego ksm.
    4.Zawodnik przenoszący sie do SL nie będzie miał zawyżonego ksm-u.

    To prawda,że wielu nawet dokładnie nie przeanalizowało tych moich pomysłów, a niektórzy nawet nie są w stanie ich zrozumieć. Nie znaczy to jednak,że są do bani. Pozdrawiam i czekam na konstruktywną krytykę.
    PS. Ksm , czy tego chcemy czy nie pozostanie z nami. Krzyk by go wy...ać nic tu już nie pomoże.

  26. Powrót do góry    #2405
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez ADASTAL Zobacz posta
    Napisałem co napisałem. Widziałem że stado Falubazów i Unibaxów rzucą się na mnie jak wilki. Jednak nie ja zdecyduję czy będzie ksm przez następne 3 sezony tylko Witkowski pod naciskiem klubów.

    Mój cel jest jasno wyartykułowany. Widzę rażące niedociągnięcia w przepisach o ksm. Nawet jesli dla niektórych jest to cholera polskiego speedwaya, to ja staram sie tylko złagodzić objawy tej choroby.
    1. Bardziej sprawiedliwie obliczona wartość zawodnika.
    2.Zdolny ,robiący postępy junior np. Przedpełski , Pawlicki czy Zmarzlik nie musi być karany za dobrą jazdę.
    3.Zawodnik wierny jednemu klubowi ma nagrodę w postaci niższego ksm.
    4.Zawodnik przenoszący sie do SL nie będzie miał zawyżonego ksm-u.

    To prawda,że wielu nawet dokładnie nie przeanalizowało tych moich pomysłów, a niektórzy nawet nie są w stanie ich zrozumieć. Nie znaczy to jednak,że są do bani. Pozdrawiam i czekam na konstruktywną krytykę.
    PS. Ksm , czy tego chcemy czy nie pozostanie z nami. Krzyk by go wy...ać nic tu już nie pomoże.
    Chcesz krytyki tego bolszewizmu ? Proszę bardzo.

    KSM jest zaprzeczeniem idei sportowej rywalizacji gdzie nagradza się najlepszych, wybitnych za ich osiągnięcia.

    KSM promuje nijakość, przeciętność i miernoty.

    KSM karze za bycie dobrym w swoim fachu.

    KSM uniemożliwia długofalową, racjonalną i mądrą politykę transferową w klubach

    KSM zachęca do przekrętów, kombinacji ze średnimi poszczególnych zawodników.

    KSM nie przyczynia się do obniżenia wydatków w klubach żużlowych, a jedynie zmienia sposób dystrybucji kasy. Przecież od KSMu w klubach nie przybywa pieniędzy. Wydają jej tyle samo tylko że gorsi dostają więcej niż na to zasługują.

    KSM nie ma sensu w Polsce bo na czele klubów stoi zgraja idiotów, którzy nie widzą niczego poza czubkiem własnego nosa i co roku będą nim manipulować w taki sposób aby dokopać konkurencji. Dobro całej dyscypliny mają głęboko w dupie.

    Teraz mi wytłumacz jak te Twoje wyliczenia mają się do tych wad KSMu.

  27. Powrót do góry    #2406
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Chcesz krytyki tego bolszewizmu ? Proszę bardzo.

    KSM jest zaprzeczeniem idei sportowej rywalizacji gdzie nagradza się najlepszych, wybitnych za ich osiągnięcia.

    KSM promuje nijakość, przeciętność i miernoty.

    KSM karze za bycie dobrym w swoim fachu.

    KSM uniemożliwia długofalową, racjonalną i mądrą politykę transferową w klubach

    KSM zachęca do przekrętów, kombinacji ze średnimi poszczególnych zawodników.

    KSM nie przyczynia się do obniżenia wydatków w klubach żużlowych, a jedynie zmienia sposób dystrybucji kasy. Przecież od KSMu w klubach nie przybywa pieniędzy. Wydają jej tyle samo tylko że gorsi dostają więcej niż na to zasługują.

    KSM nie ma sensu w Polsce bo na czele klubów stoi zgraja idiotów, którzy nie widzą niczego poza czubkiem własnego nosa i co roku będą nim manipulować w taki sposób aby dokopać konkurencji. Dobro całej dyscypliny mają głęboko w dupie.

    Teraz mi wytłumacz jak te Twoje wyliczenia mają się do tych wad KSMu.

    Zapomniałeś o jeszcze jednej bardzo wielkiej wadzie ksm-u.
    KSM UNIEMOŻLIWIA KUPOWANIA SOBIE TYTUŁÓW DMP . Poza tym wszyscy w domu? zdrowi?

  28. Powrót do góry    #2407
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    To po co ten z.a.s.ra.n.y KSM ma niby być wprowadzony? Aby bogatsi nie "nakupili" sobie tytułów tylko podzieliły się z biednymi?

    Każdy krzyczy o oszczędnościach i innych bzdetach, a tutaj własnie chodzi o kaganiec dla bogatszych

    Żadne ograniczenia nie pomogą , dopóki jeden z drugim Prezesik nie zrozumie ,że ma wydwać tyle na ile go stać.

    Niech sobie jeden z drugim Prezesikiem budują składy wedle swego widzimisie i KSM-ów a nie żądają ograniczeń innych.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  29. Powrót do góry    #2408
    Początkujący Awatar OlafLudwig
    Dołączył
    01-01-2010
    Postów
    21
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 4 w 2 postach
    Cytat Zamieszczone przez ADASTAL Zobacz posta
    Zapomniałeś o jeszcze jednej bardzo wielkiej wadzie ksm-u.
    KSM UNIEMOŻLIWIA KUPOWANIA SOBIE TYTUŁÓW DMP . Poza tym wszyscy w domu? zdrowi?
    Gdyby w szpitalach obowiązywał KSM to mielibyśmy na oddziale zamiast (jak obecnie) 4 lekarzy dobrych, 2 średnich i jednego po studiach, (co to boi się pacjenta dotknąć bez obecności starszego kolegi), jednego dobrego, 2 średnich, 1 po studiach i 3 woźnych. Za to uniknęlibyśmy bankructwa szpitala z sąsiedniego powiatu, bo pacjentom i tak byłoby wszystko jedno który woźny ich operuje.
    KSM to zło i koniec. A kupowaniem tytułów jest każdy transfer, tylko czasem pieniądze są wywalone w błoto i towar nie ten co na opakowaniu.

  30. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi OlafLudwig za jego przydatny post!

    CarlitosFalubaz (10-10-2013), kapitan bomba (11-10-2013)

  31. Powrót do góry    #2409
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,689
    Kliknij i podziękuj
    1,138
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Chcesz krytyki tego bolszewizmu ? Proszę bardzo.

    KSM jest zaprzeczeniem idei sportowej rywalizacji gdzie nagradza się najlepszych, wybitnych za ich osiągnięcia.

    KSM promuje nijakość, przeciętność i miernoty.

    KSM karze za bycie dobrym w swoim fachu.

    KSM uniemożliwia długofalową, racjonalną i mądrą politykę transferową w klubach

    KSM zachęca do przekrętów, kombinacji ze średnimi poszczególnych zawodników.

    KSM nie przyczynia się do obniżenia wydatków w klubach żużlowych, a jedynie zmienia sposób dystrybucji kasy. Przecież od KSMu w klubach nie przybywa pieniędzy. Wydają jej tyle samo tylko że gorsi dostają więcej niż na to zasługują.

    KSM nie ma sensu w Polsce bo na czele klubów stoi zgraja idiotów, którzy nie widzą niczego poza czubkiem własnego nosa i co roku będą nim manipulować w taki sposób aby dokopać konkurencji. Dobro całej dyscypliny mają głęboko w dupie.

    Teraz mi wytłumacz jak te Twoje wyliczenia mają się do tych wad KSMu.
    Stek bzdur ,które wypisałeś nie jest wart komentarza.
    Wiele pisze się tutaj na temat KSM-u. Jednak jest zadziwiające,że tylko kibice dwóch klubów i te kluby oczywiście chcą jego likwidacji. Powiedzcie prawdę w oczy. W tak specyficznym sporcie chcecie powtórki tegorocznych finalistów. Unibaks zdegradowany, więc TKM. Tylko MY. Reszta to same plastrony. Moja chata z kraja wioski.
    Żenujący jest lament nad Dawidssonem. Ilu zawodników dołuje, ilu zawodników wystrzeliło? Zastąpcie go Pedersenem + Zmarzlik.Na rezerwę kupcie Iversena, Taja, Grega, Walaska,Sówkę,Pieszczka. Kto tam jeszcze wolny? To wtedy jest sport w.g. Z.G.
    Jestem zwolennikiem KSM-u. Jednak jak uchwalono likwidację, to powinien być zlikwidowany. Poczekam 2 lata. Roman K. kupi 8-miu najlepszych i nawet nie posłucham lamentu Z. G. Powiecie " a on, a ten, a oni". Jak dzieciaki w piaskownicy.

  32. Powrót do góry    #2410
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez ADASTAL Zobacz posta
    Zapomniałeś o jeszcze jednej bardzo wielkiej wadzie ksm-u.
    KSM UNIEMOŻLIWIA KUPOWANIA SOBIE TYTUŁÓW DMP . Poza tym wszyscy w domu? zdrowi?

    WOW! Cóż za merytoryczna polemika z moimi zarzutami odnośnie KSM. Ale dzięki że wreszcie napisałeś co myślisz naprawdę. Jakby Zmorę było stać na PUKa, KK, Golloba i Zagara jednocześnie to byś tutaj nie płakał i nie wymyślał kolejnej reformy tego gówna (które choćbyś nie wiem jak je perfumował to ciągle pozostanie gównem).

    PS - muszę Cię drogi kolego lewaku rozczarować. KSM nie zapobiega "kupieniu" sobie DMP. Niby jakie kluby w ostatnich latach zdobywały DMP ? Te z największymi budżetami. Na pewno przypadek co ...

  33. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi CarlitosFalubaz za jego przydatny post!

    alienisko (11-10-2013), kapitan bomba (11-10-2013)

  34. Powrót do góry    #2411
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,515
    Kliknij i podziękuj
    678
    Podziękowania: 2,871 w 1,759 postach
    Dodam jeszcze jeden niezaprzeczalny fakt: KSM obniża zdecydowanie poziom ligi. W miejsce tak poszukiwanych ogórków z KSM 2,5 mogliby w ELidze ścigać się dobrzy zawodnicy, których "genialny" KSM zmusił do jazdy w niższych klasach rozgrywek.

  35. Powrót do góry    #2412
    Ekspert Awatar dillinger
    Dołączył
    13-09-2009
    Postów
    6,686
    Kliknij i podziękuj
    1,312
    Podziękowania: 1,325 w 782 postach
    Tak przewrotnie napiszę,
    KSM sprawia, że głupki po PGR-ach, biorący się za zarządzanie klubem sportowym, później pójdą z torbami ciągnąc za sobą klub któremu przewodzą.
    To jedyna zaleta tego dziwactwa, bo z czasem może zreflektują się w tym co robią nie idąc całkowicie na dno.
    Taki Komarnicki gdyby nie KSM zadłużyłby Stal nie na kilka, a kilkanaście baniek i teraz pewnie na Zawarciu rosłyby rzodkiewki, a nie istniał klub żużlowy.
    A w chwili obecnej 'orły' marketingu zamiast dążyć do pozyskania sponsorów wolą dążyć do osłabienia tych najsilniejszych w imię równości i troski o dobro polskiego żużla. Jak ja słyszę takie frazesy to nóż mi się otwiera w kieszeni.
    Czekam sobie wytrwale do jasnego i klarownego określenia tego jak będą wyglądały przepisy w przyszłym roku. Jeżeli utrzymany zostanie KSM olewam polską ligę.

  36. Powrót do góry    #2413
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,271
    Kliknij i podziękuj
    6,245
    Podziękowania: 2,010 w 1,240 postach
    Cytat Zamieszczone przez ADASTAL Zobacz posta
    KSM UNIEMOŻLIWIA KUPOWANIA SOBIE TYTUŁÓW DMP

    No tak, bo dzięki KSM Stal Gorzów wystawi drużynę złozoną z samych wychowanków prawda ?

    Cytat Zamieszczone przez ADASTAL Zobacz posta
    PS. Ksm , czy tego chcemy czy nie pozostanie z nami. Krzyk by go wy...ać nic tu już nie pomoże.
    Mam nadzieję, że jezeli to gó...no pozostanie z Nami, to z zapisem, że nie obowiązuje klubów nie zmieniających składu. Ciekawe kto wtedy będzie najgłośniej krzyczeć, kiedy nie uda się osłabić operatywnych, a "oszczędzać" trzeba będzie samemu I nawet argument o kupowaniu DMP stanie się już nieaktualny. Co Wy bidulki wtedy poczniecie ? Wyjdzie na to, ze uzdrowiciele zginą od własnej broni, czego życzę im z całego serca

  37. Powrót do góry    #2414
    Ekspert Awatar Mildura
    Dołączył
    03-07-2010
    Postów
    6,848
    Kliknij i podziękuj
    845
    Podziękowania: 840 w 448 postach
    Nie KSM nas zbawi, a jasne i przejrzyste zasady wynagradzania zawodników. I konsekwencja przy przydzielaniu licencji w przypadku zaległości wobec zawodników. Nawet, jeśli miałoby to się odbyć kosztem jednorocznej karencji ekstralipy.
    30 października - definitywny termin rozliczenia się z zawodnikami. W innym przypadku degradacja. Skończy się przebijanie przez bankrutów wirtualnych kontraktów.
    Zenon Jaskuła - TDF 1993!
    Rafał Majka - Vuelta 2015!!! 3xTDF!!!
    Niemiec - Vuelta 2014!
    28/09/2014 - MICHAŁ KWIATKOWSKI MISTRZEM ŚWIATA!!!! 19/04/2015 - AMSTEL GOLD RACE!!! E3 Harelbeke 25/03/2016!!! Strade Bianche 2014/2017
    18/03/2017 Milan-San Remo!!!

  38. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Mildura za jego przydatny post!

    GoTrEk (11-10-2013), kapitan bomba (11-10-2013)

  39. Powrót do góry    #2415
    Zaawansowany Awatar ckm-ista
    Dołączył
    04-07-2005
    Postów
    2,181
    Kliknij i podziękuj
    156
    Podziękowania: 220 w 130 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    ...
    KSM nie ma sensu w Polsce bo na czele klubów stoi zgraja idiotów, którzy nie widzą niczego poza czubkiem własnego nosa i co roku będą nim manipulować w taki sposób aby dokopać konkurencji. Dobro całej dyscypliny mają głęboko w dupie.
    ...
    W tym się zgadzam lecz nie bez ale ...
    Zamiast/obok "KSM" wstaw "każda inna regulacja" i będziemy mieć dokładny opis PFS.

  40. Powrót do góry    #2416
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    WOW! Cóż za merytoryczna polemika z moimi zarzutami odnośnie KSM.

    PS - muszę Cię drogi kolego lewaku rozczarować. KSM nie zapobiega "kupieniu" sobie DMP. Niby jakie kluby w ostatnich latach zdobywały DMP ? Te z największymi budżetami. Na pewno przypadek co ...
    I kto tu mówi o merytorycznej polemice? Gówno, lewak i inne epitety to polemika w stylu przeciwników ksm-u. Szkoda słów.
    Lewakiem nigdy nie byłem a za" neutralność" swoje odsiedziałem w latach 70-tych. Nie za chuligaństwo. Głupio ci? Pewnie nie, bo musiałbyś mieć odrobiny ambicji i honoru.

    Cytat Zamieszczone przez kapitan bomba;1551294
    [I
    Mam nadzieję, że jezeli to gó...no pozostanie z Nami, to z zapisem, że nie obowiązuje klubów nie zmieniających składu. Ciekawe kto wtedy będzie najgłośniej krzyczeć, kiedy nie uda się osłabić operatywnych, a "oszczędzać" trzeba będzie samemu I nawet argument o kupowaniu DMP stanie się już nieaktualny. Co Wy bidulki wtedy poczniecie ?[/I]
    My będziemy sie przyglądać jak WASZE GWIAZDY wykańczają was finansowo, szantażując kluby ,wiedząc że jak odejdą to cały plan RYPNIE.
    Ostatnio edytowane przez ADASTAL ; 11-10-2013 o 11:22

  41. Powrót do góry    #2417
    Użytkownik
    Dołączył
    11-04-2011
    Postów
    92
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 34 w 23 postach
    Cytat Zamieszczone przez ADASTAL Zobacz posta
    My będziemy sie przyglądać jak WASZE GWIAZDY wykańczają was finansowo, szantażując kluby ,wiedząc że jak odejdą to cały plan RYPNIE.
    Zajmij się swoim klubem, a nie patrz w finanse innych, od 6 lat Falubaz jest w czubie i jeszcze nie zbankrutował.

    A Twoja wypowiedź jest strzałem w stopę, bowiem właśnie przyznałeś, że KSM daje argumenty zawodnikom do podbijania stawek na podstawie zawiłości regulaminowych i numerków KSM przy nazwisku a nie na podstawie wartości sportowej.

  42. Powrót do góry    #2418
    Zaawansowany Awatar ckm-ista
    Dołączył
    04-07-2005
    Postów
    2,181
    Kliknij i podziękuj
    156
    Podziękowania: 220 w 130 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mildura Zobacz posta
    Nie KSM nas zbawi, a jasne i przejrzyste zasady wynagradzania zawodników. ...
    Przecież tak jest, chyba że chodziło Ci o jawne.
    ...
    I konsekwencja przy przydzielaniu licencji w przypadku zaległości wobec zawodników. Nawet, jeśli miałoby to się odbyć kosztem jednorocznej karencji ekstralipy.
    30 października - definitywny termin rozliczenia się z zawodnikami. W innym przypadku degradacja. Skończy się przebijanie przez bankrutów wirtualnych kontraktów.
    Pobożne życzenia. W sporcie sukces odnosi się do porażki rywala, ergo bajzel przeniesie się "piętro niżej".

  43. Powrót do góry    #2419
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez ADASTAL Zobacz posta
    I kto tu mówi o merytorycznej polemice? Gówno, lewak i inne epitety to polemika w stylu przeciwników ksm-u. Szkoda słów.
    Nie mój drogi, nie masz żadnych argumentów przeciwko wadom KSM o których napisałem więc uciekasz od polemiki jak Unibaxy z Zielonej. Wymieniłem najbardziej jaskrawe wady KSM i dobrze wiesz że one istnieją i żaden choćby najdoskonalszy system wyliczania KSM nie sprawi że znikną.
    KSM nie rozwiązuje żadnych problemów polskiego speedwaya. Zamiast tego tworzy nowe.

    Lewakiem nigdy nie byłem a za" neutralność" swoje odsiedziałem w latach 70-tych. Nie za chuligaństwo. Głupio ci? Pewnie nie, bo musiałbyś mieć odrobiny ambicji i honoru.
    Gratuluje, tylko co to ma do wyznawanych przez Ciebie poglądów, które są czysto lewackie ? To że dostałeś pałą od ZOMO na ścieżce zdrowia nie sprawia, że masz teraz monopol na rację. To co chciałbyś narzucić (i co właśnie jest narzucane) to system bazujący na takich samych "ideach" jak bolszewizm.
    Zresztą co ty mówisz o naprawianiu żużla jak sam się w poprzedniej wypowiedzi wygadałeś o co tak naprawdę chodzi? Jak Zmora zbierze dość kasy od sponsorów na dream team to zaraz ci się optyka zmieni. Nieprawdaż ?
    Ostatnio edytowane przez CarlitosFalubaz ; 11-10-2013 o 11:26

  44. Powrót do góry    #2420
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Panowie, naprawdę nie jestem gówniarzem mającym zamiar wdawać sie z wami w jakieś pyskówki. To nie mój poziom dyskusji. Fakt, czasem mnie ponosi ale nie o to chodzi bym kogoś chciał pognębić czy obrazić.

    Dotarła do mnie wiadomość że z KSM-em zostajemy na kolejne lata. To jest układ pomiędzy prezesami a Witkowskim. A zatem czy tego "gówna " chcemy czy nie to i tak będzie. Po co ma nam śmierdzieć bardziej niż to konieczne?

    Dlatego właśnie chcę coś zrobić - a nie tylko pyskować na działaczy przy komputerze- by ksm był bardziej sprawiedliwy.
    Proponuję jeszcze raz przeczytać mój materiał . Jest on w interesie miedzy innymi Falubazu i Unibaxu. Pozdrawiam.

  45. Powrót do góry    #2421
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez ADASTAL Zobacz posta
    Panowie, naprawdę nie jestem gówniarzem mającym zamiar wdawać sie z wami w jakieś pyskówki. To nie mój poziom dyskusji. Fakt, czasem mnie ponosi ale nie o to chodzi bym kogoś chciał pognębić czy obrazić.

    Dotarła do mnie wiadomość że z KSM-em zostajemy na kolejne lata. To jest układ pomiędzy prezesami a Witkowskim. A zatem czy tego "gówna " chcemy czy nie to i tak będzie. Po co ma nam śmierdzieć bardziej niż to konieczne?

    Dlatego właśnie chcę coś zrobić - a nie tylko pyskować na działaczy przy komputerze- by ksm był bardziej sprawiedliwy.
    Proponuję jeszcze raz przeczytać mój materiał . Jest on w interesie miedzy innymi Falubazu i Unibaxu. Pozdrawiam.
    Człowieku zrozum wreszcie że tu nie chodzi o żadne reformowanie speedwaya, obniżkę kosztów czy bardziej "sprawiedliwe" wyliczanie KSMu. Chodzi tylko i wyłącznie o to, żeby ustalić takie zasady, które ustawią większość w korzystnym położeniu względem mniejszości na Walnym.
    Zmora, Klocowa i reszta ksmobolszewii będzie chciała ustalenia takich reguł żeby wyciągnąć z Falubazu Jonssona i MBJ, z Torunia Holdera itd. Przyjmą takie zasady żeby było "dobrze".
    Dżizas jak można być jeszcze tak naiwnym i wierzyć że tu chodzi o coś innego?!
    Cała nadzieja w telewizji. Tylko ona jeszcze może zablokować to szaleństwo.

  46. Powrót do góry    #2422
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach
    A niech Unibax będzie mistrzem nawet i przez najbliższe 5-10 lat. Co to komu przeszkadza? Swego czasu złoto przez wiele lat z rzędu zdobywała Unia Leszno, ROW Rybnik itd. i jakoś ten sport nie upadł Dopóki kluby będą przyciągały kibiców i sponsorów jedynie wynikami dopóty będą istnieć pomysły KSMu. Przykład pozytywny: Ostrovia. Klub spada do 2 ligi, kibice względnie zadowoleni, długów brak, sponsor tytularny już jest... A jeszcze niedawno ktoś tłumaczył, że spadek to upadek klubu, dymisja zarządu, odwrót sponsorów, miliony do spłaty, a na niższą ligę nikt nie przyjdzie bo liczy się wynik

  47. Powrót do góry    #2423
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Tutaj nie ma jedynie słusznego rozwiązania, zawsze bedzie ktoś komu nie odpowiadają reguły gry. tutaj nie chodzi o sprawiedliwość , bo takowej w tym sporcie i wielu innych nie uraczymy.

    Im bardziej bedzie zagmatwany ten sport , tym więcej bedzie dziwnych sytuacji a wszystkiego nie da się przewidzieć regulaminem. Ten sport ma być czytelny dla normalnego kibica, a widać nieraz ,że nawet sedziowie, jury i cała ta zgraja nie ogarniają niby tych prostych zasad.

    Po paru dniach wyniki meczów sa weryfikowane, bo gdzieś tam ktoś znalazł paragraf. tylko wolny rynek nauczy Prezesów ,żeby patrzeć wyłącznie na swoją kase i wydawać tyle ile posiadają, a nie patrzeć na bogatych i prowadzić z nimi wyścig zbrojeń. Tym samych bogaci nie bedą musieli się przebijać stawkami i zawodnicy będą zarabiali mniej.

    Ale jak widać , Prezesi sa w stanie podbijać sobie stawki wzajemnie, a potem podnoszą larum ,że muszą słono bulić. To Prezesi nakręcają spirale i windują kontrakty zawodników i to od nich należy zacząć naprawiać to co zepsuli.

    Na przykładzie np Zmory mozna to zobaczyć, Komarnicki za wszelka cene kupował, licytował i zostawił długi, a sam twierdził ,że on nigdy nie przepłacał zawodników.

    Zmora przyszedł, budował oszczędnościowy skład za kase tyle ile ma i prosze, efekt jest i klub staje na nogi i to wcale nie jest zasługa KSM-u, tylko madrej polityki finansowej klubu.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  48. Powrót do góry    #2424
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,035
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,504 w 998 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mildura Zobacz posta
    Nie KSM nas zbawi, a jasne i przejrzyste zasady wynagradzania zawodników. I konsekwencja przy przydzielaniu licencji w przypadku zaległości wobec zawodników. Nawet, jeśli miałoby to się odbyć kosztem jednorocznej karencji ekstralipy.
    30 października - definitywny termin rozliczenia się z zawodnikami. W innym przypadku degradacja. Skończy się przebijanie przez bankrutów wirtualnych kontraktów.
    Prawdziwe ale nierealne. Gdyby komisja tak postąpiła to pewnie w elidze jeżdziły by 3-4 druzyny. Wiekszość praktykuje przepisywanie zaległosci na nowe kontrakty a przypadków gdzie zawodnik wysyła pisma do PZM można na palcach reki policzyć (Świderski)

    Adastal oj dużo głupot piszesz a kupowaniem DMP przebiłeś wszystko bo ow ostatnich latach jak juz pisano wygrywały drużyny z najwyższymi budżetami. Teraz ZG rok temu Tarnów. Wyborażasz sobie, żeby wyrównywać szanse w jakikolwiek sposób np w lidze hiszpanskiej? czemu Barcelona,Real w 90 % zgarniaja wiekszosć? bo maja najwiecej kasy. Tylko 10 % jest tam sportu a reszta to rynek. Tylko w Polsce idioci pod przykrywka rownej ligi robią swoje interesy.

    Jesli juz proponować coś w kwestii tego gówna to tylko

    a.) wysoka granica górnego ksm minimum 43 punkty a najlepiej 45 (choć mówi sie, że ma być ponoc 42 pkt)

    b.) kto nie zmienia składu nie musi sie bac KSM.

    Tutaj nie ma jedynie słusznego rozwiązania, zawsze bedzie ktoś komu nie odpowiadają reguły gry.
    Jedyna słuszna idea zostałą podjeta jakiś czas temu o braku ksm w 2014. Każdy miał czas sie przygotować. Jak zwykle poza kilkoma klubami reszta pokazała jakimi są sierotami. Powinno być kto narobi długi spłaca ze swojego majątku albo idzie do pierdla.
    Ostatnio edytowane przez spitt22 ; 11-10-2013 o 12:28

  49. Powrót do góry    #2425
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta

    Jedyna słuszna idea zostałą podjeta jakiś czas temu o braku ksm w 2014. Każdy miał czas sie przygotować. Jak zwykle poza kilkoma klubami reszta pokazała jakimi są sierotami. Powinno być kto narobi długi spłaca ze swojego majątku albo idzie do pierdla.
    Kto narobi długów nie dostaje licencji i by to szybko nauczyło jednego z drugim.

    KSM obniżał koszty? - Jak za zawodnika z KSM 2,5 Prezesi byli gotowi windować stawki bo akurat pasował do koncepcji składu i zamiast tym najlepszym dołożyć to musieli dawać miernotom stawki , o których nawet nie marzyli.

    Promowanie miernot nie za względu na umiejetnośći a ze względu na cyreki przy nazwisku (KSM) a to dopiero ryzyko wtopy tych finansównie tedy droga.
    Przecież większość Prezesów to wytrawni biznesmeni i oni powinni najlepiej wiedzieć jak wydawać pieniądze, a jak się okazuje tak nie jest, bo wydają nie swoje

    I taki wytrawny biznesmen potem mówi ,że nie daje rady i ma długi? No prosze was. Widocznie się nie nadaje na to stanowisko.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  50. Powrót do góry    #2426
    Zaawansowany Awatar ckm-ista
    Dołączył
    04-07-2005
    Postów
    2,181
    Kliknij i podziękuj
    156
    Podziękowania: 220 w 130 postach
    Usuwam Autora cytatu, bo to nie jest wycieczka osobista.
    ...
    Jedyna słuszna idea zostałą podjeta jakiś czas temu o braku ksm w 2014. Każdy miał czas sie przygotować. Jak zwykle poza kilkoma klubami reszta pokazała jakimi są sierotami. Powinno być kto narobi długi spłaca ze swojego majątku albo idzie do pierdla.
    To jest demagogia. Każdy. Sęk w tym, że jeśli każdy się przygotuje, czytaj: uzbiera stodołę pieniędzy, sytuacji w lidze nie zmieni to nic, a nic - żużloki zamiast taczkami, będą wywozić forsę furmankami- taka zamiana. To nie jest takie trudne do zrozumienia. Żużlowców jest tylu, ilu jest i trzeba koniecznie wynaleźć sposób, żeby sensownie rozdzielić ich pomiędzy drużynami, żeby uzyskać jako tako atrakcyjne rozgrywki. Czy KSM jest wyjściem? Sensownie urządzony może być próbą pogodzenia wielu spraw, a jeśli nie jest, to co w zamian.
    Na koniec. Są opinie, że brak jakichkolwiek regulacji będzie lepszy od tych dobrze przemyślanych. Może tak się zdarzyć, ale osobiście wątpię. Mamy przykład. Regulamin kiedyś był prosty i krótki. Super. Super dla kombinatorów, dziwaków, lanserów itp. itd. których w żużlu (sądząc po ilości afer) raczej przybywa niż ubywa. W szybkim czasie i na wielu poziomach zrobili z żużla pośmiewisko. Wszystko było: szopki z torami, z terminami, liniami, pochyłościami, kibicami, kontraktami, podbieraniem zawodników, arbitrażem, zaproszeniami, ... dopisywać można bez końca.

    Osobiście uważam, że na dziś dzień afera z KSM od przyszłego sezonu to brzydki bąk. Niektórzy mówią, że próba sił. Może być i tak, lecz na jego obecność w przyszłym sezonie nie postawiłbym garści kasztanów.

  51. Powrót do góry    #2427
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,035
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,504 w 998 postach
    To jest demagogia. Każdy. Sęk w tym, że jeśli każdy się przygotuje, czytaj: uzbiera stodołę pieniędzy, sytuacji w lidze nie zmieni to nic, a nic - żużloki zamiast taczkami, będą wywozić forsę furmankami- taka zamiana. To nie jest takie trudne do zrozumienia. .
    To niech wywoża. Jak znajdują człowieka, który im tyle płaci to czemu bronisz? Skoro prezesi nie mają opamiętania sami to niech sie zażynają w walce a ich kluby niech padaja jak muchy. Ksm funkcjonuje już kilka dobrych lat i w czym to do cholery pomogło? ciagle słychać o zaległosciach w tych samych klubach. Tylko prezesi sie zmieniają. Powoli to zawodnicy zaczynają sie wykazywać wiekszym opamiętaniem od prezesów szukając klubów wylacalnych

    Żużlowców jest tylu, ilu jest i trzeba koniecznie wynaleźć sposób, żeby sensownie rozdzielić ich pomiędzy drużynami, żeby uzyskać jako tako atrakcyjne rozgrywki
    Najpierw trzeba by było przejechać jeden,dwa sezony bez ksmu by stwierdzić czy one nie były by atrakcyjne. Jezeli atrakcyjnosc rozgrywek wiąze sie z wystepami Davidssona,Hliba czy Lamparta to faktycznie to musi być atrakcyjnosć. Nie pamietam juz wktórym roku wprowadzono ksm (coś koło 98-99 chyba) ale czy przed nim rozgrywki były mało atrakcyjne? Może wprowadzić "Janosikowe" że najlepsze kluby dzielą sie z tymi biedniejszymi.

  52. Powrót do góry    #2428
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Dość sensownie to wygląda. Słabiej jedziesz, gorsze zarobki i tak powinno być.

    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/39...ign=newswidget

    Zawodnik Awans/Spadek Max. możliwa zmiana
    Artiom Łaguta +80 +20 %
    Tai Woffinden +30 +20 %
    Grzegorz Zengota +29 +20 %
    Troy Batchelor +24 +20 %
    Tomasz Gollob +23 +20 %
    Rune Holta +20 +20 %
    Adrian Miedziński +19 +19 %
    Piotr Pawlicki +15 +15 %
    Jarosław Hampel +7 +7 %
    Patryk Dudek +6 +6 %
    Kenneth Bjerre +5 +5 %
    Matej Zagar +3 +3 %
    Krzysztof Kasprzak +3 +3 %
    Niels Krisian Iversen 0 0 %
    Emil Sayfutdinow 0 0 %
    Grigorij Łaguta 0 0 %
    Piotr Protasiewicz 0 0 %
    Darcy Ward 0 0 %
    Przemysław Pawlicki -1 -1 %
    Michael Jepsen Jensen -1 -1 %
    Bartosz Zmarzlik -2 -2 %
    Fredrik Lindgren -2 -2 %
    Maciej Janowski -2 -2 %
    Janusz Kołodziej -2 -2 %
    Grzegorz Walasek -3 -3 %
    Nicki Pedersen -3 -3 %
    Chris Holder -3 -3 %
    Greg Hancock -13 -13 %
    Andreas Jonsson -14 -14 %
    Leon Madsen -14 -14 %
    Ostatnio edytowane przez shelve ; 11-10-2013 o 15:31
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  53. Powrót do góry    #2429
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,035
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,504 w 998 postach
    Gollob w Unibaxie miał kontrakt pewnie coś pod 2,5-2,7 to może sie domagać 500 tysiecy podwyżki , Iversen nie ma prawa sie domagac nic wiecej

  54. Powrót do góry    #2430
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Gollob w Unibaxie miał kontrakt pewnie coś pod 2,5-2,7 to może sie domagać 500 tysiecy podwyżki , Iversen nie ma prawa sie domagac nic wiecej
    Dlatego trzeba pomyśleć przed sezonem ile komu zapłacić i tu niech Prezesi wykażą się swym biznesowym cwaniactwem
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •