Strona 130 z 273 PierwszyPierwszy ... 3080120128129130131132140180230 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,806 do 5,850 z 12260

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

  1. Powrót do góry    #5806
    Stały bywalec Awatar Bruczkow
    Dołączył
    17-08-2007
    Postów
    998
    Kliknij i podziękuj
    262
    Podziękowania: 259 w 150 postach
    A może zawodnikiem pod ósemką nie mógłby być zawodnik z jedną z dwóch (trzech) zawodników z najwyższa średnią w zespole.
    I wtedy taki Mega-lider, nie trafiałby na ogórków, tylko na średniaków.

    Czyli taki Przedpełski by ,mógł być ale nie mógłby Hancock czy Holder.

    Tylko że podając na przykład Gorzów czy ZG, to tam na rezerwie mógłby być Hampel czy PP (czy kto tam u nich ma trzecią czy czwartą średnią w zespole) a w Gorzowie Kasprzak czy Pawlicki.

    I w ten sposób za rok będziemy mieć zespoły z sześcioma liderami w ekipach, gdzie np. czwartą średnią może mięć Hancock i wskakiwać za mocnego gościa co mu w tym dniu nie idzie.

    Kurde i sam sobie odpowiedziałem że to jednak trochę głupi pomysł z tą ósemką...

  2. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Bruczkow za jego przydatny post!

    Staleczka 3 (07-06-2017)

  3. Powrót do góry    #5807
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,307
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez Malin017 Zobacz posta
    Chociażby dlatego, że w decydującej fazie meczu wpuścisz takiego
    wymiatacza na przykład w biegu 14. i będzie jechał na ogórasów
    przeciwnika. Taki zawodnik to dopiero był by uprzywilejowany - prawie, jak dobry junior.
    No i wtedy będziesz osłabiony w biegu 15, bo już ten rezerwowy lider nie pojedzie. Znowu nie widzę problemu.

  4. Powrót do góry    #5808
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,701
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach
    Dobre to określenie rezerwowy lider Unia ma 3 rezerwowych liderów a i tak ch... bombki strzelił

  5. Powrót do góry    #5809
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Nie przesadzajmy. Było tak w poprzednim wieku i nikomu nie przeszkadzało.
    Było tak, że było 4+1 startów, więc to o co ewentualnie postuluję a nie 5+1.





    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
    !Adrian walcz!

  6. Powrót do góry    #5810
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Tak jak kilkanaście lat temu byłem za przywróceniem rezerwowego pod nr.8, tak obecnie nie wydaje mi się żeby to byl dobry pomysł.
    Koszty to raz, mała ilość zawodników mogących coś wnieść do ligi, którzy jednocześnie zgodzą się czekać na ławie to dwa, a trzy gdyby to miałby być trzeci junior to tym bardziej niczego to nie wniesie.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  7. Powrót do góry    #5811
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    No i wtedy będziesz osłabiony w biegu 15, bo już ten rezerwowy lider nie pojedzie. Znowu nie widzę problemu.
    No i tu się różnimy. Moim zdaniem bieg 15. powinien być przeznaczony dla najlepszych zawodników meczu. Poza tym w takim układzie w meczu teoretycznie możliwe były by 24 zmiany z samych tylko rezerwowych. W tym momencie jest to teoretycznie 12 zmian i to w tych 12 zmianach są te mniej prawdopodobne, bo zmiany juniorami. Mecze na pewno były by dłuższe (+2 min). I zgadzam się z Buszmenem : jak klub chce super rezerwowego, niech szkoli młodzież - będzie miał ich aż dwóch.

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
    !Adrian walcz!

  8. Powrót do góry    #5812
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Tak jak kilkanaście lat temu byłem za przywróceniem rezerwowego pod nr.8, tak obecnie nie wydaje mi się żeby to byl dobry pomysł.
    Koszty to raz, mała ilość zawodników mogących coś wnieść do ligi, którzy jednocześnie zgodzą się czekać na ławie to dwa, a trzy gdyby to miałby być trzeci junior to tym bardziej niczego to nie wniesie.
    Moim zdaniem kością niezgody będzie to, że fajnie mamy rezerwowego i on też się cieszy, że jest choć rezerwowym w meczu, ale może się okazać, że często taki zawodnik zaliczy pusty przebieg, np. pojedzie z Leszna do Rybnika i nie zaliczy żadnego startu.

  9. Powrót do góry    #5813
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,469
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    Wg mnie przeoczyliscie jeden bardzo wazny argument, dlaczego lepiej nie brnac w 8ego zawodnika.
    Jest to powod bardzo egoistyczny, ale zapewniam was, ze najwazniejszy.

    Przeciez skoro to spowoduje wieksze mozliwosci taktyczne.... i to znaznie wieksze, to kto mialby to ogarniac?
    Mamy w PL dwoch na krzyz managerow, ktorzy by sobie z tym jako tako radzili. Reszta nie radzi sobie juz teraz!
    Komentatorzy i eksperci w TV? Tez najczesciej teraz sobie nie radza z regulaminem, skladem wyscigow a co dopiero po zmianach.

    Ile razy wracalibysmy po meczu kuurwujac w myslach, ze trener idiota polozyl taktycznie mecz?


    Dla wlasnego zdrowia lepiej nie.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  10. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    Staleczka 3 (07-06-2017)

  11. Powrót do góry    #5814
    Ekspert
    Dołączył
    22-01-2016
    Postów
    13,579
    Kliknij i podziękuj
    529
    Podziękowania: 2,083 w 1,453 postach
    A kto każe mieć rezerwowego w zespole?
    Wystarczy 7, żadnych kosztów, żadnych manewrów taktycznych z rezerwowym.
    A kogo stać, ma managera który wie kiedy rezerwę posłać do boju, to niech go sobie wystawi pod 8/16.
    Co za problem?
    Rezerwowy tak i bez żadnych ograniczeń.
    W tym roku E-ligi pod 8/16 widnieliby Przedpełski, Zengota, Sunstroem, Thorssell, Pieszczek, Szombierski, Woźniak. Prawdopodobnie.
    Czewy nie stać na "R" to jeździłaby w 7 i też dobrze.

  12. Powrót do góry    #5815
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,469
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    Rownie dobrze mozna napisac, ze w tym roku pod 8/16 widnieliby Hancock, Kolodziej, Doyle itd. bo niby czemu nie?
    Czewa wrzucilaby np juniora do skladu a na rezerwie Holta.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  13. Powrót do góry    #5816
    Zaawansowany Awatar Robert_Leszno
    Dołączył
    01-05-2008
    Postów
    2,105
    Kliknij i podziękuj
    422
    Podziękowania: 586 w 344 postach
    Rezerwowy czemu nie. Bez startu w biegach 1-4, 14-15 i maksymalnie 4 starty. Zapewniam, że w takiej sytuacji rezerwowy byłby tylko rezerwowym, a nie "czarnym koniem" do koszenia liderów przeciwnika. Co do rezerwy z juniora - bez zmian.
    A swoją drogą zgadzam się z kolegą j-rules, że nam kibicom na zdrowie to na pewno nie wyjdzie.
    #MistrzJestJeden #ZdrowiaTomasz

    PRZEGLĄD SPORTOWY - NIE CZYTAM !!! SYFÓW JUŻ TEŻ NIE !

  14. Powrót do góry    #5817
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,307
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez Malin017 Zobacz posta
    No i tu się różnimy. Moim zdaniem bieg 15. powinien być przeznaczony dla najlepszych zawodników meczu.
    No to faktycznie się różnimy, bo dla mnie jeśli w biegu 15 pojedzie dwóch spośród trzech najlepszych (co jest praktykowane np. w Szwecji, ale poniekąd też w Polsce - casus równowagi w punktach najskuteczniejszych zawodników przed nominowanymi) to nic wielkiego się nie stanie.

    Poza tym w takim układzie w meczu teoretycznie możliwe były by 24 zmiany z samych tylko rezerwowych. W tym momencie jest to teoretycznie 12 zmian i to w tych 12 zmianach są te mniej prawdopodobne, bo zmiany juniorami. Mecze na pewno były by dłuższe (+2 min).
    Osobiście jestem w stanie spędzić te 6-8 minut więcej na stadionie/przed telewizorem (bo myślę, że maksymalnie o takich "wydłużeniach" tutaj mowa - trudno bowiem posądzać menagerów, że będą jechali w swoich rezerwowych jakoś hurtowo bieg po biegu). To już ten głupi przepis o niesatysfakcjonującym starcie bardziej rozciąga zawody w czasie.

    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Rownie dobrze mozna napisac, ze w tym roku pod 8/16 widnieliby Hancock, Kolodziej, Doyle itd. bo niby czemu nie?
    Czewa wrzucilaby np juniora do skladu a na rezerwie Holta.
    Mało prawdopodobne. Ale nawet jeśli to powtórzę - nie widzę w tym problemu.

  15. Powrót do góry    #5818
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-06-2005
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 113 w 69 postach
    Zdecydowanie powrót do nr 8/16 bez żadnych wiekowych, narodowościowych czy religijnych ograniczeń. Numer nieobowiązkowy, więc jak ktoś nie chce wystawiać kogoś pod tym numerem to po prostu tego nie robi. Ja nie widzę w tym problemu, że któryś z menedżerów chciałby tam wstawić nawet jakiegoś kozaka. W 2003 na mecz ze słabszym rywalem Toruń potrafił wstawić pod nr 16 nawet Rickardssona. http://rlach.republika.pl/dmp/2003/topi_1.htm
    Chyba niektórzy na tym forum przyzwyczaili się to sztywnej, schematycznej tabeli biegowej i każde odstępstwo od normy traktują jako herezje. Przecież chodzi tutaj też o to aby kibic na trybunach miał jakieś emocje i możliwość do dyskusji z innymi fanami o możliwych roszadach w obsadach biegów. Nie widzę w tym nic niezdrowego w przeciwieństwie np do chorej Złotej Rezerwy Taktycznej, która w kompletnie niezrozumiały sposób zbliżała punktowo drużyny do siebie poprzez dodawanie jakichś wyimaginowanych trzech punktów.

  16. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi brindel za jego przydatny post!

    Penhall (07-06-2017)

  17. Powrót do góry    #5819
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Tak jak kilkanaście lat temu byłem za przywróceniem rezerwowego pod nr.8, tak obecnie nie wydaje mi się żeby to byl dobry pomysł.
    Koszty to raz, mała ilość zawodników mogących coś wnieść do ligi, którzy jednocześnie zgodzą się czekać na ławie to dwa, a trzy gdyby to miałby być trzeci junior to tym bardziej niczego to nie wniesie.
    O kosztach pisano - i tak większość zawodników, nawet jak nie jeździ, dostaje jakąś kasę za przygotowanie do sezonu.
    Mało zawodników, którzy chcą siedzieć na ławie? Przecież i tak każdy klub ma rezerwowego.
    Trzeci junior wniósłby - w przypadku meczu do jednej bramki można trzeciego juniora również objeżdżać.

    Cytat Zamieszczone przez noc Zobacz posta
    A kto każe mieć rezerwowego w zespole?
    Wystarczy 7, żadnych kosztów, żadnych manewrów taktycznych z rezerwowym.
    A kogo stać, ma managera który wie kiedy rezerwę posłać do boju, to niech go sobie wystawi pod 8/16.
    Co za problem?
    Dokładnie. Nie chcesz, to jedź w 7.

    Cytat Zamieszczone przez Robert_Leszno Zobacz posta
    Rezerwowy czemu nie. Bez startu w biegach 1-4, 14-15 i maksymalnie 4 starty. Zapewniam, że w takiej sytuacji rezerwowy byłby tylko rezerwowym, a nie "czarnym koniem" do koszenia liderów przeciwnika. Co do rezerwy z juniora - bez zmian.
    A swoją drogą zgadzam się z kolegą j-rules, że nam kibicom na zdrowie to na pewno nie wyjdzie.
    Przerażające jest jak GKSŻ-owo PZM-otowskie kręcenie w regulaminach wżera się kibicom w mózgi. Jeszcze obwarowanie średnią, wzrostem, bez biegów RT i nie licząc pojedynków z juniorem. I kolejne 5 stron przepisów. I dlaczego ma być tylko rezerwowym, a nie czarnym koniem? Przecież tak byłoby ciekawiej! I każda mógłby sobie takiego czarnego konia zapewnić!

    Cytat Zamieszczone przez Malin017 Zobacz posta
    Chociażby dlatego, że w decydującej fazie meczu wpuścisz takiego
    wymiatacza na przykład w biegu 14. i będzie jechał na ogórasów
    przeciwnika. Taki zawodnik to dopiero był by uprzywilejowany - prawie, jak dobry junior.
    Ale nikt nie broni drużynie przeciwnej też zastosować takiego manewru! Poza tym co to za przywileje? Wskakuje w połowie meczu dopiero i jest wrzucany na trudnych rywali, bo przecież nikt nie wstawi Zmarzlika pod 8, aby jechał w biegu ze Zgardzińskim i Karpowem Więc ten argument akurat odpada.

    Generalnie trochę jesteście schematyczni i hermetyczni. Nie, bo to coś tam, za duża swoboda, a może jakieś ograniczenia średnią, albo biegami, a bo to menedżer będzie miał problem, a bo to coś tam. Taki fajny przepis dający mega duże emocje tak na torze jak i taktyczne. Nie martwcie się - GKSŻ/PZM na pewno go jakimiś ograniczeniami skutecznie popsuje i będziecie zadowoleni
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  18. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    greggor (10-06-2017), kleczes_GKM (08-06-2017), yahata (07-06-2017)

  19. Powrót do góry    #5820
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta

    Ale nikt nie broni drużynie przeciwnej też zastosować takiego manewru! Poza tym co to za przywileje? Wskakuje w połowie meczu dopiero i jest wrzucany na trudnych rywali, bo przecież nikt nie wstawi Zmarzlika pod 8, aby jechał w biegu ze Zgardzińskim i Karpowem Więc ten argument akurat odpada.

    Generalnie trochę jesteście schematyczni i hermetyczni. Nie, bo to coś tam, za duża swoboda, a może jakieś ograniczenia średnią, albo biegami, a bo to menedżer będzie miał problem, a bo to coś tam. Taki fajny przepis dający mega duże emocje tak na torze jak i taktyczne. Nie martwcie się - GKSŻ/PZM na pewno go jakimiś ograniczeniami skutecznie popsuje i będziecie zadowoleni
    Nie no w sumie - po co rozpiska biegów? Zróbmy
    drużynę 8-osobową i 15 biegów, do których dynamicznie
    wystawiani są zawodnicy z niej - też będzie nieszablonowo,
    mniej schematycznie no i bardzo emocjonująco.
    Przecież chyba o to chodzi, prawda?

    ps. Zmarzlik w formie w Gorzowie może być puszczony na każdego,
    co jak wcześniej wspomniałem faworyzuje drużyny z wymiataczami,
    kosztem drużyn bez strzelb ale zrównoważonych. Ktoś mi napiszę, że
    jestem schematyczny - ja napiszę, że wystarczy już faworyzowania
    drużyn, w których jedzie jakaś połowa drużyny.
    !Adrian walcz!

  20. Powrót do góry    #5821
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Po pierwsze - ja nie pisałem o popadaniu w skrajność, tylko o jednym rezerwowym.

    Po drugie - tak czy owak Zmarzlik jedzie 5 biegów. Jeśli jedzie tylko na liderów, to na drugą linię jedzie tylko druga linia - więc ta też musi być dobra. Więc drużyna zrównoważona też ma plusy. Więc jak dla mnie faworyzowania nie ma. Suma sumarum wszyscy mają tyle samo biegów. Faworyzowanie ekip, w których jedzie połowa drużyny odbywa się tylko przy RT i ZZ - wtedy gdy liderzy mają dodatkowe biegi. Ja nic takiego nie postuluję.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  21. Powrót do góry    #5822
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Po pierwsze - ja nie pisałem o popadaniu w skrajność, tylko o jednym rezerwowym.

    Po drugie - tak czy owak Zmarzlik jedzie 5 biegów. Jeśli jedzie tylko na liderów, to na drugą linię jedzie tylko druga linia - więc ta też musi być dobra. Więc drużyna zrównoważona też ma plusy. Więc jak dla mnie faworyzowania nie ma. Suma sumarum wszyscy mają tyle samo biegów. Faworyzowanie ekip, w których jedzie połowa drużyny odbywa się tylko przy RT i ZZ - wtedy gdy liderzy mają dodatkowe biegi. Ja nic takiego nie postuluję.
    No właśnie - przecież dużo łatwiej nawet "wpuścić"
    się z takim rezerwowym w pierwszej facie meczu w
    -6 i potem strzelać RT i RZ do końca meczu. Wtedy i on
    i pozostali liderzy mają dodatkowy bieg, co stanowi plus
    dla drużyny z silnymi liderami.
    Jak już napisałem - jeśli rezerwowy to w 4+1 startach i
    napiszę na przekór, że to dopiero pozwoli wykazać się
    taktycznie takiemu managerowi.
    !Adrian walcz!

  22. Powrót do góry    #5823
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Powiedzmy, że jeśli 4+1 to jedyne ograniczenie, to ewentualnie mogę iść na ustępstwo Aczkolwiek wolałbym 5+1 Choć nie do końca rozumiem to wpuszczanie. To tak samo jak z celowym wpuszczaniem się w -6 teraz. Sumarycznie ilość biegów dla lidera pozostaje ta sama, bez różnicy czy startuje z nr 1 czy z nr 8.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  23. Powrót do góry    #5824
    Ekspert Awatar welna
    Dołączył
    22-10-2003
    Postów
    4,097
    Kliknij i podziękuj
    1,280
    Podziękowania: 2,980 w 1,152 postach
    Choćbyśmy nie wiadomo co tu wymyślali, rzucali mądrościami i tak nie uchronimy tego sportu od zagłady......

    Wrocław, dzień zawodów.

    https://www.facebook.com/40961167910...type=3&theater

    Zawodów, które wczoraj zostały odwołane.......
    ........dlaczego???

    Z powodu dwóch juniorów, którzy trzy dni później mają przyjechać na ligę.

    Wszystko za przyzwoleniem ,,Warszawy''.

    Młodzi nie jeżdżą, nie trenują, nie nabierają doświadczenia, nie poznają nowych torów......

    Kolejny przykład, że dla ligi, dla zwycięstwa, dla dwóch dużych pkt w tabeli, w dzisiejszym chorym polskim speedway'u działacze zrobią naprawdę absolutnie wszystko!

  24. Już 9 użytkowników podziękowało forumowiczowi welna za jego przydatny post!

    Jap (07-06-2017), Phenomenon (09-06-2017), Robert_Leszno (07-06-2017), Semen (10-06-2017), Staleczka 3 (07-06-2017), Słowianka (07-06-2017), kingpin (07-06-2017), młody_piernik (07-06-2017), yahata (13-06-2017)

  25. Powrót do góry    #5825
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,683
    Kliknij i podziękuj
    1,121
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Wracając do rezerwowego.
    Mogliśmy sie spodziewać, skoro kluby stać na rezerwowego-oczekującego w szatni, to będą go chciały w składzie.
    Trochę nie rozumiem ustawiania biegów ew. rezerwowemu. Tylko ZZ out w takim razie. Koniecznie.

    Tylko dodam jeszcze jeden element przeciwnikom. Nastąpi następne rozwarstwienie pomiędzy klubami bogatszymi i biedniejszymi.
    Kiedy fundusze miast będą drenowane nowymi obciążeniami "dobrej zmiany" kto pierwszy spłonie na stosie-jak myślicie?
    Wystarczy rzucić pytanie-ważniejsze są żłobki dla naszych dzieci, czy finansowanie milionerów-obcokrajowców dla kibola?
    Zawsze wygra populizm i demagogia.

    A RT przy -8 uważam za dobre rozwiązanie.

  26. Powrót do góry    #5826
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,017
    Kliknij i podziękuj
    5,735
    Podziękowania: 1,738 w 1,101 postach
    W którym roku 5 obco mogło jechać w meczu w Polsce ? Powinni do tego wrócić + KSM.

  27. Powrót do góry    #5827
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Cytat Zamieszczone przez welna Zobacz posta
    Choćbyśmy nie wiadomo co tu wymyślali, rzucali mądrościami i tak nie uchronimy tego sportu od zagłady......

    Wrocław, dzień zawodów.

    https://www.facebook.com/40961167910...type=3&theater

    Zawodów, które wczoraj zostały odwołane.......
    ........dlaczego???

    Z powodu dwóch juniorów, którzy trzy dni później mają przyjechać na ligę.

    Wszystko za przyzwoleniem ,,Warszawy''.

    Młodzi nie jeżdżą, nie trenują, nie nabierają doświadczenia, nie poznają nowych torów......

    Kolejny przykład, że dla ligi, dla zwycięstwa, dla dwóch dużych pkt w tabeli, w dzisiejszym chorym polskim speedway'u działacze zrobią naprawdę absolutnie wszystko!
    No wiesz, jak czuć od pewnego czasu (ochy i achy) nowy przydupas Wrocławia pisze mi, że on ma prognozy wg których miało padać. Tak, że 2 Polski. Jak i w TVP tak i u Ostafińskiego jest inna Polska.

    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    Wracając do rezerwowego.
    Mogliśmy sie spodziewać, skoro kluby stać na rezerwowego-oczekującego w szatni, to będą go chciały w składzie.
    Trochę nie rozumiem ustawiania biegów ew. rezerwowemu. Tylko ZZ out w takim razie. Koniecznie.

    Tylko dodam jeszcze jeden element przeciwnikom. Nastąpi następne rozwarstwienie pomiędzy klubami bogatszymi i biedniejszymi.
    Kiedy fundusze miast będą drenowane nowymi obciążeniami "dobrej zmiany" kto pierwszy spłonie na stosie-jak myślicie?
    Wystarczy rzucić pytanie-ważniejsze są żłobki dla naszych dzieci, czy finansowanie milionerów-obcokrajowców dla kibola?
    Zawsze wygra populizm i demagogia.

    A RT przy -8 uważam za dobre rozwiązanie.
    Wejdzie rezerwowy to nic się nie zmieni. Dalej będą narzekania. Taki Zengota czy Woźniak nie będą narzekać, że oglądają mecz z trybun tylko będą narzekać, że pojechali na mecz i nawet toru nie powąchali. Bo nie było za kogo.

  28. Powrót do góry    #5828
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Peter Kildemand Zobacz posta
    W którym roku 5 obco mogło jechać w meczu w Polsce ? Powinni do tego wrócić + KSM.
    Niezły trolling
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  29. Powrót do góry    #5829
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,653
    Kliknij i podziękuj
    277
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Cytat Zamieszczone przez Phenomenon Zobacz posta
    Wejdzie rezerwowy to nic się nie zmieni. Dalej będą narzekania. Taki Zengota czy Woźniak nie będą narzekać, że oglądają mecz z trybun tylko będą narzekać, że pojechali na mecz i nawet toru nie powąchali. Bo nie było za kogo.
    Mam takie samo zdanie. Albo będą narzekania rezerwowych że wchodzą na 1-2 biegi, na początku i końcu zawodów, gdzie warunki torowe były już zupełnie inne itd. Poza tym - jaką realną wartość daje taki rezerwowy dla drużyny? Skoro będzie to najsłabszy senior (tak można sądzić) to jego szanse na punkty są raczej niewielkie. I kolejny powód do narzekań - że on się przygotował do meczu, poświęcił czas i pieniądze a pojechał tylko 1 bieg i dojechał na ostatnim miejscu więc i tak nic nie zarobił a tylko poniósł koszty.

    No chyba że ideą rezerwowego ma być zapobieganie odwoływaniu meczów z powodu startu liderów w jakimś innym, przełożonym z poprzedniego dnia turnieju. Tak pisali na SF. Ale obawiam się że za dużo będzie w tym kombinacji i ostatecznie wszyscy się pogubią a na końcu i tak wszyscy będą niezadowoleni.
    BKS Polonia Bydgoszcz

  30. Powrót do góry    #5830
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-06-2005
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 113 w 69 postach
    Niezły pesymizm panuje w tym wątku. Przypominam, że pomysł jest taki, aby wystawieniu zawodnika z nr 8/16 w meczu było dobrowolne. Kto chce jechać w siódemkę, ten jedzie w siódemkę. Ale dla menedżerów, którzy chcą jednak mieć jakieś większe możliwości taktyczne w meczu, opcja wystawienia jakiegoś zawodnika pod nr rezerwowym po prostu powinna istnieć. Tyle.

  31. Powrót do góry    #5831
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,469
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    Przeciez to nie managerowie o tym beda decydowali. Oni by chcieli miec nawet z 10 w meczu, ale to nie oni decyduja (no, moze poza Shrekiem)
    tylko ci o ich zatrudniaja.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  32. Powrót do góry    #5832
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-01-2017
    Postów
    1,004
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 143 w 95 postach
    Cytat Zamieszczone przez brindel Zobacz posta
    Niezły pesymizm panuje w tym wątku. Przypominam, że pomysł jest taki, aby wystawieniu zawodnika z nr 8/16 w meczu było dobrowolne. Kto chce jechać w siódemkę, ten jedzie w siódemkę. Ale dla menedżerów, którzy chcą jednak mieć jakieś większe możliwości taktyczne w meczu, opcja wystawienia jakiegoś zawodnika pod nr rezerwowym po prostu powinna istnieć. Tyle.


    Nr 8 i 16 zostanie najczęściej wykorzystany w sposób bardzo sprytny:
    Pojedzie najlepszy junior i będzie zastępował słabszych pięć razy w 2, 4 ,7 , 10 i 12 biegu.
    Myślę ,że ci co forsują ten przepis właśnie robią to z takim zamiarem.


    Dojdzie do farsy - przyjedzie 3 juniorów a pojedzie dwóch, z tym że jeden z nich symbolicznie.
    Tak już kiedyś było, w latach 2005-2007.
    Chyba że ktoś się rozwali.
    Ostatnio edytowane przez Staleczka 3 ; 10-06-2017 o 08:34

  33. Powrót do góry    #5833
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez Staleczka 3 Zobacz posta
    Nr 8 i 16 zostanie najczęściej wykorzystany w sposób bardzo sprytny:
    Pojedzie najlepszy junior i będzie zastępował słabszych pięć razy w 2, 4 ,7 , 10 i 12 biegu.
    Myślę ,że ci co forsują ten przepis właśnie robią to z takim zamiarem.


    Dojdzie do farsy - przyjedzie 3 juniorów a pojedzie dwóch, z tym że jeden z nich symbolicznie.
    Tak już kiedyś było, w latach 2005-2007.
    Chyba że ktoś się rozwali.
    Ja zakładam, że numer 8 i 16 będą traktowane jako seniorskie - niezależnie kto w nich pojedzie.

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
    !Adrian walcz!

  34. Powrót do góry    #5834
    Ekspert
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    3,311
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 407 w 296 postach
    żadnych ograniczeń dla zawodnika z nr. 8/16. Niech jedzie, junior, senior obcokrajowiec, lider drużyny, najsłabszy w drużynie, jak kto woli. Jedynie ograniczenie, to brak możliwości zastępowania zawodników pod numerami 6 i 7
    Grigorij Łaguta :Nowa formuła Speedway Best Pairs Cup jest atrakcyjna, ponieważ walczymy dla naszych sponsorów

  35. Powrót do góry    #5835
    Użytkownik
    Dołączył
    21-03-2012
    Postów
    310
    Kliknij i podziękuj
    138
    Podziękowania: 26 w 21 postach
    Kiedyś już tak bywało ze np. Hans Nielsen czy Ryan Sullivan jechali z 16, wskakiwali w połowie meczu, jechali raz po raz, i robili komplety

  36. Powrót do góry    #5836
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-04-2017
    Postów
    748
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 257 w 149 postach
    Ogladajac dzisiejsze DMPJ utwierdzam sie w przekonaniu ze zdecydowanie nalezy zaostrzyc egzaminy na licencje. Odnosze wrazenie ze jakbym troche pocwiczyl to sam bym licencje zrobil

  37. Powrót do góry    #5837
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Marsh Zobacz posta
    Mam takie samo zdanie. Albo będą narzekania rezerwowych że wchodzą na 1-2 biegi, na początku i końcu zawodów, gdzie warunki torowe były już zupełnie inne itd. Poza tym - jaką realną wartość daje taki rezerwowy dla drużyny? Skoro będzie to najsłabszy senior (tak można sądzić) to jego szanse na punkty są raczej niewielkie.
    Dlatego postulat jest taki, aby to nie był najsłabszy senior tylko dowolny. Wtedy taki lider na rezerwie ma spory sens, a słabszy senior przynajmniej na początku coś sobie pojedzie.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  38. Powrót do góry    #5838
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,653
    Kliknij i podziękuj
    277
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    No ja właśnie średnio widzę w tym sens... rezerwowy to ma być rezerwowy, a nie lider. Ja wiem że taktyka to część żużla, ale bez przesady. To wypaczałoby sens tego pomysłu i rozwalałoby ustawienie podstawowych par. A że słabszy senior przynajmniej na początku coś sobie pojedzie.? A po co mamy oglądać słabszych seniorów? Jest słaby to nie mieści się w składzie, a nie wymyślamy cuda-wianki żeby paru zawodników lepiej się poczuło bo łapią się do składu i mogą rozgrzać motor w dniu meczu...
    BKS Polonia Bydgoszcz

  39. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Marsh za jego przydatny post!

    Staleczka 3 (15-06-2017)

  40. Powrót do góry    #5839
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,307
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez Marsh Zobacz posta
    To wypaczałoby sens tego pomysłu i rozwalałoby ustawienie podstawowych par. A że słabszy senior przynajmniej na początku coś sobie pojedzie.? A po co mamy oglądać słabszych seniorów? Jest słaby to nie mieści się w składzie, a nie wymyślamy cuda-wianki żeby paru zawodników lepiej się poczuło bo łapią się do składu i mogą rozgrzać motor w dniu meczu...
    Niby dlaczego rezerwowy wypaczałby ustawienie par? Przecież nie byłoby obowiązku żeby pod 8/16 wstawiać lidera. Równie dobrze mógłby to być właśnie najsłabszy zawodnik, albo ewentualnie mogłoby nie być nikogo.

    Kompletnie nie rozumiem tego przerażenia związanego z pozycją rezerwowego. Rozszerzenie składu, które wprowadziłoby jakiś (jakikolwiek?) element taktyki do żużla urasta w oczach niektórych do rangi rewolucyjnej zmiany, która wywróci do góry nogami całe rozgrywki. Modyfikując trochę Freda "to tylko kawałeczek pierd*****go ziemniaka, więc nie zachowujmy się jakby ktoś krzywdził nasze matki" ; ]

  41. Powrót do góry    #5840
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,653
    Kliknij i podziękuj
    277
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Nie jestem przerażony, a jeśli pozycja rezerwowego ma w jakiś sposób pomóc w nieprzekładaniu meczów to w ogóle będzie fajnie. No i właśnie (fragmenty):

    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/69...l-rodem-z-uefa

    Speedway Slot System, to odpowiedź władz polskiego żużla na kalendarzowy bałagan. Z projektu wzorowanym na pomysłach UEFA wynika, że każda z lig miałaby do swojej dyspozycji określony dzień tygodnia, w którym organizowałaby ligowe zawody. Oczywiście mogłaby też jechać w inne dni, ale wtedy musiałaby się liczyć z tym, że zawodnicy mający wówczas zobowiązania wobec innego pracodawcy nie przyjadą na spotkanie.

    Z polskiego projektu, który już zaakceptowały wszystkie federacje, wynika, że Anglia miałaby do swojej dyspozycji poniedziałek i czwartek. Szwedzi mieliby wtorek, a dodatkowo środę na fazę play-off. Dla Danii byłaby środa. Na tym dniu im zależy, bo dzięki temu obniżają koszty. Żużlowcy wracają z ligi szwedzkiej i po drodze zahaczają o Danię. FIM miałby sobotę. Z kolei PGE Ekstraliga piątek i niedzielę. Sobotę również, ale tylko w przypadku, jeśli nie odbywałyby się w tym dniu zawody Grand Prix, IME, względnie inne zawody FIM. Natomiast dla Nice 1.LŻ przewidziane byłyby soboty i niedziele. Polska druga liga jeździłaby w niedzielę.

    Jeśli projekt wszedłby w życie, to Polska zamierza zrezygnować nie tylko z oświadczeń, ale i też z wszelkich zastrzeżeń. Gdyby, dajmy na to, taki Daniel Kaczmarek jechał w sobotę na zawody FIM i ta impreza zostałaby przełożona na niedzielę, to zaplanowany na ten dzień mecz ligowy nie byłby odwoływany. Na krajowym podwórku mają być wprowadzone regulacje - między innymi numery 8 i 16, które będą rekompensowały klubom ewentualne straty. Spotkania PGE Ekstraligi byłyby odwoływane wyłącznie w przypadku przełożenia Grand Prix. To się jednak zdarza bardzo rzadko. W PZM policzyli, że statystycznie raz na dwa, trzy lata.


    Nareszcie się za to zabrali, jeśli rzeczywiście będzie tak to wyglądać to koniec ze sprawdzaniem pogody dla całej Europy w sobotę.
    BKS Polonia Bydgoszcz

  42. Powrót do góry    #5841
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-01-2017
    Postów
    1,004
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 143 w 95 postach
    Cytat Zamieszczone przez Marsh Zobacz posta
    Nie jestem przerażony, a jeśli pozycja rezerwowego ma w jakiś sposób pomóc w nieprzekładaniu meczów to w ogóle będzie fajnie. No i właśnie (fragmenty):



    Nareszcie się za to zabrali, jeśli rzeczywiście będzie tak to wyglądać to koniec ze sprawdzaniem pogody dla całej Europy w sobotę.


    Czy aby na pewno dobrze zrozumiałeś sens tych ustaleń?
    Problem z pogodą na zawodach FIM-owskich nie zniknie dopóty,dopóki nie dojdzie do porozumienia na linii FIM- PZM-ot w kwestii podziału wekendów na te FIM-owskie
    i te wolne (w domyśle dla EL).
    Czy naprawdę kalendarz FIM musi być taki rozwlekły, pozbawiony logiki i porządku ?
    Gdyby organizować zawody międzynarodowe od piątku do niedzieli to wszystkie najważniejsze turnieje da się umieścić w max 14 wekendów w okresie od 01.04. do 10.10.

    Bardzo czekam na połączenie finałów SEC z el. do GP. Od razu kalendarz to odczuje.

    Gdy pozostałe będą wolne lub co najwyżej w sobotę pojedzie GP, najlepiej ta pod dachem, to wówczas dopiero spełni się to co napisałeś na wstępie.

    Jeszcze jedno- obiecywanie ,że nr 8 i 16 ograniczy odwoływanie meczów ligowych jest wmawianiem nam,ze jesteśmy idiotami i nie znamy się na żużlu.
    Ostatnio edytowane przez Staleczka 3 ; 16-06-2017 o 16:01

  43. Powrót do góry    #5842
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,653
    Kliknij i podziękuj
    277
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Cytat Zamieszczone przez Staleczka 3 Zobacz posta
    Problem z pogodą na zawodach FIM-owskich nie zniknie dopóty,dopóki nie dojdzie do porozumienia na linii FIM- PZM-ot w kwestii podziału wekendów na te FIM-owskie
    i te wolne (w domyśle dla EL).
    Czy naprawdę kalendarz FIM musi być taki rozwlekły, pozbawiony logiki i porządku ?
    Gdyby organizować zawody międzynarodowe od piątku do niedzieli to wszystkie najważniejsze turnieje da się umieścić w max 14 wekendów w okresie od 01.04. do 10.10.
    No jeśli idea jest taka że Spotkania PGE Ekstraligi byłyby odwoływane wyłącznie w przypadku przełożenia Grand Prix. to jest to krok w dobrą stronę. Ogólnie pod względem terminarza nic się nie zmienia, ale wszystko zostaje sformalizowane. A co do rozwlekłego kalendarza FIM - równie dobrze oni mogą pytać nas, czemu nasz kalendarz ligowy jest taki rozwlekły, skoro 14 kolejek można rozegrać w 3 miesiące Problem polega na przekładaniu meczów ligowych w Polsce gdy eliminacje czegoś tam gdzieś tam z jakimś tam juniorem przenosi się z soboty na niedzielę. I wreszcie się wzięto za rozwiązanie.
    BKS Polonia Bydgoszcz

  44. Powrót do góry    #5843
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-03-2004
    Postów
    2,646
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 175 w 129 postach
    Tak to widzę:
    1/9 - kapitanowie
    2-5/10-13 - seniorzy
    6/14 - juniorzy
    7-8/15-16 - rezerwowi

    Tabela biegowa:
    1 - 1,2/9,10
    2 - 3,4/11,12
    3 - 5,6/13,14
    4 - 1,2/11,12
    5 - 5,6/9,10
    6 - 3,4/13,14
    7 - 5,6/11,12
    8 - 1,2/13,14
    9 - 3,4/9,10
    10 - 2,6/12,14
    11 - 4,5/10,11
    12 - 1,3/9,13
    13 - 4,6/10,14
    14 - 2,3/12,13
    15 - 1,5/9,11

    Jeden junior, dwóch obcokrajowców, dwóch rezerwowych, bez biegu juniorskiego i biegów nominowanych, bez zetzetki, rezerwowi bez taktycznej, kapitanowie z dwoma taktycznymi.
    Ostatnio edytowane przez Ostatni ; 18-06-2017 o 14:46

  45. Powrót do góry    #5844
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,469
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    Żużlowiec Jaskółek podczas 15. wyścigu, gdy gospodarze wyszli na podwójne prowadzenie, rzucił plastikową butelką w parku maszyn. Arbiter zabezpieczył ją jako materiał dowodowy.


    Czy ich juz calkiem posrao? Beda pobierac DNA? Odciski?
    To zuzel a nie pier dolone przedszkole, jak sie chlop wkurzy to niech rzuci ta butelka. Wychodzi na to ze przejdzie to z wiekszym echem niz by mial bic brata (DJ) mechanikow (Zagar) kopac co popadnie w boksie (Pedersen) cisnac bezposrednio po pozal sie panie arbitrze (Walasek)

    Nie jestem spiskowcem, ale na serio wszystko w tym sezonie wskazuje na jakas spoldzielnie by Unii Tarnow rzucic pod nogi co sie da. Wykluczenie Czai za nic, teraz to..
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  46. Powrót do góry    #5845
    Początkujący
    Dołączył
    16-06-2017
    Postów
    33
    Kliknij i podziękuj
    34
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    co myślicie o zamknięciu ligi na awanse i spadki? pod względem sportowym myślę, że to dobre rozwiązanie.

  47. Powrót do góry    #5846
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-04-2006
    Postów
    1,700
    Kliknij i podziękuj
    64
    Podziękowania: 382 w 213 postach
    Przecież liga jest już dawno zamknięta, przynajmniej jeśli chodzi o najwyższą.
    Dwa ostatnie sezony w drugiej lidze wygrał Lokomotiv i co? i dalej jeździ w drugiej, bo nie pozwolono mu awansować.
    Drugie miejsca zajmowały kolejno Ostrovia i Orzeł. I co? I żadne z nich nie awansowało w miejsce zagranicznego Lokomotivu.
    Do pierwszej ligi wchodziły trzeci Rybnik i któraś tam (piąta?) Czestochowa.
    Zostawał w niej (mimo sportowego spadku) Grudziądz.

    I jeśli to jest dobre rozwiązanie to na pewno nie pod względem sportowym, tylko biznesowym. Ze sportem nie ma to nic wspólnego.

    Co do problemów z rezerwowym, to nie rozumiem kompletnie userów, którzy mają z tym pomysłem problem.
    Co z tego, że ew. rezerwowy kosiłby liderów? Po pierwsze z tym koszeniem to nie jest takie proste, po drugie ustawienie np Zmarzlika pod numer 8 w Zielonej Górze niczego nie zmienia, bo jadąc z normalnym numerem i tak trafiałby w każdym biegu na lidera, po trzecie wreszcie, to jest element taktyki, której w żużlu od wielu lat nie ma, bo się jedzie tym co nakazuje problem.
    Milion razy śledząc mecz, czy na żywo, czy w SF szlag mnie trafiał, jak widziałem pod numerem 2 asa, który jechał na 0,d,0 i... I jechał także w czwartej serii, bo musiał. A przecież można byłoby wstawić w tym momencie za Kildemanda Zengotę, za Karpova Thorsella, za Przedpełskiego Walaska, za Okoniewskiego Huckenbacka, za Lebediewa Woźniaka, itp. Nawet bez gwarancji, że przywiezie punkty (tak, jakby ten zastępowany dawał gwarancję na jakikolwiek punkt...).

    Historia żużla zna nie takie przypadki, które niesłychanie ubarwiają i uatrakcyjniają mecz:
    http://rlach.republika.pl/dmp/1998/osrz_1.htm
    http://rlach.republika.pl/dmp/2006/zgos_1.htm

    Celowo nie szukałem przypadków ustawiania kilerów na takiej pozycji, ale nawiązując do nich - co w tym złego? Poniżej sztandarowy i jednocześnie kultowy przykład:
    http://rlach.republika.pl/dmp/1988/oswr_1.htm

    Po pierwsze rezerwowego wcale nie trzeba wykorzystywać w celu koszenia liderów, bo jest to nielogiczne. Rezerwowego wstawia się za najsłabsze ogniwo/ogniwa. Nie wycofuje się grajka jadącego na 2,1,3, by wrzucić lidera, bo traci się bieg solidnego ligowca. Ale nawet jeśli - to co w tym złego?
    Dwa - jak już wspomniałem, z tym koszeniem liderów może być problem, bo nie brakuje drużyn w elidze, które tych liderów mają kilku, więc czasem mogłoby się okazać, że po trzech seriach rezerwowemu mogłoby braknąć biegów.
    Trzy - nawet jeżeli byłoby to koszenie liderów, no to co z tego? Czy w piłce, jak masz grajka mistrzowsko wykonującego rzuty wolne (Juninho Pernambucano się kłania), to nie szukasz okazji by dać się sfaulować między dwudziestym a trzydziestym metrem od bramki? A może takie sytuacje należałoby z piłki skasować i ich zabronić? Absurd.

    To jest element taktyki, tak skutecznie mordowanej od lat przez płaczliwych prezesów i granatowe marynarki. Kto ma pojęcie o taktyce ten wygyrwa. Kto nie, ten niech wraca do szkoły.

    Często słychać płacze, dotyczące upierdliwego traktowania równego startu przez sędziów, że to zabija żużel, że należałoby pozwolić na większą dowolność. To dlaczego nie w taktyce? Teraz będziemy płakać, że taki rezerwowy, to "pojedzie tylko na liderów", "albo będzie ustawiany tak, żeby jechać przede wszystkim z pola A (albo innego, korzystnego) i jeszcze z innych powodów? Bez przesady.

    Jak ktoś chce popłakać, to niech popłacze nad niesprawiedliwością zaliczania wyniku po ośmiu biegach. Dlaczego niesprawiedliwością?
    Otoż w tym momencie poszkodowana jest drużyna gospodarzy. Dlaczego? Ano dlatego, że po dwóch pełnych seriach następuje w rzeczonym ósmym biegu początek trzeciej i kogo mamy w parze gospodarzy? Seniora i obowiązkowo juniora (z definicji zawodnika najsłabszego), podczas, gdy goście dysponują w tym biegu parą seniorów.
    Jak to wygląda, gdy po siódmym biegu śmierdzi deszczem i przerwaniem meczu a na tablicy mamy 21-21?

  48. Powrót do góry    #5847
    Początkujący
    Dołączył
    16-06-2017
    Postów
    33
    Kliknij i podziękuj
    34
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    I jeśli to jest dobre rozwiązanie to na pewno nie pod względem sportowym, tylko biznesowym. Ze sportem nie ma to nic wspólnego.
    pod względem sportowym to taki orzeł łódź z swoim liderem hansem andersenem nie ma czego szukać w ekstralidze.
    jak ktoś nie spełnia wymogów licencyjnych to ciężko żeby ktokolwiek chciał ich zapraszać ligę wyżej. ale może rzeczywiście więcej klubów powinno podzielić los startu gniezno, żeby dobić ten sport.

  49. Powrót do góry    #5848
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Daniello Zobacz posta
    Przecież liga jest już dawno zamknięta, przynajmniej jeśli chodzi o najwyższą.
    Dwa ostatnie sezony w drugiej lidze wygrał Lokomotiv i co? i dalej jeździ w drugiej, bo nie pozwolono mu awansować.
    Drugie miejsca zajmowały kolejno Ostrovia i Orzeł. I co? I żadne z nich nie awansowało w miejsce zagranicznego Lokomotivu.
    Do pierwszej ligi wchodziły trzeci Rybnik i któraś tam (piąta?) Czestochowa.
    Też trzecia, nie piąta Poza tym pełna zgoda co do całego posta.

    Cytat Zamieszczone przez chaplean Zobacz posta
    pod względem sportowym to taki orzeł łódź z swoim liderem hansem andersenem nie ma czego szukać w ekstralidze.
    Chyba nie zrozumiałem - a to ktoś zabrania po awansie Orłowi się wzmacniać? A Rybnik czy Częstochowa to jadą w Elidze składem z niższej ligi czy kogoś zakontraktowali dodatkowego po awansie?

    No i oczywiście jestem przeciwny zamknięciu ligi. Przecież np już teraz wiadomo, że w PO zobaczymy Stal, Falubaz, Unię i Spartę. No chyba że będzie jakieś trzesięnie ziemi. I to by było tyle emocji w RZ. A tak chociaż jeszcze jakaś walka o utrzymanie jest.
    Ostatnio edytowane przez vicar ; 20-06-2017 o 17:04
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  50. Powrót do góry    #5849
    Początkujący
    Dołączył
    16-06-2017
    Postów
    33
    Kliknij i podziękuj
    34
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    przecież teraz już też wiadomo, że GKM spadnie. no chyba, że będzie jakieś trzęsienie ziemi.

    a to ktoś zabrania po awansie Orłowi się wzmacniać?
    ciekawe czemu orzeł odmówił udziału w ekstralidze, kiedy miał szansę
    Ostatnio edytowane przez chaplean ; 20-06-2017 o 17:46

  51. Powrót do góry    #5850
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Bo Wiciu umie liczyć i z awansem czekał na nowy stadion.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •