Strona 267 z 274 PierwszyPierwszy ... 167217257265266267268269 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11,971 do 12,015 z 12329

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

  1. Powrót do góry    #11971
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    Możesz zaklinać rzeczywistość ale w lekkości jazdy Zmarzlik nigdy nie dorówna Wardowi.
    Tia... bo Ty se tak wymyśliłeś.

    Bo se oglądzasz ten bieg z GP.
    Równie dobrze ktoś może piać nad biegiem finałowym GP,
    które wygrał Miedziak.

    Obaj pojechali u siebie i obaj pojechali fantastycznie.
    Na podstawie takich biegów nie można budować opinii o całokształcie
    występów zawodnika.

    Oczywiście Adi i Darek to dwa światy.

    Uciekając od rozkminiania poszczególnych biegów:
    Obaj: Bartek i Darek tę lekkość prowadzenia motoru mieli/mają.

    EDIT: Zanim Darcy debiutował w Bydgoszczy widziałem jego
    biegi w necie( jako pietnastolatka) i robił na mnie niesamowite wrażenie.
    Bartek - podobnie.
    Amen!
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 02-11-2023 o 23:10
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  2. Powrót do góry    #11972
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,509
    Kliknij i podziękuj
    677
    Podziękowania: 2,870 w 1,758 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Tia... bo Ty se tak wymyśliłeś.

    Bo se oglądzasz ten bieg z GP.
    Równie dobrze ktoś może piać nad biegiem finałowym GP,
    które wygrał Miedziak.

    Obaj pojechali u siebie i obaj pojechali fantastycznie.
    Na podstawie takich biegów nie można budować opinii o całokształcie
    występów zawodnika.

    Oczywiście Adi i Darek to dwa światy.

    Uciekając od rozkminiania poszczególnych biegów:
    Obaj: Bartek i Darek tę lekkość prowadzenia motoru mieli/mają.

    EDIT: Zanim Darcy debiutował w Bydgoszczy widziałem jego
    biegi w necie( jako pietnastolatka) i robił na mnie niesamowite wrażenie.
    Bartek - podobnie.
    Amen!
    Mi nie chodzi o całokształt bo tutaj nie ma dyskusji. Mi chodzi o tę iskrę... i dla mnie nie ma w tej materii dyskusji. Możesz uważać inaczej i szanuję to, ale proszę, nie pisz więcej o kompromitacji.
    Popełniłeś wpis wynoszący Bartka w niebiosa a zapomniałeś dodać coś o komentarzu po zmianie barw klubowych. Tak jak jest Zmarzlik wielkim walczakiem tak tutaj okazał się zwykłym wymoczkiem.
    Tak trudno przyznać, że robi się coś dla pieniędzy?

  3. Powrót do góry    #11973
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    OK

    Niech będzie, że z tym kompromitowaniem się pojechałem za grubo.
    Nie zgodzę się jednak, że Zmarzlik nie ma tego czegoś , tej iskry.
    Być może teraz jest już dojrzałym, wyrafinowanym zawodowym sportowcem.
    Ja tę iskrę widziałem i to nie raz , ale on ewaluował z chłopaka nie znającego straconych pozycji,
    jeżdżącego 'na wariata' do wyrafinowanego, potrafiącego wykorzystać swe ogromne umiejętności megarajdera.
    Darek nawet do tej dojrzałości zawodowego sportowca nie podszedł.
    Można gdybać, że może gdyby nie kontuzja to...
    ...ale to tylko gdybanie, bo takich jak on było sporo,
    że wspomnę znanych z polskiej ligi np. Screena czy Henkę.
    Oni tez mieli lekkość prowadzenia motocykla i z biegiem lat sportowo bledli.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  4. Powrót do góry    #11974
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Ward mial faktycznie taka lekkosc w jezdzie ktorej u Zmarzlego nie dostrzegam.
    Moze to efekt sylwetki.Zmarzlik jednak bardziej na motocyklu pracuje.
    W ktorym miejscu bylby teraz Darcy ciezko powiedziec.

    Przypomniala mi sie w zwiazku z nim taka historia z motocyklami.
    Kiedys jego glowny mechanik mowil w jakims wywiadzie, ze Darcy jedyne
    co w motocyklu zmienial to zebatki.
    Przy obecnym pierdololo o zaplonie, dyszy, kierownicy, tylnym kole, oponach czy temperaturze powietrza , az trudno uwierzyc.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 03-11-2023 o 07:46
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  5. Powrót do góry    #11975
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,849
    Kliknij i podziękuj
    535
    Podziękowania: 2,132 w 1,487 postach
    Akurat w przypadku pary Zmarzlik-Ward, rozkminianie który z nich miał "lżejszą sylwetkę" czy lepiej jeździł ,nie ma żadnego sensu. Obaj żużlowcy to zawodnicy wybitni i doszukiwanie się przewagi jednego nad drugim w czymś tam jest bezsensowne i niepotrzebne. Można postawić między nimi śmiało znak równości.
    Choć za Zimnym nie przepadam (choć i nic do niego nie mam), to doceniam jego umiejętności i wyniki. Gdyby SGP jechało w pełnej stawce, być może Zimny miałby jeden tytuł mniej? Może. Ale tak czy siak będzie rekordzistą w tytułach, czy Artem i Emil będą jeździć czy nie. Jednak nieco góruje nad nimi i zamiast, powiedzmy w karierze mieć 12 tytułów MŚ, w pełnej obsadzie miałby ich 9. Jego rekordowi w liczbie misiów, nie zablokowali by rosjanie, jedynie nieco ograniczyli.
    Nie sądzę by Ward był w stanie dorównać osiągnięciami Zimnemu, choć umiejętności miał podobne. Nie ten charakter, za dużo luzu i rozrywek.

  6. Powrót do góry    #11976
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,663
    Kliknij i podziękuj
    140
    Podziękowania: 761 w 553 postach
    TW to też luzak i specyficzny charakter lubiący dyskoteki, zabawę. A tych tytułów trochę ma. Emil osiągający podobne sukcesy za juniora co Ward nie ma żadnego, mimo że wydawało się lat temu naście że mieć będzie. Lindgren, AJ też utalentowani piekielnie, a do tego bardziej niż Emil skoncentrowani by sukces odnieść. I polka nie ugina się od tytułów. Nie da się tego porównać, odnieść.

  7. Powrót do góry    #11977
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Tia... bo Ty se tak wymyśliłeś.

    Bo se oglądzasz ten bieg z GP.
    Równie dobrze ktoś może piać nad biegiem finałowym GP,
    które wygrał Miedziak.

    Obaj pojechali u siebie i obaj pojechali fantastycznie.
    Na podstawie takich biegów nie można budować opinii o całokształcie
    występów zawodnika.
    2009:
    • Toruń vs Czewa - 17-latek robiący po trasie Richardsona i Gapińskiego, którzy jechali jedne z najlepszych sezonów w karierach
    • Bydgoszcz vs Toruń (p-o) - 17-latek przechodzący w świetnym stylu pod płotem z 3 miejsca na 1 (strzelony Lindback i ktoś jeszcze, nie pamiętam teraz)

    2011:
    • Toruń SGP, bieg 12 - komentować nie trzeba
    • Poole vs King's Lynn - przechodzi z 4 na 1 i jeszcze pomaga Holderowi dzięki czemu bieg kończy się dubletem
    • Lakeside vs Poole - wyścig ze Świderskim i Nilssonem gdzie ostro potraktowany mija ich na dystansie na jednym z najtrudniejszych torów świata

    2012:
    • Memoriał Richardsona w Lakeside - w zasadzie całość -> junior rozstawiający po kątach światową czołówką na ultra technicznej agrafce - jakoś ciężko mi sobie wyobrazić taki performance 20-letniego Zmarzlika na podobnym obiekcie

    2013:
    • Auckland SGP, bieg 20 vs Emil - komentarz zbędny

    2014:
    • Bydgoszcz SGP, bieg 15 - patrz wyżej
    • Wolverhampton vs Poole - zabawa z Woffindenem i Pawlickim, na innym mega technicznym torze

    Oczywiście tego było dużo dużo więcej, przytoczyłem tylko kilka przykładów z głowy tak na szybko o 8:50. Więc to nie jest jakiś tam jeden bieg z SGP na swoim torze. Zresztą najlepiej to obrazuje 4 bieg derbów w Gorzowie 2015 - kiedy BZ przygotowywał sobie pole startowe, jadąc już drugi bieg tego dnia, Ward w pośpiechu przebierał się w kevlar. Wskoczył na motor, bez żadnej wiedzy o torze czy ustawieniach, a na dystansie zrobił ze Zmarlikiem co chciał. To jest właśnie różnica między świetnym żużlowcem, a geniuszem. I nie zmieni tego fakt, że widziałeś 13-letniego Zmarzlika na Broniewskiego.

  8. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    Buszmen (03-11-2023), Słowianka (03-11-2023), kowjanko (03-11-2023), lego (03-11-2023)

  9. Powrót do góry    #11978
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,081
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Ta dyskusja ma trochę mało sensu, bo możliwości są totalnie wszystkie. Ward mógłby w tej chwili być równorzędnym rywalem dla Bartka, mógłby go przebijać, mógłby być na poziomie Lindgrena czy Madsena, czyli solidny zawodnik, ciągle w czubie, ale jednak półkę niżej, a mógłby być przeciętniakiem (jak na SGP) pokroju Michelsena z pojedynczymi wystrzałami. Miał chłopak niebywały talent, co trzeba mu oddać, ale zakładanie jak potoczyłaby się jego kariera nie ma żadnych podstaw. Gdyby nie owy feralny wypadek to i tak mogłyby się przydarzyć kontuzje hamujące, mógłby nie nadążyć za zmianami w technologii sportu, mógłby się skupić na imprezkach z Holderami czy Taiem czy po prostu prowadzić mniej sportowy tryb życia. Mógłby po prostu stracić tę "dziecięcą lekkość" w prowadzeniu motocykla i pracy ciałem. Oczywiście mógłby też zostać mocarzem nad mocarzami.
    Na pewno brakuje jego postaci w tym żużlu, ale gdybanie teraz czy byłoby tak czy inaczej nic tu nie zmieni.
    Tak jak wcześniej wspomniano - Screen czy Henka też byli technicznie fantastyczni, a jednak sprawy przyjęły taki obrót, że nie przełożyło się to na tytuły IMŚ. Podobnie Adams - zawsze świetny, przez wszystkich lubiany zawodnik, a mimo to zabrakło. Wyrokować nie ma co, bo tego nie wiemy i nigdy się nie dowiemy co by było gdyby...
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  10. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi mentikk za jego przydatny post!

    Staleczka 2 (03-11-2023)

  11. Powrót do góry    #11979
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,516
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Ward nie był konfidentką. To ich odróżnia.

    Cytat Zamieszczone przez noc Zobacz posta
    Jednak nieco góruje nad nimi i zamiast, powiedzmy w karierze mieć 12 tytułów MŚ, w pełnej obsadzie miałby ich 9. Jego rekordowi w liczbie misiów, nie zablokowali by rosjanie, jedynie nieco ograniczyli.
    Do rekordu to jeszcze daleko. 9 czy 12 nierealne.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  12. Powrót do góry    #11980
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,849
    Kliknij i podziękuj
    535
    Podziękowania: 2,132 w 1,487 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Ward nie był konfidentką. To ich odróżnia.
    Mimo że Darcy deptał Falubazowy szalik, odpuściłem mu ten czyn. Gówniarz wtedy był, a w tym wieku rózne głupoty wpadają same do głowy.
    Do tego jeszcze ta paskudna kontuzja, po której żal się człowieka robi, szczególnie tak młodego.
    Darcy'emy już zapomniałem co złe, a Bartkowi trudno zapomniec. Dlatego nie jestem wielbicielem Zmarzlika i nigdy nie byłem (choć cenię jego klasę sportową) i jego tytuły ani mnie ziębią, ani grzeją.

    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta


    Do rekordu to jeszcze daleko. 9 czy 12 nierealne.
    Tak sobie rzuciłem w eter by posiać wiatr.
    Te 9 tytułów choć będzie bardzo trudne, to wcale nie niemozliwe, kto wie??? To harpagan, któremu ciągle się chce i wątpię by się kiedyś wypalił. Te 7 a nawet 9 tytułów jest niewykluczone.

  13. Powrót do góry    #11981
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,081
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Tymczasem u sponsora DMP, firmie będącej SSP każdy sposób zbierania na kontrakt Zmarzlika jest dopuszczalny

    https://twitter.com/MichalFellaPL/st...55786599023012

    Oczywiście żartobliwie i z przekąsem, co by się kolegi z Lublina nie obruszyli przesadnie. Ale robi to złą prasę.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  14. Powrót do góry    #11982
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,825
    Kliknij i podziękuj
    2,864
    Podziękowania: 2,455 w 1,298 postach
    pod ziemią też ladacznice?
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  15. Powrót do góry    #11983
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,509
    Kliknij i podziękuj
    677
    Podziękowania: 2,870 w 1,758 postach
    Głównie.

  16. Powrót do góry    #11984
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    2009:
    • Toruń vs Czewa - 17-latek robiący po trasie Richardsona i Gapińskiego, którzy jechali jedne z najlepszych sezonów w karierach
    • Bydgoszcz vs Toruń (p-o) - 17-latek przechodzący w świetnym stylu pod płotem z 3 miejsca na 1 (strzelony Lindback i ktoś jeszcze, nie pamiętam teraz)

    2011:
    • Toruń SGP, bieg 12 - komentować nie trzeba
    • Poole vs King's Lynn - przechodzi z 4 na 1 i jeszcze pomaga Holderowi dzięki czemu bieg kończy się dubletem
    • Lakeside vs Poole - wyścig ze Świderskim i Nilssonem gdzie ostro potraktowany mija ich na dystansie na jednym z najtrudniejszych torów świata

    2012:
    • Memoriał Richardsona w Lakeside - w zasadzie całość -> junior rozstawiający po kątach światową czołówką na ultra technicznej agrafce - jakoś ciężko mi sobie wyobrazić taki performance 20-letniego Zmarzlika na podobnym obiekcie

    2013:
    • Auckland SGP, bieg 20 vs Emil - komentarz zbędny

    2014:
    • Bydgoszcz SGP, bieg 15 - patrz wyżej
    • Wolverhampton vs Poole - zabawa z Woffindenem i Pawlickim, na innym mega technicznym torze

    Oczywiście tego było dużo dużo więcej, przytoczyłem tylko kilka przykładów z głowy tak na szybko o 8:50. Więc to nie jest jakiś tam jeden bieg z SGP na swoim torze. Zresztą najlepiej to obrazuje 4 bieg derbów w Gorzowie 2015 - kiedy BZ przygotowywał sobie pole startowe, jadąc już drugi bieg tego dnia, Ward w pośpiechu przebierał się w kevlar. Wskoczył na motor, bez żadnej wiedzy o torze czy ustawieniach, a na dystansie zrobił ze Zmarlikiem co chciał. To jest właśnie różnica między świetnym żużlowcem, a geniuszem. I nie zmieni tego fakt, że widziałeś 13-letniego Zmarzlika na Broniewskiego.
    Gollob vs Rickardsson = Ward vs Zmarzlik.
    Kto ma więcej tytułów?

  17. Powrót do góry    #11985
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-11-2013
    Postów
    501
    Kliknij i podziękuj
    27
    Podziękowania: 72 w 48 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Tymczasem u sponsora DMP, firmie będącej SSP każdy sposób zbierania na kontrakt Zmarzlika jest dopuszczalny

    https://twitter.com/MichalFellaPL/st...55786599023012

    Oczywiście żartobliwie i z przekąsem, co by się kolegi z Lublina nie obruszyli przesadnie. Ale robi to złą prasę.

    Od razu widać że dobry Marketing i przynajmniej strat ta Bogdanka nie przynosi nie to co kolejna SSP będąca sponsorem Motoru grupa Azoty strata 1.8 mld. Może też muszą bardziej zainwestować w marketing przez takie akcje a nie wydawać na zagranicznych żużlowców z Australii czy Szwecji

  18. Powrót do góry    #11986
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez ndr113 Zobacz posta
    Gollob vs Rickardsson = Ward vs Zmarzlik.
    Kto ma więcej tytułów?
    Porównanie kompletnie z tyłka, bo Gollob to miał akurat dużo braków (przez lata nie potrafił trzymać kredy), a Rickardsson był o wiele bardziej uniwersalny.

  19. Powrót do góry    #11987
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Porównanie kompletnie z tyłka, bo Gollob to miał akurat dużo braków (przez lata nie potrafił trzymać kredy), a Rickardsson był o wiele bardziej uniwersalny.
    Hehe. Cała ta dyskusja o Darcym i Bartku i wyższości jednego nad drugim albo na odwrót jest z tyłka.
    Ale co zrobić. Sezon się skończył.

  20. Powrót do góry    #11988
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,682
    Kliknij i podziękuj
    7,796
    Podziękowania: 7,390 w 4,356 postach
    Ale zmarzlika koza po dużej nie zrobił a warda owszem
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  21. Powrót do góry    #11989
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,516
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Zmarzlika Świdnicki yebał.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  22. Powrót do góry    #11990
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez ndr113 Zobacz posta
    Hehe. Cała ta dyskusja o Darcym i Bartku i wyższości jednego nad drugim albo na odwrót jest z tyłka.
    Ale co zrobić. Sezon się skończył.
    Dyskusja może i akademicka - nie zmienia to jednak faktu, że porównanie którego użyłeś jest całkowicie nietrafione.

    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Ale zmarzlika koza po dużej nie zrobił a warda owszem
    W tym przypadku faktycznie Zmarzlik był sprytniejszy, bo jak przyjechał w tym samym roku do Tarnowa na ligę to trzaskał zero za zerem, nie dając nawet szansy Kozie na to, aby ten mógł spróbować go wyprzedzić.

  23. Powrót do góry    #11991
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    2009:
    • Toruń vs Czewa - 17-latek robiący po trasie Richardsona i Gapińskiego, którzy jechali jedne z najlepszych sezonów w karierach
    • Bydgoszcz vs Toruń (p-o) - 17-latek przechodzący w świetnym stylu pod płotem z 3 miejsca na 1 (strzelony Lindback i ktoś jeszcze, nie pamiętam teraz)

    2011:
    • Toruń SGP, bieg 12 - komentować nie trzeba
    • Poole vs King's Lynn - przechodzi z 4 na 1 i jeszcze pomaga Holderowi dzięki czemu bieg kończy się dubletem
    • Lakeside vs Poole - wyścig ze Świderskim i Nilssonem gdzie ostro potraktowany mija ich na dystansie na jednym z najtrudniejszych torów świata

    2012:
    • Memoriał Richardsona w Lakeside - w zasadzie całość -> junior rozstawiający po kątach światową czołówką na ultra technicznej agrafce - jakoś ciężko mi sobie wyobrazić taki performance 20-letniego Zmarzlika na podobnym obiekcie

    2013:
    • Auckland SGP, bieg 20 vs Emil - komentarz zbędny

    2014:
    • Bydgoszcz SGP, bieg 15 - patrz wyżej
    • Wolverhampton vs Poole - zabawa z Woffindenem i Pawlickim, na innym mega technicznym torze

    Oczywiście tego było dużo dużo więcej, przytoczyłem tylko kilka przykładów z głowy tak na szybko o 8:50. Więc to nie jest jakiś tam jeden bieg z SGP na swoim torze. Zresztą najlepiej to obrazuje 4 bieg derbów w Gorzowie 2015 - kiedy BZ przygotowywał sobie pole startowe, jadąc już drugi bieg tego dnia, Ward w pośpiechu przebierał się w kevlar. Wskoczył na motor, bez żadnej wiedzy o torze czy ustawieniach, a na dystansie zrobił ze Zmarlikiem co chciał. To jest właśnie różnica między świetnym żużlowcem, a geniuszem. I nie zmieni tego fakt, że widziałeś 13-letniego Zmarzlika na Broniewskiego.
    Nie pierwszy i obawiam się, że nie ostatni raz traktujesz innych uczestników forum jak głupszych od siebie.
    Czepiasz się słówek, nie odnosisz się do sedna wypowiedzi.
    Jeśli ja rzeczywiście jestem największym marudą na tym forum to bez cienia wątpliwości
    Ty jesteś największym narcyzem, nie próbującym nawet zrozumieć tego co inni chcą powiedzieć.
    byle pokazać, że wiesz wiecej, że inni to ch.. wiedzą.
    Buc z Ciebie w czystej postaci.

    ..a co do mojego zdania na temat Darka to jeśli nie chcesz lub wolisz udawać , że nie rozumiesz tego co napisałem
    to napiszę: dla mnie był *****istym talentem, miał to coś co mają nieliczni, ale twierdzenia,
    że B.Zmarzlik nie ma/nie miał takiej lekkośći jak Ward są po prostu niepoważne.

    Na, ale po co odnieść się merytorycznie do tego co napisałem, lepiej udawać mędrca rzucać faktami,
    które kompletnie nie dotyczą meritum.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 05-11-2023 o 20:03
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  24. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    dockm (05-11-2023)

  25. Powrót do góry    #11992
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Oho - kolejny raz sportsboard nie zrozumiał co poeta Semen miał na myśli. Uda ci się kiedykolwiek wypracować jakąś inną metodę odpierania argumentów czy będziesz nas "raczył" swoją oblężoną twierdzą przez następne 10 lat?

    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    ..a co do mojego zdania na temat Darka to jeśli nie chcesz lub wolisz udawać , że nie rozumiesz tego co napisałem
    to napiszę: dla mnie był *****istym talentem, miał to coś co mają nieliczni, ale twierdzenia,
    że B.Zmarzlik nie ma/nie miał takiej lekkośći jak Ward są po prostu niepoważne.
    Tak - uważam, że Zmarzlik nie ma takiej lekkości jaką miał Ward i wskazałem powyżej dlaczego. A teraz czekam na kontrargumenty, które wykażą dlaczego to stwierdzenie jest niepoważne, ale takie konkretne, bez moralizatorstwa i nikomu tu niepotrzebnych belferskich smętów.
    Ostatnio edytowane przez zabovsky ; 06-11-2023 o 18:46

  26. Powrót do góry    #11993
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,663
    Kliknij i podziękuj
    140
    Podziękowania: 761 w 553 postach
    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/10...a-zupelnie-now


    Autor sugeruje powrót do 4 zespołowych PO (słusznie) i do tego faza play-out (kontrowersyjne) już od sezonu 2025. Tłumaczy to poniekąd dlaczego kluby tak panicznie przedłużają na 2025. W tym układzie strata Lamberta czy Woźniaka,Thomsena byłaby absolutnym dramatem dla tych klubów. Jeżeli te zmiany wejdą w życie, to zajęcie 5 miejsca po RZ może się zakończyć spadkiem z ligi.
    i tutaj taki Termos musi sięgnąć do kieszeni, żeby wymienić Pawła na lepszego by mieć pewność top 4. To samo każdy prezes.
    Liga będzie ciekawsza, dyskusję wokół ligi bardziej burzliwe, kontuzja faktycznie sprawi że 5 zespół poleci z hukiem. Z perspektywy ligi w zasadzie tu nie ma wad w takiej zmianie, ale czy to jakkolwiek sportowe?
    Według ostatnich doniesień Motor zdobył DMP 2022 po sportowej walce, więc widocznie standardy sportowej walki się zmieniają. Na pewno przy takiej zmianie emocji nie zabraknie. Drużyna z 8 miejsca dostanie dwa dwumecze żeby się przed spadkiem obronić. Ale poczucie jakiejś sportowej rywalizacji ucieka przy takich regulacjach.
    Ostatnio edytowane przez Piernik ; 17-11-2023 o 09:52

  27. Powrót do góry    #11994
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,689
    Kliknij i podziękuj
    1,138
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    "Władze polskiego żużla bardzo poważnie myślą o zmianach w systemie rozgrywek..."
    Jeszcze kilka lat tego "myślenia" i przeniosą kibiców do ligi kucanego berka.
    Play in, play off, play out, play on, play under, play over i srower.
    Gdzie jest liga do cholery?
    Traktują nas jak gawiedź na rynku w Średniowieczu. Raz pokazano babę z brodą, raz egzekucję złodzieja, a raz krowę z trzema cyckami. Co za emocje były.

    2 x dom i 2 x wyjazd każdy z każdym. To jest liga i emocje do ostatniego meczu.
    Już nie chcę oglądać finału ligi, jaki był w tym roku. Pompowanie balonu i ...medialna katastrofa dyscypliny. Poziom niesmaku po wyjeździe Apatora z parkingu Falubazu został pobity. Takie to finały finałów. Cuda na kiju. Ale bractwo się kiwa, aż zakiwa żużel na śmierć.
    Propaganda nie ogłupia. Ona jest z góry obliczona na durni.

  28. Powrót do góry    #11995
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,509
    Kliknij i podziękuj
    677
    Podziękowania: 2,870 w 1,758 postach
    Niestety jesteś, także na forum, w mniejszości. Od dawna też jestem za zniesieniem tego goowna, zwanego pomyłkowo play off. Sztuczne emocje żeby zadowolić paru bufonów.

  29. Powrót do góry    #11996
    Użytkownik
    Dołączył
    23-07-2016
    Postów
    90
    Kliknij i podziękuj
    103
    Podziękowania: 23 w 15 postach
    Play-ofy są wymagane przez TV ale ich regulamin tworzony jest przez "bufonów".

    Największą wadą play-off jest brak handicapów.

    Jak to samo z robią z play-off aut, to dojdzie do mega braku logiki.

    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta

    2 x dom i 2 x wyjazd każdy z każdym. To jest liga i emocje do ostatniego meczu.


    To dopiero byłyby nudy. Wyobraź sobie ten system w zeszłym i tym sezonie.

  30. Powrót do góry    #11997
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,689
    Kliknij i podziękuj
    1,138
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Nieprawda, że są p o wymagane przez tv.
    Handicapy? Następna księga do prostej ligi.
    W zwykłej lidze zespoły na czele się tasują. Stale obserwuje kibic zespół przed i 2, 3 zespoły za sobą. Żyje też ich meczami. Nudy to masz teraz.
    Kogo z nas obchodzi, czy drużyna zajmie 1, 2, 3 czy 4-te miejsce. Ta cała liga się absolutnie nie liczy w DMP. Liczy się tylko p o. I miałeś efekt w tym roku finału finałów. Katastrofa. Nie pierwszy raz.
    Kiedy postawiono Zmarzlikowi i n.p. Kuberze umowę na ogromne pieniądze, ale tylko dostępne w Lublinie stworzono układ patologiczny. Nie widzisz tego?

    Wiesz czym się to skończy? Mądrale podczepieni pod ogromne kontrakty tv wobec buntu klubów orzekną, że jedyną alternatywą uwolnienia się od patologii jest KSM.
    Leczenie raka tyfusem.
    Propaganda nie ogłupia. Ona jest z góry obliczona na durni.

  31. Powrót do góry    #11998
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,707
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 318 w 174 postach
    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    Niestety jesteś, także na forum, w mniejszości. Od dawna też jestem za zniesieniem tego goowna, zwanego pomyłkowo play off. Sztuczne emocje żeby zadowolić paru bufonów.
    Ale właśnie w PO nie masz sztucznych emocji.

    PO zostało wprowadzone po to, aby do samego końca nie wiedzieć kto wygra (czytaj: żeby we wrześniu/październiku ludziom chciało się wciąż czymś emocjonować i przychodzić na stadiony).

    I z punktu widzenia tzw. zwykłego oglądacza, emocje są, no bo w końcu o złocie zadecydują dwa ostatnie mecze, do których notabene też prowadzi jakaś ścieżka, na której można się czasem potknąć.

    Żeby nie było, ja zwolennikiem play-off nie jestem, natomiast one powodują, że to raczej runda zasadnicza obfituje w sztuczności (tj. mecze o nic), czyli de facto jakieś 2/3 sezonu.

    Ja bym mimo wszystko wolał odwrócenie proporcji, ale wtedy będzie można poznać zwycięzcę ligi dużo wcześniej. Coś za coś. Najważniejsze jednak, aby wszystkie zespoły rozgrywały tyle samo spotkań w sezonie. Pozostaje jedynie kwestia ustalenia zasad na rundę finałową. Proponowałem wcześniej prosty model - przystępujesz do drugiego etapu w czwórkach z liczbą punktów równą liczbie zwycięstw w RZ (remisy się nie liczą). Tym samym już od pierwszego wyścigu inauguracyjnego pojedynku sezonu wszyscy jadą na maxa.

  32. Powrót do góry    #11999
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Play-off dla TOP4 + zwycięzca RZ wybiera sobie rywala w półfinale. Proste.

  33. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    j-rules (18-11-2023)

  34. Powrót do góry    #12000
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,081
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Play-off dla TOP4 + zwycięzca RZ wybiera sobie rywala w półfinale. Proste.
    Plus drużyna wyżej notowana w RZ wybiera czy pierwszy mecz jedzie u siebie czy na wyjeździe.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  35. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi mentikk za jego przydatny post!

    j-rules (18-11-2023)

  36. Powrót do góry    #12001
    Użytkownik
    Dołączył
    23-07-2016
    Postów
    90
    Kliknij i podziękuj
    103
    Podziękowania: 23 w 15 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Plus drużyna wyżej notowana w RZ wybiera czy pierwszy mecz jedzie u siebie czy na wyjeździe.


    Ok. Jeżeli wybór będzie dotyczył dr. z 3 i 4 miejsca.

    To jednak jest bardzo kosmetyczny handikap. Może dr. lepsza po RZ w półfinale miałaby na starcie z 3 małe pkt ?

    Coś prostego by , jak martwi się kolega poniżej, nie powstała nowa "książka"

  37. Powrót do góry    #12002
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,509
    Kliknij i podziękuj
    677
    Podziękowania: 2,870 w 1,758 postach
    Jedyny handicap to zamiana dużych punktów na małe w play off.
    Ewentualnie 1 po RZ wybiera sobie 3 lub 4.

  38. Powrót do góry    #12003
    Użytkownik
    Dołączył
    28-05-2023
    Postów
    400
    Kliknij i podziękuj
    21
    Podziękowania: 21 w 18 postach
    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    Jedyny handicap to zamiana dużych punktów na małe w play off.
    Ewentualnie 1 po RZ wybiera sobie 3 lub 4.
    To wytłumacz nam co da zamiana punktów na przykładzie Wrocławia który powiedzmy jedzie z 4 Wlokniarzem

    Wrocław 30 pkt
    Włókniarz 18

  39. Powrót do góry    #12004
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,509
    Kliknij i podziękuj
    677
    Podziękowania: 2,870 w 1,758 postach
    Warto będzie zdobywać punkty w rundzie zasadniczej. Kontuzja np. w Sparcie nie odbierze szans na awans. Lepszy zyskuje.
    Naprawdę trzeba takie rzeczy tłumaczyć?
    Skoro Włókniarz był 4 ze stratą 12 punktów to raczej nie zasłużył na złoto/srebro.

  40. Powrót do góry    #12005
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,707
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 318 w 174 postach
    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    Warto będzie zdobywać punkty w rundzie zasadniczej. Kontuzja np. w Sparcie nie odbierze szans na awans. Lepszy zyskuje.
    Naprawdę trzeba takie rzeczy tłumaczyć?
    Skoro Włókniarz był 4 ze stratą 12 punktów to raczej nie zasłużył na złoto/srebro.
    Skoro nie zasłużył, to po co w ogóle dawać mu szansę w fazie play-off?

    To może oceniajmy każdy sezon statystycznie i skoro Motor/Sparta w tym roku miały tak znaczną przewagę nad resztą, to pomińmy PO i jedźmy od razu finały? A za rok, jak trzy drużyny będą mieć po cirka 25 punktów, pojedziemy trójmecze.

    System powinien przede wszystkim być taki, aby dawał każdemu klubowi (a ściślej - zawodnikowi) możliwość występowania w takiej samej liczbie spotkań na przestrzeni całego sezonu.

    Najlepszym rozwiązaniem byłaby liga 10 zespołów i 18 kolejek. Skoro nie ma takiej opcji, to pozostaje RZ+RF (20 kolejek), z zachowaniem jakichś proporcji po pierwszej części sezonu.

  41. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Lee za jego przydatny post!

    Staleczka 2 (19-11-2023)

  42. Powrót do góry    #12006
    Użytkownik
    Dołączył
    23-07-2016
    Postów
    90
    Kliknij i podziękuj
    103
    Podziękowania: 23 w 15 postach
    Tak, proste rozwiązania są najlepsze. Tylko po co byliby ci "panowie i władcy"?

    No i TV też stawia warunki.

    A my....... ? My możeby tylko postukać w klafisze.

    O nas przypominają sobie jak "trybuny łysieją".

  43. Powrót do góry    #12007
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,509
    Kliknij i podziękuj
    677
    Podziękowania: 2,870 w 1,758 postach
    Ależ ja się z tobą zgadzam, precz z play off i runda finałowa dwóch czwórek każdy z każdym.
    W powyższym moim stwierdzenie chodziło mi o to, że jeśli ktoś w RZ był lepszy, to czemu nie ma mieć handicapu? Mógł np. w tym przypadku Włókniarz lepiej jeździć.

  44. Powrót do góry    #12008
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Cóż znowu muszę marudzić, ale płakać mi się chce
    jak Ekstraliga Żużlowa Spółka z o.o. spieeeee...iła rozgrywki o DMP,
    a teraz włażąc w dupę TV robi to samo z drugą dywizją krajowej rywalizacji drużynowej.

    Serce się kraje.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  45. Powrót do góry    #12009
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,680
    Kliknij i podziękuj
    119
    Podziękowania: 567 w 306 postach
    Speedway Ekstraliga stworzyła system rozgrywek, który jest jednocześnie kadłubowy + loteryjny. Już tłumaczę dlaczego.

    Wszystkie ligi zawodowe - jak koszykówka, siatkówka i inne dążą do jak największej ilości meczów, najlepiej przez powiększanie w mądry sposób obsady tej ligi.

    E-liga powinna dążyć do 10-12 drużyn w E-lidze i całą resztę w Elidze 2 (bez ekip zagranicznych). Eliga u24 powinna stać się ligą rezerw (łączonych drużyn) + innych ekip, które nie stać na zawodowstwo (najlepszy spoza ekip rezerw miałby możliwość awansu jeśli wyraziłby chęć i spełniłby warunki organizacyjno finansowe).

    Jako liga powinna dążyć do wyeliminowania losowości z rozgrywek. Najlepszym systemem było to co w 2007 roku jechano w 1 lidze. Przy większej ilości drużyn PO powinno się składać z takiego systemu (najlepszy z możliwych na ominięcie lodowości):

    1-8
    2-7
    3-6
    4-5

    I PO out
    9-10 lub 9-12 i 10-11

    Każdy z tych pojedynków powinien toczyć się do 2 wygranych meczów, z czego decydujace starcie przy remisie 1:1 powinno odbywać się na torze drużyny, która była wyżej po Rundzie Zasadniczej. Wtedy każdy mecz w RZ ma znaczenie (bo każdy chce mieć handicap wlasnego toru).

    Nowy system to w praktyce....powrót do tego co było wcześniej. Z tym, że zostały wprowadzone możliwości dużych patologii i kombinacji.

    Przede wszystkim jestem ciekaw co będzie się działo w pierwszych meczach Play-Outów, w których gospodarzami pierwszych meczów będą: 7 i 8 ekipa. Już teraz można się spodziewać, że dojdzie w tych pojedynkach do kombinacji z torem i wpływania na komisarzy i już teraz kupuje popcorn i czekam na sierpień 2025 i wlasnie na te dwa pierwsze mecze Play-Outu.

    Tak samo jak wszyscy wiedzą - są "złotówy" w tej lidze. Jaki interes mają tacy żużlowcy wygrywać pierwszą rundę play-outu? Przecież wygrany tych meczów pojedzie 16 meczów w sezonie. Jedna z pokonanych drużyn będzie miała tych meczów 18, a druga 20! Z punktu widzenia interesu zawodnika i jego zarobku jest jazda jak najwięcej i zarabiania, a to jest sprzeczne z jazdą na 100 % w pierwszych meczach Play-Outów.

    Taki system rozgrywek - tworzy patologie. Po pierwsze:
    - Może być drużyna z ambicjami, której braknie 1-2 punkty do PO, ale w ostatniej ligowej RZ nagle pojawią się 1-2 kontuzje. Wtedy nawet drużyna co będzie miała bilans 0-0-14 przygotuje corridę (jak Krosno w pierwszej części sezonu) i wygra wysoko ten mecz i utrzyma się kosztem drużyny co 95 % sezonu jechała świetnie. Tu może być przypadkowy spadek, jak i utrzymać się może drużyna, która "oleje" całą rundę zasadniczą. W teorii można swoich seniorów wyslac na cały sezon na wakacje (niech zarabiają w Szwecji, Danii) i wystawić ich dopiero na najważniejszy dwumecz (placac im ogromne sumy zadaniowo). Oczywiscie to jest niemożliwe, ale pokazuje, że 1 mecz może zdecydować o utrzymaniu.
    Tak samo - jak w lidze będa dwie bardzo mocne drużyny jak w tym roku - Motor i Sparta. Załóżmy jedna z tych drużyn w 14 kolejce się "skontuzjuje" to wtedy główny rywal wybierze ich jako rywala w PO i wyeliminuje już w półfinale, a drużyna, która była o wlos wygrania RZ, przez pech może mieć "po sezonie", bo ten system premiuje tylko te ekipy co będą w formie i zdrowiu na pierwsze dwa mecze PO. To jest skrajna Loteryjność.

    Liga niestety idzie w kierunku kadłubowości, śmieszności, nie mając pomysłu na jasny i sprawiedliwy regulamin rozgrywek. Co chwile wchodzi, wypada KSM, nagle wprowadzimy żużlowca do 24 roku życia, zaraz dojdzie emeryt w skłądzie over 50, czy osoba o ciemnej karnacji (wszak musi byc równouprawnienie).

    Powstała liga u24, która nic nie wnosi i przepala pieniadze. Te pieniadze powinny iść na rozwój sportu żużlowego i ...budowe nowych torów. Ile nowych torów/nowych miast pojawiło się w ostatnich 20 latach? 0? No tak....

    Ta liga wystawia się na śmiesznośc i idzie w kierunku prowincjonalności, losowości i Ci najwierniejsi - wlasnie przez brak sprawiedłlwości, ciągłości regulaminowej odwróci się po prostu od tego "cyrku".

  46. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi Przemek za jego przydatny post!

    Leonidas (21-11-2023), kleczes_GKM (21-11-2023), mszat (21-11-2023)

  47. Powrót do góry    #12010
    Użytkownik
    Dołączył
    06-06-2005
    Postów
    330
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 65 w 43 postach
    ''Play-Down'' Prawdziwi innowatorzy na skalę światową nigdzie na świecie w żadnym sporcie żadnych rozgrywkach nie ma formatu o takiej nazwie.
    Wychodzi że Polską piłką zarządzają alkoholicy a żużlem narkomani widzący różowe słoniki.

  48. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi slawek-unia za jego przydatny post!

    mszat (21-11-2023)

  49. Powrót do góry    #12011
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Ta liga wystawia się na śmiesznośc i idzie w kierunku prowincjonalności, losowości i Ci najwierniejsi - wlasnie przez brak sprawiedłlwości, ciągłości regulaminowej odwróci się po prostu od tego "cyrku"
    .

    Wiele racji zawarłeś w swoim poście.

    Pozwól, że odniosą się tylko do zacytowanej kwestii.

    Niewielu z tu na forum obecnych zdaje sobie sprawę z tego,
    że tę ekstralipę rozregulowano już minimum 15 lat temu.
    Wtedy jeszcze pieniądze nie były aż tak duże, topowe kluby były w miarę stabilne, w swej większości szkoliły.
    Miały sporo wychowanków w składach, rok z kontuzjami nie destabilizował kubów ani ze względów sportowych ani finansowych.
    Raz wygrało Leszno raz Toruń., raz Tarnów raz Gorzów. Jakoś to mniej więcej się wyrównywało.
    System w jaki wyłaniano DMP jednak z pewnością zdrowy nie był.
    Z czasem przyszły jednak większe pieniądze, szkolenie zastąpiło ściąganie gwiazd i gwiazdeczek,
    co coraz bardziej rzutowało na rozgrywki.
    O ile jeszcze w rundzie zasadniczej nie było to jakieś rażące,
    o tyle w fazie PO( w której wszystkie mecze RZ nie dają praktycznie żadnego handicapu)
    stało się to przekleństwem SE, co niestety, ze wstydem dla torunian,
    pierwszy raz pokazał nieszczęsny walkower w dwumeczu Falubaz-Unibax.
    Wiele osób nie zastanawiało się nawet nad głębszą przyczyną tego co się stało.
    Jak chory jest to system rozgrywek potwierdził tegoroczny play off.
    Odarta z szans zdziesiątkowana Sparta, rozbita Stal G.
    W I Lidze to samo - pozbawieni emocji kibice totalnie osłabiony ROW w walce z megamocnym Falubazem.

    Tak było w walce o tytuły. I to było złe dla dyscypliny.
    Teraz fundują nam jeszcze większą przypadkowość w walce o utrzymanie.
    O ile przegranie półfinału ligi czy tytułu nie jest trudne dla klubów,
    da się jednak unieść takiej porażki - mozna zawalczyć w następnym sezonie.
    To jednak system w jaki ma się wyłaniać spadkowicza to jakaś kompletna paranoja.
    Jak zauważył Przemek. klub, który walczy o pierwszą czwórkę,
    na skutek kontuzji kilku zawodników (jak Stal rok temu)
    nie dość, że nie walczy o medale to może zostać zdegradowany.

    Nie wiem, może jestem przewrażliwiony.
    ale jak dla mnie kierowca R.Karkosika włazi w d... TV
    Robi to nie bacząc na skutki jakie to może przynieść polskiemu żużlowi.
    On i jemu podobni wymyślili, że trza robić szoł, przyciagnać TV, a co za tym idzie polityków i biznes.
    Ważne tylko, żeby kasa się kręciła, a nie żeby dyscyplina poszerzała zasięg.

    Na zasadzie: Po nas choćby potop.

    Przez lata byłem wielkim fanem I Ligi w trzystopniowym systemie rozgrywek drużynowych.
    Ta liga często pozwalała wybić się młodym żużlowcom oraz tym którzy powracali
    po ciężkich kontuzjach lub po wyjściu z innych problemów.
    Niestety to co zrobiła ostatnio gksż/pzm z tą ligą
    to cios w plecy polskiego żużla.

    Cóż chyba będę musiał częściej wybierać mecze drugoligowe niż te z SE2 czy jak ten twór ma się nazywać.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 21-11-2023 o 18:59
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  50. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    Leonidas (21-11-2023), Przemek (21-11-2023)

  51. Powrót do góry    #12012
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Zamiast jednej elipy będą dwie.
    W barażach może się znaleźć Wybrzeże, które nie ma szans na jazdę w elipe bo nie ma wypasionego stadionu. I po co taki baraż?

  52. Powrót do góry    #12013
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Baraże są potrzebne, ale nie powinny być obowiązkowe.
    Klub z niższej ligi powinien mieć prawo z nich zrezygnować.
    Zresztą to nic nowego by nie było.
    Sama jednak świadomość tego, że można spaść po barażach
    z pewnością zdopingowałaby nie jeden zagrożony spadkiem klub.
    To zaś zadziałałoby na wzrost atrakcyjności rozgrywek.

    GKM okrzepł to i może Fiałkowski wreszcie nie będzie rok w rok blokował meczów barażowych.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  53. Powrót do góry    #12014
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,680
    Kliknij i podziękuj
    119
    Podziękowania: 567 w 306 postach
    Kolejnym absurdem jest wypowiedź prezesa Ekstraligi - W. Stępniewskiego ----------> Ligowa rewolucja w polskim żużlu - rozmowa z Wojciechem Stępniewskim, prezesem Ekstraligi Żużlowej | PGE Ekstraliga - PGE Ekstraliga (speedwayekstraliga.pl)

    Według Stępniewskiego nie będzie powiększenia ligi, bo...klubów na to nie stać. Czy system finansowy, według mnie jest chory, bo wprowadza kasę za punkty (niezależnie na jakim przeciwniku się ten punkt wywalczy i w meczu jakiej rangi) nie da się zmienić lub czego jestem przeciwny, ale ta liga lubi różnego regulacje nie można na podstawie średnich biegopunktowych wprowadzić limit płac na zawodnika bądź limitu na całą drużynę?

    Skoro władze nawet lig w Stanach Zjednoczonych, gdzie zawodnicy są mocno pretensjonalni idzie tak zrobić, aby było i dużo meczów i kluby nie zbankrutowały to w żużlu się nie da?!!!

    Zresztą Stępniewski jest krótkowzroczny. Więcej meczów - nawet szęść co kolejkę daje możliwość wyższego kontraktu od tv + wejście nowej/dodatkowej telewizji. Dla klubów to są dodatkowe mecze na sprzedaż biletów czy na większą kasę od sponsorów. Jak można być tak krótkowzrocznym, by wypłacanie punktówek dla 20-30 żużlowców z TOPu miało hamować rozwój całej ligi i jej powiększenie?! To skrajne nieudacznictwo władz ligi.

    Wszystko u nas staje na głowie. Zamiast jednocześnie dbać o zwiększanie atrakcyjności rozgrywek, to mamy u24 na numerach 1-5. Ciężko tego u24 przestawić na numery 6-7 i jednocześnie odblbokować kilka miejsc dla doświadczonych seniorów? Jedno z miejsc 6-7 zająłby u24 a drugie junior z Polski. Dzięki temu mielibyśmy 1 ligę, gdzie trafiałoby więcej młodych zawodników, a Ci lepsi, doświadczeni jechaliby w Elicie, a nie byliby wykluczani przez u24, a jednocześnie liga jechałaby z poziomem w dół. E-liga u24 nie jest potrzebna, można rozszerzyć drużyny w DMPJ o 1-2 zawodników zza granicy. Trzeci poziom rozgrywkowy w tym układzie też nie jest potrzebny, tam powinny jechać mieszane zespoły rezerw + kilka klubów, które chce jechać, ale nie stać ich na zawodowstwo pełną gębą.

    Dokąd idzie polski żużlu? I kto się bierze za pomysły i zarządzaniem tym naszym żużlem?!

  54. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Przemek za jego przydatny post!

    Leonidas (21-11-2023), mszat (21-11-2023)

  55. Powrót do góry    #12015
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,030
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    Podobaja mi się te zmiany. W końcu coś konkretnego i powrót do 4 zespołów w PO. Dodatkowym plusem to o czym tu pisano wygrany RZ wybiera sobie rywala.Play down troche niesprawiedliwy bo 5 drużyna może spaść. No ale mamy igrzyska

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •