Strona 63 z 274 PierwszyPierwszy ... 1353616263646573113163 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,791 do 2,835 z 12329

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

  1. Powrót do góry    #2791
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,270
    Kliknij i podziękuj
    6,243
    Podziękowania: 2,010 w 1,240 postach
    Nie koniecznie. Utrata mocy mogła objawiać się na przykład wolniejszym wkręcaniem na obroty, a nie spadkiem prędkości.

  2. Powrót do góry    #2792
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Ok w porzadku. Czyli np. wolniej sie rozpedzal. Tak, czy siak i jedna i druga teza mowi o tym, ze zawodnik wyscig ukonczyl wolniej niz dotychczas. Zgadza sie?

  3. Powrót do góry    #2793
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,270
    Kliknij i podziękuj
    6,243
    Podziękowania: 2,010 w 1,240 postach
    Wolniej niż mógłby, gdyby obowiązywały stare tłumiki. Tak będzie precyzyjniej. Trzeba pamiętać o tym, że tunerzy wprowadzają coraz to nowsze rozwiązania, które sprawiają, że silniki stają się coraz szybsze.

  4. Powrót do góry    #2794
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Nowe tłumiki w polskiej lidze wdrożono z dani na dzien. Gdzies po 8 kolejkach. Po sezonie porównałem wszystkie czasy uzyskane na nowych i na starych. Na 5 stadionach łaczne czasy byly na korzysc starych, a na 5 stadionach na nowych. Następnie zsumowałem wszystkie czasy ze wszystkich stadionów. Minimalnie o pare setnych łączny czas byl na korzysc starych.

    Nie wiem jak inne parametry. np. kontuzjogenność, bo tego nie da sie wyliczyć, ale na pewno pod względem prędkości i uzyskiwanych czasow na mecie nie bylo zadnej roznicy.

    Musialbym zerknac w notatki, ale pomiary dla nowych wzialem dla tylku samych kolejek na ilu odbylo sie rund na starych. tym bardziej mnie to ciekawilo,bo byly to rundy odjechane latem w najwieksze upaly, a wtedy wlasnie nowe mialy byc najbardziej wadliwe.
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 08-02-2014 o 13:59

  5. Powrót do góry    #2795
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,516
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Liczyłeś czasy zwycięzców, czy czasy wszystkich zawodników? Bo wg mnie i wg tego co ogólnie mówią zawodnicy, to na tych rurach silnik nie jest tak elastyczny, jak na starych, co może skłaniać do wniosku, że o ile pierwszemu (nie wybijanemu z rytmu jedzie się łatwiej). To gorzej się jedzie, kiedy trzeba szukać ataków, kiedy przyjmuje się szprycę, kiedy przymyka się tu i tam gaz.

  6. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Buszmen za jego przydatny post!

    dillinger (08-02-2014)

  7. Powrót do góry    #2796
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Oczywiście liczyłem tylko dla zwycięzców. Z drugiej strony nie każdy zwycięzca to ktoś kto od startu prowadzi.

  8. Powrót do góry    #2797
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,270
    Kliknij i podziękuj
    6,243
    Podziękowania: 2,010 w 1,240 postach
    Tak myślałem, że do tego zmierzasz. Sądzę, że zawodnicy mówiąc o spadku mocy w swoich silnikach nie mają na myśli utraty prędkości jako takiej. Po wprowadzeniu nowych tłumików przecież ustanowiono w Polsce kilka nowych rekordów torów, więc to raczej nie w tym rzecz. Moim zdaniem bardziej chodzi o to, że silniki nie są już takie elastyczne i nie reagują tak jak wcześniej na ruchy manetką gazu. Brak mocy objawia się bardziej niższym momentem obrotowym niż ogólną utratą prędkości. Naturalną konsekwencją stosowania tłumika nieprzelotowego jest również cofanie się części spalin do komory silnika, co również negatywnie odbija się na sposobie jego pracy.

    Edit: O, widzę, że Buszmen mnie uprzedził.

  9. Powrót do góry    #2798
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,516
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Nie każdy, ale 75% zwycięzców prowadzi po pierwszym łuku. Mierzenie czasów zawodników z 1 msc jest dla mnie całkowicie niewymierne. Zresztą próba czasów w ogóle niewymierna, bo tu chyba tor (przygotowanie) ma większe znaczenie.

    W dyskusji: Ja tam nie uważam, że to jest jakaś HIPER RÓŻNICA jeśli chodzi o tłumiki i że to była rewolucja. Natomiast myślę, że jednak w jakimś stopniu to utrudnia. Czyli, konkludując: panika była oczywiście przesadzona, ale też nie powiedziałbym, że w ogóle nie wpłynęło to na łatwość jazdy + nie przysłużyło się żadnej kontuzji, bo kilku na pewno. Wreszcie, gdyby to faktycznie nie miał znaczenia, to po 3 latach temat byłby nieaktualny, jeśli chodzi o narzekania zawodników.

    Natomiast to co wyprawia Castagna dowodzi tego, że istotnie musi tam być finansowy układ.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 08-02-2014 o 14:19

  10. Powrót do góry    #2799
    Ekspert Awatar dillinger
    Dołączył
    13-09-2009
    Postów
    6,686
    Kliknij i podziękuj
    1,312
    Podziękowania: 1,325 w 782 postach
    Pamiętam pierwsze SGP na tych nowych tłumikach. Jak bardzo byłem zadowolony, że zawodnicy jechali tak blisko siebie, w kontakcie.
    Problem w tym, ze na kolejnym jechali tak samo i na kolejnym i jeszcze później też.
    Ale mijanek z tego wynikało bardzo mało, nie mówiąc już o jakiś szarżach po dużej na początku zawodów.
    Generalnie to jest na styku, zbyt zachowawczo i przewidywalnie dla przebiegu wyścigu, a zbyt nieprzewidywalnie dla żużlowców prowadzących motocykl.

  11. Powrót do góry    #2800
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Finansowy uklad jest na pewno.

    Wreszcie, gdyby to faktycznie nie miał znaczenia, to po 3 latach temat byłby nieaktualny, jeśli chodzi o narzekania zawodników
    I tu kolejna sprawa. Mysle ze jako nieliczny probowalem w ostatnim czasie rozmawiac z zuzlowcami na ten temat. W zasadzie to teraz z nimi chetniej porozmawialbym niz w 2011 roku dlatego ze minely prawie 3 lata i powinni miec sporo uwag doswiadczen itd. Nikt o tym nie chce rozmawiac. Daj spokoj - slysze w odpowiedzi. nie ma natomiast postawy: o super ze w koncu ktos o to pyta, bo ja tu chcialem powiedziec, ze to, ze tamto. Najlepsze ze GCT Gollob, Kolodziej i Hampel za cholere nie chca rozmawiac na ten temat. Teraz nie, uciekaja i koniec.


    Mierzenie czasów zawodników z 1 msc jest dla mnie całkowicie niewymierne. Zresztą próba czasów w ogóle niewymierna, bo tu chyba tor (przygotowanie) ma większe znaczenie.
    Oczywiscie ze ta proba pomiarowa jest obarczona bledem. Zdaje sobie z tego doskonale sprawe. Ale przynajmniej jest to jakiekolwiek porownanie i przyznacie, ze mozna jakies wnioski wyciagnac. Wg mnie nie jest przypadkiem, ze te dwa laczne czasy okazaly sie praktycznie identyczne.
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 08-02-2014 o 14:37

  12. Powrót do góry    #2801
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,516
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Można wyciągnąć... błędne Nie no dla mnie to jest nie do stwierdzenia. Co do wypowiedzi zawodników - ogólnie do mediów jednak dużo się przedostaje. Czy to próba wytłumaczenia występów? Może tak, może nie. Kasprzak narzekał na tłumiki na meczu PL- RŚ 2 gdzie fruwał po torze. Nie słyszałem aby ktoś publicznie te tłumiki chwalił. Tyle lat minęło, żeby to nie był problem, to chyba nikt by tak o to nie walczył. A jednak ciągle są testy, próby itp.

    I też się zgadzam, że to układu sił jakoś wielce nie wywróci. Fajnie natomiast aby była ta dowolność i wtedy rynek nam wyjaśni ostatecznie jak to jest. Gdyby żużlowcy zostali przy obecnych, to wiadomo co by to oznaczało. Ale z kolei jak 90% skoczy na Demskiego - też da to odpowiedź.

  13. Powrót do góry    #2802
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Ja tez nie pamietam zeby ktos chwalil nowe tlumiki w 1995. Wiele razy juz o tym pisalem, ze zuzlowcy nigdy nie beda chwalic nowinek w motocyklu, bo to wiaze sie ze zmianami.

  14. Powrót do góry    #2803
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,516
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    No tak, tylko że w 1995 nie było przez 3 lata dyskusji o tłumikach. Poza tym, no tutaj to, że tłumiki nie są przelotowe (no nikt z nas raczej konstruktorem nie jest, ale logika nakazuje myśleć, że to nie jest "zdrowe" dla silnika) robi różnicę. Żadna nowinka nie jest witana entuzjastycznie, ale np. o tytanie, poprzednich zmianach tłumików itp - aż takiego rabanu nie było.

    To też nie jest dobry punkt wyjścia. Bo zgoda, zawodnicy zawsze narzekają, ale czasem jednak mogą mieć rację. To tak jakbym Cię 5x okłamał, ale gdy za 6 razem powiem prawdę, to ta prawda będzie prawdą - mimo, że zapewne odbierzesz ją za kłamstwo

  15. Powrót do góry    #2804
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,516
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Można wyciągnąć... błędne Nie no dla mnie to jest nie do stwierdzenia. Co do wypowiedzi zawodników - ogólnie do mediów jednak dużo się przedostaje. Czy to próba wytłumaczenia występów? Może tak, może nie. Kasprzak narzekał na tłumiki na meczu PL- RŚ 2 gdzie fruwał po torze. Nie słyszałem aby ktoś publicznie te tłumiki chwalił. Tyle lat minęło, żeby to nie był problem, to chyba nikt by tak o to nie walczył. A jednak ciągle są testy, próby itp.
    http://nicesport.pl/zuzel/19597/dawi...-bardzo-dobrze

    Jeszcze jakis zawodnik pod koniec zeszlego sezonu, albo tuz po sezonie juz nie pamietam dokladnie, ale mowil ze jezdzi sie super, albo cos w stylu ze nie widzi roznicy miedzy starymi a nowymi. I to lepszej klasy niz Lampart. Znajde to wkleje.
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 08-02-2014 o 15:03

  16. Powrót do góry    #2805
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,516
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    "Co prawda jest różnica, bo motocykl zachowuje się trochę inaczej, ale skoro taki jest regulamin, to musimy się do tego dostosować. Mam nadzieję, że będzie dobrze. - kończy Lampart."

  17. Powrót do góry    #2806
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,689
    Kliknij i podziękuj
    1,138
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez drozd Zobacz posta
    Czyli skoro silniki mialy utrate mocy to na chlopski rozum byly wolniejsze?
    Wolniejsze to mogły być motocykle.
    Tłumik zawsze redukuje moc silnika. Wystarczy go zdjąć i parametry są zdecydowanie lepsze.
    A wystarczy mała zmiana w przekładni i motocykl słabszy osiągnie większą prędkość.
    Akcentowałbym wagę momentu obrotowego.
    Silnik żużlowy jest technicznie w XIX wieku.
    Porównałbym "beczkę" 240D, FSO Warszawę do silnika współczesnego n.p. 1,3 diesla. O tamtych samochodach mówiono-" jak się rozbuja , to idzie". A taki współczesny diesel na wtrysku wysokociśnieniowym, bezpośrednim po rozpędzeniu na jedynce, wrzucenie 2-ki> gaz - przyspiesza niesamowicie spokojnie do 100km/h. Jak niesamowicie przyspiesza ciężki tramwaj, który wcale nie ma ogromnej mocy. Nie potrzebuje skrzyni biegów. Oczywiście silnik spalinowy nigdy nie osiągnie, z samej zasady momentu obrotowego silnika elektrycznego prądu stałego.
    Może tak określę: zmniejszenie momentu obrotowego, to utrata DOSTĘPNOŚCI mocy, szczególnie na niższych obrotach. To tak jakbyś startował samochodem z przyczepą. Pomimo wciskania pedału gazu nie możesz gwałtownie przyspieszyć. A moc w silniku jest.

  18. Powrót do góry    #2807
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    W trakcie sezonu 2011 bez problemu udaloi mi sie uzbierac z mediów internetowych do Worda podobne wypowiedzi.

    Ja Buszmen jestem bardzo blisko Twojego stanowiska w tej sprawie, ale podobne zagrywki propagandowe jak: Nie słyszałem aby ktoś publicznie te tłumiki chwalił ,powoduja, ze chce mi sie walczyc z wiatrakami. Podobnie gdy dzis czytam w tytule jednego z artykułów, ze WSZYSCY zuzlowcy czekaja jak na zbawienie ostrowskiego tlumika i na podparcie tytulu w tekscie jest tylko i wylacznie wypowiedz ostrowskiego producenta. Sory ale w takich momentach to mi sie noz otwiera tak samo gdy slysze ze Castagna kreci swoje walki. Taki juz ten swiat. Posiadanie "racji" w mediach to tez rodzaj walki o wpływy itd.

    I nie musze miec racji jak to sugeruje j-rules. Byle pogadac na poziomie jak wyzej to robimy. Kazdy przeczyta argumenty drugiej strony i cos tam zachowa dla siebie.

    Wolniejsze to mogły być motocykle.
    No wiadomo. Skrot myslowy.

    Tłumik zawsze redukuje moc silnika. Wystarczy go zdjąć i parametry są zdecydowanie lepsze.
    W takim razie największy "zamach" na zuzel urządzili w 1977 roku. Tez ktos zarobił, tez byly uklady.

    Ja rozumiem co Ty piszesz JAP, ale wszystko i tak sprowadza sie do jednego. Gdyby nowe tlumiki mialy znacznie gorszy wplyw na to wszystko co piszesz i nie daloby sie z tym nic zrobic, to te czasy ogolnie musialby byc gorsze i co do tego juz mnie nikt nie przekona. pozdro
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 08-02-2014 o 15:39

  19. Powrót do góry    #2808
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,689
    Kliknij i podziękuj
    1,138
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    [QUOTE=drozd;157
    No wiadomo. Skrot myslowy.

    Oczywiście.

    W takim razie największy "zamach" na zuzel urządzili w 1977 roku. Tez ktos zarobił, tez byly uklady.

    Ja rozumiem co Ty piszesz JAP, ale wszystko i tak sprowadza sie do jednego. Gdyby nowe tlumiki mialy znacznie gorszy wplyw na to wszystko co piszesz i nie daloby sie z tym nic zrobic, to te czasy ogolnie musialby byc gorsze i co do tego juz mnie nikt nie przekona. pozdro[/QUOTE]

    Tylko dyskusja nasza, nie dotyczyła wpływu tłumika na rezultaty bolidów w wyścigu na dystansie 1/4 mili. Raczej dociekaliśmy wpływu nowego tłumika na wypadki na torze, utratę (lub nie) widowiskowości, możliwości wyprzedzania. Nikt nie lubi oglądać żużla w postaci startu, jazdy gęsiego 1 metr od krawężnika i tak do mety. A skoro nikt nie lubi..., to boję się dokończyć.
    Mamy szerokie, długie tory do walki. Nawet jedyny już chyba tradycyjny, z nawierzchnią z żużla. I nie chcemy skończyć jak Anglicy. Start, krawężnik i nuda.Tak tam było.

  20. Powrót do góry    #2809
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,516
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    "Co prawda jest różnica, bo motocykl zachowuje się trochę inaczej, ale skoro taki jest regulamin, to musimy się do tego dostosować. Mam nadzieję, że będzie dobrze. - kończy Lampart."
    No ale co z tego wynika ze zachowuje sie inaczej ? Ze zachowuje sie inaczej, to nie znaczy ze gorzej. Pisales ze nikt pozytywnie sie na ten temat nie wypowiada, a ja pokazalem tylko, ze jednak sa jakies pozytywne wypowiedzi.

  21. Powrót do góry    #2810
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    Nikt nie lubi oglądać żużla w postaci startu, jazdy gęsiego 1 metr od krawężnika i tak do mety. A skoro nikt nie lubi..., to boję się dokończyć.
    Mamy szerokie, długie tory do walki. Nawet jedyny już chyba tradycyjny, z nawierzchnią z żużla. I nie chcemy skończyć jak Anglicy. Start, krawężnik i nuda.Tak tam było.
    Jasne, że nikt nie lubi. Na szczęście można oglądać taki żużel:

    http://www.youtube.com/watch?v=ssOAXMcDz_Q

    http://www.youtube.com/watch?v=D35-pESZ56g
    http://www.youtube.com/watch?v=7EWP0YyL1LA
    http://www.youtube.com/watch?v=3Rqj2fypLRE
    http://www.youtube.com/watch?v=nSje0vgTF0k
    http://www.youtube.com/watch?v=8-35HMkxjk0
    http://www.youtube.com/watch?v=CyEinEyociU
    http://www.youtube.com/watch?v=3q6QwKU6XDI
    http://www.youtube.com/watch?v=wWy1Po3faEM
    http://www.youtube.com/watch?v=YbnEtXeVdUg
    http://www.youtube.com/watch?v=BbnbOcfsI10
    http://www.youtube.com/watch?v=UcavyJQc5JM
    http://www.youtube.com/watch?v=KVtEp99atuc
    http://www.youtube.com/watch?v=UeUTsvX1ok4
    http://www.youtube.com/watch?v=9hMnRF_tLoQ

    I wiele, wiele innych.
    Ostatnio edytowane przez zabovsky ; 08-02-2014 o 17:27

  22. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    Jap (08-02-2014), kapitan bomba (08-02-2014), t_zg (08-02-2014)

  23. Powrót do góry    #2811
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Tylko dyskusja nasza, nie dotyczyła wpływu tłumika na rezultaty bolidów w wyścigu na dystansie 1/4 mili. Raczej dociekaliśmy wpływu nowego tłumika na wypadki na torze, utratę (lub nie) widowiskowości, możliwości wyprzedzania. Nikt nie lubi oglądać żużla w postaci startu, jazdy gęsiego 1 metr od krawężnika i tak do mety. A skoro nikt nie lubi..., to boję się dokończyć.
    Ja sie uwazam za konesera tego sportu, a takiemu to w pierwszej kolejności nowe tłumiki powinny przeszkadzać jesli faktycznie zuzel jest gorszy.

    Dlaczego uzurpuje sobie prawo do takiego miana? Bo wiem ile czasu poświęcam na oglądanie zuzla. W domu i na stadionie. Ogladam mnóstwo zuzla starego (od zawsze mnie to krecilo). Poświęcam na to tyle czasu, ze naprawdę ciezko znalesc kogos takiego drugiego. I nie mam absolutnie wrazenia ze ten zuzel byl kiedys ciekawszy.

    Chcialem dodac, ze to moja opinia i j-rules ani nikt inny nie musi sie zgadzac. Zeby czasem ktos nie poczul sie urazony.
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 08-02-2014 o 17:38

  24. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi drozd za jego przydatny post!

    kapitan bomba (08-02-2014)

  25. Powrót do góry    #2812
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,689
    Kliknij i podziękuj
    1,138
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    dz dz dz. Taaa. Sayfutdinow, Gollob, Ward mogą wygrać po orbicie z końca stawki. Niesamowite.

  26. Powrót do góry    #2813
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Nie tylko. Są tam też Holder, Hampel, Woffinden, G.Laguta czy Kildemand. W Wielkim Finale Drużynowych Mistrzostw Danii 2013 tasowania były praktycznie co bieg (btw ma ktoś namiary, gdzie można jeszcze raz obejrzeć te zawody?). Podobnie w Finale IMP 2013, czy w meczu Indianerna - Smederna w 1/2 Elitserien. Do wyboru do koloru. I tak jak wspomniałem wcześniej - przykładów można mnożyć.

  27. Powrót do góry    #2814
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,270
    Kliknij i podziękuj
    6,243
    Podziękowania: 2,010 w 1,240 postach
    Finał IMP 2013 w Tarnowie. Tam nawet Jabol wygrywał wyścigi atakując z końca stawki

  28. Powrót do góry    #2815
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-08-2002
    Postów
    2,209
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 12 w 8 postach
    Tłumik konstrukcji Leszka Demskiego bez homologacji, ale być może będzie zgoda na korzystanie z niego w lidze polskiej -->> http://www.sportowefakty.pl/zuzel/41...omment_5481874

  29. Powrót do góry    #2816
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Pileczka po stronie PZM-otu.
    Moga wprowadzic nowa rure bez glejtu od tych .......... z FIM.
    Bedzie zamieszanie,to fakt,ale winnych tego zamieszania latwo wskazac.
    Mam nadzieje,ze Witkowskiemu i spolce tym razem jaj nie zabraknie.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  30. Powrót do góry    #2817
    Ekspert Awatar dillinger
    Dołączył
    13-09-2009
    Postów
    6,686
    Kliknij i podziękuj
    1,312
    Podziękowania: 1,325 w 782 postach
    Zgoda na starty w polskiej lidze powinna być bez łaski.
    Zawodnicy i rynek sam to ładnie ureguluje.
    Najważniejsze, żeby całkowicie nie zakazywać.

  31. Powrót do góry    #2818
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,516
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    No i dobrze, ze w Polsce chca go wprowadzic. Mam nadzieje, ze nie zmiekna jak FIM bedzie probowal cos wymyslec. Polski rynek to i tak chyba rynek z najwiekszym zbytem, wiec kingi, akropovice itp i tak dostana po dupie i tak.

    Mam nadzieje, ze kiedys PZM odetnie sie calkowicie od FIM'u, bo to co robia marynarkowcy to jawna kpina. Zagraniczni zawodnicy i tak wybiora polska lige i tak.
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 09-02-2014 o 13:32

  32. Powrót do góry    #2819
    Ekspert Awatar dillinger
    Dołączył
    13-09-2009
    Postów
    6,686
    Kliknij i podziękuj
    1,312
    Podziękowania: 1,325 w 782 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    No i dobrze, ze w Polsce chca go wprowadzic. Mam nadzieje, ze nie zmiekna jak FIM bedzie probowal cos wymyslec. Polski rynek to i tak chyba rynek z najwiekszym zbytem, wiec kingi, akropovice itp i tak dostana po dupie i tak.

    Mam nadzieje, ze kiedys PZM odetnie sie calkowicie od FIM'u, bo to co robia marynarkowcy to jawna kpina. Zagraniczni zawodnicy i tak wybiora polska lige i tak.
    Otóż to.
    A w całej tej szopce chodzi o jedno. O zasadę. Nawet gdyby okazał się, że ten nasz tłumik nie będzie cieszył się uznaniem u zawodników
    to powinien zostać dopuszczony do użytkowania, tym bardziej że podczas testowych pomiarów spisuje się najlepiej.
    Nie może być tak, że jakieś pieprzone lobby sprawia, że są równi i równiejsi.

  33. Powrót do góry    #2820
    Ekspert Awatar mhsol
    Dołączył
    30-04-2009
    Postów
    3,592
    Kliknij i podziękuj
    2,083
    Podziękowania: 684 w 384 postach
    Pileczka po stronie PZM-otu.
    Weź Kingpin przestań sobie jaja robić
    PZMot i Pan "nie chciałem wywoływać wilka z lasu" Witkowski to tandem wszystkomający w dupie Ze strachu przed FiM i utratą stołków srają pod siebie i na polski żużel
    Ale, ale... Zawodnicy są nie lepsi - bierność i cwaniactwo. Jak chcieli, tak mają. Wcale mi ich nie żal.
    No i dobrze, ze w Polsce chca go wprowadzic
    Czytaj uważnie - tylko w PLŻ - czyli stara 1 i 2 liga.

  34. Powrót do góry    #2821
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,516
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Cytat Zamieszczone przez mhsol Zobacz posta
    Weź Kingpin przestań sobie jaja robić
    PZMot i Pan "nie chciałem wywoływać wilka z lasu" Witkowski to tandem wszystkomający w dupie Ze strachu przed FiM i utratą stołków srają pod siebie i na polski żużel
    Ale, ale... Zawodnicy są nie lepsi - bierność i cwaniactwo. Jak chcieli, tak mają. Wcale mi ich nie żal.

    Czytaj uważnie - tylko w PLŻ - czyli stara 1 i 2 liga.
    Nie zaglebiam sie tak dokladnie w te struktury dzialania FIM i PZM, ale jakie funkcje sprawuje Witkowski w FIM'ie? CZy on z Fimu dostaje pensje itd? Czy tylko reprezentuje PZM na arenie miedzynarodowej z SZymanskim? Pytam powaznie, bo nie wiem.

    Cytat Zamieszczone przez mhsol Zobacz posta
    Czytaj uważnie - tylko w PLŻ - czyli stara 1 i 2 liga.
    Zapomnialem o nowej nazwie... czyli jednak nie maja jaj w PL.

  35. Powrót do góry    #2822
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,841
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    mhsol

    zytaj uważnie - tylko w PLŻ - czyli stara 1 i 2 liga.
    Niekoniecznie tylko PLŻ.

    W tym wywiadzie Szymański faktycznie mówi o PLŻ. Ale tu należy pamiętać, że on może się wypowiadać tylko za te rozgrywki których organizatorem jest GKSŻ. Ale i tak będzie musiał mieć zgodę PZM-tu. Za rozgrywki EE odpowiada SE. I to ona może dopuścić bądź nie rury Demskiego do rozgrywek SE. Tu również wymagane będzie błogosławieństwo Witkowskiego.

    Póki co władze SE nie odniosły się do tego tematu. Czas pokaże co zadecydują.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  36. Powrót do góry    #2823
    Ekspert Awatar grafi25
    Dołączył
    18-11-2007
    Postów
    3,464
    Kliknij i podziękuj
    429
    Podziękowania: 524 w 336 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    mhsol



    Niekoniecznie tylko PLŻ.

    W tym wywiadzie Szymański faktycznie mówi o PLŻ. Ale tu należy pamiętać, że on może się wypowiadać tylko za te rozgrywki których organizatorem jest GKSŻ. Ale i tak będzie musiał mieć zgodę PZM-tu. Za rozgrywki EE odpowiada SE. I to ona może dopuścić bądź nie rury Demskiego do rozgrywek SE. Tu również wymagane będzie błogosławieństwo Witkowskiego.

    Póki co władze SE nie odniosły się do tego tematu. Czas pokaże co zadecydują.
    Obym się mylił, ale PZM nie zrobi nic co nie jest namaszczone przez FIM Niestety!
    Tylko Falubaz

  37. Powrót do góry    #2824
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,270
    Kliknij i podziękuj
    6,243
    Podziękowania: 2,010 w 1,240 postach
    Powinni jeździć w ogóle bez tłumików

  38. Powrót do góry    #2825
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    Cytat Zamieszczone przez grafi25 Zobacz posta
    Obym się mylił, ale PZM nie zrobi nic co nie jest namaszczone przez FIM Niestety!
    Nie mylisz się, Witja nie kiwnie nawet palcem , a Szymanski gada , żeby gadać. Za chwile powie , że owszem , chcieliśmy , ale za mało czasu było. I coś w stylu " nie chcieliśmy mieszać zawodnikom w głowach, żeby nie jeździli na różnym sprzęcie w różnych ligach. Zrobimy wszystko , aby nowe tłumiki wprowadzić w 2015"

  39. Powrót do góry    #2826
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 11-02-2014 o 07:19
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  40. Powrót do góry    #2827
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,516
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    http://www.f2speedway.com/

    Juz jakis czas temu to na SF było. Chyba nawet ktoś to już testował.

  41. Powrót do góry    #2828
    Ekspert Awatar dillinger
    Dołączył
    13-09-2009
    Postów
    6,686
    Kliknij i podziękuj
    1,312
    Podziękowania: 1,325 w 782 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Pod warunkiem, że dostaną homologację


    a to jest znacznie ciekawszy news:

    Dave King, producent tłumików do żużlowych motocykli, wykonał testy głośności swojego starego przelotowego tłumika z sezonu 2010. Urządzenie mieści się w normie na 2015 rok.
    Informacja brzmi wręcz sensacyjnie. Jeśli wyniki testów zrobionych przez producenta potwierdzi komisja techniczna FIM, to wrócą czasy, za którymi tęsknią zawodnicy i kibice. Od przyszłego roku zmieniają się przepisy związane z homologacją tłumików i znowu będzie można stosować urządzenia mające pełny przelot. Stary tłumik Kinga taki właśnie jest. W dodatku, tak przynajmniej wyszło z badań przeprowadzonych na wewnętrzny użytek firmy, urządzenie mieści się w normie głośności, który od przyszłego roku będzie wynosić 112 decybeli. Jak to możliwe? Otóż od pewnego czasu obowiązuje nowa zasada pomiaru.

    Kiedyś było tak, że silnik musiał wejść na maksymalne obroty, a urządzenie badawcze było umieszczone 45 centymetrów od rury wydechowej. Teraz wystarczy 11 tysięcy obrotów, a urządzenie jest ustawione 2 metry od rury. King zrobił wszystko wedle nowych reguł i wyszedł mu poziom głośności 110 decybeli. – Zmieniono metodę pomiaru i nagle się okazało, że kilka lat temu niekoniecznie chodziło o parametry głośności – mówi nam nasz ekspert Jacek Gajewski. – Jeśli stary tłumik Kinga wrócić, to na pewno będzie bezpieczniej i ciekawiej. Wielkiej rewolucji w układzie sił nie będzie. Szkoda natomiast tych czterech straconych lat i walki zawodników o normalność.

    http://www.przegladsportowy.pl/zuzel...060,1,281.html

    ciekawe kto i ile wziął w łapę przez 4 lata obowiązywania obecnych tłumików
    Ostatnio edytowane przez dillinger ; 11-02-2014 o 14:36

  42. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi dillinger za jego przydatny post!

    kapitan bomba (11-02-2014), t_zg (11-02-2014)

  43. Powrót do góry    #2829
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Robia z wszystkich idiotow i tyle.
    Raz zmieniaja normy ,raz przepisy.Byle King byl na wierzchu.
    Mam tylko nadzieje,ze Dembski sie nie podda i przelotowy tlumik jego projektu otrzyma homologacje na rok 2015.
    Wtedy Kinga i tak udupi,bo bedzie tanszy.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  44. Powrót do góry    #2830
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,270
    Kliknij i podziękuj
    6,243
    Podziękowania: 2,010 w 1,240 postach
    Jeżeli te informacje na temat tłumika Kinga z 2010 okażą się prawdą, to żużel wreszcie odżyje. Jak dla mnie, to jest to najlepszy news tego roku, a na forum cicho i nikt o tym nie rozmawia. To tylko pokazuje co tak na prawdę kręci kibiców żużla . Musi być sensacyjnie, kontrowersyjnie i najważniejsze - musi być na co ponarzekać. Wtedy dopiero dyskusja wre

  45. Powrót do góry    #2831
    Stały bywalec
    Dołączył
    18-09-2009
    Postów
    682
    Kliknij i podziękuj
    66
    Podziękowania: 91 w 60 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Robia z wszystkich idiotow i tyle.
    Raz zmieniaja normy ,raz przepisy.Byle King byl na wierzchu.
    Mam tylko nadzieje,ze Dembski sie nie podda i przelotowy tlumik jego projektu otrzyma homologacje na rok 2015.
    Wtedy Kinga i tak udupi,bo bedzie tanszy.
    Nie ze wszystkich - tylko z siebie. Swojego czasu tłumaczyli zmiany koniecznością obniżenia hałasu z uwagi na bliskość terenów zabudowanych, tudzież późną porą rozgrywania spotkań. Teraz King wziął starą rurę, zastosował nowy sposób pomiaru (zmniejszył obroty, odsunął dalej mikrofon) i nagle okazuje się że niezmieniona stara konstrukcja będzie spełniać jeszcze bardziej rygorystyczne (sic!) kryteria
    w 2015. Kabaret. Olewając tych błaznów pozostaje się cieszyć. Wraca stare .
    Ostatnio edytowane przez Iras72 ; 11-02-2014 o 20:03
    "Najlepszym przyjacielem dobrego toromistrza są odpowiednie brony" - zm. Roman Cheładze

  46. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Iras72 za jego przydatny post!

    kingpin (12-02-2014)

  47. Powrót do góry    #2832
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Wtedy dopiero dyskusja wre
    Nad czym tu dyskutować. Bedzie piekny hałas, nie bedzie upadkow, defektow, wydatkow i co wyścig mijanki stulecia.

  48. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi drozd za jego przydatny post!

    MarQes (12-02-2014), kingpin (12-02-2014), vicar (12-02-2014)

  49. Powrót do góry    #2833
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,683
    Kliknij i podziękuj
    7,796
    Podziękowania: 7,390 w 4,356 postach
    Cytat Zamieszczone przez kapitan bomba Zobacz posta
    Jeżeli te informacje na temat tłumika Kinga z 2010 okażą się prawdą, to żużel wreszcie odżyje. Jak dla mnie, to jest to najlepszy news tego roku, a na forum cicho i nikt o tym nie rozmawia. To tylko pokazuje co tak na prawdę kręci kibiców żużla . Musi być sensacyjnie, kontrowersyjnie i najważniejsze - musi być na co ponarzekać. Wtedy dopiero dyskusja wre
    Tak, a do tego musi byc cos o Gollobie, wtedy dopiero dyskusja wre..
    A co do tlumika - jawna kpina. Poziom zenujacych decyzji i korupcji w eurokołchozie siegnal zenitu na kazdym szczeblu. Jak tlumik Demskiego dostanie homolgacje to zmienia znowu przepisy pomiarowe w taki sposob, zeby normy spelnial tylko i wylacznie king. Szmaciarze, az sie niedobrze robi

  50. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    kingpin (12-02-2014)

  51. Powrót do góry    #2834
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Super ekstra. Naprawdę sie ciesze. Nawet mialem o tym pisac, ze za mało piszą o tych planach. Jedno ale - Gdansk? No to super. Lepszego miejsca nie widze. Ci z południa będą mieć rzut beretem. Przeciez to jawna dyskryminacja.

  52. Powrót do góry    #2835
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-10-2010
    Postów
    763
    Kliknij i podziękuj
    221
    Podziękowania: 120 w 74 postach
    Co decyzja to lepsza....Żenada!!!
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/41...ala-racji-bytu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •