Strona 268 z 274 PierwszyPierwszy ... 168218258266267268269270 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 12,016 do 12,060 z 12329

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

  1. Powrót do góry    #12016
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,510
    Kliknij i podziękuj
    677
    Podziękowania: 2,870 w 1,758 postach
    Play down niesprawiedliwy ale jeśli przy wyrównanej pierwszej czwórce któryś klub zostanie osłabiony przez kontuzje, co ostatnio często się zdarza, i automatycznie zostanie wybrany przez zwycięzcę RZ to już jest ok?
    Innowator od siedmiu boleści.

  2. Powrót do góry    #12017
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,681
    Kliknij i podziękuj
    119
    Podziękowania: 568 w 307 postach
    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    Play down niesprawiedliwy ale jeśli przy wyrównanej pierwszej czwórce któryś klub zostanie osłabiony przez kontuzje, co ostatnio często się zdarza, i automatycznie zostanie wybrany przez zwycięzcę RZ to już jest ok?
    Innowator od siedmiu boleści.
    Załóżmy w 14 kolejce jadą dwie ekipy co dominują w lidze i mają z bonusami ok. 30 punktów (jak w tym roku Motor i Sparta). W tym meczu załóżmy u przegranego doszło do dwóch urazów - załóżmy obojczyków i wtedy....ten lider wybiera sobie drugą ekipą i jednocześnie w póinale eliminuje głównego rywala o złoto, a w samym finale wybiera sobie słabszego rywala. Super sprawiedliwość, super rozwiązanie i sprawiedliwe jeśli chodzi o górę tabeli. Iście z duchem fair-play.

  3. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi Przemek za jego przydatny post!

    Jap (21-11-2023), Leonidas (21-11-2023), Staleczka 2 (22-11-2023), mszat (21-11-2023)

  4. Powrót do góry    #12018
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,510
    Kliknij i podziękuj
    677
    Podziękowania: 2,870 w 1,758 postach
    Też jestem tego zdania. Jeśli już na być ten wybór to tylko z drużyn 3-4.

  5. Powrót do góry    #12019
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,681
    Kliknij i podziękuj
    119
    Podziękowania: 568 w 307 postach
    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    Też jestem tego zdania. Jeśli już na być ten wybór to tylko z drużyn 3-4.
    Jak Rusko będzie atakował Motor lub Sparta zajdzie Kępie za skórę, to oni z premedytacją wybiorą Spartę w 1/2.

    W takiej sytuacji 3 ekipa będzie uprzywilejowana i pojedzie z teoretycznie najsłabszą ekipą i jeszcze decydujący mecz/rewanż będzie mieć na swoim torze .

    Dziwna sprawa. Fakt, wygrany powinien wybierać między 3 a 4 ekipą.

  6. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Przemek za jego przydatny post!

    mszat (21-11-2023)

  7. Powrót do góry    #12020
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-04-2006
    Postów
    1,712
    Kliknij i podziękuj
    64
    Podziękowania: 388 w 215 postach
    A mnie trochę śmieszy narzekanie, że ten play down jest niesprawiedliwy, bo piąta drużyna może spaść z ligi.
    Bo oczywiście, że jest to niesprawiedliwe, ale w takim samym stopniu jak to, że zdecydowany zwycięzca RZ może w ogóle nie załapać się na medal.
    Innymi słowy, jeśli ktoś od lat akceptuje niesprawiedliwość play off, to powinien w ten sam sposób zaakceptować play down.

  8. Powrót do góry    #12021
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-05-2004
    Postów
    2,386
    Kliknij i podziękuj
    133
    Podziękowania: 256 w 184 postach
    Powrót do czterech drużyn w PO bardzo dobry i tak samo z/z za trzech najlepszych szkoda, że trzeba czekać rok . PD niby niesprawiedliwy ale może również pomóc drużynie która w zasadniczej ma szpital jak Leszno w minionym sezonie więc to takie 50:50.
    Według mnie nie ma tragedii z tymi zmianami i jest szansa, że runda zasadnicza nie będzie nudna na co teraz większość narzeka.

  9. Powrót do góry    #12022
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez Przemek Zobacz posta
    Załóżmy w 14 kolejce jadą dwie ekipy co dominują w lidze i mają z bonusami ok. 30 punktów (jak w tym roku Motor i Sparta). W tym meczu załóżmy u przegranego doszło do dwóch urazów - załóżmy obojczyków i wtedy....ten lider wybiera sobie drugą ekipą i jednocześnie w póinale eliminuje głównego rywala o złoto, a w samym finale wybiera sobie słabszego rywala. Super sprawiedliwość, super rozwiązanie i sprawiedliwe jeśli chodzi o górę tabeli. Iście z duchem fair-play.
    Dokładnie tak może być. I jaki masz z tym problem? Bo jeśli chodzi jedynie o zarzut wyrażony w ostatnich dwóch zdaniach to uwaga - sport nie jest sprawiedliwy.

  10. Powrót do góry    #12023
    Ekspert Awatar welna
    Dołączył
    22-10-2003
    Postów
    4,108
    Kliknij i podziękuj
    1,294
    Podziękowania: 2,999 w 1,157 postach
    Niesprawiedliwe, że piąta drużyna może spaść, ale to, że szósta mogła zdobyć DMP już jest ..... sprawiedliwe

    Lubię takie marudzenie dla ....zasady.

    Mi zmiany pasują.
    Od zawsze byłem za wyborem przeciwnika w PO i super, że to wdrożyli. Nie wiem jeszcze jak z torem. Tu też drużyna wyżej rozstawiona powinna mieć prawo wyboru , gdzie jedzie pierwszy mecz.

  11. Powrót do góry    #12024
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,510
    Kliknij i podziękuj
    677
    Podziękowania: 2,870 w 1,758 postach
    Cytat Zamieszczone przez welna Zobacz posta
    Niesprawiedliwe, że piąta drużyna może spaść, ale to, że szósta mogła zdobyć DMP już jest ..... sprawiedliwe

    Lubię takie marudzenie dla ....zasady.

    Mi zmiany pasują.
    Od zawsze byłem za wyborem przeciwnika w PO i super, że to wdrożyli. Nie wiem jeszcze jak z torem. Tu też drużyna wyżej rozstawiona powinna mieć prawo wyboru , gdzie jedzie pierwszy mecz.
    A ktoś pisał, że jemu pasuje play off 6 drużynowy? No raczej nie.
    Wszelkie te dodatki typu wybór przeciwnika itp. to syf dołożony do bezsensu, jakim jest sam playoff.
    Coraz bardziej idiotyczna ta superhajperekstrsliga.

  12. Powrót do góry    #12025
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,826
    Kliknij i podziękuj
    2,864
    Podziękowania: 2,455 w 1,298 postach
    ja bym wolal, zeby wrocila stara tabela biegow
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  13. Powrót do góry    #12026
    Ekspert Awatar welna
    Dołączył
    22-10-2003
    Postów
    4,108
    Kliknij i podziękuj
    1,294
    Podziękowania: 2,999 w 1,157 postach
    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    A ktoś pisał, że jemu pasuje play off 6 drużynowy? No raczej nie.
    Wszelkie te dodatki typu wybór przeciwnika itp. to syf dołożony do bezsensu, jakim jest sam playoff.
    Coraz bardziej idiotyczna ta superhajperekstrsliga.
    Ale nie ma złotego środka ani rozwiązania.
    Chcesz wyrzucić PO?
    Wrócić do mecz/rewanż i rozdawanie medali?

    Wrócić do sytuacji RZESZÓW-LESZNO?
    Bo taki system i obecny rozkład sił poszczególnych drużyn, sprawiłby, że od połowy czerwca rozmawialibyśmy tylko o ,,sprzedawanych'' meczach.
    Ostatnio edytowane przez welna ; 22-11-2023 o 11:11

  14. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi welna za jego przydatny post!

    Staleczka 2 (22-11-2023)

  15. Powrót do góry    #12027
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,707
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 318 w 174 postach
    Cytat Zamieszczone przez welna Zobacz posta
    Ale nie ma złotego środka ani rozwiązania.
    Chcesz wyrzucić PO?
    Wrócić do mecz/rewanż i rozdawanie medali?

    Wrócić do sytuacji RZESZÓW-LESZNO?
    Bo taki system i obecny rozkład sił poszczególnych drużyn, sprawiłby, że od połowy czerwca rozmawialibyśmy tylko o ,,sprzedawanych'' meczach.
    Za to przy fazie plejof mamy "zespoł X przegrywa, bo chce wpaść na zespół Y".
    Żurnalisty i inne specjalisty od spidłeja mają wtedy miesiąc czy dwa rozprawiania o tym, kto z kim powinien albo nie powinien jechać.

    Dla każdego coś miłego.

    Dołóżmy do tego przypisywanie w maju czy czerwcu zawodników do nowych klubów i mamy pełen obraz kondycji spidłeja.

  16. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Lee za jego przydatny post!

    Semen (22-11-2023)

  17. Powrót do góry    #12028
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,681
    Kliknij i podziękuj
    119
    Podziękowania: 568 w 307 postach
    Cytat Zamieszczone przez welna Zobacz posta
    Ale nie ma złotego środka ani rozwiązania.
    Chcesz wyrzucić PO?
    Wrócić do mecz/rewanż i rozdawanie medali?

    Wrócić do sytuacji RZESZÓW-LESZNO?
    Bo taki system i obecny rozkład sił poszczególnych drużyn, sprawiłby, że od połowy czerwca rozmawialibyśmy tylko o ,,sprzedawanych'' meczach.
    Ja już pisałem. Jeśli chcemy robić PO, to dajmy handicap tym, którzy starali się w RZ + róbmy sprawiedliwie. Można to zrobić tak jak było w 2007 w 1 lidze, czyli jazda do 2 wygranych meczów, a decydujacy mecz jest na torze drużyny, która była wyzej po RZ.

  18. Powrót do góry    #12029
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,516
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Dla mnie ta zmiana jest OK. Jezeli mialoby byc sprawiedliwie, to bez systemu play off, kazdy z kazdym, zdobywca najwiekszej ilosci punktow wygrywa lige. Jezeli ciekawie, to ta zmiana jest na plus. Kazdy bedzie jechal do samego konca o cos.

  19. Powrót do góry    #12030
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez Przemek Zobacz posta
    Ja już pisałem. Jeśli chcemy robić PO, to dajmy handicap tym, którzy starali się w RZ + róbmy sprawiedliwie. Można to zrobić tak jak było w 2007 w 1 lidze, czyli jazda do 2 wygranych meczów, a decydujacy mecz jest na torze drużyny, która była wyzej po RZ.
    To dopiero byłaby bzdura Zdecydowana większość spotkań bez żadnego ciężaru gatunkowego (lepsza drużyna dostaje dwa mecze u siebie co, przy handicapie własnego toru w żużlu, sprawiłoby że wyniki byłyby z góry znane), dodatkowo prowokowanie patologii związanej z odpuszczaniem spotkań żeby nie dopuścić do rezultatu 2:0, bo wiadomo - zawodnikom bardziej opłacałoby się jechać 3 spotkania niż 2. Całe szczęście że nikt nie wpadł na taki pomysł.

  20. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    Kaman (22-11-2023), Staleczka 2 (22-11-2023), lego (22-11-2023), welna (22-11-2023)

  21. Powrót do góry    #12031
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    Handicap to nie jest zła propozycja, ale powinien być w postaci małych punktów i ten handicap powinien być pochodną różnicy dużych punktów po sezonie zasadniczym.
    Oczywiście należałoby ustalić max tego handicapu.
    Można jeszcze dodać punkt, że w przypadku wygranej w PlayOff 3:1 lub 4:0 dużymi punktami, handicap małych punktów się nie liczy.


    Plusy są takie, że drużyny by jeździły do samego końca rundy zasadniczej, bo duże punkty miałyby przełożenie na handicap w PlayOff.
    A totalny outsider startowałby z dużym minusem w PlayDown.


    Tylko 4 drużyny w PlayOff walczące o DMP to zmiana zdecydowanie na plus.
    Śmiesznie wyglądało jak 75% wszystkich drużyn stawało w PlayOff do walki o DMP.


    Nie doczytałem co tam wymyślili z ZZ, jeśli będzie opcja zmiany trzeciego zawodnika to będzie to trochę sprzeczne z ideą ZZ, bo ZZ ma łagodzić straty, a nie prowadzić do wzmocnienia drużyny, a często ZZ za trzeciego zawodnika to realne wzmocnienie drużyny.

  22. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi sfp za jego przydatny post!

    Staleczka 2 (22-11-2023), przem0 (22-11-2023)

  23. Powrót do góry    #12032
    Użytkownik
    Dołączył
    23-07-2016
    Postów
    90
    Kliknij i podziękuj
    103
    Podziękowania: 23 w 15 postach
    Cytat Zamieszczone przez sfp Zobacz posta
    Handicap to nie jest zła propozycja, ale powinien być w postaci małych punktów i ten handicap powinien być pochodną różnicy dużych punktów po sezonie zasadniczym.
    Oczywiście należałoby ustalić max tego handicapu.
    Można jeszcze dodać punkt, że w przypadku wygranej w PlayOff 3:1 lub 4:0 dużymi punktami, handicap małych punktów się nie liczy.


    Plusy są takie, że drużyny by jeździły do samego końca rundy zasadniczej, bo duże punkty miałyby przełożenie na handicap w PlayOff.
    A totalny outsider startowałby z dużym minusem w PlayDown.


    Tylko 4 drużyny w PlayOff walczące o DMP to zmiana zdecydowanie na plus.
    Śmiesznie wyglądało jak 75% wszystkich drużyn stawało w PlayOff do walki o DMP.


    Nie doczytałem co tam wymyślili z ZZ, jeśli będzie opcja zmiany trzeciego zawodnika to będzie to trochę sprzeczne z ideą ZZ, bo ZZ ma łagodzić straty, a nie prowadzić do wzmocnienia drużyny, a często ZZ za trzeciego zawodnika to realne wzmocnienie drużyny.



    Cytat Zamieszczone przez sfp Zobacz posta
    Handicap to nie jest zła propozycja, ale powinien być w postaci małych punktów i ten handicap powinien być pochodną różnicy dużych punktów po sezonie zasadniczym.
    Oczywiście należałoby ustalić max tego handicapu.
    Można jeszcze dodać punkt, że w przypadku wygranej w PlayOff 3:1 lub 4:0 dużymi punktami, handicap małych punktów się nie liczy.


    Plusy są takie, że drużyny by jeździły do samego końca rundy zasadniczej, bo duże punkty miałyby przełożenie na handicap w PlayOff.
    A totalny outsider startowałby z dużym minusem w PlayDown.


    Tylko 4 drużyny w PlayOff walczące o DMP to zmiana zdecydowanie na plus.
    Śmiesznie wyglądało jak 75% wszystkich drużyn stawało w PlayOff do walki o DMP.


    Nie doczytałem co tam wymyślili z ZZ, jeśli będzie opcja zmiany trzeciego zawodnika to będzie to trochę sprzeczne z ideą ZZ, bo ZZ ma łagodzić straty, a nie prowadzić do wzmocnienia drużyny, a często ZZ za trzeciego zawodnika to realne wzmocnienie drużyny.



    Właśnie o tym napisałem na Speedway news.pl Jest to sprawiedliwy handikap, nie ustalany przez nikogo tylko wyniki na torze.

    Napisałem to na przykładzie:

    W play-off a szczególnie w drugiej czwórce powinien obowiązywać handikap punktowy.
    Na przykładzie :
    Drużyna 5 ma 11 pkt, 6m- 9 pkt, 7m-6pkt 8m-3 pkt
    Dr. 5 wybiera dr 8 i w dwumeczu na starcie ma 8 małych pkt przed meczem. Wynik dwumeczu byłby np. 98:90 . Podobnie 6-7 szósta zaczyna z 3 punktami.
    Niby mało ale jak trafi się jakiś „Ostrów” to waga tych pkt będzie ogromna.

    Wybór rywala powinien dotyczyć dr. 3-4 i 7-8. To ma sens ale nie to by lider od razu brał się za dr. nr 2 bo np. leży im ich tor.

    Z/z nigdy nie jest wzmocnieniem, nawet za trzeciego, bo tylko dwóch jest lepszych a suma startów to 4. Jak więc można tak twierdzić ?

  24. Powrót do góry    #12033
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,081
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez Staleczka 2 Zobacz posta
    Właśnie o tym napisałem na Speedway news.pl Jest to sprawiedliwy handikap, nie ustalany przez nikogo tylko wyniki na torze.

    Napisałem to na przykładzie:

    W play-off a szczególnie w drugiej czwórce powinien obowiązywać handikap punktowy.
    Na przykładzie :
    Drużyna 5 ma 11 pkt, 6m- 9 pkt, 7m-6pkt 8m-3 pkt
    Dr. 5 wybiera dr 8 i w dwumeczu na starcie ma 8 małych pkt przed meczem. Wynik dwumeczu byłby np. 98:90 . Podobnie 6-7 szósta zaczyna z 3 punktami.
    Niby mało ale jak trafi się jakiś „Ostrów” to waga tych pkt będzie ogromna.

    Wybór rywala powinien dotyczyć dr. 3-4 i 7-8. To ma sens ale nie to by lider od razu brał się za dr. nr 2 bo np. leży im ich tor.

    Z/z nigdy nie jest wzmocnieniem, nawet za trzeciego, bo tylko dwóch jest lepszych a suma startów to 4. Jak więc można tak twierdzić ?
    A czemu lider miałby nie móc wybrać drużyny nr 2? Wygrał RZ i jeśli mu pasuje, żeby walczyć z drugą drużyną rozgrywek "na dzień dobry" i czuje się na tyle pewnie, to w czym problem? Nie widzę żadnej różnicy w pojedynku drużyn 1 vs 2, a 2 vs 3. Skoro zwycięzca ligi jest najlepszy, to niech bierze kogo mu będzie pasowało najbardziej.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  25. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi mentikk za jego przydatny post!

    welna (23-11-2023)

  26. Powrót do góry    #12034
    Użytkownik
    Dołączył
    23-07-2016
    Postów
    90
    Kliknij i podziękuj
    103
    Podziękowania: 23 w 15 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    A czemu lider miałby nie móc wybrać drużyny nr 2? Wygrał RZ i jeśli mu pasuje, żeby walczyć z drugą drużyną rozgrywek "na dzień dobry" i czuje się na tyle pewnie, to w czym problem? Nie widzę żadnej różnicy w pojedynku drużyn 1 vs 2, a 2 vs 3. Skoro zwycięzca ligi jest najlepszy, to niech bierze kogo mu będzie pasowało najbardziej.


    Masz prawo, jak każdy, do własnej opinii. Szanuję ją ale jestem innego zdania.

  27. Powrót do góry    #12035
    Ekspert Awatar welna
    Dołączył
    22-10-2003
    Postów
    4,108
    Kliknij i podziękuj
    1,294
    Podziękowania: 2,999 w 1,157 postach
    Czysto teoretycznie.
    UL zajmuje 1 miejsce po RZ ( mówię oczywiście o sezonie 26' , kiedy już wróci Emil........ )
    Drugi WRO
    Trzeci GOR
    Czwarty LUB

    Dlaczego nie mielibyśmy móc sobie wybrać najlepszego dla nas wrocławskiego toru ?????
    Wygramy RZ ,robimy co chcemy.
    Takie prawo najlepszego.

  28. Powrót do góry    #12036
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Twierdzisz, ze nawet nie sprobujecie rozwiazac kontraktu Emila z Termosem i grzecznie poczekacie na 2026?
    Nie poznaje kolegi.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  29. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    lego (24-11-2023)

  30. Powrót do góry    #12037
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,510
    Kliknij i podziękuj
    677
    Podziękowania: 2,870 w 1,758 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Dla mnie ta zmiana jest OK. Jezeli mialoby byc sprawiedliwie, to bez systemu play off, kazdy z kazdym, zdobywca najwiekszej ilosci punktow wygrywa lige. Jezeli ciekawie, to ta zmiana jest na plus. Kazdy bedzie jechal do samego konca o cos.
    Nie będą. 2, 3 czy 4 obojętne bo i tak będą wybierani wg widzimisię zwyciezcy.

  31. Powrót do góry    #12038
    Użytkownik Awatar guard6
    Dołączył
    10-04-2012
    Postów
    321
    Kliknij i podziękuj
    90
    Podziękowania: 77 w 42 postach
    Zmiany na plus. Jak Unia dominowała też byłem za tym żeby zwycięzca RZ wybierał a nie jechał z automatu z 4. Podtrzymuje to też teraz gdy KSUL wygranie RZ nie grozi

    Jedyne co jest groźne to brak śladu po RZ. Przecież w teorii taki Gdańsk 2014 czy Ostrów 2020 mogliby wystawiać na ostatnie mecze skład U24 a potem się utrzymać...

  32. Powrót do góry    #12039
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-06-2003
    Postów
    1,163
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 50 w 31 postach
    Wełna, czemu nie umieściłeś Falubazu w tej pierwszej czwórce 2026?
    Pozdrawiam

  33. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi falubaziak za jego przydatny post!

    welna (24-11-2023)

  34. Powrót do góry    #12040
    Użytkownik
    Dołączył
    28-05-2023
    Postów
    400
    Kliknij i podziękuj
    21
    Podziękowania: 21 w 18 postach
    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    Nie będą. 2, 3 czy 4 obojętne bo i tak będą wybierani wg widzimisię zwyciezcy.
    bedą bo jak nie będą to mogą skończyć w 5-8 i nawet w 1 lidze

  35. Powrót do góry    #12041
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Ten wybór rywala przez zwycięzcę RZ jest tylko w elipie czy w też w 2elipie? Swoją drogą jest to przeniesienie taktyki na poziom zarządu klubu.
    A pozostałe 3 drużyny muszą "prężyć muskuły" cały czas żeby lider ich nie wybrał.

  36. Powrót do góry    #12042
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,510
    Kliknij i podziękuj
    677
    Podziękowania: 2,870 w 1,758 postach
    To jest bezmyślne zapożyczenie rozwiązania z innej, upadającej, ligi mające na celu zamydlenie oczy i udawanie, że coś się robi dla rozwoju dyscypliny.

  37. Powrót do góry    #12043
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Lol, a kto niby twierdzi, że to ma jakiś związek z rozwojem dyscypliny? Po prostu zdecydowano się na proste i jednocześnie najbardziej logiczne rozwiązanie i tyle.

  38. Powrót do góry    #12044
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,510
    Kliknij i podziękuj
    677
    Podziękowania: 2,870 w 1,758 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Lol, a kto niby twierdzi, że to ma jakiś związek z rozwojem dyscypliny? Po prostu zdecydowano się na proste i jednocześnie najbardziej logiczne rozwiązanie i tyle.
    Logiczne? Dla mnie logiczne byłoby zastosowanie handicapu uwzględniającego zdobyte punkty w rundzie zasadniczej. Ale rozumiem, że twoja logika jest wyższych lotów aniżeli moja. Cóż, będę musiał jakoś z tym żyć.

  39. Powrót do góry    #12045
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Wiadomo - dzisiaj handicapy i inne bajery, a jutro narzekania, że regulamin rozgrywek rozrasta się do niebotycznych rozmiarów.

  40. Powrót do góry    #12046
    Użytkownik
    Dołączył
    03-10-2022
    Postów
    283
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 17 w 16 postach
    Brak żadnego handicapu po rundzie zasadniczej zwiększy tylko liczbę przypadkowych medalistów, którzy już teraz w obecnie formule się pojawiają. Patrz brąz Apatora w ostatnim sezonie.

  41. Powrót do góry    #12047
    Użytkownik
    Dołączył
    28-05-2023
    Postów
    400
    Kliknij i podziękuj
    21
    Podziękowania: 21 w 18 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gruzik Zobacz posta
    Brak żadnego handicapu po rundzie zasadniczej zwiększy tylko liczbę przypadkowych medalistów, którzy już teraz w obecnie formule się pojawiają. Patrz brąz Apatora w ostatnim sezonie.
    To też można napisać że Motor jest przypadkiem w PGE znaczy za panstwowe

  42. Powrót do góry    #12048
    Użytkownik
    Dołączył
    03-10-2022
    Postów
    283
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 17 w 16 postach
    Napisać można. Nie ma zakazu pisania bzdur w internecie, Ty akurat opanowałeś tę sztukę do perfekcji.

  43. Powrót do góry    #12049
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gruzik Zobacz posta
    Brak żadnego handicapu po rundzie zasadniczej zwiększy tylko liczbę przypadkowych medalistów, którzy już teraz w obecnie formule się pojawiają. Patrz brąz Apatora w ostatnim sezonie.
    Widze, ze pietno na klubie i kibicach odcisnal nie tylko Obsrajtek ale rowniez najslynniejszych KUL-owiczow
    i chodzaca reklamowka Lublina z tepym ryjem.

    W meczach o braz nie widzialem przypadku.
    Obie druzyny jechaly w pelnych skladach a Apator w tym dwumeczu byl lepszy i to dosc wyraznie.
    Niestety tego nie mozna napisac o waszych dwoch zlotych medalach wiec dupsko Cie piecze.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 26-11-2023 o 07:25
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  44. Powrót do góry    #12050
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,030
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    W związku z tym że PGE ekstraliga wzieła również 1 lige (nazywaną ekstraligą 2) należy pochylić się nad innym podziałem pieniędzy. A skoro kluby dostawały po 6,5 mln to spokojnie można z tej puli zabrać 1 milion i dać każdemu klubowi 1 ligi.

  45. Powrót do góry    #12051
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    W tej chwili nie ma na to szans ale następna umowa telewizyjna będzie obejmowała rowniez mecze 1 ligi więc siłą rzeczy klubom niższego szczebla też coś skapnie. Sam jestem ciekaw jak to podziela.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  46. Powrót do góry    #12052
    Użytkownik
    Dołączył
    03-10-2022
    Postów
    283
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 17 w 16 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Widze, ze pietno na klubie i kibicach odcisnal nie tylko Obsrajtek ale rowniez najslynniejszych KUL-owiczow
    i chodzaca reklamowka Lublina z tepym ryjem.
    Spróbuj jeszcze raz, tym razem po polsku.

    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta

    W meczach o braz nie widzialem przypadku.
    Obie druzyny jechaly w pelnych skladach a Apator w tym dwumeczu byl lepszy i to dosc wyraznie.
    Całe szczęście bo wszyscy doskonale pamiętają co się dzieje jak musicie jechać mecze o medale w niepełnym składzie.

    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Niestety tego nie mozna napisac o waszych dwoch zlotych medalach wiec dupsko Cie piecze.
    Jeśli mnie boli dupsko, czemu to ty praktycznie każdego dnia od 2 lat płaczesz na forum na niesprawiedliwość świata i jaki to Motor jest zły?

  47. Powrót do góry    #12053
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Z tej strony nigdy na to nie patrzyłem ale wątpię aby Twoj ból doopy był związany z moim narzekaniem na Motor.
    Jesli mogę coś doradzić, to po prostu się nie nachylaj jak Sasin znowu odwiedzi Bogdankę.Moze pomoc.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 26-11-2023 o 17:56
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  48. Powrót do góry    #12054
    Użytkownik
    Dołączył
    03-10-2022
    Postów
    283
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 17 w 16 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Z tej strony nigdy na to nie patrzyłem ale wątpię aby Twoj ból doopy był związany z moim narzekaniem na Motor.
    Jesli mogę coś doradzić, to po prostu się nie nachylaj jak Sasin znowu odwiedzi Bogdankę.Moze pomoc.
    Nie bardzo wiem jak to skomentować. Głodnemu chleb na myśli…?

    Chyba zostawię Cię samego z Twoimi rozważaniami na temat mojego bólu z powodu zdobycia 2 złotych medali.

  49. Powrót do góry    #12055
    Użytkownik
    Dołączył
    28-05-2023
    Postów
    400
    Kliknij i podziękuj
    21
    Podziękowania: 21 w 18 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gruzik Zobacz posta
    Nie bardzo wiem jak to skomentować. Głodnemu chleb na myśli…?

    Chyba zostawię Cię samego z Twoimi rozważaniami na temat mojego bólu z powodu zdobycia 2 złotych medali.
    Kupienia za państwowe pieniądze kolego

    Od tak po prostu w Lublinie pojawiła sie kasa. W klubie który od 30 lat nie jezdził w najwyzszej lidze.Ostatnio chyba 95 ?

  50. Powrót do góry    #12056
    Użytkownik
    Dołączył
    03-10-2022
    Postów
    283
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 17 w 16 postach
    Wytłumacz na czym to kupienie twoim zdaniem polega. Jestem ciekawy, szczególnie jeśli chodzi o sezon 2022.

    Kasa nie pojawiła się od tak. Przyszła za wynikami, atmosferą i wartością marketingową.

    A później przed kampanią wyborczą podczepił się jeden czy drugi polityk. Jak to sie mówi, sukces ma wielu ojców - w sporcie jest to szczególnie widoczne.
    Ostatnio edytowane przez Gruzik ; 26-11-2023 o 21:05

  51. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Gruzik za jego przydatny post!

    Kaman (26-11-2023)

  52. Powrót do góry    #12057
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Czyli najpierw pojawila sie kasa z SSP, szczegolnie tych nie zwiazanych z regionem a dopiero potem
    politycy.
    Rewolucyjna teza.
    Mejza niech sie uczy.
    Najpierw wagon, potem maszynista.

    Cytat Zamieszczone przez Gruzik Zobacz posta
    Nie bardzo wiem jak to skomentować. Głodnemu chleb na myśli…?

    Chyba zostawię Cię samego z Twoimi rozważaniami na temat mojego bólu z powodu zdobycia 2 złotych medali.
    Wiem, ze nie wiesz.
    Ale juz przestan udawac.Twoj bol nie jest spowodowany zdobyciem dwoch zlotych medali a tym, ze zrobilo sie glosno
    w jaki sposob Motor te medale sfinansowal.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  53. Powrót do góry    #12058
    Użytkownik
    Dołączył
    03-10-2022
    Postów
    283
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 17 w 16 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Czyli najpierw pojawila sie kasa z SSP, szczegolnie tych nie zwiazanych z regionem a dopiero potem
    politycy.
    Rewolucyjna teza.
    Mejza niech sie uczy.
    Najpierw wagon, potem maszynista.
    No popatrz:

    Bogdanka wchodzi do Motoru w 2018 roku:
    https://sportowefakty.wp.pl/amp/zuze...znym-sponsorem

    A Sasin się grzeje w świetle reflektorów 3 lata pozniej:

    https://forsal.pl/biznes/artykuly/81...go-sportu.html

    Ale ja rozumiem, ciężko Ci to zaakceptować. Mimo wszystko, pozdrawiam i życzę mniej zawiści i zazdrości!

  54. Powrót do góry    #12059
    Stały bywalec Awatar Hitman
    Dołączył
    13-03-2009
    Postów
    1,116
    Kliknij i podziękuj
    60
    Podziękowania: 351 w 177 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gruzik Zobacz posta
    No popatrz:

    Bogdanka wchodzi do Motoru w 2018 roku:
    https://sportowefakty.wp.pl/amp/zuze...znym-sponsorem

    A Sasin się grzeje w świetle reflektorów 3 lata pozniej:

    https://forsal.pl/biznes/artykuly/81...go-sportu.html

    Ale ja rozumiem, ciężko Ci to zaakceptować. Mimo wszystko, pozdrawiam i życzę mniej zawiści i zazdrości!
    Brawo. Wymieniłeś sponsora, który wszedł do klubu za rządu PiS i przypadkowo zbiegło się to z wyborami samorządowymi. Nie ma to jak jeb... sobie swojaka

  55. Powrót do góry    #12060
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    W dodatku regionalnego.
    Pewnie nie doczytał co pisałem.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •