Strona 48 z 274 PierwszyPierwszy ... 3846474849505898148 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,116 do 2,160 z 12329

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

  1. Powrót do góry    #2116
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,869
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,378 w 3,160 postach
    Cytat Zamieszczone przez Noski Zobacz posta
    Jeszcze lepiej bo skoro jak mówi Witkowski każdy klub zalega coś Ekstralidze to wystarczy tego nie zapłacić i sami ich będą musieli wywalić...

    I kto wtedy zadziała na szkodę spółki??

    Mariuszku zapominasz ze kluby są SSA i mogą ogłosić upadłość i gówno im będzie można zrobić...
    Noski, przestań konfabulowac bo racji nie masz. Kluby przede wszystkim są współudziałowcami SE. I nie mogą działac na jej szkodę. Jasne, jak byśmy mieli do czynienia z indywidualnymi przypadkami bankructwa klubów to procedura jest troszkę inna. Nie byłoby zarzutu o celowe działanie na szkodę spółki. Ale i wtedy jak by Józef ogłosił bankructwo Unii Leszno to szybko zjawią się wierzycielie żądając swoich pieniędzy. Mam tu na mysli zawodników, podmioty świdczące usługi na rzecz klubu, pracownikó klubu, speedway ekstraklasę itd. Pojawił by się szybko likwidator SSA Unia Leszno po to aby zabezpieczyć cały majątek spółki. Następnie zlicytowałby wszystko co tylko stanowiłoby jakąkolwiek wartość po to aby w prawem stanowionej kolejności, wypłacić jakiekolwiek pieniądze wierzycielom. A na SMoku można by było kozy pasać. Tak to własnie będzie wyglądało to Twoje "gówno nam można będzie zrobić".

    Sami oceńcie, jako kibice Unii Leszno, czy wam się pdoba taka perspektywa.

    Albo brak zgłoszenia, albo i wycofanie z rozgrywek ( mało to już takich historii w ligach było? ktoś dostał zarzuty działania tym na szkodę? )
    Zastanów się co piszesz. Przecież wczoraj wyszło pismo podpisane również przez Józefa, że mają zamiar zbojkotować rozgrywki SE w sezonie 2014. Zbojkotować ponieważ nie podoba im się zarządzanie SE. Zarządzanie które sami 12 miesięcy temu stworzyli. W tej sytuacji to średnio rozgarnięty prawnik udowodni w sądzie, że buntownicy świadomie działali na szkodę SSA. Świadomie, ponieważ doskonale wiedzą jakie są kary za zerwanie różnych umów. Czyli świadomie narażają na straty SE któej są współudziałowcami. Pisząc krócej i bardziej zrozumiale, buntownicy podcinają gałąź na której siędzą
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  2. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Mariusz za jego przydatny post!

    kapitan bomba (10-09-2013)

  3. Powrót do góry    #2117
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Wszyscy dookoła mówią, że transmisje są lepsze, lepiej pokazywane, więcej ludzi ogląda je przed telewizorami. Nikt z uczestników spotkania się do tego jednak nie odnosi - powiedział Andrzej Witkowski.
    Setnie żem się ubawił tą krotochwilą.

  4. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Nigel za jego przydatny post!

    MrSelfDestruct (10-09-2013)

  5. Powrót do góry    #2118
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    Trzeba być naiwnym kretynem, aby polegać na słowie , dobrej woli i trosce o polski żużel takiego Witji.

  6. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi ursus za jego przydatny post!

    ADASTAL (10-09-2013)

  7. Powrót do góry    #2119
    Zaawansowany Awatar ckm-ista
    Dołączył
    04-07-2005
    Postów
    2,181
    Kliknij i podziękuj
    156
    Podziękowania: 220 w 130 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    ... Kluby przede wszystkim są współudziałowcami SE. I nie mogą działac na jej szkodę. ...
    Dlaczego?
    Wiem, że nie mogą tego robić organy spółki pod określonymi rygorami, ale wspólnicy? Z tego co pamiętam, ani w RN SE(EE), ani zarządzie SE(EE) prezesi klubów nie zasiadają. Także jeśli masz na poparcie swojej tezy jakiś paragraf to poproszę.

    P.S.
    ...ale konkret, nie wyzwiska, bo pytam bez złośliwości i z niekłamaną ciekawością.

  8. Powrót do góry    #2120
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Cytat Zamieszczone przez ursus Zobacz posta
    Trzeba być naiwnym kretynem, aby polegać na słowie , dobrej woli i trosce o polski żużel takiego Witji.
    Prezesi są według Ciebie bardziej godni zaufania?
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  9. Powrót do góry    #2121
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,869
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,378 w 3,160 postach
    Cytat Zamieszczone przez ckm-ista Zobacz posta
    Dlaczego?
    Co dlaczego ? Dlaczego nie mogą działać na szkodę spółki której są współudziałowcami ? Poważnie mam Tobie to tłumaczyć ?

    Wiem, że nie mogą tego robić organy spółki pod określonymi rygorami, ale wspólnicy? Z tego co pamiętam, ani w RN SE(EE), ani zarządzie SE(EE) prezesi klubów nie zasiadają. Także jeśli masz na poparcie swojej tezy jakiś paragraf to poproszę.

    P.S.
    ...ale konkret, nie wyzwiska, bo pytam bez złośliwości i z niekłamaną ciekawością.
    W RN SE zasiada dwóch przedstawicieli klubów wybranych poprzez głosowanie przez kluby. Jeden to Komar, drugiego nazwiska nie pamiętam ale chyba to jest Nadachewicz z Torunia.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  10. Powrót do góry    #2122
    Zaawansowany Awatar Hulc
    Dołączył
    03-04-2010
    Postów
    2,163
    Kliknij i podziękuj
    428
    Podziękowania: 911 w 383 postach
    W tej sytuacji to średnio rozgarnięty prawnik udowodni w sądzie, że buntownicy świadomie działali na szkodę SSA. Świadomie, ponieważ doskonale wiedzą jakie są kary za zerwanie różnych umów. Czyli świadomie narażają na straty SE któej są współudziałowcami. Pisząc krócej i bardziej zrozumiale, buntownicy podcinają gałąź na której siędzą


    Mariusz, to wszystko co piszesz, zaczyna już niesławne komisje przypominać.
    Nie ma przymusu brania udziału w rozgrywkach, ewentualnie tabeli kar za nie przystąpienie do nich, i nigdy nie będzie.
    No chyba, że wprowadzi się odpowiednie zapisy, aneksy itd.

    " Średnio rozgarnięty prawnik " mógłby pewnie także " wykazać ", że działanie na szkodę to też np. nie wystawienie pełnego składu drużyny ( Bydgoszcz, Gniezno ) lub nieogolony trener ( no przecież ktoś traci - wizerunek, oglądalność! ).
    Dość już z tymi średnimi i dobrymi prawnikami, to ludzie żużla muszą się ze sobą dogadywać, także stosując różne kompromisy, bo bez tego to wspomniani prawnicy
    ( jacykolwiek ) będą tymi ostatnimi, którzy po dwieście trzydziestej piątej rozprawie, apelacji i wnioskach, zgaszą światło w tym całym bałaganie.

    Nie stać mnie - nie jadę w lidze, i udowadniać sobie można, straszyć też.

    Akurat w tej konkretnej sprawie nie mam wyrobionej opinii ( jeszcze ) nie popieram lub dla odmiany nie krytykuję którejś ze stron.
    Nie stwarzajmy jednak pozoru, że okrutny los ( pójdą pierdzieć w pasiaki? ) spotka kogoś, za brak woli startu w rozgrywkach.

  11. Powrót do góry    #2123
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Najpierw się napieszają Prezesi między sobą, teraz się jednoczą aby się napiepszać z władzami ligi, za chwile będą się napiepszać z zawodnikami ,że muszą im tyle zapłacić. Cyrk!

    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  12. Powrót do góry    #2124
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Cytat Zamieszczone przez Hulc Zobacz posta
    Nie ma przymusu brania udziału w rozgrywkach, ewentualnie tabeli kar za nie przystąpienie do nich, i nigdy nie będzie.
    Przymusu nie ma, ale jak się do zawodowej ligi przystępuje to zapewne na zasadzie jakichś umów, a nie tak sobie, jestem albo mnie nie ma. A jak się ktoś z umowy nie wywiązuje, to go po sądach ciągają, jak to w biznesie. Pewnie Mariusz wyolbrzymił to co może ich spotkać, ale na pewno może ich spotkać coś, co ich raz a dobrze ustawi do pionu.
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  13. Powrót do góry    #2125
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,869
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,378 w 3,160 postach
    Mariusz, to wszystko co piszesz, zaczyna już niesławne komisje przypominać.
    Nie ma przymusu brania udziału w rozgrywkach, ewentualnie tabeli kar za nie przystąpienie do nich, i nigdy nie będzie.
    No chyba, że wprowadzi się odpowiednie zapisy, aneksy it
    Oczywiście, ze nie ma żadnego przymusu. I przypominam Tobie, ze SSA Unia Leszno przystepowała do spółki zupełnie dobrowolnie, nikt Józefowi lufy do skroni nie przykładał. Jednak tak się złożyło, ze SSA UL przystąpiła do spółki jako współudziałowiec. I również podjęła pewne zobowiązania jako tenże współudziałowiec. A ze zobowiązan trzeba sie wywiązywać.

    To tak samo jak założyłbyś sobie spółkę z kumplami. Działacie razem na rynku powiedzmy usług. I póki nie masz (jako wspólnik) żadnych zobowiązań to Twoja rezygnacja ze spółki jest możliwa, wystarczy tylko prozumieć się ze wspólnikami. A skoro nie ma zobowiązań to raczej Tobie wspólnicy nie będą robili pod górkę. Gorzej jak jako spółka podjeliście jakieś zobowiązania, np. podpisaliście jakieś umowy z jakąś firmą na świadczenie jakiś usług. Wtedy macie zobowiażania. I wtedy rodzi się problem, bo tu już wspólnicy, jak będziesz chciał odejść, powiedzą Tobie krótko. Możesz misuiu odejść ale jak pokryjesz swoją część zobowiązań czy kar nałożonych na spółkę.

    Aż dziw bierze, ze tak proste sprawy trzeba dorosłym ludziom tłumaczyć.

    Alenisko

    Pewnie Mariusz wyolbrzymił to co może ich spotkać, ale na pewno może ich spotkać coś, co ich raz a dobrze ustawi do pionu.
    Oczywiście, ze wyolbrzymiłem. Po to aby pokazać czym to może skutkować.

    I zapewniam was, ze jeśli buntownicy nie przystąpią do rozgrywek SE z powodów jaki umieścili w swoim piśmie to posypią się pozwy sądowe które, moim zdaniem, zniszczą finansowo te kluby. Witkowski w swojej odpowiedzi na SF jest jeszcze dość łagodny. On tam mói, że nie wierzy w to, że kluby nie przystąpią do rozgrywek. I zapewnim was, ze on wie co mówi. Dokładnie zdaje sobie chłop sprawę z konsekwencji prawnych jakie czekają w tej sytuacji te kluby.

    Osobiście mam w tyłku fakt, ze na czele PZM-tu stoi Witkowski, ani mnie to grzeje ani ziębi. Ale mam zamiar gorąco kibicować Witkowskiem w tym starciu z Rusko. Raz, że nie wierzę, iż prezesi zmądrzeli i od teraz będą solidarnie działać dla dobra całego speedwaya. To jest według mnie niemożliwe. A dwa, że ja pamiętam (młodsi kibice może nie pamiętają) jeszcze sposoby zarządzania przez Rusko. A najwięcej mi się chce śmiać, że do spółki z Rusko przystąpił Dowrakowski. Pamiętam bowiem jak Rusko nie raz dał w ucho Unii Leszno za czasów kiedy był prezesem Sparty. Chyba Rufin Sokołowski (kiedyś tu często zaglądał) mógłby co nieco w tym temacie powiedzieć
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 10-09-2013 o 15:24
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  14. Powrót do góry    #2126
    Zaawansowany Awatar Hulc
    Dołączył
    03-04-2010
    Postów
    2,163
    Kliknij i podziękuj
    428
    Podziękowania: 911 w 383 postach
    Cytat Zamieszczone przez alienisko Zobacz posta
    Przymusu nie ma, ale jak się do zawodowej ligi przystępuje to zapewne na zasadzie jakichś umów, a nie tak sobie, jestem albo mnie nie ma. A jak się ktoś z umowy nie wywiązuje, to go po sądach ciągają, jak to w biznesie. Pewnie Mariusz wyolbrzymił to co może ich spotkać, ale na pewno może ich spotkać coś, co ich raz a dobrze ustawi do pionu.
    Wystarczy, że klub ( z powodu braku spełnienia jakiegokolwiek warunku ) nie otrzyma licencji na start w lidze.
    A gdy, do tego, licencji tej nie dostanie z osiem klubów?

    I co wtedy? Także " średni prawnik " z teczką dowodów pójdzie do sądu wykazywać działanie na szkodę?
    Wykaże, że gdyby Heniek z zarządu się zaparł, rzucił wreszcie papierosy, a Franek, jako sponsor, nie jadł obiadu rzez rok, to zaległe kary, tudzież spełnieniu wymogów,
    dany klub mógłby podołać.
    Umowy ( z zawodnikami, sponsorami ) tu pewnie każdy ma inne, być może akurat się kończą ( i one, i kontrakty ) jakie więc koszty taki klub poniesie
    - większe od tych, które włożyłby w start, równe, mniejsze?
    To odnośnie Twojego, Mariusz, udowadniania dorosłości, zrozumienia prawa i praworządności.
    Zobowiązania tak, o tym piszę, ale nie przymus! ( w kontekście srogości następstw, konsekwencji, tak to bowiem można odebrać )

    Humorystycznie - choć jak wspomniałem nie mam ciągle zdania w temacie - pomyślałem, że fajnie jest być bogatym i wygrywać, i stąd ta irytacja niektórych kibiców...
    bo co to za wygrywanie, gdy nie będzie z kim tego robić
    Ostatnio edytowane przez Hulc ; 10-09-2013 o 15:24

  15. Powrót do góry    #2127
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Cytat Zamieszczone przez Hulc Zobacz posta
    Humorystycznie - choć jak wspomniałem nie mam ciągle zdania w temacie - pomyślałem, że fajnie jest być bogatym i wygrywać, i stąd ta irytacja niektórych kibiców...
    bo co to za wygrywanie, gdy nie będzie z kim tego robić
    Jeszcze żebyśmy wygrywali
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  16. Powrót do góry    #2128
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,869
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,378 w 3,160 postach
    Wystarczy, że klub ( z powodu braku spełnienia jakiegokolwiek warunku ) nie otrzyma licencji na start w lidze.
    A gdy, do tego, licencji tej nie dostanie z osiem klubów?
    Ale rzecz w tym, ze tu nie wystarczy "nie otrzymać licencji" i już temat załatwiony. Pozostają zobowiązania któych nikt od Unii leszno (czy innego klubu) nie przejmie. Zauważ, ze jak jakiś klub spada ze SE to najpierw musi się rozliczyć ze SE a dopiero potem odsprzedaje swoje udziały temu klubowi który awansował do SE. Ale odsprzedaje dopiero wtedy jak jest rozliczony. Owszem, jak którys konkretnie zbankrutuje to wtedy go zlicytują i zapłacą jego długi z etgo co zostało. Ale takiej sytuacji w SE jeszcze nie mieliśmy. Co nie oznacza, ze mieć jej kiedys nie będziemy.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  17. Powrót do góry    #2129
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    "Prezesi są według Ciebie bardziej godni zaufania? "

    Żaden. Ale im przynajmniej zależy na swoich klubach, Witkowi natomiast to zwisa.

  18. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi ursus za jego przydatny post!

    ADASTAL (10-09-2013)

  19. Powrót do góry    #2130
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Cytat Zamieszczone przez ursus Zobacz posta
    "Prezesi są według Ciebie bardziej godni zaufania? "

    Żaden. Ale im przynajmniej zależy na swoich klubach, Witkowi natomiast to zwisa.
    Witkowski nie ma żadnego interesu w rozwalaniu zespołów. Jest w miarę bezstronny.
    Prezesom zależy na swoich klubach, ale gotowi są wywindować je kosztem innych klubów. Zniszczyć, dokopać. To jest ich "lojalność".
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  20. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi alienisko za jego przydatny post!

    kapitan bomba (10-09-2013), mhsol (10-09-2013)

  21. Powrót do góry    #2131
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    "...Witkowski nie ma żadnego interesu w rozwalaniu zespołów. Jest w miarę bezstronny..."

    ... bo ma w doopie cały żużel i wszystko co z nim związane

  22. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi ursus za jego przydatny post!

    ADASTAL (10-09-2013)

  23. Powrót do góry    #2132
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,869
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,378 w 3,160 postach
    .. bo ma w doopie cały żużel i wszystko co z nim związane
    No jeśli faktycznie tak jest, to byłby dodatkowy argument za tym, aby ten gość trzymał krótką ręką prezesów.

    Ktoś w końcu powinien oceniać czy pomysły prezesów będą dobre dla całego speedwaya czy leżą tylko i wyłącznie w interesie pojedynczych klubów lub tylko kilku klubów w danej chwili.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  24. Powrót do góry    #2133
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,272
    Kliknij i podziękuj
    6,245
    Podziękowania: 2,010 w 1,240 postach
    Cytat Zamieszczone przez ursus Zobacz posta
    ... bo ma w doopie cały żużel i wszystko co z nim związane

    Co i tak czyni go 100 razy bardziej kompetentną od prezesów osobą do sprawowania w nim władzy. Dzisiaj dał zresztą dobitny dowód na to, że przejęcie przez niego władzy było strzałem w 10-tkę. Pomyśl sobie co by teraz było, gdyby prezesi mieli coś do powiedzenia w sprawach regulaminowych. Pomogę Ci. W piątek przegłosowany zostałby KSM na poziomie 39 i pozostawienie ligi 10 zespołowej (wałek 100-lecia). Z uwagi na KSM takie kluby jak Falubaz, Unibax i Włokniarz musiałyby swoich liderów wysłać na wypożyczenie, zapewne do I ligi, bo ekstraligowe kluby nie miałyby na nich miejsca. Rusko zostałby prezesem ekstraligi i olewając proces licencyjny dopuściłby kluby do rozgrywek z długami. Jednym słowem mielibyśmy galimatias jakiego jeszcze nie było. A to wszystko oczywiście dla dobra całej dyscypliny

  25. Już 5 użytkowników podziękowało forumowiczowi kapitan bomba za jego przydatny post!

    BennyLBK (10-09-2013), alienisko (10-09-2013), kwidzin (12-09-2013), mhsol (10-09-2013), zigi1976 (10-09-2013)

  26. Powrót do góry    #2134
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Cytat Zamieszczone przez ursus Zobacz posta
    "...Witkowski nie ma żadnego interesu w rozwalaniu zespołów. Jest w miarę bezstronny..."

    ... bo ma w doopie cały żużel i wszystko co z nim związane
    Nie ma bo się może wykazać, bo jest TV, bo jest sponsor ligi, bo jest przy czymś ważny dla FIM, bo się może lansić na salonach i zdobywać nowe kontakty, jednocześnie nie ma powodu by ulegać widzimisię sfrustrowanego prezesika.
    Dla niego to dobry interes i im lepiej będzie się żużel miał tym lepiej dla niego. Z takiej fuchy zawsze płyną jakieś korzyści, tylko niekoniecznie są od razu dostrzegalne na papierze.
    Gdyby miał tak w dupie i nic by z tego nie miał to by im pozwolił się babrać we własnym szambie i nie kopałby się z końmi.
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  27. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi alienisko za jego przydatny post!

    mhsol (10-09-2013)

  28. Powrót do góry    #2135
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach
    Witkowski ma 100% racji.

  29. Powrót do góry    #2136
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta

    Ktoś w końcu powinien oceniać czy pomysły prezesów będą dobre dla całego speedwaya czy leżą tylko i wyłącznie w interesie pojedynczych klubów lub tylko kilku klubów w danej chwili.
    No właśnie , niech Witkowski rozsądzi sam, bez ingerencji np. Dowhana co leże w interesie całego sportu żużlowego:
    1. SL 10 dr i ksm ale Dowhan mówi -Nie Witia, mi to nie pasuje.
    2. W interesie pojedynczych klubów- np. Falubazu leży zniesienie ksm-u. Zdecydowana wiekszośc chce tej regulacji, nie koniecznie w takiej słabej formie jak dotychczas.

    Nie wierzę ,że kluby są w stanie cokolwiek wywalczyć bo STARY komucha sie nie podda tak szybko. W nie przystąpienie do rozgrywek też nie wierzę. To byłby większy cud niż "zamiana wody w wino".

    Jednym słowem -gamonie walczą z mafią. To się nie może dobrze skończyć.

  30. Powrót do góry    #2137
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Cytat Zamieszczone przez ADASTAL Zobacz posta
    2. W interesie pojedynczych klubów- np. Falubazu leży zniesienie ksm-u. Zdecydowana wiekszośc chce tej regulacji, nie koniecznie w takiej słabej formie jak dotychczas.
    No ale to oni uchwalali te KSMy co roku je zmieniając i jakoś gówno im z tego wyszło, a jak mieli problemy z kasą tak mają.
    Nie wierzę ,że kluby są w stanie cokolwiek wywalczyć bo STARY komucha sie nie podda tak szybko. W nie przystąpienie do rozgrywek też nie wierzę. To byłby większy cud niż "zamiana wody w wino".
    Ale o czym Ty mówisz. Przecież mieli wolną rękę, rządzili ligą jak chcieli i napieprzali się dzięki temu wzajemnie regulaminem byle sobie zaszkodzić.
    Jednym słowem -gamonie walczą z mafią. To się nie może dobrze skończyć.
    Jeżeli ktoś w tym układzie jest mafią, to prezesi klubów.
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  31. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi alienisko za jego przydatny post!

    kapitan bomba (10-09-2013)

  32. Powrót do góry    #2138
    Zaawansowany Awatar ckm-ista
    Dołączył
    04-07-2005
    Postów
    2,181
    Kliknij i podziękuj
    156
    Podziękowania: 220 w 130 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Co dlaczego ? Dlaczego nie mogą działać na szkodę spółki której są współudziałowcami ? Poważnie mam Tobie to tłumaczyć ?
    ...
    Nie tłumaczyć tylko zacytować sankcję - o to prosiłem. Pomimo że nie popieram buntowników, nie uważam, że sprawa jest prosta. Prezesi przede wszystkim są prezesami swoich spółek, a potem w SE przedstawicielami udziałowca SE. I teraz - działanie na niekorzyść SE(EE) nie musi być działaniem na niekorzyść SSA. Stąd moje zaciekawienie sankcją karną dla wspólnika.

    ...
    W RN SE zasiada dwóch przedstawicieli klubów wybranych poprzez głosowanie przez kluby. Jeden to Komar, drugiego nazwiska nie pamiętam ale chyba to jest Nadachewicz z Torunia.
    No i super. Żaden z nich nie jest prezesem u siebie, czyli tak jak pisałem wcześniej.

  33. Powrót do góry    #2139
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,339
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,364 w 1,674 postach
    KLUB Liczebność Ligi Górny KSM
    Zielona Góra 8 brak
    Częstochowa - -
    Toruń 8 brak
    Tarnów 8 brak
    Gorzów 10 40
    Leszno 10 40
    Wrocław 10 lub 12 39
    Rzeszów 10 40
    Bydgoszcz 10 40
    Gniezno 10 40
    Gdańsk 8 lub 10 42
    Grudziądz 8 40

    Wyobraźcie sobie teraz, że ci ludzie mieliby rządzić ligą. Biorąc pod uwagę, że kompromis to słowo, które w opinii wielu prezesów jest pewnie najcięższym wulgaryzmem, można się domyślić świadkami jakich przepychanek bylibyśmy podczas przerwy zimowej.

  34. Powrót do góry    #2140
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,272
    Kliknij i podziękuj
    6,245
    Podziękowania: 2,010 w 1,240 postach
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/38...ec-metliku-w-g

    Cegielski na prezesa ! Pełen Szacun.

  35. Powrót do góry    #2141
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,869
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,378 w 3,160 postach
    No i super. Żaden z nich nie jest prezesem u siebie, czyli tak jak pisałem wcześniej.
    Bo i nie musi być prezesem aby reprezentować interesy wszystkich wspólników. Dokładnie rzecz ujmując wszystkich klubów ze SE. Skąd Ty się urwałes chłopie ? Nie jestem żadnym fachowcem czy prawnikiem. Ale rzeczy o których pisze to są podstawy.

    Nie tłumaczyć tylko zacytować sankcję - o to prosiłem.
    No przecież nie będę Ci cytował Kodeksu Spółek czy Kodeksu Karnego. Sam sobie poszukaj, jeśli jesteś ciekaw, jakie mogą być sankcję za niedotrzymanie umowy. Czy za świadome działania na niekorzyść spółki.

    Adastal

    No właśnie , niech Witkowski rozsądzi sam, bez ingerencji np. Dowhana co leże w interesie całego sportu żużlowego:
    1. SL 10 dr i ksm ale Dowhan mówi -Nie Witia, mi to nie pasuje.
    2. W interesie pojedynczych klubów- np. Falubazu leży zniesienie ksm-u. Zdecydowana wiekszośc chce tej regulacji, nie koniecznie w takiej słabej formie jak dotychczas.
    Przecież rok temu Witkowski rozsądził. Od sezonu 2014 mamy nowy regulamin. Więc o czym piszesz ?

    Czytałem ten wywiad z Cegła na SF. Musze przyznać, że gość w wyważonym tonie ładnie dokopał buntownikom.

    Wyobraźcie sobie teraz, że ci ludzie mieliby rządzić ligą. Biorąc pod uwagę, że kompromis to słowo, które w opinii wielu prezesów jest pewnie najcięższym wulgaryzmem, można się domyślić świadkami jakich przepychanek bylibyśmy podczas przerwy zimowej.
    Wole sobie tego nie wyobrażać
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  36. Powrót do góry    #2142
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez kapitan bomba Zobacz posta
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/38...ec-metliku-w-g

    Cegielski na prezesa ! Pełen Szacun.
    Buntownicy chcieli dobrze wypaść, a narazie to zostają tylko ośmieszani i ich argumenty którymi chcieli wojować zostają obalane i nawet skierowane przeciw nim samym

    Niech oni już lepiej najpierw zatrudnią kogoś żeby sprawował im oficjalne stanowisko, bo narazie to się tylko ośmieszyli.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  37. Powrót do góry    #2143
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-09-2011
    Postów
    1,003
    Kliknij i podziękuj
    227
    Podziękowania: 237 w 124 postach
    Obiektywność Cegielskiego jest na poziomie zera, więc nie podpierał bym się jego wypowiedziami.

    Moim zdaniem kluby powinny ustalić jeden sztuczny regulator KSM - ale tylko dolny.
    Masz kasę, jedziesz w elidze, nie masz wypad do 1. lub 2. ligi, oraz bezwzględne egzekwowanie licencji - jakakolwiek zaległość w stosunku do zawodników, jej brak, oraz odebranie możliwości pracy w żużlu ludziom odpowiedzialnym za ten stan w danym klubie.
    To jedyny sposób na podpisywanie racjonalnych kontraktów.
    Kluby by nie upadały, tylko zawodnicy dostosowali się do warunków na rynku. To moim zdaniem w sprawie regulaminu.

    Jeżeli chodzi o odwołanie zarządu EE (myślę, że był cel wizyty Dworakowskiego ), jestem za. Te gamonie powinny być obiektywne. Niestety kary jakie nakładali na Leszno, jednocześnie za te same przewinienia nie karząc innych klubów, w opinii wielu kibiców są skończeni.

  38. Powrót do góry    #2144
    Ekspert Awatar mhsol
    Dołączył
    30-04-2009
    Postów
    3,592
    Kliknij i podziękuj
    2,083
    Podziękowania: 684 w 384 postach
    Moim zdaniem kluby powinny ustalić jeden sztuczny regulator KSM - ale tylko dolny.
    Masz kasę, jedziesz w elidze, nie masz wypad do 1. lub 2. ligi, oraz bezwzględne egzekwowanie licencji - jakakolwiek zaległość w stosunku do zawodników, jej brak, oraz odebranie możliwości pracy w żużlu ludziom odpowiedzialnym za ten stan w danym klubie.
    To jedyny sposób na podpisywanie racjonalnych kontraktów.
    Ja to pisałem już dwa lata temu. Tylko zamknieta liga zawodowa . Jeśli w danym sezonie 12 drużyn zdoła spełnić wymogi licencyjne (+ gwarancje bankowe jak w koszu) to jedzie w SE, jeśli 8 - to jedzie 8. Nic więcej nie potrzeba - naprawdę - nic.
    Ostatnio edytowane przez mhsol ; 10-09-2013 o 19:33

  39. Powrót do góry    #2145
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-09-2011
    Postów
    1,003
    Kliknij i podziękuj
    227
    Podziękowania: 237 w 124 postach
    Cytat Zamieszczone przez mhsol Zobacz posta
    Ja to pisałem już dwa lata temu. Tylko zamknieta liga zawodowa . Jeśli w danym sezonie 12 drużyn zdoła spełnić wymogi licencyjne (+ gwarancje bankowe jak w koszu) to jedzie w SE, jeśli 8 - to jedzie 8. Nic więcej nie potrzeba - naprawdę - nic.
    Wtedy także eliminacja KSM 6.5 dla obcokrajowców bo wtedy wciskano by takich cieniasów do zwiększenie KSM.
    Jednak nie chciałem tego pisać, bo za chwilę były by głosy, że to nie ma sportowej rywalizacji w 1. lidze.
    Kto obyty w BEL wie jak ta liga działa? są tam spadki i awanse?
    Przykładów NBA i NHL to lepiej nie przywoływać

  40. Powrót do góry    #2146
    Zaawansowany Awatar ckm-ista
    Dołączył
    04-07-2005
    Postów
    2,181
    Kliknij i podziękuj
    156
    Podziękowania: 220 w 130 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Bo i nie musi być prezesem aby reprezentować interesy wszystkich wspólników. Dokładnie rzecz ujmując wszystkich klubów ze SE. Skąd Ty się urwałes chłopie ? Nie jestem żadnym fachowcem czy prawnikiem. Ale rzeczy o których pisze to są podstawy.

    ...

    No przecież nie będę Ci cytował Kodeksu Spółek czy Kodeksu Karnego. Sam sobie poszukaj, jeśli jesteś ciekaw, jakie mogą być sankcję za niedotrzymanie umowy. Czy za świadome działania na niekorzyść spółki.
    ...
    Aha, czyli jak zwykle zmyślasz. Coś słyszałeś, ale nie wiesz dokładnie o czym było. Traktuję to jako odpowiedź. Podziękował.

  41. Powrót do góry    #2147
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,869
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,378 w 3,160 postach
    Cytat Zamieszczone przez ckm-ista Zobacz posta
    Aha, czyli jak zwykle zmyślasz. Coś słyszałeś, ale nie wiesz dokładnie o czym było. Traktuję to jako odpowiedź. Podziękował.
    No dobra, zmyślam, ze Komar i Nadachewicz reprezentują kluby w RN SE, zmyślam, że wspólnicy spółek nie maja prawa dzialać na szkodę tejże spółki, zmyślam, że takie praktyki są karalne. Jeszcze coś ?

    Marass

    Moim zdaniem kluby powinny ustalić jeden sztuczny regulator KSM - ale tylko dolny.
    Masz kasę, jedziesz w elidze, nie masz wypad do 1. lub 2. ligi, oraz bezwzględne egzekwowanie licencji - jakakolwiek zaległość w stosunku do zawodników, jej brak, oraz odebranie możliwości pracy w żużlu ludziom odpowiedzialnym za ten stan w danym klubie.
    To jedyny sposób na podpisywanie racjonalnych kontraktów.
    Kluby by nie upadały, tylko zawodnicy dostosowali się do warunków na rynku. To moim zdaniem w sprawie regulaminu.
    Proste i skuteczne rozwiązanie

    Szkoda tylko, że nie do zaakceptowania przez większość udziałowców SE
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 10-09-2013 o 20:48
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  42. Powrót do góry    #2148
    Ekspert Awatar zigi1976
    Dołączył
    02-09-2007
    Postów
    5,715
    Kliknij i podziękuj
    1,386
    Podziękowania: 410 w 265 postach
    Cytat Zamieszczone przez ADASTAL Zobacz posta

    Nie wierzę ,że kluby są w stanie cokolwiek wywalczyć bo STARY komucha sie nie podda tak szybko. W nie przystąpienie do rozgrywek też nie wierzę. To byłby większy cud niż "zamiana wody w wino".

    Jednym słowem -gamonie walczą z mafią. To się nie może dobrze skończyć.
    No chłopie

    Nie doceniasz swojego byłego prezesa obecnie zasiadającego w zarządzie EE. Zerknij sobie w życiorys Władka, bo Wicja przy nim to leszcz.

  43. Powrót do góry    #2149
    Zaawansowany Awatar ckm-ista
    Dołączył
    04-07-2005
    Postów
    2,181
    Kliknij i podziękuj
    156
    Podziękowania: 220 w 130 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No dobra, zmyślam, ze Komar i Nadachewicz reprezentują kluby w RN SE, zmyślam, że wspólnicy spółek nie maja prawa dzialać na szkodę tejże spółki, zmyślam, że takie praktyki są karalne. Jeszcze coś ?
    ...
    Od początku pytam o uzasadnienie zaznaczonego. Resztę dopisałeś sobie, żeby rozmyć, a pytam nie bez powodu, postaraj się zrozumieć:
    Prezesi są organami swoich SSA i tu faktycznie odpowiadają karnie za działania na ich szkodę. Jednocześnie są przedstawicielami udziałowców EE, czyli odrębnego podmiotu. Interesy obu nie muszą być zgodne-zbieżne, zatem pytam skąd wziąłeś wiedzę o odpowiedzialności karnej wspólnika spółki, a nie jej organu, bo ta kwestia dyskusji nie podlega.

  44. Powrót do góry    #2150
    Ekspert
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    13,328
    Kliknij i podziękuj
    1,567
    Podziękowania: 1,200 w 919 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta


    No przecież nie będę Ci cytował Kodeksu Spółek czy Kodeksu Karnego. Sam sobie poszukaj, jeśli jesteś ciekaw, jakie mogą być sankcję za niedotrzymanie umowy. Czy za świadome działania na niekorzyść spółki.
    a może jednak poszukaj..

    W spółkach kapitałowych ścigać to sobie możesz członków zarządu, ale nie wspólników (udziałowców, akcjonariuszy)...

  45. Powrót do góry    #2151
    Użytkownik
    Dołączył
    06-01-2009
    Postów
    170
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 27 w 16 postach
    Cytat Zamieszczone przez JaacPoz Zobacz posta
    a może jednak poszukaj..

    W spółkach kapitałowych ścigać to sobie możesz członków zarządu, ale nie wspólników (udziałowców, akcjonariuszy)...
    Tak czytam te kolejne wpisy Mariusza i tylko czekałem, aż ktoś to zauważy.

    Umowy EE to ich umowy i oni muszą dopilnować, aby dotrzymać tych umów. EE ma swój zarząd ze Stępniewskim na czele i to ich problem, aby wystartowało 8 zespołów w 2014r. Sytuacja EE jest o tyle dobra, że mogą nie ulec szantażowi ze strony klubów. Ze słów Witkowskiego jasno wynika, że proces licencyjny może być bardzo gorący. Osiem drużyn na pewno wystartuje, pytanie jakie drużyny uzupełnią skład EE? Grudziądz? Równe? Łódź? Daugavpils? Dla EE to nie istotne. Ma być 8 drużyn, aby wywiązać się z umów np. NC+. Przypuszczam, że taki Rzeszów jak tylko zwęszy, że Leszno i Gorzów nie dostały licencji to zaraz zgłoszą się w ich miejsce. Taka to jest solidarność naszych prezesów (zresztą zawsze taka była). Prezes Witkowski nawet zauważył, że pod oświadczeniem podpisał się chyba ktoś z Rzeszowa, ale zdążył się wykreślić

    Problem mogą mieć właśnie kluby. Bo bez porozumienia z ministrem sportu nie zorganizują równoległej ligi. Chęci ze strony ministerstwa raczej nie będzie, bo wydaliby decyzję, która jest nie po myśli ich kolesiom z PZMot-u.

    Oznacza to, że "zbuntowane" kluby mogą wylądować w 2 lidze. Pytanie czy wszystkie kluby mają taką samą determinację? Nie wydaje mi się, ponieważ sytuacja każdego klubu, który widnieje pod oświadczeniem jest inna:
    -jedni się utrzymali i mają w perspektywie ciekawy skład na kolejny sezon (Częstochowa, Toruń, Tarnów),
    -inni się utrzymali i zapowiada się, że będą bić się dalej o utrzymanie (Wrocław, Leszno),
    -kolejne zakończyły sezon w lidze, ale wciąż z długami (Gorzów),
    -spadek, ale finansowo chyba dobrze stoją (Rzeszów),
    -no i spadkowicze z długami (Gniezno) - no tutaj ta determinacja będzie największa bo najmniej ryzykują.

  46. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Fredie za jego przydatny post!

    kapitan bomba (11-09-2013)

  47. Powrót do góry    #2152
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,869
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,378 w 3,160 postach
    Cytat Zamieszczone przez JaacPoz Zobacz posta
    a może jednak poszukaj..

    W spółkach kapitałowych ścigać to sobie możesz członków zarządu, ale nie wspólników (udziałowców, akcjonariuszy)...
    Hmm, czyli co, Twoim zdaniem będąc wspólnikiem w jakiejkolwiek spółce możesz świadomie działać na jej szkodę ?. Nie obawiając się konsekwencji karnych. Czy to chciałeś powiedzieć ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  48. Powrót do góry    #2153
    Zaawansowany
    Dołączył
    24-10-2005
    Postów
    2,312
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 804 w 358 postach
    Kluby chcą większą dywidendę od zysków spółki, niższe opłaty za zarządzanie, jawność (w obrębie spółki) pensji Stępniewskiego i jemu podobnych. Ponadto zwiększenie udziałów (teraz PZM =51%) albo inny sposób na zwiększenie wpływów decyzyjnych. Spory o podobnym charakterze zdarzały się w profesjonalnych ligach (vide: spory między duopolem FCB/RM w lidze hiszpańskiej a pozostałymi klubami, w naszej kopanej też już sie parokrotnie wspólnicy starli o kasę z C+, prezes Legii stawia sprawę w taki sposób, że albo dostanie więcej z puli dla klubów albo zrobi własny kanał TV z meczami Legii - swoją drogą niezły kolo, taki piłkarski Dowhan - niedługo wyskoczy nawet z lodówki).

    Straszak w postaci nie przystąpienia do rozgrywek do oczywiście blef. Taki typowo "półtorakowy".
    Ostatnio edytowane przez There_is_no_spoon ; 11-09-2013 o 10:10

  49. Powrót do góry    #2154
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,869
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,378 w 3,160 postach
    Za PS:

    Władysław Komarnicki (członek rady nadzorczej żużlowej Ekstraligi)
    Uważam, że sezon 2014 się odbędzie, bo strony prędzej czy później się dogadają. Tylko przestańmy rozmawiać za pośrednictwem mediów, bo to nie ma sensu. Wspólnicy muszą się spotkać z zarządem i radą nadzorczą przy wspólnym stole i poszukać drogi wyjścia z kryzysu.
    Oświadczenie klubów czytałem i muszę powiedzieć, że mam wgląd we wszystkie dokumenty i nie stwierdziłem żadnych finansowych nieprawidłowości. Mogę się nie zgadzać z prezesem Andrzejem Witkowskim, ale długo go znam i wiem, że na żadne przekręty by sobie nie pozwolił. A prośba prezesów o danie im większego wpływu na sprawy żużla nieco mnie dziwi, bo przecież kiedyś szef Unii Józef Dworakowski mówił do Witkowskiego "prezes, weź nas za mordę, bo my się nigdy nie dogadamy". Wiem, że zebrania prezesów były szopką, więc powrót od tego nie ma sensu.
    Hmm, ciekaw jestem czy Władek faktycznie tak myśli czy może tak gada ze względu na miejsce w którym obecnie zasiada

    A może Władek w końcu przejrzał na oczy, może on również nie ufa takiemu Rusko ?

    Marta Półtorak (prezes PGE Marmy Rzeszów)
    Przekaz oświadczenia sporządzonego przez 8 klubów jest prosty i jasny. Albo się spotkamy z prezesem Andrzejem Witkowskim i radą nadzorczą żużlowej Ekstraligi i uzgodnimy pewne zasady postępowania i będziemy ich przestrzegać, albo ligi w sezonie 2014 nie będzie. Mamy nadzieję, że zostanie zwołane nadzwyczajne walne zebranie, oczywiście w możliwie najszybszym terminie. Jeśli Polski Związek Motorowy mówi o spotkaniu po sezonie, to jest to zdecydowanie za późno. Mamy zbyt poważne sprawy do ustalenia, żeby rozmawiać o nich za pięć dwunasta. Nie chcę mówić o szczegółach, ale to oświadczenie było niezbędne. Ekstraliga nie jest prowadzona tak jak powinna, dlatego chcemy ustalić inny, nowy kształt współpracy. Chcemy, żeby związek zaczął brać pod uwagę opinię wspólników. Wspólnicy finansują ligę, więc to wydaje się naturalne i oczywiste.
    No tak, to ja się pytam Pani Marty czy jej wizja prowadzenia SE jest zbieżna z wizją np. Dworakowskiego ?

    Zenon Plech (były wicemistrz świata na żużlu)
    Żadnego lokautu nie będzie. Jak już prezesi znajdą się pod ścianą, to wycofają się ze swoich gróźb i ustąpią. Przecież nie zrealizują swojej groźby i nie utworzą własnej ligi. Regulamin jasno stanowi, że tylko Polski Związek Motorowy ma prawo organizować tego rodzaju rozgrywki. Poza związkiem żadnej legalnej ligi nie będzie. Jednak wielka szkoda, że znowu mamy w żużlu awanturę. Jak długo żyję nie pamiętam, żeby taki spór klubów z PZMot. miał miejsce. Myślę jednak, że prezes Andrzej Witkowski nie musi się niczym przejmować. Jak to mówią: psy szczekają a karawana jedzie dalej. Swoją drogą, to prezesi żużlowych klubów trochę strzelają kulą w płot z tymi finansowymi oskarżeniami. Sami źle gospodarują pieniędzmi, narobili długów w swoich klubach a teraz piszą oświadczenie, w którym domagają się od związku jakiś "groszy".
    To fakt bezsporny.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  50. Powrót do góry    #2155
    Użytkownik
    Dołączył
    06-01-2009
    Postów
    170
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 27 w 16 postach

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Hmm, czyli co, Twoim zdaniem będąc wspólnikiem w jakiejkolwiek spółce możesz świadomie działać na jej szkodę ?. Nie obawiając się konsekwencji karnych. Czy to chciałeś powiedzieć ?
    Mariusz każda spółka ma swój zarząd i to on odpowiada. Zarząd może być jedno lub wieloosobowy. Udziałowiec czy wspólnik nie reprezentuje spółki i nie podejmuje za nią żadnych decyzji (chyba, że ma stosowne pełnomocnictwo). Np. Józef Dworakowski jako prezes spółki UNIA LESZNO SSA może sobie nagrabić działając na szkodę tej spółki. Nawiasem mówiąc to oświadczenie to jakiś PR-owski wybieg. Po pierwsze oświadczenie zaczyna się od słów: "My niżej podpisani przedstawiciele Klubów Sportowych", a po drugie pod oświadczeniem podpisał się Józef Dworakowski Unia Leszno.

    Oficjalnie powinno to być "My niżej podpisani reprezentujący Sportowe Spółki Akcyjne" i podpis Józef Dworakowski prezes UNIA LESZNO SSA z pieczątką. Wtedy można by było uznać, że we Wrocławiu działał prezes Dworakowski w imieniu spółki, a tak to wystąpił przedstawiciel klubu sportowego (czyli kto tak na prawdę? sympatyk? kibic?) w imieniu jakiego podmiotu? stowarzyszenia?

    I tak można w każdym przypadku osoby, która podpisała to oświadczenie.

  51. Powrót do góry    #2156
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,869
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,378 w 3,160 postach
    Fredie

    Jasne, ze tak. Tylko Ty mówisz o tym co się już wydarzyło. A ja mówię o tym co dopiero nastąpi. O tym czym straszą wspólnicy SE. Dopiero te ruchy będą analizowane pod kątem ewentualnego działania na szkodę spółki. A w mojej ocenie świadome nie realizowanie umów zawartych przez SE ( z tv, ze sponsorami itd.) przez wspólników SE jest działaniem na szkodę spółki. Powtarzam, w mojej ocenie.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  52. Powrót do góry    #2157
    Zaawansowany
    Dołączył
    24-10-2005
    Postów
    2,312
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 804 w 358 postach
    Niech Plech poczyta co to jest lokaut. Gdyż do sytuacji w EE nie ma on żadnego odniesienia. No chyba, że Cegielski się włączy do akcji i zagrozi strajkiem zawodników.
    Ekspert od siedmiu boleści.

  53. Powrót do góry    #2158
    Zaawansowany Awatar Rif
    Dołączył
    10-04-2003
    Postów
    2,704
    Kliknij i podziękuj
    147
    Podziękowania: 794 w 451 postach
    Dziwy natury. Leszno chce powiększenia ligi i powrotu Folii Rzeszów? Ramię w ramię przeciwko ciemiężcom z Ekstraligi, którzy każą przestrzegać regulaminy, płacić kary i długi.

  54. Powrót do góry    #2159
    Zaawansowany
    Dołączył
    24-10-2005
    Postów
    2,312
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 804 w 358 postach
    Sojusz taktyczno-partykularny. Teraz razem, a później znów będą knuć i kombinować jak się nawzajem przechytrzyć
    Normalny dzień w polskim speedway'u

  55. Powrót do góry    #2160
    Użytkownik
    Dołączył
    06-01-2009
    Postów
    170
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 27 w 16 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Fredie

    Jasne, ze tak. Tylko Ty mówisz o tym co się już wydarzyło. A ja mówię o tym co dopiero nastąpi. O tym czym straszą wspólnicy SE. Dopiero te ruchy będą analizowane pod kątem ewentualnego działania na szkodę spółki. A w mojej ocenie świadome nie realizowanie umów zawartych przez SE ( z tv, ze sponsorami itd.) przez wspólników SE jest działaniem na szkodę spółki. Powtarzam, w mojej ocenie.
    Wydaje mi się, że jeśli dany klub uzyska licencję na sezon 2014 i odmówi startów to powtórzą się kary takie jak w tym roku po meczu Leszno - Rzeszów. Jeśli dany klub nie uzyska licencji, to EE musi znaleźć inny, który go zastąpi. Wg mnie ten scenariusz się nie ziści, ponieważ w obozie "buntowników" pojawią się "łamistrajkowie", a jeśli okaże się, że pierwszy raz w historii prezesi potrafili być wobec siebie lojalni, to licencja może być zaproponowana innym klubom z niższych lig, a nawet innych krajów. W naszej lidze dalej jeździ klub z Łotwy. Jeździły z Czech czy Ukrainy, a i wydaje mi się, że i kluby niemieckie chętnie by wystartowały. Mogłaby powstać bardzo fajna liga. Wtedy mogłoby się okazać, że co niektórzy zamknęli sobie drogę do licencji na dłużej niż jeden sezon.

    Uważam, że EE nie będzie miała problemów z realizacją swoich umów.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •