Strona 53 z 274 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103153 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,341 do 2,385 z 12329

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

  1. Powrót do góry    #2341
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    A więc o to to chodzi hahahaha Witkowski stanie po stronie FIM, One Sport to chyba blisko z Toruniem, kluby powiedzą, że Witkowski nie dba o nasz interes i pójdą za Karkosikiem

    Taki tam żarcik, ale kto wie o co te lody się kręci
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  2. Powrót do góry    #2342
    Użytkownik
    Dołączył
    12-12-2004
    Postów
    195
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 24 w 12 postach
    Cytat Zamieszczone przez alienisko Zobacz posta
    A więc o to to chodzi hahahaha Witkowski stanie po stronie FIM, One Sport to chyba blisko z Toruniem, kluby powiedzą, że Witkowski nie dba o nasz interes i pójdą za Karkosikiem

    Taki tam żarcik, ale kto wie o co te lody się kręci
    Dokładając do tego brak akceptacji przez FIM polskich tłumików Witkowski staje po stronie SEC. Może być granda tej zimy

  3. Powrót do góry    #2343
    Ekspert Awatar Noski
    Dołączył
    01-09-2006
    Postów
    5,231
    Kliknij i podziękuj
    300
    Podziękowania: 1,220 w 650 postach
    Cytat Zamieszczone przez y0z Zobacz posta
    Dokładając do tego brak akceptacji przez FIM polskich tłumików Witkowski staje po stronie SEC. Może być granda tej zimy

    My Polacy przez swoje kłótnie, brak jedności w działaniu i tak się damy wydymać....
    Chwila która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...

  4. Powrót do góry    #2344
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Na ile czasu BSI dostało prawa do GP?
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  5. Powrót do góry    #2345
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,338
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,364 w 1,674 postach
    Z tego co pamiętam umowa była podpisana na okres 20 lat (2000-2019). Z drugiej strony, wczoraj podczas SEC, Pieczatowski wspomniał coś o tym, że przyszły sezon będzie ostatnim pod patronatem BSI.

  6. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    alienisko (30-09-2013)

  7. Powrót do góry    #2346
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    No Angole grają ostro, jeżeli nie złagodnieją to szykuje się walka o być albo nie być któregoś cyklu. Znając nasze władze nie staną "okoniem" i wygra cyrk BSI.

    Postawić się i trwać przy swoim, niech to rynek zweryfikuje co jest lepsze!
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  8. Powrót do góry    #2347
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,156
    Kliknij i podziękuj
    6,531
    Podziękowania: 8,868 w 4,880 postach
    Ile GP i DPS zgodnie z obowiazujacymi umowami ma jeszcze odbyc sie w Polsce?
    Pytam,bo jak widac BSI ostro idzie po bandzie i szykuje sie chyba niezla wojenka.
    Nie jestem do konca przekonany,ze BSI bez Polskich rund GP i DPS bedzie krecila takie lody jak dotychczas.
    Przezyc przezyja i bez nas, w koncu nie jestesmy pepkiem swiata,ale nie od dzis wiadomo ,ze najwiekszy szmal krecili chyba na Polakach.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  9. Powrót do góry    #2348
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    My mamy jeszcze w przyszłym sezonie GP. Inni to nie wiem.
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  10. Powrót do góry    #2349
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,848
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Ile GP i DPS zgodnie z obowiazujacymi umowami ma jeszcze odbyc sie w Polsce?
    Pytam,bo jak widac BSI ostro idzie po bandzie i szykuje sie chyba niezla wojenka.
    Nie jestem do konca przekonany,ze BSI bez Polskich rund GP i DPS bedzie krecila takie lody jak dotychczas.
    Przezyc przezyja i bez nas, w koncu nie jestesmy pepkiem swiata,ale nie od dzis wiadomo ,ze najwiekszy szmal krecili chyba na Polakach.

    BSI podpisała umowę na organizację SGP i SWC z FIM bodajże w 1997 lub 1998 roku. Czas trwania umowy to 20 lat. Wychodzi na to, ze umowe mają do 2017/18 roku.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  11. Powrót do góry    #2350
    Zaawansowany Awatar ckm-ista
    Dołączył
    04-07-2005
    Postów
    2,181
    Kliknij i podziękuj
    156
    Podziękowania: 220 w 130 postach
    Mocna rzecz-wykluczenie zawodnika z walki o tytuł mistrza świata za udział w turnieju o tytuł mistrza europy. Żużel skandalami stoi.

  12. Powrót do góry    #2351
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-03-2004
    Postów
    2,646
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 175 w 129 postach
    Co żużel ma z tego, że jest pod skrzydłami FIM? Ja nie widzę żadnych korzyści. Trzeba stworzyć nową światową organizację żużlową z nowymi rozgrywkami o IMŚ i DMŚ (z transmisjami w Eurosporcie, a nie w jakichś zakodowanych stacjach). Oczywiście formuła rozgrywek musi być dokładnie przemyślana i szeroko skonsultowana z kibicami.

  13. Powrót do góry    #2352
    Użytkownik
    Dołączył
    09-05-2005
    Postów
    237
    Kliknij i podziękuj
    15
    Podziękowania: 29 w 16 postach
    Cytat Zamieszczone przez Ostatni Zobacz posta
    Co żużel ma z tego, że jest pod skrzydłami FIM? Ja nie widzę żadnych korzyści. Trzeba stworzyć nową światową organizację żużlową z nowymi rozgrywkami o IMŚ i DMŚ (z transmisjami w Eurosporcie, a nie w jakichś zakodowanych stacjach). Oczywiście formuła rozgrywek musi być dokładnie przemyślana i szeroko skonsultowana z kibicami.
    Otóż to! A do tego utworzyć konkurencyjną wobec ekstralipy - prawdziwie zawodową polską ligę żużlową
    Ostatnio edytowane przez Rafiozi ; 30-09-2013 o 17:31

  14. Powrót do góry    #2353
    Stały bywalec Awatar Sorel
    Dołączył
    22-04-2005
    Postów
    1,366
    Kliknij i podziękuj
    38
    Podziękowania: 356 w 141 postach
    Cytat Zamieszczone przez Rafiozi Zobacz posta
    Otóż to! A do tego konkurencyjną wobec ekstralipy drugą polską ligę żużlową.
    Tak właśnie! Mamy przecież drugiego Tomasza Golloba, więc jest na czym budować!
    Publikováno poèítaèe vyrobené v Èínì. Staèí klepnout na klávesnici vyrobené na Tchaj-wanu. Nahráno kabel vyroben kurva ví kde.

  15. Powrót do góry    #2354
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    http://espeedway.pl/news,cykl_sec_20...,65445,12.html

    Zdaniem Konikiewicza, zmianom nie powinien natomiast ulec kształ przyszłorocznego cyklu SEC oraz obsada zawodników. To jednak wcale nie jest takie oczywiste. Brytyjska firma BSI, organizująca cykl Grand Prix, zapowiada, że już niebawem w regulaminie FIM pojawi się zapisać mówiący, iż zawodnicy startujący w zawodach o Indywidualne Mistrzostwo Świata, nie będą mogli startować w SEC. - Mamy umowę wieloletnią, zarówno z FIM Europe, jak i z Eurosportem. Można nas szykanować regulacjami zewnętrznymi, ale do tego potrzebny jest szereg ustaleń i zgoda wielu ludzi. Pokazaliśmy w tym roku, że się nie boimy i robimy swoje. Nie wiem, co się powinno wydarzyć, żeby nas zatrzymać - wyjaśnia pewny siebie Konikiewicz.
    Czy będą nieugięci czy jak to zwykle bywa rzucą rekawice?!
    Szkoda jakby nie było zawodów w Polsce. O organizacje GP się zabijali, a o SEC już nie. Ot solidarność ! tfu ...
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  16. Powrót do góry    #2355
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,848
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez Rafiozi Zobacz posta
    Otóż to! A do tego utworzyć konkurencyjną wobec ekstralipy - prawdziwie zawodową polską ligę żużlową
    I kto miałby zarządzać tą ligą ? Karkosik ? Prezesi klubów ? Czy Ty ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  17. Powrót do góry    #2356
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,270
    Kliknij i podziękuj
    6,245
    Podziękowania: 2,010 w 1,240 postach
    Ktoś w tym sporze będzie musiał polec. Stawiam na SEC. I nie będzie to dobre dla żużla.

    Tak mi się teraz nasunęło coś na myśl. Cały czas nie mogłem rozkminić, co ten Nadachewicz robi wśród buntowników z Wrocławia. Przecież regulamin Witkowskiego wybitnie sprzyjał Unibaxowi, dlatego nie mogłem zrozumieć o co ten koleś tak na prawdę tam walczy. Teraz mnie oświeciło. Być może przejęcie władzy było mu potrzebne do tego, by móc przeforsować zakaz startów w Polskiej lidze zawodników z GP. O takim pomyśle otwarcie mówili ludzie z SEC, przeszkodą wydawał się być jedynie Witkowski.

  18. Powrót do góry    #2357
    Stały bywalec Awatar rume
    Dołączył
    10-08-2003
    Postów
    868
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 6 postach
    Zakaz startów w polskiej lidze zawodników z GP jest nie logiczny (ograniczenie do jednego zawodnika to tak). Stawiam bardziej na zakaz startów w innych rozgrywkach ligowych, co też dałoby po uszach innym federacjom choć angolom najmniej. Wtedy działacze skandynawscy może by się obawiali o poziom swoich rozgrywek i może wpłynęli na stanowisko BSI.

  19. Powrót do góry    #2358
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,156
    Kliknij i podziękuj
    6,531
    Podziękowania: 8,868 w 4,880 postach
    Cytat Zamieszczone przez kapitan bomba Zobacz posta
    Przecież regulamin Witkowskiego wybitnie sprzyjał Unibaxowi,
    Jak to mowil Goebbels,klamstwo powtarzane 1000 razy staje sie prawda.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  20. Powrót do góry    #2359
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Na ten czas to ta wojenka wygląda jak walka Dawida z Goliatem. SEC nie ma jeszcze takiej pozycji jak GP.

    Wystarczy popatrzeć kto jezdzi w tym SEC i kto zostaje mistrzem tej imprezy i widać te różnice. Ale widać ,że ida ostro na wojne i jeden polegnie, coś mi się zdaje ,że polegnie SEC.

    Wojna się zaostrza i myśle ,że nasi wymiekną jak zwykle to bywa.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  21. Powrót do góry    #2360
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,270
    Kliknij i podziękuj
    6,245
    Podziękowania: 2,010 w 1,240 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Jak to mowil Goebbels,klamstwo powtarzane 1000 razy staje sie prawda.
    Możesz rozwinąć ?

  22. Powrót do góry    #2361
    Ekspert Awatar Gadol
    Dołączył
    06-11-2012
    Postów
    5,850
    Kliknij i podziękuj
    3,228
    Podziękowania: 2,308 w 1,237 postach
    Cytat Zamieszczone przez Rafiozi Zobacz posta
    Otóż to! A do tego utworzyć konkurencyjną wobec ekstralipy - prawdziwie zawodową polską ligę żużlową
    Następny widzę oderwany od rzeczywistości.
    Moja jazda mogła wyglądać dużo lepiej, gdyby nie presja ze strony pseudokibiców, bo nie będę ukrywał, ale taka była. Oczywiście są prawdziwi kibice, ale niestety ta grupa pseudokibiców wygrywała z moją głową. (B.Świącik)
    Każdy dostał po dwa nowe motocykle z silnikami od Fleminga Gravesena, na bieżąco remontowanymi. (B.Świącik)

  23. Powrót do góry    #2362
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,156
    Kliknij i podziękuj
    6,531
    Podziękowania: 8,868 w 4,880 postach
    Cytat Zamieszczone przez kapitan bomba Zobacz posta
    Możesz rozwinąć ?
    Co tu rozwijac? Po prostu nie widze w regulaminie Witkowskego niczego co by wybitnie sprzyjalo Unibaxowi.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  24. Powrót do góry    #2363
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Jeśli SEC ma za sobą Ekstraligę to w zasadzie konflikt z BSI kończy się na stwierdzeniu: ENEA Ekstraliga gotowa jest zakazać startów w SGP zawodnikom startującym w lidze.
    Wystarczy ogłosić, że rundy ligowe w weekendy, na które planuje się SGP, będą rozgrywane zarówno w soboty i niedziele (np. po 2 mecze dziennie).
    To co robią Angole to s****ysyństwo. Oni nigdy nie liczyli się z innymi. Taki naród.
    Ja się zastanawiam, czy SEC to projekt mający istnieć przez dłuższy czas, czy może ludzie z One Sport Marketing robią sobie przetarcie przed "atakiem" na pozycję BSI i przejęcie praw do SGP po wygaśnięciu obowiązującej umowy.
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  25. Powrót do góry    #2364
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-08-2002
    Postów
    1,513
    Kliknij i podziękuj
    484
    Podziękowania: 411 w 224 postach
    Wygląda to na dość brutalne wzięcie słowiańskiego płatnika za pysk i sprowadzenie do parteru. Przy czym w obozie płatnika już są z pewnością przygotowani klakierzy nowych rozwiązań.

    Chwilami to smutne-dużo miejskiej, państwowej kasy, kasy z firm gdzie pracownik "kosi całe półtorej koła" idzie /pośrednio/ na utrzymanie cyrku, w którym mamy niewiele do powiedzenia.

    Z tłumikami wytargali nas za uszy, plasnęli w policzek i jedziemy dalej.

    "Jeśli SEC ma za sobą Ekstraligę to w zasadzie konflikt z BSI kończy się na stwierdzeniu: ENEA Ekstraliga gotowa jest zakazać startów w SGP zawodnikom startującym w lidze.
    Wystarczy ogłosić, że rundy ligowe w weekendy, na które planuje się SGP, będą rozgrywane zarówno w soboty i niedziele (np. po 2 mecze dziennie)."


    Maćku śnisz. Za możliwość zagrania na nosie Robertowi, Romanowi czy innej Marcie, rodak-działacz odda się za darmo i z radością.
    Ostatnio edytowane przez yahata ; 30-09-2013 o 19:34
    "Everyone has a plan until they get punched in the face" M.Tyson


  26. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi yahata za jego przydatny post!

    MaciekGKS (30-09-2013)

  27. Powrót do góry    #2365
    Ekspert Awatar Gadol
    Dołączył
    06-11-2012
    Postów
    5,850
    Kliknij i podziękuj
    3,228
    Podziękowania: 2,308 w 1,237 postach
    Cytat Zamieszczone przez MaciekGKS Zobacz posta
    Jeśli SEC ma za sobą Ekstraligę to w zasadzie konflikt z BSI kończy się na stwierdzeniu: ENEA Ekstraliga gotowa jest zakazać startów w SGP zawodnikom startującym w lidze.
    Wystarczy ogłosić, że rundy ligowe w weekendy, na które planuje się SGP, będą rozgrywane zarówno w soboty i niedziele (np. po 2 mecze dziennie).
    To co robią Angole to s****ysyństwo. Oni nigdy nie liczyli się z innymi. Taki naród.
    Ja się zastanawiam, czy SEC to projekt mający istnieć przez dłuższy czas, czy może ludzie z One Sport Marketing robią sobie przetarcie przed "atakiem" na pozycję BSI i przejęcie praw do SGP po wygaśnięciu obowiązującej umowy.
    O ile się nie mylę to w regulaminie rozgrywek jest wpisana wyższość pewnych zawodów pod egidą FIM (nie tylko SGP) nad ligą. Więc za bardzo nie widzę takiej możliwości bez grzebania w regulaminie a to zależne jest od PZM, które podlega FIM.
    Moja jazda mogła wyglądać dużo lepiej, gdyby nie presja ze strony pseudokibiców, bo nie będę ukrywał, ale taka była. Oczywiście są prawdziwi kibice, ale niestety ta grupa pseudokibiców wygrywała z moją głową. (B.Świącik)
    Każdy dostał po dwa nowe motocykle z silnikami od Fleminga Gravesena, na bieżąco remontowanymi. (B.Świącik)

  28. Powrót do góry    #2366
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,517
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Mariusz, skąd wziąłeś te daty 1997/1998? Przecież BSI wzięło żużel od 2000.

  29. Powrót do góry    #2367
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gadol Zobacz posta
    O ile się nie mylę to w regulaminie rozgrywek jest wpisana wyższość pewnych zawodów pod egidą FIM (nie tylko SGP) nad ligą. Więc za bardzo nie widzę takiej możliwości bez grzebania w regulaminie a to zależne jest od PZM, które podlega FIM.
    Skoro prezesi klubów ustalili regulamin, w myśl którego w drużynie może startować maksymalnie dwóch zawodników z cyklu Grand Prix to będą mogli również ustalić regulamin zabraniający w lidze jeździć zawodnikom z Grand Prix w ogóle. Oczywiście stanie się to jeszcze przed podpisaniem przez zawodników zobowiązań na starty w cyklu w 2014 roku. I zawodnicy będąc poinformowanymi o takim regulaminie postąpią tak jak Protasiewicz przed dwoma laty, tj. zrezygnują z cyklu na rzecz twardego szmalu jaki wyciągają z polskiej ligi.
    Nasi działacze nie zdają sobie sprawy ze swojej siły. Przecież oni mogliby zrobić wszystko z tym żużlem. Wystarczyłoby się tylko na chwilę skonsolidować, a potem liczyć kasę, która obecnie płynie strumieniami do Anglii.
    Ja liczę na podobny sposób negocjacji jak opisałem powyżej przy okazji kolejnego konkursu na licencję Speedway Grand Prix. Cykl ten według mnie musi być w polskich rękach w myśl zasady, że rządzi ten kto ma kasę. W razie wątpliwości ze strony FIM polskie środowisko żużlowe powinno wytoczyć najcięższe działa uświadamiając federację, że jeśli my (nasz podmiot) nie dostanie cyklu to pod pretekstem oszczędności finansowych zabronimy jazdy w polskich ligach zawodnikom startującym w SGP (wystarczy nawet ograniczyć się do zagraniczych zawodników).
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  30. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi MaciekGKS za jego przydatny post!

    spitt22 (01-10-2013)

  31. Powrót do góry    #2368
    Zaawansowany Awatar ckm-ista
    Dołączył
    04-07-2005
    Postów
    2,181
    Kliknij i podziękuj
    156
    Podziękowania: 220 w 130 postach
    MaciekGKS, na chwilę wypadliście z obiegu stąd możesz nie wiedzieć, że w SE prezesi mają łącznie 49% udziałów, a Witkacy(PZM) 51%. Od woli tego ostatniego zależą zmiany. Na marginesie dodam, że Witkacy jest wiceprezydentem FIM.
    Zgadnij jak będzie.

  32. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi ckm-ista za jego przydatny post!

    Gadol (01-10-2013)

  33. Powrót do góry    #2369
    Ekspert Awatar Gadol
    Dołączył
    06-11-2012
    Postów
    5,850
    Kliknij i podziękuj
    3,228
    Podziękowania: 2,308 w 1,237 postach
    @MaciekGKS siłę i konsolidację tego środowiska mogłeś zobaczyć podczas "wojny" o tłumiki.

    A obecny regulamin uchwalił PZM przy pomocy tzw. grona ekspertów. Kluby same poprosiły o wzięcie ich za ryj czy jakoś tak.
    Ostatnio edytowane przez Gadol ; 01-10-2013 o 00:22
    Moja jazda mogła wyglądać dużo lepiej, gdyby nie presja ze strony pseudokibiców, bo nie będę ukrywał, ale taka była. Oczywiście są prawdziwi kibice, ale niestety ta grupa pseudokibiców wygrywała z moją głową. (B.Świącik)
    Każdy dostał po dwa nowe motocykle z silnikami od Fleminga Gravesena, na bieżąco remontowanymi. (B.Świącik)

  34. Powrót do góry    #2370
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-06-2004
    Postów
    1,585
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 143 w 64 postach
    Tak naprawde do niezatrudnienia zawodnikow z GP wcale nie trzeba zmian regulaminowych. Zaden PZMot czy FIM tego nie zabroni.

    Zeby nie zatrunic w lidze zadnego GP ridera wystarczy zadnego ... nie zatrudnic.

    Mozliwe, choc tylko w teorii

  35. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi shatter za jego przydatny post!

    ADASTAL (02-10-2013)

  36. Powrót do góry    #2371
    Ekspert Awatar Gadol
    Dołączył
    06-11-2012
    Postów
    5,850
    Kliknij i podziękuj
    3,228
    Podziękowania: 2,308 w 1,237 postach
    Widzisz możliwość takiego porozumienia i dotrzymania słowa wśród prezesów? Utopia. Poza tym co niektórzy mają ważne kontrakty.
    Moja jazda mogła wyglądać dużo lepiej, gdyby nie presja ze strony pseudokibiców, bo nie będę ukrywał, ale taka była. Oczywiście są prawdziwi kibice, ale niestety ta grupa pseudokibiców wygrywała z moją głową. (B.Świącik)
    Każdy dostał po dwa nowe motocykle z silnikami od Fleminga Gravesena, na bieżąco remontowanymi. (B.Świącik)

  37. Powrót do góry    #2372
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,156
    Kliknij i podziękuj
    6,531
    Podziękowania: 8,868 w 4,880 postach
    Po wygasniecu umow nie organizowac zadnej rundy GP czy DPS.Niech Angole robia swoj cyrk dla 6.000 w Gorican czy Pradze.Wycofac wszystkich polskich sponsorow.
    Do tego potrzeba solidarnosci srodowiska ,bo oficjalnie nie moga niczego zakazac,wiec bedzie problem.
    Gdyby sie jednak udalo,Angole odczuja to na pewno.
    Miala byc zuzlowa LM ale bez zainteresowania ze strony Polski ten pomysl szybciej upadl niz sie narodzil.
    Moze i nie jestesmy glownym rozgrywajacym w swiatowym zuzlu,ale bez nas a szczegolnie bez naszych pieniedzy wszystkim bedzie ciezko.
    Nie mam tylko pomyslu na to aby pieniadze z ligowych kontraktow nie szly na GP.Ciezka sprawa,bo zawodnik podpisuje i co zrobi z pieniedzmi zalezy glownie od niego.
    Tego sie raczej nie da przeskoczyc,choc solidarnosc prezesow i nie placenie za podpis nieco by utrudnilo zawodnikom inwestowanie ligowych pieniedzy w GP.
    No niestety,tak ze sponsorami jak i prezesami utopia.
    Jedyne co jest realne to brak rund GP i DPS w Polsce.To juz nie jest kura znoszaca zlote jajka,wiec z tego bedzie najlatwiej zrezygnowac.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 01-10-2013 o 06:54
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  38. Powrót do góry    #2373
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,848
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Mariusz, skąd wziąłeś te daty 1997/1998? Przecież BSI wzięło żużel od 2000.
    Z sufitu, tak mi się zdawało. BSI powstało w 1997 roku, sądziłem, że w 1998 brali już SGP. Początek cyklu datowany jest (o ile pamiętam na 1994/95 rok.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  39. Powrót do góry    #2374
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,515
    Kliknij i podziękuj
    678
    Podziękowania: 2,871 w 1,759 postach
    .W zwiazku z nawrotem pomyslu polskiego obywatelstwa dla Loktaewa proponuję wprowadzić zapis, który ma się pojawić w koszykówce. Zawodnik z polskim obywatelstwem, który startował w innej reprezentacji jest traktowany jako "obcy".
    To ukróci zapędy "fair play" niektórych prezesów.

  40. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kowjanko za jego przydatny post!

    ADASTAL (02-10-2013)

  41. Powrót do góry    #2375
    Zaawansowany Awatar ckm-ista
    Dołączył
    04-07-2005
    Postów
    2,181
    Kliknij i podziękuj
    156
    Podziękowania: 220 w 130 postach
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/38...ak-tylko-mozna

    ...Jeśli chcielibyśmy postąpić w jeszcze twardszy sposób, to wystarczy wprowadzić, czy postraszyć wprowadzeniem wyboru między startowaniem w lidze polskiej i Grand Prix. Myślę, że byłoby to bardzo skuteczne i szybko rozwiązałoby to sprawę. ...
    Proste? Proste.
    Nawet nie sam Witkacy, ale wystarczy że przewodniczący GKSŻ Piotr Szymański wynurzy się z kolejnym pomysłem i odpowiedni sygnał pójdzie w świat. Tymczasem u nas jest cisza, a potem będą jęki, że za późno.

  42. Powrót do góry    #2376
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    .W zwiazku z nawrotem pomyslu polskiego obywatelstwa dla Loktaewa proponuję wprowadzić zapis, który ma się pojawić w koszykówce. Zawodnik z polskim obywatelstwem, który startował w innej reprezentacji jest traktowany jako "obcy".
    To ukróci zapędy "fair play" niektórych prezesów.
    Pewien Dariusz "wywąchał" info , że As Unibaxu też chce być Polakiem, także trzeba by się mocno zastanowić nad tym przepisem

    http://torun.gazeta.pl/torun/1,35576...aksu_chce.html


    Co do tej wojenki to jak Polacy po raz kolejny odpuszczą , to tylko pokażą jacy to słabi są. Te całe BSI żyje z kasy z Polski, biorą wielką kasiorę i jeszcze chcą batem chłostać tych co ta kasę łożą.

    Kopnąć ich w d... i iść na wojne, oni bez Polski zubożeją o połowe. Tutaj należy się postawić ostro, a nie jak zawsze szabelką pomachać i spuścić głowy.

    Speedway bez POlski i polskich zawodników to już amatorka i należy to wykorzystać. Zdrowa konkurencja tylko by pomogła dyscyplinie, ale Angole chcą mieć monopol i doić Polaków.
    Ostatnio edytowane przez shelve ; 01-10-2013 o 14:38
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  43. Powrót do góry    #2377
    Ekspert Awatar Gadol
    Dołączył
    06-11-2012
    Postów
    5,850
    Kliknij i podziękuj
    3,228
    Podziękowania: 2,308 w 1,237 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Nie mam tylko pomyslu na to aby pieniadze z ligowych kontraktow nie szly na GP.Ciezka sprawa,bo zawodnik podpisuje i co zrobi z pieniedzmi zalezy glownie od niego.
    Jak rozwiązać to pokazali działacze z Rybnika, podstawiając żużlowcom sprzęt i mechaników klubowych. Bez kasy "na przygotowanie" (sprzętu lub np domu) i tylko punktówka na rozsądnym poziomie.
    Moja jazda mogła wyglądać dużo lepiej, gdyby nie presja ze strony pseudokibiców, bo nie będę ukrywał, ale taka była. Oczywiście są prawdziwi kibice, ale niestety ta grupa pseudokibiców wygrywała z moją głową. (B.Świącik)
    Każdy dostał po dwa nowe motocykle z silnikami od Fleminga Gravesena, na bieżąco remontowanymi. (B.Świącik)

  44. Powrót do góry    #2378
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,338
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,364 w 1,674 postach
    Takie rozwiązanie nie ma racji bytu na poziomie Ekstraligi.

  45. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    kingpin (01-10-2013)

  46. Powrót do góry    #2379
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,516
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    http://www.youtube.com/watch?v=AJaIlMymLvU

    Nie wiem czy dobry watek.

  47. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi t_zg za jego przydatny post!

    ADASTAL (03-10-2013), alienisko (03-10-2013)

  48. Powrót do góry    #2380
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,338
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,364 w 1,674 postach
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/38...onii-bydgoszcz

    To tyle w sprawie bojkotu SGP przez polskie kluby ; ]

  49. Powrót do góry    #2381
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Ciekawie się zapowiada ta wojenka GP vs SEC, narazie nik nie odpuszcza.

    http://espeedway.pl/news,grand_prix_...,65589,12.html

    To musiała być fajna rozmowa :

    Adam Krużyński, który stoi za projektem SEC, próbował podczas Finału Grand Prix w Toruniu rozmawiać z Ignacio Vernedą, dyrektorem wykonawczym FIM, ale nic nie wskórał.

    Hiszpan w trakcie rozmowy był strasznie zmieszany, patrzył w ziemię i tłumaczył, że on nawet nie ogląda mistrzostw Europy, bo nie ma Eurosportu
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  50. Powrót do góry    #2382
    Zaawansowany Awatar ckm-ista
    Dołączył
    04-07-2005
    Postów
    2,181
    Kliknij i podziękuj
    156
    Podziękowania: 220 w 130 postach
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/38...dzie-gorny-ksm

    Karuzela spekulacji poszerza krąg działania czy coś jest na rzeczy?

  51. Powrót do góry    #2383
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,515
    Kliknij i podziękuj
    678
    Podziękowania: 2,871 w 1,759 postach
    Miejmy nadzieje, że to tylko mrzonki.

  52. Powrót do góry    #2384
    Ekspert Awatar Gadol
    Dołączył
    06-11-2012
    Postów
    5,850
    Kliknij i podziękuj
    3,228
    Podziękowania: 2,308 w 1,237 postach
    Wszelkie sztuczne ograniczenia na nic się nie zdadzą dopóki działacze nie zmądrzeją. Zresztą wystarczy przeczytać argumentację jednego z głównych zwolenników tego rozwiązania:

    Przed tym sezonem odważyłem się głośno powiedzieć o problemach finansowych Stali, ale reszta milczała. Już w czerwcu mówiłem że problemy Stali to nie wyjątek. A reszta milczała. A dziś okazuje się, że problemy Startu Gniezno mogą zaważyć na jego dalszym istnieniu. W Polonii Bydgoszcz wprowadzono "oszczędnościowy" skład na ostatnie mecze twierdząc, że z finanse są w bardzo dobrym stanie jedynie i że kierowali się oszczędnościami, a w później Express Bydgoski doniósł, że klub nie zapłaci pierwszej raty (w wysokości 700 tys.) zaciągniętego kredytu bo nie ma z czego. Coraz głośniej się mówi, że Wybrzeże Gdańsk (które awansowało do Ekstraligi - dop.red.), ma problemy finansowe, a zawodnicy grozili odmową startu w jednym z meczów ligowych. Kto chce niech wierzy, kto nie, niech poczeka i się przekona, to nie jest koniec listy dotyczącej klubów ekstraligi żużlowej mających problemy. Kiedy mówiłem o tym w czerwcu to wielu stukało się w czoło dziś już tego nie robią. A przecież mamy jeszcze kluby z niższych lig, które również przeżywają swoje problemy finansowe - ostrzegał w trakcie sezonu prezes Stali Gorzów, Ireneusz Maciej Zmora.
    Przecież był ten cudowny KSM, w I lidze Wybrzeże miało regulamin finansowy, i co? I dupa blada. Bez zdroworozsądkowego podejścia działaczy nic im nie pomoże. Co świetnie pokazał Zmora na przykładzie tych klubów.
    Moja jazda mogła wyglądać dużo lepiej, gdyby nie presja ze strony pseudokibiców, bo nie będę ukrywał, ale taka była. Oczywiście są prawdziwi kibice, ale niestety ta grupa pseudokibiców wygrywała z moją głową. (B.Świącik)
    Każdy dostał po dwa nowe motocykle z silnikami od Fleminga Gravesena, na bieżąco remontowanymi. (B.Świącik)

  53. Powrót do góry    #2385
    Ekspert Awatar apator_uk
    Dołączył
    26-07-2009
    Postów
    5,760
    Kliknij i podziękuj
    1,715
    Podziękowania: 1,577 w 919 postach
    Dokladnie, o czym ten Zmora pieprzy? Przeciez w tym sezonie byl ksm.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •