Strona 44 z 274 PierwszyPierwszy ... 3442434445465494144 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,936 do 1,980 z 12329

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

  1. Powrót do góry    #1936
    Początkujący Awatar Swiony
    Dołączył
    01-05-2012
    Postów
    22
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lee Zobacz posta
    To nie jest kwestia nieoglądania. Wręcz przeciwnie, prawdopodobnie jako jeden z niewielu dyskutantów zasiadam przed tv i nastawiam się wyłącznie na dobre widowisko, a nie na to, że wygrają "moi", bo "moich" tam nie ma i prawdopodobnie długo jeszcze nie będzie.
    u mnie 100% tak samo

  2. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Swiony za jego przydatny post!

    Lee (28-08-2013)

  3. Powrót do góry    #1937
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    "... BTW: w Hiszpanii od wielu lat dominują Barcelona i Real, w Anglii dwa Manchestery i Chelsea i jakoś nikt k***a nie płacze, że Sunderland nie jest mistrzem Premier League."

    W Hiszpanii płaczą. Prezes Sevilli, Del Nido , nazywa ligę hiszpańska najśmieszniejszą i najgłupszą na świecie , bo mistrz nad trzecią w tabeli druzyna ma 30 pkt przewagi. W Anglii nie płaczą , bo taki Sunderland za sam udział w Premier League ma takie siano, że wystarcza mu na spokojny udział w lidze. W dodatku jak spadnie - też dostaje kasę. Z TV. U nas , jak ktoś spadnie z ligi - gasimy światło. Czy to w piłce ( kasa z TV) , czy w żużlu.

    To tak dla przykładu , jesli szukasz analogii w funkcjonowaniu różnych lig i drastycznie różnych dyscyplin. Piłką interesuje się jakiś miliard ludzi na wszystkich kontynentach. Żużlem może milion w Ojropie , z czego 2/3 w Polandii.

  4. Powrót do góry    #1938
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,709
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 320 w 175 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Ale ja nie posądzam o to żadnego konkretnego klubu. Co roku koalicja była inna. A to przeciwko Toruniowi, potem Unii, Falubazowi itd.
    Co do Gniezna to ja nie wiem jak było do końca, ale trochę beneficjentami byli. Gdyby nie KSM to Zagara tam by nie było (został na lodzie gdy Gorzów nie przyjął jego żądań i wziął Nermarka a Marta na swoją zgubę zatrudniła Nickiego).
    Nie chodziło mi o fakt, iż dzięki KSM zakontraktowali Mateja, ale o to, że jego nieobecność w innym, lepszym klubie miała spowodować, że klub ten miałby równać poziomem do Gniezna (żeby zwiększać szanse tych słabszych). A taka sytuacja w ogóle nie miała miejsca.

    Ale mamy przynajmniej bardzo dobry przyczynek do dalszej dyskusji, której KSM wydaje się być całkiem nieprzypadkowym inicjatorem.

    Niech za Zagara jedzie Nermark a za Ułamka - Suchecki. Wydaje się być to skład do pewnego spadku. Mamy wolny rynek, Gniezno nie jest w stanie zakontraktować/przepłacić (niepotrzebne skreślić) nikogo lepszego - c'est la vie. Tylko czy faktycznie o to nam chodzi (globalnie, nie z perspektywy pojedynczego ośrodka)?

    Ja nie mam nic do żadnego klubu, ale dobrze by było, aby w najsilniejszej lidze dysproporcje były jak najmniejsze. Więc albo najbogatsi zrezygnują (pardon, zostaną zmuszeni przez KSM do rezygnacji ) z 1-2 zawodników, albo kluby najsłabsze, których nie stać nawet na walkę o Zagara, Madsena czy Vaculika, w SE jeździć nie będą, bo jak widać na zdrowie im to w ogóle nie wychodzi. W mojej ocenie obie opcje stoją ze sobą w sprzeczności i należałoby wybrać jedną z nich. Jeśli zatem pozbywamy się KSM, to do SE w kolejnym sezonie powinni przystępować tylko "konkretni gracze", bo nawet jeśli infantylnie stwierdzimy, że w każdej lidze są mocni, średni i słabi, to akurat w żużlu ci ostatni niestety rady sobie nie dają, w każdym bądź razie nie na tym szczeblu. Dlatego też trzeba stawiać na tych pierwszych i drugich.

  5. Powrót do góry    #1939
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,339
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,364 w 1,674 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lee Zobacz posta
    Niech za Zagara jedzie Nermark a za Ułamka - Suchecki. Wydaje się być to skład do pewnego spadku. Mamy wolny rynek, Gniezno nie jest w stanie zakontraktować/przepłacić (niepotrzebne skreślić) nikogo lepszego - c'est la vie. Tylko czy faktycznie o to nam chodzi (globalnie, nie z perspektywy pojedynczego ośrodka)?
    Dokładnie o to chodzi. Nie stać Cię -> Nie płacisz wirtualnymi pieniędzmi -> Kupujesz tych, na których Cię stać -> Nie masz problemów finansowych w połowie/pod koniec sezonu.

    Jednocześnie starasz się przygotowywać tor do walki, gwarantujący dobre widowisko, a specom od marketingu nakazujesz wyrobienie marki wokół klubu. Tak aby kibice przychodzili nie tylko kiedy jest walka o medale, a w zespole jeżdżą gwiazdy światowego żużla. Tak aby najważniejszym bodźcem motywującym do wybrania się na stadion nie było spotkanie na szczycie pomiędzy liderem a wiceliderem tabeli. Klub powinien stanowić markę samą w sobie, a ludzie powinni chodzić na Apator, Falubaz, Włókniarz, GKM Grudziądz, KSM Krosno czy Polonię Piła. Po prostu, w niedzielę jest mecz i idę oglądać swoją drużynę w akcji, niezależnie czy walczy ona o Drużynowe Mistrzostwo Polski, utrzymanie w Ekstralidze, utrzymanie w I lidze, czy po prostu jeździ na drugoligowym froncie nie walcząc w danym sezonie o nic. Wiadomo, że osiągnięcie takiego stanu rzeczy nie jest łatwe i wymaga sporej pracy, ale za coś ci ludzie zatrudnieni w klubach biorą w końcu pieniądze. No chyba że oni biorą tę kasę za dogłębną analizę regulaminu i kształtowaniu go w sposób, mający na celu udupienie największych rywali, bądź tych, którzy śmieli wybić się ponad przeciętność.
    Ostatnio edytowane przez zabovsky ; 29-08-2013 o 00:10

  6. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    CarlitosFalubaz (28-08-2013)

  7. Powrót do góry    #1940
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-08-2007
    Postów
    2,754
    Kliknij i podziękuj
    92
    Podziękowania: 385 w 147 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Dokładnie o to chodzi. Nie stać Cię -> Nie płacisz wirtualnymi pieniędzmi -> Kupujesz tych, na których Cię stać -> Nie masz problemów finansowych w połowie/pod koniec sezonu.

    Jednocześnie starasz się przygotowywać tor do walki, gwarantujący dobre widowisko, a specom od marketingu nakazujesz wyrobienie marki wokół klubu. Tak aby kibice przychodzili nie tylko kiedy jest walka o medale, a w zespole jeżdżą gwiazdy światowego żużla. Tak aby najważniejszym bodźcem motywującym do wybrania się na stadion nie było spotkanie na szczycie pomiędzy liderem a wiceliderem tabeli. Klub powinien stanowić markę samą w sobie, a ludzie powinni chodzić na Apator, Falubaz, Włókniarz, GKM Grudziądz, KSM Krosno czy Polonię Piła. Po prostu, w niedzielę jest mecz i idę oglądać swoją drużynę w akcji, niezależnie czy walczy ona o Drużynowe Mistrzostwo Polski, utrzymanie w Ekstralidze, utrzymanie w I lidze, czy po prostu jeździ na drugoligowych frontach nie walcząc w danym sezonie o nic. Wiadomo, że osiągnięcie takiego stanu rzeczy nie jest łatwe i wymaga sporej pracy, ale za coś ci ludzie zatrudnieni w klubach biorą w końcu pieniądze. No chyba że oni biorą tę kasę za dogłębną analizę regulaminu i kształtowaniu go w sposób, mający na celu udupienie największych rywali, bądź tych, którzy śmieli wybić się ponad przeciętność.

    ......Tymczasem przenoś moją duszę utęsknioną
    Do tych pagórków leśnych, do tych łąk zielonych,
    Szeroko nad błękitnym Niemnem rozciągnionych;
    Do tych pól malowanych zbożem rozmaitem,
    Wyzłacanych pszenicą, posrebrzanych żytem;
    Gdzie bursztynowy świerzop, gryka jak śnieg biała,
    Gdzie panieńskim rumieńcem dzięcielina pała,
    A wszystko przepasane jakby wstęgą, miedzą
    Zieloną, na niej z rzadka ciche grusze siedzą.
    ...i tak dalej i tak dalej ....

  8. Powrót do góry    #1941
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,339
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,364 w 1,674 postach
    No jasne. Najlepiej stwierdzić, że coś jest niemożliwe i nie ma nawet sensu próbować. Zalejmy więc ligę KSM-ami, regulaminami finansowymi, limitami zawodników z GP i innymi tego rodzaju bzdurami. By żyło się lepiej.

  9. Powrót do góry    #1942
    Ekspert Awatar welna
    Dołączył
    22-10-2003
    Postów
    4,108
    Kliknij i podziękuj
    1,294
    Podziękowania: 3,000 w 1,158 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    No jasne. Najlepiej stwierdzić, że coś jest niemożliwe i nie ma nawet sensu próbować. Zalejmy więc ligę KSM-ami, regulaminami finansowymi, limitami zawodników z GP i innymi tego rodzaju bzdurami. By żyło się lepiej.
    No widzisz zabovsky jak patrzysz tylko i wyłącznie na swój ogródek

    Wymieniłeś ksmy, regulaminy finansowe, limity zawodników z GP, a o największym ścierwie ,,zapomniałeś''.

    A tak naprawdę to nie zapomniałeś bo przecież betonowe asfaltowe tory i komisarze są cacy i OK. Prawda?????

    No bo przecież akurat Tobie to pasuje

    żałosne..................

  10. Powrót do góry    #1943
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Ale to prawda co pisze zabowsky. Leszno jest jedną z ostatnich ostoi nicnierobienia w tym temacie. Ja tam się mogę nie znać, ale we własnym wątku na temat ekipy rządzącej Unią poleciało już tyle gorzkich słów, że ciężko policzyć.

    Gdy tymczasem przykładów tego, o czym pisze kolega z Torunia jest coraz więcej, bo Toruń, ZG, Częstochowa i Gorzów dają już 1/2 ligi, w Tarnowie ponoć też nie narzekają, a i gdyby pewna Marta działała bardziej jako sponsor a mniej jako prezes klubu to i w Rzeszowie byliby całkiem zadowoleni.

    Dlatego śmieszy mnie, jak po polsku sieje się defetyzm i popiera jałowe stanowiska. Tylko potem pretensje do siebie, a nie na zewnątrz.

  11. Powrót do góry    #1944
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-08-2007
    Postów
    2,754
    Kliknij i podziękuj
    92
    Podziękowania: 385 w 147 postach
    Cały problem zaczyna się w samym słowie ,,wolny,, rynek .Ynteligenci z Torunia myślą np że żyją w wolnym świecie ,wolnej polsce ,są wolnymi ludźmi ....Dobrze zorientowany myślący człowiek zdaje sobie sprawę z tego ,że zmieniła się tylko nazwa ustroju ale system pozostał podobny.
    I tak samo w żużlu ...Toruń ,Zielona Góra ...chcą wolnego rynku .Ok Nie ma problemu.Tyle tylko ,że umawiamy się że jedyną osobą funkcyjną będzie sędzia zawodów .Nikt mi nie zabroni skleić ekipy preferującej tylko tory przyczepne i takie tory robić ,nikt mi nie będzie grzebał w torze przed zawodami ,nikt mi nie zabroni go zbronować kiedy tylko będę chciał .Nikt nie będzie burczał jak wyślę do Torunia skład nieopierzonych juniorów,Nikt nie będzie mówił ilu ma jeździć polaków a ilu zagranicznych w skąłdzie bo jest przeciez wolny rynek .

    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Ale to prawda co pisze zabowsky. Leszno jest jedną z ostatnich ostoi nicnierobienia w tym temacie. Ja tam się mogę nie znać, ale we własnym wątku na temat ekipy rządzącej Unią poleciało już tyle gorzkich słów, że ciężko policzyć.

    Gdy tymczasem przykładów tego, o czym pisze kolega z Torunia jest coraz więcej, bo Toruń, ZG, Częstochowa i Gorzów dają już 1/2 ligi, w Tarnowie ponoć też nie narzekają, a i gdyby pewna Marta działała bardziej jako sponsor a mniej jako prezes klubu to i w Rzeszowie byliby całkiem zadowoleni.

    Dlatego śmieszy mnie, jak po polsku sieje się defetyzm i popiera jałowe stanowiska. Tylko potem pretensje do siebie, a nie na zewnątrz.
    Może to i śmieszne ,ale ostatnie 5 lat całkiem tłusto wygląda w wynikach jak na ,,nicnierobienie ,, ...Problem polega na tym że to co dla niektórych jest podłogą dla innych sufitem .Reasumując ...nie jeden w lidze patrząc na te 5 lat ,,chciłaby miec,,takie problemy z zarządem jak my w Lesznie .My narzekamy bo jesteśmy wymagający inni pewnie zadowolili by się połową tego co kibice w Lesznie i odtrąbili by sukces .

  12. Powrót do góry    #1945
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Cytat Zamieszczone przez pedrosio Zobacz posta
    Nikt nie będzie mówił ilu ma jeździć polaków a ilu zagranicznych w skąłdzie bo jest przeciez wolny rynek .
    A kto tak mówi? Konkretny przykład proszę.

    Bardziej chodziło mi o szeroko rozumiany klubowy marketing, który prowadzi do zapełniania trybun. W Częstochowie robią zatem rzeczy niemożliwe

  13. Powrót do góry    #1946
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-08-2007
    Postów
    2,754
    Kliknij i podziękuj
    92
    Podziękowania: 385 w 147 postach
    Dobrze wiesz ,że w sporcie podobnie jak w gospodace są cylke koniunkturalne .U jednych trwa to dłużej u innych krócej ale gdyby spojrzec głebiej niż ostatnie 5-10 lat to byś się o tym przekonał .Czasem jest tak że możesz stawac na głowie a luda nie będzie ,a czasem są to błędy wynikające z działań klubu .

    Zastanawia mnie jedno ...dlaczego patrząc na rozwój żużla ,medialnośc i pełne trybuny nie zrobimy otwartej ligi i nie zaprosimy do niej Togliatti i Davgapilsk (nie wiem jak się pisze ) Może by się znależli jacyś oligarchowie z kasą przy której Romek z Torunia to biedny kuzyn ...

  14. Powrót do góry    #1947
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez pedrosio Zobacz posta
    Może to i śmieszne ,ale ostatnie 5 lat całkiem tłusto wygląda w wynikach jak na ,,nicnierobienie ,, ...Problem polega na tym że to co dla niektórych jest podłogą dla innych sufitem .Reasumując ...nie jeden w lidze patrząc na te 5 lat ,,chciłaby miec,,takie problemy z zarządem jak my w Lesznie .My narzekamy bo jesteśmy wymagający inni pewnie zadowolili by się połową tego co kibice w Lesznie i odtrąbili by sukces .
    Pedrosio i uważasz że wszystko jest ok? Nie dostrzegasz tych pustych trybun na Smoku? Nie zwalaj wszystkiego na Stępniewskiego i władze ekstralipy, bo sporo winy też jest po stronie klubu z Leszna.

  15. Powrót do góry    #1948
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-08-2007
    Postów
    2,754
    Kliknij i podziękuj
    92
    Podziękowania: 385 w 147 postach
    Nie wiem czy wiesz ale swego czasu nawet byłem największym malkontetem i problematorem w naszym wątku w sprawach dotyczących klubu ,zarządzanie i polityki ...byłem zrzędą ,utrudniaczem ,błaznem ,pojawiełem się wiecznie jako opozycja dla działań klubowych ,wielokrotnie mnie wysyłano ze staduionu przed telewizor ,że jak nie chcę mam nie hcodzić itp ..radzono tez tak wszytkim ,którym się coś nie podobało ....Jak widać większośc z rady skorzystała . .Jak czas pokazal i trybuny przede wszystkim -miałem rację .

  16. Powrót do góry    #1949
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-05-2009
    Postów
    1,311
    Kliknij i podziękuj
    291
    Podziękowania: 181 w 137 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Pedrosio i uważasz że wszystko jest ok? Nie dostrzegasz tych pustych trybun na Smoku? Nie zwalaj wszystkiego na Stępniewskiego i władze ekstralipy, bo sporo winy też jest po stronie klubu z Leszna.
    Rozmawiałem z wieloma osobami i na pewno w pewnym sensie problemem jest polityka klubu chodzi o ceny biletów jakies promocje rodzinne dopiero ostatnio zaczęli coś robić, ale nie to w głównej mierze jest przyczyną. Po prostu wiele osób wkur... się siedząc oglądając zawody traktorów na polecenie sędziego i drużyny przyjezdnej, te przedłużające się mecze, te 15 biegów które Marta zaserwowała. Nie podoba się ludziom jak, Czesiu czy jakiś inny Kryjom biega i pokazuje co należy poprawić. Ludzie mają dość takich szopek i na pewno nie jest to stuprocentowa wina klubu. To obrzydza żużel i wielu po jednym takim widowisku (a było ich wiele) zrezygnowało z uczestnictwa w tym całym cyrku. A co do ewentualnych zmian w tym wszystkim to zawsze byłem za wolnym rynkiem, nie da się tego uregulować jakimiś ograniczeniami to bez sensu. Niestety w każdym sporcie ten kto ma więcej kasy ma łatwiej. Choć nie tylko pieniądze są wyznacznikiem wyników. Problem tkwi w tym co zrobić aby tej kasy było więcej ? Moim zdanie bardziej promować żużel jestem za ligą bardziej rozbudowaną. Trzeba wspierać wszystkie ośrodki. O takim Rybniku zasłużonym klubie to w Polsce już chyba zapomniano. W Rawiczu, czy Krośnie też najlepiej sytuacja nie wygląda. Jeżeli polityka Ekstraligi i PZMOTu będzie stronnicza ułatwiając życie jednym kosztem drugich to nic z tego nie będzie. Nie dawno była mowa o reaktywacji żużla w stolicy ale coś w tej kwestii mało się dzieje. Zarazić żużlem inne ośrodki poprzez obiektywny przekaz informacji, wspierać jak się da istniejące kluby i zobowiązać je do konkretnej polityki marketingowej tak aby ludzie chętnie przychodzili na mecze. Im więcej miast będzie w to zaangażowanych tym lepiej dla żużla. Poza tym zmienic te nieprzelotowe pierdziawki.
    Tylko duża popularność żużla przyciagnie ludzi na stadiony a i pieniądze sie wtedy pojawią. Faktem jest że żadania naszych riderów są wygórowane ale to rynek je ukształtował. Nie uciekniemy od duzych wydatków na tą dyscyplinę. Jeżeli chcemy miec zużel z prawdziwego zdarzenia a nie popierdólke ligę w której dwie, trzy a może cztery drużyny wiodą prym trzeba zainteresować tym sportem szerszą grupę ludzi w wielu miastach.
    Ostatnio edytowane przez Havel ; 29-08-2013 o 09:58

  17. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Havel za jego przydatny post!

    pedrosio (29-08-2013)

  18. Powrót do góry    #1950
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-08-2007
    Postów
    2,754
    Kliknij i podziękuj
    92
    Podziękowania: 385 w 147 postach
    Oczywiście naturalnie tak jak pisze Havel swoją zarąbistą cegłę-pustaka , a nawet dwa dołożyły do tego wydarzenia o których pisze .Tez znam osobiście osoby ,które po prostu pierdalneły żużel w kąt jako całość.Ja np byłe tylko na ostatnim meczu z Gorzowem i piejdole ten cyrk .Jak będę chciał sponsorowac małpy to nakupię bananów i dam do ZOO.

  19. Powrót do góry    #1951
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez pedrosio Zobacz posta
    zaprosimy do niej Togliatti i Davgapilsk (nie wiem jak się pisze )
    Zawsze mnie zastanawiało czemu ludzie się chlubią swoją ignorancją i lenistwem.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  20. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    sobotch (29-08-2013)

  21. Powrót do góry    #1952
    Zaawansowany Awatar Rif
    Dołączył
    10-04-2003
    Postów
    2,699
    Kliknij i podziękuj
    147
    Podziękowania: 794 w 451 postach
    Cytat Zamieszczone przez Havel Zobacz posta
    Nie podoba się ludziom jak, Czesiu czy jakiś inny Kryjom biega i pokazuje co należy poprawić. Ludzie mają dość takich szopek i na pewno nie jest to stuprocentowa wina klubu. To obrzydza żużel i wielu po jednym takim widowisku (a było ich wiele) zrezygnowało z uczestnictwa w tym całym cyrku.
    Oczywiście, że nie jest to wina klubu, że nie potrafi przygotować toru, którego nie dałoby się zakwestionować drużynie przyjezdnej, komisarzom i wszystkim siłom niechętnym Lesznu. Budując dalej takie martyrologiczne klimaty, tylko utwierdzacie się w przekonaniu, że nie ma sensu chodzić na ten dziadowski sport, bo Lesznu zawsze będą rzucać kłody pod nogi. Samospełniające się proroctwo. Zabierzcie się lepiej do roboty zamiast szukać winnych dookoła i obrzydzać żużel tym, którzy jeszcze przychodzą na stadion (znaczy się będą chcieli chodzić za rok, o ile Prezes ich nie opieprzy w trakcie pierwszego meczu).

  22. Powrót do góry    #1953
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-05-2009
    Postów
    1,311
    Kliknij i podziękuj
    291
    Podziękowania: 181 w 137 postach
    Cytat Zamieszczone przez Rif Zobacz posta
    Oczywiście, że nie jest to wina klubu, że nie potrafi przygotować toru, którego nie dałoby się zakwestionować drużynie przyjezdnej, komisarzom i wszystkim siłom niechętnym Lesznu. Budując dalej takie martyrologiczne klimaty, tylko utwierdzacie się w przekonaniu, że nie ma sensu chodzić na ten dziadowski sport, bo Lesznu zawsze będą rzucać kłody pod nogi. Samospełniające się proroctwo. Zabierzcie się lepiej do roboty zamiast szukać winnych dookoła i obrzydzać żużel tym, którzy jeszcze przychodzą na stadion (znaczy się będą chcieli chodzić za rok, o ile Prezes ich nie opieprzy w trakcie pierwszego meczu).
    Męczy mnie ta rozmowa o torze w Lesznie. Nie mówię że zawsze był on idealny bo nie był ale gdzie był. Zawsze był przygotowywany podobnie i raz sie doczepiano a raz nie. Nawet jak sędzia z Wielmożnym komisarzem zatwierdzili to tez czasem był do dupy. Nie chcę kolejny raz udowadniać wyższości Świąt Wielkiej nocy nad Świętami Bożego Narodzenia bo to bez sensu. Adios

  23. Powrót do góry    #1954
    Użytkownik
    Dołączył
    12-12-2004
    Postów
    195
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 24 w 12 postach
    Cytat Zamieszczone przez Rif Zobacz posta
    Oczywiście, że nie jest to wina klubu, że nie potrafi przygotować toru, którego nie dałoby się zakwestionować drużynie przyjezdnej, komisarzom i wszystkim siłom niechętnym Lesznu. Budując dalej takie martyrologiczne klimaty, tylko utwierdzacie się w przekonaniu, że nie ma sensu chodzić na ten dziadowski sport, bo Lesznu zawsze będą rzucać kłody pod nogi. Samospełniające się proroctwo. Zabierzcie się lepiej do roboty zamiast szukać winnych dookoła i obrzydzać żużel tym, którzy jeszcze przychodzą na stadion (znaczy się będą chcieli chodzić za rok, o ile Prezes ich nie opieprzy w trakcie pierwszego meczu).
    To co piszesz to jest pół prawdy. Widziałeś tor na meczu z Rzeszowem? Był tak równy jakby go ręcznie układano. Ale nie pasował. Zakwestionować można każdy tor, tym bardziej w Lesznie.

  24. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi y0z za jego przydatny post!

    Havel (29-08-2013)

  25. Powrót do góry    #1955
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Widzisz, akurat w tym przypadku sprawiedliwość dziejowa, której sobie kibice z Leszna (i nie tylko) życzyli, zadziałała.

    Tym niemniej, wspomniani kibice z Leszna (słusznie) nadal będą marudzić na wysokie ceny biletów i słynne już wypowiedzi prezesa Unii na ich temat. Co ciągle próbuję nieśmiało podkreślić, in vain

  26. Powrót do góry    #1956
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach
    Paweł Przedpełski ma jechać w niedzielę w Rybniku w barwach Wandy Kraków. II liga.

    Ot, przykład dlaczego instytucja gościa chyba faktycznie jest idiotyczna. Co to ma wspólnego ze szkoleniem? Co to ma wspólnego ze zdrową i uczciwą rywalizacją na najniższym szczeblu rozgrywek? Jednocześnie pokazuje to jak głupim instrumentem jest KSM, który dla najlepszego obecnie zawodnika Apatora wynosi 2,50.

  27. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Bonjo za jego przydatny post!

    alienisko (29-08-2013)

  28. Powrót do góry    #1957
    Zaawansowany Awatar Hulc
    Dołączył
    03-04-2010
    Postów
    2,163
    Kliknij i podziękuj
    428
    Podziękowania: 911 w 383 postach
    Cytat Zamieszczone przez Bonjo Zobacz posta
    Paweł Przedpełski ma jechać w niedzielę w Rybniku w barwach Wandy Kraków. II liga.

    Ot, przykład dlaczego instytucja gościa chyba faktycznie jest idiotyczna. Co to ma wspólnego ze szkoleniem? Co to ma wspólnego ze zdrową i uczciwą rywalizacją na najniższym szczeblu rozgrywek? Jednocześnie pokazuje to jak głupim instrumentem jest KSM, który dla najlepszego obecnie zawodnika Apatora wynosi 2,50.
    Za chwilę czterdziestu gości " obskoczy " wszystkie mecze ligowe, każdej z lig, i w Polsce i za granicą.
    Sytuacja, że klubów ( drużyn ) jest więcej niż zawodników też całkiem prawdopodobna.
    Ech, a jakież to kiedyś szerokie kadry były w polskich klubach, po dwudziestu prawie chłopa na drużynę.

  29. Powrót do góry    #1958
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,339
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,364 w 1,674 postach
    Cytat Zamieszczone przez welna Zobacz posta
    No widzisz zabovsky jak patrzysz tylko i wyłącznie na swój ogródek

    Wymieniłeś ksmy, regulaminy finansowe, limity zawodników z GP, a o największym ścierwie ,,zapomniałeś''.

    A tak naprawdę to nie zapomniałeś bo przecież betonowe asfaltowe tory i komisarze są cacy i OK. Prawda?????

    No bo przecież akurat Tobie to pasuje

    żałosne..................
    Niestety, ale żałosny to Ty jesteś. Wróżbita wełna się znalazł. Gdybyś zadał sobie trochę trudu i posprawdzał moje wypowiedzi to zrozumiałbyś, że ja akurat jestem przeciwny komisarzom, jak i ultrabetonowym torom (chyba, że akurat takie nawierzchnie sprzyjają walce na danym obiekcie). No ale po co się "męczyć", lepiej spojrzeć na avatar, zobaczyć, że adwersarz jest z Torunia i w odpowiedzi na jego post dopieprzyć się do komisarzy, pewnie go zaboli. A tu pudło...

  30. Powrót do góry    #1959
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,038
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,505 w 999 postach
    Cytat Zamieszczone przez Bonjo Zobacz posta
    Paweł Przedpełski ma jechać w niedzielę w Rybniku w barwach Wandy Kraków. II liga.

    Ot, przykład dlaczego instytucja gościa chyba faktycznie jest idiotyczna. Co to ma wspólnego ze szkoleniem? Co to ma wspólnego ze zdrową i uczciwą rywalizacją na najniższym szczeblu rozgrywek? Jednocześnie pokazuje to jak głupim instrumentem jest KSM, który dla najlepszego obecnie zawodnika Apatora wynosi 2,50.
    Zgadzam sie. Gość sam w sobie nie jest zły ale jest BARDZO ZŁE wykorzystywany. Powinien byc przepis, że z tego mogą korzystać tylko zawodnicy którzy naprawde mało jezdza w swojej ligowej druzyny a nie najlepsi juniorzy. Pozatym to wypacza sens rywalizacji i wyniki w 2 lidze.

  31. Powrót do góry    #1960
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,861
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez Bonjo Zobacz posta
    Paweł Przedpełski ma jechać w niedzielę w Rybniku w barwach Wandy Kraków. II liga.

    Ot, przykład dlaczego instytucja gościa chyba faktycznie jest idiotyczna. Co to ma wspólnego ze szkoleniem? Co to ma wspólnego ze zdrową i uczciwą rywalizacją na najniższym szczeblu rozgrywek? Jednocześnie pokazuje to jak głupim instrumentem jest KSM, który dla najlepszego obecnie zawodnika Apatora wynosi 2,50.
    Na to samo zwróciłem uwagę. Wychodzi na to, ze jak by ktoś sklecił sobie drużynę z samych Pawłów Przedpełskich to nie osiągnął by nawet połowy minimalnego KSM. Choć w praktyce mógłby wygrać rozgrywki o DMP
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  32. Powrót do góry    #1961
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Haha...dobry numer z tym gościem. Kogo ściągnie Rybnik dla przeciwwagi? Co za głupota...

    BTW, to ja bym jeszcze Z/Z zlikwidował i dodał pozycję rezerwowego do składu tak jak kiedyś to było. Byłby to pełnoprawny uczestnik meczu, który by mógł zastępować cieniującego kolegę, albo kogoś kto w trakcie meczu się połamał. A w przypadku dłuższej kontuzji byłby jak znalazł do miejsca w 1 składzie.
    Dla mnie to jest bez sensu, że drużynę czasem tworzy czterech gości jadących każdy w 7 biegach. :/
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  33. Powrót do góry    #1962
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-12-2002
    Postów
    958
    Kliknij i podziękuj
    68
    Podziękowania: 55 w 41 postach
    Cytat Zamieszczone przez alienisko Zobacz posta
    Haha...dobry numer z tym gościem. Kogo ściągnie Rybnik dla przeciwwagi? Co za głupota...

    BTW, to ja bym jeszcze Z/Z zlikwidował i dodał pozycję rezerwowego do składu tak jak kiedyś to było. Byłby to pełnoprawny uczestnik meczu, który by mógł zastępować cieniującego kolegę, albo kogoś kto w trakcie meczu się połamał. A w przypadku dłuższej kontuzji byłby jak znalazł do miejsca w 1 składzie.
    Dla mnie to jest bez sensu, że drużynę czasem tworzy czterech gości jadących każdy w 7 biegach. :/
    alienisko prawie we wszystkim Cię popieram. Ja instytucji gościa do końca bym nie negował, kojarzyła mi się z zawodnikiem juniorem, który ze względu na małą ilość startów mógłby zasilić klub z I czy II Ligi ... a że tradycyjnie Polak potrafi to teraz zatrudnienie prawie lidera drużyny Ekstraligowej może przesądzić o miejscu w tabeli I czy II ligi.

    pzdr

  34. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Slaw za jego przydatny post!

    alienisko (29-08-2013)

  35. Powrót do góry    #1963
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez alienisko Zobacz posta
    Haha...dobry numer z tym gościem. Kogo ściągnie Rybnik dla przeciwwagi? Co za głupota...

    BTW, to ja bym jeszcze Z/Z zlikwidował i dodał pozycję rezerwowego do składu tak jak kiedyś to było. Byłby to pełnoprawny uczestnik meczu, który by mógł zastępować cieniującego kolegę, albo kogoś kto w trakcie meczu się połamał. A w przypadku dłuższej kontuzji byłby jak znalazł do miejsca w 1 składzie.
    Pełne poparcie: brak KSM, brak ZZ, brak gościa, składy 8-osobowe (tak jak teraz + rezerwowy, krzykaczom o oszczędnościach - zawodnik nie wymagany do rozgerania meczu).
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  36. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    alienisko (29-08-2013)

  37. Powrót do góry    #1964
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Ja bym z tą rezerwą poszedł nawet dalej. Może to już przegięcie, ale bym stworzył:
    8j, 16j - obowiązkowy junior
    8s, 16s - nieobowiązkowa pozycja dla każego

    w ten sposób nawet przy dzwonie juniora jest komu wystartować. Generalnie motywacja dla większej liczby zawodników, bo zawsze z tej rezerwy można się w składzie pojawić. Zabezpieczenie na wypadki kontuzji, cieniowania.
    A akurat juniorów to zazwyczaj każdy ma od cholery i trochę.

    Ponadto to dobre dla taktyki. Bo rezerwowy powinien mieć te same prawa startu co każdy zawodnik (czyli też mógłby jechać z RT). Wtedy na rezerwie mógłby być lepszy junior i senior i by manago wstawiał takich do składu za bardziej cieniujących grajków. Wróciłby czasy dyskusji nad programem na trybunach
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  38. Powrót do góry    #1965
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Doświadczenie nam pokazuje, że im więcej się kombinuje przy regulaminach, tym większe wałki podchodzą Bym pozostał przy dowolnym zawodniku. Jak się jeden junior rozwali, to zawsze za niego drugi może jeździć.

    Ale zgadza się, że pod 16 możnaby wstawić np. lidera Wtedy by były emocje!
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  39. Powrót do góry    #1966
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    W sumie to nie znów takie kombinowanie. To w zasadzie to samo co było w latach 90' kiedy 7 bieg był juniorski + dodatkowa obowiązkowa pozycja rezerwowego juniora. Rzekłbym, że w sumie kosmetyczna zmiana
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  40. Powrót do góry    #1967
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,516
    Kliknij i podziękuj
    678
    Podziękowania: 2,873 w 1,760 postach
    A ja dla odmiany pogrzebałbym przy biegach 14 i 15 (potocznie zwanych nominowanymi). Dlaczego? Zabroniłbym stosowania w nich rezerwy taktycznej. Na taktyki jest cały mecz, w tych biegach powinni jechać co najwyżej po jednym razie. W końcu to są zawody drużynowe, a nie parowe.
    Albo zlikwidowałbym bieg 14 i w jego miejsce puściłbym drugi bieg juniorski, a w 15 puścił najlepszych zawodników (ale nie według punktów tylko wg uznania trenerów).

    Odnośnie rezerwy: maksymalnie 4 biegi plus 1 ewentualny w 14 lub 15 biegu. Rezerwowy nie mógłby jechać z taktycznej.

    A co powiedzielibyście na podniesienie progu stosowania rez. taktycznej do 8 pkt.?
    Ostatnio edytowane przez kowjanko ; 29-08-2013 o 18:07

  41. Powrót do góry    #1968
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Obecnie stosowana tabela biegów bardzo ogranicza trenerom pole manewru. W porównaniu z tabelami sprzed lat zmian dokonywanych w meczach (prócz ZZ) jest naprawdę niewiele. Z tego co napisałeś wynika, że chciałbyś je jeszcze bardziej ograniczyć.

    Mnie osobiście odpowiada obecny system rozgrywania meczów. Choć bywały lepsze, ale wtedy kadry drużyn liczyły po kilkunastu i więcej żużlowców, więc powrotu do nich raczej nie ma.

    Kiedyś zastanawiałem się nad opcją 6 zawodników (po pięć programowych startów)+nieobowiązkowy rezerwowy. W wyjściowej szóstce obowiązkowo widziałem juniora lub dwóch (w zależności od klasy rozgrywkowej), którzy musieliby odjechać obowiązkowe trzy biegi, w pozostałych dwóch mogliby być zamieniani obojętnie przez kogo (seniora spod #7 lub kogoś z taktycznej z podstawowego składu).

    W sumie takich trochę powrót do starych tabel biegowych.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  42. Powrót do góry    #1969
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,516
    Kliknij i podziękuj
    678
    Podziękowania: 2,873 w 1,760 postach
    Semen, ale o jakie ograniczanie pola manewru chodzi? Żeby dwóch zawodników mogło trzymać wynik?
    Gdyby to ode mnie zależało to poszedłbym jeszcze dalej. Drużyna to siedmiu-ośmiu zawodników. Powinni jechać wszyscy a nie dwóch - góra trzech żużlowców. Liczbę taktycznych ograniczyć do dwóch na mecz. Spowodować żeby wynik drużyny zależał od drużyny a nie od 1/3 drużyny. I wcale nie musiałoby być mniej interesująco.
    Ale nie mam złudzeń. Od wielu lat granatowomarynarkowi zamiast coś wymyślić samemu zapożyczają rozwiązania (beznadziejne) z innych lig. Doprowadziło to do tego, że drużyna złożona z dwóch i pół zawodnika może wygrać mecz. Dla mnie totalne nieporozumienie. Joker, Z/Z, biegi nominowane (dwa, bo jeden uważam za dobry pomysł), KSM psuły tylko obraz żużla.

  43. Powrót do góry    #1970
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    7,435
    Kliknij i podziękuj
    4,463
    Podziękowania: 1,708 w 1,014 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Obecnie stosowana tabela biegów bardzo ogranicza trenerom pole manewru. W porównaniu z tabelami sprzed lat zmian dokonywanych w meczach (prócz ZZ) jest naprawdę niewiele.
    Byłbym wręcz za dodaniem zawodnika z nr 8 seniora lub juniora. Zwiększyło by to atrakcyjność spotkań zwłaszcza przy limicie KSM - wówczas zawodnik z nr 8 mógłby zastępować tylko tych kolegów z wyższym KSM. W praktyce oznaczałoby to też możliwość obejścia minimalnego KSM w przypadku kontuzji zawodnika z papierowo wysokim KSM ale niezastępowalnym w ramach ZZ.

    Nie skomplikowałem za bardzo ? Zawsze by te ogórasy miały coś do roboty, tylu ich teraz zostanie bez pracy w EE
    UNSCARED

  44. Powrót do góry    #1971
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Ciekawa ankieta ze strony Przeglądu Sportowego: http://zuzel.przegladsportowy.pl/zuz...718,2,984.html


    OPINIE KLUBÓW NA TEMAT EKSTRALIGI 2014
    Klub Liczebność ligi Górny KSM
    Betard Sparta Wrocław 10 39
    Dospel Włókniarz Częstochowa klub uchylił się od odpowiedzi
    GTŻ Grudziądz 8 40
    Lechma Start Gniezno 10 40
    PGE Marma Rzeszów 10 40
    Składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz 10 40
    Stal Gorzów 10 40
    Stelmet-Falubaz Zielona Góra 8 nie
    Unia Leszno 10 40
    Unia Tarnów 8 nie
    Unibax Toruń 8 nie
    Wybrzeże Gdańsk 8 lub 10 42

    Droga Krysiu jestem rozczarowany. KSM 39 ? No liczyłem że się wykażesz i będzie max 36
    Całe szczęście Wicio jasno daje do zrozumienia że żadnych zmian nie będzie i jedziemy zasadami uchwalonymi rok temu.

  45. Powrót do góry    #1972
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,861
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Za PS, fragment wypowiedzi Szymańskiego:

    . Czy KSM był, czy go nie było, i tak te same zespoły walczyły o medale.
    Wreszcie ktoś to zauważył

    Ale ten fragment Witkowskiego mi się spodobał:

    Zawsze mówiłem, że prezesi, to najsłabsze ogniwo speedwaya. Nie ma u nich chęci pracy organicznej, gdzie trzeba coś zbudować od podstaw i dochodzić do sukcesu małymi kroczkami. Wielu ludzi z tego środowiska chce się szybko wylansować. Ci ludzie biorą kredyty i stawiają pałace, choć ich na to nie stać. Znamienne jest też to, że rok temu prosili, żebym wziął ich za mordy, a teraz żądają zmian.
    Jakże trafna uwaga
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  46. Powrót do góry    #1973
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,160
    Kliknij i podziękuj
    6,531
    Podziękowania: 8,868 w 4,880 postach
    Jeszcze lepsze jest :
    "Wszystkim rewolucjonistom chciałbym przypomnieć, że przed sezonem powołana przeze mnie "grupa mędrców" przygotowała projekt rozgrywek, który zakładał, że w sezonie 2014 Ekstraliga liczyć będzie osiem zespołów i nie będzie KSM-u."

    Krotko mowiac Mario,bedac za zniesieniem KSM i 8 druzynami w e-lidze mozesz uwazac sie za medrca.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  47. Powrót do góry    #1974
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    kowjanko to wszystko co piszesz jest OK, a w zasadzie byłoby OK, gdyby składy drużyn tak jak przed kilkunastu czy więcej laty składały się około dwudziestu zawodników i gdyby to kluby ich utrzymywały i wyposażały w sprzęt. Tylko kto wrzuci tyle pieniędzy w jedenastego czy dwunastego zawodnika w drużynie żeby miał gość z czego żyć i prezentowal jednocześnie poziom zbliżony do najsłabszych ogniw obecnych drużyn (np. Brzozowskiego, Lamparta czy Hliba).

    W dzisiejszej sytuacji przy ogromnych nakładach finansowych klubów oraz fakcie, że w zasadzie żużlowcy to minifirmy czy minikluby, jest to niestety nierealne. Żużel stal się przez nieudolność i zaniechania działaczy wszystkich szczebli obwoźnym cyrkiem. Cyrkiem w najgorszym tego słowa znaczeniu, bo zatrudniającym kuglarzy nieprzywiązanych w żaden sposób do swojego "namiotu", dorabiających w pozostałe dni tygodnia w innym "namiocie". Dlatego też trudno dziwić się wielu dyrektorom tych cyrków, że ograniczają wydatki na szkolenie narybku, efekt niepewnym, wydatki spore a łatwiej i szybciej o sukces zatrudniając artystę, który odnosił już sukcesy w innych cyrkach.

    Tak jak i Ty wolałbym rywalizację na najprostszych zasadach, bo tylko takie nie dają możliwości do różnego rodzaju szwindli i machlojek oraz nie dają się doić różnej maści cwaniaczkom.
    No ,ale w dzisiejszych realiach nie ma szans na powrót do takich zasad. Zabrzmi to obrazoburczo, ale na to po prostu żużel ma za dużo pieniędzy.

    Sportem interesuję się od zawsze i od dłuższego już czasu przyznaję rację tym ,którzy ukuli następujące sformułowanie:

    "Im więcej pieniędzy, tym mniej sportu."

    Będąc małolatem kompletnie tego zdania nie rozumiałem, ale teraz podpisuję się pod nim wszystkimi kończynami.

    Mógłby ktoś powiedzieć, to po co się tym interesujesz ?
    Siła przyzwyczajenia...
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  48. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    Hulc (30-08-2013)

  49. Powrót do góry    #1975
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Pełne poparcie: brak KSM, brak ZZ, brak gościa, składy 8-osobowe (tak jak teraz + rezerwowy, krzykaczom o oszczędnościach - zawodnik nie wymagany do rozgerania meczu).
    Pełne poparcie. Mnie sie już nie chce zaglądać w obecne przepisy kto gdzie i dlaczego może jechać. Gdy miałem 8 lat bardziej ogarnialem ten burdel niż teraz.

  50. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi drozd za jego przydatny post!

    Aussie (30-08-2013), CarlitosFalubaz (30-08-2013)

  51. Powrót do góry    #1976
    Zaawansowany Awatar Aussie
    Dołączył
    07-07-2003
    Postów
    2,571
    Kliknij i podziękuj
    1,346
    Podziękowania: 433 w 242 postach
    Gdy świadomie zaczynałem się interesować żużlem to ojciec, wuja i kuzyn objaśnili mi wszystko w kilku zdaniach w kilka minut. Za chwilę czeka mnie wprowadzanie w świadome kibicowanie syna - nie wiem jak przez to przejdę i ile on zrozumie...


    pozdr
    Ostatnio edytowane przez Aussie ; 30-08-2013 o 10:27

  52. Powrót do góry    #1977
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Ale ten fragment Witkowskiego mi się spodobał:
    Zawsze mówiłem, że prezesi, to najsłabsze ogniwo speedwaya. Nie ma u nich chęci pracy organicznej, gdzie trzeba coś zbudować od podstaw i dochodzić do sukcesu małymi kroczkami. Wielu ludzi z tego środowiska chce się szybko wylansować. Ci ludzie biorą kredyty i stawiają pałace, choć ich na to nie stać. Znamienne jest też to, że rok temu prosili, żebym wziął ich za mordy, a teraz żądają zmian.
    Jakże trafna uwaga
    Też mi się ten cytat podoba Chociaż pierwsza część bardziej bo też doskonale obrazuje jak pracują ze swoimi klubami.
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  53. Powrót do góry    #1978
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Aussie Zobacz posta
    Gdy świadomie zaczynałem się interesować żużlem to ojciec, wuja i kuzyn objaśnili mi wszystko w kilku zdaniach w kilka minut. Za chwilę czeka mnie wprowadzanie w świadome kibicowanie syna - nie wiem jak przez to przejdę i ile on zrozumie...
    No właśnie. Ale niektórzy z Was w tym wątku też kombinują - rezerwowy tak, ale może jechać tyle i tyle, i tylko za tamtego; nominowane tak, ale trochę inaczej; taktyczna tak, ale trochę zmieńmy. Speedway musi być prosty, aby kibic idący na stadion wiedział o co chodzi. Nie doprowadzajmy do sytuacji takich jak w Anglii, kiedy to nawet sędzia nie wie, czy dany zawodnik może jechać w meczu, czy nie (przykład Kozzy Smitha z King's Lynn). Musi być prosto i przejrzyście.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  54. Powrót do góry    #1979
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,692
    Kliknij i podziękuj
    7,799
    Podziękowania: 7,390 w 4,356 postach
    A, ze tak panow zapytam szanownych. Ktory madry zawodnik senior zgodzilby sie na pozycje rezerwowego? W razie braku kontuzji, czy ze wzgledu na w amire dobra jazde reszty skladu gosc ma przesiedziec sezon na ławie? to ile sobie za taka usługe kaze zaplacic?
    inna bajka junior rezerwowy, poziom raczej slaby, nigdzie go nikt nie chce to i rezerwe z pocalowaniem w lapke przyjmie. Ale senior? Jeszcze jakis na poziomie? Jakos tego nie widze.

  55. Powrót do góry    #1980
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    j-rules Wszelkiej maści Brzozowskie, juniorzy przechodzący w wiek seniora i nie łapiący się do seniorskiego składu od razu. Tak po prawdzie to by były szansa dla tych średnich i przeciętnych żeby nie skończyć w II ligowej otchłani.
    Poza tym silniejsze zespoły mogą kombinować z kontraktami tak, żeby mieć 6 dość równych seniorów i ten cieniujący w meczu będzie po prostu zmieniany przez rezerwowego zamiast np. rezerw taktycznych. Tak czy siak każdy z nich na meczu by się pojawiał i mógłby w każdej chwili jechać i posadzenie go na pozycji rezerwowego nie byłoby problemem. Grunt, to dobrze podpisać kontrakty i mieć na to kasę.
    Więc w takim czy innym układzie byliby pewnie jacyś chętni. A jakby nie było to 3 junior i ciul z nimi
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •