Strona 185 z 274 PierwszyPierwszy ... 85135175183184185186187195235 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 8,281 do 8,325 z 12330

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

  1. Powrót do góry    #8281
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,237
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 200 w 183 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Marszałek miał tego doskonałą świadomość. On wprost mówił - wy tej niepodległości nie utrzymacie po mojej śmierci. Zresztą był cholernie przesądny i wierzył w sprawy nadprzyrodzone duchy itd. Jego bliski przyjaciel, najsłynniejszy polski jasnowidz - Ossowiecki przewidywał katastrofę i na pewno poruszał ten temat na spotkaniach z Piłsudskim w Belwederze. Zachowała się anegdota jak dla rozbawienia towarzystwa Ossowiecki poprosił aby Piłsudski napisał coś na kartce a Ossowiecki miał odczytać w myślach co było tam napisane. I trafił bezbłędnie "pocałuj mnie w dupę"
    https://www.polityka.pl/pomocnikhist...sudskiego.read
    Tu zamieściłem tylko część cytatów Marszałka. Taki człowiek by się teraz przydał bo bez obrazy jak się patrzę teraz na to sferę polityczną, czyli długopis Duda, psychol Kaczyński, sprzedawca Tusk i reszta oszołomów z Korwinem i Kukizem na czele to woła to o pomstę do niebios.
    Odnośnie Ossowieckiego to mamy tutaj czystą analogię do dzisiejszych czasów z jasnowidzem Jackowskim i i jego przepowiednie odnośnie Leppera, gdzie jest nawet zamieszczona w TV lub internecie relacja z nimi. Nie, nie jestem i nie byłem miłośnikiem Leppera ale szanowałem go za szczerość.

  2. Powrót do góry    #8282
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,928
    Kliknij i podziękuj
    1,716
    Podziękowania: 4,382 w 3,164 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Ja nie porównuje USA do Rosji, a mówię o podejściu do rosyjskich sportowców vs do amerykańskich.
    A skoro przywołujesz już Koreę Północną, to skoro USA jest takim bohaterskim krajem to czemu nie interweniuje u Kimów, którzy od lat nie kryją posiadania broni jądrowej? Czy to nie jest zagrożenie dla świata?
    Jak ty mało wiesz, ale dużo gadasz.

    Jak to nie interweniuje ? Przecież Korea Płn jest odizolowana od świata w zasadzie. I gdyby nie Chiny to by dawno z głodu zdechła. A nie wjeżdżają do Koreii Płn bo ci nie atakują, póki co, żadnego kraju. Ale przecież są jankesi w Koreii Płd i pilnują tam porządku.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  3. Powrót do góry    #8283
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,237
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 200 w 183 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Ja nie porównuje USA do Rosji, a mówię o podejściu do rosyjskich sportowców vs do amerykańskich.
    A skoro przywołujesz już Koreę Północną, to skoro USA jest takim bohaterskim krajem to czemu nie interweniuje u Kimów, którzy od lat nie kryją posiadania broni jądrowej? Czy to nie jest zagrożenie dla świata?
    Wiesz co, na razie niech to zostanie Ukraina bo jak zaraz wejdziemy w tamte strony Azji to sam wywołam już 3 wojnę światową począwszy od Tajwanu i mniejszościach ludnościowych z rdzennymi korzeniami geopolitycznymi w Chinach gdzie są trwałe dyskryminowani ale nikt o tym nie mówi gdzie wbrew pozorom są to grube sprawy.

  4. Powrót do góry    #8284
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,101
    Kliknij i podziękuj
    570
    Podziękowania: 1,335 w 902 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Jak ty mało wiesz, ale dużo gadasz.

    Jak to nie interweniuje ? Przecież Korea Płn jest odizolowana od świata w zasadzie. I gdyby nie Chiny to by dawno z głodu zdechła. A nie wjeżdżają do Koreii Płn bo ci nie atakują, póki co, żadnego kraju. Ale przecież są jankesi w Koreii Płd i pilnują tam porządku.
    Powiedział ten, który wie jeszcze mniej, ale lubi sobie pozmyślać.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  5. Powrót do góry    #8285
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,237
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 200 w 183 postach
    Mam nadzieję, że nie naraziłem się oponentom Dmowskiego bo zaraz zrobi się tutaj "Przewrót Majowy", a data zbliża ku temu.

  6. Powrót do góry    #8286
    Ekspert
    Dołączył
    03-02-2003
    Postów
    3,113
    Kliknij i podziękuj
    660
    Podziękowania: 587 w 317 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Marszałek miał tego doskonałą świadomość. On wprost mówił - wy tej niepodległości nie utrzymacie po mojej śmierci. Zresztą był cholernie przesądny i wierzył w sprawy nadprzyrodzone duchy itd. Jego bliski przyjaciel, najsłynniejszy polski jasnowidz - Ossowiecki przewidywał katastrofę i na pewno poruszał ten temat na spotkaniach z Piłsudskim w Belwederze. Zachowała się anegdota jak dla rozbawienia towarzystwa Ossowiecki poprosił aby Piłsudski napisał coś na kartce a Ossowiecki miał odczytać w myślach co było tam napisane. I trafił bezbłędnie "pocałuj mnie w dupę"
    Hitler wysłał delegację na pogrzeb Piłsudskiego bo ten zawsze był wierny Prusakom, niektórzy twierdzą, ze był ich agentem i dlatego wypuścili go z twierdzy w Magdeburgu.
    W każdym razie nie wspierał wcale Powstania Wielkopolskiego. Dlatego nigdy potem w WLKP nie miał szacunku ani popularności.

    Za jego rządów nasza gospodarka stała się skorumpowana, niekonkurencyjna i droga (interwencjonizm rynkowy, protekcjonizm i inne błędy).
    Czy był narcyzem, megalomanem, prymitywem, mściwym egocentrykiem, pijusem i kobieciarzem to mnie w sumie mało interesuje.

    Interesuje mnie za to, jak zrobił nielegalny zamach stanu, mianował się dyktatorkiem i stworzył obóz koncentracyjny dla opozycji.
    Cały jego mit uważam za bardzo kłamliwy i szkodliwy. No coż miał wtedy media jedyne (jakby miał dziś Kurskiego z TVPis i zero konkurencji) i propagandę bo nie było internetu czy niezależnych mediów.

    Ja tam bym się na niego nie powoływał jako żaden autorytet. Wg mnie szkodnik i tyle. I te jego wypowiedzi w stylu prawie jak Wałęsa. Myślę, ze historia w dłuższej perspektywie obiektywniej go oceni i odbrązowi.

  7. Powrót do góry    #8287
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,237
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 200 w 183 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eneasz Zobacz posta
    Hitler wysłał delegację na pogrzeb Piłsudskiego bo ten zawsze był wierny Prusakom, niektórzy twierdzą, ze był ich agentem i dlatego wypuścili go z twierdzy w Magdeburgu.
    W każdym razie nie wspierał wcale Powstania Wielkopolskiego. Dlatego nigdy potem w WLKP nie miał szacunku ani popularności.

    Za jego rządów nasza gospodarka stała się skorumpowana, niekonkurencyjna i droga (interwencjonizm rynkowy, protekcjonizm i inne błędy).
    Czy był narcyzem, megalomanem, prymitywem, mściwym egocentrykiem, pijusem i kobieciarzem to mnie w sumie mało interesuje.

    Interesuje mnie za to, jak zrobił nielegalny zamach stanu, mianował się dyktatorkiem i stworzył obóz koncentracyjny dla opozycji.
    Cały jego mit uważam za bardzo kłamliwy i szkodliwy. No coż miał wtedy media jedyne (jakby miał dziś Kurskiego z TVPis i zero konkurencji) i propagandę bo nie było internetu czy niezależnych mediów.

    Ja tam bym się na niego nie powoływał jako żaden autorytet. Wg mnie szkodnik i tyle. I te jego wypowiedzi w stylu prawie jak Wałęsa. Myślę, ze historia w dłuższej perspektywie obiektywniej go oceni i odbrązowi.
    Poniekąd się zgadzam z Twoją opinia odnośnie narcyza i człowieka nie nakad podstawionego przez zachód czyt. Niemcy. Ale zrozum to, że po 123 latach niewoli (zaborach) Polacy dostali szansę na wolność i to nie była taka prosta prawa. Po 1918 roku mieliśmy raptem 20 lat wolności (oczywiście nie wspominając cudu nas Wisła) i tak się kłóciliśmy między sobą jak kiedyś szlachta a ostatnimi czasy Falubaz ze Stalą Musimy się zjednoczyć.

    Tak ogólnie jeżeli ktoś jest zainteresowany tematem historycznym lub prawnym to zapraszam do pogawędki na priv. Z chęcią też wymienię się swoimi opiniami i spostrzeżeniami ale jestem też ciekawy historii innych klubów żużlowych a przede wszystkim ich zawodników, tych zapomnianych i w ogóle.
    Nie kojarze czy to tutaj wspominałem ale chciałem utworzyć fundację, która by wspierała starszych zapomnianych zawodników żużlowych. Chodzi mi o to ażeby mogli oni mieć zapewnione jakiekolwiek warunki finansowe na tej pewnie kiepskiej emeryturze, którą teraz dostają. Nie oszukujmy się ale nie zarabiali tyle pieniędzy co przykładowy teraz Zmarzlik, Laguta, Janowski itd. Myślę, że jest to dobry pomysł.

  8. Powrót do góry    #8288
    Ekspert Awatar Donald Trumpek
    Dołączył
    23-09-2019
    Postów
    5,344
    Kliknij i podziękuj
    1,104
    Podziękowania: 644 w 502 postach
    Cytat Zamieszczone przez kolarz Zobacz posta
    mariusz, ty pis_do bez szkoły.
    jak zwykle wszystko pomieszałeś, a udajesz mądrego.
    w zatoce perskiej były dwie wojny.
    kuwejt, owszem, został zaatakowany przez irak, ale w 1990r. po ultimatum ze strony onz koalicja międzynarodowa pod przewodnictwem usa przeprowadziła zwycięska ofensywę pod nazwą "pustynna burza".

    druga wojna, i o niej właśnie była mowa wcześniej, wybuchła w 2003r.
    a była wynikiem fobii busha, sfabrykowanych dowodów na posiadanie przez irak broni masowego rażenia, domniemanych związków saddama z al-kaidą i była adresowana przede wszystkim wewnętrznie, bo bush potrzebował sukcesu po atakach z 11 września 2001, przed zbliżającymi się wyborami w 2004r., a po wyborach z 2000r., kiedy ledwo "wygrał" z al'em gore i jego legitymacja społeczna była bardzo wątpliwa. zamiast zapowiadanej wielkiej koalicji państw, jak w 1990r., irak został zaatakowany jedynie przez usa, australię, angoli i... polskę. udział polski stał się nawet w usa powodem do żartów. "you forgot poland" mówi się dziś, gdy adwersarz używa bardzo słabych argumentów. w kampanii kerry wypomniał bushowi, że zamiast kilkudziesięciu zapowiadanych państw koalicja zmontowana przez busha liczyła tylko 3 państwa. bush odpowiedział: "you forgot poland"

    złośliwi dodają, że usa chodziło jedynie o kontrolę nad irackimi złożami, a polacy wzięli tam z połykiem, nic nie zyskując i to właśnie chodzi przeciwnikom polskiego udziału w tej akcji. wątpliwe podstawy do zbrojnej napaści, a ostatecznie ich brak i zero korzyści, poza zyskaniem miana agresora.


    edit/
    jeszcze o dzisiejszej sytuacji z rosją.
    sankcje nie są łatwym tematem. wielu ludzi zarzuca ue brak zdecydowanej reakcji, miałkość sankcji, wolne działanie. przypominam, że ue to 27 państw, różne interesy, czasem sprzeczne, różne konstelacje finansowe itd. tymczasem nawet po waszej dyskusji, koledzy, widać, jakie to są niełatwe tematy. chodzi o 2-3 rusków w naszej lidze, a zaczyna się: dlaczego zawodnicy mają być karani za to, gdzie są urodzeni? dlaczego karać toruń? wykluczyć tylko rosję, a emilowi dać czeską licencję!

    jest nas tu kilkunastu, w porywach kilkudziesięciu, a co wpis, to inna opinia.
    a gdybyście mieli podjąć jakąś decyzję szybko i to jeszcze jednomyślnie?
    ku rozwadze, gdy następnym razem będziecie narzekać na biurokrację ue.
    ta wojna to byla robota Dicka Cheney on tam konkretnie nayebal bigosu (fabrykowal papiery )

  9. Powrót do góry    #8289
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,451
    Kliknij i podziękuj
    974
    Podziękowania: 1,484 w 959 postach
    Jprdl, trumny Dmowskiego i Piłsudskiego zaczęły ścigać się na żużlu. Co należy zmienić i jak uratować światowy żużel? FIM powinien zorganizować rundę SGP w Kabulu albo Bagdadzie.
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  10. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi polewaczka za jego przydatny post!

    Semen (24-02-2022)

  11. Powrót do góry    #8290
    Ekspert Awatar Donald Trumpek
    Dołączył
    23-09-2019
    Postów
    5,344
    Kliknij i podziękuj
    1,104
    Podziękowania: 644 w 502 postach
    i to na camelach bo idzie przeta ocieplenie (klimatu)

  12. Powrót do góry    #8291
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,451
    Kliknij i podziękuj
    974
    Podziękowania: 1,484 w 959 postach
    Na wrotkach po piasku, bo kamele podobnie jak krowy też emitują gazy cieplarniane.
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  13. Powrót do góry    #8292
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,928
    Kliknij i podziękuj
    1,716
    Podziękowania: 4,382 w 3,164 postach
    I co, dalej chcecie grać mecz z ruskim w Moskwie za miesiąc ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  14. Powrót do góry    #8293
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,237
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 200 w 183 postach
    No to się zaczęło, nie spodziewałem się tego, że pójdzie na Kijów. Idę do dziadków odkopywać kałacha.

  15. Powrót do góry    #8294
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,340
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,366 w 1,675 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    I co, dalej chcecie grać mecz z ruskim w Moskwie za miesiąc ?
    Tak - za miesiąc już dawno będzie po wszystkim (tak jak w Gruzjii 2008).

  16. Powrót do góry    #8295
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,928
    Kliknij i podziękuj
    1,716
    Podziękowania: 4,382 w 3,164 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Tak - za miesiąc już dawno będzie po wszystkim (tak jak w Gruzjii 2008).
    Nie będzie, Ukraina to nie Gruzja, a za miesiąc to ta wojna dopiero się rozkręci tam.

    Tym bardziej trzeba Rosję odizolować od społeczności wolnego świata. Wykluczyć ich wszystkie reprezentacje, nie jechać do Rosji na żadne imprezy, także sportowe. Jednym słowem, totalny szlaban i ban na wszystko co rosyjskie. Jak Rosjanie chcą mieć Putina za prezydenta, to niech mają. I niech się kiszą w własnym sosie i śpiewają mu hymny pochwalne. A jeśli nie chcą to niech sami zmienią prezydenta na bardziej cywilizowanego.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  17. Powrót do góry    #8296
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,340
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,366 w 1,675 postach
    UE nie chce odłączyć Rosji od SWIFT-u, a ty chcesz machać szabelką, banując rosyjskich sportowców

  18. Powrót do góry    #8297
    Stały bywalec Awatar Bruno Schulz
    Dołączył
    12-05-2012
    Postów
    1,365
    Kliknij i podziękuj
    786
    Podziękowania: 466 w 249 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eneasz Zobacz posta
    Hitler wysłał delegację na pogrzeb Piłsudskiego bo ten zawsze był wierny Prusakom, niektórzy twierdzą, ze był ich agentem i dlatego wypuścili go z twierdzy w Magdeburgu...
    Hitler uczestniczył w pogrzebie Piłsudskiego osobiście. A odnośnie usa, ekipa Busha robiła interesy z rodziną Osamy. Wg mnie 9/11 to inside job, żeby mieć pretekst do zajęcia pól naftowych.

  19. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Bruno Schulz za jego przydatny post!

    Eneasz (24-02-2022)

  20. Powrót do góry    #8298
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,928
    Kliknij i podziękuj
    1,716
    Podziękowania: 4,382 w 3,164 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    UE nie chce odłączyć Rosji od SWIFT-u, a ty chcesz machać szabelką, banując rosyjskich sportowców
    Jakie to jest machanie szabelką ? Ty wiesz co to jest "szabelka" w ogóle ?

    Właśnie po to aby nie musieć używać "szabelki" trzeba ruskich odizolować kompletnie od świata. Nie tylko rosyjskich sportowców. Ale wykluczyć cały naród rosyjski. Dopóki nie zrobią porządku sami u siebie. Sam SWIFT to jest tylko jednym z narzędzi do tego.

    Cytat Zamieszczone przez Bruno Schulz Zobacz posta
    Hitler uczestniczył w pogrzebie Piłsudskiego osobiście. A odnośnie usa, ekipa Busha robiła interesy z rodziną Osamy. Wg mnie 9/11 to inside job, żeby mieć pretekst do zajęcia pól naftowych.
    Bruno zjedz snickersa, Hitlera nie było na pogrzebie Piłsudskiego. Jak Piłsudskiego chowali na Wawelu, to Hitler w Berlinie wziął udział w mszy żałobnej. Tylko tyle.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  21. Powrót do góry    #8299
    Stały bywalec Awatar Bruno Schulz
    Dołączył
    12-05-2012
    Postów
    1,365
    Kliknij i podziękuj
    786
    Podziękowania: 466 w 249 postach
    Taak?

    8d5463d8af5317ef115dc3d8eab122e8,1000,1000,1,0.jpg

    Rzeczywiście, to zdjęcie z mszy w Berlinie. Przepraszam Mariusz.
    Ostatnio edytowane przez Bruno Schulz ; 24-02-2022 o 13:18

  22. Powrót do góry    #8300
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,522
    Kliknij i podziękuj
    5,803
    Podziękowania: 5,653 w 3,233 postach
    Dobra, weź już nie pisz bzdur. Rozumiem wykluczyć reprezentację, ale sportowcy mają prawo pracy zagranicą jak każdy inny obywatel i nikt ich nie powyrzuca z klubów piłkarskich itd. Po pierwsze ci ludzie nie mają wpływu na politykę swojego rządu, po drugie - pozbawienie ich możliwości gry/uprawiania sportu poza Rosją, kompletnie nic nie zmieni. Po trzecie, to niech Polska może nie szczeka za głośno i nie wychodzi przed szereg.

    ps. To, że Hitler wzorował się na Piłsudskim to chyba żadna tajemnica historyczna.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  23. Powrót do góry    #8301
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,237
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 200 w 183 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Jakie to jest machanie szabelką ? Ty wiesz co to jest "szabelka" w ogóle ?

    Właśnie po to aby nie musieć używać "szabelki" trzeba ruskich odizolować kompletnie od świata. Nie tylko rosyjskich sportowców. Ale wykluczyć cały naród rosyjski. Dopóki nie zrobią porządku sami u siebie. Sam SWIFT to jest tylko jednym z narzędzi do tego.



    Bruno zjedz snickersa, Hitlera nie było na pogrzebie Piłsudskiego. Jak Piłsudskiego chowali na Wawelu, to Hitler w Berlinie wziął udział w mszy żałobnej. Tylko tyle.
    Bzdury piszesz i tym wpisem rozwaliłeś mnie totalnie.

  24. Powrót do góry    #8302
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,928
    Kliknij i podziękuj
    1,716
    Podziękowania: 4,382 w 3,164 postach
    Cytat Zamieszczone przez zibly Zobacz posta
    Bzdury piszesz i tym wpisem rozwaliłeś mnie totalnie.
    No tak, bo ty cymbale chciałbyś z nimi w piłkę grać, jak oni w tym samym czasie bada bombardować ludzi w Europie.

    Jeden z nas oszalał, ciekawe który ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  25. Powrót do góry    #8303
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,237
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 200 w 183 postach
    Cymbalem to jesteś Ty bo wypisujesz tutaj kocopoly i nie masz podstawowego pojęcia o historii.

  26. Powrót do góry    #8304
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Emil na twitterze jednoznacznie:

    https://twitter.com/EmilRacing89/sta...L-oDhEm_AuqesA



    Co ważne, ta mapa Ukrainy zawiera w sobie Krym.

  27. Powrót do góry    #8305
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,101
    Kliknij i podziękuj
    570
    Podziękowania: 1,335 w 902 postach
    Czyli jednak nie jest tak zapatrzony w Putina jak niektórzy tutaj twierdzą i nie popiera go na każdym polu?
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  28. Powrót do góry    #8306
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,237
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 200 w 183 postach
    Mam znajomych w Zamościu i już powoli tam Ukraincy przybywają. Jest zrobiona specjalna strefa dla uchodźców. Nie spodziewałem się tego ale ten s****iel zaatakował już Lwów. Robi się nieciekawie.

  29. Powrót do góry    #8307
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,831
    Kliknij i podziękuj
    4,021
    Podziękowania: 1,618 w 1,051 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Emil na twitterze jednoznacznie:

    https://twitter.com/EmilRacing89/sta...L-oDhEm_AuqesA



    Co ważne, ta mapa Ukrainy zawiera w sobie Krym.
    Też mi zdziwienie. Mieszka w pl ma obywatelstwo. Socjal media jak papier przyjmą wszystko. Zakładam jednak, że podobnie jak Tarasienko czynią to z czysto ludkzich pobudek.
    My chcemy noł, a sędzia kaman - Robert Kempiński

  30. Powrót do góry    #8308
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,101
    Kliknij i podziękuj
    570
    Podziękowania: 1,335 w 902 postach
    Cytat Zamieszczone przez Dominik Zobacz posta
    Też mi zdziwienie. Mieszka w pl ma obywatelstwo. Socjal media jak papier przyjmą wszystko. Zakładam jednak, że podobnie jak Tarasienko czynią to z czysto ludkzich pobudek.
    Nie rozumiem. Zajął jednoznaczne stanowisko. Co ma więcej zrobić? Rozebrać się przed rosyjską ambasadą i machać ukraińską flagą, czy wezwać do siebie Putina na dywanik i strzelić mu w papę?
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  31. Powrót do góry    #8309
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,237
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 200 w 183 postach
    W Chełmie słychać już bombardowania od strony Ukraińskiej. Jest już nawet problem z paliwem.

  32. Powrót do góry    #8310
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,193
    Kliknij i podziękuj
    6,534
    Podziękowania: 8,881 w 4,885 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    , czy wezwać do siebie Putina na dywanik i strzelić mu w papę?
    W sumie mógłby, ale pewnie tego nie zrobi.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  33. Powrót do góry    #8311
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,101
    Kliknij i podziękuj
    570
    Podziękowania: 1,335 w 902 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    W sumie mógłby, ale pewnie tego nie zrobi.
    Taaa...pewnie z lenistwa
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  34. Powrót do góry    #8312
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,831
    Kliknij i podziękuj
    4,021
    Podziękowania: 1,618 w 1,051 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Nie rozumiem. Zajął jednoznaczne stanowisko. Co ma więcej zrobić? Rozebrać się przed rosyjską ambasadą i machać ukraińską flagą, czy wezwać do siebie Putina na dywanik i strzelić mu w papę?
    Ej no byłem pewny, że przeczytam o złości bo odpuścił Leszno, ehhh. A tak serio, ile mógł tyle zrobił, przecież nie wyganiam go na front.
    My chcemy noł, a sędzia kaman - Robert Kempiński

  35. Powrót do góry    #8313
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Przypominam że Emil jezdził busem z napisem Wielka Rosija. Pisal listy do putina. Zastanawiam sìę czy to nie jest odpowiedż na wczorajszą reakcję Majewskiego. Dzisiaj trwają rozmowy nad wykluczeniem rosyjskich sportowców z wszystkich możliwych aren sportowych na świecie.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  36. Powrót do góry    #8314
    Ekspert Awatar kolarz
    Dołączył
    25-07-2002
    Postów
    6,402
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3,117 w 1,492 postach
    Cytat Zamieszczone przez blacktop Zobacz posta
    Przypominam że Emil jezdził busem z napisem Wielka Rosija. Pisal listy do putina. Zastanawiam sìę czy to nie jest odpowiedż na wczorajszą reakcję Majewskiego. Dzisiaj trwają rozmowy nad wykluczeniem rosyjskich sportowców z wszystkich możliwych aren sportowych na świecie.

    wyje.bać ruska z polski, niech spyerdala do ojca wielkiego narodu rosyjskiego.
    a nie, czekaj... wkleił mema na twitterze z mapą ukrainy.
    a to spoko.

  37. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kolarz za jego przydatny post!

    Donald Trumpek (24-02-2022)

  38. Powrót do góry    #8315
    Ekspert Awatar KrisKiller
    Dołączył
    20-03-2003
    Postów
    3,417
    Kliknij i podziękuj
    517
    Podziękowania: 951 w 514 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eneasz Zobacz posta
    Hitler wysłał delegację na pogrzeb Piłsudskiego bo ten zawsze był wierny Prusakom, niektórzy twierdzą, ze był ich agentem i dlatego wypuścili go z twierdzy w Magdeburgu.
    W każdym razie nie wspierał wcale Powstania Wielkopolskiego. Dlatego nigdy potem w WLKP nie miał szacunku ani popularności.

    Za jego rządów nasza gospodarka stała się skorumpowana, niekonkurencyjna i droga (interwencjonizm rynkowy, protekcjonizm i inne błędy).
    Czy był narcyzem, megalomanem, prymitywem, mściwym egocentrykiem, pijusem i kobieciarzem to mnie w sumie mało interesuje.

    Interesuje mnie za to, jak zrobił nielegalny zamach stanu, mianował się dyktatorkiem i stworzył obóz koncentracyjny dla opozycji.
    Cały jego mit uważam za bardzo kłamliwy i szkodliwy. No coż miał wtedy media jedyne (jakby miał dziś Kurskiego z TVPis i zero konkurencji) i propagandę bo nie było internetu czy niezależnych mediów.

    Ja tam bym się na niego nie powoływał jako żaden autorytet. Wg mnie szkodnik i tyle. I te jego wypowiedzi w stylu prawie jak Wałęsa. Myślę, ze historia w dłuższej perspektywie obiektywniej go oceni i odbrązowi.
    Sporo racji w tym co napisales. Z tym, ze nalezy pamietac, ze Dmowski byl jeszcze gorszy. Kiedy Pilsudski siedzial w magdeburskiej twierdzy to Dmowski w rosyjskiej Dumie. I to dwie kadencje. To dopiero autorytet.

  39. Powrót do góry    #8316
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Tak na szybko Barcelona nie wystąpi w meczu w Sankt Petersburgu. Schalke zrezygnowało ze sponsora na koszulkach (Gazprom) Liga ukraińska zawieszona. Finał LM przeniesiony z Rosji, zakladam że nasz mecz el. MŚ też przeniosą albo odwolają. Tylko zdecydowana reakcja ma sens.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  40. Powrót do góry    #8317
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-06-2003
    Postów
    1,163
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 50 w 31 postach
    Gdzieś mi się o oczy obilo, ze ta trumna to symboliczna była w Berlinie i Hitler istotnie w hołdzie Pilsudskiemu pełnił jakiś czas osobiście wartę honorową czy jak to się nazywa. W Wielkanoc po wsiach w kościołach podobna wartę przy Jezusku pełnią strażacy OSP.
    Pozdrawiam

  41. Powrót do góry    #8318
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,237
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 200 w 183 postach
    Rozmawiałem dzisiaj z kumplami z Chełma, którzy mieszkają w blokach i szyby się im trzęsły. Jak tam u Was z paliwem bo w Lublinie są duże kolejki?

  42. Powrót do góry    #8319
    Stały bywalec Awatar Taisto
    Dołączył
    07-04-2021
    Postów
    980
    Kliknij i podziękuj
    102
    Podziękowania: 289 w 181 postach
    Dyskusja o niczym, przynajmniej w kwestii żużla.
    Nie wiem jak Grisza, ale Artiom i Emil mają Polskie obywatelstwo, więc zmieniamy szyld i jedziemy dalej.

  43. Powrót do góry    #8320
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,237
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 200 w 183 postach
    Cytat Zamieszczone przez Taisto Zobacz posta
    Dyskusja o niczym, przynajmniej w kwestii żużla.
    Nie wiem jak Grisza, ale Artiom i Emil mają Polskie obywatelstwo, więc zmieniamy szyld i jedziemy dalej.
    Grisza ma też obywatelstwo łotewskie.

  44. Powrót do góry    #8321
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Taisto sugerujesz, że Emil zmieni szyld i będzie startowal pod inną flagą w GP I jeżdzil busem Wielka Rosijja? Chyba żartujesz.

    Tak swoją drogą nie wyobrażam sobie żeby jezdził w Polsce.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  45. Powrót do góry    #8322
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-09-2017
    Postów
    1,485
    Kliknij i podziękuj
    650
    Podziękowania: 368 w 222 postach

  46. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Leonidas za jego przydatny post!

    Taisto (24-02-2022)

  47. Powrót do góry    #8323
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,237
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 200 w 183 postach
    Cytat Zamieszczone przez blacktop Zobacz posta
    Taisto sugerujesz, że Emil zmieni szyld i będzie startowal pod inną flagą w GP I jeżdzil busem Wielka Rosijja? Chyba żartujesz.

    Tak swoją drogą nie wyobrażam sobie żeby jezdził w Polsce.
    Podpinam się, ja też tego nie widzę tym bardziej, gdzie obnosił się wszem i wobec, że jest wielkim sympatykiem Putina.

  48. Powrót do góry    #8324
    Stały bywalec Awatar Taisto
    Dołączył
    07-04-2021
    Postów
    980
    Kliknij i podziękuj
    102
    Podziękowania: 289 w 181 postach
    Cytat Zamieszczone przez zibly Zobacz posta
    Podpinam się, ja też tego nie widzę tym bardziej, gdzie obnosił się wszem i wobec, że jest wielkim sympatykiem Putina.
    Ja byłem fanem Woody Allena, do momentu kiedy dowiedziałem się, że jest pedofilem.

    Nigdy nie jest za późno na zmianę poglądów.

  49. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi Taisto za jego przydatny post!

    Buszmen (24-02-2022), Donald Trumpek (24-02-2022), Semen (24-02-2022)

  50. Powrót do góry    #8325
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,237
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 200 w 183 postach
    Cytat Zamieszczone przez Taisto Zobacz posta
    Ja byłem fanem Woody Allena, do momentu kiedy dowiedziałem się, że jest pedofilem.

    Nigdy nie jest za późno na zmianę poglądów.
    A co mam powiedzieć gdzie byłem i pzostalem fanem Romana Polańskiego.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •