Strona 103 z 274 PierwszyPierwszy ... 35393101102103104105113153203 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,591 do 4,635 z 12329

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

  1. Powrót do góry    #4591
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,689
    Kliknij i podziękuj
    1,138
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kian Zobacz posta
    Nie mozemy narzucic silnika dwuzaworowego. Zawodnicy jezdza w innych ligach,GP,SEC itd.

    Poza tym kogo bedzie stac aby zbudowac od nowa park maszynowy?

    Jesli wymusimy stosowanie czesci seryjnych wprowadzenie zmian przejdzie bezproblemowo.
    1.
    Jasne, że my kibice na forum nic nie możemy narzucić Jednak rozmawiamy hipotetycznie. Możemy naciskać na nasze władze, możemy przedstawiać rozwiązania.
    2.
    Właśnie-stać tych z GP, SEC. Od nich teoretyzując oczywiście należy zacząć. Odsprzedają silniki Eligowcom, po roku wejdą tanie silniki do Eligi. Po kilku latach są one zużyte w niższych ligach. Podratują się młodzi i biedne kluby.
    3.
    Co do wymuszenia części seryjnych. Ostro. No nie wiem. Nie wiem.

  2. Powrót do góry    #4592
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-05-2010
    Postów
    1,136
    Kliknij i podziękuj
    524
    Podziękowania: 598 w 303 postach
    Zobaczcie sobie na dzisiejszy final MDMP w Opolu. To jest katastrofa. Kompletna degrengolada. Zloto dla trzyosobowej zbieraniny pod szyldem WTS, srebro wlasciwie sam dowiezie Kacper Woryna, a braz dla Gdanska, ktoremu lideruje wypozyczony z Rzeszowa, 22-letni ostrowianin Sowka. Dla gospodarzy punktuje tylko 22-letni wychowanek Wroclawia, reprezentujacy w lidze Lublin Malitowski.

    CO TO JEST?!

  3. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi jelousabmarinek za jego przydatny post!

    Mildura (06-09-2015), dockm (05-09-2015), sobotch (04-09-2015)

  4. Powrót do góry    #4593
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,659
    Kliknij i podziękuj
    280
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Wole ogladac pojedynki Doyla z Pedersenem niz Pulczynskiego z Jeleniewskim.
    Piszecie tu jakies dyrdymaly o szkodnikach z zachodu zapominajac,ze nie ma nigdzie przymusu kontraktowania obcokrajowcow.
    Nikt zadnemu prezesowi nie zabroni zbudowania polskiego skladu,najlepiej z samych wychowankow.Komplety na stadionach i worek medali gwarantowane.
    Nie wiem jak mozna postulowac o narodowe sklady w klubach nie biorac pod uwage ilosci i jakosci kandydatow.Kazda liga by na takim czyms stracila a zuzel stalby sie jeszcze bardziej zasciankowym sportem.
    Zawsze miło gdy w drużynie jedzie i solidnie punktuje wychowanek (w Toruniu macie teraz najlepszy przykład), ale mnie też irytuje przesadzanie niektórych w jedną stronę, tzn. kluby tylko dla wychowanków/Polaków itp. Najlepszy jest misz-masz jaki mają teraz np. w Lesznie (i w Toruniu mogliście mieć w przyszły sezonie gdyby nie ). Swojacy, czyli Pawliccy, niechciany u rywala a jadący na solidnym poziomie Zengota, pasujący do klubu Emil, najemnicy Pedersen i THJ, a w rezerwie kolejny wychowanek Musielak no i juniorka wśród której można przebierać. Każdy znajdzie coś dla siebie.
    BKS Polonia Bydgoszcz

  5. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Marsh za jego przydatny post!

    kingpin (04-09-2015)

  6. Powrót do góry    #4594
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    "G**no jakieś"

    Siara Siarzewski.
    Bandytą mogę być, nie politykiem.

  7. Powrót do góry    #4595
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Odnoszę wrażenie, że zupełnie nie rozumiesz problemu żużla. Postaraj się wyszukać powody, dlaczego doświadczeni ludzie mówią w ten sposób.
    Czy naprawdę nie rozumiesz, że wspomniany Hampel nie będzie potrzebował n silników? Dochodzisz do absurdu uważając,że ktoś będzie wyrzucał pieniądze dla wyrzucania, bo tobie się tak wydaje? Masz ludzi w kaskach na torze za idiotów?
    ze kto mówi? Chyba doświadczeni w swojej głupocie. 3 lata temu paliwo kosztowało 6 zł, a teraz 4,30. Czy coś staniało np usługi transportowe? Ty myślisz ze jak Hampel chciał 2 mln, to teraz powie, ze che 1,5 bo mniej wydaje na silniki? Naiwność.

    Żużel balansuje na krawędzi bo tak zarządzają nim niby doświadczeni ludzie.

    Ludzi w kaskach mam za... normalnych przeciętnych ludzi, którzy jak każdy chcą więcej, a nie mniej.


    Mam jedna prosbe. Jesli masz zamiar odpisywać, czy dyskutować, to zaprzestań wycieczek osobistych. Chyba ze Cie na to nie stać doświadczony człowieku?

  8. Powrót do góry    #4596
    Ekspert Awatar cukrzyca
    Dołączył
    26-08-2015
    Postów
    4,669
    Kliknij i podziękuj
    1,427
    Podziękowania: 639 w 470 postach
    Cytat Zamieszczone przez jelousabmarinek Zobacz posta
    Zobaczcie sobie na dzisiejszy final MDMP w Opolu. To jest katastrofa. Kompletna degrengolada. Zloto dla trzyosobowej zbieraniny pod szyldem WTS, srebro wlasciwie sam dowiezie Kacper Woryna, a braz dla Gdanska, ktoremu lideruje wypozyczony z Rzeszowa, 22-letni ostrowianin Sowka. Dla gospodarzy punktuje tylko 22-letni wychowanek Wroclawia, reprezentujacy w lidze Lublin Malitowski.

    CO TO JEST?!
    Teraz już wiesz jaka to szkoda że nie zostałeś żużlowcem, zatem pretensje możesz mieć sam do siebie

  9. Powrót do góry    #4597
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,679
    Kliknij i podziękuj
    7,791
    Podziękowania: 7,390 w 4,356 postach
    Cytat Zamieszczone przez drozd Zobacz posta
    ze kto mówi? Chyba doświadczeni w swojej głupocie. 3 lata temu paliwo kosztowało 6 zł, a teraz 4,30. Czy coś staniało np usługi transportowe? Ty myślisz ze jak Hampel chciał 2 mln, to teraz powie, ze che 1,5 bo mniej wydaje na silniki? Naiwność.

    Żużel balansuje na krawędzi bo tak zarządzają nim niby doświadczeni ludzie.

    Ludzi w kaskach mam za... normalnych przeciętnych ludzi, którzy jak każdy chcą więcej, a nie mniej.


    Mam jedna prosbe. Jesli masz zamiar odpisywać, czy dyskutować, to zaprzestań wycieczek osobistych. Chyba ze Cie na to nie stać doświadczony człowieku?
    no, uslugi transportowe troszke stanialy. Moze nie w kazdym przypadku, ale tam gdzie duza konkurencja to jest to odczuwalne.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  10. Powrót do góry    #4598
    Ekspert Awatar cukrzyca
    Dołączył
    26-08-2015
    Postów
    4,669
    Kliknij i podziękuj
    1,427
    Podziękowania: 639 w 470 postach
    j-rules dziwię się tobie że ciągniesz ten temat. Facet nie bierze pod uwagę wielu spraw i pisze bzdury. Np. inflacja w 2012 - 4%, w 2011 4,5%, a w 2014 1%. Cena baryłki w 2012 - 111 dolcow, w 2011 - 112 dolcow, a obecnie ok 45 dolcow. Nie chce mi się pisać o zwiększonych podatkach, akcyzach itp. To że on tak pisze że "3 lata temu paliwo kosztowało 6 zł, a teraz 4,30. Czy coś staniało np usługi transportowe?" wynika tylko z jego manipulacji i nic więcej. Ceny utrzymują się nadal na takim samym poziomie bo potaniało min. paliwo. Gdy ono podskoczy to zaraz się zdziwi jaką będziemy mieć inflację i podwyżki.

  11. Powrót do góry    #4599
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,804
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    no, uslugi transportowe troszke stanialy. Moze nie w kazdym przypadku, ale tam gdzie duza konkurencja to jest to odczuwalne.
    gdyby w zuzlu mialbys 10 Hampelow 10 Woffindenow 10 Emilow itd. to tez by nie braliby po 2 mln tylko po milionie bo kazdy chcialby sie zalapac do skladu.

    PolskieBusy nie busy tego jest pelno wiec i niska cena musza skusic klienta. pelno topowych zawodnikow skusiloby pracodawca nizsza pensja.

  12. Powrót do góry    #4600
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,689
    Kliknij i podziękuj
    1,138
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez drozd Zobacz posta
    ze kto mówi? Chyba doświadczeni w swojej głupocie. 3 lata temu paliwo kosztowało 6 zł, a teraz 4,30. Czy coś staniało np usługi transportowe? Ty myślisz ze jak Hampel chciał 2 mln, to teraz powie, ze che 1,5 bo mniej wydaje na silniki? Naiwność.

    Żużel balansuje na krawędzi bo tak zarządzają nim niby doświadczeni ludzie.

    Ludzi w kaskach mam za... normalnych przeciętnych ludzi, którzy jak każdy chcą więcej, a nie mniej.


    Mam jedna prosbe. Jesli masz zamiar odpisywać, czy dyskutować, to zaprzestań wycieczek osobistych. Chyba ze Cie na to nie stać doświadczony człowieku?
    Dlaczego mówisz doświadczeni w głupocie? Masz większą wiedzę na temat silników, kosztów ich serwisu? Wykaż błędy tej pary z podlink. filmu.

    Trudno jest polemizować z Twoim przykładem. Nie wiem jaką część usług transp. stanowi paliwo, w jakim stopniu wzrosły płace, ubezpieczenia, koszty sprzętu i wiele, wiele innych składników. Tak nie można strzelać.

    Nigdzie nie znajdziesz takiej tezy z Hampelem. O cenie pewnej liczby żużlowców w drużynie decyduje tylko
    rynek. Akurat analizowałem to. Jest wyraźna granica, od której o cenie decydują koszty. Dotyczy to większości żużlowców. Stąd tak wiele sztucznych rozwiązań, wręcz gmatwanina, chaos regulacji.

  13. Powrót do góry    #4601
    Użytkownik
    Dołączył
    03-02-2015
    Postów
    171
    Kliknij i podziękuj
    134
    Podziękowania: 43 w 30 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kian Zobacz posta
    Nie mozemy narzucic silnika dwuzaworowego. Zawodnicy jezdza w innych ligach,GP,SEC itd.

    Poza tym kogo bedzie stac aby zbudowac od nowa park maszynowy?

    Jesli wymusimy stosowanie czesci seryjnych wprowadzenie zmian przejdzie bezproblemowo.



    Zastanawiam się czy na pewno trzeba regulaminowo odrzucić obecny sprzęt na rzecz JAWY ? Wydaje się że mogą funkcjonować obie maszyny a niech życie i ekonomia zrobią selekcję.
    Rewolucja sprzętowa powinna sie zacząć od PLŻ 2. Tam zawodnicy zarabiają najmniej a kluby mają budżet poniżej miliona zł.

    Jeżeli zaw. X ma za pkt 1200 zł to bardzo szybko zrozumie, iz jazda na Jawie spowoduje iż na sezon potrzeba jemu ok. 25 pkt na pokrycie kosztów sprzętu, do tego dojdzie mniejszy koszt obsługi w trakcie meczów a więc zdobywając ttę samą liczbę pkt jest wiele tyś. do przodu.
    Zawodnicy z PLŻ szybko się o tym dowiedzą i w następnym roku oni zakupią Jawy a nawet poproszą "władze" by na meczach ligowych można było jechać tylko na nowej konstrukcji.
    Lata kolejne to dalsze wypchnięcie GM-ów z rynku.

    Poza tym jak o polskich doświadczeniach dowiedzą się w Anglii i Danii a wiec tam gdzie jest bardzo biednie w ligach, to nie pomoże żaden opór ze strony lobby FIM-owskiego ani tunerów i garstki zawodników i tania Jawa za króluje wszem i wobec.

    Warto wspomnieć o walorach wizualnych takich meczy. Skończy sie jazda gęsiego a walka będzie od startu do mety we wszystkich wyścigach( jest to opinia A.Skórnickiego).

  14. Powrót do góry    #4602
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,516
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    "Wszyscy się dowiedzą"... Daj żyć. Życie to postęp i każdy sport dąży do optymalizacji osiągów. Naturalna selekcja to jest teraz i JAWA przegrywa z GM z kretesem. I tyle w tym temacie. To jest sport motorowy i musi być wyścig technologiczny. W żużlu i tak jest on prymitywny, bo to manufaktura i zacofanie.

    Minimalizacja wydatków to żadne rozwiązanie i niestety ta dyskusja pokazuje jak bardzo wyprane przez komunizm mamy umysły w Polsce. Ci co wydają najwięcej, najwięcej zarabiają. Przypadek?
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 06-09-2015 o 09:56
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  15. Powrót do góry    #4603
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Dlaczego mówisz doświadczeni w głupocie? Masz większą wiedzę na temat silników, kosztów ich serwisu? Wykaż błędy tej pary z podlink. filmu.

    Trudno jest polemizować z Twoim przykładem. Nie wiem jaką część usług transp. stanowi paliwo, w jakim stopniu wzrosły płace, ubezpieczenia, koszty sprzętu i wiele, wiele innych składników. Tak nie można strzelać.

    Nigdzie nie znajdziesz takiej tezy z Hampelem. O cenie pewnej liczby żużlowców w drużynie decyduje tylko
    rynek. Akurat analizowałem to. Jest wyraźna granica, od której o cenie decydują koszty. Dotyczy to większości żużlowców. Stąd tak wiele sztucznych rozwiązań, wręcz gmatwanina, chaos regulacji.
    Niższe koszta eksploatacji silników na pewno wpłynęłyby na mniejsze koszta uprawiania, czy organizowania żużla w ogóle. Z tym sie zgadzam i nigdzie tego nie negowałem. Ale nie spowoduje, ze najlepsi badz szeroka czołówka nie będą chcieli wciąż dużych sum. Z drugiej zas strony nie spowoduje, ze za najlepszy towar na rynku prezesi zapłacą tyle na ile ich stac. Dla przykładu w latach 90. Hans Nielsen, czy Tony Rickardsson (na wzór LeBrona Jamesa), za samo włożenie butów, czyli używanie Jawy bądź GM-a dostawali partie silników za darmo. Czy to spowodowało, ze chcieli za kontrakt mniej? Absolutnie nie. Dostawali silniki za darmo, a i tak za kontrakty chcieli najwięcej.


    Konkludując. Na czym by nie jeździli, to Dowhan i inne mózgi wciąż spokojnie mogą zbankrutować. Niższe koszta serwisów sprzętu ich od tego nie uchronią.

    Przykład z LeBrona w poprzednim poście, to była wstawka z przymrożeniem oka. Chodzi o zasadę. Takze tego, bez spin.
    Przykład z paliwem jest bardzo dobry. Chodzi o pewne zasady w mechanizmach ekonomii.
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 06-09-2015 o 10:56

  16. Powrót do góry    #4604
    Ekspert Awatar cukrzyca
    Dołączył
    26-08-2015
    Postów
    4,669
    Kliknij i podziękuj
    1,427
    Podziękowania: 639 w 470 postach
    wiele osób dostawało silniki od jawy i ile tej jawy w tych silnikach było?
    Każdy kto się trochę interesuje motoryzacją wie że czeska myśl techniczna mimo że wyższa od naszej jest dość prymitywna, a ich rozwiązania konstrukcyjne są śmieszne jak ich dowcipy, więc rozdają gratisy żeby istnieć.
    Najlepsi mają zarabiać najwięcej, tak było i tak będzie. Problemem jest totalny brak zawodników przez co sam żużel upada, jak też przez wyolbrzymione stawki ale to jest wina klubów, a nie zawodników.
    To nasi działacze niszczą ten sport dopuszczając bankrutów do ligi Włókniarz czy Wybrzeże, a wcześniej Polonię.
    Natomiast jeśli w klubie wszystko się bilansuje bez strat to niech zarabiają nawet 10 baniek, nic nam do tego.

  17. Powrót do góry    #4605
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,689
    Kliknij i podziękuj
    1,138
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Staleczka-

    Nie, nie. Zupełnie nie. Teoria nie może być dowolna.
    1. Java proponowana w Lesznie ma pojemność silnika poza normą.
    2. Wprowadzenie hipotetycznego trwałego i taniego silnika musi być określone normami FIM. 2 zawory, więc tani rozrząd, gaźnik, bez tytanu.
    3. Wprowadzenie go od dołu spowoduje wrzucenie kłopotu rewolucji na barki najbiedniejszych. A ci maja silniki. Bez top tunerów, ale jadą. I co ? Teraz mają być królikami? Zaczynać od wywalania pieniędzy na absolutnie nowy sprzęt? Jeżeli niektórzy pojadą na tych wysokoobrotowych odkurzaczach GM-to z silnikami ew. Jawy 500 cm nowi nie maja szans. Na żadne zarobki nie mają co liczyć. Pozorne dobro dla najniższej ligi to miraż. To się musi zacząć od GP.
    Wyścig zbrojeń idzie w absurdalne koszty. Zawodnicy juz nie będą w stanie wyciągnąć ich z klubów. Prowadzenie klubu żużlowego to się zrobiło chodzeniem po linie nad przepaścią.
    I tak jedynym ratunkiem jest przejście na silniki benzynowe. Ja tak to widzę.

  18. Powrót do góry    #4606
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,336
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez STALECZKA Zobacz posta
    Rewolucja sprzętowa powinna sie zacząć od PLŻ 2. Tam zawodnicy zarabiają najmniej a kluby mają budżet poniżej miliona zł.

    Jeżeli zaw. X ma za pkt 1200 zł to bardzo szybko zrozumie, iz jazda na Jawie spowoduje iż na sezon potrzeba jemu ok. 25 pkt na pokrycie kosztów sprzętu, do tego dojdzie mniejszy koszt obsługi w trakcie meczów a więc zdobywając ttę samą liczbę pkt jest wiele tyś. do przodu.
    Zawodnicy z PLŻ szybko się o tym dowiedzą i w następnym roku oni zakupią Jawy a nawet poproszą "władze" by na meczach ligowych można było jechać tylko na nowej konstrukcji.
    Lata kolejne to dalsze wypchnięcie GM-ów z rynku.

    Poza tym jak o polskich doświadczeniach dowiedzą się w Anglii i Danii a wiec tam gdzie jest bardzo biednie w ligach, to nie pomoże żaden opór ze strony lobby FIM-owskiego ani tunerów i garstki zawodników i tania Jawa za króluje wszem i wobec.
    Heh, już kiedyś czytałem podobne historie. To było zresztą nie tak wcale dawno temu. Wystarczy zamiast silnika Jawy podstawić tłumik Poldemu i niemal wszystko się zgadza ; ]

    Cytat Zamieszczone przez STALECZKA Zobacz posta
    Warto wspomnieć o walorach wizualnych takich meczy. Skończy sie jazda gęsiego a walka będzie od startu do mety we wszystkich wyścigach( jest to opinia A.Skórnickiego).
    Nie no, skoro Skórnicki tak mówi to tak będzie na bank. Bądźmy poważni. Nie ma absolutnie żadnego sposobu na to, aby sprawdzić czy zawody będą ciekawsze, więc nie dajmy sobie robić wody z mózgu tak jak w przypadku tłumików. Tam też wylansowało się grono ekspertów twierdzących, że na nieprzelotowych wydechach nie ma w ogóle walki, a kiedy wejdą Poldemy to w każdym biegu będzie po 10 mijanek. Przerażający był fakt ile osób ślepo uwierzyło w te bzdury, powtarzając je niemal na każdym kroku. Mam nadzieję, że w przypadku tych nowych Jaw nie zadziałają podobne mechanizmy.

  19. Powrót do góry    #4607
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,689
    Kliknij i podziękuj
    1,138
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    drozd-
    W 1-szym akapicie piszesz o nauce abecadła. Wszyscy to znają doskonale.Tylko piszesz nie na temat.

    Konkluzja genialna-Dowhan może zbankrutować i mój przykład doskonały, bo mój.
    Jest niedziela, więc forum klęka z pokorą.
    Jest absolutny podręcznik podstaw mechanizmów ekonomii. D.M.Keynes. The General Theory of Employment, Interest and Money. Wyszło trzecie wydanie w bardzo przystępnym tłumaczeniu. Wskaż proszę " pewne zasady w mechanizmach ekonomii " , które prowadzą do Twojej konkluzji.

  20. Powrót do góry    #4608
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,516
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Keynes i jego "ekonomia" to raczej słaby wyznacznik.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  21. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Buszmen za jego przydatny post!

    Mildura (06-09-2015), sobotch (06-09-2015)

  22. Powrót do góry    #4609
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Tylko piszesz nie na temat.
    aha. W takim razie przykro mi, ale sie nie rozumiemy. Chyba nie po raz pierwszy zreszta.

    Jest niedziela, więc forum klęka z pokorą.

    Jest niedziela, a wiec to oznacza, ze jestem w pracy i nie mam czasu na forumowe dyskusje.


    Wskaż proszę " pewne zasady w mechanizmach ekonomii " , które prowadzą do Twojej konkluzji.



    To jedna z zasad. W tym przypadku firma to żużlowiec.

    Parasol cenowy

    Polega na tym, że firma zamiast obniżać ceny wraz ze spadkiem kosztów produkcji utrzymuje przez pewien czas wysoki poziom cen. Pozwala to firmie szybciej odzyskać zainwestowany kapitał.

    Druga taka, ze obce pieniądze prezesi zawsze beda wydawać łatwiejszą reka niż swoje wlane i dlatego będą balansować na krawędzi bankructwa. Nawet gdybyś wymyślił, ze żużlowcy na hulajnogach będą sie scigac.

    Jeszcze kilka innych zasad zapewne by sie znalazło.

  23. Powrót do góry    #4610
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,679
    Kliknij i podziękuj
    7,791
    Podziękowania: 7,390 w 4,356 postach
    Cytat Zamieszczone przez Robi Zobacz posta
    gdyby w zuzlu mialbys 10 Hampelow 10 Woffindenow 10 Emilow itd. to tez by nie braliby po 2 mln tylko po milionie bo kazdy chcialby sie zalapac do skladu.

    PolskieBusy nie busy tego jest pelno wiec i niska cena musza skusic klienta. pelno topowych zawodnikow skusiloby pracodawca nizsza pensja.
    O, ale mi nie musisz tlumaczyc.
    Prosty przyklad w Tarnowie. Taksówki i autobusy komunikacji miejskiej. Te pierwsze potanialy bo pojawila sie tansza konkurencja (nie dosc ze tansza to jeszcze lepsza...) natomiast na dniach mielismy dosc znaczna obnizke cen biletow ZKM. Te drugie tlumacze sobie chyba tylko tanszym paliwem, bo to wrecz nieslychane, ze cos w Tarnowie potanialo :|
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  24. Powrót do góry    #4611
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,706
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 318 w 174 postach
    I co ta definicja parasola cenowego ma dowieść? Zresztą sam sobie odpowiadasz - "przez jakiś czas", czyli docelowo poziom cen ulegnie zmianie. Poza tym działania firm wymusza konkurencja, przy tańszych substytutach poziom cen znacznie szybciej zostanie skorygowany o mniejsze wydatki.

    A w żużlu substytutów nie ma. Jeśli jest Ward, to jest Ward, a nie jego tysiąc odmian, z czego 995 made in China.

    Prezesi w Łodzi, w Ostrowie czy w Gdańsku w ostatnim czasie wydają głównie swoje pieniądze. Łatwiej, trudniej? Nie, tak samo.

    Można oczywiście poczytać tu także bardziej intrygujące wypowiedzi: "jeśli obniżasz wydatki, to jesteś z epoki socjalizmu" - brawo.

    Mnie nurtuje tylko jedna kwestia - bazując oczywiście na ekonomii i wszystkich jej mechanizmach - dlaczego nie ma klubów prywatnych? Jest właściciel, zakłada klub, zarządza nim, racjonalnie planuje wydatki, przychody, zatrudnia ludzi... i wychodzi po sezonie na zero. Ile lat wytrzyma?

    j-rules, masz rację, KONKURENCJA. w sporcie (żużlowym) zawodnicy nie mają konkurencji, albo jest ona znikoma. dlatego też zarabiają tyle, bo wiadomym jest, że nikogo lepszego od nich nie będzie. ja nikomu pieniędzy zabierać nie chcę, ale dla globalnej ekonomii tego sportu taka sytuacja dobrą nie jest, zwłaszcza przy owym "wychodzeniu na zero". no ale cóż... na pewno są mądrzejsi, którzy wszystko ładnie wyprostują.

    do zaś

  25. Powrót do góry    #4612
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,516
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lee Zobacz posta

    Można oczywiście poczytać tu także bardziej intrygujące wypowiedzi: "jeśli obniżasz wydatki, to jesteś z epoki socjalizmu" - brawo.
    Gdyby same niskie wydatki oznaczały sukces, to kluby II ligowe byłyby w lepszej kondycji niż kluby E-ligi, a tak nie jest. Nie chodzi o to by przepłacać, ale sama idea jest zła. To co tu jest postulowane, to przecież i dziś ma miejsce. W niskich ligach, na JAWACH nikt nie jeździ, ale jest kilkuletni, gorszy sprzęt. Np. Trojanowski na starych silnikach Taia, sprzętowo wręcz zdominował I ligę. Naturalna selekcja silników odbywa się na wolnym rynku i trochę śmieszne jest postulowanie w stylu byśmy odtąd pracowali na Amigach, bo tak. 15 lat temu budżety były 3x mniejsze, ale problemy z dopięciem takie same. Jak więcej zarobi żużlowiec, mechanik, tuner - to rozwija się cała dyscyplina i większa szansa na nowych zawodników. Sorry, ale tu jeżeli nie pieniądze, to po co jeździć na żużlu?
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  26. Powrót do góry    #4613
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,689
    Kliknij i podziękuj
    1,138
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lee Zobacz posta
    I
    Prezesi w Łodzi, w Ostrowie czy w Gdańsku w ostatnim czasie wydają głównie swoje pieniądze. Łatwiej, trudniej? Nie, tak samo...
    Mnie nurtuje tylko jedna kwestia - bazując oczywiście na ekonomii i wszystkich jej mechanizmach - dlaczego nie ma klubów prywatnych? Jest właściciel, zakłada klub, zarządza nim, racjonalnie planuje wydatki, przychody, zatrudnia ludzi... i wychodzi po sezonie na zero. Ile lat wytrzyma?
    j-rules, masz rację, KONKURENCJA. w sporcie (żużlowym) zawodnicy nie mają konkurencji, albo jest ona znikoma. dlatego też zarabiają tyle, bo wiadomym jest, że nikogo lepszego od nich nie będzie. ja nikomu pieniędzy zabierać nie chcę, ale dla globalnej ekonomii tego sportu taka sytuacja dobrą nie jest, zwłaszcza przy owym "wychodzeniu na zero". no ale cóż... na pewno są mądrzejsi, którzy wszystko ładnie wyprostują.

    do zaś
    Nie ma chętnych-może ja spróbuję, skoro tu pyskuję.
    Jeżeli pozwolisz to "parasol" pominę.
    1. Wspomniani prezesi wydają mądrzej. Wydają swoje pieniądze.
    2. Różne są powody: chęć ocieplenia wizerunku firmy pogrzebowo-kwiaciarskiej, wypromowanie córki, siebie do polityki, naturalna potrzeba altruizmu, zaistnienia publicznego, pasja motocyklowa, pasja sportu. Także zaplątanie inwestycyjne, promocja firmy. Mogą być wszystkie naraz, lub zgoła wiele innych.
    Jest wiele klubów prywatnych. Jeżeli wychodzi na zero, to może się cieszy. Firma strategicznie, długofalowo zarobi, urośnie, wypromuje się, zdobędzie rynki-różnie.
    3. Rynek. Słowo odmieniane i znane we wszystkich językach.
    Aby była zdrowa konkurencja musi być zdrowy rynek. A ten w Polsce jest ciężko chory, wypaczony, sztuczny, socjalistyczny. Gdyby składał się ze Skrzydlewskich od prezesa PZM po prezesa Rawicza...Echhh... Tak jest w Anglii. Żyje, angażuje, płaci.I to jeździ więcej niż w Polsce. Klimat wysp niesprzyjający. Jest NORMALNY.
    W sporcie rynek i konkurencja działają trochę inaczej: David Beckham. Wyróżniający się piłkarz w bardzo słabej reprezentacji Anglii.Ale żaden Pele, Maradona, Di Stefano, czy Messi, Ronaldo. Takich jak on było w tym czasie dziesiątki. Jednak ślub z Girlsą - gwiazdeczką pop sprytnie pozwolił agencjom reklamowym napompować balon ułudy. Ameryka kocha takie pary. To gra tam.I ma lud Igrzyska. Znany z tego ,że jest znany. Zarabia sportowiec ogromne pieniądze. Gdzie tu konkurencja? Ano jest. Na innym rynku-mediów i reklamy.
    Jeżeli zaliczysz mi odpowiedź choć na 3-, to ja tez mam pytanie.
    Dlaczego uważam biegi nominowane za zakałę żużla. Finansową oczywiście. Ale, nie tylko. Jeden z trumiennych gwoździ. Może choć tu forum będzie zgodne.

  27. Powrót do góry    #4614
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,706
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 318 w 174 postach
    JAP
    Ja w tej dyskusji generalnie jestem po Twojej stronie, dlatego nie widzę powodów, dla których mielibyśmy sobie nawzajem coś tam zaliczać na ocenę, ale...

    Co oznacza stwierdzenie, że wydają pieniądze "mądrzej"? Uwierz mi, że owej mądrości za wiele w tym nie ma. Różnica jest tylko (i aż) taka, że w razie czego są w stanie załatać ewentualne dziury z własnej kieszeni. Tylko czy to ma być recepta na sukces? Na jak długo?

    "Gdyby w sporcie byli sami Skrzydlewscy..." Jasne, byłoby fajnie, ale ich nigdy nie było, nie ma i zapewne długo jeszcze nie będzie. Poza tym, nawet wówczas ktoś z tych Skrzydlewskich musiałby mecze przegrywać, ktoś by musiał z ligi spaść... A to zawsze pociąga za sobą jakieś dodatkowe konsekwencje, chociażby wizerunkowe.

    "W sporcie rynek działa inaczej" - ja doskonale wiem, jak on działa. Kluby-przedsiębiorstwa działają tak, jak JST, tj. wpłynie w danym roku X pieniędzy, to X pieniędzy będzie można wydać na lepszy/gorszy skład. Na tym się kończy jakakolwiek myśl ekonomiczna. Najgorsze jest jednak to, że owi sponsorzy tak naprawdę z gotówką się nie liczą, trzeba wydać więcej to zapłacą a przecież w swoich firmach nigdy w życiu by tak nie zrobili. I o to można mieć największe pretensje, bo jeśli za rządzenie klubem bierze się gołodupiec, to wiadomym jest, że zawsze mu się oberwie w kwestii wydawania nie swoich pieniędzy. Ale jeśli do sportu garną się ci, którzy kasę potrafią robić, to dlaczego oni nie mogą zrobić tego samego w klubie sportowym. Bo kto, jeśli nie oni?

    A może właśnie odpowiedź leży w tym, o czym wspomniałeś. Że tu się pieniędzy nie robi a zarabianie zaczyna się i kończy na sportowcach, którzy nierzadko znani są tylko z tego, że są znani. U obecnych sponsorów sportu żużlowego działa to dokładnie tak samo. Ich interesują zawodnicy, których jakoś tam można na piedestał wynieść. Obejrzyj sobie video z meczu z Łodzi albo chociaż fotorelację. Schlein w uściskach sponsorów Orła. Okej, Beckham, ale Rory? Przy całym szacunku dla tego chłopaka...

    Podkreślam to zatem raz jeszcze - w sporcie żużlowym nie ma czegoś takiego jak "mądre" wydawanie pieniędzy, bo jeśli np. Holderowi posypią się wszystkie furmanki, to nie on wyłoży na nie pieniądze a klub, bo to klub dla wyniku/wizerunku potrzebuje go bardziej niż Holder jego. I nie zrobi tego klub jako przedsiębiorstwo, tylko kolejny sponsor ze swoich pieniędzy. Pół biedy, gdy takowego się ma.

    Dla mnie rasowa ekonomia w sporcie żużlowym zacznie się wtedy, gdy kluby będą na tyle bogate, że koniec końców będzie je stać na to, aby powiedzmy w 75% ze swoich własnych (zarobionych!) pieniędzy pokryć np. koszta zadaszenia toru, by można było się ścigać niezależnie od aury. Wówczas będzie można także mówić o rozwoju tej dyscypliny. Ale o to się póki co nie ma się co martwić.

    ps. co do biegów nominowanych - nie wiem, ja też jestem ich przeciwnikiem, ale zapewne z nieco innych powodów niż Twoje. Dlatego słucham/czytam z uwagą

  28. Powrót do góry    #4615
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,689
    Kliknij i podziękuj
    1,138
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Lee-

    - Chyba nie musimy tłumaczyc sobie "mądrzej" Jednak wydając swoje, nie wydamy 400.000 zł na przystanek z wiatą, jak w Lublinie. Zalani forsą Unii budujemy fontanny, brukujemy od nowa rynki i ryneczki, malujemy fasady, SPA, termy. I bezrobocie młodych kwitnie. To mam na myśli.
    - Sądzę ,że zużel nie jest i juz nie będzie na poziomie piłki noznej. Na nim nie można zarobić. Nie ma inwestorów. Szczególnie po rejteradzie Unibaxu z finału i klapie w Wa-wie. Regres. Cisza nastała w Poznaniu, Świętochłowicach. Stoczył się Gdańsk, Cze-wa, Gniezno, By-szcz, Lublin.
    -Wolisz mnie wystawić w kwestii nominowanych? Otóż nie wiem kto i po co to wprowadził, ale zupełnie nie pomyslał o skutkach. To tak rasuje emocje w finale prawda? A przeklina tę tabelę coraz liczniejsza grupa światłych prezesów. Wejście w te buty przyniosło korzyść tylko "gwiazdom". Obecna promuje gwiazdy, wyciska ostatnie soki z klubu. Bez czterech b.dobrych jeźdźców i jednego b. dobrego juniora nie masz szans na mistrza. 5-ty senior i drugi junior może wcale nie jechać.
    Ta czwórka doskonale zna realia tej tabeli i potrafi wydrenować kasę klubu. Oj potrafi.
    Założyciel wątku podawał przykład dobrej, obiektywnej, 15-to biegowej tabeli używanej w polskich ligach. W niej nie podda się klub szantażystom. Mając 5-tkę średniaków można zawojować ligę. Za wiele mniejsze pieniądze.
    Czy nie jest śmieszny mecz w jakąś grę, w którym padł wynik n.p. 3:1 i sędzia zawsze wyznacza 4 graczy, aby karnymi ustalili wynik od nowa. Publika wstaje, szaleje. Płacze tylko jeden facet-księgowy. On płaci. Specjalne pieniądze dla super gwiazd dających wynik. Jasno mówię mam nadzieję.
    P.S. Zauważyłem, że polemizuje ze mną Buszmen. Szkoda fatygi na mnie. Nie widzę.

  29. Powrót do góry    #4616
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Normalne. Polemizować mogą tylko ci, co to mają to samo zdanie.
    Nowoczesna dyskusja.

  30. Powrót do góry    #4617
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    Jaka znowu cisza w Poznaniu?
    Bandytą mogę być, nie politykiem.

  31. Powrót do góry    #4618
    Stały bywalec Awatar Hitman
    Dołączył
    13-03-2009
    Postów
    1,116
    Kliknij i podziękuj
    60
    Podziękowania: 351 w 177 postach
    http://www.echogorzowa.pl/news/5/mij...zla-12390.html

    Wywiad, jak wywiad, ale zastanawiająca jest odpowiedź na ostatnie pytanie w kwestii KSM...

  32. Powrót do góry    #4619
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,509
    Kliknij i podziękuj
    677
    Podziękowania: 2,869 w 1,757 postach
    Zmora pieprzy jak potłuczony. Od czasu zniesienia KSM wszystko jest regulowane przez rynek i powoli normalnieje. KSM nie zlikwiduje chorego podejścia prezesów do ustalania wysokości kontraktów. Co do przepłacania to właśnie skończyło się ono w odniesieniu do ogórków, którzy niekoniecznie potrafili dobrze jeździć ale za to mieli pasujący KSM.
    Paradoksalnie obniżenie stawek zawodników umożliwia, wg mnie, 8-mio zespołowa liga. Większa konkurencja na mniejszą ilość wolnych miejsc sama redukuje kontrakty słabszych zawodników.

  33. Powrót do góry    #4620
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,659
    Kliknij i podziękuj
    280
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    KSM to temat który zawsze w polskim żużlu będzie wracał. W tym roku mieliśmy najciekawszą ligę od lat, spadkowicz prawdopodobnie kończy sezon bez długów, wyrównane mecze, do ostatniej kolejki połowa ligi biła się o utrzymanie. Wszystko to bez KSM i innych wynalazków w stylu "max 1 zawodnik z GP". A i tak zawsze znajdzie się ktoś kto powie "KSM jest sprawiedliwe bo wyrównuje szanse i obniża koszty". Gorzej, że zamiast zostać sprowadzonym na ziemię przez innych, mam wrażenie, że rozpoczyna w ten sposób dyskusję. Bo niby ten KSM zły, taki zły, ALE... Mam wrażenie że KSMem zawsze chce się zabłysnąć jak nie ma się realnych pomysłów na zmiany. Stawiam, że do końca tej dekady KSM wróci do łask.
    BKS Polonia Bydgoszcz

  34. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Marsh za jego przydatny post!

    młody_piernik (10-09-2015), vicar (10-09-2015)

  35. Powrót do góry    #4621
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    KSM to relikt przeszłości i powrót do demonicznego, przymusowego wyrównywania sił.
    To ja już wolę wolny rynek ze wszystkimi jego wadami.

    Zauważyłem jedno - im biedniejszy klub, tym chętniej prezes gada o ksm.
    Bandytą mogę być, nie politykiem.

  36. Powrót do góry    #4622
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Zawsze zastanawiała mnie oporność zwolenników KSM-u na jakiekolwiek argumenty. Tak jak pisał kolega wyżej - w tym roku KSM nie było, a liga była ciekawa, pomimo zapowiadań ligi dwóch prędkości spadkowicz do ostatniej kolejki miał szansę na bezpieczne miejsce. W dobie KSM długów natłukł Włókniarz, Gorzów, Gniezno, Bydgoszcz i parę innych, ale niektórzy nadal będą opowiadać, że to oszczędność.

    Ktoś rzucił, że ośmiozespołowa liga powoduje, że zawodnicy zmniejszają swoje żądania. Moim zdaniem jest tak tylko w przypadku średniaków. Najlepsi mogą podbijać stawki, bo trzeba ich mieć by myśleć o utrzymaniu się. Wg mnie 10-cio zespołowa liga obniżyłaby wymagania zawodników. Nie trzeba by za wszelką cenę ściągać najlepszych tylko wystarczy znaleźć bandę średniaków. A takich jest wielu, zwłaszcza nieodkrytych przez ligę polską.

    Co do ilości ekip. Większej ligi (a więc większej ilości spotkań) wnioskując z różnych wywiadów i obserwacji chcą: kibice (na ogół, na pewno jeśli chodzi o większą ilość spotkań - ile lamentów dotyczących kończenia sezonu w sierpiniu), sponsorzy, zawodnicy, telewizja. Przeciwni są tylko prezesi. Proste - oni jakby chcieli to by jechali tylko dwa spotkania w sezonie. Im więcej spotkań, tym więcej trzeba się narobić by pozyskać sponsorów.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  37. Powrót do góry    #4623
    Użytkownik
    Dołączył
    03-02-2015
    Postów
    171
    Kliknij i podziękuj
    134
    Podziękowania: 43 w 30 postach
    Faktycznie- "wszyscy prezesi są za KSM-em" ale kibice co niektórych klubów wiedzą przecież lepiej, są menagerami, ekonomistami i doświadczonymi działaczami wiedzącymi LEPIEJ co dla EL jest lepsze i bardziej ekonomiczne.

    Jeszcze raz podkreślę z naciskiem - Szwedzi , Duńczycy i Anglicy nie są DEBILAMI, polscy prezesi np. z Leszna też nie, dlaczego więc mamy zaklinać rzeczywistość?????????????

    Oczywiście mamy prawo wyrazić swoje zdanie, na TAK lub NIE . Możemy też coś niecoś proponować np. zmiany w KSM-ie.

    Nie można jednak zarzucać komukolwiek z prezesów złych intencji- szczególnie jak są jednomyślni.

  38. Powrót do góry    #4624
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,336
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez STALECZKA Zobacz posta
    Faktycznie- "wszyscy prezesi są za KSM-em" ale kibice co niektórych klubów wiedzą przecież lepiej, są menagerami, ekonomistami i doświadczonymi działaczami wiedzącymi LEPIEJ co dla EL jest lepsze i bardziej ekonomiczne.
    I to ma być argument? Przecież środowisko prezesów polskich klubów jest takie, że dwa lata po wprowadzeniu KSM-u wszyscy będą za jego usunięciem. No i nie wiem co ma ekonomia do tego. Jak obowiązywał KSM to kluby też zmagały się z większymi lub mniejszymi problemami finansowymi. I to jest oczywiste, bo finanse zależą od tego jak klub jest zarządzany, a nie od jakichś sztucznych mechanizmów rzekomego wyrównywania szans...

  39. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    kingpin (12-09-2015)

  40. Powrót do góry    #4625
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,659
    Kliknij i podziękuj
    280
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Cytat Zamieszczone przez STALECZKA Zobacz posta
    menagerami, ekonomistami
    No ja na przykład jestem jednym z tych dwóch. To jak, jestem upoważniony do dalszych dyskusji? Czy nie, bo nie mam doświadczenia? Tylko że, co do doświadczenia... niektórzy ludzie całe życie popełniają te same błędy i nazywają to potem szumnie doświadczeniem. Doświadczenie to by było gdyby uczyli się na własnych błędach i w końcu zrozumieli że KSM nie służy NICZEMU.

    Cytat Zamieszczone przez STALECZKA Zobacz posta
    Możemy też coś niecoś proponować np. zmiany w KSM-ie.

    Nie można jednak zarzucać komukolwiek z prezesów złych intencji- szczególnie jak są jednomyślni.
    Możemy też zaproponować brak KSMu. A złe intencje? Uważam że po pierwsze wprowadzanie/znoszenie KSMu to pic na wodę, działanie dla działania, żeby pokazać że coś się dzieje, że żużel w kraju jest jakoś zarządzany. Ale po drugie, ważniejsze - niektórzy pewnie liczą że w ten sposób zablokują działania przeciwnika. Że podrzucą mu trochę kłód pod nogi. A samemu i tak jakoś obejdą przepis. Najwyżej każe się jednemu czy drugiemu zbić KSM podczas ostatnich meczów albo wprowadzi się przepis że cośtam cośtam.

    KSM to odzwierciedlenie takiej mentalności, że zamiast dążyć do maksymalnego uproszczenia przepisów, gdzie każdy ma równe szanse i nie marnuje czasu na bzdurne interpretacje zawiłych przepisów, woli się pokazać kto tu jest większym cwaniakiem bo potrafi te przepisy nagiąć/obejść/złamać bez konsekwencji.
    BKS Polonia Bydgoszcz

  41. Powrót do góry    #4626
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Oglądam Magazyn żużlowy i wysłuchałem najdziwniejszą wypowiedź roku.
    Cytuję z pamięci :"to nie jest tak, że żużlowcy nie idą się ubezpieczyć to w ten sposób myślą, o kontuzji że nie będą kontuzjowani".
    Ciekawa myśl Korościela.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  42. Powrót do góry    #4627
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    JAP
    Ja w tej dyskusji generalnie jestem po Twojej stronie, dlatego nie widzę powodów, dla których mielibyśmy sobie nawzajem coś tam zaliczać na ocenę, ale...
    Lee-

    - Chyba nie musimy tłumaczyc sobie "mądrzej"

    Zróbcie sobie jeszcze dzieci. JAP chciał jakąś ekonomiczna definicje to dostał, a teraz urządza szyderę a Ty sie czepiasz słowek. Piaskownica.

    Prezesi w Łodzi, w Ostrowie czy w Gdańsku w ostatnim czasie wydają głównie swoje pieniądze. Łatwiej, trudniej? Nie, tak samo.
    W zasadzie na tej teorii można skończyć z Toba te teoretyczne gwarki o lekkim zabarwieniu ekonomicznym. Z JAP-em, to już jest poziom hard wszelkiej abstrakcji.
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 16-09-2015 o 01:36

  43. Powrót do góry    #4628
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    http://sportowefakty.wp.pl/zuzel/547...-wolnego-rynku

    Że kibice opowiadają głupoty, to jeszcze mogę zrozumieć. Ale prezes klubu już mógłby wiedzieć, że Łotysze obecnie w pierwszej lidze też podlegają warunkowi posiadania dwóch krajowych seniorów i dwóch krajowych juniorów w wyjściowym składzie...

    http://sportowefakty.wp.pl/zuzel/547...cemy-wiecej-me

    Ten mnie z kolei zaskoczył. Chyba pierwszy prezes, który mówi, że spotkań powinno być w lidze jak najwięcej. "Dążymy do ograniczeń finansowych, by 20 kolejek kosztowało tyle co 16" - aż się wierzyć nie chce, że takie mądre słowa padły :O
    Ostatnio edytowane przez vicar ; 17-09-2015 o 20:16
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  44. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    STALECZKA (16-09-2015)

  45. Powrót do góry    #4629
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,659
    Kliknij i podziękuj
    280
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Przyznaję, sam byłem przekonany że przepisy o dwóch krajowych seniorach nie obowiązują zagraniczniaków. Aż musiałem do regulaminu ligi sięgnąć. Człowiek uczy się całe życie.

    Co do słów Zdunka. Jest to jakiś postęp, tylko że mówiąc o awansie 6 drużyn do PO pewnie mielibyśmy system co kiedyś, z 3 meczami pierwszej fazy i 4 drużynami awansującymi do półfinału, a to oznacza że dwie drużyny odjadą 16 spotkań, dwie - 18 i tylko dwie najlepsze 20. Plus jeszcze dwie ostatnie ew. mecz o 7 miejsce w lidze. No ale to i tak dużo lepsze niż to co jest teraz. Mam tylko nadzieję że nie wymyślą pierwszej rundy PO dla drużyn 3-6 a tym z 1-2 każą czekać na rozstrzygnięcia. Chociaż przy 8 drużynach ja i tak uważam za najlepszy system górną i dolną czwórkę po RZ, co daje 20 meczów w sezonie dla każdego.

    W ogóle w przyszłym sezonie nie powinno być problemów z zestawieniem 8-zespołowej I ligi, oby, mam nadzieję że zarówno Polonia jak i Gniezno uporają się ze swoimi problemami.
    BKS Polonia Bydgoszcz

  46. Powrót do góry    #4630
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,689
    Kliknij i podziękuj
    1,138
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    vicar-
    "Dążymy do ograniczeń finansowych, by 20 kolejek kosztowało tyle co 16".

    Dążymy, dążymy...Czyli lekko licząc 30% wynagrodzenia żużlowców w dół. Szybko się zderzy T. Zdunek z realiami dążeń prezesów. Każdy by chciał mniej płacić i ograć konkurencję. Normalne. Tylko w praniu się okaże frazesem, jak u Zmory- " Wszyscy prezesi są za KSM ". Wszyscy, panie Zmora, to chcą być młodzi, piękni, bogaci i zwycięzcy. Po co im do tego jakiś KSM, PPR, NRD, Liga Kobiet ?

  47. Powrót do góry    #4631
    Zaawansowany Awatar gkm_fan
    Dołączył
    12-04-2007
    Postów
    1,978
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 570 w 314 postach
    Tak sobie ostatnio myślałem co w realiach 8-śmio zespołowej ekstraligi można by zrobić aby zwiększyć liczbę spotkań oraz wyeliminować loteryjne play-offy.
    I może coś takiego było by nie głupim pomysłem:
    Po 14 kolejkach rundy zasadniczej, jedziemy jeszcze kolejne 7 spotkań. Drużyny z miejsc 1-4 są gospodarzem 4 razy, a zespoły z miejsc 5-8 są gospodarzem 3-krotnie.
    Kwestią pewnie długich dyskusji było by ustalenie kto z kim ma być w tych 7 rundach gospodarzem, ale jakiś system udało by się chyba dopracować, np. taki:
    1-2 2-3 3-4 4-1 5-2 6-1 7-2 8-1
    1-3 2-4 3-5 4-5 5-6 6-3 7-5 8-4
    1-5 2-6 3-7 4-6 5-8 6-7 7-8 8-6
    1-7 2-8 3-8 4-7 1-5 2-6 1-7 2-8
    4-1 1-2 1-3 2-4 3-5 4-6 3-7 3-8
    6-1 5-2 2-3 3-4 4-5 5-6 4-7 5-8
    8-1 7-2 6-3 8-4 7-5 8-6 6-7 7-8

    Oczywiście to też nie jest do końca sprawiedliwe, bo w żużlu domowy stadion ma chyba największe znaczenie ze wszystkich dyscyplin. Ale mielibyśmy 21 kolejek i brak play-off.
    Co wy myślicie o takim rozwiązaniu?

  48. Powrót do góry    #4632
    Ekspert Awatar Gadol
    Dołączył
    06-11-2012
    Postów
    5,850
    Kliknij i podziękuj
    3,228
    Podziękowania: 2,308 w 1,237 postach
    Zamiast takich udziwnień to dać to co było. Podział na 2 czwórki i jazda w nich każdy z każdym. Choć oba rozwiązania są lepsze niż lotto w PO.
    Moja jazda mogła wyglądać dużo lepiej, gdyby nie presja ze strony pseudokibiców, bo nie będę ukrywał, ale taka była. Oczywiście są prawdziwi kibice, ale niestety ta grupa pseudokibiców wygrywała z moją głową. (B.Świącik)
    Każdy dostał po dwa nowe motocykle z silnikami od Fleminga Gravesena, na bieżąco remontowanymi. (B.Świącik)

  49. Powrót do góry    #4633
    Stały bywalec Awatar FIS
    Dołączył
    12-01-2003
    Postów
    522
    Kliknij i podziękuj
    39
    Podziękowania: 18 w 11 postach
    A może zwiekszmy "nagrodę" za dobra jazdę w rundzie zasadniczej dwóch pierwszych zespołów i w PO w półfinałach niech rozgrywają mecze z wynikiem "przenoszonym" tzn. jezeli pierwszy mecz zakończy się wynikiem np. 48:42 to od takiej przewagi zaczynałby się drugi mecz z mozliwosciami stosowania rezerw od pierwszego biegu. To działało by w dwie strony oczywiście, ale w drugim meczy gospodarzem zawsze jest druzyna sklasyfikowana wyżej a wiadomo ze z regóły u siebie sie lepiej jedzie...
    Wszyskie przemyślenia są własne, za ewentualną zbieżność autor nie ponosi odpowiedzialności

    Tolerancja i obiektywizm

  50. Powrót do góry    #4634
    Użytkownik
    Dołączył
    04-06-2005
    Postów
    306
    Kliknij i podziękuj
    76
    Podziękowania: 89 w 51 postach
    Cytat Zamieszczone przez FIS Zobacz posta
    A może zwiekszmy "nagrodę" za dobra jazdę w rundzie zasadniczej dwóch pierwszych zespołów i w PO w półfinałach niech rozgrywają mecze z wynikiem "przenoszonym" tzn. jezeli pierwszy mecz zakończy się wynikiem np. 48:42 to od takiej przewagi zaczynałby się drugi mecz z mozliwosciami stosowania rezerw od pierwszego biegu. To działało by w dwie strony oczywiście, ale w drugim meczy gospodarzem zawsze jest druzyna sklasyfikowana wyżej a wiadomo ze z regóły u siebie sie lepiej jedzie...
    Gdyby nie ta "regóła", podpisałbym się pod tym co napisałeś wszystkimi kończynami. O tym samym myślałem, żeby drużyna słabsza po rundzie zasadniczej nie mogła bronić przewagi wywalczonej w 1 meczu za pomocą rezerw taktycznych i mogła je dopiero zastosować przegrywając 6 punktami w całym dwumeczu.

  51. Powrót do góry    #4635
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,689
    Kliknij i podziękuj
    1,138
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gadol Zobacz posta
    Zamiast takich udziwnień to dać to co było. Podział na 2 czwórki i jazda w nich każdy z każdym. Choć oba rozwiązania są lepsze niż lotto w PO.
    Też jestem zwolennikiem takiej ligi. Nie można przejść obojętnie wobec zeszłorocznej kompromitacji PO w żużlu. Unia Tarnów ma na koniec ligi 32pkt, druga Stal 23. Kontuzje i... marnuje cały najlepszy sezon. To jest chore.
    Słabą stroną wydaje się walka o " przetrwanie " zazwyczaj dość mocnych drużyn z pozycji 5 i 6. Kibice mogą nie dopisać w meczach u siebie. Żaden system nie będzie idealny, ale trzeba dążyć. I jeszcze jedno- absolutnie nie może centrala dopuścić do jazdy plajtujących klubów rezerwami i juniorami. To wykańcza zdrowe kluby.

    FIS, szyba123-
    Słuszna uwaga. Popieram. Te RT już się robią manipulacją w systemie pucharowego odpadania.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •