Strona 93 z 274 PierwszyPierwszy ... 43839192939495103143193 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,141 do 4,185 z 12329

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

  1. Powrót do góry    #4141
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    ... a z pilskimi długami wobec Drabika, to zdaję się, że Wrocław kombinował.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  2. Powrót do góry    #4142
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    A tak poza tym to kilka rzeczy:

    1. Decyzja trudna, ale w końcu trzeba było ją podjąć. Jest to przestroga dla innych.

    2. To nie PZM przyłożył się do upadku Włókniarza i Wybrzeża, tylko ludzie którzy narobili długi

    3. Niektórzy mówią, że decyzja zbyt późna, że trzeba było ją podjąć kilka lat temu. A co za różnica czy teraz CKM i GKŻ nie będą startować w lidze, czy parę lat temu?

    4. Niektórzy mówią, że taką decyzję trzeba było podjąć jak już to w grudniu, a nie na miesiąc przed startem ligi. Wtedy CKM i GKŻ dostały licencje warunkowe i tych warunków teraz nie spełniono. Już widzę jaki byłby płacz, gdyby odmówiono licencji w grudniu "no bo do marca to by zdążyli się jeszcze dogadać co do zadłużenia".

    5. Spłata długów może nie jest zbyt sprawiedliwa, ale Rybnik spłacał, Piła spłacała (a tam to już w ogóle byli niezwiązani ludzie) i nikt nie płakał.

    6. Nie dramatyzujcie, że to koniec żużla w tych ośrodkach. Jeśli nie przetrwają one rocznego rozbratu z ligą to będzie tylko oznaką, że nie ma tam podstaw do jakiegokolwiek bytu. W 2015 parę imprez indywidualnych, trochę młodzieżówki, nawet oficjalnej (1/2 SK czy jakieś RK IMŚJ) i jeśli Świącik i Zdunek są ogarnięci to w 2016 bez problemów jazda w lidze. Na czysto.
    Kogo Rybnik splacal?
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  3. Powrót do góry    #4143
    Użytkownik
    Dołączył
    04-06-2005
    Postów
    306
    Kliknij i podziękuj
    76
    Podziękowania: 89 w 51 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Victoria spłacała długi Speedway Polonii.
    Ale już Speedway Polonia długów Polonii nie spłacała?...

    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    ... a z pilskimi długami wobec Drabika, to zdaję się, że Wrocław kombinował.
    tak, kombinował w kontekście transferów Miśkowiaka, Hampela, Gapińskiego (niewłaściwego skreślić). Tyle że im Polonia też wisiała kupę kasy więc powinni być do wzięcia za darmo. I właśnie patrząc na całokształt działań związanych z długami w Pile, średnio widzę moralne prawo pilskiego środowiska żużlowego, do robienia z siebie przenajświętszej niepokalanej dziewicy w tym kontekście. A tak odbieram aktualne wypowiedzi działaczy Victorii i pilskich kibiców.

    Cytat Zamieszczone przez ananasek_vel_oman Zobacz posta
    Kogo Rybnik splacal?
    To też ciekawe... i również można zacytować barwne wypowiedzi Drabika o swoim ostatnim sezonie w karierze, spędzonym właśnie w Rybniku. Zresztą czy to nie działania rybniczan skłoniły PZM do wprowadzenia do regulaminu tego cudownego zapisu o "tym samym stadionie"?.
    Generalnie uważam te wszystkie argumenty, jakoby wszyscy do tej pory spłacali ,a dopiero teraz okropni oszuści z Gdańska i Cze-wy nie chcą płacić, za tanią propagandę, w stylu: "powtarzajmy to tyle razy ile będzie trzeba by wszyscy uznali to za prawdę", mającą na celu ukryć totalną niekompetencję PZMowego betonu.

  4. Powrót do góry    #4144
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Potrzeba nam takiego Davida Sterna.
    NBA to elementarz marketingu. Podobnie jak McDonalds i parę innych instytucji. W zasadzie nie trzeba wiele wymyślać, wystarczy kopiować.


    W srode w rzeszowskim Ratuszu było spotkanie sponsoróww i przyjaciół zuzla. Ponoć jednym z lepszych pomysłow bylo aby po meczu żużlowiec wychodził do fotek z kibicami. Hmm... komentarz rzuca mi sie tylko jeden: majom rozmach sku...

    Ja 10 lat remu do Póltorak przyszedłem z pełna kartka wypunktowanych pomysłów i chęcią pracy za darmo. Widac pomysły były jeszcze gorsze.

  5. Powrót do góry    #4145
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,688
    Kliknij i podziękuj
    1,137
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez drozd Zobacz posta
    ... w rzeszowskim Ratuszu
    Adam Smith już 250 lat temu wykazał, że Urząd, Rząd nie może potrafić zarządzać gospodarką, przedsięwzięciem. Przerabiamy od Manifestu Lipcowego wymyślanie koła. Obecnie jesteśmy na etapie Nowego Apelu Jasnogórskiego, czyli nauki poprawnego napisania swojego nazwiska pismem obrazkowym na klawiaturze.
    Ogień znamy, więc należy oczekiwać na Św. Jana zbiorowego palenia opon. Połączenie tradycji Prasłowiańskiej z pokazaniem języka. Tylko jeszcze nie zdefiniowali chłopcy komu. Temu Tusekowi i Urzędowi niedobremu zapewne.

  6. Powrót do góry    #4146
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    To żadna filozofia. Człowiek najlepiej troszczy sie o własny interes, a nie o wspólny. Niestety doświadczam tego we własnej działalności mając do czynienia z urzędnikami. Coz wymagać od nich jeśli nawet w prywatnych związkach każdy człowiek kieruje sie własnym rachunkiem zysków i strat. Taki jest ten świat i nie będzie inny.

  7. Powrót do góry    #4147
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,688
    Kliknij i podziękuj
    1,137
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Ty to wiesz, ja to wiem. 2 osoby wiedzą. 4 tysiące na Apelu przechodzą od koła do wozu.
    P.S.
    Smith 'wymyslił" ekonomię gospodarczą. I udowodnił c b d o. Filozofię to mamy w ludzie nad Wisłą, że ho ho. Albo lepszą.

  8. Powrót do góry    #4148
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    Z uwagi na sprawy zawodowe i osobiste nie mam czasu na produkowanie się na forum i wykłócanie się z jakimś tam kingpinem czy innym Morciaszem o wątpliwy prymat na tym forum. Powiem tylko jedno: patrząc na dwa złodziejskie kluby, które mam nadzieje wyrzucono bezapelacyjnie, jestem dumny ze Startu Gniezno, że nie wymyślał głupot, ale pomału, małymi kroczkami spłaca wierzycieli i zarazem nie pcha się do EE, gdy nie ma na to pieniędzy.
    Bandytą mogę być, nie politykiem.

  9. Powrót do góry    #4149
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-03-2004
    Postów
    2,646
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 175 w 129 postach
    1. Zlikwidować spółkę Ekstraliga.
    2. Utworzyć spółkę Polski Żużel.
    3. Stworzyć w końcu rozgrywki z prawdziwego zdarzenia (z realnymi budżetami, z wiodącą rolą wychowanków w drużynach, z inwestowaniem w nowe kluby).

  10. Powrót do góry    #4150
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,997
    Kliknij i podziękuj
    527
    Podziękowania: 1,588 w 781 postach
    Cytat Zamieszczone przez unimil_to_run Zobacz posta
    Z uwagi na sprawy zawodowe i osobiste nie mam czasu na produkowanie się na forum i wykłócanie się z jakimś tam kingpinem czy innym Morciaszem o wątpliwy prymat na tym forum. Powiem tylko jedno: patrząc na dwa złodziejskie kluby, które mam nadzieje wyrzucono bezapelacyjnie, jestem dumny ze Startu Gniezno, że nie wymyślał głupot, ale pomału, małymi kroczkami spłaca wierzycieli i zarazem nie pcha się do EE, gdy nie ma na to pieniędzy.
    No, Start to jest prawdziwy wzor uczciwosci, az dziwie sie, ze nie zaprosili ich do Ekstraligi. Pewnie dlatego, ze zapomnieli zalaczyc do wniosku znaczkow z oplatami.
    Ostatnio edytowane przez Garfield ; 28-02-2015 o 08:46
    Pzdr,
    Garfield

  11. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Garfield za jego przydatny post!

    ananasek_vel_oman (28-02-2015), blacktop (28-02-2015)

  12. Powrót do góry    #4151
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Tajemnicą poliszynela jest to , że tak w Gnieźnie, jak i w Częstochowie "wisieli" kasę jeszcze przed powołaniem SA.
    Długi/kredyty w większości klubów istnieją nie od kilku, ale od więcej lat. Umiejętnie się ich pozbywano, tuszowano, rolowano lub zakładano nowe stowarzyszenia czy spółki. Wiecznie tak jednak trwać nie mogło...
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 28-02-2015 o 09:10
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  13. Powrót do góry    #4152
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    Cytat Zamieszczone przez Garfield Zobacz posta
    No, Start to jest prawdziwy wzor uczciwosci, az dziwie sie, ze nie zaprosili ich do Ekstraligi. Pewnie dlatego, ze zapomnieli zalaczyc do wniosku znaczkow z oplatami.
    Start w odróżnieniu od klubu, którego nie ma - sukcesywnie płaci swoje długi. Przez kilka lat będziemy jeździć w pierwszej lidze o utrzymanie, zwane dla niepoznaki "walką o pierwszą czwórkę", no ale przynajmniej odbuduje się wizerunek klubu.
    Częstochowa nauczyciel uczciwości? Wystarczy przypomnieć sobie wasze zagrywki w 2013 r. (wszystkie mecze wyjazdowe wygrane wskutek interwencji komisarzy toru) plus akcje w półfinale z Toruniem +plus legendarny wręcz finał z Apatorem 2003 r. (zamknięcie bandy przed Protasiewiczem plus tajemnicza awaria telefonu, gdy za Bajerskiego w ramach rezerwy zwykłej miał iść Miedziński w 14. biegu).

    Semen, co Ty do czego porównujesz?...Zachowujesz się tak, jakbyś pozjadał wszystkie rozumy, wiedział wszystko, czytał dokumentacje księgową każdego klubu plus pił wódkę z kim trzeba. A w istocie opierasz się na półprawdach, kłamstwach i powtarzanych mitach.
    Bandytą mogę być, nie politykiem.

  14. Powrót do góry    #4153
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Ooooooooooooooooooooooooooooo, kolego, chyba mogę tak napisać?
    Wychodzi na to, że niewiele wiesz co działo się w Starcie przez ostatnich kilkanaście lat.

    Nie wiem wszystkiego, nie widziałem papierów z księgowości Startu i innych klubów.
    Co do wódki, hmmm przyznam się, że z niektórymi piłem... Pozdrawiam jeśli czytają.

    Poważnie zaś:
    Wystarczy, że rozmawiałem z ludźmi których znam, a którym Bydgoszcz(przed sławetnym wałkiem), Gniezno, Częstochowa, Piła i parę innych klubów wisiało przed laty kasę i pieniędzy tych z różnych powodów (i w różnych okolicznościach) nigdy nie zobaczyli.

    ... a i jeszcze jedno, obecnej sytuacji w poszczególnych ośrodkach nie porównuję!!!
    Piszę tylko, że różnego rodzaju finansowe szwindle nie były tylko domeną jednego czy dwóch ośrodków, robiono to w większości żużlowych miast.

    EDIT: Żebyś nie myślał, że jestem nawiedzony na punkcie klubu z Torunia, jak niektórzy tu uważają. W naszym klubie też działy się cuda. Na szczęście poważne sprawy dotyczyły w zasadzie tylko lat 2004-2006 i Karkosik wszystko to spłacił...
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 28-02-2015 o 13:06
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  15. Powrót do góry    #4154
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Unimil chodziło ci o SKS czy TŻ czy inny twór gnieźnieński, który "płaci".
    Ja rozumiem, że chodziło o ożywienie wątku, ale bez przesady
    Wychodzi na to że lepiej znasz historię Włókniarza niż swojego...
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  16. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi blacktop za jego przydatny post!

    ananasek_vel_oman (28-02-2015)

  17. Powrót do góry    #4155
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    A może po prostu wypowiadam się w kwestii własnego klubu tylko wówczas, gdy mam stuprocentowe informacje? Nie pomyślałeś o tym? Milczenie jest złotem.
    A to, co mówią "na mieście" to mnie guzik interesuje. Pół miasta do dzisiaj myśli, ze Jabłoński sprzedał ten czy tamten mecz z Gdańskiem. I co z tego, że tak mówią?
    Nawet gdyby mi Klatt to i owo powiedział odnośnie Jimmy Nilsena, to i tak dążyłbym do sprawdzenia tego "z drugiej strony". Prezes jest jak polityk, a politycy nie zawsze mówią prawdę. Wiem, np. że w nie do końca sportowych okolicznościach Gniezno sięgnęło po jedyny w historii złoty medal (podpowiedź: chodzi o rok 1998).
    Co do niepłacenia- nawet jak ktoś powie, że nie dostał kasy, to i tak liczę się z tym, że z drugiej strony mogło to wyglądać odmiennie. Prawda jest jak d..., każdy ma swoją.
    A co do Włókniarza to :
    - o meczach w Gnieźnie, Gorzowie i Rzeszowie, gdzie Włókniarz wygrał po "interwencji" komisarza, to o przedmiotowej interwencji mówiły obie strony (chociaż z odmienneog punktu widzenia)
    - mecze Włókniarz- Apator 2003, 2013 widziałem w tv i mi to wystarcza.

    To i tak bardzo mało wobec kilkudziesięcioletniej historii tego klubu.
    Bandytą mogę być, nie politykiem.

  18. Powrót do góry    #4156
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,997
    Kliknij i podziękuj
    527
    Podziękowania: 1,588 w 781 postach
    Troche nie rozumiem tych atakow kolegi unimila. Sam pisal, ze jak jeszcze w 1. lidze zuzlowcy Startu pytali prezesa o pieniadze to slyszeli "nie pograzaj sie". Pozniej przyszlo zderzenie z Ekstraliga, gdzie Start chcial przeniesc swoje zwyczaje, szybko jednak okazalo sie, ze kilku zuzlowcow ma inne zdanie i pograzyc sie nie zawaha
    (Ulamek, Zagar, Swiderski). Start niby cos ich teraz splaca, choc do tej pory tylko niewielka czesc i z opoznieniem. No ale to nie przeszkadza koledze unimilowi nazywac inne osrodki zuzlowe zlodziejami i nowotworami, podczas gdy jego klubik jest uczciwy i napawa go duma. No faktycznie jest z czego byc dumnym.
    Pzdr,
    Garfield

  19. Powrót do góry    #4157
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    Taki Grzesiek Walasek np. stawia Start jako przykład zespołu, gdzie doszło do porozumienia, czego niestety nie można powiedzieć o CKM.
    Uważam, że stowarzyszenie nie jest odpowiedzialne za długi. Ale jest przepis, który nakłada obowiązek dojścia do porozumienia w zakresie spłaty zadłużenia względem zawodników. Minęła zima. Czytałem dużo o propozycjach ze strony Gdańska. Pan Zdunek podjął rozmowy z zawodnikami. We Włókniarzu nic się nie działo. Wydaje mi się, że pan Śleszyński gdyby chciał, to ten problem dawno by rozwiązał. Tak jak w Gnieźnie, gdzie zrobiono to bardzo szybko. Było dużo czasu żeby to załatwić. Ze stowarzyszeniem natomiast prowadzimy rozmowy i nie jest wykluczone, że dojdziemy do porozumienia
    Niemniej zgodnie z regułą "kibic z dala się nie wpier..." nie będę wypowiadał się więcej w temacie Włókniarza, bo mam na mało informacji i nie za bardzo mam czas, aby się w to zagłębiać. Swoje zdanie o wyrzuceniu z 2 ligi dwóch klubów jednak uznaję za słuszną. Pozdrawiam.
    Bandytą mogę być, nie politykiem.

  20. Powrót do góry    #4158
    Użytkownik
    Dołączył
    03-02-2015
    Postów
    171
    Kliknij i podziękuj
    134
    Podziękowania: 43 w 30 postach

    icon12.gif

    Panowie i po co te złośliwości czy inne inwektywy ???

    Tak naprawdę w historii każdego klubu są blaski i cienie z przewagą tych drugich. Z tego co pamiętam a pamiętam od 1965 roku to tylko kilka obecnie istniejących klubów nie przechodziło tzw. zmiany nazwiska aby uniknąć spłacania długów.

    Tylko kibice Torunia,Zielonej Góry, Wrocławia,Gorzowa i Leszna mogą być dumni z tego że ich działacze się nie splamili krętactwem w OMAWIANEJ KWESTII.

    Jak kogoś pominąłem to przepraszam.
    Ostatnio edytowane przez STALECZKA ; 28-02-2015 o 19:27

  21. Powrót do góry    #4159
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Tajemnicą poliszynela jest to , że tak w Gnieźnie, jak i w Częstochowie "wisieli" kasę jeszcze przed powołaniem SA.
    Długi/kredyty w większości klubów istnieją nie od kilku, ale od więcej lat. Umiejętnie się ich pozbywano, tuszowano, rolowano lub zakładano nowe stowarzyszenia czy spółki. Wiecznie tak jednak trwać nie mogło...
    Troche sie mylisz. Przelom konca stowarzyszen a poczatkow spolek w Czestochowie przypadl na Zlomrex. Oni dawali wtedy w Czestochowie na wszystko i wszystko bylo placone na czas. Po roku istnienia spolki gdy sie zalamal rynek stali zamkneli kurek "na raz" i od tego czasu w spolce byly problemy.
    Nie wiem jak bylo w stowarzyszeniu przed Zlomrexem. Pewnie jak wszedzie byly obsuwy ale raczej placono w miare. Natomiast jak pojawil sie Zlomrex problem kasy w Czestochowie czasowo zniknal.

    Pozdrawiam


    edit
    Tylko kibice Torunia,Zielonej Góry, Wrocławia,Gorzowa i Leszna mogą być dumni z tego że ich działacze się nie splamili krętactwem w OMAWIANEJ KWESTII.
    LOL Historia rozliczy twoje slowa pajacyku

    PS.
    Jakbys byl tak na historie wyczulony to bys sie dowiedzial czemu w 2003 roku zamknieto brame Protasiewiczowi - zwyczajnie SEDZIA niechcacy uruchomil zegary 2 minut. Czas sie skonczyl, brame zamknieto.
    Pretensje miej do sedziego ktory sie potem z tego tlumaczyl, ale tak obcykany "kibic" jak ty tego nie potrafil dostrzec, doczytac
    Ostatnio edytowane przez ananasek_vel_oman ; 28-02-2015 o 22:14
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  22. Powrót do góry    #4160
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,124
    Kliknij i podziękuj
    6,524
    Podziękowania: 8,855 w 4,872 postach
    Poki co to historia rozliczyla Twoje slowa.
    I to dosc brutalnie.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  23. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    Buszmen (02-03-2015)

  24. Powrót do góry    #4161
    Użytkownik
    Dołączył
    03-02-2015
    Postów
    171
    Kliknij i podziękuj
    134
    Podziękowania: 43 w 30 postach
    PS.
    Jakbys byl tak na historie wyczulony to bys sie dowiedzial czemu w 2003 roku zamknieto brame Protasiewiczowi - zwyczajnie SEDZIA niechcacy uruchomil zegary 2 minut. Czas sie skonczyl, brame zamknieto.
    Pretensje miej do sedziego ktory sie potem z tego tlumaczyl, ale tak obcykany "kibic" jak ty tego nie potrafil dostrzec, doczytac




    Masz rację jeśli chodzi o bramę i Protasa ale twój PS pokazuje,że nie mam z kim dyskutować boś jst dzieciak i basta.

  25. Powrót do góry    #4162
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Cytat Zamieszczone przez STALECZKA Zobacz posta

    Tak naprawdę w historii każdego klubu są blaski i cienie z przewagą tych drugich. Z tego co pamiętam a pamiętam od 1965 roku to tylko kilka obecnie istniejących klubów nie przechodziło tzw. zmiany nazwiska aby uniknąć spłacania długów.

    Tylko kibice Torunia,Zielonej Góry, Wrocławia,Gorzowa i Leszna mogą być dumni z tego że ich działacze się nie splamili krętactwem w OMAWIANEJ KWESTII.
    Co do Zielonej Góry i Wrocławia to mijasz się z prawdą kolego.
    Tak ZG jak i Wrocek "zmieniali literki" w nazwach klubu i to nie dla lepszego wyglądu tychże nazw.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 01-03-2015 o 09:56
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  26. Powrót do góry    #4163
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    A jak już chcemy być precyzyjni to wszystkie eligowe kluby zmieniły nazwy. Bez wyjątku.
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  27. Powrót do góry    #4164
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    no przecież, nie o samej zmianie nazw piszemy
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  28. Powrót do góry    #4165
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,794
    Kliknij i podziękuj
    1,708
    Podziękowania: 4,366 w 3,151 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Co do Zielonej Góry i Wrocławia to mijasz się z prawdą kolego.
    Tak ZG jak i Wrocek "zmieniali literki" w nazwach klubu i to nie dla lepszego wyglądu tychże nazw.
    No to odśwież nam pamięć i napisz kiedy te kluby to robiły. Oczywiście mowa jest o tym, ze robiły to w celu pozbycia się długów ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  29. Powrót do góry    #4166
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-02-2014
    Postów
    1,745
    Kliknij i podziękuj
    252
    Podziękowania: 827 w 404 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Co do Zielonej Góry i Wrocławia to mijasz się z prawdą kolego.
    Tak ZG jak i Wrocek "zmieniali literki" w nazwach klubu i to nie dla lepszego wyglądu tychże nazw.
    Że co ?.Podasz jakieś dowody w tej sprawie jeśli chodzi o ZG czy tak tylko sobie wpadłeś tutaj porzygać ?

  30. Powrót do góry    #4167
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    no przecież, nie o samej zmianie nazw piszemy
    Oczywiscie, ze nie.
    W momencie powstania spolek dlugi zostawaly w stowarzyszeniach
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  31. Powrót do góry    #4168
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Dla wyznawców dowhanizmu, czy jak to się nazywa:

    Powołanie ZKŻ w ZG, powołanie WTS we Wrocławiu w miejsca poprzednich tworów.

    Dziękuję za uwagę! Do widzenia!
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  32. Powrót do góry    #4169
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,124
    Kliknij i podziękuj
    6,524
    Podziękowania: 8,855 w 4,872 postach
    Pamiec ulotna,wiec jak poruszyliscie juz ten temat,zastanawiam sie
    czy dlugi po Morawskim w Zielonce i Gondorze w Gorzowie zostaly przez
    nich splacone?
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  33. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    STALECZKA (01-03-2015)

  34. Powrót do góry    #4170
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Tia, po Morawskim, heheheheheheheheheheeeee
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  35. Powrót do góry    #4171
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,124
    Kliknij i podziękuj
    6,524
    Podziękowania: 8,855 w 4,872 postach
    No to sie dowiedzialem.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  36. Powrót do góry    #4172
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-02-2014
    Postów
    1,745
    Kliknij i podziękuj
    252
    Podziękowania: 827 w 404 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Dla wyznawców dowhanizmu, czy jak to się nazywa:

    Powołanie ZKŻ w ZG, powołanie WTS we Wrocławiu w miejsca poprzednich tworów.

    Dziękuję za uwagę! Do widzenia!
    I tylko tyle byłeś w stanie wymyślić ? .Już nie mam pytań i też do widzenia

  37. Powrót do góry    #4173
    Użytkownik
    Dołączył
    03-02-2015
    Postów
    171
    Kliknij i podziękuj
    134
    Podziękowania: 43 w 30 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Pamiec ulotna,wiec jak poruszyliscie juz ten temat,zastanawiam sie
    czy dlugi po Morawskim w Zielonce i Gondorze w Gorzowie zostaly przez
    nich splacone?
    Oczywiście po Gondorze spłacał przeklęty przez niektórych Komarnicki od 2003 roku począwszy. Dlatego dla tysięcy ludzi znających się na żużlu jest ON prawdziwym herosem który uratował żużel w Gorzowie.
    Po Morawskim smród ciągnął sie znacznie dłużej i dopiero Dowhan wyprowadził to na prostą.

  38. Powrót do góry    #4174
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Na pewno wyprowadził? Czy może stworzył takie wrażenie?
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  39. Powrót do góry    #4175
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,794
    Kliknij i podziękuj
    1,708
    Podziękowania: 4,366 w 3,151 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Dla wyznawców dowhanizmu, czy jak to się nazywa:

    Powołanie ZKŻ w ZG, powołanie WTS we Wrocławiu w miejsca poprzednich tworów.

    Dziękuję za uwagę! Do widzenia!

    No to żeś nam wyjaśnił. Znawco tematu od siedmiu boleści.

    Kingpin

    Pamiec ulotna,wiec jak poruszyliscie juz ten temat,zastanawiam sie
    czy dlugi po Morawskim w Zielonce i Gondorze w Gorzowie zostaly przez
    nich splacone?
    Nie chodziło o to czy któryś z prezesów w/w klubów narobił długów. Meritum sprawy to, czy któryś z w/w klubów uciekał się do zmiany nazwy drużyny w celu uniknięcia spłacania długów. Twój kolega po szalu, próbuje coś tutaj insynuować. Chyba chciał błysnąć ale mu nie wyszło.

    Staleczka

    Oczywiście po Gondorze spłacał przeklęty przez niektórych Komarnicki od 2003 roku począwszy. Dlatego dla tysięcy ludzi znających się na żużlu jest ON prawdziwym herosem który uratował żużel w Gorzowie.
    Po Morawskim smród ciągnął sie znacznie dłużej i dopiero Dowhan wyprowadził to na prostą.
    Hmm, nie pamiętam dokładnie. Ale Gondor chyba był właścicielem stadionu w Gorzowie. Mówiąc krótko, na swoje swoje długi, które narobił miał pokrycie w nieruchomości. Wielokrotnie przewyższające te długi. Przeciez w Gorzowie chcieliście w tym czasie budować nowy stadion. Była nawet koncepcja przerobić jakiś stadion piłkarski do potrzeb żużla. Gondor chciał coś ok 10 mln (chyba dobrze pamiętam) za stadion. Złożył taką propozycję miastu. W końcu skończyło się an tym, ze Gondor oddał stadion w zamian za kilkuletnią reklamę jego firmy plus spłatę długów które narobił.

    Z długami po Morawskim było inaczej niż piszesz. Zawodników w zasadzie, Morawski miał spłaconych. Pozostało trochę długów z tytułu bieżącej działalności klubu. Te długi spłacał już Bartkowiak. Poszła na to prawie cała kasa z transferu Piotrka Protasiewicza do Wrocka. Dowhan spłacał długi które narobił Smoleń.

    Jednak żaden z tych klubów nie uciekał sie do zmiany nazwy klubu ze względu na ucieczkę przed zadłużeniem.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 01-03-2015 o 18:26
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  40. Powrót do góry    #4176
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-02-2014
    Postów
    1,745
    Kliknij i podziękuj
    252
    Podziękowania: 827 w 404 postach
    Cytat Zamieszczone przez ananasek_vel_oman Zobacz posta
    Na pewno wyprowadził? Czy może stworzył takie wrażenie?
    No nie gadaj ze nie wiesz .Przecież wiadomo że stworzył takie wrażenie i w Falubazie jest taki syf i burdel że na powierzchni trzymają ten klub jego znajomości .Już w tym roku mieli nas eksmitować z ligi ale tam na górze coś się ...... leśnym dziadkom i pomylili nas z idealnym pod każdym względem CKM Włókniarz .Ale żebyś mógł spokojnie zasnąć to jest szansa że za rok nikt się nie pomyli i w końcu będziemy tam gdzie oczekujesz

  41. Powrót do góry    #4177
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta




    Z długami po Morawskim było inaczej niż piszesz. Zawodników w zasadzie, Morawski miał spłaconych. Pozostało trochę długów z tytułu bieżącej działalności klubu. Te długi spłacał już Bartkowiak. Poszła na to prawie cała kasa z transferu Piotrka Protasiewicza do Wrocka. Dowhan spłacał długi które narobił Smoleń.
    Znawco od siedmiu boleści sam napisałeś jak to było...

    Ciebie to Putin powinien sobie na rzecznika prasowego wziąć.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 01-03-2015 o 18:48
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  42. Powrót do góry    #4178
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,794
    Kliknij i podziękuj
    1,708
    Podziękowania: 4,366 w 3,151 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Znawco od siedmiu boleści sam napisałeś jak to było...

    Ciebie to Putin powinien sobie na rzecznika prasowego wziąć.
    Szczekaczu, nie zmieniaj tematu. Swoim postem:

    Co do Zielonej Góry i Wrocławia to mijasz się z prawdą kolego.
    Tak ZG jak i Wrocek "zmieniali literki" w nazwach klubu i to nie dla lepszego wyglądu tychże nazw.
    w odpowiedzi na post Staleczki, wyraźnie sugerowałeś, że Wrocek i ZG zmieniali nazwy klubów aby uniknąć spłacenia zaległych długów. Więc teraz nie rżnij głupa i napisz kiedy to miało miejsce ? Lub zamilcz i zawstydź się choć na chwilkę.

    Ananasek_

    Oczywiscie, ze nie.
    W momencie powstania spolek dlugi zostawaly w stowarzyszeniach
    Następny któremu coś się wydaje. Stowarzyszenie u nas działa cały czas. Zmiana nazwy klubu na Polmos-Beram, potem ZKŻ Polmos, musiała nastąpić z tego względu, że odszedł Morawski który był w nazwie klubu. Dalej nazwa się zmieniała w zależności od sponsora. W następnych latach stowarzyszenie powołało do życia SSA pod nazwą ZKŻ SSA. Reasumując, w przypadku ZG nie ma znaczenia który z podmiotów miałby długi. Bowiem jedynym właścicielem SSA jest stowarzyszenie ZKŻ. Funkcjonuje ono do dzisiaj.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 01-03-2015 o 19:11
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  43. Powrót do góry    #4179
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Aniby po co powoływano nowe kluby?

    Weź już nie kłam, bo chyba sam nie wierzysz w to co piszesz
    ... a jak wierzysz to zacznij myśleć, bo aż tak głupi chyba nie jesteś?

    EDIT: Nie zmieniłem tematu. Zacytowałem twój post w którym sam się wyłożyłeś.
    hehheheheheheheheheheehehhee
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  44. Powrót do góry    #4180
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,794
    Kliknij i podziękuj
    1,708
    Podziękowania: 4,366 w 3,151 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Aniby po co powoływano nowe kluby?

    Weź już nie kłam, bo chyba sam nie wierzysz w to co piszesz
    ... a jak wierzysz to zacznij myśleć, bo aż tak głupi chyba nie jesteś?

    EDIT: Nie zmieniłem tematu. Zacytowałem twój post w którym sam się wyłożyłeś.
    hehheheheheheheheheheehehhee
    Czy Ty jesteś normalny ? O czym Ty bredzisz ? Cofnij się do postu Staleczki i Twojej odpowiedzi na tenże post.

    Kiedy w ZG powołano nowy klub ? W którym miejscu rzekomo kłamię ?

    Idąc takim tokiem roumowania to jak Karkosik przyszedł do Torunia to powoływaliście nowy klub czy też zmieniła się tylko nazwa klubu ? Co kosztowało Karkosika sporo mln. W takim razie po co ten głupi Karkosik spłacał te długi ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  45. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Mariusz za jego przydatny post!

    STALECZKA (01-03-2015)

  46. Powrót do góry    #4181
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    https://www.youtube.com/watch?v=QgD-FDOecZA

    22.40

    Następny po Kowaliku, któremu coś się poprzestawiało. Powinni wtedy poczytać dzisiejszych forumowiczów, którzy twierdzą ze zuzel 20, 15 itd lat temu, to dopiero było, a nie obecna popierdólka. W kazdym biegu się mijali.

    Pod linkiem indywidualny klasyk, na - moim skromnym zdaniem - najlepszym brytyjskim torze. Przyznam, ze tej transmisji nie widziałem wcześniej, także wielkie dzieki dla Haszyszowego. Dobra stawka, dobrze przygotowany tor. Ile było mijanek? I kto je robił? Przed włączeniem tv można było założyć, ze najlepsze wyścigi beda udziałem Lorama i Henki, ale to pewne zasługa tunera, set upa, tłumikow i czegoś tam jeszcze. Henka i Mark byli od trzymania kierownicy. To zupełnie jak dziś wedle "fachowców".

  47. Powrót do góry    #4182
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Mariusz

    Zielonogórski Klub Żużlowy mówi Ci to coś ?
    Wcześniej KS Morawski czyli KS Falubaz z nazwą sponsora tytularnego?

    Widzisz w całej swej ślepej lojalności wobec ZG/Falubazu/Różowego nie złapałeś różnicy, że Karkosik spłacił długi KS Toruń. Zainwestował w KS Toruń Unibax SA, która przejęła drużynę ligową stowarzyszenia KS Toruń. Stowarzyszenia, które za jego sprawą nie miało już długów.

    ZKŻ był powołany w celu wyczyszczenia do końca wszystkiego co zostało po KS Falubaz przemianowanym przez pana Zbigniewa na KS Morawski.

    Piszę to , żeby inni wiedzieli jak to u Was było, bo Ty dobrze o tym wiesz, a nigdy tego nie potwierdzisz.

    drozd ubiegłeś mnie, bo też chciałem podziękować Haszyszowemu
    Co do tego kiedy było ciekawiej, zawsze można znaleźć zawody na tak lub nie, za jedną z dwóch ścierających się opcji.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 01-03-2015 o 19:34
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  48. Powrót do góry    #4183
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,794
    Kliknij i podziękuj
    1,708
    Podziękowania: 4,366 w 3,151 postach
    ZKŻ był powołany w celu wyczyszczenia do końca wszystkiego co zostało po KS Falubaz przemianowanym przez pana Zbigniewa na KS Morawski.

    Piszę to , żeby inni wiedzieli jak to u Was było, bo Ty dobrze o tym wiesz, a nigdy tego nie potwierdzisz.
    Ty czasami nie byłeś na jakiejś libacji u Władka w leśniczówce ? On Ci te bzdury naopowiadał ?

    Oczywiście, ze nigdy tego nie potwierdzę. Bo głupoty wypisujesz. Morawski przejął klub od Falubazu. Bo ten zakład wtedy już ledwo prządł. Po plajcie firmy Morawskiego, odszedł on ze sponsorowania żużla. I chyba logicznym jest, że nie ma go w nazwie klubu ? Jest za to ZKŻ Polmos-Beram, potem ZKŻ Polmos. Bodaj w 1995 roku ZKŻ wypożycza ( z opcją transferu) do Wrocka Protasa. Właśnie po to aby pospłacać długi z bieżącej działalności klubu, powstałych w ostatnich miesiącach działalności Morawskiego i ciągnących sie za klubem do tego czasu. Po sksowaniu nalezności za Protasa, długi zostają spłacone. Potem to już różnie bywało, ale była w sumie nędza. Jednak na żadnym etapie funkcjonowania klubu nie było takiej sytuacji aby ZKŻ splajtował i zmienił nazwę klubu uciekając od spłacania zobowiązań. Jesli by tak było to ZKŻ wylądowałby od razu w II lidze. A wtedy miałbyś pełno informacji prasowych na ten temat. Pokaż mi jakąś któa potwierdzała by twoje rewelacje ?

    Doucz się lepiej, a potem próbuj głosić prawdy objawione. Póki co to tylko się ośmieszasz.

    A tym tekstem to już pobiłeś szczyt głupoty:

    Piszę to , żeby inni wiedzieli jak to u Was było, bo Ty dobrze o tym wiesz, a nigdy tego nie potwierdzisz.
    A może jeszcze spróbowałbyś tych "innych" przekonać jakimiś konkretnymi dowodami. Bo chyba nie stanowisz jakiegoś wielkiego autorytetu aby ci "inni" wierzyli na słowo ?

    P.s
    No i napisz też, jak to było z tym Wrockiem. Tam, też twierdziłeś, ze zmienili nazwę aby uciec od długów. Co prawda, nie znam tak dobrze histori WTS-u ale nie przypominam sobie aby Rusko, czy potem Klocowa, narobili długów a potem salwowali się ucieczką od nich, zmieniając nazwę klubu.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 01-03-2015 o 19:59
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  49. Powrót do góry    #4184
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    hehheheeheheheheheheheheeeeeeeee

    Wynika z tego , że g... wiesz.
    O przepraszam, wiesz, że trzeba z zielonogórskiego klubu robić jedynych sprawiedliwych i uczciwych, bo słuszna jest ta linia. Fakty i prawda nie ważne.

    Żal mi Ciebie...

    Odpowiedz na jedno pytanie TAK lub NIE (bez żadnych tłumaczeń, dodatków czy swoich teorii):

    Powołano przed sezonem 1995 w ZG nowy klub ZKŻ ?
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 01-03-2015 o 20:02
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  50. Powrót do góry    #4185
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,794
    Kliknij i podziękuj
    1,708
    Podziękowania: 4,366 w 3,151 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    hehheheeheheheheheheheheeeeeeeee

    Wynika z tego , że g... wiesz.
    O przepraszam, wiesz, że trzeba z zielonogórskiego klubu robić jedynych sprawiedliwych i uczciwych, bo słuszna jest ta linia. Fakty i prawda nie ważne.

    Żal mi Ciebie...
    Znowu uciekasz od meritum tematu. Gdzie ja robię z zielonogórskiego klubu "jedynych sprawiedliwych i uczciwych" ? Jedyne co robię to oponuje takim gówniarskim zachowaniom jak Twoje. Wpadasz do wątku, kogoś oczerniasz bezpodstawnie. A potem zaczynasz wydziwiać z jakimiś "jedynymi i sprawiedliwymi".

    No własnie o fakty mi chodzi. Wskaż je. Potrafisz ? A wtedy prawda sama się ujawni. A Ty ciągle robisz jakieś dziwne uniki.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  51. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Mariusz za jego przydatny post!

    kapitan bomba (01-03-2015)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •