Strona 92 z 273 PierwszyPierwszy ... 42829091929394102142192 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,096 do 4,140 z 12256

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

  1. Powrót do góry    #4096
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    To jest hit!!!!!

    Fragment wypowiedzi W.Golloba zamieszczonej w PS:


    - Degrengolada zaczęła się w talach 2001-2002, gdy dopadła nas histeria w sprowadzaniu obcokrajowców. Dzisiaj jesteśmy w takim kryzysie jak w latach 60-tych - uważa Władysław Gollob.

    - Wszystko co się dzieje obecnie i będzie się działo, to wypadkowa beztroskich i głupio przeżytych ostatnich dwudziestu lat - mówi Gollob. - Polski Związek Motorowy nie dorósł do zarządzania żużlem i dzisiaj mamy tego efekty.
    Człowiek, który przyłożył rękę do upadku trzech klubów, ma teraz czelność moralizować.
    Wrrrrrrrrrrrr...........
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  2. Powrót do góry    #4097
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,683
    Kliknij i podziękuj
    1,121
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Jaimoisynowie powinien Antek powołać jako eksperta od jednorazowych lądowań. Pasuje mentalnie, myśli zgodnie.

  3. Powrót do góry    #4098
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    PZM jak widać to takie samy chamy jak niepłacące kluby. Chciałbym usłyszeć ich stanowisko w kwestii nieoddania kaucji np. Walaskowi, którą mogli oddać.

  4. Powrót do góry    #4099
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Phenomenon Zobacz posta
    PZM jak widać to takie samy chamy jak niepłacące kluby. Chciałbym usłyszeć ich stanowisko w kwestii nieoddania kaucji np. Walaskowi, którą mogli oddać.
    Pewnie coś w stylu: "Mogliśmy ale nie musieliśmy, więc nie oddaliśmy"

  5. Powrót do góry    #4100
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    To co dzieje się w polskich ligach pozwoli może większej ilości kibiców spojrzeć inaczej na ten nieszczęsny, haniebny dla torunian, finał ligi w 2013.

    Była wtedy (w 2013) szansa uniezależnić się od Witkowskiego, ale dzisiaj widać, że większość klubów była zadłużona po uszy i pewnie dlatego stanęła po stronie dyktatora i jego różowego zausznika.

    Dzisiaj niektórzy już chyba żałują.
    Mądry Polak po szkodzie.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  6. Powrót do góry    #4101
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,551
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,348 w 3,136 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    To co dzieje się w polskich ligach pozwoli może większej ilości kibiców spojrzeć inaczej na ten nieszczęsny, haniebny dla torunian, finał ligi w 2013.

    Była wtedy (w 2013) szansa uniezależnić się od Witkowskiego, ale dzisiaj widać, że większość klubów była zadłużona po uszy i pewnie dlatego stanęła po stronie dyktatora i jego różowego zausznika.

    Dzisiaj niektórzy już chyba żałują.
    Mądry Polak po szkodzie.
    Gdzie Ty tą szansę widziałeś ? Myli ci się z "chęcią uniezależnienia od PZM". Szans na to nie było wcale.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  7. Powrót do góry    #4102
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    W momencie jak się Zlotobuty z przydupasami wypieli na inicjatywę stworzenia niezależnej ligi szansy rzeczywiście już nie było.

    ... bo kto jak kto, ale senator obojga imion to szczwany lis i wie komu trzeba polizać żeby ugrać jak najwięcej.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 24-02-2015 o 10:57
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  8. Powrót do góry    #4103
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,551
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,348 w 3,136 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    W momencie jak się Zlotobuty z przydupasami wypieli na inicjatywę stworzenia niezależnej ligi szansy rzeczywiście już nie było.

    ... bo kto jak kto, ale senator obojga imion to szczwany lis i wie komu trzeba polizać żeby ugrać jak najwięcej.
    Nie wiem kto komu tam tyłek lizał, nie interesuje mnie to. Wiem natomiast, że nie było żadnych szans na stworzenie niezależnej ligi. Tzn. ligę taką można by było stworzyć, tylko, że żaden zawodnik do takowej by nie przystąpił. Mając w perspektywie brak licencji na imprezy organizowane przez FIM, PZM czy inne krajowe federacje zrzeszone w FIM. Mówiąc krótko, nawet jak by znalazł się zawodnik który zdeklarowałby się do startowania w takiej lidze to miałby szlaban na wszystkie inne zawody.

    Aby poważnie myśleć o Polskim Związku Żużlowym to trzeba mieć akceptację takich struktur jak PZM i FIM. A i to nie wiem czy byłoby to dobre rozwiązanie. Dzisiaj całość sportów motorowych jest skupionych pod egidą PZM. Co by się stało gdyby każdą dyscyplinę motorową wyłączyć spod struktur PZM ? Mielibyśmy wtedy Polski Związek Kartingowców/Motorowodny/Krosowców/Szosowców/Rajdowców itd...

    To jest sytuacja podobna do tej z Lekkiej Atletyki. Co by było jak by każda dyscyplina chciała swojej niezależności, mielibyśmy wtedy związki tyczkarzy, biegaczy, oszczepników, kulomiotów itd. Czysty obłęd.

    I na koniec, jesteś pewny, że stworzenie czegoś takiego jak PZŻ zmieniło by wiele w środowisku żużla ? Ja wcale takiej pewności nie mam. Obawiam się nawet, że mogło by to pogorszyć sytuację żużla w Polsce.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  9. Powrót do góry    #4104
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    To co dzieje się w polskich ligach pozwoli może większej ilości kibiców spojrzeć inaczej na ten nieszczęsny, haniebny dla torunian, finał ligi w 2013.

    Była wtedy (w 2013) szansa uniezależnić się od Witkowskiego, ale dzisiaj widać, że większość klubów była zadłużona po uszy i pewnie dlatego stanęła po stronie dyktatora i jego różowego zausznika.

    Dzisiaj niektórzy już chyba żałują.
    Mądry Polak po szkodzie.
    Ta jasne, ci światli twórcy alternatywy dla Wicia dali wtedy taki popis że Wiciu przy nich to ostoja zdrowego rozsądku. Oddanie władzy prezesom oznacza jeszcze większy burdel. Już to przerabialiśmy z wiadomym skutkiem.

  10. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi CarlitosFalubaz za jego przydatny post!

    kapitan bomba (24-02-2015)

  11. Powrót do góry    #4105
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Nie wiem kto komu tam tyłek lizał, nie interesuje mnie to. Wiem natomiast, że nie było żadnych szans na stworzenie niezależnej ligi. Tzn. ligę taką można by było stworzyć, tylko, że żaden zawodnik do takowej by nie przystąpił. Mając w perspektywie brak licencji na imprezy organizowane przez FIM, PZM czy inne krajowe federacje zrzeszone w FIM. Mówiąc krótko, nawet jak by znalazł się zawodnik który zdeklarowałby się do startowania w takiej lidze to miałby szlaban na wszystkie inne zawody.

    Aby poważnie myśleć o Polskim Związku Żużlowym to trzeba mieć akceptację takich struktur jak PZM i FIM. A i to nie wiem czy byłoby to dobre rozwiązanie. Dzisiaj całość sportów motorowych jest skupionych pod egidą PZM. Co by się stało gdyby każdą dyscyplinę motorową wyłączyć spod struktur PZM ? Mielibyśmy wtedy Polski Związek Kartingowców/Motorowodny/Krosowców/Szosowców/Rajdowców itd...

    To jest sytuacja podobna do tej z Lekkiej Atletyki. Co by było jak by każda dyscyplina chciała swojej niezależności, mielibyśmy wtedy związki tyczkarzy, biegaczy, oszczepników, kulomiotów itd. Czysty obłęd.

    I na koniec, jesteś pewny, że stworzenie czegoś takiego jak PZŻ zmieniło by wiele w środowisku żużla ? Ja wcale takiej pewności nie mam. Obawiam się nawet, że mogło by to pogorszyć sytuację żużla w Polsce.
    Tez mam watpliwosci czy wylaczenie zuzla z pod egidy PZM cos by zmienilo, ale wiem tez ze trwanie dalej w strukturach PZM tez niczego nie zmieni.
    Skoro wiec jest jakas szansa na zmiany trzeba to wykorzystac.
    PZM od dawna, o ile kiedykolwiek, nie dba o zuzel.
    Czy nowy zwiazek dbalby? Dopoki nie sprawdzimy sie nie dowiemy.

    Ja kazdej inicjatywie, ktora ma za cel wylaczenie sie spod PZM przyklasne.
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  12. Powrót do góry    #4106
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    CarlitosFalubaz niestety w przypadku większości prezesów masz rację.

    Była jednak szansa to zmienić, były pieniadze, zabrakło jednak jednomyślnego odcięcia się od zachowań patologicznych. Piszesz o tym co odpieprzali/ją prezesi, a to że nie doszło do powołania tej ligi to właśnie skutek życia klubów ponad stan(ponad połowa klubów), preparowania torów(np. Żyto), kantowania rywali(np. Dowhan) i różnych szemranych interesów(np. Sukiennik).

    Z założenia nowa liga miała być przejrzysta finansowo i regulaminowo, a to już krętaczom i tym, którzy stali na krawędzi bankructwa, nie pasowało.

    W tym wymiarze, decyzja odnośnie Włókniarza i Wybrzeża wnosi coś nowego.
    Sęk w tym, że niestety podjęto ją o wiele lat za późno i może ona niestety przynieść także wiele złego.

    EDIT: Czy nie można usunąć tego powiadamiania o cytowaniu? Toż to jakiś dramat.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 24-02-2015 o 12:18
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  13. Powrót do góry    #4107
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    CarlitosFalubaz niestety w przypadku większości prezesów masz rację.

    Była jednak szansa to zmienić, były pieniadze, zabrakło jednak jednomyślnego odcięcia się od zachowań patologicznych. Piszesz o tym co odpieprzali/ją prezesi, a to że nie doszło do powołania tej ligi to właśnie skutek życia klubów ponad stan(ponad połowa klubów), preparowania torów(np. Żyto), kantowania rywali(np. Dowhan) i różnych szemranych interesów(np. Sukiennik).

    Z założenia nowa liga miała być przejrzysta finansowo i regulaminowo, a to już krętaczom i tym, którzy stali na krawędzi bankructwa, nie pasowało.

    W tym wymiarze, decyzja odnośnie Włókniarza i Wybrzeża wnosi coś nowego.
    Sęk w tym, że niestety podjęto ją o wiele lat za późno i może ona niestety przynieść także wiele złego.

    EDIT: Czy nie można usunąć tego powiadamiania o cytowaniu? Toż to jakiś dramat.
    Wejdź w Ustawienia - Moje konto - Ogólne ustawienia. Tam jest opcja ustawienia powiadomień. Też mnie to drażniło i wyłączyłem.

    Ja nie wierzę w żadną kolektywną mądrość w sporcie żużlowym. Tu może się sprawdzić wyłącznie zamordyzm. Problem polega na tym, że nie ma sensownego dyktatora. Dowhan byłby świetnym szefem ligi, ale jest zbyt mocno zaangażowany w Falubaz żeby mógł wznieść się ponad to. Potrzeba nam takiego Davida Sterna.

  14. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi CarlitosFalubaz za jego przydatny post!

    Semen (24-02-2015), kapitan bomba (24-02-2015)

  15. Powrót do góry    #4108
    Początkujący
    Dołączył
    24-02-2015
    Postów
    25
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Tu może się sprawdzić wyłącznie zamordyzm.
    Całkowicie się zgadzam. Rządy silnej ręki, bez "rozmywania" władzy na prawo i lewo na jakieś dodatkowe organy. Krótki, jasny regulamin i przede wszystkim brak przyzwolenia na zadłużanie (można próbować rozwiązać to jakąś kaucją na przykład) i "kręcenie wałków". Im dłuższy i bardziej szczegółowy mamy regulamin, tym większe bajoro się z żużla robi. Dlatego zamiast dalej komplikować trzeba wszytko uprościć.

  16. Powrót do góry    #4109
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,551
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,348 w 3,136 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    CarlitosFalubaz niestety w przypadku większości prezesów masz rację.

    Była jednak szansa to zmienić, były pieniadze, zabrakło jednak jednomyślnego odcięcia się od zachowań patologicznych. Piszesz o tym co odpieprzali/ją prezesi, a to że nie doszło do powołania tej ligi to właśnie skutek życia klubów ponad stan(ponad połowa klubów), preparowania torów(np. Żyto), kantowania rywali(np. Dowhan) i różnych szemranych interesów(np. Sukiennik).

    Z założenia nowa liga miała być przejrzysta finansowo i regulaminowo, a to już krętaczom i tym, którzy stali na krawędzi bankructwa, nie pasowało.

    W tym wymiarze, decyzja odnośnie Włókniarza i Wybrzeża wnosi coś nowego.
    Sęk w tym, że niestety podjęto ją o wiele lat za późno i może ona niestety przynieść także wiele złego.

    EDIT: Czy nie można usunąć tego powiadamiania o cytowaniu? Toż to jakiś dramat.
    No tak, SE też taka miała być. Podobnie jak GKSŻ.

    Ale wyjaśnijmy sobie jedno na początek. Mamy Speedway Ekstraligę i GKSŻ. Obie te organizacje zostały powołane do życia aby dbać o interesy żużla w Polsce, SE zarządza wyłącznie rozgrywkami Ekstraligii a GKSŻ zarządza rozgrywkami I i II ligi. Mają one sporą autonomię. I teraz pytanie, czym miałaby być ta "nowa liga" ? Czym miałaby zarządzać ? Tylko SE ? Czy może całym sportem żużlowym w Polsce ? W obu przypadkach mamy odpowiedniki. Więc co by się zmieniło ? Tylko ludzie którzy zarządzaliby tymi rozgrywkami. Ale czy wyeliminowałoby to wszelkie "patologie" w tym sporcie ? Wątpie, choćby i z tej racji, że nawet tu na forum, definicję patologi każdy rozumie po swojemu. Według Ciebie wszystko (lub prawie wszystko) co robi np. Dowhan jest patologią. Według mnie nie.

    Pytanie podstawowe, co miałoby się zmienić gdyby udało się powołać "nową ligę" ? Co można by zrobić więcej, czego nie może zrobić obecnie SE ? Przecież zawodnicy byliby ci sami. Kluby również te same. Działacze klubowi również. Więc po co w ogóle ta zmiana ? Czy tylko dla tego aby pozbyć się takiego Witkowskiego ? Czy to miałaby być jedyna korzyść (według niektórych) tej reformy ? No to ja się zapytam, a kto zagwarantuje, że osoba stająca na czele takiej "nowej ligi" nie byłaby gorsza od Witkowskiego ? Jestem pewien, ze kto by nie stał na czele tej instytucji to po roku, góra dwóch, będzie miał tyleż samo przeciwników co obecnie Witkowski. I tak można bez końca. Więc jakie problemy mialaby rozwiązać taka "nowa liga" ? Problemy których nie moze rozwiązać np. SE ?

    Całkowicie się zgadzam. Rządy silnej ręki, bez "rozmywania" władzy na prawo i lewo na jakieś dodatkowe organy. Krótki, jasny regulamin i przede wszystkim brak przyzwolenia na zadłużanie (można próbować rozwiązać to jakąś kaucją na przykład) i "kręcenie wałków". Im dłuższy i bardziej szczegółowy mamy regulamin, tym większe bajoro się z żużla robi. Dlatego zamiast dalej komplikować trzeba wszytko uprościć.
    Hmm, tak źle i tak niedobrze. Mieliśmy już kiedyś krótki i wydawało się, ze przejrzysty regulamin. Ale szybko się okazało, że jak regulamin jest mało precyzyjny to można go dowolnie interpretować. Mistrzem w tym był Cieślak. Jak mało kto potrafił on działać w myśl zasady "jak coś nie jest zabronione to jest dozwolone". A dzisiaj taki Cieślak pierwszy krzyczy, ze regulamin jest za gruby i za bardzo skomplikowany.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 24-02-2015 o 14:12
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  17. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Mariusz za jego przydatny post!

    kapitan bomba (24-02-2015)

  18. Powrót do góry    #4110
    Początkujący
    Dołączył
    24-02-2015
    Postów
    25
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Hmm, tak źle i tak niedobrze. Mieliśmy już kiedyś krótki i wydawało się, ze przejrzysty regulamin. Ale szybko się okazało, że jak regulamin jest mało precyzyjny to można go dowolnie interpretować. Mistrzem w tym był Cieślak. Jak mało kto potrafił on działać w myśl zasady "jak coś nie jest zabronione to jest dozwolone". A dzisiaj taki Cieślak pierwszy krzyczy, ze regulamin jest za gruby i za bardzo skomplikowany.

    Fakt, to celna uwaga. Być może trzeba by było wyjść z zupełnie innych założeń? Zrobić coś na podobę post. administracyjnego - co nie jest dozwolone, to jest zabronione. Kontrowersyjne, ale na "cwanych" to najlepszy sposób.

  19. Powrót do góry    #4111
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Według Ciebie wszystko (lub prawie wszystko) co robi np. Dowhan jest patologią. Według mnie nie.
    Prawie wszystko.

    Dla mnie ten człowiek to jest uosobienie tego co w Polakach najgorsze.
    Tak w działalności sportowej, jak i politycznej (sic).
    To przez aprobatę działań takich cwaniaczków jak on i jemu podobni w tym kraju nie ma praktycznie miejsca dla uczciwych ludzi.
    Pogrobowcy okrągłego stołu i tacy jak on zawłaszczyli sobie ten kraj.
    Pseudopolitycy, jumiarze, cinkciarze i różnej maści naciągacze, także kibiców.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  20. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    STALECZKA (24-02-2015), ananasek_vel_oman (24-02-2015)

  21. Powrót do góry    #4112
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,219
    Kliknij i podziękuj
    6,203
    Podziękowania: 2,002 w 1,233 postach
    Za to eSBecki konfident spod Torunia to wzór cnót wszelakich i jedyny ratunek dla żużla w Polsce

  22. Powrót do góry    #4113
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,551
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,348 w 3,136 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Prawie wszystko.

    Dla mnie ten człowiek to jest uosobienie tego co w Polakach najgorsze.
    Tak w działalności sportowej, jak i politycznej (sic).
    To przez aprobatę działań takich cwaniaczków jak on i jemu podobni w tym kraju nie ma praktycznie miejsca dla uczciwych ludzi.
    Pogrobowcy okrągłego stołu i tacy jak on zawłaszczyli sobie ten kraj.
    Pseudopolitycy, jumiarze, cinkciarze i różnej maści naciągacze, także kibiców.
    I dlatego własnie, ponieważ istnieją tacy zawistnicy jak Ty, nigdy nie dojdziemy do konsensusu. Jasne, święty to Dowhan nie jest pewnie (nikt nigdzie nie twierdził, że jest), ale Ty wrzucasz wszystkich do jednego wora (niczym Rydzyk swoich wrogów) i przypinasz im łatki jak Ci się żywnie podoba. Bez żadnych merytorycznych przykładów. Po prostu dlatego, że Ci się tak wydaje. Bo nosi złote buty, bo nosi różową koszule, bo jeździ porszakiem itd.

    Gwarantuje Tobie, że jak podasz jedno nazwisko osoby, która miałaby stać na czele nowego tworu, to zaraz znajdzie się tutaj kilkanaście tobie podobnych osób, które to w sposób podobny skwitują dane kandydatury. Dzisiaj wielu nie pasuje taki Witkowski, Dowhan, Komarnicki, Rusko itd... Z różnych powodów. Ale na palcach jednej ręki można policzyć takich adwersarzy którzy to potrafią, merytorycznie, bez złośliwości, bez fałszywych pomówień, wypunktować słabe strony potencjalnych kandydatów. Nie wiem co Dowhan prezentuje sobą w sferze politycznej, nie interesuje mnie to, ja na niego nie głosowałem. Tutaj niech martwią się jego wyborcy. Wiem natomiast co zrobił dla klubu któremu ja kibicuję. Nie widzę tutaj niczego czego mógłby się wstydzić. Ba, wprowadził sporo rozwiązań które dzisiaj naśladuje poła klubów w Polsce. I może własnie dlatego sporo osób będzie widziało w nim szatana z piekła rodem.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  23. Powrót do góry    #4114
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Wiem natomiast co zrobił dla klubu któremu ja kibicuję. Nie widzę tutaj niczego czego mógłby się wstydzić.
    jestes pewny?
    Juz otwarcie sie mowi o waszych problemach z Jonssonem.
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  24. Powrót do góry    #4115
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Cytat Zamieszczone przez kapitan bomba Zobacz posta
    Za to eSBecki konfident spod Torunia to wzór cnót wszelakich i jedyny ratunek dla żużla w Polsce
    To Ty pod moim postem napisałeś, złośliwie lub żartobliwie, ale napisałeś.
    Mam inne zdanie na ten temat, ale nawet nie raczyłeś pomyśleć, o tym, że nie należę do tych którzy go chwalą.

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz
    Po prostu dlatego, że Ci się tak wydaje. Bo nosi złote buty, bo nosi różową koszule, bo jeździ porszakiem itd.
    Tu się nie ma co wydawać, facet jest kuty na cztery nogi, ale i on nie raz i nie dwa kpił sobie w żywe oczy. Chcesz przykładów. Proszę bardzo:

    1) Finały DMP 2009.
    2) Wały z torem.
    3) Mecz w czasie, którego stwierdził to, że mu "telefon na-pier-da-la"
    4) Przekładanie meczu, żeby regulować KSM.
    5) Sterowanie sms-ami podczas meczu.
    6) Puchar fair play.
    7) Afera dopingowa. Ciekawe czy kiedykolwiek wyjdzie całość tego co się stało, bo to że Patryk był tylko czubkiem góry lodowej coraz więcej ludzi w Polsce mówi.
    Zresztą to nie dziwne, że dostał tylko rok? Nie życzę mu więcej, ale normą jest, że za to dawano 2 lata. Szkoda , że akurat jego poświęcili, ale może Sławek nieprzypadkowo dostał posadę w klubie?
    8) Sposób w jaki traktuje swoich współpracowników (działacze, trenerzy, zawodnicy)

    ... to tak na szybko i tylko z ostatnich lat, a facet już w pierwszej lidze numery odwalał. Przypuszczam, że jest tego dużo więcej i są to grubsze rzeczy o których nikt nie powie.

    ... a chodzenie w różowej koszuli, w złotych butach czy jazda Porsche kompletnie nie robią na mnie wrażenia. Jeśli to negatywne, nie tylko co do gustu.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 24-02-2015 o 17:22 Powód: Ortografia
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  25. Powrót do góry    #4116
    Użytkownik Awatar Haszyszowy
    Dołączył
    28-07-2010
    Postów
    53
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 27 w 14 postach
    Żużel nigdy nie będzie zdrowy. Chora mentalność ludzi z przerostem ambicji, ludzi którzy chcą robić wynik za wszelką cenę. Najlepszy przykład to Karkosik i Półtorakowa. Pojawiają się w speedway'u ludzie bogaci - wydają swoje pieniądze i co robi reszta biedaków? rywalizuje z nimi o zawodników (pozdrawiam Maślankę i Komarnickiego). I tak będzie zawsze w tej chorej lidze, bo niektórzy nie mogą pojąć, że ktoś ma więcej kasy i może im zabrać zawodnika.

  26. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi Haszyszowy za jego przydatny post!

    Maciej Żółtowski (25-02-2015), Semen (24-02-2015), ananasek_vel_oman (24-02-2015), kingpin (24-02-2015)

  27. Powrót do góry    #4117
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,468
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    Mariusz, szybko edytuj post! Jak sie Rozowy dowie, ze publicznie sie przyznales, ze na niego nie glosowales to ci uprawnienia zabiora! nie te zawodowe, ale te forumowej tuby!
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  28. Powrót do góry    #4118
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/50...ign=newswidget

    Czytam i oczom nie dowierzam.
    Panowie chyba zapomnieli o jednym drobnym szczegole.
    To polska eligi utrzymuje dzisiaj cala czolowke riderow startujacych w GP i SEC.
    Mowia panowie, ze trudno byloby nowemu zwiazkowi wejsc w struktury FIM i FIM EUROPE.
    A niby dlaczego?
    Jakby Panowie robili problemy to zrobiono by zamknieta lige tylko dla posiadaczy polskiej licencji Z
    Szybciutko by wpuszczono taki zwiazek w struktury FIM byle tylko otworzyl lige dla obco.

    Magia pieniadze to jest cos niesamowitego. Chyba niektorzy o tym zapominaja.
    Przy okazji po taki jednorocznym mini lockout'cie moznaby urealnic stawki.

    Skoro GP placic mialo bodaj 800 albo 600 dolarow za punkt to nie widze powodu czemu kluby zuzlowe musza placic wielokrotnosc tego.
    To powinny myc maksymalne stawki a i tak jedynie dla top5.
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  29. Powrót do góry    #4119
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,551
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,348 w 3,136 postach
    Cytat Zamieszczone przez ananasek_vel_oman Zobacz posta
    jestes pewny?
    Juz otwarcie sie mowi o waszych problemach z Jonssonem.
    Nie wiem czy są takowe. Ale nawet jeśli jest jakieś nieporozumienie na linii AJ - klub, to w jaki sposób rzutuje to negatywnie na działalność Dowhana ? Bo pojąc nie mogę.

    Semen

    Tu się nie ma co wydawać, facet jest kuty na cztery nogi, ale i on nie raz i nie dwa kpił sobie w żywe oczy. Chcesz przykładów. Proszę bardzo:

    1) Finały DMP 2009.
    2) Wały z torem.
    3) Mecz w czasie, którego stwierdził to, że mu "telefon na-pier-da-la"
    4) Przekładanie meczu, żeby regulować KSM.
    5) Sterowanie sms-ami podczas meczu.
    6) Puchar fair play.
    7) Afera dopingowa. Ciekawe czy kiedykolwiek wyjdzie całość tego co się stało, bo to że Patryk był tylko czubkiem góry lodowej coraz więcej ludzi w Polsce mówi.
    Zresztą to nie dziwne, że dostał tylko rok? Nie życzę mu więcej, ale normą jest, że za to dawano 2 lata. Szkoda , że akurat jego poświęcili, ale może Sławek nieprzypadkowo dostał posadę w klubie?
    8) Sposób w jaki traktuje swoich współpracowników (działacze, trenerzy, zawodnicy)

    ... to tak na szybko i tylko z ostatnich lat, a facet już w pierwszej lidze numery odwalał. Przypuszczam, że jest tego dużo więcej i są to grubsze rzeczy o których nikt nie powie.
    Czyli tak jak mówiłem. Jak przychodzi do konkretów to w zasadzie ich nie ma. To co przedstawiłeś powyżej można dosłownie przypiąć każdemu prezesowi klubu żużlowego w Polsce. Z góry muszę zaznaczyć, że każdy z tych punktów można przedstawić w sposób korzystny dla Dowhana. Oczywiście, jego przeciwnicy będą robili wszystko aby te pkt. obrócić przeciwko niemu. Ale to zawracanie rzeki kijem. Na zasadzie, jak się chce psa uderzyć to i kij się znajdzie. Możesz gościa nie trawić, to rozumiem. Ale żeby pisać brednie w stylu "Finał 2009", Puchar Fair Play", "wały z torem" czy "afera dopingowa" ? Co Dowhan ma z tym wspólnego ? Tyle samo co taki Karkosik, Klocowa, Zmora czy Rusiecki. Czyli nic. Mówiąc krótko nie operujesz żadnymi faktami. Piszesz tylko o tym co Ci się wydaje. A to zbyt mało aby oceniać kogokolwiek.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 24-02-2015 o 19:27
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  30. Powrót do góry    #4120
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-02-2014
    Postów
    1,745
    Kliknij i podziękuj
    252
    Podziękowania: 827 w 404 postach
    Cytat Zamieszczone przez ananasek_vel_oman Zobacz posta
    jestes pewny?
    Juz otwarcie sie mowi o waszych problemach z Jonssonem.
    Za szybko z tym wyskoczyłeś .Najnowsze wieści są takie że te dziewczyny są już załatwione a więc problemu już nie ma .

    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    To Ty pod moim postem napisałeś, złośliwie lub żartobliwie, ale napisałeś.
    Mam inne zdanie na ten temat, ale nawet nie raczyłeś pomyśleć, o tym, że nie należę do tych którzy go chwalą.



    Tu się nie ma co wydawać, facet jest kuty na cztery nogi, ale i on nie raz i nie dwa kpił sobie w żywe oczy. Chcesz przykładów. Proszę bardzo:

    1) Finały DMP 2009.
    2) Wały z torem.
    3) Mecz w czasie, którego stwierdził to, że mu "telefon na-pier-da-la"
    4) Przekładanie meczu, żeby regulować KSM.
    5) Sterowanie sms-ami podczas meczu.
    6) Puchar fair play.
    7) Afera dopingowa. Ciekawe czy kiedykolwiek wyjdzie całość tego co się stało, bo to że Patryk był tylko czubkiem góry lodowej coraz więcej ludzi w Polsce mówi.
    Zresztą to nie dziwne, że dostał tylko rok? Nie życzę mu więcej, ale normą jest, że za to dawano 2 lata. Szkoda , że akurat jego poświęcili, ale może Sławek nieprzypadkowo dostał posadę w klubie?
    8) Sposób w jaki traktuje swoich współpracowników (działacze, trenerzy, zawodnicy)

    ... to tak na szybko i tylko z ostatnich lat, a facet już w pierwszej lidze numery odwalał. Przypuszczam, że jest tego dużo więcej i są to grubsze rzeczy o których nikt nie powie.

    ... a chodzenie w różowej koszuli, w złotych butach czy jazda Porsche kompletnie nie robią na mnie wrażenia. Jeśli to negatywne, nie tylko co do gustu.
    Zapomniałeś dodać najważniejszego punktu . Przez ostatnie lata jako prezes lał te wasze miliardy przez co tacy jak Ty dostaliście obsesji na jego punkcie i za chwile napiszecie że Ukraina ,Islam,Tsunami to jego sprawa.

  31. Powrót do góry    #4121
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-03-2004
    Postów
    2,646
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 175 w 129 postach
    Ekstraliga = 12 klubów
    Limit budżetowy = 6 mln zł
    Wychowankowie = minimum 5 w meczu

    Prosty przepis na polską ligę żużlową.

  32. Powrót do góry    #4122
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,468
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    i zegnaj telewizjo, witaj regresie.

    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    To Ty pod moim postem napisałeś, złośliwie lub żartobliwie, ale napisałeś.
    Mam inne zdanie na ten temat, ale nawet nie raczyłeś pomyśleć, o tym, że nie należę do tych którzy go chwalą.



    Tu się nie ma co wydawać, facet jest kuty na cztery nogi, ale i on nie raz i nie dwa kpił sobie w żywe oczy. Chcesz przykładów. Proszę bardzo:

    1) Finały DMP 2009.
    2) Wały z torem.
    3) Mecz w czasie, którego stwierdził to, że mu "telefon na-pier-da-la"
    4) Przekładanie meczu, żeby regulować KSM.
    5) Sterowanie sms-ami podczas meczu.
    6) Puchar fair play.
    7) Afera dopingowa. Ciekawe czy kiedykolwiek wyjdzie całość tego co się stało, bo to że Patryk był tylko czubkiem góry lodowej coraz więcej ludzi w Polsce mówi.
    Zresztą to nie dziwne, że dostał tylko rok? Nie życzę mu więcej, ale normą jest, że za to dawano 2 lata. Szkoda , że akurat jego poświęcili, ale może Sławek nieprzypadkowo dostał posadę w klubie?
    8) Sposób w jaki traktuje swoich współpracowników (działacze, trenerzy, zawodnicy)

    ... to tak na szybko i tylko z ostatnich lat, a facet już w pierwszej lidze numery odwalał. Przypuszczam, że jest tego dużo więcej i są to grubsze rzeczy o których nikt nie powie.

    ... a chodzenie w różowej koszuli, w złotych butach czy jazda Porsche kompletnie nie robią na mnie wrażenia. Jeśli to negatywne, nie tylko co do gustu.
    A ja bym to inaczej ujal. Dopchal sie do polityki - jako biznesmen z sukcesami, wiec zwyczajnie brakowalo mu władzy. A, ze do polityki pchaja sie tylko gnoje...
    Dla mnie wlasnie z tego powodu bedzie prostakiem i burakiem - ale to moge napisac o wiekszosci naszych marnych sprzedajnych politykow.
    Ja czekam i czekam, az uslysze, ze ten senator zrobil cos dobrego dla RP. Nie dla pieniedzy ale dla nas. Oczywiscie, nie doczekam sie, ale kibicom z ZG to powiewa, no bo senator ogarnia ich zuzel z czego sa zadowoleni.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  33. Powrót do góry    #4123
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Nie wiem czy są takowe. Ale nawet jeśli jest jakieś nieporozumienie na linii AJ - klub, to w jaki sposób rzutuje to negatywnie na działalność Dowhana ? Bo pojąc nie mogę.
    Ja tez pojac nie moge jak fakt, ze zawodnik nie dostal wiekszosci kontraktu za minion sezon nie rzutuje na guru tego klubu...
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  34. Powrót do góry    #4124
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Mariusz, szybko edytuj post! Jak sie Rozowy dowie, ze publicznie sie przyznales, ze na niego nie glosowales to ci uprawnienia zabiora! nie te zawodowe, ale te forumowej tuby!
    Pudło. Niby jak miał głosować na Dowhana skoro go na liście wyborczej w ZG nie było ?
    Roberto został wybrany głosami mieszkańców powiatów: nowosolskiego, wschowskiego, żagańskiego i żarskiego.

    Co do samego Dowhana to prawda jest taka, że on był taki jak cała ta liga i środowisko żużlowe. Śmieszy mnie to ujadanie na niego. On różni się od reszty ferajny tym, że jest *****iście skuteczny. I to was boli Panowie. Po cichu chcielibyście mieć takiego Dowhana w zarządach własnych klubów.
    A że aniołem nie jest to doskonale wiem. Swoje widziałem, słyszałem i dużo można by mówić, co nie zmienia faktu, że do zarządzania polskim speedwayem nadaje się najlepiej.
    Ostatnio edytowane przez CarlitosFalubaz ; 24-02-2015 o 22:23

  35. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi CarlitosFalubaz za jego przydatny post!

    kapitan bomba (24-02-2015)

  36. Powrót do góry    #4125
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Pudło. Niby jak miał głosować na Dowhana skoro go na liście wyborczej w ZG nie było ?
    Roberto został wybrany głosami mieszkańców powiatów: nowosolskiego, wschowskiego, żagańskiego i żarskiego.

    Co do samego Dowhana to prawda jest taka, że on był taki jak cała ta liga i środowisko żużlowe. Śmieszy mnie to ujadanie na niego. On różni się od reszty ferajny tym, że jest *****iście skuteczny. I to was boli Panowie. Po cichu chcielibyście mieć takiego Dowhana w zarządach własnych klubów.
    A że aniołem nie jest to doskonale wiem. Swoje widziałem, słyszałem i dużo można by mówić, co nie zmienia faktu, że do zarządzania polskim speedwayem nadaje się najlepiej.
    Skoro jest taki skuteczny, czemu w kuluarach gali lodowej otwarcie mowily osoby zwiazane z innymi osrodkami, ze Jonsson nie dostal kasy za ubiegly sezon i ma zrobione rollowanie?
    Carlitos?
    Przykre to, ale idziecie droga spolki Wlokniarz. Za bardzo sie wasze prezesy skumaly z niedorajda mizgalskim.
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  37. Powrót do góry    #4126
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez ananasek_vel_oman Zobacz posta
    Skoro jest taki skuteczny, czemu w kuluarach gali lodowej otwarcie mowily osoby zwiazane z innymi osrodkami, ze Jonsson nie dostal kasy za ubiegly sezon i ma zrobione rollowanie?
    Carlitos?
    Przykre to, ale idziecie droga spolki Wlokniarz. Za bardzo sie wasze prezesy skumaly z niedorajda mizgalskim.
    To ja Ci odpowiem krótko: 2009, 2011, 2013. Już widzisz różnicę między nim a takim np. Mizgalskim czy np. Władziem ?
    Że klub miał problemy finansowe po 2014 ? Miał i sobie poradził. Pamiętaj, że Falubaz wiązały wieloletnie umowy z zawodnikami, podpisywane w innych okolicznościach. Problem był i rozwiązał go nie kto inny a właśnie znienawidzony przez was RD. Zresztą stopień niechęci do niego to najlepsza rekomendacja. W końcu jak mawia porzekadło: miarą twojego sukcesu jest liczba twoich wrogów.

  38. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi CarlitosFalubaz za jego przydatny post!

    kapitan bomba (25-02-2015)

  39. Powrót do góry    #4127
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,964
    Kliknij i podziękuj
    525
    Podziękowania: 1,583 w 777 postach
    No, akurat przez wiekszosc sezonu 2013 pudrowanie syfa wychodzilo Mizgalskiemu nie gorzej niz Dowhanowi. Pomyslec, ze gdyby kilka drobnych spraw ulozyloby sie inaczej (najdrobniejsza dotyczy naszej bylej szarej eminencji i jej, ehm, relacji z prawem), to bylibysmy pewnie stawiani teraz na rowni z Falubazem i Gorzowem. No ale coz poczac..
    Pzdr,
    Garfield

  40. Powrót do góry    #4128
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,551
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,348 w 3,136 postach
    Cytat Zamieszczone przez ananasek_vel_oman Zobacz posta
    Ja tez pojac nie moge jak fakt, ze zawodnik nie dostal wiekszosci kontraktu za minion sezon nie rzutuje na guru tego klubu...
    No tak. I pewnie dlatego Falubaz, jako jeden z pierwszych klubów, otrzymał licencje bezwarunkową na starty w sezonie 2015.

    Skoro jest taki skuteczny, czemu w kuluarach gali lodowej otwarcie mowily osoby zwiazane z innymi osrodkami, ze Jonsson nie dostal kasy za ubiegly sezon i ma zrobione rollowanie?
    He, he. Teraz to się wygłupiłeś. Ręczę tobie, ze żadne rolowanie w tym procesie licencyjnym by nie przeszło. Widać, ze nie masz pojęcia jakiego rodzaju dokumenty życzyła sobie komisja licencyjna. Począwszy od bilansu biegłego rewidenta, poprzez różnego rodzaju zaświadczenia z różnych urzędów. Skończywszy na oświadczeniu odnośnie ewentualnego zadłużenia klubu w bankach. I o ile jeszcze do poprzedniego procesu licencyjnego, możliwe było oświadczenie zawodnika, że dogadał się z klubem odnośnie zadłużenia to o tyle w ostatnim procesie licencyjnym takie praktyki nie były możliwe. Po prostu Witkowski dał szlaban. Zresztą, akurat jeśli chodzi o Falubaz to szybko byś się dowiedział jak by było jakiekolwiek rolowanie długu. Kopernik odszedł w niełaskę, senator pewnie nie miałby skrupułów aby takie rolowanie ujawnić. No i nie sądzisz chyba, ze senator zatrudniłby Walasa mając niespłaconego AJ ? Przecież senator akurat gawarntuje kontrakt AJ swoim własnym majątkiem. Podobnie jak Hampela i Pepe.

    I na koniec, AJ chodzi z nosem spuszczonym na kwintę ponieważ miał renegocjowany kontrakt na sezon 2015. I to go boli. Choć w klubie mu powiedzieli, że jeśli znajdzie gdzieś lepsze warunki finansowe i będzie chciał odejść. To klub to zrozumie i zgodzi się na rozwiązanie kontraktu. Taką możliwość miał do końca stycznia. Jak myślisz, czemu został ?

    No i w ogóle to mnie zastanawia fakt, że te wszystkie Hampele, Pepe, Walaski, AJ-je czy Dudki, dalej siedzą w Falubazie. Mimo, ze przecież (jak twierdzisz) senator niektórym roluje długi. Nawet taki Krzysiek Jabłoński, mimo, ze okazji do jeżdżenia wiele nie ma to jednak odejść nie chce. Ciekawe czemu ?
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 24-02-2015 o 23:50
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  41. Powrót do góry    #4129
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    No tak. I pewnie dlatego Falubaz, jako jeden z pierwszych klubów, otrzymał licencje bezwarunkową na starty w sezonie 2015.
    HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

    Wlokniarz otrzymywal licencje bezwarunkowe poczawszy od 2008 roku az do 2014 a w zadnym z tych sezonow nie powinien bo konczyl je ze strata okolo miliona zlotych
    Jakich Ty argumentow uzywasz...

    Historia oceni jak jest.
    Ostatnio edytowane przez ananasek_vel_oman ; 24-02-2015 o 23:54
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  42. Powrót do góry    #4130
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez ananasek_vel_oman Zobacz posta
    HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

    Wlokniarz otrzymywal licencje bezwarunkowe poczawszy od 2008 roku az do 2014 a w zadnym z tych sezonow nie powinien bo konczyl je ze strata okolo miliona zlotych
    Jakich Ty argumentow uzywasz...

    Historia oceni jak jest.
    Jest tak jak napisał Mario. Przyjechał Robert, złożył AJ propozycję nie do odrzucenia a AJ ją przyjął. Żadnego rolowania nie było. Skończyło się zawodnicze eldorado i tyle. Nie zrealizowali wyznaczonych celów sportowych to i warunki gry musiały się zmienić.

  43. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi CarlitosFalubaz za jego przydatny post!

    Jap (25-02-2015)

  44. Powrót do góry    #4131
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,551
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,348 w 3,136 postach
    Cytat Zamieszczone przez ananasek_vel_oman Zobacz posta
    HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

    Wlokniarz otrzymywal licencje warunkowe poczawszy od 2008 roku az do 2014 a w zadnym z tych sezonow nie powinien bo konczyl je ze strata okolo miliona zlotych
    Jakich Ty argumentow uzywasz...

    Historia oceni jak jest.
    Chłopaku, przestań się błaźnić. Poprzednio wystarczyło aby zawodnik złożył odp. pismo, iż klub podpisał z zawodnikiem (odnośnie zadłużenia) ugodę. I licencję klub otrzymywał. Tak własnie rolował długi Włókniarz. Od ostatniego procesu licencyjnego taka praktyka (jeśli idzie o SE) jest już niemożliwa. Trąbiły o tym na jesień SF, PS i inne media. Gdzieś Ty się uchował ?

    Ba, chciano nawet uwalić te kluby które mają zadłużenie w bankach. Ale, po konsultacjach z prawnikami, okazało się, ze SSA mają prawo korzystać z kredytów bankowych jak każda inna firma. Chyba, ze zadłużenie przekroczy ileś tam procent rocznego budżetu klubu. Ale wtedy to władze klubu powinny złożyć wniosek do sądu o upadłość spółki.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 25-02-2015 o 00:01
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  45. Powrót do góry    #4132
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Gdzie sie uchowalem?
    Pewnie w tamtym okresie ciezko pracowalem i nie mialem czasu czytac kazdego pierdniecia na syfach czy ps.
    Natomiast co jest mozliwe a co nie jest mozliwe to sie wstrzymajmy, bo PZM robi co chce i jak chce
    I wybiorczo sobie dobiera argumenty - juz to wykaza pieknie i naocznie podczas procesu licencyjnego Wybrzeza i Wlokniarza.

    Takze chlopcze - mniej naiwnosci, wiecej realizmu w tym co piszesz i jak myslisz.

    Dla mnie eot i sie powtorze - historia oceni jak bylo
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  46. Powrót do góry    #4133
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,964
    Kliknij i podziękuj
    525
    Podziękowania: 1,583 w 777 postach
    Ananas: odpusc, nie masz szans. Z takim betonem nie wygrasz. Nikt na SB nie wygral.. SF trabily i koniec. No way.
    Pzdr,
    Garfield

  47. Powrót do góry    #4134
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Toś się chłopie dorzucił do dyskusji. Z takimi plecami to też nie ma szans

  48. Powrót do góry    #4135
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,468
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Pudło. Niby jak miał głosować na Dowhana skoro go na liście wyborczej w ZG nie było ?
    Roberto został wybrany głosami mieszkańców powiatów: nowosolskiego, wschowskiego, żagańskiego i żarskiego.

    Co do samego Dowhana to prawda jest taka, że on był taki jak cała ta liga i środowisko żużlowe. Śmieszy mnie to ujadanie na niego. On różni się od reszty ferajny tym, że jest *****iście skuteczny. I to was boli Panowie. Po cichu chcielibyście mieć takiego Dowhana w zarządach własnych klubów.
    A że aniołem nie jest to doskonale wiem. Swoje widziałem, słyszałem i dużo można by mówić, co nie zmienia faktu, że do zarządzania polskim speedwayem nadaje się najlepiej.
    Jakie pudło? Mogl zglosic, ze bedzie glosowal w innym powiecie! Pewnie nie dopilnowal obowiazkow z tym zwiazanych! Oj nalezy sie bura..
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  49. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    CarlitosFalubaz (25-02-2015), kingpin (27-02-2015)

  50. Powrót do góry    #4136
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Bonjo Zobacz posta
    Spółka deklaruje spłatę długów, a teraz te same długi ma spłacić jeszcze stowarzyszenie. Czyli mimo długów spółki wynoszących 4 mln zł oba podmioty muszą łącznie wydać 8 mln zł, aby jakikolwiek klub z Częstochowy wystartował w lidze.
    Jak się można było oczywiście domyślić, myślenie jest błędne. Nikt nie każe spłacać długów dwa razy, co masz w komunikacie o nieprzyznaniu licencji:
    Licencja warunkowa przyznana została pod warunkiem spełnienia szczegółowych wymogów, w tym ustalenia warunków porozumienia, o którym mowa w § 4 ust. 3 Regulaminu, które zawarte miało zostać pomiędzy Stowarzyszeniem Częstochowski Klub Motocyklowy „Włókniarz” a Polskim Związkiem Motorowym w sprawie spłaty należności wobec zawodników do dnia 31 grudnia 2014r. W dniu 31 grudnia 2014r. zawarte zostało przedmiotowe porozumienie, w którym w szczególności wskazano, że z uwagi na dostarczenie PZM pisma Częstochowskiego Klubu Motocyklowego „Włókniarz” S.A. w zakresie zobowiązania do spłaty zawodników klubu za sezon 2014 – Polski Związek Motorowy uznaje, że zawarte porozumienie czyni zadość wymogom określonym w § 4 ust. 3 Regulaminu, a co za tym idzie możliwe jest na jego podstawie przyznanie licencji warunkowej.

    Pismem z dnia 3 lutego 2015r. Częstochowski Klub Motocyklowy „Włókniarz” S.A. poinformował, że względem spółki prowadzone jest postępowanie upadłościowe z możliwością zawarcia układu oraz, że spółka nie prowadzi w tej chwili działalności gospodarczej, a terminowa spłata należności, a zatem również realizacja postanowień licencji warunkowej wynikająca z porozumienia z dnia 31 grudnia 2014r. stała się niemożliwa.
    http://pzm.pl/news/wygasa-licencja-k...rz-czestochowa

    Wynika z tego, że gdyby SA chciało spłacić długi to spółka mogłaby jechać.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  51. Powrót do góry    #4137
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    A tak poza tym to kilka rzeczy:

    1. Decyzja trudna, ale w końcu trzeba było ją podjąć. Jest to przestroga dla innych.

    2. To nie PZM przyłożył się do upadku Włókniarza i Wybrzeża, tylko ludzie którzy narobili długi

    3. Niektórzy mówią, że decyzja zbyt późna, że trzeba było ją podjąć kilka lat temu. A co za różnica czy teraz CKM i GKŻ nie będą startować w lidze, czy parę lat temu?

    4. Niektórzy mówią, że taką decyzję trzeba było podjąć jak już to w grudniu, a nie na miesiąc przed startem ligi. Wtedy CKM i GKŻ dostały licencje warunkowe i tych warunków teraz nie spełniono. Już widzę jaki byłby płacz, gdyby odmówiono licencji w grudniu "no bo do marca to by zdążyli się jeszcze dogadać co do zadłużenia".

    5. Spłata długów może nie jest zbyt sprawiedliwa, ale Rybnik spłacał, Piła spłacała (a tam to już w ogóle byli niezwiązani ludzie) i nikt nie płakał.

    6. Nie dramatyzujcie, że to koniec żużla w tych ośrodkach. Jeśli nie przetrwają one rocznego rozbratu z ligą to będzie tylko oznaką, że nie ma tam podstaw do jakiegokolwiek bytu. W 2015 parę imprez indywidualnych, trochę młodzieżówki, nawet oficjalnej (1/2 SK czy jakieś RK IMŚJ) i jeśli Świącik i Zdunek są ogarnięci to w 2016 bez problemów jazda w lidze. Na czysto.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  52. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    unimil_to_run (28-02-2015)

  53. Powrót do góry    #4138
    Użytkownik
    Dołączył
    04-06-2005
    Postów
    306
    Kliknij i podziękuj
    76
    Podziękowania: 89 w 51 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta


    5. Spłata długów może nie jest zbyt sprawiedliwa, ale Rybnik spłacał, Piła spłacała (a tam to już w ogóle byli niezwiązani ludzie) i nikt nie płakał.
    Kogo konkretnie ta Piła spłacała? Bo Drabik do tej pory twierdzi, że żadnej kasy z Piły nie zobaczył, i że wcale nie jest jedynym...

  54. Powrót do góry    #4139
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,963
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Przeczytalem wywiad z Sukiennikiem.Dramat.
    Chyba bedzie lepiej dla samego Wlokniarza jak sobie odpoczna rok,poukladaja wszystko od nowa,oczyszcza atmosfere
    i raz na zawsze odetna sie od takich ludzi zaczynajac od zera.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 27-02-2015 o 08:13
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  55. Powrót do góry    #4140
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez szyba213 Zobacz posta
    Kogo konkretnie ta Piła spłacała? Bo Drabik do tej pory twierdzi, że żadnej kasy z Piły nie zobaczył, i że wcale nie jest jedynym...
    Victoria spłacała długi Speedway Polonii.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •