Strona 87 z 274 PierwszyPierwszy ... 3777858687888997137187 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,871 do 3,915 z 12290

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

  1. Powrót do góry    #3871
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,426
    Kliknij i podziękuj
    973
    Podziękowania: 1,472 w 949 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    ktoś tam nieoficjalnie się dowiedział, że Poldem może mieć problemy z otrzymaniem homologacji w testach, które odbęda się za trzy tygodnie.
    Mnie w tym wszystkim najbardziej zastanawia, a właściwie nie dziwi, że info gruchnęło dzień po wyprzedaniu biletów na GP.

    Co do testów, nie bój żaby panie Zabovski, nie popęka, nie będzie za długi lub za głośny - zawsze można uwalić na "błąd pilota". Możemy się założyć o dobrą polokoktę, jeśli jesteś taki pewien rzetelności fimowskich badań wytrzymałościowych.

  2. Powrót do góry    #3872
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,702
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach
    Cytat Zamieszczone przez ADASTAL Zobacz posta
    Rok 2010 - sezon Polaków , w GP w pierwszej czwórce 3 naszych. Szwedzi, Anglicy a przede wszystkim Duńczycy szukali sposobu by ukrócić dominacje Polaków. Mając swoich ludzi we władzach speedwaya szukali sposobu na Polaków i znależli- zrobić zamieszanie ze sprzętem, który nasi mieli w miarę poukładany.
    czyli rozumiem ze kilkadziesat lat dominacji Brytoli Szwedow Dunow i nagle po dobrym roku przestraszyli sie Polakow i zrobili szwindel ? przemysl to jeszcze raz.

  3. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Robi za jego przydatny post!

    kapitan bomba (04-12-2014)

  4. Powrót do góry    #3873
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,481
    Kliknij i podziękuj
    7,732
    Podziękowania: 7,331 w 4,315 postach
    Przeciez ja nikomu nie narzucam co ma myslec i uwazac. Zwrocilem uwage na fakt, ze jednak wasze teorie sie kupy nie trzymaja.
    zabovsky jestes jak typowy polityk. Gdy cos sie z twoimi pogladami nie zgadza to zaczynasz komus zarzucac "miesiecznice"

    Ja uwazam, ze w takich codziennych sprawach, ktore w rozny sposob nas dotykaja jest cala masa szwindli. Co do Smolenska, to najbardziej sklaniam sie do teorii o serii bledow z obu stron - ale to jedynie na pdostawie roznych informacji ekspertow lotniczych z "obu stron konfliktu" To tyle na temat katastrofy, ktory SAM poruszyles a teraz zgrabnie sie wycofujesz, bo to przeciez forum sportowe (brawo)

    We wszystkich strukturach sportowych jest masa korupcji, ktora ciezko jest udowodnic. Na naszym podworku chyba przykladow nie trzeba wymieniac bo w zasadzie nie ma zwiazku sportowego ktory by nie byl umoczony. Z tym, ze nam sie wydaje, ze tak jest tylko u nas a to nie do konca prawda, biorac pod uwage chocby FIFA UEFA czy MKOl. Na sporcie, zwlaszcza popularnym jest duza kasa, a tam gdzie duza kasa sa szwindle i przekrety - no sorry, dla mnie to oczywistosc i jak ktos uwaza inaczej to niech to bedzie jego "blogoslawienstwo".

    To, ze na zuzlu, jak na wiekszosci sportow motorowych jest kasa mniejsza, to nie znaczy, ze tam sie nikomu nie oplaca szwindlowac.

    Sobotch. Czy jak napisze, ze ze "kij wie jak bylo, ale cos tu jednak smierdzi" to bedzie dla Ciebie bardziej poprawnie politycznie? No bo sens odda podobny. Ja jestem prosty wąsacz z Polski B, wiec wale to co mysle a nie udaje. I nie widze tu wcale zadnego konfliktu.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  5. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    kingpin (04-12-2014)

  6. Powrót do góry    #3874
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,702
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Ja uwazam, ze w takich codziennych sprawach, ktore w rozny sposob nas dotykaja jest cala masa szwindli.
    przeciez korupcja, lobby jest na porzadku dziennym w kazdym aspekcie naszego zycia, na kazdym szczeblu spoleczenstwa. jesli ktos w to nie wierzy to zyje w innym swiecie. smiac mi sie chcialo z p. Kraski przed eurowyborami jak naskakiwal na JKM. ze niby gdzie sa te wielkie afery w Polsce to JKm mu zaczal wyliczac Amber Gold itd etc to od razu Krasko zmienil temat. media takze sa na uslugach. taki ten kraj i swiat popierd , powalony ja nie wierze w zadna uczciwosc. nawet w takim glupim samorzadzie studenckim na politechnice gdzie dzialalem za mlodu, jakie tam walki szly na gruba kase (juwenalia, koncerty itd.) to sie w glowie nie miesci (tzw mala polityka).

  7. Powrót do góry    #3875
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    Możemy się założyć o dobrą polokoktę, jeśli jesteś taki pewien rzetelności fimowskich badań wytrzymałościowych.
    A co miałoby być przedmiotem tego zakładu, bo nie do końca rozumiem?

    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Przeciez ja nikomu nie narzucam co ma myslec i uwazac. Zwrocilem uwage na fakt, ze jednak wasze teorie sie kupy nie trzymaja.
    zabovsky jestes jak typowy polityk. Gdy cos sie z twoimi pogladami nie zgadza to zaczynasz komus zarzucac "miesiecznice"

    Ja uwazam, ze w takich codziennych sprawach, ktore w rozny sposob nas dotykaja jest cala masa szwindli. Co do Smolenska, to najbardziej sklaniam sie do teorii o serii bledow z obu stron - ale to jedynie na pdostawie roznych informacji ekspertow lotniczych z "obu stron konfliktu" To tyle na temat katastrofy, ktory SAM poruszyles a teraz zgrabnie sie wycofujesz, bo to przeciez forum sportowe (brawo)
    Daruj sobie na drugi raz jakieś kompletnie oderwane od rzeczywistości wycieczki w stylu wierzenia w wyidealizowany, cukierkowy świat to ja nie bedę pisał o zwolennikach teorii spiskowych.
    O tym, że jestem jak typowy polityk dowiaduję się od ciebie po raz trzeci albo czwarty. Zmień więc płytę, bo to się powoli zaczyna robić nudne.

    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    To, ze na zuzlu, jak na wiekszosci sportow motorowych jest kasa mniejsza, to nie znaczy, ze tam sie nikomu nie oplaca szwindlowac.
    To jest truizm i nie ma żadnego sporu w tej kwestii.

  8. Powrót do góry    #3876
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,463
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Sam fakt istnienia "homologacji" jest oburzający i idiotyczny.

  9. Powrót do góry    #3877
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Rok 2010 - sezon Polaków , w GP w pierwszej czwórce 3 naszych. Szwedzi, Anglicy a przede wszystkim Duńczycy szukali sposobu by ukrócić dominacje Polaków. Mając swoich ludzi we władzach speedwaya szukali sposobu na Polaków i znależli- zrobić zamieszanie ze sprzętem, który nasi mieli w miarę poukładany
    Gdy opony wprowadzali to akurat Polacy korzystali. Po drugie przeciez bylo wiadomym w okolicach 2008-2009 roku ze w 2011 wchodza nowe. W 2010 jezdzili na nowych w zawodach juniorskich.

    Nie twierdze, ze nie ma ukladow, lapowek itd Sklonny jestem uwierzyc ze sa, ale akurat ten argument wg mnie odpada.

    nawet w takim glupim samorzadzie studenckim na politechnice gdzie dzialalem za mlodu, jakie tam walki szly na gruba kase (juwenalia, koncerty itd.) to sie w glowie nie miesci (tzw mala polityka
    Ostatnio bylem na spotkaniu z przedstawicielami Uczelni. To grubszy wał niz na stopniu samorzadu. Te dzieciaki nie dalby same rady. Cale spotkanie to komedia. Gdy dopytywalem o warunki skladania oferty, przedmiot skladania oferty, ich oczekiwania, terminy, tryb rozstrzygania, to trzy razy uslyszalem zdziwienie: "ale to pan do nas przyszedl i pan cos od nas chce, a nie my od pana. Widzi pan, poswiecilismy panu duzo czas (z godzine), przyszedl nawet pan z samorzadu, ja z panem rozmawiam,przeciez powiedzielismy - niech pan zlozy oferte"

    Tak wygladaja rozmowy w Polsce w placowce badz co badz publicznej z potencjalnym iwestorem. Kabaret k... kabaret. Trzymam kciuki ze kiedys nadejdzie ten dzien i Wladimir albo jaki inny zrobi Hiroszime z tego calego ziemskiego burdelu.
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 04-12-2014 o 17:06

  10. Powrót do góry    #3878
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,426
    Kliknij i podziękuj
    973
    Podziękowania: 1,472 w 949 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    A co miałoby być przedmiotem tego zakładu, bo nie do końca rozumiem?
    Czy POLDEM otrzyma homologację na przyszły rok.

  11. Powrót do góry    #3879
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,481
    Kliknij i podziękuj
    7,732
    Podziękowania: 7,331 w 4,315 postach
    O tym, że jestem jak typowy polityk dowiaduję się od ciebie po raz trzeci albo czwarty. Zmień więc płytę, bo to się powoli zaczyna robić nudne.
    To dla ciebie az takie wazne, ze liczysz? Wybacz, nie bylem swiadomy, nie pamietalem.
    Coz, widocznie cos w tym musi byc

    PS. Skoro napisales, ze mam zmienci plyte, no to nie zostaje mi nic innego jak to uczynic.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  12. Powrót do góry    #3880
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    Czy POLDEM otrzyma homologację na przyszły rok.
    Sam uważam, że szanse na to są mniej więcej 50:50, więc w taki zakład nie wejdę. Nawiązując do Twojej wcześniejszej wypowiedzi - nie wiem po czym wnosisz, że jestem pewien rzetelności fimowskich badań. Napisałem jedynie, że nie dziwi mnie specjalnie brak uzyskania homologacji przez Poldem pod koniec października, biorąc pod uwagę okoliczności jakie nastąpiły podczas testów. Żadna "wiara" nie ma z tym nic wspólnego. Nawiasem mówiąc, ja bym bardzo chciał, żeby Poldem otrzymał homologację, bowiem licze, że ta homologacja przynajmniej na jakiś czas zahamuje tę tłumikową operę mydlaną.

  13. Powrót do góry    #3881
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,702
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach
    moze mi ktos napisac ile druzyn bedzie w nizszych ligach?

    1 Orzeł Łódź
    2 Carbon Start Gniezno
    3 Polonia Bydgoszcz
    4 Lokomotiv Daugavpils
    5 ŻKS ROW Rybnik
    6 KMŻ Lublin
    7 ŻKS Ostrovia

    ???

  14. Powrót do góry    #3882
    Stały bywalec Awatar młody_piernik
    Dołączył
    03-10-2014
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    1,602
    Podziękowania: 388 w 222 postach
    Wanda Kraków najpewniej, w miejsce Grudziądza
    "Gratulacje dla pana Gajewskiego,gratulacje dla zawodników" - Stev, 2016

    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  15. Powrót do góry    #3883
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,969
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,818 w 4,848 postach
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/48...rawie-tlumikow

    Jak poinformowała FIM w specjalnym komunikacie, nowy produkt ma mieć inną budowę zewnętrzną od dotychczasowego modelu. Umożliwi to lepszą pracę silnika, a jednostka będzie mogła skuteczniej reagować na ruchy zawodnika.

    Kabaret.Nie wiem jak zewnetrzne zmiany maja wplynac na lepsza prace silnika i poprawic reakcje na ruchy zawodnika.
    Jesli w tekscie nie ma bledu,Poldem udupcyli na 5 lat.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  16. Powrót do góry    #3884
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,563
    Kliknij i podziękuj
    1,698
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/48...rawie-tlumikow

    Jak poinformowała FIM w specjalnym komunikacie, nowy produkt ma mieć inną budowę zewnętrzną od dotychczasowego modelu. Umożliwi to lepszą pracę silnika, a jednostka będzie mogła skuteczniej reagować na ruchy zawodnika.

    Kabaret.Nie wiem jak zewnetrzne zmiany maja wplynac na lepsza prace silnika i poprawic reakcje na ruchy zawodnika.
    Jesli w tekscie nie ma bledu,Poldem udupcyli na 5 lat.
    No jeśli np. zrobią większa puszkę i większa średnicę rury wylotowej to i sprężanie spalin będzie mniejsze. A to było powodem nadmiernego przegrzewania się silników. A to przegrzewanie było powodem opóźnionej reakcji silnika na przymkniecie manetki gazu.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  17. Powrót do góry    #3885
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,969
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,818 w 4,848 postach
    To moze niech od razu podlacza beczke po kapuscie.
    Przeciez puszka dalej bedzie zapchana.

    ps.
    Chodzi o wewnetrzne zmiany czyli info na SF to typowy babol.

    http://www.espeedway.pl/info,info,1.html
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 07-12-2014 o 16:16
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  18. Powrót do góry    #3886
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,018
    Kliknij i podziękuj
    5,735
    Podziękowania: 1,738 w 1,101 postach
    Mnie ciekawi czy powrót nowych/starych tłumików sprawi że nastąpi powrót ligowych dominatorów. Zawodników którzy będą kręcić średnie biegowe na poziomie 2,65 i wyżej. Jak myślicie ?

    I kolejne pytanie w temacie Lokomotwy. Łotysze zbudowali solidną kapelę która jest w stanie wygrać 1 lige. I w przypadku awansu/mocnego sponsora jak wspaniali działacze wyobrażają sobie mecze tej drużyny w ekstralidze ?
    Ostatnio edytowane przez Peter Kildemand ; 26-12-2014 o 12:21

  19. Powrót do góry    #3887
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,481
    Kliknij i podziękuj
    7,732
    Podziękowania: 7,331 w 4,315 postach
    A oni moga awansowac? Swego czasu bylo to zabronione, cos sie zmienilo?

    I kto jeszcze wierzy, ze wroca przelotowce? Ja wiem, ze swieta, ale takich cudow sie nie spodziewajmy
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  20. Powrót do góry    #3888
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach

  21. Powrót do góry    #3889
    Stały bywalec Awatar FIS
    Dołączył
    12-01-2003
    Postów
    522
    Kliknij i podziękuj
    39
    Podziękowania: 18 w 11 postach
    Wszelkie pomysły regulaminowe i przepisowe jak pokazuje nam życie raczej kiepsko się sprawdzają. Ustalane na gorąco do aktualnej sytuacji w dłuższym czasie już nie spełniają swojej roli. Jedyną sensowna rzeczą jaka może pomóc w rozwoju tej dyscypliny jest cięcie kosztów i z tym chyba wszyscy się zgodzimy. Pomoże to nie tylko czynnym zawodnikom i klubom (mniejsze kontrakty), ale też kandydatom dla których niejednokrotnie cena sprzętu jest barierą nie do przeskoczenia.
    Dwa artykuły na temat ciekawego pomysłu:
    http://www.przegladsportowy.pl/zuzel...855,1,281.html
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/41...yklem-zuzlowym
    Wszyskie przemyślenia są własne, za ewentualną zbieżność autor nie ponosi odpowiedzialności

    Tolerancja i obiektywizm

  22. Powrót do góry    #3890
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,969
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,818 w 4,848 postach
    Kolejny pomysl na "tanszy" zuzel.
    Wszystko ladnie pieknie ale ostatnie zdanie dyskredytuje autora.
    Zwykla maniplacja.

    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/49...iatowego-zuzla
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  23. Powrót do góry    #3891
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Kolejny pomysl na "tanszy" zuzel.
    Wszystko ladnie pieknie ale ostatnie zdanie dyskredytuje autora.
    Zwykla maniplacja.

    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/49...iatowego-zuzla
    A co jest nie tak z Ermolenką?
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  24. Powrót do góry    #3892
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,969
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,818 w 4,848 postach
    Z Ermolenka wszystko w porzadku.
    Mam na mysli ostatnie zdanie artykulu a nie podpis do filmiku.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  25. Powrót do góry    #3893
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,684
    Kliknij i podziękuj
    1,124
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Nikt nie chce się zmierzyć. Obejrzałem. Spróbuję i przepraszam, że dopiero teraz.
    W twoim słowie mówionym jest wiele wątków. Dwa główne. Pomył rzucony z Rzeszowa i ilość lig. Dobrze rozumiem?
    Ja bym się oparł o słowa Z. Plecha - 2-ga liga wyłącznie dla Polaków. Ten kierunek myślenia pozwoli nam uporządkować sprawę jazdy juniorów. Musimy dostrzec "przepadanie" w żużlu zawodników, którzy nie mając zaplecza, "spóźniając się" z rozwojem pomimo szkoleń, włożonych tysięcy złotych własnych i klubowych nie rozkwitli w wieku juniorskim. Nie rozpoznano i nie zareagowano na przyczyny. Pytanie-dlaczego wielu nie rozkwitło i nie rozkwitnie ? Mają za dużo, czy za mało jazdy, rywalizacji ? Sygnalizujesz rozterki-ale stanowiska brak. Podając casus p. Rusko sflekowałes ideę jazdy juniorów kiszących się w Elidze, 1-szej lidze w swoim sosie juniorskim. Zawodnik po kilku latach szkolenia do 21 lat jest dzieciakiem ? Czy nie tu jest przyczyna ? Czy nie można ich wypożyczać na jazdę w 2-giej lidze na kontraktach zawodowych ? Co traci klub 2-go ligowy, czy macierzysty ? O jakim wykorzystywaniu klubów 2-giej ligi mowa ?? Zupełne nie rozumiem Twojej idei krzywdy.
    Temat ilości lig.
    Powtarzasz, powtarzasz, że muszą być 2 ligi. Mówisz,że nas nie stać na 3 ligi. Podaj jakieś argumenty. Jeżeli ma nim być zdanie-" u nas dopłaca się nawet do meczów u siebie", to czym sfinansujesz większą ilość meczów w dwóch ligach ? Jak to się ma do słów ludzi prowadzących 2-go ligowe kluby ? Pokaż jak mają sobie poradzić. Nie opowiadam się za jakimkolwiek modelem. Pytam. Anglicy ciągną ligi płacąc pensami. Wykaż jak wygląda ich i wyglądać ma nasz cash flow.
    Ostatnio edytowane przez Jap ; 26-01-2015 o 15:55

  26. Powrót do góry    #3894
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Z Ermolenka wszystko w porzadku.
    Mam na mysli ostatnie zdanie artykulu a nie podpis do filmiku.
    Pardon. Nie wiedziec czemu przeczytalem "zdjecie". Mimo wsztstko dalej nie rozumiem kontrowersji. Silnik 2,5 razy tanszy to chyba spora oszczednosc?

  27. Powrót do góry    #3895
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,969
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,818 w 4,848 postach
    Kontrowersji nie ma,jest manipulacja.
    Autor podaje cene GM od tunera a nowej Jawy cene fabryczna.
    Jesli bylby obiektywny,przy obecnych silnikach czyli GM-ach podalby cene rowniez fabryczna czyli ok 3.000€.
    Kto wie ile bedzie kosztowac taka Jawa po wyjsciu z hamowni od np.Hollowaya,byc moze tez 6.000€.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 26-01-2015 o 19:49
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  28. Powrót do góry    #3896
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,702
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach
    moze nie manipulacja a moze na tyle glupi? badz tez przoeczenie. ps. nie bronie go.

  29. Powrót do góry    #3897
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Ja bym się oparł o słowa Z. Plecha - 2-ga liga wyłącznie dla Polaków.
    Dlaczego skazywać kluby z niższych lig na szkolenie polskich zawodników? to jest nieuczciwe i traci totalitarnymi zagrywkami. Niech w każdej lidze będzie ta sama liczba zagranicznych, Polakow i juniorów. Rodzajem krzywdy jest fakt, ze Krosno w tym układzie musi szkolić dla Wrocławia zawodników, zeby czasem nie przepadli w żużlowym zawodzie zamiast wziąć sobie Batchelora czy innego.


    Mają za dużo, czy za mało jazdy, rywalizacji ?
    Jest za mało rywalizacji tych średnich i za dużo tych najlepszych. Dlatego w kazdej żużlowej lidze powino byc ograniczenie obcokrajowców. Ja sie z opinia Barona nie zgadzam. zwracam uwage na fakt, ze środowisko zuzlowe jest pogubione w reflektowaniu tego wszystkiego. Zwróciłem uwagę ze na podstawie ciaglej rywalizacji tych samych nazwisk z czolowki swiatowej wydaje sie ludziom, ze zuzlowcy maja za duzo jazdy.

    Podając casus p. Rusko sflekowałes ideę jazdy juniorów kiszących się w Elidze, 1-szej lidze w swoim sosie juniorskim. Zawodnik po kilku latach szkolenia do 21 lat jest dzieciakiem ? Czy nie tu jest przyczyna ? Czy nie można ich wypożyczać na jazdę w 2-giej lidze na kontraktach zawodowych ? Co traci klub 2-go ligowy, czy macierzysty ? O jakim wykorzystywaniu klubów 2-giej ligi mowa ?? Zupełne nie rozumiem Twojej idei krzywdy.

    Nie o krzywde chodzi, tylko o podstępne i wygodne myślenie możnych wzgledem tych biednych, zeby ci drudzy tym pierwszym żużlowców wychowywali, a ci bogaci tylko sięgali po gotowe. Niech każdy szkoli na ile moze, a nie odgórnie w regulaminie zwalić to na tych najbiedniejszych. To jakby w niemieckiej pilce padł pomysl ze Bayern Monachium i inne kluby z Bundesligi nie muszą miec szkółek piłkarskich tylko ci z niższych lig. Cyniczne zagrywki podobnie jak propaganda Rusko zeby mu za frajer oddawać zdolnych juniorów.

    Temat ilości lig.
    Powtarzasz, powtarzasz, że muszą być 2 ligi. Mówisz,że nas nie stać na 3 ligi. Podaj jakieś argumenty. Jeżeli ma nim być zdanie-" u nas dopłaca się nawet do meczów u siebie", to czym sfinansujesz większą ilość meczów w dwóch ligach ? Jak to się ma do słów ludzi prowadzących 2-go ligowe kluby ? Pokaż jak mają sobie poradzić. Nie opowiadam się za jakimkolwiek modelem. Pytam. Anglicy ciągną ligi płacąc pensami. Wykaż jak wygląda ich i wyglądać ma nasz cash flow.

    Z dokładaniem na mecze u siebie pokazuje paradoks, ze nieważne ile tych meczów bedzie i tak sa tyły. Caly wywód ma pokazac ze polski zuzel zjada swoj wlasny ogon. Ze jest wydawanie ponad stan. w swoim poście identycznie błądzisz jak ci działacze i pytasz sie skad wziac pieniądze na 20 meczow skoro nie ma na szesc. Odpowiedz jest prosta: MNIEJ WYDAWAĆ NA ZAWODNIKÓW. Uprawiać zuzel, a nie za wszelka cene zdobywać medale najlepiej w dwa mecze na krzyż przez caly sezon.


    Anglicy ciągną ligi płacąc pensami
    I tak glupio śmiejecie sie z tych Anglikow. Widocznie taka jest sila zuzla na swiecie. Przynajmniej jak ktos tam zbankrutuje to nie udaje glupa i nie jezdzi dalej. Po drugie ta pensowa premier league produkuje zuzlowcow do najlepszej ligi swiata. A tak sie dzieje, bo tych meczow jest duzo. Kogo oprocz Loktajewa i Vaculika wyprodukowała poslka liga? Ona tylko przepłaca za gwiazdy
    Powtarzasz, powtarzasz, że muszą być 2 ligi. Mówisz,że nas nie stać na 3 ligi. Podaj jakieś argumenty.
    rośnie przepaść miedzy klubami a zalozenie 3 lig mialo miec zupełnie odwrotny cel. kluby nie stać na płynne funkcjonowanie sportowe i finansowe w 3 kadłubowych ligach, w ktorych kazdy mecz musi byc o cos. wszystko lawiruje na krawędzi upadłości przy kilku meczach w sezonie. druzyn jest za mało zeby organizować poważne 3 dywizje. trzeba rozprezyc sztuczna i napompowana presje meczow o cos w 3 kadłubowych ligach i zaczac uprawiac zuzel.

    Chcecie meczow o cos bo inaczej nie będziecie funkcjonować. Tymczasem pościg wszystkich zeby uczestniczyć w meczach o cos nawet gdy osiągnie sie zakładany cel (medal, tytul, utrzymanie) powoduje ze właściciel zwija kram.

    Mnie cala sytuyacja przypomina biegacza: wie ze jak zawalczy o zwycięstwo to pobiegnie ponad sily i ten wysiłek go zabije. jednak "musi" walczyc o zwycięstwo, bo niby wszyscy walczą. dobiega pierwszy i po mecie wyziewa ducha. ja wole sytuacje ze ten biegacz forsuje sily na swoje możliwości, przybiegnie dziesiąty, ale biegnie w następnych zawodach. bo w tej zabawie chodzi o to zeby te wyścigi sie odbywały przychodziła publiczność i miala sie czym jarac.

    Parafrazujac: polski żużel zarabia na miesiac 1500 a Ty mi się pytasz dlaczego nie stać go na wypasne balety co tydzień. 3 ligi to takie wystawne zycie i udawanie ze kazdego stac co sezon na pląsy o awanse, spadki i medale w najlepszych knajpach (kadrach) w miescie.
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 26-01-2015 o 22:27

  30. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi drozd za jego przydatny post!

    Drapichrust (27-01-2015)

  31. Powrót do góry    #3898
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,684
    Kliknij i podziękuj
    1,124
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Odpowiem bez cytowania, aby nie rozciągać strony.
    1-Rozmawiamy tu o wskazaniu Z.Plecha? Coś wariantujemy wokół? Nie. Piszesz o jakiejś krzywdzie n.p. Krosna. Ktoś musi ( ! ) szkolić dla Eligi? Ktoś uniemożliwia Krosnu kupić Batchelora ? Totalitaryzm z Wrocławia ? Możesz po polsku napisać coś, co ma związek z ekonomią rozmawiając o ekonomii?

    2- Powinno być ograniczenie obcokrajowców, bo ... jedni mają za dużo, drudzy za mało jazdy? Nie zgadzasz się z którą opinią Barona? Tak się nie da rozmawiać.

    3- Podaj cytat, opinię Rusko, że chce coś za frajer. Jacy biedni mają szkolić bogatym i po co, dlaczego ? Co ty wypisujesz ?

    3-Kiedy zadaję pytanie do Twoich tez twierdzisz ,że błądzę. Ja nie postawiłem żadnej tezy. Poprosiłem-wykaż. Odpowiadasz -mniej wydawać na zawodników. I to jest to remedium na mieszanie ligami? Wiemy, że żużel zjada własny ogon. Uprawiać żużel, a nie walczyć o zwycięstwo? Taka konkluzja lekiem na całe zło.

    4-Kto śmiejecie z Anglików? Pokaz, powołując się jak to zrobić u nas. Polskie ligi są dla produkcji kogoś? Najbogatsze ligi piłki słyszą takie zarzuty też od Ciebie?

    5- Między ligami nie musi być różnicy (" przepaści ") ? Taki dekret wydasz ? Odnoszę wrażenie, że mylisz przyczynę ze skutkiem pisząc o scalaniu lig dla obniżenia kosztów. Poczytaj, co mówią prezesi tych klubów z najniższej i nie tylko ligi. Jak uprawiają żużel w Pile i Krośnie. Ja nie pytam o "wypaśne balety". Od takiej demagogi to tu są dziesiątki lepszych. Daruj sobie.
    Ja proszę o wykazanie jakichkolwiek założeń ekonomicznych do Twoich tez.
    Chyba ,ze dalej chcesz brnąć w dylemat czerwonych utopistów. Lepsza Róża Luksemburg, czy stawiamy na nurt Karola Liebknechta ?

  32. Powrót do góry    #3899
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Albo ja niewyraźnie formułuje mysli albo cos innego szwankuje. W kazdym razie ja nie wiem o czym Ty do mnie piszesz. Zreszta nie po raz pierwszy. pozdrawiam

  33. Powrót do góry    #3900
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,684
    Kliknij i podziękuj
    1,124
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Przynajmniej tu się zgadzamy . A ja niecnie domniemałem wieczorne używki .

  34. Powrót do góry    #3901
    Ekspert Awatar mhsol
    Dołączył
    30-04-2009
    Postów
    3,592
    Kliknij i podziękuj
    2,083
    Podziękowania: 684 w 384 postach
    4-Kto śmiejecie z Anglików? Pokaz, powołując się jak to zrobić u nas. Polskie ligi są dla produkcji kogoś? Najbogatsze ligi piłki słyszą takie zarzuty też od Ciebie?
    Jap - z całym szacunkiem - ale ten fragment należałoby przetłumaczyć na polski


    1-Rozmawiamy tu o wskazaniu Z.Plecha? Coś wariantujemy wokół? Nie. Piszesz o jakiejś krzywdzie n.p. Krosna. Ktoś musi ( ! ) szkolić dla Eligi? Ktoś uniemożliwia Krosnu kupić Batchelora ? Totalitaryzm z Wrocławia ? Możesz po polsku napisać coś, co ma związek z ekonomią rozmawiając o ekonomii?
    I powyższe również.

  35. Powrót do góry    #3902
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    ok. spróbuje odpowiedziec.

    Odpowiem bez cytowania, aby nie rozciągać strony.
    1-Rozmawiamy tu o wskazaniu Z.Plecha? Coś wariantujemy wokół? Nie. Piszesz o jakiejś krzywdzie n.p. Krosna. Ktoś musi ( ! ) szkolić dla Eligi? Ktoś uniemożliwia Krosnu kupić Batchelora ? Totalitaryzm z Wrocławia ? Możesz po polsku napisać coś, co ma związek z ekonomią rozmawiając o ekonomii?
    nie zgadzam sie na obostrzenia dla nizszych lig polegajce na kontraktowaniu np wylacznie polskich zuzlowcow. niech sobie ekstraliga takie cos wdrozy.

    2- Powinno być ograniczenie obcokrajowców, bo ... jedni mają za dużo, drudzy za mało jazdy? Nie zgadzasz się z którą opinią Barona? Tak się nie da rozmawiać.
    nie zgadzam sie z teoria barona ze turniejow indywidualnych czy innych pozaligowych jest za duzo. gdyby w kazdej lidze bylo obostrzenie dla obcokrajowcow automatycznie wiecej jazdy maja krajowi zawodnicy.

    3- Podaj cytat, opinię Rusko, że chce coś za frajer. ?
    jak przespales ostatnie 20 lat to ci nic nie poradze.

    Jacy biedni mają szkolić bogatym i po co, dlaczego ? Co ty wypisujesz
    biedni z nizszych lig dla bogatych z ekstraligi. po co? zeby mieli gotowe produkty do skladu. dlaczego? bo tak jest wygodniej.

    3-Kiedy zadaję pytanie do Twoich tez twierdzisz ,że błądzę. Ja nie postawiłem żadnej tezy. Poprosiłem-wykaż. Odpowiadasz -mniej wydawać na zawodników. I to jest to remedium na mieszanie ligami? Wiemy, że żużel zjada własny ogon. Uprawiać żużel, a nie walczyć o zwycięstwo? Taka konkluzja lekiem na całe zło.
    widzisz jakie to proste. a cale srodowisko dzialacze i media skrobia sie po glowie i wymyslaja niestworzony rzeczy jak regulaminy finansowe.

    4-Kto śmiejecie z Anglików? Pokaz, powołując się jak to zrobić u nas. Polskie ligi są dla produkcji kogoś? Najbogatsze ligi piłki słyszą takie zarzuty też od Ciebie?
    moze nie slysza bo tez szkola i produkuja zawodnikow. skoros taki madry to jakiego Australijczyka badz amerykanina polska liga sciegnela do europy przed liga brytyjska i jako pierwsza podpisala z nimi kontrakt zawodowy? wypisz nazwiska dunczykow i szwedow, ktorzy bez ligi brytyjskiej zostali gwiazdami polskiej ligi. wypisz zapewne ta dluga liste na przestrzeni ostatnich 25 lat.


    Ja proszę o wykazanie jakichkolwiek założeń ekonomicznych do Twoich tez.
    zalozenia sa proste: nie wydawac na sile wiecej niz sie posiada. meczow ma byc wiecej i dwie ligi. dlatego ze na 3 dywizje druzyn jest za malo zeby stworzyc atrakcyjna cyklicznosc dla kibicow, sponsorow, tv, a takze dla zawodnikow. w przypadku zawodnikow obok finansow dochodzi element bogatszego cyklu startowego.
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 27-01-2015 o 18:01

  36. Powrót do góry    #3903
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,684
    Kliknij i podziękuj
    1,124
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    mhsol-
    Trzeba je czytać w kontekście. Rozumiem, że nie dostrzegłeś, że to odpowiedź na wskazany cytat. Trudno.

    drozd-
    To też pozdrawiam.

  37. Powrót do góry    #3904
    Stały bywalec Awatar FIS
    Dołączył
    12-01-2003
    Postów
    522
    Kliknij i podziękuj
    39
    Podziękowania: 18 w 11 postach
    A może ktos pamieta dlaczego drużyny zostały podzielone na trzy ligi i dlaczego pozwolono startować zagranicznym zawodnikom?
    Wszyskie przemyślenia są własne, za ewentualną zbieżność autor nie ponosi odpowiedzialności

    Tolerancja i obiektywizm

  38. Powrót do góry    #3905
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    drozd-
    To też pozdrawiam.
    dziekuje, nie zapomnij prosze o liscie zawodnikow o ktora prosilem. mysle ze na tyle jestes kulturalny ze jesli Ty prosiles o wyjasnienia i ja staralem sie odpowiadac najlepiej jak potrafie, to Ty tez nie zawiedziesz.


    Lige podzielono na trzy, bo jak mowil glowny architekt Rusko najwyzsza liga ma zapewniac najlepszy produkt: dobre nazwiska, poziom zuzlowcow, zaciete widowiska i stabilne finansowo kluby. jak mozemy ocenic po 15 latach nic z tych zalozen nie udalo sie zrealizowac. po drugie latwiej druzynom mialo się lawirowac pomiedzy ligami.

  39. Powrót do góry    #3906
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,463
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    No nic to na pewno nie, bo Ekstraliga dziś, a 15 latach to niebo - ziemia, jeśli mówimy o jakości produktu. Z finansami też jest nieporównywalnie lepiej niż 15 lat temu

  40. Powrót do góry    #3907
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,684
    Kliknij i podziękuj
    1,124
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    1-Kiedy było ponad 10 drużyn na jedną ligę tworzono 3-cią.
    2- Kto miał nie pozwolić biednemu bogato żyć? KC PZPR? Się opłacało zachodnim i wschodnim jeździć widocznie. Dziwne pytanie

    Cytat Zamieszczone przez drozd Zobacz posta
    dziekuje, nie zapomnij prosze o liscie zawodnikow o ktora prosilem. mysle ze na tyle jestes kulturalny ze jesli Ty prosiles o wyjasnienia i ja staralem sie odpowiadac najlepiej jak potrafie, to Ty tez nie zawiedziesz.
    Szukasz też zwady? Czy ja zgłaszałem chęć brania udziału w teleturnieju? Wątek ma tytuł.

  41. Powrót do góry    #3908
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    No nic to na pewno nie, bo Ekstraliga dziś, a 15 latach to niebo - ziemia, jeśli mówimy o jakości produktu. Z finansami też jest nieporównywalnie lepiej niż 15 lat temu
    Pytanie czy to zasluga ze zmniejszono lige z dziesieciu do osmiu. przy wariancie osemki mialo nie byc klopotow z finansami - sa. mialo nie byc polaryzacji tabeli - jest. mialy byc wylacznie wyrownane mecze - roznie z tym jest.

    natomiast od poczatku zmieniejszenie do osmiu spowodowalo m.in. bardzo trudna aklimatyzacje beniaminkow. wytworzylo sztuczne pojecie o tym, ze wszystkie druzyny do pazdziernika musza jezdzic o cos. stad play-off dla 75% ekip co jest kuriozum w samej postaci. nie tylko w Polsce pogfubili sie w tym temacie. W Szwecji rowniez.


    Szukasz też zwady? Czy ja zgłaszałem chęć brania udziału w teleturnieju? Wątek ma tytuł.
    Wiedzialem ze odpowiedzi nie bedzie. Rozumiem ze tylko ja mam wyskakiwać z odpowiedziami na pytania szanownych uzytkownikow. Jesli nie, to albo przez kilka lat bede za to scigany (Semen) albo inny bedzie mi wklejal filmiki z obrazonymi malymi dziecmi (Roberto).

    Natomiast gdy ja prosze o odpowiedz na moje pytanie - to szukam zwady.
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 28-01-2015 o 11:43

  42. Powrót do góry    #3909
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,684
    Kliknij i podziękuj
    1,124
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez drozd Zobacz posta
    ... Jesli nie, to albo przez kilka lat bede za to scigany (Semen) albo inny bedzie mi wklejal filmiki z obrazonymi malymi dziecmi (Roberto).
    Natomiast gdy ja prosze o odpowiedz na moje pytanie - to szukam zwady.
    Wpadasz też sam w ton takich roberto, mhsol, zabowsky-
    ... skoros taki madry to jakiego Australijczyka badz amerykanina...
    Rozumiem też ten mechanizm.
    Nie specjalizuję się w statystykach. Co to ma do rzeczy zresztą? Zęby zjadłem m. in. na stawianiu pytania - dlaczego - i poszukiwaniu odpowiedzi-jak - w makroekonomii. Stąd "zamurował" mnie Twój post #3897. Żadnej analizy skutków.Tezy jak dogmaty religijne. Proponując, mając nawet obiektywną rację muszę coś wykazać. Inaczej sprowadzimy wątek do poziomu chłopców z Cze-wy.
    Ostatnio edytowane przez Jap ; 28-01-2015 o 13:25

  43. Powrót do góry    #3910
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Żadnej analizy skutków
    Trudno, musisz sie z tym pogodzić, ze będę tu pisał tyle ile chce, a nie na zawołanie wypracowania. Jeszcze póki co nie płacą mi za pisanie na tym forum.

  44. Powrót do góry    #3911
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,684
    Kliknij i podziękuj
    1,124
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    I wszystko jasne.

  45. Powrót do góry    #3912
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Jap - zamiast rzucać górnolotnymi stwierdzeniami i nic nie znaczącymi frazesami, to byś kiedyś napisał konkretnie co postulujesz i dlaczego...
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  46. Powrót do góry    #3913
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    Co do testów, nie bój żaby panie Zabovski, nie popęka, nie będzie za długi lub za głośny - zawsze można uwalić na "błąd pilota". Możemy się założyć o dobrą polokoktę, jeśli jesteś taki pewien rzetelności fimowskich badań wytrzymałościowych.
    Kurde, chciałem wejść w ten zakład. Teraz żałuję, że się powstrzymałem ; ]

    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Jap - zamiast rzucać górnolotnymi stwierdzeniami i nic nie znaczącymi frazesami, to byś kiedyś napisał konkretnie co postulujesz i dlaczego...
    Konkretnie? Here you are:
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    "W pieniaczej ziemi jest miasto Pysków.
    Tam jęzorami robi się wszystko,
    męstwo - w jęzorze,
    siła - w jęzorze,
    jęzor tam miele, piele i orze."

  47. Powrót do góry    #3914
    Stały bywalec Awatar FIS
    Dołączył
    12-01-2003
    Postów
    522
    Kliknij i podziękuj
    39
    Podziękowania: 18 w 11 postach
    Trzy ligi dlatego by:
    1 wyrównać szanse (druzyny na mniejwiecej jednym poziomie i brak meczy do jednej bramki),
    2 poprawic finanse ( mecze wyrównane = duzo kibiców i zainteresowanie sponsorów)
    Zawodnicy zagraniczni: podnieść poziom naszych zawodników przez bezpośredni kontakt z czołówka światową.
    Co z tych założeń wyszło wszyscy wiemy. Jeżeli wtedy sie chciało uciekać od tych bolączek które nadal trapia nasza dyscyplinę to odważę się stwierdzić że powrót do starych podziałów nic nie zmieni...
    Ostatnio edytowane przez FIS ; 29-01-2015 o 23:31
    Wszyskie przemyślenia są własne, za ewentualną zbieżność autor nie ponosi odpowiedzialności

    Tolerancja i obiektywizm

  48. Powrót do góry    #3915
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Co ciekawe z reguły jest tak, że jeśli mamy 8-mio zespołową Eligę to do głosu dochodzą zwolennicy rozszerzenia rozgrywek, a z kolei kiedy mamy Eligę 10-cio zespołową to na świeczniku są opinie osób postulujących o zmniejszenie liczby drużyn. Temat liczebności Ekstraligi to więc takie trochę never ending story i chyba nigdy w tym temacie nie będzie jedności opinii.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •