Strona 30 z 274 PierwszyPierwszy ... 2028293031324080130 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,306 do 1,350 z 12329

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

  1. Powrót do góry    #1306
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez zeta Zobacz posta
    Spodziewałem się takiej reakcji. Jak na "obrońców" kapitalizmu, to przejawiacie zaskakujące podejście. Całkiem podobne do Waszego prezia, który kiedyś stwierdził że on ma jeszcze trochę pieniędzy w budżecie i żałuje, że regulamin go ogranicza, bo z chęcią by je wydał. Ja myślałem, że kapitalizm to jest właśnie osiąganie zysku i lepiej zdobyć złoto kosztem 8 mln, a nie np. 9 mln ale co ja tam wiem. W końcu wiedzy o wolnym rynku nie czerpię od Króla YT Grunt to wydawanie wszystkiego co się ma, budować jak najlepszy skład i wyjść na zero. Zysk jest zbędną fanaberią. Jak są pieniądze, to trzeba je wydać. Ot, taki kapitalizm po polsku

    Liga też nieważne, żeby była wyrównana. Wszak to zaciąga trochę Marksem. Ma być wolny rynek, liga może być nawet 4 zespołowa. Ważne żeby Falubaz był na czele ...
    Jeśli ta liga będzie 4 zespołowa to nie z winy Dowhana czy Falubazu tylko ze względu na nieudolność waszych włodarzy. Problemów poszukajcie u siebie a nie próbujcie je ukrywać kosztem innych. Wszystkie ograniczenia typu KSM czy limit finansowy to mrzonka bo zawsze i tak karty rozgrywa ten kto ma kasę. W przyszły roku mamy ten cudowny KSM i co ? Popatrzcie sobie na składy Falubazu czy Apatora.
    Cały ten regulamin finansowy to też zabawny pomysł. W sumie szkoda, że go nie wprowadzono, bo gdyby istniał przy np. równoczesnym zniesieniu KSM to taki Falubaz czy Karkosik mógliby sklecić jeszcze mocniejsze ekipy. I wszystko w zgodzie z regulaminem finansowym i przepisami podatkowymi.

  2. Powrót do góry    #1307
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez zeta Zobacz posta
    Spodziewałem się takiej reakcji. Jak na "obrońców" kapitalizmu, to przejawiacie zaskakujące podejście. Całkiem podobne do Waszego prezia, który kiedyś stwierdził że on ma jeszcze trochę pieniędzy w budżecie i żałuje, że regulamin go ogranicza, bo z chęcią by je wydał. Ja myślałem, że kapitalizm to jest właśnie osiąganie zysku i lepiej zdobyć złoto kosztem 8 mln, a nie np. 9 mln ale co ja tam wiem. W końcu wiedzy o wolnym rynku nie czerpię od Króla YT Grunt to wydawanie wszystkiego co się ma, budować jak najlepszy skład i wyjść na zero. Zysk jest zbędną fanaberią. Jak są pieniądze, to trzeba je wydać. Ot, taki kapitalizm po polsku

    Liga też nieważne, żeby była wyrównana. Wszak to zaciąga trochę Marksem. Ma być wolny rynek, liga może być nawet 4 zespołowa. Ważne żeby Falubaz był na czele ...
    No dobra, wytłumacz mi proszę, czemu jak Polonia brylowała w SE, za czasów Gollobów, Pepe i całej plejady gwiazd zagranicznych, nikt od was nie krzyczał za wyrównaniem SE ? Czemu wtedy żaden Dowhan nie wołał aby wprowadzać jakieś KSM-y czy RF ? Wtedy was nie obchodziło, że inne kluby wiążą ledwie koniec z końcem i bujają się pomiędzy ligami. Ani Polonia ani Leszno ani Wrocek jakoś nie chcieli wprowadzać żadnych ograniczeń mimo, ze sytuacja była analogiczna do teraźniejszej lub jeszcze gorsza jeśli chodzi o finanse w klubach. Padł przecież Śląsk Świętochłowice padł Rybnik, Padła Piła po drodze, Stal Gorzów spadła do I ligi, Falubaz również. A Polonia Bydgoszcz, Wrocek, Czewa czy Leszno miały się dobrze i co roku wymieniały się medalami. Podbijały cenę za organizację SGP i jeszcze ciągnęły z tego zyski, podbijały ceny za zawodników markowych i było OK. Teraz, jak przyszły lata chudsze to trzeba wprowadzać ograniczenia no bo co niektórzy nie wyrabiają finansowo a kibice chcieli by jakiś medal od czasu do czasu jeszcze zobaczyć. Polonia miała pieniądze i to duże. To czemu wszystkie wydała ? Trzeba było oszczędzać. czyż nie ?
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 29-01-2013 o 22:28
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  3. Powrót do góry    #1308
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Carlitos napisał:
    Wszystkie ograniczenia typu KSM czy limit finansowy to mrzonka bo zawsze i tak karty rozgrywa ten kto ma kasę.
    Powiedz to Stali Gorzów. Mieli wszystko. Stadion, Golloba, mega juniora i co? notorycznie szóste miejsca i wymęczone srebro?
    Mariusz Od kiedy to Czewa miała SGP bo nie zauważyłem?
    Ostatnio edytowane przez blacktop ; 29-01-2013 o 23:58
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  4. Powrót do góry    #1309
    Zaawansowany Awatar zeta
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    1,946
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 89 w 45 postach
    Zeta, powiedz mi ktory klub generuje zysk i zamyka budzet bez zadnych problemow na koniec sezonu?Kazdy klub wydaje wszystko co ma, niektore sie nawet zapozyczaja
    Cieszę się, że dobrze zinterpretowałeś mój tekst. Właśnie o to chodzi, że niemal wszyscy dopinają budżet na zero, a reszta jedzie na rollowaniu długu. I to chyba nie jest normalne prawda? Brak jakichkolwiek ograniczeń w połączeniu z mniej liczebną ekstraligą ten problem jeszcze pogłębi ...

    Mariusz, raczysz żartować jak mniemam? Akurat jak Polonia brylowała, to ograniczenia były i to znacznie większe niż obecnie. Bo nie dość, że był KSM (bodajże 46) to był też limit obcokrajowców - 2, z czego jeden to musiał być średniak, a i istniało coś takiego jak lista transferowa. Między innymi dlatego nie uważam żeby okres przed uwolnieniem rynku dla obcokrajowców był dobrym punktem odniesienia. Przypominam ponadto, że wtedy gdy już zniesiono ograniczenie dla obcokrajowców, to Polonia miała już gotowy skład i według mnie stracila w ten sposób tytuł. Choć z drugiej strony inaczej nie pojawiłby się u nas Emil

    Tak czy siak, zupełnie nie rozumiem dlaczego uważasz że KSM wpływa tylko na Falubaz? Akurat Wy sobie i tak poradzicie. Bo kto ma kasę, ten wybiera pierwszy. Tak jak wspomniał Vicar, KSM spowodował że Gdańsk miał Pedersena, my mamy Hancocka, nawet Gniezno ma tego Zagara, a Wrocław Batchelora
    W moim odczuciu KSM jest mniej inwazyjnym i bardziej przyjaznym mechanizmem niż inne regulacje. Kluby nadal mają sporą swobodę przy budowie teamów. Ci co mają kasę nadal są najmocniejsi, ale różnice w sile drużyn się zmniejszą. To spowoduje że liga będzie bardziej emocjonująca, co z kolei mam nadzieję że przełoży się na pozytywny odbiór nie tylko SE, ale całego żużla w naszym kraju. Rozwój żużla jest dla mnie ważniejszy niż interes mojego klubu. Naprawdę, uwierz mi że już dawno wyrosłem z lokalnego szowinizmu. Czas żebyś i Ty tego dokonał

  5. Powrót do góry    #1310
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    zeta,
    Mam dla Ciebie smutną wiadomość. Cały profesjonalny sport działa dzisiaj na rolowaniu długu. CAŁY.
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  6. Powrót do góry    #1311
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,096
    Kliknij i podziękuj
    6,518
    Podziękowania: 8,847 w 4,866 postach
    KSM nie jest lekarstwem na wyrownana lige,to pokazalo samo zycie a Wy dalej brniecie w ta bzdure.
    Dla mnie nie ma zadnej roznicy czy Wroclaw przegra w Zielonej 58-32 z Hancockiem ( powiedzmy dzieki KSM ) czy 63-27 bez Hancocka.Te kilka punkcikow nie robi zadnej roznicy, pojedynek i tak do jednej bramki.Natomiast gdyby we Wroclawiu byly odpowiednie pieniadze ( kiedys byly,kazdy pamieta ) KSM nie przeszkodzilby im w zbudowaniu takej druzyny ktora moglaby w Zielonej Gorze wygrac.
    Mnie naprawde nie chodzi o budowanie dream teamow,ale wlasciwie tylko porownywalne budzety we wszystkich klubach spowoduja,ze kazdy klub bedzie mial szanse zakontraktowac najlepszych zawodnikow a nie zaden ksm.Ba,nawet porownywalne budzety nie spowoduja,ze bedziemy mieli 10 wyrownanych druzyn,bo zawodnikow topowych i na dobra 2 linie jest po prostu za malo,ale przynajmniej na starcie wszyscy beda mieli takie same szanse.KSM nie bedzie nigdy lekarstwem na wyrownana lige,bo co lepsze kaski zgarna i tak kluby najbogatsze.Reszta podzieli sie Lindgrenami i Keniami.
    Hancock ktory trafil do Bydzi nie znalazl sie tam tylko dzieki temu ,ze nie zmiescil sie w Rzeszowie,ale dlatego ,ze odszedl Emil ( czyli praktycznie zadna korzysc sportowa dla Polonii ) i w innych klubach jak Gniezno czy Wrocek nie bylo na niego pieniedzy ( Wrocek,Gniezno ) lub mieli inna koncepcje budowania druzyny jak Leszno ( czyli nie mieli pieniedzy ).
    Przeciez w tym roku mamy ksm 40 czyli stosunkowo niski i czy Zielona Gora , Torun lub nawet Czestochowa nie wyglada w porownaniu z Wrockiem czy nawet Startem jak dream team?
    KSM powoduje jedynie bol glowy wsrod dzialaczy i kibicow oraz karze zawodnikow za wysoki poziom sportowy.Dlatego przynosi wiecej zla niz dobra.

    Dream Teamy to nie moja bajka.Wiekszosc klubow kiedys sie na takich skladach sparzylo.Pamietam ciezkie czasy w Toruniu ,gdzie przyszlosc zuzla na ekstraligowym poziomie byla zagrozona,ale nigdy nie przyszlo mi do glowy za taki stan rzeczy karac inne kluby.

    Regulamin finansowy ,jesli stworza taki ktory bedzie skuteczny i na rozsadnym poziomie to byc moze dobre rozwiazanie.Byc moze od samego wprowadzenia tego czegos przybedzie w Bydzi czy Wrocku pieniedzy.Kto wie,cuda sie podobno zdarzaja.
    Tylko ciekawe jak Wy,zwolennicy takiej regulacji byscie zareagowali gdyby ktos Wam odgornie ograniczyl zarobki,pomimo tego ,ze szef chcialby i moglby Wam zaplacic wiecej.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 30-01-2013 o 08:15
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  7. Powrót do góry    #1312
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez blacktop Zobacz posta
    Carlitos napisał:

    Powiedz to Stali Gorzów. Mieli wszystko. Stadion, Golloba, mega juniora i co? notorycznie szóste miejsca i wymęczone srebro?
    Mariusz Od kiedy to Czewa miała SGP bo nie zauważyłem?
    To jest żaden argument. Rozgrywali karty w lidze, wygrywali większość spotkań póki nie trafiali w play offach na Falubaz. Kasa nie daje 100 % gwarancji sukcesu, ale bez kasy masz 0% szans. Poza tym, budżety Gorzowa i Zielonej były w tamtym czasie porównywalne.

  8. Powrót do góry    #1313
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Jak to nie ma ? Chyba nie chcesz ich widzieć ? Przykład z tego roku, Zengota, Strzelec, Łoktejev, Hancock, Miedziak-Ward w Toruniu. Owszem, powiesz, że oni znaleźli miejsce w SE w innych klubach. Pytanie tylko czemu byli skazani na takie kluby a nie inne ? W zamian mamy takich zawodników jak Davidsson, Jabol, Suchecki, plus całą masę innych w sumie niskiej klasy zawodników w SE.
    I zupełnie nie zrozumiałeś Lee. Żaden z wymienionych przez Ciebie zawodników nie stracił miejsca w SE, jeżdżą w niej dalej, tylko w innych klubach. Gdyby nie KSM to i tak Davidssony, Jabole i Sucheckie by w SE startowały ale w tych słabych ekipach. Ciągle w całej lidze byliby ci sami zawodnicy, ale mniej równomierni rozłożeni. Tak, że byłyby dream-teamy i ekipy które przegrywają do 30-tu.


    Popatrz choćby już na sezon 2013 w którym będzie jeszcze obowiązywał KSM. I co, mimo, że obowiązuje to już dzisiaj można przewidzieć które ekipy będą w szpicy SE a które będą broniły się przed spadkiem. Wytłumacz co w tym przypadku załatwił KSM ? Przecież on miał zapewnić w pierwszym rzędzie wyrównany poziom drużyn. A ja już widzę które ekipy będa w czubie, które w środku tabeli a które w dolnej jej części.
    Niektóre będą, niektóre nie, ale jest całe grono ekip, które może powalczyć o medal. Zgadzam się, że zawsze są faworyci, ale z KSM nie są tak wyraźni jak bez i można z nimi nawiązać walkę. KSM sprawił, ze cała gromada drużyn ma o co walczyć i w spotkaniach z ich udziałem wszystko może się zdazyć. Bez KSM-u Zielona i Toruń przejechali by się po wszystkich u siebie i na wyjeździe i by miały tylko dwa mecze w sezonei ciekawe. A tak to chociaż na wyjazdach się pomęczą.

    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    A czy przy KSM pojedynek takiego Torunia czy Zielonej w tym roku z Wrockiem bedzie pojedynkiem prawdziwie ekstraligowym ? Ja bym nie chcial w skaldzie za Jabola i Jonasa , Pedersena i np Hancocka. Wystarcza 2 małolaty, MBJ ( ktory pewnie by nie miał tego ksm 6,5, tylko tak mu narzucaja przepisy ) oraz Saszke. Zadne gwiazdy.
    Dałeś idealny przykład na... poparcie mojej tezy. Gdyby nie było KSM to w Toruniu za plastrona by jechał Ward/Miedziak, w Zielonej za plastrona Łoktajew. I wtedy taki Wrocek nawet u siebie by nie miał szans na korzystny rezultat. A tak to chociaż o coś powalczy. A co do drugiej części - Tobie może wystarczy małolat, ale Dowhanowi - wątpie. Już w tym roku miał wybór małolat bądź topowy grajek. Wybrał tego drugiego. Czemu bez KSM-u miałoby być inaczej?

    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Czy Sasza, czy Hancock - to już kwestia decyzji. Tymczasem ciągle rozchodzi się o trzymanie w składzie ludzi, dla których wyzwaniem jest I liga.
    Tu to samo co do kolegi wyżej - ci słaby nadal by jeździli w SE, tylko zebrani w słabszych ekipach pogłębiając różnice.

    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Jeśli ta liga będzie 4 zespołowa to nie z winy Dowhana czy Falubazu tylko ze względu na nieudolność waszych włodarzy. Problemów poszukajcie u siebie a nie próbujcie je ukrywać kosztem innych. Wszystkie ograniczenia typu KSM czy limit finansowy to mrzonka bo zawsze i tak karty rozgrywa ten kto ma kasę.
    Zgadzam się z Tobą, tak samo jak z Kingpinem. Gdyby byłyby wyrównane budżety, to byłaby wyrównana liga. Ale nie są i nie zmienisz tego żadnymi przepisami regulaminowymi (na pewno nie takimi każącymi równać w górę). Zawsze są ośrodki biedniejsze i bogatsze. Ale to nie znaczy, że liga ma na tym cierpieć jednostronnymi spotkaniami które nikogo nie interesują (a już nie telewizję i sponsorów). Nie narzucimy odgórnie przepisów zwiększających wszystkim budżeto do 10mln. Jedyne co możemy to stosować środki pośrednie typu KSM.

    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    KSM nie jest lekarstwem na wyrownana lige,to pokazalo samo zycie a Wy dalej brniecie w ta bzdure.
    Dla mnie nie ma zadnej roznicy czy Wroclaw przegra w Zielonej 58-32 z Hancockiem ( powiedzmy dzieki KSM ) czy 63-27 bez Hancocka.Te kilka punkcikow nie robi zadnej roznicy, pojedynek i tak do jednej bramki.
    Ale już jest różnica czy Wrocek bez Hancocka przegra u siebie 37:53 czy wygra z Herbiem 47:43. I dla drużyny i dla ligi (jakieś zwycięstwo to zawsze oczko wyżej w tabeli i więcej emocji/nadzieji dla kibiców/sponsorów).
    Ostatnio edytowane przez vicar ; 30-01-2013 o 09:36
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  9. Powrót do góry    #1314
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,478
    Kliknij i podziękuj
    2,634
    Podziękowania: 3,654 w 2,166 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Dałeś idealny przykład na... poparcie mojej tezy. Gdyby nie było KSM to w Toruniu za plastrona by jechał Ward/Miedziak, w Zielonej za plastrona Łoktajew. I wtedy taki Wrocek nawet u siebie by nie miał szans na korzystny rezultat. A tak to chociaż o coś powalczy. A co do drugiej części - Tobie może wystarczy małolat, ale Dowhanowi - wątpie. Już w tym roku miał wybór małolat bądź topowy grajek. Wybrał tego drugiego. Czemu bez KSM-u miałoby być inaczej?
    Nie tak do konca masz racje, poniewaz Saszka ma byc od nastepnego roku ( o ile ten poj****y KSM naprawde zniosa ). Gdyby definitywnie wybral Hampela nad Saszke, pogonilby Saszke bez przedluzania kontraktu. Tak jak ktos wyzej napisal, Co za roznica czy taki Wrocek przegra 60:30, czy 55:35 ? Mi bardziej chodzilo z tym wyborem o to, ze Dowhan w kwestii wydawania pieniedzy nie jest głupi, po prostu nie wydaje tego co nie ma, stad nie byloby najzwyczajniej w swiecie pieniedzy na takiego Pedersena czy Herbiego w Zielonej Gorze. Saszka czy MBJ jeszcze duzo nie kosztuja. Kingpin bodajze pisal nad wyrownanymi budzetami. OK, zgadzam sie. Tylko na przykladzie np Czewy mozna stwierdzic, ze trzeba powypie*****ć nieudolnych prezesow i powstawiac na to miejsce kogos, kto taki budzet bedzie potrafil ogarnac. Zawsze bedzie tak, ze jedni beda bogatsi inni biedniejsi, ale majac na stanowiskach odpowiednie osoby, wg mnie te roznice moga byc "znikome".

  10. Powrót do góry    #1315
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,096
    Kliknij i podziękuj
    6,518
    Podziękowania: 8,847 w 4,866 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta

    Ale już jest różnica czy Wrocek bez Hancocka przegra u siebie 37:53 czy wygra z Herbiem 47:43. I dla drużyny i dla ligi (jakieś zwycięstwo to zawsze oczko wyżej w tabeli i więcej emocji/nadzieji dla kibiców/sponsorów).
    Zgadzam sie.Tylko jak pokazalo zycie,mamy KSM a Hancocka we Wrocku jak nie bylo tak nie ma.Nawet jak utrzymamy KSM lub nawet zmniejszymy, jesli nie bedzie tam pieniedzy nie bedzie i Hancocka.W Polonii zdobyli jakies pieniadze to i mogli kims konkretnym zastapic Emila.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 30-01-2013 o 10:15
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  11. Powrót do góry    #1316
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,478
    Kliknij i podziękuj
    2,634
    Podziękowania: 3,654 w 2,166 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Zgadzam sie.Tylko jak pokazalo zycie,mamy KSM a Hancocka we Wrocku jak nie bylo tak nie ma.Nawet jak utrzymamy KSM lub nawet zmniejszymy, jesli nie bedzie tam pieniedzy nie bedzie i Hancocka.W Polonii zdobyli jakies pieniadze to i mogli kims konkretnym zastapic Emila.
    Znaczy się wzieli kredyt, ktory cholernie ciezko bedzie spłacic.

  12. Powrót do góry    #1317
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Szanowni koledzy, spróbujcie wreszcie poczytać ze zrozumieniem Kingpina i paru innych - i dojdziecie wtedy do tego, że KSM i finansowy stan posiadania w parze ze sobą nie idą. Im szybciej, tym lepiej

  13. Powrót do góry    #1318
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    KSM jest do doopy i jest to oczywiste. Prawdziwy dramat dla żużla w Polandii to 8 drużyn w elidze. Kwestią czasu jest tylko to kiedy zdechną dwie pozostałe ligi . Druga już w zasadzie jest amatorską chociaż nikt tego głośno nie mówi , bo co z tego , że zawodnicy mają kontrakty jak i tak nie ma klubu , który by te kontrakty wypełniał. W I lidze zresztą też . W niedalekiej przyszłości bedzie tak , że w kraju będzie 8 drużyn na dobrym poziomie i to by było na tyle.

  14. Powrót do góry    #1319
    Stały bywalec Awatar FIS
    Dołączył
    12-01-2003
    Postów
    522
    Kliknij i podziękuj
    39
    Podziękowania: 18 w 11 postach
    Za komuny to było dobrze, transfery sporadyczne i kluby musiały szkolić żeby utrzymac drużyne w czołówce, a teraz wystarczy gruby portfel...
    Wszyskie przemyślenia są własne, za ewentualną zbieżność autor nie ponosi odpowiedzialności

    Tolerancja i obiektywizm

  15. Powrót do góry    #1320
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,700
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 318 w 174 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kingpin
    KSM nie jest lekarstwem na wyrownana lige,to pokazalo samo zycie a Wy dalej brniecie w ta bzdure.
    Lekarstwem może i nie jest, ale zaryzykuję stwierdzenie, że bez niego mielibyśmy przynajmniej jedną na sezon ekipę pokroju Unii T z 2008. Należy zatem odpowiedzieć sobie, czy KSM ma za zadanie wyłącznie osłabiać silnych, czy może sprawić, by ci słabsi w jakikolwiek sposób byli w stanie tym najlepszym dorównać?

    Moje argumenty przeciwko oponentom KSM biorą się wyłącznie z tego, że w ich ocenie (nie wszystkich naturalnie) KSM zaniża poziom ligi, bowiem kluby zmuszone są stawiać na słabszych żużlowców, co jest wierutną bzdurą, bowiem najlepsi od wielu, wielu lat w tej SE jeżdżą i to się tak prędko nie zmieni.Poprosiłem, aby wskazać pięć nazwisk, które przez KSM wyleciały z ligi, to Mariusz w swoim stylu napisał o kilku, którzy... przeszli do innych klubów. <świst_opadających_rąk> Nie bronię KSM-u jako takiego, ale na pewno nie będę bezczynnie przysłuchiwał się takim oto argumentom. Mariusz narzeka, że Zengota musiał odejść, ale gdyby nie KSM, to chłopak przy pierwszej próbie postawienia na swoim zostałby odesłany do domu, gdzie odpaliłby neta i dowiedziałby się, że owszem, w Falubazie właśnie podpisał... ale nie on a Hancock, a do tego Pedersen, "Joker" i na rezerwę Zagar. I tak samo poszedłby w długą, tyle że z ogromnym hukiem i przy jeszcze większym akompaniamencie lamentów zainteresowanego, że go nikt nawet nie chciał wysłuchać.


    Cytat Zamieszczone przez Mariusz
    Hmm, populistyczne hasła to te które głoszą, że SE musi byc jak najbardziej wyrównana.
    A przepraszam bardzo, kto jak nie Ty głosi, że w SE, z racji klasy rozgrywkowej, muszą jeździć najlepsi? I co do tego żadnych obiekcji nie mam, sęk w tym, że TYCH NAJLEPSZYCH JEST ZA MAŁO (choć wcale nie dla mnie, bo ja się wychowałem na drugiej lidze), żeby każdy zespół miał po 7 zawodników wysokiej klasy. Więc i tak Twoja teoria, choć z założenia jak najbardziej oczywista, tą teorią pozostanie, bo praktyka mówi coś innego i do tego tak bije po oczach, że tylko ślepy tego nie widzi. Nie ucz nas zatem podręcznikowej definicji, tylko spójrz na realia, w jakich funkcjonuje żużel. Bądź pewien, że wasz prezes, czy każdy inny, który ma pod ręką trochę gotówki, spożytkuje ją na takich żużlowców, którzy zagwarantują odpowiedni wynik. A wy będziecie mieli przynajmniej po co iść na mecz z Gdańskiem czy Wrocławiem. Poza tym chyba trochę za dużo uwagi przywiązujesz do słowa "równość" i rozciągasz je na zbyt wiele obszarów; równości nigdy nie będzie, natomiast ważne jest, by ta amplituda między górą a dołem była jak najmniejsza. I tu przykład najbardziej kretyńskiego przepisu, który wprowadzony został w rozgrywkach w Polsce - punktów bonusowych za lepszy bilans w dwumeczu, które przecież i tak zgarniają najlepsi, powodując jeszcze większe różnice w tabeli i szybsze odpadnięcie tych słabszych z walki o czołowe miejsca.


    Cytat Zamieszczone przez kingpin
    Tylko ciekawe jak Wy,zwolennicy takiej regulacji byscie zareagowali gdyby ktos Wam odgornie ograniczyl zarobki,pomimo tego ,ze szef chcialby i moglby Wam zaplacic wiecej.
    Gdzież tu analogia? Kto komu zarobki ogranicza? Ja słyszę raczej, że co roku stawki są wyższe a zawodnicy jakoś te kontrakty jednak podpisują, na przekór KSM-om i innym dziwactwom. Szef dla dobrego pracownika zawsze będzie miał dobrą ofertę i do tego w pierwszej kolejności. Raz mówi się o tym, że SE ma być silna i najlepsza, za chwilę gani się innych, że zamiast samemu działać, próbują sprowadzić do parteru tych bardziej obrotnych. A kto powiedział, że Bydgoszcz musi być bogata? Przecież jeśli Falubazowi czy Apatorowi nie pasuje "rywal na krechę", to niech złożą wniosek, by SE zredukować o takich właśnie delikwentów, którzy swoimi głosami za rzekomo durnymi przepisami psują im całą zabawę. Problemów od razu ubędzie - cała liga będzie szastać pieniędzmi, same topowe składy, transmisje ze wszystkich dwóch stadionów w kolejce, że o wspaniale przygotowanych torach nie wspomnę.

    Cytat Zamieszczone przez zeta
    To mi się właśnie podoba w sportach zawodowych w Stanach. Tam i duzi i mali potrafią się dogadać, bo jak nie to rozgrywki są zawieszane.
    ...a słabsze kluby mają większe szanse na pozyskanie lepszego zawodnika w drafcie. Oczyma wyobraźni widzę Centralny Ośrodek Szkolenia Żużlowców i prezesa Dowhana, który w kolejce po Janowskiego czy Dudka ustawia się na samym jej końcu, dopisując ostatecznie do swojego składu Łukasza Cyrana.

  16. Powrót do góry    #1321
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,096
    Kliknij i podziękuj
    6,518
    Podziękowania: 8,847 w 4,866 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lee Zobacz posta
    Lekarstwem może i nie jest, ale zaryzykuję stwierdzenie, że bez niego mielibyśmy przynajmniej jedną na sezon ekipę pokroju Unii T z 2008. Należy zatem odpowiedzieć sobie, czy KSM ma za zadanie wyłącznie osłabiać silnych, czy może sprawić, by ci słabsi w jakikolwiek sposób byli w stanie tym najlepszym dorównać?

    Moje argumenty przeciwko oponentom KSM biorą się wyłącznie z tego, że w ich ocenie (nie wszystkich naturalnie) KSM zaniża poziom ligi, bowiem kluby zmuszone są stawiać na słabszych żużlowców, co jest wierutną bzdurą, bowiem najlepsi od wielu, wielu lat w tej SE jeżdżą i to się tak prędko nie zmieni.Poprosiłem, aby wskazać pięć nazwisk, które przez KSM wyleciały z ligi, to Mariusz w swoim stylu napisał o kilku, którzy... przeszli do innych klubów. <świst_opadających_rąk> Nie bronię KSM-u jako takiego, ale na pewno nie będę bezczynnie przysłuchiwał się takim oto argumentom. Mariusz narzeka, że Zengota musiał odejść, ale gdyby nie KSM, to chłopak przy pierwszej próbie postawienia na swoim zostałby odesłany do domu, gdzie odpaliłby neta i dowiedziałby się, że owszem, w Falubazie właśnie podpisał... ale nie on a Hancock, a do tego Pedersen, "Joker" i na rezerwę Zagar. I tak samo poszedłby w długą, tyle że z ogromnym hukiem i przy jeszcze większym akompaniamencie lamentów zainteresowanego, że go nikt nawet nie chciał wysłuchać.
    Moje argumenty sa proste.
    KSM nie jest lekarstwem na oszczednosci,nie jest lekarstwem na wyscig szczurow,wprowadza coroczne zamieszanie w druzynach,co nie jest dobre ani dla dzialaczy ani kibicow i nie sluzy przez to dobru dyscypliny jako takiej.Czeste zmiany skladu moga doprowadzic do pogarszania sie frekwencji,kibic nie ma sie z kim utozsamiac, nie ma komu kibicowac.Szkolenie przestaje sie oplacac,bo za chwile okazuje sie,ze wieksze wziecie ma junior z ksm 2,5 niz taki ktory pare punktow juz przywozil.Co mamy po stronie zyskow? Watpliwe wyrownanie poziomu druzyn? Dla mnie to troche za malo.





    Cytat Zamieszczone przez Lee Zobacz posta
    Gdzież tu analogia? Kto komu zarobki ogranicza? Ja słyszę raczej, że co roku stawki są wyższe a zawodnicy jakoś te kontrakty jednak podpisują, na przekór KSM-om i innym dziwactwom. Szef dla dobrego pracownika zawsze będzie miał dobrą ofertę i do tego w pierwszej kolejności. Raz mówi się o tym, że SE ma być silna i najlepsza, za chwilę gani się innych, że zamiast samemu działać, próbują sprowadzić do parteru tych bardziej obrotnych. A kto powiedział, że Bydgoszcz musi być bogata? Przecież jeśli Falubazowi czy Apatorowi nie pasuje "rywal na krechę", to niech złożą wniosek, by SE zredukować o takich właśnie delikwentów, którzy swoimi głosami za rzekomo durnymi przepisami psują im całą zabawę. Problemów od razu ubędzie - cała liga będzie szastać pieniędzmi, same topowe składy, transmisje ze wszystkich dwóch stadionów w kolejce, że o wspaniale przygotowanych torach nie wspomnę.
    Fragment do ktorego sie odnosisz dotyczyl regulaminu finansowego a nie KSM-u

    Odwracasz kota ogonem.To nie Falubazowi czy Toruniowi nie pasuje rywal na kreche a rywalowi na kreche nie pasuje Falubaz czy Apator i chcial ich sprowadzic do swojego poziomu.
    Na szczescie "zamach stanu" sie nie udal i nie wprowadzono absurdalnego RF.Nawet Stepnien sie wycofal jak zobaczyl ,ze robia zamach stanu na zamach stanu.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 30-01-2013 o 19:12
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  17. Powrót do góry    #1322
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Mariusz w swoim stylu napisał o kilku, którzy... przeszli do innych klubów. <świst_opadających_rąk> Nie bronię KSM-u jako takiego, ale na pewno nie będę bezczynnie przysłuchiwał się takim oto argumentom. Mariusz narzeka, że Zengota musiał odejść, ale gdyby nie KSM, to chłopak przy pierwszej próbie postawienia na swoim zostałby odesłany do domu, gdzie odpaliłby neta i dowiedziałby się, że owszem, w Falubazie właśnie podpisał... ale nie on a Hancock, a do tego Pedersen, "Joker" i na rezerwę Zagar. I tak samo poszedłby w długą, tyle że z ogromnym hukiem i przy jeszcze większym akompaniamencie lamentów zainteresowanego, że go nikt nawet nie chciał wysłuchać.
    Hmm, nie do końca się rozumiemy. Po pierwsze, nie ma dla mnie róznicy czy zawodnik zmuszony jest przejść do i innego klubu w SE czy w I lidze. Liczy się, że został zmuszony a to jest przegięcie. Po drugie, jeśli idzie o Zengotę. A kto powiedział, że musiałby jeździć w Falubazie ? Przecież mógł się dogadać w Czewie i zostać tam. KSM to wykluczył. Po trzecie, skończcie pisac bzdury, że gdyby nie KSM to Dowhan zaraz dokupił by Hancocka i Pedersena do aktualnego składu. Owszem, pisałem w swoim czasie, ze Roberto odłożył trochę grosza ale to wcale nie oznacza, że rozbił bank. Więc gdyby KSM-u nie było to byłby Strzelec, MBJ i Saszka w składzie. A jeśli nie udałoby się ściągnbąć MBJ to Zengi właśnie znalazłby zatrudnienie. I gdzie tu ten wasz dream team ? Byłoby trzech liderów i solidna druga linia plus solidni juniorzy. Przy opcji z Zengotą byłoby 4 wychowanków klubu i piąty prawie wychowanek (Sasza). No to ja się pytam czemu wy straszycie innych Falubazem z Hampelem, Pepe, AJ, Hancockiem, Pedersenem, Dudkiem i Strzelcem w składzie ? W sytuacji kiedy już zakontraktowanie Jarka (obok Pepe i AJ) jest sporym obciążeniem w kasie.

    A przepraszam bardzo, kto jak nie Ty głosi, że w SE, z racji klasy rozgrywkowej, muszą jeździć najlepsi? I co do tego żadnych obiekcji nie mam, sęk w tym, że TYCH NAJLEPSZYCH JEST ZA MAŁO (choć wcale nie dla mnie, bo ja się wychowałem na drugiej lidze), żeby każdy zespół miał po 7 zawodników wysokiej klasy. Więc i tak Twoja teoria, choć z założenia jak najbardziej oczywista, tą teorią pozostanie, bo praktyka mówi coś innego i do tego tak bije po oczach, że tylko ślepy tego nie widzi. Nie ucz nas zatem podręcznikowej definicji, tylko spójrz na realia, w jakich funkcjonuje żużel. Bądź pewien, że wasz prezes, czy każdy inny, który ma pod ręką trochę gotówki, spożytkuje ją na takich żużlowców, którzy zagwarantują odpowiedni wynik. A wy będziecie mieli przynajmniej po co iść na mecz z Gdańskiem czy Wrocławiem. Poza tym chyba trochę za dużo uwagi przywiązujesz do słowa "równość" i rozciągasz je na zbyt wiele obszarów; równości nigdy nie będzie, natomiast ważne jest, by ta amplituda między górą a dołem była jak najmniejsza. I tu przykład najbardziej kretyńskiego przepisu, który wprowadzony został w rozgrywkach w Polsce - punktów bonusowych za lepszy bilans w dwumeczu, które przecież i tak zgarniają najlepsi, powodując jeszcze większe różnice w tabeli i szybsze odpadnięcie tych słabszych z walki o czołowe miejsca.
    Wiesz czego ślepy nie dostrzega ? Ano nie widzi jednej podstawowej rzeczy. Jest tylko jedna droga do całkowitego uzdrowienia tego sportu. Mam tu na myśli mocne dokapitalizowanie żużla. A różnego rodzaju ograniczenia, obojętnie jak je byś nie nazwał, czy to KSM, czy RF, czy inne jeszcze wynalazki, powodują tylko i wyłącznie zapaść. Mówiąc prościej, jak w tym sporcie będą pieniądze to i będzie świeża krew czyli narybek. Jak dzisiaj młody zawodnik już na początku kariery słyszy o tych wszystkich wymysłach prezesów to mu się po prostu z góry odechciewa żużla. Jak widzi, że musiałby troszkę zainwestować ale ma dylemat czy to mu się kiedykolwiek zwróci, no bo nie wie czy akurat jak on zaliczy dobry sezon to czasami nie pogonią go z roboty, to zaczyna generalnie mieć to w czterech literach. I wiedz, ze takiego zawodnika raczej nie interesuje, ze może jednak znajdzie się gdzieś miejsce dla niego w SE, może w Polonii a może we Wrocku. Tylko jaka on ma gwarancję, że dostanie na czas swoje pieniądze po to aby mógł spłacić np. zobowiązania. Co interesuje takiego Loktajeva, ale również Pedersena, Hancocka i innych, jakiś tam KSM ? Oni cchą wykonywać swoją pracę jak najlepiej tylko potrafia. Czemu zmuszać ich do jakiejkolwiek klakulacji. Czy im się opłaca dobrze pojechać czy może lepiej odpuścić. No bo zawsze mogą stracić dobrą robotę ? Ty naprawde tego nie czujesz ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  18. Powrót do góry    #1323
    Zaawansowany
    Dołączył
    10-05-2002
    Postów
    2,071
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 86 w 61 postach
    Jak ślepyt mówi o kolorach, to tak jakby nieuk określał moc dokapitaliowania ligi w dobie kryzysu.

    Kingpin
    Skoro KSM nie jest lekarstwem, to taj receptę na wolną amerykankę która jest największą gangreną. Ale kto z logicznych oczekuje jakiegokolwiek panaceum. Przecież to zwykły wytwór imaginacji. Recepta zawsze jest złożona i jest konglomertem wielu mechanizmów. Już Boniek nieuków (mam na myśli duet Witkowski, Dowhan) doszkalał w kwestii priorytetów ekstraligi, jej siłą powinno być zrównoważenie sił przy charakterystyce dyscypliny.

    Ktoś podał że liczy się już sam fakt zmuszenia do przejścia zawodnika, ale abstrahuje e musza się do czekania na łąwie lub odejścia gdyż ma się inne priorytety niż posiadanie w składzie własnego wychowanka, a to już chyba hipokryzja

  19. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi mingozi za jego przydatny post!

    Jap (07-02-2013)

  20. Powrót do góry    #1324
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Panie, o co się panu rozchodzi? Amerykanka, gangrena, panaceum, konglomerat (), zrównoważenie, hipokryzja - łączenie tych wszystkich wyrazów w jednej wytpowiedzi nie zawsze wychodzi na dobre.

    Tak samo dobry jest Boniek uczący równowagi, z pewnością czerpanej z piłki kopanej, której główną ideą jest wykupywanie talentów przez bogatych od tych biednych

  21. Powrót do góry    #1325
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Odwracasz kota ogonem.To nie Falubazowi czy Toruniowi nie pasuje rywal na kreche a rywalowi na kreche nie pasuje Falubaz czy Apator i chcial ich sprowadzic do swojego poziomu.
    Na szczescie "zamach stanu" sie nie udal i nie wprowadzono absurdalnego RF.Nawet Stepnien sie wycofal jak zobaczyl ,ze robia zamach stanu na zamach stanu.

    Wojtuś pewnie się wycofał jak papa Roman wezwał go na dywanik i pokazał mu opinię prawno-podatkową swoich prawników, która elegancko pokazywała jak ten cały regulamin finansowy obejść w zgodzie z prawem


    Cytat Zamieszczone przez mingozi Zobacz posta
    Jak ślepyt mówi o kolorach, to tak jakby nieuk określał moc dokapitaliowania ligi w dobie kryzysu.

    Kingpin
    Skoro KSM nie jest lekarstwem, to taj receptę na wolną amerykankę która jest największą gangreną.
    A kiedy to ostatni raz mieliśmy tę największą gangrenę? Bo o ile ja pamiętam to wówczas liga miała się całkiem nieźle. Aż przyszli "poprawiacze" z cudownymi pomysłami rodem z Anglii. Ojczyzny postępu i wzorca do naśladowania we wszystkim.
    Ostatnio edytowane przez CarlitosFalubaz ; 31-01-2013 o 00:11

  22. Powrót do góry    #1326
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Już Boniek nieuków (mam na myśli duet Witkowski, Dowhan) doszkalał w kwestii priorytetów ekstraligi, jej siłą powinno być zrównoważenie sił przy charakterystyce dyscypliny.
    No fakt, bo Boniek to jest autorytet w żużlu. Taki sam jak Ty "profesorze" .

    Skoro KSM nie jest lekarstwem, to taj receptę na wolną amerykankę która jest największą gangreną.
    O jakiej "wolnej amerykance" prawisz ? Handel niewolnikami już dawno odszedł do lamusa. Nakazów pracy też już się nie stosuje. Poza tym SSA egzystują chyba w ramach jakiegoś prawa.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  23. Powrót do góry    #1327
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,096
    Kliknij i podziękuj
    6,518
    Podziękowania: 8,847 w 4,866 postach
    Cytat Zamieszczone przez mingozi Zobacz posta
    Jak ślepyt mówi o kolorach, to tak jakby nieuk określał moc dokapitaliowania ligi w dobie kryzysu.

    Kingpin
    Skoro KSM nie jest lekarstwem, to taj receptę na wolną amerykankę która jest największą gangreną. Ale kto z logicznych oczekuje jakiegokolwiek panaceum. Przecież to zwykły wytwór imaginacji. Recepta zawsze jest złożona i jest konglomertem wielu mechanizmów. Już Boniek nieuków (mam na myśli duet Witkowski, Dowhan) doszkalał w kwestii priorytetów ekstraligi, jej siłą powinno być zrównoważenie sił przy charakterystyce dyscypliny.

    Ktoś podał że liczy się już sam fakt zmuszenia do przejścia zawodnika, ale abstrahuje e musza się do czekania na łąwie lub odejścia gdyż ma się inne priorytety niż posiadanie w składzie własnego wychowanka, a to już chyba hipokryzja
    Zamiast pisac o nieukach podaj pozytywne zjawiska zwiazane z KSM,bo jak rozumiem tych zlych nie dostrzegasz.

    Z Twojego postu nie za duzo wnioskow mozna wyciagnac a juz na pewno nie przekonuje mnie i innych sceptykow,ze tkwia w bledzie.
    Jedyne co z niego wynika to podejrzenie,ze naczytales sie kiedys jakis p.i.e.r.dol o nieukach i probujesz nas tym zainteresowac.

    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Wojtuś pewnie się wycofał jak papa Roman wezwał go na dywanik i pokazał mu opinię prawno-podatkową swoich prawników, która elegancko pokazywała jak ten cały regulamin finansowy obejść w zgodzie z prawem
    Wojtus sie wycofal jak zamachneli sie na swoj zamach i zmienili 4,5mln na 3mln.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 31-01-2013 o 07:17
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  24. Powrót do góry    #1328
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,688
    Kliknij i podziękuj
    1,136
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez ADASTAL Zobacz posta
    Rozprawka na temat żuzla bardzo orginalna. Dawno lub nigdy nie było takiej na tym forum. SZACUNEK.
    Nie wiem jak inni ale ja mam prośbę- czy mógłbyś wytłuścić główne wnioski i pomysły twojego autorstwa? Łatwiej będzie sie do nich odnieść. Materiał jest szeroki ale napisany bez wyrażnego zaznaczenia,gdzie kończy się cytat a zaczynają twoje myśli.
    Tak, masz rację. Zauważyłem po umieszczeniu monotonię.Lecz trudno umieścić bez HTML tyle cytatów. Pogrubiłem cudzysłów. Celowo umieściłem tyle głosów forum.

    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Nic się nie ulęgnie, to jest wałkowanie w kółko tego samego. Będzie tak jak z socjalizmem. Próby jego reformy tylko przyspieszyły koniec, który mógł być tylko jeden - zgon. Żużel zawodowy zdechnie z KSM czy bez niego. Dla mnie jest to oczywiste już od jakiś 14-15 lat. W zasadzie to już jest trupem, a to co teraz mamy to ostatnie śmiertelne drgawki. Te wszystkie pomysły na reformowanie KSMowego gówna to tylko próba przedłużenia agonii, która przyniesie odwrotny skutek do zamierzonego. Możecie sobie jeszcze z 50 reform reform reform wymyślić, a to i tak nic nie da. Lepiej już poznosić te wszystkie głupie ograniczenia, przynajmniej jeszcze jakiś czas pooglądamy fajny speedway w którym chodzi o ściganie a nie o wyliczanie co nam się aktualnie bardziej opłaca z punktu widzenia ksm.
    Jedziecie tutaj na Dowhana, bo cynik i machiavelista a prawda jest taka, że gdyby te wszystkie pożal się Boże prezesiątka miały tyle talentu do pozyskiwania środków i pomysłów co on, to ta liga funkcjonowałaby znakomicie. Ale nawet gdyby w każdym polskim klubie był taki Dowhan to i tak nic nie zmieni zakończenia tej sportowej historii. Nie jesteśmy samotną wyspą tylko elementem większej całości, która powoli zanika. Zawodowy żużel tylko w jednym kraju nie przetrwa a my nie mamy żadnego wpływu na jego istnienie poza Polską. I mieć nie będziemy. Tym optymistycznym akcentem zakończę.
    Dorośli ludzie powinni umieć rozmawiać na temat.Nikt nie neguje zdolności Twojego prezesa do pomysłów i "pozyskiwania" sponsorów. Jeżeli człowiek pierwotny by tak myślał ja ty,to byś porykiwał teraz na drzewie.Połóż się do trumny i czekaj na śmierć. Nie zarażaj swoją chorobą innych.

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Tak na szybko odniosę się do tego fragmentu przedmówcy.



    No i śmiem twierdzić, że KSM "nie utrzymał ani widowiskowości, ani równowagi, ani nie gwarantuje specjalnie walki w lidze." N Ba, mało tego, KSM promuje w dużym stopniu średniaków przez co zabija rywalizacje sportową. Nie przyczynia się także do obniżenia kosztów klubów co potwierdzają sami prezesi. Choćby z tych powodów należy jak najszybciej się go pozbyć.

    Gdzie masz tą równowagę w meczach pomiędzy drużynami ? Od ilu sezonów dominują w lidze takie ekipy jak Falubaz, Gorzów, Leszno, Toruń czy Tarnów ? Reszta to tło. Od ilu sezonów (w trakcie obowiązywania KSM) taki Wrocek, Gdańsk, Bydzia czy Czewa nie były w stanie nawiązać równorzędnej walki w SE z topowymi drużynami ? Twierdzę, że po kilku sezonach obowiązywania KSM-u mamy sytuacje identyczną do tej kiedy KSM nie obowiązywał, jeśli chodzi o równowagę poszczególnych ekip w SE. Przeanalizuj ostatnie kilkanaście lat to sam się o tym przekonasz. Idźmy dalej, gdzie masz te oszczędności na budżetach klubowych po okresie obowiązywania KSM-u ? No skoro główne założenia wprowadzenia KSM-u poszły w las to wymień choć jeden argument dla którego warto w ogóle rozmawiać o takim wynalazku jak KSM ? Po co w tej sytuacji utrudniac życie klubom, zawodnikom, działaczom ?

    I nie jest to symptom kibica klubu w którym dzisiaj są pieniądze i jest wynik sportowy. Ja samodzielnie kibicuje od 1975 roku i do zawsze byłem przeciwko tym wszystkim bzdurnym ograniczeniom. Doskonale pamiętam lata kiedy Falubaz nagminnie balansował pomiędzy (kiedyś) I i II ligą, w młodszych latach pomiędzy I liga a SE.

    Jasne, że każdy ma prawo do swojego zdania. Ale dla mnie istnienie Speedway Ekstaraligi ma sens tylko wtedy kiedy ścigają się w niej najlepsi. I skoro są kluby które stać finansowo na zatrudnianie najlepszych to trzeba to uszanować i im kibicować. Te kluby, mniej zamożne powinny bardziej się skupić nad szukaniem środków finansowych niż nad wymyslanie bzdurnych ograniczeń w formi KSM-ów, Regulaminów Finansowych czy innych idiotycznych ograniczeń. Wszystkie te buble mają jedną zaletę, prezesom i działaczom pozwalają nic nie robić i dużo narzekać.
    Nic nie zrozumiałeś. Umiesz tylko bębnić swoje. Popatrz na NBA. Poczytaj skąd solary cup i cała księga ograniczeń .W kraju o najbardziej liberalnej gospodarce. Jeżeli masz argumenty, które zawierają rozumne wnioskowanie dla przyszłości zamieść mi na prv. proszę.Nie warto zaśmiecać "macierewiczami " forum.

  25. Powrót do góry    #1329
    Zaawansowany Awatar savage
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,936
    Kliknij i podziękuj
    250
    Podziękowania: 617 w 247 postach
    Popatrz na NBA. Poczytaj skąd solary cup i cała księga ograniczeń
    Tylko jedno pytanie: Co salary cap zmienia w NBA? Czy według Ciebie wyrównuje poziom drużyn, daje "równe"szanse wszystkim zespołom ?

    Oczywiście, że.... NIE


    Wystarczy prześledzić, że od wielu, wielu lat pewne grono zespołów stanowi ścisłą czołówkę ligi, a pewne grono grupę ścisłych outsajderów. Spowodowane jest to wieloma czynnikami, a kluczową rolę gra "atrakcyjność miasta" z punktu widzenia sponsorów (oczywistym jest, że bardziej medialny jest średniak z New York Knicks, niż z Toronto Raptors, czy Minnesoty).

    Dla mnie NBA jest idealnym przykładem, ale właśnie w drugą stronę - oto liga, która od dziesiątek lat, robi co może, aby maksymalnie wyrównać poziom poprzez ograniczenia wydatków, draft, ograniczenia transferów etc., nadal nie potrafi zrealizować swoich założeń, a np Euroliga (idąc dalej przykładem koszykówki), serwuje nam wyjątkowo emocjonujące pojedynki, wyrównaną walkę na wysokim poziomie, a ograniczeń tam z roku na rok coraz mniej...



    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez savage ; 31-01-2013 o 15:29
    Z twarzy podobny zupełnie do nikogo...


  26. Powrót do góry    #1330
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,688
    Kliknij i podziękuj
    1,136
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    KSM zyje w naszej lidze juz jakis czas.Mial byc ,jak jeszcze inne zlote pomysly naszych prezesow ,lekiem na raka zzerajacego nasz rodzimy speedway.
    Okazal sie tym lekarstwem? Nie.Ciagle slychac,ze jest coraz gorzej.Nic sie nie zmienia ,chyba ze na gorsze.

    Od lat dominacja w lidze czterech - pieciu druzyn i to nie dlatego ,ze nie bylo KSM czy innych ograniczen bo one w roznych wersjach ciagle byly a dlatego ,ze osrodki te mialy pieniadzie.
    Zadne ogranczenia nie sa lekarstwem jak w kasie pusto.Wroclaw nagle nie zatrudni Hampela czy Holdera,tylko dlatego ,ze utrzymaja KSM.
    Zrozumcie w koncu,ze lekarstwem na wyrownana lige sa przede wszystkim podobne budzety i to nie sztucznie ograniczane jakims chorym regulaminem a naturalnie stworzone.Zdne ograniczenie sie do tej pory nie sprawdzily.Jak bedziemy mieli 8-10 klubow z budzetem 10mln , o wyrownana lige bedzie latwiej.KSM i inne ograniczenia przy 4-5 klubach bogatych i 4-5 biednych nic nie zmieni a jak zmieni to naprawde niewiele.Chyba ,ze pojdziemy jeszcze dalej w tym szalenstwie i obnizymy i tak juz niski KSM.Wtedy w druzynach bedie dwoch liderow,czterech sredniakow i juniorzy z ksm 2,5.Reszta albo zrezygnuje z polskiej ligi albo pojdzie do 1 ligi.To i tak nie zmieni sytuacji,ze najlepsze druzyny stworza i tak kluby najbogatsze,bo one sobie najlepiej poradza w kazdym wariancie.

    Sam nie wiem co przyniesie sezon 2014 a wlasciwie 2015,bo wtedy dopiero odczujemy skutki zniesienia ograniczen.Tez mam obawy,ale skoro przerabialismy juz rozne lekarstwa i nic nie pomoglo,czas sprobowac czegos nowego.
    Zacznijmy od widowisk na torze a nie walki o wynik za wszelka cene.To przyciagnie kibicow,ci przyciagna sponsorow.W rezultacie w kasie bedzie zasobniej a wtedy moze zadnej druzynie nie beda potrzebne KSM -y i inne dziwy aby zbudowac sensowna druzyne.
    Ciągle jest gorzej. Co ma do tego KSM ? Uczyłeś się o utopistach ? Zadekretujesz jednakowe budżety ? Widowisko na torze też zadekretujesz.Jak? klepię sobie w klawisze? Podałem "zakamuflowaną opcję" polegającą na pozbawienie zawodników prawa do prywaty poza klubem.Z tym regulamin finansowy może być alternatywą dla KSM. Stąd ta opcja pod osąd.

  27. Powrót do góry    #1331
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    Ciągle jest gorzej. Co ma do tego KSM ? Uczyłeś się o utopistach ? Zadekretujesz jednakowe budżety ? Widowisko na torze też zadekretujesz.Jak? klepię sobie w klawisze? Podałem "zakamuflowaną opcję" polegającą na pozbawienie zawodników prawa do prywaty poza klubem.Z tym regulamin finansowy może być alternatywą dla KSM. Stąd ta opcja pod osąd.
    Nie może być alternatywą bo nie będzie działał w praktyce. Kto będzie chciał to go legalnie obejdzie. Co do KSM to istnieje nie od dziś i widzieliśmy całą masę patologii z tym związanych a koniec końców i tak wygrywali ci, którzy mieli odpowiednio wysokie budżety. Żadnych sensacji nie było i nie będzie. Ten sport jest zbyt silnie uzależniony od kasy. Tutaj historia typu Miedź Legnica w PP się nie wydarzy.

  28. Powrót do góry    #1332
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,688
    Kliknij i podziękuj
    1,136
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    A kto broni zorganizować Bydgoszczy odpowiednie środki na markowego zawodnika ? Jeśli taka Bydgoszcz ( Wrocek, Gniezno, również) miała by te środki to rozeszli by się po klubach w miarę równomiernie. Rzecz w tym, że sa kluby które dają sobie radę i są takie które ciągle narzekają na brak finansów. Ile lat już trwa kryzys w Bydzi ? Cos mi się wydaje, że od odejścia Golloba, wtedy był jego początek. Przez lata chłopaki nie mogą dopiąc budżetu. Pewnie, ze w warunkach z KSM jest im po prostu łatwiej przetrwać w tej bryndzy jaka tam mają. Tylko czy o to w tym sporcie ma chodzić aby równać do tych gorszych ? Powiadasz Łoktajev, czy byłby KSM czy nie byłoby go to i tak chłopak by wypłynął. Nie w ZG to w innym klubie. Tak to już jest, że dobry zawodnik ma odpowiednią siłe przebicia. Tylko dlaczego trzeba go zmuszać aby na siłe zmieniał klub ?
    Ponownie jak mantrę powtarzasz swoje "nieprzemyśli". Jeżeli z powodu wybuchy formy jakiegoś zawodnika podniesie on swój KSM, obnizy go inny.Jeżeli KSM całej drużyny nawet wzrośnie to o ile? O 2 punkty. Jeżeli klub miał maximum,co się prawie nie zdaża to odejdzie jeden zawodnik z KSM 9-przyjdzie z KSM 7. To się dzieje naturalnie. O jakim "rozwalaniu " drużyny mówisz ?

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No dobra, wytłumacz mi proszę, czemu jak Polonia brylowała w SE, za czasów Gollobów, Pepe i całej plejady gwiazd zagranicznych, nikt od was nie krzyczał za wyrównaniem SE ? Czemu wtedy żaden Dowhan nie wołał aby wprowadzać jakieś KSM-y czy RF ? Wtedy was nie obchodziło, że inne kluby wiążą ledwie koniec z końcem i bujają się pomiędzy ligami. Ani Polonia ani Leszno ani Wrocek jakoś nie chcieli wprowadzać żadnych ograniczeń mimo, ze sytuacja była analogiczna do teraźniejszej lub jeszcze gorsza jeśli chodzi o finanse w klubach. Padł przecież Śląsk Świętochłowice padł Rybnik, Padła Piła po drodze, Stal Gorzów spadła do I ligi, Falubaz również. A Polonia Bydgoszcz, Wrocek, Czewa czy Leszno miały się dobrze i co roku wymieniały się medalami. Podbijały cenę za organizację SGP i jeszcze ciągnęły z tego zyski, podbijały ceny za zawodników markowych i było OK. Teraz, jak przyszły lata chudsze to trzeba wprowadzać ograniczenia no bo co niektórzy nie wyrabiają finansowo a kibice chcieli by jakiś medal od czasu do czasu jeszcze zobaczyć. Polonia miała pieniądze i to duże. To czemu wszystkie wydała ? Trzeba było oszczędzać. czyż nie ?
    Ten magiel, który tu promujesz przechodzi w kabotyństwo.Jakaś myśl.Cokolwiek konstruktywnego. No nic. A ty,a oni,a on. Oszczędź nam zdrowia na polemiki p mgle smoleńskiej.

    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    KSM nie jest lekarstwem na wyrownana lige,to pokazalo samo zycie a Wy dalej brniecie w ta bzdure.
    Dla mnie nie ma zadnej roznicy czy Wroclaw przegra w Zielonej 58-32 z Hancockiem ( powiedzmy dzieki KSM ) czy 63-27 bez Hancocka.Te kilka punkcikow nie robi zadnej roznicy, pojedynek i tak do jednej bramki.Natomiast gdyby we Wroclawiu byly odpowiednie pieniadze ( kiedys byly,kazdy pamieta ) KSM nie przeszkodzilby im w zbudowaniu takej druzyny ktora moglaby w Zielonej Gorze wygrac.
    Mnie naprawde nie chodzi o budowanie dream teamow,ale wlasciwie tylko porownywalne budzety we wszystkich klubach spowoduja,ze kazdy klub bedzie mial szanse zakontraktowac najlepszych zawodnikow a nie zaden ksm.Ba,nawet porownywalne budzety nie spowoduja,ze bedziemy mieli 10 wyrownanych druzyn,bo zawodnikow topowych i na dobra 2 linie jest po prostu za malo,ale przynajmniej na starcie wszyscy beda mieli takie same szanse.KSM nie bedzie nigdy lekarstwem na wyrownana lige,bo co lepsze kaski zgarna i tak kluby najbogatsze.Reszta podzieli sie Lindgrenami i Keniami.
    Hancock ktory trafil do Bydzi nie znalazl sie tam tylko dzieki temu ,ze nie zmiescil sie w Rzeszowie,ale dlatego ,ze odszedl Emil ( czyli praktycznie zadna korzysc sportowa dla Polonii ) i w innych klubach jak Gniezno czy Wrocek nie bylo na niego pieniedzy ( Wrocek,Gniezno ) lub mieli inna koncepcje budowania druzyny jak Leszno ( czyli nie mieli pieniedzy ).
    Przeciez w tym roku mamy ksm 40 czyli stosunkowo niski i czy Zielona Gora , Torun lub nawet Czestochowa nie wyglada w porownaniu z Wrockiem czy nawet Startem jak dream team?
    KSM powoduje jedynie bol glowy wsrod dzialaczy i kibicow oraz karze zawodnikow za wysoki poziom sportowy.Dlatego przynosi wiecej zla niz dobra.

    Dream Teamy to nie moja bajka.Wiekszosc klubow kiedys sie na takich skladach sparzylo.Pamietam ciezkie czasy w Toruniu ,gdzie przyszlosc zuzla na ekstraligowym poziomie byla zagrozona,ale nigdy nie przyszlo mi do glowy za taki stan rzeczy karac inne kluby.

    Regulamin finansowy ,jesli stworza taki ktory bedzie skuteczny i na rozsadnym poziomie to byc moze dobre rozwiazanie.Byc moze od samego wprowadzenia tego czegos przybedzie w Bydzi czy Wrocku pieniedzy.Kto wie,cuda sie podobno zdarzaja.
    Tomimylko ciekawe jak Wy,zwolennicy takiej regulacji byscie zareagowali gdyby ktos Wam odgornie ograniczyl zarobki,po tego ,ze szef chcialby i moglby Wam zaplacic wiecej.
    Odniosę się ostatni raz do takich postów.No dogmat sobie wymyśliłeś w pierwszym zdanie jak z Watykanu. I dalej brniesz. Jakieś cyfry z wynikami-bo dla mnie....Czy nie potrafisz dostrzec, że Wrocław nie mając pieniędzy prawdopodobnie będzie walczył o utrzymanie,a nie o MP z Z.G.? Pominę chaos w następnych zdaniach. Jedno zaprzecza drugiemu.

    I dalej.."zgarną lepsze kaski" . Ty w ogóle nie rozumiesz o czym piszesz. Ostatnie zdanie to niestety potwierdza.

    Żeby zakończyć takie " polemiki " dam Ci taki przykład.Może przekona...

    W zeszłym roku usłyszałem od poważnego człowieka takie słowa:" Jeżeli Katar kupi Lotos ,to i ten wasz klub kupi dla zabawy dzieciaków. " Zdajesz sobie sprawę jak dla tak niszowego sportu to się potrafi skończyć ? Dzienny budżet takiego Kuwejtu może spowodować, że pan w galabii 4 kluby wraz ze stadionami wciągnie jedną dziurką od nosa,a po sezonie jak się znudzi wysmarka drugą. Postawi na wyścigi psów na stadionach. Co mamy z naszego żużla? Zgliszcza. I lament jak to na zgliszczach. Nie zrobi tego przy KSM. MÓWI TO PANOWI ?

    Cytat Zamieszczone przez MaciekGKS Zobacz posta
    zeta,
    Mam dla Ciebie smutną wiadomość. Cały profesjonalny sport działa dzisiaj na rolowaniu długu. CAŁY.
    Nieprawda.Popatrz na najlepszy klub piłkarski Szkocji. Gdzie się znalazł za długi? Jak mawiacie-w czarnej d...ie. Zerknij jak dochodowe są kluby czołówki Bundesligi. Kluby piłkarskie to w większości s-ki akcyjne,własność często paru ludzi.O ogromnych obrotach. Swoimi dwoma zdaniami sugerujesz coś. Najlepiej zilustruj to swoim przykładem. Zaproś rodziców na żyrantów i poszpanuj ferrari. Każdy tak robi. Pobyt w kruchcie klubowego biura nie oświeca z definicji.Ta demagogia z KSM dołuje. Sorry.
    Ostatnio edytowane przez Jap ; 31-01-2013 o 17:56

  29. Powrót do góry    #1333
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,096
    Kliknij i podziękuj
    6,518
    Podziękowania: 8,847 w 4,866 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    Ciągle jest gorzej. Co ma do tego KSM ? Uczyłeś się o utopistach ? Zadekretujesz jednakowe budżety ? Widowisko na torze też zadekretujesz.Jak? klepię sobie w klawisze? Podałem "zakamuflowaną opcję" polegającą na pozbawienie zawodników prawa do prywaty poza klubem.Z tym regulamin finansowy może być alternatywą dla KSM. Stąd ta opcja pod osąd.
    Nie wiem na jakich falach nadajesz,ale kompletnie nie zrozumiales moich intencji.

    Nie pisalem,ze dzieki KSM-owi jest gorzej,tylko ze nie okazal sie rozwiazaniem na miare wyjscia z zapasci o ktorej od lat mowia prezesi.Zawodnicy nagle nie przestali wolac wiecej,poziom sportowy sie nie wyrownal a zdaje sie z takimi haslami szli na barykady zwolennicy jego wprowadzenia.Mialo byc taniej,koniec z wyscigiem szczurow i bardziej wyrownanie.Jest?

    Nie zadeklaruje tez podobnych budzetow a jedynie moim zdaniem taki stan rzeczy pozwoli na budowe w miare wyrownanych druzyn.Sens jest taki,ze jak chcemy aby w lidze bylo 8 wyrownanych druzyn,ci w tej chwili najbiedniejsi musza sie postarac o stworzenie wyzszych budzetow.Wtedy w walce np o Hampela beda na takiej samej pozycji co Falubaz.
    Jesli dalej beda kluby bogate i biedne a pewnie tak bedzie,zaden KSM nie spowoduje wyrownania ich poziomu.Chyba ,ze KSM na poziomie 36pkt,wtedy pozostale kluby zbuduja cos na miare Wroclawia i bedziemy szczesliwi.

    To sa tak oczywiste rzeczy ,ze az wstyd tlumaczyc.

    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    Odniosę się ostatni raz do takich postów.No dogmat sobie wymyśliłeś w pierwszym zdanie jak z Watykanu. I dalej brniesz. Jakieś cyfry z wynikami-bo dla mnie....Czy nie potrafisz dostrzec, że Wrocław nie mając pieniędzy prawdopodobnie będzie walczył o utrzymanie,a nie o MP z Z.G.? Pominę chaos w następnych zdaniach. Jedno zaprzecza drugiemu.

    I dalej.."zgarną lepsze kaski" . Ty w ogóle nie rozumiesz o czym piszesz. Ostatnie zdanie to niestety potwierdza.

    Żeby zakończyć takie " polemiki " dam Ci taki przykład.Może przekona...

    W zeszłym roku usłyszałem od poważnego człowieka takie słowa:" Jeżeli Katar kupi Lotos ,to i ten wasz klub kupi dla zabawy dzieciaków. " Zdajesz sobie sprawę jak dla tak niszowego sportu to się potrafi skończyć ? Dzienny budżet takiego Kuwejtu może spowodować, że pan w galabii 4 kluby wraz ze stadionami wciągnie jedną dziurką od nosa,a po sezonie jak się znudzi wysmarka drugą. Postawi na wyścigi psów na stadionach. Co mamy z naszego żużla? Zgliszcza. I lament jak to na zgliszczach. Nie zrobi tego przy KSM. MÓWI TO PANOWI ?
    Dokladnie wiem co pisze,ale Ty potwierdzasz po raz kolejny,ze nie potrafisz czytac ze zrozumieniem.
    Odkrywasz Ameryke,ze Wroclaw bez pieniedzy bedzie walczyl o utrzymanie.O czym ja niby pisalem? Nie o tym samym tylko w oparciu o zbawienna role KSM-u?

    Czego nie rozumiesz w zdaniu : najbogatsi zgarna lepsze kaski? Przedszkolak zrozumie a Ty masz z tym problemy?
    Co w ostatnim zdaniu nie jest znowu dla Ciebie jasne? Napisz prosze,wyjasnie jak dziecku.

    Jak Katar kupi druzyne zuzlowa zaczniemy sie martwic.Poki co naczytales sie za duzo Staszka Lema.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 31-01-2013 o 18:58
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  30. Powrót do góry    #1334
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    W zeszłym roku usłyszałem od poważnego człowieka takie słowa:" Jeżeli Katar kupi Lotos ,to i ten wasz klub kupi dla zabawy dzieciaków. " Zdajesz sobie sprawę jak dla tak niszowego sportu to się potrafi skończyć ? Dzienny budżet takiego Kuwejtu może spowodować, że pan w galabii 4 kluby wraz ze stadionami wciągnie jedną dziurką od nosa,a po sezonie jak się znudzi wysmarka drugą. Postawi na wyścigi psów na stadionach. Co mamy z naszego żużla? Zgliszcza. I lament jak to na zgliszczach. Nie zrobi tego przy KSM. MÓWI TO PANOWI ?
    Nie no, Jap popada już w paranoje. Niejeden w tym kraju chciałby być kupiony przez taki "Katar". Powiedz tylko ludziom z UM w Bydgoszczy, że jest chętny to zobaczysz co będzie się działo. No i druga kwestia, powiedz mi kolego co za różnica czy "jak się znudzi" to "wysmarka dziurką od nosa" taki koles z Kataru czy Może jakiś rodzimy biznesmen ? Dajmy na to Karkosik ? Co za różnica który z nich to zrobi ? No i czemu akurat KSM miałby temu zapobiec kolego ? Rozumiem, ze przy KSM żużel nie ma prawa mu się znudzić ? Ładną teorie nam tu wymyśliłeś

    A może własnie dlatego, że jest KSM, do tej pory żaden biznesmen nie kupił aktualnie żadnego klubu ?

    Większych bredni dawno nie czytałem.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  31. Powrót do góry    #1335
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,700
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 318 w 174 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin
    KSM nie jest lekarstwem na oszczednosci,nie jest lekarstwem na wyscig szczurow,wprowadza coroczne zamieszanie w druzynach,co nie jest dobre ani dla dzialaczy ani kibicow i nie sluzy przez to dobru dyscypliny jako takiej.Czeste zmiany skladu moga doprowadzic do pogarszania sie frekwencji,kibic nie ma sie z kim utozsamiac, nie ma komu kibicowac.
    Zgadzam się, że mamy zamieszanie w drużynach, ale czy na pewno przez KSM? Czy Unia Tarnów, chcąc zdobyć tytuł MP (przy założeniu, że nie ma limitu KSM), NIE zakontraktowałaby Hancocka czy Janowskiego? Wystarczyło naprawdę przeczytać tylko jedno zdanie, które na dodatek napisałem wielkimi literami - zawodników klasowych jest za mało, aby przy wzroście budżetu i aspiracji danego klubu nie wykupić kogoś z innego, słabszego (słabnącego) ośrodka, lub też by nie zainteresować się kimś, kogo forma idzie w górę. Gdyby Gniezno opływało w gotówkę, wówczas postawiłoby na Hancocka, Lindgrena, Bjerre a może i nawet na N. Pedersena (nie licząc KSM). I co, wówczas nie nazywalibyśmy tego rotacją w składzie, tylko "wolnym rynkiem", "oszczędnościami" i brakiem "wyścigu szczurów" a miejscowi kibice w formie protestu zajęliby katedrę i z ambony domagali się zakontraktowania Skórnickiego, Zorro i Drymla, bo im chłopaki awans wywalczyli? Czy taki powiedzmy Sebastian Ułamek, przechodząc w ostatnich latach z klubu do klubu, trafiał tam bo KSM był, czy może z powodu tego, że "charakterologicznie" nie pasował do zespołów, które chciały walczyć o najwyższe cele?

    Cytat Zamieszczone przez kingpin
    Odwracasz kota ogonem.To nie Falubazowi czy Toruniowi nie pasuje rywal na kreche a rywalowi na kreche nie pasuje Falubaz czy Apator i chcial ich sprowadzic do swojego poziomu.
    Nic nie odwracam. Swoją wizję RF przedstawiłem wcześniej, więc jeśli to o nim była mowa, można się cofnąć i przeczytać co miałem w tym temacie do powiedzenia.

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz
    Po pierwsze, nie ma dla mnie róznicy czy zawodnik zmuszony jest przejść do i innego klubu w SE czy w I lidze. Liczy się, że został zmuszony a to jest przegięcie.
    Czy ja wiem, czy zmuszony. Skończyły się po prostu czasy, w których rezerwowy czekał na swoją szansę. Poza tym uparcie wiążesz KSM ze spadkiem poziomu SE, bowiem poprzez ten limit zatrudnienie w niej znajdują słabsi zawodnicy. I to jest moja główna uwaga w Twoją stronę, a nie czy Grzegorz Zengota zmienia klub, czy nie. I cały czas będę się trzymał swojego zdania - DZIĘKI KSM MACIE DZISIAJ MOŻLIWOŚĆ DYSKUTOWANIA O PRZYSZŁOŚCI SASZKI W WASZYM KLUBIE a także zakontraktowania Kamila Adamczewskiego. W tzw. "wolnorynkowych" warunkach, tak jeden, jak i drugi, nie dostałby ŻADNEJ szansy w ZG, przynajmniej nie w sezonie 2012/13.

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz
    Mam tu na myśli mocne dokapitalizowanie żużla. A różnego rodzaju ograniczenia, obojętnie jak je byś nie nazwał, czy to KSM, czy RF, czy inne jeszcze wynalazki, powodują tylko i wyłącznie zapaść. Mówiąc prościej, jak w tym sporcie będą pieniądze to i będzie świeża krew czyli narybek. Jak dzisiaj młody zawodnik już na początku kariery słyszy o tych wszystkich wymysłach prezesów to mu się po prostu z góry odechciewa żużla. Jak widzi, że musiałby troszkę zainwestować ale ma dylemat czy to mu się kiedykolwiek zwróci, no bo nie wie czy akurat jak on zaliczy dobry sezon to czasami nie pogonią go z roboty, to zaczyna generalnie mieć to w czterech literach.
    No pewnie, przecież Pawlickich na początku ich przygody z żużlem najbardziej interesowały wymysły prezesów odnośnie regulaminu. A Dudka i Janowskiego to ho ho... Skoro jesteś taki liberał, to protestuj przeciwko startom juniorów w SE i dopiero wówczas zobaczysz, jak "chętnie" młodzi garną się do sportu. Obecny IMP w wieku lat 14-15 gotów był na śniegu zapierdzielać, byle tylko mieć więcej jazdy i poprawiać swoje umiejętności. Dzisiaj większość młodzieży nie ma ochoty nawet umyć swojego motocykla po zajęciach. Dlatego nie mieszaj w to szkółkowiczów, bo niepotrzebnie temat rozmywasz. Dopóki są obowiązkowe starty juniorów, będzie na nich zapotrzebowanie - więc nie wiem co innego może tych chłopaków bardziej mobilizować, gdy nawet na poziomie 4-5 punktów w meczu będą mieli większe branie niż niejeden senior.

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz
    Czemu zmuszać ich do jakiejkolwiek klakulacji. Czy im się opłaca dobrze pojechać czy może lepiej odpuścić. No bo zawsze mogą stracić dobrą robotę ? Ty naprawde tego nie czujesz ?
    Ja czuję i wiem tyle, że każdy klasowy zawodnik, jeśli swoją postawą na torze sobie zasłużył, otrzymał odpowiedni kontrakt i nikt nie musiał kalkulować. Zengota z KSM na poziomie 8,00 (czyli 2 na bieg) byłby jednym z pierwszych, który podpisałby umowę z Falubazem i to od niego zaczynałaby się budowa składu. A najlepsi (TG) nawet przy spadku formy będą wciąż jednymi z najbardziej pożądanych na rynku.

    Cytat Zamieszczone przez sobotch
    Tak samo dobry jest Boniek uczący równowagi, z pewnością czerpanej z piłki kopanej, której główną ideą jest wykupywanie talentów przez bogatych od tych biednych
    W żużlu jest ta "mała" różnica, że większość zazwyczaj podpisuje krótkie umowy i tym samym nikt nie musi nikogo wykupić, choć idea w zasadzie ta sama. Z drugiej strony - piłka dzięki temu się utrzymuje, bo jeśli średni polski klub dostanie nawet 0,5 mln ojro za transfer, to łatwo obliczyć, jaki procent budżetu będzie stanowiła ta transakcja. I tego właśnie w spidłeju mi najbardziej brak.

    Cytat Zamieszczone przez savage
    Wystarczy prześledzić, że od wielu, wielu lat pewne grono zespołów stanowi ścisłą czołówkę ligi, a pewne grono grupę ścisłych outsajderów. Spowodowane jest to wieloma czynnikami, a kluczową rolę gra "atrakcyjność miasta" z punktu widzenia sponsorów (oczywistym jest, że bardziej medialny jest średniak z New York Knicks, niż z Toronto Raptors, czy Minnesoty).

    Dla mnie NBA jest idealnym przykładem, ale właśnie w drugą stronę - oto liga, która od dziesiątek lat, robi co może, aby maksymalnie wyrównać poziom poprzez ograniczenia wydatków, draft, ograniczenia transferów etc., nadal nie potrafi zrealizować swoich założeń, a np Euroliga (idąc dalej przykładem koszykówki), serwuje nam wyjątkowo emocjonujące pojedynki, wyrównaną walkę na wysokim poziomie, a ograniczeń tam z roku na rok coraz mniej...
    W USA trochę inaczej podchodzi się do sportu, nie tylko czysta kalkulacja, choć oczywiście też, ale myślę tu teraz głównie o kibicach. Oglądałem ostatnio dokument, nie stricte sportowy, ale zahaczający o okres, w którym do miasta Charlotte zawitała liga NFL (początek lat 90 XX w.). Otóż zgłoszenie zespołu do ligi (czy też umożliwienie mu startu w niej) stanowiło dla mieszkańców awans społeczny i zaznaczenie swojej obecności na mapie Stanów. Nie przemysł, nie gospodarka, nie urbanizacja, nie centrum biznesowe - tylko właśnie drużyna futbolowa. Mówimy o lidze i jej uwarunkowaniach - to jedno, ale są jeszcze jej odbiorcy i życzyłbym żużlowi takiego "zajoba", jaki mają amerykany na punkcie swoich ulubionych dyscyplin. Wtedy żadne regulaminy nas nie będą interesowały, byle tylko nie ingerowały w samo ściganie na torze.

    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz
    Kto będzie chciał to go legalnie obejdzie.
    Czyli jest tylko jedna opcja - wymyślona przez prezesów, i albo popieramy ją, albo jesteśmy jej przeciwni. Dlatego właśnie jakakolwiek dyskusja zmierza donikąd, bo nawet jeśli ma się swoje zdanie na jakikolwiek temat (odsyłam po raz wtóry do własnej opinii na temat RF), to i tak sprowadzane jest ono do tego, co przeczytać można w gorących newsach na SF. Szkoda.


    ps. Bundesliga swego czasu postawiła na "oczyszczenie" atmosfery (i nie tylko) i dziś systematycznie pnie się w górę, ku uciesze (nomen omen) rzeszy kibiców. Jeśli dobrze pamiętam, Dortmund koszulki z nową czcionką na plecach sprzedał w ilości 20-25 tysięcy sztuk w pierwszy tydzień. W Gelsenkirchen ludzie kredyty zaciągają, żeby karnety kupić na sezon. A u nas mamy lament, bo my płacimy za bilet 30 zł a mamy gorszy skład od rywala, którego kibice płacą 28 zł. Skoro więc ten skład tak bardzo się liczy, a topowych ścigantów jest tak mało, potrzeba niestety jakiejś regulaminowej zagwozdki, by choć trochę rozdystrybuować ich po wszystkich klubach SE.

  32. Powrót do góry    #1336
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,329
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    W zeszłym roku usłyszałem od poważnego człowieka takie słowa:" Jeżeli Katar kupi Lotos ,to i ten wasz klub kupi dla zabawy dzieciaków. " Zdajesz sobie sprawę jak dla tak niszowego sportu to się potrafi skończyć ? Dzienny budżet takiego Kuwejtu może spowodować, że pan w galabii 4 kluby wraz ze stadionami wciągnie jedną dziurką od nosa,a po sezonie jak się znudzi wysmarka drugą. Postawi na wyścigi psów na stadionach. Co mamy z naszego żużla? Zgliszcza. I lament jak to na zgliszczach. Nie zrobi tego przy KSM. MÓWI TO PANOWI ?
    Nie zrobi ? Jak już piszesz bajki to wyobraź sobie taką sytuację. Do klubu X przychodzi miliarder ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i mówi :
    - Macie mi zagwarantować mistrzostwo Polski. Daję wam 150 mln dolarów na transfery i kupcie kogo tam chcecie, powiedzmy dziesięciu czy tam dwunastu najlepszych zawodników świata, żeby nie było niespodzianek.

    Dostaje odpowiedź :
    - Szefie, zrobimy co w naszej mocy, ale tytułu zagwarantować się nie da. Najlepszych na świecie też nie kupimy, bowiem prezesi Ekstraligi w genialny sposób zabezpieczyli się przed takimi jak pan, wymyślając KSM (po czym tłumaczą mu na czym przepisy KSM polegają).

    Szejk pomyślał przez chwilę po czym powiedział :
    - Wydaje mi się, że uda mi się coś na to zaradzić. Wy tylko wyselekcjonujcie najlepszych i umówcie ich na spotkanie.

    Kilka dni później w gabinecie nowego szefa pojawiają się Holder, N.Pedersen, Hancock, Sajfutdinov, Jonsson (stranieri), Hampel, Kołodziej, Gollob, Protasiewicz, Janowski (seniorzy), Dudek, Zmarzlik, Pi.Pawlicki, Musielak, Pieszczek (juniorzy). Szejk wszystkich wita, po czym zwraca się do nich tak :
    - Panowie, sprawa jest dość specyficzna. Mam taki kaprys, chciałbym aby drużyna przeze mnie prowadzona zdobyła tytuł DMP na żużlu. Mam również dużo pieniędzy. Bardzo dużo. Chciałbym was wszystkich pozyskać do mojego klubu żebyście mi ten złoty medal zagwarantowali. Rozmawiałem z ludźmi, którzy znają się na tym sporcie i to z ich rekomendacji została wyłoniona wasza grupa. Z tego co mi powiedziano, nie powinniście mieć problemów z wywalczeniem tytułu. Zostałem poinformowany o obostrzeniach regulaminowych, między innymi o czymś nazwanym ładnie KSM-em, czyli przepisie zabraniającym występować wam w jednym składzie. Myślę jednak, że się dogadamy. Moja propozycja jest taka : 10 milionów dolarów dla każdego - 1,5 za podpis, 8,5 po odbiorze złotych krążków. Będziecie jeździć na zmianę. Luki wynikające z obostrzeń regulaminowych wypełnią zawodnicy z KSM równym 2,50, których już zakontraktowałem, jednak za znacznie mniejsze pieniądze. Siła rażenia zespołu może nie będzie aż tak wysoka, ale z drugiej strony nikt nie powinien nam zagrozić, bowiem na rynku nie będzie wartościowych zawodników, z których można by zbudować zespół. Jeśli wypadniecie ze składu, a będziecie czuli, że potrzebujecie jazdy, żaden problem : podpisujcie kontrakty z klubami zagranicznymi. Cóż, to wszystko. Jeśli moja oferta wam odpowiada, proponuję wznieść toast : Za nową jakość klubu X i za głupotę przepisu o KSM.

    Morał ? Jak ktoś ma nieziemskie pieniądze to żaden przepis nie przeszkodzi mu w realizacji celu. Tak czy siak zakontraktuje sobie najlepszych. Czy będą jeździć wszyscy naraz czy nie pewnie mało go obchodzi. Ważne, że uda się zrealizować zamiar.

  33. Powrót do góry    #1337
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,096
    Kliknij i podziękuj
    6,518
    Podziękowania: 8,847 w 4,866 postach
    Lee

    Nie wiem co by bylo gdyby Start mial kupe kasy.Wiem za to ,ze ktorys z dwojki GH-AJ ( Protas zrezygnowal ) musial odejsc z Falubazu bo bylo ogranicznie do jednego z GP.
    Wiem rowniez,ze ze wzgledu na KSM ktos musial odejsc z Tarnowa czy Gorzowa.W Toruniu ktos z seniorow lub podstawowych juniorow musi siedziec na lawie,pomijajac juz nawet transfer Golloba.Inna opcja to zmiana klubu.
    To sa zmiany ktore wymuszaja ograniczenia ,w tym wlasnie KSM.Oczywiscie sa zmiany w druzynach niewymuszone regulaminem ,tylko co to ma do rzeczy skoro pisalem o tych wymuszonych?
    Pomijam juz ,ze KSM nie daje mozliwosci budowania druzyny na dluzsza perspektywe czyli dwu-trzyletnie kontrakty traca wlaciwie sens..To rowniez powoduje wieksza rotacje w zespolach.

    No i tego kota ewidentnie odwrociles,ale to szczegol.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 31-01-2013 o 20:14
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  34. Powrót do góry    #1338
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    7,428
    Kliknij i podziękuj
    4,452
    Podziękowania: 1,706 w 1,012 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Do klubu X przychodzi miliarder ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i mówi :
    - Macie mi zagwarantować mistrzostwo Polski. Daję wam 150 mln dolarów na transfery i kupcie kogo tam chcecie, powiedzmy dziesięciu czy tam dwunastu najlepszych zawodników świata, żeby nie było niespodzianek.
    (...)
    Myślę jednak, że się dogadamy. Moja propozycja jest taka : 10 milionów dolarów dla każdego - 1,5 za podpis, 8,5 po odbiorze złotych krążków. Będziecie jeździć na zmianę.
    Rozumiem, że chcesz udowodnić, że KSM nie jest przeszkodą. Nie jest, w dodatku mniejszą niż CI się wydaje.
    Wystarczy, że Szejk zaoferuje Witkowskiemu sponsoring ekstraligi na poziomie 10 mln USD. Z pewnością KSM zostaje zniesiony.
    I to od zaraz.

    EDIT: Ciekawi mnie co obiecał Witkowskiemu Bunio za wycofanie regulaminu finansowego.
    Ostatnio edytowane przez lemur6666 ; 31-01-2013 o 20:19

  35. Powrót do góry    #1339
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Wystarczyło naprawdę przeczytać tylko jedno zdanie, które na dodatek napisałem wielkimi literami - zawodników klasowych jest za mało, aby przy wzroście budżetu i aspiracji danego klubu nie wykupić kogoś z innego, słabszego (słabnącego) ośrodka, lub też by nie zainteresować się kimś, kogo forma idzie w górę. Gdyby Gniezno opływało w gotówkę, wówczas postawiłoby na Hancocka, Lindgrena, Bjerre a może i nawet na N. Pedersena (nie licząc KSM).
    Lee, ale co z tego ? Takie są własnie prawidła rynku. Dlatego własnie takie Gniezno nie dało rade kupić Hancocka, Pedersena czy Bjerre. Bo nie miało tyle kasy aby sprostać temu zadaniu. Wbrew pozorom Falubaz też nie ma aż takiej kasy aby do aktualnego składu dokupić Hancocka i Pedersena. Nie ma tyle kasy ponieważ zawodnicy ci są za drodzy. A są za drodzy bo jest ich niewielu. Jak by tych zawodników topowych było więcej, gdzieś tak w granicach 20 -30, to byliby znacznie tańsi bo konkurencja na rynku byłaby większa. No i jeszcze jedna bardzo ważna rzecz. jak zapewne wiesz, dzisiaj (przy obowiązującym KSM) tych kilku topowych zawodników kosztuje sporo więcej tylko właśnie ze względu na KSM. I tych drugoliniowych zresztą też. Przecież nikt głupi nie jest i liczyć umie. Każdy z nich wie do jakiego klubu pasuje jego KSM. Wiedzą to również działacze. I to jest własnie jeden z tych elementów który każe im często przepłacać zawodników. Twierdzę nawet, że większość z tych zawodników zaczyna już liczyć w połowie sezonu. I liczą co im się bardziej opłaca. I potem wychodzi, że Holta w Falubazie, Gollob w Toruniu, Jankowski w Gorzowie itd.

    EDIT: Ciekawi mnie co obiecał Witkowskiemu Bunio za wycofanie regulaminu finansowego.
    Jak to co ? Że go posadzi na VIP-ówce pomiędzy Moherem, Karolakiem i Lisem
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 31-01-2013 o 20:42
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  36. Powrót do góry    #1340
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,329
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez lemur6666 Zobacz posta
    EDIT: Ciekawi mnie co obiecał Witkowskiemu Bunio za wycofanie regulaminu finansowego.
    Podejrzewam, że nic. Pytanie raczej co Dworakowski, Zmora i Stępniewski obiecali Witkowskiemu w zamian za aprobatę regulaminu finansowego.

  37. Powrót do góry    #1341
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,096
    Kliknij i podziękuj
    6,518
    Podziękowania: 8,847 w 4,866 postach
    Cytat Zamieszczone przez lemur6666 Zobacz posta
    Rozumiem, że chcesz udowodnić, że KSM nie jest przeszkodą. Nie jest, w dodatku mniejszą niż CI się wydaje.
    Wystarczy, że Szejk zaoferuje Witkowskiemu sponsoring ekstraligi na poziomie 10 mln USD. Z pewnością KSM zostaje zniesiony.
    I to od zaraz.

    EDIT: Ciekawi mnie co obiecał Witkowskiemu Bunio za wycofanie regulaminu finansowego.

    Jap zaznaczyl,ze slowa o Katarze wypowiedzial powazny czlowiek,wiec jak mozecie podwazac jego przemyslenia?
    KSM jest skutecznym narzedziem do walki z Katarem,to przeciez oczywiste.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  38. Powrót do góry    #1342
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    KSM jest skutecznym narzedziem do walki z Katarem,to przeciez oczywiste.
    Tu też bym się zastanawiał. Gollobowi nawet KSM nie pomagał z jego Katarem
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  39. Powrót do góry    #1343
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    7,428
    Kliknij i podziękuj
    4,452
    Podziękowania: 1,706 w 1,012 postach
    Mariusz od miesięcy powtarzasz te swoje brednie jak mantrę:

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    (...)A są za drodzy bo jest ich niewielu. Jak by tych zawodników topowych było więcej, gdzieś tak w granicach 20 -30, to byliby znacznie tańsi bo konkurencja na rynku byłaby większa.
    Pozbądźmy się tych niewielu najlepszych wówczas CI obecnie średni staną się najlepszymi. Jak z tłumikami, przyzwyczaisz się do nowych czasów biegu. Temu miał służyć RF, ale nie bo przecież Holta to nie Hanckock a Gapiński to nie Gollob. A może uważasz, że Gapiński przy kontrakcie 3mln za sezon dałby radę dociągnąć do światowej czołówki ?

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No i jeszcze jedna bardzo ważna rzecz. jak zapewne wiesz, dzisiaj (przy obowiązującym KSM) tych kilku topowych zawodników kosztuje sporo więcej tylko właśnie ze względu na KSM.
    Tak jakby akurat Ci z najwyższym KSM byli najbardziej przepłacanymi w całej e-lipie.
    Doskonale wiesz, że najbardziej przepłaca się drugą linię. Nikt nie chce rajderów z KSM= 10
    po jak tu potem dociągnąć pozostałą piątką do limitu 40. Popatrz na Hancocka, myślisz, że on dostał więcej niż w 2012 ?
    Po co głupoty wypisujesz ?
    Ostatnio edytowane przez lemur6666 ; 31-01-2013 o 21:24

  40. Powrót do góry    #1344
    Zaawansowany Awatar zeta
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    1,946
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 89 w 45 postach
    Cytat Zamieszczone przez MaciekGKS Zobacz posta
    zeta,
    Mam dla Ciebie smutną wiadomość. Cały profesjonalny sport działa dzisiaj na rolowaniu długu. CAŁY.
    Mam dla Ciebie smutną wiadomość. Nie masz racji. 90 % (27 z 30 klubów) klubów NFL osiąga zysk. Ponad 60 % wszystkich klubów zawodowych ze wszystkich dyscyplin w USA osiąga zysk. Trudno żeby było inaczej skoro wydatki na płace są ledwie ułamkiem budżetu klubów (a w żużlu to jest ile? 70%?). Jeśli mają jakieś długi - niski poziom zadłużenia jest wręcz wskazany - to wynika on z tego, że kluby prowadzą też inną działalność oraz przede wszystkim są właścicielami innych gruntów, w tym stadionów. W Europie najlepsze kluby też tak działają. Czym innym jest, że taka Barcelona ma kilkaset milionów długu jak jest warta 1 mld, a co innego jak taka Polonia ma dług 1,5 mln zł gdy jej wartość jest niemal zerowa. W innych klubach wcale lepiej nie jest.

    Cytat Zamieszczone przez savage
    Wystarczy prześledzić, że od wielu, wielu lat pewne grono zespołów stanowi ścisłą czołówkę ligi, a pewne grono grupę ścisłych outsajderów. Spowodowane jest to wieloma czynnikami, a kluczową rolę gra "atrakcyjność miasta" z punktu widzenia sponsorów (oczywistym jest, że bardziej medialny jest średniak z New York Knicks, niż z Toronto Raptors, czy Minnesoty).

    Dla mnie NBA jest idealnym przykładem, ale właśnie w drugą stronę - oto liga, która od dziesiątek lat, robi co może, aby maksymalnie wyrównać poziom poprzez ograniczenia wydatków, draft, ograniczenia transferów etc., nadal nie potrafi zrealizować swoich założeń, a np Euroliga (idąc dalej przykładem koszykówki), serwuje nam wyjątkowo emocjonujące pojedynki, wyrównaną walkę na wysokim poziomie, a ograniczeń tam z roku na rok coraz mniej...
    Stary, nie wypowiadaj się na tematy o jakich nie masz pojęcia. Najlepsze kluby w NBA obecnie to: Oklahoma City Thunder, San Antonio Spurs, Los Angeles Clippers, Miami Heat, Memphis Grizzlies i New York Knicks. Poza SAS, każda, podkreślam każda z tych ekip jeszcze całkiem niedawno była na samym dnie ligi. Z kolei najgorsze w tej chwili Phoenix Suns, New Orleans Hornets, Orlando Magic, Cleveland Cavaliers, Washington Wizards czy Charlotte Bobcats były w przeciągu tego samego okresu na samym czubie (2 drużyny były w finałach, 2 kolejne w finałach konferencji). Tylko Bobcats to rokroczny outsider ale wynika to z tego, że to jest klub powstały w 2004 r. i to jest chyba najlepszy dowód, że pieniądze nie odgrywają w NBA najważniejszej roli.

    Więcej dowodów? Proszę bardzo. 5 najwięcej wydających na płace drużyn to: LA Lakers 100 milionów, Brooklyn Nets 88 milionów, Orlando 84 miliony, Miami 83 miliony, Philadelphia 81 milionów. Z tych drużyn tylko Miami i Brooklyn są w tej chwili na miejscach playoffowych. Nowojorscy Knicks od lat wydają na drużynę po około 100 milionów. Bez żadnych sukcesów. Dopiero teraz, gdy zeszli do 80 to zaczęli się liczyć. Byki po erze Jordana też przez ponad 10 lat byli totalnym szrotem. Jedynymi klubami, które od lat są w czołówce i z niej nie spadają (poza rocznymi przestojami) to LA Lakers i SA Spurs. Ci pierwsi, dlatego że ich wartość medialna jest oszałamiająca, a ci drudzy po prostu znakomicie zarządzają mimo gry w małym ośrodku (jak na warunki USA) oraz za małe pieniądze. Z kolei, mimo że Euroligą się nie interesuje, to czasem przejrze wyniki i jakoś "świeżości" w wynikach nie obserwuję. W czołówce wciąż te same ekipy, no teraz może więcej ekip tureckich.

    Ale my tu mieli o żużlu debatować, jutro postaram się odnieść do pozostałych "zarzutów"

    Hancock ktory trafil do Bydzi nie znalazl sie tam tylko dzieki temu ,ze nie zmiescil sie w Rzeszowie,ale dlatego ,ze odszedl Emil
    Dziwne, że sam Greg twierdzi inaczej
    Ostatnio edytowane przez zeta ; 31-01-2013 o 21:40

  41. Powrót do góry    #1345
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Popatrz na Hancocka, myślisz, że on dostał więcej niż w 2012 ?
    Lemur myśl trochę. Hancocka wyrwałeś bo Ci było wygodnie. Akurat mu się trafiła Polonia po perypetiach z Crumpem w Rzeszowie. Ale i tu twierdzę, ze wybrał większą kasę niż mu oferował Wrocek, w Rzeszowie miałby zdecydowanie więcej. . Popatrz na Pedersena ? Popatrz na Emila, popatrz na Golloba, itd.

    Pozbądźmy się tych niewielu najlepszych wówczas CI obecnie średni staną się najlepszymi. Jak z tłumikami, przyzwyczaisz się do nowych czasów biegu. Temu miał służyć RF, ale nie bo przecież Holta to nie Hanckock a Gapiński to nie Gollob. A może uważasz, że Gapiński przy kontrakcie 3mln za sezon dałby radę dociągnąć do światowej czołówki ?
    A co do tego ma Gapiński i jego 3 mln kontrakt ? W obłokach bujasz jak widzę.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  42. Powrót do góry    #1346
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Podejrzewam, że nic. Pytanie raczej co Dworakowski, Zmora i Stępniewski obiecali Witkowskiemu w zamian za aprobatę regulaminu finansowego.
    Widać mniej niż Bunio.

  43. Powrót do góry    #1347
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    No tak, skoro chcieli RF, to znaczy, że stać ich było na nieco mniej. Na szczęście.

  44. Powrót do góry    #1348
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,096
    Kliknij i podziękuj
    6,518
    Podziękowania: 8,847 w 4,866 postach
    Cytat Zamieszczone przez zeta Zobacz posta

    Dziwne, że sam Greg twierdzi inaczej
    Czyli gdyby nie odszedl Emil,Greg wyladowalby w Polonii?
    Zapytaj Grega lub Kanclerza.Sam jestem ciekaw co by odpowiedzeli.

    Holta twierdzil kiedys podpisujac kontrakt w Falubazie,ze jest zadowolony z powrotu do Czestochowy.
    Czasem czytam co twierdza zawodnicy,bo czesto poprawia mi to humor.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 01-02-2013 o 09:05
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  45. Powrót do góry    #1349
    Zaawansowany Awatar savage
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,936
    Kliknij i podziękuj
    250
    Podziękowania: 617 w 247 postach
    Cytat Zamieszczone przez zeta Zobacz posta
    Stary, nie wypowiadaj się na tematy o jakich nie masz pojęcia. Najlepsze kluby w NBA obecnie to: Oklahoma City Thunder, San Antonio Spurs, Los Angeles Clippers, Miami Heat, Memphis Grizzlies i New York Knicks. Poza SAS, każda, podkreślam każda z tych ekip jeszcze całkiem niedawno była na samym dnie ligi.
    Z kolei najgorsze w tej chwili Phoenix Suns, New Orleans Hornets, Orlando Magic, Cleveland Cavaliers, Washington Wizards czy Charlotte Bobcats były w przeciągu tego samego okresu na samym czubie (2 drużyny były w finałach, 2 kolejne w finałach konferencji).
    I to jest doskonały cytat, aby udowodnić Ci, że to o czym mówię (odnośnie hegemonii "atrakcyjnych" ośrodków), jest prawdą i stałym trendem w NBA.

    Przeanalizuj sobie teraz dlaczego takie teamy jak Knicks, Heat miały słabsze okresy, a dlaczego obecnie Cleveland czy Hornets mają takowe. Knicks polegli przez beznadziejną politykę transferową, ale Nowy Jork będzie zawsze mega atrakcyjnym miejscem do grania, dlatego Anthony tak nalegał, aby przetransferowano go z Nuggets, właśnie do (wcale nie lepszych wówczas) Knicks. Zobacz sobie jakie wielkie nazwiska przewijały się przez "wiecznych outsajderów" i czołowe (marketingowo) teamy ligi. Czy nie jest tak, że migracja gwiazd odbywa się raczej w jednym kierunku (ze słabych teamów, do największych ośrodków) ?

    Cleveland byli w finale, bo mieli Lebrona, ale zaraz jak skończył mu się kontrakt, to uciekł do Miami - miasta z topów atrakcyjności. Podobnie Bosh z Toronto.

    Knicks, mimo, że niedawno jeszcze byli jedną ze słabszych ekip, w ciągu 2-3 sezonów, szastali zawodnikami w lewo i prawo, mogąc wybierać niemal w każdym. Czy myślisz, że do takiej Minnesoty chętnie przeniósłby się Amare czy Carmelo ?

    Oklahoma bazuje na doskonałych młodych zawodnikach, którzy stworzyli team niemal od 0, ale to jest wyjątek, który potwierdza regułę. Generalnie słabe ośrodki potrafią się przebić do czuby tylko w momentach dobrego/dobrych wyborów w drafcie + ewentualnie dokoptowania kogoś do młodzian, którzy gwarantują walkę o jakieś cele. Problemem jest jednak to, że taki team długo miejsca w czołówce nie zagrzewa, bo po prostu wcześniej czy później, musi na rynku transferowym stanąć do boju w nierównej walce z większymi od siebie (mimo tylu ograniczeń, wyrównujących szanse) - przykłady można mnożyć: Shaq z Orlando do LAL, Lebron z Cleveland do Miami, Garnett z Minnesoty do Bostonu, Gasol z Memphis do LAL, Howard z Orl do LAL, Boozer z Utah do Chicago, Williams z Utah do New Jersey... W 99% przypadkach topowi zawodnicy wybierają topowe klubu, no chyba, że skusi ich monstrualna kasa (jak Garnetta kiedyś w Wolves), ale czy to są równe szanse, że jedni muszą płacić krocie, aby namówić gwiazdę do grania u siebie, a inni nie ?

    Tylko Bobcats to rokroczny outsider ale wynika to z tego, że to jest klub powstały w 2004 r. i to jest chyba najlepszy dowód, że pieniądze nie odgrywają w NBA najważniejszej roli.
    Przeanalizuj sobie jak tworzony był klub (draft z teamów w NBA) i jego wybory w drafcie pierwszoroczniaków, oraz dalszą politykę transferową (m.in. pozbycie się Wallace'a, Okafora).

    Więcej dowodów? Proszę bardzo. 5 najwięcej wydających na płace drużyn to: LA Lakers 100 milionów, Brooklyn Nets 88 milionów, Orlando 84 miliony, Miami 83 miliony, Philadelphia 81 milionów. Z tych drużyn tylko Miami i Brooklyn są w tej chwili na miejscach playoffowych. Nowojorscy Knicks od lat wydają na drużynę po około 100 milionów. Bez żadnych sukcesów. Dopiero teraz, gdy zeszli do 80 to zaczęli się liczyć. Byki po erze Jordana też przez ponad 10 lat byli totalnym szrotem. Jedynymi klubami, które od lat są w czołówce i z niej nie spadają (poza rocznymi przestojami) to LA Lakers i SA Spurs. Ci pierwsi, dlatego że ich wartość medialna jest oszałamiająca, a ci drudzy po prostu znakomicie zarządzają mimo gry w małym ośrodku (jak na warunki USA) oraz za małe pieniądze. Z kolei, mimo że Euroligą się nie interesuje, to czasem przejrze wyniki i jakoś "świeżości" w wynikach nie obserwuję. W czołówce wciąż te same ekipy, no teraz może więcej ekip tureckich.
    Tylko (skoro interesujesz się NBA), sam wiesz, jak istotna jest ta "wartość medialna". Drużyna z LA, NY, Chi itd. ma dużo większą szansę wyrwać zawodnika na niższym kontrakcie (bo i tak wróci mu się to z reklam), zaś taka Minnestota, musi dopłacić "zachętowe" za to, żeby ktoś zdecydował się grać na terenie Ameryki B.

    Pozdrawiam i kończę OFF Topic (jak coś chętnie podyskutuję na PW)

    P.S.
    Analogiczne ryzyko zachodzi w speedway'u, przy ustaleniu sztywnych ograniczeń finansowych np. na kontrakt jednego zawodnika. To niestety może prowadzić do pogłębienia hermetyzacji żużla na danym obszarze geograficznym: Oczywistym jest, że jeżeli dany zawodnik dostanie X za sezon np. w Rzeszowie, Tarnowie, czy Częstochowie, to sumarycznie zarobi mniej, niż X w Gdańsku (biorąc pod uwagę chociażby transport ze Szwecji, Angli itd. co tydzień).
    Wiadomym jest, że jeżeli w ciągu roku od kwoty X musisz odjąć jeszcze 100 000 zł na dodatkowy transport na drugi koniec kraju, to co miałoby Cię przekonać do tego, aby zamiast np. Gdańska, wybierzesz Tarnów ? Miłość do miasta/klubu ? Tego w speedway'u jak na lekarstwo

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez savage ; 01-02-2013 o 11:06
    Z twarzy podobny zupełnie do nikogo...


  46. Powrót do góry    #1350
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,688
    Kliknij i podziękuj
    1,136
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez MaciekGKS Zobacz posta
    zeta,
    Mam dla Ciebie smutną wiadomość. Cały profesjonalny sport działa dzisiaj na rolowaniu długu. CAŁY.
    Dodam Ci obraz z naszego podwórka.Miasto ,które miało 2 drużyny bokserów stale w czołówce lig. Medaliści olimpiad w składach.Pełna hala stoczni na meczach.Hala się spaliła. Ale przed pożarem nie było tam żadnego pięściarza. Dyskoteka. Popatrz co się stało z Gedanią. Najstarszy klub,wielkie przedwojenne i powojenne tradycje.Alex Antkiewicz w grobie. Gedania też. Gdzie sie podziali słynni "Korsarze".Grali w beznadziejnej hali-dawnej stajnie.Teraz lepszą halę ma gimnazjum. Wysocki,Dregier,Młynarczyk,Jurgiełło, Jurkiewicz.Co nazwisko to reprezentant kraju. Seryjnie zdobywane mistrzostwo kraju. Gdzie jest gdańska szkoła piłki ręcznej ? Tyle tytułów mistrza. Gdzie Spójnia-wielokrotne mistrzynie Polski w kosza. Gdzie siatkarze GKS-u ? Hale pobudowano nową dla nich. Teraz rozwalona. Gdzie słynna Polonia z Michalskim i Szarmachem ? Gdzie się znalazł polski hokej ? Hala Olivii czynna. Nie spłonęła. Gdzie jest gdański hokej ? Ruina. Dzisiaj nowa koncepcja z Czerkawskim na przynętę. Jak IME w żużlu. Twoją receptą na tę zapaść kulturową jest rolowanie długów. Bo oni, bo ktosie jakieś...

    Morał ? Jak ktoś ma nieziemskie pieniądze to żaden przepis nie przeszkodzi mu w realizacji celu. Tak czy siak zakontraktuje sobie najlepszych. Czy będą jeździć wszyscy naraz czy nie pewnie mało go obchodzi. Ważne, że uda się zrealizować zamiar.
    Wnioskowanie to poważna umiejętność. Twoje jest zerowa. Morały to praw z tą wiedzą na podwórku. Nie potrafisz wnieść do dyskusji o uzdrowienia żużla żadnej myśli. Nic. Jest dział "magiel" proszę tam się udać, a nie zaśmiecać dyskusji. Kiedyś ,gdy rozmawiali przy stole poważni ludzie, to dzieci mogły się bawić pod stołem. Jak przeszkadzały to mama wyprosiła na podwórko. Teraz każdy anonim mający klawiaturę, wiedzę w internecie, a tabliczkę mnożenia w telefonie może publicznie wynurzać się jak w dyskusji plebana z rozumem o diable. Proszę umieszczać swoje " myśli" w koszu. Jest okienko na pulpicie monitora. Kieruję to też do Mariusza i CarlitosFalubaz.
    Ostatnio edytowane przez Jap ; 01-02-2013 o 15:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •