Strona 136 z 273 PierwszyPierwszy ... 3686126134135136137138146186236 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6,076 do 6,120 z 12262

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

  1. Powrót do góry    #6076
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,964
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Co to ma do rzeczy?
    Zawodnicy negocjowali z prezesami umowy gdzie nie bylo mowy o naklejkach.
    To prezesi zmienia zasady gry,nie zawodnicy.
    To nie jest problem finansow a zasad.
    Sorry ale jesli jakis zleceniodawca po dograniu wszystkich
    szczegolow i uzgodnieniu ceny,na drugi dzien podsunalby mi
    kilka dodatkowych obowiazkow,wczoraj wynegocjowane warunki uznalbym za niewazne.
    Ty bys postapil inaczej?
    Dzis kaze ci okleic samochod,jutro bude dla psa a za tydzien kaze ci samemu szczekac.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 05-11-2017 o 17:35
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  2. Powrót do góry    #6077
    Stały bywalec Awatar macropus
    Dołączył
    09-12-2012
    Postów
    1,192
    Kliknij i podziękuj
    359
    Podziękowania: 598 w 283 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Co to ma do rzeczy?
    Zawodnicy negocjowali z prezesami umowy gdzie nie bylo mowy o naklejkach.
    To prezesi zmienia zasady gry,nie zawodnicy.
    To nie jest problem finansow a zasad.
    Sorry ale jesli jakis zleceniodawca po dograniu wszystkich
    szczegolow i uzgodnieniu ceny,na drugi dzien podsunalby mi
    kilka dodatkowych obowiazkow,wczoraj wynegocjowane warunki uznalbym za niewazne.
    Ty bys postapil inaczej?
    No przecież piszę, że tak naprawdę problem wg mnie nie jest w samych zasadach, bo tam są potrzebne tylko kosmetyczne zmiany (wyrzucić punkt i akceptowaniu zmian in blanco, ewentualnie skorygować kwoty/procenty), tylko problem jest w sposobie wprowadzenia zmian. Prezesi doskonale wiedzieli co będzie w nowym regulaminie, więc po co w ogóle prowadzili negocjacje w październiku? To nie są dwa telefony w pół godziny, tylko kawał pracy wykonywanej na przestrzeni kilku tygodni, a wszystko trzeba i tak robić od nowa. Nie wierzę, że ktoś w Ekstralidze był takim optymistą, że sądził, że przejdzie to bez echa.

  3. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi macropus za jego przydatny post!

    kingpin (05-11-2017)

  4. Powrót do góry    #6078
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,964
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    No i o to samo nam chodzi.
    Niepotrzebnie kwiczy sie tu na zawodnikow wypominajac im niby kokosy,skoro wina lezy calkowicie po stronie SE.

    Pisales rowniez o ciezkiej pracy marketingowej ktora przynosi efekty i ja sie z tym w 100% zgadzam.
    Tylko zapomniales,ze te efekty sa tez zasluga zawodnikow oraz kibicow.
    Gdyby nie zawodnicy,nie byloby kibicow.Gdyby nie bylo kibicow,nie byloby reklam i TV.Kazdy sie tu uzupelnia a mam
    wrazenie,ze SE widzi tylko czubek wlasnego nosa.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 05-11-2017 o 17:52
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  5. Powrót do góry    #6079
    Stały bywalec Awatar macropus
    Dołączył
    09-12-2012
    Postów
    1,192
    Kliknij i podziękuj
    359
    Podziękowania: 598 w 283 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    No i o to samo nam chodzi.
    Niepotrzebnie kwiczy sie tu na zawodnikow wypominajac im niby kokosy,skoro wina lezy calkowicie po stronie SE.
    No może nie do końca o to samo nam chodzi, bo nie wiem jak ogólnie spoglądasz na dopisane punkty

    Kwestia terminu ogłoszenia, to jest kpina i to jest fakt. Ale większość zmian, tylko po ewentualnych lekkich korektach bym zostawił. Liga chce być profesjonalna, to wiemy. Tylko żużlowcy chyba do końca nie wiedzą czy chcą być sportowcami, firmami, sprzedawcami pamiątek czy showmenami.

    Pisze się, że Ekstraliga to gówno owinięte w ładne złotko - chcą coś z tym w końcu zrobić i mimo, że wg mnie koncepcja gruntownie nie jest zła, to wykonanie pokazuje, że jednak cały czas bliżej nam do tego co jest tym złotkiem owinięte. Wprowadzają profesjonalizm bardzo nieprofesjonalnie.

  6. Powrót do góry    #6080
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,964
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Same zapisy uwazam za nic strasznego,byle byly wynegocjowane a nie narzucone.
    Ogolnie uwazam ,ze to proba zamordyzmu i tchorzostwo prezesow,o czym pisalem wczesniej na podstawie tego co napisal STH.
    Traktowanie w ten sposob zawodnikow i jeszcze szantaz,ze jak sie nie zgodza to ciau,uwazam za skrajnie nieodpowiedzialne i chamskie.
    Strony powinny traktowac sie po partnersku a nie z pozycji sily.
    Potem zdziwienie prezesow,ze zawodnicy tez ich traktuja typowo biznesowo i nie do konca fair.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 05-11-2017 o 18:00
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  7. Powrót do góry    #6081
    Ekspert
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    13,175
    Kliknij i podziękuj
    1,537
    Podziękowania: 1,187 w 907 postach
    Cytat Zamieszczone przez macropus Zobacz posta
    No może nie do końca o to samo nam chodzi, bo nie wiem jak ogólnie spoglądasz na dopisane punkty

    Kwestia terminu ogłoszenia, to jest kpina i to jest fakt. Ale większość zmian, tylko po ewentualnych lekkich korektach bym zostawił. Liga chce być profesjonalna, to wiemy. Tylko żużlowcy chyba do końca nie wiedzą czy chcą być sportowcami, firmami, sprzedawcami pamiątek czy showmenami.

    Pisze się, że Ekstraliga to gówno owinięte w ładne złotko - chcą coś z tym w końcu zrobić i mimo, że wg mnie koncepcja gruntownie nie jest zła, to wykonanie pokazuje, że jednak cały czas bliżej nam do tego co jest tym złotkiem owinięte. Wprowadzają profesjonalizm bardzo nieprofesjonalnie.
    Dokładnie. Te zmiany wydają się być całkiem sensowne (poza żądaniem wyrażenia z góry zgody na przyszłe zmiany w regulaminie). Bo w zasadzie, jak to wprowadzić, jeżeli nie regulaminem?

    Inna rzecz, to sposób działania - z zaskoczenia, bez dyskusji.... Tutaj władze ligi się nie popisały...

    Ale sądzę, że po wyrzuceniu tego dziwnego zapisu, pozostałe postanowienia przejdą a zawodnicy się zgodzą jechać. Zawodnicy ogłoszą sukces polegający na wyłączeniu tej zgody na zmiany regulaminowe z góry..i jakoś to będzie.


    Będzie to kolejna burza w szklance wody...

    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Same zapisy uwazam za nic strasznego,byle byly wynegocjowane a nie narzucone.
    .
    Ale wynegocjowane z kim? Z każdym żużlowcem oddzielnie, z Cegielskim (żart ), ze stowarzyszeniem zawodników (a wszyscy należą?) czy jak?

    Tak czysto praktycznie...

    Ale co do zasady zgoda. Można to było pewnie lepiej załatwić. Nie narzucać z zaskoczenia akurat wtedy kiedy kontrakty są podpisywane. Mogli to trochę wcześniej ogłosić jako propozycję, byłby czas na rozmowy. A i emocje już by pewnie nieco opadły...
    Ostatnio edytowane przez JaacPoz ; 05-11-2017 o 18:11

  8. Powrót do góry    #6082
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,964
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Tak czysto praktycznie to znowu pieprzysz trzy po trzy.
    Cegielski podpisuje aneksy do kontraktow czy robia to zawodnicy?
    Prezesi powinni negocjowac z zawodnikami kontrakty w oparciu m.i.n o ten aneks a nie go ukrywac.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 05-11-2017 o 18:15
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  9. Powrót do góry    #6083
    Ekspert
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    13,175
    Kliknij i podziękuj
    1,537
    Podziękowania: 1,187 w 907 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Tak czysto praktycznie to znowu pieprzysz trzy po trzy.
    Cegielski podpisuje aneksy do kontraktow czy robia to zawodnicy?
    Czy ja pisałem o podpisywaniu , czy o negocjowaniu? Zwykle przy tak dużej liczbie podmiotów negocjuje się z ich przedstawicielami. Z czysto praktycznego punktu widzenia... Ponadto wskazałem, że z Cegielskim to żart...

    Ale jeżeli chcesz, by negocjowali z każdym oddzielnie, to wiadomo,że nie wprowadzą zmian w regulaminie,. A jednak organizatorem rozgrywek jest Ekstraliga, a nie każdy poszczególny zawodnik... Czy jednolite stroje w meczach ligowych także mieli wynegocjować z każdym zawodnikiem z osobna? To pewnie by do dziś jeszcze nie weszły...
    Ostatnio edytowane przez JaacPoz ; 05-11-2017 o 18:20

  10. Powrót do góry    #6084
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,964
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Kontrakt sie tylko podpisuje czy wczesniej tez negocjuje?
    To podczas negocjacji jest czas aby zapoznac sie z wszystkimi obowiazkami
    czy moze uwazasz,ze zawodnicy nie musza?
    Ty tez podpisujesz umowe nie czytajac o obowiazkach z niej wynikajacych?
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  11. Powrót do góry    #6085
    Ekspert
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    13,175
    Kliknij i podziękuj
    1,537
    Podziękowania: 1,187 w 907 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Kontrakt sie tylko podpisuje czy wczesniej tez negocjuje?
    To podczas negocjacji jest czas aby zapoznac sie z wszystkimi obowiazkami
    czy moze uwazasz,ze zawodnicy nie musza?
    Ty tez podpisujesz umowe nie czytajac o obowiazkach z niej wynikajacych?


    Skąd takie wnioski?

    Nie zawsze ten kto negocjuje jest tym kto podpisuje.

    Gdzie napisałem, że żużlowcy by nie przeczytali umów przed podpisaniem. Ich pełnomocnik negocjuje i w ich imieniu działa, następnie to co ustalone jest podpisywane przez zawodników, gdzie problem?

    Nie odpowiedziałeś na pytanie,jak chcesz wprowadzić zmiany negocjując z każdym zawodnikiem oddzielnie? Zbierze się wesoła gromada i będą sejmikować? A może zarządzisz głosowanie?

  12. Powrót do góry    #6086
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,964
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    No kuswa nie wiem jak oni sklecaja druzyny negocjujac z kazdym zawodnikiem z osobna.
    Czarna magia.

    Problem w tym,ze maja co innego podpisac niz wynegocjowali.
    Za trudne?

    Nie chodzi o negocjowanie z kazdym z osobna pana Stepniewskiego a negocjacje klubowe w oparciu m.i.n o obowiazujacy regulamin.
    Nosz kuswa,ile mozna klepac to samo!
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 05-11-2017 o 18:31
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  13. Powrót do góry    #6087
    Ekspert
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    13,175
    Kliknij i podziękuj
    1,537
    Podziękowania: 1,187 w 907 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    No kuswa nie wiem jak oni sklecaja druzyny negocjujac z kazdym zawodnikiem z osobna.
    Czarna magia.
    Naprawdę nie widzisz tutaj różnicy? Zawodnik podpisuje kontrakt lub nie. Zawsze klub może zwrócić się do innego żużlowca, zawodnik tak samo może złożyć ofertę w innym klubie. Umowy nie są co do joty identyczne. Jest wybór..

    A regulamin (tutaj być może Ciebie zaskoczę? ) jest jednakowy dla wszystkich. I to jest ta różnica. Wystarczająco jasno?

  14. Powrót do góry    #6088
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,964
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Ja pier...
    Regulamin jest rowny dla wszystkich pod warunkiem ,ze wszyscy go znaja.
    Teraz cos swita?
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 05-11-2017 o 18:46
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  15. Powrót do góry    #6089
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,676
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 316 w 172 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Pisales rowniez o ciezkiej pracy marketingowej ktora przynosi efekty i ja sie z tym w 100% zgadzam.
    Tylko zapomniales,ze te efekty sa tez zasluga zawodnikow oraz kibicow.
    Gdyby nie zawodnicy,nie byloby kibicow.Gdyby nie bylo kibicow,nie byloby reklam i TV.Kazdy sie tu uzupelnia a mam
    wrazenie,ze SE widzi tylko czubek wlasnego nosa.
    W tej wyliczance brakuje Ci jeszcze jednego ogniwa, moim zdaniem najważniejszego, czyli ludzi, dzięki którym ci zawodnicy mają w ogóle zajęcie, tj. tych, którzy są drugą stroną podpisywanych przezeń kontraktów. Kibic tego nie robi, telewizja też nie. Jedni i drudzy są tylko i aż beneficjentem tychże ustaleń.

    Już dawno o tym wspominałem, w pierwszej kolejności należy chronić kluby jako podmioty organizacyjne, bo to one załatwiają sponsorów, one podpisują się pod umowami i one w stu procentach biorą na siebie obowiązek wywiązania się z nich. Nie mają na dodatek żadnej kontroli nad wydawanymi przez siebie pieniędzmi, zwłaszcza na tzw. przygotowanie do sezonu, o kontuzjach w innych ligach i możliwości wyegzekwowania jakichkolwiek odszkodowań nawet nie wspomnę. Żużlowcy muszą mieć świadomość tego, skąd te pieniądze na ich kontrakty się biorą i że, czy im się to podoba, czy nie, są częścią większego tworu, który po to również powstał, by ułatwić pozyskanie funduszy na funkcjonowanie tej niszowej zabawy dla kilkuset jej uprawiaczy.

    Wszystkie te spory o naklejki i inne pierdoły tylko pokazują, jak dalece upośledzony jest to sport. Brakuje w nim ludzi z jakimkolwiek szerszym spojrzeniem, brak jest realnych celów, prób stworzenia optymalnego modelu finansowania, kluby łatają dziury, padają, powstają i tak w kółko. To ma być ten żużel dla kibica, telewizji, sponsora? To jest zwykłe topienie pieniędzy i co gorsza, domaganie się przez wielu, aby topiono ich jeszcze więcej.

    Tu nie ma miejsca na żadne prawa wolnego rynku, czy jak to kto tam jeszcze określi. W kontekście ligi zorganizowanej w ten sposób, musi dochodzić do sytuacji win-win, inaczej nie ma to kompletnie żadnego sensu. Choć uważam, że nie tylko SE powinna tak działać, ale to temat na inną rozmowę.


  16. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Lee za jego przydatny post!

    Semen (05-11-2017)

  17. Powrót do góry    #6090
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,964
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    To prawda,tylko ja odpowiadalem forumowiczom ktorzy stawiaja znak rownosci miedzy klubami i SE.
    Dla nich i po czesci to prawda, SE to kluby.Dodalem wiec do tego kibicow i zawodnikow,bo dopiero wtedy mamy calosc.
    Ktos inny doda to tego samorzady i tez nie bez racji,bo w wielu miastach zuzel istnieje na tak wysokim poziomie dzieki
    olbrzymiemu finansowaniu przez samorzad.Ale to tez po czesci zasluga tych ludzi o ktorych wspominasz i kibicow.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 05-11-2017 o 19:20
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  18. Powrót do góry    #6091
    Ekspert
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    13,175
    Kliknij i podziękuj
    1,537
    Podziękowania: 1,187 w 907 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Ja pier...
    Regulamin jest rowny dla wszystkich pod warunkiem ,ze wszyscy go znaja.
    Teraz cos swita?
    No właśnie... go (ten regulamin, znaczy się) .. wszyscy poznają... ?

    Fajny?
    Ostatnio edytowane przez JaacPoz ; 05-11-2017 o 19:42

  19. Powrót do góry    #6092
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,964
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Nie jestem strona,wiec znac nie musze.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  20. Powrót do góry    #6093
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,683
    Kliknij i podziękuj
    1,121
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    kingpin-

    Piszesz najczęściej jasno i rozsądnie. Jednak tym razem nie mogę się zgodzić z Twoimi argumentami.
    Ta naklejka na busie jest tylko niuansem. Ale pokazuje jak zawodnicy popłynęli. O przyczynach tego stanu w jakim jesteśmy obecnie. I o tym jestem rozmawiać gotowy.

    Tylko zapytam w kwestii busów- czy nie jest dziwne, że zawodnik X Racing oblepi się wszystkimi sponsorami, tylko zabrakło miejsca na imię klubu-chlebodawcy? Tak to poszło. Nie dziwi Cię to?

    Jasne, że masz wątpliwość- za późno, nie uzgodniono z zawodnikami itp.
    Jeżeli regulaminy rozgrywek klubowych stale są nowelizowane, nie tylko w żużlu, to pora po zakończeniu sezonu, a przed terminem otwarcia okienka transferowego jest niedobra? To nie jest żadna rewolucja. Co by zmienił termin miesiąc wcześniej. Moim zdaniem nic.
    Czy PZPN robiąc rewolucyjną tabelę uzgadniał to z zawodnikami? Z klubami owszem i raczej narzucił swoje rozwiązanie. Tu naciskały kluby od lat. Sam zresztą pierwszy post, jaki kilka lat temu napisałem na forum Sportboard.pl to była kwestia prywaty zawodników i padających pracodawców.

    Pisałem o kryminalnych powiązaniach zawodnik-klub-sponsor. Tylko ja pisałem o klubie. Ale sponsorzy już się wzięli za ustawienie tabeli ligi-spadków i awansów.
    Ostatni mecz w Gdańsku nic Ci nie sugerował? To kto tu kręci lody? Klub w osobie p. Termińskiego, czy zawodnicy i ich sponsorzy? Odpowiedzią na to pytanie są nowe zapisy. Muszą być, jeżeli żużel ma przetrwać.

    Tak przy okazji zapytam-czy nikogo nie zastanowiło, kiedy na zawodach w Gdańsku 14 08 2017- PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi-( sami najlepsi ) zawodnik J.Hampel jedzie 5 x zero?
    Dlaczego n.p. zawodnik z Twojego klubu ma szlaban na jakiekolwiek zawody w Gdańsku, jeżeli będzie miał wpływ na zaproszenie T.Zdunek? I nie ma to żadnego związku z barażami, gdyż powiedział to z rok wcześniej.
    Prezes Stępniewski widzi, że albo on walnie pięścią w stół, albo jego walną.

  21. Powrót do góry    #6094
    Super Typer Grand Prix Awatar Scroll
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    3,633
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 802 w 340 postach

    Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    Tak przy okazji zapytam-czy nikogo nie zastanowiło, kiedy na zawodach w Gdańsku 14 08 2017- PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi-( sami najlepsi ) zawodnik J.Hampel jedzie 5 x zero?
    Dlaczego n.p. zawodnik z Twojego klubu ma szlaban na jakiekolwiek zawody w Gdańsku, jeżeli będzie miał wpływ na zaproszenie T.Zdunek? I nie ma to żadnego związku z barażami, gdyż powiedział to z rok wcześniej.
    Prezes Stępniewski widzi, że albo on walnie pięścią w stół, albo jego walną.
    Ja moge mowic za siebie - mnie nie zastanowilo.
    W IMME 2016 Patryk Dudek i pewien forumowicz wytlumaczyli nam po co sie jedzie na takie zawody jak IMME
    Ostatnio edytowane przez Scroll ; 06-11-2017 o 00:53

  22. Powrót do góry    #6095
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,683
    Kliknij i podziękuj
    1,121
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Tak, tak. To doniosły wkład, który wniosłeś w dział-Co należy zmienić....
    Jeszcze tylko brakuje oczywistej oczywistości z TVP1 o 19:30 i @Mariusza. Już Ci (nam) wytłumaczyli.Można gasić światło.

  23. Powrót do góry    #6096
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,964
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    kingpin-

    Piszesz najczęściej jasno i rozsądnie. Jednak tym razem nie mogę się zgodzić z Twoimi argumentami.
    Ta naklejka na busie jest tylko niuansem. Ale pokazuje jak zawodnicy popłynęli. O przyczynach tego stanu w jakim jesteśmy obecnie. I o tym jestem rozmawiać gotowy.

    Tylko zapytam w kwestii busów- czy nie jest dziwne, że zawodnik X Racing oblepi się wszystkimi sponsorami, tylko zabrakło miejsca na imię klubu-chlebodawcy? Tak to poszło. Nie dziwi Cię to?

    Jasne, że masz wątpliwość- za późno, nie uzgodniono z zawodnikami itp.
    Jeżeli regulaminy rozgrywek klubowych stale są nowelizowane, nie tylko w żużlu, to pora po zakończeniu sezonu, a przed terminem otwarcia okienka transferowego jest niedobra? To nie jest żadna rewolucja. Co by zmienił termin miesiąc wcześniej. Moim zdaniem nic.
    Czy PZPN robiąc rewolucyjną tabelę uzgadniał to z zawodnikami? Z klubami owszem i raczej narzucił swoje rozwiązanie. Tu naciskały kluby od lat. Sam zresztą pierwszy post, jaki kilka lat temu napisałem na forum Sportboard.pl to była kwestia prywaty zawodników i padających pracodawców.

    Pisałem o kryminalnych powiązaniach zawodnik-klub-sponsor. Tylko ja pisałem o klubie. Ale sponsorzy już się wzięli za ustawienie tabeli ligi-spadków i awansów.
    Ostatni mecz w Gdańsku nic Ci nie sugerował? To kto tu kręci lody? Klub w osobie p. Termińskiego, czy zawodnicy i ich sponsorzy? Odpowiedzią na to pytanie są nowe zapisy. Muszą być, jeżeli żużel ma przetrwać.

    Tak przy okazji zapytam-czy nikogo nie zastanowiło, kiedy na zawodach w Gdańsku 14 08 2017- PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi-( sami najlepsi ) zawodnik J.Hampel jedzie 5 x zero?
    Dlaczego n.p. zawodnik z Twojego klubu ma szlaban na jakiekolwiek zawody w Gdańsku, jeżeli będzie miał wpływ na zaproszenie T.Zdunek? I nie ma to żadnego związku z barażami, gdyż powiedział to z rok wcześniej.
    Prezes Stępniewski widzi, że albo on walnie pięścią w stół, albo jego walną.
    Tyle,ze ja sie zgadzam z tym co piszesz czy pisali inni z ktorymi wczoraj dyskutowalem.
    Po prostu za pozno sobie wyjasnilismy pewne rzeczy,moze z mojej winy.
    Ja nie mam nic przeciwko naklejkom czy innym sprawa poruszanym w tej dyskusji.
    Krew mnie tylko zalewa jak traktuje sie ludzi ktorzy ryzykuja zdrowie i zycie dostarczajac nam rozrywke,przy okazji
    oczywiscie zarabiajac na godne zycie,ale nie tylko swoje ,rowniez dzialaczy o czym sie chyba zapomina.
    Czy pan Stepniewski moglby wyplacac sobie sowite wynagrodzenie + pewnie premie gdyby nie bylo Hampela,Gollobow czy
    Woffindenow? No raczej nie.Dlatego odlozmy juz na bok argumenty,ze zawodnicy to pijawki,drenuja klubowe budzety,
    bo nikt prezesow nie zmusza do przeplacania a poza tym w stosunku do ryzyka ktore ponosza,zarabiaja i tak niezbyt duze pieniadze.
    Pamietajmy przy tym,ze ten co zarobi milion ryzykuje tak samo jak ten co zarobi 500.00 czy nawet 300.000 i odpowiedzmy sobie na pytanie,czy
    ci ludzie zasluguja na traktowanie tak przedmiotowo jak robi to SE.
    Ktos napisal,ze w tym sporze nie stoi po zadnej ze stron,bo winy jest 50 na 50.
    Otoz nie tak powinno podchodzic sie do sprawy.Trzeba wziac pod uwage rowniez te aspekty a ktorych wyzej i wtedy wyjdzie,ze
    pan Terminski czy Zmora ryzykuja w tej grze jedynie dobrym imieniem,bo niby co spotkalo takiego Maslanke,Batorskiego czy znanego i
    podobno cenionego gorzowskiego mecenasa? Ano nic,niektorzy z nich sa w tej chwili cenionymi ekspertami dla dziennikarskich hien.
    Druga strona konfliktu ryzykuje zdrowiem i czasami zyciem,dlatego nic nie powinno odbywac sie bez nich a mam wraznie ,ze SE traktuje ich jak niewolnikow
    majacych trzymac ryj na klodke i wykonywac polecenia pana.I nie chodzi tu o naklejke ale jest ona symbolem tego jak zawodnicy sa traktowani.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  24. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    Phenomenon (06-11-2017)

  25. Powrót do góry    #6097
    Zaawansowany Awatar Robert_Leszno
    Dołączył
    01-05-2008
    Postów
    2,105
    Kliknij i podziękuj
    422
    Podziękowania: 586 w 344 postach
    Pomyślałby kto Kingpin, że zawodnicy to są tacy święci. Może i są, ale święte krowy. Może oprócz gwarantowanej stawki za punkt, gwarantowanej kwoty za przygotowanie do sezonu, gwarantowanej ilości wyścigów może niech wpiszą sobie w kontrakty również gwarantowaną ilość punktów w meczu? Nie tego nie zrobią, bo oni wcale nie muszą gwarantować jakiegokolwiek poziomu. A po przegranym meczu, to dwa zdania, że szkoda, że nie udało się, a w ogóle to nie mam czasu, bo śpieszę się na samolot do Szwecji...
    Naprawdę uważasz, że te zapisy są aż tak krzywdzące? Czy Ty jak masz umowę o pracę na określony czas to możesz sobie w kulki lecieć i pracodawca nie może Cię zwolnić, ani Ci nie obniży wynagrodzenia?

    Jedyny zapis który wydaje mi się nawet niezgodny z prawem, to akceptacja ewentualnych zmian regulaminu przed ich wprowadzeniem. Nawet jak się zmienia umowa z gazownią, to przysługuje prawo wypowiedzenia umowy bez utraty jakichkolwiek korzyści.
    #MistrzJestJeden #ZdrowiaTomasz

    PRZEGLĄD SPORTOWY - NIE CZYTAM !!! SYFÓW JUŻ TEŻ NIE !

  26. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Robert_Leszno za jego przydatny post!

    dockm (06-11-2017), grafi25 (06-11-2017)

  27. Powrót do góry    #6098
    Zaawansowany Awatar gkm_fan
    Dołączył
    12-04-2007
    Postów
    1,978
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 570 w 314 postach
    Warto też dodać, że w gronie samych zawodników zaczyna się rozłam. Rune Holta już podpisał kontrakt z Get Well Toruń, Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa też już ma umowę z jednym z nowych zawodników. Działacze MRGARDEN GKM Grudziądz również doszli do porozumienia z żużlowcami, którzy dotąd mieli jedynie uzgodnione warunki. Oni też będą na dniach podpisywać umowy.
    Tyle na temat tego protestu.

  28. Powrót do góry    #6099
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,964
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Taaa.. sami sobie wpisuja.
    Masz racje Robert_Leszno.

    Co by nie powiedziec,to prezesi odpowiadaja za wysokosc kontraktu i co sie w nim znajdzie.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  29. Powrót do góry    #6100
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,471
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    Cytat Zamieszczone przez gkm_fan Zobacz posta
    Tyle na temat tego protestu.
    Toć pisalem ze Holta zachwycony.
    A cala reszta w tym co cytujesz to jest "podobno"
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  30. Powrót do góry    #6101
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,683
    Kliknij i podziękuj
    1,121
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez Robert_Leszno Zobacz posta

    ...Jedyny zapis który wydaje mi się nawet niezgodny z prawem, to akceptacja ewentualnych zmian regulaminu przed ich wprowadzeniem. Nawet jak się zmienia umowa z gazownią, to przysługuje prawo wypowiedzenia umowy bez utraty jakichkolwiek korzyści.
    Tylko to nie tak. Eliga zarządza rozgrywkami i ustanawia ich regulamin. Dotyczy on klubów.
    Zawodnicy nie mają umów z regulatorem rozgrywek. Kluby są, bo muszą być podmiotem rozgrywek. Nie dajmy się zwariować.

  31. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Jap za jego przydatny post!

    Robert_Leszno (06-11-2017)

  32. Powrót do góry    #6102
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Czy w przypadku braku jazdy 90 buntowników e-liga zbierze 60 luda do jazdy?

    Swoją drogą - skąd Cegła wziął 90 nazwisk? Andrzej Huszcza też to podpisał?
    Ostatnio edytowane przez Malin017 ; 06-11-2017 o 22:20
    !Adrian walcz!

  33. Powrót do góry    #6103
    Zaawansowany Awatar Robert_Leszno
    Dołączył
    01-05-2008
    Postów
    2,105
    Kliknij i podziękuj
    422
    Podziękowania: 586 w 344 postach
    Cytat Zamieszczone przez Malin017 Zobacz posta
    Czy w przypadku braku jazdy 90 buntowników e-liga zbierze 60 luda do jazdy?

    Swoją drogą - skąd Cegła wziął 90 nazwisk? Andrzej Huszcza też to podpisał?
    "Tomek" nie, ale obok biura Cegły przechodziła akurat wycieczka japońskich turystów i oni się podpisali, bo myśleli, że Krzysiek zbiera autografy...

    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Taaa.. sami sobie wpisuja.
    Masz racje Robert_Leszno.

    Co by nie powiedziec,to prezesi odpowiadaja za wysokosc kontraktu i co sie w nim znajdzie.
    To rozumiem, że to jest umowa jednostronna?

    A tak w ogóle, to nie przejął ktoś przypadkiem Twojego konta. Co prawda to pytanie retoryczne, bo nawet jak tak się stało, to na pewno zaprzeczysz.
    Od pewnego czasu moim zdaniem kolega pisze "trzy po trzy", albo raczej po trzech kolejkach po trzy.
    #MistrzJestJeden #ZdrowiaTomasz

    PRZEGLĄD SPORTOWY - NIE CZYTAM !!! SYFÓW JUŻ TEŻ NIE !

  34. Powrót do góry    #6104
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,964
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Zawsze pisałem trzy po trzy, na zasadzie nie wiem, ale się wypowiem.

    Pal licho z tymi wszystkimi zapisami. I tak dojdą do porozumienia a my się tylko niepotrzebnie nakrecamy.
    Ale mnie obłuda prezesów, którzy wyrywaja sobie zawodników a potem na wspólnych pewnie często zakrapianych imprezach narzekają na nich i kombinują jak ich udupcyc strasznie wkrewia.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  35. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    Robert_Leszno (07-11-2017), Staleczka 3 (08-11-2017), j-rules (07-11-2017)

  36. Powrót do góry    #6105
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,552
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,348 w 3,136 postach
    Oho, Ostaf nadaje:

    90 żużlowców nie chce podpisać kontraktów z klubami. To ich protest przeciwko nowemu regulaminowi rozgrywek. Trwa wymiana maili między Ekstraligą Żużlową i stowarzyszeniem zawodników Metanol. Żużlowcy wysłali niedawno listę 21 postulatów. 16 z nich zostało przyjętych, 5 odrzucono. Zawodników to jednak nie satysfakcjonuje. Bunt trwa.



    W spółce zarządzającej rozgrywkami słyszymy, że sytuacja jest bardzo poważna. Protest został zainicjowany przez przewodniczącego Metanolu Krzysztofa Cegielskiego. Ekstraliga twierdzi jednak, że sytuacja wymknęła się Cegielskiemu spod kontroli. Największe gwiazdy, w tym Tai Woffinden, Jason Doyle i Niels Kristian Iversen, licytują bardzo mocno, nie oglądając się na pozostałych. Żądają całkowitego wycofania zapisów, które ich zdaniem utrudnią im działania marketingowe i ograniczą możliwość pozyskania sponsorów.
    Jeśli to prawda, to zawodnicy chyba trochę teraz przeginają. Ciekaw jestem jak to się zakończy. Ale jeśli SE zrobiła duży krok wstecz, odpuszczając 16 spośród 21 postulatów, toi teraz czas na to aby i zawodnicy zrobili krok w tył. Ale coś mi się wydaje, ze Doyle, Puk i Tai, poczuli krew i idą na całość. Nie sądzę aby tych 90 zawodników, popierało ich do końca. Teraz to pozostali zawodnicy dopiero zaczną się wyłamywać.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  37. Powrót do góry    #6106
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Oho, Ostaf nadaje:



    Jeśli to prawda, to zawodnicy chyba trochę teraz przeginają. Ciekaw jestem jak to się zakończy. Ale jeśli SE zrobiła duży krok wstecz, odpuszczając 16 spośród 21 postulatów, toi teraz czas na to aby i zawodnicy zrobili krok w tył. Ale coś mi się wydaje, ze Doyle, Puk i Tai, poczuli krew i idą na całość. Nie sądzę aby tych 90 zawodników, popierało ich do końca. Teraz to pozostali zawodnicy dopiero zaczną się wyłamywać.
    Przekonamy się 13.11 o 23:59. Poza tym zachodzę w głowę, jak on zebrał tych 90 nazwisk?
    !Adrian walcz!

  38. Powrót do góry    #6107
    Ekspert
    Dołączył
    22-01-2016
    Postów
    13,581
    Kliknij i podziękuj
    529
    Podziękowania: 2,083 w 1,453 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Oho, Ostaf nadaje:



    Jeśli to prawda, to zawodnicy chyba trochę teraz przeginają. Ciekaw jestem jak to się zakończy. Ale jeśli SE zrobiła duży krok wstecz, odpuszczając 16 spośród 21 postulatów, toi teraz czas na to aby i zawodnicy zrobili krok w tył. Ale coś mi się wydaje, ze Doyle, Puk i Tai, poczuli krew i idą na całość. Nie sądzę aby tych 90 zawodników, popierało ich do końca. Teraz to pozostali zawodnicy dopiero zaczną się wyłamywać.
    Nie wiemy, jakie zapisy budzą największy sprzeciw zawodników.
    Jeśli wśród tych spornych, jest punkt "Ekstraliga w każdym momencie może zmienić regulamin", albo "Ekstraliga w dowolnej chwili może zmienić zasady przydzielania miejsc, dla indywidualnych sponsorów", czy coś w tym stylu, to trudno się dziwić sporom.
    Na pewno zawodnicy nie mogą robić sobie dowolnie, co chcą. Jeśli zarabiają więcej dzięki sponsorowi rozgrywek, to powinni coś dać od siebie. To nie może działać na zasadzie pijawki. Ani organizator nie może zawłaszczyć wszystkiego, jak mu się rzewnie podoba. Potrzebny jest wyważony kompromis, ustępstwa i zrozumienie z obu stron.
    Ciekawe co budzi największe spory? To jest kluczowe. Na pierdoły każdy machnie ręką.

  39. Powrót do góry    #6108
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez noc Zobacz posta
    Nie wiemy, jakie zapisy budzą największy sprzeciw zawodników.
    Jeśli wśród tych spornych, jest punkt "Ekstraliga w każdym momencie może zmienić regulamin", albo "Ekstraliga w dowolnej chwili może zmienić zasady przydzielania miejsc, dla indywidualnych sponsorów", czy coś w tym stylu, to trudno się dziwić sporom.
    Na pewno zawodnicy nie mogą robić sobie dowolnie, co chcą. Jeśli zarabiają więcej dzięki sponsorowi rozgrywek, to powinni coś dać od siebie. To nie może działać na zasadzie pijawki. Ani organizator nie może zawłaszczyć wszystkiego, jak mu się rzewnie podoba. Potrzebny jest wyważony kompromis, ustępstwa i zrozumienie z obu stron.
    Ciekawe co budzi największe spory? To jest kluczowe. Na pierdoły każdy machnie ręką.
    Na pewno e-liga nie chce ustąpić w kwestii zatwierdzania umów sponsorskich zawieranych przez zawodników. Nie zdziwił bym się, gdyby z tym był problem. Tutaj też w pełni popieram kluby.
    !Adrian walcz!

  40. Powrót do góry    #6109
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Cytat Zamieszczone przez noc Zobacz posta
    Nie wiemy, jakie zapisy budzą największy sprzeciw zawodników.
    Jeśli wśród tych spornych, jest punkt "Ekstraliga w każdym momencie może zmienić regulamin", albo "Ekstraliga w dowolnej chwili może zmienić zasady przydzielania miejsc, dla indywidualnych sponsorów", czy coś w tym stylu, to trudno się dziwić sporom.
    Na pewno zawodnicy nie mogą robić sobie dowolnie, co chcą. Jeśli zarabiają więcej dzięki sponsorowi rozgrywek, to powinni coś dać od siebie. To nie może działać na zasadzie pijawki. Ani organizator nie może zawłaszczyć wszystkiego, jak mu się rzewnie podoba. Potrzebny jest wyważony kompromis, ustępstwa i zrozumienie z obu stron.
    Ciekawe co budzi największe spory? To jest kluczowe. Na pierdoły każdy machnie ręką.
    Po raz kolejny zastanawiam się. Dlaczego zwykle na ostatnią chwilę i w tajemnicy?

  41. Powrót do góry    #6110
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,552
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,348 w 3,136 postach
    Cytat Zamieszczone przez noc Zobacz posta
    Nie wiemy, jakie zapisy budzą największy sprzeciw zawodników.
    Jeśli wśród tych spornych, jest punkt "Ekstraliga w każdym momencie może zmienić regulamin", albo "Ekstraliga w dowolnej chwili może zmienić zasady przydzielania miejsc, dla indywidualnych sponsorów", czy coś w tym stylu, to trudno się dziwić sporom.
    Na pewno zawodnicy nie mogą robić sobie dowolnie, co chcą. Jeśli zarabiają więcej dzięki sponsorowi rozgrywek, to powinni coś dać od siebie. To nie może działać na zasadzie pijawki. Ani organizator nie może zawłaszczyć wszystkiego, jak mu się rzewnie podoba. Potrzebny jest wyważony kompromis, ustępstwa i zrozumienie z obu stron.
    Ciekawe co budzi największe spory? To jest kluczowe. Na pierdoły każdy machnie ręką.
    Jak to nie wiemy ? No przecież Ostaf wyraźnie pisze, ze chodzi o:

    Żądają całkowitego wycofania zapisów, które ich zdaniem utrudnią im działania marketingowe i ograniczą możliwość pozyskania sponsorów.
    Czyli ewidentnie gra idzie o kasę sponsorów. Czyli powierzchnia reklamowa, zgoda klubów na umowy sponsorskie zawodników. Umowy zawodnik-sponsor nie dłuższe niż rok.

    Cytat Zamieszczone przez Phenomenon Zobacz posta
    Po raz kolejny zastanawiam się. Dlaczego zwykle na ostatnią chwilę i w tajemnicy?
    To fakt. Tyle, ze pewnie prezesi liczyli, ze jak to się zbiegnie z okresem transferowym, to szybciej przejdzie.

    A Puka donosi, ze :

    Zawodnicy nie tylko nie zgodzili się na proponowany im kompromis, ale nawet wysunęli cztery kolejne postulaty. Wśród nich znajduje się chociażby zniesienie limitu startów maksymalnie w trzech ligach zagranicznych. Działacze zapewniają, że wcześniej nie było o tym mowy.
    Widzę, że dali zawodnikom palec, to ci teraz chcą rękę.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 08-11-2017 o 19:46
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  42. Powrót do góry    #6111
    Zaawansowany Awatar Aussie
    Dołączył
    07-07-2003
    Postów
    2,571
    Kliknij i podziękuj
    1,346
    Podziękowania: 433 w 242 postach
    Coraz bardziej zastanawia mnie ta liczba 90 zawodników, którzy podpisali się pod wspólnym protestem. Coś chyba sporo za sporo tych zawodników...

  43. Powrót do góry    #6112
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,552
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,348 w 3,136 postach
    Cytat Zamieszczone przez Aussie Zobacz posta
    Coraz bardziej zastanawia mnie ta liczba 90 zawodników, którzy podpisali się pod wspólnym protestem. Coś chyba sporo za sporo tych zawodników...
    Czemu za sporo ?

    Przecież od początku gadali, ze dołączyli się zawodnicy z I ligi. W SE masz ponad 70 zawodników, w I lidze coś koło 90. Razem wychodzi ponad 160 zawodników. Więc uzyskanie poparcia ok 90 z nich to jest jak najbardziej realna sprawa.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  44. Powrót do góry    #6113
    Zaawansowany Awatar Aussie
    Dołączył
    07-07-2003
    Postów
    2,571
    Kliknij i podziękuj
    1,346
    Podziękowania: 433 w 242 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Czemu za sporo ?

    Przecież od początku gadali, ze dołączyli się zawodnicy z I ligi. W SE masz ponad 70 zawodników, w I lidze coś koło 90. Razem wychodzi ponad 160 zawodników. Więc uzyskanie poparcia ok 90 z nich to jest jak najbardziej realna sprawa.
    A dla mnie ta liczba jest właśnie mało realna...

  45. Powrót do góry    #6114
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,552
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,348 w 3,136 postach
    Cytat Zamieszczone przez Aussie Zobacz posta
    A dla mnie ta liczba jest właśnie mało realna...
    Jakieś sugestie ? Czemu mało realna ? To jest jakieś 55% zawodników SE i I ligi. Chyba nie sugerujesz, ze Cegła podrobił podpisy pod petycją do SE ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  46. Powrót do góry    #6115
    Zaawansowany Awatar Aussie
    Dołączył
    07-07-2003
    Postów
    2,571
    Kliknij i podziękuj
    1,346
    Podziękowania: 433 w 242 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Jakieś sugestie ? Czemu mało realna ? To jest jakieś 55% zawodników SE i I ligi. Chyba nie sugerujesz, ze Cegła podrobił podpisy pod petycją do SE ?
    A wiesz... Tak sobie tylko spekuluje i przedstawiam swoje wrażenia, odczucia i poglądy

  47. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Aussie za jego przydatny post!

    j-rules (08-11-2017)

  48. Powrót do góry    #6116
    Zaawansowany Awatar Robert_Leszno
    Dołączył
    01-05-2008
    Postów
    2,105
    Kliknij i podziękuj
    422
    Podziękowania: 586 w 344 postach
    Mam nadzieję, że SE więcej nie ustąpi.
    #MistrzJestJeden #ZdrowiaTomasz

    PRZEGLĄD SPORTOWY - NIE CZYTAM !!! SYFÓW JUŻ TEŻ NIE !

  49. Powrót do góry    #6117
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,841
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,653 w 987 postach
    Aż nie chce się wierzyć, że grupa ośmiu właścicieli klubów Ligi nie jest w stanie ukrocic tych pazernych bidoniarzy. Tym bardziej, że żadnych wiekszych wojenek między działaczami obecnie nie ma.

  50. Powrót do góry    #6118
    Zaawansowany Awatar Robert_Leszno
    Dołączył
    01-05-2008
    Postów
    2,105
    Kliknij i podziękuj
    422
    Podziękowania: 586 w 344 postach
    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Aż nie chce się wierzyć, że grupa ośmiu właścicieli klubów Ligi nie jest w stanie ukrocic tych pazernych bidoniarzy. Tym bardziej, że żadnych wiekszych wojenek między działaczami obecnie nie ma.
    Dokładnie. Tym bardziej, że tylko kilku najbogatszych rowerzystów mogłoby sobie pozwolić na odpuszczenie sezonu w Polsce. Fakt nie zarobiliby grubej kasy, ale z głodu by nie umarli. Znakomita większość (przede wszystkim Polaków) jednak bez kontraktu w polskiej lidze klepałaby biedę (jak na ich wymagania). W przypadku realnego zagrożenia wykluczeniem z ligi szybciutko podpiszą kontrakty z podkulonym ogonem.
    #MistrzJestJeden #ZdrowiaTomasz

    PRZEGLĄD SPORTOWY - NIE CZYTAM !!! SYFÓW JUŻ TEŻ NIE !

  51. Powrót do góry    #6119
    Stały bywalec Awatar młody_piernik
    Dołączył
    03-10-2014
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    1,602
    Podziękowania: 388 w 222 postach
    bo najpierw trzeba kupić Cegielskiego, bez niego by się tak nie zorganizowali
    "Gratulacje dla pana Gajewskiego,gratulacje dla zawodników" - Stev, 2016

    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  52. Powrót do góry    #6120
    Ekspert
    Dołączył
    22-01-2016
    Postów
    13,581
    Kliknij i podziękuj
    529
    Podziękowania: 2,083 w 1,453 postach
    Co tak jedziecie po tych zawodnikach?
    Moim zdaniem to EL przegięła swoimi żądaniami i stąd te całe protesty i zamieszanie.
    Teraz potrzebny jest kompromis, bo zawodnicy się uparli idąc za ciosem. Mam nadzieję że obie strony ustąpią nieco i dojdzie do porozumienia. I raczej tak będzie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •