Strona 11 z 273 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 451 do 495 z 12260

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

  1. Powrót do góry    #451
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-12-2010
    Postów
    704
    Kliknij i podziękuj
    148
    Podziękowania: 89 w 48 postach
    To jest chore, błędne koło niszczące żużel. Niższy KSM, mniej klasowych zawodników(co najmniej 5 z GP wyleci) - to oznacza mniej kibiców na trybunach,itd.,itp.
    Nie polemizuje teraz z innymi minusami i plusami powiekszonej
    eligi.Chcialbym sie jednak odniesc do "lamentu" w temacie uczestnikow GP,ktorzy nie znajda zatrudnienia w elidze, spowodowanej ich ograniczeniem do jednego na kazdy team eligowy.Nie zawsze uczestnictwo w corocznym cyklu GP automatycznie gwarantuje ich wysoki poziom.
    Dla mnie osobiscie, wykladnikiem KLASY zawodnika jest jego srednia biegowa z poprzedniego sezonu, a nie jego uczestnictwo w kolejnym cyklu GP.By nie byc goloslownym,
    Spojrzcie na pierwsza TRZYDZIESTKE zawodnikow w elidze majacych najwyzsza srednia w zeszlym sezonie.Tych, ktorzy nie sa uczestnikami GP
    jest AZ DWUDZIESTU! (nie wliczam tu Leight Adamsa, ktory jak wiemy, zakonczyl kariere).Stad moim zdaniem, lament za tymi zawodnikami , ktorzy nie zalapia sie na elige w sezonie 2012 jest zwyklym "wylewaniem krokodylich lez";).Co do jednego zgadzam sie na 100%.Polscy zawodnicy uczestniczacy w GP, nie powinni byc objeci tymi ograniczeniami.To tak z grubsza z moich "przemyslen":P
    pozdrawiam
    v.;)

  2. Powrót do góry    #452
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Za przewodniczącym Kowalskim: "Każdy klub rezygnując z jednego finalisty zaoszczędzi 1,5 mln zł". Tak a takie Gapińskie, Zengoty, Zagary i inne nieloty będą żądać dwa razy więcej, bo będą w cenie.
    Nie mówiąc o tym, że zawodnik spoza GP będzie o wiele droższy, np. Hans Andersen (GP 2012) będzie kosztował 1,2 mln, a Hans Andersen (nie w GP 2012) 1,8 mln. Ten sam zawodnik.
    A więc w przyszłym roku będą niespodziewane defekty, taśmy, upadki, aby KSM się zgadzał.

    Idziemy tropem British Leauge - prosto na dno. 1 zawodnik porządny w drużynie, a reszta takich ogórków, że w Polsce 5 punktów w meczu nie zrobią.

    A Prezesi? Nie będą przepłacać zawodników GP, albo będą ich przepłacać w mniejszej ilości (max. po 1 na drużynę), ale za to będą przepłacać i żonglować średniakami. Co się zaoszczędzi na zawodnikach GP, to się straci z nawiązką na pozostałych. Płace ścisłej czołówki z GP nie spadną, a śmiem twierdzić, że wzrosną. Wszak jak można tylko jednego z GP, to niech będzie to ten najlepszy, a więc kasa z wora.

    I to się nazywa naprawa sportu żużlowego.

  3. Powrót do góry    #453
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Dla mnie osobiscie, wykladnikiem KLASY zawodnika jest jego srednia biegowa z poprzedniego sezonu, a nie jego uczestnictwo w kolejnym cyklu GP.
    Dokładnie, więc czemu ma służyć wyrzucenie 5 zawodników z GP z ligi? Czemu ma się ich karać za to, że awansowali do cyklu? Ja tego nie mogę pojąć.

  4. Powrót do góry    #454
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach
    Ponadto określiliśmy także formułę play-off na sezon 2012 w którym w przypadku poszerzenia ligi będą uczestniczyć cztery pierwsze zespoły po rundzie zasadniczej w systemie 1-4, 2-3 półfinał i następnie finały, obie rundy w formie dwumeczów.
    Myślałem, że jednym z głównych powodów 10 zespoł w Ekstralidze jest chęć zrobienia PO w stylu 1-8, 2-7, 3-6, 5-4. Myliłem się ;) I co z drużynami 7-8, nie ma meczu o baraż?

  5. Powrót do góry    #455
    Użytkownik
    Dołączył
    29-05-2005
    Postów
    261
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja także nie mogę pojąć dlaczego za wszelką cenę zmierza się do obniżenia poziomu rozgrywek pod przykrywką oszczędności. Czy kluby na tym zyskają tak jak chciałby Kowalski? Wątpię, a jeśli zyskają, to będzie to zysk na krótką metę. Wszystko zmierza do radosnego zarżnięcia ligi tak, jak stało to się w Anglii. A mogło być tak pięknie. Polska chociaż w jednym sporcie na świecie była szanowana i doceniana...Do czasu...
    Dlaczego wprowadza się tyle ograniczeń i to w dodatku na raz?
    Nowe tłumiki, KSM, juniorzy, ograniczenie jeźdźców z GP i co jeszcze? Może frytki do tego ;/
    Zdecydujcie się na coś panowie marynarkowie. Jakoś w takim 2003r był KSM i równocześnie była możliwość startu 2 obcokrajowców, ale jeśli uczestnikami GP byli Polacy, to bywało, że w drużynie znajdowało się 3, 4 GP Riderów i nie było problemu. Co to w ogóle za wyznacznik, czy ktoś jeździ w GP, czy nie...Dlaczego teraz nagle Leszno czy Toruń musi się osłabiać i szukać przeciętniaków, skoro budują konsekwentnie od paru lat składy tylko nieznacznie je korygując. To jest chore!
    Z KSM zrezygnowano, ponieważ się nie sprawdził i miałem nadzieję, że już nigdy tego potworka w polskiej lidze nie będzie. Ale jak już wrócił ten cholerny KSM, to jacy idioci mogli go ustawić na poziomie 41pkt? To w ekstralidze będą rządzić pary typu Słaboń-Dryml, jak swego czasu w Apatorze. Niech ten caly KSM będzie sobie na poziomie 46pkt, czyli takim, jaka liczba punktów zdobytych na torze(co przecież ma ten badziew odzwierciedlać) gwarantuje wygranie meczu. Przy takim limicie kluby raczej nie powinny mieć problemu, żeby się w KSM zmieścić i nie musiałyby co roku osłabiać składu. Z drugiej strony ograniczyłoby to jednak możliwość tworzenia dream teamów.
    Coraz bardziej odechciewa mi się tego sportu, jak widzę poczynania naszych pseudodziałaczy. Błędne koło się zamyka. Proponuje się powrót do rozwiązań ktore już były, zostały bardzo źle odebrane i w końcu z tego zrezygnowano. Ciekawe czy wspaniała ektralipa wraz z obniżeniem jakości oferowanego produktu obniży także jego cenę...
    Drużyny składające się z zawodników mających KSM na równy 41 pkt (lub jeszcze mniej) mogą mieć potencjał, tylko że będzie to potencjał pierwszoligowy. Dokładając do tego nowe tłumiki, produkt pod nazwą ekstralipa będzie słabiutki pod względem tak sportowym jak i marketingowym, w związku z czym ceny biletów także powinny zostać do tej mizerii dopasowane i ustalone na poziomie max 20zł.
    Pomysły z dupy wzięte, a później płacz, że frekwencja spada. Brawo panowie "działacze" róbcie tak dalej, a pewnego dnia po polskim speedwayu zostaną tylko filmiki na youtube.

  6. Powrót do góry    #456
    Zaawansowany Awatar Hulc
    Dołączył
    03-04-2010
    Postów
    2,163
    Kliknij i podziękuj
    428
    Podziękowania: 911 w 383 postach
    1 zawodnik porządny w drużynie, a reszta takich ogórków
    Przy zakładanym KSM na poziomie 41, jednym grajku z GP
    kontuzja lidera sprawia, że taka drużyna jest pewnym
    kandydatem do spadku z EL, nawet z/z ( kim wówczas? ) nic
    nie da... ( żaden dobry żużlowiec nie zgodzi się być w kadrze tylko na taką okoliczność, ryzykując być może brak choćby jednego biegu w sezonie ).
    Gdyby dziś rozpoczął się sezon 2012, w myśl przepisów,
    i licząc dzisiejszy KSM, moja Unia mogłaby wystawić skład:
    1. Hampel ( lub Kołodziej ) 2. Pavlic 3. Baliński
    4. Batchelor 5. Skórnicki 6. S.Musielak, co przy kontuzji Hampela ( lub Kołodzieja ) oznaczałoby porażki raczej
    z każdym klubem EL, którego nieszczęście to nie spotkało.
    To kolejny element przypadkowości rozstrzygnięć takich rozgrywek i " sprawiedliwości " wg. władz.

    Dalej. Pomijając już nawet rotacje w składzie, dopasowywanie grajków pod kątem KSM do drużyn, ich wędrówkach po Polsce, niepokoi mnie również sposób oceny,
    szeroko pojętego kibicowania i śledzenia wyników drużyn.
    Nawet jeśli ( w co i tak wątpię ) zawodnicy nie będą myśleć w trakcie sezonu o KSM, jeździć na maksa to i tak
    żyć bedziemy dylematem : - X jest lepszy od Y, czy przegrał z nim trzy razy w niedzielę, bo " zbija średnią "?
    - przegrali, bo slabsi, czy dlatego, że...?
    - 39 : 45 przed ostatnim biegiem i... ulga kibiców gości,
    że ich liderzy w XV 1-5 przegrali, kalkulacja zamiast sportu, matematyka i korzyść z przegranej zamiast emocji.

  7. Powrót do góry    #457
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-11-2005
    Postów
    1,518
    Kliknij i podziękuj
    144
    Podziękowania: 247 w 132 postach
    Kluby zaoszczędzą na zawodnikach z GP żeby wydać na tych lepszych , których nie ma w cyklu albo , którzy są w stanie się "poświęcić" i odpuścić GP :)

  8. Powrót do góry    #458
    Zaawansowany Awatar Drapichrust
    Dołączył
    07-01-2006
    Postów
    1,535
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 325 w 208 postach
    Żadnego głosu sprzeciwu odnośnie przełożenia kolejki ligowej dla 1 i 2 ligi w dniu 1 maja z powodu beatyfikacji Jana Pawła 2?
    Tego dnia mecz u siebie miał rozgrywać GKM Grudziądz i został przełożony na czerwiec. Jak na ironię pierwszy mecz Grudziądz ma u siebie 10 kwietnia (kto wie, co oni wymyślą na ten dzień), jeśli ten mecz nie dobyłby się w planowanym terminie to inauguracyjny mecz na torze w Grudziądzu odbędzie się 29 maja... w 7 kolejce ligowej. Oczywiście, aż tak tego czarno nie widzę ale nie wiem jak mam nazwać tą sytuacje. W podobnej jest też pewnie kilka innych klubów.

  9. Powrót do góry    #459
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-07-2003
    Postów
    572
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zgadzam sie.To jakas bzdura i paranoja z tym przelozeniem kolejki.
    Beatyfikacja to nie dzien zalobny !!! Total paranoja...
    Rybnik w takim przypadku zaczyna sezon trzema wyjazdami i jednym meczem u siebie z ...Polonia...

    Plan spadku Rybnika klase nizej coraz bardziej sie krystalizuje...

    Ale juz pomijajac Rybnik... Moze byc tak jak rok temu,problemy z pogoda potem z terminami...
    Smolensk jeszcze kaza uczcic....
    Debil debile...!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  10. Powrót do góry    #460
    Stały bywalec Awatar tomkoz
    Dołączył
    30-07-2009
    Postów
    547
    Kliknij i podziękuj
    141
    Podziękowania: 45 w 33 postach
    I do tego finał IMŚJ też przełozyli z soboty na niedziele, w którą odbywa się u nas kolejka ligowa, więc znowu parę meczy może być odwołanych.

  11. Powrót do góry    #461
    Początkujący
    Dołączył
    06-12-2010
    Postów
    5
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Żużel byłby lepszy pod wieloma względami, gdyby w rywalizacji decydowały same umiejętności, związane z techniką jazdy, a nie jakość czy dopasowanie sprzętu. Zamarzyło mi się w związku z tym coś takiego, że żużlowcy jeździliby na jednakowym, standardowym sprzęcie (produkowany fabrycznie, techniczny brak możliwości regulacji poszczególnych elementów np. zapłonu, jednakowe dysze w gaźnikach itp.). Wszelkiego rodzaju tuning jest dodatkowo prawnie zabroniony. Na torze decydują tylko umiejętności i styl jazdy :) Mogłyby to nawet być kilka rodzajów motocykla (z różnymi ustawieniami), ale jednak nadal zestandaryzowanych, na różne tory, a zawodnicy mogą wybrać dowolny spośród tych kilku.
    W praktyce wyglądałoby to tak, że FIM ogłasza przetarg, w którym wybiera najlepszą (pod względem wymogów tehcnicznych i kosztu motocykla ofertę producentów motocykli na dany sezon/kilka lat, na których startują wszyscy zawodnicy (przyjmijmy, że rzetelność i odpowiedzialność FIM jest większa niż obecnie w sprawie tłumików :P )
    Zresztą wydaje mi się że w którymś sporcie motocyklowym zostało wprowadzone podobne rozwiązanie, nie pamiętam gdzie to było.

    rozwiązanie niczym ze związku radzieckiego, ale może byłoby ciekawiej?

  12. Powrót do góry    #462
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach

    Holta napisał:

    Zamarzyło mi się w związku z tym coś takiego, że żużlowcy jeździliby na jednakowym, standardowym sprzęcie
    Dość dawno temu były takie zawody (rangi mistrzowskiej)gdzie podstawiono wszystkim zawodnikom jednakowy sprzęt.
    Może ktoś ze starych napisać coś więcej na ten temat?
    Pamiętam też pojedyńcze przypadki, gdy np. Hans Nielsen po drodze do Lublina bodajże zgubił swój sprzęt i startował na sprzęcie klubowego kolegi.

    pozdrawiam
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  13. Powrót do góry    #463
    Stały bywalec Awatar Mariner
    Dołączył
    05-10-2008
    Postów
    956
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 155 w 89 postach
    ... do Gorzowa :)

    wziął rezerwowy motor Kępy (Marek mówił że nic na nim nie ujedzie ale kasę pobrał za wynajem heh) i to innej konstrukcji (Hans jeździł wtedy na Goddenie, zaczynała się pierwsza moda na GM).
    Do tego buty od Śwista, skóra od Pawelca, łyżwa od Hućki ...
    Skończyło się na ... 18 punktach, ale Adams położył mecz (5) i Stal wygrała dwoma.

    Dokładnie 20 lat temu.
    Sprzęt nie grał jeszcze takiej roli.
    Nielsen był mistrzem w "rozumieniu silnika", mówiło się że potrafił po odpaleniu już ocenić czy coś gra czy nie i nie ma w tym przesady.
    Kiedyś ośmieszył Zenka Plecha który chciał się nawet zakładać heh.

    >Holta (oj nie będziesz lubiany na forum za ten nick heh ..)

    Nie aż takie radzieckie.
    To co Ci się marzy, mnie się już śniło sporo razy i to wiele lat temu. Słowo 'przetarg' jest tu kluczowe, jak najbardziej nie-radzieckie i kapitalistyczne.
    Byłoby fajnie siaba daba da.
    A ja byłbym szczęśliwy i zadowolony.
    Nawet mniej więcej podejrzewam które leszcze wypadłyby z elity heh.
    Sprzęt wcale nie musiałby być gorszy niż teraz.
    To teraz sprzęt który robi JRM i GM jest gówniany a b.drogi.
    Jak kiedyś zostanie rozwalony ten duopol to wyciągam szampany !

  14. Powrót do góry    #464
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-07-2008
    Postów
    1,769
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja myślę, że Holta po tych słowach co powiedział strzelił sam sobie w kolano. Na pewno mu to nie pomoże w poszukiwaniu sponsorów, nie oszukujmy się znaczną większą ma w Polsce. Polska ręka go karmi w największym stopniu, więc skoro pluje w koryto to ja chcę żeby startował pod flagą Norwegii. Nie jest nam do niczego potrzebny.

  15. Powrót do góry    #465
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    "Ja myślę, że Holta po tych słowach co powiedział strzelił sam sobie w kolano. Na pewno mu to nie pomoże w poszukiwaniu sponsorów, nie oszukujmy się znaczną większą ma w Polsce. Polska ręka go karmi w największym stopniu, więc skoro pluje w koryto to ja chcę żeby startował pod flagą Norwegii. Nie jest nam do niczego potrzebny. "

    Kobe, ale Holta to sąsiad Mareczka , mieszkają pod Częstochową . No i w sprawie tłumików też myślą podobnie :). A Gollob , Kołodziej i Hampel zapewne wyrażą dzielnemu Markowi swoją wdzięczność , iż tak mężnie staje w ich sprawie... Prawdziwy coach , co to murem za swoimi choćby nie wiem co :)

  16. Powrót do góry    #466
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,681
    Kliknij i podziękuj
    202
    Podziękowania: 908 w 461 postach
    A Gollob , Kołodziej i Hampel zapewne wyrażą dzielnemu Markowi swoją wdzięczność , iż tak mężnie staje w ich sprawie... Prawdziwy coach , co to murem za swoimi choćby nie wiem co :)
    obaj sa siebie warci. za co Marek przytuli kase z Wawy skoro jako reprezentacja nigdzie nie wystartujemy?
    on tez ma w tym biznes.

  17. Powrót do góry    #467
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,963
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Odpowiadajac wprost na pytanie zawarte w tytule watku ,nalezy wymienic granatowe nosy w FIM oraz PZM-ocie a reszta sama przyjdzie.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  18. Powrót do góry    #468
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    "obaj sa siebie warci. za co Marek przytuli kase z Wawy skoro jako reprezentacja nigdzie nie wystartujemy?
    on tez ma w tym biznes."

    he,he - celna uwaga ; teraz Maro ma problem , bo instytucja selekcjonera traci rację bytu . I citroena Markowi zabiorą . Niedobrze , oj niedobrze

  19. Powrót do góry    #469
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    A tam, kasa z repry ma się nijak do kasy z Falubazu :)

  20. Powrót do góry    #470
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    Ale citroena żal , z limitem na wachę ...

  21. Powrót do góry    #471
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Prezesa Speedway Ekstraligi :P za utratę sponsora rozgrywek i nie pozyskanie innego w to miejsce :)
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  22. Powrót do góry    #472
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-03-2004
    Postów
    2,646
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 175 w 129 postach

  23. Powrót do góry    #473
    Stały bywalec Awatar Mariner
    Dołączył
    05-10-2008
    Postów
    956
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 155 w 89 postach
    Prawda o Gollobach tamtych lat raczej.
    Choć Władzio oszołomem był zawsze i pewnie nadal jest tyle że już się tak ze swoim oszołomstwem nie udziela.
    Ciekawe jak tor premiował miejscowego..
    Tor posłużył za pretekst sędziemu i Krzyżakowi żeby wyrolować Drabika.
    I to dosyć marny ale nie takie cuda się na żużlu zdarzały.

    Tomasz: "Moje uznanie... Zrobiłeś to co miało być !" :)
    (czyli sfoulowałeś)- zawsze mnie ten tekst rozwalał ...

    Nie wiem na ile Krzyżak zrobił to specjalnie a na ile naprawdę go pociągnęło (Jacek jeździł fair play, ale wtedy miał życiową okazję).
    Zresztą nie Slammera wina że Krzyżak nie panuje nad motocyklem.

    Kultowy tekst Marka "Zawsze tak trzeba robić i koniec ... każdy tak robi" Osobiście zawsze wolałem koparę Cieślaka niż betoniarkę innych "fachowców"

    ehh to już tyle lat od tamtego finału, a pamiętam jak by był wczoraj, główni aktorzy nadal na czołówkach ...

  24. Powrót do góry    #474
    Użytkownik
    Dołączył
    25-03-2008
    Postów
    317
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Ta sama sytuacja jest w Grand Prix, cyklu turniejów wyłaniającym indywidualnego mistrza świata. Tytułu broni Gollob, a srebra Jarosław Hampel. Obecnie twierdzą, że nie ugną się przed FIM i nie pojadą w nich z nowymi tłumikami. - Liczę na konsekwencję naszych zawodników startujących w Grand Prix - mówi Szymański. Turnieje GP w tym roku odbywają się w trzech polskich miastach: Lesznie, Toruniu i Gorzowie. To ostatnie miasto 5-letnia umowę i zapłaciło za nią 15 milionów złotych.

    Nasi żużlowcy będą mieli jeszcze jeden orzech do zgryzienia. Startują i zarabiają pieniądze także w Anglii i Szwecji, a tam obowiązują nowe tłumiki. Niektórzy z nich już rozważają, czy się nie złamać i nie pojechać w tych ligach - Nasi zawodnicy twierdzą, że nowe tłumiki są niebezpieczne dla zdrowia, więc chyba nie będą w ogóle występowali o zgodę na starty w ligach, w których będą one obowiązywały - kończy Szymański.


    http://www.sport.pl/zuzel/1,64951,93...ie_bedzie.html

  25. Powrót do góry    #475
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    "...Lesznie, Toruniu i Gorzowie. To ostatnie miasto 5-letnia umowę i zapłaciło za nią 15 milionów złotych."

    Według mojej wiedzy , to było 77 milionów , a nie 15. Coś sie redaktorkowi pomyliło , albo ma nieścisłe info


  26. Powrót do góry    #476
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,963
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    W 15 baniek nie wierze.Nie bylaby to impreza dochodowa.
    Skoro jednoroczne umowy byly warte 1,5 mln zl,brane w hurcie powinny byc nieco tansze.Tak to chyba dziala.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  27. Powrót do góry    #477
    Użytkownik
    Dołączył
    28-11-2010
    Postów
    367
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dziennikarzyna pewnie doliczył koszt rozbudowy trybun na Zawarciu

  28. Powrót do góry    #478
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach

    ursus napisał:

    "...Lesznie, Toruniu i Gorzowie. To ostatnie miasto 5-letnia umowę i zapłaciło za nią 15 milionów złotych."
    Nie wiem jak całe zawirowanie się zakończy, ale obawiam się że powyższe miasta zapłacą najwyższą cenę za bunt "Trzech Muszkieterów":)
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  29. Powrót do góry    #479
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Nikt nie straci na GP. Nasi z podkulonym ogonem będa startować w GP pod hasłem:robimy to dla dobra polskiego żeżla.

    W czwartek zatwierdzono w końcu regulamin rozgrywek{czekano na ostateczną decyzje TVP].
    Wiemy juz co nas czeka w najbliższych 2 sezonach.
    Niestety -Prezes Kowalski i komisarz Głód nie słuchają konstruktywnych uwag jakie sie do nich kieruje.

    Zamiast przy startach 2 juniorów popracować nad nową tabelą biegów,to oni proponują nam takiego GNIOTA,ze głowa boli. A mieli przesłane przeze mnie 2 propozycje tabeli biegów pozbawione kilku wad o których będzie głosno w trakcie sezonu.
    Poza tym wskazałem na kilka nielogicznych przepisów wykonawczych w KSM-ie.[2,5 i 6,5 bez względu w jakiej lidze zawodnik wystartował ale nie był sklasyfikowany-dlaczego wartości te nie podlegają współczynnikom].

    Ale kto z mądrali byłby taki rozsądny by zastanowić się nad przemyśleniami kibica z 45-letnim stażem.

  30. Powrót do góry    #480
    Stały bywalec Awatar Mariner
    Dołączył
    05-10-2008
    Postów
    956
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 155 w 89 postach
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/2011/04/05/po-pierwszej-kolejce-se-polscy-juniorzy-tylko-tlem-dla-senio/

    No i wprowadzono w polskich rozgrywkach (na szczęście na razie tylko e-lidze) jedną z najgłupszych reform w dziejach (tylko tzw. goście wydają mi się bardziej żenujący).
    Od zawsze głoszę hasło "juniorzy WON z ekstraligi".
    Niestety mamy dobry klimat na tani populizm i jest jak jest.
    Miejsce polskich juniorów - jak sama nazwa wskazuje - jest w MDMP (Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostwach Polski)
    Niestety te rozgrywki sobie olewano.
    Nieraz 3-osobowe składy biegów.
    Miejsce w składach ligowych jest dla wyróżniających się żużlowców (Dudki i różne inne)
    Tak samo miejsce słabych zagranicznych juniorów jest w klubach typu Berwick Bandits, (a w polskich drużynach gości typu Vaculik, Ward, Borodulin - zależnie od ligi).
    Wkurzają mnie takie reformy jak nie wiem co.
    Jednym z głównych orędowników i przepychaczy był gorzowski Władek ,oprócz wkładu w środowisko własne (kasa samorządowa wydana także na cel trwały stadion a nie tylko przejedzona) - czołowy psuja i awanturnik żużlowy.
    Oczywiście w poprzednich latach takim orędownikiem nie był,
    ale teraz wykształciła się w nim pewność że jego para juniorska polska jest super i będzie kosić wszystkich po 5-1.
    Póki co to przegrał 0-5, co mnie cieszy, bo jak dostanie tak jeszcze kilka razy to będzie przeciwnikiem.
    Oglądałem mecz w Reszowie i nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać .. w u w 0 t uwudu
    na szczęście nikomu się nic nie stało, chociaż to by była nauczka ..
    (I tu wiadomość dla Cegły: będą się obalać czy bieg jest nr 1 czy 7 czy 15, nie rób pan z żużla politechniki.)
    To kpiny z ekstraligi, nic dziwnego że nie ma sponsora strategicznego.
    Obowiązkowe starty 2 jun PL to relikt komuny.
    Już to przerabialiśmy, zwykle ten pierwszy może się nadawał a ten gorszy zwykle się nie nadawał.
    Owszem, było na dwadzieścia parę klubów, kilka z pełnymi parami które robiły kariery,
    Bajer-Jaguś w Toruniu, Dados-Staszek w Lublinie, Skórnicki-Baliński w Lesznie czy Ułamek - Osumek w Częstochowie (o ile kariery typu Osumka można uznać za kariery).
    Dobry żużlowiec zawsze się przebije dlatego ma gdzieś czy ma miejsce z urzędu.
    Tak było zawsze i będzie. Jak się nie przebije to znaczy że ma za mało oleju w głowie (wiadomo które talenty się zmarnowały, wiadomo że na własne życzenie/co najwyżej życzenie ojca)
    Jeszcze większą bzdurę zauważyłem: ten "mocniejszy" ma teraz małe szanse na 5/6 biegów w meczu (chyba że jakiś senior jedzie słabiej)
    Pamiętam zdanie Dudka który na pewno nie cieszy się z tego że będzie jeździł 3 razy. (ostatnio nawet tyle nie miał heh)
    Co to k' ma być ?! Precz z komuną !
    Jak chcą to niech sobie puszczają parę dodatkowych biegów po meczu a nie rozwalają tabelę biegową takim szajsem.
    Oczywiście szereg seniorów w wywiadach mówi "dobra decyzja".
    Dlaczego ? Wystarczy zapytać ile mają za punkt i ile darmowych punktów (tysiaków), też bym się cieszył, to jak fajna prowizja co drugi trzeci deal ..
    Włączam TVP Sport i jedzie niejaki Kret (!) który nie umie jeszcze jeździć na żużlu za bardzo (nie mówię tu nawet o ściganiu) .. ekstraliga heh.
    To że zabroniono dobrym zagranicznym juniorom jazdy też jest do kitu. Czołowi polscy mogli się z nimi mierzyć, Janowski z Vaculikiem, Wardem, Pavlicem czy Emilem; pojedynek z Kostro czy Czają nic mu nie da poza rozgrzaniem maszyny.
    Układ 1 pl + 1 obco był z tego powodu niezły chociaż nie jestem zwolennikiem żadnych zakazów i nakazów, wolny rynek i niczym nieskrępowana rywalizacja wszystko najlepiej uregulują.

    RZESZÓW - GORZÓW
    Juniorzy obu drużyn nie pokonali żadnego seniora. Nie zdobyli nawet 8 punktów "z urzędu", gdyż pierwszego biegu nie ukończył żaden z gorzowian. :)

    CZĘSTOCHOWA - LESZNO
    Juniorzy obu drużyn nie pokonali żadnego seniora. Zdobyli 8 punktów "z urzędu".

    ZIELONA - TORUŃ
    1 punkt poza punktami "z urzędu" zdobył junior (Emil Pulczyński) < najlepszy z młodych torunian jeździłby bez tych regulaminowych bzdur

    WROCŁAW - TARNÓW
    Komplet zdobył junior Maciej Janowski. < tym bardziej

    Ogólny bilans: 5 wykluczeń, jedno "u" jedna "t" heh.

  31. Powrót do góry    #481
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach

    Tak dla juniorów i wychowanków w składzie!

    Moment w którym Czaja wyszedł przed Hampela sprawił niesamowitą radość kibicom w Częstochowie. W końcu to chłopak z osiedla, kumpel ze szkoły, gość stąd :) Kibice z takimi zawodnikami się identyfikują dużo bardziej niż z Gollobem czy innym Davidssonem!

    Dla Bubla i Czaji byl to debiut, a jakoś nie widziałem żeby jechali 100 m za resztą i spadali z motorów... skoro oni mogą to inni też :)

  32. Powrót do góry    #482
    Ekspert Awatar Mildura
    Dołączył
    03-07-2010
    Postów
    6,848
    Kliknij i podziękuj
    845
    Podziękowania: 840 w 448 postach
    Trudno się nie zgodzić, tylko właśnie -ile klubów inwestuje tak naprawdę w juniorow? W ilu klubach byłaby możliwość wystawienia druzyny w lidze młodej ekstraklasy gdyby tak wprowadzić w życie ten genialny w prostocie pomysł? Jeszcze parę takich zagrań Władkowych a i nawet Unia ograniczy szkolenie juniorow do trzech, czterech na kilka lat.. Tylko tylu, aby być w zgodzie z regulaminem.. Szkolisz młodych, wiadomo, że wszyscy do składu na e-lipę się nie załapią, zatem inwestujesz w przyszłość swoich rywali.. W imię czego się pytam? Czy światek żużlowy w Polsce jest taki solidarny aby jedni za friko wspierali drugich?
    Zenon Jaskuła - TDF 1993!
    Rafał Majka - Vuelta 2015!!! 3xTDF!!!
    Niemiec - Vuelta 2014!
    28/09/2014 - MICHAŁ KWIATKOWSKI MISTRZEM ŚWIATA!!!! 19/04/2015 - AMSTEL GOLD RACE!!! E3 Harelbeke 25/03/2016!!! Strade Bianche 2014/2017
    18/03/2017 Milan-San Remo!!!

  33. Powrót do góry    #483
    Stały bywalec Awatar Mariner
    Dołączył
    05-10-2008
    Postów
    956
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 155 w 89 postach
    To musiało to być ogromne osiedle i kumpli też mieć mnóstwo .. :)

  34. Powrót do góry    #484
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-08-2002
    Postów
    790
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mariner jeste¶ nie na czasie. To co było zacofane 2 lata temu teraz zrobiło się trendy. Np wolny rynek stał się ostatnio zacofany (ustawa promuj±ca ZUS a ograniczaj±ca OFE) tak samo europejska polityka pro-emigracyjna stała się zacofana, teraz oficjalnie żałuj± jej wprowadzenia m.in Niemcy i Francja.

    Przepis o obowi±zku startu dwóch polskich juniorów jest dobry ale niestety wprowadzono go po czasie. Jest dobry nie dlatego, że aktuanie jest popularny i opłaca się dziadkom i różnym zarobasom z władz speedwaya lecz dlatego, że bez tego przepisu liczba dobrych polskich juniorów zaczeła spadać. Takie s± fakty i bezpo¶rednie do¶wiadczenia, a one s± najlepszymi argumentami.

    A w ogóle to najlepiej by było, gdyby modne stało się samodzielne my¶lenie a nie słuchanie tego co nam mówi± inni. Kilka lat temu mocno udzielałem się w tej sprawie i bardzo mi zależało żeby zwrócić uwagę na zbliżaj±cy się spadek liczby polskich zawodników, wtedy był czas na to żeby co¶ zrobić ale nietsety trendy podpowiadały co¶ innego. Teraz jest już po czasie i nie mam zamiaru przejmować się ani angażować w owczy pęd ręka w ręke z tymi którzy kiedy¶ blokowali przepis o obowi±żkowym starcie juniorów a teraz obudzili się z ręk± w nocniku i znowu chętnie optuj± za tym co popularne ani my¶l±c o dobru żużla. Całej sprawie przygl±dam się z boku, z u¶miechem.

  35. Powrót do góry    #485
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Tak dla polskich juniorów. Zamiast zagranicznych gwiazdeczek, które startują co sezon gdzie indziej, startują własni wychowankowie. Każdy ich punkt szalenie cieszy. A że słabo poszła im pierwsza kolejka? To pokazuje, że reforma się należy, bo jak nie było obowiązku polskich juniorów to szkolenie poszło tak, że teraz ledwo jest komu do mety dojeżdżać. Za rok - dwa będą pozytywne efekty obecnej zmiany.

    Wszystkich cieszą punkty własnych młodzieżowców. Bardzo dobry przepis!

  36. Powrót do góry    #486
    Ekspert Awatar KrisKiller
    Dołączył
    20-03-2003
    Postów
    3,405
    Kliknij i podziękuj
    517
    Podziękowania: 948 w 511 postach
    Mariner odrobil lekcje, ale tak troche "po lebkach".
    Bo niby ci juniorzy pojechali tak sobie, ale Mariner nie zaproponowal kim ich zastapic, zwlaszcza, ze kilku stranieri pojechalo nie lepiej od tych juniorow.

  37. Powrót do góry    #487
    Użytkownik
    Dołączył
    28-11-2010
    Postów
    367
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bardzo podobna sytuacja do tej, która miała miejsce w latach 70-tych i na początku 80-tych gdy wprowadzano obowiązek startu młodzieżowców w lidze polskiej - były pojedyncze przypadki dobrych juniorów a reszta cieniutka. Wystarczyło jednak kilka lat narzuconego odgórnie szkolenia, by Polacy zaczęli być widoczni w rozgrywkach miedzynarodowych a po kolejnych kilku - zaczęliśmy zdobywać medale. Jeżeli teraz reforma pójdzie w dobrym kierunku, to za kilka lat znów będzie dobrze a po kolejnych kilku - znów będzie bardzo dobrze. A ile przy tym będzie radości, że to nasi sąsiedzi/koledzy/znajomi mieszają w światowym żużlu :)

  38. Powrót do góry    #488
    Stały bywalec Awatar Mariner
    Dołączył
    05-10-2008
    Postów
    956
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 155 w 89 postach
    "Każdy ich punkt szalenie cieszy."

    Ich na pewno.
    Zresztą jak się ze sobą spotykają to ktoś musi zdobyć te 3,2,1 i są punkty jak się patrzy.
    A fanów ? Cieszy tych którym nastukają na tym więcej oczek.
    Na pewno nie cieszy tych którym zależy na widowisku, dobrym produkcie (na tym powinno zależeć panu Kowalskiemu z SE, ale tak jak on to by mogła zarządzać ligą moja matka) a tych którym nie przeszkadza promocja miernoty i tych naiwnych - często internetowych - mądrali którzy wierzą że swój się bardziej stara "za klub", nie jest "złotówą" i jeszcze nie pojęli że żużel to przede wszystkim sport indywidualny i praca za niemałe pieniądze.
    Słowem młodych populistów, nacjonalistów (pełno ich wśród kibiców) i komuchów (pełno ich wśród młodych idealistów).
    Zapomniałbym o trenerach tęskniących za komuną "kiedyś miałem 110 w szkółce, dajcie mi tera tylu to wam pokażę" heh

    Polski żużel jest na tak wysokim obecnie poziomie zaawansowania ze powinien się trzymać jak najdalej takich rozwiązań. To dobre dla Węgrów w wersji restrykcyjnej (w ogóle nie mają juniorów) czy Niemców w mniej restrykcyjnej.
    Jakbym organizował rozgrywki paraligowe u Madziarów - wprowadziłbym właśnie takie zapisy jak pan Kowalski i fani musieliby to jakoś przegryźć ze względu na amatorski poziom rodzimego żużla.
    Podajcie mi nazwisko talentu który się zmarnował przez brak pewnego miejsca w składzie, a od razu mówię że musiała tam być wóda, dyskoteka, panienki albo tępy rodzic !
    To jest też kwestia 'obozu przetrwania', po to się łazi po górach a nie pagórkach żeby się czegoś nauczyć, szkoła życia.
    W Polsce nadal modne jest 'mi się należy' ..
    Zawsze mówię że jak ktoś jest większym socjalistą niż ja to powinien się leczyć. :)
    Miejsce w składzie powinno się wywalczyć a nie mieć ze względu na narodowość, wiek itd, dla mnie równie dobrze można dowalić kolor włosów, trzeba dbać o rudy narybek !
    Śmiać mi się chcę jak słyszę wspomnienia o dawnych "mistrzach" z numerami 10, 12, 14, masowo hodowanych w cieplarnianych warunkach, chociaż przez niektórych z łezką w oku wspominani to dziś nadaliby się do zapychania motocykli. To oni stworzyli kiedyś instytucję krajowego lidera (zwykle 1 albo 5) - czyli gościa który jedną ręką trzepał 11 pkt na każdym torze.
    Generalnie to mi wisi i petycji słać nie będę,
    ale dochodzi kilka biegów gratis w których żużla będzie mniej co najwyżej corridy i jaj więcej.
    Niektórym nie przeszkadzałby bieg 7 z udziałem szympansów, których też można nauczyć przejechać 4 kółka, któryś w końcu wygra, na pewno fanów z Gdańska by cieszył każdy punkt ich pupila bo w końcu to polski szympans i z naszego zoo, a jak wrocławski słabo punktuje to znaczy że trzeba mocniej się zabrać za ich szkolenie, może zwiększyć ilość miejsc.. ! :)

    @Kris

    Nie będę wypisywał kim zastąpić, wystarczy spojrzeć że tegoroczne pary 6-7 wyglądają nędznie przy tych z poprzednich lat..

    @Vicar

    Łykasz te lepperiady o juniorach jak młody pelikan !
    Nie idź tą drogą, mówię Ci że za tym stoją populiści.
    To jest antyżużlowy spisek nacjonalistów (wywalczyli dwóch polskich juniorów) i komuchów (wywalczyli że obaj pojadą 3 razy) !!!
    Potencjalny sponsor SE to wyśmieje.
    Ba, uważam że SE blokuje rozwój młodych polskich talentów którzy będą oddawać 2 biegi/mecz słabszemu koledze w myśl zasady "kto żyw ten do składu". :)
    Na miejscu takiego Dudka to powiedziałbym Dowhanowi: jak zagłosujesz za tym to podpisuję w Rybniku heh
    Lepiej byś wprowadził avatary dla wszystkich bo oślepnąć można od tych identycznych użytkowników ! :)

  39. Powrót do góry    #489
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    @Vicar

    Łykasz te lepperiady o juniorach jak młody pelikan !
    Nie idź tą drogą, mówię Ci że za tym stoją populiści.
    To jest antyżużlowy spisek nacjonalistów (wywalczyli dwóch polskich juniorów) i komuchów (wywalczyli że obaj pojadą 3 razy) !!!
    Muszę Cię rozczarować, nikt mi tego nie powiedział, ale ja sam od dawna byłem zwolennikiem czegoś takiego :) Poza tym jak uwierzyć argumentom z Twojego poprzedniego posta skoro wyglądało to tak: "część punktów nie zdobyła - system zły, bo są za słabi; część punkty zdobyła - system zły, bo Ci i tak byliby w składach" :P To mają zdobywać te punkty czy nie? ;)

  40. Powrót do góry    #490
    Ekspert Awatar apator_uk
    Dołączył
    26-07-2009
    Postów
    5,724
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 1,567 w 910 postach
    Nie wiem czy ktos juz taki system zaproponowal ale ja widzialbym taki system rozgrywek (ekstraliga):

    8 druzyn, runda zasadnicza jedziemy kazdy z kazdym mecz i rewanz. Po rundzie zasadniczej dzielimy na dwie grupy po cztery zespoly. Punkty kasujemy ale:

    Pierwsza druzyna po rundzie zasadniczej otrzymuje 3 duze punkty meczowe, druga 2, trzecia 1 a czwarta zero. Identycznie w drugiej polowce. Jedziemy znowu kazdy z kazdym mecz i rewanz.

    Mysle ze to spowodowaloby ze byloby o co jechac w rundzie zasadniczej czyli oplacaloby sie jechac o drugie czy trzecie miejsce po rundzie zasadniczej, czy nawet o szoste czy siodme.

  41. Powrót do góry    #491
    Stały bywalec Awatar Mariner
    Dołączył
    05-10-2008
    Postów
    956
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 155 w 89 postach
    Przecież Janowski punktowałby i tak bez tych zakazów czy nakazów.
    Zresztą tu nie trzeba Janowskiego, takich żużlowców było trochę, tzn już na wstępie lub po krótkim czasie klepiących rywali seniorów, obcokrajowców, czasem zastępujących z taktycznej swoich kolegów.
    I nie każdy z nich zrobił potem karierę na miarę oczekiwań, skoro czasem nie radzą sobie później ci którzy na coś sobie zapracowali to po jaką cholerę pchać takich którym da się coś odgórnie, tym bardziej sobie nie poradzą.
    Jestem zwolennikiem selekcji.
    Im dokładniejsza tym lepsza.
    Dotyczy to też zagranicznych ścigaczy.
    Nie należy się cackać z nikim.

    Co do systemu ja żałuję że ligomania zabiła indywidualne turnieje.
    Swego czasu to było to !
    Początek lat 90, turnieje Lotto, Camele itp
    Liga bez play-offów zostawiłaby miejsce dla takich rzeczy.
    Potrzeba tylko pomysłów i dobrych chęci.
    Zresztą zawsze lepszy będzie dla mnie turniej ze stawką złożoną z czołowych Polaków, czołowych obco + miejscowy matador, zorganizowany na lekko przyczepnym torze do walki - emocje gwarantowane; niż mecz ligowy o 2 punkty i zaliczkę na bonus gdzie przede wszystkim chodzi o zaskoczenie rywali nawierzchnią i jak największe im wp...... :)

    Zawsze te "czwórki" działały mi na nerwy.
    Co zrobić z tymi którzy do czwórki nie wejdą ?
    Przecież oni umierają.
    Pojawia się inny temat.
    Niektórzy zaczynają trzepać wtedy większe ilości punktów,
    na które klub już nie jest gotowy,
    widzów już mniej bo mecze o nic, kasy mniej,
    pojawiają się aneksy i szantaże.

    System bez play-off czyli wedle zasady "każdy mecz jest ważny" ma swoje minusy. Największy - zwiększy presję, prawdopodobnie kombinowanie z torem itd no i brak wielkiego finału który mógłby być świętem, choć nie zawsze jest.

    Zresztą po powiększeniu e-ligi dojdzie więcej dylematów, co z tzw martwą strefą która na pewno się utworzy.
    4 o mistrza, 4 o utrzymanie a 2 na Barbados ?
    Zawsze była takowa gdy było 10 ekip ale kiedyś ludzie łazili na wszystko, a przesunięcie się z 6 na 5 miejsce w tabeli też było słodkie. Teraz można o tym zapomnieć, zwiększy się stado niezadowolonych, rozczarowanych.

  42. Powrót do góry    #492
    Stały bywalec Awatar T_rex
    Dołączył
    15-05-2003
    Postów
    1,072
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 28 w 16 postach
    Zdecydowanie jestem za wyłącznie polskimi juniorami w składzie.Dobrze odzwierciedla to sytuacja Apatora nie sięgając do "zamierzchłych" czasów Kuczwalskiego, Kowalika,Sawiny,czy Krzyżaniaka.
    Apator najpierw głównie dzięki przepisowi ograniczającemu liczbę obcokrajowców i dwóm pewnym miejscom dla polskich juniorów, miał regularną zmianę warty na tych pozycjach:
    Najpierw trio: Bajerski-Świątkiewicz-Jaguś,potem Kościecha-Chrzanowski,w końcu Ząbik-Miedzińśki,a potem przyszła era zagraniczniaków i mieliśmy Holdera, a po nim Warda i to oni korzystali i zarabiali na polskim żużlu.
    Wierzę może naiwnie ,że regularne straty Pulczyńskich i innych Zmarzlików w LIDZE zrobią z nich po czasie żużloków z prawdziwego zdarzenia.
    MDMP to nie ta ranga ,nie ci przeciwnicy,nie ten stres i zerowa publika...(Przemek Kłos i jego 14-15 punktów w Pomorskiej Lidze Młodzieżowej, a w lidze zera...)
    Dokładnie pamiętam początki ligowe Kościechy i Chrzanowskiego ,a także to jak jeździli pod koniec ich pierwszego regularnego sezonu.

    Przez wpuszczenie zagranicznych zawodników na miejsca juniorskie maksymalnie ograniczyliśmy szansę rozwoju dla zawodników ,którzy w przyszłości mieli być nie Gollobem ,czy Hampelem ,ale bez urazy Kościechą i Gapińskim.
    Polska to nie Szwecja czy Anglia gdzie tatuś i jego firma 16-letniemu synkowi przysponsorują 4 motocykle ,busa i gwarancję 50 startów w sezonie....
    Ten przepis to szansa na więcej polskich nazwisk w lidze i w ogóle żużlu.


  43. Powrót do góry    #493
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Wierzę może naiwnie ,że regularne straty Pulczyńskich i innych Zmarzlików w LIDZE zrobią z nich po czasie żużloków z prawdziwego zdarzenia.
    MDMP to nie ta ranga ,nie ci przeciwnicy,nie ten stres i zerowa publika...(Przemek Kłos i jego 14-15 punktów w Pomorskiej Lidze Młodzieżowej, a w lidze zera...)
    Dokładnie pamiętam początki ligowe Kościechy i Chrzanowskiego ,a także to jak jeździli pod koniec ich pierwszego regularnego sezonu.
    Dokładnie się zgadzam. MDMP to nie to, było wielu zawodników, którzy w tych rozgrywkach walili komplety, a w lidze było zero. To zupełnie inna bajka, ligowe doświadczenie jest niezastąpione. Również nie zgodzę się z tym, że tylko z utalentowanych coś będzie. Mało było przypadków, że za juniora zawodnik szału nie robił, a potem stał się solidnym ligowym wyrobnikiem? Tak jak napisano - nie każdy musi być Hampelem czy Gollobem, potrzeba też Kościechy, Okoniewskiego czy Stachyry.

  44. Powrót do góry    #494
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Czy zrobią żużloków z prawdziwego zdarzenia? Kiedyś jeździli prawie sami nasi, otworzył się rynek i co się okazało? Że większość została wyparta przez tych cienkich obcych, poziom ligi się podniósł, a nasze gwiazdki okazały się I-ligowymi ogórkami :)
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  45. Powrót do góry    #495
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2003
    Postów
    182
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 8 w 3 postach
    Mało było przypadków, że za juniora zawodnik szału nie robił, a potem stał się solidnym ligowym wyrobnikiem? Tak jak napisano - nie każdy musi być Hampelem czy Gollobem, potrzeba też Kościechy, Okoniewskiego czy Stachyry.
    Okoniewski za Juniora akurat największy szał robił.

    A i Stachyra i Kościecha raczej nie byli przeciętnymi juniorami.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •