Strona 126 z 274 PierwszyPierwszy ... 2676116124125126127128136176226 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,626 do 5,670 z 12329

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

  1. Powrót do góry    #5626
    Użytkownik
    Dołączył
    23-07-2016
    Postów
    89
    Kliknij i podziękuj
    103
    Podziękowania: 23 w 15 postach
    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    Serio, pasuje Ci koniec sezonu 20.08? Bo mi nie tylko że te osły z centrali grzeją się w ciepełku, które sztucznie podtrzymuje tv a dobro żużla mają głęboko w poważaniu. Parafrazując Urbana "zarząd wyżywi się sam".
    Niestety są zbyt leniwi i ograniczeni żeby wprowadzić system sprawiedliwy, trwający dłużej dla wszystkich i nie mniej atrakcyjny niż poroniony play off.

    Bardzo słusznie kolego to ująłeś.
    Mi jest bardzo nie w smak że połowa zespołów ligowych w Polsce 20.08. może jechać na wakacje. Ich prezesów może na to stać ale większości kibiców nie bardzo.

    Sprawiedliwszy system finałowych rozgrywek jest znany tym Panom.Wysyłałem im go kilkakrotnie. Kiedyś nawet głosowali moją propozycję ale jeden jegomość będący teraz trenerem od siedmiu boleści i niszczenia młodych zawodników, sprzeciwił się a pozostali poszli za nim jak barany( nie chodzi o Karola).

    Aby sprowokować kolejną dyskusję , przypomnę ją:

    - po 14 kolejkach , podział na 2 czwórki.
    - jazda każdy z każdym , mecz i rewanż ale w systemie 15 i 16 kolejka , następnie 17 i 18 kolejka i finałowa rozgrywka 19 i 20 kolejka.
    - dr. z 1 m. jedzie najpierw z zespołem z 4 m. a potem z 3 m. a na końcu z 2 m.
    - punkty z RZ się nie liczą ale... liczy się zajęte miejsce za które dr. dostają - za 1 m. 7 pkt itd aż do 8 m. -0 pkt. To spowoduje bardzo małe różnice punktowe w RF.

  2. Powrót do góry    #5627
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,332
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez Staleczka 2 Zobacz posta
    Czy któryś z nich ma resztki honoru i odpowie kibicom:

    Dlaczego nie ma ligi po GP w Warszawie i Cardiff ???????
    Czyżby istniało prawdopodobieństwo graniczące z pewnością że imprezy te mogą być przeniesione na niedzielę?
    A może znowu planują zapomnieć zamknąć dach ? Anglicy ? Nie możliwe.
    No tak, w końcu w Cardiff już tyle razy zawody były przekładane i nie zasuwano dachu...

  3. Powrót do góry    #5628
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    No ale albo mamy rz i po jak teraz albo powiekszamy lige zeby zwiekszyc ilosc meczow. Poki co, na sile do tej ligi wsadzono Wlokniarza, zatem to nie takie proste.

    A czy sezon skonczy sie dwa tygodnie w jedna czy druga strone to wszystko jedno. Ja wiem ze w takim Rybniku/Czestochowie/Grudziadzu/Toruniu bedzie w****ienie ze sie sezon skonczyl szybko, ale przeciez to jest ogolne rozczarowanie zajeciem miejsca w dolnej czworce a nie terminami.

  4. Powrót do góry    #5629
    Użytkownik
    Dołączył
    23-07-2016
    Postów
    89
    Kliknij i podziękuj
    103
    Podziękowania: 23 w 15 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    No ale albo mamy rz i po jak teraz albo powiekszamy lige zeby zwiekszyc ilosc meczow. Poki co, na sile do tej ligi wsadzono Wlokniarza, zatem to nie takie proste.

    A czy sezon skonczy sie dwa tygodnie w jedna czy druga strone to wszystko jedno. Ja wiem ze w takim Rybniku/Czestochowie/Grudziadzu/Toruniu bedzie w****ienie ze sie sezon skonczyl szybko, ale przeciez to jest ogolne rozczarowanie zajeciem miejsca w dolnej czworce a nie terminami.


    1. To co mamy to nie jest prawdziwy play-off. RZ nie liczy się prawie wcale, bo ewentualny rewanż u siebie to żaden handikap.
    2.Powiększenie ligi na razie nie wchodzi w rachubę (a szkoda) . Było 10 dr. w EL i co ? 6 dr. kończyło w sierpniu.
    3. Dla większości kibiców jest istotne czy sezon kończy się 20.08 czy 01.10. To nie "2 tygodnie".
    4. Takie rozczarowanie o jakim wspominasz przytrafiło się w 2015 r. DMP 2014 (Stal G.) i zawsze sie może przytrafić pominiętym przez ciebie klubom.
    Czy nie lepiej mieć system , który da jednakowe szanse na zyski wszystkim klubom a nam kibicom sezon od kwietnia do początków pażdziernika ?

  5. Powrót do góry    #5630
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Ty chcesz dluzszego sezonu dla zespolow odpadajacych z walki a ja oczekuje po w normalnych warunkach pogodowych bez akcji typu Zyto w Falubazie.

    Ogolnie nie robie z tego jakiejs paranoi. Dopoki kisimy sie w osiem zespolow, prochu nikt nie wymysli. A dluzszych przerw miedzy kolejkami tez nie potrzebujemy, wystarczy ta przerwa w lipcu.

  6. Powrót do góry    #5631
    Zaawansowany Awatar Drapichrust
    Dołączył
    07-01-2006
    Postów
    1,542
    Kliknij i podziękuj
    366
    Podziękowania: 327 w 209 postach
    Sobotch, chyba nie rozumiesz o co nam starym zrzędom chodzi. Zabrali co najmniej miesiąc żużla, bo kiedyś liga kończyła się we wrześniu i mogłoby tak zostać, nawet jeśli jedziemy ta telewizyjna szopkę zwana Play Off. Niedawno zabrali większą część lipca a w przyszłym sezonie nie będzie ligi w pierwsze 2 niedziele kwietnia.

    Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka
    Ścierkę mnie zabrał, moje narzędzie pracy!

  7. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Drapichrust za jego przydatny post!

    Semen (15-12-2016)

  8. Powrót do góry    #5632
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    No teraz tez sie tak skonczy, tylko nie dla wszystkich

    Jaka roznica, gdy sezon dla gorszych skonczy sie wraz z wakacjami czy gdy trwa miesiac dluzej i tez dluzsze sa przerwy miedzy kolejkami, ktorych nie znosze bardziej. A PO nierzadko w zimnicy

    A jak druzyna jest slabsza to trzeba zacisnac zeby i zyc dalej. Tez to przerabialismy w ZG nie tak dawno temu.

  9. Powrót do góry    #5633
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Tak jak ja zrzędzę, tak Ty jesteś uparty jak Esel i nie przyjmujesz sensownych argumentów.

    ... a jeszcze dotąd nikt nie napisał, że dla poważnych reklamodawców taki 3-4 miesięczny produkt, praktycznie nieobecny w mediach przez 2/3 roku jest mało atrakcyjny.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  10. Powrót do góry    #5634
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,800
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    co do startu... niższe szczeble ligowe ZAWSZE powinny startować tydzień-dwa wcześniej niż Ekstraliga.
    kibice łaknący żużla po zimie ochoczo przyjdą na stadion w większej liczbie, co zawsze podreperuje budżet tych biedniejszych klubów z niższych lig.

    btw. pisząc posta właśnie uświadomiłem sobie, że na żywo, na stadionie nie oglądałem speedwaya już ponad 4 lata hahah
    Ostatnio edytowane przez Robi ; 15-12-2016 o 15:36

  11. Powrót do góry    #5635
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,648
    Kliknij i podziękuj
    7,782
    Podziękowania: 7,381 w 4,351 postach
    Co do pomyslu - pelna zgoda.
    Co do nieobecnosci na stadionie - tak trzymaj.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  12. Powrót do góry    #5636
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Cytat Zamieszczone przez Robi Zobacz posta
    btw. pisząc posta właśnie uświadomiłem sobie, że na żywo, na stadionie nie oglądałem speedwaya już ponad 4 lata hahah
    Klasyk, najwięcej do powiedzenie na tym forum mają ci, którzy najrzadziej chodzą na żużel...
    Masz szansę zostać forumowym guru!

    ... i jeszcze na temat terminarzowego idiotyzmu. Dwie niedziele kwietnia zmarnowane, a potem terminy ligi pokrywają się lub są następnymi dniami po imprezach międzynarodowych.

    Fajny artykuł zamieścił espeedway.pl, brawa dla autora Stanisława Wrony!

    Polecam:

    http://www.espeedway.pl/news,kolejne_absurdy_terminarza_rozgrywek,84954,fe l.htm
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 16-12-2016 o 07:24
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  13. Powrót do góry    #5637
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,659
    Kliknij i podziękuj
    280
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Bardzo ładny artykuł; chociaż od siebie dodam, że pomysł przerwy wakacyjnej nie jest zły. Lato, wakacje, ludzie na urlopach, a do tego dodajmy fakt że oglądanie żużla w pełnym słońcu, w 50 stopniach, w tumanach kurzu, nie jest niczym przyjemnym... Oczywiście na pół roku przez wakacjami nie sposób przewidzieć pogodę, więc najlepiej by było po prostu połączyć przerwę wakacyjną z DPŚ. Tymczasem niejednokrotnie (a w zasadzie prawie zawsze) bywało tak, że już dzień po finale DPŚ jechała liga...

    Tak w ogóle mam nadzieję że w 2018 Wielkanoc nie będzie pod koniec kwietnia? Bo wtedy to aż strach się bać kiedy wystartuje liga, skoro start w Wielkanoc staje się powoli nową świecką tradycją...
    BKS Polonia Bydgoszcz

  14. Powrót do góry    #5638
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Wychodząc na przeciw potrzebom kibiców zamieszczam małą dyngusową ściągę.

    O ile nie pomyliłem się, to poniedziałki wielkanocne wypadają:
    02.04.2018
    22.04.2019 !!!
    13.04.2020
    05.04.2021
    18.04.2022
    10.04.2023
    01.04.2024
    21.04.2025 !!!
    06.04.2026
    29.03.2027 i co wtedy zrobi centrala(o ile będzie to kogoś jeszcze obchodziło)?
    17.04.2028
    02.04.2029
    22.04.2030 !!!
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  15. Powrót do góry    #5639
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Do 2027 zuzel zdazy dwukrotnie upasc. A przynajmniej poltora. Przyczyni sie do tego miedzy innymi zakaz sciagania kevlarow, jak to pisal specjalista od wiedzy fachowej, pan Dariusz.

    W ogole od momentu rozpoczecia przez niego pracy, artykulow o zuzlu jest sporo wiecej niz w samym sezonie (pomijajac reportaze pomeczowe). I ludzie czytuja je z zapartym tchem, bo ciekawe strasznie.

    Ze zmianami w regulaminie jest tak, ze je rowniez mozna zmienic albo przywrocic poprzedni lad. Jesli obecny kalendarz przyczyni sie do tego, ze spadnie ilosc odwolanych meczow przez pogode, to ja jedtem za. Wbrew populistycznym przeciwstawianiem sie krotszemu sezonowi dla wybranych.

  16. Powrót do góry    #5640
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Semen nie trzeba czekać do 2027 roku.
    Tego typu sytuacje już się zdarzały w niedalekiej przeszłości:
    Dwa razy Wielkanoc wypadała za wcześnie na inaugurację, a raz za późno.
    Lany poniedziałek 24.03/ inauguracja 6.04 2008
    Lany poniedziałek 28.03/ inauguracja 10.04 2016
    Lany poniedziałek 21.04/ inauguracja 13.04 2014
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  17. Powrót do góry    #5641
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Doskonale o tym wiem, sam bywałem na marcowych meczach ligowych.
    Nie mówiąc o innych zawodach typu KA w Bydgoszczy, Mem. A.Smoczyka w Lesznie, eliminacjach do kadry na IMŚ lub IMŚJ czy wszelkiego rodzaju imprezach towarzyskich.

    Dość powiedzieć, że najszybciej po przerwie zimowej bylem na oficjalnych zawodach w Polsce 11 marca. Nie dziwi, więc chyba, że dla mnie data 17 kwietnia to zwykła, najczystsza w formie głupota, tłumaczona pokrętnie tradycją, której nie ma.

    W tamtych latach nikt z władz nie wciskał kitu, że liga tradycyjnie inauguruje rozgrywki w Wielkanoc. Jechali, bo święta wypadły akurat na przełomie marca i kwietna.
    Nikt do tego nie dokładał żadnej ideologii.
    Mój poprzedni wpis miał tylko dopiski o charakterze prześmiewczym.

    Dziwi mnie, że godzą się na to prezesi klubów, bo stracą na kasie za bilety.
    Na pierwsze mecze zawsze przychodziło dużo, zgłodniałych po zimowej przerwie, żużla kibiców. Na meczach w Lany Poniedziałek też frekwencja dopisywała, bo ludzie chcieli już odejść od świątecznych stołów i częstym wyborem był stadion.
    W przyszłym roku z jednego bardzo dobrego terminu zrezygnowano, a w połowie sezonu niektórzy będą płakać, że z biletów mało zebrali.
    Argument pogodowy jest z d... wzięty, równie często co marcowe odwoływano mecze w innych miesiącach. Pamiętam lata, że np. w lipcu bywało sporo problemów z deszczem.
    Z aurą nie ma nigdy pewności, dla przykładu w minionym sezonie I Liga odjechała inaugurację przy pięknej pogodzie 28 marca(wcześniej odwołano mecz na Łotwie), a SE odwołała mecze z pierwszej kolejki zaplanowane na 10 kwietnia!!!


    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 18-12-2016 o 09:11
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  18. Powrót do góry    #5642
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Ścierają się tu dwie opcje, które nie mogą dojść do porozumienia. Otóż jedni twierdzą, że sezon powinien trwać jak nadłużej, inni że tak czy owak to jest i tak ciągle te same 14 spotkań, więc nie ma znaczenia czy rozciągnięte czy zbite.

    Trzeba sobie postawić dwa pytania: co wolą sponsorzy? Co wolą kibice?

    Co do sponsorów to ciężko mi stwierdzić czy wolą mieć reklamę na 14-tu pojedynczych spotkaniach, czy żeby w różnych analizach, prognozach czy zapowiedziach ich logo pojawiało się na przestrzeni 7 miesięcy, a nie sześciu czy pięciu.

    Co do kibiców - tu też jest pytanie? Równie dobrze można przyjrzeć się skrajnościom - czy lepiej dla kibica byłoby rozegrać całą ligę w dwa tygodnie, czy rozciągnąć ją na 1-2 mecze w miesiącu? Tu chyba jednak też to drugie...

    Mi się osobiście też nie podoba ta późna inauguracja. Czemu ma to służyć? Początek kwietnia był w porządku. Czasem pogoda nie sprzyjała, a czasem sprzyjała. Tego nie przewidzisz. A po co tak odwlekać jak w Szwecji? Fajnie ktoś w poprzednim poście przytoczył inaugurację Nice PLZ w marce vs inauguracja SE w kwietniu. Równie dobrze można przykładowo obliczyć że w drugim tygodniu maja dużo spotkań odwoływano z powodu burz, to może z urzędu tam nie robić kolejki...

    Co do chłodu we wrześniu - nie przesadzajmy... Z kibiców robi się taką ciapę, że za zimno to nie przyjdzie, za ciepło to nie przyjdzie, za wcześnie to nie przyjdzie, za późno to nie przyjdzie, w sobotę to nie przyjdzie itd... Jeszcze kilkanaście lat temu PO było na przełomie września i października i było ok. Zwłaszcza że jakoś mroźne te miesiące teraz nie są. Poza tym nie wyobrażam sobie by ktoś odpuścił finał ligi z powodu zimna... Zwłaszcza że nie mówimy tu przecież o mrozach.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  19. Powrót do góry    #5643
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    vicar napisał:
    Trzeba sobie postawić dwa pytania: co wolą sponsorzy? Co wolą kibice?
    Myślę, że chodzi o trzecie pytanie
    Co woli Telewizja.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  20. Powrót do góry    #5644
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Trafiłeś "w samo sedno tarczy".

    Sęk w tym, że ten sport z samych telewizyjnych pieniędzy nie wyżyje.
    Bez kibiców na trybunach nie ma szans na normalne funkcjonowanie, tym bardziej jeśli mecze będą rozgrywane przez 1/3 roku.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  21. Powrót do góry    #5645
    Ekspert Awatar cukrzyca
    Dołączył
    26-08-2015
    Postów
    4,669
    Kliknij i podziękuj
    1,427
    Podziękowania: 639 w 470 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Na pierwsze mecze zawsze przychodziło dużo, zgłodniałych po zimowej przerwie, żużla kibiców. Na meczach w Lany Poniedziałek też frekwencja dopisywała, bo ludzie chcieli już odejść od świątecznych stołów i częstym wyborem był stadion.
    Pozdrawiam!
    oprócz Wrocławia z wiadomych przyczyn

  22. Powrót do góry    #5646
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    http://sportowefakty.wp.pl/zuzel/656...facebook_zuzel

    "Dlatego od sezonu 2017 oceny komisarza czy sędziego będzie można odłożyć na bok, jeśli przykładowo na zapisie wideo będzie widać, że nawierzchnia się rozlatuje i nie jest bezpieczna."

    Czyli od przyszłego sezonu nie będzie nawet pozorów, że komisarz jest po coś innego niż tylko zgarnianie kasy
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  23. Powrót do góry    #5647
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-01-2017
    Postów
    1,004
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 143 w 95 postach
    Właśnie przeczytałem o pomyśle GKSŻ na przywróceniu rangi MPPK .

    To co proponują nie sprawdzi się. Dlaczego z EL ma być 5 drużyn a nie 4 lub 6 albo 7?

    Moim zdaniem potrzebne są eliminacje.

    Jednak nie muszą to być dodatkowe zawody ale wyniki biegów nominowanych mogły by spełniać taka rolę.

    Po RZ liczymy punktację i mamy finalistów- sześć najlepszych dr. + jedna z rundy kwalifikacyjnej dla zaplecza.

    Finał na torze właśnie tej drużyny z PLŻ.

    No i oczywiście czas najwyższy aby w MPPK mógł jechać zawodnik zagraniczny, na początek jako rezerwowy.

    Z pewnością mogą być inne pomysły na podniesienie rangi tych zawodów ale ten może nie jest całkiem do niczego ?
    Ostatnio edytowane przez Staleczka 3 ; 26-01-2017 o 22:56

  24. Powrót do góry    #5648
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Coś kolego przeoczyłeś.

    W finałach MPPK była już możliwość startu obcokrajowców.
    Para Polonii Bydgoszcz w składzie: A.Jonsson-P.Protasiewicz przepierdzieliła na własnym torze złoto z nieumiejącymi ponoć się dogadać częstochowianami. S.Drabik-S.Ułamek ograli ich bez mydła.
    Nikogo jednak to zbytnio nie zainteresowało, zawody przeszły bez echa.

    Rangi imprezy to nie uratowało, widzów było jak na lekarstwo i co najważniejsze po co wydziwiać.
    Mistrzostwa Polski niech są mistrzostwami Polski, a nie ligi. Znowu te same gęby chcesz oglądać?

    EDIT: Widzę, że gorzowskie sukcesy spowodowały, że nad Wartą obrodziło w wizjonerów mających fenomenalne pomysły.

    Przypomina to szał w Bydgoszczy, niesionej na fali sukcesów T.Golloba (teraz w Gorzowie takim magnesem jest Bartek). Oby po kilku, kilkunastu latach nie skończyło się jak w przypadku Polonii długami, finansowymi kombinacjami i zmianami literek w nazwie klubu.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 27-01-2017 o 06:58
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  25. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    Staleczka 3 (27-01-2017)

  26. Powrót do góry    #5649
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-01-2017
    Postów
    1,004
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 143 w 95 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Coś kolego przeoczyłeś.

    W finałach MPPK była już możliwość startu obcokrajowców.
    Para Polonii Bydgoszcz w składzie: A.Jonsson-P.Protasiewicz przepierdzieliła na własnym torze złoto z nieumiejącymi ponoć się dogadać częstochowianami. S.Drabik-S.Ułamek ograli ich bez mydła.
    Nikogo jednak to zbytnio nie zainteresowało, zawody przeszły bez echa.

    Rangi imprezy to nie uratowało, widzów było jak na lekarstwo i co najważniejsze po co wydziwiać.
    Mistrzostwa Polski niech są mistrzostwami Polski, a nie ligi. Znowu te same gęby chcesz oglądać?

    EDIT: Widzę, że gorzowskie sukcesy spowodowały, że nad Wartą obrodziło w wizjonerów mających fenomenalne pomysły.

    Przypomina to szał w Bydgoszczy, niesionej na fali sukcesów T.Golloba (teraz w Gorzowie takim magnesem jest Bartek). Oby po kilku, kilkunastu latach nie skończyło się jak w przypadku Polonii długami, finansowymi kombinacjami i zmianami literek w nazwie klubu.


    Ta ostatnia uwaga, gdyby się ziściła pewnie bardzo by ciebie ucieszyła. Może się mylę ?

    Przypomnij mi kiedy w MPPK mogli jeżdzić zawodnicy zagraniczni. Nie pomyliłeś z zawodami sponsorowanymi przez jakąś firmę?

    Kilka lat temu mało kto był odważny by proponować IMME. Teraz to impreza nr 1-3 w sezonie.

    Podobnie może być z MPPK , jeśli wejdzie na stałe TV.

    No i eliminacje w ramach biegów nominowanych. Logiczne i bez kosztów a sport będzie zachowany.

  27. Powrót do góry    #5650
    Użytkownik
    Dołączył
    06-05-2013
    Postów
    444
    Kliknij i podziękuj
    963
    Podziękowania: 67 w 50 postach
    Cytat Zamieszczone przez Staleczka 3 Zobacz posta

    Przypomnij mi kiedy w MPPK mogli jeżdzić zawodnicy zagraniczni. Nie pomyliłeś z zawodami sponsorowanymi przez jakąś firmę?
    .
    Rok 2006
    http://rlach.republika.pl/mppk/mppk_2006.htm

    A zawody sponsorowane p. firmę to były w 2001 Winterthur Cup, które były rozgrywane wg punktacji: 4,3,2,0

  28. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi wokie za jego przydatny post!

    Krzyś (12-02-2017)

  29. Powrót do góry    #5651
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Staleczka 3 Zobacz posta
    Kilka lat temu mało kto był odważny by proponować IMME. Teraz to impreza nr 1-3 w sezonie.
    Zupełnie moim zdaniem zbędna. Kolejna niepotrzebna zżynka z Anglii. My mamy Złoty Kask - dlaczego tej imprezie nie przywrócić prestiżu, tylko robić nowy twór? Jak widać zapotrzebowanie na dobry indywidualny produkt jest.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  30. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    wokie (03-02-2017)

  31. Powrót do góry    #5652
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Cytat Zamieszczone przez Staleczka 3 Zobacz posta
    Ta ostatnia uwaga, gdyby się ziściła pewnie bardzo by ciebie ucieszyła. Może się mylę ?
    To, że krytykuję niektóre poczynania prezesa Zmory i zachwyty ślepo w niego zapatrzonych wyznawców nie oznacza, że źle życzę gorzowskiemu klubowi. Wręcz przeciwnie, każdemu klubowi życzę jak najlepiej, bo to kluby stanowią o sile tej dyscypliny.

    Przypomnij mi kiedy w MPPK mogli jeżdzić zawodnicy zagraniczni. Nie pomyliłeś z zawodami sponsorowanymi przez jakąś firmę?
    Niewiele wiesz o historii tego sportu skoro nie możesz uwierzyć w to co napisałem o bydgoskim finale MPPK.

    Kilka lat temu mało kto był odważny by proponować IMME. Teraz to impreza nr 1-3 w sezonie.
    ... buaahahahaaaha, chyba za bardzo wierzysz komentatorom z telewizyjnego okienka. To tak ważna impreza, że stadion Wybrzeża pękał w szwach podczas jej ostatniej edycji.
    Niecałe dwa tysiące widzów. Szał...

    Podobnie może być z MPPK , jeśli wejdzie na stałe TV.
    Lepiej niech decydenci i organizatorzy zadbają o to w jaki sposób skłonić/przymusić do startu w tej imprezie najlepszych. Niech lepiej nie robią z niej kolejnego cyrku.


    vicar mądrze prawisz. Była okazja reanimować Złoty Kask nadając mu rangę indywidualnych mistrzostw najwyższej klasy rozgrywkowej. Zresztą takie były jedne z początkowych założeń ZK.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 02-02-2017 o 13:28
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  32. Powrót do góry    #5653
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-01-2017
    Postów
    1,004
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 143 w 95 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    To, że krytykuję niektóre poczynania prezesa Zmory i zachwyty ślepo w niego zapatrzonych wyznawców nie oznacza, że źle życzę gorzowskiemu klubowi. Wręcz przeciwnie, każdemu klubowi życzę jak najlepiej, bo to kluby stanowią o sile tej dyscypliny.


    Niewiele wiesz o historii tego sportu skoro nie możesz uwierzyć w to co napisałem o bydgoskim finale MPPK.


    ... buaahahahaaaha, chyba za bardzo wierzysz komentatorom z telewizyjnego okienka. To tak ważna impreza, że stadion Wybrzeża pękał w szwach podczas jej ostatniej edycji.
    Niecałe dwa tysiące widzów. Szał...



    Lepiej niech decydenci i organizatorzy zadbają o to w jaki sposób skłonić/przymusić do startu w tej imprezie najlepszych. Niech lepiej nie robią z niej kolejnego cyrku.


    vicar mądrze prawisz. Była okazja reanimować Złoty Kask nadając mu rangę indywidualnych mistrzostw najwyższej klasy rozgrywkowej. Zresztą takie były jedne z początkowych założeń ZK.


    1. Tak więc się mylę, cieszę się że ty byś się nie cieszył. Myślimy zatem podobnie , przynajmniej w tej kwestii.

    2. To prawda ,że nie pamiętałem tego FMPPK , ale może dlatego,że było tam tak "dużo" zawodników zagranicznych( Jonsson i kto jeszcze ?)
    Zatem słabo się znam na historii żużla. Ja sięgam pamięcią do trzeciego złota w DMŚ Polaków. Pamiętasz tak z marszu w którym to było roku ?
    Zdobycie następnego złota widziałem na żywo a ty ?
    Pamiętam jak H. Glueckich przeszedł z Rybnika do Bydgoszczy, jak Kasa St. robił komplety i jak zabił się Malinowski.
    Po twoim wpisie chętnie wyzwał bym cię na pojedynek w zakresie wiedzy żużlowej. Ciekawe jakich lat wolał byś nie wspominać ?

    3 "buuuuuchacha" to pseudo określenie reakcji wskazuje ,że co najwyżej możemy pogadać o XXI wieku. Prawda ?

    4. Jak przymusić do startu najlepszych? Właśnie powyżej dokładnie to napisałem.

    5. Oczekujesz od panów z GKSŻ działania połączonego z myśleniem. Czy czasem to nie za dużo jak na nich?
    Teraz robią pseudo eliminacje w marcu z których wchodzi do finału po 5-ciu szczęśliwców( wcale nie najlepszych ) a potem jeden finał.
    A dlaczego nie dwa, trzy a może cztery? Bo terminy gonią ? To po co tracić je na eliminacje ?
    Mamy tak mało dobrych krajowych zawodników,że można ich nominować według jasno określonych reguł.
    Ostatnio edytowane przez Staleczka 3 ; 02-02-2017 o 17:56

  33. Powrót do góry    #5654
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Szanuję z racji wieku, bom młodszy.
    Tak, pamiętam tak z marszu...
    Zazdroszczę zawodów,których byłeś naocznym świadkiem.

    ... i tyle, pomysł z obcokrajowcami w MPPK nic nowego, ani dobrego nie wnosi.
    Tego typu "reformy" powodują zawężenie składu tego cyrku.
    Prowadzą do tego, że niedługo we wszystkich niemal zawodach będą jeździć ci "wybrani".
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  34. Powrót do góry    #5655
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Staleczka 3 Zobacz posta
    Teraz robią pseudo eliminacje w marcu z których wchodzi do finału po 5-ciu szczęśliwców( wcale nie najlepszych ) a potem jeden finał.
    A dlaczego nie dwa, trzy a może cztery? Bo terminy gonią ? To po co tracić je na eliminacje ?
    Mamy tak mało dobrych krajowych zawodników,że można ich nominować według jasno określonych reguł.
    Całkiem niedawno w finale ZK zawodnicy jeździli z klucza. Ale takiego prawdziwego (bodaj 10 najlepszych średnich z Eligi, 4 z 1. i 2 z 1.). Wtedy dostać się do takiego finału ZK było zaszczytem. W obecnej formie pewnie nominowani byliby zawodnicy wg własnego widzimisię.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  35. Powrót do góry    #5656
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-01-2017
    Postów
    1,004
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 143 w 95 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Całkiem niedawno w finale ZK zawodnicy jeździli z klucza. Ale takiego prawdziwego (bodaj 10 najlepszych średnich z Eligi, 4 z 1. i 2 z 1.). Wtedy dostać się do takiego finału ZK było zaszczytem. W obecnej formie pewnie nominowani byliby zawodnicy wg własnego widzimisię.


    Fakt, tak było z tym że ten klucz wymyślili ci co myśleć zbytnio nie potrafią logicznie kumać .

    Ten klucz powodował ,że jakiś cienias z 2 ligi walczył o ZK a nie dobry zawodnik z EL , który był 11 czy 12 w średnich.

    Oczywiście dalej uważam,że średnie powinny być decydujące ale w innych proporcjach i z DK przyznawanymi przez sztab trenerski.

    Poza tym można zagwarantować start w ZK np. IMP jun z roku poprzedniego a może i zdobywcy SK. (bez względu na średnią

    Na pewno mógłbyś podać swoje pomysły, inny kibic jeszcze inne. Ważne by dyskutować na argumenty a nie według zasady - nie bo nie.

  36. Powrót do góry    #5657
    Użytkownik
    Dołączył
    06-05-2013
    Postów
    444
    Kliknij i podziękuj
    963
    Podziękowania: 67 w 50 postach
    Cytat Zamieszczone przez Staleczka 3 Zobacz posta
    2. To prawda ,że nie pamiętałem tego FMPPK , ale może dlatego,że było tam tak "dużo" zawodników zagranicznych( Jonsson i kto jeszcze ?)
    Jonsson i Poważny. Tylko nie wiem czy ten drugi przypadkiem jako Polak nie jechał.

  37. Powrót do góry    #5658
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez wokie Zobacz posta
    Jonsson i Poważny. Tylko nie wiem czy ten drugi przypadkiem jako Polak nie jechał.
    Poważny już od jakiegoś czasu jeździł jako Polak.

    Cytat Zamieszczone przez Staleczka 3 Zobacz posta
    Fakt, tak było z tym że ten klucz wymyślili ci co myśleć zbytnio nie potrafią logicznie kumać .

    Ten klucz powodował ,że jakiś cienias z 2 ligi walczył o ZK a nie dobry zawodnik z EL , który był 11 czy 12 w średnich.

    Oczywiście dalej uważam,że średnie powinny być decydujące ale w innych proporcjach i z DK przyznawanymi przez sztab trenerski.
    Już jeden pies czy 10-4-2, 12-3-1 czy co. Ważne żeby zawodnik za rzetelny wynik na torze był nagradzany. Już pomijając, że dla dwójki zawodników z najniższej ligi start w takim ZK byłby też nobilitacją i wcale aż tak by nie odstawali. Ważne żeby nie wpychać znowu tych kretyńskich DK, Mam wrażenie, że niedługo będą DK na to aby zostać kandydatem do DK...
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  38. Powrót do góry    #5659
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    http://sportowefakty.wp.pl/zuzel/664...ligi-bez-zmarz

    Od 2018 chcą wprowadzić limit 1 SGP/SEC na mecz. Czy ci debile nie mogą po prostu nie robić nic ?

  39. Powrót do góry    #5660
    Użytkownik
    Dołączył
    28-10-2013
    Postów
    185
    Kliknij i podziękuj
    42
    Podziękowania: 32 w 25 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    http://sportowefakty.wp.pl/zuzel/664...ligi-bez-zmarz

    Od 2018 chcą wprowadzić limit 1 SGP/SEC na mecz. Czy ci debile nie mogą po prostu nie robić nic ?
    dla PZMot, GKSŻ i innych debili, którzy zabjają speedway.

  40. Powrót do góry    #5661
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Kwestia czasu jak wróci temat KSM-u.

    A generalnie aż się dziwię, że zagraniczni przedstawiciele nie wpadli na to jak głupim pomysłem są oświadczenia. Na miejscu działaczy ze Szwecji, Anglii i Danii skrzyknąłbym się i nie podpisywał nikomu oświadczeń. I co wtedy? W SE jeździliby sami Polacy? Wtedy dopiero nasi prezesi narobiliby w majty.
    Ostatnio edytowane przez vicar ; 08-02-2017 o 13:40
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  41. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    lemur6666 (10-02-2017)

  42. Powrót do góry    #5662
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-06-2005
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 113 w 69 postach
    Kto wie, być może pomni tegorocznych doświadczeń zrobią tak w przyszłym roku? Polska Ekstraliga jest zapewne najlepszą i najlepiej płatną ligą żużlową na świecie, ale mam wrażenie, że ktoś u władz tejże za bardzo chce to całemu światu udowodnić. Oczywiście popieram to, że nasza Ekstraliga powinna mieć jakieś przywileje i nie może być tak, że mecze ligowe są odwoływane z powodu jakichś średniej rangi zawodów w dalekiej Europie, natomiast sposób w jaki robią to nasi granatowomarynarkowi działacze jest absolutnie nie do przyjęcia.

  43. Powrót do góry    #5663
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,126
    Kliknij i podziękuj
    6,524
    Podziękowania: 8,856 w 4,873 postach
    Brytyjczycy swego czasu tez byli pepkiem zuzlowego swiata.
    Skonczyli dosc marnie,choc cos tam sie jeszcze kreci.
    Nasi wlodarze z roku na rok popadaja w coraz to wieksza megalomanie.
    To,ze jeszcze nasza liga nie walnela z hukiem jest zasluga zawodnikow.
    Nie maja po prostu kregoslupa.Dzialacze,tak fimowscy jak i nasi pomiataja nimi jak chca a
    te kukielki lykaja wszystko jak pelikany.Niekiedy sie na chwile obrusza,tak jak w przypadku tlumikow,
    ale jak spojrza katem oka na swoje konta bankowe,bunt szybko im przechodzi.
    Chyba nie doczekam sie jakiegos spektakularnego pierd....cia w stol a przydaloby sie.
    Granatowi roznych federacji robia sobie pod gorke.Angole naszym,nasi calej reszcie.
    To sie nazywa dbanie o dobro dyscypliny.Glowni aktorzy tylko sie przygladaja,cos tam pomrucza
    ale wiedza,ze w odpowiednim momencie trza ukleknac.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  44. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    mhsol (10-02-2017), vicar (10-02-2017)

  45. Powrót do góry    #5664
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,795
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,366 w 3,151 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Kwestia czasu jak wróci temat KSM-u.

    A generalnie aż się dziwię, że zagraniczni przedstawiciele nie wpadli na to jak głupim pomysłem są oświadczenia. Na miejscu działaczy ze Szwecji, Anglii i Danii skrzyknąłbym się i nie podpisywał nikomu oświadczeń. I co wtedy? W SE jeździliby sami Polacy? Wtedy dopiero nasi prezesi narobiliby w majty.
    Nie było takiej możliwości nawet. Wszyscy dobrze wiedzą, że największa kasa jest w PL. Więc ci co mają pewne miejsca w naszych drużynach olali by Szwecję czy Anglię. Ekonomia by ich do tego zmusiła. Dlatego właśnie kluby z Anglii, Dani czy Szwecji podpisują te oświadczenia. Generalnie wszystko zmierza w kierunku, jeden zawodnik = jeden klub. I tu trzeba szukać rozwiązania.

    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    http://sportowefakty.wp.pl/zuzel/664...ligi-bez-zmarz

    Od 2018 chcą wprowadzić limit 1 SGP/SEC na mecz. Czy ci debile nie mogą po prostu nie robić nic ?
    Aż dziw bierze, że te barany nie widzą, iż takie rozwiązanie na dłuższą metę niszczy każdy klub. Już widzę jak taki Zmarzlik, Pawlicki, Janowski czy Dudek, tłumaczy swoim kibicom, że musi zmienić barwy klubowe, bo taki jest regulamin

    Przecież co roku sa awanse do SGP czy SEC, więc co roku sytuacja kadrowa w kilku klubach będzie musiała się zmieniać, bez względu na to czy zawodnik i klub tego chcą czy nie chcą. Paranoja
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  46. Powrót do góry    #5665
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Kwestia czasu jak wróci temat KSM-u.
    No i proszę bardzo Pierwszy jest prezes Włókniarza: http://sportowefakty.wp.pl/zuzel/665...-proponuje-ksm

    A teraz coś z kategorii odkrywczych:

    http://sportowefakty.wp.pl/zuzel/665...sie-nie-zmieni

    Niesamowite, raptem 10 lat Lokomotiv startuje w polskiej lidze i już władze wpadły na to, aby formalnie w końcu uregulować kwestie ich awansu do Ekstraligi. Lepiej późno niż wcale. Nie wymagajmy od działaczy zbyt wiele.

    http://sportowefakty.wp.pl/zuzel/665...erwowego-w-dps

    FIM też coś nagle niespodziewanie ruszyła głowa. Kto by pomyślał, że można zrobić rezerwowego z prawem normalnego uczestnictwa w zawodach. Olaboga, że też takie oczywiste decyzje zawsze muszą się rodzić w bólach.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  47. Powrót do góry    #5666
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-01-2017
    Postów
    1,004
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 143 w 95 postach
    Jeszcze nie oswoiliśmy się z decyzją FIM odnośnie rezerwowego w DPŚ a już mamy następną wiadomość z Genewy,ze wchodzi ewentualność ,że DPŚ odbywał by się co dwa lata oraz w to miejsce MŚ par ,też co 2 lata.
    Dobry kierunek.

    Jeszcze tylko zmiany w GP -6-8 rund i eliminację wiosną danego roku a świat żużlowy stanie dużo piękniejszy.

  48. Powrót do góry    #5667
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Cytat z artykułu D.Ostafińskiego zamieszczonego na SF:

    KF Sport chce zagranicznych gwiazd, ale z drugiej strony uważa, że głos należy oddać kibicom. Niech oni wybiorą zawodników, którzy pojadą w finale. W przypadku Stali Gorzów, Fogo Unii Leszno czy Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra pchanie obcokrajowców na siłę nie ma sensu. Każda z wymienionych drużyn może spokojnie wystawić mocną polską dwójkę.

    Czy ci ludzie są normalni? Czy żądza pieniądza(czytaj: zarobku) jest tak wielka, że odbiera tym ludziom rozum? O członków GKSŻ, nie pytam, bo co do nich nie mam złudzeń.

    Nożesz do k.............. n............. mowa o mistrzostwach Polski, a nie kolejnym cyrku typu SBP, na którym w Toruniu pewnie nawet pół MA się nie zapełni...

    ... a może to znowu radosna twórczość "redaktóra".
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  49. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    ScotFZG (21-02-2017)

  50. Powrót do góry    #5668
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,023
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,502 w 996 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Nie było takiej możliwości nawet. Wszyscy dobrze wiedzą, że największa kasa jest w PL. Więc ci co mają pewne miejsca w naszych drużynach olali by Szwecję czy Anglię. Ekonomia by ich do tego zmusiła. Dlatego właśnie kluby z Anglii, Dani czy Szwecji podpisują te oświadczenia. Generalnie wszystko zmierza w kierunku, jeden zawodnik = jeden klub. I tu trzeba szukać rozwiązania.
    Watpie. Wielu zagranicznych zawodników ma sponsorów w swoich krajach np. Pedersen ma Moldow,który wymaga od niego jazdy w Holsted. Nawet jeśli obcokrajowcy wybierali by lige polską to była by ich znikoma ilość conajwyżej ci najlepsi z GP. Ale halo halo polski żużel to nie tylko ekstraliga. W niższych ligach zarobki są dużo mniejsze i średniacy pokroju Hansa Andersena,Sama Mastersa,Troya Batchelora woleli by obrobić Danie,Szwecje i Anglie niż jedną Polske

  51. Powrót do góry    #5669
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,795
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,366 w 3,151 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Watpie. Wielu zagranicznych zawodników ma sponsorów w swoich krajach np. Pedersen ma Moldow,który wymaga od niego jazdy w Holsted. Nawet jeśli obcokrajowcy wybierali by lige polską to była by ich znikoma ilość conajwyżej ci najlepsi z GP. Ale halo halo polski żużel to nie tylko ekstraliga. W niższych ligach zarobki są dużo mniejsze i średniacy pokroju Hansa Andersena,Sama Mastersa,Troya Batchelora woleli by obrobić Danie,Szwecje i Anglie niż jedną Polske
    Twierdzę, że woleli by obrobić ligę macierzystą (nie wszyscy) i Polskę własnie. Australijczycy mogli by wybierać i pewnie wybraliby Szwecję i Polskę, oczywiści ci bardziej uznani. Przecież nikt nie ograniczał zawodnikom startów do jednej ligi. Mowa była o dwóch ligach. Owszem, problem mieliby np. Duńczycy, oni chcąc startowć w Dani mieliby ograniczone pole manewru. I wtedy musieliby wybierać spośród Szwedzkiej Elitserien lub Polskiej SE czy Nice PLŻ,
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  52. Powrót do góry    #5670
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-01-2017
    Postów
    1,004
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 143 w 95 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Twierdzę, że woleli by obrobić ligę macierzystą (nie wszyscy) i Polskę własnie. Australijczycy mogli by wybierać i pewnie wybraliby Szwecję i Polskę, oczywiści ci bardziej uznani. Przecież nikt nie ograniczał zawodnikom startów do jednej ligi. Mowa była o dwóch ligach. Owszem, problem mieliby np. Duńczycy, oni chcąc startowć w Dani mieliby ograniczone pole manewru. I wtedy musieliby wybierać spośród Szwedzkiej Elitserien lub Polskiej SE czy Nice PLŻ,



    Marzenie - jeden klub =jeden zawodnik jest tylko marzeniem.

    Jednak jeden zawodnik i dwa kluby to jest całkiem realne ale za tym musi iść inny przepis.

    Chodzi o ilość zatrudnianych zawodników zagranicznych. Trzeba wprowadzić ograniczenie do 2 w składzie.

    Jednak przejściowo , przez 2-3 lata musi za tym iść ograniczenie składów do 6 zawodników wraz z rezerwą.

    To po to aby polskie orzełki nie zaczęli szaleć finansowo.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •