Strona 88 z 274 PierwszyPierwszy ... 3878868788899098138188 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,916 do 3,960 z 12329

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

  1. Powrót do góry    #3916
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Mało tego, w ogóle powinniśmy skrócić elipę do sześciu drużyn, skoro dzisiejsze realia pokazują, że ostatnia dwójka cyklicznie miewa spore kłopociki bytowe. Oczywiście jeśli dąży się do tego, by ta elipa była prawdziwie elitarna, bo póki co to jest łotakse

  2. Powrót do góry    #3917
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Ale czemu do 6-ciu? Tak naprawdę na jazdę w Elidze zasługują tylko Falubaz, StalG, Unia L i Unibax. Cztery drużyny to w sam raz na najlepszą ligę świata! Zawsze mecz o coś! Całe 6 kolejek rundy zasadniczej, a do PO niech wchodzi cała czwórka, a co! W każdej lidze powinny być po cztery ekipy (to da co najmniej 5 lig w Polsce) i taki system rozgrywek. I te emocje - czy brązowy medalista DMP wygra baraż o utrzymanie? Jedno zwycięstwo decyduje o tym, czy ktoś awansuje ligę wyżej, czy z niej spadnie. Stadiony nabite do granic możliwości!
    Ostatnio edytowane przez vicar ; 30-01-2015 o 08:22
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  3. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    drozd (31-01-2015), sobotch (30-01-2015), tomkoz (30-01-2015), Świstak (30-01-2015)

  4. Powrót do góry    #3918
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,689
    Kliknij i podziękuj
    1,138
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    ... Stadiony nabite do granic możliwości!
    Gorzko ironizujesz. Masz pewną rację. Ale ile byś dał za bilet, żeby Polonia była w tej słabszej czwórce Eligi? Pytanie za 15-75 zł. Tak zabrnęliśmy. Drogo, drożej, na koniec dowaliły tłumiki.

    http://www.przegladsportowy.pl/zuzel...451,1,281.html

    Mnie to bardzo cieszy. Wielu już dało wyraz niechęci. Życie pokaże. Żal, że nie robi tego SEC.

  5. Powrót do góry    #3919
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Tradycyjnie Jap ja nie mam pojęcia o co Ci chodzi i o czym piszesz, ani nie wiem czy się ze mną zgadzasz, czy nie.

    Ale nie o tym chciałem. Głos w sprawie ilości drużyn w lidze (http://www.sportowefakty.pl/zuzel/49...rojanowskim-za):

    W lidze pojedzie tylko 7 drużyn, co oznacza 12 meczów w rundzie zasadniczej. Nie uważasz, ze to za mało?

    - Osiem drużyn to było mało, a co tu mówić o siedmiu. To jest sześć meczów w danym mieście. To nieporozumienie. Co to za promocja dyscypliny? Dziwię się, że miasta nadal chcą wspierać taki sport. W tej sytuacji mija się z celem stawianie wymogów stadionowych i takie inwestycje, jak np. oświetlenie.

    Nie wszyscy działacze chcą rozgrywek bardziej rozbudowanych niż 8 zespołów. Argumentem tutaj są oczywiście koszty wynagrodzeń dla zawodników...

    - Tak mogą mówić prezesi, którzy nigdy nie rozmawiali na ten temat z zawodnikami. Nie znam nikogo, kto nie zgodziłby się na niższe stawki przy większej liczbie meczów. Nam jest potrzebna przede wszystkim jazda. Gdyby w lidze było więcej drużyn, nie musielibyśmy startować w jakichś śmiesznych turniejach. Wszyscy moi znajomi żużlowcy podzielają ten pogląd, przy czym nie mówię tutaj ekstraligowych, bo tam zawodnicy mogą mieć inne podejście.

    Mój komentarz: naprawdę nie trzeba być asem, aby dojść do wniosku, że liga składająca się z ośmiu zespołów to jakaś popelina, o czym mówię od jakiegoś czasu. Kadłubek, którego nikt na poważnie nie bierze.
    Ostatnio edytowane przez vicar ; 03-02-2015 o 07:51
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  6. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    drozd (03-02-2015)

  7. Powrót do góry    #3920
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Wychodzi na to, że nie jestem asem, albo jeszcze gorzej, bo dla mnie osiem kapel to optimum.

    Dodam tylko, że głos Trojanowskiego to głos zawodnika czyli jednej z osób, które (niemal w 100%) mają w dupie czy klub przetrwa. Niewielu żużlowców, myślę, że poniżej 1%, martwi się przyszłością dyscypliny. Oni popierają to co dla nich jest korzystniejsze (czytaj: przynosi im większe pieniądze).
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  8. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    Jap (03-02-2015)

  9. Powrót do góry    #3921
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Niby racja. Z drugiej strony mówi, że byłby gotów jeździć za niższą stawkę byle jeździć częściej. Szczerze mówiąc mi się też wydaje, że jeśli prezes nie potrafi zapewnić budżetu na 18 spotkań w sezonie, to coś jest tu nie halo.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  10. Powrót do góry    #3922
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Głos Trojanowskiego sie nie liczy. On jest z Polski B, podobnie jak Miesiąc. Gdyby tak powiedział Skórnicki, Kasprzak albo Dobrucki, to co innego.

    Ale słuszna uwaga, ze zuzlowcy widza tylko czubek wlasnego nosa i maja gdzies jak dana sprawa ogolnie wplynie na dyscypline. Probowalem to uswiadomic przy dyskusji o tłumikach, ale wtedy to nie docierało. Wtedy Gollob, Hampel i Kołodziej w oczach kibicow nie mieli interesu by bronic starych tlumików. Liczyło sie tylko dobro speedwaya.

    Wszedzie w zawodowych ligach pilkarskich czy koszykarskich zalezy im zeby meczow bylo duzo. np w SGP tez tak mysla. W polskim zuzlu tendencja odwrotna. Czym mniej, tym lepiej.


    Szczerze mówiąc mi się też wydaje, że jeśli prezes nie potrafi zapewnić budżetu na 18 spotkań w sezonie, to coś jest tu nie halo
    jesli w Rawiczu daja rade pojechac 14, to byle Lublin powinien dac rade pojechac w 30.
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 03-02-2015 o 13:12

  11. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi drozd za jego przydatny post!

    STALECZKA (03-02-2015)

  12. Powrót do góry    #3923
    Użytkownik
    Dołączył
    03-02-2015
    Postów
    171
    Kliknij i podziękuj
    134
    Podziękowania: 43 w 30 postach
    O jednym wielu tu piszących zapomina, mianowicie ilość meczy nie jest głównie zależna od ilości drużyn w lidze ale od systemu rozgrywek.
    Było tak że w SL było 8 drużyn a każda miała 20 meczy w sezonie i to było dobre.
    Potem było 10 dr. w EE i RZ kończyła się 18.08. a wiec wcześniej niż w 2014 i 2015 r. A wiec co ma liczebność ligi do rytmiczności rozgrywek ? NIC oczywiście przy obecnie nam panujących tzw. działaczach żużlowej centrali.
    Uważam,ze po RZ w PLŻ powinni jechać w pierwszej czwórce każdy z każdym a więc 6 meczy a 3 pozostałe z trzema najlepszymi z PLŻ 2 mecz i rewanż - także 6 meczy. Cztery najlepsze jadą w 2016 r. w PLŻ. Tylko 4 dr. kończyły by ligę w sierpniu.
    Temat do dyskusji to jak ustawić przepisy aby końcówki ligi były w miarę emocjonujące.

  13. Powrót do góry    #3924
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,689
    Kliknij i podziękuj
    1,138
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez drozd Zobacz posta
    Głos Trojanowskiego sie nie liczy. On jest z Polski B, podobnie jak Miesiąc. Gdyby tak powiedział Skórnicki, Kasprzak albo Dobrucki, to co innego.
    Ale słuszna uwaga, ze zuzlowcy widza tylko czubek wlasnego nosa i maja gdzies jak dana sprawa ogolnie wplynie na dyscypline. Probowalem to uswiadomic przy dyskusji o tłumikach, ale wtedy to nie docierało. Wtedy Gollob, Hampel i Kołodziej w oczach kibicow nie mieli interesu by bronic starych tlumików. Liczyło sie tylko dobro speedwaya.
    Co do głosu Trojanowskiego, to od Ciebie bym oczekiwał wskazań->jak i ile< odjechać najniższą. Masz ogląd i doświadczenie w UK. Sam jestem ciekawy jak oni to robią. Wskazani nie mają interesu w najniższej i nic nie mają do powiedzenia. Jak się tam znajdą , to ich głosy znajdą się w Polsce B-taka pętla. Trzeba by tylko zapytać Trojanowskich, za ile są gotowi jechać 2 x tyle. Jeżeli za 60-65 % stawki-to ok. I tu już zatka. Jak zawsze. Cisza grobowa. A tu trzeba o tym rozmawiać.
    Trochę mnie irytuje nazywanie zawodowców żyjących z jazdy na żużlu " złotówkami ". To ich życie, pensja, rozwój. Czym innym jest postępowanie n.p. Madsena wobec Grudziądza. Czy spotka go należny ostracyzm? I tu pokażą klasę prezesi. Albo jej brak i zawodowcy dalej mogą ich "dudkać".
    Tłumiki-
    Jazda na nich była niewiadomą. Sprowadziły straszne koszty.Trudności w ustawieniach, awarie, utratę widowiskowości przez stratę momentu obrotowego, kontuzje. Zgnębiły żużel.
    Żużlowcy zawsze chcą jazdy bez zmian. Na starych ustawieniach, starych tunerach, najniższych kosztach. To naturalne. Kto ich zresztą pytał? Paskudnie tylko zachował się M.Cieślak. Skoro uchodzi za eksperta, nie kładzie w to pieniędzy, to żyjąc z żużla miał obowiązek głośno mówić. A on co? Wymądrzał się tylko nad głosem Golloba-trzeba było, teraz za późno itp. Taki guru.
    "Tak się liczyło dobro speedwaya".

  14. Powrót do góry    #3925
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    http://www.przegladsportowy.pl/zuzel...316,1,281.html

    Zenek Plech o lidze amatorskiej o której tez wspominałem w materiale video.

    Masz ogląd i doświadczenie w UK. Sam jestem ciekawy jak oni to robią.
    Nie trzeba jechac do UK. Wystarczy zapytać ludzi z Rawicza jak kręcą speedway za parę złotych, w miasteczku i przy frekwencji 500 osób.

    Jazda na nich była niewiadomą. Sprowadziły straszne koszty.Trudności w ustawieniach, awarie, utratę widowiskowości przez stratę momentu obrotowego, kontuzje. Zgnębiły żużel.
    https://www.youtube.com/watch?v=dd6VYBmVDSM

    Proszę, pooglądaj sobie. Moze ciut poprawi Ci się humor. aha. Chyba jedyny mistrz świata, ktory twierdzil, ze wiekszośc cyklu przejechał na jednym silniku.
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 03-02-2015 o 16:28

  15. Powrót do góry    #3926
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,689
    Kliknij i podziękuj
    1,138
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Jakieś kluby amatorskie widzisz w konfrontacji z obecną najniższą ? Ja nie.
    Nie jestem z Rawicza. Też antypody.
    Top świetne. Tylko chyba ono nie ma udowadniać neutralności tłumików mam nadzieję.

  16. Powrót do góry    #3927
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Jakieś kluby amatorskie widzisz w konfrontacji z obecną najniższą ? Ja nie.
    Amatorskie klub nie rywalizowałby z obecnymi drugoligowymi. Słabo mnie słuchasz.

    Top świetne. Tylko chyba ono nie ma udowadniać neutralności tłumików mam nadzieję.
    Przecież ze nie. Do głowy by mi nie przyszło.

    Dowodami w sprawie jest wyłącznie narzekanie w stylu:

    Jazda na nich była niewiadomą. Sprowadziły straszne koszty.Trudności w ustawieniach, awarie, utratę widowiskowości przez stratę momentu obrotowego, kontuzje. Zgnębiły żużel
    Podobne opinie w tym temacie robią za fakty, a z nimi jak wiadomo sie nie dyskutuje.

  17. Powrót do góry    #3928
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,689
    Kliknij i podziękuj
    1,138
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    1-Tak, słabo. Zerknąłem na link i to inny z pomysłów Z. Plecha.Poza ligą.
    2.-Idziesz demagogią Mariusza. Jakich dowodów oczekujesz do tych słów:
    Jazda na nich była niewiadomą. Sprowadziły straszne koszty.Trudności w ustawieniach, awarie, utratę widowiskowości przez stratę momentu obrotowego, kontuzje. Zgnębiły żużel.
    Może zapoznaj się z termodynamiką silnika czterosuwowego tak sprężonego. Oczekujesz ode mnie badań empirycznych? Opinie powszechne fachowców i zawodników to "bredzisz". Ty wiesz najlepiej. Co jest dla Ciebie oczekiwanym faktem. Gazeta o tym tytule? Szanujmy się.

  18. Powrót do góry    #3929
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Oczekujesz ode mnie badań empirycznych?
    Sek w tym, ze takich badan nie ma, a kazdy gada co tam chce. O to mi najbardziej chodzi w tej sprawie. Ale niedoczekanie moje i innych, ze ktos cos takiego opracuje.

    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/49...dka#comment_it

    Moim zdaniem, które foruje od jakiegoś czasu jest ograniczenie dla startów w dwóch ligach. Macierzysta plus zagraniczna. Australia,Ameryka przyjmijmy na bazie dawnej strefy Zamorskiej , ze macierzysta to BEL.

    Pytane co z Argentyna? Jak dobrze pamiętam żużlowcy z tego kraju startowali w IMS w strefie kont.

    Nawet wczoraj rozmyślałem jak te problemy rozwiązać.

  19. Powrót do góry    #3930
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,689
    Kliknij i podziękuj
    1,138
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Będzie drożej na początku. Chomski jednak wie więcej. Ja oręduję za Ligą Mistrzów, ale moim zdaniem niech jeżdżą i w trzech. Ceny silników demolują żużel. Gdyby, gdyby... jakaś Jamaha., Honda. Wtedy i badania na hamowni porządne i ceny silników + tuning w dół polecą. Co nam po silniku Jawy 570ccm, czy Jamahy ok 450ccm? Chyba, że ktoś zaplanuje wdrożenie silników benzynowych.
    Argentyńczycy jak Ausii-do Europy. Pewne tradycje mają. Na alkoholu jeżdżą. Nisza

  20. Powrót do góry    #3931
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Zawsze optowałem za ograniczeniem klubów/lig w których startuje żużlowiec. Takie ograniczenie może już nie pomoc nielicznym już ligom. Dać może jednak co innego. Mam na myśli odświętność imprez międzynarodowych eliminacji i półfinałów IME czy IMŚ. Mówiąc wprost przyjazd żużlowca z czołówki będzie czymś rzadszym, czymś co może zwiększyć zainteresowanie (tak było ostatnio np. w Guestrow).

    Obawiam się niestety, że na ten krok jest jakieś dwadzieścia lat za późno.

    ... i zawsze byłem zdania, że pierwszym krokiem w ratowaniu żużla powinny być ograniczenia sprzętowe(czyt. koszty sprzętu).
    To zawsze warto zrobić niezależnie od sytuacji dyscypliny w poszczególnych krajach.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  21. Powrót do góry    #3932
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,689
    Kliknij i podziękuj
    1,138
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    ... i zawsze byłem zdania, że pierwszym krokiem w ratowaniu żużla powinny być ograniczenia sprzętowe(czyt. koszty sprzętu).
    To zawsze warto zrobić niezależnie od sytuacji dyscypliny w poszczególnych krajach.
    Tak, tak, tak. Niestety tłumiki dowaliły kosztów i zabiły widowiskowość.

    Wiesz...Ta odświętność jest przeciwstawiana atrakcji gwiazdy ściągającej kibiców. Dobroczynnego wpływu na młodzież żużlową, także napływ do szkółek. Jasne, że jak przyjedzie do powiatu premier, to rynek pełen. On wyjedzie i dalej to samo.
    z paska-
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/49...ign=newswidget
    Zżymam się często na M.Cieślaka. Jednak muszę mu przyznać , że logicznie, rzeczowo argumentuje. Mnie przekonał.

  22. Powrót do góry    #3933
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    A mnie nie przekonal.
    Dajmy przyklad takiego Wlokniarza.
    W kadrze jest kolo 8 juniorow. Teraz doszedl wychowanek Bubel, jeszcze jest Miturski. Lacznie kolo 10 wychowankow.
    Jasne, ktos powie ze wiekszosc z tych juniorow bedzie kaleczyc. I pewnie tak bedzie. Jakis czas.
    Kazdy musi kiedys dostac swoja szanse na kilka wystepow. Jesli w ich trakcie nie robi postepow jego miejsce zajmuje inny.
    Ale u nas i nie tylko u nas jest tak, ze zamiast dac szanse mlodemu to sie bierze stranieri ktory ma kilka sezonow za soba i jakies wyniki.
    Wiec sa we Wlokniarzu Jakobsem, Vissing, Allen i inni, bo wynik musi byc robiony. A ze ci zawodnicy za rok pewnie zmienia klub a juniorzy ktorzy tu zostana beda w tym samym punkcie w ktorym byli to nikt na to juz nie patrzy.

    Do czego zmierzam. Gdyby byla zasada jeden zawodnik, jeden klub automatycznie taki Vissing czy inny Jakobsem zostaliby przy swojej lidze.
    U nas tworzylyby sie miejsca, ktore MUSIELIBY wypelnic juniorzy. To samo w Danii. Przeciez tam jezdzi cala gromada przecietnych Polakow, ktorzy zabieraja miejsca zdolnym Dunczykom (ktorych mlodzikow jest od groma na minitorach).
    Anglicy w sposob naturalny ograniczyli naplyw obcokrajowcow do swojej ligi i powoli zaczynaja czerpac z tego korzysci.

    Kazdy sposob zeby wymusic na klubach "produkcje" wiekszej liczby zawodnikow jest dobrym pomyslem.
    I nie zgadzam sie ze zla sytuacja jest, ze kluby z nizszych lig posilkuja sie juniorami klubow wyzszej ligi. Czemu tak ma nie byc? Skoro Unia Leszna jest w stanie wypuscic co roku 3-4 licencjowiczow i logiczne jest, ze moga sie oni nie lapac chocby do Ligi Juniorow to czemu ci zawodnicy nie maja sie objezdzac w tych klubach, ktore jakos zipia, ale nie sa w stanie finansowo podolac szkoleniu?
    Wlasnie w ten sposob mozemy poszerzac liczbe zawodnikow w przyszlosci.
    Bo dzis wiemy jak to wyglada - kilkudziesieciu zawodnikow, ktorzy obskakuja kazdy kraj i nikogko nie ekscytuje ze przyjezdza mistrz czy vicemistrz swiata.
    Wiec zgadzam sie z czyjas teza powyzej ze doprowadzilaby to zmiana do podniesienia atrakcyjnosci zawodow.

    W calej tej propozycji bardzo istotna jest rola krajowych zwiazkow, ktore powinny tak zmodyfikowac rozgrywki zeby spotkan ligowych bylo 20 kilka. Wowczas nawet jesli zawodnik jechalby za 60 proc obecnej stawki i mial te 20 pare spotkan w jednej lidze zamiast 26-30 w dwoch to wychodzilby i tak na tym przynajmniej tak samo a moze i lepiej.
    Wtedy kazda liga moze jechac w weekend, nie ma jakiegos cichego porozumienia ze Polska niedziela, Anglia wtorek czy tam poniedzialek, Szwecja sroda itd.
    Zupelnie inna jest tez wartosc marketingowa takich zawodow (w sensie ze wyzsza). Podobnie prawa do transmisji.
    Podejrzewam, ze pewna zapasc bylaby, ale trwala, rok, dwa.
    Zaraz pojawilyby sie talenty o ktorych wczesniej sie nie slyszalo.
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  23. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi ananasek_vel_oman za jego przydatny post!

    markuz (10-02-2015)

  24. Powrót do góry    #3934
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Propozycja Cieślaka niczego nie wnosi, w zasadzie zakłada utrzymanie dzisiejszego stanu z nielicznymi wyjątkami wartościowych zawodników.

    Zresztą Polewaczkowy trzyma palec równo w d Witkowskiemu, więc szkoda w ogóle go czytać.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  25. Powrót do góry    #3935
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,689
    Kliknij i podziękuj
    1,138
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez ananasek_vel_oman Zobacz posta
    A mnie nie przekonal.
    Dajmy przyklad takiego Wlokniarza.
    W kadrze jest kolo 8 juniorow. Teraz doszedl wychowanek Bubel, jeszcze jest Miturski. Lacznie kolo 10 wychowankow.
    Jasne, ktos powie ze wiekszosc z tych juniorow bedzie kaleczyc. I pewnie tak bedzie. Jakis czas...
    Wiec sa we Wlokniarzu Jakobsem, Vissing, Allen i inni, bo wynik musi byc robiony....
    Do czego zmierzam. Gdyby byla zasada jeden zawodnik, jeden klub automatycznie taki Vissing czy inny Jakobsem zostaliby przy swojej lidze.
    U nas tworzylyby sie miejsca, ktore MUSIELIBY wypelnic juniorzy. To samo w Danii. Przeciez tam jezdzi cala gromada przecietnych Polakow, ktorzy zabieraja miejsca zdolnym Dunczykom (ktorych mlodzikow jest od groma na minitorach).
    Anglicy w sposob naturalny ograniczyli naplyw obcokrajowcow do swojej ligi i powoli zaczynaja czerpac z tego korzysci. .
    Musisz pisać czytelniej. Powiem, że ja po przemyśleniu też zwątpiłem-pomyslałem tak , jak wziąłem sobie przykład Nickiego i jego jazdę w Danii. Po co on tam? W interesie takich żużlowców tak naprawdę mówi M.Cieślak.
    I teraz oczekujesz od związku, żeby zakazał Włókniarzowi zatrudniać Vissingów? A Stowarzyszenie jeszcze nie pojechało jednego meczu w historii ligi już ich ma. Czyli stawiasz wyższość gospodarki pod dyrektywami KC KPZR nad gospodarką NEP. Długi potworne, ale dalej idziemy na całość. Powiedz dlaczego?
    Nie Anglicy, tylko RYNEK NATURALNIE rządzi tam. Korzyści czerpią ? Hmm..
    W calej tej propozycji bardzo istotna jest rola krajowych zwiazkow, ktore powinny tak zmodyfikowac rozgrywki zeby spotkan ligowych bylo 20 kilka. Wowczas nawet jesli zawodnik jechalby za 60 proc obecnej stawki i mial te 20 pare spotkan w jednej lidze zamiast 26-30 w dwoch to wychodzilby i tak na tym przynajmniej tak samo a moze i lepiej.
    Teza rewolucyjna. Tylko nikt tej rewolucji nie chce. Może ty, ja, jeszcze kilku kibiców.

    Semen-
    Tak. I każdy inny tez będzie trzymał tam palec. Dopóki rządzi taki Witkowski i jego sitwa.
    Ostatnio edytowane przez Jap ; 07-02-2015 o 18:03

  26. Powrót do góry    #3936
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,689
    Kliknij i podziękuj
    1,138
    Podziękowania: 446 w 298 postach

  27. Powrót do góry    #3937
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Następny hiena, która chce wyszarpnąć trochę kasy z kieszeni konającego.
    Facet albo nie ma pojęcia o rzeczywistej kondycji tego sportu, albo kłamie w żywe oczy przedstawiając świetlaną wizję żużla.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  28. Powrót do góry    #3938
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    "Dużo nauczyłem się przyglądając pracy i posunięciom promotorów brytyjskich." - tu przestałem czytać
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  29. Powrót do góry    #3939
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,689
    Kliknij i podziękuj
    1,138
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Następny hiena, która chce wyszarpnąć trochę kasy z kieszeni konającego.
    Facet albo nie ma pojęcia o rzeczywistej kondycji tego sportu, albo kłamie w żywe oczy przedstawiając świetlaną wizję żużla.
    Plujesz pod wiatr. One Sport, BSI też hieny? Niestety musisz się oswoić ze słowami : projekt, produkt, dochód. Pierwszych dwóch kalek i tej exactly nie toleruję. Co z tego. One dalej są i... decydują.

  30. Powrót do góry    #3940
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    Musisz pisać czytelniej. Powiem, że ja po przemyśleniu też zwątpiłem-pomyslałem tak , jak wziąłem sobie przykład Nickiego i jego jazdę w Danii. Po co on tam? W interesie takich żużlowców tak naprawdę mówi M.Cieślak.
    I teraz oczekujesz od związku, żeby zakazał Włókniarzowi zatrudniać Vissingów? A Stowarzyszenie jeszcze nie pojechało jednego meczu w historii ligi już ich ma. Czyli stawiasz wyższość gospodarki pod dyrektywami KC KPZR nad gospodarką NEP. Długi potworne, ale dalej idziemy na całość. Powiedz dlaczego?
    Nie Anglicy, tylko RYNEK NATURALNIE rządzi tam. Korzyści czerpią ? Hmm..

    Teza rewolucyjna. Tylko nikt tej rewolucji nie chce. Może ty, ja, jeszcze kilku kibiców.

    Semen-
    Tak. I każdy inny tez będzie trzymał tam palec. Dopóki rządzi taki Witkowski i jego sitwa.
    Jap
    Nie chodzi o zabranianie zatrudniania obco. Bron boze.
    Chodzi o to, ze jesli zawodnik musialby wybrac JEDEN klub, to wielu z tych obco ktorzy beda jezdzic w 2 lidze w tym sezonie po prostu by zrezygnowalo i jezdzilo u siebie w Danii.
    To wymuszaloby w sposob naturalny szkolenie poprzez kluby, bo ilosc "dostepnych" zawodnikow, czyli chcacych jezdzic tylko w Polsce spadlaby.

    Zgadzam sie, ze nie jest to na reke nikomu ze srodowiska (no moze niektorzy prezesi tez by tego chcieli) bo zburzy aktualny porzadek ktory panuje w zuzlu. Poza tym pozbawi tych 60-80 zawodnikow monopolu.
    Zagrozona zwierzyna albo ucieka gdzie moze albo krzyczy jak glosno potrafi zeby odstraszyc zagrozenie I tutaj juz sie zaczyna taki krzyk, wystarczy poczytac wiadomosci w reakcji na ta propozycje ograniczenia do 2 lig.

    Natomiast piszac o zwiazkach sportowych chodzilo mi o to aby tak skonstruowac rozgrywki, aby zawodnicy nie narzekali ze maja kilkanascie imprez plus jakies towarzyskie. Rozbudujmy rozgrywki do blisko 30 spotkan w sezonie, zredukujmy stawki do 60 proc aktualnych i jazda.
    Mowil o tym Trojanowski, ze to dobry pomysl, ale on nie startuje w 1435 ligach swiata
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  31. Powrót do góry    #3941
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Jap, oczywiście, że One Sport i BSI to hieny. wnoszą do żużla śmieszne pieniądze, a wyciągają znacznie większe, dodatkowo wyniosły do granic absurdu budżety wąskiej elity zawodników.

    Ktoś powie, ale żużel w mediach stał się widoczny, marketing, sponsorzy, itp. itd.
    No i co z tego, jak interesuje coraz mniejszą grupę ludzi.
    Poza Polską, Danią i w niewielkim stopniu Szwecją i W.Brytanią oraz DDR w zasadzie interesuje się już nim w poszczególnych krajach tylko po kilkaset (lub mniej) osób!!!
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 11-02-2015 o 06:45
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  32. Powrót do góry    #3942
    Stały bywalec Awatar Agent_Cooper
    Dołączył
    26-03-2007
    Postów
    1,405
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 245 w 141 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Jap, oczywiście, że One Sport i BSI to hieny. wnoszą do żużla śmieszne pieniądze, a wyciągają znacznie większe, dodatkowo wyniosły do granic absurdu budżety wąskiej elity zawodników.
    Hieny. A kto konkretnie traci na dzialalnosci tych firm?

    Jesli komus nie pasuje to nie jedzie w danym cyrku (vide Emil S. ). Podstawowa ofertą takiego turnieju to telewizja, Telewizja to promocja sponsorow zawodnikow. Dla wiekszosci riderow to wystarczajacy magnes by sie tam pojawiac. Czysty marketing, nie ma mowy o wyzysku przez jakies hieny

  33. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Agent_Cooper za jego przydatny post!

    Jap (11-02-2015)

  34. Powrót do góry    #3943
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Traci cała dyscyplina, bo robi się z niej obwoźny cyrk z elitą kilkunastu/dwudziestu paru zawodników, których teamy często mają wyższe budżety od klubów lub nawet całych lig.

    Tracą także budżety polskich miast, bo co to za reklama np. Gorzowa Wlkp. lub Torunia to całe GP czy SEC? Pic na wodę, okazja do wyciągnięcia pieniędzy, które mogłyby być spożytkowane na coś bardziej potrzebnego mieszkańcom.

    GP Warszawie to szczyt arogancji PZM z jego dyktatorem na czele.

    ... a z toruńskiej działki: chore jest, że klub zgodził się na to, żeby robić w jednym sezonie SBP, SEC i GP.
    Obawiam się, że klub do którejś z tych imprez dołoży, bo ludziom zwyczajnie sie to wszystko przeje/przejadło.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 11-02-2015 o 12:14
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  35. Powrót do góry    #3944
    Stały bywalec Awatar Agent_Cooper
    Dołączył
    26-03-2007
    Postów
    1,405
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 245 w 141 postach
    Póki co obawiasz sie ze straci. A dotad nic takiego nie mialo miejsca.

    Zadnych konkretów nie widze, kto niby traci na działalnosci One Sport czy BSI. MIasta zawsze pieniadze wrzucaja tam gdzie gawiedź spora. W innych miastach wola zaprosic "gwiazdy estrady" i zrobic impreze plenerową. Z punktu budzetu miasta taka sama "strata" pieniedzy.

    A cyrk GP jest chyba jednak dosc rozpoznawalny na swiecie. Warto sie dowiedziec w ilu krajach jest pokazywany i zatem jakim jest nośnikiem dla sponsorow zawodników. SEC przy wspołpracy Eurosportu takze nie wypada żle w tym wzgledzie


    Ja bym bardziej nazwal dzialalnosc tych grup, wyciskaniem maksymalnego potencjalu z obecnego stanu tej dyscypliny. Bez tworzenia nowej jakosci, czy reformowania speedwaya. Szkodzic , nie szkodza, ale nowego za wiele nie wnosza .
    Ostatnio edytowane przez Agent_Cooper ; 11-02-2015 o 13:01

  36. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Agent_Cooper za jego przydatny post!

    Jap (11-02-2015)

  37. Powrót do góry    #3945
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    A ja bede powtarzal jak mantre.
    Celem zarzadcow sportu powinno byc maksymalizowanie nie dochodow tylko szkolenia. TZN im wiecej zawodnikow zostanie wyszkolonych, ktorzy byliby chocby zawodnikami 1 ligowymi tym potem wieksza mozliwosc dzialania z regulaminem. Mozliwosc poszerzenia ligi o kolejne zespoly. Jasne, teoretycznie spadnie poziom tej niby ekstraligi, ale prosze spojrzec jakie byly ciekawe mecze w NICE PLZ.
    A przeciez to zawodnicy 1 ligowi je tworzyli.
    Znaczny przyrost liczby zawodnikow do znaczny spadek kosztow funkcjonowania klubow - punktowek i kosztow miedzysezonowych.

    Ani One Sport ani BSI tego nie realizuje ale to nie jest ich zadaniem. Takie zadanie lezy po stronie PZM, GKSZ i odpowiednikow w innych krajach, ewentualnie FIM, ale nikomu na tym nie zalezy, bo kazdy ma w obecnej sytuacji swoj interes.

    Tak na prawde tak krytykowana Liga Mistrzow stala sie dla FIM impulsem do ograniczenia zawodnikow do 2 lig(oby!). Mam nadzieje, ze w 2018 bedzie kolejny krok i jeden zawodnik jeden klub.

    Jak ktos pisze, ze w innych krajach niz Polska, Dania, Anglia, Szwecja zainteresowani jest mierne to niech mi ktos wytlumaczy jak ma byc lepsze skoro adepci z tych krajow czy nawet nazwijmy ich zawodnikami kiedy spotykaja sie z tymi 60-80 zawodnikami obskakujacymi wszystkie ligi przegrywaja z kretesem porpzez braki w objezdzeniu, sprzetu pomijajac juz umiejetnosci.
    Dopoki tak bedzie tam nigdy nie bedzie bodzca do rozwoju tego sportu. Musza Ci zawodnicy z tamtych krajow miec choc szanse notowac srednie wyniki. Z czasem beda lepsze i pierwsze jaskolki ktore zaczna notowac niezle wyniki, beda przyczynkiem do zwiekszenia zainteresowania. Obecnie brak ku temu mozliwosci, a wiec brak mozliwosci dla rozwoju samej dyscypliny poza wspomnianymi 4 krajami.
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  38. Powrót do góry    #3946
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Masz sporo racji.
    Oczywiście, że musi być napływ młodych zawodników, bo to co jest teraz to tragedia.
    Sporo nowych twarzy "produkują" już tylko Polska i Dania. To stanowczo za mało.
    Hancock został IMŚ 2014, bo nie miał z kim przegrać, a nie dlatego, że prezentuje obecnie jakiś niesamowity poziom.

    Cytat Zamieszczone przez Agent_Cooper
    A cyrk GP jest chyba jednak dosc rozpoznawalny na swiecie. Warto sie dowiedziec w ilu krajach jest pokazywany i zatem jakim jest nośnikiem dla sponsorow zawodników. SEC przy wspołpracy Eurosportu takze nie wypada żle w tym wzgledzie
    Ty to poważnie piszesz?

    Teraz przy pierdylionie kanałów to , sama liczba mówiąca, że sygnał idzie do iluś tam krajów niewiele znaczy.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 11-02-2015 o 14:31
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  39. Powrót do góry    #3947
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Dokladnie.
    Miarodajne sa badania ogladalnosci i udzialu procentowego w tym czasie.

    Zuzel nigdy nie bedzie jakos mega atrakcyjny...
    Pilki noznej mozna pokazac pierdyliard meczow rocznie w ktorych zagraja rozni zawodnicy i nawet moga sie nie powtorzyc.
    Zuzel ma gora 30 fajnych imprez, w ktorych jezdza non stop ci sami zawodnicy.
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  40. Powrót do góry    #3948
    Stały bywalec Awatar Agent_Cooper
    Dołączył
    26-03-2007
    Postów
    1,405
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 245 w 141 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta

    Ty to poważnie piszesz?

    Teraz przy pierdylionie kanałów to , sama liczba mówiąca, że sygnał idzie do iluś tam krajów niewiele znaczy.
    widze tutaj jedynie subiektywna ocene wartosci medialnej SGP czy SEC,
    a nadal nie widze konkretow , komu te organizacje szkodza, skoro nazywasz je HIENAMI.

  41. Powrót do góry    #3949
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,659
    Kliknij i podziękuj
    280
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/50...-system-angiel

    Mam wrażenie że mamy taką sytuację w Polsce, że każdy wie że spotkań jest za mało, ale nikt "nie może" albo "nie chce" czegoś z tym zrobić. Tyle tylko, że regulamin był ustalany na kilka lat, i zamiast wtedy pomyśleć że pół ligi będzie miało 7 spotkań w sezonie, to teraz cała liga wdepnęła w to bagno i wszyscy narzekają że za mało meczów (bo oczywiście, że jest). Nawet rozumiem Miedzińskiego, ale 15 drużyn w lidze i po 2 mecze u siebie i 2 na wyjeździe daje nam prawie 60 meczów w sezonie, a to fizycznie niemożliwe tyle odjechać. Osobiście jestem zwolennikiem 8-zespołowej ligi z rundą finałową podzieloną na górną i dolną czwórkę. To daje 20 meczów w sezonie, z czego 10 u siebie i każdy byłby zadowolony. A teraz mam wrażenie że zawodnicy i prezesi patrzą na harmonogram rozgrywek, widzą że połowa ligi kończy sezon w sierpniu i zastanawia się: "hmmm, co poszło nie tak?" i wymyślają jakieś potworki w stylu miesięcznej przerwy wakacyjnej żeby choć trochę zatuszować tę sytuację.
    BKS Polonia Bydgoszcz

  42. Powrót do góry    #3950
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-04-2006
    Postów
    1,712
    Kliknij i podziękuj
    64
    Podziękowania: 388 w 215 postach
    Cytat Zamieszczone przez ananasek_vel_oman Zobacz posta
    Zuzel nigdy nie bedzie jakos mega atrakcyjny...
    Pilki noznej mozna pokazac pierdyliard meczow rocznie w ktorych zagraja rozni zawodnicy i nawet moga sie nie powtorzyc.
    Zuzel ma gora 30 fajnych imprez, w ktorych jezdza non stop ci sami zawodnicy.
    A co ma jedno do drugiego? W Formule 1, w skokach wciaż mamy tych samych zawodników i co?

    Cytat Zamieszczone przez Marsh Zobacz posta
    Nawet rozumiem Miedzińskiego, ale 15 drużyn w lidze i po 2 mecze u siebie i 2 na wyjeździe daje nam prawie 60 meczów w sezonie, a to fizycznie niemożliwe tyle odjechać.
    Możliwe jak najbardziej. Dwa-trzy mecze w tygodniu i wszystko gra.
    Inna sprawa, że to zabiłoby żużel. Tak jak przy siedmiu meczach u siebie, żużel jest świętem, tak przy trzydziestu stałby się chlebem powszednim. Kto przyszedłby w Zielonej na dwa mecze z Wandą, w Toruniu na pojedynki z Ostrovią, w Gorzowie na Orła Łódź mając w perspektywie za kilka, czy kilkanaście dni jakiś prawdziwie ekstraligowy hit?

  43. Powrót do góry    #3951
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,706
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 318 w 174 postach
    Cytat Zamieszczone przez Daniello Zobacz posta
    A co ma jedno do drugiego? W Formule 1, w skokach wciaż mamy tych samych zawodników i co?
    F1/skoki kontra żużel - naprawdę? Gdzie tu jakikolwiek punkt odniesienia? Dalej piszesz, że mnogość spotkań zabije sport żużlowy. Pewnie coś w tym jest, ale czy żużel w formie skoków to byłby krok do przodu? Śmiem twierdzić, że wątpię.

    Skoki to weekendowy serial do obiadu, a fajny dlatego, że skaczą nasi i że Żyła za chwilę powie coś głupiego. Do tego jest to sport, który nie ma w sobie przesadnie wielkiego ładunku emocji, zwłaszcza że o wyniku decydują ułamki sekund +/- wiatr. Równie dobrze można byłoby się pasjonować ligą biegu na 100 m i prowadzić akademickie dyskusje odnośnie dziesiętnych i tysięcznych części sekund, które dzieliły poszczególnych biegaczy i co oraz w którym momencie owego "performensu" mogliby zrobić lepiej.

    Na żużel trzeba spoglądać horyzontalnie a nie wertykalnie. Tu naprawdę nie ma znaczenia (w szerszej perspektywie), kto jest od kogo lepszy, kto lepiej się "buja" na motocyklu itd. Zadanie podstawowe jest jedno: ma być jak największa liczba uczestników tego sportu, choćby miernych, ale chcących się w to bawić. Ludziom w Suwałkach czy w Szczecinie nikt żużla nie sprzeda poprzez tv, gdzie mamy - jak to ktoś słusznie zauważył - pierdylion kanałów, którymi dziś nas zewsząd atakują operatorzy sieci cyfrowych.

    Żużel może na ten moment uratować "sterowane" osłabienie koniunktury - i nie ma w tym nic strasznego, ani tym bardziej nie jest to zamach na dyscyplinę, która zdaniem niektórych jest i tak za mało opłacana. Tzn. jeśli żużel ma upaść, to i tak się to stanie, a jeśli ma przetrwać, to należy mu ku temu stworzyć odpowiednie warunki, czyli przygotować grunt pod jego dalsze funkcjonowanie - w zdecydowanie innej formie, bo co do tego zdaje się w większości jesteśmy tu zgodni.

    ps. Agent_Cooper
    Sądzę, że koledze chodzi tutaj o promowanie tego, co w żużlu kibiców w ogóle nie przyciąga, w każdym razie nie jest dla nich największym magnesem. Można oczywiście kręcić nosem, uważać taką rywalizację za sztuczną czy szowinistyczną, ale liczy się tylko liga i basta - mam tu oczywiście na myśli masowego odbiorcę, choć i sami zawodnicy wiedzą doskonale, gdzie są ukryte sakiewki z pieniędzmi. Nie sztuką jest zapełnić stadion 4x do roku. A liga ma w zasadniczej formie 14x4=56 spotkań plus play-off. Tu już nieco trudniej. Ani One Sport, ani BSI nie promują żużla, tylko siebie - przy użyciu sportu żużlowego. Sponsor może wejść w ich wizję żużla, ale nie taką, która buduje zainteresowanie wśród kibiców i z której tak naprawdę wywodzą się kibice, którzy na te turnieje chodzą. A co nam na dłuższą metę to da? Jak sponsoring się skończy, to zapomną czym jest żużel.

  44. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Lee za jego przydatny post!

    Semen (11-02-2015)

  45. Powrót do góry    #3952
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach
    Ten cały krzyk Cegielskiego o upadku innych lig jest śmieszny. Nic nie upadnie, bo w lidze czeskiej będą ścigali się słabsi zawodnicy, którzy teraz wygryzani są przez Ułamka i innych "tuzów speedwaaya" Ot, po prostu żużlowe pieniądze byłyby dzielone nie na kilkuset, ale na kilka tysięcy zawodników. I to najbardziej niektórych boli.

  46. Powrót do góry    #3953
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,516
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lee Zobacz posta
    F1/skoki kontra żużel - naprawdę? Gdzie tu jakikolwiek punkt odniesienia? Dalej piszesz, że mnogość spotkań zabije sport żużlowy. Pewnie coś w tym jest, ale czy żużel w formie skoków to byłby krok do przodu? Śmiem twierdzić, że wątpię.
    No F1 jest akurat idealnym punktem odniesienia dla żużla, bo docelowy kształt rozgrywek żużlowych powinien wyglądać właśnie tak. Całkowita indywidualizacja, elitarność i wielkie eventy na cały weekend.

    Skoki to weekendowy serial do obiadu, a fajny dlatego, że skaczą nasi i że Żyła za chwilę powie coś głupiego. Do tego jest to sport, który nie ma w sobie przesadnie wielkiego ładunku emocji, zwłaszcza że o wyniku decydują ułamki sekund +/- wiatr.
    To chyba twoje subiektywne zdanie, bardzo krzywdzące dla skoków. W taki sposób można trywializować wszystko. Poza tym, nie wiem jakie sekundy w skokach wziąłeś...

    ps. Agent_Cooper
    Sądzę, że koledze chodzi tutaj o promowanie tego, co w żużlu kibiców w ogóle nie przyciąga, w każdym razie nie jest dla nich największym magnesem. Można oczywiście kręcić nosem, uważać taką rywalizację za sztuczną czy szowinistyczną, ale liczy się tylko liga i basta - mam tu oczywiście na myśli masowego odbiorcę, choć i sami zawodnicy wiedzą doskonale, gdzie są ukryte sakiewki z pieniędzmi. Nie sztuką jest zapełnić stadion 4x do roku. A liga ma w zasadniczej formie 14x4=56 spotkań plus play-off. Tu już nieco trudniej. Ani One Sport, ani BSI nie promują żużla, tylko siebie - przy użyciu sportu żużlowego. Sponsor może wejść w ich wizję żużla, ale nie taką, która buduje zainteresowanie wśród kibiców i z której tak naprawdę wywodzą się kibice, którzy na te turnieje chodzą. A co nam na dłuższą metę to da? Jak sponsoring się skończy, to zapomną czym jest żużel.
    Semen i wszyscy dudniący o "upadku", "hienach", "kryzysie" po prostu nie potrafią przyjąć do wiadomości tego, że na przestrzeni kilku ostatnich dekad zmienił się cały świat. Pod wieloma względami. Mentalność ludzi, rewolucja internetowa, rozwój telewizji, nasycenie rynku niezliczoną ilością rozrywek. Dziś są po prostu inne realia i nawet w NBA w rundzie zasadniczej hale świecą czasem pustkami. Żużel jak każdy sport motorowy, jest sportem elitarnym - i to że stawka się kurczy jest zjawiskiem naturalnym, świadczącym o profesjonalizacji tego sportu. Bo wg Semena, to że najlepsi mają więcej pieniędzy i wybijają się ponad biedaków i nędzarzy, tym samym eliminując tych drugich z możliwości współzawodnictwa - to jest regres. Zawodnik ma okazję zarobić - źle, będzie miał za dużo pieniędzy i odskoczy nędzarzom. Powinien klepać biedę razem z resztą - wtedy byłoby super.

    Wg mnie to marazm byłby wtedy, gdyby wszyscy dalej jeździli na rzęchach, prowincjonalnych stadionach z drewnianymi ławkami i słonecznikiem jako jedynym cateringiem. I choćby było milion zawodników, to nie byłby to poważny sport. Dziś idzie 50k biletów (OK - dosyć tanich, ale nie porównujmy tego do lat PRL) w kilka dni - ale znowu mamy rozpacz. Dziś każda TV chce pokazywać żużel, NC+ po dwóch latach praktycznie podwoił (?) stawkę i to też pewnie wielka tragedia. Sorry, ale to że nie ma żużla w Machowej, czy w Witnicy to po prostu naturalna selekcja i efekt profesjonalizacji. Gdyby inni nie poszli do przodu, to może Rumuni czy Bułgarzy, albo inni Austriacy - mogliby śmigać z Polakami jak równy z równym.

    A jeżeli te "hieny", One Sport, BSI, czy ci od LM są w stanie na żużlu zarabiać, to świadczy o jednym: nie jest z żużlem źle.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 11-02-2015 o 17:49

  47. Powrót do góry    #3954
    Stały bywalec Awatar Agent_Cooper
    Dołączył
    26-03-2007
    Postów
    1,405
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 245 w 141 postach
    Generalnie Ci co tu psioczą i nazywają hienami firmy organizujace te rozgrywki, są niepoprawnymi romantykami, ktorzy beda wiecznie tesknic za zuzlem lat 90-tych

    Tylko musieliby jeszcze sami sie cofnąc do swojego mlodzienczego wieku tamtych czasow i wtedy mozna by zakonserwowac taki wspaniały speedway

  48. Powrót do góry    #3955
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Nie zagalopowałeś się za nadto ?

    Zamiast pisać bzdury w powyższym poście, może spróbowałbyś się trochę zagłębić w historię tego sportu?
    Przyjrzyj się jak na przestrzeni dziejów zmieniała się liczba torów, zawodników i rozgrywanych zawodów czyli pozycja tej dyscypliny wśród innych sportów w różnych krajach.

    Romantyzm nie ma tu nic do rzeczy. Zresztą nie znasz mnie i nie wiesz za czym tęsknie..

    Po prostu serce mi się kraje jak widzę dokąd zmierza czarny sport. Krwawi zaś jeszcze bardziej jak czytam bezrefleksyjne posty takie jak twój, nie mówiąc o tym nad twoim.
    Wy nawet nie próbujecie zastanowić się, dokąd to wymyślanie kolejnych zawodów dla wąskiej grupy rajderów, zmierza. Smutne.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 11-02-2015 o 22:37
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  49. Powrót do góry    #3956
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,516
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Do zagłady. Logiczne.

    A do czego ma zmierzać profesjonalnie zorganizowany event, gromadzący niezłą publiczność na stadionie, sprzedany telewizji i pokazany w prime-time w dobrej jakości, przynosząc przy tym zyski organizatorom? Przyjmuję do wiadomości, że ty osobiście wolisz tysiące zawodników amatorów-"Rumunów", ale zrozum też, że inni wolą aby żużel rozwijał się jako produkt, nie zaś - równał w dół, do Austriaków i Węgrów. Nie potrafisz skumać, że właśnie dzięki NC+, Eurosportowi, BSI, One Sportowi etc - "nasz" żużel wygląda tak, a nie tak jak w Bułgarii.

    One Sport akurat zrobiło bardzo dużo (a zapewne zrobi jeszcze więcej) dla popularyzacji żużla w Niemczech. Ale jasne, wszyscy "hieny", bo chcą przy tym zarabiać. No tak, najlepiej żeby ktoś robił za darmo i bezinteresownie. Obudź się, człowieku - bo z tego twojego permanentnego, wieloletniego biadolenia to już kompletnie nic nie wynika.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 11-02-2015 o 23:03
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  50. Powrót do góry    #3957
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,679
    Kliknij i podziękuj
    7,791
    Podziękowania: 7,390 w 4,356 postach
    Sytuacja idealnia to taka, ze w zuzlu beda coraz wieksze pieniadze dla najlepszych (bo jak beda, to oznaczax to bedzie, ze zwyczajnie marketingowo jest to dobry produkt i ktos na to kase chce klasc) ale zeby bylo tez miejsce dla sredniakow i wrecz pol-amatorow w nizszych ligach.

    Buszmen, czasem trzeba "spojrzec sercem". Ja nie mialbym serca odbierac chocby gartsce kibicow nie wiem, w Krosnie, mozliwosci ogladania drugoligowcow, na zywo co druga niedziele. Skoro sa chetni by to ogladac, skoro jaraja sie tym zuzlem.
    Jak pojdziemy droga super profesjonalizacji to mozemy skonczyc jak wrestling.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  51. Powrót do góry    #3958
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,516
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    No to akurat nie widzę przeszkód, chociaż Wrestling akurat przeżywa kryzys (ale to inny szeroki temat, w którym jako fan Wrestlingu mogę podyskutować w innym miejscu). Nie mam nic przeciwko jeździe w Krośnie. Jak widać, ma miejsce i nie jest tam gorzej niż np. 20 lat temu. Zaręczam ci, że kiedy przestanie się to ostatecznie bilansować - żużel w Krośnie zniknie, tak samo jak by zniknął np. w Toruniu. Wcale się nie zdziwię, jeśli zniknie w ciągu najbliższych 10 lat w Bydgoszczy. Bo nie ma tam popytu, albo nie ma kogoś, kto potrafi ten popyt wytworzyć, dobrze to zorganizować, sprzedać właśnie. Stadion, który 10 lat temu nadawał się na SGP, dziś jest tak a-funkcjonalny, że w zblazowanym społeczeństwie jest to nie do przyjęcia. A 25-30 lat temu ludzie wychodzili na mecze 5 godzin przed, siedzieli w ścisku - jeden na drugim. To jest to o czym piszę, że dziś człowiek oczekuje innych standardów i stąd uważam ten płacz Semena (i innych) za oderwany od rzeczywistości.

    Nawiasem mówiąc, w Krośnie był frekwencyjny szał, kiedy przyjechał... Gollob. Nie, kiedy jeżdżą Vissing z Baranem.

    Świat nie jest idealny Po prostu nie da się sprzedać żużla w wersji "amator" na słabym stadionie, słabym poziomie i w słabej oprawie. To nie generuje zysków, więc naturalne jest to, że zyski czerpią ci, którzy je generują (zawodnicy). A ci, na których oglądanie nie ma takiego zapotrzebowania - zysków czerpać nie będą. Ale tu nie ma żadnych nieprzekraczalnych barier. Vaculik jakoś się w tym top żużla znalazł. Można? Tak samo, jak w NBA zarabia się więcej niż w PLK -> tak samo jest w żużlu. W SGP, polskiej lidze - masz tyle. Jedziesz do Holandii czy na inny festyn - skasujesz 500 euro, czy tam ile.

    Zrównanie wszystkich do poziomu Bułgarów, to IMO słabe wyjście. No ale faktycznie, wtedy byle amator będzie w stanie rywalizować z innymi amatorami i niektórzy będą z tego zadowoleni.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 12-02-2015 o 00:00
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  52. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Buszmen za jego przydatny post!

    kapitan bomba (12-02-2015)

  53. Powrót do góry    #3959
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,336
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Temat wyglądu rozgrywek żużlowych to temat rzeka. Ja cały czas mam nadzieję, że można to rozwiązać w taki sposób, aby wilk był syty i owca cała. Nie widzę bowiem niczego złego w pełni profesjonalnych turniejach, a już SGP to moim zdaniem obowiązkowo powinno elitarne - jeżdżą o najważniejszy tytuł w tym sporcie, więc wszystko w tym cyklu powinno być "naj". Oczywiście "elitarne" nie oznacza "zamknięte" no ale Grand Prix raczej nigdy takie nie było. Pokazują to przykłady Smitha z lat 99-02, Chrzanowskiego czy A.Laguty.
    Natomiast ligi powinny jak najbardziej istnieć. I to zarówno na poziomie profesjonalnym, jak i na niższych z pół-amatorskimi włącznie. Nikt nie musi transmitować rozgrywek powiedzmy trzeciej ligi brytyjskiej, nikt nie musi budować prestiżu całej dyscypliny w oparciu o te rozgrywki, ale ważne, aby takie mecze również się odbywały.
    System jeden zawodnik - jeden klub, duża kasa (większa niż teraz, bo moim zdaniem żużlowcy zarabiają bardzo mało, biorąc pod uwagę jak niebezpieczna to jest dyscyplina), prestiżowe zawody międzynarodowe, rozbudowana siatka imprez towarzyskich czy turniejów indywidualnych i można jechać ; ] Szkoda tylko, że to brzmi jak utopia...

  54. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    vicar (12-02-2015)

  55. Powrót do góry    #3960
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,689
    Kliknij i podziękuj
    1,138
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Panowie. Nie sprowadzajcie polemiki do kłótni. Jakieś wnioski, racje? Zaginęły.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •