Strona 132 z 273 PierwszyPierwszy ... 3282122130131132133134142182232 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,896 do 5,940 z 12280

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

  1. Powrót do góry    #5896
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,684
    Kliknij i podziękuj
    1,124
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Tylko po co dla wszystkich?
    Jak np. patrząc na ostatnie kolejki I ligi, to połowa drużyn najchętniej już by go skończyła. Takie mecze w grupie 5-8, czy nawet 1-4 dla części drużyn deficytowe i niepotrzebne. System jest optymalny. Żużla jest taki przesyt, że wylewa się uszami. Ciężko znaleźć dzień bez rozgrywek w ciągu 7 miesięcy. A niektórym jeszcze mało. Sick.
    Nie zgadzam się z żadnym zdaniem, które napisałeś.
    Ciekawe, że nie zająknąłeś się o E-lidze w swoich opiniach. W każdej lidze sportu przegrani chcą jak najszybciej dokończyć i ...zapomnieć.
    Możesz podać jakieś liczby, wyliczenia w.g. których oceniasz finałowe mecze o mistrzostwo i uniknięcie spadku pozwalające na stwierdzenie :
    "deficytowe i niepotrzebne
    ".
    A które to nie są deficytowe i potrzebne? Jakie kryteria oceny założyłeś, skoro przedstawiasz takie wnioski?

    Może i masz przesyt żużla. Jeżeli jeszcze oglądasz w tv ligę angielską i szwedzką. Całe dni czytasz i piszesz tu. Mariusza nie dogonisz.
    Tylko kibice tu piszą o ulepszaniu, reformach żużla, dla dobra żużla.

    Cytat Zamieszczone przez Malin017 Zobacz posta
    Ja jednak zaczął bym od reformy płatności dla żużloków. Od razu mówię, że nie mam idealnego rozwiązania w głowie, jednak widzę, jak patologiczny jest system obecny. Ciężko jest zaprojektować budżet a wymówką dla większej ilości meczy są te straszne koszty. Tak samo w wyniku tych regulacji jako punktówek, ewentualny system PO np. do dwóch zwycięstw jest bez sensu, bo automatycznie zawodnicy będą jechać tak, by odjechać 3 mecze. Jedno jest moim zdaniem pewne : odpowiedni system płatności mógłby ułatwić ewentualne zmiany systemu samych rozgrywek.
    Przedstawiono tu już wiele założeń reformatorskich. Także płatności żużlowcom. Kiedyś wskazywałem jak i co. Prawie nikogo to nie interesowało. Znamienne słowa powiedział kiedyś p. Skrzydlewski: "Co z tego, że natrzepali dwucyfrówki, kiedy drużyna przegrała lub nie awansowała". W Anglii płacą mądrzej.

    Jak łatwo nazwać zwykły system pucharowy - PO. Jak to ludzi łechce. Jak w NBA jesteśmy. Potem słyszymy, że liga nieważna. A ważne jest tzw. PO.
    Kompletne zwichrowanie ligi. Żałosne dmuchanie balonika. "Finał Ligi"-jak to kręci. Pokazał p.Karkosik co jest wart ten balonik.

    Jestem od zawsze zwolennikiem dogrywki w Elidze i Pierwszej Lidze. Górne i dolne czwórki każdy z każdym z zachowaniem dotychczasowego dorobku. Wtedy ważny i emocjonujący, ściągający kasę dla klubu jest każdy mecz w sezonie.
    Jakie znaczenie miał dla Gdańska mecz w Rzeszowie? Żadne. I to kandydat do Eligi. Żenujące.Powinni jechać juniorami. Może by marynarki coś dostrzegły.

  2. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Jap za jego przydatny post!

    Staleczka 3 (13-08-2017)

  3. Powrót do góry    #5897
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-01-2017
    Postów
    1,004
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 143 w 95 postach
    Twierdzę w zasadzie podobnie jak kolega powyżej.
    Problemem nie jest ilość drużyn w lidze ale sam system rundy finałowej.
    Zgoda,ze podział na czwórki byłby idealny i sprawiedliwy ale czy TV by to łyknęła ? Wątpię.

    Dlatego tzw. play-off musi niestety zostać. Jednak nie w takim wydaniu jak obecny.

    Podam to na przykładzie prawdopodobnych wyników z obecnego sezonu.
    Załóżmy, że tabela końcowa będzie wyglądać TAK:

    1. Wrocław 28
    2. Gorzów 25
    3. Leszno 23
    4. Zielona Góra 22
    5. Częstochowa 17
    6. Grudziądz 10
    7. Toruń 8
    8. Rybnik 6

    1 runda play-off

    Grudziądz-Leszno np.awans Leszna +13
    Częstochowa- Ziel.Góra awans np.Ziel.Góry +5

    2 runda play-off

    Ziel.Góra - Wrocław awans np. Ziel. Góra +6
    Leszno-Gorzów awans np. Gorzów Wlkp +2
    Grudziądz - Toruń przegrany np. Grudziądz +2
    Rybnik - Częstochowa przegr. np Częstochowa +11

    3 runda play off

    Ziel. Gora -Gorzów o złoto +3
    Leszno-Wrocław o brąz +5
    Grudziądz-Częstochowa o utrzymanie sie w EL. +7

    +2,3 itd to handikap punktowy dla drużyny wyżej w tabeli po RZ liczony tylko w wypadku remisu dużych punktów w dwumeczu.

    W terminach 1 rundy :

    Wrocław - Gorzów o Puchar Polski lub Puchar EL( cokolwiek, byle był sponsor i obowiązek startowania w zawodach)

    Koniec ligi dla 2 zespołów w połowie września a pozostali w 1 niedzielę pażdziernika( Złota Polska Jesień)

  4. Powrót do góry    #5898
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Buszmen - że żużla w necie i telewizji jest sporo to wiadomo Chodzi o ligę. Większości kibiców żużla interesuje liga. I ona przyciąga sponsorów i nowych kibiców. Ciężko mi kogoś nowego zaciągnąć na stadion jak mecz jest raz w miesiącu, poważny sponsor też by się chciał częściej pokazywać. Dopóki przez cały sezon będzie tylko 7 spotkań u siebie, dopóty liga będzie zaściankowa. Kibicom z poza żużla ciężko jest coś takiego zareklamować.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  5. Powrót do góry    #5899
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Ja jestem egoistą i wolałbym mniej rozgrywek niż jest teraz
    Wszystko w temacie.
    Ale mecze 5-8 na pewno się nie sprawdzą. Przecież dopiero co podważano sens meczu o brązowy medal... I to nie bez argumentów.
    Zobaczcie jak wyglądały rozgrywki w Nice Lidze na koniec. Farsa.
    Jeżeli już to po prostu 10 drużyn i 18 meczów w sezonie + PO. To jedyny sensowny sposób na zwiększenie liczby meczów.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  6. Powrót do góry    #5900
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    I taki system mi pasuje 5-8 już było i okazało się dramatem. Rozbudowanych PO też nie ma co robić.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  7. Powrót do góry    #5901
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,983
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Żeby się opłacało jechac o 3 czy 5 miejsce to trzeba zmienic regulamin finansowy. Teraz mamy

    "Medale wyceniono odpowiednio na 100 (złoty), 70 (srebrny) i 30 (brązowy) tysięcy."

    Od 2019 bodajże wchodzi nowa umowa na mocy której kluby mają dostać po 2 mln złotych. lepiej jakby każdy dostał po 1,5 a o pozostałe 4 mln była rywalizacja. No ale lepiej rozdać wszystko od razu a potem kluby niech narzekają że o 3 miejsce się nie opłaca jechać

    taki przykład (oczywiscie mozna to rozsadniej niz podalem rozdzielic)

    1.Złoto 900 k
    2.Srebro 800 k
    3.brąz 700 k
    4. 4 msc 500 k
    5. 5 msc 400 k
    6. 6 msc 300k
    7. 7 msc 220k
    8. 8msc 180 k

  8. Powrót do góry    #5902
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,653
    Kliknij i podziękuj
    277
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    W sumie to zaczynam się zastanawiać czy jest sens produkować się nt. systemu rozgrywek, skoro np. sam Cegielski mówi o tym, że prezesom zależy na jak NAJMNIEJSZEJ liczbie spotkań? Po co kogoś uszczęśliwiać na siłę? Chcą to niech jadą i 4 mecze w sezonie, ich sprawa. Tylko kibiców żal...
    BKS Polonia Bydgoszcz

  9. Powrót do góry    #5903
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,684
    Kliknij i podziękuj
    1,124
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    I taki system mi pasuje 5-8 już było i okazało się dramatem. Rozbudowanych PO też nie ma co robić.
    Buszmen nie składa propozycji. On ma ego i .... tyle w temacie. Po co pisze?

    Ledwo poskładaliśmy w tym roku 3 ligi. Już imperium potrzebuje 10 zespołów, bo...?
    Właśnie. Mało było tych prób? Jeden Tarnów(Azoty) ma ew. pieniądze na Eligę. Jak się zmieni prezes Azotów, to klapa. Zmieniamy wtedy ligę?
    Skrzydlewski ich nie ma, Zdunek nie ma, Loko jeździ skutecznie juniorami.
    Masz rację. Z 5-8 jest problem. Madsen i Holta maja rok konia. Mogła być wyrównana 4-ka. Kto jest w stanie to przewidzieć?
    Jest obok propozycja split22'a.
    Można ją rozważać, modyfikować.

    Marsh

    W sumie to zaczynam się zastanawiać czy jest sens produkować się nt. systemu rozgrywek, skoro np. sam Cegielski mówi o tym, że prezesom zależy na jak NAJMNIEJSZEJ liczbie spotkań? Po co kogoś uszczęśliwiać na siłę? Chcą to niech jadą i 4 mecze w sezonie, ich sprawa. Tylko kibiców żal...
    Czy to Cegielski odkrył rzecz powszechnie znaną? Płace, a więc główny koszt w żużlu jest rodzajem akordu. Dniówki są w różnych piłkach. Zdecydowana większość meczów jest deficytowa w Polsce.
    Stąd...
    Ostatnio edytowane przez Jap ; 15-08-2017 o 01:21

  10. Powrót do góry    #5904
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,701
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach
    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/70...stal-powolanie

    jakby nie można było mieć 6 rezerwowych w cyklu jak kiedyś... ba! 8 by się zabezpieczyć w 99,9999999% ....

    w SGP Challenege przecież jedzie 16 zawodników...

    5. Michael Jepsen Jensen (Dania) - 9 (3,2,0,2,2)
    6. Piotr Pawlicki (Polska) - 9 (1,1,3,2,2)
    7. Peter Kildemand (Dania) - 8 (3,2,2,1,0)
    8. Vaclav Milik (Czechy) - 6 (0,3,1,0,2)
    9. Kai Huckenbeck (Niemcy) - 6 (1,2,0,3,d)
    10. Leon Madsen (Dania) - 6 (1,0,3,1,1)
    11. Mateusz Szczepaniak (Polska) - 6 (2,1,0,2,1)
    12. Matej Zagar (Słowenia) - 6 (2,0,2,1,1)

    lista rezerwowa jak znalazł...
    Ostatnio edytowane przez Robi ; 22-08-2017 o 18:44

  11. Powrót do góry    #5905
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,021
    Kliknij i podziękuj
    1,793
    Podziękowania: 4,900 w 3,221 postach
    Bezwzględnie trzeba od następnego sezonu wprowadzić zasadę, że pierwsza drużyna po RZ wybiera sobie przeciwnika. Obecna sytuacja jest patologiczna - zwłaszcza, gdy zainteresowane drużyny jadą ze sobą w ostatnich kolejkach.
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  12. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sparta_mistrz za jego przydatny post!

    j-rules (23-08-2017)

  13. Powrót do góry    #5906
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Robi Zobacz posta
    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/70...stal-powolanie

    jakby nie można było mieć 6 rezerwowych w cyklu jak kiedyś... ba! 8 by się zabezpieczyć w 99,9999999% ....

    w SGP Challenege przecież jedzie 16 zawodników...

    5. Michael Jepsen Jensen (Dania) - 9 (3,2,0,2,2)
    6. Piotr Pawlicki (Polska) - 9 (1,1,3,2,2)
    7. Peter Kildemand (Dania) - 8 (3,2,2,1,0)
    8. Vaclav Milik (Czechy) - 6 (0,3,1,0,2)
    9. Kai Huckenbeck (Niemcy) - 6 (1,2,0,3,d)
    10. Leon Madsen (Dania) - 6 (1,0,3,1,1)
    11. Mateusz Szczepaniak (Polska) - 6 (2,1,0,2,1)
    12. Matej Zagar (Słowenia) - 6 (2,0,2,1,1)

    lista rezerwowa jak znalazł...
    Oczywiście, kiedyś chyba było czterech rezerwowych jako czterej kolejni z GPCh (a może nawet sześciu?). Zrezygnowano z tego, aby BSI miało większą dowolność w obsadzie rezerwowych... Niedługo już wszystko będzie na widzimisię... Kij tam, w trakcie sezonu się z kryształowej kuli wywróży kolejnych rezerwowych.

    sparta_mistrz

    Propozycja faktycznie godna rozważenia. Myślę, że nikomu by nie szkodziła.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  14. Powrót do góry    #5907
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,653
    Kliknij i podziękuj
    277
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Też pamiętam 6 rezerwowych. Może zrezygnowano, bo stwierdzono że 6 to za dużo, a tu zonk.
    BKS Polonia Bydgoszcz

  15. Powrót do góry    #5908
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,701
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach
    - Główny argument przeciwników jest taki, że zawodnicy będą wymuszać powtarzanie biegów w pełnym składzie - wyjaśnia Cegielski. - Trudno mi się jednak z tym zgodzić. Polecam każdemu "przyłożyć" z prędkością 100 kilometrów na godzinę i wtedy bardzo szybko zweryfikuje swój pogląd - dodaje.

    Cegielski im starszy tym głupszy. Może mu ktoś to przekazać? Oczywiście, że jeśli będzie zmiana regulaminu i powtórka biegu w "4" to wzrost "symulek" będzie o co najmniej 50%. Zawody będą się przedłużać, a sponsorzy i stacje telewizyjne będą zadowolone

  16. Powrót do góry    #5909
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,653
    Kliknij i podziękuj
    277
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Wiadomo że na artykuły Ostafińskiego trzeba brać 90% poprawki, ale jeśli to zdanie z tego artykułu jest prawdą:

    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/70...ka-na-decyzje-

    - Sytuacja, jaka wytworzyła się w tabeli po ostatniej kolejce, nie zmusza Ekstraligi Żużlowej do podjęcia radykalnych kroków - słyszymy od jednego z działaczy PZM.

    to mamy obraz polskiej bylejakości w ogóle i polskiej ligi w szczególe. Po co się spieszyć, po co się spieszyć, przecież do końca życia mamy na to czas...
    BKS Polonia Bydgoszcz

  17. Powrót do góry    #5910
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-01-2017
    Postów
    1,004
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 143 w 95 postach
    Będą zmiany w regulamnie na sezon 2018

    "Działacze podejmą decyzję o ważnych sprawach regulaminu na przyszły sezon. Jednym z punktów ma być wprowadzenie zawodnika rezerwowego pod numerem ósmym do 23 roku życia. Inny projekt zakłada, że jeden z dwóch młodzieżowców też mógłby mieć do 23 lat.

    Nie ma natomiast opcji, aby zmieniać system rozgrywek. Choć wielu klubom nie pasuje to, że kończą sezon ligowy na początku sierpnia, to ten który jest zdaniem większości jest optymalny."




    Jeden z dwóch młodzieżowców też mógłby mieć do 23 lat.- jestem na TAK we wszystkich ligach ale wówczas RT tylko za młodzieżowca do 23 lat.
    Dajcie sobie spokój z nr 8. To w zasadzie martwy przepis. Za drogi w porównaniu do korzyści- zresztą wątpliwych.

    Natomiast nie zrobienie nic z tym "gniotem" powodującym zakończenie sezonu w połowie sierpnia przez połowę ligi jest doprawdy wstydem na cały żużlowy świat.
    Jak nie chcą ruszyć mózgownicą sami, to niech poczytają forum kibiców.
    Wcale nie musi być nudno w dolnej czwórce. Tylko trzeba w końcu przestać KPIĆ sobie z kibiców Grudziądza , Tarnowa czy Opola( tak dla przykładu).
    Ostatnio edytowane przez Staleczka 3 ; 29-08-2017 o 17:45

  18. Powrót do góry    #5911
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Jeden z dwóch młodzieżowców też mógłby mieć do 23 lat.- jestem na TAK we wszystkich ligach ale wówczas RT tylko za młodzieżowca do 23 lat.
    Totalnie bzdurny pomysł. Nie wiem czemu miałoby to służyć ? A przede wszystkim komu ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  19. Powrót do góry    #5912
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-01-2017
    Postów
    1,004
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 143 w 95 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Totalnie bzdurny pomysł. Nie wiem czemu miałoby to służyć ? A przede wszystkim komu ?

    Bez problemu mógłbym uzasadnić ale najpierw Ty uzasadnij swoja negację.

  20. Powrót do góry    #5913
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez Staleczka 3 Zobacz posta
    Bez problemu mógłbym uzasadnić ale najpierw Ty uzasadnij swoja negację.
    No przecież to jest parodia jakaś. W takim razie ja proponuje aby wiek juniora wydłużyć do 30 lat. A czemu nie ?

    Generalnie jestem zdania, ze przepisy odnośnie 2 juniorów w składzie, nie powinny obowiązywać w SE w ogóle. Jesli już to w I czy II lidze.

    Dzisiaj mamy taką sytuację, ze do składu często wrzuca się jakiegoś młokosa który ledwo w łuk się składa, bo np. podstawowy junior doznał kontuzji. Generalnie taki zawodnik nie znalazłby roboty w I lidze, może gdzieś w II lidze, a tu mu się każe startować w SE bo taki jest wymóg regulaminowy. Przecież to parodia jakaś.

    Inna sprawa. Kluby w zasadzie zmuszone są zabiegać o co najmniej 3 równorzędnych juniorów. Bo wiadomo kontuzje. Jak już mają tych trzech to któryś jest zawsze pokrzywdzony bo nie może startować. Ani w SE, ani klasę niżej. Czyli marnujemy kariery zawodnikom. Marnujemy kasę klubów.

    Po co to komu ?

    Dobrej klasy junior, szybko przebije się do SE na pozycje seniorską. Jak dla mnie, juniorzy do I i II ligi. W SE powinny być drużyny składające się z 7 zawodników, bez żadnego podziału na juniorów i seniorów. Bo to ma być EKSTRAKLASA a nie przedszkole jakieś.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  21. Powrót do góry    #5914
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-09-2011
    Postów
    994
    Kliknij i podziękuj
    227
    Podziękowania: 235 w 122 postach
    Mariusz, Dopóki istnieją spadki i awanse a dokładniej baraże zasady muszą być identyczne. Nie wyobrażam sobie aby w EE nie było juniorów A w 1 lidze byli. Jakie reguły by panowały w barażach. Z juniorami czy bez? Komedia która już kiedyś była jadł Ward był na juniorce w Gdańsku

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  22. Powrót do góry    #5915
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez marass Zobacz posta
    Mariusz, Dopóki istnieją spadki i awanse a dokładniej baraże zasady muszą być identyczne. Nie wyobrażam sobie aby w EE nie było juniorów A w 1 lidze byli. Jakie reguły by panowały w barażach. Z juniorami czy bez? Komedia która już kiedyś była jadł Ward był na juniorce w Gdańsku

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    No OK. Dlatego ja jestem zwolennikiem zamkniętej SE. Bez żadnych obowiązkowych juniorów.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  23. Powrót do góry    #5916
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,983
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No OK. Dlatego ja jestem zwolennikiem zamkniętej SE. Bez żadnych obowiązkowych juniorów.
    Bezsens. Dopóki są kluby które chcą walczyć o awans w NICE to żadnej zamykanej ligi nie powinno być

    Cytat Zamieszczone przez marass Zobacz posta
    Mariusz, Dopóki istnieją spadki i awanse a dokładniej baraże zasady muszą być identyczne. Nie wyobrażam sobie aby w EE nie było juniorów A w 1 lidze byli. Jakie reguły by panowały w barażach. Z juniorami czy bez? Komedia która już kiedyś była jadł Ward był na juniorce w Gdańsku

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    To poczytaj regulamin baraży miedzy 1 a 2 liga bo wiekszego gniota nie dało się wymyślić zespoły jadą na zasadach swoich lig czyli 1 ligowiec może wystawić 3 obco a 2 ligowiec tylko dwóch obcokrajówców.Nie dość że 2 ligowiec jest teoretycznie słabszy to jeszcze może mniej obco wystawić Dla mnie regulaminy dla wszystkich lig powinny być takie same od eligi do 2 ligi

    Co do juniora do lat 23 to jakaś żenada. Taki Cyfer,Nowak,Łegowik przejechali rok jako seniorzy a zaraz znów będa smigać na juniorce. Owszem poziom się podniesie ale długofalowo nie widze tego niech śmiga taki Czerniawski
    Ostatnio edytowane przez spitt22 ; 29-08-2017 o 19:29

  24. Powrót do góry    #5917
    Ekspert
    Dołączył
    22-01-2016
    Postów
    13,581
    Kliknij i podziękuj
    529
    Podziękowania: 2,083 w 1,453 postach
    Cytat Zamieszczone przez Staleczka 3 Zobacz posta
    Będą zmiany w regulamnie na sezon 2018

    "Działacze podejmą decyzję o ważnych sprawach regulaminu na przyszły sezon. Jednym z punktów ma być wprowadzenie zawodnika rezerwowego pod numerem ósmym do 23 roku życia. Inny projekt zakłada, że jeden z dwóch młodzieżowców też mógłby mieć do 23 lat.

    Nie ma natomiast opcji, aby zmieniać system rozgrywek. Choć wielu klubom nie pasuje to, że kończą sezon ligowy na początku sierpnia, to ten który jest zdaniem większości jest optymalny."

    Te proponowane zmiany, to tematy zastępcze. Działacze chcą pokazać, że "coś" robią.
    A najważniejszy problem Eligi, leży odłogiem.
    Niech wreszcie ktoś myślący wśród działaczy, zadba o to, by drużyny kończyły sezon najwcześniej z końcem września. Ewentualnie jakiś finał czy baraże,w pierwszej połowie października.
    Do tego ujednolicenie przepisów w ligach, jak piszecie wyżej.
    Tylko tyle.

  25. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi noc za jego przydatny post!

    Staleczka 3 (30-08-2017)

  26. Powrót do góry    #5918
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Rezerwowy ok, ale po co do 23 lat? Takie coś już było i najbardziej szkodziło... zawodnikom do 23 lat. Przykładowo taki Ostrów w 2006 roku miał Jędrzejaka i Szczepaniaka (ten drugi U23). I mimo, że często lepiej prezentował się ten drugi, to i tak był wrzucony pod nr 8 i zaczynał swoje występy dopiero od połowy meczu... Bo tylko on z tej dwójki mógł pod tym numerem 8 jechać. Bez sens. Znowu jakiś prezes ma nadmiar zawodników do lat 23?

    Analogicznie - nie wiem czy wiecie jaki przepis najbardziej szkodzi młodzieżowcom podczas przejścia w wiek seniora? Otóż obowiązek dwóch zawodników U21 w składzie - zawodnik bowiem jak kończy 21 lat, to automatycznie traci swoje miejsce w składzie na rzecz niedoświadczonego młokosa. Od tej pory musi o miejsce walczyć z o wiele bardziej doświadczonymi seniorami

    No i ogólnie jestem za w miarę jednakowymi przepisami we wszystkich ligach - tak żeby baraże miały sens i żeby beniaminek miał jakieś normalne szanse na utrzymanie. Osobiście jestem przeciwny zamykaniu ligi. To jest takie myślenie bogatych, którzy mają swoją hossę - ja jestem najważniejszy. A co z resztą drużyn i kibiców na zapleczu? Oni mają sobie jeździć tylko o złote kalesony? Walka o awans napędza wszystko, nie o jakieś sztuczne trofea w nagrodę za "Triumf w lidze".
    Ostatnio edytowane przez vicar ; 29-08-2017 o 21:24
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  27. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    brindel (29-08-2017)

  28. Powrót do góry    #5919
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    No i ogólnie jestem za w miarę jednakowymi przepisami we wszystkich ligach - tak żeby baraże miały sens i żeby beniaminek miał jakieś normalne szanse na utrzymanie. Osobiście jestem przeciwny zamykaniu ligi. To jest takie myślenie bogatych, którzy mają swoją hossę - ja jestem najważniejszy. A co z resztą drużyn i kibiców na zapleczu? Oni mają sobie jeździć tylko o złote kalesony? Walka o awans napędza wszystko, nie o jakieś sztuczne trofea w nagrodę za "Triumf w lidze".
    No ale przykłady już miałeś. Skrzydlewski już raz odmówił jazdy w SE. Gdańsk tez rzekł, że jak finansowo dojdą do ładu to wtedy pomyślą o SE. Nie prędzej. W tej sytuacji co z tego, że taka Łódź czy Gdańsk, wygrają I lige ?

    Przepaść finansowa pomiędzy I ligą a SE jest olbrzymia. Więc po co kazać się męczyć komuś na siłę ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  29. Powrót do góry    #5920
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Tylko Orzeł odmówił akurat jak był drugi w kolejce, awansu bezpośrednio nie wywalczył, tak samo nie widzę aby awans wywalczyło Wybrzeże. Nikt kto wywalczył awans bezpośrednio jeszcze nie odmówił
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  30. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    Jap (30-08-2017)

  31. Powrót do góry    #5921
    Ekspert
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    3,311
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 407 w 296 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Bezsens. Dopóki są kluby które chcą walczyć o awans w NICE to żadnej zamykanej ligi nie powinno być



    To poczytaj regulamin baraży miedzy 1 a 2 liga bo wiekszego gniota nie dało się wymyślić zespoły jadą na zasadach swoich lig czyli 1 ligowiec może wystawić 3 obco a 2 ligowiec tylko dwóch obcokrajówców.Nie dość że 2 ligowiec jest teoretycznie słabszy to jeszcze może mniej obco wystawić Dla mnie regulaminy dla wszystkich lig powinny być takie same od eligi do 2 ligi

    Co do juniora do lat 23 to jakaś żenada. Taki Cyfer,Nowak,Łegowik przejechali rok jako seniorzy a zaraz znów będa smigać na juniorce. Owszem poziom się podniesie ale długofalowo nie widze tego niech śmiga taki Czerniawski
    A to zmiana nastąpiła. Kiedyś jeżdżono na zasadach z wyższej ligi. W 2012 by przepis o tylko 1 zawodniku z grand prix w ekstralidze, nikt nie wpadł na to, że na zapleczu ktoś wpadnie na pomysł zatrudnienia 2 z GP i tam takiego obostrzenia nie było. Skorzystał na tym GKM i zakontraktował Ljunga i Andersena. W barażach mógł wystartować tylko jeden, bo takie były przepisy ekstraligowe. Szkoda, bo mogliśmy wtedy pokonać spartę
    Grigorij Łaguta :Nowa formuła Speedway Best Pairs Cup jest atrakcyjna, ponieważ walczymy dla naszych sponsorów

  32. Powrót do góry    #5922
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,684
    Kliknij i podziękuj
    1,124
    Podziękowania: 446 w 298 postach

    To lubię

    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/70...iana-pieszczka

    Mimo, że to sport motorowy żadnych pieniędzy miejskich i firm Państwa na zawodowy klub.
    Żaden Jamróg-Polska Grupa Zbrojeniowa posła X.

  33. Powrót do góry    #5923
    Super Typer Grand Prix Awatar Scroll
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    3,633
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 802 w 340 postach
    Przyklad z UK:



    Troszke mozna sie zamotać

  34. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Scroll za jego przydatny post!

    vicar (31-08-2017)

  35. Powrót do góry    #5924
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Pogratulować tylko tym, którzy chcą większej swobody w przepisach gościa w Polsce Zrobić składy 8-mio zespołowe, bez limitu dla tego ósmego i sytuacja rozwiązana.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  36. Powrót do góry    #5925
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,684
    Kliknij i podziękuj
    1,124
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Rezerwowy ok, ale po co do 23 lat? Takie coś już było i najbardziej szkodziło... zawodnikom do 23 lat. Przykładowo taki Ostrów w 2006 roku miał Jędrzejaka i Szczepaniaka (ten drugi U23). I mimo, że często lepiej prezentował się ten drugi, to i tak był wrzucony pod nr 8 i zaczynał swoje występy dopiero od połowy meczu... Bo tylko on z tej dwójki mógł pod tym numerem 8 jechać. Bez sens. Znowu jakiś prezes ma nadmiar zawodników do lat 23?

    Analogicznie - nie wiem czy wiecie jaki przepis najbardziej szkodzi młodzieżowcom podczas przejścia w wiek seniora? Otóż obowiązek dwóch zawodników U21 w składzie - zawodnik bowiem jak kończy 21 lat, to automatycznie traci swoje miejsce w składzie na rzecz niedoświadczonego młokosa. Od tej pory musi o miejsce walczyć z o wiele bardziej doświadczonymi seniorami ...
    .
    Dobrze, że jest Mariusz. Jest weselej. Jak mu wykażesz bzdurne myślenie, to natychmiast ma nowe"pomysła"-zamknięcie ligi. Tak może 24h/d. Całe lata.

    Co do pytania :co szkodzi najbardziej...
    Widzę to inaczej. Takie są koszty odbudowy żużla, dopływu młodzieży. Ten "skrzywdzony" 21-latek też wszedł jako niedoświadczony młokos prawda?
    Może w bogatej Elidze powinien być obowiązek jednego juniora, skoro jest już z nimi lepiej?
    Na baraże zespół z 1-szej ligi może w okienku dokupić seniora? Od wielu lat baraże są martwe. Eliga się zamknęła z powodów przepaści finansowej między ligami. Potęguje tę przepaść też zasilanie Eligi z tv. Mocni są coraz mocniejsi, słabi coraz słabsi, jak w globalnej gospodarce.
    Czy baraże są jeszcze potrzebne? Moim zdaniem nie.
    Skoro sie poprawiło z juniorami, to jesteśmy przy jednym w Elidze gotowi dopuścić Loko? Jesteśmy gotowi dopuścić Czechów do 2-giej ligi? A dlaczego nie?
    Koniecznie moim zdaniem juniorzy klubów Eligi i 1-szej powinni gremialnie jeździć w niższej lidze. Oczywiście nie szeroka kadra młodzieżowa. Pieszczek swego czasu jadąc okazjonalnie w Krośnie mieszał tabelą najniższej ligi. To prowadzi niestety natychmiast do nadużyć.
    Przy tak drogim sprzęcie juniorzy polscy wypadają szybko z gry. Oni muszą zarabiać na sprzęt i tuning niestety. A koszty rosną.
    I kończąc wiek juniora odstają nie tylko doświadczeniem, obyciem na różnych torach-odstają sprzętem. Stąd gorsze wyniki, stąd brak pieniędzy na sprzęt. Kółko się zamyka. Nie bez powodu widzimy w żużlu tak dużą ilość 40-to latków w Elidze przecież. Najlepszy żużlowiec, to bogaty żużlowiec. Bogaty żużlowiec, to krąg najlepszych żużlowców. Drugie kółko się zamyka.
    Ostatnio edytowane przez Jap ; 02-09-2017 o 17:59

  37. Powrót do góry    #5926
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,983
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    W drugiej lidze szykuja się zmiany. Będzie można korzystać z 3 obcokrajowców

    http://www.espeedway.pl/news,wieksza...,88913,12.html

  38. Powrót do góry    #5927
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-06-2005
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 113 w 69 postach
    Wielu osobom się ta zmiana może nie spodoba, mi natomiast tak. Zacieśnienie liczby obcokrajowców do dwóch w składzie meczowym spowodowało powrót/kontynuację kariery zawodników dość słabych, którzy mieścili się w składzie tylko i wyłącznie z powodu takiego regulaminu. Ten sezon pokazał natomiast, że jest całe grono utalentowanych zawodników zagranicznych, którym danie szansy do jazdy w polskiej lidze powoduje wzrost ich umiejętności i zarazem podniesienie poziomu drugiej ligi. Gdyby było tak jak apelował Zenon Plech przed sezonem, że w 2 lidze nie powinni jeździć żadni obcokrajowcy, to ani nie objawiłby się Jakobsen, ani Bellego czy nawet nieobjeżdżony wcześniej na polskich torach Lambert.

  39. Powrót do góry    #5928
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-01-2017
    Postów
    1,004
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 143 w 95 postach
    Cytat Zamieszczone przez brindel Zobacz posta
    Wielu osobom się ta zmiana może nie spodoba, mi natomiast tak. Zacieśnienie liczby obcokrajowców do dwóch w składzie meczowym spowodowało powrót/kontynuację kariery zawodników dość słabych, którzy mieścili się w składzie tylko i wyłącznie z powodu takiego regulaminu. Ten sezon pokazał natomiast, że jest całe grono utalentowanych zawodników zagranicznych, którym danie szansy do jazdy w polskiej lidze powoduje wzrost ich umiejętności i zarazem podniesienie poziomu drugiej ligi. Gdyby było tak jak apelował Zenon Plech przed sezonem, że w 2 lidze nie powinni jeździć żadni obcokrajowcy, to ani nie objawiłby się Jakobsen, ani Bellego czy nawet nieobjeżdżony wcześniej na polskich torach Lambert.


    Ja jestem przeciwnego zdania.
    Nie tylko w 2 lidze powinno być 2 "obcych" ale w pozostałych ligach także.
    Niestety, zagraniczni w dalszym ciągu będą dymać polskich prezesów o kibicach nie wspomnę .

    Za mało Polaków ?- racja ale na to jest rada.
    Wprowadzić na 2-3 lata składy 6 osobowe aż duża część obecnych juniorów przejdzie w seniorkę i będą wiedzieć że czeka na nich praca nawet w 2 lidze ale zawsze to coś.
    Ostatnio edytowane przez Staleczka 3 ; 07-09-2017 o 09:41

  40. Powrót do góry    #5929
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez brindel Zobacz posta
    Wielu osobom się ta zmiana może nie spodoba, mi natomiast tak. Zacieśnienie liczby obcokrajowców do dwóch w składzie meczowym spowodowało powrót/kontynuację kariery zawodników dość słabych, którzy mieścili się w składzie tylko i wyłącznie z powodu takiego regulaminu. Ten sezon pokazał natomiast, że jest całe grono utalentowanych zawodników zagranicznych, którym danie szansy do jazdy w polskiej lidze powoduje wzrost ich umiejętności i zarazem podniesienie poziomu drugiej ligi. Gdyby było tak jak apelował Zenon Plech przed sezonem, że w 2 lidze nie powinni jeździć żadni obcokrajowcy, to ani nie objawiłby się Jakobsen, ani Bellego czy nawet nieobjeżdżony wcześniej na polskich torach Lambert.
    Mam takie samo zdanie. W paru klubach dało się zauważyć, że jadą przeciętni Polacy, chociaż za nich mogliby wskoczyć dobrzy obcokrajowcy. A w jaki niby sposób oni d***ają polskie kluby? Jaki kontrakt prezes podpisze, taki ma.

    Inne pytanie brzmi - czy to, że teraz było mało fajnych Polaków nie jest pokłosiem limitu trzech obcokrajowców obowiązującego w poprzednich latach? W sumie ciężko powiedzieć. Najlepiej byłoby dać nieobowiązkowego rezerwowego pod nr 8/16 Wilk byłby syty i owca cała.

    Przede wszystkim trzeba dążyć do tego, aby limity (i w ogóle regulaminy) były w miarę jednolite dla lig. Tak aby baraże nie były popeliną, że jeden może to, a drugi tamto. I tak żeby beniaminek miał przyzwoite szanse zaaklimatyzowania się.

    W zacytowanym artykule podniesiona jest kwestia gościa... Jest to generalnie chora instytucja, byłbym jedynie w stanie zgodzić się na opcję która obowiązywała w tym roku, czyli junior w miejsce seniorskie. Bo nie ma sensu aby junior z Ekstraligi startował na pozycji juniorskiej w drugiej lidze, za duża różnica poziomów. Taki Niedźwiedź startujący na pozycji seniora zdobywał sporo punktów, a co dopiero pod numerem 6/7. Z drugiej strony o wiele więcej juniorów dostało szanse startu w lidze w tym roku typu Pilarski, Liszka, Adamczewski, Krzywosz, Brzeziński, Kamiński, Fajfer, Zając, Peroń... Gdyby gość mógł obowiązywać na pozycji juniorskiej, połowy z nich pewnie byśmy w lidze nie obejrzeli - zamiast nich jeździłyby te same odgrzewane kotlety z SE. Jaki byłby tego sens?
    Ostatnio edytowane przez vicar ; 07-09-2017 o 10:18
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  41. Powrót do góry    #5930
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,983
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Im wiecej obcokrajowcow (ale max 3 seniorow) tym wyzszy poziom ligi. W Rawiczu ze wzgledu na ten bubel tegoroczny (max 2 obco) i kontuzje musieli korzystac z amatora Tomasza Dutki podczas gdy na rezerwie mieli kilku ciekawych obcokrajowcow. Poziom sportowy sie bardziej wyrowna bo Lublin,Gniezno i Ostrów zakontraktowali najlepszych 2 ligowych polakow wiec te slabsze kluby obcokrajowcami moga nadgonic

  42. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi spitt22 za jego przydatny post!

    vicar (07-09-2017)

  43. Powrót do góry    #5931
    Zaawansowany Awatar Drapichrust
    Dołączył
    07-01-2006
    Postów
    1,535
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 325 w 208 postach
    Uważam, że rewanżowy mecz w Play Off, powinien być kolejną datą rezerwową, jeśli nie udałoby się rozegrać pierwszego meczu w pierwszym terminie rezerwowym. Tym bardziej jeśli klub/ kluby nie mogły by wystawić swoich najsilniejszych składów. Z tego co czytam taką sytuację mamy obecnie w Lublinie, gdzie gospodarze robili wszystko, żeby mecz odbył się wczoraj i to w pełnych składach. Słyszeliście pewnie o folii i trocinach. Niestety kolejnym terminem rezerwowym jest dzień dzisiejszy i zarówno Motor jak i Ostrovia nie mogą skorzystać z Lamberta, Smolińskiego (chyba, że zrezygnuje z treningu GP) czy Mastersa. Dla mnie sytuacja jest chora.
    Ścierkę mnie zabrał, moje narzędzie pracy!

  44. Powrót do góry    #5932
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-04-2006
    Postów
    1,700
    Kliknij i podziękuj
    64
    Podziękowania: 382 w 213 postach
    W zasadzie w tym przypadku błąd leży gdzie indziej. Otóż, jeśli ma być dwutygodniowa przerwa między meczami w play-off, to tylko między półfinałem a finałem a nie wewnątrz półfinałów.
    Jak zwykle nikt nie pomyślał i między meczami Motoru z Ostrovią były dwa tygodnie przerwy a między drugim meczem półfinałowym a pierwszym finałem tylko jeden - stąd cały ten dramat.
    Tak to jest, jak nikt nie myśli.

  45. Powrót do góry    #5933
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-01-2017
    Postów
    1,004
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 143 w 95 postach
    Cytat Zamieszczone przez Daniello Zobacz posta
    W zasadzie w tym przypadku błąd leży gdzie indziej. Otóż, jeśli ma być dwutygodniowa przerwa między meczami w play-off, to tylko między półfinałem a finałem a nie wewnątrz półfinałów.
    Jak zwykle nikt nie pomyślał i między meczami Motoru z Ostrovią były dwa tygodnie przerwy a między drugim meczem półfinałowym a pierwszym finałem tylko jeden - stąd cały ten dramat.
    Tak to jest, jak nikt nie myśli.


    W zasadzie masz rację.

    Dodał bym tylko,że sezon ligowy powinien trwać od początku kwietnia do początku pażdziernika. W 2017r kończyłby się 01.10. Póżno ? Moim zdaniem -NIE.
    Mamy oświetlenie na stadionach więc krótszy dzień nie jest problemem. Niska temperatura zdarza się i we wrześniu, np 03.09.2017 r.

    Mamy w naszym klimacie coś takiego jak "złotą polską jesień "
    Przy twojej propozycji play-off w 2017 r byłby w następujących terminach : 3 i 10.09 oraz 24.09 i 01.10. Sezon zasadniczy zakończony 20.08. a nie dwa tygodnie wcześniej. Komu ma to służyć ? Kibicom ? Wątpię.

  46. Powrót do góry    #5934
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Koniec pewnej epoki. Andrzej Witkowski zrezygnował z funkcji prezesa PZM

    PRL-owski beton sam odspawał się od stołka .
    !Adrian walcz!

  47. Powrót do góry    #5935
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-09-2009
    Postów
    679
    Kliknij i podziękuj
    63
    Podziękowania: 90 w 59 postach
    Cytat Zamieszczone przez Malin017 Zobacz posta
    Znaczy się, idzie w górę.
    "Najlepszym przyjacielem dobrego toromistrza są odpowiednie brony" - zm. Roman Cheładze

  48. Powrót do góry    #5936
    Stały bywalec Awatar młody_piernik
    Dołączył
    03-10-2014
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    1,602
    Podziękowania: 388 w 222 postach
    FIM czeka? hehe
    "Gratulacje dla pana Gajewskiego,gratulacje dla zawodników" - Stev, 2016

    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  49. Powrót do góry    #5937
    Stały bywalec Awatar hcp
    Dołączył
    07-05-2017
    Postów
    961
    Kliknij i podziękuj
    259
    Podziękowania: 202 w 137 postach
    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/71...ce-umow-na-sta

    Abstrahując od autora artykułu, jakiż to jest syf, że banda zarządzająca tą najlepszą i najwspanialszą ligą nie jest w stanie ustalić z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem jasnych zasad, na podstawie których będzie można podpisywać, ale i przedłużać kontrakty na 2018 rok.
    To samo zresztą dotyczy zasad, na jakich będzie mógł być w składzie ewentualny rezerwowy.
    Jeb.ni profesjonaliści! Jest wrzesień i 2 kolejki do końca sezonu. A dla niektórych już od paru tygodni koniec.

  50. Powrót do góry    #5938
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Właśnie rok temu się zastanawiałem, czemu regulaminu na kolejny sezon nie można ustalić w lipcu, tylko czekać się na listopad-grudzień. Chyba tylko po to, aby zobaczyć jak skończą się rozgrywki i jak można aktualnemu DMP dosrać regulaminem. Nie widzę innego powodu.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  51. Powrót do góry    #5939
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,653
    Kliknij i podziękuj
    277
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/71...odprowadzajace

    Centymetry dzieliły od tragedii podczas finału DMEJ w Krośnie. Po upadku Olega Michaiłowa w wyścigu 16. rozpędzony motocykl przejechał jeszcze kilkadziesiąt metrów w niekontrolowany sposób i minął o centymetry stanowisko podprowadzających.

    Podprowadzające nie powinny znajdować się na płycie boiska. Może i takich przypadków gdzie motocykl sam z siebie jedzie przez murawę jest... jeden-kilka na rok, ale nie ma sensu ryzykować. Niech wychodzą za bandy, na trybunę główną, tam gdzie operatorzy kamer. Obojętnie gdzie, ale na murawie nie powinno ich być. Tu trzeba minimalizować niepotrzebne, bezsensowne ryzyko.
    BKS Polonia Bydgoszcz

  52. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Marsh za jego przydatny post!

    Staleczka 3 (18-09-2017)

  53. Powrót do góry    #5940
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Ten sezon jebitnie pokazał, że powinniśmy iść w stronę, kiedy zwycięzca rundy zasadniczej wybiera przeciwnika w PO. Ekipa wyżej sklasyfikowana z pozostałych - wybiera, gdzie jedzie pierwszy mecz. Mega proste rozwiązanie i eliminuje "kombinacje".
    !Adrian walcz!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •