Strona 72 z 274 PierwszyPierwszy ... 2262707172737482122172 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,196 do 3,240 z 12329

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

  1. Powrót do góry    #3196
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    ...Ostre regulacje powiadasz.Tylko, że one są już za ostre. Pokaż mi dyscyplinę sportu, w której juniorzy biorą obowiązkowo udział w najwyższej, zawodowej lidze, zresztą we wszystkich ligach żużla. Rozpatrzmy jakie są tego powody...
    Motocykle na stadionie przyciągały tłumy w Polsce powojennej. Bieda , kraj się dźwiga z ruin, są emocje. Nasi są dobrzy, liczą się w świecie. Zdobywają MŚ w drużynie. To się liczy. Ligi zagraniczne niedostępne. Pozostają okazjonalne test-mecze. Wszystko finansuje widzialna ręka Państwa. Nie ma żadnych preferencji dla młodzieży.
    Po zmianie systemu nastąpił krach szkolenia. Krach poziomu naszych seniorów. Zapaść finansowa klubów, odcięcie czołówki od nowości w sprzęcie.
    Jednak stosunkowo szybko znowu nawiązujemy do czołówki. Kraj się rozwija, a z nim żużel zapełnia stadiony. I teraz zderzamy się z sytuacją najtrudniejszą dla żużla. Koszty sprzętu. Poszybowały ceny niebotycznie. Rodzice dzieciaków nie są w stanie często współfinansować pasji dzieci. Polska przeciętnie jest jednak kilka razy biedniejsza od Zachodu. Tam rodzice dość swobodnie mogą sfinansować jazdę dzieciaków, kupić im motocykl, pozostały sprzęt, opłacić mechanika, wyjazdy. My stanęliśmy przed ścianą. Sporty wiele mniej kosztowne się zwijają w Polsce. Nawet te olimpijskie, jak n.p. hokej. Klapa. Zaczęliśmy się ratować wspomaganiem samorządów miast. I zaczęła się era sztucznych regulacji w żużlu. Obowiązek jazdy juniorów w ligach.
    Jednak zatrudnienie przez p. Morawskiego gwiazdek ściągnęło sponsorów do ligi, pokazali się inny mistrzowie wożąc silniki samolotem w torbach. Sprężyna zaczęła się nakręcać. Zaczęły się nakręcać też koszty.
    I wtedy politycy zauważyli, ze mogą się promować przez kluby.
    I się zaczęła choroba. Podam na przykładzie Gdańska. Rządy przejmuje były minister. Ściąga kasę z państwowej rafinerii. Kończy ten festiwal krachem. Przychodzi po nim szef regionalnego SLD. Zadłużony klub sprzedaje tereny przy stadionie ( miejskim! ) i... przepada z kretesem. Przychodzi ulubieniec rządzącej miastem partii i ciągnie w długi klub, aż rafineria i miasto mówi stop. Cały czas igrzyska trwają. Bizancjum w klubach polskich jak w Tereku Grozny. Gubernator chce Eto-jest. Inny chce supergwiazdy z Zachodu, Brazylii musi być.
    W Polsce dochodzi do podobnej sytuacji. Ale jest wolny rynek. Kluby popadają w koszmarne długi. Politycy miejscy pompują pieniądze ludowi pod pretekstem promocji miasta. Miliony temu, kto wykaże jakikolwiek związek z przedsiębiorczością, inwestycjami, zanikiem bezrobocia n.p. w Gorzowie z napisem Gorzów na plastronie w GP. Jest on za te pieniądze żaden, lub prawie żaden. Kiwać to my, ale nie nas. Budujemy sobie promocję na wybory. A te są często.
    Wracając do juniorów. Dopóki nie przestaniemy budować wyniosłych zamków na bagnie, czyli przepłacać światowych gwiazd za pieniądze "polityczne", t.zn. państwowych firm i polityków samorządowych nigdy nie staniemy zdrowo na nogach. Nie pomogą żadne "ostre regulacje". Za ich pomocą budujemy sobie nową kastę żądań gwiazdek juniorskich za publiczne pieniądze.
    Moim zdaniem miasta i państwowe firmy powinny wspierać wyłącznie szkolenie młodzieży. Jesteś utalentowany, dążysz ambitnie do celu zawsze się pokażesz i wtedy sponsor do Ciebie trafi z pewnością. A i klub wesprze i zarobi. Klub mający właściciela, nie golasa, szwagra konia, który zna pana widywanego w tv. Jak jest zdrowa liga, to nikt nie wymusza walkowera, nie ucieka z finału. Nie musi liga wtedy płacić za pokazywanie jej w tv.

    Piekny wywód na temat" w polskim żużlu jest bardzo żle"
    Tylko ,że MY to wszystko bardzo dobrze wiemy- mowa o prawdziwych kibicach z doświadczeniem zdobytym nie tylko na zawodach w klatce dla przyjezdnych.


    Jednak poprzez ciągłe narzekanie nie poprawimy niczego, nawet swojego nastroju.


    Wznowiłem ten temat juniorów ponieważ były niedawno publikowane pomysły jegomościa Szymańskiego dotyczące szkolenia w klubach.
    Ktoś napisał np. że w Gdańsku jak postawią na juniorów w tym sezonie to za jakiś czas ci juniorzy wprowadzą ich z powrotem do EL.
    Ponieważ przy obecnych przepisach jest to prawie nie wykonalne, zaproponowałem z jednej strony ograniczenie przywilejów młodych zawodników dotyczących startu w meczach EL a z drugiej system rozgrywek zmuszających kluby do szkolenia i to nie" dla sztuki" ale zawodników którzy przez kilka lat będą walczyć pośrednio o wynik swojej drużyny.


    Na dziś mogło by to wyglądać tak:
    1. Zielona Góra- w meczu Adamczewski/Strzelec a w meczu juniorów Strzelec , Zgardziński i Potoniec/Merena
    2.Toruń- Przedpełski---- Gollob O.,Krzyżanowski, Wolender/ Przywieczerski
    3.Tarnów - Gomulski-----Dąbrowski, Koza, Matura.
    4.Częstochowa - Czaja------Łęgowik,Malczewski, Drabik M.
    5.Gorzów - Zmarzlik-----Cyfer, Karczmarz, Kaczmarek/Walasek
    6.Leszno - Pawlicki- Musielak, Kaczmarek, Smektała
    7.Wrocław - Dolny/Malitowski-------- Malitowski i pustkaaaa.
    8. Gdańsk - Pieszczek---- Kossakowski, Beśko, Wittstock


    Klub , który miałby cel medalowy czy utrzymanie musiał by poważnie dosprzętowić większe grono juniorów, kosztem mniejszych zakupów zagranicznych zawodników.
    Bez dobrych wyników w mini-meczu praca starszych zawodników mogła by nie raz iść na marne.
    A więc potrzeba byłoby nie 2-3 juniorów ale co najmniej 4-5 . Poza tym ci co dziś nie za bardzo sie nadają do walki z najlepszymi regularnie walczyliby z rówieśnikami na wynik swojego zespołu. Plusów można by jeszcze wymieniać i wymieniać ale nie oto chodzi.
    Sztuką jest spowodować by Pan Szymański czy Cieślak poważnie podchodzili do pomysłów czy propozycji kibiców. Pozdrawiam.

  2. Powrót do góry    #3197
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,268
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,220 w 1,211 postach
    Cytat Zamieszczone przez ADASTAL Zobacz posta
    3.Tarnów - Gomulski-----Dąbrowski, Koza, Matura.
    Kolego zacznij reformować polski żużel od poprawy stanu swojej wiedzy na temat zawodników, z naciskiem na pisownię nazwisk.

    EDIT: ... a we Wrocławiu, przed tą pustką jest, zdaje się, Mike Trzensiok.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  3. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    Jack Daniel's (01-04-2014)

  4. Powrót do góry    #3198
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,438
    Kliknij i podziękuj
    973
    Podziękowania: 1,477 w 954 postach
    Sam jestem gorącym orędownikiem szkolenia młodzieży, ale sztucznie podsycaną presję na szkolenie młodzieży już przerabialiśmy. Mieliśmy i do dzisiaj mamy, choć dziś bardziej z powodu degrengolady żużla na świecie i łatwiejszego dostępu do sprzętu z górnej półki, hurtową produkcję medalistów IMŚJ, ale wiele talentów pokończyło marnie lub nawet tragicznie. Osobiście tęsknię za dawnymi czasy, kiedy np. w Toruniu nie przelewało się, ale dzięki młodzieży klub utrzymywał się w czołówce krajowej. Nie było tylu strannieri i było miejsce w składzie dla "swoich". Taki np. Jaguś nie był w tej całej grupie najjaśniejszą postacią na początku, ale ciężką pracą wdrapał się na szczyt. Wielu innym zbyt szybko i łatwo zarobione pieniądze pomieszały w głowach i strąciły na dno. Nasi prezesi, kiedy nie będą mogli licytować się o zagraniczniaków rozpoczną wyścig szczurów o nieopierzonych młokosów.

    Dziś droga do kariery żużlowej dla dzieciaków z poza branży lub bez patronów z zasobnym portfelem jest dziś niesłychanie wyboista. Nie podoba mi się to, że wszystko cały biznes jest taki zhermetyzowany, ciągle te same nazwiska, tatusiowie holujący swoje nie zawsze najbardziej uzdolnione pociechy, ale co zrobić? Żeby to zmienić znów musielibyśmy wrócić do czasów komuny, kiedy wszyscy za nielicznymi wyjątkami jeździli na takich samych motocyklach i liczyły się przede wszystkim talent, odwaga i ciężka praca.

    Moim zdaniem nie tędy droga, problem nr 1 żużla na naszym podwórku to ten cały wyścig zbrojeń na kredyt. Tolerowanie niewypłacalności klubów kompletujących kadrę na zasadzie "jakoś to będzie", bo przecież kibic żąda nazwisk i sukcesu. Ta cała chora presja zamiast zdrowego rozsądku i pieniądze zamiast sportu.
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  5. Powrót do góry    #3199
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Kolego zacznij reformować polski żużel od poprawy stanu swojej wiedzy na temat zawodników, z naciskiem na pisownię nazwisk.

    EDIT: ... a we Wrocławiu, przed tą pustką jest, zdaje się, Mike Trzensiok.
    Masz rację, popełniłem błąd ortograficzny. Czy mogę się usprawiedliwiać wiekiem czy szybkością pisania ? Może i tak ale nie będę.

    Jednak Ty jak już zwracasz komuś uwagę to czy na pewno jesteś tak inteligentny? wątpię, szczególnie ze nie czytasz ze zrozumieniem. W swojej propozycji założyłem iż w tej mini-lidze mogli by jeżdzić TYLKO wychowankowie. Co ,zdziwiony że Trzensiok nie jest wychowankiem Wrocławia czy może jednak coś nie doczytałeś?

    Okazuje się, że co niektórzy zamiast zwracać uwagę na treść szukają dziury w całym.

    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    Sam jestem gorącym orędownikiem szkolenia młodzieży, ale sztucznie podsycaną presję na szkolenie młodzieży już przerabialiśmy. Mieliśmy i do dzisiaj mamy, choć dziś bardziej z powodu degrengolady żużla na świecie i łatwiejszego dostępu do sprzętu z górnej półki, hurtową produkcję medalistów IMŚJ, ale wiele talentów pokończyło marnie lub nawet tragicznie. Osobiście tęsknię za dawnymi czasy, kiedy np. w Toruniu nie przelewało się, ale dzięki młodzieży klub utrzymywał się w czołówce krajowej. Nie było tylu strannieri i było miejsce w składzie dla "swoich". Taki np. Jaguś nie był w tej całej grupie najjaśniejszą postacią na początku, ale ciężką pracą wdrapał się na szczyt. Wielu innym zbyt szybko i łatwo zarobione pieniądze pomieszały w głowach i strąciły na dno. Nasi prezesi, kiedy nie będą mogli licytować się o zagraniczniaków rozpoczną wyścig szczurów o nieopierzonych młokosów.


    Dziś droga do kariery żużlowej dla dzieciaków z poza branży lub bez patronów z zasobnym portfelem jest dziś niesłychanie wyboista. Nie podoba mi się to, że wszystko cały biznes jest taki zhermetyzowany, ciągle te same nazwiska, tatusiowie holujący swoje nie zawsze najbardziej uzdolnione pociechy, ale co zrobić? Żeby to zmienić znów musielibyśmy wrócić do czasów komuny, kiedy wszyscy za nielicznymi wyjątkami jeździli na takich samych motocyklach i liczyły się przede wszystkim talent, odwaga i ciężka praca.

    Moim zdaniem nie tędy droga, problem nr 1 żużla na naszym podwórku to ten cały wyścig zbrojeń na kredyt. Tolerowanie niewypłacalności klubów kompletujących kadrę na zasadzie "jakoś to będzie", bo przecież kibic żąda nazwisk i sukcesu. Ta cała chora presja zamiast zdrowego rozsądku i pieniądze zamiast sportu.

    Masz racje, zgadzam się niemal z każdym twoim zdaniem, tym bardziej że widzę w tobie kompana do wspominania czasów, gdy słowo sport znaczyło całkiem coś innego niż dzisiaj. Ja pamiętam na torze M.Rosse , Ząbika J. czy Miastkowskiego o Żabiałowiczu nie wspomnę. Tak to były czasy. Ale jak mawiają Czesi" to se ne wrati".

    Jednak to co zaproponowałem do dyskusji to nie przesadne stawianie na młodych ale właśnie walka z patologią jaką jest wstawianie do składu zawodnika , który jedzie na wirażu i krzyczy "ratunku''. Mam nadzieje ,że zauważyłeś mój tok myślenia. Niedoszkolony jak na EL junior ma jeżdzić z rówieśnikami na swoim poziomie ale nie o "pietruszkę". Wynik ich meczu ma wpływać na wynik meczu EL, podobnie jak teraz wyścig juniorów.

    Popatrzmy na zalety takiego rozwiązania. Teraz juniorzy jadą w LJ ale czy zajmą 1 czy 8 miejsce to nic z tego nie wynika. Działacze często olewają ciepłym moczem te i tym podobne rozgrywki. Liczy się tylko liga. Jednak w mojej propozycji nie za bardzo będą mogli sobie na to pozwolić.

    Teraz junior zalicza 7 zawodów w LJ + 3 w MDMP i po zabawie. A co jak da się mu okazje do 14 meczyków przed bardzo liczna widownią?
    Oczywiście powstanie większy luz w kalendarzu imprez ale można go zapełnić np. walką o SK i BK w formie kilku turniejów finałowych.

    Pomyślcie o tym koledzy kibice jak za kilka tygodni rozpoczną się dr. rozgrywki juniorów a kluby będą przysyłać po 1-2 zawodników , dosyłając fikcyjne L4 dla pozostałych z awizowanego składu. Dlaczego? Ponieważ nie muszą walczyć , wolą oszczędzić kasę. POZDRAWIAM.
    Ostatnio edytowane przez ADASTAL ; 01-04-2014 o 19:59

  6. Powrót do góry    #3200
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,329
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez ADASTAL Zobacz posta
    Jednak Ty jak już zwracasz komuś uwagę to czy na pewno jesteś tak inteligentny? wątpię, szczególnie ze nie czytasz ze zrozumieniem. W swojej propozycji założyłem iż w tej mini-lidze mogli by jeżdzić TYLKO wychowankowie. Co ,zdziwiony że Trzensiok nie jest wychowankiem Wrocławia czy może jednak coś nie doczytałeś?
    W takim razie z jakiej okazji O.Gollob znalazł się w proponowanym składzie Torunia?

  7. Powrót do góry    #3201
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-04-2002
    Postów
    679
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 34 w 11 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    W takim razie z jakiej okazji O.Gollob znalazł się w proponowanym składzie Torunia?
    A tak z ciekawości, jakiego klubu wychowankiem jest O.Gollob?

  8. Powrót do góry    #3202
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,329
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    BTS-u Bydgoszcz.

  9. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    gregg (01-04-2014)

  10. Powrót do góry    #3203
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    W takim razie z jakiej okazji O.Gollob znalazł się w proponowanym składzie Torunia?
    Masz mnie, strzeliłem byka ale potrafię się do tego przyznać. Jednak i tak Toruń ma mnóstwo wychowanków co mogą być w składzie. Nie muszą sięgać po juniorów z innych klubów.
    Inaczej by to wyglądało, gdyby nie było obowiązku wystawiać tylko wychowanków, prawda?

  11. Powrót do góry    #3204
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,268
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,220 w 1,211 postach
    ADASTAL

    Po pierwsze, o jakiej ortografii Ty bredzisz? Nazwiska nie podlegają regułom ortografii.

    ... albo zna się nazwisko z jego pisownią, albo się go nie zna i tyle.

    Po drugie, może i inteligentny nie jestem.

    Mike Trzensiok zdał licencję w barwach Sparty, panie reformatorze, a innego kryterium określenia wychowanek niestety nie da zastosować się w regulaminach.


    Po trzecie , Oskar Ajtner-Gollob nie jest wychowankiem KS Toruń

    Po czwarte, dalej się kompromitujesz nieznajomością tematu pisząc M.Rosse, co jest profanacją pamięci Marysia.

    Zamiast reformować, zacznij uczyć się historii tego sportu, bo żeby coś naprawiać, to najpierw trzeba dobrze to poznać.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 01-04-2014 o 22:54
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  12. Powrót do góry    #3205
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,688
    Kliknij i podziękuj
    1,136
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez ADASTAL Zobacz posta
    Mam nadzieje ,że zauważyłeś mój tok myślenia. Niedoszkolony jak na EL junior ma jeżdzić z rówieśnikami na swoim poziomie ale nie o "pietruszkę". Wynik ich meczu ma wpływać na wynik meczu EL, podobnie jak teraz wyścig juniorów.

    Popatrzmy na zalety takiego rozwiązania. Teraz juniorzy jadą w LJ ale czy zajmą 1 czy 8 miejsce to nic z tego nie wynika. Działacze często olewają ciepłym moczem te i tym podobne rozgrywki. Liczy się tylko liga. Jednak w mojej propozycji nie za bardzo będą mogli sobie na to pozwolić.

    Teraz junior zalicza 7 zawodów w LJ + 3 w MDMP i po zabawie. A co jak da się mu okazje do 14 meczyków przed bardzo liczna widownią?
    Oczywiście powstanie większy luz w kalendarzu imprez ale można go zapełnić np. walką o SK i BK w formie kilku turniejów finałowych.

    Pomyślcie o tym koledzy kibice jak za kilka tygodni rozpoczną się dr. rozgrywki juniorów a kluby będą przysyłać po 1-2 zawodników , dosyłając fikcyjne L4 dla pozostałych z awizowanego składu. Dlaczego? Ponieważ nie muszą walczyć , wolą oszczędzić kasę. POZDRAWIAM.
    Szkoda,że mój przydługi może wywód nazywasz narzekaniem jak to w polskim żużlu źle.
    Jestem tak skonstruowany, że zanim się odezwę zarzucam się pytaniem dlaczego tak jest, gdzie przyczyna?
    Myślę, że nie zauważyłeś ewolucji klubu żużlowego. Patrz na niego jak na s-kę, która kieruje się zyskiem. Przychodzi facet, który ma sponsorów, lub osobistą kasę do klubu z gotową infrastrukturą. Teczka, którą stawia na stole wybiera Go na prezesa. Robi umowy z miastem(przychód), zawodnikami (koszt), zleca druk biletów. Cała kompania dyżurnych działaczy biega w okolicy jego teczki. Resztę obstawia MOSiR. Ament.
    I teraz przychodzi do niego ADASTAL i pyta gdzie szkolenie młodzieży. I taki pan X lub Skrzydlewski parska śmiechem i wysyła pytającego do...szkoły. I ma świętą rację.
    Można wiele pomysłów dobrych rzucać. Tylko one muszą być realne, nawet docelowo.
    Piszesz,że juniorom się nie chce jeździć o "pietruszkę". Działacze temu wtórują? A jeżeli Ci za słabi w. g. Ciebie na ligę juniorzy jadą w lidze to ich zmusisz do walki. Zdajesz sobie sprawę z grozy Twego zamiaru? Z presji jaką kładziesz na smarkaczy?
    Zupełnie nie zgadzam się z Twoim tokiem myślenia. Młodzi żużlowcy mają ogromną ilość możliwości jazdy. Nigdy w historii tyle nie mieli. Nigdy nikt się z nimi nie cackał jak teraz. Nikt nigdy nie kładł takiej forsy w szkolenie n.p. w Gdańsku.
    I nigdy to się żużlowej spółce akcyjnej nie opłaci. Drugi Ament.

  13. Powrót do góry    #3206
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    ADASTAL

    Po pierwsze, o jakiej ortografii Ty bredzisz? Nazwiska nie podlegają regułom ortografii.

    ... albo zna się nazwisko z jego pisownią, albo się go nie zna i tyle.

    Po drugie, może i inteligentny nie jestem.

    Mike Trzensiok zdał licencję w barwach Sparty, panie reformatorze, a innego kryterium określenia wychowanek niestety nie da zastosować się w regulaminach.


    Po trzecie , Oskar Ajtner-Gollob nie jest wychowankiem KS Toruń

    Po czwarte, dalej się kompromitujesz nieznajomością tematu pisząc M.Rosse, co jest profanacją pamięci Marysia.

    Zamiast reformować, zacznij uczyć się historii tego sportu, bo żeby coś naprawiać, to najpierw trzeba dobrze to poznać.
    Człowieku młody, po co się tak spinasz, po co te inwektywy.
    Jeżeli po takich wpisach czujesz się lepiej pomimo swoich kompleksów to może i ciebie spróbuję zrozumieć.

    W historii sportu żużlowego czuję się mocny. Od 47 lat czytam wszystko o żużlu, chodzę na zawody i teraz oglądam w TV. Jeśli to mało to widocznie tak już zostanie i nie sprostam twoim oczekiwaniom.

  14. Powrót do góry    #3207
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,268
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,220 w 1,211 postach
    1) Młody ani stary się nie czuję. Prawdopodobnie jestem rzeczywiście "trochę" młodszy od Ciebie. Dla dyskusji, moim skromnym zdaniem, to nie ma większego znaczenia.

    2)Żadnej inwektywy nie napisałem, a nawet nie pomyślałem w ten sposób. Mijasz się z faktami lub nie wiesz co to inwektywa. Szanuję wszystkich rozmówców, ale nie toleruję ignorancji.

    3)Zazdroszczę tego, ze dane Ci było oglądać na torze Mariana Rosego.

    4)Podziwiam to, że prawie od pól wieku interesujesz się żużlem, ale jednocześnie załamuje mnie to, że mimo tych wszystkich lat nie potrafisz prawidłowo napisać nazwiska Marysia czyli Rose, a nie Rosse.

    5)Nie mam żadnych oczekiwań co do Twojej Osoby, ale jedną małą prośbę do Ciebie, interesuj się "trochę dokładniej", bo takie błędy dyskwalifikują w poważnej dyskusji.

    6)Nie zrozum mnie źle, ale jak podajesz sposoby naprawiania żużla, a walisz przy tym błędy, to ciężko taką propozycję traktować poważnie, nawet gdyby była całkiem ciekawa.

    Pozdrawiam, może warto pogadać w rzeczywistym wymiarze, a nie tylko na forum!
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 02-04-2014 o 20:36
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  15. Powrót do góry    #3208
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    Taki promyczek słońca znad Czarnych Chmur ...
    "http://www.sportowefakty.pl/zuzel/432492/zuzel-zagosci-na-world-games-2017?utm_source=sportsboard&utm_medium=scrollbarh& utm_campaign=newswidget

  16. Powrót do góry    #3209
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez ursus Zobacz posta
    Taki promyczek słońca znad Czarnych Chmur ...
    "http://www.sportowefakty.pl/zuzel/432492/zuzel-zagosci-na-world-games-2017?utm_source=sportsboard&utm_medium=scrollbarh& utm_campaign=newswidget
    No, jeśli chodzi o kibiców żużla z Wrocka to dla nich jest to super wiadomość. Choćby tylko dlatego, ze teraz Stadion Olimpijski doczeka się konkretnego remontu.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  17. Powrót do góry    #3210
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-05-2008
    Postów
    1,189
    Kliknij i podziękuj
    21
    Podziękowania: 229 w 153 postach
    Naprawde nie da sie wyprodukowac maszyny startowej, ktora by dzialala jak trzeba? To jest jakas zenada, ze budzety klubow wynosza ile wynosza, a w co drugich zawodach tasma albo idzie nierowno albo nie idzie do gory w ogole...

  18. Powrót do góry    #3211
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Przecież wystarczy zamontować czujniki na obu słupkach, które będą mierzyły różnice. Jeśli przekroczy ona tolerancję to jest sygnał do sędziego - czerwone światło i powtarzamy. Wynalazek na poziomie Technikum Łączności.
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  19. Powrót do góry    #3212
    Zaawansowany Awatar donvito
    Dołączył
    25-11-2007
    Postów
    2,625
    Kliknij i podziękuj
    216
    Podziękowania: 728 w 411 postach
    Cytat Zamieszczone przez GollumGW Zobacz posta
    Naprawde nie da sie wyprodukowac maszyny startowej, ktora by dzialala jak trzeba? To jest jakas zenada, ze budzety klubow wynosza ile wynosza, a w co drugich zawodach tasma albo idzie nierowno albo nie idzie do gory w ogole...
    Trzeba by zapytać w Rzeszowie, tam mają patent maszyny startowej dość dobrze rozpracowany

  20. Powrót do góry    #3213
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Maciek napisał:
    Przecież wystarczy zamontować czujniki na obu słupkach, które będą mierzyły różnice. Jeśli przekroczy ona tolerancję to jest sygnał do sędziego - czerwone światło i powtarzamy. Wynalazek na poziomie Technikum Łączności.
    Cholera już myślałem, że zatrudnią dodatkową osobę, która będzie sprawdzała czy taśma poszła równo w górę.
    A co za tym idzie wyniki biegu będziemy rozpoczynali od sprawdzenia czy sędzia (od taśmy) kciuk będzie miał uniesiony w górę czy w dół.
    Taka sytuacja.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  21. Powrót do góry    #3214
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-05-2008
    Postów
    1,189
    Kliknij i podziękuj
    21
    Podziękowania: 229 w 153 postach
    Cytat Zamieszczone przez MaciekGKS Zobacz posta
    Przecież wystarczy zamontować czujniki na obu słupkach, które będą mierzyły różnice. Jeśli przekroczy ona tolerancję to jest sygnał do sędziego - czerwone światło i powtarzamy. Wynalazek na poziomie Technikum Łączności.
    Nie chodzi o to, zeby wiedziec czy poszla rowno, tylko zeby zawsze rowno szla.

  22. Powrót do góry    #3215
    Początkujący
    Dołączył
    29-03-2014
    Postów
    1
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Skandal w ekstralidze, a prezesi? Pracują nad...kodeksem etyki http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll...EL01/140529753

  23. Powrót do góry    #3216
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Cytat Zamieszczone przez robijeser Zobacz posta
    Skandal w ekstralidze, a prezesi? Pracują nad...kodeksem etyki http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll...EL01/140529753
    Wątek o zmianach w polskim żużlu. Czy zatem uważasz ze trzeba ich zmienić ? To jest nas dwóch o może i 200 tyś. Tylko czy mamy jakieś instrumenty by wymóc na nich odejście.
    Przecież im dupska do stołków przyrosły.
    Kiedyś Mośkowi urodził sie syn bez głowy. Mosiek spojrzał na niego i powiedział" Jak to dobrze że urodził sie w Polsce , ma plecy więc będzie nieżle żył .
    Oni sa takimi potomkami Moska.

  24. Powrót do góry    #3217
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,268
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,220 w 1,211 postach
    Kolejny cyrk zamiast zawodów mistrzowskich zafundowała nam centrala w zmienionym regulaminie MPPK i MMPPK. W seniorskich(tylko) parach będą mogli startować obcokrajowcy. Przerabialiśmy to i jakoś z tego powodu zainteresowanie finałami MPPK nie wzrosło.

    W MPPK zrezygnowano z eliminacji, zostawiono tylko finał, na który przypisano pary z takiego oto klucza:


    Art.825.
    1. MPPK rozgrywane są w jednych zawodach finałowych.

    MMPPK rozgrywane są dwustopniowo: eliminacje i finał.

    2.W finale MPPK biorą udział pary klubów, które w poprzednim sezonie zajęły:

    1) pierwsze 4 miejsca w rozgrywkach DMP,
    2) pierwsze 2 miejsca w rozgrywkach DM I Ligi,
    3) pierwsze miejsce w rozgrywkach DM II Ligi.

    3. Organizator ma prawo rozegrać po zakończeniu finału MPPK bieg dodatkowy o nagrodę głównego sponsora dla 4 zawodników z największą liczbą punktów.

    4. W MMPPK startują pary wyłonione z eliminacji oraz para organizatora finału.
    Idiotyzm ten powoduje, że:
    1)W finale MPPK nie może wystąpić np. para z Leszna czyli braciom Pawlickim odbiera się możliwość zdobycia tytułu MP, a organizatorowi finału zgromadzenia ciekawej stawki (np. Pedersena czy Taia lub Puka).
    2)Jaki sens ma wciśnięcie bez eliminacji do stawki najlepszych ekstraligowców pary z drugiej ligi (w tym roku z Rybnika)

    Z imprezy rangi MP zrobiono kolejne zawody "o puchar sołtysa". Podupadająca już ranga tej imprezy za sprawą odgórnego sterowania spadnie na pysk.

    Szkoda też, że zlikwidowano eliminacje, bo w nich świetną okazję do zaprezentowania się mieli zawodnicy drugiej linii lub młodzieżowcy. Szczególnie tych pierwszych mi żal, bo nie długo nie będą mieli gdzie prócz ligi i treningów punktowanych startować. Wszystkie zawody będzie obskakiwać obwoźna trupa tych samych rajderów.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 24-05-2014 o 17:26
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  25. Powrót do góry    #3218
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,688
    Kliknij i podziękuj
    1,136
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez ADASTAL Zobacz posta
    Wątek o zmianach w polskim żużlu. Czy zatem uważasz ze trzeba ich zmienić ? To jest nas dwóch o może i 200 tyś. Tylko czy mamy jakieś instrumenty by wymóc na nich odejście.
    Przecież im dupska do stołków przyrosły.
    Jest nas trzech. Klawiaturę wytarłem, zachrypłem od gadania o wymieceniu do posadzki. Razem ze stołkami. Jednak się kula mówi reszta forum. Nie chcą widzieć dokąd idzie żużel pod sztandarem tej zgrai ? Pojadą najpierw w "najlepszej" juniorzy. Od połowy sezonu już nie ma kasy w większości klubów. Długi, awantury. Się wprowadzi dolny KSM przebąkują. Się pożyczy, się znajdzie. Zawsze się znalazło. Co nie ? A jak ? Nieudacznicy nie potrafią, ofermy prezesi. Największy już rzuca klub zużlowy w diabli.
    Jednak się kula mówi reszta forum. To kula śnieżna. Na efekt poczekamy niedługo.
    Pytasz czy mamy instrumenty. Oczywiście, że mamy. Wszystkie ! Tylko deklarujesz Ty i ja. Reszta podskakuje i śpiewa : Polacy, nic się nie stało...
    Cieślak wymyślił hasło 5 milionów. Facet się zna na bronie, ustawieniu zębatek i... siebie.

    Semen-
    Do wszystkich diabłów. Jakie jest uzasadnienie takich regulacji? Czy szanowne "wąskie grono" coś przedstawiło? Podało powody?

  26. Powrót do góry    #3219
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,268
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,220 w 1,211 postach
    Zacytowałem fragment regulaminu tych rozgrywek.

    Uzasadnienia nie słyszałem, ale łatwo się domyśleć, że padło coś w stylu:

    W celu ratowania prestiżu MPPK i uatrakcyjnienia tych zawodów..., ble, ble, ble...

    Zrobili z żużla karykaturę sportu. On pada na ryj, a zostanie z niego objazdowa trupa. Płakać się chce jak człowiek to widzi, a nerw bierze jak czyta wypociny niektórych, którzy podniecają się kolejnymi wymyślonymi zawodami (typu SBP) o tytuły nie wiadomo czego. W Toruniu pustki na trybunach były świadectwem tego, że takie kombinacje na dłuższą metę się nie przyjmą i na poprawę wątłej pozycji żużla nie w płyną.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  27. Powrót do góry    #3220
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,655
    Kliknij i podziękuj
    277
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Kretyństwo z tym brakiem eliminacji w MPPK. Mam nadzieję że jak najszybciej zostaną przywrócone.
    BKS Polonia Bydgoszcz

  28. Powrót do góry    #3221
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Cytat Zamieszczone przez Marsh Zobacz posta
    Kretyństwo z tym brakiem eliminacji w MPPK. Mam nadzieję że jak najszybciej zostaną przywrócone.
    Kiedyś było tak, że po 13 biegach meczowych rozgrywano 2 biegi o MPP. Po 14 rundach najlepsze 5 + 2 z 2 ligi jechały w finale i było super sprawiedliwie.
    Teraz też można biegi nominowane uznac za el. do FMPP a bieg juniorów za el.do FMMPP.
    Po co organizować osobne i kosztowne zawody na które przychodzi 200 osób?

  29. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi ADASTAL za jego przydatny post!

    lemur6666 (30-05-2014)

  30. Powrót do góry    #3222
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,475
    Kliknij i podziękuj
    2,633
    Podziękowania: 3,652 w 2,164 postach
    http://www.przegladsportowy.pl/zuzel...052,1,984.html

    fragment o 1400zl za mecz i odpowiedz Bryły "rozmieniamy się na drobne". No kur** mac. Poza zawodnikami to jeszcze widac, ze sedziom sie w dupach przewraca. Niech sedziuje 2 spotkania w miesiacu, to jest 3000tys zl za 2 dni roboty. Szczerze to nie bylem swiadomy tego, ze sa AZ tak dobrze oplacani. Ciekawe ile zgarnia sedzia w Szwecji czy Danii za mecz.

  31. Powrót do góry    #3223
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Zacytowałem fragment regulaminu tych rozgrywek.

    Uzasadnienia nie słyszałem, ale łatwo się domyśleć, że padło coś w stylu:

    W celu ratowania prestiżu MPPK i uatrakcyjnienia tych zawodów..., ble, ble, ble...
    Podejrzewam, że uzasadnienie jest takie, że w ostatnich latach półfinały MPPK to i tak była parodia żużla. Na imprezy zjeżdżał piąty garnitur zespołów, a niektóre nie dojeżdżały wcale i mieliśmy wtedy kadłubowe obsady. Fakt, że sprawiedliwiej teraz nie jest. Poza tym parytet 4+2+1 to tak naprawdę 5+2.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  32. Powrót do góry    #3224
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,688
    Kliknij i podziękuj
    1,136
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Racja vicar.

    W kwestii zarobków sędziów dorzuciłbym im rolę komisarza toru. Tacy jesteśmy. Musi być policjant. Szkolić toromistrzów i sędziów, aż będą tory do walki i widowiska. Każdy trener eufemistycznie pokrzykuje: tor musi być pod nas.
    Otóż nie. Postawmy sprawę jasno. Musi być równy, nachylony, do jazdy całą szerokością. To wymusza sędzia. Ale musi to potrafić.
    Co do koszenia klubów przez wszystkie "czapy" powiedział dosadnie p. Skrzydlewski. Jest kasa, nawet wirtualna. Się zdziera.

  33. Powrót do góry    #3225
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    Mnie zastanawia, dlaczego arbitrzy (bo dla mnie sędziowie są tylko w Sądach) nie ponoszą żadnej odpowiedzialności dyscyplinarnej za błędne decyzje, jakie wydają. Taki matołek jeden z drugim w razie wykluczenia takiego X czy Y ma w d... to, że tamtego pozbawia zarobku. Jest to o tyle ważne, że taki Zagar czy ktokolwiek inny mają multum kosztów do opłacenia i tym bardziej należałoby dążyć do tego, aby zminimalizować ryzyko błędu, a w sytuacjach skrajnych ukarać sędziego karą finansową. A ci są traktowani jak święte krowy, które często nie znają regulaminu. Bo przecież jakby spytać ich na wyrywki z niektórych przepisów, to ciekawe czy by tak śpiewająco odpowiedzieli.
    1.400 zł za dzień pracy to mało. Gorzej niż samotna matka z dwójką dzieci.
    Jak słucham takich Brył czy Kuśmierzy to rośnie we mnie obrzydzenie do tego sportu.

  34. Powrót do góry    #3226
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,475
    Kliknij i podziękuj
    2,633
    Podziękowania: 3,652 w 2,164 postach
    A czemu urzednicy panstwowi nie ponosza odpowiedzialnosci za bledne decyzje, bledne przetargi itd ? Dziala to na takiej samej zasadzie Oni tez narazaja przez błędne decyzje skarb państwa albo kieszeń podatnika.
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 30-05-2014 o 14:19

  35. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi t_zg za jego przydatny post!

    j-rules (30-05-2014)

  36. Powrót do góry    #3227
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    No czemu? Oświeć mnie. Młody jestem, nie wiem wszystkiego.

    Wprowadziłbym dla sędziów jeden wymóg: zdany egzamin na licencję "Ż". Wtedy taki Miedziński czy Holta mieliby świadomość, że ocenia ich ktoś, kto chociaż w tym minimalnym stopniu ma praktyczne pojęcie o tym sporcie, a nie gów...ny teoretyk.

  37. Powrót do góry    #3228
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,475
    Kliknij i podziękuj
    2,633
    Podziękowania: 3,652 w 2,164 postach
    Cytat Zamieszczone przez unimil_to_run Zobacz posta
    No czemu? Oświeć mnie. Młody jestem, nie wiem wszystkiego.
    No właśnie na to pytanie nie ma odpowiedzi Robią i będą robić co im się podoba, bo nikt ich do odpowiedzialności nie pociągnie, a jeżeli zaczeliby to robić, to zawody nie mogłyby się odbywać, bo za to " rozmienianie się na drobne" jak w linku, który dalem powyzej, nikt nie chciałby ryzykować sędziowania jakiegokolwiek spotkania w polskiej lidze.

  38. Powrót do góry    #3229
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    Jeszcze mnie ciekawi, ile dla porównania dostaje komisarz toru.
    To też pewnie pensja taka, że pożal się Boże. Wszystko idzie na paliwo. 300 zł pewnie.

  39. Powrót do góry    #3230
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,475
    Kliknij i podziękuj
    2,633
    Podziękowania: 3,652 w 2,164 postach
    Z tym, że to rozmienianie się na drobne to 1400 zł za dzien pracy. Mało ?
    Jak taki sedzia jedzie z ZG do Leszna na mecz, to ile na to paliwo wyda? W dodatku zarcie i picie ma za free.

  40. Powrót do góry    #3231
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    Dla mnie nie, zwłaszcza że arbitrami są ludzie, którzy mają z czego żyć i ten zawód traktują jako dalsze źródło zarobku.

    W sądzie sędzią jest zwykle ktoś, kto orzekając o czyjejś odpowiedzialności prawnej musi i ma przewagę merytoryczną nad osobami, o których odpowiedzialności decyduje.
    W zużlu arbitrem jest zwykle ktoś, kto nigdy nawet motocykla w łuku nie złamał i ma zerową przewagę merytoryczną nad żużlowcami, których ocenia.

  41. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi unimil_to_run za jego przydatny post!

    kapitan bomba (30-05-2014)

  42. Powrót do góry    #3232
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,475
    Kliknij i podziękuj
    2,633
    Podziękowania: 3,652 w 2,164 postach
    No to posadzić Plecha, Huszcze itp na wiezyczkach sędziowskich. I niech płacą dziesiątki tysięcy kar ( zakładam taki wymiar kary patrzac na poprzednie wymogi GKSŻ ) ze swojej kieszeni. Ciekawe, który na to pojdzie

  43. Powrót do góry    #3233
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez unimil_to_run Zobacz posta
    Mnie zastanawia, dlaczego arbitrzy (bo dla mnie sędziowie są tylko w Sądach) nie ponoszą żadnej odpowiedzialności dyscyplinarnej za błędne decyzje, jakie wydają. Taki matołek jeden z drugim w razie wykluczenia takiego X czy Y ma w d... to, że tamtego pozbawia zarobku. Jest to o tyle ważne, że taki Zagar czy ktokolwiek inny mają multum kosztów do opłacenia i tym bardziej należałoby dążyć do tego, aby zminimalizować ryzyko błędu, a w sytuacjach skrajnych ukarać sędziego karą finansową. A ci są traktowani jak święte krowy, które często nie znają regulaminu. Bo przecież jakby spytać ich na wyrywki z niektórych przepisów, to ciekawe czy by tak śpiewająco odpowiedzieli.
    Przesadzacie. Sędziowie też podlegają weryfikacji, sytuacje sporne są omawiane na seminariach i są dla nich też kary. A przepisy znają, bo zawsze na początku sezonu zdają egzamin z przepisów, więc na wyrywki pewnie wiedzą dużo. Z tą licencją Ż też poszedłeś po bandzie. Sędzia jest od egzekwowania przepisów, a nie od umiejętności jazdy maszyną.

    Generalnie na sędziów jest zawsze duże larum bo jest ogółem dużo sytuacji spornych. A przy decyzjach w sytuacjach spornych zawsze jedna strona będzie krzyczeć "sędzia kalosz". Wystarczy poczytać forum - do jednej sytuacji są trzy zdania. Po prostu zawsze ktoś będzie czuł się pokrzywdzony, a że kibic jest nieobiektywny to to wiadomo już od dawna. Sędziowie akurat nie są największym problemem polskiego żużla.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  44. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    kingpin (31-05-2014)

  45. Powrót do góry    #3234
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    Z tą licencją Ż też poszedłeś po bandzie. Sędzia jest od egzekwowania przepisów, a nie od umiejętności jazdy maszyną.
    Arbiter jest od rozumienia, o co w tym sporcie chodzi. Zwłaszcza jeśli chodzi o upadki i kwestie czy X mógł się utrzymać na motocyklu oraz zdatność toru do jazdy. Geniusz który nigdy nie jeździł na żużlu ma decydować czy tor nadaje się do jazdy? Ma decydować o cudzym zdrowiu i życiu?
    Wiem, wymyślono komisarzy, często byłych zawodników. O ich kompetencji rok temu dosyć dobitnie wyraził się Cieślak. Zabierają się za tor, o którym pojęcia nie mają, myśląc, że przesycha jak pranie w słoneczny dzień.

  46. Powrót do góry    #3235
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,119
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,910 w 3,230 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    A czemu urzednicy panstwowi nie ponosza odpowiedzialnosci za bledne decyzje, bledne przetargi itd ? Dziala to na takiej samej zasadzie Oni tez narazaja przez błędne decyzje skarb państwa albo kieszeń podatnika.
    Ponoszą. Jak przetarg jest przeprowadzony niezgodnie z prawem to istnieje coś takiego, jak odpowiedzialność za naruszenie dyscypliny finansów publicznych.

  47. Powrót do góry    #3236
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,475
    Kliknij i podziękuj
    2,633
    Podziękowania: 3,652 w 2,164 postach
    A o ilu przypadkach zapłacenia za cokolwiek przez urzędnika państwowego słyszałeś? Dobry przykład to przetargi na korwety. Przeciez za takie cos, to powinni kogoś na dożywotnie prace społeczne skazać i milionowe kary.

  48. Powrót do góry    #3237
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez unimil_to_run Zobacz posta
    Arbiter jest od rozumienia, o co w tym sporcie chodzi. Zwłaszcza jeśli chodzi o upadki i kwestie czy X mógł się utrzymać na motocyklu oraz zdatność toru do jazdy. Geniusz który nigdy nie jeździł na żużlu ma decydować czy tor nadaje się do jazdy?
    Problemem jest to, że często w studiu są byli zawodnicy i nawet oni mają odmienne zdania Albo nie tyle w studiu, co wypowiadając się potem na różnych portalach.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  49. Powrót do góry    #3238
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    W sądzie sędzią jest zwykle ktoś, kto orzekając o czyjejś odpowiedzialności prawnej musi i ma przewagę merytoryczną nad osobami, o których odpowiedzialności decyduje.
    Nie do konca. Co sedzia moze wiedziec o znecaniu sie psychicznym badz o zorganizowanej przestepczosci? On tylko weryfikuje czy mialo to miejsce i wedle cennika wyznacza nagrode.

    Po drugie zuzlowcy czesto nie maja pojecia o podstawowych zasadach w zuzlu i tworza sami swoje teorie np. jechalem pierwszy wiec dyktowalem warunki. Na wlasnej skorze to przerabialem.

    wg mnie najwaznieszje jest wyczucie do tego sportu,a nie kurczowe trzymanie sie pewnych "slepych" obyczajowo przyjetych regul np. nie bylo kontaktu, to ten po wewnętrznej niewinny. byl kontakt to na 100% do wykluczenia.
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 30-05-2014 o 23:02

  50. Powrót do góry    #3239
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    7,427
    Kliknij i podziękuj
    4,450
    Podziękowania: 1,706 w 1,012 postach
    Cytat Zamieszczone przez unimil_to_run Zobacz posta

    W sądzie sędzią jest zwykle ktoś, kto orzekając o czyjejś odpowiedzialności prawnej musi i ma przewagę merytoryczną nad osobami, o których odpowiedzialności decyduje.
    W zużlu arbitrem jest zwykle ktoś, kto nigdy nawet motocykla w łuku nie złamał i ma zerową przewagę merytoryczną nad żużlowcami, których ocenia.
    Sędzia w sądzie uważa jedynie na to by nie brać pod uwagę stwierdzeń, które nie mają znaczenia dla sprawy. Jako przykład można podać poruszenie kwestii odsiedzianego wyroku za gwałt w sprawie o włamanie.

    Z żużlowego ogródka analogiczny przykład. Sędzia patrzy o w biegu jedzie N. Pedersen, zatem jak nie zostawi miejsca przy bandzie i dojdzie do upadku. Należy dać kartkę i wykluczyć dzika z powtórki.

    Idąc dalej, sędzie nie musi się znać na żużlu, wystarczy, że zna a) zasady współżycia społecznego b) zasadę - jadący z przodu dyktuje warunki. Poza tym sędziowie mają powtórki (w EE). trudność sędziowania polega jedynie na konieczności wykluczenia kogoś (poza 1 łukiem) a to czasem bywa trudne. Jak ma tu pomóc umiejętność jazdy na motorze - pojęcia nie mam.
    EDIT: Sędzie nie jest od grzebania przy torze. Tor przygotowany przez gospodarzy przed próbą toru ma wyglądać tak samo przez całe zawody - i oto dbają gospodarze, równając i zraszając tor pod tym kątem.

    Ps. Pomślcie, co by się działo, gdyby w każdej sprawie o zabójstwo sędzia dysponował nagraniem. "Raport mniejszości" to by był. Nawet by sądzić nie trzeba, bo to już wówczas żadna filozofia.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez lemur6666 ; 31-05-2014 o 18:14
    UNSCARED

  51. Powrót do góry    #3240
    Początkujący Awatar OlafLudwig
    Dołączył
    01-01-2010
    Postów
    21
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 4 w 2 postach
    W życiu nie sądziłem, że to napiszę, ale... ten sezon zaczyna mnie przekonywać do ligi kontraktowej. Gdańsk ledwo zipie i za rok znów 1 liga. Gdybym był potencjalnym sponsorem nawet bym nie próbował z klubem tak niepewnym. Wydają wszystko co mają, żeby się utrzymać, lecą i znów koszmarne długi. W kontraktowej lidze zajęliby ostatnie miejsce, mniej by wydali na zawodników, ale może za rok budżet byłby lepszy, w każdym razie, byłoby stabilniej. Z drugiej strony takie Gniezno otwarcie przyznaje, że nie stać ich na awans, a leją całą ligę. Jak, czego im nie życzę i oni sami sobie też nie, awansują, to będzie kolejna katastrofa w klubie. Niech wchodzą do EE kiedy ich stać. Choć w tym roku to pewnie Rzeszów wejdzie - mają potencjał sportowy, finansowy, infrastrukturę. Ale gdyby z jakiegoś powodu (kontuzje itp) nie dali rady to mielibyśmy bankruta w EE i Rz. w 1lidze.... nikt nie byłby zadowolony.
    PS. Od razu uprzedzam - tak, też uważam, że awans/spadek to bardziej sportowe rozwiązanie, ale jakaś forma licencji obowiązuje WSZĘDZIE - nie wasz na wpisowe to nawet się z kolegami do B-klasy w kopanej nie wpiszecie, choć sportowo może się nadajecie do ekstraklasy

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •