Strona 104 z 274 PierwszyPierwszy ... 45494102103104105106114154204 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,636 do 4,680 z 12329

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

  1. Powrót do góry    #4636
    Stały bywalec Awatar FIS
    Dołączył
    12-01-2003
    Postów
    522
    Kliknij i podziękuj
    39
    Podziękowania: 18 w 11 postach
    Cytat Zamieszczone przez szyba213 Zobacz posta
    Gdyby nie ta "regóła", podpisałbym się pod tym co napisałeś wszystkimi kończynami. O tym samym myślałem, żeby drużyna słabsza po rundzie zasadniczej nie mogła bronić przewagi wywalczonej w 1 meczu za pomocą rezerw taktycznych i mogła je dopiero zastosować przegrywając 6 punktami w całym dwumeczu.
    Zawsze sprawdzam błędy bo mnie rażą wczoraj przez pośpiech pominąłem ten zabieg. Przykre tylko to, że błąd ortograficzny może położyć czasem dobry pomysł bo ważniejsza forma, a nie treść...
    Wszyskie przemyślenia są własne, za ewentualną zbieżność autor nie ponosi odpowiedzialności

    Tolerancja i obiektywizm

  2. Powrót do góry    #4637
    Użytkownik
    Dołączył
    03-02-2015
    Postów
    171
    Kliknij i podziękuj
    134
    Podziękowania: 43 w 30 postach
    Cytat Zamieszczone przez gkm_fan Zobacz posta
    Tak sobie ostatnio myślałem co w realiach 8-śmio zespołowej ekstraligi można by zrobić aby zwiększyć liczbę spotkań oraz wyeliminować loteryjne play-offy.
    I może coś takiego było by nie głupim pomysłem:
    Po 14 kolejkach rundy zasadniczej, jedziemy jeszcze kolejne 7 spotkań. Drużyny z miejsc 1-4 są gospodarzem 4 razy, a zespoły z miejsc 5-8 są gospodarzem 3-krotnie.
    Kwestią pewnie długich dyskusji było by ustalenie kto z kim ma być w tych 7 rundach gospodarzem, ale jakiś system udało by się chyba dopracować, np. taki:
    1-2 2-3 3-4 4-1 5-2 6-1 7-2 8-1
    1-3 2-4 3-5 4-5 5-6 6-3 7-5 8-4
    1-5 2-6 3-7 4-6 5-8 6-7 7-8 8-6
    1-7 2-8 3-8 4-7 1-5 2-6 1-7 2-8
    4-1 1-2 1-3 2-4 3-5 4-6 3-7 3-8
    6-1 5-2 2-3 3-4 4-5 5-6 4-7 5-8
    8-1 7-2 6-3 8-4 7-5 8-6 6-7 7-8

    Oczywiście to też nie jest do końca sprawiedliwe, bo w żużlu domowy stadion ma chyba największe znaczenie ze wszystkich dyscyplin. Ale mielibyśmy 21 kolejek i brak play-off.
    Co wy myślicie o takim rozwiązaniu?

    Bardzo dobry pomysł na więcej meczy i walkę do końca, tym bardziej że (powiem nie skromnie) to ja wpadłem na taki pomysł wiele stron temu pod nickiem ADASTAL.

    Moim zdaniem nie jest to żadne udziwnienie, jak ktoś już to ocenił, w każdym razie nie większe niż obecne play-offy.

    Drużyny walczą do końca i nawet dr. z 5-6 miejsca po RZ może zdobyć medal jak i spaść z EL.

    Jedynie mam uwagi do samej rozpiski. 1 powinna jechać u siebie z 2,3,4,5 a 8 z 1,2,3. i odpowiednio pozostałe.


    Zwolennikom podziału na czwórki z całkowitym zaliczeniem pkt z RZ przypomnę lata, jak po 16 kolejce znaliśmy DMP a dr. z m.5-6 jechali bez motywacji.
    Jeżeli wiec ktoś proponuje takie rozwiązanie to trzeba też zaproponować system motywujący do walki.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez STALECZKA ; 20-09-2015 o 14:03

  3. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi STALECZKA za jego przydatny post!

    gkm_fan (20-09-2015)

  4. Powrót do góry    #4638
    Ekspert
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    3,312
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 407 w 296 postach
    I co z tego , że w sierpniu poznamy mistrza Polski? Jeżeli ktoś zasłużył tak jak Tarnów w ubiegłym sezonie , to dlaczego im to odbierać? Zresztą w tym systemie tylko w 2006 roku poznaliśmy mistrza bardzo wcześnie (Atlas Wrocław wygrał z 10 punktową przewagą). W pozostałych sezonach:
    2000 O mistrzostwie decydował ostatni mecz Bydgoszcz-Piła , gdyby pilanie wygrali to oni byliby mistrzami
    2001 O mistrzostwie decydował nie ostatni mecz, a ostatni wyścig meczu Toruń-Wrocław
    2002 Tu mieliśmy nieco inną sytuację. O mistrzostwie decydowała ostatnia kolejka, ale pojedynek był korespondencyjny, jeżeli Polonia Bydgoszcz przegrałaby mecz z Atlasem Wrocław, mistrzem Polski byłaby Unia Leszno. Niestety Wrocławianie olali ten mecz przyjeżdżając w krajowym składzie.
    2003 O mistrzostwie decydował ostatni mecz Częstochowa-Toruń, mistrzostwo lwy zapewniły sobie dopiero w 14 wyścigu
    2004 O mistrzostwie decydował ostatni mecz Tarnów-Wrocław, mistrzostwo jaskółki zapewniły sobie dopiero w 14 wyścigu
    Czyli przez 6 sezonów obowiązywania tego systemu aż w 4 przypadkach o mistrzostwie decydował ostatni mecz między 2 zainteresowanymi drużynami (z czego w 3 przypadkach decydowały biegi nominowane)
    Raz mistrza znaliśmy tak naprawdę po 19 rundzie i raz w 2006 kilka kolejek wcześniej

  5. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi KC za jego przydatny post!

    Jap (21-09-2015), j-rules (21-09-2015)

  6. Powrót do góry    #4639
    Użytkownik
    Dołączył
    03-02-2015
    Postów
    171
    Kliknij i podziękuj
    134
    Podziękowania: 43 w 30 postach
    Cytat Zamieszczone przez KC Zobacz posta
    I co z tego , że w sierpniu poznamy mistrza Polski? Jeżeli ktoś zasłużył tak jak Tarnów w ubiegłym sezonie , to dlaczego im to odbierać? Zresztą w tym systemie tylko w 2006 roku poznaliśmy mistrza bardzo wcześnie (Atlas Wrocław wygrał z 10 punktową przewagą). W pozostałych sezonach:
    2000 O mistrzostwie decydował ostatni mecz Bydgoszcz-Piła , gdyby pilanie wygrali to oni byliby mistrzami
    2001 O mistrzostwie decydował nie ostatni mecz, a ostatni wyścig meczu Toruń-Wrocław
    2002 Tu mieliśmy nieco inną sytuację. O mistrzostwie decydowała ostatnia kolejka, ale pojedynek był korespondencyjny, jeżeli Polonia Bydgoszcz przegrałaby mecz z Atlasem Wrocław, mistrzem Polski byłaby Unia Leszno. Niestety Wrocławianie olali ten mecz przyjeżdżając w krajowym składzie.
    2003 O mistrzostwie decydował ostatni mecz Częstochowa-Toruń, mistrzostwo lwy zapewniły sobie dopiero w 14 wyścigu
    2004 O mistrzostwie decydował ostatni mecz Tarnów-Wrocław, mistrzostwo jaskółki zapewniły sobie dopiero w 14 wyścigu
    Czyli przez 6 sezonów obowiązywania tego systemu aż w 4 przypadkach o mistrzostwie decydował ostatni mecz między 2 zainteresowanymi drużynami (z czego w 3 przypadkach decydowały biegi nominowane)
    Raz mistrza znaliśmy tak naprawdę po 19 rundzie i raz w 2006 kilka kolejek wcześniej


    OK. Szanuję twoje zdanie, masz dużo racji.

    Czy zastanowiłeś się jak wyglądała sytuacja sytuacja w dolnej grupie ? Przeanalizujesz może dr. z miejsc 5-6 ?

    Trój rundowa liga daje wszystkim jednakowe szanse na osiągnięcie zakładanych celów sportowych i ekonomicznych.

  7. Powrót do góry    #4640
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,025
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    Wg mnie trzeba iść w kierunku 2 lig.Ekstraliga licząca 10 zespołów i 1 liga z resztą.Zrezygnować z fazy PO a mistrzem zostaje najlepszy zespól po RZ.Każdy zespó objedzie po 18 meczy nie tylko te co obecnie jadą w PO.10 zespołów sprawi że utrzymanie się w lidze będzie łatwiejsze.Spadnie troche poziom to fakt ale myślę że nie aż tak.

    1liga tutaj reszta zespołów.Zakładam że Gkm,Rybnik i Ostrow eliga to zostają Bydgoszcz,Dauga,Łodz,Kraków,Gniezno,Gdansk,Piła ,Krosno,Lublin,Rawicz,Opole,Poznan i Czewa.Trzynascie zespołów a wiec praktycznie mecz co tydzien.


    Rozumiem obawy tych silniejszych przed wynikami 68:22 ale można temu przeciwdzialac wystawiając juniorów czy na słabsze druzyny ustalić mniejsze stawki.Nie wiem jak rozwiązac problem np Rawicza ktory jedzie za 300 tysiecy i chyba ciezko byloby zbudowac budzet na tyle meczy.Ale amatorska druga liga z meczami co połtora miesiąca nie ma racji bytu

  8. Powrót do góry    #4641
    Użytkownik
    Dołączył
    04-06-2005
    Postów
    306
    Kliknij i podziękuj
    76
    Podziękowania: 89 w 51 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Zrezygnować z fazy PO a mistrzem zostaje najlepszy zespól po RZ.Każdy zespó objedzie po 18 meczy nie tylko te co obecnie jadą w PO.
    Nie ma PO - nie ma tv (przynajmniej zapewniającej 2 profesjonalne relacje na kolejkę, tvp brakiem transmisji finału plż pokazała profesjonalizm).
    Nie ma tv - nie ma sponsorów.
    Nie ma sponsorów - nie ma kasy.
    Nie ma kasy... no chyba, że chcesz powrotu do sportu amatorskiego - to ok, ja nie chcę.

  9. Powrót do góry    #4642
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,025
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    Cytat Zamieszczone przez szyba213 Zobacz posta
    Nie ma PO - nie ma tv (przynajmniej zapewniającej 2 profesjonalne relacje na kolejkę, tvp brakiem transmisji finału plż pokazała profesjonalizm).
    Nie ma tv - nie ma sponsorów.
    Nie ma sponsorów - nie ma kasy.
    Nie ma kasy... no chyba, że chcesz powrotu do sportu amatorskiego - to ok, ja nie chcę.
    dobra cofam te slowa o PO

  10. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi spitt22 za jego przydatny post!

    STALECZKA (21-09-2015)

  11. Powrót do góry    #4643
    Użytkownik
    Dołączył
    03-02-2015
    Postów
    171
    Kliknij i podziękuj
    134
    Podziękowania: 43 w 30 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    dobra cofam te slowa o PO
    Fakt , wisienka na torcie jest bardziej potrzebna TV niż kibicom. Dlatego też , czy będzie taki czy inny system rozgrywek ,to i tak musi być wielki finał.

    Po 21 kolejkach 2 najlepsze moga jechać FINAŁ, najlepiej w 2 wekend pażdziernika - w sobotę i niedzielę.

    Jednak jaki by nie był system to nie dopuszczalne jest aby połowa drużyn kończyła sezon w sierpniu.

    Jest nadzieja,że prezesi z PLŻ na czele z panem Skrzydlewskim wymyślą coś sensownego, coś co będzie wskazówką dla udziałowców z EL.

  12. Powrót do góry    #4644
    Zaawansowany Awatar Drapichrust
    Dołączył
    07-01-2006
    Postów
    1,542
    Kliknij i podziękuj
    366
    Podziękowania: 327 w 209 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    1liga tutaj reszta zespołów.Zakładam że Gkm,Rybnik i Ostrow eliga to zostają Bydgoszcz,Dauga,Łodz,Kraków,Gniezno,Gdansk,Piła ,Krosno,Lublin,Rawicz,Opole,Poznan i Czewa.Trzynascie zespołów a wiec praktycznie mecz co tydzien.
    Przecież dopiero prezesi klubów z 1 i 2 ligi ustalili, że nie będzie połączenia tych lig. Wydaje mnie się, że 1 liga będzie 7-zespołowa, natomiast 2 liga 6-zespołowa. Czyli Start zostanie w 1 lidze plus Wybrzeże i Polonia Piła z 2 ligi. Chyba, że na ósme miejsce będzie dzika karta, którą dostanie Włókniarz...
    Ścierkę mnie zabrał, moje narzędzie pracy!

  13. Powrót do góry    #4645
    Użytkownik
    Dołączył
    04-06-2005
    Postów
    306
    Kliknij i podziękuj
    76
    Podziękowania: 89 w 51 postach
    Cytat Zamieszczone przez Drapichrust Zobacz posta
    Wydaje mnie się, że 1 liga będzie 7-zespołowa, natomiast 2 liga 6-zespołowa. Czyli Start zostanie w 1 lidze plus Wybrzeże i Polonia Piła z 2 ligi.
    eeee
    to kogo nie będzie? bo mi wychodzi że z Gnieznem, Gdańskiem i Piłą to razem 9...
    Przecież prezesi 1i 2 ustalili, że nie będzie połączenia ale biorąc pod uwagę 8 zespołową ELigę, jak by było 10 zespołów w ELidze to zmienia się układ ustalających o 1 i 2 lidze...
    Ostatnio edytowane przez szyba213 ; 21-09-2015 o 13:53

  14. Powrót do góry    #4646
    Zaawansowany Awatar Drapichrust
    Dołączył
    07-01-2006
    Postów
    1,542
    Kliknij i podziękuj
    366
    Podziękowania: 327 w 209 postach
    Cytat Zamieszczone przez szyba213 Zobacz posta
    eeee
    to kogo nie będzie? bo mi wychodzi że z Gnieznem, Gdańskiem i Piłą to razem 9....
    Jakbyś dokładnie przeczytał to byś wiedział, że już wspólnie ustaliliśmy, że Ekstraliga będzie 10-zespołowa
    Ścierkę mnie zabrał, moje narzędzie pracy!

  15. Powrót do góry    #4647
    Użytkownik
    Dołączył
    04-06-2005
    Postów
    306
    Kliknij i podziękuj
    76
    Podziękowania: 89 w 51 postach
    Cytat Zamieszczone przez Drapichrust Zobacz posta
    Jakbyś dokładnie przeczytał to byś wiedział, że już wspólnie ustaliliśmy, że Ekstraliga będzie 10-zespołowa
    Ale wtedy "brak zgody" na połączenie może stać się nieaktualny ze względu na zmianę stanu osobowego zgadzających się.

  16. Powrót do góry    #4648
    Zaawansowany Awatar Drapichrust
    Dołączył
    07-01-2006
    Postów
    1,542
    Kliknij i podziękuj
    366
    Podziękowania: 327 w 209 postach
    Tak to prawda, z mocarzy ostanie się jedynie Lokomotiv i Polonia.
    Ścierkę mnie zabrał, moje narzędzie pracy!

  17. Powrót do góry    #4649
    Użytkownik
    Dołączył
    04-06-2005
    Postów
    306
    Kliknij i podziękuj
    76
    Podziękowania: 89 w 51 postach
    I Witek
    ale on wypowiadał się, że generalnie jest zwolennikiem połączenia, tylko ma problem co zrobić z aż taką mizerią Rawicza.

  18. Powrót do góry    #4650
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,688
    Kliknij i podziękuj
    1,137
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Będzie się działo w tym wątku. Będzie trzęsienie ziemi w okresie licencyjnym, to utrzęsie stan lig.
    Tylko chodźmy po ziemi. Rozsądnie i rozważnie. Pielęgnujmy i dbajmy o to co jeszcze mamy. Nie widzę rozsądnego argumentu za powiększeniem Eligi. Mało wtop spadkowiczów? Nie zamulajmy patrzenia z powodu deklaracji GKM. Wystarczy jedna decyzja Rady Miasta i klops.
    Patrzę na kluby z dołu. Tak, bo nie zamartwiam się o miliony długu Falubazu, Gorzowa, czy kto tam następny.

    1-Krosno, Piła, Rawicz, Kraków-jest może biednie, ale mądrze. Wydają się dać radę.
    2- Dauga,Łódź i Gdańsk. Tu można być spokojnym na pierwszoligowym poziomie.
    3- Gniezno, Bydgoszcz. Zasłużone kluby. Jeden leci w otchłań przygnieciony długami, drugi potwornie też zadłużony, odstawiany desperacko od cycka miejskiego łapie się, jak brzytwy szwedzkiego inwestora. Oby się udało.Oba kluby w ruinie. Moim zdaniem oba maja szanse na swoich Skrzydlewskich. Mają ugruntowaną tradycję w mieście i potencjał (! ) na kibiców.
    4-Rybnik, Ostrów,Grudziądz. Trudno mi je oceniać. Proces licencyjny oceni.Oby znowu nie dostały rozedmy przy pompowaniu balonika, bo wydaje się być nieźle.
    5-Lublin, Opole, Poznań, Cze-wa, Świętochłowice(!). Stawiam je w jednym szeregu. Tym klubom trzeba mocnego wsparcia PZM. Tak. Koniecznie tez potrzebuje go Gniezno. O ile wiadome jest, że Cze-wa ma potencjał Eligowy, ale nic poza tym, to pozostałe nie mają prawie nic . Mają tory, mają chęci, niektóre oddanych ludzi. Obecnie nie mają pieniędzy na jazdę i perspektyw na pieniądze.
    Tylko potrzeba człowieka pokroju Bońka. Nie pokroju Witkowskiego, czy Laty ich dworem.

    Jeżeli nie podoba się budżet 0,3- 0,8 ml.max, to czas się przystosować do życia w realnym świecie. Pokażcie, gdzie się mylę widząc w przyszłym sezonie w 1-szej lidze tylko Grudziądz, Dauga( Ostrów ), Rybnik, Łódź, Bydgoszcz,Gdańsk + ew. Kraków. To max 7 klubów. Dodam, że o żadnej jeździe 2x dom-wyjazd przy tych kosztach mowy nie ma.
    W drugiej lidze Krosno, Piła, Rawicz.
    Lublin, Gniezno są w czyścu. Cze-wa pokutuje. Opole, Poznań, Świętochłowice na pielgrzymce do...?

  19. Powrót do góry    #4651
    Użytkownik
    Dołączył
    06-07-2015
    Postów
    136
    Kliknij i podziękuj
    171
    Podziękowania: 28 w 20 postach
    Cytat Zamieszczone przez KC Zobacz posta
    I co z tego , że w sierpniu poznamy mistrza Polski? Jeżeli ktoś zasłużył tak jak Tarnów w ubiegłym sezonie , to dlaczego im to odbierać?
    To z tego: http://speedwayekstraliga.pl/final-p...dalnosci-w-nc/

    W niedzielę odbyły się pierwsze mecze rundy finałowej PGE Ekstraligi. Zmagania o mistrzostwo Polski pomiędzy Betard Spartą Wrocław a FOGO Unią Leszno osiągnęły najwyższy wynik oglądalności w historii transmisji najlepszej żużlowej ligi świata na platformie nc+. Rywalizację o mistrzostwo Polski zobaczyło w nSport+ blisko 260 tysięcy kibiców. Także spotkanie o 3. miejsce pomiędzy KS Toruń a Unią Tarnów uzyskało rezultat blisko 200 tysięcy widzów.

    Dziękuję dobranoc

  20. Powrót do góry    #4652
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,688
    Kliknij i podziękuj
    1,137
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez rafalsky Zobacz posta
    Homo Pictures.
    Tylko czego dowodzisz? Gdyby nie wpuszczono kibiców na stadion, to byłaby większa oglądalność. Gdyby pokazano tylko PO to też by urosła.
    Idąc dalej.
    - Gdyby nie było RZ, to by były pełne stadiony na PO. Więc jedźmy tylko PO. W Lesznie będzie full.
    - Czego nie ma w telewizji, to to nie istnieje.
    - Kabaret " Długi " kiedyś ogłosił, że dzięki audio-tele poziom telewizji podniósł się gwałtownie, jak nadepnięte grabie.

    Po takim zderzeniu trzonka z czołem pacjent jest śpiący. Sen leczy.
    Dobranoc. Dobrze śpij. Uśmiechnij się przez sen...

  21. Powrót do góry    #4653
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    Będzie się działo w tym wątku. Będzie trzęsienie ziemi w okresie licencyjnym, to utrzęsie stan lig.
    Tylko chodźmy po ziemi. Rozsądnie i rozważnie. Pielęgnujmy i dbajmy o to co jeszcze mamy. Nie widzę rozsądnego argumentu za powiększeniem Eligi. Mało wtop spadkowiczów? Nie zamulajmy patrzenia z powodu deklaracji GKM. Wystarczy jedna decyzja Rady Miasta i klops.
    Patrzę na kluby z dołu. Tak, bo nie zamartwiam się o miliony długu Falubazu, Gorzowa, czy kto tam następny.

    1-Krosno, Piła, Rawicz, Kraków-jest może biednie, ale mądrze. Wydają się dać radę.
    2- Dauga,Łódź i Gdańsk. Tu można być spokojnym na pierwszoligowym poziomie.
    3- Gniezno, Bydgoszcz. Zasłużone kluby. Jeden leci w otchłań przygnieciony długami, drugi potwornie też zadłużony, odstawiany desperacko od cycka miejskiego łapie się, jak brzytwy szwedzkiego inwestora. Oby się udało.Oba kluby w ruinie. Moim zdaniem oba maja szanse na swoich Skrzydlewskich. Mają ugruntowaną tradycję w mieście i potencjał (! ) na kibiców.
    4-Rybnik, Ostrów,Grudziądz. Trudno mi je oceniać. Proces licencyjny oceni.Oby znowu nie dostały rozedmy przy pompowaniu balonika, bo wydaje się być nieźle.
    5-Lublin, Opole, Poznań, Cze-wa, Świętochłowice(!). Stawiam je w jednym szeregu. Tym klubom trzeba mocnego wsparcia PZM. Tak. Koniecznie tez potrzebuje go Gniezno. O ile wiadome jest, że Cze-wa ma potencjał Eligowy, ale nic poza tym, to pozostałe nie mają prawie nic . Mają tory, mają chęci, niektóre oddanych ludzi. Obecnie nie mają pieniędzy na jazdę i perspektyw na pieniądze.
    Tylko potrzeba człowieka pokroju Bońka. Nie pokroju Witkowskiego, czy Laty ich dworem.

    Jeżeli nie podoba się budżet 0,3- 0,8 ml.max, to czas się przystosować do życia w realnym świecie. Pokażcie, gdzie się mylę widząc w przyszłym sezonie w 1-szej lidze tylko Grudziądz, Dauga( Ostrów ), Rybnik, Łódź, Bydgoszcz,Gdańsk + ew. Kraków. To max 7 klubów. Dodam, że o żadnej jeździe 2x dom-wyjazd przy tych kosztach mowy nie ma.
    W drugiej lidze Krosno, Piła, Rawicz.
    Lublin, Gniezno są w czyścu. Cze-wa pokutuje. Opole, Poznań, Świętochłowice na pielgrzymce do...?
    Jest mi miło, że tak pozytywnie wypowiadasz się o Starcie, ale aby tam było normalnie, to musiałby się Zarząd zmienić. Na obecnych sterników nikt o zdrowych zmysłach nie może wręcz patrzeć. Może nie powinienem tego mówić, ale chciałbym aby spadli do drugiej ligi za kompletną padakę, jaką zaserwowali naszym w tym sezonie Łukasik ze spółką. Te ich debilne gadki...A i tak przebili siebie, gdy poszli na medialną wojnę z kibicami, gdy po n-tej porażce z rzędu w mediach jeden z tych mędrców powiedział coś w stylu "kibice na kino mają, a na żużel nie mają".
    Mam nadzieję, że nikt się ze Startem nie będzie patyczkował i jak będą powody do odebrania nam licencji to to zrobią. Nie chcę, aby Gniezno było zakałą żużla.
    Bandytą mogę być, nie politykiem.

  22. Powrót do góry    #4654
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,659
    Kliknij i podziękuj
    280
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Cytat Zamieszczone przez rafalsky Zobacz posta
    To z tego: http://speedwayekstraliga.pl/final-p...dalnosci-w-nc/

    W niedzielę odbyły się pierwsze mecze rundy finałowej PGE Ekstraligi. Zmagania o mistrzostwo Polski pomiędzy Betard Spartą Wrocław a FOGO Unią Leszno osiągnęły najwyższy wynik oglądalności w historii transmisji najlepszej żużlowej ligi świata na platformie nc+. Rywalizację o mistrzostwo Polski zobaczyło w nSport+ blisko 260 tysięcy kibiców. Także spotkanie o 3. miejsce pomiędzy KS Toruń a Unią Tarnów uzyskało rezultat blisko 200 tysięcy widzów.

    Dziękuję dobranoc
    Czyli dla jednego dwumeczu mamy poświęcać 6 pozostałych zespołów, z czego 4 muszą kończyć sezon w sierpniu (a nie, sorry, jeszcze jedna jedzie baraże... w październiku, po ponad miesiącu przerwy)? Jedyną zaletą p-o w obecnym systemie jest to, że ładnie sprzedaje się w telewizji, no bo wiadomo, WIELKI FINAŁ i tak dalej. Ale nigdzie nie jest powiedziane, że ostatni mecz rundy finałowej przy systemie górnej i dolnej czwórki po RZ sprzedałby się gorzej. Oczywiście to zależy od układu w tabeli i tego się nie przewidzi, ale przy proponowanym przeze mnie systemie jest więcej meczów w tv dla wszystkich. Naprawdę nie rozumiem jak można godzić się na regulamin, który skazuje połowę ligi na sen zimowy w sierpniu.

    Nawiasem mówiąc, przy 10 drużynach 6 drużyn kończy sezon w sierpniu, no bo rozumiem że wrzesień przeznaczamy na, oczywiście bo jakże by inaczej, p-o. Więc albo trzeba wymyślić inny system, kombinować jak koń pod górkę, albo zostać przy 8-zespołowej lidze gdzie po RZ mamy dolną i górną czwórkę w której jedzie każdy z każdym i każdy jedzie do końca. I to września, a nie sierpnia. No można też zostać przy samej RZ, wtedy jest najsprawiedliwiej, ale ja uważam że jakieś p-o w żużlu powinny być. Ale na pewno nie takie jakie mamy w obecnym kształcie.
    Ostatnio edytowane przez Marsh ; 21-09-2015 o 21:27
    BKS Polonia Bydgoszcz

  23. Powrót do góry    #4655
    Użytkownik
    Dołączył
    03-02-2015
    Postów
    171
    Kliknij i podziękuj
    134
    Podziękowania: 43 w 30 postach
    Cytat Zamieszczone przez Marsh Zobacz posta
    Czyli dla jednego dwumeczu mamy poświęcać 6 pozostałych zespołów, z czego 4 muszą kończyć sezon w sierpniu (a nie, sorry, jeszcze jedna jedzie baraże... w październiku, po ponad miesiącu przerwy)? Jedyną zaletą p-o w obecnym systemie jest to, że ładnie sprzedaje się w telewizji, no bo wiadomo, WIELKI FINAŁ i tak dalej. Ale nigdzie nie jest powiedziane, że ostatni mecz rundy finałowej przy systemie górnej i dolnej czwórki po RZ sprzedałby się gorzej. Oczywiście to zależy od układu w tabeli i tego się nie przewidzi, ale przy proponowanym przeze mnie systemie jest więcej meczów w tv dla wszystkich. Naprawdę nie rozumiem jak można godzić się na regulamin, który skazuje połowę ligi na sen zimowy w sierpniu.

    Nawiasem mówiąc, przy 10 drużynach 6 drużyn kończy sezon w sierpniu, no bo rozumiem że wrzesień przeznaczamy na, oczywiście bo jakże by inaczej, p-o. Więc albo trzeba wymyślić inny system, kombinować jak koń pod górkę, albo zostać przy 8-zespołowej lidze gdzie po RZ mamy dolną i górną czwórkę w której jedzie każdy z każdym i każdy jedzie do końca. I to września, a nie sierpnia. No można też zostać przy samej RZ, wtedy jest najsprawiedliwiej, ale ja uważam że jakieś p-o w żużlu powinny być. Ale na pewno nie takie jakie mamy w obecnym kształcie.

    No dobrze, uporządkujmy nasze oczekiwania :

    1. Sezon dla wszystkich do końca września.
    2.Wielki finał na koniec ligi-wymóg TV ,chociaż i nam sie podoba.
    3. docenione wyniki drużyny z RZ
    4.Walka do końca" o coś" przez każdą dr..

    Czy da się to połączyć w taki sposób aby powstał system spełniający te założenia ?

    Może zatem coś takiego :
    -po RZ dzielimy zespoły z m. 1-6 na dwie grupy pierwsza- 1,4,5, i druga -2,3,6.
    -jadą każdy z każdym mecz i rewanż z tym że w tych 6 kolejkach po 2 dr. pauzują.
    - zwycięzcy jadą w wielkim finale.
    - brąz zdobywa drużyna z drugiego miejsca , która była wyżej w tabeli.
    -drużyny przystępują do RF z przyznanymi pkt za miejsce w RZ tzn.1 i 2 po 2 pkt a 3 i 4 po 1 pkt.
    -dr. 7-8 jadą o utrzymanie się do dwóch lub trzech zwycięstw.

  24. Powrót do góry    #4656
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-04-2006
    Postów
    1,712
    Kliknij i podziękuj
    64
    Podziękowania: 388 w 215 postach
    Odnoszę wrażenie, że chcesz bardziej skomplikować system, zamiast go uprościć.
    A przecież, jeżeli ten play off już musiałby być (przy jednoczesnym jak największym zminimalizowaniu przypadkowości tego systemu), to aż prosi się o likwidację wszelkiego rodzaju eliminacji. Jechać od razu finały - 1 vs 2, 3 vs 4, 5 vs 6, 7 vs 8. Czy to systemem mecz i rewanż, czy nawet tylko jednym meczem (rzecz jasna na torze wyżej sklasyfikowanego w RZ).
    I tak oto wszystkie drużyny jadą do końca sezonu, do końca września. Jest i namiastka play off (może bez półfinałów, ale za to z finałami tak kochanymi przez TV jak i niedzielnych kibiców) i jest walka o punkty w RZ.

    Edit: I jeszcze słówko na temat wyższości emocjonujących finałów nad nudną ligą, gdzie ponoć wszystko wiadomo wcześniej...
    Otóż tak się składa, że w sezonie 2015, mimo systemu play off, mistrza poznaliśmy już przed ostatnią niedzielą. Zresztą brązowego medalistę też.
    Ostatnio edytowane przez Daniello ; 22-09-2015 o 00:54

  25. Powrót do góry    #4657
    Zaawansowany Awatar Drapichrust
    Dołączył
    07-01-2006
    Postów
    1,542
    Kliknij i podziękuj
    366
    Podziękowania: 327 w 209 postach
    Cytat Zamieszczone przez Daniello Zobacz posta
    Jechać od razu finały - 1 vs 2, 3 vs 4, 5 vs 6, 7 vs 8. Czy to systemem mecz i rewanż
    Dobre rozwiązanie (ale tylko dla pierwszej czwórki). Wszystkie drużyny rundę zasadniczą kończą w połowie września, natomiast mecze o złoto i brąz to 2 ostatnie wrześniowe niedziele.
    Ścierkę mnie zabrał, moje narzędzie pracy!

  26. Powrót do góry    #4658
    Użytkownik
    Dołączył
    03-02-2015
    Postów
    171
    Kliknij i podziękuj
    134
    Podziękowania: 43 w 30 postach
    Cytat Zamieszczone przez Daniello Zobacz posta
    Odnoszę wrażenie, że chcesz bardziej skomplikować system, zamiast go uprościć.
    A przecież, jeżeli ten play off już musiałby być (przy jednoczesnym jak największym zminimalizowaniu przypadkowości tego systemu), to aż prosi się o likwidację wszelkiego rodzaju eliminacji. Jechać od razu finały - 1 vs 2, 3 vs 4, 5 vs 6, 7 vs 8. Czy to systemem mecz i rewanż, czy nawet tylko jednym meczem (rzecz jasna na torze wyżej sklasyfikowanego w RZ).
    I tak oto wszystkie drużyny jadą do końca sezonu, do końca września. Jest i namiastka play off (może bez półfinałów, ale za to z finałami tak kochanymi przez TV jak i niedzielnych kibiców) i jest walka o punkty w RZ.

    Edit: I jeszcze słówko na temat wyższości emocjonujących finałów nad nudną ligą, gdzie ponoć wszystko wiadomo wcześniej...
    Otóż tak się składa, że w sezonie 2015, mimo systemu play off, mistrza poznaliśmy już przed ostatnią niedzielą. Zresztą brązowego medalistę też.

    Bardzo mi przykro,że tak prostego systemu nie możesz pojąć. Nie wiem co w nim skomplikowanego ?
    Jak był głupi play-off dla 6 drużyn to też nie rozumiałeś ? bo obliczenia końcowe były dość złożone.

    Podział na dwie grupy po 3 zespoły, jadą po 2 razy , razem 4 mecze a więc 18 meczy w sezonie + wielki finał. Co w tym skomplikowanego ?
    Czy to,że wszyscy mają do końca swoje cele ? że sezon nie kończą w sierpniu?

    Wielki finał spokojnie może być w pażdzierniku. Pamietam kilka sytuacji że liga sie kończyła 10 -11 pażdziernika. I nie myślę tu o finale ala-dowhan w 2009 r.

  27. Powrót do góry    #4659
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,688
    Kliknij i podziękuj
    1,137
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez STALECZKA Zobacz posta
    No dobrze, uporządkujmy nasze oczekiwania :

    1. Sezon dla wszystkich do końca września.
    2.Wielki finał na koniec ligi-wymóg TV ,chociaż i nam sie podoba.
    3. docenione wyniki drużyny z RZ
    4.Walka do końca" o coś" przez każdą dr..

    Czy da się to połączyć w taki sposób aby powstał system spełniający te założenia ?...
    dot. pkt. 2
    Przepraszam. Czy telewizja ustala już tabelę ligi w stylu Orange Bowl ? Może ktoś wskazać źródło tej informacji o wymogu Wielkiego Finału dla TV ?
    Mamy terminów aż nadto w okresie wiosna-wrzesień. Można rozegrać 2x dom- wyjazd spokojnie. Tylko klubów nie stać na jazdę ich zawodników ? Tak bym wolał, jak się poprawią finanse. Tort, a nie ciasteczko z wisienką.
    Ostatnio edytowane przez Jap ; 22-09-2015 o 18:22

  28. Powrót do góry    #4660
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,078
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Mam pytanie techniczne odnośnie składu lig w sezonie 2016.
    Na chwilę obecną mamy sytuację taką, że ELiga ma skład:
    1.Unia L.
    2.Sparta
    3.Unia T.
    4.KS Toruń
    5.Falubaz
    6.Stal G.
    7.Stal Rz.

    Kto uzupełni stawkę? Rybnik?
    W takim razie w I lidze mamy skład:
    1.Loko
    2.Ostrovia
    3.Polonia B.
    4. Wanda
    5.Orzeł
    6.Start
    7.Wybrzeże

    I co dalej? W takim wypadku I liga nadal 7 zespołowa? Czy może jednak Polonia Piła dostaje awans? W takim razie okazuje się, że i o I ligę baraż nie miał sensu.
    Stawiam, że w II lidze bez większych zmian.

    Kolejna sprawa - Falubaz. Obecnie są 2 bańki pod kreską i nie wygląda na to, aby otrzymali licencję. W takim wypadku co ich czeka? II liga? (bez złośliwości w stronę Falubazu, pytam czysto technicznie). Jeśli tak to kto w ich miejsce w ELidze? Ostrovia? Czy DK? Jeśli tak to w I lidze mamy już 6 zespołów. I co? Okrojona liga, czy jednak Piła i jeszcze ktoś?
    I teraz tak: o co w ogóle jest hałas? Loko nie dostaje zgody na jazdę w ELidze, bo połowie prezesów jest za daleko na wyjazdy. Falubaz schodzi 2 bańki na minus w ciągu roku, bo ich jedyną opcją była jazda w finale - innego scenariusza nie brano pod uwagę. Nie wiadomo jaka będzie lista poszczególnych lig oraz po ile zespołów w nich pojedzie, a trzeba już przecież budować budżety i składy na rok kolejny. Swoją drogą - władze żużla kpią sobie z kibiców nie tylko tym, ale także traktowaniem Ostrovii po macoszemu - pijany trener w parkingu, wyzwiska między pracownikami klubu zarejestrowane kamerą, zrobienie pośmiewiska z baraży i zminusowanie Rzeszowa (część popiera ich jazdę w ELidze, a krzyczało na Włókniarz i GKM za jazdę oszczędnościowym składem). A to wszystko tylko w rok po zgaszeniu światła na stadionie.
    Co dalej - widać, że system licencyjny nadal jest słaby. Może warto pomyśleć o bieżących kontrolach finansowych w klubach, a nie tylko zastanawianiu się nad tematem po zakończonym sezonie.

    Moje główne w tej chwili wątpliwości to skład poszczególnych lig i byłym wdzięczny, gdyby ktoś mi coś powiedział odnośnie potencjalnych możliwości.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  29. Powrót do góry    #4661
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Mam pytanie techniczne odnośnie składu lig w sezonie 2016.
    Na chwilę obecną mamy sytuację taką, że ELiga ma skład:
    1.Unia L.
    2.Sparta
    3.Unia T.
    4.KS Toruń
    5.Falubaz
    6.Stal G.
    7.Stal Rz.

    Kto uzupełni stawkę? Rybnik?
    W takim razie w I lidze mamy skład:
    1.Loko
    2.Ostrovia
    3.Polonia B.
    4. Wanda
    5.Orzeł
    6.Start
    7.Wybrzeże

    I co dalej? W takim wypadku I liga nadal 7 zespołowa?
    Kolega zapomniał o GKM-ie I wszystko się zgadza: ekstra i 1. liga po 8 ekip.

    Co do Falubazu - nie z takmi długami kluby jeździły, także moim zdaniem Elipa zostaje u nich póki co. Co do Loko to wiele już napisano - leśne dziadki nie chcą stabilnego partnera i wymyślają jakieś głupoty.
    Ostatnio edytowane przez vicar ; 13-10-2015 o 11:11
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  30. Powrót do góry    #4662
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,803
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    a Opole Czewa Poznan(?) wkrotce Swietochlowice? na 2 liga tam bedzie ciasno chyba?

    poza tym. z tym Rzeszowem nie tak szybko bo moze byc jak Czewa/Gdansk. Marta profeska po calosci
    Ostatnio edytowane przez Robi ; 13-10-2015 o 11:25

  31. Powrót do góry    #4663
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,078
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Kolega zapomniał o GKM-ie I wszystko się zgadza: ekstra i 1. liga po 8 ekip.

    Co do Falubazu - nie z takmi długami kluby jeździły, także moim zdaniem Elipa zostaje u nich póki co. Co do Loko to wiele już napisano - leśne dziadki nie chcą stabilnego partnera i wymyślają jakieś głupoty.
    I cała moja rozkmina w ***** Gdzieś mi ten GKM zaginął.
    Temat Loko ma swoich przeciwników i zwolenników. Dla mnie głupota, że ktoś dopuszczając zespół do startów w polskich ligach nie pomyślało się, że może akurat za 10 czy 30 lat ta drużyna będzie miała aspiracje do walki w ELidze. Ale nie...Dauga daleko, kasa z transmisji też idzie "do innego niż mój" klubu. Ale lepiej mieć kolejnego glinianego giganta w rozgrywkach niż klub prowadzony z głową. A swoją drogą - czemu rozgrywki ligowe w Polsce nie są jednolite? Co liga to inne zasady. Niedługo dojdzie do tego, że w II lidze wprowadzimy zakaz jazdy obcokrajowcom, w I lidze wrzucimy KSM, a ELiga niech jedzie w 4 drużyny i każdy z każdym 9 razy?
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  32. Powrót do góry    #4664
    Zaawansowany Awatar gkm_fan
    Dołączył
    12-04-2007
    Postów
    1,978
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 570 w 314 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Swoją drogą - władze żużla kpią sobie z kibiców nie tylko tym, ale także traktowaniem Ostrovii po macoszemu - pijany trener w parkingu, wyzwiska między pracownikami klubu zarejestrowane kamerą, zrobienie pośmiewiska z baraży i zminusowanie Rzeszowa (część popiera ich jazdę w ELidze, a krzyczało na Włókniarz i GKM za jazdę oszczędnościowym składem). A to wszystko tylko w rok po zgaszeniu światła na stadionie.
    Co to za bzdury? W ktorym spotkaniu GKM wystawił oszczednosciowy sklad?

  33. Powrót do góry    #4665
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez gkm_fan Zobacz posta
    Co to za bzdury? W ktorym spotkaniu GKM wystawił oszczednosciowy sklad?
    Może chodziło o Gdański Klub Motorowy
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  34. Powrót do góry    #4666
    Zaawansowany Awatar Drapichrust
    Dołączył
    07-01-2006
    Postów
    1,542
    Kliknij i podziękuj
    366
    Podziękowania: 327 w 209 postach
    mentikk pominął GKM ale wspomniał o jego niby oszczędnym składzie
    Ścierkę mnie zabrał, moje narzędzie pracy!

  35. Powrót do góry    #4667
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-04-2005
    Postów
    670
    Kliknij i podziękuj
    48
    Podziękowania: 200 w 115 postach
    Swoją drogą - władze żużla kpią sobie z kibiców nie tylko tym, ale także traktowaniem Ostrovii po macoszemu - pijany trener w parkingu, wyzwiska między pracownikami klubu zarejestrowane kamerą, zrobienie pośmiewiska z baraży i zminusowanie Rzeszowa
    Zminusowanie Rzeszowa czyli jakieś ~10 punktów różnicy w prawo albo w lewo, które być może Rychu by zdobył. Jeśli Stal jest tak mocna finansowo, że rozkłada ją na łopatki kwota rzędu ~50 tysięcy za 10 punktów ponad stan to może ich miejsce też nie jest w Ekstralidze. Oczywiście - nie popieram wystawienia takiego, a nie innego składu Ostrovii w rewanżu ale nie róbmy z Ostrowa klubu, który pogrzebał finansowo Rzeszów, bo to jest poprostu słabe, choć jak się czyta tu i ówdzie - bardzo nośne.

  36. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Bartucha za jego przydatny post!

    vicar (13-10-2015)

  37. Powrót do góry    #4668
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,078
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez gkm_fan Zobacz posta
    Co to za bzdury? W ktorym spotkaniu GKM wystawił oszczednosciowy sklad?
    To nie ja traktowałem GKM jak klub jadący na wyjazdy składem oszczędnościowym. Taka po prostu pojawiała się opinia za te porażki wyjazdowe. Trochę skrót myślowy zastosowałem, może i niesłusznie. Przepraszam, mój błąd.

    Cytat Zamieszczone przez Bartucha Zobacz posta
    Zminusowanie Rzeszowa czyli jakieś ~10 punktów różnicy w prawo albo w lewo, które być może Rychu by zdobył. Jeśli Stal jest tak mocna finansowo, że rozkłada ją na łopatki kwota rzędu ~50 tysięcy za 10 punktów ponad stan to może ich miejsce też nie jest w Ekstralidze. Oczywiście - nie popieram wystawienia takiego, a nie innego składu Ostrovii w rewanżu ale nie róbmy z Ostrowa klubu, który pogrzebał finansowo Rzeszów, bo to jest poprostu słabe, choć jak się czyta tu i ówdzie - bardzo nośne.
    Rili? Tak będziesz bronił podejścia Ostrovii? Jazdę 4 juniorami, z czego dla dwóch był to debiut ligowy? Uważasz, że poza brakiem Holty to był optymalny skład? Ta 4 juniorów zdobyła w sumie 2 pkt. Uważasz, że podmiana jednego z nich na Holtę to różnica ledwie 10 pkt? A przysłanie takiego składu nie miało wpływu na frekwencję? Może na rywala z pełnym składem przyszłoby jednak kilku kibiców więcej?
    Sęk w tym, że Stal nie jest potentatem i jakoś stara się to przetrwać. Jednak takie bonusy od rywali nie pomagają. Równie dobrze mogli dać WO i dogadać się ze Stalą o rezygnacji z odszkodowania.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  38. Powrót do góry    #4669
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,803
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Rili? Tak będziesz bronił podejścia Ostrovii? Jazdę 4 juniorami, z czego dla dwóch był to debiut ligowy?
    regulamin zabrania takiego podejscia? nie, wiec... f.off prawo jest prawem regulamin regulaminem. nie ma dolnych KSMow wiec... '

  39. Powrót do góry    #4670
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Rili? Tak będziesz bronił podejścia Ostrovii? Jazdę 4 juniorami, z czego dla dwóch był to debiut ligowy? Uważasz, że poza brakiem Holty to był optymalny skład? Ta 4 juniorów zdobyła w sumie 2 pkt. Uważasz, że podmiana jednego z nich na Holtę to różnica ledwie 10 pkt? A przysłanie takiego składu nie miało wpływu na frekwencję? Może na rywala z pełnym składem przyszłoby jednak kilku kibiców więcej?
    Sęk w tym, że Stal nie jest potentatem i jakoś stara się to przetrwać. Jednak takie bonusy od rywali nie pomagają. Równie dobrze mogli dać WO i dogadać się ze Stalą o rezygnacji z odszkodowania.
    Nie chcę bronić Ostrowa, ale zgodzę się z przedmówcą. Stal wygrała na wyjeździe 50:40. To u siebie ile by wklepali? 55:35? I te 7 punktów róznicy ma dobić finansowo klub? To znaczy, że faktycznie Stal nie nadaje się do Eligi. Sory, ale jest różnica między niebyciem potentatem a nie potrafieniem złożyć budżetu na 7 punktów więcej w prekroju całego sezonu...
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  40. Powrót do góry    #4671
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-04-2005
    Postów
    670
    Kliknij i podziękuj
    48
    Podziękowania: 200 w 115 postach
    O jakim bronieniu Ostrovii mówisz? Gdzie ja bronię postępowania Ostrovii? Rozróżnij dwie rzeczy - podejście Ostrovii (które sam krytykuję) i płacze Łabudzkiego/Stali Rzeszów ile go te baraże kosztowały. Przecież kwota, którą rzuca to chwyt pod publiczkę, bo to, że Stal jechała w barażach to przecież nie wina Ostrovii. Także o kosztach 'z winy' Ostrovii to można mówić przy kwocie rzędu ~50 tysięcy, a nie 'iks' razy większej.

    Może na rywala z pełnym składem przyszłoby jednak kilku kibiców więcej?
    Nie chcę strzelać cyframi, ale wynik z pierwszego meczu zrobił znacznie więcej w sprawie frekwencji niż Holta w składzie, czy jego brak. Nie, nie chcę tym samym napisać, że Rzeszów jest sam sobie winien.

    Równie dobrze mogli dać WO i dogadać się ze Stalą o rezygnacji z odszkodowania.
    Nie mogli, bo wtedy wylecieli by z gry o Ekstraligę. Z tego miejsca należy pozdrowić PZM/GKSŻ i durne zasady.

  41. Powrót do góry    #4672
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,078
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    To, że zwycięstwo w Ostrowie umniejszyło zainteresowaniu rewanżem nie ma co dywagować, to jest oczywiste. Może i za bardzo się rozpędziłem. Mimo wszystko uważam, że podejście Ostrowa nie było fair w stosunku nie tyle samego klubu z Rzeszowa, ale jego kibiców.
    Te całe "rozgrywki o Eligę" prowadzące przez te wszystkie "organa" to kpina. Ale co tu poradzić, skoro stojący na szczycie PZMot jest równie sprytny co GKSŻ i spółka ELiga. No, ale mnie głównie w tym wątku szło o informacje na temat kształtu rozrywek na następny rok
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  42. Powrót do góry    #4673
    Stały bywalec Awatar Sorel
    Dołączył
    22-04-2005
    Postów
    1,366
    Kliknij i podziękuj
    38
    Podziękowania: 356 w 141 postach
    To, co robią władze polskiej ekstraligi, jest skandalicznym psuciem idei sportu. Zeszłoroczne "zaproszenie" Grudziądza można było jeszcze jakoś próbować wytłumaczyć jako incydent i doraźną konieczność związaną z upadkiem finansowym Włókniarza. Choć niesmak i tak pozostał. Tegoroczne pozbawienie awansu łotewskiego Lokomotiwu i słanie propozycji do Ostrowa czy do Rybnika to już gruba przesada. Trafny komentarz na pokredzie.pl: http://pokredzie.pl/home/artykuly/21...e-sie-wynosili

    Niech zarządzający zagrają w otwarte karty i niech sobie zrobią tą NBA z ekstraligi.
    Jeszcze kolejne 5-10 lat i z zawodów żużlowych zostanie medialna papka: dziewczęta wymachujące tym i owym przed taśmą, coniedzielne głosowania na najlepszego zawodnika na portalu Facebook, rozegzaltowany red. Dryła dostrzegający "wspaniałe ściganie" tam gdzie go nie ma i na deser nadęta lukrowana gala w październiku.

    Biznes nie sport.

    W obecnej sytuacji już PLŻ wygląda zdrowiej: władze nie ślą śmiesznych zaproszeń do klubów z II ligi, nie stawiają szlabanu Łotyszom, transmisje w TV są co prawda skromniejsze i mniej efektowne technicznie, ale za to więcej tam żużla niż pudru marketingowego.
    Publikováno poèítaèe vyrobené v Èínì. Staèí klepnout na klávesnici vyrobené na Tchaj-wanu. Nahráno kabel vyroben kurva ví kde.

  43. Powrót do góry    #4674
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-04-2006
    Postów
    1,712
    Kliknij i podziękuj
    64
    Podziękowania: 388 w 215 postach
    Dlatego jest jeszcze jedna opcja, której nikt nie brał pod uwagę. W sumie słusznie, bowiem by ta opcja miała wejść w życie, działacze zainteresowanych "awansem" klubów musieliby się wykazać tak absurdalnym dla nich (no i nie tylko dla nich) pojęciem, jak honor.
    Czyli musieliby po prostu solidarnie zrezygnować z bitwy przy zielonym stoliku. Niech sobie jedzie ekstraliga w siedem drużyn. A gdyby jakimś cudem odpadły jeszcze Rzeszów i Zielona to w pięć. I ani jednej więcej.
    I wtedy dopiero byłoby fajnie.

  44. Powrót do góry    #4675
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    No nic. Polskie władze narobiły nam wstydu przed Łotyszami. Żeby mieli chociaż odwagę powiedzieć, że nie chce im się grzebać w regulaminie i że żaden baran przez lata nie wpadł na to, że Loko faktycznie będzie chciało awansować.

    Najlepszy jest red. Szymkowiak. W TŻ razem z Lippkiem byli pierwszymi, którzy za wszystko objeżdżali Speedway Ekstraligę. Wystarczyło takiemu dać ciepłą posadkę w EE i już wszystko jest różowe. Sprzedawanie się.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  45. Powrót do góry    #4676
    Zaawansowany Awatar Drapichrust
    Dołączył
    07-01-2006
    Postów
    1,542
    Kliknij i podziękuj
    366
    Podziękowania: 327 w 209 postach
    Dziś najważniejszy mecz sezonu odbędzie się w Rybniku, podczas zwołanej konferencji z udziałem kibiców. Dowiemy się czy ROW chce wystartować w Ekstralidze. Kibice z Rybnika liczą zapewne na odpowiedź TAK DLA EKSTRALIGI, natomiast ci w Grudziądzu liczą na zupełnie inną odpowiedź. Jedno jest pewne, liczba wejść na SportoweFakty z tych dwóch miast, będzie dziś bardzo duża
    Ścierkę mnie zabrał, moje narzędzie pracy!

  46. Powrót do góry    #4677
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Podejrzewam, że gdyby nie chcieli wchodzić do EE to by nie robili konfy
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  47. Powrót do góry    #4678
    Stały bywalec Awatar Sorel
    Dołączył
    22-04-2005
    Postów
    1,366
    Kliknij i podziękuj
    38
    Podziękowania: 356 w 141 postach
    3. drużyna PLŻ dostaje zaproszenie do Ekstraligi.
    Po emocjonujących rozważaniach w zaciszu klubowego gabinetu klub decyduje się zaproszenie przyjąć.
    Wiwat, awans do ligi wyżej!

    Stoliczku nakryj się.
    Publikováno poèítaèe vyrobené v Èínì. Staèí klepnout na klávesnici vyrobené na Tchaj-wanu. Nahráno kabel vyroben kurva ví kde.

  48. Powrót do góry    #4679
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Nie słychać protestu ze strony pijących mocne wina łotewskie.
    Jak Łotysze odpuścili awans do Ekstralipy, sypały się na nich gromy, że niby po co startują.
    Teraz, gdy próbuje się zapełnić ligę klubami mogącymi podołać finansowo, jest źle, bo stolik.
    Założę się, że w przypadku zrobienia medalu przez ROW połowa tego forum wyjdzie na ulice protestować przeciw ustawkom.
    W przeciwnym wypadku będzie megasuperhiperhipokryzja (ulubione słowo społeczności, uniwersalne w każdej sytuacji) czystej wody.

  49. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sobotch za jego przydatny post!

    vicar (02-11-2015)

  50. Powrót do góry    #4680
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,659
    Kliknij i podziękuj
    280
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Ach jaka szkoda że Rybnik się zgodził, może gdyby odmówili to następna w kolejce do startu w lidze byłaby Polonia?

    (uprzedzam kolegów z Bydgoszczy - żartuję, nam póki co awans niepotrzebny, zwłaszcza jeśli mielibyśmy się opierać na Adamczaku i Curyle)
    BKS Polonia Bydgoszcz

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •