Strona 94 z 274 PierwszyPierwszy ... 44849293949596104144194 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,186 do 4,230 z 12329

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

  1. Powrót do góry    #4186
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    To ustalmy podstawowy fakt.
    Odpowiedz na moje pytanie:

    Czy przed 1995 roku utworzono nowy klub - Zielonogórski Klub Żużlowy?

    TAK czy NIE ?
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 01-03-2015 o 20:19
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  2. Powrót do góry    #4187
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    To ustalmy podstawowy fakt.
    Odpowiedz na moje pytanie:

    Czy przed 1995 roku utworzono nowy klub - Zielonogórski Klub Żużlowy?

    TAK czy NIE ?
    Pytanie czysto retoryczne. I nic nie zmieniające, jeśli chodzi o meritum sporu. Ale odpowiem na nie.

    W 1995 roku zmieniono nazwę klubu na ZKŻ/nazwa sponsora. Zmiana nazwy musiała nastąpić z powodów czysto formalnych, bowiem odszedł Morawski. Który był w zasadzie właścicielem klubu. Prywatnym właścicielem. Stowarzyszenie przejęło klub z całym dobrodziejstwem. Morawski wziął za klub symboliczną złotówkę, w zamian stowarzyszenie miało pospłacać bieżące zobowiązania (prąd, woda, dostawcy części, czy metanolu, itd) klubu. Ówcześni zawodnicy Morawskiego byli spłaceni. I od tej strony patrząc, to powołano do życia nowy podmiot jakim było stowarzyszenie. Był to wymóg formalny. Ty jednak ubzdurałeś sobie teorię, gdzie twierdzisz, że było to zrobione w celu ucieczki przed długami. A to bzdury wyssane z palca.

    Na tej zasadzie, to ja mógłbym głosić tezy, ze Karwan narobił długów, potem w 2006 roku, ówczesna ekipa je utrwaliła. A jesienią 2006 roku, po przyjściu Karkosika, szybko zmieniliście nazwę klubu aby zapomnieć o długach. Przecież to czysty absurd. Nie brnij w to dalej.

    P.s
    Jak się nie mylę, to w tamtych czasach podobną sytuację miał Rolnicki z Tarnowa. On też był prywatnym właścicielem klubu. Również po jego odejściu musiano powołać do życia nowy podmiot.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 01-03-2015 o 20:46
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  3. Powrót do góry    #4188
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Ale odpowiem na nie.
    i w tym momencie dziękuję za dyskusję. Nie mamy o czy m rozmawiać.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  4. Powrót do góry    #4189
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,269
    Kliknij i podziękuj
    6,242
    Podziękowania: 2,007 w 1,238 postach
    Jeszcze nogą tupnij, dla podkreślenia efektu.

  5. Powrót do góry    #4190
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    i w tym momencie dziękuję za dyskusję. Nie mamy o czy m rozmawiać.
    No, faktycznie nie mamy. Ponieważ brak ci argumentów. Miałeś pokazać fakty, odnośnie niespłaconych długów po Morawskim. Długi te, miały być powodem, powołania do życia nowego klubu, aby uniknąć ich spłaty. Gdzie te fakty ? Cały czas czekam na nie.

    Bo na pewno, sama zmiana własności podmiotu, wymuszona prawem, takim dowodem nie jest.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 01-03-2015 o 20:57
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  6. Powrót do góry    #4191
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    kapitanie bomba jak ktoś kłamie w żywe oczu to nie ma sensu z nim dyskutować i tyle.

    specjalnie dla Ciebie:

    tup i jeszcze raz tup...
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  7. Powrót do góry    #4192
    Ekspert Awatar dillinger
    Dołączył
    13-09-2009
    Postów
    6,686
    Kliknij i podziękuj
    1,312
    Podziękowania: 1,325 w 782 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    i w tym momencie dziękuję za dyskusję. Nie mamy o czy m rozmawiać.
    ciekawe masz kryteria dot. dyskusji;
    jak się ktoś z Tobą nie zgadza to już z nim nie rozmawiasz ?

  8. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi dillinger za jego przydatny post!

    CarlitosFalubaz (01-03-2015), kapitan bomba (01-03-2015)

  9. Powrót do góry    #4193
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Nieprawda, nie wchodzę w wymianę zdań jak ktoś kłamie.
    Mariusz skłamał , że nie założono nowego klubu, więc po co dalej dyskutować?
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  10. Powrót do góry    #4194
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    kapitanie bomba jak ktoś kłamie w żywe oczu to nie ma sensu z nim dyskutować i tyle.

    specjalnie dla Ciebie:

    tup i jeszcze raz tup...
    Ależ drogi Semenie, nie obrażaj się jak smarkacz. Nie tup ze złości nóżkami. Tylko napisz, w którym to ja rzekomo miejscu kłamie ? Napisz komu i ile zalegał Morawski, czego nie spłacił ZKŻ ?

    Mariusz skłamał , że nie założono nowego klubu, więc po co dalej dyskutować?
    Czemu dalej bredzisz ? W sytuacji kiedy kilka postów wyżej wyraźnie pisałem:

    I od tej strony patrząc, to powołano do życia nowy podmiot jakim było stowarzyszenie.
    Czy może ci to trzeba jeszcze przetłumaczyć ?
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 01-03-2015 o 21:05
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  11. Powrót do góry    #4195
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Miałem nie pisać do Ciebie w tej sprawie, ale obawiam się o twoje zdrowie.

    Czy Ty człowieku jesteś nienormalny? Sam napisałeś, że nie, a teraz piszesz, że stwierdziłeś coś innego.
    Wybierz się do psychiatry , bo masz chyba jakieś rozdwojenie jaźni.
    Cytuję po raz drugi co napisałeś:

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Pytanie czysto retoryczne. I nic nie zmieniające, jeśli chodzi o meritum sporu. Ale odpowiem na nie.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 01-03-2015 o 21:16
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  12. Powrót do góry    #4196
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Miałem nie pisać do Ciebie w tej sprawie, ale obawiam się o twoje zdrowie.

    Czy Ty człowieku jesteś nienormalny? Sam napisałeś, że nie, a teraz piszesz, że stwierdziłeś coś innego.
    Wybierz się do psychiatry , bo masz chyba jakieś rozdwojenie jaźni.
    Cytuję po raz drugi co napisałeś:
    O mój Panie Boże, co za gość. Czyta po łebkach a potem wypuszcza bąki

    Temu Panu już trzeba podziękować. Myślałem chłopie, ze Ty trzymasz jakiś poziom. Ale ty nawet chyba nie zauważyłeś, ze teraz to się totalnie zbłaźniłeś. Gdzie Ty widzisz, w cytowanym fragmencie postu, że ja napisałem "że nie" ?

    "Odpowiem na nie" (odpowiem na pytanie, co jasno wynika z całości tekstu ) wcale nie oznacza, "że nie". Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

    I tak od siebie dodam. Weź jakąś korepetycję u jakiejś polonistki. A potem bierz się za dyskusje na forum
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 01-03-2015 o 21:37
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  13. Powrót do góry    #4197
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Miałeś odpowiedzieć jednym słowem: tak lub nie.
    Jeśli piszesz "odpowiem na nie", to wygląda że postawiłeś na tę odpowiedź.

    Cofam psychiatrę.
    Nie zrozumiałem intencji. Trzeba było dać jednoznaczną odpowiedź tak lub nie.

    Reszta bez zmian. Kłamiesz i tyle, bo wiesz dobrze, że nie podam nazwisk ani kwot.
    Kwot nie znam , nazwiska tak, ale o takich rzeczach się głośno nie mówi i Ty dobrze o tym wiesz.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 01-03-2015 o 21:42
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  14. Powrót do góry    #4198
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Miałeś odpowiedzieć jednym słowem: tak lub nie.
    Jeśli piszesz odpowiem na nie, to wygląda że postawiłeś na tę odpowiedź.
    Bo Ty czytasz to co chcesz wyczytać. A potem wypuszczasz bąki. Jak byś czytał całość tekstu i po kolei to pewnie więcej byś z niego zrozumiał.

    Cofam psychiatrę.
    Nie zrozumiałem intencji. Trzeba było dać jednoznaczną odpowiedź tak lub nie.
    Oj, dzięki Ci Panie za Twą wspaniałomyślność

    Reszta bez zmian. Kłamiesz i tyle, bo wiesz dobrze, że nie podam nazwisk ani kwot.
    Kwot nie znam , nazwiska tak, ale o takich rzeczach się głośno nie mówi i Ty dobrze o tym wiesz.
    Głośno się nie mówi ? Ale ty już głośno wykrzyczałeś, że ZKŻ i WTS zmieniali nazwę klubu aby uniknąć spłaty długów. CZyli co ? O takich rzeczach można głośno mówić ? Ale faktów (dowodów) już podawać nie możesz ? Iście karkołomna ta Twoja logika. Napisz jeszcze czemu media w tej sprawie milczały ? Czemu zawodnicy głośno nie krzyczeli o swojej niedoli. Zwykle w takich sytuacjach to robią ? Czy może im też nie wypadało o tym głośno mówić ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  15. Powrót do góry    #4199
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Mariusz nie brnij. Semen niestety ma racje. Wszystkie te ZKZ-ety WTS-esy, to zwykły wał i po co drążyć temat. Morawski zbankrutował i zniknął. Zostawił zgliszcza. Istniało zagrożenie, ze nie zobaczymy żużla w ZG w 95 roku. Jak życie pokazało były to pierwsze przykłady, ze nie ma co się zbytnio martwic. Wystarczy wymyslec nowy szyld i od nowa polska ludowa.

    Co do tego kiedy było ciekawiej, zawsze można znaleźć zawody na tak lub nie, za jedną z dwóch ścierających się opcji.
    Zawsze gdy podnoszę podobne kwestie i wrzucam linki, to wiem ze zaraz padnie riposta jak wyżej. Ale przecież nie zmuszę ludzi do oglądania wszystkiego. Nie wybieram sobie zawodów aby podeprzeć swoje teorie. Zapodałem pierwszy lepszy turniej z brzegu, którego wcześniej nie widziałem.
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 01-03-2015 o 22:04

  16. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi drozd za jego przydatny post!

    Semen (01-03-2015)

  17. Powrót do góry    #4200
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Zapomniałeś jeszcze dodać, że powołano nowy klub, bo nazwa Zielonogórski Klub Żużlowy brzmi ładniej niż Klub Sportowy.

    Ja to jednak głupi jestem.
    ... a mówili nie kop się z koniem, tj nie wchodź w dyskusje z Mariuszem.

    drozd, dzięki za poparcie w temacie ZKŻ, a to co napisałem na temat twego linka(u) nie było ripostą (w sensie kontrataku) tylko stwierdzeniem.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 01-03-2015 o 22:10
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  18. Powrót do góry    #4201
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    hehheheeheheheheheheheheeeeeeeee

    Wynika z tego , że g... wiesz.
    O przepraszam, wiesz, że trzeba z zielonogórskiego klubu robić jedynych sprawiedliwych i uczciwych, bo słuszna jest ta linia. Fakty i prawda nie ważne.

    Żal mi Ciebie...

    Odpowiedz na jedno pytanie TAK lub NIE (bez żadnych tłumaczeń, dodatków czy swoich teorii):

    Powołano przed sezonem 1995 w ZG nowy klub ZKŻ ?
    To może nas oświecisz i powiesz jakie to długi i wobec kogo nie zostały spłacone przez ZKŻ po Morawskim hę ?

  19. Powrót do góry    #4202
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    drozd

    Mariusz nie brnij. Semen niestety ma racje. Wszystkie te ZKZ-ety WTS-esy, to zwykły wał i po co drążyć temat. Morawski zbankrutował i zniknął. Zostawił zgliszcza. Istniało zagrożenie, ze nie zobaczymy żużla w ZG w 95 roku. Jak życie pokazało były to pierwsze przykłady, ze nie ma co się zbytnio martwic. Wystarczy wymyslec nowy szyld i od nowa polska ludowa.
    Ja pindole. Nawet Tobie trzeba tłumaczyć podstawowe kwestie. A wydawało się, żeś oblatany człek. A Ty zwykły plotkarz i pieniacz jesteś.

    Przecież nikt nie twierdzi, ze Morawski nie zbankrutował. Bo zbankrutował. Tyle, ze nie klub sportowy a wykitowały interesy Morawskiego. Co było powodem jego odejścia z żużla. Tutaj trzeba pamiętać, że wtedy Morawski miał klub żużlowy w ZG na własność. Więc teraz powiedz mi mądralo, w jaki sposób ten klub miałby wystartować w rozgrywkach, skoro właściciel zwinął interes ? Były dwa rozwiązania. Jedno, musiałby znaleźć się chcący kupić od niego ten klub, zarejestrować go dalej jako prywatny podmiot, i wtedy mógłby startować. Drugie wyjście to założyć stowarzyszenie. Co też uczyniono. I gdzie tutaj widzisz jakiś celowy wałek ? I w jednym i drugim przypadku musiał powstać nowy podmiot prawny. Prawdą jest, ze w 1995 roku, groziło nam, ze nie będzie żużla w ZG w ogóle. Ale prawdą jest też fakt, że niemal w ostatniej chwili udało się znaleźć spółkę Beram oraz namówić do sponsoringu zielonogórski Polmos. Zbychu oddał klub za przysłowiową złotówke (za taką samą złotówkę go brał).

    I gdzie tutaj widzisz wałek ? I najważniejsze, gdzie tutaj widzisz ucieczke klubu przed spłacaniem należności Morawskiego ? W ogóle to może Ty masz jakieś informacje, ile i komu nie spłacił ZKŻ ? Bo to jest meritum sprawy.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  20. Powrót do góry    #4203
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Szczekaczu, nie zmieniaj tematu. Swoim postem:



    w odpowiedzi na post Staleczki, wyraźnie sugerowałeś, że Wrocek i ZG zmieniali nazwy klubów aby uniknąć spłacenia zaległych długów. Więc teraz nie rżnij głupa i napisz kiedy to miało miejsce ? Lub zamilcz i zawstydź się choć na chwilkę.

    Ananasek_



    Następny któremu coś się wydaje. Stowarzyszenie u nas działa cały czas. Zmiana nazwy klubu na Polmos-Beram, potem ZKŻ Polmos, musiała nastąpić z tego względu, że odszedł Morawski który był w nazwie klubu. Dalej nazwa się zmieniała w zależności od sponsora. W następnych latach stowarzyszenie powołało do życia SSA pod nazwą ZKŻ SSA. Reasumując, w przypadku ZG nie ma znaczenia który z podmiotów miałby długi. Bowiem jedynym właścicielem SSA jest stowarzyszenie ZKŻ. Funkcjonuje ono do dzisiaj.
    Masz zerowe pojęcie o spółkach, jak funkcjonują, na jakiej podstawie. DYLETANT
    Na jakiej podstawie spółka dziedziczy długi właściciela?
    Najlepiej przytoczyć odpowiedni art i ustawę a nie co się tobie wydaje
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  21. Powrót do góry    #4204
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Myślałem, że udzielanie się na www.SportsBoard.pl to dla mnie temat zamknięty, a tymczasem dziś wieczorem rozdzwonił się mój telefon i kilka osób poprosiło o ratowanie dobrego imienia Falubazu. Z zielonogórskim klubem nie jest mi ostatnio "po drodze" i jego dobrym imieniem mało się przejmuję (zaleźli mi nieźle za skórę, więc żadnych zobowiązań nie mam - za to w drugą stronę jest już inaczej), jednak podniesiona przez jednego z rozmówców kwestia "prostowania" błędnego postrzegania historii "czarnego sportu" spowodowała mój chwilowy powrót na forum.

    O ile Mariusz znany jest z pisania bzdur i stawiania sobie tym samym adekwatnej laurki, o tyle z trwogą zauważam, że przez ostatnie półtora roku równają do jego poziomu takie Asy tego forum jak drozd czy Semen. Szkoda, bo pamiętam, że to jedne z rozsądniejszych osób na SB. Wytłumaczeniem mogłoby być jedynie pisanie w stanie wskazującym na spożycie lub udostępnienie konta osobom trzecim...

    Ale wróćmy do meritum mojego powrotu...

    Po sezonie 1994 i spadku KS MORAWSKI Zielona Góra do II Ligi nie miał miejsca "wałek" w postaci zakończenia działalności przez jeden twór i powstanie innego. W Zielonej Górze istnieje ciągłość klubowa od 1957 roku - zmieniali się jedynie sponsorzy, zwani wcześniej zakładami patronackimi. LPŻ, Zgrzeblarki, Falubaz, Morawski, Polmos-Beram, Polmos itd. to wciąż jeden i ten sam klub. Ani na moment w strukturach PZM nie było zmiany, o której Semen i drozd piszą. Jeżeli komuś brakuje wiedzy z zakresu realiów sportu żużlowego oraz niezbędnego minimum logicznego myślenia - niech dalej pisze o "powstaniu nowego klubu" po spadku w 1994 roku. Zanim jednak do końca się ta osoba ośmieszy - proponuję, by zajrzała do oficjalnych dokumentów. Lepiej poświęcić trochę czasu na lekturę niż stracić wiarygodność.

    Mam tę przewagę nad Semenem i drozdem, że w latach 80-tych i 90-tych byłem dość blisko klubu (osobiście znałem zarówno zawodników jak i niektórych działaczy) a z racji dziennikarskich obowiązków zyskałem też dostęp do wiarygodnych dokumentów. Przekazy ustne stanowią z faktami jedną całość.

    Jeżeli ktoś nadal chce fałszywie trąbić, to czekam na konkretne zarzuty (o faktach litościwie przemilczę), które nie mają szans na obronę.

    Dobranoc.

  22. Powrót do góry    #4205
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Cytat Zamieszczone przez ananasek_vel_oman Zobacz posta
    Masz zerowe pojęcie o spółkach, jak funkcjonują, na jakiej podstawie. DYLETANT
    Na jakiej podstawie spółka dziedziczy długi właściciela?
    Najlepiej przytoczyć odpowiedni art i ustawę a nie co się tobie wydaje
    Hmm, załóżmy, że jesteś właścicielem kilku spółek. Nagle zaliczasz plajtę, wpadasz w ogromne zobowiązania. Jak myślisz ? Zlicytują Ci twoją własność ? Czy pozwolą nadal korzystać z dochodów tych spółek a długi puszczą w niepamięć ?

    To miałem na myśli pisząc, ze :

    Reasumując, w przypadku ZG nie ma znaczenia który z podmiotów miałby długi. Bowiem jedynym właścicielem SSA jest stowarzyszenie ZKŻ.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  23. Powrót do góry    #4206
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    drozd



    Ja pindole. Nawet Tobie trzeba tłumaczyć podstawowe kwestie. A wydawało się, żeś oblatany człek. A Ty zwykły plotkarz i pieniacz jesteś.

    Przecież nikt nie twierdzi, ze Morawski nie zbankrutował. Bo zbankrutował. Tyle, ze nie klub sportowy a wykitowały interesy Morawskiego. Co było powodem jego odejścia z żużla. Tutaj trzeba pamiętać, że wtedy Morawski miał klub żużlowy w ZG na własność. Więc teraz powiedz mi mądralo, w jaki sposób ten klub miałby wystartować w rozgrywkach, skoro właściciel zwinął interes ? Były dwa rozwiązania. Jedno, musiałby znaleźć się chcący kupić od niego ten klub, zarejestrować go dalej jako prywatny podmiot, i wtedy mógłby startować. Drugie wyjście to założyć stowarzyszenie. Co też uczyniono. I gdzie tutaj widzisz jakiś celowy wałek ? I w jednym i drugim przypadku musiał powstać nowy podmiot prawny. Prawdą jest, ze w 1995 roku, groziło nam, ze nie będzie żużla w ZG w ogóle. Ale prawdą jest też fakt, że niemal w ostatniej chwili udało się znaleźć spółkę Beram oraz namówić do sponsoringu zielonogórski Polmos. Zbychu oddał klub za przysłowiową złotówke (za taką samą złotówkę go brał).

    I gdzie tutaj widzisz wałek ? I najważniejsze, gdzie tutaj widzisz ucieczke klubu przed spłacaniem należności Morawskiego ? W ogóle to może Ty masz jakieś informacje, ile i komu nie spłacił ZKŻ ? Bo to jest meritum sprawy.
    No ja jestem ciekaw tych długów. Na pewno kolega znawca Semen nas za chwilę oświeci ile to obiecanej kasiory Zbychu nie zapłacił Nilsenowi czy Hence na podstawie "kontraktów" i jak to musieliśmy robić wały a la Czewa żeby wystartować w rozgrywkach.
    Ludzie, to była inna epoka, o czym tu w ogóle gadać. Zbychu przyjeżdżał z reklamówką zielonych, nie było żadnych faktur, nie spisywano szczegółowych umów a większość spraw załatwiano na gębę a jak mecz nie szedł to się załatwiało tematy jak ze szlachetnym i niesprzedajnym Apatorem w meczu w Zielonej w 1991 r. Pamiętacie to 45-45 hę ? Toruńskiemu klubowi po tym mecz przybyło parę motorów na wyposażeniu a i Per z Nahlinem nie zbiednieli od tych 5-1 w 14 i 15 biegu ...

    Zapewne wielu zawodników nie dostało kasy, którą im Zbychu obiecywał (on wiele i wszystkim obiecywał), ale wtedy taki zawodnik po prostu nie przyjeżdżał na mecz (vide Henka i mecz w ZG z Bydgoszczą, albo Ricki który w 93 przyjechał do nas ze 3-4 razy bo na więcej nie było kasy). Rolowania długów nie było bo i zaufanie do klubu i Zbycha było wtedy zerowe. ZKŻ powstał, bo coś trzeba było powołać na zgliszczach jakie zostawił Zbychu. Przecież klub nie mógł wystartować w sezonie 1995 pod szyldem "KS MORAWSKI". Całe szczęście, że na koniec zachował się w porządku i oddał klub za darmo. Jakby się uparł to nie byłoby już speedwaya w Zielonej.
    Koniec końców ja tam Zbycha dobrze wspominam. Sentyment jest, ale to były dzikie czasy.
    Ostatnio edytowane przez CarlitosFalubaz ; 01-03-2015 o 23:45

  24. Powrót do góry    #4207
    Początkujący Awatar Krzyś
    Dołączył
    01-03-2015
    Postów
    5
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Dobry wieczór. To mój pierwszy post więc się przedstawię - Krzysztof z Torunia.
    Koledzy, jaki ma sens dyskusja o jakiś długach sprzed x lat ? Nie dość że nie na temat tego wątku(przepraszam, kot w pierwszym poście raczej nie powinien pouczać starą gwardię) to w dodatku każdy ma coś za uszami. Nam się w 2006 gdy byliśmy w czarnej du...e przyfarcił Karkosik, ale nie każdy miał tyle szczęścia.
    Faktem jest że znikąd przepis o rocznej karencji się nie wziął. I na miejscu kolegów z Gdańska i Częstochowy nie szukałbym problemu w tym przepisie, tylko w jego rozwinięciu o "porozumienie" z PZM. Dlaczego PZM ma decydować, kto spłaci 10% a kto 90% ? I czy tylko polskich czy również zagranicznych rajderów ? Kryteria powinny być równe dla wszystkich.
    Przez tą furtkę o "porozumieniu z PZM" SCKM wtopiło kasę na przygotowanie się do sezonu 2015. Zaś SGKŻ być może straciło(oby nie) szansę na układ z zawodnikami.
    Rok nie wyrok, jest liga juniorów i inne turnieje. A kuracja szokowa jest potrzebna żeby wyplenić chciejstwo prezesów. Wywalić przepis o porozumieniu z PZM i albo klub się dogada z zawodnikami(wszystkimi) albo będzie musiał odpokutować roczną karencją.
    Ostatnio edytowane przez Krzyś ; 02-03-2015 o 01:18

  25. Powrót do góry    #4208
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    AlterEgo

    Och Ty wszystkowiedzący guru. Problem tylko z Tobą jest taki, że masz muchy w nosie. A to pewnie skutkuje tym, iż obrażasz się z byle powodów, rozkapryszony jesteś jak Doda. Ale dosyć tych uprzejmości i przejdźmy do rzeczy.

    Ale wróćmy do meritum mojego powrotu...

    Po sezonie 1994 i spadku KS MORAWSKI Zielona Góra do II Ligi nie miał miejsca "wałek" w postaci zakończenia działalności przez jeden twór i powstanie innego. W Zielonej Górze istnieje ciągłość klubowa od 1957 roku - zmieniali się jedynie sponsorzy, zwani wcześniej zakładami patronackimi. LPŻ, Zgrzeblarki, Falubaz, Morawski, Polmos-Beram, Polmos itd. to wciąż jeden i ten sam klub. Ani na moment w strukturach PZM nie było zmiany, o której Semen i drozd piszą. Jeżeli komuś brakuje wiedzy z zakresu realiów sportu żużlowego oraz niezbędnego minimum logicznego myślenia - niech dalej pisze o "powstaniu nowego klubu" po spadku w 1994 roku. Zanim jednak do końca się ta osoba ośmieszy - proponuję, by zajrzała do oficjalnych dokumentów. Lepiej poświęcić trochę czasu na lekturę niż stracić wiarygodność.
    Według mnie to "ciągłość klubowa" nie zmienia postaci rzeczy, ze Morawski był prywatnym właścicielem klubu. A to, ze był prywatnym właścicielem potwierdził mi osobiście w 1991 roku. Potwierdza to również wikipedia, oto fragment:

    W 1991 roku klub przejmuje zielonogórski biznesmen Zbigniew Morawski. Klub pod nową nazwą pochodzącą od nazwiska właściciela „Morawski Speedway Team” już w pierwszym sezonie zdobywa mistrzostwo Polski, a na stadionie w Zielonej Górze odbywają się niezwykle ciekawe imprezy, m.in. rewanż za finał mistrzostwa świata par na żużlu oraz mecz drużynowych mistrzów swoich krajów – Morawskiego i brytyjskiego Wolverhampton.
    I tak sobie myślę, że skoro klub za Morawskiego był prywatnym podmiotem, a potem, po plajcie właściciela, był już stowarzyszeniem, to mi wychodzi, ze pod względem prawnym był to nowy podmiot. Co wcale mogło nie przeszkadzać aby zachować ciągłość klubową. Bo jedno z drugim nie koliduje. Jak Ty byś kupił klub od Morawskiego to ciągłość klubowa również byłaby zachowana. Ale nazwa firmy (klubu) byłaby już inna. W PZM-cie miałbyś zachowaną ciągłość klubową. Ale w rejestrze sądowym figurowałbyś już jako inna firma. Stąd moje przekonanie, że jednak nastąpiła formalna zmiana, która spowodowała powstanie nowego tworu prawnego, w postaci stowarzyszenia ZKŻ.

    Co nie zmienia faktu, ze Semen i drozd, pieprzą trzy po trzy, pisząc o wałku. Bo nie ucieczka przed długiem była powodem powstania nowego podmiotu a wymóg formalny.

    P.s
    No chyba, ze Zbychu mnie ściemniał i nie był właścicielem klubu. Wtedy wyprowadź mnie z błędu. Tylko proszę, przestań już strzelać fochy i nie noś tak wysoko głowy
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 02-03-2015 o 00:38
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  26. Powrót do góry    #4209
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Hmm, załóżmy, że jesteś właścicielem kilku spółek. Nagle zaliczasz plajtę, wpadasz w ogromne zobowiązania. Jak myślisz ? Zlicytują Ci twoją własność ? Czy pozwolą nadal korzystać z dochodów tych spółek a długi puszczą w niepamięć ?

    To miałem na myśli pisząc, ze :
    O boshe, boshe, boshe
    Kazdy kto ma choc minimalne pojecie o spolkach prawa handlowego to lezy i kwiczy albo boki zrywa.
    Wez lepiej juz chlopie nic w tym temacie nie pisz, bo co rusz to lepszy kwiatek.

    Odpowiadajac - nie, nie zlicytuje majatku, choc to tez zalezy jaka to spolka. Czasem tylko do wysokosci wkladu.
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  27. Powrót do góry    #4210
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Cytat Zamieszczone przez ananasek_vel_oman Zobacz posta
    O boshe, boshe, boshe
    Kazdy kto ma choc minimalne pojecie o spolkach prawa handlowego to lezy i kwiczy albo boki zrywa.
    Wez lepiej juz chlopie nic w tym temacie nie pisz, bo co rusz to lepszy kwiatek.

    Odpowiadajac - nie, nie zlicytuje majatku, choc to tez zalezy jaka to spolka. Czasem tylko do wysokosci wkladu.
    Nie bądź Semen, czytaj i próbuj zrozumieć co czytasz.

    Albo nie, wiesz co. Ty zrywaj boki sobie, jak lubisz. A ja będę udawał, ze Ciebie tutaj nie ma.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  28. Powrót do góry    #4211
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Cytat Zamieszczone przez AlterEgo Zobacz posta



    Po sezonie 1994 i spadku KS MORAWSKI Zielona Góra do II Ligi nie miał miejsca "wałek" w postaci zakończenia działalności przez jeden twór i powstanie innego. W Zielonej Górze istnieje ciągłość klubowa od 1957 roku - zmieniali się jedynie sponsorzy, zwani wcześniej zakładami patronackimi. LPŻ, Zgrzeblarki, Falubaz, Morawski, Polmos-Beram, Polmos itd. to wciąż jeden i ten sam klub. Ani na moment w strukturach PZM nie było zmiany, o której Semen i drozd piszą. Jeżeli komuś brakuje wiedzy z zakresu realiów sportu żużlowego oraz niezbędnego minimum logicznego myślenia - niech dalej pisze o "powstaniu nowego klubu" po spadku w 1994 roku. Zanim jednak do końca się ta osoba ośmieszy - proponuję, by zajrzała do oficjalnych dokumentów. Lepiej poświęcić trochę czasu na lekturę niż stracić wiarygodność.
    Z całym szacunkiem dla Twojej Osoby i twojej przeogromnej wiedzy na temat żużla.
    Zgodzę sie , że ZKŻ był kontynuatorem tradycji KS Falubaz przemianowanego później na Morawskiego.
    Kompletnie nie pasuje mi tłumaczenie, że to ten sam klub. Skoro chciano odciąć się od Morawskiego wystarczyło usunąć jego nazwisko z nazwy zostawić KS i dodać nazwy nowych sponsorów.
    Piszesz o dokumentach, napisz jakie to dokumenty bo brzmi to enigmatycznie.
    Co byś nie mówił, Morawski wszystkiego nie pospłacał, a ZKŻ też nie zrobił tego za nie go w 100%.
    Przypuszczam, że wiele z tych zobowiązań było poza klubem, może nawet na gębę jak ktoś pisał.

    ... i jeszcze jedno:
    Nie pamiętam dokładnie, ale wydaje mi się, że było tak jak pisał o Morawskim Carlitos:

    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz
    Całe szczęście, że na koniec zachował się w porządku i oddał klub za darmo. Jakby się uparł to nie byłoby już speedwaya w Zielonej.
    To tym bardziej potwierdzałoby, że gdyby zamierzano wszystko po nim pospłacać niepotrzebne byłoby wymyślanie Zielonogórskiego Klubu Żużlowego.

    Mariusz pisze o wymogu formalnym. Przepraszam bardzo jaki niby wymóg?
    ZKŻ wystartował w najniższej klasie rozgrywkowej. W tamtych czasach nie było żadnych przepisów mówiących, że trzeba coś spłacać po poprzednim klubie lub że nie można korzystać z toru po takim klubie. Nie musieli nawet przejmować klubu od Morawskiego mogli sobie wystartować jako nowy podmiot jak piszesz i tak według mojej wiedzy było.
    Jeśli kogoś spłacili to tylko tych których musieli, aby w ZG żużel mógł dalej funkcjonować,

    Być może Alterego ma rację pisząc o jakiś dokumentach, ale znając realia tamtych czasów, to nikt się wtedy tym nie przejmował. Rejestrowali nowe stowarzyszenie i wio jechali od nowa, często nawet startowali dalej w najwyższej klasie rozgrywkowej (tu na legalu mogli zacząć w drugiej lidze).
    Byłby to jak na tamte czasy kompletny ewenement. W co wierzyć mi się nie chce.

    ... i może się ośmieszam kolego Alterego, ale to co przedstawiasz absolutnie nie przystaje do ówczesnych standardów.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 02-03-2015 o 07:20
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  29. Powrót do góry    #4212
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,135
    Kliknij i podziękuj
    6,524
    Podziękowania: 8,861 w 4,875 postach
    Moglibyscie uzgodnic wspolne stanowisko,bo dalej nie wiem czy zielonogorcow nazywac przekretasami czy nie.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  30. Powrót do góry    #4213
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Zadalem proste pytanie: na jakiej podstawie spolka dziedziczy dlugi swojego wlasciciela.

    Prosilem zebys wskazal umocowania prawne.
    Nie potrafiles wskazac.
    Bo nie ma takich zapisow.
    Sa szczegolne przypadki kiedy wlasciciel spolki odpowiada swoim majatkiem.
    W przypadku spolek klubow zuzlowych odpowiada zarzad jesli nie zlozy w odpowiednim czasie wniosku o upadlosc.
    W przypadku paru innych rodzajow spolek odpowiada sie do wysokosci udzialow/wkladu wlasnego.
    W pozostalych typu z o.o. (OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOSCIA) nie odpoiwadasz swoim majatkiem.

    Bardzo duze uproszczenie to co wyzej napisalem. Ale moze pojmiesz.
    I skonczysz pisac bzdury.
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  31. Powrót do góry    #4214
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,660
    Kliknij i podziękuj
    7,785
    Podziękowania: 7,385 w 4,353 postach
    Ja poddaje pod watpliwosc wszelkie dokumenty z przelomu 80/90i lat transformacji. No, ale ja spiskowcem jestem wiec to normalne.

    Jestem tylko ciekaw, czy tak chetnie by do kolegi AlterEgo dzwonili koledzy by stanal w obronie Polski. Czy wy tam macie tylko ten Falubaz w waszym zyciu?
    Ktos cos napisal zlego o Falubazie na.. forum internetowym a Alterowi juz cala Polska na......dala
    Ostatnio edytowane przez j-rules ; 02-03-2015 o 09:09
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  32. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    Buszmen (02-03-2015), Sofold (03-03-2015), kingpin (02-03-2015)

  33. Powrót do góry    #4215
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    ... i jeszcze jedno:
    Nie pamiętam dokładnie, ale wydaje mi się, że było tak jak pisał o Morawskim Carlitos:


    (...)
    To tym bardziej potwierdzałoby, że gdyby zamierzano wszystko po nim pospłacać niepotrzebne byłoby wymyślanie Zielonogórskiego Klubu Żużlowego.
    Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem co napisałem. Nie było żadnych oficjalnych długów które uniemożliwiłyby funkcjonowanie klubu w 1995 roku. Nie wskażesz mi żadnego niespłaconego wierzyciela, bo ich zwyczajnie nie było. Sorry ale jakiś zawodnik, któremu Zbychu po kubusiu obiecał, że jak zrobi komplet to mu da Toyotę Camry nie jest dla mnie wierzycielem klubu.
    Po prostu tak długo jak był Morawski i jego nazwisko w nazwie klubu- nie było najmniejszych szans na pozyskanie wsparcia sponsorów (przede wszystkim Polmosu) i miasta. A Zbychu kasy już wtedy nie miał, nie tylko na żużel. Dlatego gdyby wtedy się uparł i nie zgodził na przekazanie klubu za złotówkę to byłoby po żużlu w Zielonej. I gdzie tu masz analogię do Czewy czy Gdańska co ?

  34. Powrót do góry    #4216
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    1) Widzę, że już trochę inaczej piszesz. "Nie było żadnych oficjalnych długów".
    Brzmi jak w Bydgoszczy w 2003: "To nie są długi sekcji żużlowej".

    To te "nieoficjalne" chyba dalej są długami?

    2)... a gdzie ja piszę o analogii do Czewy czy Gdańska. Nie konfabuluj.

    3) Powtarzacie jak mantrę, że trzeba było zmienić nazwę klubu, bo nazwa odstraszała.
    To po jaką cholerę powołano ZKŻ, przecież wystarczyło zostawić KS w spokoju i wywalić tylko nazwisko Morawski.
    Mógł dalej istnieć KS, z nowymi sponsorami nazwa wyglądałaby tak:

    Klub Sportowy Polmos-Beram Zielona Góra.

    Jest tu jakieś odstraszanie Morawskim? Ba, nawet bliżej tradycji Falubazu czy Zgrzeblarek.

    4) Wiecie swoje, a ja swoje.
    Być może AlterEgo przekonałby mnie jakimś konkretnym dokumentem. Wątpię jednak żeby istniał taki, który potwierdza to, że KS Morawski zmienił tylko nazwę na ZKŻ i dalej jest to ten sam podmiot.
    Zresztą nawet i to nie przesądza sprawy, w obliczu tego w jaki sposób Morawski zawierał umowy.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 02-03-2015 o 13:38
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  35. Powrót do góry    #4217
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Mariusz pisze o wymogu formalnym. Przepraszam bardzo jaki niby wymóg?
    ZKŻ wystartował w najniższej klasie rozgrywkowej. W tamtych czasach nie było żadnych przepisów mówiących, że trzeba coś spłacać po poprzednim klubie lub że nie można korzystać z toru po takim klubie. Nie musieli nawet przejmować klubu od Morawskiego mogli sobie wystartować jako nowy podmiot jak piszesz i tak według mojej wiedzy było.
    Jeśli kogoś spłacili to tylko tych których musieli, aby w ZG żużel mógł dalej funkcjonować,
    Wymóg prawny. Mówi Ci to coś ? Skoro klub był prywatną własnością Morawskiego a ten zrezygnował z tego klubu to jak klub miał wystartować w rozgrywkach ? Jako jaki podmiot ? Przecież musiała zmienić się forma własności klubu. Z prywatnej na stowarzyszenie. Trzeba było je zarejestrować w sądzie. Co też uczyniono. Trzeba to było zrobić po to aby klub mógł normalnie funkcjonować. Aby mógł założyć konto w banku, aby mógł płacić przelewem, aby można było zgłosić go do rozgrywek. Nazwa klubu jest sprawą drugorzędną. Wybrano ZKŻ (bo coś musiano wybrać) plus nazwa ewentualnego sponsora. I chwała Zbychowi za to, ze zrobił (oddał klub) w miarę szybko. Inaczej mógłby się tym klubem zainteresować syndyk masy upadłościowej.

    Ananasek_

    Nie jestem i nigdy nie byłem żadnym szpecem od spółek. Tak samo jak nie wiedziałem kto to jest Rutenka, puki niejaki Buszmen nam tego nie ogłosił .Moja wiedza na ten temat ogranicza się do wiedzy przeciętnego Kowalskiego. Jednak pisząc coś takiego:

    w przypadku ZG nie ma znaczenia który z podmiotów miałby długi. Bowiem jedynym właścicielem SSA jest stowarzyszenie ZKŻ. Funkcjonuje ono do dzisiaj.
    twierdzę, że jest bez różnicy czy u nas zbankrutuje (nie daj boże) stowarzyszenie czy SSA. Skutek będzie ten sam. Upadek klubu. Zaprzeczysz ?

    Semen

    2) Powtarzacie jak mantrę, że trzeba było zmienić nazwę klubu, bo nazwa odstraszała.
    To po jaką cholerę powołano ZKŻ, przecież wystarczyło zostawić KS w spokoju i wywalić tylko nazwisko Morawski.
    Mógł dalej istnieć KS, z nowymi sponsorami nazwa wyglądałaby tak:

    Klub Sportowy Polmos-Beram Zielona Góra.
    A ten dalej bredzi. Skoro trzeba było (wymóg prawny) zmienić formę własności klubu (z prywatnej na stowarzyszenie) to jakie znaczenia ma sama nazwa nowego podmiotu ? Przypomnę, ze stara nazwa, prywatnego klubu brzmiała "Morawski Speedway Team". Nazwa stowarzyszenia to ZKŻ/nazwa sponsora.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 02-03-2015 o 13:41
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  36. Powrót do góry    #4218
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,269
    Kliknij i podziękuj
    6,242
    Podziękowania: 2,007 w 1,238 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    1) Widzę, że już trochę inaczej piszesz. "Nie było żadnych oficjalnych długów".
    Brzmi jak w Bydgoszczy w 2003: "To nie są długi sekcji żużlowej".

    To te "nieoficjalne" chyba dalej są długami?

    2)... a gdzie ja piszę o analogii do Czewy czy Gdańska. Nie konfabuluj.

    3) Powtarzacie jak mantrę, że trzeba było zmienić nazwę klubu, bo nazwa odstraszała.
    To po jaką cholerę powołano ZKŻ, przecież wystarczyło zostawić KS w spokoju i wywalić tylko nazwisko Morawski.
    Mógł dalej istnieć KS, z nowymi sponsorami nazwa wyglądałaby tak:

    Klub Sportowy Polmos-Beram Zielona Góra.

    Jest tu jakieś odstraszanie Morawskim? Ba, nawet bliżej tradycji Falubazu czy Zgrzeblarek.

    4) Wiecie swoje, a ja swoje.
    Być może AlterEgo przekonałby mnie jakimś konkretnym dokumentem. Wątpię jednak żeby istniał taki, który potwierdza to, że KS Morawski zmienił tylko nazwę na ZKŻ i dalej jest to ten sam podmiot.
    Zresztą nawet i to nie przesądza sprawy, w obliczu tego w jaki sposób Morawski zawierał umowy.

    Nadal nie wiemy komu i ile zalegał Falubaz w tamtym okresie i czyje roszczenia były powodem rzekomego wałku ze zmianą nazwy klubu. Potrafisz odpowiedzieć konkretnie na te pytania ? Wymagasz dokumentów od innych, przedstaw swoje
    Ostatnio edytowane przez kapitan bomba ; 02-03-2015 o 13:44

  37. Powrót do góry    #4219
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Mariusz przecież w tamtych czasach można było bez problemów zgłosić nowy klub do drugiej ligi, nawet wtedy gdy w tym samym mieście istniał inny.
    Zdaje się, że w Rzeszowie taka sytuacja miał miejsce. Była Stal i zgłoszono jeszcze Interpolan.
    Nie potrzeba było przejmowania klubu od Morawskiego. To mit.

    bomba, nie wymagam, AlterEgo sam wyjechał z tymi dokumentami i może rzeczywiście jest w nich coś co moje zdanie zmieni. Nic ponadto nie pisałem.

    Nie mam żadnych dokumentów KS Morawski ani ZKŻ. Zresztą dziwne byłoby gdybym miał, nie uważasz?



    Mam jednak jakąś wiedzę na ten temat. Wiedzę pochodzącą z ZG od ludzi , którzy wtedy byli w klubie. Tylko tyle i aż tyle.

    EDIT:
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz
    Przypomnę, ze stara nazwa, prywatnego klubu brzmiała "Morawski Speedway Team".
    No nie jestem pewien, bo wydaje mi się , że w nazwie klubu był dalej:

    Klub Sportowy
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 02-03-2015 o 13:59
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  38. Powrót do góry    #4220
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Mariusz przecież w tamtych czasach można było bez problemów zgłosić nowy klub do drugiej ligi, nawet wtedy gdy w tym samym mieście istniał inny.
    Zdaje się, że w Rzeszowie taka sytuacja miał miejsce. Była Stal i zgłoszono jeszcze Interpolan.
    Nie potrzeba było przejmowania klubu od Morawskiego. To mit.
    Błądzisz. Trzeba było przejąć klub od Morawskiego. Chociażby po to aby zachować ciągłość klubową w PZM-cie. Skutkuje to np. tym, ze dzisiaj możemy mówić, ze Falubaz ma na swoim koncie 7 tytułów DMP na żużlu. Jeśliby ta ciągłość została przerwana w 1995 roku to moglibyśmy powiedzieć, ze dzisiaj ten klub ma trzy tytuły DMP na żużlu. To od strony formalnej.

    Widzę, że wciąż szukasz argumentów na swoją tezę, że ZKŻ powstał tylko po to aby uciec od długów. Bo tak Ci się wydaje. A to fałszywe twierdzenie. Wrzucasz wszystkich do jednego worka. A tymczasem żaden z zawodników nie zgłaszał do PZM czy GKSŻ, że Morawski czy potem ZKŻ, zalega mu jakieś pieniądze. Jeśliby tak było mielibyśmy jakieś ślady w postaci ówczesnych doniesień medialnych.

    No nie jestem pewien, bo wydaje mi się , że w nazwie klubu był dalej:

    Klub Sportowy
    Załóżmy przez chwilę, ze tak było, że był w nazwie "Klub Sportowy". i co to twoim zdaniem zmienia w spornym temacie ? Dosłownie nic. Zmieniła się forma własności klubu. Z prywatnej na stowarzyszenie. Czyli od strony prawnej powstał nowy podmiot. Bo musiał powstać. Tak nakazywało prawo.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 02-03-2015 o 14:38
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  39. Powrót do góry    #4221
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    "Załóżmy..."

    Ty nawet nie znasz pełnej nazwy tamtego klubu, a chcesz dyskusję prowadzić.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  40. Powrót do góry    #4222
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    "Załóżmy..."

    Ty nawet nie znasz pełnej nazwy tamtego klubu, a chcesz dyskusję prowadzić.
    I znowu spychasz dyskusję na inny temat, uciekasz od meritum. I jak z tobą dyskutować ?

    A miałeś napisać, co by to zmieniło w naszym sporze, jak by w nazwie było (lub nie było) "Klub Sportowy" ? Po co w ogóle poruszasz kwestię nazwy klubu ? Skoro chcesz udowodnić swoja tezę to wystarczy powiedzieć, ze temu czy tamtemu, nie oddano, tytle to a tyle, kasy.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  41. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Mariusz za jego przydatny post!

    kapitan bomba (02-03-2015)

  42. Powrót do góry    #4223
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Widzę, że nadal nie nauczyliście się, że z Mariuszem się nie dyskutuje. Mariusza się przemilcza. On sam nie za bardzo wie, co pisze i najpierw próbuje mnie sprowadzić do znanego sobie piwnicznego poziomu:
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    AlterEgo

    Och Ty wszystkowiedzący guru. Problem tylko z Tobą jest taki, że masz muchy w nosie. A to pewnie skutkuje tym, iż obrażasz się z byle powodów, rozkapryszony jesteś jak Doda. Ale dosyć tych uprzejmości i przejdźmy do rzeczy.
    ... by za chwilę utopić się w swoich własnych scenariuszach:
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Według mnie to "ciągłość klubowa" nie zmienia postaci rzeczy, ze Morawski był prywatnym właścicielem klubu. A to, ze był prywatnym właścicielem potwierdził mi osobiście w 1991 roku. Potwierdza to również wikipedia, oto fragment:
    ... zapominając, że notkę w Wikipedii może stworzyć nawet przedszkolak...
    A na koniec Mariusz przygotowuje przyczółek pod rejteradę z placu boju:
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No chyba, ze Zbychu mnie ściemniał i nie był właścicielem klubu. Wtedy wyprowadź mnie z błędu. Tylko proszę, przestań już strzelać fochy i nie noś tak wysoko głowy
    Zawsze będzie mógł napisać, że miał co innego na myśli, tylko nikt nie zrozumiał kontekstu jego wypowiedzi.

    Co do transformacji Falubaz-Morawski-Polmos/Beram to podtrzymuję to, co wyżej napisałem, bo z faktami walczy tylko Mariusz - ja nie mam zamiaru!

  43. Powrót do góry    #4224
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Alter, czy Mariusz jak chcecie to sie bawcie w dokumenty, papiery, wspolnie lapcie stopa do Warszawy itd. Mnie to niepotrzebne. Mnie wystarczy, ze Morawski nie placil krajowym w 1993 roku. problemy zaczely sie juz jesienia 92. 94 to byla degrengolada. Nie bede wnikal kto kiedy sie w co przepoczwarzał, bo niby ciagle to byl ten sam klub. Sukcesy i wyniki wszyscy do dzis zapisuja na jedno konto.

    FAKT jest taki, ze Morawski nie placil zuzlowcom wiele miesiecy, kazdy o tym mowil i pisal. Łacznie z zuzlowcami z ZG i Morawskim, a ja po 20 latach bede wam dokumenty wskazywal. Eldorado padlo. Jak dobrze pamietam chcieli juz prad odcinac. Zima zmienilo sie tylko z KS na ZKZ, zebrali budzet od zera, Huszcza i reszta przymknela oko na dlugi, bo w zasadzie co mieli innego zrobic? I jechali dalej. Juz to widze jak ZKZ Polmos Beram spłaca dlugi siegajace 1992 roku.

    To byly dzikie czasy, wiele spraw niewyjasnionych, niesprecyzowanych przepisami, ustawami, regulaminami itd. Co nie zmienia faktu, ze do niedawna tego typu walki byly udzialem wielu klubow w Polsce. Z KSM zrobili KSN i mozna jechac.

    Skoro Morawski to byl inny klub to dlaczego zaczynal w 1 lidze w 1991 roku? I tak mozna w kolko macieja dyskutowac z Wami wielkimi obronacmi lokalnych swietosci. Ostatnio przerabiam to na fejsie z Czestochowa i jak grochem o scianę. Jedynie obelg mozna sie naczytac pod wlasnym adresem.
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 02-03-2015 o 19:14

  44. Powrót do góry    #4225
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Błądzisz. Trzeba było przejąć klub od Morawskiego. Chociażby po to aby zachować ciągłość klubową w PZM-cie. Skutkuje to np. tym, ze dzisiaj możemy mówić, ze Falubaz ma na swoim koncie 7 tytułów DMP na żużlu. Jeśliby ta ciągłość została przerwana w 1995 roku to moglibyśmy powiedzieć, ze dzisiaj ten klub ma trzy tytuły DMP na żużlu. To od strony formalnej.
    Większej bzdury dawno nie słyszałem. Co to jest ciągłość klubowa w PZM-ocie? Że niby na ten przykład dzisiejszy Rybnik nie może mówić, że zdobył 12 DMP? PZM-ot mu zabrania?

    Wymóg prawny. Mówi Ci to coś ? Skoro klub był prywatną własnością Morawskiego a ten zrezygnował z tego klubu to jak klub miał wystartować w rozgrywkach ? Jako jaki podmiot ? Przecież musiała zmienić się forma własności klubu. Z prywatnej na stowarzyszenie. Trzeba było je zarejestrować w sądzie. Co też uczyniono. Trzeba to było zrobić po to aby klub mógł normalnie funkcjonować. Aby mógł założyć konto w banku, aby mógł płacić przelewem, aby można było zgłosić go do rozgrywek. Nazwa klubu jest sprawą drugorzędną. Wybrano ZKŻ (bo coś musiano wybrać) plus nazwa ewentualnego sponsora.
    Coś mi nie gra w tej układance. Skoro z publicznego KS-u mógł się stać prywatnym Morawskim, to czemu w drugą stronę to nie mogło zadziałać po tych całych akcjach? Trzeba by kogoś obeznanego, który powiedziałby co to znaczy, że stowarzyszenie stało się prywatne.

    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Po prostu tak długo jak był Morawski i jego nazwisko w nazwie klubu- nie było najmniejszych szans na pozyskanie wsparcia sponsorów (przede wszystkim Polmosu) i miasta.
    To samo. Skoro przed Morawskim był KS, to czemu nie mogło być po?

    I najsłabszy punkt tej układanki. Skoro coś musiano wybrać, to czemu nie wybrano tradycyjnej nazwy KS tylko jakiś nowy twór ZKŻ? Wmawiaj sobie, że bez powodu...

    Cytat Zamieszczone przez kapitan bomba Zobacz posta
    Nadal nie wiemy komu i ile zalegał Falubaz w tamtym okresie i czyje roszczenia były powodem rzekomego wałku ze zmianą nazwy klubu. Potrafisz odpowiedzieć konkretnie na te pytania ? Wymagasz dokumentów od innych, przedstaw swoje
    A wiemy kto został bez kasy po transformacjach BKS - BTŻ? Nie przeszkadza to jednak w forowaniu wyroków

    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    EDIT: Żebyś nie myślał, że jestem nawiedzony na punkcie klubu z Torunia, jak niektórzy tu uważają. W naszym klubie też działy się cuda. Na szczęście poważne sprawy dotyczyły w zasadzie tylko lat 2004-2006 i Karkosik wszystko to spłacił...
    O ile w tym wątku się z Tobą zgadzam to tu popłynąłeś "Oczywistym jest, że każdy ma niespłacone długi. Każdy. No oprócz Torunia"

    Cytat Zamieszczone przez ananasek_vel_oman Zobacz posta
    Kogo Rybnik splacal?
    Cytat Zamieszczone przez szyba213 Zobacz posta
    Ale już Speedway Polonia długów Polonii nie spłacała?...
    Sory za późną odpowiedź, ale nie wchodzę tu codziennie. Widzę, że jak się nie napisze jak krowie na rowie to udają, że nie wiedzą o co chodzi. Od momentu wprowadzenia tego przepisu przed zadaniem spłacenia długów poprzednika stanęła Victoria Piła, która musiała spłacić długi Speedway Polonii, oraz ROW Rybnik, który musiał spłacić długi ŻKS ROW-u. Wcześniej tego wymogu nie było, więc nie spłacano. Od kiedy wymóg jest, to te kluby spłaciły. Jaśniej nie potrafię.
    Ostatnio edytowane przez vicar ; 02-03-2015 o 19:58
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  45. Powrót do góry    #4226
    Stały bywalec Awatar FIS
    Dołączył
    12-01-2003
    Postów
    522
    Kliknij i podziękuj
    39
    Podziękowania: 18 w 11 postach
    Czuje, że ten spór utnie dopiero pierwsza kolejka ligi w kwietniu...
    Wszyskie przemyślenia są własne, za ewentualną zbieżność autor nie ponosi odpowiedzialności

    Tolerancja i obiektywizm

  46. Powrót do góry    #4227
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Cytat Zamieszczone przez drozd Zobacz posta
    Mnie wystarczy, ze Morawski nie placil krajowym w 1993 roku. problemy zaczely sie juz jesienia 92. 94 to byla degrengolada.
    Chyba nikt w ZG, poza samym Morawskim, o ile jeszcze się tam pojawia, nie twierdzi, że prezes przez 4 sezony płacił na czas. Spór w tym wątku idzie o coś innego - czy powstał w ZG nowy klub, by nie spłacać długów poprzednika? Otóż nie powstał, bo Falubaz-Morawski-Polmos/Beram to ciągłość. Kto twierdzi inaczej - ignorantem jest i basta!

    Cytat Zamieszczone przez drozd Zobacz posta
    Nie bede wnikal kto kiedy sie w co przepoczwarzał, bo niby ciagle to byl ten sam klub. Sukcesy i wyniki wszyscy do dzis zapisuja na jedno konto.
    Nie "niby" tylko "naprawdę". To wciąż był ten sam klub i żaden Semen, drozd czy Mariusz swoimi podejrzeniami tego nie zmienią.

    Cytat Zamieszczone przez drozd Zobacz posta
    FAKT jest taki, ze Morawski nie placil zuzlowcom wiele miesiecy, kazdy o tym mowil i pisal. Łacznie z zuzlowcami z ZG i Morawskim
    Zgadza się, płacił ze sporym opóźnieniem, ale spłacił prawie wszystko (debet klubowy po sezonie 1994 to niespełna 2.000.000.000 PLZ czyli 200.000 zł PLN. Oczywiście wówczas ta kasa była znacznie więcej warta, niż teraz, ale np. taki Huszcza czy Dudek trafili na listę transferową wycenieni po 3.000.000.000 PLZ a Szymkowiaka wyceniono "tylko" na 2.000.000.000 PLZ. Jedna transakcja i klub byłby na plusie, choć znacznie osłabiony.

    Cytat Zamieszczone przez drozd Zobacz posta
    Jak dobrze pamietam chcieli juz prad odcinac.
    Dobrze pamiętasz. Jeszcze wcześniej zamknięto "szkółkę" (jak widać, ta historia w różnych formach lubi się w ZG powtarzać)

    Cytat Zamieszczone przez drozd Zobacz posta
    Zima zmienilo sie tylko z KS na ZKZ, zebrali budzet od zera, Huszcza i reszta przymknela oko na dlugi, bo w zasadzie co mieli innego zrobic? I jechali dalej. Juz to widze jak ZKZ Polmos Beram spłaca dlugi siegajace 1992 roku.
    I tu wychodzi na światło dzienne Twoja ignorancja. Gdy Morawski odchodził z klubu - miał do spłaty tylko długi za 1994, bo wcześniejsze były już uregulowane.
    Po drugie: Polmos/Beram spłacał długi - wiem, bo widziałem przelewy za przeterminowane faktury i różnego rodzaju propozycje ugody jeżeli chodzi o odsetki.

    Budżet od zera...? Bzdura, ZKŻ Polmos/Beram zaczął działalność od zadłużenia na prawie 200.000 zł. Ale spłacili to rękami "Cerbera" Oczywiście, jak każdy podmiot gospodarczy, spłacali tylko to, na co dostali faktury obciążeniowe.

    Cytat Zamieszczone przez drozd Zobacz posta
    To byly dzikie czasy, wiele spraw niewyjasnionych, niesprecyzowanych przepisami, ustawami, regulaminami itd.
    Przepisy były takie same jak dziś. Jedna firma (zawodnik) wystawiała drugiej firmie (klub) fakturę za dojazd i zdobyte punkty. Inna firma (elektrownia) wystawiała klubowi swoją FV.

    Cytat Zamieszczone przez drozd Zobacz posta
    Skoro Morawski to byl inny klub to dlaczego zaczynal w 1 lidze w 1991 roku?
    Słuchaj Mariusza, to dalej będzie miał takie dylematy...
    Jeżeli poczytasz, co ja piszę, to będziesz wiedział, że Morawski to nie był nowy klub!

  47. Powrót do góry    #4228
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Wiele wyjaśniłeś. Na pewno więcej niż Mariusz. Nadal mnie jednak zastanawia dlaczego w takim razie po Morawskim nazwali klub ZKŻ, a nie KS?
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  48. Powrót do góry    #4229
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Jedna transakcja i klub byłby na plusie,
    Troche manipulujesz, bo dobrze wiesz, ze to byly mało realne pieniądze. To tak jak gdyby dzis ZG byla pod kreska 3 miliony zlotych, a Ty jako prezes po latach walisz taki o to tekst: wystawiliśmy zima 2014-2015 na sprzedaż Adama Strzelca za 3,5 mln, bo uważaliśmy z naszym pijarzysta Mariuszem, ze chłopak miał potencjał. Gdybyśmy go sprzedali, to bylibyśmy nawet na plusie. Niestety nie udało sie.

    Rzetelnie wszystko opisujesz i serdeczne dzieki, bo z tych Twoich opisów i danych wychodzi, ze to był szwindel. Cos tam spłacali, w PZM papiery załatwili, jak trzeba było nazwę zmienili, sprywatyzowali, a wszystko pod jednym szyldem ciągłości historycznej, i tak trwała radosna twórczość. Nie tylko w ZG.
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 02-03-2015 o 21:25

  49. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi drozd za jego przydatny post!

    vicar (02-03-2015)

  50. Powrót do góry    #4230
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Cytat Zamieszczone przez drozd Zobacz posta
    Troche manipulujesz, bo dobrze wiesz, ze to byly mało realne pieniądze. To tak jak gdyby dzis ZG byla pod kreska 3 miliony zlotych, a Ty jako prezes po latach walisz taki o to tekst: wystawiliśmy zima 2014-2015 na sprzedaż Adama Strzelca za 3,5 mln, bo uważaliśmy z naszym pijarzysta Mariuszem, ze chłopak miał potencjał. Gdybyśmy go sprzedali, to bylibyśmy nawet na plusie. Niestety nie udało sie.
    Pewnie, że kwoty były przesadzone, choć Kowalik też kosztował 3 mld a Krzyżaniak i Bajerski nawet po 5.
    Ale gdyby był nóż na gardle, to Huszczę za 2 mld sprzedaliby z pocałowaniem ręki w godzinę.

    Cytat Zamieszczone przez drozd Zobacz posta
    Rzetelnie wszystko opisujesz i serdeczne dzieki, bo z tych Twoich opisów i danych wychodzi, ze to był szwindel. Cos tam spłacali, w PZM papiery załatwili, jak trzeba było nazwę zmienili, sprywatyzowali, a wszystko pod jednym szyldem ciągłości historycznej, i tak trwała radosna twórczość. Nie tylko w ZG.
    Widzisz to, co chcesz widzieć, ale z "faktami" chowasz się pod łóżko. Szkoda, że nie chcesz się podzielić wiedzą na temat wałków w ZG między sezonem 1994 a 1995, tylko odszczekujesz się ze swojej zakłamanej enklawy. Cóż... widocznie pasuje Ci taki układ - pewnie wciąż patrzysz w lustro i siebie nazywasz zwycięzcą.

    Jeżeli dla Ciebie "coś tam spłacali" oznacza spłatę 100% zadłużenia, to gratuluję "wiedzy". A może oceniasz innych swoją miarą?

    Semen powoływał się na słowa kogoś z ZG o tym, że ZKŻ był powołany po to, by nie spłacać starych długów. Nijak to się ma do tego, co przez lata słyszałem z ust zawodników ("Szkoda, że wówczas nie odcięto się od długów, tylko je spłacano. Mówiliśmy działaczom, że tak będzie lepiej, że szybko wrócimy do I Ligi, ale nie słuchano nas. Wiadomo, dlaczego..."). Wiesz czyje to "gorzkie" słowa? Do dziś mam je nagrane w dyktafonie

    Wiem, wiem... To, co naprawdę działo się w ZG po spadku w 1994 roku nijak nie pasuje do Waszej teorii o tym, że każda zmiana nazwy to "wałek". Nijak nie pasuje Wam, że w tej "magicznej" Zielonej Górze nie poszli złą drogą. Nie pasuje Wam, że nie ma się do czego przyczepić. Jakie to polskie... Jak "Wieczorna Modlitwa Polaka".

    Niestety, dla Was, fakty są inne i prędzej czy później będziecie musieli się z tym pogodzić.

    Tak samo jak Mariusz z tym, że uwierzył Morawskiemu w mrzonkę o prywatnym klubie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •