Strona 142 z 142 PierwszyPierwszy ... 4292132140141142
Pokaż wyniki od 6,346 do 6,357 z 6357

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

1. Powrót do góry    #6346
    Użytkownik
    Kliknij i podziękuj
    207
    Podziękowania: 35 w 19 postach
    Cytat Zamieszczone przez pejotl3 Zobacz posta
    W kontekście sytuacji z II wyścigu meczu barażowego o Ekstraligę tak mi się nasunęło, że obecnie regulamin nie pozwala na zastąpienie zawodnika niezdolnego do jazdy w przypadku powtórki wyścigu w czwórkę (bez wskazania winnego). Uważam, że to wyjątkowo niesprawiedliwe rozwiązanie. Kolejna sprawa to kwestia zdolności do jazdy. Dziś jest (chyba) tak, że zdolności do jazdy nie można "odzyskać" w trakcie meczu, co też wydaje mi się nieżyciowe.

Gdybyśmy mieli prezesów i menagerów którzy "czują blusa" to tego idiotycznego przepisu już dawno by nie było.

Podobnie jak tego, który zabrania wstawić RT za zawodnika zastępowanego z/z. Gdyby jechał to można ale że jest kontuzjowany to nie można.

Widzicie tu jakąś logikę ? Bo ja nie.

2. Powrót do góry    #6347
    Trener Awatar vicar
    Kliknij i podziękuj
    720
    Podziękowania: 1,107 w 591 postach
    Cytat Zamieszczone przez pejotl3 Zobacz posta
    Tylko z taktycznej. Jako rezerwa zwykła może zastępować jedynie seniorów z pozycji 1-5, 9-13
    Ale to było tak, że raz junior mógł jechać za innego juniora jako RT, w dowolnym momencie (oczywiście przy 6-ciu punktach straty). Oprócz tego jesli junior uległ konutzji w biegu, z którego został wykluczony ktoś inny, to drugi junior raz mógł za niego zrobić RZ. Chyba, że coś się zmieniło.

Cytat Zamieszczone przez Staleczka 3 Zobacz posta
    Podobnie jak tego, który zabrania wstawić RT za zawodnika zastępowanego z/z. Gdyby jechał to można ale że jest kontuzjowany to nie można.

Widzicie tu jakąś logikę ? Bo ja nie.
    Też mnie to zawsze zastanawiało.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

3. Powrót do góry    #6348
    Stały bywalec
    Kliknij i podziękuj
    174
    Podziękowania: 205 w 140 postach
    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/78...nie-dps-wywiad

Jest realna opcja, by Speedway of Nations odbywało się równolegle w jednym sezonie razem z Drużynowym Pucharem Świata?

Na pewno nie w sezonie 2019.

A w przyszłości?

Możemy o tym rozmawiać i pewnie taki temat się pojawi. Zobaczymy, jak wypadnie przyszłoroczny Speedway of Nations. W sezonie 2019 ta impreza na pewno będzie w kalendarzu, a nie przewidujemy DPŚ.

Hmmm... czy mi się wydaje, czy Gorzów już miał ustaloną/podpisaną organizację DPŚ 2019?
    BKS Polonia Bydgoszcz

4. Powrót do góry    #6349
    Trener Awatar vicar
    Kliknij i podziękuj
    720
    Najbardziej mnie wk**wia ten brak jakiegoś długofalowego planu. Zamiast z góry ustalić DPŚ i SON co drugi rok, albo DPŚ raz na cztery lata, to co roku dopiero w październiku będzie podejmowana decyzja co dalej. No dramat totalny, żadnej strategii.

Jest w tym wywiadzie lepsza rzecz - myślą nad rozwojem żużla w... Indiach. Zamiast starać się rozwijać dalej żużel w Niemczech czy Francji, albo starać się wyciągnąć z niebytu Węgry czy Austrię to oni będą robili turnieje pokazowe w Indiach. ZERO LOGIKI.

5. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

Jap (08-10-2018), Peter Kildemand (08-10-2018), gotrek (24-10-2018)

6. Powrót do góry    #6350
    Stały bywalec
    Kliknij i podziękuj
    174
    Podziękowania: 205 w 140 postach
    Dopiero w październiku? Biorąc pod uwagę żużlowe realia to JUŻ w październiku. Jak widać świat bierze przykład z Polski, u nas też wszystko wiadomo dopiero na ostatnią chwilę. A serio, to niestety ale wygląda na to że w momencie powstania SON postanowiono totalnie wymazać DPŚ z kalendarza. Naprawdę jestem ciekawy co w Gorzowie powiedzą. Chyba że ten 2019 rok mi się tylko wydawał.
    BKS Polonia Bydgoszcz

7. Powrót do góry    #6351
    Początkujący
    Kliknij i podziękuj
    29
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    No miał umowę, ale ciekawe jakie były szczegóły i jaka ewentualna kara za jej zerwanie. Można się pewnie spodziewać tam teraz jakiejś rundy SEC?

8. Powrót do góry    #6352
    Ekspert
    Kliknij i podziękuj
    1,358
    Podziękowania: 715 w 426 postach
    https://espeedway.pl/news,beda_zmian...,92810,12.html

należy przede wszystkim zmienić tych idiotów zarządzających żużlem którzy co roku zmieniaja przepisy w zależności od tego jak zawieje. Jeszcze kilka lat wstecz wprowadzili przepisy że każdy ma szkolić pod grożbą wysokich kar a teraz wprowadzają znów to z czego się wycofali.

9. Powrót do góry    #6353
    Trener Awatar vicar
    Kliknij i podziękuj
    720
    Chyba za dobrze się dzieje w polskim żużlu, że adoptujemy przepisy z Anglii. Teraz już nie tylko juniorzy, ale tez seniorzy będą mogli jeździć w dwóch ligach naraz. A nie dalej jak dzisiaj był artykuł na SF jak Anglia przez to właśnie straciła... Idioci.

10. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

Buszmen (25-10-2018), spitt22 (25-10-2018)

11. Powrót do góry    #6354
    Stały bywalec
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 181 w 120 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Chyba za dobrze się dzieje w polskim żużlu, że adoptujemy przepisy z Anglii. Teraz już nie tylko juniorzy, ale tez seniorzy będą mogli jeździć w dwóch ligach naraz. A nie dalej jak dzisiaj był artykuł na SF jak Anglia przez to właśnie straciła... Idioci.
    Przyczyną był raczej coraz niższy KSM i coraz słabsze składy, a także instytucja gościa, bo kibice zaczynają się gubić kto w jakiej drużynie jeździ, a nie to, że niektórzy zawodnicy mogą jeździć w 2 ligach. W Szwecji też jeżdżą. Ja nie jestem tego zwolennikiem, ale nie sądzę by nagle Fricke obskakiwał 2 ligi. To raczej szansa dla takiego Lachbauma z GKM. W piątek będzie robił za plastron w Grudziądzu a w niedziele pojeździ sobie w niższej lidze
    Grigorij Łaguta :Nowa formuła Speedway Best Pairs Cup jest atrakcyjna, ponieważ walczymy dla naszych sponsorów

12. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi KC za jego przydatny post!

Staleczka 3 (28-10-2018)

13. Powrót do góry    #6355
    Ekspert Awatar Robi
    Kliknij i podziękuj
    1,109
    Podziękowania: 1,167 w 799 postach
    PZM powołał kadrę narodową na sezon 2019! Jest Wiktor Trofimow

To jakiś smutny zart.

14. Powrót do góry    #6356
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Kliknij i podziękuj
    2,749
    Podziękowania: 851 w 530 postach
    Cytat Zamieszczone przez Robi Zobacz posta
    PZM powołał kadrę narodową na sezon 2019! Jest Wiktor Trofimow

To jakiś smutny zart.
    Bo ? od dzieciaka w Polsce. Większy z niego Polak niż z tych pseudopatriotów, którzy nie wiedzą kiedy była bitwa pod Cedynią.

15. Powrót do góry    #6357
    Ekspert Awatar j-rules
    Kliknij i podziękuj
    3,744
    Podziękowania: 4,449 w 2,533 postach
    no, lepsi nasi co swieca podczas hymnu bidonami na podium.
    odpowiedź c) - czytam całe sportsboard.pl dla beki

Uprawnienia umieszczania postów